Letní miminka -9- Viete, že...?

Rodičovství

Ahojte, našla som v jednej drobnej knižôčke zopár zaujímavostí, s ktorými sa chcem v tomto denníčku s vami podeliť.

Viete, že + výskumy potvrdzujú, že bábätká už od 6 týžňov presne vedia s kým majú do činenia - s mamou či ockom?
Dokonca existujú štúdie, podľa ktorých už 3 týždňové detičky poznajú rozdiel medzi mamou a tatom. Takmer vždy reagujú takto:
Keď je mama nablízku, bábätko sa upokojí. Je nablízku otecko, bábätko je čulé a aktívne.

 • čerstvo narodené detičky majú ten istý tón hlásku?
  Po polroku sa už deťom vyvíja ich vlastný hlások.
 • výskumy ukázali, že väčšina malých dievčatiek preferuje ružovú farbu?
  A čím ružovšia, tým lepšia. Malí chlapci zase majú radi zelenú. A takto to ostáva niekoľko rokov.
 • do štyroch mesiacov dýchajú bábätká občas úplne nečujne?
  Je to preto, lebo dýchací systém ešte nie je úplne vyvinutý.
 • štatistiky hovoria, že deti do 18 mesiacov strávia v priemere denne 108 minút cmúľaním prstov alebo cumlíka.
 • keď má bábätko viac ako 6 týždňov a váži viac ako 4500gramov, môžete sa pokúsiť vynechať nočné kŕmenie?
  Namiesto obvyklých 20 minút na prsníku ho nechajte len 5-7 minút. Ak chce aj potom cicať, ponúknite mu na cmúľanie váš prst alebo cumlík.
 • to, že dievčatká začínajú hovoriť skôr, zbavia sa plienky skôr a začínajú chodiť skôr ako chlapci už písala Slysil v Ostravskom denníčku o rozdieloch medzi chlapcami a dievčatami

A toto nemám z knižky ale z nášho zoznamu, čo rozposiela Ajka

 • medzi letnými miminkami podľa zoznamu je 26 akvabeliek a 33 potápačov
  ak som teda rátala správne :o)

Tak, čo vy na to? Platia tie veci aj na vás?
My môžeme potvrdiť rozdiel v správaní, keď je Daninko na rukách ockových alebo mamkiných. Tato Danka jednoducho neuspí, ale zato má veľký úspech s prechádzkou po byte a s ukazovaním všelijakých zaujímavostí (stále vedie zrkadlo a fľaštičky pod ním)
A to o tom hlásku - už v prvom týždni nám pôrodná asistentka povedala, že Danko má veľmi tenký hlások. Vlastne, on neplače, on piští. A tiež mám pocit, že plač cudzích detí ma znervózňuje, ale Daniho plač ma hneď „postaví do pozoru“. Inými slovami - Dankov plač rozoznám medzi inými, takže žiadne rovnaké hlásky bábätiek…

No a ešte pár slov o nás:
Mám pocit, že posledné dva dni nám niekto vymenil dieťa. Danko totiž zaspáva buď po vložení dudky po pusy úplne sám, alebo na rukách, kde sa po položení na gauč nezobudí!!! Takže zase mám opraté prádlo, umytý riad, pozametané dlážky a napísaný denníček :o)
Daninko sa stále zabáva dvíhaním nožičiek a tým, že si ich rúčkami prehmatáva. Včera strávil pol dňa tak, že si držal prstíky na nohách. :o) Takisto si rád cmúľa pästičky, prípadne cmúľa to, čo sa mu práve dostalo pod ruku a podarilo sa chňapnúť. Väčšinou je to grckacia plienka, ktorú budeme musieť asi začať volať dudkovacia :o)
A objavili sme zábavný spôsob pasenia koníkov - dám Daniho na bruško a pred tváričku mu nastavím zrkadielko. Keď vidí, že aj ten „druhý“ drobček pasie, tak sa začne smiať a je spokojný. Je pravda, že nadšenie mu nevydrží príliš dlho, ale aspoň sa nám z pasenia stala zábava miesto cvičenia.

Tak, toľko od nás. Majte sa pekne a píšte!
Papá!
vaša Schamka a Daninko (v piatok 15 týždňov)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 03.11.04 21:28

Ahojky,

hurá v novém deníčku. Schamko, díky za zajímavé informace.
Musím se přidat k tomu, že hlásky miminek jsou odlišné. Znám pár miminek s hlubokým a drsným hláskem, který mi moc příjemný není. Ale jinak moje děti mají hodně podobný až stejný.

Aleš je na služebce ve Francii. Ale mám tu naštěstí posilu. Přijela za mnou sestra z Rakouska. Vzala si dovču a pomáhá mi. Opravdu bych to sama s mojíma ekzémovýma dětma v noci nezvládla. Jinak Lukášek už přišel na to, že je príma škrábat si ekzém. No spíš si škube hrudníček. Snad se to nerozjede víc.

Smích - lukášek se teda nahlas řechtá. Nejvíc ho dokáže rozchechtat Aleš. Luky je strašně lechtivý pod pažičkama a to ho rozchechtá.

Zítra na mě prosím myslete, odpoledne jdu na kontrolu po šestinedělí.

Jo a musím se pochlubit, že už jsme zkusili milováníčko a je to mnohem lepší než po prvním porodu. Musím si teda vstup řídit sama, ale jde to a vůbec to nebylo tak bolestivé, teda téměř vůbec. U lenky to nešlo ani po 4 měsících.
Díky za komentáře v galérce a Marťochu - rostou opravdu moc ryhle až mi to je líto. Zanedlouho se tu budou batolit a za další chvilku školka, škola a pak už budeme jen vzpomínat :o)

Jdu nabrat síly na další den. Dobrou noc.

Ajka a Lukášek - zítra 10 týdnů

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 03.11.04 21:29

Ahoj!
Tak nevím, ale je možné že jsem tu první?Beztak než to dopíšu tak mě někdo předběhne.

Přesně jak SCHAMKO píšeš - já jsem poznala Vašíčkův pláč mezi jinými už v porodnici a tak jakýpak všichni stejně. Spíš je zajímavé, jak postupem času se ten pláč trochu mění. Teď, co hodně experimentuje se svým hláskem tak zařadil do svého repertoáru plno nových prvků jako ultra vysoký kvikot (netopýři by mu asi rozumněli) nebo, já tomu říkám, startující motorka. Když k tomu přidá ten typický pohyb nohy tak je to přesný.

U nás to s tatínkem funguje trochu jinak. Pokud mě Vášulka bečí, tak přestane ve chvíli, kdy ho vezme tatínek. Nevím čím to je. Myslím, že má velkou náruč a tak je mu tam asi bezpečněji. Reaguje na něj bezvadně i co se týče řeči. Když se malej vzteká, tak manžel udělá takový jako přísnější hlas a on fakt přestane. Jen aby to chlapcům vydrželo (počkáme si na pubertu, haha).

Cumlání, cucání, slintání rukou je u nás teď IN. Snažím se mu pokud možno dávat ručičky ven a nahradit to něčím jiným. Jenže jen co se otočím, šup a už jsou tam zase ty packy. Asi to patří k věku. Copak přes den, ale před spinkáním se nekompromisně snažím ruce izolovat. Je to asi pracovní deformace, ale pořád mám před očima předškolní děti, které usínají s palcem v puse a opravdu nerada bych tohle měla doma. Vypadá to totiž děsně.
A vůbec, moje deformace je fakt vidět. Například nesnáším reklamy, kde docela velké děti papají jogurty (na tom samozřejmě nic není) a lžičku drží jak lopatu. To mě normálně může vzít prcek.

Tak zatím
Dajka a Vašíček

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 03.11.04 21:30

AJKO - o minutu si mě předběhla. Píšeš asi rychleji!!!! No nevadí, příště budu už první.

 
Anonymní  03.11.04 22:46

Ahoj holky,dlouho jsem nic nepsala.Na prodloužený víkend jsme jeli na chalupu (podzimní úklid ) .No a než jsem stačila přečíst všechny vaše komentáře,už je tu nový deníček.Myslím,že s těma hláskama to není tak úplně pravda,každý mimino má svůj hlásek a už v porodnici je to poznat.No a rozdíl mezi mámou a tátou ? Náš tatínek nemůže pochopit,že se na mně náš malý Marťa směje víc než na něho.Tak jsem ho uklidnila,že kdyby ho kojil on,tak by se nejspíš smál víc na něho .Jinak jsme taky objevili ručičiky,takže se v noci z postýlky ozývá hlasité mlaskání. Prohlédla jsem si fotky vašich mrňousků,všechny jsou moc krásné a zvlášť ty,na kterých pasou.Nám to teda takhle pěkně nejde.No kluci bývají línější.Zítra jdeme do poradny (ve dvou měsících),jsem zvědavá,kolik budeme vážit. Jo málem bych zapomněla,dneska začal Marťa pěkně vískat a taky křičet,až se někdy lekl sám sebe.Je to moc krásný.Holky,u­žívejte si to,dokud jsou ti naši drobečkové tak malí.No už budu končit,už se mi taky zavírají očička. VLAĎKA a MARTÍNEK ( dnes 9 týdnů)

 
Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 04.11.04 08:28

Ahoj holky,
informace o prenatálních zubech mně dostala. Taky to slyším poprvé. Jsem zvědavá, co se nima bude dít, Cibulko. Jestli vypadnou nebo prostě jenom zarostou. Ty naše dva jsou při úsměvu už krásně vidět, tak doufám, že nevypadnou :-)

V úterý jdeme na naušničky, bohužel v 11:30, takže Cibulko a Kačico, to mě moc mrzí, ale do Aidy to nestihnu.

Jak jsem byla hrdá, že Hanička krásně pase koníky, tak teď začala dělat blbiny. Nazvala bych to „styl plavmo“. Ručičky do stran, pokud možno se rukama ani nohama nedržet na podložce a prostě plavčit. Musí to být hrozná fuška, protože za chvíli protestuje a chce otočit. Když ji ale otočím, zase se tlačí na bříško. Mám kámošku, které se Tedýsek už od 2.měsíce na bříško otáčí sám. Tak to se nám zatím povedlo jenom jednou.

Ještě, že je venku na listopad celkem přijatelně, včera jsme byly s kočárkama s kámoškou v Lužáneckém parku a v pohodě jsme obě vytáhly prsa a kojily. Supr procházečka, snad se moc brzo neochladí. To by nám prsa nastydla :-(

Mějte se moc fajn,

Jitka a Hanička (zítra 4 měsíce)

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 04.11.04 09:10

Ahojky.

Jenom kratce, vuuuubec nestiham.

Co se tyce spoluprace na dalsich deniccich (viz napad popisovat cviceni a hrani z knizky), tak se omlouvam, ale asi to ted u me nepujde. Prijdu na nejakou dobu o pocitac a kdo vi, kdy budu mit moznost neco tukat na novem. Dalsi PC asi urcite bude, ale nez se nainstaluje Word, tak to asi potrva a nemam, kde jinde bych to psala a pripravovala. Tak treba jestli se Martoch obetuje???

JInak vcerejsi prvni plavani Anicky bylo asi jen 3minutove, cele to proplakala, byla hodne unavena, proste jsme mely plavani v nevhodnou dobu. Taky je to pry tim, ze neni zvykla na velkou vanu. Tak ted budeme doma trenovat a snad to priste bude lepsi..
Tak pa

Hromix a Anie, vcera presne 2 mesice!!!!!!

 
Anonymní  04.11.04 12:47

Ahojda,

tak jsme zase dopoledne tři a půl hodiny chodili, je to jediná doba, kdy Pepča (samozřejmě v jedoucím kočáru) chrní, tak si to užívám a třeba tou chůzí zhubnu, když už se nemůžu dokopat k nějakýmu cvičení. Teď se Pepi nakojil, vykakal a holky, on už půl hoďky leží v postýlce a povídá si s natahovací kytkou, která mu hraje! (Neuvěřitelný!)

Schamko - bezva deníček, ono je to s těmi průměry asi dost ošidný. Jo, po šesti týdnech jsme, víc než 4,5 kilo máme, ale kojíme se v noci třikrát až čtyřikrát. A 7 minut a pak prst? No to by mi ho snědl! :-) A Pepino taky piští. Když mu dali v úterý to pigáro, tak začal pískat a sestřička povídala, že to je jako kdyby vraždili morče :-)!

Dajka - Pepi je taky mnohem klidnější u taťky, já myslím, že ze mě cítí to mlíko a furt by sosal. A ručky si taky cucá, já mu je ani nevyndávám, někde jsem četla, že v určitém období si dítě do pusy rve všechno, aby si to pusou ohmatalo a zjistilo i jinak než pohledem, jaký to má tvar a jak to chutná a tak, a dokud neumí vzít všechny ty hračky, tak má jedinou možnost, s čím to dělat - s ručkama. Ale je fakt, že Pepino to dělá za úplné bdělosti, ne před spaním.

Tak já jdu zase něco dělat a za chvilku musím vyzvednou Emuli z angličtiny. Papa!

Zuzana a Pepi (dnes 13 týdnů, zítra 3 měsíce)

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 04.11.04 13:30

Zdárek nazdárek!

Tak jsem zase vyšetřila chvilku. Chystám se vám napsat jeden skvělý receptík. Taky patřím mezi ty, kterým chodí manžílek na oběd domů a tak stále hledám novou inspiraci.
Takže :
Zapékané plátky na smetaně
naklepané plátky masa ( u nás jedině kuřecí nebo krůtí) okořeníme (vegeta, pepř, gril.koření) a orestujeme zlehka na pánvičce.
Mezitím nakrájíme 2-3cibule a dáme do pekáčku s trochou olivového oleje. Pak smícháme cibuli se žampiony a dáme na chvíli do trouby předpéct. Na to položíme plátky, které posypeme strouhaným sýrem a kdo má rád Nivou. Až sýr ztupne, tak podlejeme trochou smetany a zapečeme do růžova. Toť vše. Ač se to nezdá je to rychlý a móóóc dobrý. Vřele doporučuji.

Vašíček spinká a tak musím jít trochu poklidit než se vzbudí. Však to znáte.

Hezké odpoledne přeje
Dajka

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 04.11.04 18:43

Ahojte holky,
dneska jsme melipres den naprosto nespaci naladu, takze Betka ted konecne zmozene usnula. Jsem zvedava, jak ji vzbudim na koupani.
Dneska jsem byla u holice a i kdyz jsem to chtela nakratko, nejak si na to ted nemuzu zvyknout, snad to prijde.
Zitra jdeme na kontorlu na kycle, ale prvni byla v poradku, tak myslim, ze to ted snad taky bude.

SCHAMKA - tak ja jsem taky to knikani poznala hned od zacatku a ted uz je to uplne jasne. Risa taky s Betkou chodi a ukazuje ji kde co, nejradeji ma cisteni zubu, to se rehta na cele kolo. Zrcadlo ji sice zajima, ale nikdy se nesmeje, asi se boji, ze ji ta cizi holka odloudi mamku :-)

JITI - tak styl plavmo ted u nas taky nastal a jeste se Betka usilovne snazi nekam dolezt, mam pocit, ze to lezeni asi zacne hodne brzo
S tou Aidou nevadi, tak se priste domluvime, abys to stihla. Nechavas si pichnout nausnicky u svoji detske Dr.?

DAJKA - tak ten recept budu muset jeste nejakou dobu odlozit, na cibuli se nesmim ani podivat, jinak Betka strasne vyvadi. Bohuzel zrovna cibule je moje nejoblibenejsi zelenina :-(

Mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 04.11.04 19:17

Ahoj,

tak ja ten denicek o cviceni klidne sesmolim, jen mi musite poradit, jak ho sem vlozit a kdy.

Vcera mi mamka volala, ze mi prisel domu dopis do vlastnich rukou, tak jsem po rehabce nalozila malou do auta a valily jsme do Veseli. No co myslite, ze to bylo? Nedoplatek za odvoz odpadu - za Lucku! Tak jsem to sla na pokladnu Mestskeho uradu hned zaplatit a pri te prilezitosti se sla zeptat na to vitani obcanku. Tak my prijdem na radu v lednu.

Mame novy dudlik - jak uz jsem psala, Aventacke i Nuk vyplivovala, tak mi znama poradila koupit ten nejobycejnejsi (kyticku), je delsi. A funguje to. Uz nemusim ridit s jednou rukou pridrzujici dudlik v puse male.

Musim koncit, Lucka volaaaaa…

Marťoch a Lucka, 9 t

 
EvkaJ
Stálice 52 příspěvků 04.11.04 19:36

Ahojda!
Všechny moc zdravíme.Ten přesunutý čas je děsný.Tak brzo tma,to je hrůza!My jsme byli dneska s Kubulou, manžílkem a samozřejmě i Verunkou pouštět draka.Skoro jsme zatměli.Ale lítal skvěle.Malej byl nadšený.
Jinak už máme doma konečně malou parádnici.Včera jsme byli po poradně na tom píchání naušniček.To byl rachot!Bylo mi jí berušky hrozně moc líto.Plakala dost ještě večer,když jsem jí to za asistence taťky čistila.Ale dneska už je v pohodě,ráno už se zase smála,doufám,že si to nebude pamatovat.Jsem fakt ráda,že už to máme za sebou.Ale mooooc ji sluší.
V poradně všechno dobrý.Verunka váží 6200g a měří 62cm.Na koníčky jí mám prý dát ještě čas.Tak trénujem.Ale dneska mě skvěle překvapila a tu hlavičku zvedla krásně vysoko.Sice jen na chvilku,ale přece.Je to naše šikulka.A jak jsem ji „pomlouvala“,že začala lumpačit se spaním,tak klepu,ale už dvě noci teď zase spinkala od půl osmé jednou do čtvrt na pět a včera do půl 4.No,kéž by už to vydrželo!

SCHAMKO-moc pěkný deníček

ROZETO-strašně moc děkuji za ty návody jak na exzémek.Určitě vyzkouším tu koupel z vloček,maizenu i bylinky.I když se to Verunce zlepšilo,má stále některé místečka dost červené i suché,některé ložiska nové a rozhodně nemáme vyhráno.Mám fakt strach,ať se jí to nezvrtne v ten atop.ekzém,když ho měl manžel,je to prý dost možné.Uvítám fakt každou radu.Jsi zlato!

JITKA-teda,tak Hanička už má první zoubky!To vypadá super,když se „zubí“,že?Je to fakt dost brzo,tak ať tě moc nekouše při kojení!

ANY-cvičení?O čem je řeč?Já se teda k němu chystám už od porodu,měla jsem dokonce aktivně půjčenou kazetu od Elen Černé.Přiznám se-zůstala netknutě ležet do té doby,než už jsem ji musela vrátit.No prostě není času!Jo,jo,ale on by se možná našel,jen kdyby se chtělo,co?Jsem fakt ostuda,manžel už si ze mně dělá srandu,že slibuji,že budu cvičit od té doby,co se narodil Kubík.

KRISTY-jo,ty čípky jsem myslela Parelenové nebo Panadol baby.Prostě nějaké od bolesti a teplotky,která může po tom očkování být.Mě napsala pro jistotu Dr.i Diazepam,který se musí dávat při vyšších teplotách u dětí,aby nedostaly křeče.Určitě je dobré,mít ho neustále po ruce v lékárničce.

DAJKO-jo,to cucání palečků je u nás taky mooooc oblíbená zábava.Jakmile dám Verunce dudlík,několikrát ho potáhne a palečky opět vítězí!Receptík zní moc dobře,určitě ho taky vyzkouším.

Tak se mějte holčiny moc hezky a my se zase ozveme.Pro dnešek musím končit.
Tak ahoj Evka a Verunka-zítra 3 měsíce!

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 04.11.04 23:47

Ahojky,

tak 24 hodín sa sem nepozriem, a už je nový denníček a toľko príspevkov! Z denníčka som veľa informácií nevedela. Ale musím sa priznať (aj keď je to asi hanba :-)), že ja som plač našich detí nevedela veľmi odlíšiť. Akonáhle plače nejaké dieťa, napr. v obchode, automaticky upadám do paniky, že je to to naše :-))). Ale tiež nesúhlasím, že deti majú rovnaký tón hlásku (naše ich majú dosť prenikavé, aspoň sa mi to tak zdá). SCHAMKA ? nebolo to myslené tak, že do cca pol roka deti vyludzujú rovnaké hlásky? Niekde som čítala, že určité obdobie (tuším toho pol roka) deti na celom svete ?rozprávajú? rovnako a potom už sa to začína diferencovať podľa jazykov, ktorými sa na nich hovorí.
Ešte ma napadlo k tým farbám ? zaujímavé je, že chlapci preferujú zelenú. Ja som počula, že dievčatkám sa dáva ružová, lebo sú kľudnejšie a treba ich pomocou ružovej aktivizovať a chlapci sú zase energickejší a má sa im dávať modrá na stlmenie :-). Dobre ma pobavilo to nočné obmedzovanie kojenia. Krištof papá, keď je hladný, tak možno 3-4 minúty (fakt vám deti pijú 20 minút?). V noci síce pije dlhšie, ale len preto, že sa tým uspáva. Ak by som ho chcela obmedziť v jedle, tak by som mu musela dovoliť piť tak 7 sekúnd a nie minút :-))).
A ozaj, aj Krištofko má žužlaciu plienku. To je najobľúbenejšia zábava, naťahovať sa s plienkou, obzerať si ju a ohryzkávať. Rovnako dobre poslúži akákoľvek iná látka. Čo sa týka jeho vzťahu ku mne a manželovi, tak sa mi zdá približne rovnaký, ale nemám to kedy študovať, lebo manžel chodí kvôli práci a stavbe domov väčšinou až vtedy, keď Krištof spí. Keď sa presťahujeme, tak to snáď budem môcť viac skúmať :-). Mne sa ale veľmi páči, ako Krištof reaguje na dcérku. Prihovára sa jej, usmieva sa na ňu, dokáže sa hlasno rozosmiať, keď ju vidí usmievať sa a často výska, ako by ju podnecoval k rozhovoru. Je úžasné ho sledovať, vyzerá že ju má rád.

DAJKA ? Krištofko si tiež stále ožužláva ručičky, je to naozaj vývojové obdobie, už som to párkrát čítala. Ale chápem tvoju profesionálnu deformáciu :-). A musela som sa zamyslieť, ako sa dá držať lyžička ako lopata a ako normálne, aj som si to tu skúšala s perom. Mne vôbec nedošlo, že deti sa musia postupne naučiť jesť až dvoma spôsobmi. Musím si všimnúť, ako vlastne papá moja dcérke a ak lopatuje, tak ju trénovať na normálne držanie :-).
JITI ? Krištofko tiež ?pláva? a pritom zúrivo hľadí na nejaký predmet, ku ktorému by sa chcel dostať :-).
ZUZANA ? dúfam, že Ťa to veľmi neraní :-))), ale pri podpisovaní svojho príspevku som fakt na Teba nemyslela… :-). Ja som totiž tiež Zuzana a na iných fórach sa tak aj podpisujem. Tak sa mi podarilo trochu to popliesť :-).
MARŤOCH ? tak ja som vyskúšala dudlíky od rôznych značiek, krátke aj dlhé ortodontické a potom ako posledný pokus som kúpila ?kopretinku? od Vulkánu, ale nezabrala ani tá. Tak sme bez dudlíka a ožužlávame pri zaspávaní mamu :-).
EVKA ? nemáš za čo ďakovať, budem rada, ak vám to aspoň trochu pomôže. Potom daj vedieť, vyskúšam to konečne aj ja :-).

Čo sa týka našich noviniek, tak kontrola kĺbov dopadla dobre. Krištof má už aj jadierka a netreba ísť na ďalšiu kontrolu. Pri vyšetrení bol rozkošný ? mal dobrú náladu, cumľal si pästičku a zvedavo si všetko prezeral. Bol fixovaný na takom špeciálnom stole a po chvíli sme prišli na to, že sa mu nesmiem prihovárať, lebo sa potom chcel hrať a kopkal nožičkami :-). Asi ako jediný z detí neplakal a pochválili ho, aký je dobrý. Je to zvláštne, ale u malej to bolo presne tak isto, tá bola v čakárni nespokojná, no pri vyšetrení ani nepípla. Inak hlásim, že Krištofko konečne zase siaha po hračkách, aj keď ešte neisto a dosť zvláštne. Už som mala naozaj obavy. Začal v 11. týždni, nejaký čas to robil a potom úplne prestal. Na nič sme ho nenalákali, ani na mobil a kľúče :-). Neviem, čo bolo príčinou toho výpadku… A ozaj, musím ho pochváliť ? keď je unavený, tak už v sedačke alebo kočíku protestuje len veľmi krátko a potom bez problémov zaspí. Uňho je to veľký úspech… A v poslednej dobe rád výska a vykrikuje.

Howgh! :-) Rozeta + Krištofko dnes 16 týždňov

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 05.11.04 20:03

Ahojte holky,
kde jste kdo? Tady dneska bylo fakt hnusne, takova inverze s mrholenim a my museli na kycle. Vsechno v poradku, jen tam jeste nemame jaderka, takze musime v lednu zase na kontrolu. V nemocnici to probiha tak, ze si tam na 13 hodin pozvou asi 30 miminek, takze je naprosto narvana cekarna, protoze s nekteryma jdou 2 rodice. Pak uz to sice jde rychle, ale dneska zacali o 20 minut pozdeji a to uz Betka chtela pit, takze sebou sila jak sidlo. Nastesti to jeste vydrzela a vrhla se na me az jsme vylezli z ordinace, ale pripadal jsem si tam jak na pasove vyrobe a ne u doktora.

Dneska jsem taky u nas objevila skvelou dorgerii, kde maji nove Huggiesky za 300 velke baleni, Jumbo baleni pampersek za 429 a ubrousky Johnson a Huggies za 50 Kc a ubrousky Pampers za 70 ( i ty v krabicce). Neni to zadna akce, maji to tam porad, takze kdo jste z Brna nebo tam mate obcas cestu, je to na ulici Palackeho Drogerie Teta blizko Semilassa. Takove ceny jsem nevidela ani v akcich v hypermarketech.

MARTOCH - teda s tim odpadem, na to jsem vazne nemyslela, budu to muset taky zaplatit. Plati se to za cely rok, nebo jen pomerna cast od narozeni?

Betka vriska musim letet
Krasny vikend
Kacica + Betynka

 
Anonymní  05.11.04 20:04

Ahoj Ulriko,

děkuju moc za adresy, co jsi mi nechala v deníčku u Montičky, šátek bych radši koupila v obchodě než přes internet.
Jasně, že si tě pamatuju ze srazíku v koblížkárně :o))))), váš deníček ráda pročítám, protože pár z vás znám osobně. Máš pravdu jak to letí, za chvíli se nám mimouška vylíhne a z tvého Andrýska už bude velkej chlapík :o)))))).
Mějte se krásně.
Ahoj Lipka od Montičky

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 05.11.04 20:40

Ahojky.

Tak tady je dnes opravdu nejak mrtvo. Ale ja se konecne temer po tydnu dostavam v klidu k PC- ale praci bych tady v domacnosti jeste mela :-). Zitra nam prijde navsteva a tak jsem pekne kmitala. Do toho ty rehabilitace, porad nejake zarizovani a nakupovani, tento tyden jsem byla v parku na prochazce jen jednou, Jinak jezdila s kocarem mamka nebo ja po uradech…

Chci si postezovat na plinky HUggies, po kterych se mi Anie oprudil zadecek. Nastesti jsem mela jen male baleni jako darek, tak to proste budu davat jednu plenku za den, to by bylo v pohode. ALe kdyz jsem je davala cely den, tak po pate plence uz mela zadecek pekne rudy!!! Vlastne ani ubrousky Huggies mi nevyhovuji a tak na tuhle znacku uz fakt kaslu.

Vcera jsem s Anie plavala poprve doma ve velke vane a docela to slo. ALe ted budeme muset trenovat ob den a tak nam pekne vzroste spotreba vody. Ale hlavne ze to k necemu bude.

JInak, jeslti si vzpominate na me zoufani z tehotenstvi ohledne vrtani a bouchani tady u nas v panelaku, tak od porodu neni tydne, aby tu nekdo neco nedelal. Pripadam si jak na stavenisti. Ted v sousednim vchode ve vsech bytech meni okna za plastova a tak je tu rambajs deno denne dost dlouho… No ale vic nez si postezovat tady u vas asi nemuzu :-))

V pondeli jdeme k pediatricce na vazeni a tak jsem zvedava. Jak jste se ty nekdo ptal na intervaly navstev u Dr. , tak my jsme tam peceni vareni :-). Nejdriv jsem tam byla mimoradne kvuli desivemu prirustku pupinku, pak nas sestricka spatne objednala na 6titydenni prohlidku a pritom Anie byly jen 4 tydny a tak jsme tam sly jeste za dva tydny znovu a pak zase Anie trapily prdiky a tak jsem tam sly na predepsani Sab Simplexu a Dr. chtela samozrejme Anie zase videt. Takze my u Dr. nebyly snad jen jedinej tyden!!! :-)))
Mimochodem, Sab Simplex uz nedavame, nebot Anie ted krasne prdi sama! Mozna je to tou specialni masazi co mi predvedla ma maserka, pak taky mozna cvicenim dle jiz zminovane knizky a pak taky mozna z tech prdiku proste vyrostla :-))). ALe jsem rada.

Jinak se musicm pochlubit, ze uz jsem pro Anie nakoupila vanocni darky! Vlastne bychse uz te d mela ucit rikat, ze darky prinese Jezisek abych se pak nekdy v budoucnu neprorekla, ze? :-)) HOlky, ja bych si se vsim nejradeji uz ted sama hrala!!! Je to uzasny! Utratila jsem asi 1500 a vic uz nesmim. Snad taky nadeli babicky a tak :-). Navic mame dost veci zdedenych po sestre a tak to Anie musi stacit :-). NO jo, asi ty hracky ale budu muset zabalit uz ted. Porad bych se na ne divala a jednou bych neodolala a proste bych si to vybalila :-))

NO nic, tak ja jdu do sprchy a spinkat. Anie ma budicek v 6 rano a tak nesmim vubec ponocovat.

Pa

Hromix a Anie, dnes presne 9 tydnu!!!!!

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 05.11.04 20:47

Hlasim se jeste jednou, hlava derava.
Chtela jsem se zeptat, jestli nekdo nevite neco blizsiho o soutezi s Pamperskama. VIm, ze za obalyz z plinek je nejaka pekna hracka, ale nic podrobnejsiho a ani na internetu jsem nic nenasla, ceske stranky vubec nemaji.

HROMIX - nakupovat jedeme zitra a asi se taky neudrzim, uz se moc tesim :-)

Risa sel na nejaky koncert, tak jsem sama doma a Betka prave usnula, no snad ji to vydrzi, to spani ted nic moc. Honi me mlsna a tak ra¨deji sedim u pocitace :-)
Dekuji a mejte se krasne
Kacica + Betynka 14 tydnu

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 05.11.04 20:58

Jeste me napadlo..

SLysil - mela bys jeste nejake bohate info na vyvojove obdobi ditete od 3. mesice dal? Udelala bys z toho dalsi denicek? Ja bych to ocenila, jeste ted se vracim k tomu tvemu prechozimu denicku :-))

H+A

 
Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 05.11.04 21:55

Ahoj holky,

tak se zas po dlouhé době hlásím.

KACICO - ta soutěž Pampers je ve spolupráci s výrobcem hraček značky Fisher-Price. Sbírají se obrázky maminky s miminkem. Pokud bys chtěla nějaké podrobnosti, tak Ti to můžu opsat z letáku. V porodnici jsme totiž dostávaly nějaké reklamní věci pro mimi s tím, že časem nám budou chodit další informace třeba od Pampers a dalších a právě jedině Pampers občas posílá takovou knížečku o vývoji miminka a tentokrát tam byla i knížečka o tom sbírání bodů za účelem získání hračky.

HROMIX - Andrýskovi sice Huggies nevadí, ale mně moc nevyhovují. Občas to někde proteče a podobně. Takže je sice občas koupím v nějaké akci, ale používáme je jen přes den a na noc Pampers nebo Fixies.
Ještě k té knížečce o cvičení s mimčem - už ji máme a cvičíme a hrajem si podle ní. Zatím jednoznačný úspěch máme se zrcadlem, to se Andymu děsně líbí. Taky rukavice s mašlema se moc líbí. Jen mám pocit, že paní, co psala doslov, tu knížku vůbec nečetla. Některé návody na cvičení nebo nošení miminka si s tím doslovem protiřečí.

ROZETA - neboj, Krištof není sám rychlý jedlík. Andrýsek je taky za pět minut najedený:-) Oceňuju to hlavně v noci, protože Andrýs jí po dvou hodinách a pět minut kojení se dá vydržet, dokonce při tom ani neusnu. Ale dřív když jedl dlouho, tak jsem často usnula s ním, vzbudila se za hodinu, odnesla ho do postýlky a sotva jsem usnula, už se budil na další kojení. Prostě horor. Teď to docela jde. Jen čekám, kdy si prodlouží noční intervaly. Už aby to bylo.

Co nového u nás - zatím jsme pořád bez očkování, protože se ještě správně nezahojilo očkování proti TBC. S Andrýskem je teď dost legrace, protože buď má absolutně úžasný den, kdy se směje a je dobře naložený nebo absolutně mizerný den, kdy je špatně naložený od rána a pořád fňuká. Nic mezi se jaksi nekoná. Předevčírem mi začal hrozně plakat na procházce, byl unavený a nemohl zabrat, a protože dlouho nepřestával, tak jsem ho pak vytáhla z kočáru, nesla v jedné ruce a druhou strkala kočár. Zrovna jsme byli dost daleko od domova a při Andrýskově váze jsem byl totálně odrovnaná. Nakonec usnul, ale to už jsme byli skoro doma. Takže jsem přibalila do kočárku ještě šátek, kdyby se nám to přihodilo znova, tak aby se mi aspoň pohodlně nesl.

Včera jsem se taky pokusila o návrat do společenského života - moje firma (přesněji firma, ve které pracuju) pořádala recepci k výročí, takže jsem zanechala dítě dědovi a vyrazila mezi lidi. Dopadlo to dost tristně, hodinu trvaly slavnostní projevy a podobně a když jsem pak zkusmo zavolala, jak že se doma mají, tak jsem dědu neslyšela přes Andrýskův pláč. Ačkoliv byl celý den v pohodě a dokonce před mým odchodem usnul, tak když po probuzení maminka nikde, tak to nějak nerozdejchal. Takže jsem pelášila domů (ani jsem si nestihla samozřejmě popovídat s kolegy) a ještě chvíli trvalo, než se mi ho podařilo uklidnit. Děda to kupodivu bral s humorem. Byl to teda zvláštní pocit, vyrazit takhle bez Andrýska. Někdy mám pocit, že ho mám odjakživa. Nicméně na divadlo a podobné si budu muset ještě počkat. Co se dá dělat, však to zas jednou přijde.

Tak se mějte hezky a brou noc!

Ulrika a Andrýsek (pozítří 15 týdnů)

 
Anonymní  05.11.04 21:56

Ahoj holky,včera byl docela dobrý den.Odpoledne jsme byli v poradně.V 9 týd­nech máme 5,50 kg a 63,5 cm.Paní doktorka nás pochválila,jak jsme pěkný a velký a prý si kvůli nám bude muset nechat zvětšit pult,sotva se tam Marťa vešel.A pak jsem byla na procházce ve městě,Potkávala jsem samé známé a všichni se hned hrnou do kočáru,podívat se,jak vypadáme.Všichni říkaj,jak je pěknej a jak si to teď užívám a jak jsme asi rádi,že se nám povedl kluk.A já se dmula pýchou ! Taky jsem prohlížela výlohy v obchodech a hned bych nakupovala na vánoce dárečky.Jenže já se bojím nechat kočárek stát jen tak venku.Asi bych toho moc nenakoupila.No a taky je nás už dost a vymýšlet pořád nový dárky není tak lehký a holky jsou čím dál víc náročnější.Jinak dneska byl fakt hnusnej den.U nás pršelo a tak jsem dala kočár ven na terasu,na něj pláštěnku a náš andílek v něm spal 4 hodiny.On vlastně pořád pěkně spinká,v noci vstává jen jednou a ráno od šesti už je vzhůru ( to ten posunutej čas ),a směje se a vykládá si s lustrem.Je to legrační.No já už půjdu taky spinkat,mějte se hezky a pište,pište. VLAĎKA A MARTÍNEK ( 9 týdnů )

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 05.11.04 22:02

Ahoj,

plati se jen pomerna cast, nastesti :-) To uz by na me bylo moc, kdyby chteli za cely rok.

Marťoch

 
Anonymní  06.11.04 09:18

ahoj holky,

dneska to vypadá na docela pěkný den, čekám až se mi probudí manžel, abysme mohli jít nakupovat a malej mi spí na ruce.

na neurologii jsme dopadli celkem dobře, chodíme teda cvičit. když jsme byli poprvý, tak tam to celkem šlo, ale doma se mi pak kroutil a prohýbal se do luku. tak se to cvičení při další návštěvě trochu modifikovalo, tak uvidím, jak to půjde. celkem to snad i jde, ale já to zase moc nedřu. cvičíme tak 4*denně. nejsem o tý vojtově metodě úplně přesvědčená, tak to nijak nepřeháníme.

minulý týden jsem byla u rodičů, takže jsem si krásně odpočinula, tomášek byl obletovanej ze všech stran, asi si to kolem vánoc zase zopákneme.

gabika- nevím, jestli už ti holky odpovídaly, dál jsem deníček neměla čas číst, ale my máme dětskou dr. co dělá homeopatii, já jsem to našla norm. ve zl.stránkách, ale určitě tam nejsou všichni. záleží, kam se budete stěhovat, tohle je na praze 4 hodkovičky. dr. je moc příjemná , žádný problém jsme sice naštěstí neměli, ale má takovej rozumne přístup

ulrika- napiš prosím o těch pampers, já jsem slyšela, že to je od obalů od midi výš. my máme ještě pořád mini, tipuju, že se blížíme k 6kg, asi brzo přejdem na větší.

pláč tomáška teda taky nějak extra neodlišuju, ale stává se mi doma, že třeba spí, a mě se zdá, že brečí, nebo knourá a přitom je vpohodě.

ted najel tomík na krásnej režim- večer usíná po deváty hodine, ráno vstane okolo 6, hodinu až dvě je vzhúru a pak si zas na chvilku zdřímne.tak to je skvělý, uvidíme jak dlouho to vydrží. ráno v těch 6 jsem už vyspalá, ale když vstával v noci, tak se mi běžně stávalo, že jsem nevěděla jestli spí u mě, jestli se ted kojil, nebo teprve bude a tak. ale to je asi celkem normálka. ale nedávno se mi stalo, že jsem se se zděšením hrabala v pytli s použitýma plenama, že jsem ho tam dala, a že se nejspíš udusil a po chvíli jsem se probrala, zjistila, že se hrabu v po.. plíně a malej si spokojeně chrundí v postýlce.
tak už mi tu kníká jdem papkart
ahoj rea a tomášekskoro 3 měsíce

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 06.11.04 10:04

ahojky mamce,
jeste jsem tu nebyla,tedy resp.byla,porad cetla,ale nestihla odpovedet.A to je pekne na nic..lepsi precist a hned neco napsat,protoze tak mam sice precteno,ale malo co si pamatuju:(
No ale kazdopadne se vam musim s necim pochlubit.Jsem uplne vedle.Zatim co tohle pisu,Sebastianek spi s tatkou u nas v posteli..ale jak usnul!
Rano jsem si ho kolem pate vzala k sobe a to jeste na chvili pri cucani usnul,ale za chvili uz ne,pojdme se hrat,tak jsem ho prevlekla,dala zpet k nam do postele a hrali jsme se.Asi za hodku pozoruju,ze medvidkum znacne nadava(chce se mu spat),ale lezime dal,dostal cumlika a do rucicek plenku,kterou muchloval no a za chvili uz nenadaval a tak do pul hodiny vam zavrel oci a bez uspavani sam!!usnul!ted tam vedle sebe lezi a drimou.Jsem z toho uplne nameko..
zacalo to vcerejsem,kdyz ho dosla hlidat mamka a ja odjet na chvili do mesta,tak spal odpoledne dve hodiny a ted tenhle samostatny spanek.jsem vedle jak ta jedle..obvzlast me chapou maminky velkych nespalku jako jsme my..musim to radne zaklepat,at to nazakriknu…tuk tuk tuk,ale ze by byl treti mesic pro nas zlomovi??? kezby…
Rikala jsem si,ze horsi to s tim spankem byt nemuze(jak jste psali,ze se vam to nekterym pokazilo a ze by nam se to zlepsilo?)no nechci jasat,jenze ja musim,jsem fakt dojata,napisu vam,jak to bude pokracovat..
noci se nam ted asi tri taky vylepsili-teda v tom,ze se sice stale budime po dvou nebo 1,5h,ale…pije nejak min..tak pet-10min,do dvaceti minut jsem lehala..dobry..to taky neznam
to bude asi tim,ze jsem malemu vyhrozovala,ze ho prodam a koupim si jine miminko:))) /chlamal se pri tom jako certik/
No uz jsem se vam tu vypovidala,drzte pesti at to neni nahoda a pokracujem jen ve zlepsovani:))
Taky jsme vcera koupili konecne hrazdicku,za necelou petistovku,ale je na ni hodne hejblatek a maly krasne chyta a hrka..

Hromix-to je mi lito,ze se vam prvni plavanicko nelibilo,vsak ono se to zlepsi.Musim rict,ze ja tesne pred..nez jsme zacali chodit,zacala maleho koupat ve velke vane a taky to bylo to prvni,na co se nas pani ptala,takze urco to bude tim..ted to natrenujete,a pak uz to bude jen lepsi..my uz polevame hlavu kelimkem,nevadi mu to,takze to delame kazdy vecer ve vane:))

schamka-mooc pekny denicek.Ja si taky myslim,ze miminka maji jine hlasky a taky jsem ho poznavala uz v porodnici,ale taky kdyz jen neco mnoukne vecer v telce uz chci startovat,i kdyz chuvicka je potichu:))Nektere miminka mnoukaji jako male kotatka,my meli uz v porodnici silny hlasek:)

v pondeli jdem na kycle a na kontrolu ockovani TBC,taky to jeste nemame zahojene,takze to nas nebudou v utery ockovat?to jsem nevedela..radej bych uz to mela za sebou

Do spolecnosti bez broucka se uz taky chystam,jsem pozvana z prace na padesatiny,prve jsem si neumela predstavit,ze pudu bez neho,takze jsem rekla,ze asi dojdu s nim,jenze pak mi doslo,kolik tam bude lidi a hluku,takze asi ho na dve hodky opustim:( i kdyz..zacina se mi zdat,ze maly uz zacina byt „maminak“..:)
Holky,ja vam toho chtela jeste tolik napsat,no ja se budu muset vratit..mejte se moc pekne a pozdravujte vase prtatka:)

Any a Sebastianek (za tri dny tri mesice:)

 
Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 06.11.04 10:09

Ahoj devcata,

Hromix, mohla bych napsat denicek od 4. do 6.mesice, pokud to bude teda zajimat vic lidicek :-) Musite mi, ale rict na kdy, nejak nestiham ani poradne precitat komentare.

R+R

 
Gabika  06.11.04 15:57

Ahoj, to je ale náhoda! My by sme sa mali sťahovať na Hodkovičky, ulica Pod Lysinami (no, zmluva sa podpisuje až v pondelok, tak ťuk-ťuk, nech to nezakríknem!). Mohla by si mi, prosím, napísať kontakt na tú lekárku?

Ďakujem,

Gabika a Radko

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 06.11.04 16:58

Ahoj holky,

co porad delate, ze tu nepribyvaji komentare? No jo, ja od te doby, co mame Internet nonstop, to kontroluju kazdou hodinu a tak rychle to asi nejde :-)

Ja dnes byla poprve od porodu cvicit (a vlastne od te doby, co jsem zjistila, ze jsem tehotna). Otevira se u nas novy spinning a dnes byly zavadeci lekce zdarma. No bylo to skvele, konecne cas jen sama pro sebe, pekne jsem si makla. Mela jsem strach, ze po takove dobe bez treningu tam zkolabuju, ale bylo to v pohode. A taky jsem se bala, ze mi zacne tect mleko, ale taky v pohode.

„Tchyne“ zatim vozila malou, tak ted mam otevrene vsechny okna a vetram - jeji parfem je sice zpocatku prijemny, ale kdyz ho na sebe nalijete pul flasky… az me pali oci :-( Uz jsem byla jako na trni, porad se nemohla vypravit. My si proste nejak nemame co rict, i kdyz je fajn a malou ma hrozne rada.

No a mam pocit, ze se na me zase chysta zanet prsu, zase leveho. Mam ho cervene a bolave. Ale udivuje me, ze nemam ani horecku ani me jinak nic neboli, tak nevim, co bude. Zatim si obklady davat nebudu, to by asi byla blbost… nebo radsi jo?

Na zaver: tise zavidim maminkam, kterym mimca hezky spinkaji. Lucka se par noci po zmene casu budila 3× za noc, protoze usinala driv, ted uz jsme zpatky u stareho „o pul druhe a o pul seste“. Pricemz o pul seste uz se musim se zalepenyma ocima dosourat do obyvaku, kde mam u PC balon (proto stiham cist vsechny denicky na eMiminu :-))) a tam ji uhoupat, jinak nezabere. Usiname porad v naruci na balone (vecer) nebo v kocarku prejizdime prah (pres den) :-)

Marťoch a Lucka, dnes 10 tydnu

 
Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 06.11.04 18:48

Ahoj holky,

takže koho zajímá ten program Pampers - Fisher Price. Týká se plenek Pampers Total Care a Pampers Sensitive Midi a Maxi (za velká balení 1 bod, ekonomická balení 2 body, jumbo balení 3 body). Sbírá se svislý obrázek dítěte a maminky z obalů s údajem o počtu plen v balení, z každého balení jen jeden obrázek. K dosažení hračky je potřeba 8, 12, 18 nebo 32 bodů. Hra trvá do 30. června 2005. Je potřeba vyplnit odpovědní lístek z letáku (taková podlouhlá knížečka) a poslat na adresu Pampers&Fisher Price, P.O.Box 40, 152 50 Praha 52. Nevím ale, kde se tahle knížečka dá sehnat, možná když se kupují Pampers, tak u toho bude. Já jsem ji dostala poštou spolu s knížečkou od Pampers. Nebo možná zkusit se obrátit na Procter & Gamble, oddělení služeb spotřebitelům - e-mail: spotrebitel.im@pg­.com

Dneska jsme Andrýse dost vyvenčili. Byli jsme se podívat v památníku na Vítkově, PIS tam pořádala „vycházku“. Bylo tam hrozně moc lidí, ale bylo to zajímavé. Andrýska jsem nosila v šátku a byl zlatíčko. Většinu prohlídky prospal a i když byl vzhůru, tak byl hodný a koukal. Ale moje záda, au au… Nosila jsem ho tři hodiny a mám dost. Ale je fakt, že byl spokojený, to by v kočárku asi tak dlouho nevydržel. A vydržel nejíst 3 a 1/4 hodiny, což je nevídané (a možná by vydržel i dýl). Takže to bylo prima, až na to fujtajblový počasí.

Tak zdar a sílu!!!

Ulrika a Andrýsek (zítra 15 týdnů)

 
Anonymní  06.11.04 21:06

Ahojky,
tak se hlásím po delší době,snažím se číst příspěvky,ale oodpovídat nestíhám. HROMIX-Tvůj návrh na srazík zůstal bez odezvy,stejně jako ten můj.No ale teď už bude venku hnusně,tak třeba…Jinak u nás všechno o.k.Máme za sebou jeden kašel s teplotou, chodíme plavat,Dádovi se to moc líbí,příští měsíc asi už půjdeme do většího bazénu, včera jsme byli v poradně,Dádulík má 7 kg a 63 cm a konečně ho oočkovali.Pořád někde lítáme,dneska jsme byli na houbách,je hrozně hodný,vůbec se to nedá srovnat s těma dvouma předchozíma „hyperaktivita­ma“.(Teď samozřejmě většinu času tráví u počítače a u televize,ale když byli malí,no děs a běs). Užívám si to opravdu moc, částečně i pracuju (aby jsem se mohla vrátit po mateřský), chodím cvičit, no prostě nesrovnatelný když jsem měla první dvě děti.
Tak krásný večer, jdu žehlit(fuj).

Míša a Davídek, 5 m a 3 d

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 06.11.04 21:55

Nazdárek !

Tak sobota zase pryč. Ani sama nevím proč, ale jsem dneska jakási špatně naložená.

Ve čtvrtek jsem si teda vyrazila mezi lidi. Manžel dostal malého o půl osmé do náruče a já jsem odjela. Venoušek už přes měsíc spí celou noc a tak jsem se v klidu přihrcala ve 23 hod. domů, kde jsem našla mírně naštvaného muže. Prý mu Vašík od 22 hod brečel a já nikde. Hlad neměl, jen asi nějak poznal, že nejsem doma a znejistěl. Myslíte že je to možné nebo to byla náhoda? Ještě nikdy mi to předtím neudělal. To by mě teda vadilo, protože jsem pozvaná 16-tého do restaurace, kde budeme zadarmo papinkat a tak. Myslela jsem, že to provedu obdobně. Tak nevím jestli se manžel ještě uvolí. Prostě chlapi to asi nezvládnou tak jako mi maminy. Musíme se pochválit, když to nikdo jinej neudělá.

ROZETA - mě teda Vašíček taky pije krátce (kolem 5 min), ale určitě mu to stačí, protože si už i protahuje intervaly mezi kojením a to by určitě nešlo do sebe. Přikládám to tomu, že už má víc síli a dokonale zvlánutou techniku.

HROMIX - jak to u vás vlastně pokračuje s kojením? Pořád kloboučkuješ?

SLYSIL - deníček o vývoji 3m a více by byl fajn. Mě by teda určitě zajímal.

REA - asi mi nějak uteklo z jakého důvodu vás poslali na neurologii. My teda taky musíme, protože nás moc nebaví koníčci.

ANY - nás taky nechtějí pořád očkovat kvůli nezhojenému TBC. Teď už tam má Venda jen malilinkou načervenalou bouličku a stejně to prý není dobré. Jinak ti moc přeju, aby vám ty spací pokroky vydrželi. Věřím ti, že z toho máš velikou radost.

Zatím se mějte. Půjdu spát a třeba tu špatnou náladu vychrním. Včera jsme čučeli do půlnoci na film (Den poté - pěkné, doporučuji) a cítím fest ten spánkový deficit.

Dobrou noc
Dajka a Vašíček

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 06.11.04 22:12

Ahojte holky,
dneska jsme meli perny den, byli jsme na nakupu - jezdime 1× mesicne a jeste jsme me kupovali zimni bundu. Po absolvovani 3 obchodu jsme ji koupili, je svetle modra a moc pekna.

ULRIKA - diky moc za info, napisu na tu linku a zkusim to zjistit

ANY - to je fajn, ze se vam zlepsuje spani, nam uz ted taky, kojime 1-2 x za noc, ale 5 minut teda ne, Betka si vezme z obou prsou a strasne hlta, ale stejne to trva dyl

DAJKA - manzel taky hlida a jednou zvladl Betku uhoupat i kdyz mela hlad :-) Nastesti je s ni strasne rad, tak je i rad, ze chodim 1× tydne tancovat a muze si ji uzit jen pro sebe

MARTOCH - to pripojeni ti zavidim, my sice mame ISDN, ale platime za minuty, takze chodim jen vecer nebo o vikendech pres den, jinak bychom se nedoplatili

Mejte se krasne, skacu do postele
Kacica + Betynka 14 tydnu

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 06.11.04 22:17

Jóóóó!

Ještě jsem zapomněla.

KAČICA - k tomu Pampers a Fisher Price programu - v tom letáku píšou, že není potřeba mít ten odpovědní kupón originál, ale že jim to stačí poslat s příslušnými iniciálami na adresu. Musíš k tomu jen dopsat číslo vybrané hračky. Pokud by si chtěla tak ti ten leták oskenuju a pošlu e-mailem (když mi ho napíšeš).

Dajka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 06.11.04 22:24

Ahoj!

Mám tu adresu,na které jsou naskenované stránky z brožurky od Pampers,jde o akci s Fisher Price.
Adresa:http://rodina.cz/…um/album.asp?…

Zdraví Hanka od Šulánka a Veroniky

 
Anonymní  06.11.04 22:36

Hezký večer!
Ten leták k akci Pampers je taky na téhle adrese: http://rodina.cz/…um/album.asp?…

Makkyna + 2

 
Anonymní  06.11.04 22:38

Jů, Hanka byla rychlejší! :)
Makkyna

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 06.11.04 22:47

Ahojte,
to teda byla rychlovka. Dekuji moc vsem za kontakt. Jen se chci jeste zeptat, jestli to bylo prodlouzene, protoze na letaku je napsane, ze to trva jen do konce roku 2004.
Dik a dobrou noc
 Kacica

 
Anonymní  06.11.04 22:58

Jo, mě leták přišel před týdnem a píšou tam, že akce trvá do 30. 6. 2005. Doufám, že to píšu zase jako druhá :)
Makkyna

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 06.11.04 23:21

Ahoj všichni! Teprve nedávno jsme si pořídili net a já okamžitě začala hledat vhodné adresky. Vaše dopisky čtu už asi 14 dnů a teď jsem se odhodlala i napsat. Několikrát jste zmiňovali náušničky. Moje Adélka má 11 týdnů. Paní doktorka řekla, že náušničky buď při tříměsiční kontrole nebo až bude zahojené očkování na TBC. Objevilo se tady, že očkování mimisci nemají pořád ještě zahojené, tak teď nevím. Taky máme ještě pořád červenou skvrnku. Dále jsem postřehla, že někdo radil začít koupat mimi ve velké vaně než se začne chodit plavat. Plavat chceme taky začít chodit, tak nevím jestli bychom neměli už začít trénovat, ale vůbec netuším jak.Zatím díky Lenka + Adélka (11 t)

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 07.11.04 09:29

Ahojky!

Tak nejdriv se vam musim necim pochlubit. NO, snad snesete, ze sem zase zatahnu tema homeopatie, ale ja jsem unesena! Anie byla totiz nekolik dni pekne nevrla, porad jsem ji musela zabavovat a hlavne nosit. Nestacilo ji chovani v sede, ale musela jsem chodit a chodit, jinak plakala. Prdikuje pritom krasne, teplotku nemela a tak jsem si rekla, ze je proste nejak spatne nalozena a aplikovala jsem homeopaticke leky co jsem jeste dostala pro Anie od me PA. No a prestoze byla hodinu predtim nevrla, vubec jsem ji nemohla polozit, ani dudlik nezabiral, tak po tech hom. lecich do peti minut klid a usnula. Asi proste pres den neumi usnout dokud neni uplne grogy - protoze po obede spi, ale takhle mi usnula jeste dopoledne. A tohle se mi stalo dvakrat, ze ty hom. leky zabraly!!!! Tak jsem stastna!!! Rikam si, ze je lepsi, kdyz je Anie spokojena. Nechci vypadat jako spatna matka, ze se ji nesnazim utesovat jinak a ze ji nechci nosit, ale rikam si, ze to neni v poradku, kdyz dite jen z mrzutosti breci a breci. V takovych chvilich jsem ji predtim davala napit z prsu a to se uklidnila ale zas jen na hodinku a situace se opakovala. Tak si myslim, ze je videt, ze nebrekavala hlady ale mrzutosti a tu mame ted timto take pryc!!! Juuu, tak jsem se proste musela pochlubit a pochvalit se. V jednom vydavatelstvi jsem si obejdnala knihu Homeopatie pro deti, ma vyjit ted do pulky listopadu a tak to musim nacist.

JInak na plavani jsem Anie koupila nadherny vodolepky! Takovy ty penovy zviratka, co se po namoceni prilepi na kachliky v koupelne, Aby se mela pri plavani doma na co divat :-))) Fakt super!!! Doporucuju!!!!!

Kacico - nenapsala jsi, zdali jste koupili nejake vanocni darky???

Ulriko - jsem rada, ze knizka ma uspech. Doslov jsem jeste necetla, takze nevim:-). Jedu po kapitolach :-)))

Vladko - tak my mame vazeni v 9ti tydnech v pondeli a tak budu mit s kym zacerstva srovnavat :-). Pak se pochlubim :-)))

Miso - tak Dvavidek je pekne velky klucina, co? TO je super!!! I to, ze je tak hodny a ty si to materstvi tak uzivas!!!

Dajko - tak se teda pochlubim, ze uz neklobouckuju! Nechtela jsem porad otravovat s tou homeopatii, stejne asi nikdo te lecbe neverite, ale me pomohla nakonec hom. mast. Ucinkovalo to vlastne tak, ze mi po ni trochu vic ztrvdly bradavky a ted je to temer v pohode. Obcas neco citim, ale rozhodne uz si to kojeni uzivam! Diky za optani! :-)))

Lenko - vitej. Koupani ve velke vane opravdu doporucuju. Ja zacala ted koupat doma nejdriv 5 minut, druhe koupani 10 minut a chci dosahnout az 20minut. Ale podminkou je, aby se tam Anie libilo a aby u toho neplakala. Tak fakt taky radeji zacnete driv. Jeste doporujucu postupne ochlazovat vodu. Nez pujdete plavat do bazenku, doporucuji, aby dite bylo navykle na cca 32stupnu teplou vodu. Takze po jednom stupni teploty postupne ubirat. To nam rikala ta holka na vanickach…

Jinak Anie asi bude muzikalni po me. Velice se zajima o hracky, co hraji nebo hodne hezky cinkaji. Chrastika jsou pro ni nuda :-). Tak od Jeziska dostane Hudebni domecek, ale psssss! :-)))

Jo a vypada to, ze dostanu pujceny Babyvak!!! Nechci to zakriknout, ale to by bylo super!!! Ja to nechtela kupovat kvuli tomu, ze se mi to na tech par mesicu zdalo drahe… Tak jestli to dobre dopadne, tak se pak pochlubim, jak se to Anie libi, jo? :-)

JO a nevim, jestli jsem se nezminovala, ale maserka rikala, ze je velmi pravdepodobne, ze ty bolesti zad mam po epiduralu! Je vas vic kdo jste mely epidural a ted i bolesti zad???

Tak pa

Hromix a Anie, 9t a 2d

 
Anonymní  07.11.04 09:49

ahoja,
tak my máme zas dopolední spinkání.

any- držím palečky aby vám to s tím spinkáním co nejdýl vydrželo, my měli dost dlouho období, kdy malej hodinu pil a hodinu spal
závidím hraní sebastiánka pod hrazdičkou, tomáek má zatím pěstičky dost zatnutý, snažím se mu tam něco dávat, po hračkách se natahuje, ale ručičku neotevře, to jenom když mi šahá na prsa
ted má snad nějakej spurtík či co, protože v noci spí třeba i 10hodin, a přes den kojím někdy i dřív jak za hodinu. a vypadá to, že má fakt hlad, protože ten pláč se nedá ničím utišit, přisaje se a hltá, nicméně čůrání a kakáí vpohodě, tak to zatím neřeším. ale kojit budu zřejmě i v mhd, no prostě všude. třeba se to srovná, příští týden máme zas dr.-kyčle a rhb.

martoch- gratuluju ke cvičení, věřím že to je super pocit.
já se chystám vrátit na jaře k běhání, máme hned u baráku les

dajka- na neurologii jsme byli proto, že malej otočel hlavičku výrazně víc na jednu stranu a měl jí víc v záklonu
a stím hlídáním, mě se zdá, že ty mimča jsou někdy norm. škodolibý, manžela nějak pozitivně nalad a on to určitě zvládne, jen at si zvyká

hromix- prošvihla jsem návrh na srazík? já bych byla určitě pro, už jsem o tom i přemýšlela, ale nenapadalo mě kde, nevím jak by se někde tvářili na větší množství kočárů- i když teda ono by nás asi nebylo zas tak moc

gabika- ta ulice mi něco říká, ted si to přesně nevybavím, ale určitě to nebude daleko. dr. se jmenuje bočanová, tel. 241716174, kromě út. jsou tam každý den od osmi.

pěknou neděli přeje rea s tomáškem

 
Anonymní  07.11.04 17:27

Milé maminky,

jmenuji se Pavla a mám dceru Emu, která se narodila 26. 7., takže patří do letních miminek. Již od doby těhotenství nakukuji do vašeho deníčku, ale až nyní se dostávám k tomu, abych se zeptala - mohu se připojit do vašeho povídání?
Děkuji Pavla a Ema 3m 12d

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 07.11.04 19:11

Ahojte holky,
tak nam ten vikend zase utekl, to je hruza. Musim se pochlubit, dneska jsem pekla kachnu a ne jen tak ledajakou. Naplnila jsem ji nakrajenyma jabkama a rapikatym celerem (jeste tam patri cibule, ale tu ted nemuzu) pak se to osoli a opepri a potre citronovou stavou a upece. To bylo fakt dobry. No a jeste k tomu patri vinna omacka se smetanou, kterou jsem musela 2 x za sebou za staleho michani vylit do zachodu :-( Jednou jsem dala misto vina burcak a bylo to strasne horke a podruhe jsem sice dala vino, ale bylo nejake divne, takze vysledek byl taky mizerny, jeste ze ta kachna sama o sobe byla dobra. No stane se a manzelovi to nastesti chutnalo i bez omacky.

Jeste jednou dik vsem za ty pampersky, ja jsem poctive schovala obaly od vsech plinek i ubrousku, takze jich mam doma docela dost, bohuzel jsme na midi plinky presli az dneska, takze se z toho neda vubec nic pouzit :-( To je nespravedlivy, ze na maly plinky to neplati, meli jsme je hned od narozeni a tesila jsem se na nejakou peknou hracku.

LENKA - vitej mezi nami. Betka ma uz treti reakci na TBC, takze budu rada, jestli na 4mesicni kontrole budeme vubec ockovat to dalsi a nausnicky zatim nehrozi :-( S tim koupanim to taky doporucuju, Betka si na velkou vanu zvyka pomalu, moc se ji to zatim nelibi

HROMIX - koupili jsme plysoveho hrosika, ale nevydrzeli jsme a dali ji ho hned. Bylo to z Tesca jen za 100 a je fakt moc peknej. A knizku Kolik je v Praze kocek. Jsou to basnicky od Jiriho Zacka s obrazkama a moc se mi libily. Jinak jsme se spis divali a koupime jeste pozdeji, protoze nasi i pres „zakaz“ nakupovani porad neco kupujou, tak abychom nekoupili neco 2×
Muzes mi napsat, jak se jmenoval ten homeo lek na uklidneni? Betka je ted taky uz 2 dny nevrla a treba by to zabralo.
Kde jsi koupila ty vodolepky? Jeste jsem o tom nikdy neslysela a musi to byt fajn
S tim babyvakem pozor na ty zada, je to jen na jednu stranu, takze se ti to muze zhorsit.
Ja jsem taky mela epidural a zada me boli - krcni pater, ale nevim, jestli to fakt neni spis z toho noseni Betky

REA - rustovy spurt mame taky, kojim po hodine a jeste je to s revem a Betka je jako pirana - chytne prso a trha, pousti se a pak rve. No snad to brzo prejde, taky mam porad strach, jestli nema malo, ale stolice a curani ma zatim normalni.

PAVLA - vitej u nas, cim je nas vic, tim lip

Mejte se krasne
Kacica + Betynka 14 tydnu

 
Anonymní  07.11.04 19:29

Ahoj holky,jak se máte ? HROMIX - taky se porovnávám s Tvojí Anie , je jen o dva dny mladší než náš Marťa .MÍŠA - těší mě,že je tu ještě někdo,kdo má tři děti,a to třetí je pohodička,viď ? PAVLA - vítám Tě,taky tu nejsem dlouho,ale už jsem se dozvěděla pár užitečných věcí.No dnes jen krátce,taky se dívám na POJIŠŤOVNU.Zdraví VLAĎKA a MARTÍNEK ( 9 týdnů )

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 07.11.04 23:47

Ahojky!

Tu hrdá teta Rozeta! Dnes o 14:00 sa nám narodil bratranček Roderik - 3660g a 51 cm!
Mamina si vytrpela 12 hodín bolestí, ale obaja sú v poriadku.

Takže dnešný deň sme prežívali hlavne v znamení sestrinho pôrodu, inak sme boli celý víkend na dome. Už postupne sťahujeme veci, aj nábytok. Je to dosť o nervy, mám dve rozbombardované domácnosti. Vo štvrtok prídu potenciálni kupci pozrieť terajší byt, tak ho budem musieť v rámci možností skultúrniť. Na dome ešte treba dorobiť kuchyňu, ale budúci víkend sa sťahujeme. Dnes sa už deti okúpali vo vani na dome a mali z toho zážitok - aj Krištof - všetko si obzeral.

Pozrela som sa na tú Pampers akciu a zistila som, že v ČR máte úplne iné Total Care Pampersky! Náš Jumbo pack je zelený, mamina aj bábo sú blonďaví a obrázok je vodorovne. To sú veci :-). A vidím, že už bojujú proti podobným koumákom ako ja, ktorí si odkladajú z obalov čiarové kódy a vymýšľajú na vystrihovanie iné časti obalu :-).

Ešte sa chcem opýtať mamín, ktoré chodia s malými na rehabilitáciu kvôli otáčaniu hlavičky na jednu stranu - ako sa to prejavovalo? Krištof má totiž v polohe na chrbátiku nachýlenú hlavičku väčšinou na jednu stranu- k ramienku. Otáča ju pritom od narodenia na obe strany, spával v pohode na oboch bokoch, nevyzerá, že by mal skrátený sval… tak neviem, či je to normálne alebo nie. Používa aj papá si obidve ručičky, koníky pasie, otáča sa na obidva boky… Napíšte mi, či vaše detičky majú hlavičku v polohe na chrbte vždy pekne uprostred.

Dik, dobrú noc.

Rozeta + Bambi 3,5r. + Krištof 3,5 mes.

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 08.11.04 09:46

Ahojte,
mam zase zacat tym starym otrepanym - nestiham? ;o) No, ako som pisala v dennicku, ze nam niekto vymenil dieta a ja trosku stiham - haha, tak uz mame nase dieta nazad.

Takze ja len z rychlika…
Vitam medzi nami nove letne maminy (aj trochu oneskorene, ale snad mi to prepacite) - Laky s Filipkom, Vladku s Martinkom, Lenku s Adelkou a Pavlu s Emkou. Nezabudla som na nikoho? Holky, dufam, ze sa vam v nasom dennicku bude pacit a ze fajn pokecame ;o)

Gabika - este v minulom dennicku si sa pytala na to ockovanie.
Takze je to klasika: difteria, cierny kasel, tetanus, polio + hemofilus (dobre to pisem?) Ci mame sestrnu vakcinu neviem urcite, ale predpokladam, ze ano, pretoze nam sestricka vravela, ze je to nejaka nova a ze ju davaju len od zaciatku tohto roka. Navyse Dani nemal nejake velke reakcie - len trochu plakal, vela spal a ten prehadzany rytmus. Inak, po 2 tyzdnoch sa to zase spravilo.

Rozeta - blahozelam sestre k chlapcekovi - je to kus chlapa! My sme mali taku vahu v dvoch tyzdnoch ;o) Tak nech su zdravi, stastni, nech je dost mliecka a nech sa im dari.
S tou hlavickou neviem presne ako to myslis - za bdeleho stavu ma Daninko hlavku v strede, ale ked spi, dava si ju na bok - raz na jeden, raz na druhy.

Kacica - aj my sme mali v nedelu kachnu! ;o) Mnaaam! ;o)

No, Daninko protestuje, tak este k pisaniu dennickov /> Zachytila som, ze Hromix nemoze uz pisat… kto napise dalsi? Martoch?
Ja by som napisala potom ten 18.11 ;o) Na ten sa specialne tesim. No a potom sa musime nejako dohodnut, lebo vazne nestiham. Ja neviem Kristy, Kacica, Dajka, Any, Zuzana, Evka - nechceli by ste niekedy nieco napisat? ;o)

No tak ja bezim tisit tuto nasu nespokojnost. Urcite som este chcela nieco viac napisat, ale neda sa… Majte sa pekne!
Pa!
schamka + Dani (15 tyzdnov)

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 08.11.04 10:42

ČAUVEC!!

Vítám všechny v novém týdnu.
Venoušek před chvilkou usnul - což se teda divím, protože tady dnes od rána máme pěkný humbuk. Asfaltujou nám cestu kolem domu a tak to stojí zato ( a ten smrad!!). Jsem zvědavá jak to bude rychle tuhnout. Pokud ne, tak jsme bez pečiva. Já do toho s kočárem prostě nepojedu.

Jinak vítám tady všechny nové maminky a doufám, že budou hodně psát a taky písnou něco o sobě ať víme s kým máme tu čest.
Je to fajn, že nás přibývá. Přeci jenom teď už není tolik času na psaní jako dřív a tak to alespoň vykompenzujeme počtem přispěvovatelek.

SHAMKA - klidně bych deníček někdy napsala, ale vůbec, opravdu vůbec mě nenapadá o čem. Určitě ale budu přemýšlet a eventuelně se přihlásím o termín.

Zatím pa, běžím vařit. Zachvíli je tu hladový manžílek a na plotně pusto a prázdno.

Dajka a Vašíček

 
Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 08.11.04 11:25

Ahoj.
Mám na ruce Šimonka a tak moje poznámky později. Jen jedna špatná zpráva. Tady v Brně už jsem oběhla několik lékáren a bohužel dodavatel SAB SIMPLEXU přestal kapky dodávat. Prý nikdo neví, jestli je to dočasné, nebo trvalé. Každopádně je určitě neseženete v lékárně nahoře na Pekařské a na Kolišti, tam jsme brali poslední dvoje a někdo měl ještě čtvery zamluvený. Ani v Bohunice poliklinika ani Kaufland nemají. Tak jsme se trochu zásobili.
Jestli usne, tak se za chvíli ozvu.
CIBULKA

 
EvkaJ
Stálice 52 příspěvků 08.11.04 13:34

Ahojky všem!
Zdravíme v novém týdnu.V sobotu jsem sedla a napsala dosti dlouhý komentář a než jsem ho poslala,začalo nějak blbnout připojení a už jsem ho neodeslala.Myslela jsem,že mě picne!
Takže co povzpomínám,zkusím napsat znovu.Verunka před chvílí usla,tak snad mi dá dost času.
My jsme v sobotu vyrazily na velký nákup.Kubulu měla zase babička na horách a tak jsme toho chtěli využít a jet se už taky podívat po nějakých dárcích.Měla jsem z toho docela strach.Jeli jsme do obchoďáků do Ostravy,ale malá byla naprosto super.Vozila se v autosedačce a byla spokojená.Zná­mí,kteří byli s námi nechápali,že je tak hodná.Jo,že by byla v tomhle po mně?Já v těhle hyper a supermarketech můžu trávit hodiny.Ne už tak můj manžílek…
Jinak tenhle víkend bych nazvala testováním receptíků z našeho deníčku.V sobotu jsem udělala mňamku z kuřecího od Dajky,v neděli jsme pak měli Azu po tatarsku od Slysil a dopoledne jsem konečně vyzkoušela řezy na které už kdysi dávno psala recept Lucije.Poslední bod-nechat uležet se bohužel nazadařil.Všechno bylo moc dobré a mám vám to pochválit i od manžela.Určitě chci vyzkoušet i další recepty třeba od Kačicy,nebo ty tvarohové řezy myslím od Jiti,tak pak napíšu výsledek.Chystám se už dlouho,že vám taky napíšu moje oblíbené recepty,ale nějak nevychází čas.Ale já si ho určutě najdu!

SCHAMKO-deníček bych mohla napsat,ale taky mě nějak nenapadá o čem.Dostala se mi teď do ruky knížečka od Hami-Já a můj jídelníček od ukončeného čtvrtého měsíce.Je tam spoustu zajímavých informací ohledně začínání s příkrmy,recepty a rady.Ale za prvé se myslím na příkrmy hlásila Zuzana,za druhé
možná hodně z vás tuhle brožurku má no a za třetí-my kojící budeme snad kojit až do půl roku,takže je to ještě zbytečně brzy.Tak nevím,jestli by mě nějaké téma napadlo,ozvu se.Ale museli by jste mi pomoci s tím,jak to napsat a poslat.Jo a ještě jsem chtěla napsat,že to s tím zrcadlem při pasení je bezva nápad!

HROMIX-koukám,že nejsme sami,komu vůůbec nesedí plenky Huggies.Verunka se mi z nich obsypala úplně hrozně!Dost jsem nechápala,protože jí dávám i levnější-třeba Clever z Billy,a po těch je v pohodě a ze značkových tohle!Máme jich celé velké balení,které jsme dostali darem od příbuzných.Riskla jsem to pak ještě jednou,byla v ní asi hodinku a dupku zas celou červenou,takže já s nima nadobro skončila a asi je někomu raději věnuji.Záda mě taky pořád bolí,ale já už tentokrát epidurál neměla,takže nevím,jestli by tohle mohlo mít souvislost.A k fo­tečce v galerii-máš pravdu.Letí to opravdu neuvěřitelně rychle.Zdá se mi jako nedávno,když se narodil Kuba a už chodí do školy.A Nika roste úplně v očích.Jelikož už další mimi neplánuji,užívám si s Verunkou opravdu každého dne.A Kubulka je fakt šikula.Malou má moc rád,nežárlí na ni a je to můj pomocníček.Jsem šťastná,že se mi splnil můj sen a máme s manželem dvě zdravé děti.

DAJKO-tak Vašíček ti nechce dopřát trochu kulturního vyžití?To je fakt vždycky jak naschvál.Ale jen ať si taťka taky užije hlídání.Je určitě fajn,když člověk může jednou za čas někde"vylítnout" do společnosti.Tak příště už to snad Vašík pochopí.Na film Den poté jsme taky v pátek koukali a byla jsem z něho absolutně nadšená!Doporučuji taky komedii Drž hubu,ta je taky povedená.Receptík byl fakt super,zase napiš nějakou dobrotku.

Jinak vítám všechny nové maminky i s jejich letňátky.Tak holky pište,alespoň nás tady bude na" drbání"více.

AJKO-tobě závidím,že máš při sexu lepší pocit,než po prvním porodu.U mě je to přesně naopak.Po prvním jsem nevěděla,že jsem rodila už na konci šestinedělí a tentokrát je to pořád hrůza!

S tím souvisí i otázka na kterou se chci zeptat-holky,které berete Exluton,nepozo­rujete na sobě,že by jste měly menší chuť na milování?Já se teda vůbec nepoznávám!Nemám sníženou,jak píšou v letáku,že může nejen u těhle tbl.být,ale téměř žádnou.Kdysi jsem antikoncepci taky brala,sice mě úděsně bolela hlava,ale problémy s libidem nebyly vůbec.Už mě to pořádně štve!

SLYSIL-ten deníček o dalším vývoji bych taky brala.Jestli bys byla tak hodná a napsala ho,bylo by to fajn.

Plavání ve velké vaně-tak my jsme začínali postupně,i když na plavání nechodíme.Začala jsem se nejdříve koupat s Verunkou i já a pak jsem ji začala dávat na koupací lehátko(viz.fo­togalerie)a malá se vůbec toho velkého prostoru nebojí a je moc spokojená,že má alespoň více místa,než ve vaničce.

MARŤOCH-tak co prsa?Snad se z toho nevyklubal zase zánět,to by bylo určitě nepříjemné.A smála jsem se,když jsi psala o tom odpadu za malou a za pár dní nám taky přišla složenka-na její jméno.Jo a vítání občánků budeme mít taky až v lednu.V prosinci měli jediný termín 19.a to jsem teda pár dní před vánocema nechtěla.

Musím končit.Kočička se vyspinkala a hlásí se.
Tak ahoj Evka a Verunka 3měsíce a 3 dny

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 08.11.04 14:33

Ahoj holky,

tak ja byla dnes na chirurgii a protoze se ty moje „zadni“ potize vubec nezlepsily, posila me na kolonoskopii, brr. Jeste jsem na tom nebyla, uz jsem hodila do diskuze dotaz, tak kdybyste nektera mely nejakou zkusenost, budu vdecna. Stejne si myslim, ze nic nezjisti a opravdu to bude ta trhlinka a v tom pripade musim na operaci. Pry na tri dny do nemocnice - to si nedokazu predstavit. A pry tam muzu mit i malou - no ale kdo se o ni bude starat, kdyz ja budu lezet? A jak ji uspim, bez balonu a bez kocaru? No desi me to. Premyslim, ze bych na ty tri dny sem pozvala mamku (ma dovolenou), aby mi malou pres den vozila na kojeni a na noc jim nachystam odstrikane mleko. Myslite, ze to nebude vadit kojeni, kdyz bude mala dostavat v noci z lahvicky (Avent) odstrikane mleko nebo Nutrilon? Uz jsem dnes trochu odstrikala, ale je toho zalostne malo, jestli to tak pujde dal, na dve noci jim to nevystaci, proto ten Nutrilon…

Ten zanet prsu uz jsem nastesti rozehnala, dala jsem si dvakrat obklad a je to skoro OK. Jeste ze uz vim, co delat :-)

Sab Simplex - u nas uz taky neni k sehnani, misto toho mi dal lekarnik Lefax. Posledni dva dny trapi to brisko Lucku teda hrozne, nevim z ceho, nic spatneho jsem nejedla, aspon si to neuvedomuju. Ale nevim, jestli je ten Lefax lepsi, asi nastejno.

Exluton a chut k sexu - tak ta u me neni absolutne zadna, protoze me to porad vevnitr boli. Predevcirem me teda muj milacek premluvil, ale musel na me jako na pannu :-) a i tak to neni nic moc. Ach jo. Nevim, co s tim. Kdyz nad tim tak premyslim, potrebovala bych vymenit cely podvozek :-)))

Denicek - ja ho teda tento tyden napisu, jen mi nekdo poradte ten postup.

Tak se mejte. A vitam vsechny novacky.

Marťoch a Lucka, 10 tydnu

 
Missorka  08.11.04 19:08

Ahojky,

já měla jít taky do nemocnice na zákrok (naštěstí se to nemuselo uskutečnit) a s odstříkáváním jsem na tom byla stejně jako ty. Můj pediatr mi vyloženě řekl, že na tři dny z toho nemám dělat vědu a mám dát Vojtovi umělé mléko, řekl, že je v podstatě jedno jakou značku, akorát aby bylo HA (hypoalergenní). Nejde totiž o to jestli MM nebo UM, ale spíš o to, aby jí pak flaška nepřišla jednodušší než prs a nezačla si prso bojkotovat. U nás k tomu došlo, ale zažehnalo se to a dneska bere v pohodě obě - prso i flašku a nemá s tím problém.
Akorat jsme museli malého naučit pít z flašky, neuměl to, to chce vyzkoušet než budeš muset na ten zákrok.

Hodně štěstí a ať všechno hezky zvládnete.
Peta

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 08.11.04 19:51

Ahoj,

z flasky mi pije caj uplne v pohode, tak to snad pujde. Ja prave nevim, co muze zpusobit odstaveni - to, ze je piti z prsu namahavejsi nez z flasky nebo ze ochutna UM a materske ji pak nebude chutnat?

Marťoch

 
Anonymní  08.11.04 20:47

Milé maminky,
moc děkuju za přivítání. Připadá mi, že už vás znám hodně dlouho a vy o mě nevíte nic, tak napíšu něco o sobě. Je mi 29, Ema se narodila dva dny před mýma narozkama, i když termín byl právě na narozeniny. Jenže asi se jí nechtělo už čekat, tak mi dala dárek předem. A musím říct, že se jí to povedlo. Měla 51 cm a 4,1 kg, takže žádný drobek. Od narození je moc hodňoučká, spinká úplně vzorově, a to i přes den. Opravdu bych vám všem moc přála, abyste se v noci taky vyspaly! Je to dost pohodářka, takže ačkoli už jí je 15 týdnů (64 cm a 6,6 kg), odmítá ?pást?. Za týden jdem na kontrolu a jestli se to do té doby nezlepší, tak nás taky čeká neurologie a asi cvičení. Ale jak jsem četla, chodí vás spousta, tak si s tím nedělám hlavu.
Bydlím v Praze, takže bych se hlásila na případný srazík, že by ten Nový Smíchov?
Ve čtvrtek se chci jít podívat na ukázkovou hodinu plavání, že bychom taky konečně začaly chodit. Je to na Opatově, tak pak poreferuji, kdybyste některá měla zájem. Děkuji za typ na koupání ve velké vaně a snižování teploty, než se jde na plavání :-)
Občas chodím do A-centra v Karlíně na orientální tance (je to pro maminy s mimi, tak je fajn, že není třeba shánět hlídání). Jsem tam taky přihlášená na masáže kojenců, na to se moc těším.
HROMIX ? jak už jsem psala výše, srazík bych brala. K babyvaku ? taky ho mám půjčený, ale bohužel, Emě se v něm moc nezamlouvá, nedávám jí tam moc často a tak asi není zvyklá a připadá jí, že je tam moc zmačknutá a nemůže si protahovat tělíčko, jak to dělá v kočárku, tak jsem zvědavá, jak se bude líbit Anie. Jak píšeš o homeo ? já nejsem žádný znalec, ale ani odpůrce. Chtěla bych se zeptat ? jaký je názor homeopatů na očkování? Jak ho budeš řešit ty? Já jsem z něj dost rozpačitá, zdá se mi, že skryté vedlejší účinky mohou nadělat pěknou paseku :-(
REA ? běhání je fajn, já ho bohužel zkusila a zase jsem přestala, protože mě rozbolela kolena a týden jsem sotva chodila. Ty si to ale určitě užiješ!
ROZETA ? gratuluji k ?tetkovství?, to je moc fajn, že máte takhle společně mimi. Já jsem taky tetou ? neteř Andrejka je o 7 týdnů starší než moje Ema. Je bezva, když jsou holky pohromadě. A stěhování? Taky to znám, tak pevné nervy!
ZUZANA ? doufám, že moje Ema bude stejná pohodová holčička, jako ta tvoje! Myslím na vás, aby se Pepčovi srovnal krevní obraz a byli jste brzy fit! Přidávám se k zájemkyním o deníček s přikrmováním, podle toho, co jsi psala, ten profík přes zdravou výživu jsi!
Všechny moc zdravím a přeju pěkný večer. Pokusím se dát fotku do galerie:-)
Pavla a Ema 15 týdnů

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »