Letní miminka č. 21: Maminka - trenér, spoluhráč i fanoušek

Rodičovství

Ahoj maminky, tak jsem tady se svým prvním deníčkem. Pokusím se, aby byl praktický a aspoň trochu čtivý. Bude ale trochu delší, snad mi to odpustíte. Tak tedy ? s chutí do toho. Tento deníček bude zaměřen na fyzickou aktivitu našich malých miláčků. Dozvíte se, jak povzbudit miminko k hraní a tím k seberozvíjení a zkusím připsat i pár tipů na konkrétní aktivity.

Už z nadpisu je patrné, že se budu zabývat obdobím od sedmého do devátého měsíce. To je sice na jeden deníček trochu kláda, ale bez ohledu na to co říkají tabulky vývoje, my - mámy z emimina :)- přece víme, že každé děťátko se vyvíjí jinak rychle. To, co jedno zvládne v sedmém, dokáže jiné až o měsíc později. Nebudu tedy většinou specifikovat přesný měsíc, ale budu mluvit o celém čtvrtletí najednou. Jak tedy (teoreticky :) ke svému děťátku přistupovat? Shrnula jsem to do několika bodů, které mi připadají nejdůležitější: - Nesrovnávejte své dítě s jinými stejného věku
Ušetříte si nervy a všechno si mnohem víc užijete. Chvalte a radujte se z každého pokroku. - Věnujte svému děťátku dostatečnou pozornost
Už se sice dokáží na určitou dobu zabavit samy, ale k rozvoji a motivaci nás děti nezbytně potřebují. Je třeba ale najít rovnováhu. Přílišná pozornost je stejným zlem jako nedostatečná. Jak se to pozná? Miminko s nedostatkem podnětů bývá pasivní. Snadno ho rozhodí nečekané události, má nedostatek výrazových prostředků (mimika) a někdy dokonce méně často pláče, protože nereaguje tak citlivě na vlastní nepohodlí. Přemíra podnětů se projevuje např. podrážděností, roztěkaností nebo i nespavostí. - Vyvarujte se pastí
Nenechávejte dítě záměrně poučit se z neúspěchu. Pokud to vypadá, že dítě svým jednáním směřuje k něčemu co skončí zklamáním, odveďte jeho pozornost jinam, než se tím nechá pohltit. - Nabízejte dítěti přiměřenou činnost ? předejdete tak zbytečnému pláči a frustraci
Rozdělte např. velké úkoly na menší. Dítě se třeba chce přeplazit za nějakou hračkou na druhou stranu místnosti, ačkoli to ještě nedokáže. Posuňte mu ji blíž, do vzdálenosti, kterou je schopné překonat. A teď už ke konkrétním hrám. Některé vám už třeba dávno jdou, na jiné uzraje čas za pár týdnů. Tak to vyzkoušejte: - V tomto věku začínají být děti lochtivé. To nabízí širokou škálu dotykových her ? např s chodidly. Pro inspiraci nabízím jednu říkanku: Dešťové kapičky, dostaly nožičky ťap, ťap, ťap, ťap, ťap
dělaly neplechu, skákaly na plechu, ťap, ťap, ťap, ťap, ťap.
(Při této říkance kroužíte palcem na chodidle a při slově ťap dlaní o chodidlo tleskáte). - Hra na ?podávání?: Sedněte si proti miminku, které je v sedačce. Postupně mu podávejte hračky tak, aby si je samo bralo z vaší ruky (vy mu je tam nevkládáte). Při tom měníte výšku, ve které hračku držíte. U dětí, které už samy sedí (bez sedačky), můžeme přidat i ?náhodné? upuštění hračky v dosahu dítěte. - Kačenka na provázku: Uvažte na provázek nějakou hračku a ukažte dítěti, že taháním za provázek se dá hračka přisunout. Pak mu provázek předejte. (Obměna: Rozprostřete malou deku nebo šátek. Na vzdálený cíp položte hračku. Ukažte dítěti, že si může taháním látky přiblížit hračku. - Hraní s jídlem: Tak už vidím, jak jste protočili panenky :). Když tak tuhle hru přeskočte. Postavte před dítě např. na kolečka nakrájený banán. Místo klasického krmení lžičkou ho nechte, aby zkoušelo uchopit kousky banánu do prstů. - Hudební nástroje: Zkuste, až to bude vhodné, dát svému potomkovi k dispozici vařečku a hrnec. Ukažte mu ?jak tluče bubeníček? :). - Plnění a vyprazdňování hrníčku: Zkuste vložit do hrnečku (nebo např. duté plyšové kostky) nějakou hračku a otočením dnem vzhůru ji zase vysypte ven. Většinu dětí tohle dost baví. Chvilku ale trvá, než se to naučí. - Jak dělají zvířátka: Pořiďte si obrázkové leporelo se zvířátky a společně si ho prohlížejte. Kromě jednotlivých pojmenování, připojte i zvuky, které dané zvířátko vydává. (Děti obzvlášť milují chrochtání :). - Schovávání hraček: Ukažte dítěti hračku a před jeho očima ji schovejte. Pak se ptejte, kde je a s nadšením ji (s pomocí dítěte) nalezněte. A v neposlední řadě ? nechte své dítě v přítomnosti stejně starého miminka. Bude to legrace :). Co říci závěrem: Kdo si hraje, nezlobí :). Tak prosím, maminky děťátek v této věkové kategorii, napište každá alespoň jednu hru nebo nějakou aktivitu, kterou se svým mimískem doma provádíte. Ať se můžeme inspirovat. Karolinka a Eliška (5m + 25d) P.S. Informace byly použity a upraveny z knihy Bystré dítě ? KOJENEC od Richarda C. Woolfsona (Ottovo nakladatelství, 2001)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  26.01.05 22:07

Tak konečně píšu. Měli jsme mimo PC. Já ho totiž měla dřív jen jako psací stroj na semestrálky apod., ale koupili jsme nový foťák, tak byl potřeba trochu přidat paměť apod., tam na tom brácha vyšíval (vzhledem k tomu, že dělá v IT firmě a má přístup ke komponentům, tak máme prý slušný žihadlo asi za 500,–-. Dal nám i nový OS ? Windows XP, protože ? jak říkal ? ty 98-čky jsou prý jen krmení pro viry ? hahaha.) Taky mě dost štve připojení, fakt už zrealizuju připojení přes kabelovku ? stojí to 700,– a jak jsem teď doma, tak bych to využila a nemusela hlavně na e-mimino jen večer, když mi to vyjde.

Sraz ? já bych nechala ten sraz na toho 7.-mého, abychom si jako zažili, že to bude bývat první pondělí v měsíci, ale jestli chcete už dřív, není problém. Já tam jezdím každý PO ? ale autem ? tak zkusím přibrzdit a podívat se jaká MHD tam vlastně jezdí. Doufám, že já ? hlava dubová ? nezapomenu. Myslím, že na těch deset hodin to jakž takž vyhovovalo, kromě Evuchy ? klidně můžete dorazit i později ? já tam bývám už v 10. Jmenuje se to Baby Café Kickin.Je to ul. Haškova 4. Musí se jet po Haškové kolem toho dlouhýho paneláku (naproti Bille). Až skončí tak se zahne doleva a už jde vidět taková kotelna (fakt kotelna!). Obejde se zleva a tam je vchod. Je tam i cedule ? jde to najít celkem dobře. Já to našla napoprvé a to kojím! Hahaha. Hodím tam rezervačku, je už to dost profláklý a bývá tam občas plno.

EVUCHA ? zdravím do hor! Tady je hnusno, bez sněhu, mrzne a fučí. Dnes mi málem omrzly stehna, když jsem šla do cvičení. V plavání jste chyběli jen vy, ale nic novýho jsme nedělali, takže v poho. Užívejte si tatínka a uvidíme se v úterý. PS. Pizzu jsme si nedala ? jsem srab ? snědla bych ji celou a pak bych se neunesla! Zdravím Matyáška.

Karolina ? já malou nosím v šátku navlečenou do kombinézy s kapucí a ještě ji zabalím k sobě do bundy, takže vypadám jako těhotná v 15. měsíci!!!

ANY ? já mám chůvičky PHILIPS ? dostala jsem je od kluků z práce, ale stály 3 litry, což je hrůza, ale vzpoměla jsem si na tebe ? firma Canpol Babies (poláci) dělají taky chůvičky a mají stránky www.malewo.cz. Tahle firma a věci od jí jsou asi o polovinu levnější, než stejné a značkové. Ale vyzkoušeno nemám.

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 26.01.05 22:11

Ten první komentář je můj, chtěla jsem to rozdělit na dva, aby tam nebylo - přečíst zbytek, ale nebyla jsem přihlášená - tak pardon.

KRISTY ? je možný že Danuška tu kaši špatně tráví. Některým miminkům nevyhovují, protože zatěžuje trávicí systém a místo, aby se děti napapali a spinkali, tak má opačný účinek.

SEDAČKA pro mimi ? na www.ajuty.cz jsem viděla sedačku, která mě celkem nadchla. Je to KIDDY LIFE ? vítěz testu něm.časopisu AUTO BILD. Je od 9-36 kdy, krásně vypadá, je i s pultíkem a supr polohovatelná (na těch stránkách je i animace). Zkusím se na ni ještě někde zeptat v kšeftě.

LUCIJE ? tu akci na ubrousky Pampers mívají i občas v Globusu ? 3+1 ? za 240,–- Jinak jinde tak nejlevněji za 300 (a taky to berou jako akci). Používáme Sensitive ? tak to mám vyšpekulovaný.

ZUZKA ? máš teď fakt blbý období. Ale určitě všechno brzy skončí a potom bude jen líp!!!! Myslíme na vás a držíme palečky!

PETRA ? potěšilo mě, že sis na mě vzpomněla ? díky moc! S tou pacientkou je to strašný. Úplně mě to vzalo. Pro ni to musí být strašný! Pozdravuju Danielka!

Jinak máme za sebou poslední očkování normální vakcínou a ta moje kočička ani u jednoho neměla žádný problémy. Jinak leze dozadu, doboku a snaží se i dopředu (ale když se postavila na kolínka, tak jí ujeli ručičky a bouchla se do pusiny). Je to sranda pozorovat ty děti, jak den ode dne dělají stála nové pokroky. Jinak je to naše sluníčko, pořád by se jen smála. Všichni říkají, že je pohodová a smíšek (to má asi po mně, já jsem založením optimista). Jinak ještě nepřikrmujem a zajím mě to nějak netrápí. Říkám si, že už koupím nějakou zeleninu, ale nějak k tomu stále nedochází. Malá přibírá 150 g za týden ? už má 7,6 kg (takovej hezkej průměr), takže to zatím nějak nehrotím. PS. Zuby ještě nemáme a vůbec mi to nevadí. Jupííí!

Já nějak kecám, už končím. Manžel se ptá, co tu píšu za romány.

PS. Deníček jsem ještě nečetla, tak nereaguji.

Tak se mějte krásně a posílám pumelici do čenichu všem chorobám!

Milena a Zuzanka (5m a 23 d ? no prostě už skoro 6m)

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 26.01.05 22:41

Ahojky,
moooc pěkný deníček! Nejvíc se těším na hru s banánem:-)))

PETIT - teda tos mě vylekala, ona je to fakt mléčkaná kaše:-( No zkusím jinou, nemléčnou a udivím! Mlíko bohužel nějak nemám kdy odstříkat, malá jí po dvou hodinách a ty prsa tak tak stíhají:-))) No a s tím srazem je to fakt náročný, každej chce malou vidět a my totálně nestíháme, je to vždycky náročný. Ale někdy si to naplánuju a domluvíme se, bohužel to ale bude víkend, což nevím jak vám bude vyhovovat!

MILYSEK - no já si mylela to co ty, že se jí to blbě tráví, ale Petra mě vylekala. No já na to dojdu a postavím se tomu čelem, ne?! :-)))

Ještě jsem vám chtěla říct, co se Danči podařilo! Odskočila jsem si z kuchyně kde byla malá v sedačce a když jsem se vrátila, tak ona v ní normálně seděla! Bylo to hrozně prčovní, no v galerce je fotečka!

ROZETO - gratuluji k vašemu prvnímu samostatnému posazení!!!

Tak všem přeji dobrou noc a sladké sny, Kristy a Danuška (5m a 8d)

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 26.01.05 22:53

Ahoj maminky,

tak nevím, jak u vás, ale u nás je bílá pohádka. Možná, že až moc :o))) Takže Adélka dneska spala na balkóně, protože kodrcat se v té fujavici se mi opravdu nechtělo. Spala 3,5 hodiny v kuse a já už měla strach, jestli mi tam nezmrzla.
Dočetla jsem komentářky z minulého deníčku a hned jsem se pustila do deníčku nového. Deníček je super. Hned jsem si ty hrátky vytiskla, abychom mohli trénovat.
Jak tak koukám, tak budeme asi jedni z posledních, kdo nepřikrmuje. No, ale ještě máme čas (chtěla bych vydržet až do 7 měsíce, ale uvidíme). Taky pozoruju, že dětičky se už přetáčejí, popolézají a sedí. Je vidět, že rostou.

ROZETA ? díky za info o přetáčení. Já už měla strach, že nějak vybočujem, ale podle toho jak jsi psala, tak můžu být ještě v klidu. Gratulujeme Krištofkovi k prvnímu ?posedu?.

KRISTY ? já si taky říkám, že Adélka bude asi hned chodit :o))), protože taky jak píšeš, pořád se staví na nohy. Už mám strach, aby si je nějak nenamohla.

PETIT ? několikrát jsi nakousla tvojí práci, tak jestli nejsem moc zvědavá, tak by mě zajímalo, co děláš ?

Ještě jsem se chtěla zeptat ?chystáte se někdo na dovolenou k moři ? Pokud ano, tak kam ?

Zatím se mějte krásně a nezmrzněte.

Lenka + Adélka (5m + 9d)

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 26.01.05 23:51

ahojky holky,

Karolino-denicek se mi moc libi,ty hratky si ulozim.Takovou tu vyvazenost v pozornosti prckovi.Moc rada si s nim hraju,ale taky mu chci dat moznost ucit se i hrat si sam..ale jak jsem psala,vymysli si same lumparnicky,takze radej ho porad pozoruju,i kdyz si hraje sam.Dnes byl opet zamotany cely v dece,pritom v noci se spis odkopava,jenze kdyz ta hraci je zabavnejsi:)
Lechtani je u nas velice oblibena hra,prcek je lechtivy opravdu dost.Ja ho „kousu“do slabin a boku a on se desne chlame az dostane stukanu.jeste vyborne je ptat se hrubym hlasem kdo to tady je,mate povoleni a pritom ho drzet za dupacky jako kdyz se chlapi perou(to kdyz videla nase babicka-prababicka,uplne byla nastvana,nada­vala,co mu to chudakovi delam)on se pri tom silene rehni.

Vybornym objektem pro hratky se na stopro stava nas pes.I kdyz brisko prcka moc nebere,staci,kdyz je pes v dohledu,mrne se na nej smeje a pisti a ze je na brisku uplne zapomene.Dnes ho mel manzel(prcka)na brisku,pes si prisel samozrejme taky pro pohlazeni,prcek nahodil hned sve hlasite usmevy a chtel psa chytit,tak natahoval ruku a nas pejsek mu podal packu:))) to bylo desne roztomile.Jsou to moji milacci.Pak kdyz se na sebe divali z peti centimetru(jako obvykle)naznacil Sebastianek,ze by ten psi cumacek treba zkusil do pusy a ocucal!!otevrel pusinu a vyplazl jazyk.nastesti tak blizko,aby toho dosahl nas pes nejde:)))) fuuuj:) Pak na me zacal manzel volat,ze prcek mu po brichu lozi,byl z toho vykulenej./no ja byla v klidu,do lozeni to ma daleko:) on ho jeste nevidel pidalkovat,takze posun o dvacet cm byl pro nej jako zazrak/,kdyz jsem mu rikala,ze se jeden prcek od nas z denicku dnes dokonce po:,–(il ani nechtel verit.

Tim gratuluju Rozete-teda mas uzasnou sikulu.Ani by me ve snu nenapadlo,ze to je v sesti mesicich mozne,vazne supr!jen tak dal.

Karolina-taky se asi chystam do Makra,tak mrknu na ten zvlhcovac vzduchu.taky vim,ze tam meli za velmi vyhodnou cenu chuvy Philipsky(jenze to uz je tak dva mesice,co mi to znami rikal)uvidime.

Vladka-diky za tip na chuvicky,urcite mrknu,proberu s manzelem,jak rikam v patek se asi stavime v makru,uvidim co bude vychazet lip,dekuju,ze na nas myslis,taky jsem si rikala,co uz je s tebou.At ti PC dobre slape:) my taky stale kazdou chvili pridavame,vylep­sujem,je to potreba.

Petit-taky nevim,jak budou ti nasi broucci spat,az se nebude dat jit ven.Jsem docela vdecna,ze tahle zima je mirna a prcek muze denne ven.Chuvicky mi chrci bohuzel ne prijimaci,ale ta co je u mimise(a to tak,ze by vzbudila i mrtveho,natoz toho meho lehkeho space) a to jiste neni od sousedu.to by prave delala ta prijimaci.
S tim kurecim masem-jako bych to napsala ja:) jedla jsem ho dost,hlavne kdyz jsem byla venku:) /to z ni pekne:) myslim tim v restauraci/ a v tehu se mi uplne zprotivilo,to jsem si pak vzdy objednavala spise veprove.No ted uz zadne zabrany nemam,ale pro prcka se budu poohlizet po bio.(ty atb a horm. me v tom desi)

Jsem moc rada,ze jste tu probraly ty nemlecne kase.Ja si myslela,ze se Musi davat jen do mleka.Protoze ty mlecny kupovat nemuzem,trosku me to vrtalo hlavou,cim ja to budu michat(MM..to se mi moc nechce,najet na ten kolobeh odstrikani)Jsem tedy rada,ze se to da ve vode,i kdyz trochu mam pochyby-bude jim to chutnat?Ja jsem to totiz testovala(jak jinak)no nic moc,ta chucena mlecna byla rozhodne lepsi:) ale mozna,kdyz tam pridam ovoce?NO kazdopadne az budem prikrmovat a davat kase,zkusim to.Zatim se radime k mlicnakum.

Teda.Rozet,ja vam zavidim:)) samozrejme v dobrem,nesrov­navam miminka,ale tohle sezeni bych uz taky brala.a to z jednoho prosteho duvodu.Dost se ve mne perou pocity,kdyz vidim,jak maleho napr.tchyne taha a dava sedat na kolena a hopsasa..kdyz upozornim,at ho trochu opre,at to nedrzi zadama,ze jeste sam nesedi apod,..tak to moc zeru…no vim,ze se mu za tu kratkou dobu nic nestane,kdyz jsme sami,tak to nedelame a prevazne lezime a hrajeme si na zemi(coz je podle nich hrozne,chudak maly odlozeny:)))) ..tak proto.abych se uz nemusela strachovat..i kdyz prijdou jine veci..jako..na­pr..proc ho uz od pul roku nedavam na nocnik apod..:) budem proste bojovat.
Odskocila jsem si nakojit,urcite jste neco pripsaly,takze jeste doctu a pak mizim.dnes uz mi sice neni zle(opravdu to bylo vcera z jidla)ale jsem jakasi unavena,snad pocasi?

dobrou a pekne sny(opravdu Freud by z tech mych chytil psotnik:)

Any a Sebastianek 5,5m

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 27.01.05 06:45

Ahojky.

Tak ja vcera poslala prispevek jeste do stareho denicku, ale juknete tam - konecne jsem i ja prispela receptikem!!!

Jdeme zase spat a tak ahoj vecer!

Hromix a Anie

 
ivulin
Povídálka 21 příspěvků 27.01.05 10:03

Ahoj holky a miminka,

dlouho jsem se neozvala, no naposledy snad někdy brzo po porodu, určitě už si mě nepamatujete, ale to snad neva. Čtu ale často, pokud to vychází.
Naše mimi je poněkud netypické pokud jde o chování, podle literatury na něj téměř přesně sedí pojem „dráždivé dítě“. Jako malinký (první 3 měs.) hodně plakal - tehdy jsem to přičítala potížím s prdíky. Pak už se bříško zklidnilo, to bylo evidentní, ale mrňous zůstal hodně divoký, takový neklidný. Nejraději by se neustále choval (což při 8.5 kg není reálné), ale to ještě způsobem, jaký on chce - neustále něco ukazovat, malého přemísťovat, dělat s ním různé vylomeniny. Ležení nemá rád, u nás je sláva, když je 10 min pod hrazdičkou. Na bříško se začal otáčet velmi brzy, ale moc se mu na něm nelíbí. Sám si hrát neumí, když už ho chci udržet chvíli na zemi, musím mu pořád podstrkovat hračky, s každou si pohraje jen chvíli a už vyžaduje další. Když vidím fotky, jak vaše miminka sedí doma v autosedačce, jenom se usmívám - to u nás neexistuje, máchá tam ručičkama a nožičkama, dokonce se umí i prohnout a svézt se na zem, takže klid v sedačce nehrozí. V domácnosti jsem schopna něco udělat jedině když spí - naštěstí se naučil bez problémů usínat na balkóně. Našla jsem na toto téma už i odkazy v diskuzním fóru - nejsem v tom sama. Probírala jsem to i s pediatrem(ič­kou), ta mě uklidňovala, že se malý určitě zlepší s novými vývojovými dovednostmi. Tak zatím nezbývá než „vydržať“ a doufat že bude líp. Jinak je ale Vojta smíšek, když je po jeho, je spokojený, dost se zklidní zpíváním.
Je mezi vámi nějaká maminka, která má podobné dítko? (třeba jen nakukovatelka, která se zatím ještě neozvala).

Jinak přeji brzké uzdravení všem marodům, já už se nemůžu dočkat jara. My bydlíme na kopci a strašně tu fučí, chodit venku je dost nepříjemné.

Deníček chválím, líbí se mi, mnoho z psaného už děláme jen v bodě, kde je psáno, že se dítěti má věnovat jen přiměřená pozornost, se nechytnu, protože malý zkrátka vyžaduje pozornost celodenní, nestačí jen dohlížet.

Omlouvám se, že nereaguju jednotlivě, jen jsem se chtěla podělit o svoje zkušenosti, možná má některá z vás podobné (ale raději samozřejmě všem přeji klidná pohodová miminka).

Ahoj, Ivulín a Vojtíšek (5m+9d)

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 27.01.05 10:15

Zdravíčko !!!!

Venku je konečně zima (však na sebe nechala čekat) a sněhu tady máme až až. O víkendu jedeme k babičce do Rokytnice v Orl. horách a tam to bude teprve nářez.
Jinak stále jsme nepojízdní. Kolečko (ke kočárku) ač objednané minulý týden ještě nedorazilo a tak to budu dnes už urgovat. Vašíka sice dávám spát na zahradu, ale
nemůžu pořádně ani na nákup a manžel koupí vždy jen to nejnutnější a domácí zásoby se nebezpečně tenčí. Je teda pravda, že je to ekonomicky výhodné. Prostě vařím fakt jen z toho co je doma a proto jsem třeba včera udělala lívance s ovesných vloček a jablek. To by za normálních okolností nebylo zařazeno do jídelníčku. Manžel si to pochvaloval a tak je spokojenost na všech stranách. Ale praktikovat se to takhle nedá pořád.

Vašík dnes spal nějak neklidně (však taky teď dospává). Kojili jsme dokonce už ve tři ráno (většinou první kojení kolem 5), ale několikrát se v noci budil, chtěl dudu a prostě to nebylo ono. Tak jsem dnes poněkud grogy. Vím, že jsem zmlsaná, ale když chybí zátěžový trénink tak tohle prostě rozhodí.

KAROLINKA - deníček je moc zajímavý, jsou to přesně ty informace, které momentálně hltám, takže dík. I já přispěji svou troškou do mlýna a přidám dvě hry. První je všem jistě známá říkanka Leze, leze po železe nedá pokoj až tam vleze - přitom „pochoduju“ prstama Vašíkovi po těle od pat až k hlavičce, kde ho na to vleze polechtám pod krkem. A pak tzv.„kývačka“. Skloním se nad ním a kývu se hodně do stran, aby mě musel pozorovat a říkám " Haťa paťa haťa paťa BUM!! a na to bum zabořím hlavu k němu do bříška. Snad jsem to napsala srozumitelně.U nás tyhle legrácky mají velký úspěch.
Jo, a recept jak kuře zbavit sajrajtů přivítám ( asi ne jen já) tak sem s tím !

PETRA - koukala jsem, že mě už předběhla s otázkou Lenka, ale stejně to ještě zopakuji - čím ty vlastně jsi? lékařka?

ANY - nejlevnější turist.sedačku SALEWU KOALU jsme zatím viděli na www.detskydum.cz - odkaz vaky a nosiče …krosny. Mají tam docela výběr. Mrkni tam a uvidíš co se ti bude zdát. A ještě vyřizuji pozdrav od Vendy pro Sebastiánka, protože i u nás je pes zdrojem velké zábavy a jen co se kolem ochomejtne už má mrňous natažené ručičky a snaží se ho chytit.

ROZETA - takže podle toho co si psala jsme zvládli dřív tu „težší“ otočku a ta „lehčí“ nám nejde. Opravdu je to asi lepší nezkoumat a nechat tomu volnost. Podle tabulek by vývoj mého dítěte byl asi přinejmenším nestandartní. Existují nějaká mezní data pro zvládnutí nějaké věci ? Myslím tím jako „dítě by mělo nejpozději zvládnout sezení do…“?

Pá pá (mimochodem už to někdo trénujete a kdy je to tak možné zvládnout?)

Dajka a Vašíček (pár dní pře 6m)

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 27.01.05 11:25

Ahojte holky,
tak vcera jsme si zase uzily. Rano to bylo celkem dobre, i kdyz noc silena, dopoledne jmse zkusily dat opet banan a Betka snedal tak 10 lzicek, takze docela uspech. Pak jsme sly na civceni a porad dobre a kdyz jsme se vratily, tak to zacalo, Betka mela prujem snad 6 x za hodinu, uz jsem byla strasne nervni, snazila jsem se do ni dostat vodu, ale nechtela, tak jsem volala Dr. a ta mi reklůa, at zkusim co nejdyl nekojit a dat ji ryzovej odvar a pripadne slaby cerny caj. Tak ten caj jsem vynechala a dostat do ni ryzovou kasi byla naprosto nemozna vec. Nastesti pak uz fakt mela hlad, tak snedla aspon 6 lzicek a dokonce pak pila i vodu z hrnecku! a pak byla tak vycerpana, ze kolem 5 usnula. Samozrjeme, ze tahle cela faze byla s hoooodne velkym revem, takze jsem pak zavolala Risovi at prijde domu, ze uz nemuzu (spala jsme v noci dohromady asi 4 hodiny). Hlavne jsem se bala, aby nebyla dehydratovana a nemusely jsme na pohotovost.
Vzbudila se az kolem 8 a to uz jsem ji musela nakojit, to uz proste neslo, tak sjem cekala, ze v noci bude zase pruser (pri tom prujmu prokadi fakt vsechny vrstvy), ale nic a porad jeste nekakala, tak snad to uz bude lepsi. Myslim, ze to bylo po tom bananu a pry ze to stavi. No banan ted vynechame. V noci jsem toho zase moc nenaspala, ale bylo to lepsi nez vcera a ted Betule spi, tak misto abych si sla lehnout opodeldokuju tady :-)

PETRA - uz jsem mela strach, ze jste nemocni, tak je fajn, ze jste to jen nestihly. Delali jsem v podstate jen nejake rikacky a pak jsme trenovaly na karimatce otaceni za hrackou. No my se furt sämy neotacime, ale kdyz ji jen trosku pomuzu uz to dodlea sama. Tu strikacku staci klidne az pristi tyden ve cvicu. Jinak o tom citu pro druhe dite, jsem taky premyslela amusim rict, ze me napdalo presne to stejne, ze Betku strasne miluju a jak budu delit ten cit pro to druhe mimi, no snad to prijde samo.

BRNENSKY SRAZIK - pridejte se jeste dalsi brnandy, jestli uz pristi pondeli, nebo az 7/2. Ja bych byla taky pro pristi pondeli, 7. jdeme totiz do poradny, ale chodime az na pul 1, tak bychom to snad nejak stihly

KRISTY - s tim mlikem fakt pozor, Dr. rikala, ze 90% deti je na kravske mliko alergickych a da se to zjistit az kdyz se jim zkusi dat. Ja proto davam tu hnusnou ryzovou bezmlecnou kasi do vody a dost se divim, ze Betka sni aspon par lzicek.

ANY - jak uz jsem psala Kristy, my to zkousime bez mlika, odstrikavat taky nemam kdy, ona me uplne vysava. Taky ted zeru za tri a porad mam strasny hlad.

KAROLINA - super denicek, s tim bananem to Betka chtlea praktikovat uz vcera, ale ja jsem byla naprosto nehrava :-) a nedala jsem ji ho

RECEPT - patri tam samozrejme kureci prsa, zrjem ten recept by l tak vseobecne nejasny, psalal jsem ho ve stavu uplneho vygumovani. To listkove testo co koupite uz naplatkovane ma urcitou velikost, tak proste ty prsa pak nakrajejte podle toho testa, aby se tam vesly a udelejte z toho takovy jako pul satecek - prehntou jen 2 rohy k sobe. No kdyz to po sobe ctu, tak to neni zadna slava ani ted :-))) snad to pochopite

ZVLHCOVAC - tak nam prisel zvlhcovac v pondeli a od te doby ho mame pustenej, ale my jsme koupili se zabudovanym senzorem, ktery se automaticky vypina pri urcite vlhkosti. Jinak to poznate taky tak, ze se vam zacnout potit okna, to pak vypnete. Muzu se zeptat, co to bylo za znacku a za typ v tom Makru? Zda se mi to hodne levne.

ROZETA - tak vy uz sedite? To je uzasne!

IVULIN - to mas teda peknou makacku, jak to zvladas? No asi kdyz clovek musi, tak musi, ze jo.

Jo a jeste jsem zapomnela, ze se sice nepretacime, ale uz couvame o 106, Betka uz se na tech rukach strasne zveda, kolinka sice jeste ne, ale odcouva mi pres celou deku.

Mejte se krasne a vsem marodum prejeme brzke uzdraveni
Kacica+ Betynka pozitri pul roku

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 27.01.05 12:27

Ahojky všem,

tak jste mě včera vylekaly s tou alergií na mlíko! Ještě k tomu jsem jí zkusila dát včera v poledne jen maličko rýžové kaše no a odpoledne byla protivná a noc nestála za nic, spala jsem nejdýl v kuse asi 40 minut, pořád kňourala a kroutila se:-(
Tak jsem to ráno nevydržela a volala dr. a ta řekla ať se stavíme. Tak jsem tam naklusala, ona malou prohlídla a řekla, že toto rozhodně alergie na kravský mlíko není!!! Prostě je to na zatím asi jen příliš těžký. Tak kaši holt zrušíme a mám jí dát ten příkrm večer a ne v poledne, třeba bude dýl spinkat.
Teda řeknu vám, když jsem od tama odešla a začala uvažovat zase reálně a ne jako zmatená, hormonama poblázněná, mamina, tak jsem si připadala jako blbec. Ale aspoň už mě to nemusí strašit, že co kdyby byla alergická na mlíko! Takže taky to bylo k něčemu dobrý:-)

Jo a jak psala Kačica že 90% dětí je na mlíko alergických, tak mě zase naopak bylo řečeno, že na kravský mlíko je alergických jen málo dětí! A já si to teda myslím taky. Kolik znáte dětí alergických na kravský mlíko? Já teda žádný, z těch co už papkají! Takže asi tak:-)

No, tak se mějte moc krásně, pádím uklízet!
Kristy a Danuška (5m a 9d)

 
Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 27.01.05 12:57

Ahoj maminky a miminka.

Za chvíli pelášíme na cvičeníčko a tak jen rychle.

SRAZÍK- mě by se taky víc hodilo až 7.2, ale zvládnu i 31.1.

Teď jsme byli u Dr. a v úterý jde Šimonek na odběr krve (CRP+ sedimentace). Zapoměla jsem se zeptat odkud mu to budou brát, protože bych chtěla použít EMLU. Kamoška říkala, že v půl roce už se to bere normálně z ruky. Nevíte někdo?

Jak se vrátíme, tak kuknu na dýl.
Papa.

CIBULKA

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 27.01.05 15:01

Ahoj holky,

ja jsem byla vcera u toho homeopata - a predstavte si, uz dvakrat jsem byla na WC a bez krve! Ja to nechapu, ale jsem hrozne stastna. Doufam, ze to tak pujde dal a uz se to konecne zahoji. Ja idiot, ze jsem k nemu nesla driv!!! I kdyz na te navsteve jsem mela rozporuplne pocity - hazel do me po lzickach kulicky, male, velke… ptal se porad, jak mi je, mne bylo tak nejak porad stejne… ani se me moc nevyptaval, ale na zaver mi rekl, ze je to reakce na nejake zle veci v rodine, ze se takhle projevuje u mne stres a zatez. A ze mam vic pit, ze nemam pocit zizne a musim si to hlidat - coz je pravda. Na doma jsem dostala 2 homeopatika, platila jsem 750 a za 2 tydny mam jeste prijit. Na zaver jsem se ho zeptala, jestli to zvladnem a rekl, ze samozrejme, ze se urcite brzo uzdravim (a tvaril se, jako ze to je fakt brnkacka).

HROMIX - na tech kulickach je napsano, jak to brat a jak to brat po zlepseni (az to prestane krvacet). A protoze to prestalo krvacet hned, mam si davat uz jen ty slabsi davky?

HROMIX, AJKA - chci vam podekovat za tip a za podporu, prestoze jsem v homeopatii moc neverila, pomohla mi! (a ted doufam, ze jsem to nezakrikla). Ach jo, kez by to uz bylo natrvalo za mnou!

Marťoch a Lucka, 5 mesicu

 
Karkule
Kecalka 333 příspěvků 27.01.05 17:35

Ahoj holky,
teď jsem dočetla komentáře i z minulého deníčku,ale úplně se mi vykouřilo z hlavy na co jsem chtěla reagovat,ach jo.

PAVLA - tak jsem se snad úspěšně zaregistrovala,tak ti pošlu tu adresu

MARŤOCH - to je dobře,že Ti je už líp.Dala bych nevím co za to,kdyby mě někdo zbavil té bolesti zad.Jestli to takhle se mnou půjde dál,tak v lepším případě půjdu na operaci,co v horším případě si ani nechci představit.

ANY - prohlížela jsem s manželem galerku a s nadšením jsem mu ukázala fotku Tvého utopenečka a on se úplně zhrozil a řekl" chudinka,dej to pryč,ani se na to nemůžu dívat ". A já myslela,jak se mu to bude líbit.Takže s plaváním mimina bych u nás asi neuspěla.Jo,a my taky píďalkujeme.Moc se to Marťovi zalíbilo a jak se opírá ručičkama,tak se při tom trochu posunuje dozadu.takže my asi nejdřív polezeme pozadu,jako rak.

HROMIX - všimla jsem si Tvé modré kuchyně,jsem taky pro modrou.Máme v kuchyni modré stěny a teď tam bude mít Marťa modrou postýlku.Do koše se mi už nevejde,a taky by mě z něj za chvíli mohl „vyběhnout“ .

PETRO - holky už se ptaly,kolik je Ti let a co vlastně děláš,taky jsem se na to chtěla zeptat.Kromě MÍŠI jsem tu asi nejstarší.

LENKA - nevím jak přesně jsou staré ty vaše starší děti,ale psla jsi,že je syn puberťák,tak jsem se chtěla zeptat,jestli už řešíš,kam půjde na školu.Já mám holky v 7 a 8 třídě,takže už musíme uvažovat,co s tou starší a mě vůbec nic nenapadá.A ona sama taky neví na jakou školu jít.No asi bude po mě.Já nevím do dneška,co bych chtěla dělat.Vím jen to ,že to musí bavit,jak to nebaví,tak ta práce stojí za .....

KAROLINKA - pěkný deníček.Já ještě dělám s Marťou hru na schovku.Třeba,když ho drží manžel v náručí,tak se za něj schovám a vykouknu střídavě za jedním ramenem a za druhým a při tom řeknu „kukuč“.A pak třeba dvakrát za sebou na stejné straně.Jenže on mě čeká na té druhé a pak se tomu hrozně směje.

Holky, ještě tu dlouho postrádám LAKY.Přišly jsme do deníčku skoro stejně.Jsi tu ještě ?

ZUZANO- teď moc nepíšeš,takže je vidět,že Vás ty nemoci asi trápí víc,než by měli.tak se brzy uzdravte.

No musím končit,mrňous už tam protestuje.

Ahoj VLAĎKA a MARTÍNEK ( brzy už 5 měsíční ).Jo,a příkrmy taky ještě nedávám,ale už jsem v pokušení.

 
Misulka1
Stálice 62 příspěvků 27.01.05 18:22

Ahojky,

tak výsledky z Hagiboru máme v pořádku, poslali nás do Motola na ORL, aby se mrkli jest-li Dáda nemá ňákou překážku v dýchání,tam taky nic nenašli,takže zítra jdeme opět na Hagibor.Dáda sípe dál, takže to vypadá na tu alergii nebo astma.Jsem hotová z toho našeho zdravotnictví, myslela jsem,že se něco změnilo za ty léta,když kluci byli malí a já jsem s nima taky různě lítala po doktorech,ale vypadá to,že je to spíš horší než lepsí.Neochot­ný,unuděný sestřičky, na všechno mají dost času a protože já se na všechno ptám, tak mi dávají na jevo,že mě mají dost.A na ORL v Motole na můj dotaz ohledně plavání, tak pani doktorka řekla,že nechápe,co je to teď za módu,že pak tam mají denně děti se zánětem zvukovodů,prý je to z toho,jak děti čůrají do vody (i přes plínky říkala),tak pak prý mají i jiné problémy,zažívací atd.Co člověk to názor,že jo.
PETRA-topinambur je podobný kořenu zázvoru, je to něco jako brambora,ale jemnější.Taky jsem to nevěděla,až mi poučila pani v bio prodejně,když jsem se jí ptala co „to“ je.
KRISTY-vyzkoušela jsem instantní celozrnnou rýžovou kaši, můžeš jí rozmíchat ve vodě i mlíce a nad moje očekávání je mňam.Tak mi napadlo,jest-li by Danušce nejela tady ta.
HROMIX-já taky jezdím do centra s nechutí,mám ráda víkendy,když je Praha líp průjezdná,pokuty jsem dostala už taky párkrát, i botu, ale docela dobře se parkuje ve Štěpánský,spíš v tý horní části.Tam mi ještě „neobuli“,ani nedali pokutu (ťuk,ťuk).
ROZETA-teda Krištof je šikulka
MARŤOCH-P-shine jsem kupovala ve speciálce pro kadeřníky,stálo to necelou tisícovku,už to mám přes dva roky,používám to tak jednou za tři neděle.
U nás je novinka, máme první zub. Taky jsme dneska byli na rehabilitaci,tak nás chválila,prý už máme „zaděláno na posez“,jinak prý Dáda ty dva měsíce dohání bez problémů.

Tak prudič prudí, je před koupáním, jdu ho vysvobodit, je zamotanej do deky jak housenka.
Pa Míša a Davídek

 
Misulka1
Stálice 62 příspěvků 27.01.05 18:31

Jo a v Makru mají pleny Helen Harper 2+1 za 185,– jedno balení a ubrousky 4+2 za 38,– jedno balení ( v přepočtu). Míša

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 27.01.05 18:53

Ahojte,

KRISTY - taky mi bylo divny, kdyz Dr. rikala, ze 90% deti je na mliko alergicky, no pak aby se v tom cert vyznal :-(

MISA - muzes napsat, co to je za znacku ta kase? Ja mam ted ryzovou Sunarku a ve vode je to fakt nhusny, tak treba to bude lepsi
Dik
 Kacica

 
Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 27.01.05 18:57

Ahoj.

Tak jsme byli cvičit a dneska tam byl poprvé Šimonek takovej uvolněnější, Jindy je takovej zaraženej, jen kouká a sotva se pohne.
Taky máme polovinu týdne bez taťky za sebou a pořád někde lítáme a tak mi to zatím ani nepřišlo.

V úterý jsme byli v té psychomotorické poradně a řekli nám, že je na tom Šimonek moc dobře, v něčem i trochu napřed, ale že je opožděnej v tom, že se ještě moc nezvedá na kolínka (doma se mu to občas na chvilinku povede). To by prý měl v 6 měsících zvládat, ale není to prý žádná tragedie. To mi přijde trochu přísné v 6m na kolínkách! No ale jinak paní říkala, že jí projde rukama hodně dětí, ale tak živého živočicha jako je ten náš tam má tak jednou za měsíc. Fakt je ten, že spousta věcí co tu psala IVULE je mi známá . Jen Šimonek nikdy tolik neplakal a na zemi si sám hrát vydrží. Já to ale neberu jako dráždivé dítě. Spíš je strašně zvědavej a čilej. Doma když je ve svém, tak nevydrží chvilku v klidu. Uvidíme, jak se to u něj bude rozvíjet dál, ale zatím jsem docela i ráda, že je tak aktivní. Je to kluk!

Jinak jsem dnes konzultovala s Dr. plné kojení dál a ona víceméně nic nenamítala. Říkala, že tam jde hlavně o ten dostatek železa, ale krevní obraz má vpohodě, takže můžeme. Na ten odběr jdeme kvůli tomu, že má opravdu každý den teploty. Tak se musí vyloučit jakýkoliv zánět, aby ho mohla naočkovat třetí vakcínou. Dr. říkala, že je u Šimonka možné, že jeho normální teplota je vyšší než u jiných lidí. Na to já už myslím dlouho. Přeměřovala mu teplotu i v ordinaci a ve 12 hodin měl 37.3 a to já ji většinou naměřím k těm 38 odpoledne, takže to sedí. Minule se mě dokonce ptala, jakou naměřím bez odečtu a kolik odečítám. Asi to myslela dobře, ale mě to přišlo, že si myslí, že tu teplotku u kojence snad neumím změřit. Mám na to školu, tak bych to měla zvládnout. Tak jsem ráda, že mu ji měřila i ona. Jinak na Šimonkovi je ta teplotka dost znát, když mu vyskočí. Ta vyrážka na tvářích mu zrudne a má takový skleněný očička a teplou hlavičku, ale jinak na chování se to neprojeví.

HROMIX- tak s tím zánětem ouška ? přesně tak mi to vysvětloval Dr. A tak jsem ráda, že je to další důkaz solventnosti Betynky. Hermelín si naložím. Takovýhle věci já můžu. Až bude Šimonek velkej a bude vzpomínat na dětství, tak bude nejspíš říkat, že z jeho mamky pořád táhly tvarůžky, zavináče a česnek. Chi chi.

Tak teď s tím chichi. Minule jsem psala, že jich tam mám nějak moc a že mě určitě čeká nějakej malér. A včera se taky stal. Když jsem byla v šestinedělí zemřela manželova babička. Už je to tedy půl roku. Manžel vyřídil pohřeb a parte měl rozeslat jeho bratranec. Babička si pohřeb nepřála, tak nebyl. A včera mi volala jedna vzdálená manželova příbuzná a ptala se co je s babičkou, že jí nebere telefony! Krve by se ve mně nedořezal! Tak jsem jí nic neřekla a dala číslo na toho bratrance, ať si to vyřídí. Bylo mi jasné, že to nerozeslal. Jenže to číslo bylo staré a ona ihned volala znovu a rovnou se zeptala, jestli babička žije a tak jsem jí řekla, že zemřela a ona mi beze slova práskla telefonem. Já ani manžel jsme netušily, že ta vzdálenější rodina to neví. Chápu, že každý člověk má právo reagovat na nepříjemné zprávy svým osobitým způsobem, ale ani nikomu bych nepřála, aby mu bylo tak jak mě v tu chvíli. Nejenže jsem to musela říct paní kterou jsem viděla jednou asi 2 minuty,ale ani jsem jí k tomu nemohla nic říct. No srdce mi pak bušilo, že jsem musela posunout sraz s kamoškou, abych malýho neoblíkala takhle rozrušená. Já to prostě nechápu jak na to mohl zapomenout!! Už se teda omluvil, ale průšvih v rodině už je i tak. Jsou to příbuzní se kterýma se manžel moc nevídá. Pro mě jsou to naprosto cizí lidé, tak jsem chtěla, aby se to dozvěděli od toho bratrance.

MATŤOCH- no hurá! Doufám, že tentokrát už se toho opravdu zbavíš. Moc ti to přeju.

KRSTY- s tou alergií- já několik dětí znám. Ale netuším, jak je to rozšířené. Těch 90% klidně může být pravda. U každého jedince může být různá míra projevů té alergie a u někoho se to prostě přejde bez povšimnutí. Může se to však stupňovat.

ANY- tak to s tím psem je super. Šimonek teď začal taky strašně milovat naše kočky. Když jsou na zemi kousek od sebe řehtá se a víská a snaží se ke kočce dolézt. Dělá jim malá tím stylem, že je lomcuje za kožich a kočky ochotně drží.
Zítra jdeme na ukázkovou hodinu plavání, tak jsem zvědavá. Je to ale jinam, než kde to máme zaplacené. Ikdyž asi sem přejdu. Ta instruktorka mi říkala, že tam co to máme zaplacené si jen děti hrají, zatímco v tom druhém plaváníčku se učí i to jak si zachránit život při náhodném pádu do vody. Taky v jednom se potápí i maminka a v tom druhém ne. Tak uvidím. Koupila jsem malýmu plavečky, jenže měl začít plavat v listopadu a od té doby dost přibral, tak jsou mu akorát a budu muset koupit hned další?
To sezení bych brala právě jako ty , abych nemusela pořád všem říkat, jak mají malýho držet.

LENKA27- o moři uvažujeme. Asi něco po sezoně, na poslední chvíli. Rozhodně ne autobusem. Buď letadlo, nebo auto. To by možná bylo nejlepší- nikým se nemusíme řídit. Asi Chorvatsko. Tam není ještě takový vedro jako jižněji (podle mých zkušeností). Mám trošku obavy ze sluníčka, ale malej by byl pořád i ve vodě v bílým tričku a festovně natřenej? Láká mě na tom hlavně ten mořský vzduch. Ne nadarmo se jezdí s dětma na ozdravné pobyty u moře. Ještě nemám dost info abych mohla stopro říct, že s čistým svědomým pojedeme. Taky uvidíme, jak na tom budeme s penízkama. Možná pojedeme jenom někam u nás, kdoví?.

KAROLINA2- tak já teda tu knížku mám, ale moc obdivuju, že sis s přepisem dala takovou práci. Zrovna dneska jsem si říkala, že mám nastudováno v té knížce jen do 6m a že bych se měla podívat dál.

Což mi připomíná, že teď chci koupit malýmu nějakou hračku k půl roku, ale v obchodě si nemůžu vybrat. Mám na mysli něco rozvíjejícího. Kdyby jste někdo měly tip, tak ho uvítám. Mám zamluvený umělohmotný kostky. Představte si, že je to podpultovka! A za dobrou cenu. Jinak já mám teda pocit, že spousta těch hraček v obchodech je jen na to, aby vytáhli z rodičů peníze a dítkám to nic neřekne.

Chtěla jsem toho ještě víc, ale jsem utahaná. Přidávám se k maminkám, kterým teď dělají broučkové hlavně v noci neplechu. Snad je to opravdu jen přechodné období ve vývoji?

Silné nervy, více spánku a marodům brzké uzdravení přeje

CIBULKA+ Šimonek (pozítří 6m)

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 27.01.05 19:12

Ahoj Cibulko,
muzes mi napsat, ktere plavani ma byt to lepsi? My ted taky nechodime, ale pokud mas nejake „zakulisni“ :-)) informace, tak dej vedet.
To s tim parte je fakt hrozny, ja bych z toho byla spatna jeste tyden.
Mej se krasne
 Kacica

 
Anonymní  27.01.05 19:46

Ahojda,
tak u nás je to jako na houpačce. Včera byla bez teploty Ema a taky začala pěkně řádit, snažila jsem se ji krotit, no ale kroťte šestiletý dítě, který je týden zavřený doma… No a dneska je bez teploty Pepi a válí sudy po celém obýváku a odpoledne si Ema lehla a usnula, což jasně naznačilo… no a taky jo, už má zas 38. Ještě jsme stihli doktorku, tak oba mají krky i průdušky úplně čisté, nikde nic, Pepča úplně v pohodě, Ema pouze ucpaný nos rýmou a dráždivý kašel, prý asi druhá vlna té virózy. Jestli to od ní zas chytne zpátky Pepino, tak mě vomejou. Probůh, kdo má tři a víc dětí, to při takovýhle řetězový reakci snad musejí být nemocný celou zimu, ne?

Kristy - teda musím říct, že mě tvá dr. dost překvapila, že koukla na Danušku a pravila, že tohle teda alergie na mlíko není. Ta se dá totiž spolehlivě určit pouze z krevních testů a projevuje se dost různě, navíc se může najednou objevit a pak zas zmizet. Měl ji syn švagrové, byl tak divně zesláblej, občas průjem, pak nechtěl moc jíst, pak dobrý, pak zas nebyl ve své kůži, až testy na alergologii prokázaly alergii. Vyřadili z jídelníčku úplně kravský mlíko, a to je teda děs běs, protože to teprve zjistíš, v čem všem to je, třeba bez kravskýho mlíka je jen minimum sušenek, dva roky to vůbec nejedl a byl celkem v pohodě. Pak alergoložka nechala udělat testy znovu, alergie tam nebyla, tak pomalu začali mlíko zařazovat, nejdřív v jogurtech, pak v ostatním jídle, nakonec i mlíko samotný a od tý doby je to OK. Netvrdím, že Danuška to má, spíš si myslím, že kaše je prostě pro pětiměsíční holčičku donedávna jen kojenou moc velký „sousto“. A moje zkušenost s Emou byla, že po kaši se rozhodně nebudila míň, podle mě to večerní jídlo s buzením moc nesouvisí. Sama jsem zvědavá, jak to bude s Pepčou.

Karolina - tak my máme zvlhčovač, jak už jsem psala, od těch Eminých prvních laryngitid, takže už přes pět let a slouží skvěle. Zapínám ho jakmile se mi něco na dětech nezdá, já už mám po těch letech vycvičenej sluch a poznám Emě i několik dní předem na hlase, že se k laryngitidě schyluje. Tak to hned vyndám, zapnu, já mám BONECO, kde se dá regulovat síla toho proudu vlhkého vzduchu a pak taky stupeň vlhkosti, teda procento nebo co, tak to dám ze začátku hodně, než jde malý bobr spát, a až malý bobr usne, tak to trošku ztlumím, ze začátku jsem to nechávala, ale pak byly mokrý stropy a Ema měla v pokoji jak v prádelně :-). Podle mě je to super vynález a mám vyzkoušeno, že nám to mnohokrát záchvat laryngitidy rozehnalo. Ale super je to i na rýmu, dětem se hned líp dýchá.

Petra - zrovna nedávno jsem si vzpomněla, jak jsem měla teď v druhém (teda třetím, ale druhém úspěšném) těhotenství strach, že nedokážu mít ráda stejně dvě děti. A mám! Ono je to totiž úplně jiný. Prostě je mám ráda každýho trochu jinak, ale oba strašně silně a taky mám pocit, že čím dál tím víc, i když na druhou stranu se mi zdá, že už to nejde. Pepi mě strašně rozněžňuje, každou chvíli mám slzy v očích, on je prostě božskej, když se usměje, tak mě úplně zalévá pocit štěstí, že mám takový nádherný a zdravý dítě. Na Emu jsem docela pyšná, jak je chytrá, nebojácná a dokáže se pro:,–(it, přitom cítí s ostatníma, někdy je velká svéhlavička a občas z ní mám hlavu jak pátrací balón. Už to není žádný miminko, nad kterým bych dělala ťuťu ňuňu, někdy když se natáhne na posteli, tak mám pocit, že se tam za chvíli nevejde, ale teď jak jsme byli na těch horách, tak v té kombinéze s helmou na těch lyžičkách vypadala jako skříteček… I ona se ještě chodí pomazlit a pochovat, když na chvíli zapomene, že už je zapsaná do školy. Jsou skvělí oba a já už teď vím, že mám v srdci dost místa ještě minimálně pro jedno dítě (jen manžel to ještě neví :-)). To jsem rozjela, omlouvám se, ale přišla jsi mi do noty s tou svojí úvahou.

Míšo - celozrnnou kaši bych nedávala, celozrnné výrobky, resp. výrobky z celozrnné mouky by se neměly dětem dávat min. do 2 let, to se týká vůbec celozrnného pečiva, které spousta maminek dává v domnění, jak dětem prospívá, vždyť je to přece tak zdravé. Je, ale pro větší děti a dospělé, prťousi to ještě neumějí zpracovat, pro ně je nadbytek vlákniny nebezpečný.

Cibulko - taky mi přijde v 6 měsících stavění na kolínka brzy, zvlášť ve formulaci „to už by měl umět“. Pepino teda válí sudy a děla meresjeva, ale na kolínka se taky nezvedá a 6 měsíců mu bude příští sobotu. Hoď to za hlavu, některé paní jsou moc chytré (třeba já někdy úplně děsně :-)). A já jsem taky ten, co má vždycky teplotu vyšší. Když jsem ležela v Motole, vždycky když se ozvalo: maminky, změřte si teplotu, naměřila jsem přes 37, ale protože to bylo opravdu vždycky, nikdo si s tím hlavu nelámal. Ježiš, Lucije, vzpomínáš?

Ivulín - spoustu toho, co píšeš, znám. Pepiho jsem měla první čtyři měsíce celé dopoledne v kočáře (a musela jsem pochodovat, jinak řval) a celé odpoledne na ruce, taky za pohybu. Teprve když usnul, mohla jsem udělat něco v domácnosti nebo jen tak pro sebe, to spíš výjimečně, protože většinou jsem měla spoustu restů. Od těch 4 měsíců se to výrazně změnilo, Pepča vydrží tu 20 minut v postýlce, tu půlhodinku na dece, tu čtvrthodinu v sedačce a i když už se mu přestane líbit, nejdřív několik minut jen tak vrčí a heká a teprve pak začne nadávat. Je mnohem klidnější, mnohem víc se směje, povídá, hraje si. Věřím, že i ty se dočkáš. (Ale přečíst si noviny u kafíčka, to už si ani nepamatuju, jaký to je :-)).

Tak a ještě jedno varování. Dostali jsme kousátko ve tvaru jahody, červená jahůdka se zelenou stopkou a lístečkem, uprostřed otvor, aby se to mimču dobře drželo. Na té červené části žluté ťupky jako ta zrníčka v jahodách. Podotýkám, že Pepi to měl v ruce asi 10× a opravdu to jen držel a občas to osliznul. Včera z toho vypadla jedna ta ťupka - váleček asi 1 cm dlouhý a asi 2mm široký v průměru. Myslela jsem, že někoho zabiju, mohlo mi to zabít dítě! Bohužel jsem to nekupovala, takže nevím, odkud to je a nemám obal, ale bylo to v průhledném sáčku nahoře s přicvaknutým papírem, kde byl výrobce atd. Jestli to někdo máte, dejte vědět, chci s tím, až se vyzdravíme, jít na ČOI. Nebo kdybyste to některá viděla v obchodě, opiště prosím toho výrobce. Díky.

Tak jsem se teda rozepsala, určitě jsem přečíst zbytek, tak se nezlobte. Hezký večer.

Zuzana a Pepi (5 měsíců a 22 dní)

 
Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 27.01.05 19:48

Ahoj.
Zítra jdu do Kenny. To by mělo být to lepší. Kenny je prý původní a ostatní plaváníčka v Brně jsou jen odnože, které už se neaktualizují a mají zastaralé postupy. Jak jsem koupila, tak prodávám. My máme zaplacenou Filii a ta je mimochodem asi nejdražší. Já jsem se do ní nechala nabuntovat od kamošky, která tam plavala a byla moc spokojená a hlavně mi tvrdila, že je tam nejčistější voda. Což by podle mých posledních informací neměla být pravda. Ta voda by měla být nejlepší v Kenny a na Polní, ale hygiena přece dělá kontroly všude. Tak jsem na ten zítřek zvědavá. Dám vědět jaký to bylo.

CIBULKA

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 27.01.05 19:49

Ahojda!

Tak dnes se mam bajecne, diky bajecne zprave od Martoch, ze ji homeopatise snad uz konecne pomohla!!! Huraaa!!! (kdo neveri, at tam bezi? hi, hi). No ale ty prachy, docela sila, co? Ale lepsi obetovat prasulky nez trpet, no ne?

Jinak, snad si nerozhnevam pejskare, ale musim napsat, jak me mrzi, ze pejskari nechaji curat ty svy pejsky na snehulaky… Deti si s tim daji takovou praci a druhy den je ten spodni dil cely zluty? brrr.. aspon teda u nas v parku. A ta jedna pejskarka se na to v klidu divala, jak tam ten jeji pes cura.. Je mi jasny, ze neni mozne uhlidat pejsky, ale kdyz to ten clovek vidi a presto toho pejska necha, tak to mi prijde blby? Ale na druhou stranu se mi hrooozne libi, jak se ted vsichni pejsci vali ve snehu! JA mam radost i za ne ? je videt jak se jim to libi a ta radost ze snehu z nich primo cisi!!! Jooo, pejsky mam jinak rada :-)

Karolino ? super tema denicku! Mas pochvalu. Ja mohu prispet tim, co jsme dnes delaly s Anie prvne a ona se nahlas rehnila v kuse pekne dlouho?nezvykle :-). Chovala jsem ji a pri tom ji vzdy trci jedna ruka mimo mou naruc. No a u nas v obyvaku mam nafukovaci balonek poveseny na lustru a tak jsem se houpala a Anicce ta jeji rucka narazela do toho balonku a krasne se houpal. A ja k tomu vzdy rekla ?BUM?, kdyz se do nej trefila, cemuz se smala nejvic. No fakt, jak malo staci ke stesti, ze? :-))))))

Mileno ? fajn, ze ses zase ozvala :-) tak uz pis casteji, jo? :-)

Ivulin ? no je fakt, ze si te uz moc nevybavuju :-(, ale je fajn, ze nas presto po ocku sledujes a i pisnes! Jinak jak pises, ze mas s Vojtou docela praci, tak to musi byt des. Me Anie vydrzi sama na dece max. hodinu a pak uz taky do dalsiho kojeni ci spani musim byt s ni ? a vetsinou taky nestaci jen podavat hracky a nakonec ji musim nosit. I proto mam tak rada satek na noseni mimi. Dnes jsem ji zase nalozila na zada a udelala jsem si vse co jsem chtela a tak ted mam volno a muzu sedet na netu :-).Ale neboj, Vojta z toho urcite vyroste!!!

Kacico ? teda s tim prujmem sis asi uzila? Je mi vas obou lito, a fakt me zajima, jestli v budoucnu jeste zkusis banan, jestli je to tim? nebo nahoda??? Rozhodne drzim pesticky at je lip!!!!

Martoch ? napisu ti mail!

Vladko ? tak uz v minulosti mi holky komentovaly modrou kuchyn. Zda se, ze modra v kuchyni je vseobecne oblibena. :-)

Misulko ? tak snad to nebude to astma!!! Uplne jsi me vydesila.. A je smutny, ze jsi spatna nejen ze zdravotniho stavu Dadulky, ale i z toho naseho zdravotnictvi. Je smutne citit, ze jste vsem ukradeny? Ale tady mate urcite spoustu lidicek, co na vas mysli a jedno jim to neni! Takze drzime palecky!!! Jinak v Makru maji Helen Harper sice v akci, ale Gabika rikala, ze ty cerveny obaly (compact) jsou igelitovy plenky! To ja radeji doporucuji cerveny Tesco pleny, ted v akci za 199,– 60ks. Takze plinka vyjde na 3.30,–. A jsou fakt dobry ? i kdyz na noc budu davat asi Pampers, tak na to curani ve dne Tesco staci. Jinak ubrousky Helen Hrper jsou v Makru v akci az od 2.2. do 8.2. ? myslim? Ale presto diky za upozorneni na prima tipy! Kdo jeste nemate jidelni zidlicku, tak v Makru je ted od Chicco asi za 2500,– (nevim presne).

Cibulko ? me prekvapil vyber fajn hracek v Makru. Jinde jsem je nevidela. Tak jsem koupila takovy penovy kostky a na nich jsou obrazky ? takze uz si ukazujem co je co a zaroven s tim pozdeji muzeme stavet veze. A ted je navic Anie pekne cuca a kousa ? jsou mekkounke :-)

Jinak jsem si vsimla, ze info o odstavce emimina uz zmizelo a tak to byla asi jen kratka odstavka? to jsem rady, co? :-))))

PRAZSKY SRAZIK ? tak zatim nikdo dalsi nepisete prioritni terminy a proto to vypada na 16.2. Misulko - tys uprednostnovala to pondeli, vadila by ti i streda? A jak to vubec vidis realne s ucasti na sraziku kvuli vasim zdravotnim komplikacim? Uvazujes stale o ucasti? TO vis, ja bych te moc rada poznala, ale je mi jasny, ze Davidkovo zdravi je dulezitejsi. Tak dej vedet…
Misto sraziku jeste upresnim, zatim jsem prosla ty dve restaurace v Truhlarske ulici, ale tam neni misto na polozeni deti na koberec… Jeste zkusim to misto na Andelu, dam pak vedet. Ale ta 10.00 hodina asi plati ? nikdo se k tomu nestavil vylozene negativne, a Karolina by dorazila holt trosku pozdeji… Jestli jsem opomnela neci komentar ke sraziku , tak se omlouvam a dejte vedet!!!

Tak zatim pa

Hromix a Anie

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 27.01.05 20:08

Ahojdá, tak jak se daří?

MARŤOCH - to je fajn že ti homeo pomohlo! Tak ať to tak zůstane! Ještě aby to za ty prachy nepomohlo!!!!

MIŠULKO - ona Danušce ta kaše jela, snědla by klidně celej hrnec:-), ale pak dělala v bříšku nějakou neplechu. Tak jí mám večer zasitit spíš zeleninkou nebo polívečkou, třeba bude dýl spinkat! No ale když na mě sestra vyhrkla „A proč jste jí tu kaši dala?“ tak jsem si připadala jako hrozná matka která své dítě trápí kaší:-( Ale já bych se fakt ráda vyspala, v noci spím max. dvě hodiny a ona každé ty dvě hodiny v noci při kojení fakt sosá skoro 10 minut, takže to není že by jen podumlala prso a za minutu usnula. A já nejsem fanatik do kojení a jsem přesvědčená, že to žádný hrozný prohřešek není, zkusit v pěti měsících kašičku. No, zase od ní upustím:-) A vám moooc přeji ať vám skončí trable a už nemusíte běhat po doktorech!!! Je to určitě otravný:-( A obrovská gratulace k prvnímu zoubku!!! To už za chvíli budete žvejkat řízek:-)))

CIBULKO - musím reagovat na tu Šimonkovu teplotku, já ji mám taky pořád vyšší:-) A to jsem zdravá jako ryba! Tak třeba mu to zůstane jako mně! A teda jestli se Danča za tři týdny postaví na kolínka, tomu moc nevěřím, takže v té poradně jsou opravdu trošku přísní. A s tím parte, to je teda hustý. Dokážu si představit jak ses cítila. No ale ty za nic nemůžeš tak se netrap!

No, já jsem zvědavá jestli ji na noc mrkvička nějak zahustí a bude spinkat trošku dýl. Zkusíme to a uvidíme. Ale jsem ráda že jsem začala s těma příkrmama, (i když jsme zatím nevynechaly žádný kojení, vždycky ji dokojím) protože konečně nemá tu svoji brčálovou stolici což mě docela znervózňovalo!!! Holky, je tu někdo kojící kdo zkusil dát v pěti měsících kaši nebo jste začaly později? To bylo tak nepříjemný jak se mě ta sestra zeptala:-( No, já od dvou měsíců dlabu krupici a jak jsem spokojená a zdravá:-)

Tak se mějte moc krásně, posíláme pohlazení těm vašim andílkům a přejeme dobrou noc s co nejméně přestávkama na jídlo:-)

Kristy a Danuška (5m a 9d)

PS: Byla tu sháňka po Zuzaně, ta je přece na horách, ne?!!!

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 27.01.05 20:21

Aho Zuzano,
tak ty nejsi na horách? Tak už blbnu nahlas:-)

No dr. mi právě popsala ty potíže co ty, plus ještě něco navrch, ale to malá fakt nemá!!! Apatická není, nezvrací víc než normálně:-), nemá průjem, baští s velkou chutí, prostě vše je ok! Já zkusila 2 ty kaše a ten den mezitím byl v pohodě! Fakt se chovala spíš jako při zaraženejch větrech, protože když jsem to nevydržela a vzala ji k sobě do postele a cvičila jí chvíli s nožkama a masírovala bříško, tak pak do rána už spinkala. Spíš je to pro ni asi fakt těžký tak na to dlabu, budeme kojit a baštit zeleninku. Ta jí moc jede a nemá žádné potíže. Ale dík za názor a už se z toho kolotoče chorob vyhrabte!!!

Kristy

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 27.01.05 20:43

Ahojky maminky a miminka,

Dneska to byla venku fakt síla. Jela jsem do centra ? potřebovala jsem vyzvednou něco v Oriflamu, pak jela za mámou do práce (mimochodem ji malá a si čtvrt hodiny před pracovní schůzkou krásně ohodila černý kostým ? a to normálně neblije!) a za manželem na obídek. Když jedu autem mám sedačku naklapnutou na podvozku Maxi cosi-trojkolce a ta sedačka mi přišla taková nechráněná oproti kočárku, že jsem myslela, že jí musí být zima. Ale když jsem ji vyslíkla, tak byla teploučká, tak snad OK. Jo a vozím malou v autě vepředu, mám vypínatelnej airbag a já bych na ni dozadu pořád koukala, tak takhle se mi zdá, že je to bezpečnější.
Závidím těm co máte balkon, nebo zahradu. Má musím s malou pořád korzovat po venku, protože když se ji snažím vytáhnout z kočárku (a to ji vozím ještě pořád v té tašce, co se vkládá dovnitř), tak se stejně probudí. U našich je to super, mají zahradu a dvorek. To jen dojedu nechám ji na dvorku u okna, hodím tam chůvičku a pohodička. Tady je to blbý. A v téhle kose jezdit po venku to je fakt o zdraví. Takže zítra jsme se domluvili s kámoškou, že pojedeme strávit kousek odpoledne do Ikei a nakoupit. Venku se mi fakt jezdit nechce. A doma je to dlouhý.

Srazík ? vidím, že se to každé hodí jinak. Tak já bych nechala toho 7.-mýho a plus toho 31. kdo bude chtít, tak dojdětě (jak jsem říkala, jsem tam každé Po). Jste pro?

Karolina ? dovolená u moře. Já chci jet v červnu s kámoškama na takovou tu aerobic-dovolenou. Je to prý baby-friendly ? holky tam byly už loni (jeli bychom bez chlapů a se známých miminek by tam byl ještě 15 měsíční chlapeček). A v červenci, chceme jet s manželem taky. Obojí je Chorvatsko, obojí a autem a obojí se zatím jen plánuje. Jak to bude s realizací ? to se uvidí:o)

Any ? tak hrátky se psem znám. Já mám u našich (v úschově) čistokrevnýho podvraťáčka Fíka. Malá na něho pořád kouká a on by ji pořád olizoval. Vyfotila jsem je spolu a je to krásná fotka ? pokusím se ji hodit do galerky (ale jsem začátečník, tak zatím nevím jak to zvládnu). A byla jsem na těch stránkách malewo.cz a ty chůvičky stojí cca 1600,– a mají tam i krásný nádobí ? třeba misku s přísavkou ? to mi přijde celkem dobrý ? aby to mimi neshodilo (když už se třeba bude pokoušel jít samo). A je tam moc hezkých věcí. A hodně věcí je tam i ohledně bezpečnosti ? chránítka na zásuvky, proti otvírání skříněk, proti zavírání dveří atd. To si určitě koupím.

Marťoch ? tak konečně pozitivní zprávy ohledně zadních partií. Držím palečky aby to s problémy v této oblasti byla už konečná!

Ivulín ? věřím, že to musí být náročné, mít mimi, které tě tak moc zaměstnává. Já si to teda nedovedu představit. Mě stačí když odejdu z místnosti, malá začne ječet a jen se vrátím už se řechtá. Dnes jsem ji nechala 2 minuty a pak ji to přestalo bavit a půl hodiny se převalovala na dece. Bohužel, nikoho neznám, kdo by měl podobný problém. Tak aspoň přeju, ať to brzy přejde ? nemůže to trvat věčně!

Víte na koho jsem si vzpomněla ? na Leu a Maggie ? co asi tak dělají obě dvě tak daleko od ČR?

Tak krásný večer
Milena a Zuzanka

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 27.01.05 21:32

Ahojky,
tak my chodime prave do Kenny do Kohoutovic, tak jsem rada, ze jsem vybrala spravne :-)
 k.

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 27.01.05 21:49

Ahojky,

strašně mě mrzí, že se nestíhám ozvat a co je horší ani poctivě číst. Spát chodím s dětima, protože ráno vstáváme do jeslí. Je to kapku náročné psychicky. Lenička má hlavu dubovou a stále odmítá jíst. Babička to krutě prožívá, že její milovaná vnučka trpí hlady a nejraděj by jesle zrušila. Já bych naopak potřebovala podpořit, abych to vydržela. Nemyslím si, že je to dobý nápad, protože jakmile Lenka zjistí, že tímto protestem zvítězí, tak je konec.

Jinak jsme byli lyžovat, bylo to krásné, ale vyčerpávající. Přes den lyžování bobování a péče o děti a v noci péče o Lukáška který si přehodil režim. Takže jsem 4 noci téměř nespala.

Píšu hlavně proto, že bych chtěla některou z vás poprosit, aby po mě převzala seznámek. Je opravdu nutné, aby to byl někdi kdo to stíhá. Mě už uteklo spousta věcí. Receptíky by chtěli taky upravit do přehlednější formy, ale opravdu teď nemám kdy. Takže jestli se někdo najdete tak mi písněte.

Holky, moc mi chybíte a doufám, že se mi brzo podaří najet do rozumných kolejí.

Ještě k našemu boji s ekzémem. Lukášek se po návštěvě hom. strašně zhoršil mokval asi na 4 nebo 5 místech a pak ze dne na den zlom a boláky zesvětlali. Nemokváme, sice se derem, ale je tam obrovské zlepšení. Miluju homeopatii a pana Kremla.

AJKA a Lukášek 5 měs

 
irina
Kecalka 137 příspěvků 27.01.05 22:02

ahojky mamky a miminka,
tak jelikož neustále nestíhám, nebudu dnes psát nějaké sáhodlouhé vyprávění. Všechno mám přečtený a Karolíno deníček je super. Taky spoustu věcí děláme, spíš tak instinktivně, než že by z knížek.
Jo už 3 dny máme zub, jedničku vlevo dole. Dostala jsem na šaty :-)
Koupila jsem Irince za zoubek chodítko, zatím v něm strávila asi minutu a musela jsem ho poklidit, byla úplně nadšená a pořád se po něm natahovala, tak jsem se řídila příslovím co oči nevidí srdce nebolí, a už je v pokojíčku. Docela se těším, až v něm bude lítat. Teda za tu chvilku, co v něm seděla zjistila, k čemu je to dobrý a tak srandovně se odpichovala a houpala, že se fakt posouvala. No děti jsou zkrátka chytrý jak opice :-)
Holky mám všechno poctivě přečtený, ale nějak si toho moc nepamatuju.
Snad jen:
ZUZKA: přeju vám, ať se ty nemoci konečně uklidní a jste všichni zdraví
taky MÍŠE: přeju ať je Davídek v pořádku, budem držet palce
KRISTY: Nevím, Irinka měla ve 3 měsících průjem a prý to byla alergie na kravské mléko. Dávala jsem jí dietní Nutrilon a za 3 dny to bylo v pohodě, a od té doby ťuk ťuk taky v pohodě. Tak nevím, v tom aby se prase vyznalo…
MARTOCH: tobě přeju, že homeo zabrala, hlavně ať už je to nafurt a ať už nemáš ty šílený problémy
ROZETA: gratulujem k sezení, to je teda šikula

Tak a už fakt jmenovitě nevím… jsem mimo…

Tak se mějte fajn a zas někdy mrknu
DObrou noc, Irina + Irinka (6m a 8d)

 
Anonymní  27.01.05 22:08

Ahoj ještě jednou,

Hromix - a co Teta Tramtárie v Jungmannce? Tam je i koberec, i když tam teda běhají větší děti, ale jinak se tam nekouří a maj tam moooooc dobrý věci (k jídlu samozřejmě, co jinýho bych myslela, že jo, a taky tam dělají latté a capuccino z nekafovýho kafe). Já nevim, kolik z nás bude chtít děti někam pokládat, my když jsme takhle někde v hospůdce, tak mám Pepču na klíně nebo v kočíku, tak kdyby to nikomu nevadilo, tam je to fakt dobrý.

Kristy - no prosimtě, já tady píšu jak divá, a ty si toho vůbec nevšímáš :-)! Já jsem z hor už týden zpátky!!! No vida, tak možná Danuška fakt měla málo, když po příkrmech přestala ta brčálovka v plínách. Hlavně že jí chutná, na řeči sestřiček se vyprdni, ony často jen tak plácají a vůbec si neuvědomují, jak jsme my matky citlivé i na jednotlivé odstíny tónů hlasu, teda já aspoň jsem na to přímo přecitlivělá a pak to rozebírám horem dolem, proč to řekla a jak to myslela a jestli neměla pravdu a když to pak někdy řeknu manželovi, tak na mě kouká jak jelen, co to proboha řešim! Tak klííííííd!

My už máme za sebou dvě „noční“ kojeníčka, asi tak dalších osm před sebou, tak já si jdu dát sprchu, ať to stihnu do toho dalšího :-). Holky, víte, jak na to budete jednou vzpomínat? Já dneska když tahám tu moji skoroškolačku ráno úplně tuhou z postele, tak tomu ani nemůžu uvěřit, že byla třeba po půlhodině vzhůru a že jsem s ní od tří do pěti koukala na Trautenberka!

Zuzana a Pepča (5 měsíců a 22 dní)

 
Anonymní  27.01.05 22:10

Jo, holky, Ajka jak vidno nestíhá, kdy máte která ještě deníček? Já abych se zařadila s tou mojí obezitou. Už jdu fakt do tý sprchy.
 Zuzana

 
petit
Kecalka 337 příspěvků 27.01.05 22:20

Ahoj mamky a mimča!

Bezva deníček, takových rad a nápadů není nikdy dost! Karolino, moc se Ti to povedlo. Je to ta nejlepší zábava, hledat s tím mým prckem zase nějakou novou lumpárničku, která se mu bude líbit.

Ivulin ? doufám, že je to jen čiperné dítě. Jinak je to jako bys popsala mého Danečka. Vždycky říkám, že vypadá, jako by ho někdo zapojil do zásuvky, tak sebou mrská. Někdy sebou tak mrská i ve spánku. Zdravíme malého lumpáčka Vojtíška!

Any ? v dnešním čísle Betynky je nějaký inzerát na prodej chůviček za 1500. Vidím, že taky hospodaříte i se psem. Musím se přiznat, že mám někdy trochu strach, protože Dandovi se naše Kitty moc líbí a nedávno jsem se jen otočila a on ji chytnul za chlupy na čumáčku a táhnul. Pak mám strach, aby ho nekousla. Psovi se holt věřit nedá, ale musíme ty naše 2 miláčky nějak naučit žít dohromady.

Kristy ? nelekej se! Nemyslela jsem přímo alergii!! Ve většině případů se jedná o pouhou nesnášenlivost mléčných bílkovin, a alergie se vůbec nevytvoří! Znamená to, že trávící trakt ještě není na kravské mléko dost zralý, ale to se časem může změnit! Naopak může nesnášenlivost vzniknout i u dospělého po nějakém impulsu. Jednoduše se nech vést svým instinktem, a dávej Danušce to co jí bude chutnat a dělat dobře.

Kačica ? doufám, že nám to příští týden na to cvíčo už vyjde, a že konečně zaženete ty bacily. Musím říct, že mám podobnou zkušenost jako Ty. Asi 2. nebo 3. den příkrmů ( jen mrkvička, která má stavět) měl Daník tak řídkou stoličku, že to z něj úplně stříkalo. Bohužel i na přebalovacím pultě. No byl to mazec. Druhý den už to bylo celkem v pohodě, a teď dáváme mrkev s bramborou bez potíží. Asi si jen zvykal.

Lenka ? jsem lékařka, kardiolog, a specializuji se na léčbu vysokého krevního tlaku. Do ambulance mi proto dochází i těhotné maminy či snažilky s potížemi. Své pacienty jsem neměla komu předat, taky proto jsem spěchala do práce aspoň na ten jeden den. Taky je moc těžké držet krok s novinkami, a tak je to pro mne snazší. Na stole mám stoh odborných časopisů, každý týden přijde nějaký nový a potvory neubývají (teda ty přečtený). Taky ten vykojený mozek dělá svoje, však to znáte. Moc mne mrzí, když slyším stížnosti na zdravotnictví, ale my s ním taky nejsme spokojeni, tak se aspoň snažím dělat co nejlepší práci ( systém bohužel nezměním). Co se týče dovolené ? neteř je astmatička, a doporučili ji 14 dnů u moře a sestra mne láká ? ještě nevím jak to dopadne. Ale jedině mimo sezonu, když není tak teplo.

Hromix ? řadím se k modrým kuchyním ( mám Korynu)

Cibulka ? taky jsem slyšela od jednoho tatínka perfekcionisty, který vyzkoušel všechna plavča v Brně, že Kenny je nejlepší, tak doufám, že je to pravda. I když pro mne je důležité to, že je pro nás nejblíž.

Martoch ? držím palce, ať už máš pokoj.

Termínu mrazíku se přizpůsobím, jen dejte zavčas vědět (jen dorazím až tak v 10,30)
Ahojky Petra + Daneček ( 6 měs. A 10 dnů)
Ps.: v Betynce je, že v Carefouru je reklamní akce pro těhotné maminky a miminka, ale jen do 6 měsíců ( ach jo), Je to nějaký kufřík se vzorky a katalogem, tak kdo splníte ještě věk, můžete si tam s kopií rodného listu příští týden přijít ( myslím od 2.2. )

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 27.01.05 23:07

Ahoj maminky,

tak jsme dnes měli takový zvláštní den. Měli jsme jet na očkování, na druhou dávku, ale v tom mrazu (-10) nám auto prostě nenaskočilo. Tak to zkusíme zítra:).
Navíc dnes byla Eliška pěkná bručule. V hlavě už mi hučelo jak v úle, tak snad už zítra bude dobře.
S Kubou jsme dnes řešili, že bude potřeba něco udělat s tím Eliščiným nočním buzením. Uzrálo v nás rozhodnutí, začít na půlroce (příští týden) s takovou tou metodou „přijít, pohladit a pak už nechodit“. Jsem zvědavá, jak to zvládnem. Osobně si myslím, že déle jak týden to nevydržím. Na druhou stranu, už čtrnáct dní jsem se pořádně nevyspala. Jsem podavač dudlíku s výučním listem :). Jestli s tím někdo máte zkušenost, zvlášť s odnaučováním, dejte vědět. Tedy, abyste dobře rozumněly, nechceme Elišce vzít dudlík. Ale chceme jí naučit, že v noci jí ho prostě máma nebude stále zasouvat do pusinky…

Moc děkuju za pochvalu deníčku. Jen mě mrzí, že se tak podivně zdrcnul. Dala jsem si s ním dost práce. Udělala jsem ho v html a piplala se s úpravou a on z toho vylezl takový paskvil… No, asi jsem puntíčkář…:).

Ještě aktivity - Tak my si klasicky hrajeme u zrcadla. Vezmu Eli do klubíčka a řehníme se na sebe v zrcadle. Pak se přiblížím až tak, že se chodidlama dotkne zrcadla a u toho volám: „Ťapííí!“ a pak zase ucuknu. To je vždycky velká sranda.
Eliška má taky ráda, když si jí položím přes stehna na bříško. Při tom jí můžu hezky hladit po zádíčkách a po prdelce. Zároveň jí položím poblíž nějaké žužlátko, po kterém se může natahovat.

PETIT - S tou láskou máš pravdu. Je to neuvěřitelné, jak se stupňuje. (Musím se teď trochu usmívat, protože Eliška mě dnes dost zlobila :).

ANY - Hele, jak se držej chlapi, když se perou :)?

IVULIN - Jsi moc statečná. Ale i tak máš z toho svého klučíka určitě spoustu radosti.

KACICA - Ten zvlhčovač je od firmy Solac a jmenuje se Pinguin. Vypadá jako tučňák :). Ten senzor, o kterým píšeš nemá, ale sám se umí vypnout, když mu dochází voda a dá se regulovat množství páry.

CIBULKA - K těm hračkám - my se chystáme pořídit takovou tu kostku s otvorama, do který se házej různě tvarovaný kostičky. Má být od šesti měsíců. Potom je taky dobrý nafukovací váleček (viz naše vánoční fotka v galerce). Kamarádka má taky dobré zkušenosti s malými míčky (průměr asi 10 cm). No a mě se moc líbí - to je v té knížce vyfocený - takový hrací panel, který se připevní na zeď. Dítě to motivuje se zvedat.

MARŤOCH - Jsem moc ráda, že už je ti dobře.

ZUZANA - Když jsi byla na horách, položila jsem tady takový dotaz, který se týkal nádobí, ze kterého naše děti budou papat příkrmy. Zajímalo mě, jestli je třeba používat zvláštní nádobí, které se bude používat výhradně pro mimi a taky, jak je mýt (jestli normálně jar, nebo jestli vyvařovat (no, to je asi blbost, že?)

A na závěr, jak detoxikovat kuře (dle Petra Fořta):

 1. Prvním krokem je marinace s cílem odstranit škodliviny.
  Maso nakrájené na větší kousky marinujte ve vodním nálevu, který osolte (půl čajové lžičky na litr vody). Do vody přidejte šťávu z půlky citronu. Nechte pod pokličkou v lednici několik hodin. Potom marinádu vylijte a maso osušte mezi papírovými ubrousky, ale při tom na ně moc netlačte.
 2. Druhýn krokem je „detoxikace“.
  Maso následně na jednu až dvě hodiny naložte do bílého netučného jogurtu, do něhož současně přidejte olivový olej a trochu šťávy z citronu a mírně osolte. Na 200 g masa počítejte maximálně s 50 g takovéto marinády. Musíte ji s masem nejprve několikrát zamíchat. Poté přikryté uložte do lednice.
 3. Třetím krokem je tepelné zpracování.
  Maso vložte na pánev mírně vytřenou olivovým olejem a pečte nejprve při relativně vysoké a pak při střední teplotě (nesmíte ale tuk přepálit, jako v televizním pořadu o vaření…). V průběhu pečení se jogurt srazí a pustí vodu. Maso se proto díky tomu spíš dusí než peče. Pečte za stálého míchání, dokud se všechna tekutina neodpaří a po jogurtu nezůstane stopa. Pak opět přidejte trochu olivového oleje, zvyšte teplotu a krátce dopečte za stálého míchání po obou stranách. Společně se závěrečným opékáním můžete k masu přiložit na tenké plátky nakrájenou karotku.

Tak, je to dost dlouhé, ale ten postup nevypadá nijak složitě. Dokonce bych řekla, že to může být i chutné. Jak to vyzkouším (na sobě samozřejmě :), dám vědět.

Jak se zdá, hned jsem si střelila druhý deníček :))).

Tak ahoj, jdu do hajan.

Karolinka a Eliška ( 5m + 25d)

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 27.01.05 23:38

Ahojky,

tu sa toho dnes naklábosilo :-). Od nás včera odcestovala manželova sestra aj s neterkou a aby tu zrazu nebolo veľké ticho, tak som dnes pozvala na návštevu moju sestru so synom. Je o necelé 4 mesiace mladší, tak sme celý deň strávili mamičkovskou debatou :-). Malý bratranček je zlatý, už sa začína pomaly stierať rozdiel medzi ním a Krištofom.

Ďakujeme za pochvalu Krištofkovho úspechu s po:,–(ením. Zatiaľ sa mu podaril ten jeden dokonalý pokus a asi 5 polovičných, keď zvládol vystrieť do sedu jednu nohu a pri vystieraní druhej padol nabok. Je to teraz dosť o nervy, nemôžem ho nechať samého a ísť niečo robiť, lebo sa bojím, že si udrie hlavu. Pre istotu ho začínam obkladať vankúšmi.
Dnes som Krištofkovi odstirekala trochu mlieka, zamiešala s ryžovou kašou, ale bohvieako mu to nechutilo :-(.

DENNÍČEK - je super, inšpirácií pre zabavenie našich potvoriek nie je nikdy dosť. Ja malého väčšinou bavím tak, že si ľahnem na chrbát a vozím ho na mojich pokrčených nohách alebo ho položím na chrbát a pusinkujem a jemne hryziem. Keď ho potrebujem na chvíľu zabaviť, dám mu na obhrýzanie varešku :-), tá ho zaujme, asi cíti stopy potravín:-). Dobre funguje aj sáčok z pevného igelitu, do ktorého mu dám štipce na prádlo alebo iné veci a on s ním trasie, až kým všetko nevypadne. Krištofko sa ale baví v poslednej dobe aj sám a to tak, že skúma podlahu - máme laminátovú s imitáciou smreku a on sa snaží chytiť prštekmi tie suky.

INTOLERANCIA MLIEKA - doteraz som sa o to veľmi nezaujímala, ale práve dnes som videla reláciu, v ktorej vysvetľovali, že existujú dva druhy. Pri prvej človek neznáša mliečnu bielkovinu - kazeín, s touto sa vraj nedá nič robiť. Pri druhom type človek nevie tráviť mliečny cukor - laktózu, nemá dosť enzýmu na jej štiepenie. Prejavuje sa to hnačkami a nafukovaním.

MOTORICKÝ VÝVOJ - ak máte niekto pochybnosti, či sa vaše deti vyvýjajú v norme, pozrite na túto tabuľku:
http://home.nordnet.fr/…evtabgb.html
Vychádza z poznatkov prof. Vojtu (to je ten, čo sa podľa neho cvičí Vojt. metóda), preto je možné, že v inej literatúre, najmä anglosaskej nájdete iné údaje. Na stránke
http://home.nordnet.fr/…/bbtgb.shtml
nájdete zase test, podľa ktorého si môžete zhodnotiť dieťa. Na základe výsledkov zistíte, či zaostáva oproti kalendárnemu veku a o koľko a nájdete aj doporučenia, ako dieťa motivovať. Je to v angličtine, no existuje aj francúzska verzia. Musím povedať, že mňa test veľmi ukľudnil, keď nám pri dcérke tvrdili, že určite bude zaostávať vo vývoji. Podľa testu bola úplne v norme.

DAJKA - Pápá netrénujeme, aj keď naši drobci určite už sú schopní zvládnuť niektoré veci - Irinka zvláda houpy-houpy, Šimonek tuším berany-berany duc :-). Krištofko sa týmto smerom zatiaľ neprejavuje. U malej som pá-pá aj ukazovanie, ako je veľká a pod. robila tak, že som využila situáciu, keď príslušný pohyb urobila sama od seba. Napr. keď zdvihla ruky, tak som donekonečna hovorila „taká si veľká!“. A ona si to potom spojila. Čo sa týka Venouška, tak by som sa jeho nepretáčania neobávala, Ty si spomínala, že ste boli u neurológa. Keby bolo niečo v neporiadku, určite už cvičíte Vojtovu metódy (v SR a ČR sa predpisuje až príliš často).

KAČICA - trochu sa čudujem, že ti doktorka kázala pri Betynkinej hnačke vydržať čo najdlhšie nekojiť. Ja som sa zatiaľ vždy stretla s názorom, že u kojených detí treba pri hnačke čo najviac kojiť, aby prijali stratené tekutiny. Ak majú v strave príkrmy, treba im dať viac MM na úkor príkrmov. Obmedzenie mlieka sa týka len umelého mlieka, to totiž obsahuje laktózu, ktorá môže pri hnačke ešte viac podráždiť črevo. Hodím sem jeden článok o hnačke, je veľmi zaujímavý.

PETRA - ja som počula také tvrdenie, že pri druhom dieťaťi sa materinská láska nedelí, ale naopak násobí. Ja tých čertíkov milujem oboch a každého inak. Musím sa priznať, že občas ma prepadnú pochybnosti, či milujem Krištofka tak isto ako som mala rada malú v jej veku - uvedomujem si, že ho toľko nefotím, nenatáčam, neprežívam každý pokrok tak intenzívne… Ale to je skôr dôsledok nedostatku času, tá láska je tam určite rovnaká. Ja by som sa niekedy najradšej rozdvojila, aby som sa mohla naraz venovať obidvom.

IVULIN - ten tvoj popis malého mi veľmi pripomenul dcérku. Ona síce neplakala, lebo nemala prdíky a okrem toho celé dni trávila na mojich rukách. Tiež som nechápala, ako môže trojmesačné dieťa sedieť v sedačke a usmievať sa na okolie. Dcéra musela byť na rukách, a to v svojich obľúbených polohách a museli sme s ňou chodiť. Tak prebiehali aj návštevy. Málokto si ju mohol zobrať na ruky, po chvíli protestovala. Dokázalo ju rozčúliť aj vlastné zívnutie. Hračky ju zabavili na chvíľu, takže som jej podstrkovala všetko možné - obal od jogurtu, od mlieka… Manžel bol naštvatý, že všetko doma slúži ako hračka, ale ja som bola vďačná, keď ju aspoň niečo zaujalo. Malá nebola pohybovo popredu, ale večne potrebovala kývať nohami aj rukami - to jej zostalo, keď teraz niečo prežíva, zatína päste, prešlapuje z nohy na nohu a otvára pusu. Neustále vyžadovala moju pozornosť, vôbec neprešla obdobím samostatného prezerania zásuviek, vyhadzovania skriniek… To by musela robiť sama. Namiesto toho potrebovala stály prísun informácií, bola ako špongia. Bolo to strašne náročné, ale veľmi sa mi to zúročilo. Okolo 1-2 rokov bola strašne šikovná, od cca 1,5 r. začala rozoznávať farby, ako 13. mesačná hrala „úlohové hry“ - česala bábiky, kŕmila ich, mala neskutočne rozvinutú fantáziu. Asi v roku a pol napr. obrátila kvetináč hore dnom, zapichla doňho pero, vysvetlila mi, že je to komín a chcela odo mňa, aby som mu vyrobila dym :-). Hádzala mi neexistujúce loptičky, hladkala neexistujúce zvieratká, robila veci, ktoré robia deti tak o dva roky neskôr. Vďaka fantázii a informáciám sa postupne situácia obrátila - zatiaľčo iné 20 mesačné deti mali v autobuse „vrtuľku v zadku“ a nevedeli obsedieť, ona zvládla hodinovú cestu v kľude vďaka tomu, že som ju skúšla, akú farbu má ktorý Teletubík, ako sa volajú naši príbuzní… Aj teraz je šikovná, ten rozdiel oproti iným deťom sa síce postupne dorovnáva (dúfam, že nie preto, lebo sa narodil Krištofko a nemám na ňu toľko času), ale aj tak si myslím, že ten čas, čo som jej musela venovať, ju pozitívne ovplyvnil. Ja som sa istý čas bála, že je hyperaktívna, ale v dvoch rokoch bola schopná pol hodinu triediť alebo navliekať korálky, čo by asi ako hyperaktívna nerobila. Aj teraz je veľký pedant, dnes mi ju v škôlke učiteľka pochválila, ako precízne pracuje. Normálne za mnou prišla von s jej výkresom a ukazovala mi, o čo krajšie pracuje oproti iným deťom. Tak som sa tešila :-))).

Rozeta + Krištofko 6m12d

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 27.01.05 23:46

Najdôležitejšie opatrenia pri výskyte hnačky u dojčaťa, ktoré môžete urobiť doma, sú:

1. Zabezpečenie dostatočného príjmu tekutín. Pre dojča to znamená 120 až 180 ml tekutiny/kg telesnej hmotnosti/24 hodín. Do tohto objemu sa počíta aj jedlo prijaté v tekutej forme (odvary, mlieko, dojčenie), z ostatných tekutín je vhodný slabý čierny, prípadne feniklový čaj prisladený hroznovým cukrom (glukopurom) v množstve jedna mokka lyžička na 100 až 120 ml čaju. Ďalšou alternatívou je rehydratačný roztok pripravovaný v lekárni, ktorý obsahuje okrem cukru ako rýchleho zdroja energie aj stratené minerály.
2. Podávanie tekutín v malých množstvách a častejšie ? každých 30 minút 20 až 50 ml.
3. Ak dieťa dojčíte, neobmedzujte dojčenie! Naopak, v prípade, že dieťa už má zmiešanú stravu, v rámci diéty je účinné posilniť dojčenie na úkor ostatného jedla. Pre vás ako dojčiacu matku je dôležité upraviť jedálny lístok v zmysle vylúčenia ?dráždivých jedál? a dbať na dostatočný príjem tekutín (3 až 4 litre denne). Pamätajte na to, že okrem optimálneho nutričného zloženia vášho mlieka mu dávate celý rad obranných látok nevyhnutných aj v boji s akútnou hnačkou. A to žiadne iné jedlo zatiaľ nedokáže.
4. Podávajte odvary z mrkvy, ryže, prípadne banánový nápoj (postup prípravy uvádzame nižšie).
5. Špeciálne diétne pokrmy dostupné v lekárni sú dnes určené už pre deti od novorodeneckého veku. Neobsahujú mliečny cukor (laktózu), ktorý sa pri hnačke zle toleruje, majú upravené zloženie tukov a sú obohatené o minerály a rastlinnú vlákninu.
6. Po odznení ťažkostí podávajte diétne pokrmy ešte deň až dva, a potom sa postupne vráťte ku normálnej strave.
7. Podávajte probiotiká ? zdraviu prospešné baktérie (bactisubtil, acidophilus). Ako z názvu vyplýva, ide o najprirodzenejšiu formu úpravy črevnej mikroflóry, ktorej stabilita je pri akejkoľvek hnačke narušená. Aby boli čo najúčinnejšie, podávajte ich nalačno (10 minút pre kŕmením) v malom množstve (asi v 10 ml čaju), rehydratačného roztoku alebo vody. Na našom trhu sú dostupné len vo forme kapsúl. Pri podávaní dojčatám ich treba otvoriť a vsypať do uvedenej tekutiny. Probiotiká môžete podávať aj ?preventívne?, ak už viete, že sirupové formy liekov zrieďujú stolicu vášho dieťaťa.
8. Dodržiavajte prísnu hygienu!

PROTIHNAČKOVÉ ODVARY:

 • MRKVOVÝ: 1/4 kg mrkvy rozvarte v pol litri vody (mrkva by nemala byť veľmi mladá, pretože vtedy obsahuje vysoké percento vody a má menší protihnačkový účinok). Rozvarenú mrkvu rozmixujte spolu s vodou, v ktorej sa varila, dolejte do objemu 1/2 litra a preceďte. Slaďte výlučne glukopurom (hroznovým cukrom) ? je síce menej sladký ako repný cukor, ale i tak slaďte len vo zvyčajnom množstve (2 kávové lyžičky na pol litra tekutiny).
 • BANÁNOVÝ: V ochladenej prevarenej vode alebo v slabšom čiernom čaji (nie ovocnom) rozmixujte banán (asi 250 g banánu na 500 ml vody). Optimálne je použiť zrelé banány, t. j. také, ktoré majú mäkkú, sýtožltú šupku s hnedými bodkami. Sýtožltá farba šupky je spoľahlivou známkou toho, že zložité škroby, ktoré sú základom nezrelého banánu, sa premenili na jednoduché cukry, ktoré sa ?nepotrebujú? v tenkom čreve rozkladať, ale len vstrebávať.
 • RYŽOVÝ: Jednu vrchovatú polievkovú lyžicu bielej (lúpanej) ryže rozvarte v jednom litri vody. Poriadne rozmixujte, preceďte a dolejte do objemu jedného litra. Slaďte veľmi mierne, a to hroznovým cukrom (jedna mokka lyžička hroznového cukru na 120 ml tekutiny).

Celý článok je tu: http://www.dieta.sk/…ta.pub.Index?…

Rozeta

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 27.01.05 23:53

Ešte raz sa ozývam, a to k akcii Carefour.

Minulý rok som si bola pre balíček ešte ako tehotná (nebolo to v kabáte až tak vidieť), chceli odo mňa síce údaje, ktoré som vpisovala do nejakého zošita, ale nikto nekontroloval, či skutočne mám materskú knižku a v ktorom som týždni. Tak chcem byť zase chamtivá :-) a ísť si pre balíček, hoci Krištofko už má pár dní cez 6 mesiacov. Veď je ešte stále 6. mesačný, no nie? Okrem toho som neskôr videla, koľko veľa neprebratých balíčkov Carefouru ostalo, takže snáď to prežijú :-).

R.

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 28.01.05 00:14

cauky holky!
vy jste ale stebetalky.Docela mi to dalo praci precist,udelat lehky vycuc a ted to rychle napsat,pac zitra me ceka vylet do Brna!hura!ukoji se ma cestovatelska vasen,ac trosku mam zaseto seminko strachu,jak jsme tu probiraly ty tragedie…budeme muset jet jeste opatrneji,ja co jsem ted jela do plavani a vezla krom sveho slunicka jeste kamosku s jejim prckem,jela jsem jak s nimi jak s hnojem(to je blbe prirovnani,kdyz jsem vezla takovy poklad!)proste velmi opatrne,i kdyz jsem jinak pirat(samozrejme nikoho neohrozuju)

Karolinka-no ty jsi teda fakt punta:) ale takova mila:)) vzdyt denicek je krasny a ja si ho dovedu predstavit,ze byl jeste krasnej upraveny:)) ale je to dobre,clovek ma byt na sebe prisny a snazit se o lepsi vysledky,aby ho to motivovalo stavat se lepsim a lepsim:)
Jak se drzi chlapi kdyz se perou?:)) napr.v TV kdyz jeden druheho drzi u zdi a za kosili ho tahne vys,takovy ten chvat a pritom rika:„chces jednu vypalit?“-patril by tam jiny vyraz,ale nehodici se :) tak tak nejak se perem,jen ja se ptam jestli ma povoleni tam lezet a smat se:))
A musim s usmevem rict,ze ja kure,ac nevedomky,temer detoxikuju!!:) prvni krok tedy ne,ale kure nalozene v jogurtu delam rada(+ruzne koreni a ingredience co se mi prave siknou).Ja si hodne vymyslim receptiky a tohle mam rada,zelbohu dlouho si to nedam-ten zakazany jogurt:(

Petit-ja nasemu psovi taky plne neverim(pisu stale neosobne,i kdyz je to me zlato,ale nechci psat s oslovenim,pac ma stejne jmeno jako jedna z nas tady prezdivku:) tedy v tom smyslu,ze bych nechala o samote,aby ji maly tahal.Je to opice,navic stara dama,mohlo by se ji to nelibit a treba by rafla..je to ovsem maly pes,urcite by nekousla moc,ale kdo vi,je to prece jen zvire(i kdyz pro me druhe,adoptovane dite)proste drivi si na sobe nenecha stipat,ale uz vzala prcka za „sveho“ac ho pres den ignoruje,kdyz dojde manzel,delaji takove taskarnicky.A uz ho dokonce jednou i chranila proti pohlazeni od ciziho cloveka!(to bych do ni nerekla,do te doby jsem si myslela,ze ji je volny)
Taky jsem dnes cetla Betinku a musim rict,ze necekane me dostal clanek o tom spani mimi v posteli.Opravdu se mnou jeste mlati ty kojohormony,pac jinak bych clanek precetla a posoudila,vzala si z nej to co je mne prijatelne,ale ja se nad nim uplne rozneznila:)))Pris­lo mi krasne,nezne,jak tam popisovali,co vsechno dobreho si mimi a mami vezme z toho,ze spolu budou spat(hned jsem mela lepsi pocit,i kdyz maleho si beru az k ranu,presto me dnes prepadla myslenka,jestli to neomezit,no uz vim,ze ne:)

Milysek-teda dovolena-damska jizda z baby friendly,to zni naramne dobre.Ja na takovou malou dovolenou s prckem jsem myslela taky,ale u nas,co poradaji plavanicka.Nase porada taky,ale napadlo me,ze bych treba mohla jet i pres Brno nebo Prahu..neuvazovaly jste uz nektera o tom?vim,ze moje svagrova(baba jaga)byla pres Brno v Jesenikach,moc si chvalila.

Zuzana-teda to kousatko by me pekne rozcililo!ten popis je mi znamy,nekde jsem to urcite videla!jen kde?

Cibulka-At se vam v plavani dari!urcite napis,jak jste pochodili,teda poplavali.Kenny na me pusobi velmi dobre,nevim proc,ale co jsem o nich tak slysela..zdaji se mi opravdu profici.A male plavky…ani nemluv.My je mame na sobe napresle,des,ale pry to mame akorat..no nevim.
Odber krve.Nevim jestli je to standard od pul roku z ruky,ja myslim,ze je to podle zil.Pokud uz na ruce pujdou videt a snad uz ano,tak to pude,nam sla videt zila v tech peti mesich,naopak na hlavicce uz sla videt spatne(ale to uz sla spatne videt ve trech) Jak jsem psala,ja byla stastna,ze to slo z te ruky,pac to bylo velmi rychle a diky piti te vody den pred taky v poho.EMLU bych chtela asi taky porit,ale jen tu 5g,zitra se poptam v Brne,u nas to ani neslyseli..za­padakov.
S tim bratrankem a babickou..to je fakt blby,pripomnela jsi mi tim pohreb moji babicky,pro me nejmilovanejsi osobou me rodiny,kdy se sjela i vzdalenejsi rodina(teda ne vzdalenejsi,ty tety byly jeji dcery,ktere se uz dlooouho nezajimaly)a hnaly se za majetkem(nevim tak za jakym)od te doby jsem je nevidela,tekrat bych je urcite,mit po ruce zbran,odstreli­la,ted jsou mi volne,absolutne nechapu,jak muzou byt nekteri lidi takove hyjeny…no to je uplne vedlejsi,pro me to byly taky cizi pani..
Jo a teplota-tak tu mame celkem standard nad 37C..

Misa-gratuluju k zubu!dostala jsi na saty?:) at jste zdravi a konecne se doberete k nejakemu vysledku(co nejlepsimu!)

Vladka-vyrid manzelovi,ze jsem syna urco netopila:) a ze se mu potapeni moc libi:) Ale pobavila jsi me tim:))

Martoch-gratuluju!tak konecne nejake vysledky!!jen tak dal,at uz to mas z krku!

Kristy-urcite znas deti s alergii na mleko:) treba my:) nebo Kacica.A to my zatim se jen kojime!ale bys mela videt ten „pruser“kdyz bych si dala jednu sklenici mlika nebo jeden jogurt…Teda potvrzeno to nemame,to nam rekla dr.ze jedine z krve,ale ja mam zakaz to vsechno jist,aby se to k nemu nedostavalo,testy udelame az nastane cas-tedy az se prijde doba,kdy se s „mlekem“ by mel zacit setkavat,takze kol roku.
Ale i tak si myslim,ze Danusku z toho vazne asi jen bolelo brisko a bylo to na ni tezke.A ze sestricky si nedelej.Lidi jsou ruzni,ani si nekdy neuvedomi..za­jimave,ze chlapi na tony citlivy nejsou,to jen zenske rikaji…ale jakym tonem jsi mi to rekl:) no,a pak je takoveho nic netrapi jako nas,ze?tak papkejte zeleninku,z toho snad brisko bolet nebude.

Kacica-chudacek Bety,snad uz to konecne zazenete,jeste me napadlo,zkus snist horkou cokoladu,ta je proti prujmu/jestli se to osvem dostane do mlika nevim,ale clovek je schopny pak udelat vse,ze?/drzim p­esti.

Dajka-pozdrav od Vendy jsem Sebastiankovi predala,urco ho taky pozdravuje:) Rikala jsem doma,jak jste si osedlali toho vaseho hafana:)) u nas by to neslo,pes vazi 3,5kg:) takze prcek uz je na neho ted prilis tezky:)))

Ivulin-mas to fakt tezke,u nas tohle obtizne obdobi skoncilo po ctvrtem mesici,doufam,ze se k tomu dopracujete taky!Uz se mi ani nechce verit,ze Sebastianek tak malo spal.No ne ze by byl ted velky spac,ale neda se to srovnat.Pred tim nespal vubec.ani ve dne ani v noci,porad plakal/musim rict,ze jsem na sebe docela pysna,ze jsme tvrdym rezimem a radama co jsem ziskala i zde,dosahli nejakeho toho spaciho rytmu,mozna k tomu potreboval jen dozrat,ale ja si namlouvam,ze jsem tomu prispela:)))) vim,pycha predchazi pad,ale ja jsem ted proste pysna matka:),myslela jsem ze brisko(ted me napada,ze jsem mu mozna dost skodila,kdyz jsem jeste netusila,ze mu vadi to mliko a on trpel:((( I kdyz ted uz vydrzi chvilku sam na zemi,stejne jsem s nim a sve veci si delam,az kdyz spi.To znamena,ze obedvam,kdyz spi a uklizim a jine ukony az vecer,.

Jezis ja toho nakecala:) to je hruza..a prcek uz zas vola po kojo…tak letim
 brou

Any a Sebastianek 5,5m

 
Anonymní  28.01.05 09:47

Ahojda,
tak dnes poprvé jsou obě děti bez teploty, tak uvidíme, jak to bude dál. Už mě to doma děsně nebaví, jsem zvyklá na ty celodopolední pochody, Pepi doma nechce vůbec spát a Ema by chtěla do školky… ještě že je venku takovej samec, tím se trochu utěšuju.

Karolina - no já nevím, pokud nejsi 100% rozhodnutá, že už malé ten dudlík nikdy podávat nebudeš, tak bych do toho nechodila. Myslím jako jestli jsi taková měkota jako já, že prostě nevydržíš. Podle mě nemá smysl se dvě noci trápit a pak povolit. Navíc, my teda nedudáme, ale co vím z okolí, tak kolem 8. měsíce si děti toho dudáčka obvykle v polospánku najdou a strčí zpátky do pusy samy, tak možná bys mohla ještě těch pár týdnů vydržet. Já mám tu zkušenost, že spousta věcí se postupně odbourá a vyřeší sama a já si pak vždycky říkám, ještě že jsem to nechala řídit děti a nestresovala nás všechny zbytečně, když se to nakonec vyřešilo samo. Prostě si to děvče rozmysli, na své štěstí pomysli :-).
A k tomu nádobí - už jsem psala v deníčku, že na rozdíl od flašek sterilizovat netřeba, já myla normálně jarem, důkladně jsem oplachovala a nechávala uschnout na utěrce, která sloužila jen k tomu. A nádobí miminkovské bylo opravdu jen pro mimi.

Rozeta - co je to špongia? Já byla v Carrefouru tady v Praze v Novém Smíchově a tam teda chtěli vidět rodný list a ty údaje do sešitu jsem zapsat mohla a nemusela.

Tak, bolí mě průdušky, manžela taky, tak já jdu ošetřovat ten náš lazaret.

Zuzana a Pepi (5 měsíců a 23 dní)

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 28.01.05 10:03

Ahojte holky,
tak uz je nam konecne lip, vcera odpoledne uz Betka mela stolici po 14 dnech normalni, hura!! Ani nevim, co vlastne zabralo, jestli ten ryzovej odvar, kapky Hylak nebo ten celej balicek susenek s cokoladou, kterej jsme sporadala :-)) (Any taky me to napadlo a mela jsem u toho pojidani aspon takovej pocit, ze to delam pro Betku :-))
Tak doufam, ze uz je to za nama a nevrati se to. Sice zase od rana trochu kasleme, ale nastesti fakt jen trochu.
Nikdy jsem si nemyslela, ze se pro me dokaze na 14 dni svet scvrknout do hovinek. Ja jsem fakt skoro o nicem jinym nepremyslela a vcera jsem volala Risovi do prace, ze se Betka poprve spravne vykakala. No jeste ze me nikdo neslysel, myslel by si, ze jsem uplne pitoma.

HROMIX - taky se hlasime do klubu modrych kuchyni a do antivymesovaciho psiho klubu, deda zase onehdy projel tak strasnym hov…, ze jsme to cistili snad pul hodiny, tolik sprostych slov uz jsem dlouho nepouzila. Ten hermelin zni bajecne, ovsem ja nemuzu ani syr ani cibuli, takze si bohuzel musim nechat zajit chut :-(

CIBULKA - ja jsem si nejvic hracek vybrala na netu, nejlip se mi libily na www.matysek.cz, maji je tam navic fakt nejlevnejsi, ktere jsem sehnala. Jinak v Brne jeste maji ted po vanocich celkem dobry vyber na Lidicke, byla jsem tam minuly tyden a koupila takove slunicko na zaveseni s ruznyma aktivitama.
Jeste se chci zeptat, proc jste byli v te psychomotoricke poradne, poslala Vas tam dr.? Me se totiz podle popisu zda Simonek jako nejsikovnejsi miminko, tak me zarazilo, ze byste meli byt v necem pozadu.

KRISTY - tak Betka uz vecer tu ryzovou kasi nechce, kdyz se blizim se lzickou, zavre pusu a drzi :-)) tak asi taky zacneme v poledne mrkvi, ale az pristi tyden

MARTOCH - to je super, ze to homeo zabralo, drzim palce, aby to vydrzelo

MILENA - tak ja se tam mozna toho 31/1 otocim, uvidim, jak mi to vyjde
Taky jsem si onehdy vzpomnela na Maggie a chtela se zeptat, co s ni je, ale pak jsem to zapomnela napsat. Myslim, ze naposledy se ozvala, kdyz se narodil Viktor a pak uz ne.

AJKA - to jsem mooooc rada, ze uz to ma Lukasek lepsi. S tema jeslema vydrz, i kdyz to neni lehke, ale mas pravdu, ze by si pak Lenicka vymrcela vsechno. ono se to musi zlomit, neboj. A hlavne si musis odpocinout. Drzim palce a az budes zase odpocatejsi, tak se ozvi. Ten seznamek zatim muzu klidne delat, kdyz bych to pak nestihala, tak to zase predam. Tak mi prosim posli mailove adresy a posledni verze seznamku i receptiku, omylem jsem je totiz smazala, na kmatlova@centrum.cz

ROZETA - diky moc za info o prujmu. My jsme ho meli trosku netypicky, Betka byla jen kojena a mela ho uz 14 dnu kazdy den, jen se to ted zhorsilo, ze to bylo velmi casto, tak proto mi asi Dr. doporucila prestat na nejakou dobu kojit a doplnit ten ryzovej odvar. Jinak jsem samozrejme davala vodu, co se do ni veslo, mela jsem z dehydratace strach

CARREFOUR - nevite, od kdy presne ta akce zacina? My mame totiz pul roku zitra a minule fakt chteli tehuprukazku, tak nevim

ANY - tak kure v jogurtu taky miluju a taky jsem ho delala docela casto, hlavne s kari, Ted se snazim hledat aspon nahrazky jako rostlinna smetana, nebo rostlinna kysana smetana, no neni to ono :-(( Ale tu cokoladu si preventivne obcas dam, i kdyz tam je samozrejme taky mliko…

KAROLINA - ten denicek je super i tak, a ten zvlhcovac jste koupili fakt dobre, ja ho nekde videla za 3500. My jsme o nem taky premysleli, ale nakonec jsme se rozhodli pro ten drazsi.

Dneska jdu k holicce, tak uvidim, jestli me vecer Risa pozna :-)
Mejte se krasne
Kacica + Betynka zitra pul roku

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 28.01.05 10:04

spongia je houba
kac

 
zagy
Stálice 95 příspěvků 28.01.05 10:10

Ahoj holky, ještě jsem tu nebyla, i když občas nakukuju. Máme doma malou Anežku (5m+10d), teď zrovna spinká, tak mám čas něco napsat. Začala mi po těch 5ti měsících chybět společnost a tohle je moc prima. Bydlíme skoro 3roky na vesnici v domě po babičce, kousek od Prahy, ale vlastně tu nikoho neznám a už vůbec ne s kočárkem. Maminy chodí většinou po 2,3 i 4, a tak je těžké se připojit. Navíc se často znají od dětství a pokud jsou tu nové, tzn. z nových domků, ve vesnici nenakupují, nejezdí MHD a na procházce je taky moc nepotkávám… Tak se zkusím zapojit do deníčku letňátek.
IVULIN- Anežka je taky jak z hadích ocásků. V sedačce vydrží chviličku, ale musím jí připoutat, jinak se sesune ven. Dělá to dokonce i na klíně, a když jí chová nějaká návštěva, má docela problém, aby nevyklouzla na zem. Když leží na zemi, prohne se zas do mostu, na zemi jen ramena a patičky a zkutálí se z deky na parkety během 3vteřin… Jinak zpívání jí také zklidní, mám pocit, že už si brouká se mnou a pak taky miluje nafukovací míč na provázku. Držím ho nad ní a ona si kope a plácá ručkama a když už nemůžu vydržet, pěkně se vzteká… Tak vydrž, já myslím, že se to časem zlepší, až budou sedět nebo ještě lépe lézt.
CIBULKO-s tím odběrem je to jak psala Any, záleží na viditelnosti nebo ještě lépe hmatatelnosti žil. Držím palce.
Veronika Z. a Anežka (5m+10d)

 
zagy
Stálice 95 příspěvků 28.01.05 10:28

Ještě k deníčku. Je moc hezký, hlavně se mi líbí ta říkanka, zatím jsme zkoušely s Anežkou jen ty klasické jako „vařila myšička…“ a „paci, paci…“, ale kromě míče má snad nejraději hru se zrcadlem, kam spolu nakukujeme a zase se schováváme a něco podobného s vykukováním zpoza šátku, plíny a vlastně čehokoliv. Nejlépe doprovozeno nějakým zvoláním jako baf apod. Z.

 
Berenika
Kecalka 130 příspěvků 28.01.05 10:32

Ahojky,

tak jsem ty vaše včerejší komentáře louskala až do dvou ráno, takže jsem pak ani neměla sílu něco psát. Teď už si zase spoustu věcí , na které jsem chtěla reagovat nepamatujum tak to bude jen krátké.

Deníček- super téma, vyzkoušíme všechno, co ještě neděláme :-) mrňous miluje, když děláme „mluvící bříško“ - když ho přebaluju, tak mu otevřenou pusu přitisknu na pupík a foukám a ono to vydává takový „prdění“ a navíc ho to asi i lechtá a to se řehní o 106. Taky se teď naučil prskat zavřenou pusou a má z toho strašnou radost a tak prská a prská a prská. Když ho chci naučit nšco nového, tak si k němu lehnu a ukazuju a jak je to malá opice, tak to dělá po mně.
Tak jsem udělala malýmu servis podvozku a můžu pokračovat.

Hromix: srazík: kdysi jsem tady na emimču viděla seznámek baby friendly restaurací v Praze a uložila si ho, tak posílám. Jestli máš na mysli na smíchově tu rest. Na houpacím koni nevím, ale mrkni se na jejich web, vypadá to docela dobře: hlavně je to na andělu a tam se dá dojet i MHD i autem. www.nahoupacimkoni.cz

A ještě se vrátím k těm rakovinovejm dudlíkům: na netu jsem našla další článek a jsou tam i reakce těch výrobců. Asi jste to už některé četly, ale pro ostatní: http://zdravi.idnes.cz/zdravi.asp?…

Akce Cerefour . holky není to ta loňská? Já jsem v Betynce ani v carefourskejch letácích nic nenašla.

Šetrné vakcíny: jak už jsem psala, tak jsme v nějaké výzkumné studii a tudíž máme zadara. Ještě že tak. Luky měl po první teplotu skoro 39, po 2. 38,5 a po 3. už asi jen 37,7. Je ale možný, že ty teploty měl z tý studiový vakcíny (dává se stříkačkou do pusinky a je na průjmová onemocnění), kterou dostal zároveň s 1. a 2. dávkou norm. očkování. Taky se mu tam udělala tvrdá boule, ale postupně zmizela. Dr. říkala, že je to normální, že se to vstřebává postupně. BRANI KRVE: kvůli tý studii jdeme příští týden na kontrolní odběr krve (první mu dělali ještě před očkování ve 3m) aby se zjistilo jak na očkování reaguje a jestli už má protilátky. Krev mu brali jen ze žíli na ruce. (kdyby to mělo být z hlavičky, tak se na celou studii asi vzkašlu).

Všem marodům přejeme, ať se rychle uzdraví a nic je nebolí.

Já už musím letět krmit, protože Luky začal řvát jak tur.

Berenika + Lukášek 5m+9d

 
Berenika
Kecalka 130 příspěvků 28.01.05 10:37

A ještě posílám seznámek těch baby friendly restaurací:

Tady je ten seznam kaváren s dětskými koutky:
Vesmírna (kavárna), Ve Smečkách (u Václ. nám,)
Albio (makrob. rest.), Truhlářská 18, Po-Pá 10-22, So 13-22
Na houpacím koni (kavárna), Na Bělidle 29, P5
Govinda, Petrské nám, Palmovka
Restaurace H2O, za Nár. div.
Countrylife, Melantrichova 15
Pizzerie Campitello, nám. Osvoboditelů 26 (Radotín), Po-Ne 11-23, tel. 257 811 694, vyhrazena celá místnost, venku houpačky, prolézačky, krásná procházka u Berounky
Pizzerie Padova, Duškoav (u Bertramky), www.padova.cz
Pizzerie Giovanni, Střelničná 643/35, P8 (Ládví), Po-Ne 11-23, tel. 286 890 500, www.pizzeriagiovanni.cz, krabice a stoleček se židličkama
Centrum Nová Flora (v posledním patře)
Divadlo Minor (kavárna), P2 v pasáži divadla, stoleček se židličkama a pastelkama
Dahab, Dlouhá (vedle Roxy), může se tam i se psem
Jungenland, u metra Radlická v areálu bazénu Motorlet, vstup do areálu 50 Kč/1,5 hod. pouze za dítě, super koutek
La Bocca, Truhlářská, dobrý koutek, ale velmi drahé jídlo

Baby friendly restaurant Praha
Praha

Restaurace Albio Praha 1 Truhlářská 20 222 325 41­4www.albiostyl­.cz Biorestaurace, dětský koutek.

Restaurace Cihelna Praha 1 Cihelná 2b 257 535 534ww­w.cihelna.com Pěkný dětský koutek, dětské menu.

Restaurace Kogo Praha 1 Slovanský dům Na Příkopě 22 221 451 259 http://www.slovanskydum.cz/ Vedle restaurace je hřiště Sparkys.

Restaurace La Boca Praha 1 Truhlářská 10/1114 222 3­12 073www.labo­ca.cz Nekuřácká část, dětský koutek.

Restaurace na Žofíně Praha 1 Slovanský ostrov Žofín 226 224 934 548 www.gastrozofin.cz V létě na zahrádce ? krásný dětský koutek, autíčka, hrad, klouzačky.

Kavárna a pizzerie Teta Tramtárie Praha 1 Jungmannova 28 www.tetatramtarie.cz Dětské knihkupectví, divadélko, kino, dětský koutek pro různé věkové kategorie dětí, přebalovací pult.

Pizzerie Rugantino Praha 1 Dušní 4 222 318 172 http://www.rugantino.cz/ Vysoké židle pro děti, pastelky a omalovánky, dětské porce.

Bohemia Bagel Praha 1 Masná 2 224 812 560 http://www.bohemiabagel.cz/ Vypolstrovaný dětský koutek, skluzavka, hračky.

Kavárna Vesmírna Praha 1 Ve Smečkách 5 222 212 363 Nekuřácká, bezbariérová, dětský koutek, na zemi polštáře, hračky.

Cafe Imperial Praha 1 Na Poříčí 15/1072 222 3­16 012www.hote­limperial.cz Dětský koutek, omalovánky, pastelky.

Pizzerie Padova Praha 5 - Anděl Mozartova 10 257 326 805 http://www.padova.cz/ Velký dětský koutek ? hračky, stan, tunel, dětské vysoké židličky.

Kavárna Na houpacím koni Praha 5 - Anděl Na bělidle 27 777 139 123 http://www.nahoupacimkoni.cz/ Řada akcí přímo pro maminky s dětmi, prostředí stvořené pro děti.

Čajovna U měsíční kočky Praha 5 Zubatého 6 Nekuřácké prostředí, laskavý přístup k dětem.

Kavárnička Praha 7 - Troja Pod Havránkou (u Trojského zámku, kousíček od ZOO) Malá útulná nekuřácká kavárnička, dětská židlička a hračky, maminky s kočárky jsou více než vítány, moc příjemná obsluha.

Pizzerie Siesta Praha 6 - Hanspaulka Na Pískách 1274/74 224 324 827 V létě pískoviště, v zimě jsou uvnitř k dispozici hračky pro děti.

Restaurace a pizzerie Severka Praha 9 - Prosek Jablonecká 712 286 880 262 http://www.severka-pizzerie.cz/ Dětský koutek je plně vybavený malými stolečky, skluzavkou a prolézacím domečkem. Stěny jsou vymalovány motivy pohádkových postav. Maminky s kočárky uvítají v letních měsících posezení na venkovní zahrádce a přebalovací pult.

Country saloon Praha 10 ? Dolní Měcholupy Kutnohorská 69 274 860 165 Venkovní dětský koutek ? kolotoč, houpačky, projížďky na ponících pro děti.

Asi tam budou některý 2×, ale Luky už strašně řve a tak nemám čas to kontrolovat.

Berenika

 
ivulin
Povídálka 21 příspěvků 28.01.05 11:30

Ahoj holky,

díky za psych. podporu, fakt jste mně pomohly, ono opravdu není někdy špatné se se svým problémem svěřit - člověk se aspoň zklidní. A jak psala Rozeta, možná to divočení malému bude do budoucna ku prospěchu, tak to mám opravdu radost. No dávají nám ta mimča občas pohulit, ale rozhodně stojí za to zatnout zuby a vydržet, věřím, že se to člověku vrátí.

Irina - gratuluji k prvnímu zoubku Irinky. Já už taky denně zkoumám, jestli se Vojtovi něco neklube, děsím se toho, co bude vyvádět, jsem vyzbrojena gelíkem a chladícím kousátkem. To zase bude u nás rupiš:-)

Holky - četla jsem, že teplotní hranice pro pobyt s malým kojencem venku je -5stC, nižší teploty už mohou být nebezpečné. Co o tom víte? Chodíte ven i ve větších mrazech? Dnes ráno tu (v Brně) bylo kupříkladu -7.

Plavání - musím bohužel napsat svou negativní zkušenost s Kenny klubem - probíral se tu a byl chválen, což teda já nemůžu potvrdit. Záleží samozřejmě na instruktorce, na okolnostech atd., ale já jsem s malým vyrazila cca před 14ti dny poprvé s tím, že jsme byli domluvení, že napoprvé půjde jen do vany, aby se ozkoušelo, jak se ve vodě chová a příště se uvidí, jestli už půjde do bazénu. Bylo domluveno 30 min. ve vodě. Nakonec se ukázalo (nemluvě o neosobním nevlídném přijetí mamky s miminkem, kteří přišli poprvé), že ve vaně jsme byli jen 10 min, současně s námi přišla neplánovaně ještě jedna mamka s holčičkou, takže jsme se musely prostřídat, očekávala jsem, že budou tak velkorysí, že dají alespoň slevu, ale platily jsme obě plnou cenu a mohla bych pokračovat ve výčtu ještě několika nepříjemných zážitků z té jedné návštěvy, ale raději už dost. Konkrétně to byl Kenny klub na Životského. Pro mě je alespoň satisfakcí, že je tady před vámi pohaním, možná jim to odežene nějaké zákazníky:-)) Už jsem domluvená s kamoškou, že příště zkusíme Filii, rozhodně už to nemůže být horší.

Tak dost flákání u komplu, malý chrní, tak šup uklízet!

Ahoj, Ivulín a Vojtíšek (5m+10d)

 
Anonymní  28.01.05 11:49

Ahoj,
mám pro vás jeden receptík.

Našla jsem ho ve staré kuchařce, zdálo se mi to divný, ale zrovna jsem měla všechno doma a vypadalo to tak lehce a zvláštně, že jsem to zkusila a je to výborný. Je to perník se švestkovými povidly, která se dají přímo do těsta.
Takže potřebujete půl kila mouky, já jsem dala celozrnnou, ale jemně mletou, pak píšou asi dle chuti 200 až 500 g cukru, no mně teda přijde 200 g cukru až až, navíc ta povidla jsou slazená, takže jsem dala jen 150 hnědýho a bylo to pro nás dost, 150 g povidel, vrchovatou lžíci kakaa, perníkové koření kolik chcete, já dala vrchovatou lžíci a zaleje se to půllitrem mlíka a to je vše! Vypadá to divně, bez vajec, bez tuku, ale fakt je to děsně dobrý. A ty povidla jsou dost tuhý, já se to snažila hodně rozmíchat, ale pár kousků mi tam zůstalo a když to bylo upečený, tak jsem zjistila, že ty kousky jsou právě super, takže to nemusí být dohladka. Snad jsem to napsala srozumitelně, právě to jdu strčit do trouby, tak jsem si na vás vzpomněla, abych netloustla jen já :-).

Zuzana

 
Anonymní  28.01.05 12:52

Ahoj holky,

deníček jsem ještě nestihla přečíst, ale nějaké ty zábavy se určitě budou hodit. Je to s těma dětma čím dál tím těžší, vymýšlet furt nějaké hrátky, co? Matylďáka už skoro vůbec nebaví ležet, furt by si chtěl sedat, jenže to rve přímo z lehu břichem, což mu samozřejmě nejde. Tak se vzteká a vzteká.

Brněnský sraz - mě je to jedno, se mnou je vždy těžká domluva, protože nikdy přesně nevím, kdy budu v Brně. Pravděpodobně budu v Brně i toto i příští pondělí, toho 7. téměr určitě.

Karolíno - já když beru Matyldu do šátku, tak ho oblíkám skoro stejně jako do kočáru. Teď je chladněji, takže má body, punčochy, dupajdy, svetřík a kombinézu, když je míň chladněji, tak bez punčošek. Dávám mu několikery ponožky, babi nám upletla takové hoooodně tlusté, jakoby místo bot…

Nemléčné kaše - moje kamarádka mi poradila, že nemléčnou kaši rozmíchávala ne do vody, ale do ovocné šťávy. My máme domácí jablečný mošt, tak jsem to zkusila do toho (před tím už Matyáš pil tu šťávu rozředěnou a chutnala mu), docela to šlo. A chutnala jsem ji a dalo se to jíst. Já teda mám rýžovo-kukuřičnou kaši Otesánek, řekla bych, že v ní není ani cukr, nevím, jestli ty kaše s cukrem nebudou v té ovocné šťávě moc sladké, to se musí zkusit.

Musím končit, tak se mějte,

Evucha

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 28.01.05 13:47

IVULÍN - no, co vím já na venek pokud to jde se nemá chodit pod -5 kvůli miminkovslé pleti. Obsahuje hodně vody a stačí málo k omrzlinám a nebo k náběhům na ně. Možná někdo ví i jiný důvod. Před MD jsme dělala ve školce a tak i tam se hlídá teplota na procházky z tohoto stejného důvodu.

Jo a MARŤOCH - konečně lepší vyhlídky. Moc si mě potěšila optimistickou zprávou o tvém zdraví. Snad už budeš mít pokoj.

ZAGY - jestli jsem dobře postřehla přidáváš se nově a tak tě tu zdravím a hodně piš. Vždycky mě potěší, když vidím, že přibývají nové dušičky, ikdyž už jsme pěkně rozjetý (původně jsme chtěla napsat starý) deníček.

ZUZANO - myslím, že už nikdo na příští týden nahlášenej nebyl a tak máš volno pro svůj otylkovský příspěvek (všem Otylkám všechno nejlepší k dnešnímu svátku).
Dělala jsem legraci, že bych dnes asi taky mohla slavit. Ten můj břišní špek mě k tomu ospravedlňuje.

ANY - mě to nedá! Jak se jmenuje ten váš pes? Není to jako já? Znám pár psíků s podobným jménem. Jestli ano tak já se určitě neurazím.

Dajka a právě se budící Vašíček

 
Anonymní  28.01.05 16:57

Ahojte dievcata,

Pozdravujeme z Tatier, kde mame neskutocne silny vietor, ani vonku sa neda ist, rano som mala problem, ked sme isli do skolky a dnes sme s drobcom doma a ja upratujem, sice cely den nespi ale snazim sa. Vcera sme boli trosku v meste, urobili sme nakupy, vybavili co bolo treba a v pondelok sme tu mali lasku nasho Kika, jeho kamaratku Anetku, tak sme tu mali velmi veselo.

Priznavam, ze tento komentar pisem uz druhy den a nikdy nie a nie ho dopisat, som strasna, ale teraz som :,-(la a pisem, je tu ex na navsteve pri Kikovi, tak aspon vyuzijem chvilku.

Inak priznam sa, ze som vcera dostala parfem, jooojjj aka som rada a ako som sa mu potesila. Dalsia novinka, pracujem na letenkach a uz mam terminy, kedy letim, kedy priletim a kedy bude nas velky den, tak radsej sa netesim, lebo u mna plati, ze ak sa na nieco tesim, tak mi to nevyjde.

Toto pocasie je hrozne a badam u Kika, ze je trosku prechladnuty, len to nie, myslim ze posledne mesiace sme si toho uzili az az.

Nestiham ani pisat, i ked rano vstavame velmi skoro, kazde rano o 3, ak sa da, tak upratujem, lebo cez den nemam sancu, a priznam, ze tie dni hrozne letia a my sme doma uz tri mesiace, este tri sami a bude super, vlastne uz necele tri, tak to vyzera ze 2,5 tak uvidime. Trosku ma trapi Robo, lebo ma problemy s chrbatom a ja mu takto nemozem pomoct a viem, ze ma toho vela a ze sa snazi a maka ako sa len da. Uz sa ho neviem dockat, joojjj…

Tak idem sa pustit trosku ku komentarom

DOVOLENKA ? neviem ako my budeme na tom tento rok, ci v lete sa niekde vyberieme, lebo jedna dovolenka ma teraz caka, vlastne to budu medove tyzdne, ale aj dovolenka, ale urcite s detmi niekde vyrazime, aspon na Moravu k babke.

VSTAVANIE - s Robkom mam veselo, pri Kikovi som nepoznala, co je nocne krmenie a stavanie v noci k malemu ale zato pri Robkovi si to uzijem az az. Neviem co mam robit, lebo tie nase noci su naozaj strasne.

OSLAVENCI ? gratulujeme dodatocne vsetkym oslavencom a to k ich prvemu polroku, Robko mal vcera 5 mesiacov, takze oslava nas caka az dalsi mesiac.

INFADIM ? moze mi niekto vysvetlit co je to za kvapky??????

KOJENECKA VODA ? tak mi pouzivame LUCKU, ale uz davam aj tu nasu tatransku, sem tam urobim cajik alebo mliecko z nej.

ZUBY ? Gratulujeme aj k prvym zubkom, my este ziadne nemame, i ked kuseme, hryzkame a slintame jedna radost.

SPORENIE-SCHAMKA- tak ja mam Kika poisteneho v Alianzi, sestra tam predtym robila a ona mi urobila pre neho vyhodnu poistku, Robka este nemam, zistovala som si podmienky v Komunalnej poistovni, ale tiez som vo faze hladania.

POROD V ZAHRANICI ? je tazke byt sama v dalekom svete, nemat pri sebe mamu, rodinu, priatelov ale ja som to zvladla aj vdaka Robovi, ten stal pri mne a to mi dodavalo sil a aspon teraz sme trosku pysny, ze sme si v takej dialke sami poradili a zvladli to. Ale boli chvilky, kedy som si prila mat najblizsich pri sebe.

PUZZLE KRTKA ? HROMIX ? vsimla som si tvoju otazku ale zabudla som reagovat, spytam sa nasich, ti to kupili Kikusovi a dam ti vediet, dobre? Inak su pekne a Robkovi sa tiez pacia.

Este bola otazka ako som sa dostala do USA a ci je Robo slovak, takze moj drahy slovak je, americana som netuzila mat, a dostala som sa tam kvoli nemu, laska hory prenasa, tak asi tak.

Musim sa pochvalit, ze Robko sa uz nam pekne prevaluje a ked sedi, tak uplne bez problemov, ale sam sa este nepo:,–(il, tak cakam, cakam. Inak je to taky smejko a problem mam taky, ze vacsinou chce byt len a len na rukach a vsetko chce obzerat, je hrozne zvedavy. Niekedy nic ani nespravim, lebo ho mam len na rukach, minule v jednej ruke drobec a v druhej vysavac, inak by som nic nespravila.

Tak ako sa tesite na vikend? Ake mate plany???

Zelame pekny vecer a este krajsi vikend

Miska, Kiko 4r. a Robko 5 mesiacov a 1 den

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 28.01.05 17:22

Ahoj Misko,
INFADIN kapky to je vitamin D a v cechach se detem davaji 2 kapky kazdy den az do roku.
Mej se krasne
 Kacica

 
petit
Kecalka 337 příspěvků 28.01.05 22:00

Ahoj mamky a děťátka!

Tak další mrazivý den jsem zvládli. Vypadá, že ta pravá zima nás teprve čeká! Zatím dávám malého spát ven, ale hodně ho mažu, a do kočárku jsem přidala pod malého deku. U nás bylo -7, ale malý měl ručičky i nožky krásně teplé ( má takový spacáček ? je jako mumie asi do -5 st.) a byl spokojen. Ale on je takový otužilec ? horkokrevný po tatínkovi, máme je zmrzlík.

IVULÍN ? já chodím do Kenny v Kohoutovicích a je to v pohodě. Všechny instruktorky jsou hrozně hodné. Je pravda, když jsem byla jednou nahrazovat na životského, nikdo si nás moc nevšímal, aby nám poradil kde a co je.

MAGGIE ? existuje asi telepatie ? Kačico ? taky jsem si na Maggie tento týden vzpomněla, že se od léta neozvala. Myslela jsem, že mimo sezonu má víc času. Jestli jsi aspoň čtenářka, moc zdravím, a písni aspoň několik řádek, jak žijete.

CIBULKO ? taky mi připadá, že Šimonek je hodně napřed, tak proč musíte na vyšetření? Náš lenoch se obrací naprosto minimálně, na bříšku pouze intenzivně řve ? natož aby lezl na kolínka. Spíš se snaží stát na nožkách a to by zrovna nemusel.

HROMIX ? krtečka v Brně ho prodávají na Lidické a na Josefské, ale to ti asi moc nepomůže.

ZUZANO ? receptík vypadá lákavě, už se mi sbíhají sliny.

BERENIKA ? je to určitě letošní akce. Probíhá od 2-14.2., do vyčerpání zásob.

ROZETA ? tak jak jsi výstižně popsala tu intoleranci mléka, tak to přesně je ? na kasein je to spíše alergie, na laktozu jen intolerance ? a ta se v průběhu života mění.

KAČICA ? tak už dejte těm bacilům nafrak. Mizérie je, že ty nemůžeš jíst jogurty. Místo toho můžeš ten hylak (ale je to hnus), nebo prodávají přímo nějaké jogurtové tbl ( s tím zkušenost sama nemám. Miminkům může pomoc, když je dobrými bakteriemi řádně osídlená i maminka ( teda když kojí)

BRNĚNSKÝ srazík ? prosím ať někdo teda rozhodne, které pondělí, ať víme, kdy se máme chystat!

Všechny zdravím a ahojky
Petra + Daneček

 
EvkaJ
Stálice 52 příspěvků 28.01.05 22:26

Ahoj holky!
Tak Vás jdu rychle ještě před víkendíkem pozdravit,protože pak už se nechytám vůbec.Téda,vy my dáváte.Tolik příspěvků,to je fakt nad lidské síly číst,natož reagovat.Fakt obdivuji ty,které to denně zvládají.Mám pocit,že mě ta naše princezna zaměstnává čím dál více.Taky máme teď období,kdy nechce být sama,vyžaduje neustálou pozornost a nejraději dělání nějakých blbinek,na to ji vážně užije.Už jsem se docela těšila,až se ti naši chlapi vrátí z hor a bude mít malá i jiný zdroj srandiček,než jen mě.

Co u nás-Nika je až na malou rýmu naštěstí zdravá(ťuk,ťuk),ale bohužel se nám zase zhoršil ekzémek.Pořád mažu,už bylo období relativního klidu a je to tu zase.Bobátko malé,je mi jí tak líto.Když byla menší,neškrábala se,ale teď je vidět,jak ji to musí svědit.Mám dojem,že ačkoli jsme měli kontroly na kožním ukončené,budeme tam velmi brzy zase častými hosty.Ach jo,fakt mě to pořádně štve.S jídlem se dost hlídám a docela se bojím,co se bude dít,jak začneme s příkrmy.Manžel prý jako malý vůbec nemohl jablko.Pořád jenom kojím a vážně uvažuji(jako už některá z vás,teď přesně nevím kdo),že i když už jsme na příkrmy docela vybaveni a měla jsem v plánu od toho 6.měsíce začít,že to ještě protáhnu.Mlíka mám na to habaděj.Holky,ne­viděly jste myslím v neděli ve zprávách na Nově tu reportáž o bankách na mateřské mléko?Těm maminkám,které ho tam mohou dávat prý dávají 200,–kč za litr.No,myslím,že my bychom byli milionáři!Při tom množství,které já denně vylívám teda určitě.Nechápu,proč se mi to pořád nechce ustálit podle potřeby,kterou si malá vypije.Já jsem se fakt asi minula povoláním a měla jsem někde dělat kojnou.I když noci jsou u nás(jako u většiny z vás-jak jste mě potěšily)velmi veselé,takže stáváme v průměru tak asi2až3krát na kojení a pak asi tak 5krát i víc jen tak,nebo proto,že zrovna nemá co dudlat,bolí jí bříško nebo má jiný,někdy těžko identifikovatelný problém.No a aby toho nebylo málo,tak ještě právě mezi tím kojením musím jít alespoň jednou odstříkat,jinak to mlíko samo valí a já se nestíhám převlíkat.Je to fakt prima a jsem zvědavá,co s tím mlíkem budu dělat,jak začnem přikrmovat.
Jinak zoubečky taky ještě nemáme,i když je nedočkavě každý den vyhlížíme a předháníme se s manželem,kdo ho najde první.
A teď alespoň něco k vašim komentářům:
DAJKO-malá se taky přetáčí jenom z bříška na zádíčka a naopak jí to nejde.Tak jsem taky koukala,že teda umíme nejdříve to těžší,jak psala Rozeta.Na bříšku od začátku nechtěla moc být a teď se hned otočí zpátky na záda a má z toho ohromnou radost.

ANY-ty tvoje tipy proti padání vlasů vyzkouším,jsem už z toho fakt zoufalá.Taky jsem hrozná zvědavka a docela by mě zajímalo,jak se může jmenovat ten váš pejsek,já myslím,že tím dotyčnou neurazíš,co?A s tím spaním v posteli,to jsi mě teda potěšila,že o tom psali něco pozitivního(nečetla jsem,ale zkusím si sehnat).Já si beru malou do postele každé ráno a krásně si to obě užíváme.Vždycky ji přebalím,vleže se napapká,chytne se mě za paleček a tak krásně se na mě kouká,že bych ji samou láskou snad snědla.A pak většinou ještě usne a já s tím malým uzlíčkem vedle sebe taky ještě chvíli pospím.

HROMIX-tobě chodí Anička spát už v 18.hodin?To máš teda prima dlouhý večer.A v kolik se pak ráno budí?Já si teda nestěžuji,oproti některým pozdním spáčům chodí Nika spát relativně brzy,ale těch 18.se mi zdá dost brzy.To my kolem těch 19.teprve koupem.Když mi takhle brzo párkrát malá usla,vzbudila se pak do půl hodinky a byla dokonale vyspaná na několik hodin a nějak si nenechala vysvětlit,že to už jako má spát teď v kuse.

PETRA-taky si myslím,že je to jak psala Rozeta,že ta láska se u více dětí násobí.Já oba ty moje zlatíčka miluju hrooozně moc.Neboj,já myslím,že v těch našich srdíčkách je místo na dost mateřské lásky.Taky už jsem se tě chtěla zeptat dříve,cože to vlastně děláš a holky už mě teď předběhly.Tak doktorka.To jsi teda dobrá.Tak ať máš samé hodné pacienty.

LENKA-tebe jsem se chtěla zeptat už dříve(ale jestli je to moc dotěrná otázka,tak na ní neodpovídej)-proč vy s manželem máte u sebe děti z jeho prvního manželství?Docela tě obdivuji,určitě to nemáš jednoduché.Něco podobného má i kámoška,tak proto se ptám.Tak přeju pevné nervy.

No,další příště.Mám ještě spoustu restů,které musím dodělat.A navíc se vzbudila malá.No jo,za chvíli přijde taťka z práce po odpolední a ona ho tak celý týden vždycky vzbuzením vítá.Fakt jak kdyby to měla načasované. Mějte se všechny mooc hezky.Přejeme všem nádherný víkendík bez nemocí a bacilů.
Ahoj Evka a Verunka (za 8 dní půl roku)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »