Letní miminka - 35. týden

Těhotenství

AHOJTE HOLKY MOJE! Děkuju VÁM VŠEM za milá slova povzbuzení. Věřte, že mi to tu fakt pomáhá. I když občasná depka dorazí. Vždyť už tu jsem (s 12ti denním pobytem doma) od 17. března! Tenkrát, ve 22. tt, když mi řekli, že tu budu ležet až do porodu, tak jsem si to vůbec nedokázala představit. No vidíte, a už nám zbývají jenom tři neděle.

Tlačím před sebou hodiny a dny a fakt už bych to měla nejradši za sebou. Vy víte, že mě jen tak něco nerozhází, jsem věčný optimista, ale tohle je chvílema i na mě moc. Je to dlouhý a k tomu ty hormony…
V pátek jsme byli na UTZ a Letňátko mělo už pěkných 2.397 g! Hlavička 8,5 cm, bříško 30,8 a stehýnko 6,4 cm. Je to macík! Teď už bude mít zase o 20 dkg určitě víc. Taky je to znát, když se mi přebaluje v bříšku, nebo když se při ležení na boku snaží prohrabat ven :-). Za posledních 14 dní přibralo 550 g. Tloustne rychleji, než se roztahuje bříško :-)
Císařský řez je na 100 %. Placenta je 3 cm přes hrdlo, takže spontánní porod nepřichází v úvahu. Když se nestane nic nenadálého, tak nejpozději do 37. týdne „musím plánovaně porodit“. Až budu mít víc informací, určitě Vám dám vědět.
Chodím 1-2× týdně na monitor. Tem je vesměs v pořádku. Ovšem Letňátku se tato procedura dost nezamlouvá, kór když nás vytáhnou z postele v šest ráno. Buď natruc těch 25 minut spí nebo naopak dělá takový alotria a ustavičně před sondou zdrhá, že záznam je pak jak noty na buben.
Tomáš za náma chodí každý den. Je to moje sluníčko… Na terase (doma) nám zrají kvapem jahody, tak mi obden nosí jahodovou polívku, mňam! V neděli jsem si nechala donést z domova těhotenské šaty a nechala se vyfotit na zdejší terase, abych měla alespoň 1 fotku z těhotenství normální a ne jen v noční košili :-).
Od 10.6. jsem na mateřský, ale nějak jsem to nepostřehla, nic se nezměnilo :-).

Misulko - gratuluji moc a moc k Davídkovi! Přeju mu hodně zdravíčka a síly. A Tobě přeju ze srdce, ať brzo přebolí ty dva měsíce těhotnění, které Ti teď chybí. Ale věřím tomu, že den po dni, kdy Davídek přibývá a sílí, ta „prázdnota“ mizí. A máš taký určitě oporu v těch Tvých třech chlapech, ne? Držím moc palečky, ať jste brzo doma, v klidu.

Takže tu máme 35. týden:
Maminka:
Možná máte pocit plnosti a tíhy, jako by jste se neměla kam nadýchnout nebo nemohla najíst. Snažte se jíst častěji malé porce, hodně odpočívejte a dlouho nehybně neseďte nebo nestůjte, aby vám neotékaly kotníky nebo jste neztuhla. Jedete-li dlouho autem, po chvilkách zastavujte a běžte se projít. Pravděpodobně jste již na mateřské dovolené, která začíná šest, někdy osm, týdnů před očekávaným termínem porodu.
Nezapomeňte si koupit dobře padnoucí mateřské podprsenky a navštěvovat kurz pro budoucí maminky.

Miminko:
Plod měří od temene k zadečku 33 cm a váží kolem 2 550 g.
Tento týden dorůstají nehtíky ke špičkám prstů. Při narození bývají dokonce dost dlouhé a ostré a někteří novorozenci jsou na obličejíčku poškrábaní z období nitroděložního vývoje, kdy ještě mohli volně pohybovat pažemi a dosáhli na tvář. Teď již je však děťátko v břiše matky stísněné a v pohybu velmi omezené.
Pokračuje tvorba tukových zásob, tentokrát především na ramínkách, která se zakulacují a buclatí.
Odlučuje se lanugo, i když jeho zbytky někdy pozorujeme ještě při narození. Oči jsou modré, ale to se několik měsíců po porodu může změnit.

Nakonec jsem Vás chtěla poprosit. Nevím, co bude teď dál (a Tomáš toho má taky teď nad hlavu), tak jsem se chtěla zeptat, jestli by to některá z Vás v „mém“ týdnu (ale není to nutné) nemohla dotáhnou za mě do toho 40-tého týdne? Abych řekla pravdu, napadla mě Schamka. Jano, co Ty na to?

No, končím holčiny. Mějte se krásně a užívejte sluníčka a bříšek!

Vaše Lucka + Letňátko (35 tt)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 16.06.04 21:42

Ahojky všichni,

první vám musím napsat vzkazík od Lucije:

Od Janine: v sobotu 12.06. se nám narodila Anetka (47cm, 2570g) a Tadeášek (48cm, 2700g). Porod byl císařem a o něco dřív kvůli mým velmi špatným jaterním testům, které se stále zhoršují. Ležím U Apolináře a není to nic moc - přístup personálu, pomoc při kojení, dost mě to stresuje, už aby jsme byli doma.

Dál Lucka píše, že je u ní vše OK.

U nás je stav nic moc. Horm. mast zabrala ale rozjela ekzém po celém těle. Dvě noci jsme už nespali. Lenička je nervózní a my taky. Ještě chvilku vyčkám a kdyžtak se obrátím znovu na strýca.

Na sáčku s maliníkem píšou: Čajovou lžíci čaje přelejte šálkem vřící vody. Nechejte 10 minut vyluhovat a pijte vlažné.

Shamka - přišlo mi škoda nepředat informace z tohoto článku. Myslím, že si každá z vás musí informace přerovnat podle svého a použít je jak uzná za vhodné. Hlavně v péči o miminko a to zvláště u stravy se setkáte se spoustou informací a každá bude jiná. Neříkám, že všechno z toho článku je 100% pravda. Je to názor por. asistentek z pražské porodnice. Na ten maliník ještě kuknu ve svých byl. knihách.

Ještě se musím pochlubit, že jsem vyprala věci pro Lukáška a už jsou i vyžehlené. Byl to dost zvláštní pocit, protože v tom oblečení bylo spousta vzpomínek na Leničku jako miminečko.

Zatím se loučím. Musím uklidit, nakreslit deštník do cvičení a nachystat věci na zítra. I když teda po minulých nocích bych sebou raději pleštila do postýlky.

Ajka a Lukášek 31tt

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 16.06.04 21:53

Ahoj Lucko,
já sem jen nakukuju, tak Ti chci jen „vyjádřit účast“ v těch NEJDELŠÍCH týdnech před porodem (já už to zažila dvakrát), kor pro tebe to musí být dlouhý, ale vydrž a užívej si ještě toho klidu :-), však se taky dočkáš!
Takže Ti přeju krásný a zdravý miminečko a ať už jste brzo všichni pohromadě!
 Katka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.04 11:06

Luci, ak ťa to nezaťaží mám otázočku - ako sa v nemocnici stravuješ? Mne teda nestačilo nemocničné jedlo a manžel nevie variť… našťastie som tam nebola dlho, dopĺňaš si stravu niečím konkrétnym? Napr. ovocie, jogurty, zelenina? Aby malo mimi dosť výživy? Držím palce!!! Vďaka, Zuzana

Terez
Kecalka 456 příspěvků 17.06.04 11:25

Ahoj holky,
nejdřív bych chtěla pogratulovat všem maminkám k narozeným miminkům,i když opožděně-Petronella,Mo­nis,Keiko,Jani­ne,Misulko,ať vám miminka dělají radost,ať se jim líbí na světě a Tobě Misulko,ať Davídek rychle dožene,co nestihl v bříšku,ať jste co nejdřív doma.

Lucije-jsi statečná,neboj,teď už to uteče,jak voda a za chvíli budeš doma i s krásným miminkem.I když mně se to říká,když už sama mam depky,že to je moc dlouhý a kdy už se dočkám a to jsem doma…tak vydrž,myslíme na tebe a jsem zvědavá,co se z Letňátka vyklube :o)

Hromix-děkuju,že jsi si na mě vzpomněla a nic si nedělej z bříška,že je menší,neboj ono ještě vyroste a pak budeš vzpomínat,jaký to bylo,když jsi se mohla normálně ohnout a nepřipadala sis tak strašně neohrabaná jako já teď a to mam bříško úplně normální,není nijak speciálně velký,ale každý ohnutí nebo převalení v posteli mě úplně vyřídí :o)

Myslim,že většina z vás je na tom holky podobně,co.Já se omlouvám,že jsem se zase dlouho neozvala,jsem ostuda :o)
U nás to vypadá tak,že od tý doby,co jsem vy:,–(ila magnezium bříško pořád pobolívá,netušila jsem,že poslíčci budou takhle nepříjemný,ale aspoň si na tu bolest zvykáme :o) Čípek už mam zkrácenej a hrdlo pootevřený (nebylo mi ale řečeno,jak hodně),malá má +-3kg,hlavičku(92mm) má dole v pánvi a prý je připravená,tak mam být taky …no tak mam připravenou tašku a uvidíme,už aby to bylo,jen se bojim,aby si to princezna nerozmyslela a nechtěla tam ještě ty 3 týdny do termínu zůstat,protože to fakt teď vůbec neutíká,člověk je úplně vyřízenej,nic moc nezvládá,no nebudu si stěžovat,myslim.že hodně z vás je na tom podobně.
Tím jak je malá dole,tak mam pořád pocit,jako bych měla dole v podbřišku něco strašně těžkýho…no vždyť tam taky něco mam,že?
Tak se zatim všechny mějte co nejlíp,snad se zase brzo ozvu,ale raději nic neslibuju.

Co vy ostatní,kdo se blížíte k termínu,jak jste na tom s poslíčkama??? Potřebuju trošku uklidnit,že nejsem jediná :o)))

Terez,38.tt dle utz (37 dle MS)

irina
Kecalka 137 příspěvků 17.06.04 11:29

Ahojky spolutěhulky,
nejdřív chci pozdravit do Motola Luciji a popřát jí hodně síly a optimismu - Lucko už se to krátí a ani se nenaděješ a bude tády tvoje Letňátko a všechno bude zase růžový. Tak hodně štěstí !!!

Já se před chvílí vrátila z poradny, jsme v 35. týdnu, irinka váží 2.100 g a má prý tvar hlavičky po mně. Všechno OK, cervix skore 3. Paní doktorka mi brala vzorky na kultivaci. Takže myslím, že do 40. týdne vydržíme 2v1. Od 15.6. jsem na mateřské - papírově, jinak chodím stále do práce.

Ajko: přeju vám, aby se Leničce ten ekzém co nejdříve upravil, musí to být pro ni taky hrozné. Jinak díky za info - ještě z minulého deníčku a za seznámek. Další poradnu mám 1.7.2004.

Janine: gratuluju k nádherným dvojčátkům a přeju vám, aby jste byli všichni zdraví a mohli jít co nejdříve domů.

Pro dnešek asi končím, mám tu spoustu práce. Mějte se moc fajn a pohlaďte bříška a miminka.

Ahojky Irina + irinka 35 tt

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 17.06.04 12:39

Ahojky maminky bublinky,

tak jsem cestou na WC zamirila i k PC a verte mi,ze nez jsem prostudovala info z minuleho denicku,uplne se mi zamotala hlava.I kdyz komentarku ubylo,na me je to prece jen dlouhe sezeni.Ale alespon jsem se dozvedela zas co je tu noveho,nove rady-malinik atd :) a moc dekuju za gratulace k lepsicimu se stavu.

Zitra jedu k dr.Nevim,od kdy si dat materskou,jestli uz ted(8tydnu nebo 6tydnu pred porodem)Prve jsem chtela hned zkoncit nemocenskou,ale stejne musim doma stale jen lezet,tak nevim…Myslim,ze je jedno,kdy,ktery den nastoupim mezi tim 8 a 6 tydnem pred,nebo ne?

Moc moc gratuluji nasim dalsim dvojcatkum od Janiny a preji hodne zdravicka a stesticka do jejich krasneho zivota.
A taky zdravim Lucku,ktera musi byt stale jen v nemocnici.Ale neboj Luci,uz se to krati,tak vydrz.Uplne s tebou soucitim.

Taky si pamatuju,ze jste tu probiraly nejakeho streptokoka,ktre­reho dr.ted neleci(uz bohuzel nevim kdo) a jen vim,ze u nas v nemoc.rikali,ze to ma kazda 3.mamina,ze kdyz ho ma,daji ji jasne razitko do prukazky,aby to v porodnici videli,daji ji na zacatku porodu kapacku a bude to v poho.Kdo nema v prukazce,ze mu stery na tuto obludku byly delany,tak daji kapacku radej taky.Ja mam zas jineho streptokoka,ktereho mi leci uz ted antibiot.,ale jestli mam tady toho „kapackoveho“se dozvim priste(snad alespon tohle ne)

No nic, neni mi fakt nejak nadvakrat,uz tu sedim dlouho,takze se jdu zase preplazit do postele-uz me to zacina fakt stvat,dva mesice jen lezim jak kohoutek v komore s nozkama nahore a bojim se,ze budu ochabla a bez fyzic.sily rodit. Jo a taky si vzpominam,ze jste probiraly boleni kloubu-tak to me budi celou noc,.asi uz budu mit i prolezeniny..

Tak pa,pocasi se zase kazi,tak asi klesa tlak a v hlavicce to duni..

Any+lvicatko 32tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.04 12:46

Ahoj holky,
kde jste? všichni se opalujou nebo tak něco?

Lucije- díky za deníček, přeju ať v bříšku ještě chvilku vydržíte i když spostupujícíma vedrama v nemocnici to asi bude čím dál tím horší,co?

Janine- tak už máte dvojčátka na světě, gratuluju moc:)snad budete moct brzo domů a bude větší pohodička

Holky děkuju za reakce na Podolí, příští týden se tam půjdeme podívat, ale nejspíš už jsem rozhodnutá teď.Manžel tomu ústavu říká továrna na miminka a je to teda fakt- 3.500 porodů ročně

Dádula- tak to je super, že už máte trafiku.teď jenom jak je ta „boudička“velká, aby ses tam vůbec vešla:)

Ajka- moc vám přeju ať se to Leničce brzo spraví, to je hrozný takový otravný choroby

Přemýšlím co je s Pavčou, poslední co jsem zaregistrovala byla zlomená nožka, no třeba má jenom problémy s připojením

Schamka- myslím, že ty jsi fakt takový zdatný pisatel, tak co ty a deníček?

Terez- ty jo 38t., to už nám brzo budeš hlásit narození broučka a ještě si krásně užijete léto

Dneska mi přišel babyvak, sice odstín barvy je trošku jiný než byl na internetu, ale to mi áž tak nevadí, jenom bych teď potřebovala nějakou panenku abych mohla trénovat uvázání. Ještě mě u toho pobavilo, že nosnost je do 50kg, to bych mohla nosit Tomáška skoro do puberty.:)
Minule jsem si stěžovala, že máme lenocha, ale to jsem to dost zakřikla.Teď si intenzivně hledá polohu, ale nakonec se stejně uvelebí napříč. No já se svýma strachama z porodu si říkám, že on ten císař by možná nebyl marnej:), ale ne samozřejmě budu ráda když bude všechno probíhat tak jak má.

Venku je nádherně, tak půjdu něco vyřizovat do města.
Mějte se moc pěkně, opalte pupíky a něco napište:)

Rea a Bobíšek 31t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.04 13:13

Ahoj holčiny!
Slíbila jsem,že se ozvu v úterý po poradně,ale já se od té doby vůbec k počítači nedostala.A dneska toho mám tolik,že nevím,co dělat dříve.Zítra brzy ráno odjíždíme na víkend k rodině do Čech,tak jsem byla ráno nakupovat,musím balit,do toho má Kuba za chvíli rozlučku s předškoláky ve školce,pak musím ještě k mamce…no,takže v rychlosti.

Poradna dopadla naštěstí dobře,Bambulka je natočená hlavičkou dole-hurá!,Utz byl sice dost v rychlosti,takže váhu nevím,což mě trošku štve,ale hlavně,že se ještě moc neotvírám a měla by malá ještě nějaký čas v bříšku vydržet.Srdíčko nádherně tluče.Příště už mi budou v poradně točit CTG-záznam ozev plodu,tak už se těším.Malá má teď strašně často škytavku a vždycky to prďolku drží tak dlouho,až je mi jí, bobka, líto.Předevčírem jsme se s manželem nasmáli,to mi vážně bříško poskakovalo snad 20minut,on celou dobu ruku na bříšku a říkal,že to snad není možný.
Jinak unavená jsem čím dál víc,dost mě trápí senná rýma-nevím,jestli si mám dříve kapat do nosu nebo do očí,které mě děsně štípou.Křeče v nohách mám pořád,hlavně večer.Dneska v noci to bylo šílený.Kromě kotníků mi začínají otíkat už i ruce,musela jsem už taky sundat prstýnky.No,je těch neduhů dost,ale snad už to těch pár týdnů vydržíme…
Konečně jsem začala s masáží hráze.Teda,že by to bylo obzvlášť příjemné,to se říct nedá.No,ale snad to bude alespoň trošku k užitku.

LUCIJE-tebe moc zdravíme a děkujeme za deníček.Tak to uteklo a už budeš mít za chvíli vaše Letňátko konečně u sebe.Jsi opravdu šikovná,že jsi ten dlouhatánský pobyt v Motole tak skvěle zvládla.Tak ještě chvíli vydržte,držíme palečky,ať to dobře doválčíte!

JANINE-moooooc obrovská gratulace k Anetce a Tadeáškovi!Přejeme jim hlavně zdravíčko,štěstíčko a ať vám dělají jen samou radost.A taky aby vše bylo o.k. a vy mohli jít co nejdříve domů.Těšíme se pak na další zprávičky od vás.

Holčiny,omlouvám se,že dnes nebudu reagovat jmenovitě,ale vážně nestíhám.Letím balit a chci ještě udělat řezy.Doufám,že bude vše v pořádku a přijedeme v neděli pohromadě.Snad jo.Ještě mám teoreticky dost času.Tak doufám,že Verunka nebude chtít vykouknout na svět tam,kde jsem se narodila já.Mějte se všechny moc krásně,užijte si hezký víkendík a opatrujte se i s bříškama nebo už drobečkama.Jsem zvědavá,kolik bude novinek.jak se vrátíme.

Tak pa Evka a Verunka 34.tt(35.podle UTZ)

Lea
Kecalka 207 příspěvků 17.06.04 13:13

Ahoj holky,

uz strašně dlouhou dobu zvažuju, že se přidám k vám do deníčku, a tak se k tomu nakonec odhodlávám. Určitě tady budeme nejmladší benjamínci (TP někdy mezi 17-19. zářím, ale to je pořád ještě léto, že jo?), ale to snad nebude vadit, u Brusinčátek mají taky poměrně velké rozdíly a jsou bezva parta. Celkem dost z vás totiž znám ještě ze snažilek, a tak jste mi blízké.
Trochu se teda představím, je mi 30 a čekáme prvního mimíska, povedlo se to po 14 měsících přirozenou cestou, poslední měsíc, který jsem byla odhodlaná nechat to náhodě. Asi ty vánoční prázdniny:-) Momentálně (teda už 3. rokem) bydlíme s manželem v Anglii. Manžel je Čech.
Musím zaťukat těhotenství probíhá zatím bez problémků a berou to tady teda hodně stylem „necháme to přírodě“, což mě hlavně na začátku dost znervózňovalo (první kontrola až ve 12tt, první UTZ ve 14tt atd.), ale už jsem si na to jakž takž zvykla. Hlavně od té doby co mimís kope.
Jen mě v posledních asi 2 týdnech trápí skoro nepřetržitá bolest kolem pupíku, ale tu jste zrovna probíraly v minulém deníčku, tak mě to trochu uklidnilo, že to není nic tak neobvyklého.
Tak to by na začátek asi stačilo, jen ještě připojím pár komentářů:

Lucije - posílám na dálku moc pozdravů, tvoje zprávy a deníčky sleduju od začátku a mockrát jsem na tebe myslela. Máš můj obdiv za to jak to statečně neseš, určitě ti v tom pomáhá vědomí, že ten výsledek bude stát za to! Tak se drž!

Zdravím všechny bývalé kolegyně snažilky Kristy, Pavču, Ulriku, Ajku, Petulku a Janine, které gratuluji k čerstvým dvojčátkům. (Určitě jsem někoho vynechala, tak se omlouvám)

A na závěr dodatečně gratuluju všem už vylíhnutým miminkám a jejich maminkám Petronelle, Keiko a Monis a obzvláště myslím na Misulku a jejího Davídka, aby to spolu dobře zvládli.

Tak se holky mějte krásně, užívejte ještě pupíčky, prý se po nich pak dost stýská.

Pá Lea a Pantůfek 27tt :-)

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.04 13:22

Ahoj terez,

nejsi rozhodně jediná, takže tě jdu uklidnit. Já si říkám, že bych měla bejt vděčná, že to začalo až teď, protože je to docela nepříjemný, i když vydržet se to sámo dá.

Buď v klidu, mimís ví co dělá (aspoň někdo, co?) :-)

Peta a Véčko - 38+4tt

Terez
Kecalka 456 příspěvků 17.06.04 13:45

Díky Péťo,
ty už to máš taky za pár,držim palce,ať se Véčko v klidu vyklube a dej vědět :o)
 Terez

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 17.06.04 13:48

Ahojte!!!

Tak, Janine, blahozelam k vyliahnutiu dvojciatok, nech rastu do sily a krasy, nech su zdrave a nech vam prinasaju kopec radosti!!! ;o)

Lucije - tak som nad tym rozmyslala, myslim, ze musi byt hodne zvlastne, ked vies, kedy sa najneskor Letnatko narodi. Ja som si sice vyznacila do kalendara termin porodu, ale to je len, aby sa mi jzili vlasy na hlave, ako to je uz blizko ;o))) Samozrejme, ze ten nas Pampusik si vykukne kedy sa mu zachce - ja mam nejake tusenie, ze budem prenasat (neviem preco), manza zase „vygeneroval“ termin porodu na 9.jula ;o) Tak ci onak, drzim ti palce, aby ti to uz rychlo ubehlo, nech ste konecne doma a ty si mozes vychutnavat materstvo, ked uz to tehotenstvo prezivas v posteli.
Co sa tyka pisania dennicka - noooo, najprv ma obliala hroza, ze teda taka zodpovedna robota ;o) ale v podstate nemam nic proti. Ja by som vsak bola rada, keby sme sa nejako aj striedali, totiz buduci vikend dojde moja maminka s tatuldom (ocino pojde po tyzdni domov, ale maminka tu bude cele leto) a to potom netusim vobec, ako budem na tom s mojim kamaratstvom s pocitacom. Ale mozno na par riadkov si najdem cas vzdy, vsakze to nemusi byt dlhe? ;o)
Este ale neviem, ze ako na to, v akom formate to pisat a ako to poslat, atd ;o) ale to vyriesime…

Terez - boze moj, 38.tt. Ja ti normalne zavidim, aj ked viem, ze dojde aj na nas ;o) Len uz sa nejako neviem dockat, aby sa ten nas maly vyliahol ;o)

Ajka - drzim Lenicke palce, aby jej ten ekzem ustupil. Moja kamoska ma dve deti, obe maju asi alergiu na mlieko a vajcia (no a potom var takym detom), co sa prejavuje ekzemom. Filipko to ma na lickach ;o( a Nelka na nozickach za kolienkami. Takze viem, ake su s tym priblizne starosti. Tiez skusaju vsetko mozne - od vazeliny, cez homeopatika, horm. maste az po dietu. Raz je lepsie, raz horsie, ale nejaky dlhodoby efekt zatial nedosiahli. Ja len dufam, ze ak ma mat nase dietko nejaku alergiu, nech ju ma ako ja - na slnko alebo nieco taketo mierne.
Joj, este mi napadlo - nechcela som minule, aby to vyznelo, ze sa mi nepacilo, ze si sem dala ten clanocek. V podstate som aj ja chcela to co ty - poskytnut informacie. Takze som napisala to, co som citala. Tak sa dufam nehnevas ;o)

Rea - presne nad tym som dnes uvazovala. Objednala som si satku a mudrujem, ze si pojdem asi od nejakej maminy a teda najma od jej dcerky pozicat nejaku babiku, aby ked mi satka dojde, som mohla nacvicovat. Ale to by mozno boli lepsie „nase“ macky, ktore nam chodia na zahradu „po vypalne“ (krmime ich, ale nebyvaju s nami, neviem kde byvaju). Macky su predsa len zive a budu sa hemzit - ved ani babatko nebude strnule. ;o) Poznas ten test pripravenosti na rodicovstvo? Jedna z uloh je nacvicovanie obliekania - vezmite chobotnicu a sietku na nakupy. Pokuste sa napchat chobotnicu do sietky tak, aby jej ani jedno chapadlo netrcalo von ;o)))

Any - ty z nas asi najlepsie chapes, ake pocity ma Lucije, ze? Tak nech ti to v tej posteli rychlo ubieha, ved ti staci to dokopat na koniec 37.tt a potom je to uz porod v termine. Drzim palce a zelam vela optimizmu! ;o)

Irina - to vazne ani na chvilku z roboty nevypnes? Holka zlata, ved za teba to snad bude musiet niekto odrodit. Ale vazne - snad sa ti podari do porodu trosku zmiernit tempo a vychutnavat si este aj to tehulkovanie a sladke „nicnerobenie“ - tym myslim dni, ked sa este nebudes musiet starat o Irinku. Ozaj, ako ste pochodili nakoniec s tym menom?

Lea - vitaj v dennicku. Tak aj ty si mala v cudzej zemi kulturne soky zo zdravotnou starostlivostou? Na jednej strane mi to tu (v Holandsku) takto vyhovuje, nerobim si starosti a vazne sa nebojim, beriem tehotenstvo ako totalnu pohodicku, problemy si nepripustam, na druhej strane, ked si precitam o slabom cipku, cukrovke, alebo o takych streptokokoch, tak mam dost - streptokoky mam uz na papieriku a buducu poradnu sa na to opytam. Aj ked na to dostanem asi taku odpoved ako minule na moje dioptrie a mozny cisarsky kvoli pripadne slabej sietnici: „Pohodaaaaaa…“ ;o) Nastastie sa tomu da aj verit, lebo na vysetreni na sosovky mi ociar (na Slovensku) povedal, ze oci su (okrem tej kratkozrakosti) v poriadku. Ale odkial to vedela PA, to netusim ;o)

A este kratko o nas, ak to niekto docital az sem ;o) My mame dneska ultrazvuk a straaaasne sa tesime!!!!! ;o) Najviac ma zaujima, aki sme velki a ci teda este stale patrime k Potapacom ;o)
Inak mam posledne dni pocit, ze sa medzi nohami (ehm) rozpadnem ;o) Chodim totalne sirokorozchodne ako nejaka kacica ;o) Teda lonova kost mi dava zabrat, mam pocit, ze to tam mam tak uvolnene, ze by som porodila Pampusika aj keby bol priecne ;o)
Idem si sparit trosku brokolice, zase ma na nu obchadza chut. Inak uz obkukujem bazu, aby som si spravila ten sirup(bezinkovy sirup) od Ajky ;o) Tiez uz nam tu kvitnu lipy, paneboze to je vona. Ozaj, nemate niektora pocit, ze silno vnimate vone a niektore sa vam vyslovene ziadaju? Mne to zacalo tym ovoniavanim cerstvo oprateho pradla, potom ovoniavanim dreva cerstvo zlozenej komodky a dnes som nadsena z jedneho gebritka na vlasy ;o) tak prima to vonia!!! ;o))) Som teda poriadne strelena ;o)

Tak, tento prispevok vyzera na Nobelovku za literaturu, tak uz to necham ;o) Vsak sa po UZV zase ozveme. Majte sa pekne, opatrujte si pupenda ;o)
Papa!
Schamka + Pampusik (zajtra 36.TT ejha!)

Lea
Kecalka 207 příspěvků 17.06.04 14:13

Ahoj Schamko,

děkuju za milé přivítání. Radši ti napíšu hned, protože já jak začnu něco odkládat…
Taky mi to na jednu stranu víc vyhovuje, že tady se vším tak nestresujou, ale zase samozřejmě nechci nic zanedbat. Konkrétně s těmi streptokoky. Protože vím, že mi kdysi asi před 3 roky nějaké doktorka ještě u nás při prohlídce našla a brala jsem na to ATB, tak jsem se na to zrovna teď v úterý ptala PA, jak to dělají tady. Říkala, že si s tím tady samozřejmě nelámou hlavu, protože i po přeléčení se to těhulkám vracelo. Ale když s tím mám zkušenost, tak mi tedy v 36tt udělají výtěr a kdyžtak mi dají ATB přímo u porodu. Tak jsem ráda, že jsem si to alespoň takhle „pojistila“. Proč zbytečně riskovat, že? Když stačí udělat kontrolní výtěr.

To seš ráda, že budeš mít u sebe mamku, že? Naši se sem chystají v srpnu ještě před porodem na necelých 14 dní a pak v říjnu, aby ještě stihli čerstvouška:-)

Tak se měj moc hezky
Ahoj Lea

Martas2
Stálice 78 příspěvků 17.06.04 16:44

Ahoj holky,
nejdřív chci popřát dvojčátkům od Janine hodně zdraví, štěstí a síly do života. Doufám, že jste všichni tři v pohodě a že se brzy ozvete.
Pak se vám musím pochlubit s nejhorším zážitkem včerejšího dne. Byli u nás na návštěvě mamka s taťkou a tak si sedíme a klábosíme, no chtěla jsem se zvednout a jít si odskočit. Vůbec nevím co se stalo, jestli se mi zamotala hlava nebo uklouzly nohy, no prostě jsem spadla jak pytel brambor přímo na zadek, druhý náraz byl na záda a lokty. To ještě kdybych spadla jen tak dozadu, ale já ještě vykopla nohy, aby to stálo za to a bylo to pořádně z výšky. Po tom pádu mi první problesklo hlavou, že je to v háji a že jedeme do Podolí. Strašně jsem se lekla, chvíli si pobrečela, hned mě dali do polohy ležmo a pozorovali jestli je všechno v pořádku. Naštěstí se do rána nic nestalo, i když mě trochu pobolívá v podbřišku, ale Adámek kope pořád stejně tak to snad bude ok. Tolik ke včerejšku a mýmu černýmu dni. Zítra si jdu konečně pro mateřskou, asi poprosim doktora ať se na prcka radši podívá. Taky jsem dneska v noci poprvé pocítila poslíčky, tedy řeknu vám pěkně to bolelo, až mě to vyděsilo.
Tak se opatrujte ať nemusíte pak trpět strachy jako já.
Marťas a Adámek (33+6)

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 17.06.04 18:43

Ahojte babulenky,
jakpak se daří? Koukám, že většinu z nás sužují nějaké drobnější neduhy, ale to holt k těhulkovství patří! Však už to nějak doklepeme:-)

My jsme dnes byly s Evelinou na cvičení v porodnice a mám pocit, že už ani nemusíme na předporodní kurz. Na začátku jsme totiž začaly cvičit dýchání, pak začala ta PA něco povídat o porodu a už jsme u toho zůstaly:-) Prostě jsme nehnuly ani prstem, zato jsme se dozvěděli spoustu informací co nás zajímaly:-) Pak jsme vyrazily do města a já utratila přes 1300Kč, no síla! Říkala jsem si, že mě Tom ubezduší až se přiznám, ale nákupem byl nadšen, hlavně některýma věcma, třeba super lahvičkou:-) Zdá se, že se na to taťkovství fakt těší:-) Jen mě naštvalo, dneska měli dovézt nový kočárky co chci, a zase nepřijeli. Já i ta paní z obchodu už jsme z nich na nervy:-)

LUCIJE - teda je mi líto že musíš mít na 100% císaře, ale hlavně že Letňátko hezky roste a že bude v pořádku! Věřím že už musíš mít té nemocnice plný kecky, já už bych asi ležela na psychiatrii a ne na gyndě. Jsi fakt moc statečná a věř že máš můj obdiv!!! Tak se opatruj a pozdravuj svého Tomáše!!! A ještě jestli smím, tipuju že Letňátko bude Potápěč:-)

AJKO - to je teda blbý že je na tom Lenička tak zle, ale snad strýc zase pomůže!!! Moc na vás myslím, ekzémy jsou fakt hnus!

JANINE - moooc moooc moooc gratuluji k Anetce a Tadeáškovi! Jsou pěkně velcí! Tak ať se jim tady na tom světě líbí a ať ti dělají jen samou radost!!! A ty jména jsou krásný:-)

TEREZ - no ty už to máš holka fakt zapár! To se budeš za chvilku chlubit svým mimiškem:-) Mě už je to taky dlouhý a to jsem teprve ve 34. týdnu:-( A to ještě budu nejspíš dle dr. přenášet:-( Ale jednou se dočkám, třeba díky přenášení budu v porodnici s Evel:-) Ty a jaký jsou ti poslíčci? Já totiž mám občas trošku jako menstruační bolest v zádech, ale to už jsem měla i někdy kolem 27. týdne a přitom jsem v pohodě. A objeví se to jen velmi velmi zřídka a ani to není nijak hrozná bolest, jen to je nepříjemný. Tak nevím, jestli to jsou poslíčci nebo ne.

IRINO - to je fajn že poradna byla v pořádku!!! A ty si nechceš před porodem v klídku doma odpočinout? Stíháš si všechno vyprat a nachystat, když jsi takový pracant?

ANY - je fajn že ses ozvala! Ale pokud ti sezení u PC nedělá dobře, tak raději odpočívej!!! I když věřím, že musí být nepříjemný pořád jen ležet! Já ležela dva dny kvůli těm hemeroidům, abych zmírnila ten tlak a měla jsem dost. A to jsem podnikla i procházku se psem a tak. Ale vydrž, budeš za to odměněna tou nejsladší odměnou:-)))

REO - mě pobavilo že je ten baby vak do 50kg:-))) Já bych si docela chtěla koupit ten šátek na nošení, ale je to dost drahý, tak ho asi oželím:-(

EVKO - to naše miminko má taky dost často škytavku, určitě každý den, někdy i dvakrát a taky to trvá třeba 20 minut:-) Je mi to docela k smíchu, jen doufám že toho drobka to nějak netrápí!

LEO - vítej mezi námi i s Pantůfkem! Tak vidíš, zase jsme kolegyňky:-) A to že máš termín až v září přece vůbec nevadí, my si tě tu rády necháme:-)

SCHAMKO - doufám že sis dnešní UTZ krásně užila! Já si ten poslední neužila, protože měli rozbitou televizi:-( A souhlasím že bys mohla vést deníček! Vždy máš spoustu zajímavých informací, i když je pravda že se slovenštinou někdy bojuju (to jsem ostuda, co?!). A taky deníček nemusí být nijak dlouhý, však my jsme ženský ukecaný a společné téma vždycky najdeme:-)

MARŤAS - to je blbý že tě tak trápí poslíčci, ale aspoň si zvykneš:-) A ten pád musel být hrozný, taky bych se vylekala, jak znám Toma tak bych hned musela do špitlu:-) Ale hlavně že je vše fajn, i když tomu doktorovi to řekni ať vše zkontroluje!!!

Tak kočky, končím, u PC mě vždycky hrozně rozbolí záda, tak jdu něco dělat. Všem vám přeji krásný večer!!!

Kristy a Knedlíček (33+6)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.04 21:05

Ahoj Kristy,
u mně ti poslíčci jsou hlavně bolest bříška docela dost silná,podobná jako při MS,bolí i záda a tvrdne břicho,ale to tvrdnutí neni u mně žádná novinka,každopádně dost silná bolest v podbřišku.
Jo a u počítače mě taky hned bolí záda,ale máš pravdu,to už vydržíme :o)
Tak se měj a pozdravuj Knedlíčka,on už je taky asi pěkně velkej Knedlík…:o)))
 Terez

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.04 21:11

Teda nevim,proč se mi tam ten poslední komentář objevil tak divně…
 Terez

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 17.06.04 21:27

Ahoj děvčata,

teda řeknu vám, že jsem stále více unavenější. Stačí třeba hodinu doma něco dělat a pak jsem na půl dne vyřízená.
Pro miminko mám téměř vše připravené. Věcičky mám vyprané a vyžehlené, plíny taky, dnes jsem ještě myla chrastítka a hrkačky, které mně zapůjčila ségra. Zítra mi přijede mamka pomoci uklidit ložnici (mám tam spoustu kytek, tak abych to netahala) a pak manžel posune postele a přivezeme postýlku. Už ji mám složenou v dětském pokoji, stačí jen povléknout matraci a přikrývku.
Včera jsem se dozvěděla, že moje kolegyně z práce, která měla termín jen o týden dříve než já, už 11. června porodila holčičku. Trochu jsem se zalekla a šla raději připravit 3 tašky : do porodnice ( mám cestovní tašku - Pepa se diví, kolik toho mám, ale když máme mít plínky na mimi, vložky, župan …tak je taška narvaná), dále pak tašku s věcičkama pro mimi na cestu domů a tašku s věcma pro mě na cestu domů. Taky jsem si koupila Yal na vyprázdnění a Tantum Rosa k omývání spodku a lepšímu hojení po případném nástřihu hráze.
Zítra jdu do poradny a chci se zeptat, jak je malá velká. To se ale asi zjistí jen z UZV a ten mi dr. asi neudělá.

Terez - ty jsi v 38 tt stejně jako já. Nevím, co to jsou poslíčci, ale občas mě zabolí v podbřišku, tak nevím, jestli to je ono. Mohla bys to nějak popsat?

Janine - gratuluju k děťátkům = Anetce a Tadeáškovi. Máte páreček, jak vám to pěkně vyšlo. Přeji jen samé zdraví.

Any - pokud jsi doma na nemocenské, tak je snad kvůli penězům lepší jít na mateřskou až 6 týdnů před porodem. Prodloužíš si dobu, kdy budeš dostávat mateřskou a rodičovský příspěvek.

Leo - vítám tě u nás v deníčku. Asi budeš s porodem poslední, ale zase se dozvíš hodně informací od stávajících matek. Pozdravuj v Anglii Pantůfka.

Martas - ty jsi mě teda vylekala. Nejvíc vylekaná jsi ale asi byla ty, když se to stalo, ani nevíš, jak. Musíme na sebe dávat stále větší pozor.

Budu končit. Hrozně mě brní ruce (to zase bude noc!) a Madlenka v bříšku řádí, jak žralok. Poslední 3 dny se mi nádherně vybouluje břicho v místech, která Maruška zkoumá, asi má málo místa.

Dávejte na sebe pozor a kdo další bude rodičkou? Terez nebo Missorka nebo snad já?

Gruzie + Madlenka 38 tt

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.04 21:54

Ahojky Gruzie,

předem přeju hodně štěstíčka :-)

Ještě k těm poslíčkům - je to teď aktuální téma (aspoň u mě) - věř mi, ale, že to poznáš! Já se taky bála, že to nepoznám, ale všechno bylo jinak. Taky nemusíš mít vůbec žádný a můžete jet s Madlenkou rovnou pěkně naostro!!! :-)

Jinak popis… Bolí tě v podbřišku asi jako při MS, mě u toho ze zhora dolů tvrdne břicho a někdy vystřeluje bolest ze zad dopředu… Chytré knížky praví, že když si dáš teplou vanu a přejde to, jsou to poslíčci, když to nepřechází tak asi Madlenka přichází… :-)

Hodně zdaru a síly!
Peta a Véčko (obřík-šutřík), 39.tt

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 18.06.04 08:14

Ahoj holky,

tak se konečně hlásíme po strááááášně dlouhé době! A tady je tolik novinek, tolik už narozených především dvojčátkových miminek:-))))

Moje první gratulace tedy patří jim: Petronello, Keiko, Monis, Janine a Misulko - moc vám všem blahopřejeme a ať se těm vašim prťouskům na světe moooc líbí:-)))

Lucije: co jsem byla mimo, koukám, usídlila ses opět v Motole. To mě mrzí, posílám alespoň trošku povzbuzení. Musím říct, že jak jsem ležela doma v posteli s tou nohou a mohla leda doskákat o berlích na wc, tak mi došlo, že to musí být hrozně těžké ležet tak dlouho v posteli. Já jsem byla už za 2 dny naprosto „oležená“, přespaná a podobně, dny se mi neskutečně vlekly. Takže fakt smekám a ještě jednou posílám hodně síly do těch závěrečných týdnů. No ale podle toho co píšeš, že se Letňátko musí vylíhnout do 37.tt, tak už to zase tak dlouhé nebude:-))))

Ajka: mockrát děkuji za deníčky, z práce jsem si všechno přetáhla domů, tak je to kompletní. Vidím, že máte s Leničkou zase trápeníčko s ekzemem, teda to je pech, zrovna, když se udělá i pěkné počasí, to si ho ani chudinka malá moc neužije. Snad se to alespoň trošku zlepší a budete mít chvilku pokoj.

Terez: no koukám, taky už se to u vás chystá, pěkně postupně, jak to má být. Taky beru pořád hodně magnezka, tak jsem zvědavá, co to se mnou udělá, až ho budu muset vy:,–(it. Kolik týdnů před termínem jsi ho musela vy:,–(it?

Irina: teda ty jsi pracant! No ale přiznávám, jak mi dali chodící sádru, už jsem taky mazala do práce a dávala všechno do kupy, abych mohla odejít na tu mateřskou 6tt před termínem, teď už jsem teda doma, protože zadarmo přece nebudu nikde s pupíkem pobíhat:-))))

Any: koukám, řešíš streptokoka, tenhle stěr mě momentálně čeká, tak doufám, že tam nebude a nebo se nám ho podaří zničit ještě před porodem a nebudou mi muset dávat během porodu kapačku. Pokud vím, jde o to zabránit infekci, aby se miminku dostala do očí a pusinky při průchodu porodními cestami.

Rea: pozdravuju, koukám, že sis všimla, že chybím:-)))) Babyvak si taky chci pořídit, je to jedna z mála věcí, co nám chybí, minulý týden jsem lítala po úřadech a zjistila, že většina potřebných míst tady sídlí tak ve 2-3 patře bez výtahu, takže s kočárkem to asi fakt nepůjde:-))))

Evka: to jsem ráda, že nejsem sama, komu ta masáž hráze teda nepřijde jako bůhví jaké vzrůšo:-)))))

Lea: myslím, že i v září je ještě léto a vůbec nevadí, že budeš mít jedno z posledních vylíhnutých miminek v deníčku:-))) Připojuji se k vítacímu výboru:-)))) Je prima mít tu další dušičku ze snažilek:-)))

Schamka: tak s tou stydkou kostí mi mluvíš z duše! Teda musím se přiznat, že tohle patří k nejhorším zážitkům z těhulkovství:-))) Kolikrát, když se v noci otáčím mě vzbudí taková příšerná bolest, nejhorší to bylo se sádrou na noze, protože ta tomu ještě přidala pěkných pár kileček navíc:-))) A jako kačena chodím taky, snažím se teda dát „nohy k sobě“ ale ne vždy se mi to daří:-)))) Manža z toho má ohromnou legraci, zrovna minulý týden jsme spěchali na autobus a to se mohl málem smíchy potrhat:-)))) No nemám to s ním jednoduché:-))))

Marťas: teda holka až mi z toho tvého pádu zatrnulo a znovu se mi vybavil ten můj žuchanec na schodech. Pokud máš cestu k doktorovi, tak určitě nech adámka zkontrolovat, i když je fajn, že se mrská. To ten náš nezbeda se po tom pádu ani nehnul, celou dobu na chirurgii ani ťuk a jakmile mě odvezli na kontrolu do porodnice a připojili ho na monitor, začal dělat vylomeniny a to mi teprve spadl kámen ze srdce.

Kristy: mě popadla poslední 2 dny nákupní horečka, takže jsem dotáhla domů snad absolutně všechno co nám ještě chybělo, udělala průvan na svém bankovním kontě a manža nestačil koulet očima:-)))) Ale mám alespoň pocit, že už mi nic nechybí:-))))

Gruzie: no vidím, že i u vás je to pomalu na spadnutí, vzorně nachystané tašky do porodnice! To mi připomíná, že zrovna přemýšlím, do čeho ty věci dám, protože tady taky nedostanu ani vložky ani plínky a tak to všechno budu muset táhnout z domu:-)))) Manža to vyřešil a prý si to mám sbalit do krosny:-))) No chlap:-)))

Tak doufám, že jsem na nikoho nezapomněla:-)))

A co bylo důvodem našeho dlouhého výpadku? Napřed to byla zasádrovaná noha, skutečně se s ní nedalo sedět u PC, protože okamžitě otíkala a fialověla (což dělá občas do teď) a když jsem se po několika posledních hektických pracovních dnech dočkala 10.6. vytoužené MD sežral nám domácí PC nějaký zákeřný virus a bylo po netu. Naštěstí už zase šlape jako hodinky, dostal léčebnou kůru a snad se nám další virtuální potvory vyhnou.

Jinak jsem koukala do minulého deníčku a většina z vás už pilně připravuje vše pro miminko, tak mi to nedá a vrhnu se do praní a žehlení taky, nakonec je toho dost a určitě to nebudu dělat v jednom zátahu a čas se krátí:-))) Na poslední kontrole bylo všechno v pořádku, čípek drží jako dveře na petlici, tak z nás měl pan doktor radost. Další kontrolu máme v pondělí 21/6 a pak už nás asi pomalu přesune do nemocnice, kam se tu chodí na KTG.

Tak vám všem přejeme krásný den, u nás zrovna svítí sluníčko, tak jdu na chvilku ven, skočím do obchodu na čerstvé koblihy:-)))

Pavča + Kulihrášek 35tt

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 18.06.04 09:36

Ahoooj! ;o)

Tak sa hlasim so spravami zo vcerajsieho UZV ;o) Sme celi a sme v poriadku. Tentokrat mal pristroj iba jeden monitor a aj ked ho natocila PA na nas, tak ja som to mala dost zboku. Ale neva - kukat po ocku na manzela, ktory mal vynikajuci vyhlad, ako vzrusenim ani nedycha, to bolo nieco! ;o) Tak sme videli rucicky a pasticky, stehienka, kolienka, lytocka, nozicky, chrbticu, rebierka, plny mocovy mechur, bijuce srdiecko a dokonca aj tvaricku. Mame kusok nahraty na kazete - to inak som dobre dovrzala. Mame totiz kazetu z prveho UZV a neviem preco, pretocili sme ju na zaciatok. Samozrejme, ze ma nenapadlo sa na nu mrknut napr. pred tyzdnom, ale kukla som, ci je dobre nastavena, aby siel zaznam za zaznamom iba hodku pred odjazdom na polikliniku. Takze som zistila, ze nie je a tiez som zistila, ze to rucne len tak nepretocim, ako sme kedysi pretacali ceruzkami magnetakove kazety (nemame video… chceme to totiz nejak zdigitalizovat a dat na DVD). Takze sme kvoli 3 min. zaznamu kupili dalsiu 180min. kazetu ;o) Ale co clovek nespravi pri prvom dietati, ze? ;o) ;o)
Omerat sme si dali iba brusko a stehennu kost, aj to sme sa vzpierali. Hlavicka je uz zcasti za lonovou kostou, takze tu sme si pekne skryli a nedali si merat. Takze ani nevieme, kolko priblizne vazime, lebo na vypocet treba vsetky 3 udaje. Podla toho stehienka a bruska je Pampusik velky na 34.tt, takze sme skor mensi ako vacsi ;o)
Tiez mame jednu fotku a nevieme sa zhodnut, co na nej vlastne je. Teda vieme, ze hlavicka, ale nevieme z akeho uhla. Takze to od vcera riesime ;o) Nemame skener, ale odfotim ju a skusim dat do galerie, alebo aspon k nam na rodina.cz a mozno nam poradite.
No a na zaver - ziaden presun ako Maggie sa nekona - PA bez zavahania zahlasila, ze je to Potapac, dokonca nam ukazala aj ehm gulky ;o)
Este mi brali krv, aby zistili, ci mam dost zeleza - no som zvedava, ci hej, citim sa celkom fajn. Nastastie sa nekonali ziadne 4 skumavky ako na zaciatku tehotenstva, takze som to prezila v zdravi. Sestricka sa na mne bavila, ked som sa jej spytala „to uz je vsetko?“ ;o) Zobrala mi skutocne tej krvi iba malicko a ani zle mi nebolo. Taka som ja hrdinka, hehehe.
Nuz a kedze sme v poriadku a nic nam nechyba, tak sme vcera na oslavu zasli na Harryho Pottera. Ludia, ja v tom kine mam uz poriadne dost. Nemohli by tam mat nejake gauce pre tehotne, kde by sme sa mohli nejako lepsie zlozit??? Teda nie ze by tie sedacky boli nepohodlne, ale nohy si tam nie je kde vylozit a nejako mi je to tam moc kolmo ;o) Film sa mi pacil - tie triky boli skvele. Aj pribeh bol celkom ok - no vsak rozpravka ;o)
Zajtra sa manza chysta na fotbal. Holandsko je fotbalom uplne po:,–(nute, oslavuju to viac ako napr. kralovnine narodeniny, Velku noc a Vianoce, ci viac ako 1.maj my kedysi ;o) V:,–(e su oranzove vlajky a to tak, ze ich maju krizom-krazom ponad cestu z jednej strany ulice na druhu, taku siet. Tiez maju v oknach oranzove tricka, predava sa tu vsetko teraz oranzove, dokonca maju aj slapky na plaz, co otlacaju do piesku „Hup Holland!“ ;o) Marketingovi pracovnici sa vyzurili.
Rozmyslam, ci mam ist aj ja pozerat zajtra zapas - predsa len ja fotbal nemusim, navyse nemame TV, tak to ide Pavel pozerat do krcmy (s dalsimi Slovakmi). No a zafajcene prostredie ma tiez nelaka. Tiez sa bojim, aby nedostali na drzku - predsa len Holandania nebudu rozlisovat, ze ci hovoria po slovensky ci po cesky. Tak sa mierne bojim ;o) Ale dufam, ze to Cesko Holandanom nanda!!!!! ;o)

Nuz, to je od nas nateraz vsetko. Majte sa pekne! Ja sa sem este dnes mrknem, takze piste! ;o) ;o)
Schamka + Pampúšik Danúšik Sebastúšik ;o) 36.tt

irina
Kecalka 137 příspěvků 18.06.04 10:09

Ahojky holčiny, těhulky, maminky, miminka, bříška,

právě mám poslední příležitost vám napsat, pak asi týden nebudu moct. Před půl hodinou jsem se dověděla, že dnes ve své stávající kanceláři končím a zítra ji budeme stěhovat se vším všudy ke mně domů do - již nachystané - pracovny. Dnes mi tam zapojují linku. Možná že mi půjde připojení už zítra, ale moc na to nesázím, spíš to nějaký den potrvá. Mám z toho rozporuplné pocity, na jednu stranu se strašně těším, že si konečně budu moct taky vyprat a nachystat věcičky pro mimi (to se teď nedalo, protože jsem od rána do pozdního odpoledne byla v práci a o víkendech stále pracujeme na domečku - nyní venkovní práce). Na druhou stranu - strávila jsem tady 6 let svýho života a velmi úspěšně a teď mám pocit, že vše končí. Doma budu sice pracovat, ale už jen účetnictví a administrativu a uzavírání obchodů a hledání klientů a takové ty věci - to už pro mě nebude. Musím předat veškeré své klienty (je jich asi 2.000) nové kolegyni, která za mně převezme i rozjeté obchodní případy. je mi to tak trošku líto, pořád si připadám, že se mě to netýká. Jsem asi blbá co? Ale když něčemu všěnujete tolik úsilí, času i kus sebe, tak vás to fakt rozhodí.
No, už se nebudu zpovídat ze svých pocitů a valím balit a uvolnit kancl. Ach jo, normálně mi je z toho do breku.
Doufám, že ty rebeky, co s něma dělám aspoň přijmou mé pozvání na oběd - jako na rozloučenou. Spíš asi ne, no uvidíme.

Holky doufám, že se za váma dostanu co nejdřív, tak se všechny opatrujte a pozdravujte bříška a miminka.

Ahojky irina + irinka dnes 35 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.04 10:37

Ahoj holky,
tak to jsem zvědavá…teoreticky byste měly být obě dřív,já jsem 37 podle MS a 38 podle utz.

GRUZIE-poslíčky už ti popsala Missorka,přesně tak to mam i já a ta bolest je u toho celkem silná…

PETO-to pojmenování obřík-šutřík je úplně přesný ! To jsem se zasmála,mně přijde,že mi břicho visí dolu a že mam v podbřiku kamení…

Jinak je u mě nového to,že mi nejspíš odešla hlenová zátka-takový jakoby špinění,tak jsem hned pročetla všechny knihy,ale dočetla jsem se,že to může být těsně před porodem,ale taky několik týdnů před porodem…tak to jsem se toho dozvěděla ! Tak uvidíme…Na víkend jedeme pryč,tak si raději vezmu tašku sebou.

Terez

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.04 10:45

Ahoj Pavčo,to je fajn,že jste v pořádku a že jsi se ozvala. K tomu magnezku,mně bylo řečeno,že od 36.tt už by se brát nemělo,takže jsem ho brala do 35.týdne,tak už bys měla asi taky brzo vy:,–(it.
 Terez

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.04 10:52

Ahoj děvčata,
chtěla jsem se zeptat jestli některá z vás má vybranou porodnici v Neratovicích kromě Missorky ta má bohužel termín dřív. Trochu sonduju bylo by prima ,kdybych tam někoho od vás potkala.Díky Lucka

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 18.06.04 11:03

Ahojte holčiny,
tak jsem pěkně naštvaná, na sebe, napsala jsem tak dlouhý komentář a blb jsem ho ztratila, já bych si nafackovala.
Včerejšek byl moc fajn, byli jsme s Kristy na tom cvičení, který se změnilo v popisování porodu a hlavně učení dýchání. Budu muset pilně trenovat, protože je to prý hlavně o tom, správně dýchat.
JInak utráceli jsme včera obě, já o trošilinku míň, ale jsem ráda, mám radost z každý maličkosti, večer jsem si to znovu prohlížela, ještě musíme koupit příští týden tu autosedačku a snad hotovo teda aspoň zatím.
Jinak ta gravitace fungovala včera i u mě, u našich jsem se natáhla až se z toho naší mamině udělalo špatně chudák. Prostě jsem zapomněla zvednout nohy a upadla jsem na kolena a ruce naštěstí, ale koleno mě bolí, začala jsem se strašně smát, protože jsem byla jak pejsek na čtyřech a na rohožce, ale vše je jinak v pořádku. Kája měl pak starost jestli mimís kope a kopal, kope i teď no příjde mi, že pořád. Doufám, že až se vykuklí, tak bude trochu míň aktivnější a bude hezky spinkat.
Na víkend jedeme na chalupu, no vzhledem k počasí se mi tam moc nechce, bude zima a tam je ještě větší než tady, včera mě začlo pěkně bolet v krku a mám rýmu, snad to vyléčím.
V pondělí jdeme na UTZ a do poradny, tak hned jak příjdu dám vědět co a jak.
Jo taky jsme se ptali PA na masáž hráze a teda říkala něco v tom smyslu, že to vcelku nemá žádný vliv na porod tak nevim, zkusím a uvidím. Jo a taky doporučovala spíš klystýr než YAL, že prý je teplej a působí příznivěji, tak co si o tom myslíte vy.

Kristy - lahvička je fakt suprová, jsem z ní taky nadšená i Kája, včer jsem ji zkoumala , jak se bude mimísovi pít, no sranda, jinak ¨meloun je skvělej, už se těším domů, jak se do něj zase zahryznu, tak krásný víkend a pozdravuj Toma

Pavča - jsem moc ráda, že jsi se ozvala a hlavně, že jste s Kulihráškem v pohodě, jak budeš mít dlouho ještě sádru? Moc se opatrujte

Lucije - teda Letňátko přibývá krásně, je to už pořádný kousek, tak hlavně ještě vydržte ve stavu 2v1, jsi plná optimismu ať ti to vydrží, moc na tebe myslíme, opatruj se

Gruzie - to brnění rukou mám teď na denním pořádku každý ráno a už v obou, máš na to nějaký cviky, já se zeptám v pondělí u mojí dr. tak jsem zvědavá, taky musim mít všechno, jinak unavená jsem docela taky, doufám, že ty připaravený tašky budou ještě chvíli netknuté, moc zdravím

Irina - tak tyhle pocity budu mít asi taky, já dělám ve firmě skoro 10 let a je to opravdu zvláštní, že se tady za mě zaučuje někdo jiný, sice jen na chvíli , ale stejně, jen doufám, že si to pak nerozmyslí za ty roky , nevim, ale je fakt, že jsme tady dobrá partička, tak snad ne, takže si myslím, že si na to zvyknu a pak to bude v pohodě

Lea - taky tě tady moc vítám, je fan mít další spřízněnou dušičku, určitě ti to s náma rychleji uteče, takže moc zdravím

Schamka - teda o tom, že chodíš jak kachna mi povídej, já už teda ne, ale jak mě brala ta pánev tak to bylo hrozný, naštěstí už je dobře,určitě se těšíš na mamču a taťku, tak si to pořádně užijte, moc zdravím

Terez - teda 38 tt to to ale uteklo, už to máš opravdu za pár, poslíčky zatím neznám, ale doufám, že až příjdou tak je poznám, asi jste teď na řadě s vykuklením vy, takže se budeme těšit na jakékoliv zprávičky, určitě dej vědět , myslíme moc na vás

Janine - moc gratuluji k narozeným dvojčátkům, přeji hodně zdravíčka, ať pěkně rostou, mějte se moc krásně a ozvi se nám

Holčiny musím končit, mějte krásný víkend, i když s počasím to nevýjde, a třeba se rozrosteme o další miminka.
Evel+pokládek 32tt

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 18.06.04 11:09

Ahojky,

díky moc za informaci, já jsem jen četla v tom letáku v krabičce, že na konci těhotenství se má vy:,–(it, no jdu v pondělí na kontrolu a to už budeme pomalu začínat 36tt, takže se zeptám a doktor ho asi taky vy:,–(í.

Díky moc za info

Pavča

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 18.06.04 11:33

Ahoj holky.
Tak jsem dnes byla na te stitne zlaze a vse je OK, zadna zmena, dal mam brat prasky a dalsi kontrolu mam az v sestinedeli nebo tesne po tom - pry jak se budu citit. No, to me taky zajima, jak se budu citit :-))

Jinak tu pribylo spousta prispevku (hurraaa, rada jsem takto virtualne s vama vsema) a tak se ted pokusim reagovat:

Lucije - no tak gratuluji, jak uz jste kraaasne veliky a taky, ze jsi zatim 2v1. Jen me udivuje, co ti to tenkrat ten doktor nakukal, ze uz se ti placenta vytahla nahoru a ted zase ne? Ale mas aspon vyhodu, ze uz to mas fakt za par a bude po obavach a stresu a lezeni v Motole :-). Tak moc, moc, moc drzime palecky!!!

Janine- taky moc gratuluju k dvojcatkum, preji hlavne hodne zdravicka a rodinne pohody!

Ajko - jestli se ten ekzemek horsi, tak bych nevahala a stryce obtezovala. Vsak on take pochopi, ze to neni obtezovani z pleziru, ale kvuli zdravi! Tak do toho a drzime palecky!

Terez - tak jsem rada ze ses ozvala a ze jsi v poradku :-). Rikam si, jestli ti poslicci nejsou tak silne proto, ze jsi proste dlouho a hodne brala magnesko a ted jsi ho musela vy:,–(it? Zebychom ty nase tela tak rozmazlily tim magneziem? Tve priznaky poslicku jsou totiz mirnou formou toho, jake jsem mela problemy bez velkych davek magneska. Ale kdo vi. Ty uz to urcite nejak doklepes, vid? A muzu vyzvidat, jake jsou fronty v Podoli v prenatalni poradne? Cekavas tam dlouho? A delaji ti jeste i UTZ, nebo jen monitor? Prosim, prosim, jsem zvedava …

Any - je fajn ze ses ozvala, i kdyz za cenu toho ze ti nebylo dobre??? Ty ty ty, koukej lezet :-))!!!

Evko - je fajn, ze poradana byla OK a Verunka je v poradku a hlavne se nechysta ven!

Leo - tebe obzvlaste vitam, protoze timto opoustim post nejposlednejsiho mimika u nas a predavam ti stafetu! Aspon si budu mit s kym notovat, az vsechny holky porodi a nas budou porad trapit ty bolesti v zadech a spatne spani :-)))

Martas - snad je Adamek uplne v poradku, a ty na ten svuj pad rychle zapomenes - ale zaroven si das aspon priste pozor a budes opatrnejsi. Fakt jsme asi v jinem stavu!!!

Kristy - mrzi me, ze kocar jeste porad nedorazil, ale aspon sis udelala radost jinyma vecma, co?

Gruzie - tak ty uz to mas taky za par, tak drzime palecky at jste hlavne po zdravotni strance v poradku!!!

Pavco - je dobre, ze jsi v poradku a ze cipek drzi. S tou krosnou - neco na tom bude, manza je nahodou genius! :-)))

Schamko - gauce pro tehotne bych brala uplne vsude, i v cekarnach u doktoru a tak. I v obchodech bych brala nejake otomany, na ktere by se clovek na chviku mohl natahnout :-)

Irino -teeeda, sice te na jednu stranu chapu, ale na druhou stranu si rikam, ze jsi workoholik :-). ALe ne, vazne, jestli delas praci co te bavi, tak to muze byt hodne tezke. Ale az prijde Irinka, podle me budes mit oci i myslenky jen pro ni!!!

Evel - tak s temi pady to tu nejak pribyva, jsem ale rada, ze se jevi u vas vse v poradku! Tak se mej hezky na chalupe a at hlavne jeste vic nenastydnes!!!

Krasny vikend vsem!!!

Hromix a Beruska, 29tt+5

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.04 11:39

ahoj schamka,
chcem sa ta nieco spytat, asi uplne od veci, pozerala som si na rodine vasu fotogaleriu (inak super sympaticka rodinka:-), no a najviac ma tam zaujala ta koliska pre pampusika.kedze aj mne svokra prislubila nejaku krasnu kolisku pre nase bejbinko äale to ja som este len v 13 tt), tak ma vsetko velmi zaujima a chcem sa ta spytat, budete mat len kolisku alebo aj postielku. pytam, sa preto, ci si mam aj postielku zhanat, alebo bejbinku postaci len ta koliska…no a ako to bude, ked bude bejby trochu vacsie…ked sa ti bude chciet, tak mi odpis, inak prajem vsetko dobre a co najkrajsi porod,
alienka+svistik

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 18.06.04 11:46

Tak som dala toho nasho Potapaca do galerie (rodina.cz nejak nefunguje), babulky, co mate v bruskach Akvabelky, poriadne si ho prezrite - je to fesak ;o) Teda ak je na tom obrazku to, co si myslim ze je…
Schamka

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 18.06.04 12:04

Ahoj,
dakujem za pochvalu nasich stranok ;o)
Mne sa zda, ze iba koliska nestaci. Totiz v navode k nej pisu, ze ked sa uz vie dietko po:,–(it, ze je pren nebezpecna. Takze my mame aj postielku, kde po tom priblizne pol roku nas Pampusik pojde, lebo normalna postel by mu bola este velka.
Tak som ti dufam pomohla. Opatrujte sa so Svistikom, zelam krasne tehotenstvo.
Papa!
Schamka

Dadula
Povídálka 37 příspěvků 18.06.04 12:49

Ahojky maminy,bříška a vylíhnutá miminka,

Než se dohrabu k PC je tu novej deníček a hlavně! spousta komentáříků.
Zase jsem stihla jen nakouknout.Holky vy jste tak pilný pisatelky,to je pak radost číst ,už se ani nabudu omlouvat že fakt nestíhám.Věřte mi jen ,že na vás fakt myslím.
Třeba stihnu ještě dneska reagovat ,tak jdu tisknout a pak číst(u kávičky s mlíčkem ,jak časopis-to mě baví)
Tak snad zatím pa Dadula s Šimůnkem

Dadula
Povídálka 37 příspěvků 18.06.04 14:11

Jóóó,paráda já to stihla…

LUCIJE-už máš krásně veliký letňátko,to je paráda.Moc se mi líbí jak popisuješ a víš všechny míry(bříško, stehýnko..)
Myslím na tebe dost často,jsi opravdu silná holka-klobouk dolů.

JANINE-gratulace tobě i mimískům.Ať pěkně rostou a prospívají aby jste byli brzy doma.

ANY-Ještě vydrž pohromadě ano.Pěkně lež a opatruj se.Držím palce.

REA-taky se raduju z každý nový věci pro mimíska,tak si radost z baby vaku pěkně užívej.Porodu se neboj,četla jsem,že když se maminy bojí tak potom tu bolest víc vnímají než když se „jen“ těší na příchod nového miminka.Tak já se tedy snažím těšit.

LEO-ahoj,vítej mezi námi.Určitě se ti bude líbit.

KRISTY-úplně s tebou prožívám ten kočárek a moc ti přeju, aby už brzy dorazil ať na to už nemusíš myslet,můžeš se radovat a trénovat na sucho ježděním po bytě.

MARŤAS-holka opatrně,úpně se mi ježily vlasy jak jsem si představila ten pád.Je dobře že jsi hned cítila pohyby.

GRUZIE-téda máš to za pár.Pro štěstí tfuj tfuj tfuj(co kdyby náhodou…)

SCHAMKA-gauče v kině.Jóó! to bych brala.Jak bříško občas tvrdne tak bych uvítala klidně i židle kdekoliv.
Jméno Daniel-Sebastian se mi moc líbí.

EVEL-ta gravitace to je můra viď,vždycky se leknu když o tom čtu.Jo a plánování hodnýho a spícího(často) mimíska mě teda taky dost baví,bylo by to pěkný viď.Uvidíme.

IRINO-Věřím že je ti smutno z tý předávačky v práci,ale kdyby se tak nestalo dělala by jsi jistě i v den D.Jak sepopisuješ nenecháš tam tu svou zastupovatelku příliš dlouho,nemám pravdu?

Tak holčinky no to jsem moc ráda,že jsem to stihla alespoň takhle a na moc z vás snad nezapomněla.Užijte si pokud možno pohodovej víkend.A nepadejte pro bůh odnikud.
Mějte se parádně .

Papá Dadule+Šimůnek -34tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.04 21:20

Ahojte skoromaminy,
Lea- tak tě taky vítám v deníčku, a v září bude léto určitě- minimálně babí:)

Irina- ty jsi teda fakt pracant myslím z nás největší, obdivuju tě jak to všechno stíháš
já jsem teď naopak rádá, že do práce nemusím, myslím že si to ještě užiju.pokecat s kolegyněma to samozřejmě joo a pak zas hezky domů

Evel- prosím už neděsit s pádama- to platí i pro Martas.i když já si vždycky když mám nějaký pochybnosti říkám citaci z knížky o přežití, že miminka vypadají křehce, ale hodně vydrží ( i když tam to nebylo myšlený na miminka v bříšku)
co se týče klystýru, tak nám na kurzu říkali, že teď se té vody na vyprázdnění dává o polovinu míň než dřív, takže dojde jenom k vyprázdnění spodní části. myslím si, že to není nic hroznýho a pro mě je to teda lepší než aby došlo k nějakému fopa na sále

Kristy- o šátku jsem původně taky uvažovala, ale odradila mě jednak cena( to je fakt šílený co chtějí za kus hadru), což by se dalo řešit ušitím- vím, že si někdo koupil len v metráži a udělal to z toho a šátek slouží. a jednak se mi nelíbí komplikovanost toho uvazování- zřejmě je to ve cviku, ale i tak, nebavilo by mě furt se do toho šněrovat

Přeju všem krásný víkendík, my se chystáme na Křižíkovu fontánu od 23., doufám, že pak stihneme MHD, jinak bude zřejmě noční procházka:)

Rea a Bobíšek 31.t.

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 18.06.04 22:50

Ahojte maminečky,
téda, to jsem si zase početla:-) Kam se na vás hrabou Němcová nebo Krásnohorská:-)))

Já dneska konečně ušila záclony do dětského pokojíčku, aby když už nám zítra mamča nebude moct koupit kočárek aby aspoň pokojíček viděla hotovej:-) Taky jsem je vyprala umyla tam okna a záclonky pověsila (to samé v ložnici) a musím říct, že mám dost. Teď jsem ještě konečně dožehlila a těším se, jak padnu do postýlky a nechám si zdát o mimískovi:-) Snad zase nebudu mít noční můru že mi miminko někdo bere:-(

TEREZ - díky za odpověď jak to máš s těma poslíčkama. Tak to moje asi ještě poslíčci nebyly, však je ještě brzo!

GRUZIE - to je super jak máš nachystaný tašky! Mě už to taky chytá, na jednu stranu bych už je nejraději chystala aby to už přišlo:-) ale na druhou stranu to oddaluju, jako kdybych tím mohla ten porod oddálit:-) Vlastně to vypadá, že sama nevím co chci, že:-) No já chci miminko ale nechci porod!

PAVČO - to je fajn že jsi se ozvala! A když se chystáš na praní a žehlení, tak přeji hodně sil:-) Já už končím, už jen nebesa s povlečením a jedna várka barevných oblečků, a jinak jsem ráda že to mám za sebou:-) No hlavně ty tři pračky plínek:-) A kdy ti mají sundat sádru?

SCHAMKA - to je fajn že na UTZ bylo vše OK i když jsi toho moc neviděla! No já neviděla nic:-) A jak tě potěšila sestra, že ti brala málo krve, tak mě ta moje nepotěšila, protože mi zase brala tři zkumavky, upírka jedna:-)

IRINO - koukám že tě odchod z práce hodně mrzí. Ale neboj, odcházíš z dobrého důvodu a pokud je to tak, že můžeš částečně pracovat i z domova, tak pro tebe bude snadnější se tam časem vracet aspoň třeba na částečný úvazek, abys stíhala i miminko! Tak hlavu vzhůru, uvidíš že s miminkem na práci zapomeneš, aspoň na chviličku:-)

EVEL - teda holka, co to provádíš?! Gravitace je fajn, když pomůže třeba u porodu, ale jinak bacha na ni!!! Já se doma tím nákupem taky probírala spolu s Tomem a taky jsme tu lahvičku zkoumali a montovali:-) No blázni:-))) Ty a ten meloun byl fakt suprovej! Zítra si tam zase jeden vezmeme:-) A užij si to na chalupě, snad se ti rýma spraví abys mohla v pondělí na plavčo!!! A v pondělí ráno držím palečky na kontrolu!!! Zaúkoluju i Knedlíčka:-)

HROMIX - to je fajn že štítná žláza nezlobí! Tak další kontrola až v šestinedělí? Mě to přijde úplně neuvěřitelný, jak už je to vlastně blízko, co?!!!

REO - souhlasím s tebou, že je lepší klystýr než faux pas u porodu. Já vím že to je přirozená věc, ale já jsem ten typ který by na to asi mylel, takhle budu v pohodě že tohle mi nehrozí:-) A hlavně si myslím, že to není nic tak hrozného, vrtání zubů je dle mého názoru horší a už jsme si tím prošli snad všichni a nemáme z toho žádné trauma:-)

Tak kočky, jdu padnout za vlast, no spíš za okna, záclony a vyžehlené pleny:-) Všem vám přeji krásné sny a příjemný víkendík!!!

Kristy a Knedlíček (34+0)

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 18.06.04 23:37

Ahojky maminky a mimísci,

tak jsem se večer vrhla na psaní německého dopisu. Strýc mi odepsal. Sice byl zrovna na odjezdu na seminář, ale napsal mi ať zkusím dát Lenči jednu dávku Sulphuru. Podařilo se mi ho už i sehnat, tak jí ráno jednu lupnu. Nicméně jsme dneska zjistili, že nám ekzém nestačí a máme neštovice. Doufám, že vám nevadí, že si tu vylívám své starosti s Lenčou. Vím že se to netýká těhulkovství ani mimineček, ale vždycky mi moc pomůžete.

Dneska mi došla zásilka z Dity a musím říct, že je to opravdu nádhera. Jsem zvědavá jak se dneska s housenkou vyspinkám. No povlečení je tak slaďoučké, už se těším jak nachystám Lukáškovi postýlku. Ale první z ní musím vystěhovat Lenču, postýlku složíme, aby na ni zapomněla a pak znovu postavíme pro Lukáška.

Jinak já jsem příznivcem klystýru. YAL je prý šetrnější, ale mě klystýr nepřišel nijak drastický. Navíc jsem do porodnice přijela dost pozdě, takže mi při chození po chodbě s klyst. praskla voda a šlo se rodit. Ale to už některé znáte z popisu porodu na našich stránkách.

Dneska jsem si koupila meloun a mám pěkně naládované bříško. Dokonce to vzbudilo velkou aktivitu Lukáška, tak mu asi chutnalo.

Pro dnešek se loučím, byl to náročný den. Jo ještě jsme koupili zelenku (novikov) na tu mokvavou ránu, tak je další naděje, že třeba bude líp, tak na nás myslete.

Ajka a Lukášek 31tt

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 19.06.04 07:39

Ahojte sluníčka,
jsem tu dnes brzy, Tom spí a bříško mi už nějaký čas nedovolí vyspávat:-) Jsem ráda že přežiju noc:-)
Teď jsem objevila smsku od kámošky, že už má objednaný kočárek a to má termín až po mě. Tak na mě padl smutek, že já se snad kočárku nedočkám. Ale já vím že jo, jen už se na něj hrozně moc těším, i když ho budu muset mít doma:-) Však i tady máte kočárek už snad skoro všechny!
Jinak dneska nám přijedou mamča s bráchem, tak už se na ně těším, jsem zvědavá jak se jim bude líbit, jak jsme Knedlouškovi zařídili pokojík:-)

AJKO - to přece vůbec nevadí že si tu ulevuješ alespoň trošičku od svých trablů s Leniččiným problémem!!! Však ona je v podstatě ještě taky miminko a i kdyby ne, tak tady si může každá z nás vylít srdíčko s čímkoliv! Moc vám přeji aby strýcova rada pomohla a snad i ta zelenka (i když nevím co to je) a taky ty hloupý neštovice ať brzo zaženete! Nemáte to teď zrovna jednoduchý, fakt! Posílám vám oběma pohlazení na dušičku a myslím na vás, snad to aspoň trošičku pomůže!!!

Tak bambulenky moje, já jdu ještě vyžehlit zavinovačku, už aby v ní bylo mimčo:-) Je tak krásná! Má jen takovou jemnou decentní vyšívanou krajku, je fakt super:-)
Přeji krásný víkendík!!!

Kristy a Knedlíček (34+1)

Dadula
Povídálka 37 příspěvků 19.06.04 13:46

Ahoj ahoj holčiny,
já mám radost ,že jsem se dostala na nett jak malá holka.
Abych se přiznala ale úplně ,tak jsem ani nestihla dočíst všechno ,co jsem si včera vytiskla.

KRISTY -ty jsi se tedy do toho pořádně opřela,já vždycky vyžehlím pár kousků a pak musím chvíli „odfuňovat“ ale ty pidi věcičky mě baví.Tedy alespoň zatím.
Užij si mamku i s bráchou do sytosti!

AJKO-tédy ty máš pořád nějaký starosti s malou,to je mi líto.Vzpomněla jsem si na sebe jak jsem jako malá bojovala s neštovicema a nemohla se poškrábat a přitom to tak moc svědilo…Chudák malá,používá se ještě tekutej pudr?
Já se v lécích vůbec nevyznám,ale moc držím palce ať vám zabere i Sulphur i
zelenka.

Co se tyká klystýru doufám,jen že tentokrát ho stihnu.Před těmi dlouhými 13ti lety jsem přijela do nem.za deset min.půl a v půl a deset byl Filda na světě a musím říct že jsem si tehdy na nějakej klystýr ani nevzpomněla.
O přípravku YAL jsem četla taky že je šetrnější ale ,myslím si že klystýr není nic co by nešlo zvládnout.

Táák mamulky já jdu ještě okukovat co se kde dá dopátrat a pojedu si zalézt do pelíška když je počasí takový pošmourný.
Krásnou neděli a vlastně jestě velkej kus soboty.

Papá Dadula s Šimůnkem 34tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.04 14:03

Ahoj holčiny,

Lucko,
máš můj obdiv, musí to být náročné, ale aspoň seš pod dozorem a všechno bude v pořádku.

Ve čtvrtek jsem se měla dozvědět výsledek tripl testu, ale ještě nepřišel. V pátek měl doktor dovolenou, tak ještě celý víkend čekání a k tomu pondělní ráno. Jejejeje, to čekání je fuj! :-( :-).
Tak nám prosím držte palce.
Hezké sluníčkové dny všem těhulkám, mějte se!
Nenicka+Cipísek 17tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.04 18:34

Ahoj maminy,
tak vybaleno nemám, vypráno nemám, bordel jak v tanku mám, nic k jídlu tady, ale už jsem na emiminu :-).
Tak oslavička i dovolená byly moc fajn, procházky po lese, dobré papání (až moc, 3 kg navíc, fujtajbl), dokonce jsem já blázen lezla až na skály, kdyby mě viděl můj gynekolog, asi by ho klepla, ale mně bylo tak dobře! Ale na druhou stranu jsem zase ráda, že už jsme doma, to má taky něco do sebe.
Lucije - neboj, to už doklepeš, páni, už jenom tři neděle, to je teda něco. Docela ti to závidím, já už se nemůžu dočkat, ale ráda bych Pepu donosila, tak musím vydržet. Tak se drž a vydrž!
Míšo - moc na tebe i Davídka myslím, určitě to skvěle zvládnete, je to přece chlap! Dej vědět, jak jste na tom a bojujte!
Leo - vítej v deníčku! Zase jedna dopisovatelka z ciziny, to jsou zajímavé zkušenosti odjinud, já to docela ráda porovnávám. A protože jsem ten typ, co rodí nejradši ve velké porodnici, kdyby něco, a chce mít doktora za zadkem, kdyby něco, tak bych asi taky byla trochu nervózní z toho přírodního přístupu. Teď jsem ráda, že chodím na kontrolu každých 14 dní, jen tak pro sichr.
Janine - moc gratuluju k dvojčatům - mému tajnému snu (teda teď budu mít druhé dítě a potřetí už asi ta dvojčata chtít nebudu, tak to byl můj sen při prvním i tomto těhotenství, ale samozřejmě jsem ráda i za jedno zdravé miminko). Tak ať rostete a hlavně ať jste všichni zdraví!
Já byla dneska taky na jahodách (teda jenom je koupit v jahodárně v Kunraticích), byla tam asi dvoukilometrová fronta, ale jen co jsem vylezla z auta, už na mě volal pán, co byl právě na řadě, ať jdu před něj, že prý ostatní jistě rádi dovolí - no fronta stála a mlčela jak zařezaná, ale nikdo nebyl tak drsnej, aby řekl, že on teda nedovolí, takže jsem koupila dva košíky jahod a bylo. Snědla jsem jich asi dvě kila a je mi dost těžko, ale byly fakt báječné. Teď jdu hodit do vody ještě tvarohové knedlíky s jahodama, manžel se teda moc netvářil, že jsem je uplácala z celozrnné mouky, ale snad to sní. Kdyby nebyla hnědá, tak by to stejně nepoznal.
Lado - snad jsi neporodila? Uvidíme se v pondělí? Já budu muset vzít na plavání Emuli, tak snad to všichni přežijem ve zdraví.
Tak holčiny, mějte se krásně, a držte pohromadě!
Zuzana s Pepíčkem (33.tt)

Martas2
Stálice 78 příspěvků 19.06.04 22:59

Ahoj holky,
tak se hlásím po kontrole u doktora. Výsledek nic moc, od včerejška ležím. Předčasný porod prý zatím nehrozí, ale Adámek už naléhá hlavičkou na děložní hrdlo a jsem otevřená na 2,5 cm. Doktor mě pořádně vyšetřil, trochu jsem krvácela, ale už se to zklidnilo. Zatím mám být doma, v případě stahů nebo tlaku mám vyrazit směr Podolí. Manžel nařídil sbalit pro jistotu tašku, tak je mi z toho celkem smutno, protože nemám vypráno, uklizeno a to jsem se tolik těšila jak si teď odpočinu a užiju si těch posledních pár týdnů. Mám prý vydržet ještě alespoň do 36. týdne. Tak ležím a jsem zvědavá na příští kontrolu. To už jdu v pátek do Podolí. Ale na druhou stranu mi doktor pro uklidnění řekl, že jednak už mimi váží 2300 g a je normálně vyvinutý (takže by se nic tak strašnýho nedělo) a jednak prý to nemusí nic znamenat (ani to nemusí bezprostředně souviset s tím pádem) a můžu klidně vydržet do termínu.
Tak nám držte palce.
KRISTY - s tím kočárkem si z toho nic nedělej, nám ho měli dovézt tenhle týden a je to posunutý na konec června, začátek července. Což mě vzhledem k mému stavu docela vyděsilo. Ale co, kdyžtak prostě nějaký koupíme přímo na krámě.
Tak se jdu vrátit do postele, opatrujte se líp než já a hezký zbytek víkendu.
Marťas a Adámek (34+2)

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 20.06.04 13:14

Ahoj Lucko,
jsem nakukovatelka od PST a nakukuju a koukám, že už jsi zas v Motole. To je mi líto. Jen jsem se na tebe chtěla optat a ještě juknu ve fotogalerce, protože jsem zrovinka minulý týden na rizikovém ležela taky. To jsme se s mou Barčou určitě přehlídly, že tam je taky někdo z emimina.
Moc ti držím pěsti, aby to dobře dopadlo.
Gabča a Barča 25+4tt

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 20.06.04 19:07

Ahoj maminy,

dnes tu není takový „šrumec“ jako třeba v pátek, tak alespoň já něco přidám.

V pátek jsem byla v poradně. Dr. docela spěchala, takže to byla rychlovka. Odjížděla na týden do Chorvatska, takže budu mít kontrolu až 28. června. Vezme mě už v 6.45 hod. ráno! Jako první. Doufám, že do té doby vydržím. Nic tedy nenasvědčuje tomu, že bych měla rodit dříve. Madlenka je stále hlavičkou dolů. Zapomněla jsem se zeptat, když mě vzala na UZV, jak je asi velká. Na rodince jsem se dočetla, že by měla mít už porodní váhu. Já jsem taky nepřibrala za týden ani deko. V moči mně ale zjistili zvýšený cukr. Co jsem si prý dávala sladkého? Byla to krupičná kaše s čokoládou večer před poradnou. Z toho si ale nemusím dělat starosti.
Včera jsme byli na chalupě a večer jsme se vraceli. Manžel šel za kamarádama grilovat kuřata, ale trošku měl strach, abych nemusela do porodnice. Kleslo mi totiž břicho a začalo trošku tvrdnout. Otevřená jsem ale v pátek ještě nebyla.Dnes je vše OK, tak snad ještě nějaký ten den vydržím. Na druhou stranu bych se nezlobila, kdyby to přišlo nečekaně než přenášet a jen čekat.

Marťas - ty jsi už otevřená na 2,5 cm? Tak to ještě pěkně vydrž a už jenom lež. Práce vždycky počká, ale mimísek by čekat nemusel.

Missorko - děkuji za popis poslíčků. Myslím, že jsem je ještě neměla.

Terez - tobě už odešla hlenová zátka? Tak držím pěstičky, kdyby jsi náhodou o víkendu ještě porodila. Nebyl by to v tvém TT už žádný problém.

Evelíno - žádné cviky na brnění rukou neznám. Hledala jsem je v knížce o józe prstů, ale tam na to nic nebylo. Už jsem zkoušela ledacos. Ruce nahoře, ruce dole, sprchovat je studenou vodou …ale nic nepomáhá. Rehabilitace taky vůbec nepomohla. Tak se těším, že snad po porodu to bude lepší.

Ajko - Lenička má neštovice? To jste na tom jako můj synovec. Já mám teď trochu strach, zda jsem je od něho nechytla. Ještě jsem je neměla a inkubační doba ( 3 týdny) vychází přesně na termín mého porodu. Byla by to smůla, neboť bych musela rodit na infekčním a asi týden by mi Marušku nedali. Věřím ale, že na dospělé se to přenáší zřídka. A co ty? Už jsi je prodělala? V tvém 31 tt by tobě ani miminku neměly uškodit.

Zuzano - pozor na jahody. Švagrová na konci těhu období snědla více jahod najednou a celá se osypala. Nebylo to v závěru těhotenství nic příjemného.

Přeji vám pěkný nedělní večer. Kdo vyhraje Super star? Já fandím Anetě.

Gruzie + Madlenka 38+0 tt

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 21.06.04 09:15

Ahoj těhulinky a mimoušci,

koukám, že jste se i o víkendu pisatelsky činily, no to je paráda, alespoň si hned po ránu počtu.
U nás byl vcelku pracovní víkendík, dodělali jsme s manželem omyvytelné vytapetování v koupelně, manža včera dokonce vymaloval předsíň, složili jsme postýlku no a já jsem dala do kupy mimísův pokojík. Dneska u nás začně velké-malé prádlo, jenom mi to v tom počasí asi nebude moc schvout, no snad se to vylepší, nejlepší by bylo sušit všechno na sluníčku, krásně by to potom vonělo:-))))

Irina: holka s tou prací tě naprosto chápu, taky se mi neodcházelo zrovna lehko, pořád mi to vlastně přijde divný, že jsem doma, nikdo mi nevolá, že by něco potřebovali, je to zvláštní pocit, ale ten mi vydrží tak maximálně do narození Kulihracha, pak už budu zase zaměstnaná na 100%, i když trošku jinak:-))))

Hromix: to je prima, že je štítná žláza v pořádku a už tě nebudou honit po všech čertech na další vyšetření. Jinak o té krosně teda budu uvažovat:-))) pravda zabere míň místa na šířku, akorát teda na výšku bych jí do nemocniční skříně asi nenarvala:-))))

Schamka: to Pampusík je teda fakt fešák:-)))))

Rea: vidím, že aktuální je klystýr nebo Yal, mě je to tak celkem jedno, asi nakonec skončím u klystýru. Na kurzu nám říkaly, že tělo se chystá na porod i tím, že se už několik dní před vypuknutím vyprazdňuje, není prý neobvyklé, když má někdo 2-3 dny před porodem běhavku))) Prostě je to už od přírody částečně zařízené:-)))) No a na zbytek holt napustíme trošku vody:-))))

Kristy: sádru už mám dole 14 dní, takže ji rehabilituju:-)))) No spíš jí dávám pořádně zabrat lítáním po obchodech a tak, takže je oteklá, nafialovělá a bolí:-))) Ale hlavně, že chodí:-))))
Jinak koukám, že máš taky trable s kočárkem:-))) Manžel ten náš objednával před koncem května a měl být nejpozději do 14 dní. No a pak nám volali, že je nějaký problém s barvou na skladě:-))) a kočárek bude prý až kolem 15.července! Takže by měl dorazit týden před termínem:-))) a já doufám, že se Kulihrášek nevyklube dřív:-)))

Ajka: teda vy musíte mít pořád nějaké trápení. Teď ještě neštovice, to je teda potvorná nemoc na léto, já si pamatuju, jak mě to všechno svědilo… Tak držím palečky a posílám spoustu sil a optimismu:-))))

Zuzana: teda tys mi nadělala chutě s těma jahodama:-)))) Už tady přemýšlím, kam pro ně půjdu:-)))) Jo a potěšilo mě, že tě pustili ve frontě. To já mám teda naprosto opačnej zážitek, jela jsem autobusem, seděli tam nějací študáci, já si sedla na jedno volné místo a najednou si to přifrčela nějaká rachejtle, tak do 60 let, stoupla si přede mě a začala vypiskovat, že ji mám pustit sednout, jestli prý neumím číst, že je tam cedulka uvolněte místo starším cestujícím. Tak jsem chvíli přemýšlela, jestli to myslí vážně, nikdo z těch študáků se nezvednul, tak jsem demonstrativně vstala a pořádně vystrčila břicho:-)))) ne, že bych ho teda měla malinkatý, teď už je to pořádnej kusanec:-)))) No a babě to došlo - všímavá osoba - začala se omlouvat, že netušila a ať si prý sednu. Tak jsem ji poslala do háje stejným stylem, jako ona po mě hulákala kvůli tomu místu. No zbytek autobusu se bavil a pustil mě sednout nějaký starší! pán.

Marťas: teda koukám, že už je to s váma nahnutý, tak pěkně ležte, ještě chviličku vydržať:-))))

Gruzie: no u vás se to už teda skutečně blíží! Už jsem zvědavá, kdo bude mít další letňátko na světě:-)))

Teda já jsem datel, doufám, že z toho zase nebude román přečíst zbytek))))

Krásný den všem přeje

Pavča + Kulihrášek 35tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.06.04 09:25

Ahojte kočenky,
tak víkend je pryč a Tom opět v práci, tak jsem zase sama doma. Naši včera odpoledne odjeli zpátky domů, víkend s nima byl fajn. Jen mě štvalo, že Tom se choval tak nějak divně, jemu prostě když něco naruší jeho „teritorium“ tak je z toho celej nesvůj a mamča pak má strach, jestli s ním tu nějak netrpím když je takovej magor:-) No asi většina chlapů je nervózních z tchýně:-) Taky jsme řešily s mamčou, jak to udělat až se prcek narodí, protože by chtěla na pár dní přijet, ale zase aby to Tom přežil:-) Tak jsem se s Tomem domluvila, že mamča přijede přes týden, on si třeba bude zůstávat dýl v práci a večer si s klukama skočí „na jedno“ a na víkend mamka odjede aby měl klid. Je to prostě blbý bydlet tak daleko, protože to nejde přijet jen tak na otočku. A taky jsem si vybojovala, že na podzim pojedu s prckem na týden do Brna, Tom mě tam odveze jeden víkend a druhej si pro mě přijede, abych si stihla užít Brno a pochlubit se známým:-) No moc se mu to nelíbilo, že tu bude týden sám, ale já se nedala:-)
Ukázali jsme taky mamce kočárek co jsme vybrali, moc se jí líbí, jen ji mrzelo, že nám ho nemůže koupit a začala mě přesvědčovat, že ty dva co tam mají jsou taky moc pěkný:-) Ale já chci prostě jinej potah, tak nám „jen“ dala penízky. Na netu jsme pak zjistili že ve Slaném, což máme docela kousek je taky prodejna tak jsem tam volala že bysme tam s ní zajeli, ale bohužel jsem se nedovolala a čert ví, jestli tam mají v sobotu otevřeno. Tak bych tam chtěla zajet dneska odpoledne, pokud přijde Tom brzo z práce. Jen je mi líto té paní, u které jsem to původně chtěla koupit, ona je moc hodná a ochotná, ale ta mi v tu sobotu řekla, že to mám zkusit za dva týdny a mě už to začíná připadat dost dlouhý to čekání. Vždyť to už budu v 37. týdnu a co když to zase nevyjde? To bych pak čekala až do 39. tt a to už bych byla nervózní. Tak raději zkusím ten velkosklad s prodejnou v tom Slaném, bohužel „city“ musí stranou:-)

NENIČKO - ať ten tripple test dopadne dobře!!! My už to tu máme všechny za sebou, ale dobře si pamatuju, jak jsem taky byla tehdy nervózní!!! Tak držím pěsti!

ZUZANO - to je fajn že dovča se vydařila! Teď už máš jistě ty hory prádla a bince pryč, tak si hezky odpočiň a užívej domova:-) A co muž, snědl ty celozrný knedlíky? Tom by se taky tvářil blbě:-)

MARŤAS - to je mi líto že kontrola nebyla nic moc a musíš ležet! Ale aspoň ty dva týdny ještě určitě vydržíš, budeme ti držet pěstičky a moc na vás myslet!!! A s tím kočárkem to máš teda koukám taky blbý! Člověk by nevěřil jaká to může být věda sehnat kočár dle svých představ:-)))

GRUZIE - holka, do toho 28.6. to snad ještě vydržíš a i kdyby ne, tak však už můžete klidně na svět, ne?!!! Mě právě doktorka pořád říká, že budu nejspíš přenášet, což mě vůbec netěší:-( Taky bych raději porodila do toho 40. týdne, ale co nadělám, hlavně aby ty naše mimiška byla v pořádku!!! Tak se opatruj!

EVEL - tak co, jdeme plavčit? Já bych šla, abych spálila nějaké ty kalorie:-) a taky abych protáhla kostru:-) Tak dej vědět!

No holčiny, musím do města zaplatit poplatky za pejska, pořád jsem to odkládala, ale už bych neměla:-) a taky musím ke sklenářovi. Tam už taky chodím čtvrt roku a pořád jsem tam nedorazila:-)
Všem vám přeji moc krásný týden, třeba bude už i nějaké to nové miminko, ale hlavně ne žádné předčasné!!!
A vy holky, co jste se dlouho neozvaly, a že je vás dost, copak se děje??? Čekáme na zprávičky!!!

Zdraví vás Kristy a Knedlíček (34+3)

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 21.06.04 09:37

Jejda, koukám, že jsem byla anonym, no už jsem to napravila!

PAVČO - to je dobře že už máš sádru tak dlouho dole, to jsem nějak zaspala:-) A ta bába v tom autobuse byla fakt dobrá, ale hezky jsi jí to ukázala!!! Oni jsou ti důchodci fakt někdy nesnesitelní! Snad nebudeme takový pitomci taky:-) Tak hezky rehabilituj nožičku, procvičuj ji a užij si velké - malé prádlo:-) No a s tím kočárkem, koukám že je nás fakt víc. Já nevím, co ti prodejci dělají, to je copak takový problém dodat včas kočár v požadované barvě? Tak snad to taky stihnete včas!!!

Kristy a Knedlíček (34+3)

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 21.06.04 11:42

Ahojky kočenky,
tak jsem po poradně a po UTZ, všechno je v pořádku. Doktorka byla moc spokojená, přibrala jsem jen kilko, takže dohromady 10 kg nahoře. Na MD nastupuji od 1.7.2004 takže to mám za pár hurá.
JInak zprávičky z UTZ - takže ofiko je to kluk jako buk, jsme dokonce starší podle UTZ 33+6 tt takže jsem zvědavá jak mi moje dr. upraví termín. Taky je to pěknej macíček už má 2,080 kg, hlavičku má 8,4 , stehýnko 6,3 ostatní údaje nevim co znamenají, takže nevim jestli mám ten týden psát podle UTZ ale asi jo , protože je přesnější. ¨Teď máme ale pěkný dilema jestli Matyáš nebo Adámek, no ještě uvidíme.
Jinak víkend proběhl v pohodě, v krku už mě nebolí, na chalupě to bylo docela fajn, měla jsem tam ty hadříky a na rovinu, vybrala jsem si jen málo a nic moc, nejsem žádná cíťa, ale dost opraný a takový už zastaralý a já chci mít moje miminko v hezkých oblečcích.
Dneska půjdeme s Kristy plavčit, prý mám omezit sladký, ale já toho zas tolik nesním, to mi řekla dr. na tom UTZ, no tu koblihu nebo koláč si snad dát můžu, že.

Kristy - stopro jdeme takže zase před sedmou ju,jinak s tím kočárem máš recht, to by ses taky nemusela dočkat a ani nemáš jistotu , že ho přivezou viď

Marťas- teda doufám,, že ještě chviličku vydržíte, určitě se ozvi co a jak, hlavně odpočívej, myslíme na tebe

Zuzi- tak po dovolence, když jsem si četla jak si lezla po skalách, tak ve mě zatrnulo, já se natáhnu i na rovince, no nebudu na to myslet, hlavně , že se dovča povedla, jinak ty knedlíky si asi taky udělám, ale tvarohový s jahůdkama

Gruzie - to brnění snad po porodu zmizí, mě trápí jen pravá ruka, ale zvykám si, koukám, že už to máte taky za pár, jsem zvědavá kdo se teď vykuklí, moc se opatruj

Ajka - teda to si Lenička chudinka vybere všechno najednou, doufám, že přípravek zabere co nejdřív a neštovice taky rychle zmizí a bude zase dobře, jinak příští poradna 12.7.2004, měj se moc hezky

Tak holčiny musim končit a jít něco dělat, tak se moc opatrujte venku je krásně ať to vydrží, už chci taky prát.
Jo a jedna otázka už to tady bylo hodněkrát, v čem jste prali ty dětský věcičky díky moc
Evel+pokládek 33+6tt

Lea
Kecalka 207 příspěvků 21.06.04 15:49

Ahoj holky,

děkuju všem za moc milé přivítání v deníčku.
Konečně se mi uklidnila ta bolest kolem pupiku, tak už si to těhulkovství zase užívám plnými doušky. Samozřejmě, že se na mimčo moc těším, ale zatím si moc užívám bříška a kopanečků. V sobotu jsme si s kamarády vyrazili na piknik a bylo to prima, jen jsme pak pěkně zmokli a neděli jsme trávili doma, manžel si chystal něco do práce a já se věnovala v zahradním lehátku francouzštině, v poslední době jsem se na to nějak vrhla a moc mě to baví.

Evel - gratuluju ke klučíkovi -macíčkovi a koblížek si určitě dej. Já si včera taky pošmákla na výborné čokoládičce.

Kristy - třeba si tvoje mamka a Tom na sebe musí jen víc zvyknout. A taky samozřejmě záleží na tom jak máte velký byt. My naštěstí vycházíme s oběma tchyňoušema v pohodě, ale taky se s nima vidíme jen párkrát do roka, v našem případě bohužel.

Pavčo - koukám, že jste se činili a že za chvilku už budeš fakt jen netrpělivě očekávat. To my máme ještě na všechno spoustu času, jak říká manža :-)

Gruzie - četla jsem tvůj příběh v článku IVF, adopce atd. a jsem opravdu moc ráda, že jste se dočkali šťastného konce a čekáte Madlenku, kterou už brzy budeš držet v náručí.

Martas - přeju, aby se to ještě všechno zklidnilo a ty sis mohla užít těch posledních pár týdnů podle svých představ, i když s tím praním a uklízením opatrně.

Zuzano - tak ty lezeš na skály ve 33tt:-)))? To seš dobrá:-)

Ajko - tak co, jak se spí s housenkou? a melounky, ty já taky můžu. Doufám, že Leničce už je líp. Dej vědět!

Rea - koukám, že ty už máš kolem šátku jasno, já o něm přád ještě uvažuju. Četla jsem, že je to někdy dost dobrý způsob na uklidnění uplakanějších miminek, když se tam můžou tak schoulit. A navíc ani manža by se ho nestyděl nosit, tak do toho asi půjdeme.

Hromix - takže přebíráme váš post posledních, jo:-) To neva, aspoň nasbíráme po cestě cenné rady a zkušenosti než do toho půjdeme naostro:-)

Schamko - jsem ráda, že na UTZ vše v pořádku, tady dělají poslední UTZ ve 20 tt a pak už nic, teda pokud k tomu není důvod. Dívali jste se na fotbal? My jsme byli 4 Češi pokupě, tak jsme si to docela užili:-)

Tak já jdu něco zbaštit a trochu se provětrat, mějte se krásně a pozor na pupíčky.

Ahoj Lea a Pantůfek 28tt

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 21.06.04 21:34

Ahojky maminky a miminka,

nějak máme ty maminky s vykulenýma miminkama zaměstané, že? Jsem moc zvědavá jak se jim daří. Doufám, že je netrápí prdíky ani kojeníčko ani nic jiného.

Leničce je lepší. Neštovice už zasychají a míň svědí. Nožička byla mnohem lepší, ale během poledního spánku si to celé strhala, takže to mokvalo opět jako blázen. Takže tady začínáme nanovo. Rozhodli jsme se, že bysme s ní zajeli před porodem ještě do Jeseníku. Jezdí tam atopici a lupenkáři. Sice si nejsu moc jistá tím jak to všechno zvládnu, ale pro její zdraví to určitě uděláme. Jestli teda něco seženeme.

Holky, housenka je přímo báječná. Oproti ostatním, které jsem viděla není tak napěchováná, takže si člověk krásně upraví kolik toho chce pod hlavou což je pro krční páteř super. Alešovi se taky moc líbí, takže když jsem ho v neděli dopoledne našla spícího v ložnici tak byl schoulený v housence. Šustění nám nevadí. Lenču to nebudí, akorát Aleš zezačátku nevěděl jestli se náhodou neškrábe Lenka. Máme totiž oba vycvičený reflex, aby nás zbudilo její škrábání.

Pavča - jsem ráda, že máš sádru dole. Nožičku šetři a opatruj budeš ju moooc potřebovat :o)

Lea - opožděně tě vítám v deníčku a kdyžtak mi hoď info na mailíka, ať ti můžu posílat seznámek.

Kristy - držím palečky, ať ti to s kočárkem výjde. I všem ostatním, vidím že je to častý problémek.

Přeju krásný den a snad bude víc sluníčka a prádlo bude pěkně schnout :o)

Ajka a Lukášek 32tt

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 22.06.04 08:26

Ahoj holky,

koukám, že jste toho včera ani moc nenapovídaly, asi máte jiné starosti:-))))
My jsme včera zvládli další kontrolu u pana doktora, tentokrát už v nové ordinaci - no má ji pěknou, příjemné pastelové barvy a dřevěný nábytek:-))) - takže u nás je vše jakmá být, žádné otevírání zatím nehrozí, nález je prý ukázkový:-))), s tím bolením stydké kosti to už prý lepší nebude:-))) ale podle pana doktora tak do 4 týdnů porodím (tak to jsem zvědavá!) a pak se to prý bude pomalu lepšit:-)))) Jak je velký ten náš potápěč bohužel nevím, pan doktor má sice nový UTZ, ale zkoušet ho na nás nechtěl:-)))) Vyfásla jsem ještě železo, no mám ho holt trošku míň a kvůli porodu ho budu potřebovat - takže asi raději zahájím špenátové, kopřivové a brokolicové hody:-)))) Další kontrolu máme příští úterý 29.6. a to už se asi uvidíme naposledy, pak bych už měla začít chodit do porodnice na KTG:-)))

Odpoledne jsem se vrhla na první várku malého-velkého prádla, tak hlásím, že oblečení vypráno, vyžehleno a nachystáno v komodě:-)))) Moc krásně to v dětském pokoji zavonělo:-))))
No as pračka už u nás jede nanovo, konečně se venku umoudřilo počasí, od ána tady u nás svítí sluníčko a tak toho musím honem využít a pověsím další prádlo ven:-)))) Jenom mi od toho všeho žehlení asi budou muset transplantovat nějaký lepší kousek kosti křížové:-))))

Kristy: chlapa a tchýni neřeš, i když u nás je to jaksi naopak, my bydlíme ve vchodě hned vedle mojí mamči a manža si s ní bezvadě rozumí:-))) Já mám teda u tchánů rozhodně větší problém:-))) Jo a do toho Slaného klidně jeďte, paní by mi sice bylo taky líto, ale vy přece nebudete čekat, až ho ona sežene. Já to mám trošku horší, protože jsme vybrali trošku dražší kočárek a pokud vím, tak je tady jinde nemají, takže jsme odkázáni víceméně na tenhle obchod, ale ono už to nějak dopadne:-)))

Evel: teda jenom 10kg? No to se někdo má:-))) Já mám teda momentálně nějakých 14 a doufám, že za ten měsíc už toho moc navíc nestihnu:-)))) Jinak koukám nástup na MD se ti blíží, to už je fakt za pár, tak si to už můžeš užívat:-))))

Lea: tak na francouzštinu ses vrhla? No tak to jen chválím, pro mě je to můj druhý „rodný“ jazyk, mám ve Francii část rodiny a taky jsem už víc jak 5 let pracovala ve francouzské firmě a tahle krásná řeč mě živila:-)))) Jo jinak můj manža by měl taky ještě pořád na všechno dost času:-))) docela nechápal, proč má skládat postýlku už teď, když malej se má narodit za měsíc:-))) No prostě chlapi, prý proč by se měl narodit dřív - je to rozumnej kluk a ví, na kdy ho tatínek naplánoval ne?:-))))

Ajka: no tak alespoň ty neštovice snad dají rychle pokoj, hlavně, že už to Leničku tolik nesvědí. Jo a housenka je u ás občas taky nedostatkové zboží a manžovi musím vysvětlovat, že pro něho jsme ji teda nekupovali:-)))

Tak holky užívejte sluníčka pokud u vás svítí a mějte se pohodově.-)))

Pavča + Kulihrášek 35tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »