Letní miminka - 33. týden

Těhotenství
  • 02.06.04

AHOJTE MAMINKY A BŘÍŠKA! Tak já stále motoluju :(. Je to teda fakt otrava. A návrat domů opět v nedohlednu... Všem Vám moc děkuju za povzbuzení!

Od středy do soboty jsem měla kapačku, s kterou se velmi špatně spí a navíc „kolegyně“ na vedlejší posteli chrápe jak starej dřevorubec. Tak až ze soboty na neděli, kdy mi kapačku vyndali, jsem se pořádně vyspala, chrápání nechrápání. Tak jsem byla z nevyspání unavená :-).
Letňátko pěkně tloustne, protože kotouly a kopání se změnily v důrazné dloubání a břicho se mi neustále „vlní“. Hlavičkou je stále dolů, tak se jen mění vystrčení zadečku buď vlevo nebo vpravo od pupíku.

Takže tu máme 33. týden:
Maminka:
V dosavadním průběhu těhotenství se objem dělohy zvětšil pětsetkrát! Fyziologická anémie pozvolna odeznívá a tvorba červených krvinek zvýšenému objemu plazmy již stačí.
(Fyziologická anémie viz deníček 22. týden: Objem krve se stejně jako v předešlých týdnech vzhledem ke zvyšujícím se požadavkům těhotenství zvětšuje. Většina jde na vrub plazmy, tekuté části krve, která ji ředí a způsobuje tzv. fyziologickou anémii těhotných. Měřítkem tohoto zředění je hematokrit - poměr objemu červených krvinek k celkovému objemu krve - a v 22. týdnu dosahuje svých nejnižších hodnot. Fyziologická anémie je naprosto normální stav.) Ženy mívají podivuhodné živé sny. Potřeba často močit přetrvává.
Chcete-li v tomto stupni těhotenství cestovat letadlem, musíte aeroliniím předložit písemné svolení lékaře.

Miminko:
Plod měří od temene k zadečku 30 cm a váží kolem 2000 g.
I když je plod nacpaný v těsném prostoru dělohy, s výjimkou pláče se projevuje naprosto stejně jako novorozenec. Většinu času prospí a má možná podobné živé sny jako matka, neboť oči se pohybují způsobem charakteristickým pro REM spánek (zkratka z anglického rapid eye movement, což znamená rychlé pohyby očí, které tuto fázi spánku provázejí). V bdělém stavu je velmi čilý; poslouchá, dotýká se a možná sleduje nejasné tvary, ale především se učí, neboť mezi miliardami neuronů vznikají biliony spojů. Aktivní je i tělesně, byť jsou jeho pohyby omezené na pár mocných kopanců a ran.
Poloha plodu by teď už měla být ustálená a lékař či porodní asistentka (ale i vy) dokáže s určitou pravděpodobností určit naléhání. Pokud by se nyní děťátko rodilo, mohlo by dobře dýchat, ale muselo by být vloženo do inkubátoru kvůli udržení tělesné teploty.

Gruzie - nevím v kolikátém týdnu ta Tvá kolegyně je a jestli má třeba šanci na zlepšení, že se placenta vytáhne. Ale jak mi bylo již x-krát vysvětleno, při takovéto diagnóze se z 98 % volí císařský řez.

Vítám novou těhulku Marťocha s Lucinkou!

Kristy - tak doufám, že zlepšení Tvého „zadního“ problému je na dobré cestě. Držím palečky, ať už to konečně brzo zmizí!

Zuzano - podle posledních zpráv, co jsem zaznamenala, Emě už „otrnulo“, takže teď se jen vyzdravět, ať můžete mezi lidi a na tu dovču na Orlík.

Hromix - doufám, že si odpočineš a vše bude v pořádku a taky věřím, že se tady v Motole nesejdeme. I když nejsem doma, plním domácí úkol a myslím na Tebe.

Jinak všechny ostatní moc pozdravuju a opatrujte sebe i bříška!

Tak mějte se sluníčkově!

Vaše Lucka + Letňátko (33 tt)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
gruzie
Kecalka 112 příspěvků 02.06.04 16:37

Ahoj všechny,

nejdříve musím připomenout tu nádhernou zprávu: KEIKO porodila dvě holčičky - Zuzanku a Klárku dnes v 11.40 hodin. Takže druhá letní dvojčátka! Kdo bude třetí? Všem třem samozřejmě přeji hodně zdraví a brzký návrat z porodnice.

Lucko, ty stále „motoluješ“ a jsi velmi statečná. Díky za deníček, moc na tebe myslím a ať je vše v normě. Má kolegyně, o které jsem tady psala, je v 31 tt a řekli jí, že se placenta už asi nevyhoupne. 3 týdny před porodem půjde do nemocnice a bude asi (jak taky ty píšeš) rodit císařským řezem.

Hromix, vy jste koupili kočárek u Pardubic? Nebylo to náhodou v Opatovicích v prodejně, která se specializuje na české kočárky? My máme kočárek už asi od března doma, pověry nepověry, na to netrpíme. Ať už se ti ta ledvina umoudří a nebolí. Pediatra už mám vybraného. S výpadkem vody je to vždy těžké, ale že bychom kvůli tomu chodili kupovat vodu, to teda ne. Vždy nám k paneláku přistaví kontejnér s vodou.

Rozeto, ptáš se , do kdy bude jezdit manžel na služební cesty. Doufám, že je tento rok poslední a v pátek se mi má vrátit s tím, že do Polska už odjede jen třeba na dva dny. Jinak měl jet taky do Ruska, ale kvůli porodu to v práci odřekl.

Zuzano, jak to vypadá s malou? Je to opravdu spála? Tak ať se brzy uzdraví.

Marťochu, vítám tě u nás v deníčku. Se dvěma kočárky jsi mě teda dojala. My máme zatím jen hluboký a golfáč nás zatím nezajímá. Nebo by měl? Asi to uteče velmi rychle a budeme malou dávat do sedačky.

Jinak já chodím na rehabilitace s tím brněním rukou. Byla jsem 3× na vířivce a elektroléčbě , ale momentálně mě brní ještě více než předtím. Ráno jsem si říkala, že kdyby mně ruce někdo uřízl, tak to ani neucítím. Od zítřka mi budou ještě k tomu dělat masáž krční páteře. Doufám, že mi to alespoň trošku ustoupí.
Marušce jsem včera ke Dnu dětí koupila růžový komplet na cestu z porodnice a ještě dvoje dupačky. K jedněm je kabátek s nádhernou žirafou.
Dnes jsem šíleně unavená a taky mi začaly natíkat nohy. Mám je jak bambule a nevejdu se do bot. Proto jsem si koupila tenisky o číslo větší, abych měla v čem chodit.

Mějte se krásně bez bolístek a pište o sobě co nejvíce.

Gruzie + Maruška 35+3 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.04 18:22

Ahoj pupici,
téda Keiko má hned dvě holčičky najednou! To je bomba! A takový kusy!!! Já jsem jen o týden pozadu a minulý čtvrtek měl Pepino jen 1417 gramů, jak to ta Keiko dělá? Tak hodně zdravíčka!!!

Lucije - mně se strašně líbí, jak neztrácíš humor ani v situacích, kdy já už bych bulila jak želva. S tím dřevorubcem jsi mě dostala, já totiž právě v Motole měla vedle sebe taky takovou jednu cirkulárku. Teď se směju, ale po těch nocích mi do smíchu moc nebylo, proto to fakt oceňuju. A prosím tě, fakt nám ty děti v břiše většinu dne prospí? A kdy? Mně se ten můj prcek mele prakticky neustále.

Gruzie - jojo, je to spála jak vyšitá. Ale penicilin zabral hned (Ema má za těch svých pět let teprve potřetí antibiotika), horečku už nemá vůbec, jen ta vyrážka ji svědí a já ji prudím, aby si lehla a aspoň neběhala, když už nemůže být v klidu, tak to se mnou nemá lehký. No a když na infekčním zjistili, že nám zavřeli školku kvůli rekonstrukci kuchyně a všechny děti, které byly s Emou ve styku, rozstrkaly do čtyřech školek po celé Praze 4, a tudíž by bylo potřeba sledovat asi tak 500 dětí ze 4 školek plus jejich sourozence atd., tak co myslíš, že udělali? Vykašlali se na to! Že prý když někdo tu spálu dostane, tak stejně přijde k doktorovi. Dobrý, co? Hlavně že nás děsili karantétnou, výtěrama ještě za měsíc, pendeponem a já nevím čím. Když zjistili, že by to bylo moc práce, tak to všechno zrušili a poslali nás z nemocnice k naší paní doktorce, ať si to vyřeší jak chce.

Já byla dneska plavat a bylo to děsně fajn, akorát už od začátku těhotentví mě pobolívá v určitých polohách takovej ten s prominutím prdelní nerv a dneska jsem si s tím asi hnula, takže se tady belhám jako invalida a občas mi uletí něco trošku sprostého. Do toho Ema se spálou a před chvílí přišel manžel, kterej si samozřejmě nevzal deštník a crčela z něj voda na všechny strany, no to jsme teda rodinka. Tak holky, mějte se krásně, myslím na Vás (na všechny!!!).
Zuzana a Pepíček (31.tt)

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 02.06.04 18:53

Téda, já jsem si říkala že jen tak juknu, a on je tu nový deníček!!! To je super!

LUCIJE - doufám, že si před porodem ještě na chvilku užiješ domova! Že máš s tím svým těhulkovstvím teda trápeníčko. Ale brzy už to skončí a bude zase dobře! Moc na tebe pořád myslíme, posílám ti pohlazeníčko na dušičku i bříško a opatruj se nám tam! A samozřejmě moc děkujeme za další deníček!!!

My se dneska šli s Tomem zase kouknout jestli nebudou mít ten kočárek po kterém toužím, ale zase nic. Ale paní prodavačka říkala, že změnily dodavatele, tak snad s ním prý bude lepší domluva a zkusí se zeptat, jestli by jí nemohl ten kočárek sehnat v tom potahu co po něm toužím. Tak se tam v sobotu zajdeme optat. Tak jsem celá zvědavá. Ale já si klidně počkám, volba té správné barvy kočárku není přece jen tak, to se musí pečlivě uvážit:-)))
A mám radost, protože jsem přesvědčila Tomáška, že už ty skříňky prostě potřebuju, tak se sáhne do úspor a pojedeme pro ně už tento víkend a ne až ten příští po výplatě. Tak pak budu moct konečně začít prát!!!

Tak já ještě juknu co jste naštěbetaly. Přeji vám krásný večer!

Kristy a Knedlíček (31+5)

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 02.06.04 19:25

SMS od KEIKO:

Oznamujeme světu narození našich holčiček!
Zuzanka - 1930g, 45cm 11:40
Klarka - 1960g, 44cm, 11:42

Po spontáním porodu jsme všichni v pořádku!

Ještě jsem u Keiko vypátrála, že se holčičky narodily ve 33tt, nástřih - samo se to natrhlo, tak to dokončili. Teď už je jí fajn, jenom to prázdné bříško je divné!! Myslela si že to bude horší. Další info už napíše Keiko sama až bude moct.

Zdraví Ajka a Lukášek 29tt

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 02.06.04 19:26

Ještě jednou já,
teď jsem se dočetla, v obou našich deníčcích:-), že Keiko už má svoje holčičky na světě! No to je nádhera!!! Jen si nedokážu představit, že bych už příští týden měla doma miminko:-)

KEIKO a HOLČIČKY - přeji vám všem hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky do dalšího společného života! Jste sice rychlíci, ale hlavně že jste v pořádku! Mám z vás radost:-) Moc a moc gratuluji! Už se těším, až nám Keiko popíšeš porod!

IRINO - to je fajn že teď máte s přítelem tak hezký vztah. Ono je to tak u všech, že jednou je pár nahoře a jednou dole:-)

HROMIX - ten tvůj nákup plenek byl fakt výhodný:-) To bych taky brala! Tak si užij tu radost!!!

GRUZIE - holka, je mi líto že tě ty ruce pořád tak trápí a ani léčba nepomáhá! Budu držet palečky, aby to přece jen trošku povolilo, třeba pomůže ta zítřejší masáž krční páteře!!!

ZUZANO - je fajn že je Emě líp, jen ať tě moc nezlobí! Opatrujte se! A ten přístup zdravotníků je opravdu zajímavý!!!

Tak se mějte, já se jdu radovat z našich dalších Letňátek - už máme čtyři Letňátka a přitom jen dva porody:-) To je bomba!

Kristy a Knedlíček (31+5)

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 02.06.04 19:58

Ahojky dnes znovu.
Pritel volal, ze se zdrzi s kamaradem v hospode a tak mam roupy, ze nevim co delat. Ale zase je ted doma klidek :-).

Lucije - ty jsi teda holka hodna, takhle plnit domaci ukol i v nemocnici, moc ti dekuju, ze na nas myslis, vsak my na tebe taky :-). S tou spolubydlici, to je blby, taky takovy zkusenosti mam a od jiste doby sebou do porodnice balim i spunty do usi :-). Minule, v Kralovskych Vinohradech jedna pani hrozne chrapala, ale fakt hrozne, ze jsem skoro celou noc promlaskala a tim i ji asi taky budila. Nebot rano mi pak povidala, ze za to nemuze, ze proste chrape… Tak to bylo trochu trapne, ale nespaly jsem kvuli ni dalsi tri zensky…

Gruzie- jasne ze v Opatovicich. VY taky? Jinak s tou vodou: i pres telefonicke ujistovani na PVK, ze cisterna bude, nic se neobjevilo a ja mam nesplachnute zachody opravdu nerada a tak jsem proste pro tu vodu jela… Mam pocit, ze za 5 let, co bydlim na Praze 5, jeste nikdy tu cisterny nepristavili - a to uz voda netekla hodnekrat…!!! Jinak me mrzi, ze brneni se nelepsi, ba naopak. Aspon, ze „sis“ udelala radost ke dni deti a koupila veci na/pro mimi :-)) (libilo se mi, jak jsi to psala, jako by uz Maruska byla na svete :-)).

Kristy - tak budu drzet palecky, at ten spravny potah na kocarek dostanete :-), je super, ze prodavacka je tak ochotna. JInak vy uz mate nabytek vybrany, nebo vas ceka i volba? A jak dlouhe jsou dodaci lhuty u vas? NO, preju, at to rozhodne mate doma co nejdriv, at hezky muzes ukladat vybavicku :-))

Tak devcatka, zase se jdu natahnout. Zitra se nikam nechystam a tak jestli mi bude dobre, budu asi zase zehlit :-))

Hromix a Beruska

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 02.06.04 20:36

Ahoj dnes ještě jednou,

právě jsem se dozvěděla skvělou novinu. Manžel přijede ze služební cesty už zítra. Těším se na něho, vůbec mi to tento týden neutíká. Kdybych alespoň mohla prát věcičky na malou. Ale dnes od oběda v jednom kuse prší, tak se mi nechce je dlouho sušit.Předevčírem jsem vyprala 3 várky bílého (plíny a bílé věcičky) a mamka mi je druhý den všechny vyžehlila. Ukládám si je do přebalovacího pultíku. Dnes jsem neodolala a koupila Madlence další dupačky. Jsou růžové s obrázky nahoře. Nějak jsem momentálně potrhlá růžovou barvou. Ještě , že víme na 100%, že to bude holka.

Hromix- my jsme kočárek zase koupili u vás v Praze. Pražáci jezdí k nám a my do Prahy na Černý most.

Mějte se přiměřěně svému těhotenskému týdnu. Za sebe musím říct, že se cítím podstatně hůř než před měsícem, ale co bychom pro naše mimísky neudělali, že?

Gruzie + Madlenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.04 00:25

Ahojky těhulenky!
My zase ponocujem,tak vás všechny zdravíme.

LUCIJE-je mi líto,že jsi musela domácí prostředí vyměnit znovu za to nemocniční,ale určitě je to pro dobro Letňátka.Tak se moc opatrujte.Ještě chvíli ať vydrží v bříšku.S tím chrápáním spolubydlící jsi mi připomněla mou zkušenost,když jsem byla v porodnici s Kubou.Má spoluležící by svým chrápáním mohla konkurovat několika chlapům dohromady.Bylo to úděsné!Nevěřila bych do té doby,že je něčeho takového schopno ženské stvoření.Takže to tě upřímně lituji,ale určitě bude lépe!

GRUZIE-to je škoda,že ti zatím rehabilitace ani vířivka nepřinesla žádné pozitivní výsledky.Ještě pár týdnů je třeba vydržet a pak už snad všechny tyhle neduhy přejdou.A je hezké,jak jsi Marušce pěkně nakoupila na Den dětí.Však už měla taky svátek.S tou růžovou jsme na tom podobně,mám tuhle barvu hrozně ráda a jsem také moc ráda,že víme najisto,že čekáme holčičku a můžeme nakupovat konkrétně.

KEIKO-ještě jednou veliká gratulace k vašim princezničkám!

HROMIX-snad bude vše s tou tvou ledvinkou v pořádku.Nevím proč tě straší takovýma hrůzostrašnos­tma,jako je vývod,to člověku opravdu na psychice nepřidá.A ten nákup plenek se ti opravdu vydařil,to člověka hned potěší.A ještě se vrátím k těm kalhotkám.Díky za vysvětlení,jak jsi to myslela,ale přidávám se k názoru Ajky,že větrání je sice dobré,ale nereálné.Bez kalhotek si to vůbec nedovedu představit.A jak jsi psala,že budeme polehávat,tak já teda buď lítala k malému,nebo do sprchy-tam jsem byla velice často.Pod tou teplou vodou jsem odstříkávala i mléko,kterého jsem měla pro půlku porodnice a ty nalitá prsa nejsou teda vůbec nic příjemného.Takže kalhotky určitě.

KRISTY-tak snad se dočkáš toho vysněného potahu na kočárek a budeš spokojená.Já taky myslím,že je lépe počkat.A ať skříňky dobře nakoupíte a ty se můžeš vrhnout do chystání výbavičky.A ještě jak jsi psala,že jste oba s Tomem měli skoro 4kg při narození a že nejste žádní drobci,tak to jsem byla překvapená.Podle fotky mi právě přijdeš takový drobeček.

ZUZANA-to je dobře,že už je Emičce lépe.A ten přístup zdravotníků…to je fakt kapitola.

Jak Lucka píše v deníčku,že většinu dne mimiško v bříšku prospí,tak tomu se teda hodně vymykáme.Jak psala Zuzka-nechápu,kdy,když to její rejdění cítím neustále?
Včera jsem byla poprvé na těhucvičení a musím říct,že je to super.Vůbec jsem nevěděla,že v našem městě i když tady není porodnice něco takového probíhá.Je to zatím jen krátce a vede to velice příjemná mladá por.asistentka z okresní nemocnice.Je na ni opravdu vidět,že ji tahle práce baví a že ji dělá s láskou.Potkala jsem se tam i se známýma holkama,tak jsem ráda,že alespoň teď nakonec trošku protáhnu tělo,poplavu,při­pomenu si „funění“ a další užitečné rady k porodu ve společnosti ostatních těhulek.

Mějte se všechny moc a moc krásně a užívejte si pokud možno co jak nejpříjemněji zbytek těhulkovství.
Ahoj Evka a Bambulka 31.tt

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 03.06.04 10:19

Ahoj holky.

Tak vam sem dnes zanesu asi zase trochu toho smutneni a depku jako hrom. Od rana me boli v krku, hlava a navic zase problemy s pritelem. Holky, ja vim, ze zadny vztah neni idealni, ale mam pocit, ze u nas uz to dlouho dal nepujde. Fakt uz nemam silu… porad se trapim, brecim, neco resim a takhle jsem si svuj zivot rozhodne nepredstavovala…
Dnes v noci se mi zdalo, ze se mi uz narodila moje holcicka a tak to bylo moc prijemne, uplne jsem citila, jak je mi vse ostatni ukradene a proste jsem se soustredila jen na ni. Ale jak jednou myslim psala Zuzana, stredem a oporou zivota by mel byt partner a asi ne dite (coz ja ted takto bohuzel necitim).
No, uvidim, co bude dal, vecer asi bude zase diskuse s pritelem, tak na me myslete…a nezlobte se, ze vas porad otravuju svyma starostma. Kamaradka je ted par dni mimo a tak jste jediny, komu se aspon trochu muzu vypovidat a hezky se u toho vybrecet…

Evko, Ajko - tak to je videt, ze jsem prvorodicka, ze si to s tema ne-kalhotkama predstvuju nerealne. Myslela jsem, ze po porodu se jen spini a ne silne krvaci. Takze to abych kalhotky jeste prikoupila, co?

Mejte se krasne

Hromix a Beruska

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 03.06.04 10:29

Ahoj holky,
teda řeknu vám, já si tu tak pročítala vaše nové komentáře a přitom jsem zdlábla 4 koblihy. Když jsem pak zase natáhla ruku a zjistila, že je pytlík prázdný, tak jsem tomu ani nemohla uvěřit. To je šílená spotřeba, jsem fakt čuně:-)
Včera mě naštval Tom. Brblal, že už hrozně dlouho nebyl zapařit někde na disce, že se musí někdy bavit a tak. Přitom on je každý týden v hospodě, někdy i víc jak dvakrát a pokecá tam s klukama. A to je vidí i přes den v práci. A to já jsem pořád sama doma. No a když jsem řekla, že bych chtěla ještě než se rozdvojím zajet do Brna za kamarádkama, tak měl kecy že ta cesta stojí spoustu peněz (jakoby ty jeho hospody byly zadarmo) a že ať kámošky přijedou sem k nám. Tak mě fakt naštval. On se potřebuje bavit a já ne? No a ještě večer mu zavolali kámoši že sedí v hospodě ať se staví. Tak šel. Takže jsem zase usínala sama. A když se začnu vztekat tak hnedka předhodí, že za chvíli budu mít malé robátko (tak označuje našeho prcka) a že to bude dobré. On snad nechápe že už mám ponorkovou nemoc z toho že pořád mluvím jen s ním a s tlustým břichem. No nic, tak jsem se ze svého vzteku trošku vypsala, díky že že jste mě vyslechly. Je to šílený bydlet ve městě bez kámošek.

HROMIX - my chceme koupit jen dvě malé skříňky, které srazíme zády k sobě a bude z nich přebalovací pultík. Chceme nějaké normální, imitaci buku, aby se to pak dalo postupně dokupovat. Kdyžtak bysme vzali i nějakou velkou šatní skříň, kdyby měli něco za rozumnou cenu. A jedeme pro ně do Prahy do Moblu nebo do Sconta, protože si je chceme odvézt rovnou bez nějakých dodacích lhůt. Což např. v Asku nehrozí!

GRUZIE - to je prima že už se ti vrátí manžel! Hned bude veseleji, viď?!!!

EVKO - to tě ta fotka teda asi zmátla. Je pravda že jsem ve svatebních šatech vypadal krásně hubená! Ale měřím 174cm a moje normální váha je 60kg. Takže almara nejsem, ale drobného člověka si představuji jinak. I když je pravda, že tohle hodnotí každý jinak:-)

No nic, já jdu vysávat. Sice jsem vysála už včera, jenže jsem pak neprozřetelně dala pejskovi půlku rohlíku a on ji rozkousal v obýváku na koberci:-) No když nemám rozum já, kde by ho vzal on, že jo?!!!

Přeji vám všem krásný den a posílám pohlazení na bříška!!!

Kristy a Knedlíček (31+6)

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 03.06.04 11:06

Ahojky maminky bublinky,
tak se zase na malickou chvilku hlasim.
Malovani dopadlo dobre a zvladli to,i kdyz detsky pokojik jsem chtela vic oranzovejsi,ale je taky pekny.Predevcirem jsem mela soky,kdyz jsem poslala manzela s nasim psem na veterinu.Uz zvladli jedno ockovani,tak sli i na cisteni zubu jako kazdy rok(nikdy s nikym jinym nez se mnou nebyla)a on mi ji donesl zpet v polomrtvem stavu!ma uz 10let a tento rok se z narkozy vubec nemohla probrat,jazyk ji trcel ven a divala se jen privrenyma ocima..hruza.celou noc ji trvalo,nez se vzpamatovala,takze s narkozama konec.uz nikdy.Nenecham sve „prvni adoptovane dite“ :) neprobrat…to bylo strachu..
jinak,
Kejko-gratuluju!!! to je krasa,uz se zacaly lihnout letni miminka,preji holkam jen same stesti a smich v zivote.

Lucko-nemotoluj a vrat se alespon na chvili domu.alespon se poradne vyspat..ja vim,ono to jen tak nejde,tak drzim pesticky,at se ti to jeste na kratko fakt podari.

Zuzko-to jsou trable.Spala.Snad vam to leceni pujde dobre,ale docela me soklo,jaky maji dr.pristup,kdyz by bylo hodne prace..radej zadna..to je teda opravdu,pardon,„bor­del“..

Hromix-snad to,holka,vyresite dobre,posilam ti pofoukani na dusicku.Ono takove trapeni s chlapama,to je fakt des.Maji jine mysleni a cim je zenska silnejsi,tim toho na ni vic nalozi,protoze si pak mysli,ze zvladnou tolik co oni.Pritom zenska duse je daleko krehci ve svem nitru,protoze tak moc musi byt silna navenek..holt chlapi si neuvedomuji,ze hole a kameny nam mohou zlamat kosti,ale slova nam zlomi srdce..

Kristy-snad uz se tvuj „zadni“problem vyresil a s tim Tomem,ze chce litat za kamaradama..to je kriz.Ja uz si zvykla na spoustu aktivit meho muze.neni to sice hospoda,ale je to milion ruznych sportu,takze vysledek je stejny..Ale za kamoskama do Brna at te urcite zaveze,kdy zas pak vystrcis cumacek z domu?…Ja mam tedy co rikat,kdyz uz mesic a pul delam vychazky jen na WC,ale kamosky aspon jednou za cas za mnou prijdou a to za tebou bohuzel nemzou..

Jezis,holky,ja se rozepsala,musim letet lezet,v pondeli jdu zas na kontrolu,tak at si neprihorsim.Mejte se moc hezky,jo denicky tak rychle prolitavam,za­registrovala jsem,ze se bavite o kalohotkach do porodnice,ale mozna jsem prehlidla,kde jsou k mani?V nejake spesl prodejne,lekarne ci kde..diky vam,urcite je taky nakoupim

hezky den,i kdyz porad jen prsi(to vite,nez ja dostanu vychazky,budete to spatne pocasi muset vydrzet:))
 papa

Any+lvicatko 30tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.04 11:10

Ahoj maminy,
to máme ale krásný počásko,co? Tady v Praze leje už druhej den, a já z toho začínám mít pomalu depku jak jsem buď doma nebo v MHD, ev. v jinejch místnostech.Snad se o víkendu udělá hezky.

Keiko- moc gratuluju k holčinkám, na ten týden je máš pěkně vykrmený:)

Lucije- přeju krátký motolování, snad by to teď nemuselo být tak na dlouho, když ti praskla jen jedna cévka?

Hromix- myslím na vás s beruškou s ledvinou, ať se vyhnete tomu vývodu. a s partnerem je to teď asi těžší i díky těhulkovskejm hormonům ne? jak jsme víc přecitlivělý,tak si člověk hned vechno bere.a od kamarádek vím,že ještě větší„sranda“ je to všestinedělí. neboj bude zase dobře, až se srovnaj hormonky.
jinak gratuluju ke kočárku, nechceš poslat fotečku?

Kristy- náš mimís mi teda taky rozhodně moc nepovoluje spát na boku, ale na zádech je to naštěstí o.k., s dýcháním mám problémy když se víc najím(a to teď sním tak o polovinu menší porci než normálně, žaludek se jaksi zmenšil:), i když chutě by byly.
Ještě jsem chtěla k mobelu- nevím jaký s ním máte zkušenosti, ale my jen ty nejhorší.kupovali jsme tam postel a opravdu to nedopadlo nejlíp. i když s těma skříněma je to možná lepší, ty se tak snadno nerozklíží.Vím, že to sconto, asko a tak jsou podobný šmejdy, ale mobel mi přijde jednoznačně nejhorší.

Gruzie- asi tě moc nepotěším,ale myslím, že to brnění se asi moc zlepšovat nebude. ta hlavní příčina, že tam holčička tlačí se odstranit nedá:), musí to bejt hrozně nepříjemný, ale naštěstí už to máš za pár
píšu to jenom proto, že na rehabilitaci pracuju, tak jenom co od toho můžeš asi tak očekávat, ale pokud to bude jinak, tak ti to samoźřejmě přeju

Mě teď chytlo to vzdělávání:), takže jsem koupila knížku Péče o dítě do tří let, Karger
a konečně jsem tam našla věci co chci, a i cena 150 se mi líbila.
A mimoto jsem byla na přednášce v centru kam chodím cvičit, bylo to o nošení dětí, celkem zajímavý, i když je to hodně o názorech. ALE, přednáška trvala sice hodinu a potom jsme diskutovali o všem možným hodinu a půl. Příští týden je druhá část a to už se diskuze určitě nezúčastním, protože jsem z toho byla úplně vyfluslá. Byl tam totiž chlap s partnerkou a ten prosazoval ten těžce alternativní přístup a hrozně diskutoval o porodech. Pak už mě to fakt štvalo, partnerka neřekla ani bú(napadlo mě teda jestli nebyla cizinka, abych jim nekřivdila) a clap to tam detailně probíral a říkal, že chodí na veškerá vyšetření a tak. Byla jsem celkem ráda, že mám doma normálního chlapa, protože zase takovej přehnanej přístup bych asi snášela hůř než nezájem.

Tak miminka myslím tento týden žádný nečekáme, leda že by nějaký překvápko vykouklo dřív:)

Večer jdeme na předporodní kurz, tak doufám, že tam budou normální lidi, jinak mě zřejmě odvezou.

Pěkný víkendík přeje Rea a Bobíšek 29t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.04 11:21

Holky, to jsem ještě já, kdo jste to nevyšpionil, tak Monis právě rodí:)
Je to u narození Julinky.
 Rea

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.04 12:00

Ahoj pupici,
tak dneska další jobovka, mě asi klepne. Jak jsem se tu těšila na ten Orlík a že se snad Ema do konce příštího týdne uzdraví, tak si představte, že máme po Orlíku, ovšem není to Eminou nemocí.
Chtěli jsme tam jet na týden i se švagrovou, švagrem a jejich pětiletým synkem, byli jsme se tam i podívat, vybrali jsme to docela blízko Praze, abychom kdyžtak stihli dojet, kdyby náhodou něco a protože manžel má v pondělí padesátiny (nespletla jsem se, mám staršího chlapa) a já v úterý 28, tak jsme vymysleli, že na ten první víkend tam pozveme i celou rodinu (asi 20 lidí) a společně to oslavíme. Protože jsme chtěli mít jistotu, tak jsme to zabukovali už před šesti týdny, domluvili všechno včetně jídla, rozhodli jsme se, že se trochu rozšoupnem, koneckonců letos to bude jediná naše akce a dovolená v jednom. No a včera tam manžel jen tak pro sichr volal, jako jestli je všechno OK a představte si, že ten chlap, co jsme to s ním na místě a z očí do očí domlouvali a co tomu tam šéfuje, mu řekl, že to bylo ale jenom tak předběžně a že tam má jinou akci, takže se tam nevejdeme. Manžela málem klepla, mě taky, protože už jsme samozřejmě všechny pozvali. Takže zbytek dne jsem srávila u internetu, ale to byste nevěřily, kolik lidí v červnu slaví, co všechno možné, svatby, večírky, firmy, prostě kde by to bylo ne moc daleko a bylo by to tam pěkné, tam bylo obsazeno. Až dnes ráno jsem našla penzion na Křivoklátě, kde to snad půjde, tak doufám, že to dopadne. To je fakt hrozný, že se člověk nemůže na nikoho spolehnout, mě to tak vytáčí, když někdo něco slíbí a pak dělá jako že nic!

No tak jsem se trošku vyběsnila, snad to teda dopadne na tom Křivoklátě, tam je taky hezky. Jinak Ema už je fakt v pohodě, zítra jdeme na kontrolu a pro další antibiotika (při spále se musí brát 10 dní, aby byla jistota, že ten streptokok je kaput), to je do středy, tak snad budeme moct v sobotu odjet.

Holky, dneska je tu taky jeden móc naštvanej článěk o předporodních kurzech v Motole, nedalo mi to a musela jsem tam napsat komentář, protože mi to přišlo líto, já na Motol nedám dopustit, možná bych si Lucijí, Hromix a možná i dalšími notovala, že jo?

Any - kalhotky na jedno použití mají ve zdravotnických potřebách, nevím odkud jsi, ale já je kupovala ve Zborovské u Anděla, koupila jsem si dvoje, stojí jedny 30 korun, což je dobrá cena, a jsou to ty síťované, dají se i párkrát přeprat, kdyby jsi krvácela moc. Já jsem to teda v porodnici tak střídala, když jsem ležela, tak jen s vložkou, když jsem někam šla, tak jsem si ty kalhotky natáhla, večer jsem je přeprala a za chvilku byly suché, na noc jsem byla bez nich a snažila se větrat. (Stejně mě neminula kyretáž dělohy, ale to je jedno).

Hromix - fakt mě to mrzí, že máš takový trable. To jsem opravdu psala já a opravdu si to myslím, že vztah s dětmi je nekonečný, na celý život a úžasný, ale s partnerem budeš při troše štěstí žít až do smrti jednoho z vás, takže řešit nějaké problémy odsouváním ho na druhou kolej je asi hloupost. Ale na druhou stranu je pravda, že příchod dítěte vám ten život převrátí natolik, že se možná spousta věcí vyřeší sama, na některé „hlouposti“ (tím tvoje emoce a pocity nepodceňuju!) prostě nebude čas ani chuť. Snaž se myslet pozitivně, máte před sebou nejkrásnější období, já věřím, že se to srovná. Myslím na tebe.

Tak holky, mějte se, ještě zhruba dva měsíce a budeme (některé i dvoj, trojnásobné) mámy!
Zuzana a Pepino (31.tt)

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 03.06.04 14:16

Ahoj Sluníčka,
tak zase načuhuju, protože se nějak začínám nudit. Pořád už se jen těším, až se nám narodí to miminko! Pak asi budu s láskou vzpomínat na chvilku nudy:-)

ANY - nás čeká taky čištění zubů psovi. Je mu 9 let, tak mám taky trošičku strach, ale snad to všechno dobře dopadne. Je fajn že to tvůj pejsánek zvládl a je v pohodě, už holt nejsou nejmladší!!! A gratuluji ke zdařenému vymalování! Je prima že to manžel s mamčou hezky zvládli a ten pokojíček je jistě pěknej i tak. A s tím odstínem, ono to na tom vzorníku vždycky vypadá trošku jinak než nakonec v reálu, to je aspoň moje zkušenost:-)

HROMIX - teda holka, ty z toho svého trápeníčka s přítelem snad nevyjdeš. Ale je fajn, že máš aspoň kamarádku. Já když máme krizičku, tak si ani nemám s kým popovídat, což je blbý. Protože si ještě z Brna pamatuju, že když jsem vyrazila s kámoškou a podrbali jsme ty naše chlapi, tak se nám ulevilo:-) Tak hlavu vzhůru, zase bude dobře, moc ti držím palečky! Ale je pravda, že když se tváříme moc statečně, tak si ti chlapi myslí, že zvládneme všechno. To znám:-) Stačí když začnu brblat nebo se urazím, jemu se v hlavě roztočí kolečka a všemožně se snaží mi to vynahradit. Jen si holt někdy neuvědomují, že se k nám mají chovat trošku jinak než ke kámošům:-)

REO - no my máme právě s Moblem ty nejlepší zkušenosti! Máme z tama celou ložnici, včetně postele, a předsíň. Všechno měli skladem, ceny dobrý a dokonce ten nábytek vydržel i to stěhování přes celou republiku. Takže pachatelé se vrací na místo činu:-) Je mi líto že máš špatné zkušenosti. No snad to tentokrát teda nedopadne špatně! A ten chlap na přednášce musel být fakt síla!

MONIS - tak jsem se teď dočetla že rodíš! No tohle asi číst nebudeš, ale přesto přeji rychlý a pohodový porod!!! Nebo že by už bylo po všem? Musím kouknout!

ZUZANO - tak teda to s tím Orlíkem je fakt neuvěřitelný!!! Asi bych toho chlapa pověsila za uši do průvanu. Nechápu jak vám to mohl naslibovat a teď nic! Tak snad to dopadne dobře na tom Křivoklátě a užijete si super oslavu!!! Držím pěstičky! Jo a taky ať je zítřejší Emina kontrola v pořádku!!!

Tak já jdu z lednice vyhrabat něco k snědku, to jsem zvědavá jak uspěju:-)

Zdraví Kristy a Knedlíček (31+6)

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 03.06.04 14:40

Ahoj kukačky,
tak nejdříve VELKÁ GRATULACE KEIKO k jejím dvoum princezničkám. Je to nádherná zprávička, hodně štěstíčka a lásky do života.
Jinak od včerejška už máme postýlku, ale zatím je v krabici, když otevřu dveře do pokojíčka (budoucího) tak mám vždycky po náladě, je tam všechno na hromadě, no nevim jak to zvládneme, ale už se do toho pustím sama.
V práci pořád stejný, jsem zvědavá jak to všechno stihnu a taky zaučím kolegyni.
Ale snad to bude v pohodě.
JInak klasika, občas mě naštve Kája, ale koukám, že to tady máme všichni stejný, jo ty chlapi.
Naše číča zlobí, je rozmazlená, a hlavně jsem zvědavá jak ji odnaučim spát se mnou na polštáři, koupili jsme ji pelíšek ale ona tam stejně nespí.
Dneska přijede brácha s manželkou a malým buřtíkem Kubíkem,
tak se na ně těším, zase si počochňám prcka, už chci takle čochňat toho mýho, já už chci srpen!!!!!

Holčiny nemůžu dnes reagovat jednotlivě, ale zítra určitě napíšu, takže hezký zbytek dne ať se vám vyhýbaj problémky.
Evel+pokládek 30tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.04 20:11

Ahoj těhulky a bříška.

nejdřív ze všeho posíláme s Lukáškem obrovskou gratulaci Keiko a Petronele a teď už možná i Monis.
Já už se taky strašně těším až se Lukášek narodí. Jen ať to není zase moc brzo, aby ho nezavřeli do inkubátoru a navíc máme ještě stále rozkopaný byt a nekoupili jsme zatím ani postýlku a kočárek.

Kristy - doufám, že budete mít s nábytkem štěstí i tentokrát, protože taky souhlasím s tím, že v Moblu a Scontu prodávají pěkný šunty. A několik mých známých, kteří si tam něco pořídili, pěkně zaplakalo.

Tu diskusi o příšerném předporodním kurzu v Motole jsem taky četla. Pisatelé byli asi ještě příšerně naštvaný, když to psali, tak to zas až tak srašný snad nebylo - doufám. Nicméně i když Motol mám ze všeho nejblíž tak tam rozhodně rodit nehodlám. Mám vybraného Apolináře - už jsme se tam byli s přítelem podívat - (každý pátek mají pro zájemce informativní schůzky) a koncem měsíce jsme objednaný na předporodní kurz.Taky tam v posledním roce rodily 3 moje kamarádky a nemohly si to vynachválit.

jednorázové kalhotky jsem si taky kupovala ve zdravotnických potřebách.Jsou od Teny, síťovaný a jedny vyšli na 38 Kč.

Ajka - termín porodu dle MS ti nenapíšu, protože jsem to dostala ještě když jsem byla těhotná, takže ten by byl až o měsíc později. tak mám jen termín dle UZV. Tak mi napiš oba stejný - díky.

Tak se mějte krásně a pozdravujte mimísky a já jdu sepsat objednávku na zařízení koupelny.

Berenika a Lukášek 28+3

sasenka
Stálice 63 příspěvků 03.06.04 21:25

Holky zlatý!!!

Až budete kupovat kočárek, nenechte si prosím nakukat, že kupujete (jako třeba Hromix v Opatovicích) Český kočár. Je to blbost. Český kočárky neexistují - všecko je to z Polských dílů, takže se potom ničemu nedivte (jako třeba že se Vám rozlomí kolo, rukojeť v polohovacím kloubu atd.)!!! Pracuju už pár let jako prodavačka kočárků v Pardubicích a vím o čm mluvím!!!! Dobrý kočár stojí rozhodně víc, než třeba 5.000 Kč . Lucka

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 03.06.04 21:35

Ahoj maminky a miminka,

tak ten můj chlap dnes ze služební cesty nedorazí.Protáhlo se to tam a přijede až zítra.Tak to snad už vydržím. Dnes mě potkala sousedka a ptala se, jestli je manžel stále na cestách. Potom mě potěšila, když mi dala číslo mobilu, kdyby se něco vrtlo a manžel nebyl k mání, tak ji mám volat. Je to pěkné od sousedky,co?
Dnes přileli naši a tak mi den rychleji utíkal. Kromě toho mamka uvařila výborné tvarohové knedlíky s borůvkama. To jsem si dala do nosu.
Odpoledne jsem byla na rehabilitaci.Dnes mi přidali masáž krční páteře.
Reo, ty jsi mě moc nepotěšila.Je fakt, že to brnění moc neustává. Alespoň budu mít promasírovaná záda, připravená pro věčné sezení při kojení. Napiš nám, jak dopadl předporodní kurz. Chtěla jsem nás taky přihlásit, ale přišla jsem pozdě a nejbližší termín už mají až v září. To budou naší berušce už dva měsíce a možná budu hledat jiné kurzy.
Včera večer mě Maruška kopala do močovvého měchýře tak, že jsem se málem počůrala. Domlouvala jsem jí, ať si kopne někam jinam. Ona na to dnes ráno trucovala a asi půl hodiny jsem ji přemlouvala, aby kopla.Už jsem měla docela strach, protože i v noci mě neprobudila. Přes den ale opět hrála první ligu.

Děvčata, doufám, že se počasí už umoudří a bude bez dešťů. Chystáme se opět na chaloupku.
Přeji dobrou noc a brzy na shledanou.

Gruzie + Maruška 35+4 tt

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 03.06.04 21:46

Ahojky,
omlouvám se, že sem k Vám lezu, ale chodím k Vám nakukovat a vzpomínat jak to bylo u nás před rokem..to už je dávno..mám holčičku narozenou v srpnu.

Dovolím si oponovat ohledně kočárků z Polska, i když nejsem od „fochu“ jak Lucka.

Koupili jsme v Polsku jak kočárek tak autosedačku, v obchodě máme normálně záručák i paragon a kočárek stál 3.600 kč a svůj účel splnil naprosto dokonale sloužil bez jediné závady a to jsem mu dávala zabrat jsme sice z města, ale u rodičů na vesnici trávíme hodně času.

Myslím si, že se věci z Polska poslední dobou hodně zlepšily..
Opatrujte se a užívejte zbytek těhotenství.
Příjemný zbytek večera Vám přeje Quatro+Emily(41­.týdnů)od Špuntíků

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.04 22:43

Holky,

Monis má holčičky právě se narodily info je u Jak se narodila Julinka..
Ještě jednou gratulujem!!!
Nepřihlášená Quatro

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.04 08:18

Ahoj děvčátka,
chtěla bych se zeptat jestli některá nemá vybranou porodnici v Neratovicích. Rozhoduji se kde budu rodit a neni to vůbec lehké. Budu ráda když poradíte. Vaše věrná čtenářka Laky

Maggie1
Stálice 92 příspěvků 04.06.04 11:01

Ahojte maminky!!

No holky me snad picne - mam pro Vas novinku…vcera jsme byli s Klubickem a tatinkem v poradne a co se neukazalo…z hol­cicky Anicky se vyklubal kloucek!!!! Reknete si - neuveritelne, ja si to taky rikala, jak v osmem mesici muze lekar najednou zjistit zmenu pohlavi (no ono samozdrejme muselo byt od pocatku to pohlavi stejne, jenomze chybicka se vloudila). Nevim, jestli doktorka ( Italka, ne Rekyne) si predtim nena:,–(ila bryle nebo proste ma tak spatny pristroj, nebo jestli si Klubicko zakryvalo partie tak zrucne…Tezko si to vysvetlit, kdyz me trikrat predtim v 23.tt a 28 tt potvrdila holcicku. Mam z toho docela nezvykly pocit, protoze s detatkem jsme uz mluvili jako s hotovou holcickou, rikali jsme ji jmenem a ted je najednou vsechno jinka.

Musela jsem se ji zeptat vcera trikrat, jestli si je jista, ze je to nakonec chlapecek a tak nam ukazovala zretelne pohlavni organy, kde to opravdu bylo videt.

No me je to nakonec jedno - je to prvni detatko, ale to byste meli videt meho reckeho manzela - Rekove, jak je znamo jsou posedli synem - davaji prvorozenym jmeno po otci ( viz muj clanek na emiminu „Jak se zije v Recku“) a ten muj skonstatoval, ze ma z toho lepsi pocit, nez kdyby osobne vyhral svetovy sampionat ve fotbale. Cha, cha…co dodat…

Timto prosim Ajku o drobnou zmenu ( v pohlavi) - jmeno jeste nemame, pak se nam posunul termin dle UTZ na 1.8. a dalsi poradnu mame 3.7. (az!!). Vse jinak v poradku, malicke roste jak z vody - bez par gramiku mame 2 kg!! ( no a maminka taky 2 kilecka nahoru )

Holky, omlouvam se, ze nebudu reagovat na vase komentariky, ale jak pokracuje sezona, tak na pocitac nemam cas - jsem porad v cukrarne anebo odpocivam pri pernem dnu.

Jen jsem zaregistrovala dalsi miminka - dvojcatka od Keiko, takze posilame s Klubickem obrovitanskou gratulaci a at rostete!!!
Samozdrejme drzime palecky Lucii, aby vse dobre dopadlo a nemocnice Ti pomohla ve zdarnem dokonceni tehotenstvi.

Zatim zdravime a snad nam vyjde se jeste ozvat

Pa Maggie + Klubicko 32+2 tt

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 04.06.04 12:02

Ahoj holky.

Tak jsem pekne nachlazena, boli me hlava, v krku a stoji to za … Tim apdem ani nic nemuzu delat (ani nechci, abych se co nejdriv vylezela) a zrovna mam docela chute na zehleni mimi vecicek.

Maggie me fakt dostala, jak ted cekaji kluka namisto holcicky, muj pritel by to taky jiste privital, ale ja bych se asi zblaznila, jelikoz mam hodne nakoupeno v ruzove barve :-). Ale neco podobneho se stalo kamaradce, ktera ovsem pohlavi vedet nechtela a tak si nechali UTZ snimek s urcenym pohlavim dat do obalky a tu otevreli az po porodu. Nastesti. Na snimku mel byt udajne chlapecek, ale narodila se jim holcicka :-)). Tak byla zpetne moc rada, ze to vydrzela a nechtela si to nechat rict :-)).

Kristy - koukam, ze Tom te umi taky „nastvat“. Tak ti preju, abys ho nejak sikovne zpracovala a mohla ses podivat do Brna za holkama :-).

Any - je fajn, ze mate vymalovano a ze jsi spokojena :-). S tim pejskem jsem rada, ze vse nakonec dobre dopadlo, ale verim, ze vas to poradne vystrasilo… Jinak dekuju moc za slovicka utechy, ktera hezky pohladily na srdicku…
A v pondeli se budeme tesit na same dobre zpravicky z poradny!!!

Reo - tak nejpreve, taky doufam, ze z velke casti za me plactive dny mohou hormony, to je ma nadeje, ze snad bude lip :-). Jinak jsi me moc moc moc potesila svym zajmem o nas kocarek :-). Je pravda, ze ho na jedne fotce mam a napadlo me se pochlubit, ale ja radeji asi pockam, az to bude fotka kocarku i s Beruskou. Preci jen, trochu se bojim, aby vse dobre dopadlo, kdyz si tak procitam nektere smutne zpravy na Emiminu, tak si rikam, cim je dano, ze nekdo ma to stesti a jiny ne… VIm, ze fotka kocarku to asi neovlivni, ale preci jen, asi by se nemelo se vsim moc predbihat…
Jinak jak jsi psala o te prednasce, tak nevim jestli mohu souhlasit se zaverem na toho „prehnane aktivniho tatku“, nebot ja opravdu vim, co to je nezajem ze strany partnera a nikomu to nepreju - zvlaste ne tehotne zenske, ktera je navic posedla svymi hormony a svou dulezitosti v tehotenstiv - jako ja :-). No, clovek by asi musel vyzkouset oboje, aby vedel…

Evel - tak koukam, Kaja taky obcas nastve, a cica zlobi… NO, k te kocce, prave vcera me neskutecne vytocil svou drzosti nas kocour. Ja ho porad musela schazovat z gauce a klina, furt by se mazlil, ale to je prijemny jen obcas, ten nas me totiz doslova omezuje! CHodi se mnou i na zachod, mota se neustale pod nohama, hlavu strka do jidla, obcas i ocas, no fakt jsem vcera mela dost!

Zuzano - s tim Orlikem me to fakt mrzi, ale na Krivoklatku je krasne, tak snad si to tam uzijete a vynahradite si to. Tak jen, aby Eme bylo uz jen lepe a lepe :-). JInak jsem cetla tvuj komentar k Motolu - teeeda, ty ses pekne rozbesnila :-)). Mam rada lidi, co se dokazou nekoho ci neceho zastat, kdyz jsou presvedceni o sve pravde :-). Zuzko, diky taky moc za tvoje slova a ze na me myslite. Jsem rada, ze se mi, holky, nesnazite vynadat a trpelive me „jenom vyslechnete“…

Gruzie- tak me mrzi jak jsi zklamana, ze ten tvuj chlapak nedorazi driv. A ta mila sousedka, to mas fajn :-), to by me taky potesilo :-)), tak aspon nejaka radost dne :-).

Maggie- tak preju, aby to uz tentokrat bylo definitivni s tim klucinou :-). A neprehanej to s praci!!!

Holciny, mejte se krasne!!!

Hromix a Beruska, 27tt+5

Dadula
Povídálka 37 příspěvků 04.06.04 12:32

Ahojky spolutěhulky,
konečně se dostávám ke psaní,já si doma připravila komentáře(spoustu a jmenovitě) ale než jsem se dohrabala k počítači tak byly jaksi zastaralé,jsem taková brzda.

LUCIJE-tak ty stále „motoluješ“ to je mi líto ,ještě štěstí že to máš „za pár“ i když domácí pohoda je jasně lepší,viď.
Deníček jako vždycky parádní,děkujem.

KEIKO-velká gratulace tobě i holčičkám,taťkovi samozřejmě taky.

ZUZANO-tak už jste zdraví?S tím Orlíkem to bylo dobrý,Křivoklát je moc pěknej a okolí taky tak si oslavy pěkně užijte.Ať vám to vyjde i s počasím,jsou tam moc pěkný i

procházky

IRINO-to je fajn,že jste doma v pohodě.Ta je ostatně pro tebe stejně nejdůležitější.No a s těma papírama to se člověk i pobaví,asi o tom něco taky víš viď.

HROMIX-tak další s kočárkem,to je paráda.Já jsem cítila tak obrovskou úlevu,ale to asi každá.
Jinak držím palce ať je ti co možná nejlíp.

KRISTY-s chlapama je to holt někdy těžký viď,někde jsem četla že jsou z jiný planety a ono to tak někdy opravdu vypadá,na druhou stranu s náma to asi jednoduchý taky nebude(beru to podle sebe víš).Taky by mě bavilo chodit z práce rovnou za zábavou,ale koho ne?Jen teď jako těhulky máme prostě jiný (a důležitější) starosti.Pevný nervy a hlavně pozitivní mysl.

Tak dneska to byl fofr,doufám že jsem neudělala moc překlepů a přečtete to. Teprve teď se podívám na nový příspěvky a na fotečky(já chci taky digitálek-moc) .
Snad zase nebudu s příspěvkama mimo

Tak papá Dadula+Šimůnek (32tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.04 12:51

Ahoj pupíkandy!
Posíláme pozdravení Vám i všem miminkům.Teda holky,nevím jak vy,ale já už bych klidně brala,kdyby bylo tak aspoň o měsíc víc.Teď už se opravdu cítím „v jiném stavu“.Jsem tak hrozně unavená,neschopná cokoli udělat,vrátily se mi opět křeče do lýtek,žáha mě pálí úplně brutálně,dost často se mi točí hlava a je mi slabo asi od tlaku,v noci nemůžu spát, bříško budu před sebou asi za chvíli vozit na trakači…Vážně.Mám dojem,že za čas se budu už jen kutálet.Spousta lidí se diví,že mám ještě tak dlouho do porodu.Viz.příhoda z minulého týdne,kdy jsme se museli s manželem opravdu smát:Kubík přišel z venku a ptal se mě:„Mamko,že se Verunka narodí až za dva měsíce?“Tak jsem ho ujistila,že ano.Bylo na něm vidět,jak si ten můj malý šmudlík oddychl a věděl,že měl pravdu.Ptala se ho prý totiž sousedka,jestli UŽ máme miminko.Tak jí řekl,že ještě ne a že se má narodit až za 2 měsíce a ona prý mu nevěřila a myslela si,že to popletl.Jak ji potkám,musím jí vysvětlit,že mi OPRAVDU ještě do termínu porodu chybí dost času,holt vypadám jako slůňátko.

MONIS-psala jsem už do jarních miminek,ještě jednou tobě i taťkovi veeeliká gratulace k vašim krásným holčičkám.

Myslím,že z dvojčátkových maminek už chybí jen Janine,pokud ta je ještě stále 3v1.

MAGGIE-teda,to musel být dobrý šok.Nejdříve chcete překvapeníčko,dok­torka vám „vykecá“holčičku,ty počítáš celou dobu s děvčátkem a teď vám po takové době řekne někdo jiný,že je to kluk!To je neuvěřitelný.Já právě po své zkušenosti v prvním těhotenství moc ultrazvukům při zjišťování pohlaví nevěřím a mám ve svém okolí i zkušenosti,kdy se i v dnešní době někdo kapku přehlídl.Ale hlavně,ať je Klubíčko zdravé!A jestli je tatínek hrdý na kluka,buď ráda.Rostete moc pěkně!

HROMIX-vidím,že to nemáš se svým přítelem vůbec jednoduché,ale taky si myslím,že se snad vše srovná,až se malá narodí a přibudou úplně jiné starosti.Možná si právě teď ve svém stavu vše moc bereš,tak musíš věřit tomu,že bude líp!
Myslím,že 3 ty jednorázové kalhotky ti budou do porodnice stačit.Jak psala Zuzka,dají se eventuelně přeprat.

KRISTY-tebe vážně obdivuji,že dokážeš být takhle daleko od rodiny i všech kamarádek.Ale co ti zbývá,viď?Já bych se asi zbláznila.Jsem hrozně společenský typ a v kontaktu s rodinou i známýma musím být několikrát do týdne.Nemáš to jednoduché.Mě taky hodně vadilo,když se malý narodil,že jsem s ním byla pořád já,nikam se nedostala a chlapi,ti jsou mezi lidma v práci a ještě by se chodili bavit sami,když my prostě nikam nemůžem a musíme být s miminkem.Naštěstí později jsme se buď v hlídání střídali,nebo jsme poprosili naše skvělé babičky.Ale být na tvém místě,za těma kámoškama bych ještě zajela.

ZUZANO-to je teda něco,ten přístup pána na Orlíku.Já bych zuřila jak tajfun.Nesnáším takové jednání lidí,je to fakt otřesné.Tak snad Vám vše vyjde na jedničku na tom dalším místě a hezky si narozeniny užijete.Tu parodii na předporodní kurz jsem si taky četla a opravdu je vidět,že sto lidí má sto různých názorů třeba na stejnou věc.

GRUZIE-tak ať už se příjezdu manžílka s Maruškou konečně dočkáte.Určitě je lepší,když je s váma doma.A to gesto sousedky tě muselo opravdu potěšit.V dnešní době je takových lidí málo,ale najdou se a to je hlavní.

AJKO-děkuji za seznámek

MISULKO-co u vás s Davídkem nového?Dlouho jsi se neozvala.

Konečně jsem si objednala věci z katalogu Lavety,tak už jsem na ně zvědavá.Vypsala jsem si i seznam drobností,které budu ještě potřebovat(nebo je jen chci?)a je toho ještě dost.Tak už bych to chtěla raději vše dokompletovat,po­malu začít chystat tašku do porodnice a být přichystaná raději dříve.
No nic,musím jít pověsit pračku a dodělat manžílkovi spícímu po noční oběd.Kubík má odpoledne ve školce Zábavné odpoledne ke dni dětí,tak jsem zvědavá.

Mějte se holčiny moc hezky,sluníčka sice moc není ale zase lépe,než aby byly vedra.

Tak ahoj Evka a Bambulka (31+1)

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 04.06.04 13:00

Ahojky kočandy,
tak tu máme pátek konečně a hlavně, že je i celkem fajn počasí jen doufám, že až půjdu domu, že se nezhorší.
Co chystáte na víkend, my jsme doma, a jsem ráda, teď jsme furt někde lítali, nějak mě to zmáhá.
Teda Maggie mě dostala tím, že budou mít chlapečka , teda já myslela, že najisto holčičku, umim si představit jak je taťka nadšenej, Kája taky i když to nevíme jistě tak prostě každýmu říká, bude to kluk. tkaže uvidíme co mi řeknou na posledním UTZ. A gratuluju k chlapečkovi.
My máme dnes jen do dvou a pak jedu do Litoměřic, musím něco nakoupit, protože lednička je vybílená a pak domu a vařit a prát.
V pondělí půjdeme asi s Kristy plavat a už teď se těším, moje vyrážka úspěšně zmizela po dvou natřeních mojí mastí, take super.
Včera jsme měli na návštěvě synovečka jsou mu 4 měsíce a je už pěkně vyčuranej, nejradši je na ruce a všechno pozoruje, je to pěknej buřtíček, a moc krásnej, pořád jsem ho pusinkovala, je já se tak těším na ten můj pokládek, ale kdo ne.
Pánev stále zlobí, ale řekla bych , že míň, ve čtvrtek jedeme zase do Prahy na školení už poslední, snad to zvládnu.

Hromix - to mě mrzí, že jsi nemocná, bolení v krku naprosto nesnáším, snad tě to brzy přejde. Jinak Kája mě občas naštve tím, že příjde naštvanej z práce a pak s ním není pořádná řeč a je protivnej i na mě, ale já ho vždycky nějak rozveselím, ale je mi to líto, každý holt řeší problémky jinak. Asi to taky nesu jinak, když jsem teď těhotná, dřív jsem byla taková prudší, ale teď si říkám buď v klidu, nerozčiluj se , nestojí to za to. Takže ať u vás taky ty mráčky zmizí a svítí jen sluníčko.

Kristy - s těma kamarádkama, tím, že chodím ještě do práce mi to nepřijde, ale jinak já taky o hodně kámošek přišla, když jsem se přestěhovala sem, tkaže až budu doma, tak nevim nevim, takže bysme se mohli slejzat aspoň spolu viď. JInak dej vědět jak s tím plaváním. Pozdravu¨j Toma a ať nezlobí.

Zuzka - to mě mrzí, že ten Orlík nevyšel, já tam byla před pár lety na jachtě s kámoškou a nemělo to chybu, bylo krásně, ale na Křivoklátě to bude určitě taky super, jsem ráda, že je Emičce už dobře. Moc se opatrujte.

Gruzie - máš prima sousedku, manžela se dočkáš, věřím , že se ti stýská a je smutno, ale už to uteče. JInak to tvoje brnění rukou, já to mám vždycky ráno a to v pravé ruce, přejde to po chvíli, ale je to strašně nepříjemný, takže s tebou soucítím a přeju aby se to zlepšilo.

Lucije - tak jak ti je, doufám, že je všechno v pořádku, taky tě snad pustí brzy dom viď. Jsem ráda, že jste v pořádku, moc na tebe myslíme. Pozdravuj manžela a pohlaď pupíček

Holčiny mějte se moc krásně, hezký víkend, ještě hezčí počasí.
Evel+pokládek 30tt

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 04.06.04 13:23

Ahoj v novom dennicku!

Keiko, Monis blahozelam k deturencom!!! Zelam im vela zdravicka, stasticka a vela lasky v tomto nasom svete. A stastnym rodicom z deticiek iba radost! A mierne (ale v dobrom!) zavidim, ze uz mate tie pokladiky v naruci. ;o)

Nuz, my sme mali vcera zase tazku noc. Mala som pocit, ze brusko mi konci niekde pod zubami, nedostavalo sa mi kyslika pomaly v ziadnej polohe (a ze som ich vystriedala dost). Palila ma zaha - tej sody bikarbony, co som do seba dostala, o mlieku ani nevravim. No a samozrejme, ked som uz horko-tazko zaspala, o chvilku som musela na toaletu a znova to cele dookola. Rano som bola uz o siestej hore! Potom som samozrejme prespala, ked siel manzel do prace ;o((

Vcera som bola po matrac do kolisky - hura! ;o) Zastavila som sa aj v IKEA a kupila prebalovaciu podlozku. Jednu mame v kupelni na pracke, tato druha je zatial v izbicke, ale asi ju dame dole do obyvky. Zda sa mi to prakticke, kedze mame strme schody a takto aspon nebudeme musiet tolko behat hore-dolu.
No a kupila som este aj Tummy Tub, tak som zvedava, ako sa nam to osvedci. Mame aj vanicku, keby nieco, len este neviem, kam to dame. V kupelni uz moc miesta nie je…

Oprala som uz vsetky plienky, aj ich mam pozehlene, dnes ma cakaju dve varky obleckov ;o) Takto ma to zehlenie aj celkom bavi. Holky, tie vyprate vecicky tak krasne vonaju!!! Kupila som nejaky hypoalergenny prasok - bez parfumov a farbiv, zda sa mi to ako mydlove vlocky. Ked to vytiahnem z pracky, tak to onuchavam ako nejaka samica ;o), strasne nadherne to vonia, takou cistotou. Viem si v tom predstavit to vonavucke babatko! ;o) Tiez stale nakukujem do kocikov, co stoja dole v obyvacke a vzdycham „uz aby tam ten nas Pampúšik bol“
Joooj, ale mi svitori, co? ;o) ;o)

Hromix - tak ako? Uz u vas prehrmelo? Holka moja, mas to ty ale trapenie. Drzim palce!!! Ozaj, ked si pisala o tom, ci priatela budes chciet vlastne pri porode - neuvazovala si nad dulou? Alebo, co na to tvoja maminka - nemozes si zobrat do porodnice ju?

Maggie - tak chlapcek! ;o) No presne tohto sa aj ja obavam - o 2 tyzdne ideme na UZV a ja dufam, ze ten pipik medzi tymi malymi nozkami stale bude ;o) Dievcenske meno vobec nemame vybrate!!! ;o)
Ozaj, ako sa s miminkom rozpravate? Ja neviem, co by som mu mala hovorit - okrem toho, „pocuj Pampusik, mohol by si boxovat niekde inde a nie do mechura?“ ;o) Vazne neviem. Ja si iba s priblblym usmevom hladkam brusko - musim vyzerat uzasne ;o)

No, ja bezim do mesta, kym sa nam tu zase nerozprsi. Majte sa pekne!
Schamka + Pampusik (dnes sme zacali 34.TT - uz len 6 tyzdnov do terminu!!!! Mali by sme zacat strihat meter! ;o) )

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 04.06.04 14:18

Ahoj spolutěhulky,

Monis- gratulujeme k dvojčátkům = holčičkám.Přejeme jen samé zdraví.

Maggie- to je teda šok. Ve 33 tt změnit pohlaví. Vůbec si neumím představit, že bych naší malé Marušce měla najednou říkat třeba Pepíku. Naštěstí jsem byla na plodové vodě a z vyšetření chromozómů je to 100%.

Hromix- to mě mrzí, že tě bolí v krku a necítíš se dobře. Holt se musíš nejdříve dát do pořádku a pak teprve můžeš pokračovat v chystání věciček pro miminko. Přeji ti, aby se ti partner vylepšil a začal se taky trochu starat nejen o tebe , ale i o budoucí mimi.

Evelino- jsi první ze všech tady v deníčku, kdo mi potvrdil taky brnění rukou. Už jsem si začínala myslet, že jsem nějaká divná. Rehabilitace zatím moc nepomáhají a taky už asi nepomůžou.

Evko- taky se mi zdá, že v této poslední fázi těhotenství mě trápí všechny neduhy těhu období. Dnes ráno o půl šesté jsem měla křeče v lýtku hned tři za sebou. Hrozně to bolelo, nevím co mám při tom dělat. V noci se neustále převaluju a těším se na ráno. Kolikrát jsem ale tak unavená už ráno, že se sotva vleču. Kolik jsi už přibrala? Mě taky tipují na dámu těsně před porodem. Ať se vám vyvede zábavné odpoledne s Kubíkem ve školce.

Schamko- taky se mi někdy špatně dýchá. Bývá to po ránu a pak, když si lehnu na záda. Musím odpočívat jen na boku. Taky mám vypraných už 30 plínek. Budu používat suché, tak mi snad tento počet stačí.Akorát je mám asi po vyžehlení špatně složené.Prý se mají skládat na třetinu (kvůli kyčlím) a já je mám složené tradičně. Tak to abych ještě předělala.Dneska peru taky už druhou várku věciček . Ráda bych, aby mi to do večera uschlo a nemusela jsem je nechávat na balkóně přes noc. Jinak já si s miminkem povídám takové běžné věci, jako, jak ses vyspinkala, dnes bude krásné počasí, přijede babička apod. Někdy ji zpívám: Mariánko, Mariánko, Mariánko má, zavaž mi šáteček na uzle dva … ale bohužel dál mně to vypadlo z paměti. Neznáte někdo tuto písničku? Poradíte mi, jak to pokračuje?

Přeji všem hezký víkend a mimískům, ať se pěkně ještě drží v bříškách.

Gruzie + Mariánka 34+5 tt

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 04.06.04 14:30

Ahoj maminky,
ten náš pes je prostě prase! Na jaře se mi vyválel v mrtvým krtkovi a dneska pro změnu rozválel mrtvýho hada! No neodstřelily byste ho na Měsíc?!!!

BERENIKO - chtěla jsem se jen zeptat, když Mobl a Sconto jsou šmejdy (no kvalita opravdu není prvotřídní, ale za ty prachy to odpovídá), Asko odmítám, to by mi už do těch dvou měsíců nedodali a v Ikei nemají nic co bych chtěla, tak kde se dá sehnat nábytek? Já opravdu uznávám že ty věci z Moblu nejsou zázračný, ale vždycky je mají skladem, nestojí moc peněz a ty naše stále drží a jsou v pohodě, tak snad budu zase spokojená:-)

GRUZIE - tak co, už máš manžílka doma? Snad jo! A ta tvoje sousedka se zdá teda jako fajn rozumná ženská, určitě to potěšilo takový zájem!

MAGGIE - tak to je legrace, ona je Anička chlapeček:-) Tom taky hrozně touží po klukovi, i když není Řek:-), tak jsem zvědavá jestli mu jeho přání vyjde! A opatrně na ten fofr v cukrárně, ať si moc neuženeš bříško!!!

HROMIX - to je mi líto že jsi nachlazená, snad to brzy přejde!!! A taky přeji aby vás narození vašeho miminka pěkně semknulo dohromady!!!

EVEL - to je fajn že je vyrážka pryč!!! Snad to ten chlor v bazénu zase nevydráždí:-( Na plavčo určitě půjdeme. Můj „zadní“ problém se zdárně lepší, takže bych byla moc ráda kdybysme mohli protáhnout těla a trošku pokecat. Jen mě překvapilo, že nejsi odtud. Já myslela že ano. No a až budeš na mateřské a až naši prcíkové budou na světě, tak budu moc ráda, když budu mít kámošku se stejnýma starostma i radostma. Kámošky mi opravdu moc chybí:-( Tak se opatruj a ať Kája ani číča taky nezlobí:-)

EVKO - víš, já jsem taky byla společenský typ, ale tím že jsem nenašla v létě práci jsem nenašla ani kamarádky, a opravdu mě to ubíjí. Ale copak jsem měla Toma opustit kvůli tomu, že jsem se musela přestěhovat? To by asi neudělala žádná z nás:-) Takže někdy to je fakt těžký, ale já věřím, že jednou si tady kámošky najdu a bude zase fajn:-)

SCHAMKO - gratuluji k nákupům! My jedem zítra pro skříňky, tak už se těším, jak se budu stejně jako ty ňuchňat s těma čisťounkýma vypravnýma věcičkama:-) A k tomu povídání si s bříškem, jsem na tom stejně jako ty. Taky nevím co si s ním mám pořád povídat:-) Už jsem jednou i chytla rapla, že budu špatná máma, když si s ním nemám co povídat. No tak taky aspoň sedím nebo ležím, hladím si bříško a usmívám se jako blbeček:-)

No holky, Tom mě sice naštval, ale u nás to nikdy není na dlouho:-) Díky Bohu! Odpoledne jsme zašli do pizzerie, pak jsme si dali zmrzku a hezky si popovídali! Dokonce přistoupil i na cestu do Brna. On mi to nakonec vždycky odkýve, jen nevím, proč mě musí nejdřív naštvat:-) Ale příští týden nejspíš přijede mamča s bráchou, tak do Brna kouknem až někdy potom, snad to ještě zvládnu já:-) Ale moc vám děkuji za podporu a slova útěchy! On není špatnej, jen si neuvědomuje, že jsem celý den sama a je mi smutno. Ale asi to je tím, že to nikdy nezažil. Má pocit, že když mám miminko v bříšku, tak mám vlastně společnost:-) Je to prostě jenom chlap, a některý věci mu nedochází:-)
Na dnešní odpoledne naplánoval grilování i s jeho kámošema, tak to bude fajn, jen kdyby tam byly i moje kámošky. No smůla, ale aspoň něco:-)

Tak jsem se zase rozepsala a vykecala:-) Jsem poděs!

Mějte se moc a moc krásně a užijte si krásný víkendík! Jé, my jdeme v pondělí na UTZ, tak už se těším jako malá:-)

Zdraví vás Kristy a Knedlíček (32+0)

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 04.06.04 14:37

Gruzie, hi, hi, tak jenom v rychlosti, ja znam tuto druhou cast, ale nevim jestli to tim konci :-)): „zavaz, zavaz, zavaz dite zlaty, aby se nemohl rozvazati“.

Pa

Hromix a Beruska

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 04.06.04 14:56

Hromix,
díky, už ji to zpívám. Neznáte někdo další sloky?

Gruzie

irina
Kecalka 137 příspěvků 04.06.04 15:27

Gruzie:
2.sloka
já bych ti šáteček zavázala, jen kdyby paňmáma nebránila, ta naše paňmáma tuze brání, že nemám peníze pole žádný.

Ahojky holky, jsem tu fakt na sekuncu, takže:
MONIS - skvělá zpráva, veliká gratulace a ať holky krásně rostou a dělají vám jen radost.

V pondělí snad bude víc času, tak se ukážu. Ještě Maggie: to je teda překvápko, to koukám. Tak rychle vyberte jméno..

Ahojky irina + irinka 33 tt

janine
Stálice 93 příspěvků 04.06.04 18:18

Ahoj spolutěhulinky,

tak se opět po dlouhé době hlásím, stále ve stavu 3 v 1. Nyní jsem dle jednoho termínu 35+2 dle UZV 36+1 a „je to prý na spadnutí“. Když jsem se dočetla, že holky dvojčatový už maj svoje miminka na světě, tak jsem dost naměkko. POSÏLÄM VELKÉ GRATULACE A AŤ VÁM PŘINÁŠEJ JEN SAMOU RADOST!!!!!!!!
Já se musím přiznat, že jsem docela nervozní, jak to všechno bude jelikož zřejmě spontánně rodit nebudu moct jelikož naše kočička označovaná jako plod B (půjde druhá na svět) je hlavičkou nahoru a to je riziko. Takže mě znervozňuje ta nevědomost jak to bude. Minulý týden dle UZV měli šmudlíci 2300 g a 2260 g, tak manžel říkal, že mu dělaj radost. Jinak mám horší jaterní testy, jsem hodně chudokrevná (to jsem byla ale vždycky), nohy a ruce mi pěkně otékaj. Dle doktorů se už otvírám, jsem prostě na spadnutí.

Lucko - docela mě pobavilo
slovíčko „motoluju se“, ale ty si fakt velkou část promotoluješ. Já jsem doma, ale už 9 týdnů téměř nevycházím a hodně polehávám, posedávám a nic moc nedělám a to díky problému který nastal.

Všem holkám přeju, abyste si užívaly těhulkovství, pohladily miminka a papa

Janine a šmudlíci

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.04 19:26

Ahoj Kristy,

k tomu nábytku:
my jsme měli štěstí, že jsme kupovali nábytek do obýváku zrovna když končila jedna firma, která vyráběla celodřevěný nábytek s patinou, takže nás to nevyšlo tak draho. Jinak sedačku a ostatní nábytek máme z Ikei. Dobrý je nakupovat na různých veletrzích, protože tam ten nábytek, aby ho nemuseli zase vozit zpátky, tak ho prodávají s velkýma slevama. Sconto a Mobel jsou sice kvalitně špatný, ale jak píšeš, tak cena odpovídá. Jen musíš počítat s tím, že ti ten nábytek vydrží tak 10 max. 15 let. Tak ti přeju, ať vyberete dobře a dlouho vám vydrží.

Berenika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.04 19:28

Ahoj Kristy,

k tomu nábytku:
my jsme měli štěstí, že jsme kupovali nábytek do obýváku zrovna když končila jedna firma, která vyráběla celodřevěný nábytek s patinou, takže nás to nevyšlo tak draho. Jinak sedačku a ostatní nábytek máme z Ikei. Dobrý je nakupovat na různých veletrzích, protože tam ten nábytek, aby ho nemuseli zase vozit zpátky, tak ho prodávají s velkýma slevama. Sconto a Mobel jsou sice kvalitně špatný, ale jak píšeš, tak cena odpovídá. Jen musíš počítat s tím, že ti ten nábytek vydrží tak 10 max. 15 let. Tak ti přeju, ať vyberete dobře a dlouho vám vydrží.

Berenika

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 04.06.04 19:35

No my máme z Ikei obývák a je to fakt prima:-) Ale skříňky do dětského pokojíku jsem tam nenašla žádné co by mi vyhovovaly, a ty z Moblu deti „přežijou“ a až nám vyletí z hnízda (teda já ale myslím dopředu, co:-)) tak se to tam zařídí jinak. A taky čert ví co bude za 10 nebo 15 let:-) Třeba budu milionářka a koupím si všude masiv:-)
Ale s tím nábytkem z firmy co rušili, jste měli štístko, to je fajn:-)

Tak se měj a ahojky, Kristy!

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 05.06.04 11:54

Ahoj Janine,

tak ty jsi tedy už „na spadnutí“? Tak ať vše dobře dopadne! Přeji ti, aby porod probíhal bez komplikací a šmudlíci vykoukli na svět spokojení.Pokud je první šmudlík ve správné poloze, tak alespoň „udělá“ cestičku pro kočičku B. Tak neměj strach a těš se, že je brzy už uvidíš.
Jseš ve 36 tt jako já, ale já se k porodu ještě nepřipravuju. Asi si příští týden raději připravím tašku. Ve čtvrtek jdu do poradny, tak uvidím, co mi dr. řekne.
Tak ještě jednou: HODNĚ ŠTESTI V NADCHÁZEJÍCÍCH DNECH !!!

Gruzie s Maruškou 35+6 tt

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 05.06.04 19:02

Ahoj holciny!
Tak homeopatika relativne zabraly a bolest v krku pomalu ustupuje, a hlavni je, ze se necitim hur :-).
Cele dny jsem ted zavrena doma a tak ani neni moc o cem psat, ale vcera me napadlo, ze se tu mozna jeste „neprobiralo“ tema znameni zverokruhu. Ted konkretne narazim na znameni meho pritele, ktery je Beran a ja mam pocit, ze to dost vyjadruje i to, jak to v nasem vztahu chodi. Je to opravdu tvrdohlavec :-). A tak by me zajimalo, jestli treba nektera doma taky nemate Berana a jak ho pripadne zvladate ? :-)
Jinak moje Beruska by snad mohla byt Panna (konec srpna) a tak uz jsem si cetla o vlastnostech a dost se mi to zamlouva :-).

Dale jsem zjistovala info ohledne placene asistentky (nakonec jsem dosla k zaveru, ze bych ji uprednostnila pred dulou, nebot PA dle meho nazoru musi byt skolena jako zdravotnik, zatimco dula jen asi absolvuje par kurzu…). A jedna konkretni PA tady v Praze si za doprovod k porodu uctuje cca 5 az 6 tisic. Tak o tom vazne uvazuji - vse vsak bude zaviset na vyvoji u nas s partnerem :-). Moje kamoska si zase zaplatila doktorku k porodu, ale ta prijizdi az kdyz je porod za pulkou, ale zase je tam asi vyhoda, ze cloveku vyhovi treba co se tyce nastrihu, polozeni mimi na brisko a tak (protoze ne vsude je samozrejme plnit prani rodicky :-)). NO a ta ji „stala“ taky cca 5 tisic. Ale ta PA je fajn, ze je s rodickou od zacatku, pry prijede jeste za vama domu, je s vami celou dobu, ulevi masazemi a proste zastoupi partnera. Tak mam zase o cem premyslet :-)).

Evel - ja se taky snazim chapat partnerovy problemy v praci a to, ze se vraci unavenej a nastvanej, ale on mi to bohuzel ani nekompenzuje o vikendech a proste mam pocit, ze mi dava vic fyzicke opory (obcas uklidi, nakoupi), ale te psychicke a te lasky uz min (nepovida si se mnou, nehladi brisko, o mazleni nemluve :-((). Tak to me pak boli, protoze at mu to rikam nebo ne, tak se nic nemeni - a pritom by mi stacilo docela mala zmena, abych videla ze se aspon snazi… Ach jo…

Evko -teeeda, zacinam si rikat, ze konecne v necem mam vyhodu, ze moje brisko je mensi. Me spani zatim problemy nedela, i kdyz kdo vi co budu rikat za par tydnu :-). Ale zatim si vychutnavam sladky spanek, zrovna predevcirem k ranu, to bylo super!!! Evko, co takhle poslat cerstvou fotku s tvym briskem? Moc me zajima, jak jste veliky!

Schamko - tak tummy tub bych taky chtela, ale uvidim, jestli zbydou penizky. JInak maminku bych v porodnici asi radeji nechtela, sice je to skvela pecovatelka, ale casto se zastaralymia strohymi nazory typu: prezily to jine, prezijes taky. To se mi zrovna moc povzbudive nezda - i kdyz je to pravdive :-). Brala bych u porodu i svou kamosku, ale bydli na opacnem konci Prahy a jeste dalsich 20 km za ni, tak to by bylo narocne…

Kristy - tak jake bylo grilovani? A s tim vasim pejsanem, tak to je fakt sila. NO, nas kocour pro zmenu dnes obedval nase veprove rizky, ktere byly jiz v trojobalu - ale syrove na kuchynske lince…

Janine- tvoji smudlici jsou uz pekne veliky, ale presto preji, at se jeste chvilku zdrzuji u tebe v brisku :-).

Jo, holky, jeste jsem vcera stacila mit desnej strach, nebot mi kamoska (tehulka, o 3 tydny napred prede mnou) poslala svou fotku s briskem - no, takovy brisko budu mit asi az pred porodem! Tak jsem se zacala desit, jestli jsem v poradku, jestli mam dost plodove vody, jestli je placenta v poradku a roste, no proste strach jako blazen. Tak jsem projizdela fotky na netu, jak ktera tehule vypadala ve 27tt no a par se jich naslo s mensim briskem, tak snad jsme v poradku. Nastesti/bohuzel mam i jine starosti a tak „problem“ s velikosti briska odkladam a doufam, ze ted porosteme rychleji, abych vas vsechny dohnala!!!

Vsem vam taky moc dekuju za mila slovicka podpory, co se tyce trapenicka s mym chlapakem. Jste moc hodne…

Tak zatim pa

Hromix a Beruska, 27tt+6

KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 06.06.04 04:17

Ahoj bříškandy,
tak jsem na víkend byla propuštěna domů, protože na dětské klinice nemají místo pro maminky. Přijmou mě k holkám až v pondělí - ani nevíte jak se na to těším, až tam budu moci být s nima!
Jsou obě v inkubátoru a ještě tam nějaký týden zůstanou, já jim nosím odstříkané mléko. Dostávají ještě nějaké infuze a obě mají novor. žloutenku, tak se krásně opalujou na světýlku. Vypadají spokojeně, úplně stejně a jsou celé po taťkovi ( jako bych ho viděla v miniaturním provedení).
Klárka měla včera ještě nějaké problémy s dechem, tak doufám, že až se tam na ně pojedeme odpoledne juknout, tak už to bude lepší!
Zuzanku jsme zkoušeli 2krát přiložit, ale jenom to tak ocucá, prohlíží si mě, a zatím nic nevypije, tak to dostává sondičkou.
Jinak jsou holky naprosto dokonalý a krásný.A představte si že na mě opravdu reagují a poznají mě, je to neuvěřitelný - když mi je sestřička bere, tak se jim to nelíbí, chtěli by se mazlit a povídat!
Zatím je viděl naživo jen tatínek, ostatním ukážou jen přes sklo. Máme už spoustu fotek a krásné video. Budou v galerii!
Už pro vás mám sepsaný román o těhotenství a porodu našich dvojčátek, tak udělám samostatný deníček - když to zvládnu, tak navečer, až přijedeme z kliniky.
Píšu v tuto hodinu protože nemůžu spát, pořád musím na holky myslet ( i když vím, že je o ně dobře postaráno) a nalévají se mi prsa, tak to docela bolí - budu muset jít něco odstříknout, abych jim to připravila !

Chtěla bych vám všem poděkovat za gratulace a vypadá to že budu pořád na příjmu, protože budu mít v nemocnici notebook. Vidím to tak na 3-4 týdny, než holky dorostou, začnou si držet teplotu a půjdeme domů!
Ráda bych také pochválila celou nemocnici v Hradci Králové, kde to nemá chybu a všechno je tam (kromě jídla) super! Je to nové a připadáte si tam spíš jako na hotelu než v nemocnici! I všechen personál je moc přátelský a ochotný, takže nám tam nebude vůbec špatně! Může se chodit ven do parku, je tam spousta stánků i samoobsluha a nikdo vás tam nedrží jako ve vězení!.

Přeji všem vašim drobečkům ať vydrží v bříšku co nejdéle a jste spolu brzy doma!

Ještě se ozvu, fotečky budou v galerii a popis porodu v deníčku!

Zatím pa pa , jdu odstříkávat ať si holky pochutnají!

KEIKO

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 06.06.04 07:35

Ahojte maminečky,
tak jsme včera byli v Praze a máme skříňky!!! Dvě komody, z těch bude přebalovací pultík a dvě šatní dvoudvéřové skříně. No samozřejmě to nemáme šanci naplnit. Ale ty dvě velký skříně přesně sednou vedle sebe ke zdi u dveří, takže to bude super! Cestou se nám ale stihly polámat stěrače a protože celý den lilo, tak jsme je museli na benzince půl hodiny spravovat, no měla jsem radost:-) Ale Tom je naštěstí šikulka a zvládl to! Taky nám nehraje v autě rádio, ale to se nepodařilo zprovoznit, tak se bude dneska muset kouknout ještě na elektriku.
No skříňky jsou teda bukový a za slušný penízek:-) Komody jsou z Jena nábytek a ty šatní z Globusu. Ale koukala jsem, že ať člověk vleze do Aska, Sconta, Moblu, Jeny nebo Globusu, tak to jsou všechno ty samý skříně, jen ceny se liší. Ale řeknu vám, dostat se od Ikey k Moblu přes celou Prahu, je pro nepražáka docela fuška:-) Já bych tam nebýt Toma bloudila ještě teď. Nebo bych poprosila policajty, ať mě prostě vyvezou někam za Prahu jako bezdomovce, to bych se pak možná zorietovala:-)))
Dneska nás čeká stavění skříněk a zítra můžu začít prát. Snad bude hezky!

JANINE - tak další dvojčátková maminka na spadnutí! Budeme ti moc držet palečky aby porod proběhl dobře a hlavně aby Šmudlíci, nebo spíš Šmudlinky byly v pořádku!!! Těšíme se na další porod v přímém přenosu:-) Jo a nedivím se že dělají taťkovi radost, však už jsou krásně veliký!

HROMIX - já mám mamku berana a taky je to na jejím chování někdy dost znát:-) Ale je to ta nejlepší mamča na světě a já bych se svýma dětma jednou taky chtěla mít tak krásný vztah! Kámoška, co čeká mimi necelé dva týdny po mě se zase děsí toho, že bude mít doma Lva, tak jsem ji uklidnila že to jistě zvládne, protože já tam budu mít rovnou dva:-) Tom je taky srpnové mimčo:-) A ten váš kocour je teda taky pěknej drak koukám:-) To jste pak asi byli bez oběda, co?! :-)))

KEIKO - to je fajn že jsi se ozvala!!! Je prima že jsou holčičky v pořádku i když musí být ještě takovou dobu v nemocnici. Ale snad tam budeš brzo moct být s nima a společně to zvládnete! A jak se teď pár dní po porodu cítíš? Snad dobře a snad nemáš žádné problémky, i když dle svého komentáře jsi docela spokojená novopečená maminka!!! A musí být krásné vidět, jak na tebe tvoje dětičky reagují a poznají tě! Tak za nás dej holčičkám pusu až jim poneseš mlíčko, opatruj se i se šťastným tatínkem a těšíme se na tvůj deníček, no snad na nás úplně nezapomeneš!!!

Tak holčiny, asi půjdu pro snídani. Já mám totiž ne cestovní ale stavební horečku, nejraději bych se vrhla na ty skříně, jenže Tom spí jako mimino, tak ho nechám být:-) Až ty skříňky postavíme, tak dám vědět jak to vypadá!

Krásnou neděli všem přejí Kristy a Knedlíček (32+2)

Dadula
Povídálka 37 příspěvků 06.06.04 11:53

Ahojky holčiny,
Než se rozkoukám jsou tu další dvojčátka,takže obrovská gratulace tentokrát MONIS a jejím holčičkám(taťkovi taky,to je jasný)

MAGGIE-téda to je bomba!Já si představuju tebe jak nevěřícně koukáš a taťku jak jásá…Fantazie mi nechybí.Doufám že mě takový překvápko nečeká,chudinka by „chodila“celá v modrém,mám všechno Šimůnkovský.Jediný co by bylo,to by bylo jméno.To mám vymyšlený,co ty už taky?
No hlavně že jste zdraví že jo.

GRUZIE-našla jem celou Marjánku ve zpěvníku(Já písnička 1 -4 třída)

  1. Marjánko,Marján­ko,Marjánko má zavaž mi

šáteček na uzle dva,zavaž,zavaž zavaž
dítě zlatý,aby se nemohl rozvázati 2)Já bych ti šáteček zavázala
jen kdyby paňmáma nebránila,
ta naše paňmáma tuze brání že nemáš peníze,pole žádný. 3)Paňmámo,paňmámo nebraňte mi
vždyť já jsem bohatší nežli jste vy.
Já mám dvě poctivý,zdravý ruce
a vaší Marjánky dobrý srdce.

Tak a můžeš zpívat až do alejujá.Ty zpěvníky jsou moc fajn,já hulákala Fildovi pořád.

KRISTY-to je úleva viď mít zase něco po kupě.
S tím vaším pejsou si teda užíváš,naše telátko je ostříhaný,vůbec nevypadá jak komondor a teď jak je pohyblivej tak to taky stojí za to.Všechno kouše a to nedělal ani jako štěňátko.Ale jsou to miláčkové viď.

Jako ty naše kočky viď HROMIX,jsou to lovci.Nejlíp jim to jde v kuchyni.Já jsem ani nechtěla věřit že by náš Fousek zakousl nějaké zvíře a pak ho přítel vyfotil s myší(to abych ho nepusinkovala) a na zahradě je to samej mrtvej kosák.Ty asi umřeli chudinky leknutím (zlehčuje situaci přítel). Někdy mi leze na nervy jak pořád! mňouká,dělájí to ty vaše kočky taky? Na druhou stranu si neumím představit že bych žadný zvíře neměla

Tak bříškandy pěknej zbytek neděle,zítra jdeme k dr. tak snad bude všechno ok.
Mějte se pohodově.

Papá Dadula+ Šimůnek (32tt)

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 06.06.04 22:01

Ahojky mamulky,

hlásím se na konci víkendu při sledování Superstar. Dneska jsem si byla v lékarně pro magnésko, protože bříško je od toho pádu nějaké špatné. V sobotu jsem jela stah za stahem. Ani to nešlo počítat. Magnosolv je mi čím dál odpornější, takže jsem jela pro první pomoc - Mg v tabletách. V úterý mám poradnu, tak uvidím jak to s náma vypadá. Dneska bylo bříško lepší, ale asi jen díky tomu, že jsme byli u babiček a ony se víceméně starali o Leničku a nosili ji místo mě. Snad bude vše OK.
Tento týden snad bude lepší počasí. Takže hurá na praní Lukáškových věcí. Ještě nevím kam to budu dávat, protože pokojík je stále ve výstavbě. Ale raději to budu dělat po částech.

Keiko - mám na tebe dotaz. Jak odstříkáváš?? Ručně nebo máš odsávačku a kdyžtak jakou?? Já jsem měla nějakou levnou ze Sparu a nějak mi to s tím nešlo. Odstříkávala jsem ručně, ale prsa tím dost trpěly. Takže uvítám tvoje zkušennosti.

Zatím se loučím. Mějte se pohádkově.

AJKA a Lukášek 30tt

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 06.06.04 22:14

Ahoj Dadulo,

Moc děkuju za všechny sloky k písničce. Už jsem si je vytiskla a od zítřka je budu Mariánce zpívat. Jsem opravdu moc ráda, že jsi mi je poslala.Chci se zeptat, jaký zpěvník se známýma písničkama doma máte? Mohla bys mi napsat titul a autora? Chtěla bych mít klasické české písničky, abych se je postupně doučovala a mohla je zpívat naší malé. Ne že bych ve zpěvu nějak vynikala.Spíš naopak, ale miminkům se přeci má zpívat, ne?

Ještě jednou děkuji a pozdravuj Šimůnka.

Gruzie + Mariánka 36+0 tt

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 07.06.04 08:53

Ahojte maminečky,
tak další pracovní týden začal opravdu moc krásně:-) Sluníčko svítí, a protože jsme včera postavili všechny čtyři skříně - večer jsem teda byla úplně mrtvá, nějak už málo vydržím - můžu se vrhnout na praní a sušit věcičky na balkoně na sluníčku:-) Už se mi pere povlečení pro mrňouse!
Za hodinku pro mě přijede z práce Tom a jdeme na desátou na UTZ, tak doufám, že je vše stále OK a že se Knedlíčkovi dobře daří a krásně roste! Ale určitě ano!!!

DADULO - téda, ostříhanej komondor musí být zajímavej:-) Nějak si to nedokážu představit. My jsme udělali skina z našeho kokršpaněla, takže už má do kokra daleko, ale chuchvalce chlupů zmizely, což je super. Takže na konci července, před porodem, tak půjde na ostříhání ještě jednou, abych aspoň ze začátku nemusela pořád jen vysávat:-) A jak jsi dopadla u dr.? Věřím že je vše v pořádku a slyšela jsi jen dobré zprávičky!!!

AJKO - no musím ti říct, že ti nezávidím že máte pokojíček stále rozestavěný. My včera konečně postavili skříňky, nalepily na okraj tapet borduru, pověsili obrázky a noční světýlko a já jsem ráda že je hotovo:-) Ale vy to určitě taky zvládnete. A koukám že máme na tento týden stejný plán - praní věciček pro miminko:-))) A hlavně ať už tě bříško nezlobí, snad magnezko pomůže, držím pěstičky!!!

EVEL - tak co, platí stále to plavčo? Já jsem pro všema deseti:-) Tak bysme se sešly zase před sedmou u bazénu, ju?! Zatím se opatruj a v práci se šetři! Už jen tento a příští týden a jdeš na mateřskou ne? Nebo to pletu? Že bysme začaly chodit na to cvíčo do porodnice co vedou ty porodní asistentky. No to se ještě domluvíme:-)

Tak vám všem přeji krásný týden plný jen a jen příjemných věcí a opatrujte ty svoje pupíky!!!

Zdraví Kristy a Knedlíček (32+3)

Martas2
Stálice 78 příspěvků 07.06.04 10:30

Ahoj holky,
tak se opět hlásím do deníčku. V sobotu jsme dokončili jednu velkou akci, teď nás čeká ještě jedna práce v neděli, ale časově už to bude lepší a já se konečně dočkám zaslouženého odpočinku. Jinak jsme v pořádku, Adámek váží 1800g a až na tu únavu si nemůžeme stěžovat. Zítra jdeme s manželem na předporodní kurz do Podolí, tak už se celkem těším. Minulý týden jsme dokončili prohlídky u doktora a teď už by si nás měla převzít porodnice. Tak jsem zvědavá, jestli pro nás bude místo, protože někdy se prý porodnice snaží převzít maminky co nejpozději, protože toho mají hodně.
KEIKO - velká velká gratulace k hočičkám. Tvoje zpráva mi úplně vehnala slzičky do očí, jak krásný to musí být pocit. Jen je mi líto, že s nimi nemůžeš být pořád. Už se taky těším, až budeme mít to naše štěstíčko na světě.
Tak se zatím všechny opatrujte.
Marťas+ Adámek (33+3)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.04 11:07

Ahoj holky.
Tak takove pocasi bych si predstavovla porad. Sice na prochazky mohu jen rano a pak vecer, nebot silne prime slunce nesnasim, ale rozhodne je to velmi optimisticke pocasi a snad konecne vytahnu letni tehotenske saty :-).
Zacinam mit vsak jeden problem a to, ze me uz pobolivaji kycle. No jo, ten prirustek vahy je znat, ale doufala jsem, ze to prijde pozdeji. Tak jsem si myslela, ze bude v pohode, kdyz priberu do 15kg, ale asi se budu muset snazit uz moc nepribirat a cerpat z tukovych zasob co ted mam. TIm nechci rict, ze bych chtela drzet dietu, ale asi se budu muset ovladat se sladkym a jist s mirou…

Terez - tak co, uz se ti Kristynka dotocila do spravne polohy?

Keiko - moc hezky jsi psala o svych holcickach, tak vam preju at jste co nejdrive spolu doma a tesim se na tvuj denicek :-)

Kristy - tak gratuluji ke skrinkam, verim jak jsi z toho stastna, ja to prozivala nedavno :-). A tesime se na zpravy z UTZ!

Dadulo - s tim mnoukanim, to mame taky a nekdy mi to uz fakt leze dost krkem, ale pak si taky neumim predstavit, ze by tu najednou ty nase kociny nebyly :-). Ale az mi tu bude brecet dite, mnoukat dve kocky a do toho bude chtit pritel treba veceri, tak se asi zblaznim :-))

Ajko - mrzi me, ze se ti to brisko tak zhorsilo, snad ti v poradne nejak pomuzou a to magnesium v tabletach zabere. A ty ve svem stavu jeste nekdy nosis Lenicku? To jsi teda skutecna mama, ted si to neumim predstavit, ze bych to „riskovala“, ale kdo vi, jeste deti nemam a tak si mozna neumim dobre predstavit ten silny vztah a to, ze je ti pak lito nechovat ji apod.

Martas - tak gratuluji, jak uz jste veliky! SKoro 2 kg! To je neco. Rozhodne uvitam zpravicky o tom, jak je to v Podoli „narvane“ tehulkama, porad nejsem rozhodnuta mezi Motolem a Podolim. V Motole v prenatalni poradne se bezne ceka 2 hodiny, tak dej pak vedet, jak je to v Podoli, jo?

NO, prave jsem dojedla prvni jahudky z nasi zahradky a klidne bych si dala jeste :-). Asi brzo opravu pojedu k tem rodicum :-))).
Mejte se krasne a pohladte si briska!!!

Hromix a Beruska, 28tt+1

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 07.06.04 13:07

Ahojky bublinky,
jen tak v rychlosti davam vedet zpravy z poradny.NIC MOC.Zase!
Takze tento tyden uz se tezko ozvu,musim fakt jen lezet,nemocnice mi dycha na zada.(mam ji sice u baraku,ale do tehle jsem fakt rodit nechtela)
v mem skore se uz zacinaji jednicky promenovat na dvojky,dr.rikala,ze ac se snazim sebe vic a ona taky-neodeslat me tam,ze to asi jinak nepujde.no jeste mam sanci tento tyden,takze na WC se budu fakt uz snad jen plazit.Pak pribila nejaka bakterie,takze dalsi antibiotika a nakonec se ji nezdal UTZ(rychle srdicko),tak me poslali supem na KTG do nemocnice,ale nastesti kopce byly male a srdce prece jen jeste v norme,takze jsem jeste doma.
Hlavicka uz je dost nizko,ja fakt nevim,kam se ten muj lvicek dere…
Takze den mam nic moc(nejvic me vystrachovali s tim srdickem),tak jdu lezet a snad jeste nejaky tyden vydrzim vcelku a doma.Prej kazdy tyden k nezaplaceni..ale ja se hodlam rodit az v srpnu..
tak pa,v pondeli se vam ozvu s novinkama.

Any+lvicatko 31tt (jo a uz mame 1756g!:) pekne,ze?) pa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.04 13:33

Ahojky znovu.

Any - je mi lito, ze nemas lepsi zpravicky, tak jestli si vubec toto prectes, tak vez, ze ti drzime palecky a pristi pondeli jsme zvedavy na novinky - jen dobre samozrejme!

Tehulky moje, tak na www.aperio.cz je umisten aktualizovany seznam porodnic v CR (v roce 2002 vysla knizka) s aktualizovanymi zpravami jak to ve ktere funguje. Tak kdybyste mely zajem, tak si poctete :-).
JInak, uvazuje nekterea z vas o porodu ve Vrchlabi??? Odsud z Prahy tam pry jezdi i dost lidi…

Pa

Hromix a Beruska

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 07.06.04 14:07

Ahojky ¨sluníčka,
tak víkend za námi a krásný počasí před námi, jen škoda, že se to o víkend vždycky zvrtne.
Dneska jsem byla ve městě, to je vám těhotných a samej kočárek, jsem zvědavá na červenec a srpen to bude mimísků.
Jinak víkend byl v pohodě. V sobotu jsme byli ve městě a byl tam nějakej sraz hasičů, teda historických hasičských vozů, i modernějších, bylo tam hodně lidí a přehlídka stála fakt za to. Moc se mi to líbilo.
Odpoledne jsme se byli podívat na nohejbale, dala jsem si deci bílého vínečka a třešně, pak klobásu a čekala jsem co to se mnou udělá , ale naštěstí nic. V neděli jsme se váleli do 10 hod. a pak jsme byli venku. Máme na zahradě krtka, hajzl, reje jak vzteklej, tak ho musíme nějak lapit a zabít, já teda ne, ale Kája. Nedá se nic dělat.
Holky vy už máte všichni vypráno na prcíka? Já ještě ne, příjde mi to brzy, ale je fakt, že by to teď na sluníčku bylo skvělý, no uvidím.
Taky jsem mluvila s kamarádkou a ta mi říkala, že to co koupili na malou a že oni jsou maniaci , tak to nestačí a stále přikupují a já myslela kolik toho mám. Prý si pořád ublinkává, tak stále převlíkaj, taky mám jen 10 hadrových plen a to je prý taky málo, takže přiobjednám.
Pánev trošku polevila, což jsem moc ráda a chodím zas jako člověk. Ale co mě začíná zlobit, tak to brnění v ruce, jen v pravé, jestli je to tím, že ji víc namáhám, nevim, ale ráno je to nejhorší, asi si slíznu všechno, dá se to ale přežít, není to tak hrozný jako to má Gruzie, tu lituju, protože je to fakt nepříjemný.

Kristy - tak na plavčo se moc těším, hlavně kvůli tý pánvi, bude to super, sice zima ale my se zahřejem. Jinak gratuluji k těm skříňkám, my budeme muset taky nějaký koupit, protože v tý komodce není moc místa. Na to cvičo se určo domluvíme, chci chodit ale jsem týden pozadu, tak jestli na mě počkáš, ale vlastně příští jsem 32 a něco tak to je OK. Jinak pejska máte čuníka, ale oni to milujou viď. Tak se těším na večer ahojky

Hromix - já jsem taky lev a Kája je panna a to se vším všudy, jinak nám taky vychází lvíče, ale uvidíme, když se opozdí je to pannä jako Kája a já se picnu. Jinak jsem ráda, že homeopatika zabrala a je ti líp, počasí je skvělý už se těším až budu dom a budu si vychutnávat tu pohodu. Jenom se chci zeptat jestli byl tvůj přítel takovej už před tím než si otěhotněla nebo se pak změnil. Moc ti přeji aby se jeho přístup změnil a byli jste oba v pohodě

Any - to je mi líto berüško, že musíš ležet a hrozí ti nemocnice, moc ti držím pěstičky, aby se to zlepšilo, moc se opatruj

Keiko - to je krása, ty tvoje princezničky musí být kouzelný, už aby sis je mohla odnést domů viď, tak ještě jednou moc bahopřeji a ať jste holky brzy doma

Lucije - tak jak to s tebou vypadá, ještě pořád motoluješ a jak dlouho ještě? Hlavně buď v pohodě jako do teďka, moc zdravíme a myslíme na vás

Janine - teda holka tobě se to blíží, to bude asi co by dup viď, šmudlíci jsou teda pěkný přes 2 kg každý to je nádhera, s tím otékáním, mě občas natečou prsty na rukou ale to je prd, tak se držte a dej určitě vědět

Holčiny musím končit, prcík dloube asi se mu nelíbí jak celý den sedím u PC, doufám, že ho moc nemačkám už aby byl venku. Hezký zbytek dne.
Evel+pokládek 31tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »