Letní miminka - 31.týden

Těhotenství
  • lucije
  • 20.05.04

AHOJTE BŘÍŠKA A MAMINKY! Tak se po dlóóóóuhé době opět hlásím z DOMOVA!!! Je to úžasný pocit být doma a tak si opravdu vychutnávám každou minutu :o). A to počasí je teď taky nádhera, takže si užívám sluníčka a vzdoušku na naší terase. Raději ale zaťukám ŤUK, ŤUK, ŤUK!!! Je mi o 100pr lépe na dušičce, když jsme s Tomášem spolu a i on si může užívat Letňátka jako každý jiný nastávající taťka. Povídá si s Letňátkem, před spaním pohladí bříško, dá mu pusu a ráno nás zase něžně budí. No, brečim tu u toho jako želva. Nedá se to dost dobře popsat, jak jsem teď šťastná. Jo, jo, ty hormóóóny :o).

25.5. jdu do Motola na kontrolu, tak jsem zvědavá a napnutá, jak nám to dopadne. A taky jsem zvědavá kolik přibralo miminko, protože mám pocit, že roste nebo spíš mohutní nějak moc rychle :o). Ale vzhledem k tomu, jak se mi v bříšku mele a každou chvíli zaujme jinou strategickou polohu, má tam místa stále ještě dost a dost :o).

Pavčo! Co jsi to, holka nešťastná vyváděla? Můj děda se mě vždycky ptal, jestli jsem toho zajíce chytla :o). Co Ty? Chytla´s ho? No, doufám, že noha bude brzo v pořádku, a hlavně že se nic nestalo Kulihráškovi. Asi se jen s tebou pěkně polekal.

Takže tu máme 31. týden:
Maminka:
V pozdním těhotenství se bolestem zad nedá téměř vyhnout. Vazy a svaly dolní části páteře se totiž před porodem uvolňují a povolují. Často dochází též ke vzniku křečových žil.
Krevní tlak by měl být od tohoto týdne sledován mnohem bedlivěji, aby se včas zachytila případná preeklampsie (nebezpečný stav charakterizovaný vysokým tlakem krve, obsahem bílkoviny v moči a retencí, čili zadržováním tekutin). Ženy v této době průměrně přibírají kolem osmi až devíti kilogramů. Zvýšená hmotnost jde na vrub plodu, placenty, plodové vody, zvětšených prsou a zásob tuku, bílkovin a většího objemu tělesných tekutin.

Jen pro zopakování:
Celkový přírůstek je velmi rozdílný. V průměru by měl být váhový přírůstek za celé těhotenství cca 12,5kg, což samozřejmě závisí na proporcích, hmotnosti a dispozicích matky.
3,5kg představuje váha dítěte 0,5kg placenta 0,5-1kg plodová voda
1kg zvětšení dělohy
1kg zvětšené prsy
1,5kg zadržení tekutin a zmnožení krevní plazmy
ve zbývajících 4kg najdeme přírůstek ostatních mateřských tkání - roste nejen objem tuků, ale i bílkovin.

Miminko:
Plod měří od temene k zadečku 28 cm a váží kolem 1600 g.
Pokud se dítě narodí předčasně, jeho šance na přežití se tento týden díky ohromnému pokroku ve vývoji plic zvyšují. I když k větvení průdušek a tvorbě plicních sklípků došlo již v předchozích týdnech, nebyly by schopné naplnit se při předčasném porodu vzduchem. Nyní se plicní sklípky (alveoly) vystýlají epiteliálními buňkami, které produkují povrchově aktivní látku (surfakant). Tato látka brání splasknutí alveolů ve vnějším prostředí, čímž je umožněno dýchání.
V místě placenty protéká děložní stěnou téměř 450ml krve, která se dostává do úzkého kontaktu s placentárními kapilárami, jimiž proudí krev plodu. I když se krev matky a plodu nemísí, oba oběhy jsou odděleny tenkou membránou - placentární bariérou - přes níž rychlostí téměř 8,5ml za vteřinu přecházejí voda, živiny a odpadní látky. Plod též přijímá tekutiny ve formě plodové vody.

Děvčátka, zatím se necítím na nějaké dlouhé vysedávání u počítače, takže pro tentokrát končím, ale slibuju, že příští deníček bude už obsáhlejší.

Mějte se všechny moc krásně a pozdravujte svoje pokládky!

Vaše Lucka + Letňátko (31tt)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 20.05.04 06:12

Ahojda Luci!!

Tak tentokrát jsem si urvala první příspěvek pro sebe :-DDD
Mám obrovskou radost z toho, že už seš doma z nemocnice a můžete si s Tomášem užívat společně těhulkovského stavu :-)
Takže to moc nepřeháněj, ať můžeš být doma až do „finiše“ a vůbec, nemáš fotečku svého pupíku? Já jsem taaak zvědavá, jak ses zakulatila, že pokud to neuvidím na fotce, tak se snad za tebou rozjedu :-DDD
Hezky se opečovávej a užívej si to, moc ti dny pohody přeju!
Kaitlin

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 20.05.04 08:36

Ahoj Lucko a všechny Letničky a Letňátka!
Dlouho jsme se tu s Berušátkem neukázali, tak doufám, že si nás ještě pamatujete :-) To víte, nastoupily dvě nové kolegyně, takže je nás v kanceláři věčně jako psů a najít si hodinku na deníček (jojo, skutečně mi to vždy trvalo tak hodinku, než jsem pročetla všechno vaše povídání a každé něco písla) je téměř nadlidský výkon. Nemluvě o tom, že urvat PC také není sranda. A z domova to už vůbec nepřipadá v úvahu, protože večer jsem tak mrtvá, že mi je nějaký internet, s prominutím ukradený :-)
Ale co, v práci už mě čeká jen příští týden a pak konečně mateřská, tak pak tu snad budu víc.

A jak jsme na tom? Nejlepší zpráva je, že placenta se skutečně nechala vytáhnout rostoucí dělohou. Sice je tak na hranici, ale rodit můžeme normálně. Berušátko je hlavičkou dolů a teď bude mít tak kolem 2 kg (tak jak to, že já mám +15? :-)))

Včera jsme konečně začali chodit na předporodní kurzy. Sice jsme vstoupili uprostřed, takže naše první přednáška bylo šestinedělí, ale co naděláte. Čekat na začátek, to bychom to pak nemuseli stačit :-)

Tak, stačit to bude muset dneska :-) Jsem sice doma, ale proto, abych měla klid na práci. Sice bych se tu ráda vykecávala, ale přece jen, některé věci se dodělat musí. Mějte se moc krásně. Já se pokusím zase někdy ozvat.

Petra + Berušátko 33. tt

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.04 08:39

Kočko,

jestli se nepletu, tak Lucčin pupík je v galerii letních miminek :-)

Šmírák Peta od PST

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 20.05.04 08:55

Jééé, díky za upozornění, týden jsem se tam nepodívala a hned jsem na tu nepozornost „doplatila“ :-) Díky!

LUCKO - máš parádní pupíček a moc ti to (vám) sluší!! :-D

Kaitlin

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.04 11:40

Ahojky holčiny spolutěhulky,
tak jak je při čtvrtku, je nádherně že?

LUCIJE: skvělej deníček, díky. Opatruj se a pozdravuj Letňátko a manžílka. Koukala jsem na fotečky - moc ti to sluší. Tipuju tě na holčičku - nevím proč, ale prostě mi to tak připadá.

Já jsem od rána v oblacích - byla jsem v poradně a ta dopadla nade všechna očekávání - prý krásný miminko - viděla jsem i obličejík. Váží dneska 1350 g a všechno funguje tak jak má - zrovna jsme viděli, jak se vyčůralo. Jo a taky mi paní doktorka potvrdila holčičku. Je čípek se zkracuje, ale to je prý u těhotných, které pracují normální. Ale porod prý paní dr. vidí dřív, že je mimčo velký a dost dole. Taky už je holčina 6 týdnů hlavičkou dolů, to už se asi neotočí, a chystá se. Tak uvidíme, jestli to vydržím těch 40 týdnů. Taky mi brali krev na to poslední krevní vyšetření. Zajímavý je, že mi stále klesá tlak, mám ho už docela dost nízkej.

Ani se mi nechce jít pracovat, pořád jsem v takový miminkovský euforii. Ale bohužel, ty papíry tady na mě mrkají a telefony zvoní. Jdu se zapojit do pracovního procesu.

Mějte se co nejlíp a já zase nakouknu.

Ahojky Irina + irinka 30+6 tt

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 20.05.04 12:27

Ahojte maminečky!

LUCIJE - deníček je opět pěkný, ale raději u toho počítače opravdu moc nevysedávej a hezky lež a opatruj se! A tvé pocity štěstí si dokážu představit, musí to být super po tak dlouhé době v nemocnici:-) Tak si to krásně užij i s manžílkem!!!

No, já jsem sice začala s úpravama dětského pokojíčku snad jako první, ale pořád to není hotovo. V týdnu chci totiž Toma po práci nechat v klidu no a o víkendu nám do toho vždycky něco vlezlo, cesta do Brna na svatbu, příjezd Tomových kámošů, dva víkendy zabila dovča, no prostě se to táhne. Tak jsem Tomovi prostě oznámila, že tento víkend se to už musí vytapetovat:-) Tak jsem dneska stříhala tapety a musím říct, že jsem se u toho po té zemi válela jako nemocná velryba:-) Stůl mi na ty dvou metrový pruhy nestačí, tak jsem s tím šla na zem. Už i uvažuji, že bych si tam pak i postavila konečně tu postýlku. Sice pak bude (až se malé narodí) v ložnici, ale tam by zatím zbytečně překážela. No uvidíme:-)

IRINO - to je fajn že máš z poradny samé dobré zprávičky!!! No vidíš, ty asi porodíš dřív, já později. Myslím si, že až budu přenášet, tak mě bude hezky štvát že i maminky co měly termín po mě už mají svá miminka v náručí a já pořád nic:-) Ale jednou se taky určitě dočkám!!! Tak si užij radostný pocit z dobrých zpráv, já to prožívala v úterý:-)))

EVEL - no teda koukám, že to v práci nemáš jen tak. Ale brzo už půjdeš na mateřskou tak snad si před porodem ještě hezky odpočineš!!!

Tak se mějte moc a moc krásně, jen jsem zvědavá, kolik nás tu bude v červenci a v srpnu, když už teď nás tu nějak rapidně ubývá:-(

Zdraví vás Kristy a Knedlíček (29+6)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.04 12:38

Ahojky holčiny,
venku nám zase někam zmizelo sluníčko. Včera bylo teda líp na ale blíží se víkend, takže to je normální že.
Já mám zítra dovču, dám si trochu oraz a něco spáchám v pokojíčku, už je opravdu načase.
Dneska jsem se ptala doktora na tu pánev jak mě tak zlobí. Řekl, že je to v mém stavu normální ,a že až porodím tak to zmizí, prostě moje tělo není zvyklý na takovou zátěž ono 8 kg je na mě asi dost, i když mi to nepříjde. Tak Kája mě maže každý večer mentolovou mastí a uvidíme jestli se to zlepší.
Jinak mě docela trápí pálení žáhy ale spíš večer tak to zpraví mléko, co na to používáte vy?
Příští týden jedeme do toho Polska, tak jsem zvědavá co pořídíme a už se těším.

Maggie - já se hlásím hned, musí být u vás fakt nádherně, ani nevíš jak ráda bych někam jela k moříčku za sluníčkem, to by byla sranda, kdyby jsme se tam všichni navezli viď

Irina - jsem moc ráda, že je vše v pořádku a ty jsi viděla zase malou, s tím tlakem je to divný, já ho mám teď taky furt nízkej, nevim jaká rizika z toho plynou snad žádný, zeptám se na to, jinak ty krize s přítelem taky někdy míváme, jelikož jsem víc lítostivá tak to trochu obrečím, ale naštěstí to je opravdu výjimečně. Jo a ty zavinovačky to musí být parádička, já nemám zatím žádnou, budu sebou muset trochu mrsknout

Hromix -na tu tvoji kolegyni se vyprdni, je hloupá, prostě neví o čem mluví, jak píšeš děti neměla, tak to víš, nechápe jak se těšíme na ty naše miminka, ale nenech si kazit náladu, takových je víc. Hlavně buď v pohodě a měj se krásně)

Schamka - teda jak popisuješ ten porod, tak to bych taky brala, ale jsem zvědavá co pustí na kurzu nám, já mám z porodu docela strach, ale snad to zvládnu bez nějakých histerických projevů. Jinak těhotenský chutě mám a to na sladký a že jsem moc sladký dřív nemusela, u mě vítězí čoko a dřeně.

Rozeta - úplně si mě navnadila tím, že si čteš deníček od začátku, asi taky zabrousím do našich začátků a zavzpomínám, já vím není to dlouho, ale nevadí. Jinak já jsem taky alergik a Kája taky, tak doufám, že naše mimi to neschytá po nás, ale je fakt , u moře jsem měla klid. Uvidíš jak se k tomu postaví doktorka zda nebude mimi ještě malé na cestování 6 týdnů není moc, ale uvidíš.

Kristy - šla bych v pondělí plavat, co ty na to, na tu moji pánev by se to hodilo, tak dej vědět ju, aspoň taky pořádně pokecáme, a jestli budeš mít fotky, tak bys je mohla vzít ukázat. Tak krásný víkend opatruj se. Jo a taky mi chybí ty naše nákupy, ale neboj mám to za pár a pak už to bude v pohodě, na to se těším.

Luci - krásný deníček jako vždy, jsem moc ráda, že je vše v pořádku, doma je doma viď, moc se opatruj, pupíček máš krásnej, pohlaď bříško a pozdravuj Toma

Holky mějte se moc hezky, krásný víkend a v pondělí se těším na hoooodně moooc čteníčka.
Evel+pokládek 29tt

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 20.05.04 13:04

ahoj holky,

včera jsem neměla nějak náladu na hopsání po bytě a vysedávání u P s nohou na židličce, holt ještě mrška bolí a to hopsání o berličkách se zase moc nelíbí Kulihráškovi a odnáší to moje stydká kost:-) takže se snažím pohyb po bytě prozatím minimalizovat:-))))
Dneska mi to už ale nedalo a pro samou zvědavost jsem se honem dobelhala, ať nakouknu do nového deníčku:-)))

Lucije: jsem moc ráda, že si můžeš užívat doma na terase, to bych teď asi taky ocenila:-))) Každopádně před tebou ještě jednou smekám klobouk, jak jsi vydržela ležet tak dlouho, já jsem „přivázaná“ k posteli teprve 2 dny a už mi z toho jde hlava kolem, děsně mě to nebaví a mám pocit, že se čas strašně vleče.
a jinak zajíce jsem nenašla:-)))) ale jak jsem se tak pověsila na to zábradlí a skučela, asi to vypadalo vcelku komicky, protože holky co šly se mnou ze cvičení měly v první okamžik pocit, že se směju:-))) Tak nevím… Tak vám třem přeju, aby kontrola dopadla dobře a vydržela jsi s Letňátkem doma až do konce.

Petulka: teda holka, to je prima, že ses ozvala, já už si tolikrát říkala, co je s tebou, že se neukážeš! Je mi jasný, že v práci finišuješ a je to zabíračka, no mě to čeká a díky té noze to budu muset nějak zvládnout v rekordním čase jednoho týdne! No snad se mi podaří ukecat doktora, aby mi posunul termín porodu víc dozadu, Kulihrášek je stejně podle UTZ mladší a snad tím získám chvilku na pořádnou předávačku))))) Přeju ti co nejpohodovější poslední pracovní týden, ani se mi nechce věřit, že nám to tak uteklo a už budeme nastupovat na MD:-))))

Irina: no teda, to jsou krásné zprávičky z poradny, naprosto chápu, že to vyvolává nepracovní náladu:-)))) Jen přemýšlím, jestli ten náš chlapeček nebude pěkný macík, okud mě paměť neklame, tak mi doktorka v pondělí na UTZ říkala, že má 1300g, no to je teda na 29tt dost :-)))) Ale jen ať pěkně roste, alespoň nebude malinkatej hubeňourek:-)))) Hlavičku pěkně dolů můžu jen tiše závidět, u nás byl bročel při všech předešlých kontrolách pěkně jako netopýrek, ale od pondělka si hoví pěkně zadečkem dolů, tak mu vysvětluju, že by se měl otočit, dokud je dost místa:-))))

Evel: zlobí tě bolesti pánve? Tak to se přidám, já tu skučím pravidelně se stydkou kostí a taky to až do porodu na zlepšení nevypadá:-))) No a ty kilíčka navíc tomu asi taky zrovna nepomáhají, i když já mít jen 8 navíc, tak jsem spokojená:-))))

Kristy: jejda vidím, že se taky bavíš úpravou pokojíčku.-))) Manžel by měl zítra vyzvednout postýlku, tak jsem na ni už moooc zvědavá:-))) Ještě, že jsem manžu vytáhla v sobotu po obchodech a koupili jsme spoustu důležitých věcí, s tou bílou nožkou bych toho asi moc nenaběhala:-))))

Doufám, že se všechny máte primově, většina z nás už finišuje v práci, tak jen doufám, že už vydrží i počasí a jak nastoupíme všechny na MD, tak si budeme užívat krásné počasí:-))))

Mějte se všechny moc krásně a já se zase ozvu, potřebuju trošku oddechnout od toho ležení:-))))

Pavča + Kulihrášek (dle posledního UTZ 29tt+0)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.04 14:15

Ahojte!

Tak si čítam posledné príspevky z minulého denníčka a tiež nový denníček a dobre sa bavím na tom, za akú amazonku ma považujete po mojej zmienke o cestovaní k moru s bábätkom. To sa mi totiž stalo asi prvýkrát v živote, aby ma niekto považoval za odvážnu :-))). Ja som bola vychovaná veľmi opatrnými rodičmi a dosť sa to na mne stále prejavuje. Ak ste niekto videli film Hľadá sa Nemo, tak opatrný, ochraňujúci ocko Marlin je môj prototyp. Manžel je môj úplný opak, tak som sa už pri ňom trochu vycvičila, ale aj tak ešte stále so svojou opatrnosťou bojujem. Veď ja zažívam nerváky už aj vtedy, keď sa dcérka vozí na kolotočoch! Keď som si prečítala, aké reakcie môžu mať deti na očkovanie v troch rokoch a čítala som, ako dopadla Zuzkina Ema po očkovaní v piatich rokoch (nemocnica), tak som kúpila šetrnejšiu vakcínu a nechala malú zaočkovať s ňou. V prvom tehotenstve som sa obávala úplne všetkého ? že neotehotniem, že to bude mimomaternicové, že potratím, že zle vyjde AFP… No a napríklad obdivujem všetky z vás, čo tu píšete o svojom šoférovaní, ja mám vodičák 13 rokov a za volantom som sedela asi 10 krát, lebo sa bojím. Čo sa ale týka toho cestovania, som asi otrlejšia. Je pravda, že s prvým dieťaťom by ma to asi vôbec nenapadlo, no teraz to už posudzujem trochu inak. My sme prvú dlhú cestu s dcérkou absolvovali, keď mala necelé dva mesiace, išli sme asi 450 km k svokrovcom. Potom sme k nim chodievali raz za mesiac-dva.
Ak by sme sa tento rok predsa len vybrali k moru (pozrela som do kalendára, malý by mal nie 6, ale 7 týždňov), tak určite autom a to buď do Chorvátska alebo Talianska, čo najbližšie. Od nás je to tak 600 km. Lietadlom by som určite nešla, pretože by mi chýbal ten pocit, že keď sa čokoľvek začne diať, môžeme okamžite :,-(núť do auta a utekať domov. A tiež keby vznikol nejaký zdravotný problém, tak môžeme sami hľadať pomoc. Keď ide človek lietadlom, tak je podľa mňa oveľa bezmocnejší. Ak by sme naozaj cestovali, tak samozrejme len za predpokladu, že malý bude úplne v poriadku. Ak sa mi zase podarí kojiť, tak so stravou nie sú problémy, len ja by som musela dať pozor, čo zjem. Tepla sa nebojím, v tom čase už býva chladnejšie a vzhľadom na to, že čakáme ?Letňátko?, tak si chúďa bude musieť na horúčavy zvyknúť už hneď po narodení. Cestovanie by som tiež nevidela tragicky, čím je dieťa menšie, tým lepšie sa s ním cestuje. Jedinú obavu by som asi mala z ochorenia, no ako som písala, keby bolo zle, išli by sme domov. Samozrejme to sú len veľmi neurčité plány, ja to skôr vidím tak, že budeme doma ?na Malte? dokončovať dom, ale tej myšlienky sa nevzdávam.
Schamka ? vy budete z Holandska cestovať lietadlom alebo autom? Tých 1500 km je už predsa len väčší kus cesty. Moja švagriná cestovala na Slovensko z UK, keď mala neterka 2 mesiace a zvládla to v pohode. Lietadla by som sa bála asi len kvôli bacilom, ktoré kolujú klimatizáciou, ale takéto malé detičky, hlavne keď sú kojené, sú niekedy oveľa odolnejšie ako staršie deti. Švagriná napr. hovorila, že v UK úplne automaticky prídu všetci známi mamičke zablahoželať domov hneď po návrate z pôrodnice, každý berie dieťatko na ruky.. S deťmi sa hneď chodí do spoločnosti, na nákupy…Švagriná má napr. fotku, na ktorej niekoľkotýždňová neterka leží na hrudníku jednému ich kamarátovi, ktorý v ten istý večer skončil v nemocnici so zápalom pľúc…No šialené. Našťastie jej sa nič nestalo. My sme volili pri dcérke takú zlatú strednú cestu, keď sme ju síce neťahali hneď po návštevách, ale ani sme ju veľmi neizolovali.

Čo sa týka tehochutí, mne už od začiatku pomáhala na rôzne blé stavy a pachute v ústach surová mrkva. Aj teraz si ju dosť často zvyknem ošúpať. Mám totiž veľmi obmedzený jedálniček, lebo sa práve kvôli alergiám snažím držať asi od 22. TT hypoalergénnu diétu. Nemala by som piť mlieko, jesť vajcia, ryby, orechy, citrusy, kiwi, ananás, rajčiny, čokoládu, kakao… Samozrejme to nedodržiavam stopercentne, no snažím sa. K tomu sa snažím obmedzovať sladké, predsa len ma vyľakali tie výsledky glukózového testu. Z toho čo jem, mi momentálne najviac chutí celozrnný chlieb s maslom a rôznymi syrmi. Najmä na maslo mám často vyslovene chuť. No a istý čas som stále potrebovala jesť slnečnicové semienka, asi mi chýbajú nejaké mastné kyseliny.

Inak, dnes v noci som sa naľakala, že snáď predčasne porodím. Strašne som sa totiž zľakla ? zobudila som sa na buchot a plač, lebo dcérke sa podarilo nejakým zázrakom spadnúť z postele. Má postieľku bez jednej bočnice prirazenú k našim posteliam a väčšinou sa k nám nadránom presťahuje a spí s nami až do rána. Dnes sa jej ale podarilo spadnúť cez ten kúsok, kde už postieľka neprekrýva naše postele. Našťastie si buchla len zadoček, hneď sa ukľudnila a zaspala. To my s manželom sme potom niekoľko hodín nevedeli spať, ja som pozorovala, či sa mi stvrdnuté brucho ukľudňuje (našťastie áno). Nakoniec sme zaspali až nad ránom a manžel zmeškal do roboty… :-).

Majte sa pekne, starajte sa o brušká, detičky, domáce zvery a partnerov. Ja si dnes zase idem ponaťahovať telo na cvičenie, už sa teším. Ozaj, mávajú vaše bábenká štikútku? Dcérka ju mávala veľmi často, tak sme aj spoznali prvé pohyby, a mávala ju často aj po pôrode. Vraj je to normálne a pred narodením dokonca prospešné. Malý ju ale až dovčera nemal, tak už som sa obávala, či je všetko OK. Našťastie to asi vytušil a včera ráno mi jednu krátku (prvú) predviedol.

Rozeta + Bábenko 33.TT

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.04 15:04

Ahoj bříškandy!
Týden zase utekl jako voda a je tady nový deníček plný krásných zpráviček(jak se mi to i rýmuje).Mé předsevzetí napsat ještě do starého deníčku včera mi nějak nevyšlo,ale dneska to napravím.

LUCIJE-deníček je skvělej a plně tě chápu,jak si teď užíváš pohodičky. Konečně doma,kde máš po boku tak skvělého manžela,jakým Tom určitě je.Tak se moc opatrujte!

Koukám,že se našla ztracená ovečka PETULKA-to je dobře,že placenta se vytáhla a hlavně teď víme,že jste s Berušátkem v pořádku.Ať ti ten zbytek pracovních dní hrooozně moc rychle uteče.

IRINA-samé pozitivní zprávičky z poradny,to se člověk opravdu hned uklidní a rozzáří.Je fajn,že ti dr.potvrdila tu holčičku.Mě taky posunuli termín porodu dopředu,tak jsem zvědavá,kdy ty naše mimíska nakonec vykouknou ven.Koukala jsem,že oslava dopadla dobře,až na úplný závěr,ale hlavně,že už je zase vše v pořádku.Však musíme mít teď hezky klídeček!A stříbrný náhrdelník…hm,tak ten bych na usmířenou taky brala.

HROMIX-ta kolegyňka z práce musí být asi hodně zklamaná životem,když takhle reaguje na štěstí ostatních.Myslím,že by ti to měla přát a nedivit se ti,že v těhle chvílích žiješ jen těhotenstvím a přípravami na mimiško.Věřím,že to zamrzí,lidi umějí být zlí a závistiví,ale vykašli se na ni.Ona prostě tohle štěstí nikdy bohužel nezažila,takže naše těhulkovství šílenství nepochopí.Jen si to hezky užívej!Tu fakturu od housenky jsem prostudovala a ona je tam ta základní cena fakt o hodně menší než na netu už bez DPH,i když to je teď nižší,tak nevím.Ale to je jen dobře.A ještě chci reagovat na to,jak jsi minule psala,že bratr přítele ani své 2 děti nepřebalil,tak to já prostě nechápu!Co na tom je?Když se Kubík narodil,byla se mnou v porodnici moc fajn holka,které se narodilo už druhé dítě a ta když řekla,že její manžel tu starší holčičku přebalil jen jednou v životě a to ještě,když u nich byla zrovna její návštěva,tak jsem celkem nechápala.A to tvrdila,že chce aspoň 4 děti,aby byli velká rodina.No při takové pomoci od chlapa-děkuji pěkně!A má kamarádka,ta šla hrozně brzo do práce a její manžel,který malého hlídal,tak ho dokázal přebalit jen když byl počůraný.Jakmile se pokakal,volal ji a ona musela přijít z té práce(naštěstí to měla kousek a solidního šéfa),aby ho dala do pořádku.No,to mi hlava nebrala.Manžel mi teda od začátku s Kubulkou pomáhal,hravě ho zvládal přebalit,vykou­pat,jenom kojení mu nějak nešlo.Vůbec jsem se nemusela bát nechat ho s ním samotného,když jsem potřebovala třeba něco vyřídit.Je to pak opravdu veliká pomoc.Takže holky-zaangažovat do práciček kolem drobečků tatínky hned od začátku!Ale já myslím,že ti šikovní(což jsou tady určitě všichni)se zapojí rádi sami,že?

KRISTY-ještě,že jsi včera v tom obchodě se sebou nesekla.Pobavil mě tvůj komentář k reakci lidí.Já včera zažila zcela opačnou příhodu-chtěla jsem jít vybrat šek na Poštu,ale bylo tam hodně lidí.Ale i tak jsem se postavila do fronty a po chvilince ke mně přišla ze předu dívčina a říkala,že mám jít dopředu.Byla jsem z toho docela paf,ještě se mi to nikde nestalo.Paní u přepážky,která pro mě poslala, jsem moc děkovala a říkala jsem ji,že bych to snad přečkala.A ona na to,jen ať jdu,že jí tam prý včera nějaká paní omdlela,tak že by nerada volala sanitku.No,byla jsem fakt mile překvapená.Pravda je,že vypadám,jako už bych se měla opravdu co chvíli rozdvojit,tak možná mě teď budou ještě ty dva měsíce pouštět častěji!
A ať se tapetování vydaří.To budete dávat přes celý pokojíček,nebo jen na nějakou stěnu?Máš asi nějakou s dětským motivkem,tak to bude mít Knedlíček určitě moc hezké.

SCHAMKA-ten porod,který jste viděli musel být moc krásný a je dobře,že tě nevyděsil,ale naopak povzbudil.Já kdysi,když viděla první porod na praxi,musela jsem 2krát odejít na čerstvý vzduch,jinak bych tam asi se sebou sekla.A říkaly jsme svorně s kámoškou,že pokud nám miminko nepřinese čáp,jsme bezdětné.Ale teď už se na to dívám úplně jinak.Ať už je porod jakýkoli,všechno to trápeníčko,úsilí i ty hrozné bolesti stojí za ten uzlíček štěstí,který je tohohle výsledkem!

EVEL-ty to taky už nějak dobojuj v té práci,aby jsi už mohla být s Pokládkem pěkně doma.Ono je to určitě hodně náročné,chodit ještě do práce,tak si to pak musíš všechno vynahradit.A v tom Polsku určitě nakoupíš.Mají tam skvělé věcičky.Já byla v sobotu opět v Těšíně.Měla jsem už trošišku strach,ale zvládla jsem to v pohodě.A koupila jsem si tam skvělou rychlozavinovačku i s vyndávacím polštářkem,což jsem moc ráda.Sehnala jsem ji na jediném místě i ve stejné medvídkové látce, z jaké mám nebíska a kompletek do postýlky.A vyšla jen na 200Kč,což je hodně málo.U nás jsem ty s polštářkem viděla za 380.A z čeho mám velkou radost,to jsem ani nepočítala,že by tam měli-koupila jsem si i podprsenku na kojení.Je moc pěkná- bílá,bavlněná,hroz­ně jemňoučká a vyšla na 180Kč.No fakt tam mají spoustu skvělých věciček i nádherné kočárky.Chci si tam pak koupit i krmící židličku(taky o hodně levnější než u nás) a skládací houpačku,kterou jsem měla i u Kuby a ta je fakt perfektní.Tak ať dobře nakoupíte!Já myslím,že si vybereš.

Ještě k našemu růstu-to bříško se zvětšuje naprosto neuvěřitelně.Po přeměření mám obvod 94cm(ještě nedávno 90) a váhu +8kg.Doufám,že se do mého limitu 15kg vlezu.A holky-STRIJE-jak jsem psala,že je mám tak hrozné z předchozího těhotenství,že už horší být nemůžou,tak mám „skvělej postřeh“!Bohužel můžou!!!I když se pravidelně mažu jak vzteklá,ty mrchy se klidně rozjíždí vesele dál!Ale,hlavně,že je Bambulka v pořádku,to je důležitější.Už mi dělá na bříšku opravdu pořádné vlny,jak se tam převaluje a včera když si Kuba přiložil ucho,aby si ji poslechl,uštědřila mu takový kopaneček přesně do ucha až pořádně ucukl a pak se tomu hrozně smál.
No,končím se svým románem a jdu pro malého do školky a na procházku.Tak se mějte holčiny krásně sluníčkově,žádné problémky a pohlaďte mimísky.

Ahoj Evka a Bambulka(dnes 29+0,dle UTZ jsme o týden starší)

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 20.05.04 16:37

Ahojky!
To je ale krasne pocasi, co? NO, zitra ma zase prset a tak jsem se sla jeste na chvilku projit a koupit nanuka- doma uz nic sladkeho nemame a tak jsem mela fakt abstak :-).
Jinak jak pisete, ze mate taky treba radost z levne nakoupeneho obleceni, tak me tu radost dnes zkazila dalsi navsteva u veterinare. Co je mi platne, ze usetrim na vecech na mimi, kdyz jsem musela dat dalsi 400,– za jednu navstevu u veterinare a to mame jit za 10 dni na kontrolu a na:,–(i nam pry jeste jine leky. Hruuuza. No, ale moje kocika mela problemy s ocickama a tak to bych fakt nemohla prehlizet, chudinka (i kdyz ona by si to prala, navstevy u veterinare nema rada. Kdyz tam s ni jde pritel sam, tak se ze vzteku pocurava, me jakz takz veri :-)).

Lucije - neda mi to, abych nereagovala na tvuj komentar, ze se ti libi, ze jsi doma, nebot se Tom muze Letnatku venovat jako „kazdy nastavajici tatka“. Holky, ja mam fakt problem - ten muj chlap se briska sam od sebe nedotkne! Rikala jsem si, ze se to zlepsi, az mimi bude kopat a brisko bude vetsi, ale opak je pravdou a dokonce jsem z jedne jeho poznamky vyrozumela, ze se partner toho velkeho briska skoro desi. Tak takovou mam ja smulu!!! Nekdy to hodne prozivam a brecim kvuli tomu, ale jindy jsem uz se vsim smirena… Tak jen doufam, ze az se to narodi, nebude pritel mimi ignorovat - jako ted. Takze Lucije, zavidim, ze ty mas toho „spravnyho nastavajiciho tatku“, ja ho postradam…

Evko, Evel - diky za utechu ohledne te kolegyne. Jakztakz jsem se tim uz srovnala, ale kdyz si na to vzpomenu, hned je mi znovu smutno.
Evko - Jinak, jestli ten muj chlap nebude chtit prebalovat, tak ho proste donutim - taky bych nesnela chlapa co by neprebalil plinku. V „nejhorsim“ ho proste v tom necham a pujdu si nekam ven a to by bylo, aby se to nenaucil :-)) (i kdyz clovek mini, pan Buh meni, ze?)

Irino - moc ti preju tak dobre zpravicky z poradny. Jinak taky nechapu, proc je jmeno Irina problem, kdyz ty ho mas. Proste byrokracie svetem vladne, skoda mluvit…

Petro - jsem moc rada, ze i tobe se placenta vysplhala nahoru!! A jinak jsem si teprve ted vsimla, ze jsem se ti mozna vetrela se mym oznacenim Beruska k tvemu Beruscatku, tak promin, snad te to moc nemrzelo… Ja to brala, jak mi to velel instinkt, vis?

Tak se mejte vsichni moc krasne, posilame kopanecky a my jdeme dat nozky nahoru :-))

Hromix a Beruska. 25tt+4

janine
Stálice 93 příspěvků 20.05.04 18:20

Ahoj spolutěhulinky,

po delší době se zase hlásím a nevím zda opět nepřihlášená nebo se mi konečně povedlo připojit - Janine.

Mám taky velkou radost, že jsi Lucko (jste) doma. To musí být úplně jak návrat z ciziny, tak si to užívejte.

Bohužel nečtu pravidelně deníček, přiznám se, že jsem si to trochu zakázala, abych se zbytečně nestresovala, nemyslím vámi, ale vždycky pak lovím všemožné informace a pak přemýšlím a …

Tak doufám, že se máte v rámci možností co nejlépe, užíváte si těhulkovství a připravujete se na šmudlíky.

My jsme ještě ve stavu 3 v 1 a doufám, že ještě tak 3 týdny vydržím, dala jsem si úkol, tak prosím držte palce. Bříško mám velké, ale pořád nechápu, jak se tam vejdou dvě mimča, přibrala jsem už 20 kg. No, nestresuju se tím, to budu řešit až.

Na kontroly chodím k Apolináři a zrovna dneska tam bylo narváno. Je vidět, že jinde mají omezenou kapacitu.

Tak se mějte moc a moc fajn, pohlaďte miminka a papa Janine a šmudlíci

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 20.05.04 23:11

Ahojky letňátka,

hlásím, že mi včera došel dopis z pracáku, že mi zvýší rodičák z 3573Kč. Takže to zpravička pro vás, abyste věděli jaká to almužna vám bude po mateřské chodit. O zvýšení porodného jsem nikde na žádnou informaci nenarazila.
Jinak dneska jsem navštívila další jesličky a konečně se mi podařilo Leničku přihlásit. Jenže když jsem ji uspávala tak to na mě dolehlo a nedovedu si to představit. Uf. To si obě popláčeme. Takže 16.08. nastupuje. Budu se modlit abzch přenášela (doteď jsem se modlila aby to bylo dřív) aby měla Lenička čas si zvyknout.
Jinak Lukášek je zlatý. Oproti Leničce mě šetří. A taky mě zaráží, že neměl zatím šťukavku. Je tu ještě nejaké neškytací letňátko??

Vaše Ajka a Lukášek 27tt

Dadula
Povídálka 37 příspěvků 21.05.04 04:30

Ahojky holčiny,
je teprve něco málo před čtvrtou,ale Šimon se rozhodl že spát prostě nebudeme!Teď se mi už ani nechce,mám ten pocit že zítra budu naprosto nepoužitelná a to má Filda oslavu narozek,naštěstí jen v malém a na zahradě.
Nett nám doma většinou nefunguje tak to mám asi jako bonus za probdělou noc.

LUCIJE-deníček opět parádní,díky.
Náš taťka sice bříško nehladí tak často a o nějakém povídání nemůže být ani řeč.Nicméně těhu hormony dokážou věci,že se nestačím divit,jsem schopná se rozbrečet i u kreslený pohádky.Takové ty věci jak všechno dobře dopadlo a teď jsou všichni šťastni to je teda dílo.Nechci aby to vyznělo nějak zle ale připadám si taková pololabilní a musím upřímně říct že se moc těším až to přejde.
Jo taky jsem koukala na bříško,je ukázkový.Máš tam takovej ten výraz šťastný maminky.To je moc bezva.
HROMIX-koukala jsem na tu čističku a je to Bionaire F-100.Filda říkal že je z půdy po němcích.No asi se mu nelíbila ale pro mě je důležitý že funguje jak má .
Taky by sis přála pozornýho taťku jako Lucije? Já ti nevím ale některý chlapi jen prostě neví co si s tím bříškem počít ,myslím že vím jak ti je když zrovna nejsi v poho.Jak jsem psala ty hormony nám dávaj co proto.
MAGGIE-já bych jela k moříčku hned! Jen teda nevím nevím co by tomu řekl mimís.Ty vždycky naladíš na takový dobrůtky ať už k jídlu nebo pro dušičku,ach jo .Já si zase utřu sliny a tohle léto se vyvalím akorát tak na zahradě A v trafice.

AJKO-úplně chápu tvý pocity z jeslí,mě stačilo to jen číst,ty dětičky jsou tak malinký..HOlky zvládněte to.Jo a buď tu škytavku nepoznám nebo prostě taky neškytá.Mele sebou utavičně a někdy jen tak pokopává ale jestli to je ono to tedy fakt nevím.

Zase jsme popolezli o malej kousek dopředu s trafikou,máme už zasazenej rám na výlohu a okno a připravenou dlažbu tak snad teď nebude nic co by bránilo v rozjezdu.Jo a vlastně přivezli už regalky o kterejch jsem se už zmiňovala Jsou moc pěkný a přesně podle toho jak jsme se domluvili.Já měla úplně dětskou radost.

Jdu se pokusit o spánek,mějte se holčiny pohodově.
Papá Dadula+Šimon 30tt

Berenika
Kecalka 130 příspěvků 21.05.04 08:06

Ahoj těhulky,

ozývám se zase po dlouhé době, protože bohužel nic nestíhám. Tak jen aby jste věděli, že jsme v pořádku. Stále ještě pracuji a doma máme rozkopanou půlku bytu, protože přestavujeme, aby bylo vše připraveno pro mimíska. Takže jako Ajka taky bydlíme v bojových podmínkách ve 2 pokojích. Naštěstí si nestavíme sami, protože tatík má stavební firmu a tak sem nahnal ukrajince. Doufám, že to bude rychle hotový, protože pak to budu muset ještě uklidit a s tím rostoucím pupíkem se mi pohybuje čím dál hůř. Při nejhorším budou muset nastoupit babičky.

Gratuluju Lucce, že jí už konečně pustili domů. Tak jen hezky odpočívej a nic nedělej, ať se tam vrátíš zase až na porod.

K tlaku - já mám bohužel tlak vysoký - ten spodní 90 nebo 95, takže chodím na měření každý týden a doma se musím měřit 2× denně. Doma ho vysoký nemám, ale mám dispozici jen ten elektronickej měřák a to jsou pěkný šmejdy, tak nevím.

Tak se mějte krásně, užívejte si doma, a vy které ještě pracujete nezoufejte, už to nebude dlouho trvat a budete taky doma. Hlavně, aby jsme pak měli hezké počásko.

Berenika a Lukášek 26+4 tt

Berenika
Kecalka 130 příspěvků 21.05.04 08:08

Ještě info pro Ajku do seznámku - další poradnu a UZV máme 31.5.
Díky
Berenika

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 21.05.04 08:39

Ahoj, Letňulky!
Tak jsem tu zase :-) Nejdřív taková pauza a teď tu budu strašit každý den, co? Náhodou nám volali z firmy, že máme hotové matrace do postýlek, takže vzal manžel dneska auto a než bych se harcovala autobusem, rači jsem si přivstala. Nooo a tudíž jsem tu sama!

Lucko Ani jsem ti včera nenapsala, jak jsem ráda, že jste s Letňátkem doma! Krásně si to užívejte a buďte v pohodě.

Irino Tý jo, to je krásná holčička. Jenom nevím, co já to porodím za slůně. Naše Berušátko mělo o týden dřív než vy 1740 g! Uff. Ale taky nám tvrdili, že se zase o týden předběhlo, tak si pořád maluju, že by mohlo mít při porodu, ať už to bude, kdy bude, tak třeba 3,2 kg… No jo, jsem náročná, co? Ještě si naplánovat, kolik bude vážit :-)))

Evel Na pálení žáhy používám taky mlíko. Někdo radí hodně studené někdo naopak teplé. Naštěstí mi funguje obojí, tak si můžu vybrat. A když je nejhůř a ani mlíko nezabere, tak stačí půl pastilky Rennie.

Pavčo Hlavně se v práci nehoň a pořádně si vykurýruj nožku, budeš ji na běhání kolem Kulihracha potřebovat! V práci se to nezblátní, budou to muset kdyžtak zvládnout i bez tebe.
Kulihráška zdravím a vzkazuju mu, že hlavičkou dolů, je to určitě lepší :-)

Hromix Vůbec mě to nemrzí! Naopak - Berušek a Berušáků není nikdy dost! :-)))

Janine Jsem ráda, že jste všichni tři v pořádku a stále v jednom balení. Držím palečky, aby to tak vydrželo co nejdéle!
A z 20 kg si nic nedělej, ber to tak, že máš jen o 5 kg víc než já a to já čekám jen jedno :-)))

Ajko Určitě budete s Leničkou statečné holky! V nejhorším ukápně pár slziček. Fakt je, že když si vzpomenu na ty scény, když mě dávali do školky… Ale zase moje mladší ségra byla úplně v pohodě, tak možná, čím je prcek menší, tím snáz si zvyká.
Co se týče škytavky, tak my škytáme čím dál víc. Občas si s Berušátkem dáme i duet :-)))

Včera u nás byli kamarádi s prckama a přivezli několik krabic s oblečením, tak mám pocit, že do půl roku nebudeme muset Berušátku koupit skoro nic :-)) Ještě to o víkendu přeberu a uvidíme, ale základ je to rozhodně dobrej. Jasně, že jsem včera neodolala a aspoň to vrchní v každé krabici prohlídla a pomuchlala (k velkému obveselení manžela).
Ještě nás čekají postýlky, už jsou skoro obroušené a je potřeba je natřít, chci ušít nebesa nad košík a nějak hezky je pomalovat a potisknout „housenku“ na kojení. Mimochodem, to byl taky nápad. Koupila jsem ji od Terabagu ve variantě ekonomik, abych ušetřila, s tím, že je jednobarevná, ale že si ji vyzdobím podle svého. No a barvy na tisk stály skoro tolik co samotný polštář :-))) Ale snad je nespotřebuju všechny a tak se to nakonec vyplatí :-)))

Mějte se moc krásně a pozdravujte bříška a hlavně ty pokládky v nich!
Petra a Berušátko 33. tt

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 21.05.04 08:40

Ahoj, Letňulky!
Tak jsem tu zase :-) Nejdřív taková pauza a teď tu budu strašit každý den, co? Náhodou nám volali z firmy, že máme hotové matrace do postýlek, takže vzal manžel dneska auto a než bych se harcovala autobusem, rači jsem si přivstala. Nooo a tudíž jsem tu sama!

Lucko Ani jsem ti včera nenapsala, jak jsem ráda, že jste s Letňátkem doma! Krásně si to užívejte a buďte v pohodě.

Irino Tý jo, to je krásná holčička. Jenom nevím, co já to porodím za slůně. Naše Berušátko mělo o týden dřív než vy 1740 g! Uff. Ale taky nám tvrdili, že se zase o týden předběhlo, tak si pořád maluju, že by mohlo mít při porodu, ať už to bude, kdy bude, tak třeba 3,2 kg… No jo, jsem náročná, co? Ještě si naplánovat, kolik bude vážit :-)))

Evel Na pálení žáhy používám taky mlíko. Někdo radí hodně studené někdo naopak teplé. Naštěstí mi funguje obojí, tak si můžu vybrat. A když je nejhůř a ani mlíko nezabere, tak stačí půl pastilky Rennie.

Pavčo Hlavně se v práci nehoň a pořádně si vykurýruj nožku, budeš ji na běhání kolem Kulihracha potřebovat! V práci se to nezblátní, budou to muset kdyžtak zvládnout i bez tebe.
Kulihráška zdravím a vzkazuju mu, že hlavičkou dolů, je to určitě lepší :-)

Hromix Vůbec mě to nemrzí! Naopak - Berušek a Berušáků není nikdy dost! :-)))

Janine Jsem ráda, že jste všichni tři v pořádku a stále v jednom balení. Držím palečky, aby to tak vydrželo co nejdéle!
A z 20 kg si nic nedělej, ber to tak, že máš jen o 5 kg víc než já a to já čekám jen jedno :-)))

Ajko Určitě budete s Leničkou statečné holky! V nejhorším ukápně pár slziček. Fakt je, že když si vzpomenu na ty scény, když mě dávali do školky… Ale zase moje mladší ségra byla úplně v pohodě, tak možná, čím je prcek menší, tím snáz si zvyká.
Co se týče škytavky, tak my škytáme čím dál víc. Občas si s Berušátkem dáme i duet :-)))

Včera u nás byli kamarádi s prckama a přivezli několik krabic s oblečením, tak mám pocit, že do půl roku nebudeme muset Berušátku koupit skoro nic :-)) Ještě to o víkendu přeberu a uvidíme, ale základ je to rozhodně dobrej. Jasně, že jsem včera neodolala a aspoň to vrchní v každé krabici prohlídla a pomuchlala (k velkému obveselení manžela).
Ještě nás čekají postýlky, už jsou skoro obroušené a je potřeba je natřít, chci ušít nebesa nad košík a nějak hezky je pomalovat a potisknout „housenku“ na kojení. Mimochodem, to byl taky nápad. Koupila jsem ji od Terabagu ve variantě ekonomik, abych ušetřila, s tím, že je jednobarevná, ale že si ji vyzdobím podle svého. No a barvy na tisk stály skoro tolik co samotný polštář :-))) Ale snad je nespotřebuju všechny a tak se to nakonec vyplatí :-)))

Mějte se moc krásně a pozdravujte bříška a hlavně ty pokládky v nich!
Petra a Berušátko 33. tt

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 21.05.04 09:00

Holký,
já snad poprvé slyšela toho našeho drobka!!!!!!!
Ale není to nesmysl???!!! Já si tu tak sedím u PC a čtu vaše komentářky a Knedlíček se rozkopal. A najednou, při jednom větším kopanečku se mi z bříška ozval zvuk jako když zakňourá malý miminko nebo štěňátko:-)
Jenže já nevím, jestli už má třeba vyvinutý hlasivky a jestli vůbec už teď může vydávat v bříšku nějaký zvuky. Ale fakt mi to přišlo jako by to byl ten náš prcek!
No asi si teď říkáte že jsem padlá na hlavu, a možná že fakt jo, ale třeba jsem fakt slyšela to naše mímo!!! Jé, já už se na něj tak těším:-)))

No nic, já jdu dostudovat vaše komentářky a pak budu reagovat jednotlivě. Třeba se uklidním a uznám, že to je nesmysl. Však jsem nikde nečetla že by člověk mohl miminko z bříška i slyšet. Ale kdybyste to holky slyšely…!!!

Ahoj, Kristy a možná kňourající Knedlíček (30+0) - pání, tak já už píšu třicítku:-)))

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 21.05.04 09:42

Tak ještě jednou ahojky,
myslela jsem, že mi hlava vychladne než dočtu deníček, ale ne. No mám dneska na co myslet:-) Až přijde Tom z práce tak mu to musím říct, už vidím jak na mě bude zase koukat jako na nesvéprávného blázna:-) Ale upřímně řečeno, někdy se mu nedivím, asi tak poslední dobou fakt někdy vypadám.

PAVČO - doufám, že už nožka nebolí!!! Jen jsem se chtěla zeptat, kdy ti ji sundají, abys stihla ještě tu nožku před porodem rozhýbat. Já měla sádru dvakrát (na ruce) a nějakou dobu to trvalo než se rozhýbala aby nebolela, tak moooc držím palečky, abys to stihla v pohodě do porodu!!!

ROZETO - moc držím pěstičky, aby vám teda ta cesta k moři s mimískem fakt vyšla!!! Musím říct, že to asi musí být super zážitek být s takovým novorozeňátkem u moře!!! A obdivuji tu tvoji dietu. Nevím jak bych přežila bez čokolády (no ale když člověk musí tak holt musí, že!) a taky mě překvapila ta rajčata. Já jich zrovna včera slupla půl kila téměř naráz:-) Tak se holka drž, jsi statečná!!!

EVKO - no já musím říct, že se trošku bojím jak to bude s Tomovou pomocí okolo miminka! On je totiž hrozný bordelář, tak si někdy říkám, že jestli mi bude s mimčem pomáhat tak jako s domácností, tak si ani na minutu neodpočinu. Ale snad mě mile překvapí!!! Konec konců, už se dokáže postarat i o pejska, ale když jsem doma tak to celý nechá na mě. Je pravda že už i doma dělá spoustu věcí tak jak jsem si ho převychovala, jen nechápu, jak ho mohla jeho máti takhle nemožně vychovat co se týče toho pořádku. Protože jinak je to velmi inteligentní, šikovný a hodný mužský! Jen někdy trošku křupan, což mě poslední dobou nějak leze na nervy, snad se zase po porodu uklidním a budu to brát s rezervou jako dřív:-) Tapety do pokojíčku jsou takové krásně svěže zelené s modrýma kytičkama, srdíčkama a žlutýma motýlkama, no prostě k sežrání:-))) A ty strije musí být nepříjemný! Já zatím nemám ani jednu (jen na bocích z puberty), tak se modlím aby to tak zůstalo, ale i kdyby ne, tak svět se nezboří:-)

HROMIX - holka, jak já s tebou cítím co se veteriny týče! Nás stál pejsek minulý měsíc nějakých 1500,–Kč (no teda i včetně ostříhání) a tento měsíc nás čeká ještě zaplacení poplatku městu, to je 800,– a odstranění zubního kamene což prý bude zhruba 500,–. Takže fakt sranda:-( No, snad pak bude zase rok klid! A k tomu že si tvůj partner málo všímá bříška. Mě se zdá, že ho Tom taky nějak málo hladí! Ale je pravda, že pokaždé když přijde z práce, tak se ptá, jestli je vše OK a jestli Knedla kope, ale že by si s bříškem povídal, to ani ne. I když se musím přiznat, že ani já si toho s bříškem moc nenapovídám. Já akorát třeba když mám puštěný rádio, tak si zpívám a doufám, že si Knedlíček takhle zvykne na můj hlas:-) Tak se tím netrap, chlapi jsou holt jiná živočišná rasa než my:-)

AJKO - tak to tě muselo potěšit ta zpráva z pracáku! Chtěla jsem se zeptat, jestli nevíš, jestli dostanu nějakou mateřskou už těch 6 týdnů před porodem? Já teď nedostávám ani korunu a už se na ty tři tisíce dost nedočkavě třesu:-) Ale ono se to na začátku nějak počítá z výplaty, tak nevím, jestli budu zase ještě několik měsíců na nule i s miminkem? Nevíš jak to je? A těch jesliček se tolik neboj! Jistě to zvládnete.Je pravda, že můj brácha do jeslí chodit nemohl, nikde ho nechtěli protože děsně vyváděl, klidně i několik hodin než prostě přišla mamka. Zato já, jsem z toho byla unešena, jen jsem se prý na mamku zlobila, když si pro mě celá vyděšená jak jsem to zvládla přišla, protože já jsem si ještě chtěla hrát s dětma:-) Tak uvidíš jak to dopadne, doufám že dobře!!! A s tou škytavkou si nejsem úplně jistá. Myslím, že už dvakrát škytal, ty pohyby byly takový jemný, pravidelný ale tep to nebyl, jen mi to škytání přišlo rychlejší než když škytá člověk. Takže nevím, ale možná už taky škytáme:-)

DADULO - jak jsi psala, že brečíš i u kreslenýho filmu, tak to jsme na tom stejně! A taky si někdy říkám, že se těším až to skončí. Hlavně z toho důvodu, že najednou nějak víc všechno prožívám a na manželovi mě rozčílí každá pitomost, které jsem si dřív absolutně nevšímala. Někdy mám strach, že se s ním rozvedu jak mi leze na nervy:-) Přitom on se asi chová stejně jako dřív, to spíš asi já jsem se změnila, ale je to docela únavný a nepříjemný. No, asi si se mnou teď docela užije:-) A taky musím říct (i když to možná bude znít trochu jako rouhání) že se moc těším, až budu mít zase normální postavu. Už mi není žádný oblečení, pořád mě bolí záda, špatně se mi spí, pomalu si neostříhám nehty na nohách, no prostě bříško zavazí. I když na druhou stranu, kopání Knedlíčka bych si klidně nechala i po porodu:-))) A gratuluji jak vám krásně pokračuje trafika, jen tak dál!!!

Holky, včera jsem se hezky vztekla. Všimla jsem si, že se nám na dvou stěnách v tom dětským nějak odlepuje barva. Nejdřív jsem si řekla, že to něčím zamaskuju ale pak mi to nedalo a rozhodla jsem se, že to seškrábu škrabkou (ona tam byla předtím jakási šílená barva a dost to zlobilo už při malování) a natřu úplně nově! Naštěstí je to jen asi půl metru na jedné zdi, nad dveřma do pokojíku a vedle dveří jak je vypínač. Takže to mám hotovo max. za půl hodinky (ono tou špachtlí to jde z toho sádrokartonu krásně) a barvy bude stačit jen malý kyblíček, takže pohodička:-)

Tak já se na to jdu vrhnout, stejně už mě bolí záda jako čert a kroutím se tu jako paragraf:-)))

Všechny vás moc zdravím a přeji krásný den, Kristy a Knedlíček (30+0)

Martas2
Stálice 78 příspěvků 21.05.04 09:49

Evel, já se na tu žáhu napiju Coly a pomáhá mi to. Když ne a už je to zlý tak sáhnu po Stoppal a než tu tabletu sním, je po pálení.
 Marťas

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 21.05.04 09:51

Ahoj holciny!

Tak jsem vcera zacala zehlit pliny, abych aspon neco mela hotove a taky abych si udelala predstavu, jak mi to pujde pomalu. Ano, opravdu se potrvdilo, ze to pujde pomalu, fakt nemam kondicku, musim u toho sedet a uz po 4 plinach jsem si rikala, ze mi to staci :-). Ale nakonec jsem jich udelala asi 15, ale to bylo fakt maximum. Pak jsem si lehla a funela a zada bolely, no parada… Takze budu muset po kouskach.
Vcera jsem si uvedomila, ze uz jsem zacala treti trimestr a tak si pripadam hrozne dulezite :-). Brzy snad poslu dalsi fotku, abyste videly ze i brisko mi roste. Ale rozhodne ho nemam jako vystrceny balon, spis jako ovalne vejce, proste rostu do vsech stran a dost me prekvapuje, jak citim kopani i hodne na strane, kde jsem myslela, ze deloha vubec nebude dosahovat :-)..

Kristy - s tim zvukem z briska - at je to pravda nebo ne, naprosto chapu tve nadseni a vnimani techto malickosti a raduju se z toho s tebou. Myslim, ze kazda si prozivame nejake pocity a hlavni je, ze z nich mame radost - at si o tom mysli kdo chce co chce. Takze se dal chlub a raduj, moc ti to preju ze mas „neco extra“!!!

Dadulo - dik za utechu, ze v tom nejsem sama. Paradox je, ze pritel rika, ze se na nej tesi a mimco si pral, ale hned na to rekne, ze dokud nebude chodit a mluvit, tak s nim nic nebude. Tak se bojim, aby nezacal tatkovatet az ve trech letech :-)).

Ajko - mozna je to tim, ze jsme oproti ostatnim pozadu, ale my taky jeste neskytame. Ale ja to nemohu srovnavat jako ty s Lenickou, takze nevim, kdy by se to mohlo/melo prvne projevit. Ale zatim me to nechava klidnou :-))

Janine- tak se drzte, at vydrzite co nejdyl. A s kilama si opravdu hlavu nelam, s kojenim dvojcatek budes pak vycucnuta raz dva. Telo dobre vi, proc si dela zasoby :-))

Tak hezky vikend vsem - i kdyz chladny a posilame kopanecek!!!

Hromix a Beruska, 25tt+5

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 21.05.04 10:02

Ahojky tehulky!

Kristy ja jen v rychlosti, nedal mi nereagovat na to knourani. Hlasivky miminko vyvinute urcite ma, jen jde o to, ze v plodove vode, nelze pouzivat, cetla jsem, ze v ramci nejakeho studia si nechala jedna mamina do delohy aplikovat vzduchovou bublinku, a pak uvadela ze kdyz v noci spala, slysela kricet sveho prcika, kdyz se vzduchova bublina dostala k oblicejicku. Tak nevim co je na tom pravdy, a jak to bylo u tebe :) jen jsem ti chtela napsat, ze to neni nerealne.

Opatrujte briska, ja se brzy ozvu :) jen nesiham :-) a to jsem doma na neschopence :o)
Papa Radka + cvrcek 32.tt

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 21.05.04 11:19

Ahojky holky,jen davam v rychlosti vedet,ze zijeme.V pondeli jsme u dr.nedopadli nejlepe-prisny klid na luzku,mega davky magnezka..a v pondeli se teda rozhodne,jestli se te krute nemocnici nevyhnu.Takze tento tyden opravdu jen lezim s vychazkama jen na WC.Drzte palecky a v pondeli dam vedet,bud to,ze nas nechali doma,nebo poslu zpravu pres Ajku,ze nas zavreli..(nemocnice je blizko,ale v tehle jsem rodit nechtela,mam z ni strach)..
tak snad vam v pondeli napisu,ze jsem doma,tak pa
Any+lvicatko 28tt

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 21.05.04 13:20

Ahojte,
hlasi za zase hroch ;o) Fucim, stonam - strasne som sa najedla. Ufff…
V stredu sme mali kontrolu - vsetko, vsetucko je v poriadku. Tlak mame furt rovnaky a akuratny, vaha mierne rastie - za posledne 3 tyzdne mame +1.2kg. Myslim, ze napokon priberiem nejakych 12-13kg oproti vahe po prvom trimestri. Ach jaj… chudnutia sa strasne bojim, tak snad to bude pravda…
Pampuch je hlavickou dolu, tak som strasne rada. Este je nejaka mala sanca, ze by sa otocil, ale ja dufam, ze sa mu ako netopierovi paci viac. Ved je tak uz dlho. Dalsiu kontrolu mame o 3 tyzdne, potom zacneme chodit kazde dva. A co ma potesilo - budeme mat este jeden ultrazvuk!!!! Ja som si myslela, ze uz nic nebude, ale este bude! ;o) Juchuuu - musime sa objednat, potom dam vediet. (a kukneme sa, ci je Pampusik este stale chlapec ;o) ;o)
PA mi odobrila polohu na chrbte! Hura! Vraj, keby to babatku vadilo, tak ma bude kopat a boxovat dovtedy, kym polohu nezmenim. A vraj staci by len trosinku naklonena na bok, to uplne staci, aby maternica netlacila na cievy. Alebo si dat aspon nohy na bok, nemat ich vystrete. Priznam sa, ze som toto instinktivne robila a som rada, ze si mozem dovolit sa vyvalovat aj na chrbte ;o)

A teraz hrba komentarov, takze citajte:
Ajka - nasa dalsia kontrola: 7.6. a datum UZV dam vediet, len co sa objedname.
Lenicke samozrejme drzime palceky. Pamatam sa na to, ako som isla prvyraz do skolky ja. Kedze mama bola so sestrou na materskej, tak som jasle aj ten prvy rok v skolke vynechala. Vecer som nemohla zaspat, co som sa tak tesila. Ked som v skolke rano zistila, ze tam mama so mnou nebude, tak som gajdovalaaaaa, no strasne som plakala. Napokon som si zvykla a pacilo sa mi tam. Drzim palceky, aby aj Lenicka bola spokojna… hoci je mensia, ja verim, ze to zvladnete.
Neviem, ci sme uz mali stikutku (skytavku). Ako sa to prejavuje? Minule sa nam aj zdalo, ze Pampusik „kope“ nejak pravidelne, ale neviem, ci to bolo ono. Zdalo sa mi to nejake moc pomale. Ale zase ani ja nejak extremne rychlo nestikutam, ked to na mna dojde… ;o)
Rozeta - my cestujeme autom. Lietadlom je to komplikovane, lebo by sme museli do Amsterdamu a potom z BA este domov do MT ci LM. Takto mame pohodlie vlastneho auta ;o)
Inak ani tu nie je zvykom mat novorodenca „v karantene“ - po narodeni sa znamym a rodine posielaju geboortekaartjes - take oznamenia o narodeni - kde stastni rodicia napisu nieco „ak chcete nase babatko vidiet, zavolajte na xxxx“ alebo aj napisu, kedy si nepraju byt ruseni. Mne sa to celkom paci, najma, ked ludia tu neprepadavaju cerstvych rodicov hocikedy… ;o) Po obchodoch ho vlacit nebudem, ale na prechadzku urcite pojdeme, nebudeme sa bat - ved bude leto!
Any - opatruj sa. Drzim palce, aby si nemala uz problemy.
Hromix - zehlenie brrrr. Holka, obdivujem ta. Mne sa z toho jezia vlasy. Ach jaj - asi vydrzim zehlit tie vecicky tych nevyhnutnych 6 tyzdnov a potom to dopadne ako s nasimi ostatnymi vecami - budem zehlit len to najnutnejsie… (No a teraz si o mne pomyslite aka som nemozna…)
Kristy - to s tymi zvucikmi z bruska je zvlastne… kedysi som ale na babetko.sk citala diskusiu o tom, ako niektorym tehulkam tiez brusko vydavalo zvuky… ;o) tak preco nie?
Petulka - tie darovane vecicky potesia, ze? Aj ked na druhej strane, niekedy ma mrzi, ze som to nemohla nakupovat ja (prip. s manzelom), ale to uz mi len tak sibka ;o) Je to velka pomoc takto podedit… Peniazky sa este zidu.
Lucije - dennicku nic nechyba. Nemusis si robit starosti. Je parada, ze sa o nas takto staras. Stale drzim prstiky!!!
Evka - tiez som sa bala, ze co na tom videu z porodu uvidim. Bola som rozhodnuta odist, ak by to bolo nieco strasne. Nastastie to bola parada. Volala som potom s mamou a ona mi povedala, ze len vo filmoch to vyzera tak hororovo, tak dufam, ze je to tak. Vravela mi, ze „take 2-3hodiny su neprijemne, ale na to zabudnes, len co to dietko uvidis a budes drzat v naruci“. Tak dufam, ze aj ja budem mat taky porod - niekde som pocula, ze sa to „dedi“…
Irina - tie cavyky s menom moc nechapem. Tiez mi nie je jasne, ze preco na to treba tie potvrdenia. Co som citala nejake pravidla pre Holandanov, tak nemozes si pomenovat miminko „Hovienko“, ale inak ti schvalia asi takmer vsetko. Je to na uradnikovi, ale ti tunajsi su zase celkom rozumni. Takze papiere o povode mena tu netreba. Ufff. No na nas sa to neviemako vztahuje, pretoze budeme vybavovat aj slovensky rodny list a to uz musi byt podla slovenskych zakonov (takze dievcatko musi byt -ova, jedine, ze by malo inu narodnost ako slovensku)
Evel - panvove kosti sa uz ozyvaju aj mne. Najma rano, ked vyleziem z postele, musim chodit ako Chaplin, kym to rozchodim. Ale celkom sa to este da.
Na zahu mi tiez zabera najlepsie mlieko, pripadne klasicka soda bikarbona (jedla soda). No a snazim sa nejest vela cokolady, solene paradajky a ine veci, co mi to zhorsuju.

Tak, hotovo. Snad som popisala vsetko, co som chcela. Zabudliva som, takze neviem, mozno ma este nieco napadne.
Majte sa pekne, zelam krasny vikend! My ideme do mesta - snad manzu presvedcim na navstevu nejakeho baby-obchodu a ideme si kupit caj na kojenie od Weledy (to je jedine, co som tu take nasla a da sa pit uz od 8.mesiaca)
Tak sa opatrujte a pohladte si bruska!
Papa!
Schamka + Pampusik (dneska zaciname 32.TT)

Dadula
Povídálka 37 příspěvků 21.05.04 13:27

Ahoj holčiny,
Chtěla jsem se zaptat,nemáte náhodou některá zkušenost s prenatálním učením za použití Babyplusu?(www.babyplus .cz)Docela by mě zajímalo jestli to opravdu funguje nebo je to jen tahač na korunky.

ANY-pěkně lež a ignoruj nevynesenej odpaďák a neumytý nádobí, ono se to nepo…A třeba je ležení jen dočasný.Mě pomohlo 14dní.Nech se rozmazlovat!

HROMIX-víš mám pocit,že některý chlapi se prostě styděj dát najevo city nebo alespoň tak jak by jsme si to představovaly my holky.Asi se bojí o svý ego drsoně nebo co. Hlupáci.Nám by to přitom sem tam udělalo radost,viď.

KRISTY-jen se neboj rouhání.Každá se ráda pochlubí s bříškem,ale ono to těch 40týdnů stačí a pak už budeme jen šťastné a krásné a hubnoucí(!) maminky.Dneska jsem si byla zavzdychat v Exe nad riflema a tričkama a věř že se neskutečně těším až si půjdu nakoupit „hubený oblečení“. To nás asi bude víc,nebo se pletu?

Tak pofrčím nakoupit s Fildou věci na oslavu a hurá do akce. Mějte se slunečně.
Jak to půjde tak nakouknu.

PAPá DADULA+ŠIMON 30tt

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 21.05.04 14:16

Ahojky berunky,
tak zdi jsou oškrábaný, fakt to bylo za půl hodinky sfouknutý a taky jsem umyla konečně garnýž. Ještě musím umýt okno a parapet. Já jsem totiž taková ostuda, že jsem to v tom dubnu když jsme to malovali neumyla hned:-) No a protože jsem rapl, tak jsem vystartovala do Alberta pro barvu, že bych to i vymalovala, jenže tam mají jen balení po 7,5kg což je zbytečně moc a taky se s tím přece nebudu tahat. Já chtěla tak třeba jen 2kg té barvy (to bych i sama odnesla). Tak uvidím ve městě ve speciálním obchodě jestli mají i menší balení. A jestli ne, tak to s Tomem vezmeme autíčkem. Tak jsem jenom nakoupila suroviny na šopáček a teď jsem si hezky nacpala pupík:-)

Holky těší mě, že jste mi napsaly, že to není úplně nereálné abych z bříška slyšela mimíška:-) No, snad si ve skrytu duše nemyslíte že jsem cvok:-) Čím víc o tom přemýšlím, tím víc mi to přijde jako blbost, ale fakt jsem to slyšela. No je to prima pocit, že jsem možná slyšela svoje miminko!!!

HROMIX - líbí se mi, jak píšeš že si připadáš důležitá když už jsi ve 3. trimestru - cítím něco podobného:-))) A žehlení plínek mě ještě čeká, jen čekám až budu mít konečně skříňky. Už se na to ale těším:-) A pokud ti to dělá nějaké problémy, tak to opravdu žehli jen po částech a vždycky si hezky mezitím odpočiň!

ANY - držím ti moc a moc palečky, aby tě v pondělí nechali doma!!!

SCHAMKO - koukám, že tě to fakt docela trápilo že spíš na zádech. Já tak spím pořád a myslím, že to není zase takový problém. Já s tím stejně nic nenadělám, jak si mám ve spánku poručit vhodnou polohu? Takže spoléhám na inteligenci svého Knedlíčka, že kdyby mu to moc vadilo, tak by mě tak nakopl, až bych se vzbudila a převalila na bok:-)

DADULO - mluvíš mi z duše. Teď když přijdu do obchodu, tak mi je tak maximálně nějaká halena pro starou bábu:-( Takže na nákupy „hubenýho“ oblečení se taky hrozně těším:-) Jen budu asi muset nejdřív zhubnout, na což se už tak moc netěším:-(

Tak všem pracujícím přeji krásný víkend, no samozřejmě i těm nepracujícím! My jdeme na výstavu pejsků, tak už se moc těším:-)

zdraví Kristy a Knedlíček (30+0)

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 21.05.04 14:45

Ahojky, zase ja :-)

Neda mi to, abych se vam nepochlubila, ze mi prave volali ze skladu s nabytkem, ze uz si muzeme vyzvednout ty skrine do detskeho pokojicku! Takze mi zacne prani a zehleni na plny pecky :-). Tak mi jen drzte pesticky, at toho svyho chlapa donutim co nejdriv to vsechno vyzvednout a smontovat :-).

NO jeste pribylo spoustu komentaru a tak mi to neda a tady je par mych poznamek:

Kristy - docela jsi me utesila tim uctem za vaseho veterinare :-), aspon se v tom necitim tak sama ;-)). K tomu hlazeni od partnera: jestli ti Tom hladi brisko malo, je to porad vic nez muj partner, ten VUBEC. Kdyz mu neznasilnim ruku a nestrcim ji na brisko, tak ji tam nikdy nenajdu :-)). Jo a s tema tvyma aktivitama to neprehanej - i kdyz ti gratuluju k tomu, jak to zvladas, ale vis jak to myslim, ne? :-))

Any - nevim, jestli to vubec budes cist, kdyz mas jen lezici rezim, ale moc na tebe budu myslet a drzet pesticky, abyste do te nemocnice nemuseli :-))

Schamko - v mych ocich nejsi nemozna, ja take zehlim pro nas dva minimalne a taky si rikam, kdo vi, jak dlouho to vydrzim zehlit pro mimi. ALe kdyz budu doma a bude mi dobre, tak proc ne nejaky ten mesic :-), ale to mluvim jen o vecech na mimi, na „nezehleni“ pro me a chlapaka se nic nezmeni :-))

Dadulo - tajne jsem doufala, ze to bude „jen skryvanyma citama“, ale obavam se, ze u toho myho chlapa je to fakt strach a nelibost z neceho divneho a tak…uz jsem ho nutila nekolikrat o tom mluvit a vysvetlovat, jelikoz me to fakt hodne bere…

No nic, opetovne preji krasny vikend!!!

Hromix a Beruska :-))

Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 21.05.04 17:22

Ahojte holky,
taky se hlasim po delsi pauze. mam toho v praci strasne moc, nastoupila nova kolegyne, ktere vsechno predavam a ona neni abych to tak rekla uplne z nejchapavejsich, tak mam docela strach, jak to pak bude, ale to uz neni nastesti moje starost.
Mame se celkem dobre, jen minuly tyden jsme jeste byla sluzebne v zahranici a strasne me to vycerpalo, spala jsem pak cely den a noc. Navic to bylo hodne stresujici, ze jsem tehotna nikoho moc nezajimalo :-(
Po tomto vykonu jsem se definitivne rozhodla, ze v pristi poradne si reknu o neschopenku, ten stres me fakt nici a kdyz nemuzu spat, tak to Betynce nedela dobre. Do poradny jdu pristi ctvrtek, tak jsem zvedava, jak dopadnu. Bohuzel pak doma jeste nemame pripojeni, ale snad ho brzo zridime a budu se moct ozvat v klidu z domu.
Uz jsme koupili i postylku, matraci a prebalovaci pultik, takze chybi uz jen autosedacka z tech vetsich veci a spousta malickosti.. Chtela jsem se vas zaptat, jestli nevite, jake lahve koupit. Samozrejme chci kojit, ale kdyby to neslo, tak predpokladam, ze lahve se kupuji dopredu, kdyby neco.
Tento tyden by taky mela dorazit kamaradka s oblecenim po jeji holcicce, tak uz se na to moc tesim.

Lucinko - to je parada, ze jste doma, tak si to jeste uzijte, prece jen uz se ten termin dost blizi :-)

Bohuzel ostatni prispevky jsem nemela cas prolitnout, tak se mejte vsechny krasne, doufam, ze jste v ramci moznosti zdrave a vesele, ze uz konecne prislo teplo, i kdyz ted se zrovna zase zatahlo :-(

Kacica + Betynka (29tt)

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 21.05.04 20:21

Ahojky,
opět vás zdraví Kristy s Knedlíčkem, no já jsem fakt děsná:-)
Jenže Tom mi utekl do hospůdky, jeden kolega má narozky, tak jsem tu osiřela. No naštěstí je tu se mnou Robinek:-) Říkala jsem Tomovi o tom zvuku z bříška a ten mi samozřejmě nevěří že to byl mimísek:-) No má pravdu v tom, že zvuk vlastně vzniká tím, že v těch hlasivkách rozpohybujeme vzduch který jde z plic, a ten tam to mimčo asi nemá, nebo jo? Vždyť se poprvé nadechne až po porodu. No snad teď nevypadám ještě víc jako blb:-)
Pak jsme se svalili na gauč, lehli jsme si čelem k sobě a přitiskl k sobě ty naše pupky (nutno podtknout, že Tom ho má skoro stejně velký jako já, no není zrovna manekýn:-)) a Knedlíček začal kopat. Tom z toho byl úplně paf:-) Vlastně cítil možná skoro to co já, prostě kopanečky od miminka na bříšku, i když z venčí:-))) A musím říct, že se mu to líbilo, i když říkal že to je docela divný:-) A pokaždé když se Knedla zamlel, tak hlásil „jééé teď, a teď“ a tak pořád, asi kdybych si náhodou nevšimla:-) No byla to sranda:-) Hromix, to by mohl být tip pro tebe, jak zprostředkovat kontakt mezi tvým partnerem a miminkem. Za zkoušku to stojí, ne?!!!

HROMIX - musím říct, že ti závidím ty skříňky! Já už je chci takýýýý:-) Tento víkend vytapetujeme a příští víkend jsem chtěla zajet pro ty skříňky, jenže dojede tchýně. A já ji nemůžu ani cejtit, a to tu má s námi strávit dvě noci, protože má v Ústí nějakej lékařskej seminář a rozhodla se spát u nás:-( No snad to nějak přežiju:-) Tak držím pěstičky aby to přítel rychle smontoval, aby sis tam už mohla rovnat vyprané a vyžehlené věcičky!!! Jo a ještě jsem chtěla říct že jsem ráda, že tě potěšily naše účty za veterinu, alespoň někoho:-))) A moje aktivity zase tak obdivovat nemusíš. Však jsem celý den doma, mám bezproblémové těhotenství a i doktorka říkala že nemá smysl mě v něčem omezovat, ale samozřejmě nesmím nic přehnat!

KAČICO - koukám, že to v práci nemáš jen tak! Tak si vem tu neschopenku a odpočívej, ono to fakt není špatný být v klídku doma:-) A s tou kolegyní (ne zrovna nejrychlejší a nejchápavější) s tebou docela cítím, přesně to samé jsem zažila minulý rok když jsem se stěhovala:-) Ale říkala jsem si, že to není můj problém, stejně jsem na svého zaměstnavatele měla vztek, protože jsem dva roky pořád pracovala za nástupní plat. Tak jsem mu řekla že je v pohodě a odstěhovala jsem se na druhý konec republiky, však ať si šéf poradí jak chce!

Holky, jedné paní od nás z baráku, manželce Tomášovýho kolegy, se dneska někdy ve tři v noci narodilo miminko!!! Je to chlapeček, má prý asi 50cm a asi 3kg (to víte, Tom si přesné údaje nepamatuje:-))! Když mi to Tom řekl, tak mě zaplavila neuvěřitelná vlna štěstí! Až mě to překvapilo, jakou jsem měla radost:-) No a taky jí trošku závidím, už bych toho svýho prďolku taky chtěla mít u sebe:-) Jen mě mrzí, že jsem se s ní nějak neseznámila, sice víme že naši manželé spolu pracují, jenže se vždycky potkáme jen s pejskama a oni se docela nesnáší, takže po sobě řvou a my se jen pozdravíme. Je pravda, že poslední dobou, když je to už i na mě vidět že mám pupek, tak se na sebe mnohem víc culíme:-) Mám hrozný tiky se za ní stavit už do porodnice, ale nevím, jestli se to hodí. Já totiž nikdy nevěděla jak se seznámit. Já to moc neumím. Jedině jsem mohla v létě upéct bábovku když jsme se nastěhovali, přijít k nim a říct dobrý den, já jsem vaše nová sousedka, jako v Americe:-) No ale snad ho uvidím jak přijede z porodnice, jsem na to prtě tak hrozně zvědavá!!!
No tak já končím ten svůj šílený román a jdu zase vyhrávat miliony:-) V tý bedně jako vždy nic není, to je děs:-(

Dobrou noc přejí Kristy a Knedlíček (30+0)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.04 22:01

AHOJ TĚHULKY!
Všechny Vás moc zdravíme.Tak nevím,jestli je to jarní nebo těhotenská únava,ale nějaká mrška na mě dolehla.Nejsem schopná vůbec nic dělat a dneska jsem prospala většinu dne.Dost mě ničí i ta má alergie.

Včera mě opravdu „potěšila“kama­rádka,která studuje porodní asistentku,ale už teď sama rodí,šije a všechno.Delší dobu jsme se teď neviděly a když uviděla moje bříško,prohlá­sila,že ho takhle veliké nemají ani některé maminy,které přijdou rodit.A to je má celkem v oku.Tak jenom doufám,že Bambulka nebude fakt nějaký obřík.
Taky mi poreferovala jak to chodí v porodnici,kde teď dělá.Dost mě zarazilo,že na šestinedělí jsou pokoje po 4.To se mi zdá teda vážně moc.U Kubíka jsme byly na pokoji 3 a i to už je až nad hlavu a odpočinula jsem si vážně až po příchodu domů.Takže jsem rozhodnutá(a manžel už to sám navrhoval dříve)obětovat penízky a pokud bude volný,jít na nadstandartní pokoj.Známá,která rodila před 6týdny císařem říkala,že si vůbec nedovede představit,být pak ty následující dny na normálním pokoji.Manžel nebo jakákoli návštěva tam s ní mohl být 24hodin,malou prý hned první dny koupal a hlídal a ona si mohla alespoň trochu odpočinout,even­tuelně chvíli zdřímnout,jít v klidu do sprchy a tak.Na pokoji měla televizi,vide­o,ledničku,rychlo­varnou konvici a samozřejmě svoji koupelnu i záchod a výběr z několika druhů jídel.A navíc u nás se teda na těch nadstandartech platí o polovinu méně,než psala Kristy,tak myslím,že to je přijatelné,ale je o ně dost velký zájem.

JANINE-je dobře,že jsi se ozvala,že jste v pořádku a ještě pěkně pohromady.Tak ať takhle Šmudlíci vydrží ještě přesně tu dobu,jak sis to naplánovala.

ANY-budeme moc držet palečky,aby jste do nemocnice nastoupit nemuseli a stačil jen domácí režim!

SCHAMKO-uklidnila jsi mě tím ležením na zádech,že to mimískovi nevadí.Taky jsem v téhleté poloze dost často.A je fajn,že je Pampusík už natočený hlavičkou dolů.Já jsem docela zvědavá,kterým směrem je natočená naše malá.Nakopkává mě každou chvíli do jiného místa.

HROMIX-ať jsou skříně přesně podle vašich představ a hurá do chystání věciček.A mrzí mě,že se tvůj přítel takhle k očekávání miminka staví.Snad se v něm" něco" zlomí,jak se prcek narodí.Moc bych ti to přála.

AJKO-velice jsi mě potěšila zprávičkou o ujištění zvýšení rodičovského příspěvku.Moc jsem tomu nevěřila,že se to opravdu uskuteční.A v čer­vnu slibovali jednorázový příspěvek 2000kč na každé dítě.Nevíš,ten nám taky dají?Slyšela jsem rozdílné názory,tak nevím.Ale doufám,že jo.A snad Lenička nástup do jesliček zvládne.U nás ve městě nejsou jesle ani jedny.Všechny je pozavírali.A ma­minky,které by chtěli jít do práce dříve,než ve třech letech,kdy vezmou prcka do školky mají holt smůlu,pokud nemají babičky,nebo paní na hlídání,které já bych teda asi dítě nesvěřila.

ROZETO-přeji ti,aby ti ta vysněná dovolená i s miminkem vyšla a vy se letos opravdu k tomu moři podívali,i když tě taky považuji za odvážnou.Já bych se teda s tak malým prckem bála.Ale možná lepší s takovým mrnětem,než za rok-s ročním batoletem.To už bude určitě mnohem náročnější a více „veselo“.

KRISTY-téda,to by mě taky zajímalo,cože jsi to slyšela.Ať se vám na výstavě pejsků moc líbí a s těmi domácími prácemi to moc nepřeháněj!

BERENIKA-s tím přestavováním ti teda nezávidím.Já si to v tomhle těhotenským stavu vůbec nedovedu představit.Tak ať už to máte rychle za sebou a všechno pěkně pro mimíska nachystáno.

KAČICA-je fajn,že jsi taky v pořádku a že už máte vše nachystáno.Člověk se tak nějak uklidní,že?Tak ještě pár dnů v práci (s tou těžko chápající kolegyní to musí být něco) a pak honem užívat pohody domova.

Holky mrkáte taky někdy do jarních miminek?Já se přiznám,že jo a je to nádhera,jak už holky mají ty své krásné uzlíčky na světě.A jejich „porody v přímém přenosu“jsou naprosto úžasné.Já už se tak těším,až budeme takhle psát i my…

Tak se mějte všechny moc krásně a užijte si skvělej víkendík.

Ahoj Evka a Verunka 30.tt

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 23.05.04 12:11

Ahoj bříškandy a Letňátka,

v sobotu nebyl žádný komentář, tak asi všechny užíváte víkendu někde v přírodě. My jsme byli taky na chaloupce, ale včera jsme se vrátili, neboť manžel má práci. V pondělí mi odjíždí do Polska na služební cestu. Bude tam asi 10 dní. Původně jsem měla jet s ním, ale když se to oddálilo na tento termín, tak už nechci riskovat. Taky se už necítím skvěle jako před pár týdny. Dost často mi je divně od žaludku ( většinou ráno po snídani), někdy se mi hůř dýchá, prsty u rukou mě brní celý den i noc a v noci se kolem půl čtvrté budím a nemůžu usnout. ( Dadule, ani se ti nedivím, že jsi schopná psát příspěvek v 4.30 hod. ráno).

Kristy, to je perfektní, že jsi slyšela nějaké zvuky z bříška! Je to takové tajemné, ale skvělé.

Hromix, mám štěstí, že si můj muž bříška všímá stále více. Když mi povyroste, tak je první, kdo mi to říká. Ráno v posteli si s malou povídá, takové to:„Ahoj Maruško, tady je tatínek, ozveš se mi?“ a Maruška samozřejmě kopne a to je tatínek jako v nebi. Jinak malá mě taky dost často kope úplně na boku. Zrovna včera kopala celý den o 106, až jsem se bála, jestli ji něco nechybí. Věřím, že máš radost ze skříněk do dětského pokoje a že se těšíš na praní a žehlení miminkovských věciček. Já se na to chystám tento týden a nemůžu se dočkat.

Any, dodržuj přísný klid na lůžku a v pondělí držíme s Madlenkou pěstičky, ať nemusíš zůstat v nemocnici.

Schamko, docela ti závidím ležení na zádech (chrbte). Mně se dělá špatně a vydržím na nich jen chvilku. Na boku mě zase brní ruce, takže už někdy nevím, jak si lehnout. S prádlem na nás od doby, kdy jsem musela na začátku těhotenství ležet, si nedělám problémy. Manžel nežehlil, jen skládal a ono se to taky dá takto dělat. Takže teď žehlím jen to nejnutnější.

Kačico, ty jsi byla ještě na služební cestě? Myslela jsem, že jako těhotnou tě zaměstnavatel nesmí posílat na služebky.

Venku se „čerti žení“. Právě u nás padají kroupy a tak mám strach o kytičky, které máme venku na chalupě. To je teda počasí!

Mějte se hezky, užívejte neděli a brzy zase na shledanou.

Gruzie + Maruška 34 + 0 tt ( dnes jsme uzavřeli 34 týden a jdeme směle na 35)

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 23.05.04 13:13

Ahojky!
Tak je takova divna, leniva nedele, nic moc se neda delat - pocasi stoji za houby a doma toho taky moc nenadelam. Rano jsem zehlila zase pliny a tak ted radeji odpocivam - ale moc me to nebavi… Jeste ze neni zima a za par dni se snad muzeme zase tesit na teple a slunne pocasi…
Skrine mame dovezene a smontovane a vypadaji docela hezky (az na ty suky, ale co se da delat). Pokojicek ted vypada zase uplne jinak, tak si budu muset zvyknout. Rozhodne to pritele popohnalo k tomu, aby trochu vytridil ten neporadek a tak to zacina vypadat jako pokojicek a ne skladiste :-)). Jen ty skrine jsou jeste hodne citit drevem, no mozna i lakem a tak tu vetram a par dni to bude muset ventilovat, nez se do toho daji veci. Ale stejne, jak uz je to blizko, je to takove veselejsi a radostnejsi chystani vecicek :-).

Kacico - jsem rada, ze ses odhodlana vzit si neschopenku, Betynce to urcite udela dobre :-)

Kristy - diky a tip s temi brisky, ale u nas to bohuzel asi fakt nepujde. Mam relativne pracovityho chlapa, ale jakmile je v pozici vleze (a zrovna se nemilujeme), tak usne…A to brisko ho proste tak nebere, aby kvuli nemu neusnul… No, smula. Ale preju ti, ze Tom se takhle raduje :-). JInak snad vikend s tchyni dobre prezivas, nastesti to neni snad navzdy a tak se drz!!!

Evko - taky jsem rozhodnuta pro nadstandard v porodnici, ale pri mem stesti bude asi obsazen :-(, ale ty penize na tech par dni za to stoji (preci jen, tak casto zase nerodime :-)). Jinak diky za prani, taky pevne verim, ze se v priteli neco zlomi, treba uz jen to, kdyz bude se mnou u porodu, ale asi bych se nemela tesit dopredu…Vzdy jsem si myslela, ze ho znam a posledni dobou zjistuji, ze to tak neni :-((

Gruzie - teeeda, vy uz to mate skoro na spadnuti! 35tt to je neco! Jinak se musim priznat, ze z tveho popisu, jak si manzel vsima briska mi bylo smutno… Ale moc ti to preju, i kdyz zaroven zavidim :-((. Ale presto dal hezky popisujte holky vase prijemne prozitky o partnerech a briskach, aspon to muze zprostredkovane prozivat s vami :-))

No, zda se, ze me zase prepadla nejaka smutna nalada. Opravdu se za sebe stydim, ze si tak casto tady v Letnich miminkach stezuju a vzdycham, ale ja si fakt nemuzu pomoct… Aspon nekomu se muzu vyzpovidat a poplakat si u PC. Kdyz placu pred partnerem, tak jen rekne to svoje „co uz zase bulis ?“ no a to se v:,–(te, ze mi to na nalade neprida, ba naopak…

No nic, snad bude pristi tyden pro me a mou psychiku vice pozitivni.

Mejte se krasne

Hromix a Beruska, uz 26tt!

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 23.05.04 13:53

Ahojky maminky a miminka,

tak mi končí snad poslední zedníkový víkend. Včera jsem byla totálně zdemolovaná z vaření pro chlapi. Máme za sebou první noc bez Leničky. Nesla jsem to v pohodě, jen ty jesle mi nedají pořád spát. Mám pocit, že to nedokážu. Je to moc blízko porodu, asi to zkusím odsunout na říjen nebo listopad. Jde o to, že se bojím aby to nevyšlo tak že Lenka bude bojovat s nástupem do jeslí a já ji do toho dovedu domů Lukáška. To by na ni bylo asi moc. Navíc obě tyto události pravděpodobně spustí vlnu ekzému. Pořád mi to v té hlavě šrotuje a nedá mi to spát.

Příspěvek 2000,–- : dostanou pouze ti rodiče, kteří v té době pobírají příspěvek na dítě. Takže mi nic.

Zachvíli pojedu s Leničkou do plavání. Zaplatili jsme jí natáčení pod vodou. Už máme jedno, když měla rok. Je to tak 3 min. ale stačí to. Je to šíleně drahé. Teď po zdražení to výjde 3 min - 500Kč. Ale stojí to za to.
Ozvu se ještě večer. Zatím ahojky

Ajka a silně šťouchající Lukášek 27tt

P.S. : Včera rodila kámoška: Tak jsem na světě. Narodila jsem se ve 22:13, měřím 49 cm, vazim 3.85 a jmenuju se anička

Už se těšíte jak budete rozesílat veselé zprávičky do světa???

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 23.05.04 17:54

Ahoj Hromix,

tak už tě přešla smutná nálada nebo ještě to stojí " za prt"? Je dobře, že se můžeš alespoň vyzpovídat k nám do deníčku. Moc na tebe myslím a věř mi, bude líp. Co tě nezabije, to tě posílí. A ty jseš přece silná holka, ne?
Mně je dnes taky trochu smutno. manžel mi odjíždí na služební cestu. Naposledy byl z domova před rokem a to na měsíc v Rusku. Já byla v té době v lázních, tak mi to alespoň více utíkalo. Teď sice jede jen na pár dní, ale zvykla jsem si na něho a už teď mi je smutno. Nedá se nic dělat. Budu doma trochu uklízet, prát věcičky, chodit na návštěvy a ono to uteče.
Taky budu zase více přispívat do deníčku.

Přeji Ti hezký nedělní večer bez slziček.

Gruzie

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 23.05.04 21:44

Ahojte Berunky,
tak máme vytapetováno!!! HURÁÁÁ!!!
Zvladli jsme to už včera i když původně jsem si myslela že to uděláme až dnes. Včera dopoledne jsme zašli do města, na obídek a na tu výstavu pejsků - ta byla opravdu krásná, pejsci byli moc roztomiloučký, jen když jsme přispívali s Tomem na psí útulek, tak jsem se rozbrečela:-) Jsem fakt prdlá:-) Říkala jsem, že už se těším až se mi vrátí hormony do normálu, že to je šílený tyhle moje výlevy a Tom mi říkal, že takhle přemrštěně reaguju i na jeho různé zlozvyky. No prostě mi naznačil, že to se mnou teď nemá snadný:-))) Ale drží se!
No a když jsme přišli domů, tak už jsem byla na to tapetování tak nadržená, že jsem se na to vrhla a Tom mě v tom přece nemohl nechat samotnou, měl strach o prcíka:-) Takže jsme to zvládli bez chybičky, nemáme tam žádné bublinky a je to v tom pokojíku jako na louce - motýlci, kytičky, no nádhera:-))) Dneska Tom i postavil postýlku, ale nechystala jsem ji, aby si Knedlíček nemyslel, že už se má stěhovat:-) Tak jsem si tam naskládala některé lehčí věcičky a přidělala nebesa aby to bylo takový zamaskovaný. Takže je to tam fakt hezký a vždycky když jdu okolo, tak se tam jdu kouknout:-)

Jen teď mám docela problémek. Udělali se mi dva šílený hemeroidy a bolí to jako čert:-( Už pomalu chodím jako pokakanej kovboj:-) Nevím jestli si mám zítra zajít k doktorce. Mám na to mastičku ale Tom mě tam i tak raději žene, ale já zas nechci otravovat, tak mám dilema. Ale stejně musím ráno na pracák tak se tam cestou možná stavím. Nevím jestli se to naše sluníčko třeba přetočilo hlavičkou dolů a vznikl tam nějaký velký tlak nebo co, ale je to fakt děs!!! Mám taky strach z toho, že když bych se toho do porodu nezbavila, tak by to dost bolelo při tlačení. No, nebudu zatím myslet na nejhorší:-) A to mi to vždycky přišlo hrozně k smíchu když měl někdo hemeroidy:-) Jo jo, na každého jenou dojde:-) To mám za trest:-)

Tak doufám že jste měli tak krásný víkend jako já (až na tu šílenou bolest) a taky doufám, že nejste z toho víkendu rozlámaný jako já, protože jsem si zase fakt dala do těla:-) Ale je mi fajn, bříško netvrdne a prďolka si spokojeně kopká! Kopkal i při tapetování, asi kontroloval, abysme to s taťkou neodflákli:-)))

HROMIX- tchýně přijede až příští víkend, to už tak veselé nebude, ale snad to přežiju:-) Budu se snažit!

EVKO - Ten nadstandart je podle mě super věc, ale 800,– za den je na mě trošku moc (tady je mamča v té nemocnici aspoň 5 dní, a to jsou 4000,–) a taky tady jsou pokoje jen po dvou maminkách a to si myslím se dá zvládnout. A sprcha a záchod je tu mám pocit pro dva pokoje, to je pro čytři lidi, tak to taky přežiju. Když jsem byla v nemocnici před Vánocema, tak jsem na záchod a sprchu nikdy nemusela čekat. Jen ten výběr jídel ti budu závidět:-) Tady vaří strašně!!! Já to původně taky plánovala, ovšem finanční situace se změnila. No znáš to: Člověk míní, pán Bůh mění:-)

AJKO - já už se taky těším jak budu rozesílat smsky že Knedlíček už není Knedlíček ale Tomášek nebo Danuška:-) No však se všechny dočkáme!!!

Tak já jdu doufat, že ze Superstar vyletí to vemeno Julián, já ho nemůžu ani cejtit!
Vám všem přeji krásnou dobrou noc a sladké sny o těch našich miminkách:-))) Pá pá!

Zdraví Kristy a Knedlíček (30+2)

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 23.05.04 22:11

Ahojky,

tak jak jsem slíbila tak je tu večer a krtčí hlášení.

Kristy - Hemeroidy mě taky sem tam trápí. No a momentálně jsem v podobné situaci jako ty. Ale nebolí to až tak moc. Mám doma gel z dubové kůry. Doporučuju ho koupit všem, protože na jizvu po nástřihu je super. Doporučila mi ji PA, když u mě byla na kontrole po porodu a viděla jak mě pan doktor sešil (nejraděj bych mu to oplatila). Měla jsem ji v lednici a jizvu chladila a hojila no a na hemouše je taky fajn. K doktorovi jsem se s tím nikdy neodvážila.
Jinak jsi mě rozesmála s Juliánem. Hlásím se k tobě a modlím se aby dnes zaznělo jeho jméno.

U nás se rekonstrukce pomalinku blíží k závěru. Akorát teď máme vypuštěné topení a pěkně tu mrzneme. Ale už jen zítra. Pak už to snad Aleš zapojí.
Dneska jsem si udělala obrovskou radost. Objednala jsem si u dity housenku, spací pytel a povlečení. To zase bude palba. Moc se těším.
Lukášek mi dneska dával hodně bolestivé kopance. Nebo spíš to bylo jakoby se protahoval. Ale hlavně když o sobě dává vědět. Tak já pádím směr vana.

Krásný týden přeje AJKA a Lukášek

P.S.: EVUCHA - došel ti seznámek? Přišla mi chybová hláška

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 24.05.04 07:27

Ahoj při pondělním ránu,

ještě se nestalo, abych byla první, kdo ten den píše. Jsem dnes vzhůru od 4 hod. To vstával můj manžel a chystal se nás opustit na pár dní kvůli služební cestě ( jak už jsem psala). Po jeho odjezdu jsem už nemohla spát a šla jsem si raději umýt vlasy, nasnídat, dát prádlo do pračky a teď sedím asi jako první u PC.

Kristy, umím si představit, jakou radost máš z vytapetovaného pokojíčku. Ty motýlci a kytičky … to musí být super. Taky máme už postavenou postýlku, ale ještě nenachystanou. Hemoroidy mě trápily trochu na začátku těhotenství, ale mastička Faktu mi docela pomáhá. Včera jsem si taky přála, aby Julián vypadl. Myslím, že tam neměl už dlouho být a měl se raději věnovat maturitě u nás ( je z Pardubic) na elektrotechnické průmyslovce. Taky mi vadila ta jeho nafoukanost. Potkala jsem ho dvakrát u nás na sídlišti, nos nosí vzhůru a myslí si, jaká není už hvězda.

Děvčata, dnes jdu k rehabilitační doktorce kvůli tomu brnění v prstech. Je to čím dál horší a tak mě gynekoložka poslala k ní, zda to nemám od krční páteře. Tak jsem zvědavá, co mi řekne. Pokud mi napíše masáže, tak je ráda absolvuju. Alespoň budu před porodem pěkně promasírovaná. Mívám dost často bolesti krční páteře a pak mě bolí hlava. Odpoledne bych chtěla jít taky na přednášku o kojení. Koná se u nás v nemocnici. Potom napíšu, jaké to bylo.

Mějte se hezky, všem pracujícím přeji hodně sil v práci a nám nepracujícím ťrošku víc tepla a sluníčka.

Gruzie + Madlenka 34+1 tt

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 24.05.04 07:57

Ahojky pri pondelku.

Tak jsem taky nemohla nejak dospat a zatimco jsem vcera spala az do 9.30, tak dnes o 3 hodinky mene. Ale aspon, ze jsem se probudila do slunneho dne. Sice je pekna zima, ale uz se tesim na prochazku a vubec na to, ze na chvili vypadnu z bytu. Zase zacinam premyslet, ze bych a par dni vypadla z Prahy k rodicum, proste mam ponorku :-(
JInak jsem hned rano taky jukala na stranky Novy a moc me potesilo, ze Julian opravdu vypadl! Takze trikrat hurraaa, jeho vcerejsi vykon me opravdu dostal… :-))

Gruzie - diky za povzbuzeni, bohuzel vcerejsek byl fakt hrozny. Snad me rozveseli ten stredecni UTZ. A pak hned mozna pojedu pryc, aby se procistil vzduch. Na me i na partnera dost plati, ze kdyz se nevidime, tak se nam styska a tak nam to mozna zase prospeje… Jooo, kde jsou ty casy, kdyz jsme bez sebe nemohli byt… Ale tobe preju, aby ti ten cas bez drahe polovicky rychle utekl a tys z toho nebyla smutna :-)). Jinak doufam, ze ti doktorka pomuze s tim brnenim. Nechci se opakovat a vnucovat, ale jestli je to od krcni patere, tak me na pater fakt pomaha ta reflexni masaz! Takze jakmile vecer citim boleni napr. v krizi, tak namasiruju a druhy den je v pohode.

Ajko - uplne te chapu, ze ti ten problemek s Lenickou a narozenim Lukaska a jeslicek neda spat. Je videt, jak jsi starostliva mama a jak nikomu nechces ublizit. Verim, ze to vse nejak zvladnes a ekzemek se neobjevi :-))

Kristy - panecku, to teda znelo super, jakou mas radost z povedeneho tapetovani :-), urcite to vypada nadherne a me bile zdi mi zacinaji pripadat mdle…Ale jinak jsem ujeta na ciste bilou :-), tak mozna casem taky neco podnikneme…
Jinak hemeroidy jsou fakt „srandovni“, kdyz je ma nekdo jiny. Ja mam pocit, ze je mam taky nastartovany, ale zatim zadna hruuuza, ale taky nevim, jestli by mi stud dovolil jit s tim k lekari. To bych asi zase nejprve zkusila sveho homeopata… Tomu zu beztak rikam fakt vsechno :-), je jak rodinny pritel!

Tak a ted jdu asi zase do pozice vleze. V noci me probudilo brisko tvrde jako kamen a dost me to prekvapilo - uz jsem byla nejaky ten den bez tvrdnuti a pak tohle. Tak snad to nic neznamenalo…Prochaz­ka tedy bude asi az odpoledne :-)

Mejte se krasne a posilame kopanecek (uz cely vcerejsek me Beruska kope nekam dolu, jakoby k pochve a je to dost legracni a jakoby lechtivy :-))

Pa

Hromix a Beruska, 26tt+1

Maggie1
Stálice 92 příspěvků 24.05.04 08:58

Ahoj letnicky,

tak se pri mych fofrech ozyvam alespon kratce, zdravim vas vsechny a sdeluji, ze se mame dobre. Akorat nas vcara napotesila znama, ktera je o mesic a pul min nez ja a tvrdila mi, ze ma vetsi brisko nez ja :-(.
Ale to jen tak zertem na okraj.

Petronella ma dvojcatka!!
Holky, jestli to sem jeste nedorazilo, tak jsem prave cetla na jarnich miminkach, ze se Petronelle narodily vcera - tj. v nedeli dvojcatka!!! Akorat, ze si je privlastnili v jejich denicku - no pravda je, ze jeste trva jaro… Tak Petronelle moc gratuluji a at se dvojcatka - chlapecek a holcicka maji pekne k svetu!

Ja se snad jeste ozvu, mam fofry
Tak pacek
Maggie + Klubicko 30+5 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.04 10:49

Ahojky holčiny,
tak jak jste strávili víkendík? Počasí bylo fakt příšerný, tady včera padaly kroupy, a ráno jsme měli namrzlý okna u auta, no děs.
JInak v pátek jsem měla volno, takže jsem gruntovala doma, vyžehlila jsem hromadu prádla, vyprala nové , vařila a uklízela. Stejně jsem všechno nestihla, na pokojíček jsem ani nesáhla, no budu to muset napravit po večerech.
Holky ta pánev stále bolí a je to dost blbý , protože mě to dost omezuje v pohybu a na to já nejsem zvyklá, jinak já spím na zádech a hlavně na boku, jelikož se mi pak na zádech špatně dýchá, někdy mám pocit, že se dusím, už aby byl srpen.V sobotu jsme byli u bráchy, chlapi dělali stropy a já se mazlila s malým Kubíkem, je to pořádnej cvalík, na to, že mu jsou 3 měsíce tak má přes 6 kilo, to je dost co.
V neděli jsme jeli do Ústí pro rákos na plot, strunovku a dokonce jsme nakoupili i oblečení pro nás, měli tam bezva akce, tak mám dvoje nový letní šatky, ale samo, že až po porodu tak doufám, že se do nich pak vejdu.
Taky jsme byli v sobotu večer na večeři, dala jsem si špíz to byla dobrota.
Ve čtvrtek jedeme na školení a v pátek do toho Polska, takže pak budu mít co číst. Doufám, že dobře pořídíme. Zítra jdu do poradny, tak jsem zvědavá jak na tom jsme.Dám vědět.

Hromix- já taky bývám dost smutná, ale je to tím, že teď si to všechno beru víc naž jindy a nechce se mi hádat. Kája bříško hladí taky jsen občas, jinak taky moc ne, spíš , když ho upozorním , že kope nebo tak ale je to asi normál. Já si s bříškem moc nepovídám taky jen občas spíš ho hladím. Tak nebuď nešťastná, každej chlap to prožívá jinak. Hlavně , že jste všichni zdraví a v pořádku.

Any - moc na tebe myslím, hezky lež, držím pěstičky, ať se všechno srovná a nemusíš do nemocnice, moc se opatruj.

Kristy - to je hrozně zajímavý s tím zvukem miminka, určitě padlá na hlavu nejseš, možný je všechno. Teda s tím pokojíkem jste rychlíci, my nemáme skoro nic, už se na to taky musíme vrhnout, pořád času dost, ale co když mimís vykoukne dřív, že jo. Jinak jsem ráda, že jste v pořádku, ta návštěva tchyně, moc nadšená nejsi viď, ale já se nidivím, člověk má radši svůj klídek. Tak se měj krásně, pozdravuj, a co to plavčo. Napiš.

Evka- ten nadstandart musí být super, ale já to asi taky zvládnu na normál pokoji, tady je po dvou, tak to se ještě dá. Třeba budu s Kristy, což by bylo skvělý.

Peťula - jsem ráda, že je všechno v pořádku a že jsi se ozvala. Věcičky od známých potěší viď, já žádný nedostala, ani jsem nechtěla nevim proč, snad abych je nezničila nevim. Přeji ať se daří při tisku na housenku, klobouk dolů, jsi šikula.

Gruzie - to brnění rukou musí být nepříjemný, mě to chytlo 2× a stačilo mi to, tak doufám, že ti ta rehabka pomůže a uleví se ti. Pak dej určitě vědět, jaký to bylo na tom kurzu kojení.

Jo dneska mi přišlo to povlečení a plíny z Berušky+Verušky, je moc krásný, jsou to kosí bratři a nemá chybu, stálo jen 275,–Kč to je super co, a ty plíny vyšla jedna na 19,– Kč to taky jde. Tak to jsem se trošku pochlubila, mějte se moc krásně opatrujte se ať vás moc netrápí neduhy , že jich teď je co. Ahojky
Evel+pokládek 29tt

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 24.05.04 10:57

Tak ještě jednou a přihlášená,
Petronelle a jejím dvojčátkům přeji jen to nejlepší, hodně zdravíčka ať dělají mamince jen radost. Teda to je krása, dvojnásobné štěstí.
 Evel

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 24.05.04 11:58

Ahojte kočenky,
tak jsem dorazila z města a musím říct, že jsem mrtvá. Ne že by mě unavila ta chůze, to zvládám bez problémů, ale ty hemeroidy jsou děsný. Teď tu klečím na židli s holým zadkem a nechávám si ho profukovat studeným vzdouškem z venčí:-) Zní to děsně, ale krásně to chladí! Snad vítr neodfoukne záclonu:-))) U té paní doktorky jsem byla, ona se na to naštěstí nekoukala, jen mi napsala mastičku a na noc čípky, ovšem nevím jak je tam dostanu. To asi bolestí porodím, než ho tam nacpu:-((( No, nějak si budu muset poradit. Takže vám holky přeju, abyste se nedostaly do takového stadia jako já!!! Je to fakt šílená bolest a já už sotva chodím. I kovbojové fakt chodí líp jak já:-)

AJKO - to je fajn že sis udělala radost a objednala si ty věci z Dity! Tak ať ti brzy dojdou a máš z nich radost!!!

GRUZIE - doufám, že ti ta rehabilitace pomůže a taky pokud bude něco zajímavého na té přednášce, tak dej vědět:-)

HROMIX - možná to bude opravdu fajn, když si od sebe s přítelem na chvilku odpočinete. Spoustě párů to fakt hodně pomáhá!!! A ať už bříško netvrdne!!!

EVEL - holka je mi to hrozně líto, ale na to plavčo bohužel nepůjdu. Fakt chodím jako blbec a taky nevím, jestli bych to měla tak máchat:-( Snad se to brzo uklidní. I když paní doktorka mi říkala, že to teď bude už jen horší. Což si ovšem nedovedu představit!!! No a s tím pokojíkem moc rychlíci nejsme. Vždyť jsem začali už někdy v dubnu:-) Ale hlavně že to je hotový:-) No a v té nemocnici bysme fakt mohli být spolu vzhledem k tomu, že budu podle paní doktorky přenášet:-) Tak se měj, pokud na tom budu líp a pokud bys mohla utéct z práce, tak bysme mohli ve středu zajít na cvíčo. No uvidíme!

Tak se opatrujte, já se jdu svalit a sténat:-)

Zdraví Kristy a Knedlíček (30+3)

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 24.05.04 13:28

Ahoooj po vikende!
My sme ho mali dlhy 4dnovy. Urcite by sme zasli aj niekam kempovat, ale jednak sa u nas schladilo a navyse si dost dobre neviem predstavit, ako by som sa sukala do spacaka a v noci chodila na WC niekde v kempe. Tak sme lenosili doma.
V sobotu som manzu konecne vytiahla do detskych obchodov!!! Presli sme 3 - kupili sme termofory do kolisky pre babatko (v Holandsku sa im hovori kruik, co znamena dzban. Su kovove, leje sa do nich horuca voda a davaju sa do takych frote vreciek. To sa potom vlozi do kolisky ci postielky, aby tam malo babatko teplucko). Tiez sme kupili zmensovak na detsku stolicku - mam na mysli to vypolstrovanie - lebo to, co sme dostali, uz nebolo pekne. Kupili sme take vesele so zirafkami a oveckami vo farbe obyvacky - zlta, oranzova, zelena, takze este nafarbime samotnu stolicku a bude to parada. Aj ked na takuto stolicku ma Pampusik este cas ;o)
Inak som bola z tych obchodov dost sklamana - jednak maju slaby vyber (teda 10 rovnakych autosedaciek MaxiCosi len v roznych potahoch vedla seba mna nedokaze nadchnut), navyse personal je tiez o nicom. Zhaname vanicku, v ktorej sa da dieta prepravovat aj v aute, tak na nas kukali jak na UFO. Hlavna vec, ze si to na Internete mozete najst. Napokon maju autosedacku, ktora ma polohovatelny chrbatik a dieta do 5kg v nej moze aj lezat, tak ju asi kupime. Je to palka (180 euro), ale ked si vezmeme, ze vsetko vsetucko sme dostali, tak nas to nezruinuje.
Konecne sme zlozili komodu do Pampusikovej izbicky - nahadzala som do suflikov uz vecicky, aby sme si vedeli predstavit, ako tu izbicku vlastne zariadime. Prebalovaciu podlozku sme dali na pracku do kupelne, pride mi to prakticke, kedze aj tak po kakani budeme malicky zadocek oplachovat vo vodicke… Asi este kupime jednu podlozku do izbicky (myslim, ze IKEA ma velmi lacnu), aby sme maleho tam mohli zase obliekat ;o)
No a kupili sme material na vyrobu stojanu na nebesa. Totiz - moja mama mi ukazala v jednom casopise taky nadherny stojan - je to vlastne bocian (čáp) a ta latka tych nebies vlastne vyzera ako ten batoztek, v ktorom donesie babatko ;o) ;o) No viete si predstavit, co to so mnou urobilo, ked som to videla. Tak sme kupili drevotrieskovu dosku a nejake listy a skusime to vyrobit. Ak to bude k svetu, tak to odfotim ;o)
No a vcera sme sa boli povozit na bicykloch. Isli sme popri vresoviskach a mocariskach, kde maju čajky (rackové) hniezdiska. No nadhera - strasne sa prekrikovali, lietali nam nad hlavami, dokonca, ked sme v jednom mieste prisli k vode, jedna na nas robila nalety - asi tam mala hniezdo. Videli sme aj mladatka, bolo to krasne. Prirodopisny dokumentarny film v priamom prenose ;o)

Kristy - aj ja nakukujem do babatkovej izby, ked idem okolo ;o) Obcas sa tam zakradnem a maznem sa s tymi vecickami, alebo hojdam kolisku. Alebo dole v obyvke kocikujem ;o)))
Drzim prsty, aby ta tie hemoroidy prestali trapit. Musi to byt priserne. Drz sa!
Evel - ako lonove kosti? U mna sa to cez vikend zhorsilo. Chodim nasiroko ako kacica ;o) Mozno by mi pomohli postolky, hehe ;o) Vcera mi spravila dobre tepla vana a tiez sedenie na fitlopte je fajn.
Hromix - kludne sa nam vyrozpravaj, aspon tak, ze ta vypocujeme (teda precitame) ti mozeme pomoct. Ten tvoj priatel je strasne trdlo, vobec si neuvedomuje aku zlatu holku doma ma. Juuuj, tak by som ho metlou hnala, aby ti pekne hladkal brusko a nosil ta na rukach! Posielam aspon virtualne pohladenie na dusicku a zeniem depkarske smutky prec! Drz sa!
Petronelle blahozelam k dvojciatkam! ;o) Idem sa hned mrknut do Jarnych miminiek… je to parada, trosicku jej aj zavidim, ze uz tie svoje drobceky moze mat v naruci. Ale aj my sa dockame.

Tak, zase som sa vypisala. Majte sa pekne, opatrujte sa. A snad nas tie neduhy opustia. Papa!
schamka + Pampusik (32.TT)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.04 13:45

Ahojky holčiny,
tak jek je při pondělku? To byla včera katastrofa, ráno koukám a ono sněží, no měla jsem dost. Dneska je tu lepší počasí, ale na konec května taky nic moc.
Dneska je mi od rána zle, všechno mě bolí a irinka kope jak drak do žeber - dost bolestivě - ale to je to nejmenší. Musím si dát něco k jídlu, ale vrací se mi ble stavy, tak nevím, jestli něco pozřu.
Taky mám docela nervíky s mým chlapem - kdo jste tu četli o mém ultimátu do konce května - tak se stále nic neděje a já už z toho začínám být zoufalá. Když se jen slůvkem zmíním - tak na něj tlačím a jen se hádáme.
Poslední dny si spíš myslím (spíš vím), že asi zůstanu svobodná maminka. Což by mi tak nevadilo, ale nevím, jak to utáhnu. Platím 7.500,– Kč úvěr a 4.000,– inkaso, tak jsem zvědavá. Budeme se muset co nejdříve dohodnout, co s náma bude. Bohužel on o nějakých domluvách nechce ani slyšet, pořád mi jen říká, že beze mně nemůže být a ať mu dám čas. Asi budu potřebovat psychiatra. Ale ne, tak daleko to dojít nenechám, prostě se musím vzchopit a konečně něco udělat, ať už to dopadne jak dopadne. Mám strach teď něco měnit, dokud není mimčo na světě. Připadám si tak nějak bezmocná…
Ostatně, znáte někoho, komu by vztah se ženáčem dopadl dobře? Já ne…

No dost smutnění, já se aspoň mám na co těšit, že? To je moje útěcha, když si vzpomenu, na malou irinku.

Hromix: s tím zájmem o těhotenství - nedokážu si představit, že by se některý mužský míň zajímal než ten můj. Taky mi připadá, že je najednou cizí, kolikrát mu ani nemám co říct. Byla bych tak šťastná, kdyby trochu projevil zájem. No snad to u vás bude lepší, aspoň jsi vdaná paní, tak se utěšuj tím, že je na tom někdo ještě hůř. Držím palce, a´t to dobře dopadne.

Holčiny musím letět do banky.

Gratuluju Petronelle, však jsem si říkala, že už tu dlouho nebyla. Tak ať drobci hodně rostou a jsou zdraví - i ty!

Zatím ahojky a příště snad už veseleji.

Ahojky Irina + irinka 31+3 tt

Misulka1
Stálice 62 příspěvků 24.05.04 14:01

Ahojky těhulindy a pupíci, už od čtvrtka se chystám napsat,tak konečně dneska jsem se k tomu dostala.Tak ve stredu jsem byla u dr. na kontrole,akorát poslechl mimísovi srdíčko,řekl,že příště uděláme ultrazvuk a to bylo všechno.Když jsem odcházela,tak se mi asi po páté zeptal,jest-li je fakt všechno v pořádku,protože moje odpověď zatím vždycky byla že mi je dobře,tedy přiměřeně rostoucímu břichu a teplotám venku.Vždycky když slyším přes zavřené dveře stěžování si ostatních maminek úplně na všechno,tak si říkám,že mu přece nebudu vykládat,že mi bolí záda jako prase,krečové žíly mám až za ušima,s hemeroidama mám taky čerstvý zážitek atd.,ale to všechno mi příjde,že to patří k těhotenství­.Nicméně jsem mu řekla,že já jsem v pohodě,ale že u miminka zjistili hydronefrózu.Tak mi zase po:,–(il zpátky na židli,prostudoval tu zprávu z Podolí a řekl,že se mu to nezdá zase až tak dramatické podle fotek z ultrazvuku (mám je přiložený u tý zprávy).Ptal se mi,jest-li ta doktorka v Podolí byla mladá,tak jsem mu řekla,že určitě víc jak 30 jí nebylo,tak mi poslal k Apolináři,že prý jsou tam odborníci,tak ať se na mě(Davídka)po­dívají.Ve čtvrtek ráno jsem tam volala,že se objednám,sestřička když slyšela,proč jsem tam poslaná mi řekla,ať příjdu okamžitě.Takže jsem málem zkolabovala, sedla do auta a frčela.Jelikož zrovna bylo zavřené Podolí i Motol,tak všechny těhule byly u Apolináře,takový množství maminek s ohromnými pupíky jsem teda neviděla.Když jsem konečně přišla na řadu,tak ještě scháněli pana docenta(tak mu tam všichni říkali,téměř s posvátnou úctou),pan docent když dorazil,tak nejdřív řekl pár hodně nevybíravých slov co si myslí o 3D ultrazvuku a podobných „komerčních“ záležitostech, nicméně pak začal prohlížet Davídka a abych to zkrátila,závěr je,že prý to není tak hrozné,jak napsala dr. z Podolí,že tam rozšíření jedné pánvičky je,ale to že je ještě v normě a tím,že je to kluk,tak to nevidí nijak dramaticky.Když jsem se ho ptala,jest-li teda těch 14 dní co jsem prožila ve strachu a v slzách bylo zbytečných,tak řekl,že si myslí,že z 90% by to mělo být v pořádku,a ať příjdu za pět neděl na kontrolu.Tak se mi tak ulevilo(doufám,že né předčasně),že od té doby se jenom směju a je mi fakt super.V pátek jsem už ani do Podolí nešla,přišlo mi to zbytečný. Kristy-i já mám „tu čest“,asi před 14 dny jsem si myslela,že si ani nesednu,trvalo to asi tři dny,takže přesně vím o čem píšeš,ale mastička Faktu zabrala,tak jí mám připravenou v koupelně v pohotovosti,byla jsem taky ubezpečená,že to bude jenom horší.(přítel žertoval o análním sexu,tak jsem myslela,že to zadusím). Jinak jak si tak různě všichni stěžujeme na páteř,jak už jsem psala,blokuje se mi čím dál víc,zatím co trochu zabírá je cvičení,chodím v úterý a ve čtvrtek na těhucvíčo na Smíchov,vede to holčina fyzioterapeutka,a je fakt dobrá,včera byla speciální hodina tzv.míčkování,jsou to speciální masáže pomocí molitanových míčků a musím říct, fakt dobrý.Bylo to i s partnerama,bylo nás tam asi deset těhulind s taťkama a bylo to příjemné,jak ty chlapy si nás masírovali a hlavně poučné.Nicméně byl to hlavně návod k tomu,jak si doma pomocí od různých bolestí zad,otoků nohou a při porodu si to alespoň trochu ulehčit. Ajce díky za seznámek,další poradnu mám 2.6. a 24.6.jdu na kontrolní ultrazvuk s tou Davídkovou ledvinou,tak nám holky držte palce.Nestíhám moc reagovat jmenovitě,ale holčiny mějte se krásně,opatrujte se,blíží se nám pomalu ale jistě finále,tak ať nám ty naši drobci ještě chvíli vydrží v těch svých „domečkách“. Míša a Davídek 30+1

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 24.05.04 15:51

Ahoj maminky,
tak jsem se konečně zvedla z postýlky, protože jsem musela s pejskem a taky jsem si řekla že se na vás juknu:-)

SCHAMKO - teda na tu konstrukci - čápa jsem fakt hrozně zvědavá!!! My máme tu obyč, prostě kovovou tyčku, ale i tak jsou ty nebesa krásný:-) Jo a s kočárkem taky asi budu jezdit až ho tu budu mít:-) Zatím to ale odkládám.

IRINO - moc ti držím palečky, aby to s tím tvým ženáčem nakonec všechno skončilo dobře!!! Vím že to je těžké, ale jsi statečná a jistě to zvládneš, budeme na tebe myslet! Hlavní je, aby Irinka byla zdravé spokojené miminko se spokojenou maminkou!!!

MIŠULKO - no to mám radost že to s tou Davídkovou ledvinkou není tak horké!!! Uvidíš že i na té příští kontrole bude vše v pořádku!!! Budeme i nadále držet všechny palečky:-) Já mám od doktorky na ty hemeroidy mastičku a čípky PreparationH, tak snad to taky zabere. No teď tu sedím nakloněná jen na jedné půlce zadku, protože normálně fakt sedět nemůžu:-) Taky když mi doktorka řekla, že se mi může stát, že bude po stolici mísa plná krve, ale že se toho nemám lekat, tak jsem si říkala, že pokud se to stane, stejně se vyděsím k smrti. Ale jsem ráda že mě na tu možnost upozornila. Jsem ráda že tobě už tyto problémky polevily, snad to taky vyhraju, ten šílenej boj:-)

EVEL - jak jsem dneska byla u dr. tak jsem tam viděla papír (venku před čekárnou) že v nemocnici je cvičení rozdělený do 32. týdne a od 32. týdne a že to vedou tamní porodní asistentky. Tak jsem si říkala, že bysme mohli chodit tam místo toho středečního, abysme ty ženský už trošku znaly až tam půjdeme rodit. No nech si to projít hlavou:-) A opatruj se, zítra budu držet palečky, aby kontrola byla OK!!! Mě se tam dneska v čekárně udělalo tak zle, že mě pak doktorka nechtěla pustit domů, abych prý cestou neomdlela:-) No aspoň mi dala poslechnout Knedlíčkovo srdíčko, to já prostě miluju:-)))

No jinak já pořád kontroluju náš krásný dětský pokojíček, mám strach abych ho prckovi nevykoukala:-)

Tak se mějte co nejkrásněji a posílám vám pohlazení na ty vaše pupíčky!!!

Kristy a Knedlíček (30+3)

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 24.05.04 16:16

Ty, Kristy, teraz mi napadlo, ked pises o tom sedeni na polke zadku - zenam po nastrihu, ci inom takom porodnom poraneni sa odporuca sediet na nafukovacom kolese - vraj to tam potom tak netlaci. Ja si tie hemoroidy neviem vobec predstavit, ale nepomohlo by ti tiez nieco take?
Verim, ze masticka pomoze. Pekne sa uzdrav.
Schamka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.04 17:16

Ahoj holky,

neozvala jsem se asi 2 měsíce, ale čtu deníček pravidelně, tak snad si mně ještě pamatujete. Doma IT nemáme, takže když už nechodím do práce, mám problém. Napřed mě přepadly nějaké bacily (byla jsem 2 týdny doma) no a pak mi začalo tvrdnout bříško víckrát než obvykle (třeba 15-20× za den), tak jsem se odhodlala zajít ke svému doktorovi. Zvýšil mi dávky magnézka a zkontroloval čípek ? zdál se mu měkčí a kratší než předtím a tak mě poslal do nemocnice, aby si mě tam na pár dní nechali. Naštěstí se jim to nezdálo až tak tragické a nechali mě v absolutním klidu doma. Už je to víc než měsíc a nejhorší už je za mnou, od zítra už asi půjdu na mateřskou. Odhodlala jsem se i ke krátkým procházkám ? hlavně proto, abych mohla chodit na předporodní kurz, ale o tom později.

Deníčky pravidelně pročítám, vždycky si nechám ve čtvrtek vytisknout ?starý? deníček a doma ho v pátek a přes víkend louskám. Naposledy jsem četla středeční příspěvky, tak snad nebudu až tak mimo :-). Pravidelných přispěvovatelek ubylo a tak doufám, že jsou všechny v pořádku, hlavně myslím na dvojčátkové maminy.

LUCIJE ? jsem moc ráda, že už jsi doma a stejně jako všechny holky okolo Ti moc přeju, abyste se v nemocnici u:,–(ili zase až s narozeným Letňátkem.

Chtěla jsem se vás zeptat jestli mimískům zpíváte? Četla jsem o tom v Betynce a říkali nám to i v kurzu, že prospívá vývoji miminka (nezáleží na tom, jestli maminka zpívat umí nebo ne, tak se případně nebojte ) Já teda pěju o 106, každý den se snažím všechno zopakovat a přidávat 1 novou ? prý je to tak nejlepší. Už mi došla inspirace, tak jsem si koupila zpěvníček s lidovkama a vzdělávám se. Je to príma, jak na to malá reaguje. Zkouším to, když má svou kopací chvilku a vmžiku se uklidní, tak snad to bude fungovat taky až se narodí?

Zmiňovaly jste se o různých předporodních kurzech. Ten můj má 10 lekcí po 3 hodinách a 4 lekce jsou i pro tatínky. Zatím jsme měly 6 lekcí a je to naprosto super. Vede je soukromá velice svérázná porodní asistentka a dozvěděla jsem se tolik nových věcí, že by to vydalo na román. Začíná se jednotlivými porodními dobami (+ jak se při nich chovat), pokračuje porodem a péčí o novorozeně. Poslední 2 lekce jsou věnované návštěvám ve všech 3 brněnských porodnicích ? na to se moc těším, aspoň se konečně rozhodnu. Zapomněla jsem zmínit cenu kurzu ? bez tatínka 1.800, s tatínkem 2.000.

ROZETO ? zmínila ses o koupi pilníčku a nůžek na mimčo. Slyšela jsem, že malé nehtíčky se stříhat ani pilovat nemají, že je nejlepší je ukousnout. Maminka prý má v zubech velký cit a opravdu uždibne jen ten nejnutnější kousíček. Valila jsem oči, ale asi to taky zkusím.

SCHAMKO ? my jsme taky viděli porod na videu, byl do vody. Já o něm neuvažuju, ale to narození vypadalo fantasticky. Ještě asi minutu si s ním ve vodě hráli (úplně pod vodou), pak teprve ho vytáhli a mimčo se pak nadechlo ? no fantazie.

IRINO ? o monitoru dechu taky přemýšlíme, nejlevnější jsem zatím objevila na www.angelcare.cz/produkty.htm. Jsou tam jak s chůvičkou tak bez ní. Bez ní stojí 2.990.

KRISTY ? líbila se mi tvoje poznámka o tom, proč chlapi nemůžou chodit týden v jedné košili ? jak by se mi to teď líbilo! Když se nám navršila hora prádla a já mohla jen ležet, manžel vytáhl žehlící prkno a já jsem čekala, že začne žehlit. Jenže houby s octem ? vytahoval jedno triko za druhým a u každého konstatovat, že stačí jen poskládat, vždyť není vůbec pomačkané. U dvou košil poznamenal, že ty bude nosit pod svetrem a proto ani tam není žehlení nutné. A tím začalo a skončilo celé žehlení .

Některá jste psala o masáži hráze. My jsem na to najeli asi před 14 dny a zatím jsme asi jeden večer nevynechali. Napřed to nebylo nic moc, ale člověk si zvykne. S tou infekcí bych to neviděla tak černě ? manžel si předtím vydrhne ruce, takže kde by se tam vzala. V deníčku jarních miminek psala Alice jak na to, tak se toho držíme. Prý když už i tak budou muset nastřihnout, lépe se to hojí.

Nějak moc jsem se rozepsala, to bude tou dlouhou odmlkou, ale počítáme s připojením na IT i doma, tak snad se k vám budu moci aktivně připojit častěji. Už se těším.

Mějte se moc krásně a pohlaďte bříška.

Jitka a Bublinka (Hanička) 33tt + 6

Dadula
Povídálka 37 příspěvků 24.05.04 17:19

Ahojky holčiny,

Já jsem se už tak těšila a to říkám Fildovi závisláku…
Docela mě pobavilo jak jsme se shodli na Julianovi,no nutno říct že se včera to byla fakt slabota.
Počásko se nám trošku kazí a já už pomalu nemám kalhoty,teda do kterejch bych se vešla a nechci žádný pořizovat.Koupila jsem si v sekáči moc pěkný riflový šatky těhulkovský a protože jsem stejně pořád doma tak budou jediný.Filda říkal že si mám vystřihnout do ubrusu díru když pořád kňourám nad svýma proporcema.

AJKO-děkuji za seznámek.A taky za tip na gel z dubový kůry .
To jsi ráda že budete mít hotovo s domečkem viď ,já se třeba někdy taky dočkám.Ale to teď neřešim.
Uvidíš že budeš spokojená až přijde balíček od dity,já jsem byla moc.

MISULKO-to jsou dobré zprávy,i když pan docent byl asi svérázný chlapík, tak dokázal potěšit.

IRINO-je mi líto že musíš teď řešit takový věci,hlavně se nenech moc rozhodit.Ono to nějak dopadne a držím moc palce ať pro tebe dobře!

KRISTY-ty jsi přispívala na psí útulek do Řepnice paní Maskulanisový?Jes­tli jo tak ti hned musím napsat že se tam mají pejskové velice dobře.Chtěla jsem taky jet jenže bylo fakt dost ošklivě, já jsem moc chtěla vidět komondory.No třeba příště.
Hemeroidy nemám(zatím) ale musí to být síla držím palce ať to brzy pomine.

Dneska jsem objednala postýlku s matrací a taky prostěradla a tak už se pomalu přípravy chýlí ke konci,ještě skořápku do auta … no ono se pár maličkostí ještě najde.
Kočandy mějte se krásně .
Papá Dadula + Šimon 30tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »