Letní miminka - Ani podruhé to nejde samo

Těhotenství
  • 25.08.04

Ahoj těhule, mamule a mimule! Tak to vypadá, že během pár dní se náš deníček už definitivně přemění z těhuláckého na miminkovský, a protože všechny TO buď máme těsně za sebou nebo před sebou, rozhodla jsem se i já přispět svou troškou do mlýna. Protože jsem rodila podruhé, mohu srovnávat. A podle mě tedy rozhodně neplatí, že podruhé už to jde samo, jak mě mnoho lidí před porodem přesvědčovalo.

Tak tedy po pořádku: Téměř přesně před pěti a půl lety (23. února 1999) jsem přivedla na svět své první dítě ? dceru Emu. To ?přivedla? je myslím docela na místě, tehdy jsem si připadala jako king, protože porod trval na prvorodičku nezvykle krátce ? šest hodin od začátku až do konce ? a z mého pohledu byl nejen nekomplikovaný, ale i rychlý a nijak nesnesitelný, zkrátka veskrze pozitivní zážitek, korunovaný krásnou a hlavně zdravou slečnou (49 cm, 3430 g). Kontrakce začaly bez varování (bez jediného poslíčka či tvrdnutí břicha) po dvou minutách a byly taktéž dvouminutové, poměrně intenzivní, ale mně se dařilo velmi dobře prodýchávat a tak si ulevit, a tudíž jsem neměla pocit, že nějak trpím (ne tak manžel, který se na mě nemohl dívat, ono je to asi opravdu velmi náročné sledovat někoho, kdo rodí, a nemoci mu pomoct). Když přišlo na řadu tlačení, třikrát jsem se do toho ze všech sil opřela a Ema byla venku. Navíc jsem celý porod prožila v jemném oparu, tehdy jsem si říkala, jak to má ta příroda dobře vymyšlené, že rodičku trochu obludí, aby ty nepříjemnosti tolik nevnímala?

Letos 5. srpna se nám narodil chlapeček Pepa (50 cm, 3130 g) a i tady je spojení ?narodil se nám? (tedy jakoby bez mého valného přispění) docela trefné. Porod trval rovněž šest hodin, jinak to ale bylo nebe a dudy. V noci mi praskla voda, což jsem uvítala (v těch šílených vedrech jsme se v našem deníčku předháněly, kdo má větší depku z toho, že ještě nerodí, že Kristy?), navíc jsem byla ráda, že porod nezačal jako minule hned silnými stahy, protože jsem nechtěla, aby mě funící a hekající viděla Ema. Museli jsme jí totiž s manželem slíbit, že když začnu rodit v noci, vzbudíme ji, aby mě i ona s taťkou odvezla do porodnice (původně mě i doktory přemlouvala, že se bude dívat, jak se Pepino narodí, protože je to přece její brácha, to se nám jí nakonec podařilo vymluvit). Takže jsme vzbudili dcerku a vyrazili. V porodnici potvrdili, že to skutečně byla plodovka, ovšem na monitoru byla rovná čára, tudíž mě ubytovali na čekatelském pokoji, píchli mi plegomazin a s tím, že se to buď rozjede, nebo usnu a začneme to řešit ráno, mě poslali spát. Manžel s Emou si zatím doma prohlíželi různé knihy o těhotenství a porodu, protože dcera vzrušením nemohla spát.
O půl čtvrté jsem měla první kontrakci, další následovaly vždy přesně po půl hodině a daly se snést. V sedm se vystřídaly směny a lékař, který přišel do služby, konstatoval, že jsem otevřená na 4 cm a že dopoledne porodíme. Měla jsem skvělý pocit, že jsem takřka bezpracně došla k 4centimetrovému otevření a že brzy bude náš klučík na světě. Pak to ovšem začalo. Cestou zpátky z vyšetřovny na čekatelák se kontrakce nejen prodloužily a zesílily, ale také se objevovaly jen s minutovou pauzou. Za chvilku dorazila porodní asistentka Martina, na kterou budu do smrti s láskou vzpomínat, protože mi nejen velice pomohla, ale doslova se mnou celý porod odžila, přestože v tu dobu bylo v Motole narváno a ona takových porodů prožila jistě moře. Měla jsem pocit velké opory a jistoty, že kdyby něco, ona si poradí.
Protože mě těsně před tím viděla na vyšetřovně v plné síle a bez bolestí, chvíli na mě zírala, jako by nemohla uvěřit, že jsem to já. Pak pravila, že když už je to taková síla, raději půjdeme na přípravnu, dám si sprchu a klystýr. Na nic z toho nedošlo, jelikož když jsem ulehla na lehátko, abych dostala klystýr, Martina zjistila, že jsem otevřená na 8 cm, tudíž mi už klystýr nemůže dát. V tu chvíli byly bolesti k zešílení a v rychlém sledu za sebou. Pokoušela se mě dostat do sprchy, ale nebyla jsem schopná si sednout, natož vstát a ujít ty tři kroky, byla jsem úplně paralyzovaná tou bolestí a navíc mi absolutně nešlo nejen prodýchávat kontrakce, já nemohla dýchat vůbec! Byla jsem úplně bezmocná, dýchala jsem jen s největšími obtížemi a to nepravidelně, přerývaně, zatínala jsem zuby, pěsti, vzpínala se, prostě všechno přesně naopak než bylo třeba? Za pomoci další PA mě Martina doslova dovlekla na porodní křeslo, což mě trochu povzbudilo, protože jsem si říkala, že snad už to trápení skončí. Nastala půlhodinka pravdy, kdy jsem sice byla na 10 cm otevřená, ale branka nebyla zcela zašlá, tudíž jsem nesměla tlačit, ale cítila jsem děsný tlak hlavně na konečník, ono to prostě tlačilo samo! Tahle půlhodinka opravdu stála za to, takže když Martina řekla, hurá, branka je pryč, můžeme tlačit, brala jsem to jako vysvobození. Jenže? zase to nešlo. Tlačila jsem celkem 20 minut, měla jsem pocit, že tlačím ze všech sil, současně jsem ale cítila, že vlastně skoro žádný tlak nevyvíjím, prostě to nešlo, neměla jsem sílu, byla jsem zoufalá a začala jsem se tomu poddávat, z čehož mě nakonec vyburcovala Martina svým vehementním povzbuzováním. Když po 20 minutách pravila, že slábnou ozvy, takže mě bude muset trochu nastřihnout, už jsem byla tak hotová, že jsem jí nedokázala odpovědět, v duchu jsem ale řvala STŘÍHEJ PROBOHA!!! Nástřih jsem vůbec necítila, necítila jsem vlastně nic, jen ten strašný tlak v konečníku, takže mě velice překvapilo, když se ozvalo: hlava je venku, teď naposled a bude venku celej! A za tři sekundy se to stalo pravdou. Mezi nohama jsem uviděla drobounké tělíčko (těch 30 deka dělá divy, takže proti Emě byl Pepča fakt drobek), stejně jako Ema ani necekl, takže jsem se ptala, proč nebrečí, odpovědí mi bylo: protože je to chlap! Obrovská úleva, štěstí, čekání na pediatra a jeho: chlapeček je úplně v pořádku?

Odpoledne dorazil manžel s dcerou a všichni jsme na Pepánka čučeli s otevřenýma pusama a bylo nám krásně. A je nám krásně doteď, přestože Pepča hodně pláče a málo spí a trpí prdíkama a chce se pořád nosit (za chůze samozřejmě!). Na to všechno jsem se těšila a to všechno si užívám. Jsem asi magor (že by šestinedělí?), ale já si i v noci při kojení a chování v tom stavu mezi bděním a sněním uvědomuju, že máme velké štěstí ? dvě zdravé děti. Těsně po porodu jsem manželovi řekla, že ode mě má s dalšími dětmi pokoj, ale teď když se na něj podívám? nevím, nevím.

Klidné porody, krásně a zdravé děti a hodně lásky Vám všem přeje
Zuzana a Pepino (20 dní)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Petronella
Kecalka 108 příspěvků 25.08.04 21:24

Ahoj Zuzko a všechny Letní mamušky,

hurá, jsem tu první ......moc Vás po dlouhé době zdravím. Jelikož jsem z letňátek „přišla na řadu“ jako první, jsme tu vlastně nejstarší :o))
Oba moji prckové mi dávají docela zabrat, takže jsem zatím moc času na internet nevyšetřila, tak snad se polepším.

Průběh tvého druhého porodu mi hodně připomínal ten můj, ale já jsem se bohužel vůbec neotvírala, takže nakonec pro slabé ozvy došlo na císaře. Jsem za něj ale ráda, protože po 12ti hodinovém maratonu porodních bolestí á 2 minuty, bych to samotné tlačení ani nezvládla. Ještě že jsem zvládla obě dětičky najednou, rodit už opravdu nikdy nechci.
Když teď ty mé cvalíky vidím, nemůžu tomu pořád věřit, že se oba do toho mého obr bříška vešli (viz fotogalerie).

Mějte se všechny moc krásně a opatrujte sebe a své drobečky. Hodně zdravíčka přeje
Petronella + Fandík a Peťulka (3 měsíce a 2 dny :o))

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 25.08.04 22:03

A ja druha :))))
Zdravim vsechny, jsem tu opet jen na skok, chystam se totiz konecne do pelechu.
ZUZANO: moc hezky jsi to napsala, tak at vam Pepino dela jen samou radost.

PETRONELLO: deticky ti rostou jako z vody :) moc jim to na foteckach slusi, verim, ze ti davaji zabrat a moc casu ti nezbyva, to ja mam obcas co delat s tim svym jednim prckem :-))

Mimochodem ted mame priserne bolesti briska, gel Pupik, Sab simplex, fenyklovy cajik, tepla voda, zkrcene nozky, nic nepomaha, Jsem z toho dost zoufala. Takze vzdycky skoncime u rourky :((( asi se zitra vydam k pani Dr. at poradi, ma i takovou zlutozelenou stolicku. Pil klidne 120, ted mam problem do nej narvat aspon 100, pije tak kolem 80ml a pritom vydrzi stejny interval mezi jidlem jako, kdyz pil vic, tak nevim jestli je to normalni.
Co mi radite vy? Pockat do uterka kdy jdeme do poradny, nebo radsi zajit driv.
Nechci nic zapinkat, takze zrejme vyrazime zitra. Ach jo, jsem z toho dost spatna :((

KRISTY: taky jsem si na tebe vcera vzpomnela, ze by uz jsi mela byt doma a jeste jsi se neozvala. Doufam,ze je vse o.k., kdyz jsi ani nenapisala zpravicku?!

Holky koncim, preji dobrou noc!

Pa Radka+Romanek

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 25.08.04 22:40

Aktivně jsem napsala do starého deníčku. Takže ještě jednou kopie :oD.

Zuzko - deníček je moc hezký, jsem ráda že ses podělila o zkušenost s druhým porodem, který teď čeká i na mě a nějak mám pocit, že to bude tentokrát těžší.

Jedno vyklubané letňátko:

18.8.2004 v 12:50 hod. se nam narodil Vojtisek, 3950g, 52 cm. Porod 11 dni
po terminu indukovany Prostinem, spontanne zahlavim, bez nastrihu. Miminko
je sladke a krasne.
Ahoj, Ivulin a Vojtisek

Ahojky maminky a letňátka,

tak se hlásím po dnešní poradně. Dle paní doktorky se to na porod nechystá. Otevřená jsem stále na jeden prst a mám přijít v pondělí na kontrolu. Začínám z toho být nervózní. Mám strach, že se prckovi něco stane a taky mám plné zuby těch bolestí. Jsou dosti silné. Chvílema mám pocit, že se mi rozletí celý spodek včetně břicha a křížů. Snažím se na to moc nemyslet ale moc mi to nejde. Je to normální mít tak silné bolesti? V pátek si teda půjdu zacvičit na balóny a zeptám se PA.

Jinak jsem psala SMS Kristy, ale neozvala se mi. Doufám, že jsou v pořádku.

Marťoch - jak jsi dopadla ty?

Teplotka u dětí - nám říkali, že teplotka u dětí, pokud ji měříš v zadečku je až od 37,5.

Jdu ještě mrknout na fotečky do galerky. Zatím ahojky krásný večer. Zrovna si užívám príííma stah.

Ajka a Lukášek 40+2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.04 22:50

Ahoj Všechny maminy a těhulky, i já jsem se rozhodla přispět pár větami. Je mi 36 let a otěhotněla jsem podruhé po 12-ti letech. Celé těhotenství jsem téměř proležela v nemocnici,a tak už jsem se nemohla dočkat až přijde den ¨D¨¨a můj malý mrňousek spatří svět.Z porodu jsem měla hrozný strach, i přesto, že 1. porod byl tak rychlý, že personál v nemocnici nevěřil, že jsem prvorodička - v 7.00 hod ráno mě probudilo " CO-SI" jaké si píchnutí v podbřišku a v 10.00 hod byl Dominik na světě. I přesto, že jsem zažila naprosto pohodový porod. s odstupem času jsem na to téměř zapomněla a proto jsem začala vyhledávat veškerou literaturu o porodech, o rodičkách, serfovala jsem po všech možných stránkách a hledala, jakpak je to s tím 2. porodem. Měla jsem z toho hlavu jak pátrací balon, protože každý porod je jiný a největčí strach jsem měla, aby vše dobře dopadlo, aby mimi bylo v pořádku a zdravé!! Všechno dopadlo O.K. miminko pospíchalo na svět stejně rychle jako první a já byla šťastná, že to máme oba za sebou. Dnes je našemu Áďovi 10 měsíců a musím říci, že si to všichni moc užíváme, v noci když se probudí, všichni k němu běžíme, prostě je to moc fajn,.
ahoj magda/Aďa

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 26.08.04 08:57

jezis me by kleplo…ted jsem to tu tak vypotila a ono mi to zmizelo a neodeslalo se..ja bych do toho…

Tak tedy jeste jednou vas zdravim maminky bublinky,
pokusim se v kostce co jsem tu ted vyplodila jeste jednou…ach jo..

psala jsem,ze uz jsem se sem nedostala,protoze jsem meli velke plakani-bolesti briska a porad jsme plakali a plakali,vcera uz jen na 3×pul hodky vysilenim usnul a jinak jen krik a krik..

Slysil-taky mame ted velke boleni briska,jednou jsme prisati porad,vcera uz zas ty intervaly byly velice kratke(jak pises) nic nezabiralo..no proste chdatko male stale jen narikalo..

Ajko-tak co ten Lukasek tak zlobi?Lukasku,honem pod za nama na svet at si maminka uzije radosti…

Zuzana-krasne jsi to popsala a velice se mi libi zaver,ze kdyz se podivas na manzela tak nevis nevis:))) ja bohuzel zatim teda taky nevim,ale spis naopak.Porad cekam,kdy na tu bolest zapomenu,porad to ve mne je a ted uz i velky strach..
Do porodnice jsem jela s nadsenim,vubec jsem se nebala,byla jsem proste velka naivka,myslela jsem si,ze kdyz je to tam takovou dobu otevrene a tak dlouho jsem lezela,ze se mimi chtelo furt drat ven,ze mam naskok a ze to bude rychlovka..to jo…porad si rikam,ze za to muze ta chybejici sila,fyzicka,ty moje ochable svaly z dlouheho lezeni a nehybani se..
Presne jak pises o dychani nedychani,kdyby me manzel neprobiral a nepripominal at se alespon nadechnu,tak nevim…Ted jsem si dovolila manzelovi rict,ze priste jedine,kdyz budu pred porodem chodit tury,nahanet svalstvo a silu jinak ne..(ale zatim vnitrne nevim,jestli vubec..)
ach jo,kdy prijde ta doba zapominani,jak to vsichni kolem tvrdi,pripadaji mi vsichni jako velci hrdinove a ja jako nemozny slabcak(pritom toho snesu opravdu dost) Nemuzu to fakt nikomu rict,ze jsem ted ve strachu a porad ta bolest je tak ziva…vsechny kamosky a zenske kolem me,delaji,jako ze to nic neni,neni to tak strasne,vydrzi to kazdy…atd..Dou­fam,ze alespon vy si tu nebudete myslet,ze jsem „velka sragorka“

Petronello-ty ses teda velice dlouho neozvala-pokud jsem to neprehlidla.Ale s dvojcatkama je asi hafl prace,co?My po ctrnacti dnech z poro taky nejsme jeste uplne sehrani a vcera pri velkem kriku jsem si zuby cistila az o pul druhe:)! Zatim se teda pridavam k tobe,ze nikdy,uvidime casem,ale ted je to tak..jenze zase maleho nechci osidit o sourozence,nechci mit jen jedno dite..ach jo..
Po porodu se me byl ptat primar,jake mela porody moje mati atd. Kdyz jsem rikala,ze vcelku rychle a lehke,nechtelo se mu moc verit,a pak to zavrsil perlickou,ze az k nim pudu po ctvrte,tak to bude rychle a v poho…:)))) ftipalek:)))))

Tak se zatim mejte,jsem rada,ze jsem to jakztak stihla napsat podruhe,neco malo jsme mezi tim zaknurkali,ale zatim jeste spime.Snad uz dnes brisko zlobit nebude a vsichni trosku zadechnem…

mejte se moc krasne,pozdravujte svoje slunicka a nevykuklene berusky sup ven!nastup!:)))

hezky den preje

Any+Sebastianek 17dni

Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 26.08.04 11:09

Ahoj Zuzko a všechny ostatní maminky i těhulky,
poslala jsem fotku do fotogalerie, abyste viděly, jak vypadá spokojené miminko. Kromě chvil, kdy nás něco trápí - teda hlavně to, že nás právě nikdo nechová je to takhle spokojené miminko skoro pořád. Právě ale řešíme hnisání místa po očkování TBC a výtok z očička, do kterého budeme teď týden co 2 hoďky kapat - na to už se opravdu těším. Nevím, jestli jsme nezahájily další růstový spurt, ale kojení se nám prodloužily klidně až na 3/4 hodiny a po 2 hodinách se to opakuje. Prsa dostávají zabrat.

ZUZKO - taky jsem jedna z těch, které neměly porod nijak zvlášť těžký a už docela přemýšlím o tom, jaké to bude podruhé.

AJKO - snad už tě Lukášek nebude dlouho napínat. To čekání musí být vážně únavné.

KRISTY - taky si říkám, že už byste měly být doma. Jsem zvědavá na tvoje zážitky.

Jitka a Hanička (7 týdnů)

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 26.08.04 11:40

Ahoj holky!

Zuzano - nejdriv musim vyslovit pochvalu, moc hezky jsi to popsala a opet jsem dojata… Ach, to jsem zvedava na sebe :-))

Jinak jsem pekne znudena a otravena, holky - me uz ani ty OH nebavi! No jo, jak skoncil Sebrle, tak uz to neni ono :-)). Dnes jdu opet k memu homeopatovi (ja naivka myslela, ze v teto dobe uz budu davno po porodu!) a tak budu mit posledni pripravu pred porodem. Doufam, ze mi pomuze s tim mym ucpanym nosem - i kdyz uz na zacatku tehu rikal, ze to je hormonama a ze se tim neda nic delat. Tak si rikam, ze kdyz se mi to behem poslednich 4 dni tak zhorsilo, jestli to aspon nemuze predznamenavat blizici se porod - to jako, ze hormony se zvysily a ja treba jeste dnes porodim ? :-))) Jeee, to bych brala… Vcera vecer jsem byla fakt nastvana a bylo mi k placi z toho, jak nemuzu spat. Mimochodem, na zachod vstavam asi sestkrat za noc, no a dneska snad osmkrat! Tak to uz bych radeji vstavala ke kojeni a k placicimu miminku, nez pro takove blbosti.. Jooo, ale to se mi to ted mluvi, co? Pak budu vzpominat :-)))

Zitra mam v Motole poradnu a tak jsem zase zvedava. I kdyz ted zadny vetsi pokrok v mem nalezu necekam. Uz 14 dni jsem pripravena k porodu, otevrena na prst a NIC. Tak ja vam pak podam zpravu, jo ?

Ajko - moc na tebe myslim! Ja mam taky chvilema velky strach o Berusku, uz bych radeji, aby byla venku! Vcera me chvilema tak nejak jinak bolelo brisko a ztvrdlo na pekne dlouho a tak jsem pak do ni doslova stouchala asi 10 minut, aby se mi ozvala a ja byla v klidu, ze se nic nedeje. NO, nastesti me parkrat kopla a v noci pak zase stouchala ona do me o 106 :-)) Ale to si vzdy rada necham libit…

Danielo - dik za info o tech kapkach do nosu. Vcera jsem se teda zarekla, ze si nekapnu (strikam jen jednou denne, na noc a stejne mi skoro vse vytece), ale zase jsem nemohla usnout a byla jsem z toho tak vztekla, ze jsem si nakonec zase kapky dala. Tak dnes zkusim homeopata nebo jeste lekarnu - at mi daji neco pro tehotne. Ja doufam,ze kdyz si nestrikam casto a jde to jen do nosu, ze z toho k Beruskce snad moc neprojde… No, ale trochu me to taky znervoznuje… Ach jo, to jsou starosti…

Tak a ja se jdu podivat do lednicky, ani nevim, co chci dnes obedvat…

Hezky den

Hromix a Beruska, 4 dny do TP

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.04 13:13

Ahoj Kočenky moje,

omlouvám se, že se ozývám tak pozdě, ale měla jsem tu maminku, tak jsem trávila čas s ní a ne na netu, ale často jsem na vás myslela:-)

Jsme s Danuškou v pořádku, ale bohužel nám nejde kojení:-((( K jednomu prsu se nedokáže přisát vůbec, k tomu druhému se to po dlouhých pokusech podaří, ale už jsem ho měla rozkousané do krve, tak to taky padlo. Mlíčko teda odstříkávám a dávám jí ho z flašky. Nevíte, jestli se i takhle dá laktace udržet? Ono je už to jedno skoro zahojené, tak to zkusíme znovu se přisát, abych o mlíko nepřišla!
Už jsem to kojení oplakala, já byla tak přesvědčená že budu kojit, a teď tohle:-( Ale hlavně že to zatím jde aspoň takhle! Kéž by se mi to mlíčko dělalo aspoň tři měsíce!!!
Taky se bojím, že se na mě bude v pondělí doktorka dívat jako že jsem špatná když nekojím. Ale ono to fakt nejde.

Před chvílí jsem uspala malou, tak jdu prostudovat zpětně deníček a pak budu snad trochu reagovat, jestli mi to malá nepřekazí:-)

Tak se zatím mějte moc krásně a ahojky!

Zdraví Kristy a Danuška

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.04 13:34

ahoj Kristy
s tím kojením si nelam hlavu…já jsem v porodnici obrečela kojení, protože se mi po porodu nenalili prsa…ale pak přišel zlom..nalili se mi až doma a já odstříkavala plných 6.měsíců (měla jsem takové přebytky:)…ze začátku kojení to byl horor..prsa bolely, mě tekly slzy a Kubík moc pít nechtěl…doktorka mi vyhrožovala sunarem…já po dlouhých útrapách a po asi 10 přečtených knihách, jsem přišla na to, že malej se lepší přisaje a daleko lepší pije, když si jednou rukou zmáčknu to kojící prso-rychleji to teče…tak jsem to dělala asi 3 týdny a malej pil jak o dušu…
Teď bude Kubovi rok a já ho ještě pořád kojím…

Držím ti moc pěsti

Marťula z deníčků od Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.04 13:37

Ahoj Any,

každý prožívá své bolesti úplně jinak a není to tím jestli je srabík nebo hrdina. Jseš tak krátce po porodu, že je úplně normální, že to máš ještě příliš živě v hlavince. Takže rada první: buď trpělivá a rada druhá: netrap se zbytečně už teď přemýšlením jestli budeš chtít ještě další miminko, na to je spousta času, teď se tím vůbec nezabývej! Užívej si toho, co máš a hotovo.

Hodně štěstí
Lenka

PS: Já už mám víc jak roční holčičku, porod jsem prožívala dost v pohodě a stejně mě představa dalšího porodu trochu děsí. Vím, že do toho půjdu, ale teď ještě ne a až přijde ten čas, budu se stejnak asi víc zabývat těšením se na miminko, než dnem D. ;o)
Doufám. :o)))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.04 14:08

Zdravím! Chci povzbudit Kristy. Taky jsem měla problémy s kojením. Malý se přisával špatně a taky jsem měla rozkousané bradavky. Řešila jsem to taky odstříkáváním a krmením z láhve. Musím říct, že jsem z toho byla fakt nešťastná a hlavně v noci to bylo opravdu strašné. Navíc jsem měla špatnou odsávačku a tak jsem odstříkávala ručně, což bylo příšerně zdlouhavé. Mezitím jsem se samozřejmě pokoušela se zaťatými zuby přikládat malého k prsu. Trvalo to sice déle, ale už je to naprosto vpohodě. Umí krásně pít a vůbec to nebolí. Jsem ráda, že jsem to nevzdala.
Taky bych doporučovala pomáhat mačkáním.
Přeji hodně trpělivosti a bezbolestné úspěšné kojení.
 Olča

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 26.08.04 14:36

Gratulace Ivulin k Vojtiskovi, at vam roste jako z vody a dela jen samou radost!

Ajko : dekuji za seznamek, jen se tam vloudila mala chybicka, cisare jsem mela v celkove anestezii,mela jsem sice epidural, ale nezabral.
No a jak to s tebou vypada? Doufam, ze te Lukášek nebude dlouho trapit. Asi nechce slavit narozeninky hned tak brzy po Lenicce )

radka+Romanek (39 dni)

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 26.08.04 18:16

Ahoj Zuzko,

Gratuluji ke krasnemu 2. miminku i k tomu, jak si to zvladla. Sice nemam cas cist jine denicky, ale tento nazev me zaujal, protoze me brzy (no za pul roku :)) ceka to same. Take me kazdy ujistuje, ze to na podruhe jde samo, ale nejak tomu neverim. Necham se prekvapit. I muj prvni porod byl skvely, jako u Tebe od zacatku do konce 6 hodin.

Preji hodne stesti a zdravi cele rodince,
Petrus, Lukasek (18M) a Pidalka (17+5tt)

Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 26.08.04 18:21

Ahoj holky,

jen v rychlosti, nestihla jsem ani precist nove komentare. To je fajn, ze se ochladilo, ze? No ja jen doufam, ze nebudu muset shanet nejake dalsi veci na sebe pro podzimni dny, protoze doktorka zkonstatovala:„Za­tim nam jeste moc nerodite.“ a napsala kontrolu za tyden. A podle UZV mi podle rozmeru hlavicky vysel TP na 2.9 a telicka dokonce na 4.9! Takze vcera silna depka, ale dnes uz jsem se s tim nejak vyrovnala a rikam si, ze Vanoce to jisti :-)

Marťoch a Lucinka, 39+6 tt

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 26.08.04 21:53

PRASKLA MI VODA

Gabika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.04 22:10

Ajka, držím palce!

Gabika

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 26.08.04 22:45

Ajko,
držím palce, ať to jde snadno a relativně bezbolestně. Jen jsem se šla kouknout jestli už a ono jo. :-))))
Drž se.
Sylva od Špuntíků

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 26.08.04 22:50

Ahoj Kristy,
já to sice radím skoro každýmu, ale ono se tak fakt vyplatí - zkus si sehnat v okolí laktační poradkyni, ať se ti mrkne, co a jak s malou děláte, určitě ti poradí a pomůže. Takhle v éteru se těžko pozná, co za problém máte a jak na to.
Seznam lakt. poradců je na www.kojeni.cz.
Držím palce.

Sylva od Špuntíků

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.08.04 22:54

Už jsi mi utekla, takže moc moc držím palce, ať to už nebolí a hezky se ti rodí.
A hlavně ať se Lukáškovi na tom světě líbí, všichni se na něj moc těšíme.
Ahoj
Romana a Johanka

Dajka
Kecalka 249 příspěvků 26.08.04 22:57

Zdravím všechny!

V první řadě pozdrav AJCE - čerstvá informace o plodové vodě je super, tak to už vypadá vážně. Přeju ti rychlý a nekomplikovaný porod a pozdravuj mimíska.

ZUZKO- pěkný deníček, nejvíc se mi líbí ten 100% optimistický závěr o tom jak si to užíváš i přes případné nepříjemnosti - musíš být skvělá máma

HROMIX- sama z vlastní zkušenosti mohu potvrdit,že to lítání na záchod je fakt úděsné. Pokud to srovnám ,tak je kojení rozhodně lepší - já mám hodné miminko a v noci kojím po 4hod.a pak hned zase usínáme, takže se vyspím líp než na konci těhotenství.Dou­fám,že jsem to nezakřikla!!

KRISTY- obrň se trpělivostí a pokračuj v odstříkávání. Jen co se ti bradavky zahojí tak to zkusíš znova a věř,že už to bude v pohodě.Myslím,že skoro každá maminka se na začátku kojení potýká s takovým či onakým problémkem. Mě na popraskané bradavky děsně pomohla mast Bepanthen a kojení s kloboučkama. I teď co už je to zhojené si sem-tam bradavky preventivně máznu.A pokud by to opravdu nešlo tak nevěs hlavu - hlavně,že jste obě zdravé.Netrap se ať to nepřeneseš na Danušku.Fakt je myslím lepší uměle přikrmovat a být u toho v psychické pohodě,než se trápit a kojit.

Měla bych asi už zamířit do pelíšku.Máme za sebou poměrně náročný, ale bezva den. Byla jsem s Vašíčkem na návštěvě na mém bývalém pracovišti.Všechny jsem hrozně ráda viděla - ty velké dospěláky, ale i ty malé caparty.(na vysvětlenou - jsem učitelka ve školce).Bylo to takové zvláštní dívat se jak finišujou s přípravou nového školního roku aniž by se mě to týkalo. Na jednu stranu jsem docela ráda,že si od práce odpočinu,ale na druhou mi ten „šrumec“ bude asi trošku chybět. Musím ale říct,že si tu mateřskou dovolenou s Vašíčkem docela užívám a jsem nadmíru spokojená. Ještě se musím pochlubit,že jsem od kolegyň dostala k narození miminka fusak do kočáru na zimu,což nemá chybu. Pravda,je to trochu s předstihem.ale když vidím jak to letí.....

Daniela a Vašík

irina
Kecalka 137 příspěvků 26.08.04 23:33

Ahojky holčiny, bříška, maminky, miminka.
Tak v první řadě - Zuzko díky za skvělej deníček, jsi fakt super, jak jsi to dobře popsala.

AJKA: držím palce a ať je Lukášek co nejdřív a co nejpohodověji na světě !!!

HROMIX a MARTOCH: holky na vás taky moc myslím, ať je to co nejdřív a co nejlíp a můžete se nám taky pochlubit svýma miminkama (podívejte, Kristy si zoufala a už je doma s Danuškou… strašně to letí)

KRISTY: fajn že ses ozvala, už jsem začínala mít trochu strach, co je s tebou. S tím kojením se fakt netrap. Pokud to opravdu nepůjde, je tu umělá výživa. Sice je to náročnější (hlavně v noci a taky finančně), ale lepší pohodová maminka s umělou výživou, než kojení-nekojení s depresí a stresem.

KEIKO, PETRONELLO: ty vaše dvojčátka jsou fakt nádherný, moc vás obdivuju, jak to holky zvládáte. Já mám co dělat s tou mojí prdelkou.

SLYSIL: tak s těma prdíkama jsme na tom obdobně. Taky mi sab simplex moc nepomáhají, ani fenyklový čaj a gelík, masáže a cvičení. Taky vždycky nakonec po strašným řevu dojde na rourku. Vždycky nejvíc jačí večer, při krmení po koupání. To má šílený bolesti, že ani moc nepije. Je mi jí tak líto, že bych taky brečela. Navíc má úplně šílenej nemiminkovskej řev (to fakt není pláč ale řev) - holt je to rakolev (rak ovlivněnej lvem). Ty naše dítka mají asi podobnej horoskop, podle všeho by měly být hodně soběstačné, sebevědomé, chytré. Zkrátka hodně silné osobnosti. Taky tvrdohlavé a později vzpurné, tak se máme na co těšit!

No nic, jdu se svalit do pelechu, ať jsme ráno fit. Těším se na zprávičku od Ajky !!!

Ahojky Irina + Irinka 39 dní

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 27.08.04 08:47

Ahoj holky,

dlouho jsem se neozvala, protože s Andrýskem dost bojujeme. Závidím Vám, kterým miminka jedí pravidelně po dvou-třech hodinách. Andrýsek jí taky pravidelně, ale po hodině… Zajímavé je, že když jsme někde pryč z domova (chata, kamarádi), tak baští taky ukázkově, dokonce i v noci, ale doma prostě ne. Dudlík zatím odmítá. Jediné, co dokáže udržet delší intervaly je jízda v kočárku, která ho mnohdy udrncá a zapomene na hlad a chrní. Jenže nemůžu bohužel od rána do večera brouzdat s kočárem mezi paneláky. Tak doufám, že se to spraví. Momentálně mi tříhodinový interval připadá jako utopie. Abych byla spravedlivá, tak v noci je občas interval i 2,5 hodiny, ale k ránu už je to taky mnohem častěji.

Andrýs už se krásně rozhlíží a sem tam i vytvoří něco, co by mohl být už úsměv. Včera jsme byli v poradně a máme 5220 g, což je o 380 g víc než před týdnem. Doufám, že za chvilku nebude vypadat jako reklama na pneumatiky Michelin.

KRISTY - opožděná gratulace k narození Danušky! S tím kojením - můžeš zkusit kontaktovat někoho z laktační ligy (www.kojeni.cz). Nevím, jestli fungujou jen na telefonu nebo i můžou přijít a pomoct, možná obojí. Ale každopádně ti poradí ohledně toho odstříkávání, jak dlouho se dá ta laktace takhle udržet.

Tak zatím páček shledáček!

Ulrika a Andrýsek (33 dní)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.04 08:52

Ahoj holky,

mám tady zprávičku od Ajky:

„Ahoj tady Lukášek. Rozhodl jsem se dne 26.8. opustit maminčino bříško. Vážím 3370g a měřím 51cm.“

Tak tedy Ajko a Lukášku, moc vám blahopřejeme a přejeme do života hlavně samé zdraví, lásku a spokojenost!!!

Opatrujte se, hezky si po té dřině, jako je příchod na svět, odpočiňte a těšíme se, až se vrátíte domů, že se nám ozvete!!!

Ještě jednou gratulují Kristy a Danuška!!!

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 27.08.04 08:54

Ahoj holky dnes ve 3 hodiny ráno mi psala Ajka smsku, že se jí narodil Lukášek. Narodil se 26.8. a měří 51cm a váží 3370g, hodinu bohužel nenapsala.

Porod byl prý překotný a doba docela krátká, ale o to intenzivnější boleti. Lukášek to prý trošku špatně snášel, ale už ho má u sebe. je prý nádhernej, má velkej nosánek a rád si cucá paleček :o).

Ajko a Lukášku gratulujeme a přejeme hodně štěstí ve vašem společném životě samozřejmě ještě s Leničkou a tatínkem :o)

Pusinka, Tomášek a bráška (nejspíš Lukášek) 20+2 - od Montičky

Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 27.08.04 09:47

Milá Ajko a Lukášku!

Přejeme vám do života jen to nejlepší, hodně zdravíčka a štěstíčka a Lukáškovi ty nejhodnější rodiče a tu nejlepší sestřičku pod sluncem!

Katka, Kuba a Tobík od Filutků

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.04 09:52

Ahojky!

AJKO a LUKÁŠKU: mooooooooc gratulujeme a přejeme jen a jen štěstíčko a zdravíčko!

pá Montička + mimizemšťánek 26+1

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 27.08.04 09:54

Ajko,

moc blahopřeju k narození Lukáška! Ať Vám dělá jen radost!

Ulrika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.04 10:19

Ahoj holky,
moc děkuju za všechny pochvaly deníčku, až mě to dojímá.
Kristy - vydrž, já myslím, že se to poddá. Taky jsem měla velký problémy, kojení holt často bolí. Vyřešila jsem to odstříkáváním před kojením, aby se Pepča líp chytil a kloboučkama, s těma to bolí míň, tak je taky zkus. A vůbec nejsi špatná máma, na to zapomeň, jsi skvělá!
Ulriko - tak jsme na tom úplně stejně, Pepino chce taky každou hodinu, jinak řve jako… no jako lev, to docela sedí, že jo? V noci je to totéž, náš rekord byly dvě hodiny. A kojím ho tak třičtvrtě hodiny až hodinu, už jsem kojila i hodinu a půl, protože prostě chce z obou cecíků a nedá se odtrhnout a když přece, tak okamžitě řičí jako by nejedl tři týdny. S Emou jsem tohle nezažila, ta spala prakticky neustále a musela jsem ji po třech až čtyřech hodinách budit, aby se aspoň trochu napila a nehubla mi, přitom vždycky vytuhla, tak to bylo pořád dokola a v noci spala šest sedm hodin, pak jsem se ji zas pokoušela probudit štípáním do tvářiček a natřásáním a přebalováním. Takže teď jsem z toho dost vyjevená, navíc mi doktorka řekla, že kojit smím po třech hodinách, dřív ne, že mu z toho bude špatně a že ho na to naučím a kdesi cosi. Kašlu na to, špatně mu je akorát, když mu nedám, jinak je mu u prsa blaze, za ty tři týdny si asi dvakrát ublinknul minimální množství mlíka, takže mu to evidentně vyhovuje, tak se mu podřizuju. Akorát v noci jsem úplně tuhá, většinou vytuhnu dřív než on, takže tráví celou noc se mnou v posteli, vždycky když si řekne, tak ho jen přehodím k druhému prsu. Tajně doufám, že se to časem nějak upraví, taky nemůžu celý den běhat venku s kočárem, navíc u nás to funguje jen někdy, taky už jsem běžela z vycházky s neskutečně hulákajícím miminem a před týdnem jsme došli tak daleko, že jsem mu pak musela dát na lavičce v parku. Už mu doma říkáme Otesánku. Tak vydrž, to jen abys věděla, že v tom nejsi úplně sama.
Ajko - tak to máš za sebou! Gratuluju!
Holky, mějte se krásně!
Zuzana a Pepino (22 dní)

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 27.08.04 10:59

Ahojky maminy,

tak tu sedim s mokrou hlavou a snidam..protoze teprve ted se mi podarilo dostat do sprchy a dat si jidlo.Od pul ctvrte jsme zase bojovali s briskem…

Ulriko,Zuzko-ja se taky pridavam do klubu Otesanku:)) nekdy se nam podari dodrzet nejaky interval,ale vetsinou ne,taky uz jsme sli parkrat s hladovym krikem domu(no sli..spise leteli),taky jsem si rikala jak se mu to tam muze vsechno vlezt?ale asi jo,mimi si asi rekne kolik chce a snese..(doufam)

Ajko-gratuluju k Lukaskovi,ja ho tady vcera popohanela:)) a uz je tu:) a teda to byla bleskovka,brzo se zotavte a dejte nam vedet..

Lenko-moc dekuji za povzbuzeni,je to od tebe fakt mile a hodne me to potesilo,cas ukaze co a jak,ted jsem hlavne stale dost nadsena ze sveho milacka a dokazu ho dlouho jen tak pozorovat(to jsem si myslela,ze taky je jen chvili po porodu takovy vrchol..ale me to stale drzi:))

Tak ja se letim dat do kupy cela at po tom pripadne muzem vyrazit ven.I kdyz u nas udrnkani v kocarku nefunguje,kdyz nevyjedem vcelku uspani,tak venku urcite jen tak houpanim neusnem..takze nacpat brisko,cistou plinecku,uchovat alespon do polospanku a pak teprve hura ven(jinak bysme byli za 10minut s huronskym revem doma:))))

Hezky den vam preje
Any+Sebastianek 18dni

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 27.08.04 11:18

Ahoj Ajko, Lukášku a Leničko,
přejeme s Ondráškem Lukáškovi do života jen to nej, ať je šťastnej a mamince, ať jí dělá samou radost a milujou se se setřičkou.
Gratulujeme!!!!!

Sylva a Ondrášek od Špuntíků

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.04 11:20

Milá Any, úplně vím co prožíváš,já si 2 hodiny po porodu připadala skvěle,nic mě nebolelo.Vydrželo mi to asi 14. dní.Psychika v pohodě,ale teď (mám 5.měsíčního chlapečka)se mi to pořád vrací,vybavuje se mi všechno i to čeho jsem si tam skoro nevšimla.Děsí mě to.Druhé miminko chci,ale ještě to musí hodně přebolet.Chce to čas neboj zvládneme to.Hodně štěstí Staňka a Petřík 21.týdnů

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 27.08.04 11:57

Ahojky!
Panecku, dnes to tu ozilo! NO, asi predevsim diky Ajce :-))

Ajko - moc gratuluju. TO byl teda fofr. V deset ti praskla voda a do dvou hodin byl Lukasek venku! No, pane jo, ten se najednou nemohl nejak dockat :-)). Snad je vam obema dobre a i Lenicka se tesi ze sveho brasky :-))

Ja byla dnes zase v poradne a nic moc. Nalez stejny, rodit muzu klidne z fleku - jen co se Beruska rozhodne. Takze jsem pro jistotu objednana zase za tyden, zadna extra pece me neceka, prestoze uz od pondelka budu prenaset… Navic uz me ty poradny nebavi (to cekani, monotonnost,…), tak snad Beruska pochopi, ze termin porodu je vypocteny stejne i dle UTZ a poleze ven. Musim rict, ze dneska je vzhuru uz od 6 hodin rano. Cele dopoledne se krasne vlni a hybe a kope, no nevim, nic extra k jidlu jsem si nedala, aby mela duvod takhle jancit :-)) Snad z ni nakonec nebude nespavec!!!

HOlky, tak co, jake jsou vase tipy na muj den porodu? Prosim, tipujte mi nejpozdeji zitrek, jo? :-))) At mam aspon pozitivni mysleni :-))

Zitra si jdu konecne pro opravenou kytaru a tak Berusce trochu zahalekam a treba ji to vyzene :-)). Taky jsem koukala, ze v nedalekem klubu tady u nas ma koncert Robert Krestan a Druha trava a tak jsem si rikala, ze by ji to hlasite hrani taky mohlo nejak vyhnat :-), ze bych sla tedy na koncert? :-))) TO jsem co, ale nemyslim to zle, jsem rada, ze u me vydrzela tak dlouho a nechci ji vyhanet za kazdou cenu. Jen se na ni tesim a taky se bojim, aby byla v poradku (aby placenta nevypovedela sluzbu, plodovka nebyla zkalena,,,proste vsechny hruuuzy co me jen muzou napadnout me samozrejme napadaji…).

No, jestli neporodim do konce vikendu, tak asi pojedu utratit par korunek do IKEA. Vysel novy katalog, to miluju, a tak hned musim videt vse na vlastni oci :-)) NO jak jinak si mam kratit cekani, ze? Sice korunky na to moc nejsou, ale stale jeste mame co jist a zbytek je mi fuk :-))

NO nic, uz placam nesmysly, takze se mejte, hezky piste - rada si ctu o vasich miminkach, soucitim s vasima problemkama i se raduji jak hezky rostete:-))

Tak hezky zbytek dne

Hromix a Beruska, 3 dny to TP

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 27.08.04 12:30

Milá Kristy,
gratulujeme k holčičce(typla jsem si dobře) a přejeme jen to nejlepší. Krásné datum narození a hlavně ta hodina. Držíme palce ať se ti prso co nejdřív zhojí a můžeš kojit. Vím moc dobře o čem mluvím rozkousané bradavky pekelně bolí!!!
AJKO-gratulujeme k Lukáškovi a upřímně závidíme tak rychlý porod.

Zdravíme ostatní maminky a mimísky.
Quatro+Emily od Špuntíků

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.04 12:33

Ahoj těhulky,mamky a mimča,
nejdřív velká gratulace AJCE a IVULIN k novým miminkům,at vám dělaj radost!
AJKO,teda ve 22h ještě psát na emimino a ještě ten den stihnout porodit !To muselo být hodně rychlý :o)

ZUZKO-krásný deníček,dík za něj,pozdravuj Emu i Pepína

ULRIKA,ZUZKA,ANY…-to jsem ráda,že nejsem jediná,kdo má Otesánka,taky jí tak říkáme.Kdyby Kristýnka mohla,tak je asi přisátá nonstop!Každopádně tak 2krát za den vydrží 3-4 hodiny,většinou jednou v noci a jednou v kočárku,jinak max. po 2h,klidně po hodině řve a saje si ručičku…a délka kojení?Většinou dokud neusne,ale klidně saje třičtvrtě hodiny a ráno tak od 6-8h si jí beru do postele a to je přisátá skoro celou dobu.Tak nevim.Do toho má pořád prdíky a bolení bříška,tak mam strach,jestli tim věčnym kojením se to nezhoršuje,ale když jí nedám,tak prostě řve dokud to vydržim-a pak jí to prso dám.

IRINO,SLYSIL-a vám ta rourka pomůže vždycky?Já jí taky beru jako poslední možnost,ale vždycky taky nepomůže…

ANY a ostatní-co se týče strachu z porodu,taky doufám,že to přejde…ještě bych jedno mimi chtěla,ale další porod si nějak nedovedu představit.A taky jsem se ho předtim nebála a do porodnice jela plná elánu…ale takhle strašný bolesti jsem fakt nečekala,navíc to bylo dlouhý-19 hod od začátku do konce,z toho tak třetina kontrakce po 6-8 min,třetina po 3-6 a pak už posledních asi 5 hodin po 1-2min.Na třičtvrtě hodiny jsem měla epidurál a to byla teda úleva-příště už bez něj ani náhodou! První tři týdny jsem ten porod měla pořád před očima a nešlo to vůbec vypustit z hlavy-ještě,že má člověk to miminko a to milionkrát vynahradí tyhle pocity.Po třech týdnech jsem se mohla poprvé po:,–(it,dřív to nešlo,mam sešitý úplně všechno zvenku i zevnitř,včetně konečníku-no prostě takhle jsem si to nepředstavova­la,bolest jsem čekala velkou ale tohle ne!Ted už to ale neni tak živý a už si začínám říkat,že možná jednou bych to ještě vydržela…Za to miminko krásný to stojí,ne?Tak uvidíme…

HROMIX-já měla taky před porodem asi 14 dní strašně ucpanej nos,tak buď je to náhoda nebo to k tomu fakt patří.Já si Olynth stříkala tak 2-3krát denně,nebála bych se ho být tebou.Co v poradně?Tak jsem zvědavá,kdy Beruška vykoukne a přeju ti at to je co nejvíc v pohodě a at to netrvá dlouho.

KEIKO,PETRONELLO-obdivuju vás jak krásně zvládáte dvojčátka,já si to teda neumim představit.

My se máme dobře,rosteme a přibíráme (teda malá,já doufám spíš ubírám),jen má Kristýnka vyrážku zřejmě z kosmetiky Johnson(koupel),tak před ní varuju,já tomu nevěřila a takhle jsme dopadly!Tak mažeme mastí od dr.a kosmetiku máme používat na ekzemy a citl.pokožku-Menalind.Tak kéž by to pomohlo.
A o bolení bříška ani nemluvim,to je každou chvíli,už pomalu brečim s ní,jak mi jí je líto.

JEŠTĚ K PRDÍKUM-holky,co dáváte SAB SIMPLEX,jak dávkujete? Já 15 kapek dávala jsem tak 1 max2krát denně,ale dr. mi řekla klidně mezi každym kojením,mně se to zdá moc-poradíte? A vy,co kojíte,dávte fenyklový čaj ze lžičky nebo z lahve?Já zatim ze lžičky.

Tak pa Terez a Kristýnka,zítra 5 týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.04 12:34

Jo,ještě jsem zapomněla nejdůležitější věc-Kristýnka už se na nás usmívá :o)))
 Terez

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 27.08.04 14:09

Ahojky holciny!

Tak vam pisu co je u nas noveho. Dnes jsme byly u pani doktorky, do poradny jsme mely jit az v utery, ale vzhledem k tomu,ze mame zelenou stolicku, koliky a dosel nam Sabik (sab simplex :) ) pred namy vikend, rozhodla jsem se, ze zavolam uz dnes a sestra rekla at dorazim. Nastesti pribirame, uz vazime 5150g. Sam taky nekadil uz tyden, vzdycky musime pouzit rourku :(
Caj mame zakazany, ne uplne, ale zadnych 150 ml denne, ale jen 1-2 lzicky. Zacinal nam totiz pit cim dal tim mene, ze 130 to bylo nakonec stezi 80, no a uz nam hned dneska dopoledne stahnul 150 :-)))
Rourku nepouzivat, pry mu tak zpusobime dozivotni zacpu :((( coz fakt nechci!
A taky ne prilis dobra zprava, mame selest na srdicku :((( pry nic zavazneho, ale pro jistotu mame prijit za tyden na kontrolu. Verim, ze to bude o.k., to obcas miminka maji a upravi se to. Takze nevesim hlavu a jsem optimisticka :-))

AJKO : Gratulace k Lukaskovi, byla to rychlovka, tak jsem zvedava na tve srovnani porodu s tim prvnim. At vam dela jen samou radost!

TEREZ : tu rourku jsme pouzivaly kazdy den, hlavne vecer. Ted po porade s lekarkou uz na ni nesahnu, budem proste bojovat a bojovat, nahrivat pleny atp. pouziju ji jen v tom nejnutnejsim pripade, ale uz ne kazdy den!!
Sab simplex, podavam na lzicce, sice nekojim, ale je to pry udajne lepsi, kdyz se to podava neredene na lzicce. Je to sladoucke, detem to moc chtna, aspon Romanek se oblizuje :-)))

HROMIX : preji ti, at uz je to co nejdriv a Beruska te uz dlouho nenatahuje! Tipovat radsi nebudu, ono to prijde tak nebo tak, ale rekla bych, ze si dopondeli jeste asi pockas :)

IRINO : Jooo tak tvrdohlave nebude jen podle znameni, ale i po tatinkovi :-)) a verim,ze chytre bude, cisi mu to z oci :)))
Z kolikou bojujeme taky vecer, klasicky kolem 18 az 19 hodky, pres den se taky krouti, ale vecer to je hystericky plac, az mi to rve srdce. At uz ty 3 mesice utecou, at se ti nasi drobkove tak dlouho netrapi.

KRISTY : je dobre, ze jsi se ozvala, uz jsem se zainala bat, ze se neco deje. Z kojenim se netrap, urcite se to upravi a pokud ne, tak ver, ze nejsi spatnou matkou, kdyz to nepujde a budes nucena davat umelou vyzivu. Ja ji taky davam a chlapecek nam roste jako z vody. Ja byla kojena taky jen 2 tydny a jsem kus baby :-))) Jsou na svete mnohem horsi veci.

ANY : tak co prdiky? Jak to zvladate? Nasla jsi uz nejakou metodu o ktere nevim a zarucene zabira?

Holky co kojite skoro non stop, to vam nezavidim. Je mi sice liti, ze prdolkovi nemuzu dat mamincino mlicko, ale jak uz jsem psala prospivame i tak a to je dulezite a taky jednu vyhodu to ma, ze vim kolik vypil a ze driv jak za 3 hodiny hladik nebude.
Urcite se to casem srovna! Drzim pesti at je to co nejdriv.

Papa Radka + Romanek (40 dni !)

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 27.08.04 14:12

Jo a Terez, me taky rekla lekarka kdykoliv, kdyz mu to pomaha, tak to tak davame. Ten prujem co mel nemel z toho Sabiku, jak jsme si myslely, bylo to z toho, ze se prejidal a streva nestihala, ted ho dostava i 6 krat denne a no problem, ale my jime tak 6 az 7 krat denne. Takze nevim jak casto kojis, ale urcite bych se toho nebala, nevznika na nem zvislost.

R+R

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.04 15:47

Ahoj hotové i budoucí maminky a mimča,

Ajko - moc gratuluji k narození miminka, ať je zdravoučké a dělá samou radost.
Chci reagovat na potíže s kojením a přidat vlastní zkušenost. Za pobytu v porodnici jsem se rozkojila jen minimálně, řešili jsme to tam dokrmem cizím mateřským mlíčkem ze stříkačky. Měla jsem děs, co se bude dít doma. Doktorka mně před odchodem řekla, že to není žádná tragedie, že budeme dokrmovat Nutrilonem a hotovo. Doma samozřejmě po kojení velký hladový řev, tak jsme dali Nutrilon, ale radost jsem z toho moc neměla. Navíc malý měl po dokrmu strašně moc vodnatých stoliček až jsem dostala strach a volala paní doktorce-pediatrovi. Ukázalo se, že je moc hodná, hned jsem k ní s malým mohla přijít. Zvážili jsme před a po kojení z jednoho prsu - vytáhl si jen 40 ml, tak mě poslala dokojit ještě z druhého prsu - přidal 20 ml a to už mu stačilo. Přesně jsem pak už doma věděla, jak dlouho a jakým stylem mám kojit a během pár dní bylo po problému. Teď už je mlíčka dost a dost, dokonce jsem dnes i trochu odstříkala. Kdyby se mně takhle někdo věnoval už v porodnici, myslím, že bych si ušetřila hodně sil a nervů. Dokrm byl podle mě úplně zbytečný. Snad nám hodně mlíčka vydrží a Vojtíšek bude spokojeně přibírat. Samozřejmě chápu, že některé maminky kojit z různých důvodů nemůžou, ale na druhou stranu je podle mě velká škoda nekojit jen kvůli špatné technice-zkrátka kvůli tomu, že si nevíme rady. Laktační liga má určitě něco do sebe.
Přeji všem maminkám, které ještě neporodily, ať všechno proběhně hladce a vylíhlým miminkům hodně zdraví a lásky.
Ivulín a přenošený Vojtíšek (9 dní)

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 27.08.04 17:30

Ahoj holky - Zuzko, Any, Terez,

to jste mě potěšily! Myslela jsem, že tak divný dítě mám jenom já a jsem ráda, že je nás víc. Hulákání v kočárku venku (i to se občas stane, přestože v kočárku bývá Andrýs hodný) řeším urychleným vyhledáním lavičky a zahnáním hladu. Pokud totiž už jednou začne opravdu pořádně hulákat, tak nepřestane dokud se nenají. O jídlo se hlásí taky ocucáváním tlapek a když jsem hodně nablízku, tak takovým srandovním vyplazováním jazýčku a zvukem, který by se dal přetlumočit jako „he he“, a tvářením se jako nejšizenější dítě ve střední Evropě. No, je to legrace s těma prckama. Manžel už plánuje druhý, já se na to ale zatím dívám vlažně. Představa dvou šílených dětí je zatím nad moje síly.

Tak páček shledáček!

Ulrika

Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 27.08.04 18:04

Ahoj holky,

tak mi praskla voda. Teda toho je :-) No tak my pomalu vyrazime do porodnice. Jinak kontrakce nemam, takze to asi bude na dlouho.

Marťoch a Lucinka, 40 tt

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 27.08.04 18:07

Přeju co nejkratší a nejpohodovější porod!!!

Ulrika

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 27.08.04 18:25

Moooooooc držím pěstičky ať to jde rychle a s co nejmenší bolestí a ať už brzo držíš svoje miminko v náručí!!!

Držíme všech 8 palečků:-), Kristy a Danuška!

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 27.08.04 18:30

No tak to je super! Moc ti to preju, ze neprenasis, na druhou stranu ve skrytu duse zavidiiim! Ale jinak preji rychly a pohodovy porod a tesim se na zpravicky!

Leo, zustavame tu jako posledni, co?

Hromix a Beruska, dneska hyperaktivni :-))

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 27.08.04 18:35

Ahojky,

tak jsem si pročetla deníček, ale dnes jsme byli celý den venku a zbytek odpoledne nás trápí prdíci, tak chováme a chováme a snažíme se tu malou šmudlu uklidnit, ale je to děs. No však většina z vás už ví:-)

Chci poblahopřát všem miminkům co vykoukly když jsem tu nebyla!

Blahopřeji Špagetce k Vendulce, Berenice k Lukáškovi a Ivulin k Vojtíškovi!!!!

Všem, miminkům i maminkám přeji hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka, málo prdíků a dostatek mlíčka:-)

Musím vám moc poděkovat, že jste na mě myslely co se kojení týče!!! Fakt to opět pomohlo!
Včera jsem přiložila večer Danušku k tomu bolavému prsu a ona sála jako o život!!! I když předtím pila několik dní z flašky!!! Sice slupla dva stroupky, ale to ji nezabije (už přecházíme na pevnou stravu:-)). No a dneska už se přisála i k tomu druhému prsu, které totálně odmítala!!! Takže snídani jsme zvládli bez flašky úplně!!!
Ani vám nemusím říkat jakou mám radost! Asi jsem se jen potřebovala hodit do klidu, byla jsem vystresovaná z porodnice, protože mi diktovali v kterou hodinu kojit a kdy nekojit. A když jsem přišla domů, tak na mě Tom i máti koukali jak na vraha že nekojím a dávám jí to z flašky. No a když se oni uklidnili, a nechali mě dělat to jak chci já, tak jsem se uklidnila i já a už to jde! Ťuk, ťuk, ťuk abych to nezakřikla:-)

No, my jedeme pro kojeneckou vodu a zkusím jí dát trošku fenyklovýho čaje, snad se jí uleví. V pondělí si u dr. řeknu asi taky o ten Sab Simplex.

Večer až usne tak za vámi juknu. Jo a zážitky z porodu jsou skvělé, říkala jsem si, že bych je mohla použít na jeden deníček.
Pokud budete mít zájem:-) Já se nerada vnucuju:-)

Tak my jdeme houpat na vzduch, je mi jí tak hrozně líto:-(

Krásný večer přeje Kristy a plačící Danuška!

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 27.08.04 19:07

Ahoj Kristy,
tak gratuluji k úspěchu s kojením…moc vám držím palečky, aby to bylo už v poho, ale kdyby náhodou, tak se nenech nikým stresovat…důležité, že jste v pohodě vy a že malá přibýví:)
Jinak se mooooc těším na deníček s porodem…jsem sice nakukovatelka, ale rozhodně jsem pro všema deseti:)))
Přeji brzké uhoupání, aby Danušku přestaly trápit prdíky a přestala plakat:)
Gabča a Barča 35+2tt od PSTM

Petronella
Kecalka 108 příspěvků 27.08.04 20:14

Ahojky holčiny,
tak jsem si zase početla :o)
Vždy když si přečtu všechna Vaše trápení, na chvilku se mi uleví. S mýma dvěma špuntama mám taky hodně trápení a do toho mám z toho všeho šílenou depku, že jsem krkavčí máma, že je nestíhám chovat, nechávám je plakat a někdy se jim prostě nemůžu věnovat :o((((

Hromix - moc ti držím palečky, ať už ti to konečně začne a můžeš mít toho svého drobečka v náručí!

Kristy,Terez - ohledně podávání Sab Simplex a jiných kapiček se mi moc osvědčila 2ml stříkačka. Napoprvé jsem si na lžičku nakapala předepsané množství kapek a pak je nacucla do stříkačky. Teď už přesně vím, kolik je to ml a rovnou je do ní natáhnu a prckům je dám před kojením rovnou do pusinky.Pokud to mají tendenci plivat, stačí trochu víc zmáčknout tvářičky, aby se jim našpulila pusinka a počkat, až to spolknou. Mě doktorka říkala, že se může dávat až 5× denně.
Naštěstí na prdíky moc netrpíme, jen cca kolem 4 ráno a tak je oba prásknu na břicho, oni se chvilku melou, ale pak spokojeně usnou (s dudlíkem, nebo bez), během toho prděj jak starý chlapi :o))) a je jim fajn. Čaj z fenyklu vůbec nedávám a ani nepiju.

Ulrika, Terez,Any,Zuzka…- holčiny, to kojení je teď pro mě taky to největší trápení. Mimísky kojím převážně odděleně, ale místo aby s přibývajícím věkem zvládli najednou vypít potřebně množství, rozdělují si to na několikrát, takže pořád pijem, krkáme, čumákujem, pijem, krkáme..... Do toho se i zkrátili intervaly, takže hlavně ráno a večer si je pořád jen na střídačku přikládám a oni jen řvou hlady. Jsem z toho na hlavu.
Dnes jsem na radu doktorky zkusila večer z lahve Bebu a oni to vůbec nechtěli. Dávili se z toho umělého dudlíku a z rychle tekoucího mléka a hrozně se ošklíbali z té chuti :o((((( Takže obě dávky putovaly do umyvadla a výslekem byla dvě totálně řvoucí hladová mimča.

Ajka - mooooooc blahopřeju k Lukáškovi a přeji Vám oběma hodně zdravíčka a co nejméně uplakaných dní.

A ještě k drandění v kočárku - no u nás je tragédie už jen samo vypravení se ven. Dvě děti, třetí patro bez výtahu a kočárek ve sklepě :o((( Když konečně vyrazíme, trnu každou chvíli, kdy spustěj ten svůj hladový humbuk. Párkrát jsem zkoušela kojit v parku,ale nic moc. No, ale představte si tu šílenou anabázi, než se dostanu domů a do toho dvě řvoucí děti.....takže se musím hodně přemlouvat, abych s nimi vůbec vyrazila.

Musím doufat, že se vše postupem zlepší.

Přeji všem co nejvíce pohody a silné nervíky a hlavně samé zdravíčko!!!!

Petronella + Fanda a Péťa (3 měsíce a 4 dny)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.04 20:38

Ahoj holky,
uz dlouho jsem se vam neozvala, takze si me ani nebudete pamatovat, jsem Evucha, naposledy jsem psala tusim nekdy v dubnu, zrovna jsem se chystala pod stan. No a ted je najednou srpen a ja mam doma uz mesicniho chlapecka.
Ale nas denicek ctu celkem pravidelne a vzdy se u nej uklidnim. I kdyz jsem byla tehotna, i ted, kdyz uz je prcek na svete. Hura, nejsem sama, co koji skoro porad, hura, nejsem sama, komu mimco place,… vsak to znate.
Nas Matyas Martin se narodil 21. 7., na moje narozeniny - proste jsem se rozhodla, ze si ho porodim jako darecek. Tatinek neveril, ze to zvladnu a nakonec prijel hodinu po tom, co Mates vykoukl na svet. Ale zvladla jsem vse s moji kamaradkou. Nakonec jsem rodila cisarem, protoze po trech hodinach tlaceni se prcek ne a ne hnout - bud cekal, az prijede tatinek, nebo si proste nechtel pokrcit oblicej a tlacit se v nejakych uzkych uzavrenych prostorech. Proste si tam spokojene lezel a moc se nenamahal a pockal si, az ho doktori vytahnou. Asi dve hodiny potom, co jsem se probrala z narkozy, mi ho prinesli a prisal se hned jako kliste. Takze o jeho techniku sani jsem nemusela mit strach. Samozrejme jsme si prosli okousanyma bradavkama a bolavyma prsama, ale ted uz je snad vse v poradku (tuk, tuk, tuk), ja jsem se naucila co a jak a hlavne jsem se dostala do klidu. To je prijde mi u kojeni to nejdulezitejsi, vsak to tady casto pisete, tak to jen potvrzuju z vlastni zkusenosti. A pak taky nedavat moc na rady okoli a verit hlavne v sebe a sve pocity - kazde mimco to ma jinak a my prece instinktivne vime nejlip, co je treba. Mno, tak konec chytraceni.
Matyas uz ma ted mesic a tyden a je to velky cestovatel. Tyden po prichodu z porodnice jsme se jeli ukazat k tatinkovi do Trutnova (bydlime totiz stridave v Brne a Trutnove), byli jsme taky u mych rodicu v Hodonine a minuly vikend Mates stravil na festaku v Trutnove. Myslela jsem si, ze to nebude mozne, ale ono bylo. Snasel to docela v pohode, spal v satku, aute anebo byl obdivovan vsema okolo. Par dnu po skonceni festivalu byl nevrly a hodne plakal, prislo mi, ze se hrozne nudi a chce videt kolem sebe spoustu lidi a slyset hlasitou hudbu. Pravda, to ma uz z tehotenstvi, prosli jsme si nekolik ruznych koncertu a tri dny pred porodem jsme byli na festaku v Trencine. Ted uz se zase docela uklidnuje, po kojeni spokojene lezi treba pul hodinky, pozoruje hracky a brouka si - to je tak hrozne roztomile.
Tak ja budu koncit, zatim jsem teda neprispela zadnou dobrou radou ci zkusenosti, ale jen co nejakou budu mit, podelim se o ni.
Mejte se vsechny moc dobre!!!
 Evucha

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 27.08.04 21:12

Ahojky dnes podruhe.

Tak je mi nejak smutno…A hadejte na koho jsem si vzpomnela??? :-))

Martoch uz take rodi a ja tu zbyla skoro sama. Lea moc nepise a taky uz nikoho netehotneho nemuzou zajimat ani me stesky z tehotenstvi, co? HOlky, tak me napada, co kdybyste obcas neco napsaly jako byste byly tehotne? Abych si tu nepripadala menecenna… Treba jako: ach jo, to me dnes boli zada, nebo Ja mam tak otekle nohy a v noci se porad budim na curani,…No vite co myslim, ne? :-))) Tak se koukejte nade mnou ustrnout, jo? Ja vam na oplatku muzu psat, ze ja rozhodne zadne problemy s kojenim nemam (tuk, tuk, tuk) a ani me moc neboli bradavky :-). To mam kliku, co? A moje Beruska vubec neplace!!! Jen se porad tak vrni a vrti a sermuje vsim co ma! A prdiky? Ty my fakt nemame! Ja vim, je to skoro zavideni hodne, ze? Mit tak dokonale dite, o kterem se skoro nevi :-))

Dnes jsem se opet procvicila luxovanim a vytiranim a tak zkousim tu svou holku znovu presvedcit,ze je tu vse pripravene… Tak treba az pozdeji v noci? NO ja vim, vzdyt miminka vetsinou chteji ven v noci… Tak Berusko, ja na tebe jeste tech par hodin pockam! Bude ti vyhovovat prichod ve tri rano?

Jak vidite, uz ze vseho blbnu, ale delat si z me situace legraci je jedine, co me drzi, abych byla relativne v pohode…

No nic, tak krasnou dobrou noc!

Hromix a Beruska

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 27.08.04 21:38

cauky holky,
ulozila jsem maleho rvounka:) a mela bych se jit rychle sprchnout,odstrikat prebytky a chvilicku zaspat nez bude dalsi krmeni lite zvere:)))) no ale musela jsem jeste chvilku mrknout sem k nam:)

Hromix-tak co vrtenicko?prineslo neco noveho?mne se maly taky ten Den moc vrtel a kdyz jsem si lehla desne tam boxoval az udelal velkej buch a pode mnou bylo caaak… :)) tak treba uz taky pojedete..

Terez-to jsem zvedava,kdy prijde to „uvidime“..a kdy nastoupi to zapominani bolesti..bolest pri tlaceni na tu bych i zapomnela..byla k necemu a vedela jsem,ze brzo skonci a nakonci bude nejkrasnejsi darecek na svete,ale ty vlekouci se zasekle hodiny neceho k nicemu..brrr..ale jak mi rikal ten primar,az tam pojedem po ctvrte,bude to v poho a rychle:))

Slysil-pridiky zvladame nezvladame:( zadny osveceny recept jsem nenasla,vzdy po koupani masirujem olejickem na brisko podle knizky o masirovani,tak na prvni dobu spanku to zabira,pak uz teda zase ne..
Doufam,ze se selest strati,jak to,ze na to prisli az ted?Nam to odhalili hned v poro a za mesic jdem na kardio na kontrolu,jestli uz se chlopnicka uzavrela,doufam,ze ano a vam teda preji totez! v nemocnici kdyz jsem byla s malym s tim srdickem na vysetreni tam byl pekne nechutny primar a dal mi takove odpovedi,ze jsem koukala a nevedela nic a bylo mi akorat do place,az sestricky me ujistili,ze to neni vazne a ze pan doktor je proste takovy..Nevim,jak nekdo muze pracovat s miminkama a nemet je rad..

Petronello-docela jsem si predstavila tvuj kolotoc a fuuu…to je zahul..ty musis mit asi jen prisate upirky a nestihat uz vubec nic.zvladas alespon jist?:)..a to treti patro bez vytahu dve deti…moc te lituju,snad se nejak sehrajete a casem to pude lip..

Evucha-ty mas teda spolecenskeho drobka.a jakej je to cestovatel..na to ze je to jeste takovy prda,je fakt svetaznalej:)))

Holky,kdy vecer krimite?pred koupanim nebo po koupani?mne se zdalo logictejsi po koupani,ale to je maly hladovy,koupani pak(krom vody)prorve a pak mu dlouho trva nez se usaje a usne.Kdyz byl vzhuru a hladovy pred koupanim a nevydrzelo se to,tak byl napapkany,jen si pri myti broukal,pak si nachvilicku cucnul a spal jako zabity..tak nevim..asi budu uz vzdy pred..ale jestli to neva tomu plnemu brisku..asi teda ne:)

Tak ja letim do sprchy a aspon pul hodky zaspat,tak dobrou noc maminky bublinky:))

Any+Sebastianek 18dni

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.04 22:29

Ahojte!

Tak dnes je tu vďaka Ajke naozaj živo :-). To je dobre, že už je Lukášek na svete a hlavne, že maminu dlho nepotrápil! Tak mu prajeme veľa zdravia, šťastia, lásky a dlhý a spokojný život! To isté samozrejme želáme aj Vojtíškovi od Ivulin, Lukáškovi od Bereniky a Vendulke od Špagetky!

ZUZANA ? Pekný denníček si napísala! Je to fakt zaujímavé, že druhý pôrod si mala ťažší ako prvý. Toho som sa aj ja obávala, našťastie to dopadlo naopak.

PETRONELLA, KEIKO ? pridávam sa k tým, ktorí obdivujú, ako to zvládate. Keiko, čítala som aj Tvoj článok, to je hrôza, čo všetko ste si museli prežiť! Ale kočky sú krásne, vôbec nevidno, že prišli na svet o toľko skôr. Petronella, aj Tvoji malí sú krásni, je úžasné, že sa tak podobajú, hoci sú dvojvaječní. A tie vaše prechádzky nezávidím, vidím čo ma to stojí síl, vychystať sa s dvoma deťmi, z toho s jedným už ovládateľným :-)

KRISTY ? s kojením si asi zabojoval každý, tak to nevzdávaj. Je super, že už sa to začína dariť, tak nech vám to vydrží!

ANY ? ja som síce mala ľahké a rýchle pôrody, ale tiež som zažila chvíle, keď som si vravela ?tak toto už nie!?. Najprv, keď mi až do 17. týždňa bývalo zle a potom pri tlačení a tesne po pôrode, pri tých rôznych vyšetreniach a šití. Už ma to síce prešlo, ale hlavne preto, že moje pôrody sa ani náhodou nedajú porovnať s Tvojim. Mám kamarátku, ktorá úplne vážne niekoľko rokov tvrdila, že ďalšie dieťa po ťažkom pôrode už mať nebude a nakoniec po piatich rokoch predsa len rodila ešte raz :-). Neboj, pamäť je milosrdná :-). A ozaj, kŕmim pred kúpaním. V pôrodnici nás síce učili, že treba kúpať až po, ale už pri dcérke som zistila, že v takom prípade kúpem jedno vreštiace dieťa. Keď sme zmenili systém, zrazu začalo byť kúpanie najlepším zážitkom dňa.

DANIELA ? tak Ty si učiteľka v škôlke! To ma teší, naša dcérka tam čoskoro začne chodiť, samozrejme, že z toho mám obavy, tak to tu budem v prípade problémov s Tebou konzultovať :-).

MARŤOCH - Drž sa, nech to ide hladko a rýchlo a nech všetko dobre dopadne!

HROMIX ? Ty nedepkuj, možno každú chvíľu porodíš! A kľudne píš o svojich tehustarostiach, mňa to určite zaujíma ? sestra je v 30. týždni, takže žijem stále aj tehotenstvom. A určite to zaujíma aj tehulinky, čo nakukujú z iných denníčkov. Ja rýchle dokončím opis svojho pôrodu a hodím to sem, to by ťa hádam mohlo zaujímať :-). A čo sa týka liekov, v tých sa nevyznám, ale na kvapkách do nosa, čo dávam teraz malému, je napísané, že neprenikajú do krvného obehu a pôsobia lokálne. Tak by aj tie Tvoje mohli účinkovať podobne, vtedy by si sa asi nemusela báť, nie? No a čo sa týka IKEA katalógu, tak ja som ho chodila vyzerať niekoľkokrát denne, už som sa nevedela dočkať :-). Čaká nás v najbližšej dobe sťahovanie do domu a musíme toho naozaj veľa pokúpiť.

TEREZ, ULRIKA, JITI, ANY, ZUZANA a ďalši maminy ?upírčatiek? ? Krištofko sa tiež pricuckáva veľmi často, najdlhšie intervaly má v noci, asi po 2,5-3 hodinách. Jedinou výhodou je, že pije veľmi krátko, často len minútu a má dosť, mám pocit, že naozaj pije len na smäd alebo ako uistenie, že mama mu dá :-). Zato ale pije aj na vychádzkach, takže pravidelne hľadám lavičku na odľahlom mieste alebo utekám s plačúcim dieťaťom a dcérkou v závese domov. Niekedy mu ale stačí len zmena polohy alebo to, že ho zoberiem na ruky a až po dlhšej dobe hľadá mliečko. Inak na ruky by sa mi najradšej presťahoval :-). Čo je zaujímavé, u nás prechádzky nefungujú ako záruka dlhého spánku, Krištof spí plytko a často sa budí, niekedy mu stačí dať zase dudlík do pusy, ale niekedy nepomáha nič a vtedy improvizujem :-).

SLYSIL, IRINA ? vaše pokladíky nech už netrápia prdíky! To musí byť strašné, vidieť, ako trpia! Neviem, či je rúrka naozaj taký problém, ako strašia lekári, ale čítala som o nich jednu diskusiu a žiadny z rodičov nepotvrdil, že by detičky mali neskôr problémy s kakaním.

EVUCHA ? tak Ty si si dala naozaj pekný darček k narodeninám! A snáď sa už budeš ozývať častejšie, aj keď ste takí cestovatelia :-)

No a čo je nové u nás? V noci z utorka na stredu som zase mala zimnicu a horúčku cez 39 C a pobolieval ma prsník. Takže asi ďalší zápal… Už som rozmýšľala, že je to tým mojim neodstrekovaním, ale fakt naň nemám dôvod. Nemám žiadny pocit preplnených prsníkov, žiadne zatvrdliny… Skôr mám podozrenie, že ten zápal sa mi robí krvnou cestou. Bola som chorá, potom som mala zápalové ložisko na koži, malý má nádchu… Mám podozrenie na nejakého bacila, tak sa chystáme celá rodina na výtery z hrdla a nosu.
Najväčšia novinka je, že Krištofko sa na mňa včera usmial! Doteraz sa usmieval väčšinou pri takom polobdení, keď zaspával, teraz ale na mňa pozrel a naozaj sa usmial. A aby som mu uverila, tak to ešte dvakrát zopakoval. Bola som z toho poriadne namäkko! Odvtedy to už nezopakoval, asi sa mu nechce :-). No a popridával si k svojim prejavom nové zvuky. Napríklad začal hýkať :-), je to jeho spôsob prihovárania sa… A včera, keď som ho dala na hraciu deku na chrbátik, tak mi predviedol, že otočky na bok nezabudol ? na pravý bok sa otočil len tak neúplne, dolnou časťou tela, ale na ľavý sa otočil úplne celý.

Majte sa pekne.

Rozeta + Krištofko (43 dní)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »