Letní miminka - 24.týden

Těhotenství

AHOJTE MAMINKY A BŘÍŠKA! Po týdnu Vás opět zdravím z Motola! Už jsem tu 14 dní, nějak to neutíká a návrat domů taky zatím v nedohlednu :o(. Všem jsem Vám chtěla moc poděkovat za to, že na nás myslíte. Věřte mi, že to strašně moc pomáhá. A mám radost, že se Vám ostatním daří dobře.

Jak mi psala nedávno ségra, takhle alespoň moc neutratím za těhu oblečení :o). A taky moc nepřiberu, jako kdybych byla doma a chodila venku kolem těch všech lákadel. Mám teprve + 4 kg, holt nemocniční strava není zrovna příliš kalorická a výživná. Samozřejmě, že mě ale honí mlsná, jako každou z Vás, takže mi Tomáš nosí, na co si vzpomenu. Chlebíčky, zmrzku, hranolky, o víkendu řízky s brsalátem, tudíž nestrádám :o).

24.týden máme tady:
Maminka:
Začínají se projevovat nepříznivé následky přibývání na váze. Od nynějška Vás mohou obtěžovat bolesti zad, potíže s močením, bolavé nohy a celková únava, proto si zorganizujte život a co nejvíc si jej usnadněte. Noste například pohodlnou obuv a při každé příležitosti si dejte nohy nahoru, pokud možno nad úroveň srdce.
Pokud Vás pálí žáha, užívejte antacida (látky snižují kyselost žaludeční šťávy).

Miminko:
Délka plodu měřená od temene k zadečku je 21 cm a váha přibližně 530 g.
Vývoj obličeje je víceméně ukončen. Oči jsou vepředu blízko sebe (byť stále zavřené) a uši zaujímají definitivní polohu po stranách hlavy. Dobře vyvinuty jsou i řasy a hlavičku pokrývají vlásky, které stále rostou. Podoba je v podstatě stejná, jako bude při narození. Plod se zakulacuje a prodlužuje, takže zaplňuje celou dutinu děložní a je značně omezen v pohybu. Hvězdám a saltům v plodové vodě je konec, ale nepřestává se chytat pupečníku, dotýkat se a prozkoumávat své okolí *). Má též stále větší kontakt s vnějším světem. Pokud se leknete, poleká se pravděpodobně také. Ze studií vyplývá, že je-li plod překvapen, je pak několik hodin vzrušený a střídají se v něm neklid s úzkostnou nehybností.

*) To všechno vysvětluje to, že už se ty naše zlatíčka nemelou tak často jako dřív, ale zase to budou čím dál častěji o hodně mocnější čutance :o). Později určitě budeme vzpomínat na ty něžné kopanečky.

Pupečník - „šňůra života“
Půlmetrová šňůra, vedoucí z placenty matky k pupečníku vyvíjejícího se plodu, zajišťuje maličkému přísun živin a kyslíku od matky a zároveň odvádí jeho metabolické odpadky. Pupečník, jak se také pupeční šňůra nazývá, je hladký, pružný a podobá se provazu nebo zaoblenému vřetenu. Vyplňuje ho průsvitný bílý gel, kterým po celé délce prosvítá propletenec tří cév. Už v 1. měsíci těhotenství se oplodněné vajíčko rozděluje na embryoblasty a trofoblasty. Zatímco z buněk embryoblastu se vyvíjí embryo a později plod, z trofoblastů vznikají vyživovací orgány - placenta, amniový vak a pupeční šňůra. Pupečník je tedy tvořen stejnými buňkami jako amnion (vnitřní vrstva plodového vaku). Na jedné straně je napojen na stěnu placenty vrostlou do dělohy, druhým koncem ústí do bříška dítěte. Velká žíla i dvě menší tepny procházející pupečníkem jsou obaleny ve zvláštní ochranné látce označované jako Whartonův gel.
Gel je velmi odolný (vydrží váhu až 6 kg) a spolu s vysokým objemem krve pulzující v cévách zabraňuje stlačení pupeční šňůry, při němž by mohlo dojít k přerušení toku krve od matky k plodu a zpět. Díky jeho pružnosti má plod celkem volný pohyb. Krev obohacená kyslíkem a živinami (cukry, tuky, vitamíny, bílkoviny, minerální soli) proudí z placenty k plodu velkou pupeční žílou. Když projde krevním oběhem plodu, vrací se tepnami pupečníku do placenty, jejímž prostřednictvím vyloučí oxid uhličitý a další odpadní produkty do krevního řečiště matky. Zprvu není pupečník prokrvený, nemá ještě ani žádné cévy. Embryo se zatím živí výměnou tekutin. Zhruba po 3 týdnech po oplodnění začíná tlouci srdíčko a embryo už potřebuje pro další vývoj přísun kyslíku. Pupečník se prokrví, vzniknou v něm cévy a jeho prostřednictvím začíná kolovat krev mezi matkou a maličkým. Pupeční šňůra se plně vyvine do 2. měsíce těhotenství, pak už jen roste. Krev směřující od matky k plodu prochází placentou stejně jako krev jdoucí v opačném směru od plodu. Nikdy však nedojde k jejich smíchání, protože procházejí jinými klky placenty. To je důležité, protože pak se vše z krevního řečiště matky nemůže dostat k plodu.
Pupečník splnil svůj úkol v okamžiku narození dítěte. Už při porodu se krevní oběh plodu změní, krev proudí z pravé poloviny srdce do plic a z plic do levé poloviny srdce. Od prvního nadechnutí je dítě schopno zajistit si kyslík. Pupeční šňůra splaskne a zbělí. Porodník jí zaškrtí a přistřihne asi 5 cm od místa, kde se připojuje k pupku dítěte, a ve vzdálenosti 2 cm podváže. Pahýl se vyčistí a nechá zaschnout. Maminka si jeden až dva týdny po porodu při koupeli dítěte dává pozor, aby se rána nenamočila, průběžně jí čistí až do zahojení dezinfekčním přípravkem.

Pokud je pupečník příliš krátký (asi 25 cm), může dojít při děložních kontrakcích k jeho stlačení, což vede k přerušení přísunu krve, a tím i kyslíku dítěti. Krátký pupečník však porodní odhalí až při porodu. Pak se musí rychle rozhodnout, jak dál. Výjimkou není ani císařský řez.
Abnormálním stavem je zkroucení či svinutí šňůry při pohybech plodu. Je-li šňůra příliš dlouhá, dochází vzácně k jejímu několikanásobnému zauzlení, nebo se otočí kolem těla či krku novorozence. I tyto komplikace lékař může zjistit až u porodu, pak se ho snaží urychlit, někdy je nezbytný porod císařským řezem.
Při normálním porodu vychází porodní cestou nejprve dítě, pak pupeční šňůra a nakonec placenta. Stává se však, že je pupečník vypuzen dřív než dítě či současně. Tato vážná komplikace se nazývá vyhřeznutí pupeční šňůry a vždy končí císařským řezem.

Co možná nevíte…
Při narození donošeného dítěte má pupečník 1,5 - 2 cm v průměru a je dlouhý zhruba 55 cm. Do této délky dorůstá postupně. Ve 4. měsíci má asi 17 cm, v 6. měsíci už 34 cm. Dosahuje délky i přes 1 m.
Pupečníková krev se používá při transplantaci kostní dřeně u dětí nemocných leukémií, aplastickou anémií a těžkou poruchou obranyschopnosti organismu.

Gratuluju k novým potvrzeným Akvabelkám a Potápěčům!!!

Holčiny, mějte se fajn a užívejte sluníčka!

Vaše Lucka + Letňátko (24 tt)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Tifani
Kecalka 149 příspěvků 01.04.04 08:49

Ahoj Lucko,

zase jsi se překonala - moc hezký deníček!!!

Je mi opravdu líto, že ještě stále musíš být v nemocnici - moc Ti s Mišátkem držíme palečky, aby ses brzy dostala domů!!!!

My, přestože jsme ve 22 týdnu - jsme ještě nebyli na velkém UTZ - naše pí. doktorka je nemocná, takže bychom měli jít až příští týden - tj. ve 23 týdnu - tak jenom doufám, že na UTZ bude všechno v pořádku… když už jsme museli tak dlouho čekat (((((((-:

Tak Lucko - přeju brzký návrat domů!!!!

Zdravím i ostatní holky a pupíčky

Tifani + Mišátko (22 tt)

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 01.04.04 09:11

Haló, haló maminky, kdepak jste?
Je tu nový deníček!!!

LUCIJE - jako vždy je moc krásný a musím ti říct, že pro dnešek je můj mozek zcela zahlcen novými informacemi a nejspíš už nic nového nevstřebá:-) Tomáš je moc hodný že ti nosí do nemocnice dobrůtky a hezky o tebe pečuje! A tu váhu jistě doženeš až tě pustí domů:-) Moc, moc, moc držím palečky ať je to opravdu už brzy!!!

AGNESKO - i my co už jsme tu dýl máme občas nějaký ten zmatek, z toho si nic nedělej:-) A z váhy taky ne, kdy jindy si může ženská dovolit přibrat trošku víc než normálně, když ne v těhotenství? :-))) A jestli to bude holčička nebo chlapeček, to je přece docela jedno, ne?! Nebo máte nějaké konkrétní přání s manželem? Jestli jo, tak ať vám to vyjde!!!

Holky, ještě jste tu řešily to určení pohlaví, tak mojí kamarádce vyšla holčička a přitom na 100% (ale i lékaři jsou lidi a můžou se mýlit:-)) čeká chlapečka. Takže tomu moc nevěřím. Jo a u mě to vyšlo ale u bráchy ne, měl být holka:-) Takže mám pocit že to vychází tak 50 na 50!

Přeji krásný den, spoustu prima kopanečků (ale ne do močáku nebo do žeber:-)) a hlavně se opatrujte! Bříško už fakt hrozně roste a i mě se zle spí. Pořád se budím a pokaždé když se vzbudím tak ležím na zádech s rukou na bříšku:-) Takže i pokud to nějak vadí, já s tím bohužel nic nenadělám:-)

Zdraví vás Kristy a Knedlíček (22+6)

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 01.04.04 09:28

Ahoj holky,

tak už máme čtvrtek a brzo budeme užívat víkend.

Minulý týden jsem byla na odběru krve kvůli cukrovce a dneska jsem nevydržela a volala si pro výsledek a cukrovku nemám. Tak sláva! Trochu jsem se bála, protože taťka ji má, ale naštěstí je to dobrý.

LUCKO - je mi moc líto, že musíš být pořád v nemocnici. Ale asi je to pro Tebe i pro Letňátko v tuhle chvíli to nejlepší. Škoda, že Tě neuvidím dneska na srazíku v koblížkárně.

AJKO - prosím o drobnou úpravu do seznámku. Termín podle UZV mám 14. 7. a Mišutka bude překvapení. Nenecháme si říct, jestli to bude Akvabela nebo Potapěč.

Tak se mějte hezky a těšte se na víkend!

Ulrika a Mišutka 23+6 (podle UZV 25+1)

Maggie1
Stálice 92 příspěvků 01.04.04 09:48

Ahojky,

to zase mame dneska krasny dlouhy denicek, ale navstevnost nam nejak vazne…

Lucko - bud v klidu a opatruj se, jestli je Letnatko v poradku, tak je vse na dobre ceste. Ja se pred nedavnem dozvedela, ze znama porodila dvojcata uz v 26 tt - neuveritelne a oni je zachranili a broucci roustou a uz maji 5 mesicu. To nepisu Tobe pro zastaseni - nam vsem urcite predcasny porod nehozi - mame tolik bajecnych rad, ze proste vime jak na to, ale rikam si, ze kam priroda nemuze, tam clovek pomuze, ze jo? Tak se oba broucci drzte v tom Motole.

Ja byla vcera v nemocnici na odberech - tak trosku neplanovane, myslela jsem, ze pujdu az pozdeji - nemam to presne vymezene od lekarky, ale jeli jsme do mesta, tak jsem na lacno v aute skoro blinkala. No brali mi krev a pak mel prijit i ten test tzv. „glukozovy“ a to jsem byla uplne prekvapena, ze zadny sladky blivajz jsem pit nemela, doktor rika, at snim 2 zakusky a vypiju cokoladove mleko a za 2 h prijdu na dalsi odber. Takze tady je to uplne jinak - docela prijemne, i kdyz dva zakusky po ranu zrovna nemusim…
Vytrpela jsem pri tech odberech dost, jelikoz si me vzala na strost nejaka mladounka sestricka a nemohla mi napichnout zilu - tak se v ni vrtala - no des…Obe ruce mam spichane jak narkoman. A v pondeli jdu pro vysledky.

Dneska u nas lije jak z konve, to jsem zvedava, jestli se to do soboty vycasi, protoze mam narozeniny a chteli jsme nekam vyrazit.

Tak Vas zatim vsechny zdravim

Masggie + Klubicko 23+1 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.04 10:21

Ahoj holky:-))

Lucie, napíšeš pokaždý tak krásný deníček, vždycky se dozvím něco nového, i když mám doma nakoupenou hromadu knih.
Doufám, že už vás brzy pustí domů, musí to být otrava ležet v nemocnici:-( Ale hlavně, že je letňátko v pořádku!

Kristy: manžel byl odzačátku pevně přesvědčen že je to určitě kluk a já si z něj dělala legraci. Naši kamarádi totiž již mají každý po dvou holčičkách, takže se chlapi hecovali, manžel se jim smál za holky, oni jemu jen ať počká, že to bude taky holka.Ale tohle vše jen v dobrém. Než jsme šli na UZ určování pohlaví, tak to všichni kolem věděli, my si na to brali dovču a celý den nám pípali mobily, jak byli všichni zvědaví:-))
Dost jsem se nasmála, když MUDr. řekla, že to vypadá na holčičku, pořád vidím ten manželův překvapený výraz a jak se ptal jsetli se nemůže podívat znova:-))) Tak mu ukázala na ono místečko a povídala: vidíte tam snad něco? :-))))
Jinak já taky malinko víc chtěla chlapečka, ale to je fuk, hlavně že miminko se vyvíjí tak jak má. Dost jsme zvědaví po kom bude, já jsem tmavovlasá tmavooká, manžel modrooký blonďák.

Jinak jak píšete o těch velkých utrazvucích, mně ho MUDr. nedělala, při minulé prohlídce, to bylo to určování pohlaví jsem byla 19.tt a apodle rozměrů byly miminko o pád dní mladší, prohlížela jen srdičko, zvětšila ho, že byly vidět všechny 4 části, a prý je to krásný správně se vyvíjející miminko. Na další kontrolu mi pozvala na 5.4., až doma jsem si uvědomila, že je to po 14 dnech, tak jsem trochu vylekaná, proč tak brzy, ale asi mi bude dělat ten podrobnější UTZ, aby prohlédla i ostatní orgány, no nevím.

Jinak co čtu, máte už dost věciček pro svoje drobečky, já ještě nekoupila nic, jednak jsem hrozně pověrčivá a měla jsem z toho strach a také plno věcí budu mít po svojí sestřičce, je o 13 let mladší jak já- takže bude plno oblečení, postýlka a skládací jídelní stolička. Kočárek plánujeme koupit někdy koncem května či v červnu, ve výběru nemám ještě zcela jasno, ale podmínka je velká prostorná korbička.
Ale už se moc těším na nakupování pidivěciček a myslím, že po pondělní prohlídce už neodolám a vyrazím do obchodů:-)))

a vlastně jsem se chtěla pochlubit, už druhý týden svoje miminko cítím, ještě tedy žádné kopanečky, spíš takové jemňoké oťukávání, tak se těším, až zezílí a kopance ucítí i manžílek, moc se těší.

zdraví vás Agneska + pupíček 20.tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.04 10:40

Ahoj holčiny,
tak zase tu máme nový deníček, je super jako vždycky, spousty informací, zhltla jsem je najednou, takže potom budu studovat podrobně.
Jinak my se s malým máme dobře, nejvíc kope dopoledne no spíš zrána v práci, asi se mu nelíbí, že máma pracuje. Potom zase spíš večer, když ležím u televize, to už asistuje i taťka.
Můžu vám říct, že jsem teď tak moc spokojená a cítím se skvěle, nevim prostě líp než předtím. Roste mi jen bříško, takže co mi říkaj v práci , tak snad den ode dne. Prostě všechno jde malýmu do domečku.
Venku je krásně a neprší, což je super, odpoledne půjdu ven na zahrádku co jiného. Je to pro mě relaxace. Nějak se tu rozplývám, ale cítím se tak. Moje kamarádka je teď chudák taky v nemocnici, malá se jí začla tlačit dolů a ven, ale je to ještě brzy, tak si poleží až do porodu, což bude asi až za 14 dní. Tak je mi jí taky líto, snaší to taky špatně.

Lucije - je mi moc líto, že jste stále v nemocnici, moc moc vám přeji, abyste byli co nejdřív doma, hlavně, že jste v pořádku to je nejdůležitější. Je fakt, že nemocniční strava je hnusná, ale ještě, že ti manžel nosí ty dobrůtky. Určitě to zvládnete, moc na vás myslíme

Maggie - výsledky budou určitě v pořádku, ty rozpíchaný ruce nezávidím, já mám naštěstí vidět žílu dost, ale je to určitě nepříjemné, úplně jsem se oklepala. No ale máš to za sebou. U nás naštěstí neprší, ale o víkend, tradičně má, tak přeji aspoň trochu lepší počasí, měj se moc moc hezky

Kristy - já taky spím většinou na zádech, ale když mě bolej tak radši na boku, ale to mě je taky nepohodlné, no už si nemůžem moc vybírat viď. Jinak se máme furt skvěle, holka byla by sranda, kdybysme byli spolu v porodnici, protože mě posunuli termín a dost, podle p. dr. už 6.8.04, tak se necháme překvapit, kdy se těm klubíčkům bude chtít ven. Tak se moc opatrujte pozdravuj Toma a brzy ahoj

Ulrika - tak to jsem moc ráda, že výsledky jsou v pořádku, to si člověk vždycky oddychne viď. Hlavně se opatruj a měj se báječně

Tak holčiny přeji krásný den, pokud možno slunečný, užívejte si svoje bříška.
Pá Evel+pokládek 22tt

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 01.04.04 10:46

Ahoj holciny.
Tak koukam, ze je tady dnes opravdu nejak prazdno. NO, u me je to jasny, ja nemusim vstavat do prace a tak si jdu na pocitac az po snidani a mensi sieste. Ale jinak doufam, ze vsichni jsou zdravi a brzy se ozvou.
Me uz tyden boli v krku a tak to za moc nestoji. Zatim jsem k doktorce nesla a snazim se to resit se svym homeopatem a tak uvidim, jak se to vyvine.
Jinak, navnadena o nekterych z vas, ptala jsem se na porod v Podoli. Psala jsem tam e-mail, nebot me zajima, jestli je vubec nekde moznost mit u porodu jak partnera tak treba i dulu. Premyslyte nektera o tom, ze byste tam rada mela u sebe dulu? Ja totiz nevim, jak to muj partner zvladne a presto ze je moc hodny, bojim se, ze nekolikahodinovy zahul nezvladne a necha me v tom nakonec samotnou. VIm, ze takove pochyby zni ode mne hrozne, ale proste z toho mam asi nejvetsi obavy. Proto bych uvitala i pritomnost duly. Jednak jako zenska bude vedet, co v dane chvili potrebuji nejvic slyset (muj partner ma tendence misto litovani a povzbuzovani rikat, ze prece o nic nejde a ze nemam proc si stezovat a pod.) a navic, kdyz si ji zaplatim, tak snad budu mit nejakou jistotu, ze to se mnou vydrzi az do konce. Tak nevim. Rozhodne v Podoli povoluji maximalne jednu osobu - takze bud dulu nebo partnera. Ach jo. Ja si fakt snad budu muset zridit vlastni porodnici…

Tak, vic toho na srdicku v tuto chvili nemam, takze se mejte vsechny moc hezky, Lucije ty se drz a vsem preji moc, moc, moc zdravicka.

Hromix a Prcek, 18tt+4

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.04 11:20

Ahojky holčiny těhulky!
Koukám,že dneska ještě není moc komentářů,ale vy spisovatelky to určitě brzy napravíte.
LUCIJE-je mi líto,že musíte být s Letňátkem stále pod dohledem a návrat domů je v nedohlednu.Ale musíš si pořád říkat,že to vše je jen pro Vaše dobro,i když věřím,že to musí být hrozné,být tam už tak dlouhou dobu.Ještě,že Ti tam Tom donáší takové dobrotky.Kila určitě doženeš.Myslíme na Tebe a držíme palečky,aby Vás co nejdříve mohli propustit domů.S deníčkem jsi opět nezklamala.Krás­né,poučné čteníčko.Jsi hodná,že na nás myslíš!

AJKO-díky za aktualizovaný seznámek,je skvělý.Máš to teď asi v těch bojových podmínkách s Leničkou i Krtčátkem složité,tak ať to vše dobře zvládáte!A ještě do seznámku-další poradnu mám také 27.4.Myslela jsem,že teď už budu chodit co 3.týdny,ale zase až za měsíc.
Jo a konečně jsem se dohodli i na jméně.Manžel ustoupil ze svojí Klárky,mě neprošla navrhovaná Natálka,takže nakonec to bude opravdu VERUNKA.Jsem moc ráda,že si to manžílek sám rozmyslel.

KRISTY-jak jsi psala o tom výtoku,taky mě trošku trápí,ale já na to hodně trpívala i dříve.Neobtěžuje mě nějak moc(nesvědí,ne­pálí,i když je to dost nepříjemné).Všude píšou,že zvýšená hlenová sekrece je v těhotenství normální.Ale jestliže máš nějaké pochybnosti a už jednou Ti doktrorka čípky dala a nezabraly,určitě bych za ní zašla.Já myslím,že jsme každá těhulka hodně bojácná a já myslím,že radši jít víckrát zbytečně,než něco zanedbat!Tak ať to dobře dopadne a dej vědět.

AGNESKO-Tebe tady ještě opožděně vítám.Téda,tak ty nevolnosti Ti nezávidím.Mě bylo špatně jen párkrát na začátku.A určitě je dobré,že teď už přibíráš na váze,takže bych 2kila neviděla tak tragicky.Pěkně miminku dopřej,co si přeje.
Já mám teda chutě hrozné.Hlavně večer.To nevím,co dřív.Hodně mi teď chutnají kompoty.Rozdělám si třeba konzervu ananasu nebo mandarinek a celou ji u televizky zdlabu.Mňam!Manžel se mi vždycky směje.A sladké,to ani nemluvím!

RADKO-Tebe se chci zeptat,jestli už máš vybranou porodnici,do které půjdeš rodit.Já jsem tak naštvaná,že zavřeli tu,kde jsem chtěla jít,že jsem ochotná jet raději kus cesty do Ostravy-pokud tam teda stihnem dojet a porodit tam.Tak by mě docela zajímalo,kam se chystáš ty,když jsi z Ostravy.A jak jsi psala v minulém deníčku,že stejně nikdo nepostřeh,že jsi dlouho nepsala,já jo!Už jsem si říkala,co s Tebou je,že se mi ztratila jediná spolutěhulka ze Severní Moravy.Máš termín přede mnou,tak bys mi pak mohla poreferovat.

MARTE-gratuluji ke krásnému UZT,je fajn,že mimíska viděla celá rodinka a máte všichni ohromný zážitek.A s tím pohlavím mi to připomíná mé první těhotenství-taky to byl dle doktorky nejdříve kluk,pak holka a na porodním sále překvapení-kluk.Hlavně,že je miminko zdravé a možná se strefí do správného určení pohlaví napotřetí.A Lucinka chce brášku,nebo sestřičku?A smekám před Tebou,že v tomhle těhulkovským stavu studuješ.To seš teda dobrá.Já bych teď do tý svý makovičky asi nic nedostala.CHystala jsem se,že si konečně udělám řidičák,ale když jsem zjistila,že jsem těhotná,vzdala jsem to.A teď už si ho při dvou dětech asi těžko dodělám.

SCHAMKO-chudáku s tím trháním zubů,to tě lituju,mě naštěstí obešlo i vrtání.Tak držím palečky!

S tím glukozovým testem mi teď na poradně nikdo nic neřek a já se samozřejmě při své skleroze zapomněla zeptat,takže se to asi všude nedělá.Ale já měla cukr v krvi kontrolovaný nedávno spolu s odběry na štítnou žlázu,která mě zlobí,tak snad to bude dobré.

Letím umývat okna,pořád to odkládám,ale už fakt musím.Odpoledne jdeme na návštěvu ke známým,tak zas nic neudělám.Mějte se krásně sluníčkově,pohlaďte bříška a opatrujte se.
Ahoj Evka+ Bambulka(Verun­ka)22.tt

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 01.04.04 11:38

Ahojte maminky,
hmmm, nějak asi všechny couráte na sluníčku (taky za chvilku vyrazím:-)) nebo máte asi moc práce.

MAGGIE - teda koukám že v Řecku je ten glukózový test docela prima! Já bych dva zákusky a kakao docela brala:-) Jo a s těma žílama mám úplně stený problém. Žádné nejsou vidět, takže některé sestry mi ty ruky taky hezky zrasujou:-)

EVEL - tak ať se ta tvá kamarádka drží!!! Ty dva týdny už to zvládne i když i tak je to jistě nepříjemné. Ale odcházet už bude s miminkem, takže jistě to špatné rychle zapomene! A ty si to odpoledne užij na zahrádce:-) Jo a kdybysme byly v porodnici spolu tak by to bylo fajn, no uvidíme:-)

HROMIX - ať se ti ten bolavý krk už konečně zlepší!!! Já mám zase problém s tím, že jsem jako dítě dost trpěla na atopické ekzémy. Kolem puberty to samo zmizelo a teď se mi to asi před týdnem vrátilo. Tak nevím jestli to mohlo vyvolat těhotenství nebo co, ale už se to trošku lepší, tak ať se uzdravíš i ty!!! A s tou dulou to je zajímavý nápad. Ale já tam asi vezmu jen Toma a nebudu to dál řešit. Já totiž čím víc se v tom porodu hrabu, tím větší z toho mám hrůzu. Tak jsem si řekla, že prostě normálně porodím v porodnici, jisté požadavky samozřejmě mám a budu se snažit na nich trvat, ale nebudu si toho vymýšlet moc, abych se nemusela s personálem moc přít, to by mi při tom porodu fakt na klidu nepřidalo. Ale přála bych ti, aby ti povolili partnera i tu dulu, bylo by to pro tebe jistě moc fajn pokud si to přeješ!!!

Tak holčiny, já zase vyrazím s hafanem do přírody, nadýchat se čerstvého vzduchu a protáhnout kostru:-) Mějte se moc krásně a pozdravujte pupíčky, Knedlíček vám posílá kopaneček:-)

Kristy a Knedlíček (22+6)

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.04.04 11:43

Ahojte!

tak my sme mali vcera nadherny den - bolo 20,5 stupna! ;o) Maggie asi sa to grecke vychyrene pocasie presunulo do Holandska! ;o) Takze ja som najprv nahodila obtiahnute tricko, aby vsetci videli ;o) Bola som u zubarky, zub, co ma bolel mam dokonceny a mam aj termin na trhanie tych pokazenych, co sa uz nedaju zachranit. Horor na pokracovanie. Renus, Kristy aj tak diky za slova podpory! Inak najvacsi horor bolo cistenie zubov (odstranovanie zubneho kamena?), vsetky dasna som mala krvave, bolelo to jak slak, zvuk toho pristroja ani nebudem popisovat. Navyse mi z toho nejak ocitliveli zuby, dufam, ze je to len docasne, inak sa zubarky budem musiet na to opytat. Podvecer som sla na aute do prace po manzela - to som si uz dala tehubluzku s kratkym rukavom, bolo uzasne! Vcera som poprve tankovala na benzinke a isla po dialnici!!! Hehe, bola som z toho vyplasena ale nebolo to nic zle. Dialnicu totiz rozsiruju, takze je tam iba 70km/h, ako na rychlostnych cestach v meste. Tak, taky som ja sofer. ;o)

Ako som uz pisala, v utorok sme boli na tehu-joge. Lucije spomina, ze uz mozu nastat problemy s chrbticou,tak nas tam naucili, ze nemame brusko moc vytrcat dopredu (ale ktora z nas by sa nim rada nepochvalila, ze?), ale skusit ho vtiahnut, aby mimi bolo viac vnutri a jeho vaha spocivala na panvovych kostiach. Sucasne sa treba aj vystierat. Ono to brusko potom vyzera mensie (skutocne porovnatelne s Velkou knihou o matke a dietati), ale chrbat si oddychne. Tiez, nie je dobre stat tak, ze je vaha na jednej nohe - mame stat miestne rozkrocene a tak, aby vaha bola na oboch nohach rovnomerne. Nuz, snad nam toto pomoze a bolavym chrbatom sa vyhneme.

Ulrika - som rada, ze cukor mas ok.
Maggie - taky test na cukor by sa mi pacil. Ja by som asi nemala problem zjest dve baklavy ci kadajfi so zmrzkou ;o))) Mnaaaam, ja to uplne zboznujem.
Misulka - jak, ze sa na otazku ohladom dvoch mien nik nechytil? Ja som sa chytila! ;o) Nasla som Daniel Sebastian, co sa mi zda nadherne (aj ty mas tie mena na zozname ;o), len neviem, ci sa to hodi k nasmu priezvisku Šamalík… co myslis?
Kristy - hehe, ja tiez neviem, co z tych obrazkov vzide, ale napokon, deti maju bujnu fantaziu ;o))) Tak sa neboj ani ty.
K tomu jodu - prijimat jod zo soli je vraj postacujuce - dufam, ze aspon trochu solis.
Vytok - tak silny ho mam aj ja, prave zvazujem, ci ist za doktorom, lebo som mala kvasinky a neviem, ci sa nevratili. Len ten vytok vyzera inak ako pri kvasinkach, navyse nemam ziadne ine problemy. Este uvidim, ako sa psychicky odhodlam…
Pampúšik - tak sa to spravne pise. Znamena to kobliha (no to je skor pampuch), pampusik je skor koblizek. Ked si zoberies nejake male decko, tak ma tvaricku (ale aj telicko) taku dobre nakysnutu, ako taky koblizek ;o) Je to take makkucke slovo, tak preto ho tak volame. Ale volame aj ho aj Maly, Babatko, Drobec, Prvorodeny, atd… ma velmi vela mien ;o) Ale ani jedno take, co by sa dalo zapisat do rodneho listu! ;o)))
Ajka - diky za zoznamcek. Myslim, ze uz sa budem musiet poriadne nan pozriet, aby som nadobudla aspon matny pocit, ze sa tu v tej nasej skupine vyznam ;o)
Lucije - drzte sa v tej nemocnici. Bud rada, ze si vela nepribrala, ono to asi nie je bohvieco vela pribrat. Inak tie hranolky ti nezavidim. Ja som ich kedysi zboznovala, ale v Holandsku inak zemiaky urobit nevedia, takze hranolky su to posledne, co by som so zemiakmi robila ;o) Este jemne pokvapkane octom mi chutia - znie to besne, ale mne to chuti. Ako chipsy s octovou prichutou od Pringles, ale dostat aj nejake Tesco octove chipsy. ;o))) Ak mas chut, vyskusaj, mozes sa vyhoorit na tehu-chute.
Zelam ti vsak dobru chut pri pochutkach z domova. Je fajn, ze sa o teba manzel tak vzorne stara. Snad ti to urychli navrat domov. Opatrujte sa! Jo, a pridavam sa aj ja k pochvale za dennicek.

Tak sa holky majte, ja idem asi von, svieti tu slniecko, tak preco to nevyuzit. Skusim vytrhat burinu z predzahradky.
Majte sa krasne slnieckovo, opatrujte si pupiky a kazdemi ich poukazujte! ;o)
Papa! Zdravi vas
Jana + Babatko (23+6)

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.04.04 11:49

No, ja nez dopisem ten svoj roman, tak je tu uz zase niekolko prispevkov…
Evka - aj tebe dakujem za podporu ohladom zubov. Odlozim si ju na 19.4, ked naozaj pojde do tuheho… uff.
Papa!
 J.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.04 12:18

Ahojky holky spolutěhulky,
kooonečně jsem se k vám zase dostala, dneska mám po dlouhé době zase volnější den. Od soboty jsem dělala 14 daňových přiznání, lítala po úřadech a po finančních úřadech atd atd… Hrůza.
Dnes jsem si přispala do 8,00 hod a jela hned do poradny. Paní doktorka byla se mnou moc spokojená - teda spíš s miminkem. Termín i podle pohybů mám na den přesný jako podle posledních měsíčků, to jsem teda koukala. Takže snad porodím 28.7. Zato já jsem nateklá - natíkají mi kotníky, k večeru mám místo kotníků faldíky, je to dost nepříjemné. Musela jsem si koupit nové boty - sice hezký, ale až budu mít normální postavu, tak je budu moct vyhodit, protože jsou tak o 3 cm širší než normálně potřebuju. Taky lýtka mám takový nateklý, na léto si asi pořídím šaty až na zem, abych je nemusela vystavovat. A to jsem nožky měla vždycky pěkný. Paní doktorka říkala, že u prvorodiček je to dost běžné - hodně přibývání na váze ale ne tuk, ale voda. Prý mám málinko solit a nejíst sladké ani bílé pečivo. Což to pečivo, to je pohoda, ale sladký, to asi umřu. Naštěstí je hodně ovoce, tak to nahradím. Jéžiš to jsem se o sobě rozepsala, ale jestli máte některá podobný problém, třeba se z toho taky trošku přiučíte.

Jinak k dnešnímu dni jsem přibrala 10 kg - což je hrůůůza. Naštěstí jsem vysoká, tak to není tak šílený, ale stejně si připadám jak medvídě.

LUCIJE: ach jo holka, ty jsi pořád v nemocnici, to musí být srašlivá nuda. Co pořád děláš? Čteš? Je mi to líto, snaž se, ať jsi brzičko doma, je jaro. Pozdravuj letňátko a popožeň placentu, ať se hne nahoru. Chválím ti deníček a obdivuju tě, že se ti chce psát a zatěžovat se s náma. Moc díky a držíme s mimísem palečky.

KRISTY: s tím výtokem - prý je to v těhotenství hodně běžný problém, já mám taky výtok - nijak neobtěžuje, ale příjemné to není. To nám roste spotřeba slipovek co? Ale hlavu bych si s tím nedělala.

AGNESKA: opožděně ale přece vítám do klubu a blahopřeju ke kopanečkům. Je to sradnovní a krásnej pocit viď?

MAGGIE: tak takové testy se zákuskama, to se u nás asi nedočkáme. Mě testovali cukr akorát v krvi. Chudinko s těma odběrama to máš peklo, musí to být hrůza, asi bych omdlela. Já mám naštěstí hodně viditelný žíly, a šikovnou starou sestřičku, která se bohudík trefí hned napoprvé. Ale vždycky si musím lehnout, jinak bych se jí tam skácela.

HROMIX: s tím partnerem u porodu prý to máme nechat čistě na něm, jestli tam chce být, jestli si troufá atd. Já to bohužel budu muset zvládnout sama, ale jsem i raději. Můj chlap je taková citlivka, že si myslím, že kdyby viděl porod, už nikdy by se mně nedotkl, abych to už nemusela podstoupit. Dohodli jsme se, že tam nebude. Obdivuju chlapy, kteří u porodu být chtějí. Holt, záleží na povaze.

Holčiny tak já pořád nevím, co v tom bříšku nosím. Mimčo nadále zůstává stydlivé… Asi jsem se s tím už smířila, poslední moje naděje je za týden 6.4., jdu kooonečně na 3D UTZ. Tak uvidíme.

Mějte se tu hezky, jdu trošku pracovat. (ale ne moc, mám toho za poslední týden plné zuby)

Ahojky Irina + miminko (23+6 tt)

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 01.04.04 12:52

Ahoj, holky!
Chvíli jsem nepřispívala, nějak jsem nestíhala to obrovské množství příspěvků. Pokusím se to napravit od tohoto deníčku. Snad to bude snadnější i v tom, že už máme doma pevné připojení a můžu tudíž na net kdykoli.
V úterý jsme byli s Berušátkem v poradně. Dokonce mi pan doktor ukázal na UTZ srdíčko.

Lucije To je škoda, že to pučící jaro musíš trávit v nemocnici a nemůžeš se chlubit rostoucím pupíkem. Ale zase jste takhle pod dohledem a nemůže se nic stát.

Přeji všem krásné jaro!
Petra a Berušátko (25+3)

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 01.04.04 13:42

Ahoj tehulinky,

to mame ale venku hezky, clovek ma hned plno energie, teda aspon u me to tak funguje :)))
O vikendu se konecne bude malovat nas bytecek, uz se tesim, az budu pak uklizet a ukladat vse na sve misto, trosku jeste prestavme loznici, aby se nam tady vesla i postylka, ktera je porad slozena v krabici :((( ja uz bych ji davno slozila, ale nechtela jsem driv nez vymalujem, at zbytecne nezavazi. Takze v nedeli si ji hezky poskladam :))))
U me jinak celkem nic moc noveho, s cvrckem se mame dobre, tak jak byl hyperaktivni, a ja myslela, ze ani nespinka, tak ted si to asi dospava :))), ale z denicku jsem se dozvedela, ze uz tam hold nema tolik mistecka na kotrmelce a ty delal moc rad :)))

LUCIJE : preji ti s cvrckem brzky navrat do domecku. Ani se ti nedivim, ze ti to pomalu utika, kdyz sedis zavrena mezi ctyrmi stenami. Ale asi je lepsi, kdyz te maji u sebe, clovek tak je aspon klidnejsi. Tak at uz se brzy dockate dimise :))))

EVEL : docela ti zavidim tu zahradku. Taky bych ji brala :)) tady u panelaku je to celkem nerealne, a na chaloupku se ted bohuzel nechystame.

AGNESKA : blahopreji ke kopaneckum :)))
clovek je hned klidnejsi, ze? Me ocutaval tak 3 tydny nez se to dalo poradne pozorovat, ale fakt to stoji za to. A nezapomenu na vyraz pritele, kdyz Romanka juniora poprve ucitil :))) mela jsem radost i za neho :)

AJKA : dekuji za seznamek, taky ti musi zabrat fuuuuru casu, nez vsem seznamek odesles :)) anebo existuje nejaky rychly system odesilani a ja o nem nic nevim :))

HROMIX : no s tim partnerem u porodu to je celkem zajimave, ja bych si moc prala, aby pritel u porodu byl. Ale nevim jestli to zvladne, nesnasi krev a nemocnicni prostredi. Kdyz byl semnou na UZV tak byl zeleny, takze to necham ciste na nem jak se rozhodne, urcite ho nebudu nutit, aby tam byl proti sve vuli. Snad jen kdyby tu prvni dobu porodni semnou vydrzel, to snad zvladne :)) no uvidime, nechame se prekvapit.

EVKA : tak to jsi me potesila, ze jsis vsimla, ze po me neni vidu ani slechu :)))
Ja jsem rozhodnuta pro Porubu, taky tam chodim do poradny, takze neni o cem premyslet. Sice jsem uz tak trochu studovala dostupny material o Fifejdach, ale nakonec jsem zustala u te Poruby, co se tyce zarizeni, jsou spicka. Taky jsem tam pred nemocenskou delala,myslim v nemocnici ne v porodnici, takze trocha znamosti neuskodi :)))) Klidne ti pak poreferuju. A kde ze se nachazi to nevelke mesto kousek od Ostravy kde bydlis?
Ja se na okna chystam o vikendu, uz pres ne neni videt, ale porad jsem cekala na to az se vymaluje, at to nemusim delat dvakrat hned po sobe, takze me to taky ceka. Doufam, ze me brisko neprevazi a nevypadnu z okna :))) radsi se zajistim nejakymy popruhy :)))

IRINA : budem drzet pesticky, aby toho 6.4. na UZV se prcek poradne predvedl a roztahl nozky :)))

No snad jsem na nic nezapomnela, pokud ano tak se omlouvam.
Holky uvazovali jste uz o kojeni, toto pondeli jsme to meli jako teorii ve cviceni, dostali jsme i brozurku´o ko­jeni, celkem mi to pripada vsechno tak slozite, ze mam pocit ze to kojeni snad ani nezvladnu, v hlave se mi honi tolik otazek. Nekde ctu ze pri kojeni se nema davat pit miminku z lahvicky, aby si nezvykl na lahev, tak proc jsem si porizovala odsavacku teda? Chtela jsem totiz at muze cvrcka nakrmit i pritel. Ta savicka sice je ve tvaru bradavky, ale ted proste nevim jestli ji muzu pouzivat nebo ne.

Ted uz vazne koncim, opatrujte briska!!!

Papa Radka + cvrcek 23+6tt (dle UZV 24+6)

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 01.04.04 14:21

Mimi muze odstrikane mleko dostavat strikackou, na lzice nebo i z hrnecku, jak pravi chytra kniha, kterou jsem o vikendu dostala od svagrove. Kniha je cela o kojeni a opravdu to vypada, ze clovek proste neumi kojit samo sebou. Ale myslim, ze ty zakladni veci (jako treba ze mimi musi poradne otevrit pusu, aby caplo i kus dvorce a nejen bradavku), tak to se da celkem pochopit. No, snad to zvladneme.

Tak pa pa!

Ulrika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.04 14:28

Ahoj holčiny,
dneska ráno mě vzbudila dcera, že prý se naší želvě narodilo miminko, ať se jdu honem podívat, tak jsem celá vyjevená šla (to by bylo neposkvrněné početí!) a když jsem tam došla, tak to dítě zařvalo: APRÍL! Samozřejmě ji navedl tatínek.
Maggie - téda, tak takovej test na cukrovku bych móc brala, já bych snědla i čtyři zákusky!
Schamko - po odstraňování zubního kamene jsou citlivé zuby normální, je to pěkně odporný pocit, taky to mívám, ale za chvíli to přejde.
Irino - těch 10 kilo je v pohodě a tvoje doktorka má pravdu s tou vodou, vím, o čem mluvím, já to minule taky skoro všechno hned po porodu vyčůrala. Můj problém je ten, že nenávidím slanou chuť, takže prakticky nesolím, tudíž to pak nemám kde omezovat. V minulém těhotenství jsem poslední měsíc měla zakázáno pít víc než litr vody za den, a bylo to kruté, měla jsem děsnou žízeň. A byla jsem oteklá jako po útoku včelího roje. Naštěstí je to fakt přechodné.
Radko - s tím kojením si nelam hlavu, ono to půjde. A ta odsávačka je super věc, zvlášť kdyby ti samotné kojení ze začátku moc nešlo, nebo by tvoje miminko mělo žloutenku a tudíž nemělo o jídlo zájem, tak je to bezvadný způsob, jak to mlíko dostat ven, aby se ti nezadržovalo. Já jsem první měsíc odsávala skoro po každém kojení, abych to pořádně rozproudila, pak už to nebylo nutné, a tou odsávačkou je to rozhodně lepší než rukama - mačkat si nateklá prsa fakt není nic moc, takhle to jde především tím podtlakem. A taky si můžeš vytvořit zásoby, já co jsem odstříkala, zamrazila jsem ve vyvařených skleničkách a když jsem pak musela na dvě operace, manžel jako když to našel a vůbec jsme nemuseli dokrmovat uměle. Takže odsávačka je bezva vynález!
Holky, mějte se krásně, vždyť už je duben (za těma kamnama snad už nebudem). A Lucie, stále na tebe myslím, přímo hypnotizuju tvoji (teda Letňátkovu) placentu, aby přestala zlobit.
Zuzana + Pepíček (21+4)

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 01.04.04 15:12

Ahojte pupkini,
tak jak je? Venku se trochu zatáhlo, ale to nevadí, však se zase určitě vyjasní:-)

SCHAMKO - díky za vysvětlení toho vašeho označení Pampušík - koblížek je opravdu hezké označení!!! Jo a mi taky neříkáme pořád jen Knedlíček, taky má milion „jmen“ ale Knedlíček je oficiální:-) A těch 20,5°C ti docela závidím. Jo ještě mě zaujalo, že máme trochu zatahovat bříško kvůli zádům, tak to teda ne!!! Já se chci bříškem chlubit:-))) A to odstraňování zubního kamene je opravdu nepříjemné, taky jsem to zažila, ale ten nepříjemný pocit opravdu brzy přejde!!!

IRINO - tak až půjdeš na ten 3D UTZ tak si to krásně užij a vezmi určitě i partnera, je to super zážitek!

SLYSIL - opatrně s tím malováním ať neskončíš s křečema a bolavým bříškem jako já!!! Takže se šetři, já si hodlám vymalování dětského pokoje raději rozvrhnout tak aspoň na dva týdny. Raději to budu dělat pomaloučku!!! Takže na sebe dávej pozor:-)

ZUZANO - teda taky mě dnes napadlo že je vlastně apríl, ale nějak mě nenapadlo, co Tomovi provést! Ale ten tvůj manžel a dcerka jsou fakt docela srandisti:-) No, aspoň se s nima nenudíš!!!

Krásný den vám všem přejí Kristy a Knedlíček (22+6)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.04 16:45

Ahoj těhulky a bříška!

Tak se opět hlásíme v novém deníčku, jako vždy plném nových zajímavých informací!

Lucije: teda vy máte tak hodného taťku, takhle se o vás báječně stará, podstrojuje vám dobrůtky:-))) Hrozně moc tebe i Letňátko pozdravujeme a snad se časem situace zlepší a budete moci domů. alespoň doufám, že je tam hodný personál a pokud máš nějakou spoluležící na pokoji, tak je s ní zábava:-)))

Tifani: neboj, velkého UTZ se dočkáš a určitě bude všechno v tom nejlepším pořádku. Takže příští týden hlavně dobrý obraz!:-))))

Kristy: přidávám se k rychle rostoucím pupíkům, mě ten můj snad včera přes noc zase povyskočil, zdálo se mi to nemožné, ale všimli si toho i ostatní v práci:-)))) No a s tím spánkem to už asi moc lepší nebude, já se taky převaluju z jednoho boku na druhý, většinou spím na levém a mám ho pak ráno pěkně otlačený, myslím, že brzo dojde na vycpávání polštářem:-))))

Ulrika: blahopřejemk negativním testům na cukrovku, to potěší, alespoň kousek čokolády na oslavu by se určitě šiknul:-)))) A jinak koukám, že Mišutka roste jako z vody:-))))

Maggie: tak já taky závidím takovýhle glukozový testík! To bych brala! Škoda jen, že ty žilky dostaly zabrat, já jsem zvyklá na odběry, jsem dárce krve a tak si asi i ty moje žíly raději daly říct:-))))

Evel: náš Kulihrášek taky asi není zrovna nadšený z mého vysedávání za PC, občas tam kope jako splašený, asi mu zavazí ten pracovní stůl v rozletu:-))))

Agneska: žádné strachy kvůli výbavičce, taky nikam nekvaltuju a moc toho doma nemám, jen to co jsme podědili, zbytek budu asi shánět až později, kočárek taky koupíme až kolem toho května, tak doufám, že to bude stačit:-)))) Vybraný zhriba je, ale doma ho nechci a u mamky by tak dlouho jistě zavazel.

Hromix: jestli půjde partner k porodu je zatím ve hvězdách, o dule jsem ani neuvažovala, myslím, že tady v Olomouci ani žádné nejsou a tak mi možná nezbyde než sehnat nějakou třetí osobu:-))))

Evka: jééé Verunka, to je krásný jméno, my jsme o bohužel ani nedali na seznámek, protože jedna nositelka tohoto jména už v rodině je:-((( Teda a při tom umývání oken pozor na natahování.

Schamka: ta těhu-joga zní dobře, hned jsem po ní pátrala a bohužel, nic takového se u nás nekoná. Tak mám smůlu, no alespoň to normální cvičeníčko mám:-)))) Jinak musím říct, že nám cvičitelka radila stejné zá:,–(y proti bolestem zad, hlavně nevystrkovat zbytečně pupík a spíš pod:,–(it pánev:-)))) Obdivuju, že si necháváš trhat zoubky, já teda bez injekce ani ránu a nějak by se mi do toho v těhotenství asi nechtělo.

Irina: no o váze bych taky mohla přidat svoje, naprosto nechápu z čeho ty kila skáčou nahoru, jím pořád samou zeleninu a ovoce, sladkýmu se vyhýbám, já snad tloustnu i ze sklenice vody:-))))

radka: tak ke kojení jsme se v kurzu zatím nedostaly, tak jsem zvědavá jak z toho budu mít pak hlavu v pejru já:-))))

Zuzana: teda manžel je ale šprýmař:-))))

Tak snad jsem na nikoho nezapomněla, jen pro Ajku ještě přidávám do seznámku, že další kontrola nás čeká už v úterý 6.4. Tak to rychle uteče.

Jinak my se chystáme v sobotu známým na svatbu, nevěsta je teda těhulinka, tak jsem zvědavá, jak to budou zvládat, no a my si tam dáme alespoň něco pořádného do žaludku:-)))

Krásný den všem přeje

Pavča + Kulihrášek (dle UTZ 22t+4)

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 01.04.04 16:47

No prosím, a než jsem to dopsala, tak je ze mě anonym.

Tak se omlouvám:-))))

Pavča

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 01.04.04 17:01

Ahoj holciny jeste jednou.

Tak vam pisu dnes jeste jednou, protoze mam pocit, ze jsem nebyla spravne pochopena (snad krome Kristy :-)). No, nechci vas podcenovat, ale jak jsem psala o dulach u porodu, tak tim jsem myslela DULA = vyskolena asistetka pro porod, ktera ma zenam poskytovat oporu, radit s polohama, masirovat, podavat obcerstveni, proste osoba, ktera by mela ulehcit porod, nebot ma zkusenosti, vi co rodicky potrebuji a tak.
Ja sama jsem se o dulach dozvedela teprve nedavno a tak se snad neurazite memu dodatecnemu vysvetleni onoho terminu. :-))

Zuzko - s tim aprilem, to je fakt neco. Me rano upozornil pritel, at se pry od nikoho nenecham nachytat a tak jsem ho upozornila, ze hlavne at to na me nezkousi on, nebot jsem ted desne lekava, ze vseho vyplasena a precitlivela… Tak jsem zvedava, jestli se ovladne a do vecera mi neco neprovede…

Radko, Irino - to me partner prislibil, ze se mnou k porodu pujde a uz na to pripravuje i v praci, ze jednoho dne se nemusi objevit :-) . Horsi je, ze nevim, jestli to zvladne a navic to zvladne tak, jak bych si predstavovala ja (vzdy, kdyz ctu krasne zazitky z porodu, jak tatinkove pomahaji a povzbuzuji, tak mam slzy v ocich a taky bych neco takoveho zazit chtela, ale s tim mym partnerem mam proste pochyby…)

Irino - drzim palce s tim UTZ! Pak dej rozhodne vedet!!!
JInak s tou praci to neprehanej - asi vim o cem mluvis, muj tatka je danovy poradce a taky ma ted vrchol sezony… Tak na sebe dejte pozor!!! Jo a gratuluji k poradne bez chybicky! Jen tak dal…

Schamko - diky za tip jak se nosi brisko. Ja si poradit rozhodne necham, nebot vim, co to je ukrutna bolest zad a navic kdyz ted nechci polykat zadne prasky.

Kristy - tvuj pristup k porodu ti zavidim. Ja vim, ze cim vic se budu pripravovat a malovat si, jake by to asi melo byt, tim spise pak budu z neceho zklamana. ALe to jsem cela ja. Chci mit vse naplanovane :-). Kolikrat ja uz v zivote touzila byt flegmatikem!!!

Evko - neprehanej to s tou praci, ja vzdycky trnu, kdyz nektera pisete, ze jdete myt okna. Mate muj obdiv a zaroven bych vam nejradeji vynadala. Jooo, to jste proste stastny holky, kdyz mate bezproblemove tehotenstvi… Moc vam to preju, ale budte na sebe opatrni… (bat se o sebe nemusite, ja se bojim za vsechny :-)))

Holky, je mezi nama vubec nekdo dalsi, kdo jeste nekope? Ja jsem snad posledni? Mam sto chuti zacit si stourat do briska, abych taky neco citila :-((. TO pak bude slavy az to prijde!!!

Tak zatim pa

Hromix a Prcek 18tt+4

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 01.04.04 17:07

Holky, jeste na konci minuleho denicku Ajka prosila o zopakovani odkazu na webu: cviceni pro tehulky.
Takze kdo nezaznamenal tak je to tady znovu:
 www.volny.cz/…vstavani.htm

Snad jsem to dobre opsala a snad to funguje, jeste jsem to nezkousela… (my mame s Prcekm stejne zatim klidovy rezim :-(()

Ahoj
Hromix

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 01.04.04 17:11

HROMIX : samozrejme, ze vime co je to DULA, ale diky za odborny vyklad :))))
Ja osobne zadnou dulu nechci, moje kolegyne ji mela a byla spokojena, ale ja jsem nad tim nikdy neuvazovala, tot muj nazorek :)))

Papa Radka + cvrcek

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 01.04.04 19:02

Ahoj těhulky,

tak máme vymalováno! Slíbila jsem vám, že dám vědět, jak to dopadlo. Mám z toho opravdu dobrý pocit. Takže pokojíček pro naši malou má všechny stěny žluté - je to docela syté, ale líbí se nám to. Koberec, který jsme vybrali, se k tomu docela hodí. Je červeno - hnědý. Ráno do pokojíčku svítí sluníčko ( máme ho na východní stranu ) a tak to tam vypadá, jak na rozkvetlé louce plné vlčích máků se sluníčkem nad hlavou. Prostě krásné!
Dnes jsem tam odstěhovala věcičky pro mimi . S nábytkem jsme se rozhodli, že zatím necháme starý. Manžel mi udělá přebalovací pult ze dvou skříněk, které dá k sobě a na ně namontije přebalovací pult z lamina. Umělohmotnou přebalovací podložku už máme koupenou. Je velká asi 75×80 cm, žlutá se spoustou zvířátek.
Tak jsem se dost rozepsala o našem budování doma. Doufám, že jsem vás moc nenudila, ale já z něho mám velkou radost. Asi jako když jsme přivezli kočárek s autosedačkou. Teď k němu ještě sháním tašku na rukojeť. Dnes jsem zjistila, že od Peg Perega ve stejném designu jako kočárek stojí 2 138 Kč. To je pálka, co? Ještě budu shánět nějakou levnější, třeba od jiného výrobce, která by se nám hodila.

Děvčata, mějte se hezky. S umýváním oken souhlasím s Hromix, že takové věci bychom teď dělat neměli. Naštěstí u nás mi moc pomáhá manžel.

Gruzie + Štěstíčko 26+4 tt

janine
Stálice 93 příspěvků 01.04.04 21:37

Ahoj spolutěhulky,

nejdřív ze všeho chci pozdravit Lucku s Letňátkem a popřát jim, aby se jim dařilo co možná nejlépe!!!!! Zároveň hci poděkovat i jejímu manželovi, jak se o nás stará a uveřejňuje deníček. Myslím na vás, ať se vše lepší a můžete být doma a do Motola už jet jen porodit Letňátko. A abych nezapomněla, doslova jsem hltala informace o pupečníku - tohle jsem nevěděla, a to si už připadám jak gynekolog amatér.

Hromix - o dulách jsem toho četla už docela dost. Mám i některé kontakty přímo na jejich sdružení. Já o tom neuvažuju, zkusím manžela vyškolit na takovou mojí dulu a hlavně nevím, jak budu rodit.

Vítám mezi námi Agnesku (doufám, že jsem nezkomolila jméno).

Je nás tady opravdu hodně, to budou asi v létě porodnice praskat ve švech.

Gruzie - krásné počtení o přípravě pokojíčku. Ráda si čtu co nakupujete, připravujete a můžu porovnávat a hlavně taky přijít na něco nového.

Tak se mějte moc fajn, užívejte si jarního počasí a pozdravujte pupíčky.

Papa Janine a šmudlíci
26+1/26+6

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.04 08:15

Zdravím všechny pupíky i jejich maminky,

tak už se konečně taky můžeme přidat ke kopajícím. Ve středu večer mě mimís pěkně nakopnul až mi skoro odskočili ruce od břicha. Jinak je ale klidný a hlásí se jen když si večer lehnu. Tak snad to nebude lenoch a bude se projevovat i přes den. Přítelova máma říkala, že jí obě děti kopali tak, že jim slibovala, že jim to vrátí až „vylezou“ ven. :-))) Ale nebojte - ty dva snad v životě nedostali ani facku. :-)))

Slysil - taky mám v plánu pořídit si odsávačku. Nedávno jsme byli na návštěvě u kamarádky, která má 5-měsíční holčičku a ta si z láhve nevezme ani náhodou, takže kamarádka se z domova nemůže ani hnout, protože nechce kojit na veřejnosti a to kojí skoro každo hodinu. Takže doporučovala učit miminko už od začátku pít taky z lahve, ne jen od maminky.

Probíráte tu taky partnera u porodu. Já bych si ho tam přála mít, ale nevím, když on je taková „baba“, tak aby se tam nesložil. Nechám ho, ať se rozhodne sám, jestli to podstoupí. My si holt vybírat nemůžeme - jestli tam budeme nebo ne :-)))) Bejt to zkrátka na chlapech, tak by jsme vymřeli. :-))

Ještě vám musím říct, co se mi stalo. Ve středu jsem si asi přiskřípla nějaký sedací nerv a od tý doby je pro mě příšerný utrpení sezení, sedání a vstávání. Pořád si to bolavý místo nahřívám těma termopolštářkama a doufám, že to brzo přejde. Měli by jste mě vidět, když se soukám do nebo z auta - učiněná komedie :-)))

Jinak se holčiny mějte krásně a užijte si nastávající víkendík a hlavně pozdravuju Lucku s Letňátkem - ať už jste zdraví a můžete jít domů.

Berenika a mimís 19+4 t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.04 08:35

Nazdárek těhulky,
tak vás zdravím a možná i naposledy, protože zaučuju novou kolegini, takže se psaním do deníčku mám útlum a doma přístup nemáme. Teď šla kolegyně jen vyřídit něco na úřad práce, tak jsem se vrhla jen vás pozdravit, popřát krásný zbytek těhotenství a hlavně zdravá a krásná miminka. DOufám že to všichni zvládneme a bez problémů se budeme těšit na naše zlatíčka. Teda já to těhotenství ale prožívám, teď mi šli až slzy do očí když se tak s vámi loučím, no snad to bude dobrý. Moc vám děkuju za všechny odpovědi na moje všelijaké otázky a za povzbuzení, které mi tenhle deníček přinášel. Bude mě mrzet, že si s vámi nepovídám, ale nedá se nic dělat, kdyby něco, přes Ajku dám vědět aspoň nejdůležitější. Holky už teď mi chybíte a je mi to líto. Za chvíli z nás všech budou maminy, takže se moc opatrujte, přeji hodně kladných výsledků všemožných testů, krásné videa z UTZ a šťasné tatínky vedle vás.

Mějte se krásně a vypute se na to krásný sluníčko

Kačí+zlatíčko (25+3)

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 02.04.04 09:03

Ahojte maminky,
tak je tu pátek a víkendík za rohem. Hurááá! Snad mi Tom zase neuteče do práce, ale na zítra mám slíbený výlet do Prahy, tak snad to vyjde a nezkazí se počasí:-)

PAVČO - nemůžu nereagovat na to, že se vyhýbáš sladkýmu. Jak to probůh děláš??? :-)

HROMIX - no s tím malováním si porodu. Já jsem typ, který nesnáší jakékoliv plánování si něčeho. Protože čím víc toho člověk naplánuje, tím víc se toho může pokazit. A je to fakt pravda!!! Ani svatbu jsme si nijak zvlášť nenaplánovali a byla naprosto úžasná (narozdíl od některých co jsem viděla, které byly naplánované do posledního puntíku a pak to nějak nevyšlo). Takže já plně věřím v Tomovu podporu!!! On když ví, že mám strach a potřebuju ho, tak tak nějak zapomene na sebe a pečuje o mě, je naprosto úžasný, takže nemám strach že by mě v tom nechal samotnou!!! Teda ale když měla brát sestra krev JEMU, tak si myslel že umře:-) A hlavně jak znám naše zdravotnictví, tak si myslím, že by mi stejně nesplnili vše, co bych si vyčetla v chytrých knížkách, které podle mě ženy navnazují na naprosto nereálné představy (nereálné u nás). Takže si říkám, že si to zkusím užít co nejlépe v rámci dosažitelných možností:-)

GRUZIE - tak vy už máte vymalovaný dětský pokojíček! Gratuluji!!! Jak píšeš že vám to všechno hezky ladí, tak to se u nás asi moc říct nedá:-) Tapety jsou zelenkavé a na zemi bude koberec se silnicema, kolejema, obchodama a tak. To prostě jinak nešlo, to byl Tomův požadavek, a mě se to taky líbí. Já mít takový koberec jako malá, to by bylo super!!! Takže u nás to bude takové strakaté, asi trošku každý pes jiná ves, ale rozhodně to bude veselé:-) Já teda ani nevím, jestli chystám pokojíček pro holčičku či chlapečka:-) Jen doufám, že jsi u toho malování jen tak přicmrndávala!!! Ono to teď pro nás fakt není moc bezpečné!!! Opatruj se!

BERENIKO - gratuluji k prvnímu pořádnému kopanci!!! Další na sebe jistě nenechají dlouho čekat:-) A s tím sedacím nervem držím palečky, aby se to co nejdřív spravilo, musí to být jistě nepříjemné!

My jsme včera šli s Tomem do kina na film Drž hubu!. Hlavní role hráli Jean Reno a Gerard Depardieau (možná to píšu špatně:-)). Bylo to moc hezký, taková střelená komedie. Takže pokud se někomu líbí filmy např. typu Wasabi, tak doporučuji (snad mě pak nebudete proklínat:-))! Hlavně od toho nečekejte kulturní vyžití, je to fakt jen bláznivá komedie:-) A já taky miluju oba dva hlavní hrdiny:-) No, ale řeknu vám, Knedlíček v tom kině kopal jako o závod. I Tom koukal jaké mají ty kopance razanci! Tak nevím, jestli mu vadilo, že tak dlouho sedím stejně, nebo jestli to na něj bylo moc nahlas. Nebo že by se mu líbílo jak jsem spokojená? Pořád jsem ho přes bříško hladila a snažila se ho uklidnit. Cpala jsem u toho do sebe ledové kaštany, mňam:-) No ale když jsme odešli tak se zase uklidnil a doma to nastalo nanovo. Tak mám pocit, že o sobě zase nedá tři dny vědět:-) Dneska mě ráno jen tak jemně dloubnul a spinkal dál:-) Je to prostě můj miláček!!!

Tak vám přeji taky nějaký pěkný zážitek jako měla já z kina, spoustu kopanečků a opatrně při těch přípravách hnízdeček pro mimísky!!!

Zdraví vás Kristy a Knedlíček (23+0)

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 02.04.04 09:45

Teda holky,
dnes je tu nějak mrtvo:-(
Já na vás co už máte kočárek mám jednu prosbu. Můžete mi napsat, jaké rozměry mají uvnitř korbiček (délka a šířka)? I když to asi bude problém když máte kočárky všude možně jen ne doma, ale snad jste si to při koupi měřily! Tak díky!

KAČÍ - to je škoda že se s námi budeš muset loučit! Proč si nezařídíte net domů? Však to není zase takový problém, ne?! Dej o sobě vědět aspoň občas pomocí SMSky přes Ajku, abysme věděly, že je vše OK! Přeji ti krásný zbytek těhotenství, pohodový porod a krásné a zdravé miminko!!!

Koukala jsem, že i na chatu nikdo není, copak se to děje?
Tak se mějte fajn a pozdravujte pupíčky!

Kristy a Knedlíček (23+0)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.04 09:51

Ahoj těhulky,

kačí, to mně mrzí, že už sem nebudeš chodit povídat:-(((( kdy nastupuješ na mateřskou? já ti také přeju pohodový zbytek těhotenství bez sebemenších problému a lehký porod a pak už jen spoutu radosti z děťátka.

k těm manželům u porodu - můj se mnou určitě nepůjde, malinko mě to mrzí ale hodně jsme si o tom povídali a já ho chápu. Říkal, že by nezvládl to, že může jen přihlížet a vidět jak mně to bolí a aniž by mi pomoct a nedejbože kdyby byla nějaká komplikace, že by se sesypal. Dost vyzvídal na kamarádech co u toho byli, ti jsou z těch zážitků nadšený, ale můj miláček je velkej citlivka, což je v mnoha ohledem super, dokáže se vcíit do mých potřeb, je moc hodnej. Stačilo když jsme se bavili o porodu, ptal se mi na ty nástřihy, jestli je dělaj každému a jen při této debatě úpně poblednul takže jsme změnili téma:-)))) Úplně mu stačila návštěva gyndy, když jsme byli na ultrazvuku, ačkoliv se mi nedělo nic zlého, tak byl celej vykulenej a doma mi pak říkal, že mi moc obdivuje, co musím kvůli miminku zvládnout, je to muj šmudlík. Vím že bude skvělej táta, i když ho u porodu mít nebudu.
Docelka jsem ráda, že je nás tu víc, které máme partnery, co se na porod necítí, plno mých kamarádek je tam mít bude, až jsem se divila…

jinak hlásím, že se včera mimísek naučil trefovat do močáku a pro velký úspěch to zkoušel mnohokrát během dne:-))), ještě nemá moc síly, takže to vůbec nebolí, ale je to takový zvláštní pocit:-)))))

zdraví vás Agneska + pupíček

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.04 10:29

Ahojky holky spolutěhulky,
to je dnes krásné počasíčko že? Ani se mi nchtělo do práce, bohužel musím. Včera jsme s přítelem pracovali zase na našem domečku. Loni jsme před zimou nestihli zadělat jímku a ono nám do ní nasněžilo, tak jsme teď odčerpávali vodu. To bylo něco! Já jsme neustále lezla po žebříku nahoru a dolu, v zubech kýbl s nářadím, sem tam nějaká cihla - betonovka - na vyrovnání izolační folie, no měla jsem dost. A k tomu řeči typu - to je doba! tohle není dvacítka klíč, ty to nepoznáš? k čertu tos to koště vyráběla? hrome to je materiál!… a další ještě jadrnější kecy. Měla jsem chuť toho svého drahého uškrtit, mě dělalo problém po tom staveništi chodit i bez nákladu. Vždycky jsem byla hrozně šikovná na chlapské práce, protože od 20. let se o veškeré opravy a veškeré práce starám já a na našem domě jsem taky neustále s úspěchem pracovala, jenže vysvětlete tomu tupci, že prostě už nemůžu tahat ty 15 kilové betonové klády a podávat mu je do 3 metry hluboké jámy. Fakt mě naštval. No to jen pro zasmání, jinak je docela hodnej, akorát nechápe, že mi teď dělá problém i zavazování tkaniček.

BERENIKO: gratuluju ke kopanečkům, já si je teda taky dost užívám, hlavně večer. Je to čím dál silnější - a hezčí. Ten sedací nerv - u tebe přiskříplý - to je kde?

PAVČA: obdivuju tě, že vydržíš bez sladkostí, já si musím dát každý den aspoň jedu tatranku a bílý kafe. Včera mi ale doktorka sladký a bílý pečivo zakázala - kvůli zadržované vodě, tak jsem zvědavá jak dlouho to vydržím. No budu asi holt muset.

KRISTY: závidím ti, že jsi byla v kině. Já byla naposledy na Návratu Krále - což už je dva měsíce !!! No ale chystám se v červnu na 3. Harryho Pottera. Já jsem totiž na Pána prstenů a na Harryho ujetá - strašně, jak malý dítě. Myslím, že přečtený to mám všechno už tak 8×, filmy zkouklý tak 5×, no maniak. Už teď se těším!

GRUZIE: já ještě jeden pokojíček vymalovanej nemám - chlapeckej. Pro holčinu už jsme ho vymalovali před těhotenstvím. Máš šikovnýho muže, když ti udělá přebalovací pultík. Já mám jen přebalovací podložku - na stůl nebo na pračku, jak bude potřeba.

Holky jdu pracovat, užívejte sluníčka.

Jo ještě k nám pracujícím, před chvílí jsem volala na OSSZ - kvůli mateřské. Já jsem podnikatel, a už teď vím, že budu muset pracovat i s miminkem, tak jsem chtěla vědět, jak na to. Tak prý živnost nemusím končit, ale půl roku od nástupu na mateřskou nesmím vykazovat zisky. A po půl roce si k rodičovskému příspěvku už můžete normálně vydělávat. Docela mě to potěšilo, prostě půl roku nebudu vystavovat faktury a pak je vystavím zpětně, nebo ve vyšší částce. To pro ty, které mají podobný problém a třeba podnikají s manželem.

Tak já už fakt jdu holčiny, mějte se jarně a pozdravujte pupíky. Posílám kopaneček od mimíska.

Ahojky Irina + miminko (24tt)

Misulka1
Stálice 62 příspěvků 02.04.04 10:33

Ahojky mamči a pupíci,
zdravím při krásném slunečném dnu.Jsem zvědavá, jest-li taky takhle budeme jásat nad sluníčkem za dva měsíce, to už se budeme jenom kutálet,já teda určitě.
Lucije-hodně psychické pohody přeji,ta je moc důležitá, a fakt s Tebou cítím, mě by tam hráblo po třech dnech. Hlavně ,že je všechno v pohodě,zase na druhou stranu, až se rozdvojíme,tak se nezastavíme.
Schamka-psala jsem Ti,ale asi to nedorazilo.Mě se taky líbí Daniel Sebastian,obě jména máme na seznámku. A Daniel Sebastian Šamalík se mi zdá úplně v pohodě. U nás teď zase vítězí (asi tak na dva dny) Matyáš, ale protože příjmení zase máme Vyšata, tak nevím,aby jsme moc nesyčeli. Navíc přítel začal prosazovat, že druhé jméno bude po něm, Karel, takže poslední tři verze byly: Daniel Sebastian, Matyáš Karel a Simon Karel. Tak napiš jak je to u Vás, u nás asi rozhodnutí jen tak nepadne.
Kristy-podle prospektu jsou rozměry 84×30,to je ale rozměr korbičky na mimi, když pak vyndám korbičku a mám sporťák,tak je to 95×43.Nevím,jest-li to je hodně nebo málo,ale kamarádka měla ten samý kočárek (Knorr) a malý se jí tam vešel úplně v pohodě ještě ve dvou letech.
Tak pa,pa, jdu vytvářel hodnoty naší kapitalistické společnosti.
Míša+Mimoušek 23+5

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 02.04.04 10:58

Ahojky kopretinky,
tak je pátek hurááá, a navíc vcelku krásné počasí. Dneska mám v práci jen do dvou hodin, což je super.
Co chystáte na víkend, já podle toho jak bude, ale asi budu nmakat na zahrádce. Včera jsem byla tak pilná, vyžehlila jsem horu prádla, a nasela obilí na velikonoce a pak makala venku, okopávala jsem a hrabala listí až mám z toho puchejře.
Malej kope jak o závod, teda nejvíc tady v práci, asi mu vadí, že ho trochu mačkám. Já sedím ráda a nohu přes nohu, ale chápu, že budu muset svoje sedací návyky změnit.
Holky včer jsem měla na břiše a nohách takovou vyrážku, ale ne pupínky, na omak to nebylo cítit, jen jako takové rudé skvrny a pálilo to když jsem to namočila, ale už se to sklidnilo, já se picnu, nejen , že mám tu alergickou vyrážku, ale ještě tohle.
Bříško už tvrdne míň, tak 3× za den, a to spíš večer.
Taky vám příjde, že to utíká až moc rychle?
K tomu porodu, Kája chce jít určitě, každému říká, že půjde, ale myslím si, že stejně trochu strach má, ale nedá to na sobě znát. Tak pevně věřím, že si to nerozmyslí, bude to něco nového pro nás oba a budu ráda, když to spolu zvládneme.

Kačí - moc mě mrzí, že se s námi musíš rozloučit, je to škoda, určitě se ozvi SMSkou budeme moc rádi. Přeji ti bezproblémový zbytek těhotenství, užij si to v pohodičce, hlavně ať jste zdraví a přeji ti krásné zdravé miminko.

Kristy - tak výlet do Prahy, taky bych jela, my jedeme příští víkend na chalupu, tak se moc těším, vždycky na velikonoce tam jsme a pak už budeme jezdit častěji, když je teplo. D o Prahy pojedeme taky, chci si tam koupit nějaký těhu oblečení, nějaký šaty a sukni, protě na jaro, tady maj prdlačku. Tak dobře nakupte, okoukni kočárky a pak dej vědět, jo a na to cvičo půjdu, to si nenechám ujít. Tak hezký víkend

Irina - teda já bych toho tvýho chlapa zaškrtila, tahat takový těžký věci, a ještě u toho remcat, ty chlapi, ty se musíš šetřit, kvůli miminku a taky sobě, tak to přenech jemu, moc se opatruj, já vim, že se mi to povídá, ale jsem jinak to samý co ty taky se do všeho hrnu

Berenika- gratuluji ke kopanečkům, je to skvělý a úžasný pocit viď, někdy mi příjde , že mám v břiše akrobata, tak si ty kopanečky užívej

Holčiny krásný víkend, mějte se bájově a pohlaďte svoje bříška, ať máme krásný počasí a můžem ty naše pupíčky vystrkovat.
Pá Evel + pokládek 22tt

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 02.04.04 11:07

Ahoj Mišulko,
jenom ti chci napsat, že máme taky jména Daniel a Matyáš, ale jen jedno z toho . Ale Daniel nějak opadá, tak uvidím co si nakonec vybereme, já osobně jsem chtěla Adama, ale to se nesetkalo u Káji s nadšením, takže zatím vede Matyáš Jánský.
Tak pa pa Evel

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 02.04.04 12:11

Tak maminky,
jak se vám líbí jaro? Sice krásně svítí sluníčko ale je děsný vítr, mohl by se trošku sklidnit:-)

AGNESKO - škoda že s tebou manžel k porodu nejde. Ale třeba můj brácha by tam asi taky nešel. A nemyslím si že ten chlap ženské nemůže pomoct. Tom mě dokáže přivést na jiné myšlenky, uklidnit mě a pobavit a o to jde! Ale určitě nemá smysl chlapa nutit!

IRINO - no máš ty rozum holka?! Takhle makat na stavbě! A ještě se divím, že ti to ten tvůj dovolí. To já nesmím pomalu ani přitlouct hřebík na obrázek, Tom má o mě i prcka takový strach, že raději mákne sám:-) Je ale pravda, že na baráku je určitě spousta práce na rozdíl od bytu:-) Tak hlavně opatrně!!!

EVEL - teda holka, mít zahrádku u domu a ještě k tomu chalupu, tak to je super!!! Já bych to taky brala:-) A vy slavíte Velikonoce? No každopádně si to tam krásně užij, pozdravuj Káju a Pokládka. Mimochodem, já bych se za jméno Adam taky přimlouvala, moc se mi líbí, ale u nás je o jménech naprosto jasno, takže není o čem diskutovat:-)

Holky, co dáváte dvě jména, mě by zajímalo, jak vás to vůbec napadlo? Mě něco takového fakt vůbec nenapadlo, dát dvě jména hned při narození. Já vím že věřící můžou získat druhé jméno nějak při tom křtu nebo jak to je, ale takhle prostě nahlásit dvě jména? K čemu to druhé jméno vlastně je? A vždyť se to těm vašim prďolkům pak nevejde do žádného formuláře:-) Ale samozřejmě vám to neberu, jen mi to přijde zvláštní:-) A vy některá máte dvě jména?

Tak se mějte sluníčkově a pozor ať vás ten vichr neodfoukne:-)

Kristy a Knedlíček (23+0)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.04 13:01

Ahojte těhulky!
Venku je tak krásně,jen ten studený větřík mě trošku štve.Ale hlavně,že je sluníčko a snad se to přes víkend zase nepokazí.Tak jsem přelouskala všechny příspěvečky a můžu jít reagovat.Sedíme si tady s Bambulkou u počítače a posloucháme Hudební pohádky pro těhotenství a dětství.Je to fakt krásné CD a myslím,že i prďolce se to líbí,ani nedutá.V těch skladbách jsou kromě krásných zvuků nástrojů i zvuky šumění vody,mořských vln,hlasy racků a ptáků-no nádhera.

KAČÍ-to je mi líto,že se s námi v deníčku loučíš,určitě o sobě podávej informace alespoň Ajce na mobil.Nebo u nás jsou třeba internety v knihovně a internetové kavárně,takže se dá zajít tam.Já si teda nedovedu představit,že bych už nevěděla,jak se všechny máte a co je u vás nového.Ale jinak Ti přeji krásné prožití zbytku těhotenství,co možná nejlepší porod a pak spoustu radosti ze zdravého mimiška!

Radko-já bydlím v Orlové,většinou nikomu tenhle pojem nic neříká,tak proto jsem napsala,že je to kousek od Ostravy,i když tak malý kousek to zas není.To je škoda,že se chystáš rodit v Porubě,protože já uvažuji spíše o Fifejdách.Mám totiž s Porubou dost špatné zkušenosti z loňska,kdy jsem tam byla na AMC a pak v dubnu jsem tam týden ležela,když jsme o miminko bohužel přišli.Vím,že tuhle nemocnici dost chválí a co se týká vybavení,tak je opravdu na úrovni,ale já se tam cítila hrozně!Jsem sama zdravotní sestra,takže do určitých věcí vidím,ale co jsem zažila tam byl opravdu děs.Byla jsem psychicky na dně.Jestli jsi nečetla,přečti si starší deníček „Porod Ševča a Nelinka“ a komentářky k němu.Samozřejmě Tě nechci z tvého rozhodnutí zrazovat,určitě je super,že jsi tam pracovala a máš tam známé,to je veliká pomoc.A říkám,že já taky slyším na Porubu dost chvály(převážejí tam vlastně všechny nedonošené a rizikové mimiška z dalekého okolí).Prostě holt jsem asi měla smůlu!Tentokrát jsme byli na AMC ve Fifejdách a pak jsme tam jezdily i na genetický USG a Echo a nemůžu si stěžovat.Takže ještě uvidím.Ale budu moc ráda,když mi pak poreferuješ,jak jsi vše zvládla ty a tvoje dojmy.
Jinak kojení není vůbec složité,to jen tak vypadá v těch odborných knížkách.A od­sávačka je dobrá věc,taky jsem ji používala,protože jsem měla spoustu mlíčka a musela odstříkávat.Ze začátku to sice trošku bolí,ale jakmile si to nacvičíš,jde to v pohodě.A dávat pít z láhve,pokud je dostatek mlíka je škoda,ono se fakt říká,že pokud ti špuntíci vyzkouší dudlík,tak už se pak špatně chytají prsu.Můžu to potvrdit z vlastní zkušenosti,kdy jsem musela začít brát antibiotika,malý mlíko nechtěl(prý zhořkne) a pak už se prsa nechytl.Takže je lepší z lahvičky jen v nutných případech.

Pavčo-jsem ráda,že se Ti líbí výběr našeho jména.Docela Ti závidím,tu sobotní svatbu.Tak si ji moc pěkně užijte a určitě si dejte s Kulihráškem do nosu.A na to rostoucí bříško buď spíše hrdá,aspoň vidíme,že ti naši špuntíci pěkně rostou!

Hromix-s tou dulou,nevím,ne­vím.Já bych teda cizí ženskou,která mi bude radit,co mám dělat,místo psychické i jiné podpory člověka nejbližšího-manžela a nastávajícího tatínka určitě nevyměnila!A s těmi kopanečky,neboj,ur­čitě se už taky brzičko dočkáš!Ještě máš jako prvorodička na ně chvilku čas,takže se vůbec neznepokojuj,ony se co nevidět dostaví.A k tomu umývání oken-neboj,dávám na sebe pozor,to víš,že se taky o sebe i malou bojím.

Gruzie-to máš teda fajn,že Ti okna poumývá manžel.Teda né,že ten můj by je neumyl,ale za ten výsledek bych teda neručila!Prostě chlap.Vím,jak to dopadlo ,když jsem byla těhotná poprvé.To mi teda pomáhal daleko více,než teď.Ale pomaličku to snad všechno zvládnu.Jenom ještě musíme vymalovat-to samozřejmě manžel,já budu dohlížet.Ten váš žlutý pokojíček musí být moc krásný!

Irino-ty s těma prácema kolem domu a taháním těžkých věcí opatrně.To máte hezké,že budete mít pokojíček i pro holčičku i pro chlapečka.Tak držím palečky,aby se už váš stydlínek na tom ultrazvuku příště už konečně odhalil.

Kristy-taky si myslím,že plánování věcí dopředu je na nic.Ono to stejně většinou pak dopadne úplně jinak,takže se fakt moc ani ten porod naplánovat nedá,Vše se vyvine ze situace.Jinak koukám,že máte podobný koberec,jako má malý v pokojíčku.My ho máme do hněda,jsou na něm taky cesty,obchody,ben­zínka,mlýn,cir­kus a další a taky jsem z něho byla unešena.I když teda musím říct,že jak jsem myslela,že si na něm bude Kuba hodně třeba s autíčkama hrát,tak moc ne.To já bych se vyřádila!Za našeho mládí nic takového nebylo.Mě se taky líbí,když je dětský pokojíček hodně veselý.Takže Knedlíček to bude mít určitě krásný.

Maggie-Tobě obrovská gratulace k zítřejším narozeninám!Přeji Ti hlavně zdraví,štěstí,spo­kojenost a krásné prožití zbytku těhotenství,za­končené krásným,zdravým miminkem a pak už jen spoustu radosti s ním.Hezky si je oslav.Mě to čeká v červnu(taky 27-to je hrozný,jak to utíká!).

Berenice-gratulace k čutancům a ať se ten skříplý nerv,či co to máš,urovná zase do pořádku,aby tě nic netrápilo.

Mějte se všechny moc krásně,přeji Vám nádherný víkend,pohlaďte svoje pupíčky a užívejte si sluníčka.

Ahoj Evka a Bambulka 22.tt

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 02.04.04 15:55

Ahoj maminky,
uz vikendujete?
Jaaj, ja som dnes strasne mimo, nic sa mi nechce - takze len v kratkosti. Nejako ma chytili sladkosti ;o) Aj ked Babatkovi sa to asi nepacilo, dnesne ranajky (pizza zo vcera a nejaka cokoladka) skoncili v zachode, ako v nejakom 8.TT! To je, co?

Kaci - skoda, ze nebudes moct nakukovat do dennicku. Mozno by si si mohla zariadit nejaku tehu-prestavku, ked sa aspon mrknes. ;o) Urcite daj Ajke vediet, ako pokracujes a ako sa mas. Zelam krasny zbytok tehotenstva, bezproblemovy porod a zdrave dietko!!
Berenika - zaseknuty nerv v spominanej oblasti mam aj ja. Aktivizuje sa vzdy vecer, mrcha jedna. Raz ma to tak bolelo, ze som nemohla spat. Nastvala som sa, dala som si jeden Paracetamol (Paralen) a bolo! Este som sa aj fajn vyspala! Paralen ako tehotne mozeme, tak sa nemusis bat.
Gruzie - no to je parada, ked uz mate vymalovanu izbicku! ;o) Mne sa vcera podarilo namachlit prvy obrazok.
Kristy - my sa na menach nevieme zhodnut, takze rozumny kompromis je, ze jeden da jedno meno a druhy druhe. Aby bolo jasne, ako tato demokracia vyzera u nas v praxi - Daniel Sebastian je cele moj navrh ;o) ;o) Pavel totiz stale navrhuje Vilém, co sa mne nepaci. Este Viliam aj hej, ale ospravedlnujem sa, ta ceska podoba sa mi nepaci. Narozdiel od mena Pavel, kde sa mi zase nase slovenske Pavol vobec nepaci ;o)
Okrem toho, zijeme v Holandsku, kde ludia maju hadam aj 10 mien, neviem, ci vobec maju na to nejaky limit. Vazne potom vidis ludi pobehujuci s tolkymi inicialami napr. A.B.C.D.E.F.G.H. van der Dijk ;o))))

K partnerovi pri porode - my s Pavlom o inej moznosti ani neuvazujeme. Pavel bol pri pocati ;o), chodi so mnou do poradne, bol na UZV, chodi so mnou na tu jogu, takze sa nam zda len prirodzene, ze pri tom porode tiez bude. Neviem, dufam, ze nikoho nenastvem, ale mam pocit, ze to, ze pre muzov je porod nejaky prisilny zazitok, sa mi nezda. Alebo, ze neznasaju krv - tak ja mam zatial znalosti len teoreticke a to, co som citala, pri porode zase az tak vela krvi nie je. Az kym sa nerodi placenta, takze pri tom najdolezitejsom skutocne moze ten muz byt. Navyse kedze my si nevyberieme, ci tam budeme, cele to odmakame, tak preco by sme si nemohli povedat, ze pritomnost toho nasho chlapa nam pomoze, ze ho potrebujeme, tak nech hodi tie svoje dovody preco nie, za hlavu a pomoze nam.
Mne pride aj velmi zvlastne, ak nie uplne smiesne, ze napr. na Slovensku musi muz absolvovat nejaky kurz ci co, inak ho k porodu nepustia. To je preboha o com??? Kto ma o tom, ci tam ten muz bude alebo nie co rozhodovat, ak nie samotni nastavajuci rodicia? Z takychto kadejakych obstrukcii potom, podla mna, prameni nazor, ze muz pri porode moze byt problem. V zahranici nikoho nenahanaju na kurzy, ti muzi pri porodoch svojich deti su a nikoho ani len nenapadne, ze by to mohol aj nezvladnut. Ved ked toho bude nanho moc (ale co to vlastne znamena), tak sa jednoducho vytrati…
Hovorim, nechcem sa nikoho dotknut, ale fakt mam pocit, ze ako aj ine veci okolo porodu, tak aj pritomnost muza sa stale demonizuje a stale sa naraba s demagogiou ako za cias KSC. ;o( Jasne, ze sa musia partneri spolu dohodnut a sami sa rozhodnut, ci tam bude aj ten muz alebo nie. Vadi mi, ze na rozhodnutie ludia maju skreslene informacie - aby sa im podavali zavadzajuce informacie typu, ze muz tam odpadne, alebo ze neznesie pohlad na krv, alebo ze nebodaj ostane impotentny, to je podla mna uplna blbost - kazdy vie, co zvladne a, podla mna, porod je prirodzena vec, ktoru muz jednoducho zvladnut vie.

Odsavacka - aj ja si jednu stale obzeram - Avent. Avent ma aj nejake protikolikove flasky, mate s tym skusenosti? Skutocne to pomaha? Ja by som chcela aby aj Pavel mohol nase dietko krmit, aj ked tiez sa bojim toho, ze by maly mohol zacat odmietat mamickin cicik… Tak uvidime.

Tak, slubovala som, ze dneska budem len kratko a vidite, ako som sa rozpisala. No teda!
Majte sa pekne, zelam vam krasny vikend. Pohladte si bruska! ;o)
Jana + Pampúšik (25.TT)

Maggie1
Stálice 92 příspěvků 02.04.04 16:18

Evko, dekuji za prani k narozeninam…
Jinak, ja jsem taky severomoravacka - konkretne pochazim z Trince, toho casu sice v zahranici, ale z CR se nadobro odstehovat nehodlam. Stale tam mam trvale bydliste a v budoucnu si chceme v Bystrici nebo okoli s manzelem poridit domek.
V Orlove pak mam par pratel, se kteryma jsem studovala. Tak pozdravuju do Orlove!!!

Maggie = klubicko 23+2tt

Misulka1
Stálice 62 příspěvků 02.04.04 16:28

Ahojky Evel,
koukám,že máš taky Káju, a stejně jako u Tvého Káji,tak ten můj taky nebyl s Adama dvakrát odvázaný.Mě se taky libí Matyáš, jenže Matyáš Vyšata…, no a kdyby mezi tím bylo ještě Karel,tak by se ty -š- aspoň oddělily. Pa,pa Míša.

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 03.04.04 11:25

Ahoj maminky,
koukám jarní víkend internetu nepřeje:-) Ale to je fajn, pohyb na sluníčku a čerstvém vzduchu je jistě mnohem zdravější než vysedávání u netu!!!
Já dnes měla slíbený ten výlet do Prahy (už týden!!!) a myslíte že jedeme? No samo že ne! Tak bych Toma nejraději třískla po palici! Ale myslím, že je vytrestanej dost. Včera jsme byli pozvaní od kamarádů na „mejdan“, při kterém „kolaudovali“ svůj nový byt kam se nastěhovali. A i když jsem Tomovi říkala že už má dost a že nás dneska čeká ta Praha, tak s pivečkama nepřestal. A teď je mu hezky šoufl. Tak je zavřený v tichu a temnu v ložnici a je mu tak zle, že já už ho ani trestat nemusím:-) Tak do Prahy se snad pojedeme zítra, jenže to už má být zase škaredě. Je to fakt těžký s těma našima chlapama:-)

MAGGIE - s Knedlíčkem ti posíláme obrovskou gratulaci k tvým krásným dnešním narozeninám, přejeme hodně štěstíčka, zdravíčka a krásný zbytek těhotenství, ukončený pohodovým porodem a krásným zdravým miminkem!!!

EVKO - chtěla jsem se zeptat, to CD Hudební pohádky pro těhotenství a dětství se dají koupit normálně v obchodě? A jestli jo tak kolik to stojí? Díky za informace:-)

SCHAMKO - já to s tím partnerem u porodu vidím tak nějak jako ty. Syn jedné mé známé je od ledna otcem, byl u porodu a tvrdí, že znovu takovou hrůzu nechce zažít a že už tam se svojí ženou znovu nepůjde. Tak to mi teda přišlo jako strašně sprostý vůči té ženě, ta se tomu přece vyhnout nemůže. Tak jsem říkala, že jestli není srab tak tam půjde a nebude přitom myslet na sebe ale na svoji ženu a dítě, vždyť je tam kvůli nim a ne sobě! Tak jsem ráda že Tom to bere tak samozřejmě jako tvůj partner a půjde tam se mnou, už taky z toho důvodu aby mi pomohl zastat má práva aby na mě personál nekašlal víc než je třeba:-) Blbý to maj některý holky ale v tom, že když tam ten jejich partner prostě jít nechce, tak to asi fakt nemá smysl je přemlouvat!

Ještě mě zaujalo, že nakupujete odsávačky. Mě to ani nenapadlo. Vždyť ani nevím kolik budu mít mlíka a jak to bude a taky bych nerada aby si prcek zvykl na flašku a nechtěl prso, takže uvidím až se narodí jak budeme vše zvládat, však dokoupit odsávačku nemůže být takový problém, ne?! Ale je pravda, že jsem „matka amatér“ tak možná nevím co melu:-)

Přeji vám krásný víkendík a užívejte ho plnými doušky, je tam fakt nádherně!!!

Zdraví Kristy a Knedlíček (23+1)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.04 19:54

Ahojky těhulky,

dneska bylo celý den nádherně, tak jsme byli s přítelem na chatě. Skoro celou dobu jsem se válela v lehátku na sluníčku a spala jsem. Teď večer jsme se vrátili do Prahy a poprvé jsme letos grilovali. To je známka, že už je opravdu jaro - jak se u nás doma začne grilovat. Máme totiž rodinný domek se zahrádkou a jak je jen trošku hezky, vytáhneme z domečku stoly, židle a roztopíme gril - prostě paráda.

Jinak jsme se včera s máti a ségrou byly podívat na Zličíně jak otvírali ty nové obchody v Metropoli. A musím říct, že tam mají úplný prd. (v té nové části - jinak tam jsou - např. Puntanela, CaA, HaM) Pro děti tam není otevřený jediný nový obchod, akorát dětské Kenvelo a tam už mají pro větší děti. Ale objevila jsem v HaM nové oddělení jen pro miminka a malé děti. Mají tam spoustu nádherného oblečení a co je důležitý, tak za dobrý ceny. Většina dupaček tam stojí okolo 200 kč. Byla jsem tam přes půl hodiny a nemohla jsem vybrat co koupím, jak se mi všechno líbilo. Takže pokud jste z Prahy, nebo se sem chystáte jet nakupovat, tak vřele doporučuju. Jen bohužel pro těhotný oblečení nevedou.
Taky vím ještě o jednom levnějším obchodě - je to na Praze 7 - ul. Kamenická (kolmá na M. Horákové a Veletržní). Je to Chicco a je až na konci ulice skoro u Stromovky. Mají tu mnohem levnější věci než normálně, protože je to dost stranou. Otevříno mají ve všední dny od 12. hod (někdy i od 10, ale nepamatuju který dny).

Tak si holčiny užijte zbytek víkendu a pozdravujte mimísky.

Veronika a mimís 19+5 t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.04 22:14

Ahoj holky,

Kristy: chtele bych se te zeptat,jestli uz jsi byla u tve doktorky ohledne toho vytoku???Ted mozna budu mit trosku osobni dotaz,ale jak vypada ten tvuj vytok?Protoze me vytok trapi celou dobu (ted jsem 23.tt) a muj dr me nic nedal,ze to je normalni.Ale me muj vytok normalni nepripada (je nazloutly s bilyma kouskama a nekdy pali) a docela stresuju,jestli to nemuze mit vliv na mimi.A jake cipky ti tehdy dr predepsala?
Moc ti dekuju za odpoved
 Petula

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 03.04.04 23:04

Ahoj Petula,
nie som sice Kristy, ale vsak snad nevadi, ze ti odpisem. Ja som totiz mala presne taky vytok ako popisujes a boli to kvasinky. Rozhodne by som zasla za lekarom a povedala mu, ze ten vytok pali - to uz totiz nie je normalne. A tie kusky (ako tvaroh?) tiez nie. Podla mna su to kvasinky - ale gynekolog nie som. Urcite sa nedaj odbit. Miminku to teraz sice nevadi, ale az tadial polezie, tak to moze chytit na ocka ci do pusy. A navyse to palenie nie je predsa prijemne ani pre teba. Drzim palce!
Jana + Babatko (25.TT)

renula2
Povídálka 26 příspěvků 04.04.04 14:14

Ahoj Těhulky!
Já se omlouvám ,že už jsem se tak dlouho neozvala.V pátek jsem byla v nemocnici
na kožním ,aby mě poradil doktor co s tým ekzémem.Bylo mě hodně špatně ze zápachu
nemocnice.Po 20.minutách mě přivítal doktor a měla jsem půl hodinovou přednášku o
těhotenství.Tak jsem se dozvěděla,že jsi nemám rukama mýt vlasy a ani mýt nádobí .
Tak jsem tam byla snad zbytečně.A radil mě ,že jsi mám ruce mazat vepřovým sádlem.
Tak jsem odcházela s ordinace úplně jak s fetovaná.No a holky já jsem šla po schodech
z nemocnice a zatmělo se mi před očima.Samozřejmě ,že jsem spadla ze schodů a dopadla
jsem na kolena a ruce.Poslední tři schody jsem vynechala.Holky řeknu vám,to jsem se tak
hrozně lekla,že jsem brečela jak malé dítě.Hned jsem nasedla do auta a jela za mojí mamkou.
Tam u ní jsem se hodně rozbrečela ,že ten pláč mě ani nešel zastavit.Bohužel můj doktor v
pátek neordinuje a já bych musela jet do nemocnice 20kilometů.Tam v té,co jsem byla na kožním není gynekologie.Mamka mě řekla,že jsem se hodně lekla a ať sleduji pohyby.
Naštěstí mě miminko hodně kopalo jako vždycky,tak jsem byla klidnější.Ale celý den mě
bolelo bříško,asi tím leknutím.Jinak teď mě je fajn.

KRISTY-Ty jsi nedala vědět o tom výtoku.A všimla jsem si ,že jsi z nás holek tu v deníčku
nejvěrnější pisatel.Jinak ti ten čas aspoň utíká.Já jsem neměla čas jsem něco napsat.Můj
manžílek se synem slavily svátek.Tak jsem musela dělat chlebíčky,oběd a k tomu jsem pekla
nanukové řezy.A po 17hod.jsme se sousedkami sedli ven a dali jsme si kafe a zákusky.Neboj já na tebe myslí.Ty tam asi neznáš moc lidí,že?Já tě tomhle lituji.

SCHAMKO-Ty jsi chudinka ,že tě takhle mučí u zubaře.Mojí sestře to dělali nedávno tak vím jak jsi trpěla.Tak budu na tebe pořád myslet.

PETULO-Já mám stejný problém ,ale mě to nepálí.A doktor mě řekl to samé ,co tobě.

Jinak se mějte hezky a pohlaďte bříška a já jdu ven na kafe!
Renuš+uzlík 23tt

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 04.04.04 23:12

Ahojky maminečky,

zdravím vás z našeho staveniště. V pátek jsme byli s Lenčou v ZOO Lešná. Holky to vám byla nádhera. Lenička už to prožívala na plno. Největší úspěch měli lachtani. Museli jsme tam dvakrát a vždy jsme je s řevem opouštěli. Lenička se několikrát za noc zbudila a přednášela jak ten akant (lachtan) dělal na Leňu kuk a pak zase dumpt (žbluňk), každý den si na ně vzpomene. Počasí bylo ten den super. Akorát jsem po tom náročném dni vyrazila do cvičení, na nákup a okolo 9 večer dorazila na chalupu. Totálně mrtvá.
Jinak teda musím říct, že to doma moc nezvládám. Je tu nepořádek, moc krámů. Sotva jsem dojela domů, tak na mě padla depka a byla jsem protivná. Trošku jsem poplakala ve vaně a teď bojuju dál.

Jinak Krtčátko se stalo aktivnější, tak doufám, že nebude tak akční jako Lenka.
Dneska jsem rozeslala seznámek, tak doufám že dorazil.

Ještě k té odsávačce. Já jsem ji koupenou měla. Koupila jsem ji ve Sparu asi za 50 Kč. Nenaučila jsem se ji používat. Bylo mi to strašně nepříjemné a tak jsem to dělala ručně. Zkusila jsem ji použít až v 9.5 měs kdz se Lenka ze dne na den odstavila a mlíčko se tvořilo dál. Jinak v 5. týdnech při zánětu kdy bylo mlíčko zatvrdlé až pod paží odsávačka nepomůže. Musí se to vymasírovat. Takže to je moje zkušennost.

Mějte se krásně, zdravím vaše miminečka.

Ajka a Krtčátko končící 20 týden

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 05.04.04 06:55

ahojky maminky,

uz jsem vam tyden nic nenapsala :((( proste jsem to nezvladala a nezvladla jsem si ani precist denicek.A je mi to fakt tak moooc lito :(
Ted sem supla rychle na net dat vam vedet,ze ziju.
Minuly tyden me postihlo priserne nachlazeni,ze ktereho se vyklubal jeste prisernejsi opar.Takze chodim jak zrudicka :(( a zadna masticka z lekarny se ted na to nesmi.Tak chodim alespon na laser,abych s tim alespon neco mohla udelat.
Navic prace mam hafl a to ja jeste-velka aktivka-jsem si pribrala neco navic domu..takze jen makam,ale snad uz tento tyden to bude lepsi a dopoledne se dostanu i k precteni denicku.
Zatim se mejte moc moc hezky,zdravim vsechny pupicky-pohladte je za me,musim ted letet(ale snad zas doletim :)))

Ahojky

Any+ Lvicatko 22tt

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 05.04.04 09:05

Ahoj maminečky,
tak je tu nový pracovní týden a já doufám, že ho zvládnete bez jakýchkoliv problémů!
Včera jsme s Tomem jeli konečně do té Prahy, koukli jsme se po městě (tam vám bylo zase turistů, hrůza) a pak jsme si zajeli koupit do Ikei jeden obraz po kterém jsme dlouho toužili, tak nám visí v ložnici a je to nádhera! Takže jsme si včerejšek krásně užili:-)
Akorát jsme taky zajeli na ten Černý Most, a já nevím jestli jsem tak hrozně náročná, nebo jsem toho čekala nějak moc, ale jsem z toho dost zklamaná. Výběr hlubokých kočárků teda žádný zázrak! A v tom jednom to je ještě navíc strašně drahý. I jen obyčejné tričko pro kojence stálo 255,–Kč a kočárky nešly pod 10.000,–Kč. No a v tom druhém se nám zdály tak akorát Deltimi. No ale ty mají i u nás v Ltm., takže koupíme kočár tady, buď Deltim nebo ten Copart, ale přikláním se k té druhé variantě. Jo a to třetí je bazar a my chceme kočárek nový. No ale fakt jsem byla zklamaná. Podle mě tam teda velký výběr nemají. Já si prostě myslela, že v Praze to bude nějak lepší než tady u nás, no není:-)

K tomu výtoku. Jsem ostuda, ale já u té doktorky stále nebyla. Výtok má pořád stejnou intenzitu, nepáchne ani nic nepálí, tak jsem to pořád oddalovala. Dneska ale musím do města, tak se tam už snad konečně stavím:-) A dám vědět!

PETULO - s tím tvým výtokem to ale je jak psala Schamka. To jsem měla poprvé, pálilo to a byly v tom takový bílý kousky a byli to kvasinky, s tím by se určitě mělo něco dělat!!! Já na to dostala čípky a ještě mastičku, takže k tomu doktorovi ještě raději zajdi!!! Držím palečky aby tě neodbyl!!! Ta mastička se jmenuje Imazol Plus krém, ale ty čípky to si nepamatuju. Bylo to něco jako „globule“, bylo to takový zelený. To je teda popis:-), promiň!

RENULO - téda, ten pád v nemocnici, to je hrůza!!! Doufám že je tedy vše v pořádku a nic se tobě ani prckovi nestalo! No a ten doktor je teda dobrej, takovej jakejsi mastičkář divnej. Co to zkusit jinde? No a moc lidí tu fakt neznám:-( Občas pokecám s Tomovýma kolegama, ale když s holkou si pokecám akorát s Evelinou když máme cvíčo. Jinak volám s kámoškama z Brna, ale to taky nejde pořád, to bych se nedoplatila:-) No a tím že jsem nenašla v létě práci, tak jsem se ani neměla kde seznámit. Ale nestěžuju si. Tom se snaží chodit brzy z práce a odpoledne trávíme spolu, takže určitě by to mohlo být i horší:-) Ale v Brně by mi asi bylo o něco málo líp, co se týče společnosti:-)

AJKO - holčičko, hlavu vzhůru, nedepkuj!!! Já vím že by mi z toho asi taky hrabalo, bydlení v rozbořeným, to je fakt dost nepříjemný. Obzvlášť s malým děckem a druhým na cestě. Ale určitě to zvládnete, hlavu vzhůru a usmívej se, bude zase dobře!!!

ANY - no ten opar musí být fakt nepříjemný. Ale neboj, určitě se to zase spraví, stávají se i horší věci!!! A v té práci to moc nepřeháněj, všeho s mírou!!!

No holky, já právě peču perník, už to tu voní a mě tečou sliny. Jsem jak Pavlovovi psi:-) Už se tak těším až dám doprostřed marmeládu, poliju to čokoládovou polevou, posypu kokosem a pustím se do toho:-) Jsem fakt úplně ujetá na to sladký, ale naštěstí mě zase nechytají žravky, takže se aspoň nepřejídám normálního jídla, spíš mám pocit že jím trochu míň než normálně. Knedla mi asi utlačuje žaludek:-)

Tak se mějte moc krásně a já dám odpoledne vědět, jestli jsem se dokopala k té doktorce.

Zdraví Kristy a Knedlíček (23+3)

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 05.04.04 11:15

Ahojky maminy!
Tak nejdriv ze vseho se vam musim pochlubit, dnes rano jsem zazila prvni kopanecky!!! A to v cekarne na gynekologii, pred prohlidkou, jako by ten prcek vedel, ze se nas doktor na to zepta… :-)). Tak jsem moc rada, ze jsem uz v klubu s kopajicima a nejsme moc pozadu. JInak se nam placenta trochu posunula vys, uz 3 tydny nespinim (tuk, tuk, tuk) a tak jsem rada. Ale cviceni dovoleny nemam, ani posilovani panevniho dna (coz me stve, protoze se obcas neudrzim kdyz si kychnu. Ach jo, no nastesti je to zatim vyjimecne, ale bojim se zhorseni az se zvysi tlak s rostoucim prckem). JInak dal vegetim doma a v praci si za me uz nasli nahradu (no, oficialne tomu rikaji vypomoc a muzu se samozrejme kdykoli vratit). Ale vim svy. Ja jsem skoro rada, ze si aspon nemusim delat takovy vycitky, ze tam nejsem.

JInak jsem se objednala do Podoli na 3D UTZ a trochu jsem vystrasena, nebot v te dobe mozna budou predelavat topeni a tak tam mam zavolat jeste znovu a ujisit se, ze se muj termin nemeni. To fakt nemam rada, takovou nejistotu. Navic je to konecne UTZ, na ktery se pritel moc tesi a konecne se projevuje jako tata - tesi se, chce ukazovat tu nahravku rodicum a tak…). Tak snad vse dobre dopadne a tu rekonstrukci topeni odlozi :-)).

Kristy - no ja se taky neprejidam, ale proste jim porad, hlavne to sladky. Takze za posledni 3 tydny jsem pribrala 2 kg!! Hruuuuza!

Ajko - soucitim s tebou ohledne te depky. Me to popada dost casto a taky mi pomaha se vyplakat a pak je pokoj. Takze se drz a vez, ze v tom nejsi sama…

Renus - musim rict, ze jsem se lekla i ja, kdyz jsem cetla tvuj komentar. Pevne doufam, ze jste v poradku a bud na sebe opatrna. Uplne to s tebou prozivam a jsem rada, ze jsi snad padem na ruce trochu naraz ztlumila a nejhrosi na tom bylo snad jen to leknuti.

Jinak na kontrole nam pan doktor „bimbaska“ (jak on rika) nenasel a tak to tipuje na holcicku (o niz jsem presvedcena) a tak se asi prozatimni oznaceni „Prcek“ dal moc hodit nebude. ALe jeste pockam na Gennet za 14 dni a pak se snad presneji zaradime mezi akvabelky ci potapece a vymyslime jine jmeno!

Zatim preji vsem krasny den

Hromix a Prcek (19tt+1)

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 05.04.04 12:00

Ahoj mamči a pupíci,

tak jak jste si užili víkendík? Nevím jak u vás, ale tady na střední Moravě:-))) bylo prostě nádherně, takže jsem si to sluníčko skutečně pořádně vychutnala.

V sobotu jsme byli na svatbě, obřad byl skromný, nevěstě i ženichovi to náramně slušelo, 16-ti týdenní bříško nevěsty nebylo vůbec vidět:-), až jsem si říkala, jak to dělá, já už měla zaděláno na malý špíček:-)))
Večer jsme se pak účastnili zahradní oslavy, no co vám budu povídat, bylo to tak akorát společné obžerství všech přítomných na zdraví novomanželů:-))) Tak jsme nakonec s Kulihráškem neodolali a ochutnali svatební koláčky - byli prostě úžasné, malinké akorát do pusy:-)))) - taky kousek uzeného - přece jenom maso je maso, tak ať má chlapeček z čeho růst - nějaký ten chlebíček do mě taky zahučel:-))) ale musím se pochlubit, že jsem byla velkým likvidátorem zeleniny:-))))
No a protože jsem byla jediná střízlivá (chystali jsme se v noci domů), tak jsem byla řidičem při únosu nevěsty! No tak to se mi asi už podruhé v životě nepoštěstí, tak jsem si to vychutnala:-))))

No a neděle patřila konečně sluníčku, čerstvému vzdoušku a lezení - teda šplhal se akorát nastávající taťka, já jsem se vyvalovala jako velrybka na sluníčku v trávě a opalovala si nos :-))))

Agneska: tak koukám, že tvůj manžel se nechystá k porodu, u nás to zatím vypadá, že taky nepůjde. Neměli jsme teda ještě moc času to detailně rozebírat, ale prozatím nechce. Tak uvidím, jak to bude dál. Plánuješ nějakou náhradní osobu? Třeba nějakou blízkou kamarádku nebo tak?

Irina: no abych se přiznala, tak s tím sladkým musím bojovat. Ale vzhledem k tomu, že mám dráždivou dělohu a cpu se hořčíkem, aby to bylo v pohodě a sladké naopak tu dráždivost podporuje, tak si ho raději nechám ujít, abych nemusela ležet s nožkami hore:-)))

Evel: tak ještě vyrážka ke všemu? No teda doufám, že ti to honem zmizí a vracet se už nebude. Nemůže to být reakce na nějaké ovoce nebo třeba exotické jídlo? Taky mám jednu kamarádku a ta mívá něco podobného z hlíny, tak se v ní musí rýpat v rukavicích:-)))

Misulka: kombinace jmen Daniel Sebastian by se mi líbila, ale je fakt, že to by u nás fakt neprošlo:-))) V tomhle je manžel trošku staromodní a tak jsme volili takovou tu českou klasiku.

Schamka: přidávám se do klubu s tou snídaní! Od soboty jsem zjistila, že mi zase po ránu nebývá zrovna dvakrát dobře:-( Sice zatím nic nekončí v porcelánce:-))) ale kdo ví. Mě doktor upozorňoval, že se někdy nevolnosti ke konci těhotenství vracejí. No tak doufám, že to ještě není ono, přece jenom jsem sotva za půlkou a už by mi mělo být zase bleble?:-)))) Tak to by na mě bylo asi trošku moc.
Jinak s tím zdobením pokojíčku malůvkami, tak já bych teda nic vlastního nevytvořila, holt jsem kreslící antitalent, ale zato se mi strašně líbí malování na sklo, tak už mám vybrané obrázky, které vyrobím a přistanou cvrčkovi na okně a lampičce:-)))

Jinak k partnerovi při porodu: sama vím, že tam má svoje místo a že bych si ho tam moc přála. Bohužel někteří chlapi jsou slabší nátury a neunesou pocit bezmocnosti při partnerčiných bolestech a podobně, na někoho působí zase špatně nemocniční prostředí a pro ty je možná opravdu lepší, aby zůstali doma, stejně by tam byli platní jako brzda houpacímu koni. A některé nemocnice vyžadují potvrzení o tom, že partner absolvoval předporodní kurz proto, že na kurzu je seznámen s průběhem porodu, naučí se jak pomoci mamince při kontrakcích, prostě dostane „školení“ jak být u porodu platný. A myslím si, že i na tom něco je, tatínek tam přece není od toho, aby seděl v křesle a četl noviny:-)))) A taky nemá být vyplašený z toho, co se děje z jeho partnerkou:-))))

Renuš: teda docela jsi mě vyděsila tím pádem po schodech, doufám, že je všechno v pořádku, tak určitě se ozvi!

Ajka: posílám trošku pozitivních myšlenek a úsměvy na tvář, je mi jasný, že to staveniště je určitě nápor na nervy, ale neboj, určitě to bude brzo hotové a budete zase v klidu a pohodě. Jinak obdivuju, že i přes to všechno jsi dala dohromady aktuální seznámek, tak velké díky! Jo a při sčítání jsem zjistila, že je nás tam 54!!!

Any: doufám, že nachlazení je fuč, no a s tou prací, jsme na tom asi stejně, taky věčně nestíhám:-)))

Kristy: teda ty jsi mi s tím perníkem nadělala chutě, dokonce se mi úplně vybavila ta vůně z trouby:-))) Tak si dejte kousek i za mě a našeho Kulihráška!

Hromix: gratulujeme k prvním kopanečkům!!!! Pořádně si je vychutnej a uvidíš, už budou jenom sílit!!!

No snad je to všechno, co jsem chtěla napsat, i když při svém stavu mysli, bych se tomu divila:-)))

Všem přeji krásný den, i když počasíčko se nám trošku pokazilo, ale to jaro už je stejně tady a nakonec se teploučka dočkáme:-))))

Pavča + Kulihrášek (dle UTZ 23tt+0)

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 05.04.04 12:45

Ahoj děvčata,

zdravím vás po nádherném víkendu. Zato tento týden to zřejmě bude vypadat všelijak. Zrovna koukám z okna, jak se na nás ženou tmavé mraky. O víkendu jsme si to užili. Nejdříve jsme byli u našich na zabíjačce. Tak si asi umíte představit, jaká to byla žranice. Dnes už na žádné maso a mastné produkty z prasátka nemám chuť a raději si dám palačinku s tvarohem. V neděli jsme byli na chalupě. Sázeli se brambory, ale já nesměla nic dělat ( Irino, měla bys svému chlapovi domluvit!!!). Jen jsem seděla, popíjela minerálku a vystavovala se sluníčku. Taky mám opálené tváře.

Kristy, je mi líto, že jsi z Prahy zklamaná. Nám to s kočárkem vyšlo podle našeho přání. Už dlouho jsem pokukovala po hlubokém kočáru Peg Pérego. Je fakt, že výběr hlubokých kočárů je omezený všude. 80 % kočárků nabízejí v kombinaci nebo sporťáky. V Baby staru jsme zrovna narazili na akci, kdy byla korbička zlevněná o 1500 Kč a autosedačka o 1000 Kč. Takže jsme se pod 10 000 Kč s kočárkem vešli. Je moc hezký. Zároveň jsme byli nadšený ze Sconta, kde mají velký výběr nábytku.

Maggie, gratuluju dodatečně k tvým sobotním narozeninám. Jsi to ale mladá holka! Vše nejlepší, hodně zdraví a štěstí.

Veroniko, vy už jste o víkendu grilovali? To je skvělé. Taky se na to chystáme, asi o velikonocích. Mám hrozně ráda tu pohodu, očekávání dobrého masíčka a nic nedělání. My jsme v neděli vyzkoušeli po zimě udírnu. Taky se nám zavedlo a zatím jen salámek byl vynikající.

Renulo, ty jsi mě teda vystrašila s tím pádem na schodech. Toho já se hrozně bojím, po schodech se oběma rukama držím zábradlí jak stařenka. Doufám, že je vše v pořádku.

Hromix, gratuluju k prvním kopanečkům. Mimi se přihlásilo v pravou chvíli, když jsi byla u dr. Asi se chtělo pochlubit. Pokud vám vyjde holčička, řadíš se mezi nás s akvabelkama a můžeme kupovat šatečky.

Mějte se hezky a pohlaďte svá bříška.

Gruzie + Štěstíčko 27+1 tt

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 05.04.04 13:08

Ahojky, tak to jsem zase ja.

Moc se vam omlouvam, ale uz zase jsem mela dalsi kopanecky a jsem z toho cela paf. Vubec nechapu, ze jeste vcera jsem nic necitila a dneska uz jsem mela dve sestavy asi po peti kopancich (no ta druha jich mohla mit skoro deset)! No a tak na to brisko porad koukam a cekam a kdyz kopne, smeju se tomu jako blazen az to s nim musi pekne hazet (jak se mi klepe bricho) :-)
No tak to jsem cela ja…uz radeji koncim.
Dekuji za gratulace a budu se snazit dneska uz o kopaneckach nepsat :-))

Zatim ahoj
Hromix a Prcek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »