Letní miminka č. 36: Maminka - trenér, spoluhráč i fanoušek

Ostatní

Ahoj maminky, Tento deníček je volným pokračováním deníčku z ledna. Napíšu něco o tom, na jaké pokroky se v tomto období můžeme těšit a přidám pár tipů na hry a hračky. Je to trochu delší, ale snad to neva :o).

1)Jaké jsou děti v tomto věku

Na jedné straně bázlivé a úzkostné v cizím prostředí a v přítomnosti cizích lidí, na druhou stranu ctižádostivé a s velkým sebevědomím. Často si kladou cíle, na které ještě nemají schopnosti, a tak jsou také často frustrované. Velice snadno a rychle proto dochází k výbuchům vzteku. V takových situacích potřebují naši útěchu. Pokud se jim něco daří, nešetřete chválou. Pamatujte, že stále vyrůstá mnohem víc dětí s komplexy méněcennosti než těch zdravě sebevědomých.
Potřebují také dostatečný prostor pro své snažení. Není třeba neustále dítěti ukazovat jak a co má dělat. Potřebuje i čas pro vlastní nápady. Snažme se například občas, aspoň na chvíli, nechat dítě s jídlem a lžičkou „o samotě“. (Já vím, chce to pevné nervy, ale o to dřív se to vaše ratolest naučí bez nepořádku).
V tomto věku psychologové nedoporučují tajné odchody rodičů bez rozloučení. Ze začátku to sice může fungovat, ale po čase to vaše dítě prokoukne a bude úzkostné i ve chvílích, kdy se odejít vůbec nechystáte. Raději tedy při odchodu udělejte pá-pá a dejte mu pusinku.
V neznámém a tedy pro dítě strašidelném prostředí buďte na blízku a povzbuzujte slovy i objetím. Pokud situaci dobře zvládne, pochvalte ho.

Dosud jsme děti vychovávali nepřímo, protože dítě asi do deseti měsíců ještě nechápe naše „ne“ a nereaguje na sebelepší výchovné metody. Zhruba od jedenáctého měsíce už je ale nejvyšší čas nastavit mantinely. K tomu další rada psychologů: Lépe než kárání zabírá dobrý příklad. Tedy, místo vynadání je lepší říct a ukázat co je správně.
S tím také souvisí fakt, že v tomto věku se dítě začíná aktivně učit. Už netráví tolik času výpravami po bytě, ale věnuje se spíš dlouhému zkoumání jednotlivých předmětů.

Potřebuje méně spánku (asi 11 hodin denně).

Umí se mazlit a rádo to dělá, miluje interaktivní hry (schovávaná). Miluje vás i ostatní členy rodiny. Dává přednost hře s dítětem stejného pohlaví, raději si hraje se starším dítětem než s vrstevníkem.

2)Co už umí?

Pohyb: Ze začátku leze po čtyřech a stojí s oporou. Začne zkoušet zdolávat schody. Postupně se hbitě pohybuje po místnosti a drží se nábytku, dokáže se bez žuchnutí plynule dostat ze stoje na zem. Také se umí sklonit k nějakému předmětu na zemi a neztratí při tom rovnováhu. Zhruba koncem roku se objeví první pokusy o chůzi bez opory. Pokud ho podepíráte nebo pokud se drží např. odrážela, může jít.
Koordinace rukou a očí: Rádo si hraje s hračkami, které se pohybují po podlaze. Zkoumá obsah krabic nebo zásuvek. Do jedné ruky uchopí i dvě malé kostky zároveň. Může se začít projevovat preference jedné ruky. Má rádo říkanky s rukama (Paci paci). Míchá lžičkou. Staví věže. Umí vylévat vodu z kelímku. Jednoduché předměty dokáže zasouvat do správných otvorů. Některé děti dokáží udělat tužkou čáru. Učí se listovat knihou. Vkládá s oblibou jednu věc do druhé.
Jazykové schopnosti: Spojuje různé slabiky. Začíná reagovat na své jméno a zná jména členů rodiny. Poprvé říká slova a rozumí jejich smyslu (máma, táta apod.). Postupně používá asi čtyři slova. Řídí se jednoduchými pokyny (podej). Pokud vyslovíte název věci, ukáže vám ji na obrázku.
Učení: Dokáže se soustředit na nějakou činnost až 1 minutu. Umí vložit malou kostičku do hrnečku. Napodobuje vaše jednání. Svou činnost přerušuje tím, že o ní přemýšlí.

3)Hry

  • Pokud vaše děťátko už samo vstává, motivujte ho k tomu. Pokud je např v ohrádce, natáhněte k němu ruce, ale ne až dolů. Nechte ho, aby samo vstalo a chytlo se vás.
  • Podporujte dítě v lezení co nejdéle. Radí to ortopedové i psychologové. Děti takto rády zdolávají i větší vzdálenosti. Můžete zkusit něco jako hru na honěnou.
  • Připravte mu zdolatelné překážky. Např. mezi vás a dítě položte polštář a nechte mrňouska, aby ho přelezl. (Doporučuji dělat záchranu, aby mimi nespadlo na čenich).
  • Pokud vaše dítě stojí u jednoho konce postele, vy si stoupněte k druhému. Motivujte ho, aby došlo k vám.
  • Sedněte si proti dítěti a kutálejte mu míček. Pravděpodobně ho zvedne a bude si s ním hrát. (Skvělý je např. Malý velký míček od firmy Sassy (mají ho např na www.deticky.cz) nebo i jakýkoli obyčejný míček.
  • Nabídněte dítěti na hraní nějakou krabici s víkem. Dejte do ní hračky a zatřeste s ní, aby bylo slyšet, že chrastí. Dítě se začne snažit dostat dovnitř.
  • Společné sledování televize - přitulte dítě k sobě a sledujte spolu pohádku nebo třeba film o zvířátkách. Povídejte při tom dítěti, co se na obrazovce děje.
  • Je to ideální věk na písničky a říkanky s ukazováním. Kromě klasických her typu Paci, paci je príma také pojmenovávání jednotlivých částí těla.

4)Hračky

  • dřevěné a plastové kostky, hračky, které vydávají zvuky, zrcadla, plovoucí hračky a kelímky do vody, obrázkové knížky, bubínky a tamburíny, pohárky které se dají do sebe zasouvat, hračky s vyříznutými otvory ve tvaru geometrických tvarů, pastelky a papír, hop:,–(lo, krabice s víkem

Vaše Karolinka
P.S. Informace jsem čerpala z knihy Richarda C. Woolfsona Bystré dítě KOJENEC

Hodnotilo 1 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 04.05.05 06:16

Ahoj !!!

Tak nevím jestli mám vůbec psát, protože taková lajdačka jako já si nezaslouží být první. Třebas mě někdo ještě předběhne.

Venku prší a tak skončila idyla krásných dní. Hnedle jsem hrabala ve skříni a sháněla malýmu trička a body s krátkým rukávkem. Zjistila jsem, že nemáme lautr žádný kraťásky. Musím něco pořídit.

Absolvovali jsme očkování proti obrně a tak jsem se při té příležitosti optala jak je to s očkováním proti klíšťové encefalitidě. Teď to prý nejde, snad na podzim. MUDr. mě doporučila repelentní Indulonu a tak jsem se chtěla optat jestli s ní nemáte někdo zkušenosti a jak vůbec budete chránit děti před těmi odpornými hmyzáky. Řeším to hlavně kvůli dovolené, která se docela blíží (no docela, ještě měsíc a půl!)

Jinak Vašíček už leze docela obstojně. Pořád chce stát a ťapkat s držení. Já mu to samozřejmě dávkuju a tak se někdy trochu vzteká. Je mu to ale odpuštěno, protože je jinak moc hodnej a je sním děsná prča. Pořád si drží tu svou klidnou a rozvážnou náturu. Papká jako přeborník a všechno co mu dám. Usíná sám, spí celou noc. Snad mu to vydrží. Hlavně aby se nerozhodil až budu v nemocnici.

HROMIX - myslím, že ty jsi psala o golfáči Peg Perego Amico, ne? Tak přesně tenhle nám přinesl kamarád, ať ho buďto využijem a nebo vyhodíme. Měl dost roztrhaný potah a tak jsem ho hned odepsala. Válel se a překážel pořád v komoře a tak jsem ho vytáhla a zjistila jsem, že je docela fajn. Šikovná známá mi ho nově pošila a je super. Taky ho používáš?

Zatím pa
Dajka a ještě spící Vašíček (9m a kousek)

 
Anonymní  04.05.05 10:46

Ahoj maminky a miminka.

Tak my jsme se teď pár dní zase neozvali, ale jak vidíte, právě to napravujeme. Přes víkend jsme byli většinou venku. V sobotu jsme byli na Brněnské přehradě a taky se projít v oboře s divočákama. Tam se Šimonkovi obzvláště líbilo. Koukal na ty veliký divočáky jako by si říkal, že není sám kdo je věčně upatlanej.

V neděli jsme byli u tchánovců. Setkání s onou maminkou neproběhlo, ale tchánovci mi to vynahradili. Sice jsme byli na velmi hezkém výletě na Svatém Kopečku, ale jinak jsem byla na mrtvici. Tchán vzal Šimonka do náruče a šel ho ukázat jejich vlčákovi, aby ho olízal. Mě to nevadí z té hygienické stránky, ale proto, že je to pro toho psa cizí člověk a ještě ke všemu zrovna vlčáci jsou v tomhle pěkné potvory a klidně pokoušou i dítě který je „jejich“. A manža se na to klidně díval a nic neřekl. Taky jsem manželovi říkala, aby malýho nevodil za ruce a už vůbec ne před tchánovcama. Samozřejmě to dělal a když jsem to jemu i jim zakázala, tak jste měli vidět ten vražedný tchýnin pohled. No, zase jsem byla za špatnou já, protože manžel jim nic neřekne. Tchýně se teď uchýlila k tomu, že mu začala říkat něco jako „ty, řekni té své ženě, ať toho malýho nedrží jak ve skleníku apod.“ (když usnul na té procházce, tak jsem mu přes korbičku dala plínku, protože byl pařák a sluníčko mu pražilo přímo do obličeje). No byla jsem po té návštěvě dost psychicky unavená. Ale naštěstí jsem se vzpružila v pondělí na srazíku, kterej byl fajn jako vždycky, jen bohužel vždycky příliš rychle uteče. Když jsem v pondělí přišla ze cvičení, tak se mi manžel chlubil, že si Šimonek vydržel hrát sám (volně puštěnej po bytě) zatímco on omylem u toho hlídání usnul…

Včera jsme měli minisrazík s holkama ze základky v Aidě a samozřejmě jsem si zase musela dát zmrzku. Jsem teda fakt hrozná. Dneska mám prozměnu zase sraz s kamoškou, kterou už jsme hrozně dlouho neviděla a pak jdu ke kadeřníkovi. Tento týden to mám zase dost napěchované, ale pořád lepší, než když jsem musela být celé dny doma, když byl malej nemocnej.

Deníček je moc hezky a přehledně zpracovaný.Zaujala mě hlavně věta o tom, že si děti rádi hrají s dětmi stejného pohlaví a vzpoměla jsem si na to, jak měl na srazíku Šimonek tendenci mlátit Betynku přes obličej. Takže něco na tom bude, protože stejné tendence má i vůči holčičkám na cvičeníčku. Minule měl trošku spadeno na Haničku od Jiti. Tedy pominuli to, jak při obraně hadrového sluníčka trošku přisedl jinému chlapečkovi hlavu…

LENKA- no já jsem myslela, že jsem to tam napsala dost pochopitelně s dáváním masa a žloutku, ale možná ne. Ono je to pro mě trochu ožehavé téma, protože když se ženské, které zastávají klasickou českou kuchyni dozví, že já maso nejím, tak mě většinou ani nevyslechnou a hned si myslí, že tím pádem ho nebudu dávat ani malýmu a já už jsem za tu dobu co ho nejím (11 let) dost vyčerpaná tím, jak jim vysvětluju, že tak to není. Šimonkovi maso dávat budu, ale začnu až tak kolem roku a to samé i žloutek. Kdybych maso jedla začala bych ve stenou dobu. Manžel je masožravec a taky si myslí, že dřív to není třeba, spíš naopak. Manželovi normálně vařím i masová jídla, takže v tomhle problém nebude (neochutnávám já, ale on). Ale protože manžel chodí přes týden na obědy, tak musím říct, že po mě většinou chce o víkendu nějaké bezmasé jídlo. Šimonkovi nebudu dávat maso každý den. Ze začátku jednou a pak dvakrát týdně. Pak uvidím, až aktuálně. A s tím lepkem taky asi ještě počkám až ke konci prvního roku. Teď když má po ukončeném 9m a stalo by se, že třeba manžel v mé nepřítomnosti omylem dá malýmu skleničku s masozeleninovým příkrmem, kterých už pár máme, tak by mi to už nevadilo tolik, jako před měsícem nebo dvěma. Takže tak asi.

HROMIX- musím říct, že podle fotek jsem si myslela, že má Anie nejmíň taky tak těch 10kg, ale ony vlastně fotky přidávají, že? No to je pro mě chabá útěcha. A s těma prstíkama v puse máme doma to samý. Zvláště kukuřičná kaše jde z vlásků dost špatně dolů…

Karolina- hru s kukuřičnýma křupkama hrajeme taky, ale tročku jinak. Dám je malýmu v umělohmotné misce a on si vezme nejprv celou hrst a pak je všechny vysype na zem a jí je ze země. I přes to, že poctivě každý den vysávám, tak jsem mu je ze začátku brala a měnila za „čisté“, ale musím říct, že už to tak většinou nedělám. Stejně mu pořád z té pusy vyndávám věci, které tam nepatří a které pro mě záhadným způsobem někde najde (kousek zdi apod.). Já mám vyzkoušené zatím jen mrkev, řepu, brokolici, cuketu a gigant ( ten pro vás asi není vhodný kvůli nadýmání), takže se zeleninkou ti asi nějaký nenadýmavý tip nedám. Bohužel.

IRINA- mrzí mě, že s tím taťkou to máte stále takovéhle. Možná tě potěší, že s tím slavením výročí apod. na tom jsem podobně a to jsme svoji. Manžel vůbec netuší kdy jsme se seznámili a narozeninový dárek jsem naposled dostala před několika lety a loni mi manžel řekl, že jsem si k narozkám porodila Šimonka. Mimochodem od porodu mám stále za malýho slíbenej prstýnek, ale už si nedělám naděje. Můj manžel stejně jako spousta jinejch chlapú prostě tyhle věci nevnímá a neslaví (samo, že takový nejsou všichni). Ale jestli mě teda něco přece jen mrzí, tak to, že o ruku jsem po pěti letech nakonec musela požádat já jeho, protože ikdyž nejsem věřící, tak jsem chtěla, aby se děti narodili do manželství (Šimonek se narodil 2 roky a 2dny po svatbě). On se k tomu nedokopal ani když jsem mu mírně naznačovala… Nebuď smutná a raduj se ze své mediální hvězdy Irinky.

MIŠKA- máš SZ. Doufám, že už mi to teď funguje.

DAJKA - teda, jestli je Vašíček takovéhle hodné a vychované dítko, tak to máš snad opravdu andílka z filmu. Samozřejmě ti to přeju.

OSAHÁVÁNÍ DĚTÍ V ŠÁTKU - sice neznám, ale jednou se mi stalo, že jsem jela se šátkem v tramvaji a přistoupily dvě tak šedesátnice a opovržlivě si mě prohlížely a ta jedna pak řekla něco jako „pořídí si děcko a nemá ani na kočárek…“. Tak tomu jsem se fakt musela smát.

Jo a taky jsem včera utratila asi pětistovku za oblečeníčko pro Šimonka na teplejší dny. Dostal dostal jedno normální bodyčko, jedno i s nohavičkama (to se mi strašně líbí), aby už nemusel mít k tomu i kraťásky, dvoje letní kalhoty a protiskluzový ponožky, protože doma ho teda zatím nechávám jen v nich. A taky dostal na hlavu takový ten klučičí šátek- piráta-, protože stejně jako jste tu už některé psaly, všecko si z hlavy sundává.

Zatím se mějte krásně.

CIBULKA + ŠIMONEK (9m+ 5d)

 
Anonymní  04.05.05 10:46

ahojky holky,
to je ale osklive pocasicko,co?Takze dnes nejsme cely den venku a muzu aspon pisnout(i kdyz jsem mela jet do Zlina,mozna jeste za chvili pofrcime)
Ani jsem nechtela verit,ze tohle je uz nas denicek,otevru e-mimino,novy denicek na hlavni strance,ale ani jsem se prvni nekoukala:) az pak vidim-Letni miminka:)))
No ja budu muset hezky docist jeste komentare z minuleho,ale tento novy uz jsem si precetla a je moc hezky!
Uz se tesim na vsechny ty vecicky,co Karolinka popisuje.

Jinak musim rict,ze bohuzel mame ten ekzem,pry asi z plenek,ale ja nevim-mame ty same od narozeni a kdyz jsem shanela dalsi info,pry se ekzem rozjizdi na vice mistech treba pod kolinkama v loktech a tak,tak jsem vcera nakoukla pod kolena a je tam:( sice ne jak na tech zadech,ale pod jednim kolenem to ma trochu taky.ach jo.Takze poctive mazu modrou indulonou a na to mastickou z lekarny,myslim,ze to trochu pomaha,ale ztracet se to zatim neztraci.Jestli se to ztratit nehodla,ac bojuji:) myslim,ze v lete Tatry vymenim za more.

Zitra jdem na padesatiny,takze mati dojde hlidat(nase prvni hlidani:) Jdeme na pet hodin,takze mu bude davat i svacu a veceri a ukladat ho do postylky.Nastesti sam usina,tak by to nemel byt problem a kdyby se nejaky vyskytl,prifrcim domu nez by se reklo SVEC:)

Jeste porad nesedime-tedy hezky z toho kleku,ono by to uz slo,kleci porad,prisedle nohy,ale ruky ma podlomene,kdyby si je narovnal,bylo by to v poho(tak jsem si poztezovala,u­vidime,co on na to:))) Ale z lehu ze sklapovacky to by mu slo,takove sklapovaky neumim ani ja:)

Dajko-s tema klistatama nevim,necham se tady taky inspirovat:) tu indulonu ani nevim,ktera to je??ze ockovat se nema,to vim,ale taky me to docela ztrasi,vzlast ted,kdyz jsme cele dny byli v lese(mame kousek od sidliste lesopark,tak jsme se tam celou dobu poflakovali,taky jsem pekne pricmoudla)

No nic,zda se,ze nikdam nepojedu,porad hodne prsi,tak jdu aspon varit obed,papa

Any a Sebastianek za tyden 9m

 
Anonymní  04.05.05 11:06

ahoj Cibulko,
jak jsi psala o tech pani,jak „hudrovaly“ze nemas na kocar-to je tak super!!uplne me to rozesmalo!!!:))) Ja sice nesatkuju(kvuli zadum),ale moc se mi to libi,ve vetsich mestech(metra,tram­vaje apod)uplne k nezaplaceni.ale nikdy by me nenapadlo,ze by si nekdo mohl myslet,ze nemate na kocar!!:)))
Co se tyce tchanu,ani nemluvim,sice opet opakuju fakt fajn lidi,ale co se tyce maleho.....brrrr­.....taky z tama(a vetsinou uz i tam pekne napruzena)jezdim totalne psychicky vycerpana.Napr.ted v nedeli hned ve dverich ma slavna protivna svagrova:„Uz sedi?ne?ale Natalka uz sedela..chodi­la..apod A vodis ho aspon za ruky?davas mu to a to?“a ja jsem vzdy za blazna,kdyz odpovidam „ne,ne nesedi,nechodi,ani ho neposazuji,za ruky ho vodit nebudu“..Je uz to fakt docela unavne,protoze uz to ode me slyseli tisickrat(ale stejne si porad nedaji pokoj..)
Tak hodne dusevni sily,i kdyz je to boj s vetrnymi mlyny.....:))

Any

 
Anonymní  04.05.05 17:14

Ahoj holky a kluci!!!

Tak se mi nastesti vratilo to me hodne miminko, po tydennim boji s kaslem, rymou a rostoucim jednim zoubkem. Uz je to zas hodny andilek, dokonce i ji, tak tretinu sklenicky ovoce nebo ovoce s jogurtem, ctvrtinu sklenicky zeleniny a tak pul sklenicky kase vecer - nic moc, ze? A kukuricne krupky, ty by mohl do sebe cpat cely den.

K hodnemu miminku nam o vikendu pribyli dve stenatka - nasli jsme je vyhozene u utulku (byli jsme o vikendu u mamy v Hodonine), jenze do toho utulku o vikendu nikdo nechodi, takze by tam byli sami a to jsme prece nemohli dopustit. Tak jsme je vzali s sebou na zahradu a pak i k mame domu - to bylo obzvlast vesele - mama ma psa, ja mam psa a k tomu jeste dve stenatka, vsichni zavreni v koupelne, aby neudelali neporadek.
Stenatka jsou pejsci a jsou to krizenci jezevcika - maji takovou jezevcikovskou postavu a velikost. Nebudou velci, maji tak 4-6 mesicu, Vypadaji, ze budou moc hodni a poslusni. Ano, ano - je to skryta reklama - nechcete stene nebo nevite o nekom, kdo by mel zajem? Zatim je to v pohode, tady v Brne bydlime v domku s malinkou zahradkou, tak jsou tam, ale musim se jich co nejdriv zbavit. Kdyby byl jenom jeden, nechala bych si ho, ale dva uz jsou moc.

U Matyase zadne velke pokroky, jen se zdokonaluje ve stani a chodi trochu podel nabytku a taky za ruce (jen obcas par krucku). Byli jsme na navsteve u jednech znamych a ty maj doma schody - Matyas hned vedel, jak na ne, normalne jsem cumela. Sup, sup a uz byl nahore. Taky se naucil delat pa pa, ale nevim, kdo ho to naucil, protoze ho ucime jen paci paci a jak jsi veliky, zatim s nulovou uspesnosti. Holt on se proste uci sam a na sve rodice prdi :-)

Pobavila me ta poznamka k satku a k tomu, ze nemas na kocar, kdyz nosis dite v satku - ha, ha. Me satek stal tolik, co kocar, co jsem kupovala (temer novy) v bazaru.

K jidlu a podivovani okoli - ja jsem ted cumela, byli jsme v takovem obcerstveni a jedna maminka tam tak maximalne 1,5 roku staremu diteti cpala rohlik namaceny v nejake drzkove nebo gulasove polevce, druha maminka zas do podobne stareho ditete cpala chlebicek se sunkou a nejakym vlasakem. Tak jsem chvili nevedela, jestli jsme divny my tady, nebo ty zenske tam.

Toz tolik od nas,

Evucha&Matyas

 
Anonymní  04.05.05 17:33

Jo a taky jsem poslala par fotecek do galerky - abych se trochu „odtajnila“ :-)
 Evucha

 
Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 04.05.05 18:15

Ahoj,
internet zapínám málo, takže mám možná i několikaměsíční restík v Letních miminkách.
Jak psala Cibulka, Šimonek si na Haničku ve cvičeníčku „dovoloval“. To se mu to dovoluje, když je to takový pořádný chlap. Hanička má asi 8 kilo a navíc se trošku zpozdila v pohybování. Ale už se to lepší. Jsem nazlobená na naši dětskou doktorku, protože několikrát mi říkala, že to „letadlo“, co Hanička dlouho dělala (možná i 3 měsíce) jí nemám dovolit dělat. Jak, to mi ale neřekla. Před měsícem jsem si už nechala napsat rehabilitace a tam mi řekli, že jsme měli přijít už dávno, protože se „zadrhla“ a dostala se do slepé uličky, ze které jí můžu pomoct jenom speciálním cvičením. Tak cvičíme a od minulého týdne sedíme!!! a plazíme se!!! Vím, že některé miminka už chodí, ale my to doženem. Kde už jsme mohly být, kdybychom to řešili dřív, ale koho by to mělo napadnout, když ne dětskou doktorku, ne?
V papání je ale Hanička ukázková (dlabe brokolici, řepu, hrášek, špenát, pórek, mrkev a vůbec všechno, co uvařím). A poprvé se budí v 5 ráno.

Teď řeším jak to udělat s kočárkem, protože přece jenom ještě nemá záda připravená na delší sezení a proto ještě nechci dávat do kočárkku sportovní nástavbu, ale v hlubokém už má z každé strany jen tak 3 cm volného místa. Doufám, že příští týden na kontrole už nám sedět dovolí.

Mějte se krásně,
Jitka a Hanička (v sobotu 10m)

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 04.05.05 21:51

Ahojky,

Karolino - pekny denicek. Uz se tesim na tu zabavu s detmi :-), na druhou stranu to bude zadat asi vic akce z me strany coz nevim, jak se svou permanentni unavou zvladnu. Ale treba se uz ANie nebude tak casto budit v noci… JInak mas muj obdiv ohledne tve pameti. Ja si pamatuju maximalne jednu minutu, kdyz nekdo napise, jake vyroci oslavi jeho ditko za dva dny… proto jsem sondovala, jestli ten den pro tebe neznamena treba neco vic, ze ti to utkvelo v hlave :-)

Cibulko - chapu, ja si zase rikala, ze Evicka ma vic a ona jen neco malo pres 7 kg - proste fotky matou… Ale nekdy, kdyz ANie zvedam, tam mam pocit,ze zvedam 20kg a ne jen 8kg :-(

Dajko - PEg Perego pouzivam uz 14 dni v kuse a jsem nadsena!!! Je super lehky, ovladatelny temer 1 prstem a fakt vubec k nemu nemam namitek. Tak jsem rada, ze i ty ho vyuzijes a zes ho „z nerozvaznosti“ nevyhodila :-)))

Dnes jsem zacala veset prvni obrazky krtecka do detskeho pokojicku a tak z toho mam radost, jak to hezky vypada. Taky jsem koupila hezky obrazkovy vesacky ze dreva - s beruskou, slonem a zirafama a tak z toho mam taky radost. Nastesti mi prijde dost penez na preplatcich za teplo a vodu - coz nechapu, jak je to mozne, ale neresim to :-)
Taky jsem uz Anie koupila dalsi plavky dokud je pred letem pomerne dobry vyber. Tak se teste, ze az do nich doroste, tak vas zase ohromime v galerce, jo? :-)))

Tak a uz mazu do postele

Mejte se krasne!!!

Hromix a Anie, 8 mesicu a 1 den

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 04.05.05 22:31

Ahojky,

tak jsme měli poměrně klidnou noc. Jsem moc ráda, protože mi není úplně nejlíp. Taťka nám dnes odjel na celý den do Prahy. Tak jsem si dopoledne udělala s Eli delší procházku, kdyby odpo náhodou lilo. Úplně jsem měla strach, jestli jí taky něco není, protože mi velkou část cesty polehávala s hlavou opřenou o nánožník. Večer ale dost řádila (až zlobila), tak je asi OK.
Teď večer, kdy tohle dopisuju mám už pěkně odřený nos a trochu se lituju.

Dajka - Koukala jsem v galerce, že z Vašíka se stává opravdu nádhernej kus chlapa:). A ještě, jak čtu, je taky moc hodnej. Tak to ti moc přeju!

Tchánovci - Naši bydlí 300 km daleko, takže takové věci řešit nemusíme. Častěji mám rozdílný názor spíš s mamkou, ale díky Bohu mi do ničeho moc nemluví. Jen když něco pořizuju, tak má přesvědčovací tendence, ale po telefonu se to dá :).

Any - Je mi moc líto, že má Sebastiánek ten ekzém. Napadlo mě, jestli to je z těch plínek, že by možná stálo za to, aspoň na čas používat bavlněné. Na diskusním fóru je zajímavá diskuse na tohle téma. Byla jsem překvapená, jak úžasné věci se dají pořídit.

Hromix - Tak jsi mě odhalila :). Já si obvykle nepamatuju, když někdo hlásí, že bude mít výročí. Ale přiznám se, že u vás jsem si na to dala pozor, abych mohla gratulovat :) (toto je jako pivoňkově červený ustyděný smajlík).

Jdu do hajan. Kuba volal, že se ještě zdrží :(. Tak dobrou.

Karolinka a Eliška (9m + 2d)

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 05.05.05 08:37

Ahojky.

Tak jeste vcera vecer hned po dopsani prispevku se mim udelalo zle, prujem a skoln ke zvraceni a tak jsem hodinu prosesdela na zachode a cpala se homeopatikama, abych moc nezvracela a nezeslabla kvuli Anie. Poprve jsem si vyzkouselaa jake to je kojit a pritom chctit zvracet :-(. Ale ustala jsem to…
Dnes je mi jeste trochu blbe, budu mit dietu coz me stve, nebot mam v lednici od vcerejska nakoupenou radu super jogurtu, na ktere mam chut… no, takovou sporadickou chut. Vim ze jsou mnam, ale pri pomysleni, ze je do sebe laduju je mi zle…

Takze dnes asi budeme s Anie zavrene doma cely den. Zacinam zvazovat koupi boticek, nebot Anie se postavi za den snad stokrat… Sice se treba postavi a do pul minuty je dole, maximalni vydrz ve stoje je asi 5 minut, ale preci jen se asi hodne namaha ten kotnik pri tom stoupani… co myslite? Je to uz na koupi boticek???
Myslim, ze Rozeta radila obkresleni nozicek, tak jsem to zkusila, ale donutit Anie stat chvilku v klidu, kdyz dole ji neco simra je asi prace pro dva… takze mate tip pro svobodnne matky??? :-)))) Ale neco jsem obkreslila, ale jako nozicka to nevypada. Ale aspon to snad naznaci delku nozicky… Jo a vadi, kdyz Anie porad peruje nozicku na spicku a pak zase na cele chodidlo? Myslim tim, kvuli botickam.. Da se podle toho take urcit kdy je cas na boticky??? A taky mi obcas krci prstiky na nozce, predevsim palecek. Ale nestoupa si na nej, jen ho krci… Ach jo, jsem nejaka bezradna… Ze mi poradite??? :-) prosim prosim…

Jinak Anie jsem vcera krmila prvne v jidelni zidlicce. Bylo to moc prima. V lehacce si uz porad sedala a navic ta jidleni zidlicka ma omyvatelny potah a tak tolik netrpi me nervy, kdyz vidim, jak to Anie tou umazanou rucickou vsude rozpatlava… Co mi ale dela je, ze jak ma povylezlou spicku sveho prvnihou zoubku (ktera je desnne ostra), tak se tim zoubkem vzdy zaseknne do lzicky, co ji dam do pusinky s jidlem a ja pak musim cukat, abych tu lzicku dostala zpet. Mam pocit, ze Anie proste prichazi na to, na co se daji pouzivat zoubky! :-) Je to moje sikulka.
Mimochodem, taky vasim detem konci nekdy jidlo i v nosni dirce??? Anie skoro porad, nebot se pri krmeni desne vrti a ja treba plne nalozenou lzicku vrazim Anie do nosu :-)))). TO jsem mama, co?

Karolino - hi hi, tak jsem te odhalila :-)))) ale je mile, zes na nas tak myslela :-)

Tak a ja si jdu lehout na koberec… Anie snad bude spokojene lezt a soupat si kolem me a ja si pri tom odpocinu…:-)

Pa

Hromix a Anie, 8m a 2d

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 05.05.05 09:44

Ahojky kočky!

Tak nám včera konečně došla autosedačka (tu malou za chvíli půjčujeme známým - rodí na konci května, i když bych si ji ještě nechala, protože když doma něco potřebuju udělat, tak je to super - protože když ji do ní uvážu - tak neuteče:o) - lehačku totiž nemám), tak se ji pokusím namontovat do auta, abychom odpo mohli s Evuchou a Matyldou vyrazit na nákupy!
Jinak dneska bylo dobré ráno. Zuzka spala do tří, kdy jsem ji nakojila, přenesla do pokojíčku do postýlky a - teď jak je ráno světlo - tak se znovu vzbudí mezi 5-6 - kdy si jí přenesu do naší postele lehnem si k sobě a spíme (obvykle cca do sedmi). Ale dnes jsem ji přenesla a už začala „hýkat", protože si myslela, že dostane prso (což jsem ovšem neplánovala, protože jedla před dvěma hodinama, že?) a když zjistila, že má jít spát - tak začala ječet. Vydržela jsem to půl hodiny a … dala. Ona se asi v ty tři moc nenajedla (jak to má člověk poznat, že?) a tak se chtěla „dorazit", protože normálně vydrží klidně od 2 až třeba do 8. Tak pak chrněla až do třičtvrtě na osm (táta zaspal, protože normálně máme místo budíku Zuzku…) a teď chrní zase.
Poslední dobou si taky oblíbila polohu na břiše. Hlavně když ji dávám spát (večer usíná na naší posteli), tak dělá hrdinku, že spát nebude. Tak leze, stoupá, hlavičkou jí únavou padá, až najednou spadne a je tuháč.
Taky jsem zrušila v obyváku konferenční stolek (celý skleněný s ostrýma hranama). Sice už ho měla zmáknutej, ale teď tam má místo něho zase krásnej špílplac.
A taky už jsem přestavěla velký kočár na sporťák - vypadá už tak „dospěle".
V pondělí se mi ozvali z Pampers - Fischer price a do poloviny června by mi mělo dojít odstrkovadlo za body z Pampers plenek - jupííí (další krám do baráku:o) hahaha) - ne,fakt se jsem ráda - dělám si srandu.

Kačica - tak jsem dělala ty jogurty z Hollandie. Dala jsem to na 7 hodin (ono se to pak automaticky vypne), jsou celkem dobrý, jen bych řekla, že mohli být hustší. Ale problém je, že Zuzce moc nejedou. Dnes snědla pár lžiček a pak nechtěla, tak jsem vytáhla Activii a tu slupla okamžitě (asi za 2 minuty…). Tak příště je zkusím udělat z Activie a jestli jí to nepojede, tak se na to vyprdnu. Taky mě napadlo, že jestli dáváš Betynce Holandii a ona ji nechce, zkusilas tu Activivi - třeba by jí šmakovala.

Holky z Brna - mám termíny na tu chatu na Svratce na Vysočině (je to firemní chata ČT). Myslím, že jsem se o tom bavili na srazíku, ale teď fakt nevím. Prostě jsou tam volné termíny buď delší 29.5.-5.6. nebo kratší 3.-5.6. Stojí to 120 Kč na osobu, takže včetně dítě 240 Kč. Jsou tam tři čtyřlůžáky, velká společenská místnost k telkou, krbem a místnost s kulečníkem, šipkama, pinecem a dvůr se zahradou a krbem. Kdyby se sehnalo aspoň 6 maminek, tak bychom ji měli celou pro sebe. Zatím se ozvala Evucha na ten kratší termín, tak jestli byste chtěli tak napište. Teda neplatí to jen pro brněnské holky, kdo byste chtěli tak se klidně přihlaste!!!

Marťoch - já teda vařím, protože Zuzka toho „sežere" dost, ale mě to vyloženě baví, dělat jí ty „šlichtičky". A s tou tvou s prominutím p*delí ti držím pěsti, já taky myslela, že už je to v poho!

Irina - tkaničky nám taky chutnají. A když píšeš o tom vašem „tatínkovi" je mi z toho smutno a zároveň bych ho nejraději kopla do p*dele, aby se už konečně probral a nebo si to konečně ujasnil, co chce!!!! Ach jo, přeju pevné nervy! Ať ti aspoň Irinka dělá co největší radost!

Miska - přeji, ať máte takové krásné období až do konce života!!!!!!!

Anka - přeji další krásně prospané noci!

A už nevím, co dál. PS. Deníček jsem ještě nečetla ani tyhle příspěvky v něm, tak příště,ju?
Mějte se nádherně!!!
Milena a Zuzanka (dnes 9-ti měsíční!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!)

 
Anonymní  05.05.05 10:06

Ahoj holky,
přečetla jsem Váš deníček i příspěvky a musím říct, že mě to strašně bavilo, a že jsem se u toho moc pobavila, doufám, že Vám nebude vadit, když se k Vám přidám. Často bych potřebovala něco konzultovat s lidmi, kteří mají momentálně stejné starosti s mimíském jako já. Máme bez 1 dne 9 měsíční holčičku Markétku, která je nádherná a super, ale po přečtení dovedností Vašich ratolestí se už nedivím včerejšímu vyjádření naší pí.Dr. o nešikovnosti, nebo spíše lenosti naší holčičky. Stále jsem byla přesvědčená, že je nej nej nej, jako správná mamina zahleděná do svého potomka, takže jsem nijak zvlášť nereagovala na to, že jsem se v odborných knihách dočetla, co všechno už by měla M. zvládnout. Protože jsem byla samozřejmě přesvědčená, že to v podstatě už umí, akorát mi to nějak nechce ukázat. Takže naše skóre je, nelezeme, neplazíme se, nesedneme si, ale zato krásně papáme a smějeme se na celé kolo, stejně tak jako se čertíme a děláme kraviny - prdění jazykem o rty apod. Neděláme ani pá pá, ani paci paci, ani táááák jsem veliká, zkrátka nic moc. Jediné co je perfektní je, že už od 4 m spinká od 19:00 do 7:00 vkuse. Na radu naší Dr. tedy teď holčičku trénuju jak můžu a nutím jí lézt i přes značný odpor. Protože když do 3 týdnů lézt nezačne, budeme muset na neurlogii pro nějaké cviky a na vyšetření. Není to zase taková katastrofa, ale byla bych ráda, kdyby jsme to my dvě zvládly samy.
Tak zatím ahoj Mirka - registrovala jsem se jako MZE, ale zatím mi to nějak nechodí.
Doufám, že se s Vámi budu moci dělit o své zážitky a strachy.

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 05.05.05 10:37

AHOJ MIRKO a MARKÉTKO!!!

Moc vás tady u nás v letních miminkách vítám. Je super, že se ještě někdo najde, kdo se chce přidat.
S těma dovednostma je to takový těžký. Holt každý mimi má své tempo a nic s tím nenaděláme.
Nás poslali na neurologii hned v začátku, protože Vašíček nechtěl pást koníčky a nakonec všechno dohnal.
Jinak nám určitě ještě napiš odkud jsi a vůbec tak nějak víc o sobě.

zatím zdraví
Dajka a Vašíček

 
mze
Povídálka 18 příspěvků 05.05.05 10:58

Tak tedy ještě pár info o nás. Jsme z Prahy - západ z takové malinké vesničky 12 km od Prahy. Mě bude v létě 30, jsem 4 ropky šťastně vdaná, za super manžu, který s námi mohl být až do teď doma, takže jsme si to období nejmenšího mimi společně bezva užili. Markétku jsme strašně chtěli a povedla se hned po dvou měsících. Už v těhotenství jsem na emimino často zašla pro rady a nápady, ale nějak jsem se nikdy neodhodlala napsat. Chodila jsem do práce a měla jsem psaní až nad hlavu. Ale abych byla upřímná, moc mi ty stránky pomohly, třeba ve chvíly, kdy se Markétka narodila- císařským řezem - a já jsem neměla mlíčko. Byla jsem z toho zdrcená a M. byla strašně hladová. Nakonec nám pomohla rada nějaké maminky, která psla v podstatě toto " i když není co, stále odstříkavejte a přikládejte" a měla pravdu do 7 dnů jsem měla mlíka tolik, že jsem naplnila nejenom hladové bříško naší holčičky ale i celý mrazák a teklo to ze mně, kudy jsem chodila. Od 7 měsíce už bohužel nekojíme, protože byl opět přechodný úbytek mléka a tak jsme " než se to rozjede" na:,–(ili Bebu Bifidus aktiv, a ta Markétce tak zachutnala, že už to prso nechtěla. V podstatě pak už jenom kousala a řavala u prsu. Zezačátku jsem ještě odstříkávala a cpala jí to z flaštičky, ale opět bez úspěchu. Dokonce to mléko nechtěla ani oslazené. Tak jsme se na to vyprdli. Teď už pije 200ml mléka ráno a večer, dopoledne svačinku - ovoce, v poledne maso-zeleninovou polévku (kuře, krůta), odpol. bílý jogurt, večer obilná kaše s ovocem.
Doufám, že jsou tyto informace o nás zatím postačující.
Moc zdravíme MaM

 
mze
Povídálka 18 příspěvků 05.05.05 11:03

Vlastně ještě pár info o Markétce - váží 9,83 kg, měří 76 cm, má 2 zuby dole, zelenohnědé oči, světle hnědé vlásky a krásný úsměv.

 
Anonymní  05.05.05 11:10

Ahojky,

jestli naše zatím spící zlobidýlko dovolí, zkusím něco napsat.

Cibulka- tchánovci jsou někdy fakt na odstřel, o mě si tchýně taky myslí, že jsem mírně střelená, ale nijak spolu nediskutujeme, jenom je to cítit.já mám teda ten přístup, že dost věcí odkejvu a apk si to stejně udělám po svým, což ona ví. je škoda času se tím moc zabývat, tak to prostě je a oni chtěj vpodstatě taky jen to nejlepší, jenom jinak.

očkování proti encefalitidě- nevím jestli jsem četla nebo to byl názor mojí dr., že očk. až tak ve dvou letech, že teď mají prckové toho očk.dost. asi taky záleží, kde čl.bude, já do toho zatím teda nejdu.

Any- mrzí mě to stím ekzémem, jen mě ještě napadá, jestli to třeba není zhoršené i vysuením po bazénu, třeba kdybyste používali něco víc mastného, u nás je v bazénu teda trochu chloru a Tomík bývá vysušenej dost. a co jste používali za ty plínky?

Hromix- přeju ať dietka zabere a jseš brzo o.k., s chozením bohužel neporadím, do takovýchto činností se zatím nepouštíme

Mirka- vítám tě, a můžu tě uklidnit, fakt není dobrý děti srovnávat, Tomášek se začal plazit v 7,5 , neleze, nesedí. papa dělal asi týden, pak ho to přestalo bavit. paci paci to už vůbec nesnáší a do ničeho jinýho se zatím nepouští.ze slabik umíme babu a jinak stále vede huuu. tak to jen pro uklidnění. bavili jsme se o tom na plavání a byla tam mamina co má druhý dítě a ta se jenom smála, ať jsem vklidu a neřeším to. samozřejmě se snažím zpívat, říkanky atd., ne že bych ho nechávala napospas, ale tyhle věci ho mo nebaví:( ještě k tomu lezení- pořád jsme lákali a nic, a potom začalo fungovat dát věc přímo před nos a pak ucuknout, ale je jasný, že svalíky a nerv.soustava už na to museli být připravený.
no mimo jiný jsem se taky trošku uklidnila že nejsme jediný, kdo nedělá paci paci. ani mi tak nejde o to, co dělá nebo nedělá, ale spíš jestli já nedělám něco blbě, každopádně se snažím.
a ještě jak se jmenuje holčička? jinak další ti asi napíše Kačica

Milena- my jsme teď začali používat stolek jako hračku, máme ho přiraženej ke gauči a Tomík na něj leze, zkoumá a tak

Naposledy jsme byli na plavání s jinou skupinkou jako náhrada a při potápění jsm e měli děti pustit a čekat co budou dělat. poprvý jsem tomáška viděla zepředu, tak mě překvapilo, že má otevřený oči.No a tak tam visel ve vodě s otevřenýma kukadlama a nedělal nic:) , takže jsem ho vytáhla.Při dalším pokusu jsem ho tam nechala trochu dýl, nejdřív zase nic, pak sebou začal zběsile mrskat a trošku jsem to asi přepískal, protože se trochu napil, ale pak už tobylo dobrý.

A abych nezapoměla-Máme prvního zubáka-vlevo nahoře.

Rea a Tomášek 8,5měs.

 
Anonymní  05.05.05 11:36

Ahojky všechny mamči i mimča,
jak jsem slíbila, že se ted občas juknu abych byla v obraze, tak zatím se to daří. Davídek právě spinká a já tedy můžu napsat. Venku pěkně prší a tak vyhlídky na dnešní odpoledne nejsou zrovna růžové. My jsme s Dádou zvyklí být venku tak od 14h až do večera. Což v tomhle počasí nejde. Spravím si alespoň chuť psaním vám.

Chci vám říci, že nová deska do chůvičky už dorazila a od toho čtvrtka nebyl žádný poplach - ťuk, ťuk, ťuk. Pevně věřím, že to byly jen plané poplachy. Jinak ale moc děkuji všem, co jste se mi k monitoru nějakým způsobem vyjádřili.

REA - hlavně tobě děkuji za ochotu, mi nabídnou k oskoušení váš monitor. Jsi strašně hodná, to bych vůbec nečekala, že mi bude chtít někdo pomoci i tímto způsobem. Moc si toho Reo vážím. Teď když už nová podložka dorazila, zatím si ho půjčovat nebudu, ale ještě jednou děkuji.

ROZETA - tobě děkuji za typ na ty slovenské stránky. Jak jsem si je poslala z práce domů, hned večer jsem je hltala. A moc mě potěšilo, že nemám tento problém sama a zárobeň uklidnilo, že i jiní zažili plané poplachy a tak v tom nejsem sama a nutně to tedy neznamená, že Davídkovi něco je.

SRAZÍK - ráda bych se zůčastnila srazíku 11. ale máme poslední plavání. Tak doufám, že mi neunikne ten další. Doufám, že nás vezmete mezi sebe, jelikož od odchodu na MD jsem sem moc nepsala (spíš vůbec) a tak jsem ještě na žádném nebyla. Jak často je děláte? Ikdyž jsem na nich nebyla, fotky z nich jsem v galerii viděla.

Minule jsem také slíbila, že napíšu, jak jsem se zase ocitla v práci. Tak je stručně. Kamarádka, co nastoupila po mě se moc neujala. Bylo to oboustranné a tak se rozhodla dát výpověď. Místo ní přijali jinou paní a ta se nelíbila a její pracovní nasazení prý tak horké nebylo a tak se rozhodli ukončit smlouvu oni a pak za mnou přišli, že už nikoho nechtějí shánět, jestli bych nechtěla jednou týdně docházet, s tím, že podmínky (jako který den přijdu, jestli ráno, či odpoledne - podle směn manžela........... ) si určuji já, vzhledem k Davídkovi - aby na tom nebyl bit. Tak jsem přijala a celkem nám to vyhovuje a nějaká ta koruna k mateřské se taky hodí. Chodím už od listopadu a to bylo Dádovi teprve 4m., tak jsem odjížděla domů na kojení a zpět. Práce není daleko a tak se to dalo. Teď už je to lepší. Kojím jen ráno, večer a noci - neustále 4 - 5×. Zatím ani vedení se necuká a dodržují to, co jsme si dohodli. Také dto bodlo, když manžel 6m marodil - byl na operaci kolena, tak měl takovou menší mateřskou se mnou. Teď už ale juchá v práci.

Napsala jsem vám toho hodně, tak snad vás nenudím. Mějte se všichni moc a moc hezky a vaše miminka také.

Pa Kamia a Davídek (dnes přesně 9m)

 
Anonymní  05.05.05 12:15

ahojky,

tak já ještě jednou, pro změnu kojíme…

mirka- omlouvám, pak jsem si všimla, že máš markétku, navíc přibylo i něco o tobě.je super, že jste mohli být všichni doma, to bych taky brala, ale se 100pr.náhradou­ platu

any- ještě k ekzému, možná ti to pomůže.tomík měl od nar.dost suchou kůži, je to střídavě oblačo, ted se nám dost osvědčil vitela krém,je hypoalerg., neparfemovaný

karolinka- díky za deníček, pěkně jsem si početla, tomška baví kostičky, s míčkem hrajem dost často babyfotbal, ted i docela knížečky a asi budeme muset koupit auto na setrvačník- máme takovou stonožku na kolečkách, před chvíli si s ní začal posouvat dopředu a dozadu a to autíčko by mu i jelo.

tak o to už je od nás dneska fakt vše, mějte se,
rea a tomík

 
mze
Povídálka 18 příspěvků 05.05.05 15:11

Ahoj holky,
nějak jsem se tady dnes rozepsala, ale ještě než to definitivně vypnu, chtěla jsem Vám všem moc poděkovat za vřelé přijetí a jistou dávku uklidnění, že je vše OK. Jestli to někoho zajímá, tak jsem dala do fotogalerie naší fotku.
Ještě jsem se chtěla zeptat, jaké kukuřičné křupinky to mrňatům dáváte? Já jsem Markétce zatím dala takové ty dětské sušenky, docela jí jedou, ale vždycky si ukousne moc veliký kus a ten se snaží spolknout, takže to obvykle končí tím, že se nejdřív hrozně tváří a pak to ze sebe vyklopí, v lepším případě to v ní zůstane, ale zbytek sůšy rozdrtí a rozpatlá všude, kam až dosáhne.
Tak Pa Mirka a Markétka

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 05.05.05 15:16

Ahoj holky,
tak se zase dostavam konecne k pocitaci. Betka na chvili snad vytuhla, dneska vubec nespala.
Jinak se mame celkem fajn, zada uz jsou lepsi. Vcera jsem si taky nechala zapsat Betku do pasu. No lidi tam bylo jak psu, takze projet s kocarem znamenalo prejet nekolikery nohy, to jsem si tak rikala, ze by se mi hodil zvonek, abych nemusela furt opakovat dokola s dovolenim. Navic pak zacal prisernej slejvak, takze jsem byla mokra jako mys, Betka mela samo plastenku.

KAROLINKA - super denicek, na nas strasne sedi to hrani se starsima detma, kdyz se Betka mezi ne dostane, zari jako slunicko. Taky s tim pohlavim to asi bude pravda, vcera ve cviceni lezla po Daneckovi od Petry takovym zpusobem, nastesti on le zvyklej od psa, tak si to nechal libit :-)
A dneska jsme se na joze potkaly s Evuchou a matylda naopak vyjel po Betce a zezadu na ni zkousel takovy pohyby, ze jsme se vsechny maminy zacaly smat.

DAJKA - to jako popisujes realne zive dite??? Ne vazne, moc ti to preju, ty si to zase vybiras bohuzel jinka, tak musim mit aspon hodnouckeho Vasika, abyste to zvladli. je fajn, ze se zase ozyvas casteji.

CIBULKA - no tchani jsou vidim, neverending story :-( o Betcinych pokusech na opacnem pohlavi jsem psala vyse :-) Tam do te obory taky obcas chodiem, je tam moc pekna prochazka. Jo a taky jsem se divala u bati na ty boticky, co mate a pro holcicky je maji oranzove, tak do nich asi pujdeme, jsou fakt super.

ANY - to je smula s tim ekzemem a jake mate plinky? Me se Betla osypala po Huggies, ale jen jednou.

EVUCHA - teda Matylda a jeste smecka psu?? To ses teda dobra, me staci to jedno lvice :-)

Po dlouhe dobe pridavam jeden fajn receptik, sand ho poslu i v seznamku, zalezi, kdy se Betka zvbudi.

KUKURICNE PLACICKY

140 g polohrube mouky, 2 vajicka, sul, trosku cukru, deci mlika, 1 plechovka kukurice a jarni cibulka (s malym c :-)

Smichate vsechno krome kukurice a cibulky a nechate chvili odpocionout, pak vmichate okapanou kukurici a pokrajenou cibulku. Smazite na oleji male placiocky dozlatova. Jeto hotove natosup a hodne syte. Da se to jist jen tak nebo s kecupem, nebo propadne s nejakym masem nebo zeleninou. Doboru chut!

Mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 05.05.05 15:35

Jejda, vy jsete se rozepsaly :-) Nez jsem to od rana stihla dopsat a poslat pribylo spousta komentaru, takez jeste:

MIRKA - vitej u nas, jestli mi na SZ posles tvuj mail, poslu ti seznamek vsech letnich miminek a neco o nic a receptiky, ktere si tady cas od casu piseme
Krupky kupuju ve zdrave vyzivve, jsou to kukuricne krupky natural, maji je skoro vsude a kdyz se zeptas, urcite ti poradi

MILENA - to je fajn, ze se jogurty povedly, ja jsem Betce zkousela vsechny mozne jogirty, ale nechutnal ji ani jeden :-(
Na tu sedacku jsem zvedava, priste na sraziku ti ji zkouknu. Domluvim se s Risou a dam vedet, ktery termin, se nam hodi vic. Jeste dotazka, jedete jen mamniny, nebo i nejaci tatkove? Risa rpojevil zajem, ale zas aby tam byl jedinej chlap??
A gratulujeme Zuzce k vyroci!!

REA - gratulujeme k zoubku, my porad nic

KAMILA - a jak to dopadlo s tou tvoji sefovou, vim, zes s ni mela tehdy nejake neprijemnosti. No v kazdem pripade je fajn, ze jsi tam spokojena. Vim o hodne mamkach, ktere chodi treba 1× tydne do prace, ze Petit :-)

Mejte se fajn
Kacica + Betynka

 
Karkule
Kecalka 333 příspěvků 05.05.05 16:46

AHOJ HOLKY, po týdnu se opět hlásím,deníček jsem četla ,dokonce i komentáře,ale nemám přečtený asi měsíc dozadu,snad to někdy dočtu ( co kdyby mi uteklo něco důležitého,že jo ? ).
Takže nejprve něco o nás.V úterý jsme byli na 8 měsíční prohlídce,dostali jsme očkování na obrnu,tentokrát už ho nevyblinkal.Máme 8,45 kg a 76 cm.Jen se doktorce pořád zdá,že má Marťa velkou hlavu ,má 46 cm,tak jsem se chtěla zeptat našeho lékařského konzília - Petro,Cibulko a další - jak velké hlavičky mají Vaši klučíci ? Taky se jí zdá,že mu prokluzuje do bříška jedno varlátko ( manželovi to dělá dodnes,tak jí to prý mám vyřídit ).No prostě jsem nebyla z návštěvy u paní doktorky zrovna nadšená,tak jestli by jste mi mohly napsat,jak na tom jsou Vaši kluci ( ne manželé ) ? Jinak je už dost šikovný,začíná lézt,je to legrace,holky mi takhle nelezly ani jedna.Dělá paci,paci a někdy i jak je veliký.Ví kde je kočka,chodí nám mńoukat na balkon,tak tam na sebe přes sklo koukaj.Posledně jsem psala,jak pěkně baští,tak to už samozřejmě není pravda.Teď jí jenom večer kaši a jinak od všeho jen pár lžiček.Minulý týden se v noci dvakrát budil na kojení,teď zase spí až do rána.Pokaždý,když něco napíšu,tak už to druhý den je upně jinak,ach jo .

Vítám novou mamku MIRKU s MARKÉTKOU - v porodnici s námi byla taky Markétka,moc pěkný jméno,ale při tom se moc nedává.A nic si nedělej z toho,že ještě neleze,jak jsem psala,taky jsem z doktorky docela zmatená.A naše Klárka vůbec nelezla,ta se v kočárku rovnou přitáhla do sedu a pak se postavila a od 10 měsíců lítala,jak čamrda.

MILENO - do SVRATKY to mám asi 20 km,takže pokud pojedete,tak bych se k Vám klidně přidala nebo bych se aspoň přijela podívat,jestli by to nevadilo.Tak Vám závidím ty srazíky,já nemám vůbec nikoho s kým bych si tu pokecala.Chodím ven pořád sama a moc mě to nebaví.

No malý buřič se mi vzbudil,tak já zas musím jít.Mějte se hezky,všechny Vás zdravíme VLAĎKA a MARTÍNEK ,8 měsíců

 
mze
Povídálka 18 příspěvků 05.05.05 19:24

Milá Vlaďko,
moc děkuji za přivítání ve Vaší diskuzi a za uklidnění. Asi jsem sem měla začít lozit dřív, určitě by mi ubylo dost nejistot. Fakt je, že je to s těma doktorama celkem složité. Sice je ta naše strašně hodná, ale její rady typu, teď už můžete (Markétka) jíst vše kromě uzenin, jsem brala s rezervou rovnou a raději se držím literatury, ale stejně vždycky červíček hlodá.
Takže ještě jednou díky.
PS: Abych řekla pravdu, zdá se mi, že se Markétka jakoby začíná víc snažit, dnes na mě celý den dělala kuk a jak je veliká. Najednou jí to šlo a hrozně jí to bavilo, tak doufám, že mi nechtěla jenom zlepšit náladu. Uvidíme zítra, jestli si to bude pamatovat.
S pozdravem Mirka a Markétka - zítra 9m

 
Anonymní  05.05.05 20:45

VLAĎKA - pozri na www.mamaaja.sk, tam máš na lavej strane Pomocky a v nich vypocty vahy a vysky. 8 mesacny chlapec ma v priemere 71cm, 8,6 kg a 45,5 cm obvod hlavy. Podla mna ste uplne v pohode, len Martínek je dlhší a trošku chudší oproti priemeru a tak sa jeho hlavička oproti telu asi zdá vacsia. Ale podla mna uplne zodpoveda priemeru.

Rozeta

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 05.05.05 20:53

Ahojky…

Tak jsem dnes psychicky nevydrzela a jelikoz Anie odpoledne desne "zlobila” a nebylo s ni k vydrzeni a mne se udelalo trochu lip, tak jsme sly koupit prvni boticky. Obchod s detskymi botickami mame hned pred domem (mimochodem vite o nejakem jinem v Praze krom Bati???) a tak nase prochazka venku trvala asi 2 minuty tam a 2 zpatky, ale v obchode jsme ztravily tri ctvrte hodiny. Zjistila jsem, ze Anicka ma nozku jako Popelka, pry tu nejmensi velikost 11a ½. Nakonec jsem vybrala kotnickovy botky s zirafou :-), ktere sice nemaji nejak uzasnou barvu, ale jsou super mekke a maji v kuzi mistama dirky a tak si myslim, ze je to dobry na doma, ze se v tom Anie budou treba min potit nozicky… Takze premieru mame za sebou, ale doma me cekalo prekvapeni, kdyz Anie si v tech botickach skoro vubec nestoupala, nejak ji to neslo a pak taky dost osklive zakopla… taky si stoupala nohou na nohu (resp. na botu) a nevedela jak z toho ven, no byla z tech botek doma nestastna a tak budeme muset postupne trenovat. Budu rada, kdyz napisete, jaka vase prvni chvile s botickama probihali u vas!!! :-)

Vladko - tak jsi mi pripomnela, ze me zase Dr. vystrasila pri 8mi-mesicni kontrole, ze Anie nejak nereaguje na prave ucho - cehoz jsem si nekolikrat vsimla i doma…:-(((( tak to pry jeste vyzkousime priste… az jsem z toho uronila u Dr. slzu… takze chapu, ze I ty jsi smutna, ze se objevilo neco, co znervoznuje… drzim pesti!!!!

Kamilo - prazsky srazik se kona jednou mesicne, vzdy druhou stredu v mesici. Urcite te mezi nami uvitame, jen doufam, ze s teplejsim pocasim neklesne ucast…

Zagy - taky uz ses dlouho neozvala… kde jsi??? A dorazis na srazik??? A co Hepka, Zuzana,…??? Anko s tebou snad muzeme pocitat, vid? :-) A na tebe se Reo tesim, ze te poznam!!! :-) Gabika uz mozna nedorazi, ted nekdy se uz stehuji na leto pryc z Prahy… tak uvidime…

Reo, Mirko - tak Anie dela paci paci, jen kdyz ji nasilim pleskam rukama, nejak se ji to znelibilo, ze me necha plesknout max 3krat a pak ze vzteka a nechce dal asi delat saska… pa pa taky neumi. Ale dnes se naucila hooodne a zretelne rikat mamamamama a nenenenene. :-) tak mam radost! Jo a Anie rozhodne na nic neukazuje kde co je :-(

Mirko - tak jeste jednou vitej! Je fajn, ze mas chut se k nam pridat a pripadne se i podelit o radosti ale i problemky s Marketkou… zda se mi uzasny, ze se u nas v denicku skoro zadna jmena miminek nevyskytuji dvakrat a pritom se mi zdaji fakt vsechna moc hezka a napadita…:-) Jinak snad se Marketka sama casem "rozleze” :-) a pak budes koukat, jake bude delat pokroky rychle ze dne na den!!!

Tak zatim pa

Hromix a Anie

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 05.05.05 21:28

Ahoj mamči,

tak jsem pořád nastydlej marod. Ale dnes to bylo prima, protože taťka byl skoro celej den s náma, a tak jsem mohla dost odpočívat a hlavně smrkat, kdy potřebuju. Blbý je, že než šla Eli spát, naměřila jsem jí 37,8 (po odečtu). Tak jsem jí radši dala Paralen. Doufám, že z toho nic nebude. Zítra máme jít na obrnu, tak tam budu muset ráno zavolat, že nepřijdem.

Dnes jsem poprvé zkoušela uvařit k obědu jídlo, které by bylo pro celou rodinu. Podusila jsem mrkev s cuketkou a uvařila k tomu rýži. (Já a Kuba jsem k tomu měli teda ještě vepřovej stejk :). Byla to mňamka. Eli měla poprvé rýži (kvůli zácpě jsem ji zatím nedávala). Chutnala jí, ale zjistila jsem, že nerozmixovaná je na ní moc velká. Jsem zvědavá, jak nám časem půjde kousání větších kousků. Jak to jde vám?
Jinak zkouším teď Elišce dávat do všeho kukuřičné křupky :). Ona s tím baští všechno. Dnes odpoledne jsem jí je dala do jogurtu :). Vzhledem k tomu, jak jí nejede ovoce, možná jí to dám i do ovoce :).

Mám radost, že Eliška v poslední době hodně říká máma (teda v jejím podání je to „ma ma ma ma ma“ :). Pá pá dělá jen občas a to jen ukazováčkem :). Jak je veliká nám šlo jen jeden den, za to skvěle se sama schovává třeba za tričko a vykukuje a strašně se směje, když udělám „kuk“.

Hromix - Poslal jsem ti SZ. A ještě jednou přeju rychlé uzdravení.
K těm botičkám - myslím, že můžeš ještě chvilku počkat. Doporučuje se dávat ve chvíli, kdy se dítě začíná pouštět opory. Já osobně mám takovou pomůcku: když mám Eli v náručí a pak jí dávám na zem, zkouším jí dát do stoje. Zatím si ale automaticky kleká. Až ve stoji zůstane, tak je ten čas. Myslím, že dokud dítě ještě dost leze, botičky by mu asi překážely. Ale nejsem ortoped…
Jejky, než jsem to odeslala, tak jste nakoupily :).
Papání má Eli taky až v nose. Někdy dokonce v uších a očích. Ach moje nervy…

Milysek - Eliška v poslední době vstává podle plotu. Občas v půl šesté, dnes v půl osmé. Na břiše usnula snad jedinkrát. Jinak když se ocitne kolenama dolu, hned začne lézt a vstávat. Při tom by se v té poloze mohla krásně vyprdět :).

MZE - Taky tě vítám! Jsem moc ráda, že ses připojila. Zrovna jsem si říkala, že v poslední době ubívá stálých návštěvnic, tak nás aspoň posílíš.

Kamila - Jsem moc ráda, že ty problémy s chůvičkou jsou pryč. Asi se ti dost ulevilo. Tak přeju už jen samé klidné noci.

Tak já už končím. Mějte se krásně a buďte zdraví.

Karolinka a Eliška (9m + 3d)

 
petit
Kecalka 337 příspěvků 05.05.05 22:03

Ahojky holky!

Tak se nám počasí pokazilo, což nám mírně brzdí stavební práce, tak ušetřený čas využívám na emimino.U nás nic dramaticky nového. Stále nelezeme ( to je jako odpověď pro Mirku), plazí se sice jako drak, ale kolínka má asi moc citlivá. Jinak je čímdál tím větší lumpák, a když se na mne zazubí ( už 6 zuby), tak bych mu odpustila všechno na světě, a samou láskou ho sežrala. Nebo, když mi sedí na klíně, obejme mne a přitiskne se tvářičkou na prsa, to jsou nejšťastnější chvilky v mém životě. Netušila jsem, že mateřská láska je tak silná emoce! Už vím co to znamená,že by matka pro dítě obětovala cokoliv i život.

Milena - na srazík bych jela hned, ale 4.6. máme rodinou oslavu. Ale pokud nakonec pojedete, určitě bych se přijela aspoň podívat. A co myslíš tím odstrkovadlem za Pampersky? Já mám to hudební chodítko, a připadalo mi jako hrozná blbost ( a to ho prodávají za 1500,0 !!!). Protože jsme ho neměli kam schovat, před 14 dny jsem ho dala Danečkovi na hraní ( ne na chození), a ten je z něj nadšen. Už 2 týdny je to nejoblíbenější hračka. Rychle přišel na to, jak se spouští melodie, a líbí se mu všechna ta hejblata. A navíc: melodie se dají vypnout!! ( holt rodiče „friendly" hračka.

Rea - mi to v plavání děláme taky - pod vodou se dítě na chvilku pustí a pak chytne. Daneček je vodomil, tak ho vždycky chvilku nechám, a on je schopen se sám vyhrabat až na hladinu. Pravda stylem evidentně odkoukaným od našeho psa. Taky většina dětí se nechává od maminek spokojeně nosit, jen Daneček se mi neustále snaží někam „uplavat" . V klidu je jen když leží na zádech na hladině - to miluje.

Mirka - hurá, už není Daneček největší lenoch z celého deníčku! Teď už bez legrace, moc Tě vítám, deníček potřebuje novou krev! Pokud se malá aspoň bez potíží otáčí na bříško a záda, na obě strany, zůstala bych ještě v klidu, jen bych se ji snažila hračkami, hrou ( event. cvičením na baloně) lákat k větší aktivitě. A pokud se nic dít nebude, určitě běž na neurologii, cvičit Vojtovu metodu není žádná tragedie, a nejlepší výsledky má u těch nejmenších. A ty výsledky jsou opravdu často velmi dramatické a rychlé. Ničeho se neboj, vývoj dětí nejsou závody, a každé potřebuje svůj čas. Docela pěkná knížka je od prof. Matějčka ( psychologa) o vývoji dítěte do 6 let - třeba by ti pomohla.

Kamila - taky chodím do práce - na 1 den od ledna ( teď už na 1,5) a je to bezva. Moc mi to psychicky pomáhá, a o to víc si pak užívám toho mateřství. Samozřejmě nejdůležitější je babička - bez ní by to nešlo ( tímto se zastávám tchýní!!!)

Vlaďka - Chceš říct tak malou hlavičku - jen 46 cm, my máme 49-50 cm (kvůli době jsem šla už spícímu Danečkovi měřit hlavičku.). Když byl maličký, taky mu varlátka někdy zalézala - teď už to nevidívám ( to víš profesionální deformace - musím všechno hlídat). Určitě bych to sledovala - pokud zůstává varlátko v dutině břišní - netvoří se v něm spermie - nebo nekvalitní. Musíme přece včas myslet na vnoučata.

No to jsem se rozjela. Nyní ještě poslední výzva - co dělá náš jmenovec ( Schamko), jak se vede Danušce ( kristy), ještě pořád dáváš látkové pleny , co Lucije, Zuzana, Ajka ( jak bojujete s ekzémem) a co naše jediná dvojčátka ( keiko) a další co si honem nevzpomenu. Doufám, že občas náš deníček přelítnete - a kdyby aspoň jednou za týden malý kousíček informací - nemusíte reagovat na naše příspěvky, stačí jen pár řádku o tom jak žijete.
Ahojky Petra + Daneček ( 9 a půl)

 
Anonymní  05.05.05 22:10

Ahojky,

Dnešný deň stál za to. Najprv som zistila, že nejde PC - manžel večer zistil, že v noci vypli niekoľkokrát prúd a v počítači asi preto vybuchol kondenzátor. Potom som si našla na mobile neprijaté 2 hovory zo škôlky, hneď ma napadlo, že mi volajú kvôli kiahňam (neštoviciam). Učiteľka ma však ukľudnila, že ich malo len to prvé dievča, čo nebolo v kontakte s ostatnými deťmi a ostatní sú zdraví. Dokonca preložili aj besiedku ku dňu matiek na deň, keď ešte nebudeme v Londýne a tak má malá prísť a naučiť sa básničky a vyrobiť darček :-). Veľmi sme sa tešili, ja aj malá. Dohodli sme sa, že zajtra pôjde do škôlky. Pol hodinu nato volala zase učiteľka, že práve jedno dievča odviezli zo škôlky s kiahňami. Vraj pred dvoma týždňami bola na návšteve u toho prvého chorého. Tým pádom je jasné, že v škôlke sú kiahne. Malú by to nemalo chytiť, tým že bola tento týždeň doma, nemala to ako dostať (iba ak v autobuse, obchode…). Tak za dva týždne možno čakať v škôlke epidémiu (to už by sme mali byť naspäť z Londýna, dovtedy dúfam zdraví). Neviem, čo mám robiť - či obe deti potom naschvál nakaziť, nech už majú pokoj alebo nie. Navyše manžel tvrdí, že ich ešte tiež nemal a pri dospelých je to nebezpečné…

Krištof by strašne rád chodil za ruky, no dovolím mu to len občas. Tak si vymyslel inú zábavu, tlačí pred sebou stoličku :-) a prejde tak veľký kus. Dosť veľa vecí pozabúdal, zase urobil akoby krok späť, aj v psychickej aj fyzickej oblasti. Ako vinníka podozrievam zase očkovanie, mám pocit, že je to tak vždy. Ale naučil sa „aký bude veľký„. Len som ho to učila tak, že som mu držala ruky a dvíhala jeho rúčky. A on to tak pochopil:-) - keď sa spýtam „aký budeš veľký?“ - chytí moje ruky a dvíha ich nad svoju hlavu :-).
Včera zase zaspal „sám“, nakojil sa, otočil, hodil na bruško do relaxačnej polohy a zaspal vedľa mňa. Ale posledné dni sme bojovali s každým uspávaním, buď bol už preťažený alebo to bolo z toho, že chcel všetko vidieť a silou vôle sa držal hore. Dnes našťastie zaspal skoro hneď, ale pri kojení.

DENNÍČEK - inšpiratívny, veľa vecí aj robíme. Krištofka ešte baví zapínať nočnú lampu u malej, má taký povrázok, za ktorý sa ťahá. On to stále vypína a zapína. Potom má rád také vyskakovacie zvieratká, čo treba zatĺkať naspäť, búranie kociek, lyžičky v pohári… Najradšej ale „číta" - pozeráme zvieratká a napodobňujeme (pri tom väčšinou zvládam internet :-)). Najviac sa smeje havkovi (to aj naozajstnému), opici, pri vtáčikovi a zajacovi je trochu nesvoj, to sa mu až tak nepáči :-).

OHMATÁVANIE DETÍ - pri Krištofkovi ani pri malej, kým bola v tomto veku, som to veľmi nezažila, málo som cestovala verejnou dopravou. Občas im niekto chytal ruky, to mi vadilo. Ale neskôr som si s malou užila, ona mala taký anjelikovský kukuč, modré oči, zvlnené blond vlasy, pôsobila veľmi nežne. Takže to lákalo dospelých aj deti ju hladkať apod. Lenže ona bola do asi 2,5 roka nesmierne bojazlivá. Takže sa stávalo, že k nej pribehlo dieťa, pohladkalo ju alebo začalo bozkávať a ona spustila strašný rev a nedala sa ukľudniť. Alebo si :,-(la v obchode na podlahu, hlavu na zem ako pštros a nechcela sa 5 minút pohnúť a to len preto, že sa jej prihovorila predavačka :-). Neskôr bol zase problém, že ju skoro stále niekto obdarúval. Napr. úplne cudzí chlap v obchode jej kúpil lízatko apod. Raz sa nám to v jeden týždeň stalo trikrát. Ja som vždy odmietala, ale mi to bolo aj blbé, tak sme to nakoniec zobrali. Len som sa desila, že jej musím vysvetliť, aby si nič nebrala od cudzích pánov bez môjho dovolenia :-(.

Rozeta a Krištofko cca 9,5m.

 
Anonymní  05.05.05 22:18

Ahojte dievcata,

pozdravujem Vas vsetky z TAmpy Bay, uz sme opustili nas docasny domov a vsetko uz je zbalene a teraz len cestujeme, dnes sme 120 km presli kvoli netu, lebo sme potrebovali sa dostat na nase ucty na nete, tak bolo veselo. Mam chvilinku a tak vam tukam, aby ste vedeli ze na vas myslim.

Vidim, ze je novy dennicek ale opat nestiham ho ani citat a nie je tu ani tlaciaren, aby som si ho vytlacila, tak si to nechavam na domov.

Jooojjj uz nech som doma, ani neviete ako si zelam, aby mi to rychlo ubehlo, ale este ma tu caka vela veci, co musim vyriesit a dat do poriadku.

Vsetkym velka pusa zo slnecnej Floridy

Miska

 
petit
Kecalka 337 příspěvků 05.05.05 22:22

Ještě dodatek pro Hromix!
nechci Tě strašit, ale já bych byla s botičkami opatrná. Moje kamarádka koupila svému 11 měsíčnímu synovi botičky, ten se v nich postavil, udělal 2 kroky a zakopl si o nohu a způsobil si zlomeninu v místě horní hrany botky ( tak jak to mívají lyžaři o lyžáky). A ještě na ně v dětské nemocnici poštvali sociálku, aby přešetřili, jestli chudáčka netýrají. A představ si ty naše zkoumavé divochy se sádrou na celé nožičce! Sundal si ji celkem 3×, než se mu nožička zhojila!
Z toho já jsem si odnesla poučení, že na botičky na chození je čas, až bude dítě v chození hodně jisté.

Ještě jednou ahojky
Petra + Daneček.

 
Anonymní  05.05.05 22:58

Pokračujem, čertík zatiaľ spí :-).

PETIT - ako si písala o Danečkovi a miešačke, napadlo ma, ako sme stavali my :-). Malá stála na ulici a točila sa na mieste, ale neskúšala ako sa jej točí suknička… Vykrikovala: „aha, ja som miešačka :-)“. Tu u nás stavia celá ulica a minule prišlo k nám na piesok susedovie dievčatko, asi 5 ročné. Niečo miešalo v kýbliku, myslela som, že „varí“. No ona robila „betón“ :-).

HROMIX - topánočky ešte malý nenosí, asi by podľa kritérií Karolínky ale mal… Dala som mu ich len raz na prechádzke a veľmi mu vadili. To boli také po malej, len kvôli ochráneniu nožičiek, no bol nespokojný a to ešte ani neskúšal v nich stáť :-(.
Ešte k tomu kartónovému meraniu - mne to pomáhalo skôr pri určovaní šírky topánok, ale je pravda, že som malej obkresľovala nohu neskôr. Napadlo ma, že nekľudnému dieťatku by sa dal urobiť otlačok nohy farbou na kartón a vystrihnúť ten.

PAMPERS akcia - kočky, zistila som, že mám asi 30 bodov z obalov a možno zneužijem českú súťaž na obohatenie sa o dve hračky :-). Len chcem vedieť, ako vám to doručili. Počula som, že vždy volá poslíček a treba dobehnúť domov. My to chceme poslať na adresu kamaráta, ale ten je manažér, neviem si predstaviť ako ho odvolávajú kvôli našej hračke :-). Alebo sme rozmýšlali dať adresu firmy, no netuším či je to možné. Ale bolo by mi ľúto to nevyužiť, keď poctivo kupujeme len Pampersky…

MIRKA - aj ja Ťa vítam, s tým vývojom Markétky (inak super meno :-)) sa nestresuj. Písala si, čo nerobí, napíš, čo robí :-).Chytá hračky, pretáča sa, skúša sa dostať na štyri? Nedávali ste ju náhodou sedieť? Takéto deti sa niekedy menej snažia, lebo im vyhovuje, že ich mamina po:,–(í :-). Inak deti by mali začať loziť tak do konca 9.-10. mesiaca, ešte máte čas:-).

VĽAĎKA - o hlavičke som písala, teraz zase mňa zneistila Petit :-), Krištofko mal v 9m. cca 46 cm. Ale pozri na tú stránku, tam to sedí aj Martínkovi aj Krištofkovi :-). „Varlátko“ Krištofkovi nikdy neputovalo do bruška.

KAROLÍNKA - ja sa snažím teraz tiež variť aspoň časť obeda hromadne, minule brokolicu, predtým som už riskla aj fazuľu …, Krištofa bruško nikdy nebolelo.

Ešte k hromadnému obdivu mojej trpezlivosti s Krištofkovým sebakŕmením :-). No ja pravdupovediac tiež trpím, ale sú to zmiešané pocity. Na jednej strane utrpenie, na druhej som strašne hrdá, ako krásne pracuje s lyžičkou. Naozaj - správne ju drží, naberie, dá si do pusy.. Ale zatiaľ sa kŕmil len trikrát, hneď potom putoval od vane. Manžel dokonca dostal príkaz dať si dole tričko, predtým než ho vyberie zo stoličky :-). Ja ho vždy vyberám zozadu, tak aby ma neupatlal :-). Dnes som použila radu od Zuzany a kŕmil sa síce sám, ale len malým množstvom a ja som mu zatiaľ pchala do úst jedlo druhou lyžičkou (mmch mal kašu z ovsených vločiek rozvarených vo vode s banánom). Takže tiež trpím, ale zase nejak sa to jedenie naučiť musí a aspoň sa chvíľu zabaví…

OČKOVANIE PROTI ENCEFALITIDE - to som riešila už pri malej, zvažovala som riziká nákazy lymskou boreliózou a kliešťovou encefalitídou a riziká samotného očkovania. Zistila som, že v SR je výskyt encefalitídy cca 14,2 prípadov na 100 000 obyvateľov. Čiže riziko, že ju niekto z nás dostane je 0,0142%. Z tých ľudí, čo ochorejú, okrem toho zomiera 1-2% a cca 6% má trvalé následky, čiže choroba ešte neznamená hneď to najhoršie. Najmenší výskyt choroby je v Bratislavskom a Žilinskom kraji - v Braislavskom žijeme. Okrem toho v jednej diskusii v televízii konštatovali, že encefalitídu najhoršie znášajú ľudia vo vyššom veku (čiže skôr treba dať asi očkovať seba ako deti). Zaujímavý je údaj, že až 12% ľudí ochorelo po konzumácii neprevareného mlieka - z tohto pohľadu je teda rizikom asi už aj to, keď dáte dieťaťu nepasterizovaný syr alebo nepasterizovanú bryndzu.
Potom som občas čítala upozornenia, že ani očkovanie nemusí byť bez následkov, neviem, aké sú časté, možno by bolo zaujímavé porovnať riziko následkov po chorobe a riziko po očkovaní. Okrem toho proti lymskej borelióze sa neočkuje. Zatiaľ asi teda budeme používať len repelenty. Ale z kliešťov som tiež paranoidná, určite ak nejakého nájdem, budem v šoku…

No stihla som výnimočne všetko, čo som chcela. Krištof už spí asi tri hodiny, to sa uňho často nestáva. Žeby zabrali tie ovsené vločky? Mal ich prvýkrát…

Ozaj SCHAMKA, kedy sa vraciaš? A čo návšteva? Síce teraz by sme vás asi nakazili :-(. To som ani nepísala, že som chorá. Cítim sa v pohode, no skoro nemám hlas a mám strašnú nádchu. Mama, keď ma počula a vravela som jej, že rýľujem záhradu, chcela mi prísť dať na zadok :-)))

Schamka išla na Slovensko 9.4., vraj na mesiac, to už asi pôjde naspäť…

Peknú noc.

Rozeta a Krištofko cca 9,5m.

 
Anonymní  05.05.05 23:03

Bože Petra, to je dosť uletené s tou sociálkou… Naša malá si zlomila nohu ako dvojročná, nikto nás nepodozrieval. Potom sme boli v tej istej nemocnici o rok, to jej zase manžel privrel prst do kufra auta, našťastie bez následkov, ale tiež nás nepodozrievali.
A malá mala sádru len po kolienko - zlomila si jednu kostičku na chodidle a aj to ju mala len dva týždne.
No ale ja topánočky tiež zatiaľ nedávam, ešte sme ich nekúpili :-)

Rozeta

 
Anonymní  06.05.05 00:09

Ahojte,

tak se vam musim pochlubit, jaky jsem mela dnes krasny den - tomu rikam materska dovolena :-)

Nejdriv jsem se konecne vykopala a sla na power jogu (jak uz jste mozna pochopily z toho, co psala Kacica). Byla to parada, moooc prijemne, ale mela jsem dost. No, co taky jineho, kdyz jsem rok a pul se svym telem nic nedelala. Hruuza, zkracene vsechny svaly a slachy a zadna sila. Telo me boli jeste ted. Tak jen doufam, ze se tam dostanu i pristi tyden.

Odpolco jsme s Milenou a Zuzkou jeli do IKEA a Tesca, tak jsem tam udelala pekny pruvan v me penezence. Matylda se choval velmi slusne - jako by to tusil, tak dopoledne vubec nespal (ackoli normalne spi minimalne hodinu) a prospal asi 2 hodiny pri mych nakupech. No je to zlaticko a ma pro mamu pochopeni. Koupila jsem si pekne cerne mansestraky, bylo na case, chodim furt v jednech kalhotech, uz mi lezou na nervy. Taky par tricek a kratasy, pliny pro Matyldu, blbustky do bytu. No hruuuza. Vecer mi jeste dovezli granule pro psi, obojky pro stenata, no fakt jsem dneska memu uctu dala zahulit. Ale mam radost. Takze diky, Milco!

Pejsci se pekne usidluji u nas na dvorku, kazdy se vyvaluje v jednom kresle, ani nechcou chodit ven, potvurky. A zajemci stale v nedohlednu. Ach jo. A Martin se tvari, ze bychom si je mohli vlastne nechat. No to teda doufam ne.

MISKA - opozdene gratuluju ke svatbe!!! A stastnou cestu domu!!!

BOTKY - ja je Matyasovi davam na ven, aby mu nebyla zima, kdyz mu je nekdy necham i doma, tak s nima ma taky trochu problemy, ale postupne si zvyka. Ale nekdy se mu ty botky do sebe pekne zamotaj :-)

Toz tak holky, musela jsem se podelit o svou dnesni radost… Preji vam taky takove stastne dny (kazde podle vlastnich predstav, samozrejme)…

Evucha&Matyas

 
Anonymní  06.05.05 00:11

jo a vubec nechapu, proc se ty fotky, co jsem vcera davala to fotoalba, jeste nezobrazily. Pritom Mirce jo a evidentne je tam davala pozdeji nez ja. Stava se vam to taky nekdy?
 Evucha

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 06.05.05 08:25

dobre ranko,

komentare jsem proletela letem svetem,jen jestli mi nekdo nenechal vzkaz,takze reagovat budu velmi poskrovnu,dnes se totiz chystam na okna(no ja vim,ze jsem tu asi posledni:)) Po milionech letech:) si vzal manzel dnes volno,takze bude hlidat a ja se pusti do gruntu.

Karolinka,Rea-ten ekzem me fakt docela stve,urcite vyzkousim tu masticku.Kde jsi ji,Reo,kupova­la?v lekarne?z tech plinek nevim nevim..protoze kdyz uz to ma i pod kolinkem..spis podezrivam jidlo(a zejmena broskvovou presnidavku)plenky pouzivam od narozeni Pampersky/ale ty jaksi pod koleno nedosahnou:) cert vi,z ceho to skutecne je:(

Jeste vitam novou maminku Mirku.MZE-jak uz ti holky psaly,zadne stresy,deti ty pokroky delaji ze dne na den,jeden den se nechce pohnout ani o pid,na druhy den uz vali pres cely pokoj.mmch,my jsme taky nesedici.

tak a ted dulezity vzkaz pro:
Milyska-tedy promin,Milco,spis pro tveho muze Jardu:))
Vcera na padesatinach jsem se potkala s jeho kamaradem Marcelem H. a byla jsem stastna jako blecha:)) ze muzu vzkaz,ktery jsem prislibila vyridit,predala.To bylo udivu a radosti!!!:))) Dost se divil,ze svet je fakt malej,jaka je nahoda,ze ja si pisu s nejakou maminkou pres net a najednou vyrizuju vzkaz od jejiho manzela.Jelikoz se nevidime fakt moc casto(tak jednou za dva tri roky:)) /je to bratranec meho bratrance a z druhe strany taky bratranec meho manzela:)))/byla to fakt velka nahoda,ze jsem ho pozdravovala tak brzo.Takze mam vyridit moc pozdravu a az pojede do Zlina,ma se stavit u nich v Holesove(no urcite kdyz pojedes i ty:) Jo,pozdravuje ho i jeho manzelka,ktera se s Jardou zna z „603“ pres toho vaseho kamarada(myslim,ze Kvasnicku?)
TAk jsem spokojena,vse vyrizeno:))))))))))

Na padesatinach to bylo super,i kdyz se mi tam moc nechtelo.Jelikoz to bylo z rodiny i prace(stryc je velky sef velkeho podniku:))) ve kterem jsem pracovala-pracuju) takze jsem znala uplne vsechny a se vsema musela klabosit(a ze tam bylo lidi!!!svatba hadra!)Sebastianka hlidala moje mati a svoje prvni hlidani zvladl na jednicku z hvezdickou.Hezky jsem se s nim rozloucila(i jsem ho kvuli tomu vzbudila:) a on si pak jen s mamkou hral,ani nezaplakal,vsechno nachystane jidlo snedl,svacinu i veceri,a krasne usnul sam.Je to moje zlato..ktere se ovsem ted probudilo z dopoledniho spanku,takze budu ho muset pripravit ven,tatik pude hlidat(musim ho vzbudit):) a ja se vrhnu na okna.
Jo,taky jsem dva dny zpet posilala do galerky fotky a neukazaly se,takze to asi pak poslu jeste jednou,ale kdyby to bylo pak dvojmo,tak se omlouvam.
Musim letet,papa

Any a Sebastianek

 
mze
Povídálka 18 příspěvků 06.05.05 08:30

Ahoj holky,
jasně, že mě včera napadlo, že jsem Markétku trošku moc pohanila. Vždyť ona Dr. říkala, že psychicky je vyzrálá dobře, že pravděpodobně bude jenom dost líná - a to je tím, že je tak baculatá.

Rozeto: S tím sezením máš pravdu. Dávala jsem jí sednout a samozřejmě kam jí po:,–(ím, tam jí najdu, kam jí položím tam jí občas také najdu.

Chtěla jsi napsat co už umí, protože jí vedu celkem podrobný deníček již od malinka vypisuji níže jednotlivé dovednosti:
Od 7 měsíce dělá „kuk“ schovaná za cokoliv. Válením sudů se už měsíc dostane klidně přes celý pokoj vlastně vždy tam kam potřebuje - obvykle je to za ovládačem či telefonem. Od 7 m na slova „buch buch buch“ bouchá otevřenou dlaní do všeho na co dosáhne, prohlíží si leporelo se zvířátky tak, že si bere vždy jeden obrázek po druhém a prohlíží si jej. Směje se na sebe do zrcátka, podává si hračky a přendavá si je z ruky do ruky, sama si dokáže správně na:,–(it dudlíček.
Zhruba od 8m se dokáže za mé prsty přitáhnout do stoje a stojí na celých ploskách nohou. Také se mazlí tak, že se přitiskne nožičkama a ručičkama vší silou a otevřenou pusinkou se přimáčkne na kůži tam, kde má zrovna hubičku. Hraje si s 2 hračkama najednou, ve vaně se odstrkuje na lehátku nožičkama, na „cákej“ cáká rukama a nohama. Na jak dělá kachnička dělá „ga ga ga“.
Vlastně tohle všechno jsou důvody proč jsem byla v pohodě, jako že toho umí dost na to že je na světě tak krátce. Skutečně jediné co mě - a teď už - trápilo, bylo to že ještě neleze - ani se neplazí.

Po všech slovech útěchy od Vás jsem už opravdu o mnoho klidnější a tak ještě jednou všem DÍKY.

Hezký den přejí Mirka a Markétka - dnes 9m

 
Missorka  06.05.05 08:37

Ahoj Mirko,

holky ti řeknou, že jsem velmi sporadická přispěvovatelka, protože ač mám letní miminko, mám taky svůj deníček. A taky ti můžou napsat, že odborník na „nepohyb“ jsem tady rozhodně já, potažmo náš Vojta. :-) Nicméně „čitatelka“ jsem velmi pravidelná a stálá. :-)

Bacha - náš Vojta se už tejden „plazí“ (myslím tím výraznější vzdálenosti - třeba už přeleze obývák). 29.4. mu bylo 10 měsíců. :-) Psychicky je prý roční, neřeším to. je absolutně nejúžasnější na světě, stejně jako tvoje Markétka. Až ji přestaneš každej den pozorovat (jako jsem to dělala já), ona tě najednou strašně překvapí. :-)

Hodně štěstí.
Peta, Vojta (10m) a Klíšťátko (28.tt)

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 06.05.05 09:12

Ahoj !!!
To jste se nějak rozepsali. Nedělala jsem si poznámky a hlavu mám nějakou prázdnou, takže opět z jednotlivých reakcí nebude nic.

Za chvíli odjíždím ke kadeřnici. Rozhodla jsem se, že půjdu nakrátko. Nějak se mi zhoršily vlasy a nejsem se sebou ani malinko spokojená. Tak mi to pomůže snad i psychicky.

Jinak Venda k překvapení všech se naučil pískat. Fakt normálně píská. Našpulí pusu a vtahuje a vydechuje vzduch. Děsně se mu to líbí a tak si tady pohvizduje a hrozně se tomu řehní.

Jo a díky za krásné reakce k foto v galerce.

Zatím pa
Dajka a Vašíček

 
mze
Povídálka 18 příspěvků 06.05.05 09:17

Ahoj Petro,
moc mě těší, že není Markétka sama lenoška líná, ale abych pravdu řekla, já jí asi nedokážu přestat pořád pozorovat. Jsem z ní tak vyřízená a žasnu z každé nové grimasy jako magor. Naštěstí mě z mé rodinné idylky občas (vlastně denně - jsou sousedky) vytrhne švagrovka, která má o 14 dní mladšího chlapečka, který je čipera čiperný - v podstatě už chodí a dokáže rozhoupat kočár tak, že mu kolečka nadskakujou o 30 cm na každé straně. Takže mám srovnání s šikovným kloučkem, který má teď v 8 a 1/2 měsících 11kg, sílu jako hrom a hlas jak zvon.
Přejí Tobě, Vojtíškovi i Klíšťátku krásný den:-)

 
mze
Povídálka 18 příspěvků 06.05.05 09:32

Ahoj holky,
moc děkujeme za komentáře k naší foto!

Chtěla jsem se zeptat, dáváte někdo svému mimču do zeleniny sýr? Já jsem zkoušela nízkotučný Madeland a strašně chutnal. Jenže v jedné knížce píškou, že se sýry dávat můžou a vdruhé není ani zmínka. Nevíte někdo více?
Pa Mirka a Markétka

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 06.05.05 10:49

Ahoj holky.

Tento týden máme opravdu dost naplněný, takže moc nestíhám. Byla jsem u toho kadeřníka. Když jsem byla napůl rozestříhaná, tak měl hovor s nějakou známou a diktoval jí jaké léky už mu docházejí a většina byly psychofarmaka a tak jsem se o osud svých vlasů začala obávat a pořád jsem mu do toho kecala a připomínala jak to chci. Dopadlo to tak, že když jsem odcházela měla jsem poprvé v životě ostříhanou ofinku. No, mohla jsem dopadnout hůř, ale naštěstí to jde upravit i na bok. Chichi.

Šimonek mi předevčírem zase udělal velkou radost tím, co se nového naučil. Několikrát jsem ho požádala, aby mi dal křupinku a pak jsem si kousla od něj z ruky a on to pochopil a teď mě na požádání krmí křupinkama! Vyndá křupinku z misky a dá mi ji do pusy a když zamlaskám, jako že mi to moc chutná, tak má ohromnou radost. To mi přijde takové krásné a „dospělácké", ale na druhou stranu si vždycky říkám, že s každou novou dovedností se vzdaluje tomu malinkému miminku.

Taky teď ale řeším dost jídlo. Tedy ne CO, ale KOLIK. Šimonek se totiž teď po té nemoci strašně rozjedl. Ikdyž rozjedl je možná mírný výraz. Zatím teda vůbec nepřibírá. Asi to všechno vylítá, ale to množství mě trochu děsí, protože se bojím, aby nezačal moc tloustnout k čemuž má z obou stran dispozice. Původně jsem vám to tu chtěla vypsat co všechno spořádá, aby jste mě mohli třeba uklidnit, ale pak jsem si řekla, že radši ne. Bojím se, aby to třeba některé maminky od málo papajících dětí nevyděsilo nebo tak něco. Ale zase si říkám, že kdyby fakt neměl hlad, tak by se snad v tomhle věku o jídlo jen tak nehlásil, ne? Naučil se, že když začne dělat „pa-pa“ a mlaskat, tak že dostane najíst a fakt se pak vždycky nafutruje jak velkej.

MIRKA- moc tě tu mezi námi vítám a doufám, že se staneš pravidelnou přispívatelkou. K sýru- nevím o sýru ve kterém není ani trocha soli a ta, jak víš, by do jednoho roku v jídle dětí být neměla. Já čerpám ze čtyř pramenů a ve všech se sýry doporučují až po prvním roce. Já tedy zatím rozhodně dávat nebudu.

Ach jo. Myslela jsem si kolik toho stihnu napsat, ale hladovec už se vzbudil a dává o sobě hlasitě vědět. No snad se stavím ještě večer, protože jsem chtěla reagovat na spoustu komentářů.

Krásný den přejí

CIBULKA+ OTESÁNEK ŠIMONEK (9m+7d)

 
mze
Povídálka 18 příspěvků 06.05.05 16:47

S tím sýrem máš asi pravdu, asi začínám doma dementovatět, protože předpoklad, že sůl je v každém sýru mi vůbec nedocvakl.
Hezký víkend, ozvu se zase v pondělí
Pa Mirka

 
Anonymní  06.05.05 17:19

Ahojte dievcata,

tak opat sa hlasim zo zamoria, predchvilkou som tu mala aj mojho manzela, ako to pekne znie, vsak? Pozeral si fotky v galerke nasich drobcov a videl, ze som zavislacka na emimine, lebo prve co je, pozeram si emimino a v rychlosti len citam co je nove.

Zaregistrovala som prirastok do nasho klubu, takze srdecne vitam a dufam, ze aj ty zapadnes medzi nas emiminovych zavislakov.

Tak nam sa to krati a az dnes si uvedomujem ako tento tyzden rychlo ubehol.

Len tak som prebehla komentare a vidim, ze Schamka a Daninko si este uzivaju Slovenska, Rozeta, boli ste spolu, to som nepostrehla, maly ste slovensky minisrazik alebo nie?

Doma su trosku problemy s chlapcami, tak ma to trapi ale dalo sa to cakat, myslim, ze toto je posledny krat co som ich opustila na taku dlhu dobu. Neda sa na nich nemysliet a priznam sa, ze kazdu chvilu mi behaju po mysli.

Posielam vsetkym velku pusu a prajem pekny vikend

Miska docasne z USA

 
Anonymní  06.05.05 19:25

EVUCHA - všimla som si, že keď fotky vkladám ako registrovaná, objavia sa okamžite, ak ich však vkladám ako anonym, musia prejsť preverením a tak to trvá dlhšie. Je to asi ochrana pred vkladaním pochybných obrázkov od neznámych ľudí. Mirka asi vkladala ako registrovaná a Ty nie :-).

Rozeta

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 06.05.05 20:02

Nazdarek baby a prcci (to je divny, kdyz se to napise :-),
tak koukam, ze kdyz je venku skarede, v denicku to zije :-) Betka dneska opet vstavala v 5, i kdyz byla rano jeste skoro tma :-( Ale jeste jsem si s ni pak na chvili zdrimla, takze to bylo celkem v pohode. Byli jsme dneska plavat a Betka je fakt sikulka, potapi se lip nez ja, ja si totiz vzdycky naberu do nosa, jak se soustredim, abych rekla signalek, potopila prvne ji a pak teprve sebe, tak uz nestihnu myslet, ze mam vydechovat nosem :-( Taky mela Betka dneska premieru, porucala se v plavkach tesne, nez jsme sly do bazenu, takze sundat plavky, preprat, osprchovat Betku i me a hura do vody. Jsem zvedava, kdy bude mit premieru s kakanim…

Nedelala jsem si poznamky a hlava je derava, tak jen:

CIBULKA - fakt myslis, ze Simonek toho sni vic nez Betka???? Kdyztak mi to napis do SZ a ja ti napisu, jestli je to vic nebo min :-) ale urcite bych si z toho hlavu nedelala, stejne ji jen zeleninu a z toho se netloustne
Taky jsem zvedava na ten sestrih a chtela bych se zeptat, jestli bych se mohla pristi tyden prijit podivat na to vase cviceni.

ROZETA - nechci te strasit, ale kamaradka mela nestovice, kdyz ji bylo 25 a fakt byla mesic doma a strasne ji to skolilo, ale nekde to stejne muzou chytit, tak to je fakt kazda rada draha, budu drzet palce
Jinak dcerka (vzdycky zapomenu, jak se jmenuje) je nadherna doted, fakt princeznicka

EVUCHA - vidim, ze Rozeta ti uz odpovedela, je to opravdu tim prihlasenim

ANY - ty si fakt myslis, ze jsi s oknama posledni?? chachacha…

Mejte se krasne
Kacica + Betynka 9 mes a kousicek

 
Anonymní  06.05.05 20:44

Čau holky,

nestíhám už psát, musím jít chystat kašičku.

Any- mastičku jsem koupila v lékárně, mají 2druhy, s vitaminy a potom ještě+zinek

a s oknama tady budu poslední já- víkend kdy se nic neděje v nedohlednu, hlídání taktéž

mějte se , mám tu kupu učiva atd atd.

Rea s hladovým Tomáškem

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 06.05.05 20:47

Ahojda.

Tak to byl dnes mokry den, ze? A ten studeny vitr!!! Ja nechciiiiii!!!

Jinak dekuji za vase reakce na tema boticek. Ja si samozrejme pred nakupem precetla denicek Karoliny a premyslela, zda cekat, az se Anie rozejde sama do prostoru bez drzeni, ale me fakt stresovala myslenka, jak se Anie behem tri dnu zacala strasne moc stavet na nozicky a nekecam snad stokrat nahoru a dolu. Uz si i hrala ve stoje - vzala si hracku ze zeme a pak si s ni hrala na gauci. A ja si nebyla jista, jestli to nemuze moc namahat jeji kotnicky… no, Anie to ale rozhodla sama. Ja utratila skoro 600 a Anie je ale v botickach tak nestastna, neumi si v nich stoupat a place, ze ji to fakt nejde a navic si pri stoupani tak hrozne zalomuje nohy v kotniku, ze ji je nejaky cas davat nebudu. Teda budu, ale jen na ven do kocaru. Treba se mi v nem diky tomu prestane stavet :-)

Krem Vitella - nam teda vubec nepomohl a stal asi 120… U nas Any vyhozene penize. Kez by pomohl vam…

Cibulko - bud rada, ze Simonkovi chutna… ;-) Je dobře, ze se snazis sledovat, aby neinklinoval k obezite, ale podle meho nazoru je ted stejne jidlo vetsinou slozene ze spousty zeleniny ci ovoce. Nebo se aspon snaz co nejvic nahrazovat napr. ryzi vetsim mnozstvim zeleniny a tak. A pak by nemelo hrozit zadne drama :-).

Mirko - tak vidis, kolik jsi vypsala věci, co Marketka umi!!! Ja mam zase dojem, ze Anie je po fyzicke strance trochu napred, ale po psychicke jen tak tak :-). Ale porad je to moje zlaticko a tak ji pokladam za dokonalou :-) a tak to asi ma byt… hlavne na deti nespechat a brat je takove jake jsou (v mezich, které Dr. samozrejme sleduje a povazuje za akceptovatelne)

Rozeto - me hracku od pamers dorucili tak, ze mi zavolali a ujistili se, když budu doma… takze hlavne napsat telefon na toho kamarada a však oni se s nim ve vlastnim zajmu dohodnou, aby nemuseli jezdit na nejakou adresu vickrat… :-)

Jinak se jeste musim pochlubit, ze u nas dnes byla kamoska se synkem a jelikoz byla ta kamoska na sluzebce v USA kde maji pry ohromne slevy, tak privezla ANie nadherny oblecek!!! Tak uz je vyprany a tesim se, jak ji bude sluset :-)

Tak zatím

Hromix a Anie

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 06.05.05 21:00

Ahoj Kačico.

Tak jsem poslala tu SZ a dej prosím vědět, jestli ti tentokrát došla.

CIBULKA

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 06.05.05 22:08

Ahoj maminky a prckové (Kačico :))))),

je moc prima, jak jste se rozepsali. Je to jako za starých časů :).

Začnu tím, jak miluju svojí Elišku a jak je skvělá. Taky už je v plném proudu období podrobného zkoumání a já prostě miluju ten její výraz, když si něco prohlíží. Je fakt kouzelná. Stále hodně stojí a chodí kolem nábytku i na velké vzdálenosti. (Jestli se teda v 1+1 dá mluvit o velkých vzdálenostech :). Teď jsme jí už asi třikrát přistihli, jak stojí bez držení a s něčím si hraje. Zatím si to ale moc neuvědomuje, tak jí děláme záchranu.
Taky se nám moc zlepšilo spaní, tak jsem celá šťastná (a odpočatá).
Dnes před spaním jsem jí masírovala dáseň gelem a řekla bych, že je ta jednička možná už venku. Ale přesvědčím se až ráno a dám vědět.

Máme jen malý problém s papáním. Eliška má nějaké bojkotující období. Dnes se mi pozvracela při dopolední svačince. Dala jsem jí broskev, protože aspoň ta jí docela jela. Olízla to a zavřela pusu na zámek. Já jsem chvíli počkala a v nestřeženém okamžiku jí tam tu lžičku strčila. No a ona se poblinkala. Tak mi to bylo samozřejmě moc líto. A fakt už si nevím rady. Nechápu, že jí ovoce tak nejede. Obědy papá celkem dobře. V pohodě spořádá celou velkou skleničku. (Pokud u toho ovšem neblbne a neprská to kolem. To pak sní jen půlku.)

Já jsem stále ještě dost nastydlá, ale rychle to ustupuje. Nejprotivnější je asi ten odřený nos. Klasicky se mi udělaly opary :(.
A nového u nás zítra ještě bude - lednice! Já se tak těším! Zatím máme od babičky poděděnou Minsku, tak se těším, že budu mít lednci, která se umí sama průběžně rozmrazovat a hlavně má velký mrazák.

Ještě jsem chtěla napsat, že včera jsem zabrousila na začátek galerky a úplně mě to dostalo. Když se chystám na ten srazík, chtěla jsem vás poznat od začátku, ještě s bříškama. Jednak jsem se zase roztoužila po miminku a taky jsem si uvědomila, jakej zázrak ty dětičky jsou. Z malý buňky je za 18 měsíců takovej úžasnej človíček. A jak pak můžu věřit evoluční teorii…

Komentáře:

Petit - Tak to zírám, že Daneček rád leží ve vodě na zádech. Eliška nemá ráda tuhle polohu ani ve vodě, ani na suchu. Když děláme hada, tak jí radši dáváme na žužlání vodolepku, aby neprotestovala.

Schamka, Zuzana, Lucije, Ajka, Kristy - Chybíte nám!

Miška - Je fajn, že píšeš. Už se moc těším, až zase budete všichni pohromadě. (Já to prožívam jak zamilovanej seriál :).

Rozeta - Mám úplně stejnou chorobu. Zajímalo by mě, jestli jsem nakazila já tebe, nebo ty mě :).

Any - S oknama rozhodně poslední nejsi. Já je ještě neumyla a přiznám se, že to zatím neřeším… No, ven zatím vidíme :).

MZE - Moc se mi líbilo, jak jsi popisovala Markétky mazlení. Eliška se taky přisává, kde může. Jenže ve výsledku většinou hryzne :). (To ty rostoucí zoubky).

Hromix - Tak se srazíkem to už je na 99%. Napiš mi prosím, kde to je a jak se tam dostanu. Moc díky.

Tak já jdu hajat. Mějte se moc krásně!

Karolinka a Eliška (9m + 4d)

 
petit
Kecalka 337 příspěvků 06.05.05 22:57

Ahojky mamky!

To dneska přibylo komentářů! Tak jsem je honem musela přečíst,protože u víkendu většinou nestíhám (ať už ta stavba konečně skončí).
Daneček byl dneska na očkování - dostal poslední hepatitidu a současně obrnu a odpoledne byl trošku zvadlý a unavený, ale jinak v pohodě. Tímto hlásím i aktuální míry - váha 10 kg rovných! délka nejistá ( nespolupráce) asi 75-76 ? - a to nám ještě 10 dnů do 10 měsíců chybí!!! Tímto chci taky uklidnit Rozetu - to jsem včera myslela jako srandu ( že 46 cm hlavička je malá) - Daneček je totiž malý obřík ( maminky co ho znají mohou potvrdit). Taková Betynka od Kačici je snad poloviční.

Mirka - pokud se malá pohybuje válením sudů na obě strany, určitě je všechno v pořádku. To je stejné jako s Danečkem - osvojili si holt nějaký způsob pohybu, ten jim vyhovuje, a tak se ho drží. Kdybys viděla Danečka, když se platí - vypadá jako hodně raněný a téměř ochrnutý voják! A ve cvičení i v plavání je beznadějně poslední - co se týče lezení - za to je největší. Moje známá dětská rehabilitační sestra mne uklidňovala, že je to normální, že ty velké děti jsou motoricky pozadu - holt musí zvládat větší a těžší tělo.

Cibulka - ha, ha, ha - že by byl Šimonek větší žrout než Daneček ( natož takový drobek Betynka)!!!! Pokud nenutím malého jíst kupované konzervy, jíme zá:,–(ně bezezbytkově a ještě se vždycky docpává křupkami.

Karolina - i v našem kursu je Daneček výjimka s tím ležením ( podle naší instruktorky - kolem roku začnou všechny děti tuto polohu odmítat). Daneček je malý lachtan (asi mu pohyb ve vodě vyhovuje víc než na suchu). On si totiž lehá sám - když je unavený, začne si lehat na hladinu a holt si chvilku dáchne.

Ahojky
Petra + Daneček ( 10 kg macek)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »