Letní miminka č. 44 - Ako som sa stala mamou

Rodičovství
  • Gabika
  • 29.06.05

Tak, a je to tu. Radeček mal v pondelok na pravé poludnie presne rok. Ubehlo to rýchlejšie, než som čakala, a tak sa mi zachcelo zaspomínať, ako som sa stala mamou.

Začalo to asi rok a pol pred Radkovým narodením, keď sme sa s manželom rozhodli, že už je načase stať sa rodičmi. Tak sme si ešte na september naplánovali dovolenku, a že po nej sa do toho pustíme. Hurá, konečne to bola od manžela jednoznačná odpoveď, že ideme do toho! Lenže po pár mesiacoch ma začala zmáhať netrpezlivosť, nechcelo sa mi čakať tak dlho, tak som sa snažila všemožnými ženskými trikmi manžela presvedčiť o nutnosti urýchliť proces. Márne. Manžel je voči ženským zbraniam imúnny a priznám sa, ja zase nie som nijak skúsená "ženská bojovníčka” ;-), takže moje pokusy nepadli na úrodnú pôdu a s miminkom sme začali presne podľa plánu. Zadarilo sa na prvýkrát a ja som bola tá najšťastnejšia tehulka na svete! S menšími problémami som sa pomaly blížila s termínu pôrodu a so zväčšujúcim sa bruškom rástli aj moje obavy. Ako, panebože, zvládnem pôrod? Keď som si predstavila, aký obvod hlavičky bude mať mimi pri narodení, bolo mi dosť úzko. A vôbec, je TOTO to, čo chcem? Veď mi už môj život vôbec nebude patriť! Chcem vlastne, aby bol niekto na mne tak závislý, ako bude narodené bábätko? (To som si teda kládla "správne otázky v správny čas”!) Prišiel deň D a ja som v príšerných bolestiach dokázala povedať iba: "Ja už nechcem…”, a priznám sa, nie som si istá, či som v tej chvíli myslela kontrakcie alebo prichádzajúce dieťatko… A potom prišiel ten okamih, keď bábätko zo mňa vykåzlo a v tú chvíľu som zažila ten najeuforistickejší pocit za celý život. Radečka mi položili na hruď a ja som bola strašne šťastná…

Doma bol prvé týždne kolotoč, veď to poznáte. Radko cez deň takmer nespal, a keď zaspal, tak som stihla akurát sprchu, a už bol hore. Najviac som si oddýchla pri kojení. Papal aj 45 minút vkuse, pri tom som sa najedla, prečítala knihu… a zbytok dňa častokrát preplakal. Neládovať do seba hory čokolády asi by som sa zbláznila, alebo podľahla depresiám, zvlášť v tie dni, keď som pri každom prebaľovaní dostala od Radečka "plný zásah”. A stále som sa pýtala sama seba, kde že je tá materinská láska… Samozrejme, že som bola rada, že Radka mám, ale nebola to TÁ láska, o ktorej sa píše v knihách. Týždne, mesiace ubiehali a Radko sa učil spústu nových vecí. Ale hlavne začal na nás viac reagovať. Spomínam si na jeho prvý hlasný smiech, Radka som držala pred sebou, ľahla si dozadu na chrbát a Radečka som pri tom zdvihla nad seba tvárou ku mne. Bol to nádherný smiech! ;-) Hojdala som sa dozadu znovu a znovu, aby som počula ten smiech, až kým ho to neomrzelo. Myslím, že toto boli práve tie momenty, ktoré vo mne rozvinuli tú skutočnú materinskú lásku. Milujem tie chvíle, keď sa Radko nechá pomaznať a vychutnávam si ich plnými dúškami… Isteže, existujú dni, keď je Radko mrzutý, plačlivý, chce sa iba nosiť a ja som z toho nervózna, pretože sa ma drží ako kliešť a ja sa nemôžem pomaly ani pohnúť. Najviac ma ale vie vytočiť občas pri prebaľovaní, keď sa začne zlostiť a prehýbať do luku a niet tej sily, ktorá by ho udržala na chrbte. Vtedy nepomáha žiadne šaškovanie ani gymnastika s rôznymi predmetmi v ústach… je to skutočná skúška pre moje sebaovládanie, a nie vždy ju vyhrávam… Vždy však prídu chvíle, ktoré mi vženú do očí slzy dojatia, keď ku mne Radko príde a začne ma hladkať po vlasoch, keď ma objíme a dá mi uslintanú pusinku, alebo strčí obľúbenú hračku do úst, aby som si ju aj ja ocucala… ;-)

Môžem teda po roku na materskej dovolenke povedať, že to nebol pôrod, ktorý zo mňa urobil matku. Mamou som sa začala cítiť až vtedy, keď som v sebe začala cítiť tú lásku, ktorú mama cíti k milovanému potomkovi. A som si istá, že to bude táto láska, ktorá mi pomôže prekonávať nástrahy, ktoré mi Radeček ešte v živote pripraví.

Gabika a Radko 1r

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 29.06.05 20:02

Prvýýýým pááááánom pod Krivááááááňom :-))))

R.

 
PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 29.06.05 20:03

Ahojky,

nevídáno neslýcháno, zdá se, že jsem dneska vystihla ten pravý okamžik a mám tu čest přidat první komentář!!!!

Gábiko, jdu číst, deníček vypadá zajímavě!

Pavla

 
PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 29.06.05 20:05

Teda, Rozeto, takhle mě předběhnout :-)))

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 29.06.05 20:27

Ahoj maminky.

Tak včera jsme byli poprvé u zubařky. Zoubky jsou pořádku. Trošku se bránil, ale bylo to v pohodě. Bílé skvrny na zoubku prý nic nejsou, je tak prostě založená ta sklovina. Dostali jsme rady ohledně jídelníčku. Když jsem řekla, že nic sladkého nedostává, tak mi Dr. řekla, že teď ne, ale až bude mít sourozence, tak určitě dostávat bude a pak ve školce taky. Chichi. To neví, jaká jsem krkavčí matka… Za kartáček prsťáček jsme dostali pochvalu. Pastou stačí začít čistit až budou stoličky. Ptala jsem se na vliv nočního kojení. Hodně prý vadí když to dítě jen tak v polospánku pocucává. Když se kojí třeba jako Šimonek momentálně po 2 hod a pořádně se napije a pak teprve usne, tak to tolik nevadí. Při tom pocucávání se prý tvoří jen minimální množství slin a všechno to tomu dítěti na těch zoubkách zůstane bez jakéhokoliv „zpracování". Až teda prý budu dávat ty bombóny, tak nevadí jeden po jídle, jako pocucávání celé odpoledne…asi myslela ty vitamínové, které zvažuju… Na moučnivku mi nic nedoporučila. Čekala jsem, že na mně vybalí kupu vodiček a nic. Jen mně poradila jakousi kůru proti plísním v organismu. Vypadá to dobře a asi do toho půjdu, protože jsem antibiotikama z dřívěší doby prolezlá a to je ráj pro plísně. Ale Šimonek to nemůže.

DORT- tak jsem myslela, že budu dělat ten zakysánek, ale z jogurtu a z bezlepkových piškotů, ale dívala jsem se na ně před asi půl rokem a jen zběžně. Teď jsem zjistila, že ikdyž je jich několik druhů, tak obsahují buď cukr nebo mléko. Takže útěr. Ale nevadí. Začala jsem usilovně přemýšlet z čeho tomu mýmu Šimonkovi ten dort udělám a pak jsem dostala malý skromný nápad kuchařinky- pekařinky začátečnice. Udělám mu rýžový dort s ovocem. Tak mě to chytlo, že jsem si ten rýžový korpus musela hned dneska udělat nanečisto, abych viděla, jak mi bude držet formu. Po vychladnutí drží tvar dobře a já se už těším až ho budu za měsíc dělat znovu a to už naostro. Teď ho samo nebudu zdobit. Přeci jen jsem trošku pověrčivá…

LENKA- některé děti prý opravdu můžou mít až 40 a průjmy ze zoubků. S tím jsme taky nejprve byli přijati do nemocnice než se zjistilo, že zoubkama to není. Včera mi ty teploty potvrdila i zubařka. Už je lépe?

GABIKA- deníček je napsanej skvěle. Až jsem se zase dojmula k slzám, protože mi to připomělo vlastní porod. A chvíle když se Šimonek poprvé nahlas zasmál? Byla nádherná. Bylo to když celé dny plakal a plakal, protože se nudil a já ho vzala do koupelny, aby se na sebe podíval v zrcadle. Nevím, co si myslel, že vidí, ale řehtal se neskutečně…
Na ostříhání vlásků už se taky těším. Já teda nechám Šimonka ostříhat u dětské kadeřnice. Nemůžu si pomoct, ale to, že jsou děti stříhané doma je na tom střihu vidět a mě se to moc nelíbí, že bych si ho jen tak oškubala. A co vy? Budete stříhat doma nebo jinak?

HROMIX- co mám k tomu tvému ex napsat? Podle toho, co píšeš bych mu nevěřila ani ň. Tyhle týpky- jednou medem jednou kamenem - dobře znám. Co psala tuším Gabika je rozumově určitě správné, ale každý psycholog ti řekne, že existuje určité procento lidí se kterými se nejde domluvit ani po dobrém ani po zlém. Já jsem v podobné situaci, ale bez dítěte ve hře byla dvakrát a ani jednou to po dobrém nešlo. Vymazala jsem je ze svého života a mám pokoj. Jenže jak říkám, nebylo v tom dítě. Držím ti pěstičky ať se rozhodneš správně v dalším postupu. A kočičí hračky, které kočkám nic neříkají jsou u nás taky hitem. Anie je moc šikovná a nad těmi fotkami v galerce jen vzdychám.

ROZETA- s tím nočníkem teda nevím, zatím mi chybí ty zkušenosti, ale Šimonek někdy mívá období kdy v plínce chodí taky kakat do jednoho koutu. Stoupne si tam, udělá potřebu a jde si zase hrát. Já to beru tak, že je to jen nějaký zvířecí instinkt a že kdybych mu nočník zkoušela dávat, tak by nevěděl co s ním. Jak často je Kryštofko bez plínky?

KAROLINKA- Chichi. Tak já se teda přiznám, že jsem tvůj první komentář o rýžovém dortu asi nějak špatně četla nebo možná omylem přelétla. Fňuk. A to jsem byla na sebe tak pyšná, že když má Šimonek matku kuchařinku trošku nemehlo, tak že pro NĚJ jsem schopná sama něco vymyslet a upéct!!! Ale těší mě aspoň to, že já jsem ten korpus dělala s jinými pří:,–(ami a to tak, abych mohla s konzumací pomoci i já. U tchýně nebo manžela pochybuju, že by se obětovali. A hlásila jsem se na bakalářské studium ošetřovatelství. Dneska by měli zveřejnit přijaté uchazeče, ale jak už jsem psala, naděje si nedělám. Ale už se dívám po nějakých jiných způsobech jak zvyšovat v oboru svoji kvalifikaci a hlavně udržovat aspoň trochu ten svůj vykojenej mozek v činnosti.

ANY- tak na tom večírku bych fakt chtěla být aspoň muškou, abych to viděla na vlastní oči. Musela to být zábava. Bodejť by tě neunesl. Takový tintítko.

SCHAMKA- pokud vím, doporučuje se dětem které si hrají aktivně nabízet pití, protože jsou tak zabrané do hry, že si žízeň neuvědomují a stejné to bude i s tím jídlem. I náš Otesánek když se do toho montování zabere, tak nevidí a neslyší. Když by dítko mělo opravdu velký hlad, tak by se určitě přihlásilo. A vůbec se nedivím tvému nadšení z pá-pá. Je to prostě paráda, viď?

BETYNKO za sebe i za Šimonka ti přejeme, ať si poslední měsíc jako kojeneček užiješ.

Šimonek posílá RADEČKOVI A VOJTÍŠKOVI chlapské poplácání po rameni k narozeninám a SÁRINCE hubičku. Já se připojuji a všem oslavencům přeji jen to nejlepší.

Papa

CIBULKA+ ŠIMONEK dnes 11m

 
kordulka
Stálice 54 příspěvků 29.06.05 21:57

Ahoj holky!

Gabiko - moc super deníček! Úplně mě dojal… Nádherně a trefně napsané, i já mám opravdu mnohokrát - obzvláště v posledních dnech - velké problémy se sebeovládáním a někdy to i „prohraju“ a zakřičím na něj nebo ho někdy i plácnu. Bohužel Tomík ještě není ve věku, kdy by ho to zastrašilo, naopak se rozvzteká ještě víc a já jsem z toho taky ještě smutnější, že jsem se neovládla. Ale pak stačí jeho jeden jediný šibalský úsměv a všechno je zažehnáno… :-)

Cibulko - tak dle všech vyšetření - CRP (odběr malého množství krve z prstu kvůli zjištění zánětlivých parametrů v krvi), odběrů ze stolice i odběru moči - je Tomík v pořádku. Žuch! Spadl mi kámen ze srdce, ale co se s ním teda děje si umím vysvětlit snad jen tím, co psala myslím Karolinka, že je to kombinace zuby + věk + ještě stav po zápalu plic - resp. po antibiotikách. Tím posledním si vysvětluji ty průjmy, které nás trápily 5 dní a doufám, že už jsou zažehnány! No a to vztekání a pláč jsou asi k těm prvním dvěma…

Holky, asi mě odepíšete, ale já už jsem to nevydržela a řekla jsem dneska dost! :-/ Přestávám kojit…
Na jednu stranu mě to mrzí, chtěla jsem původně vydržet do jednoho roku, ale to si neumíte představit, jakej závislák se mi z Tomíka stává… :-// Včera večer nás s manželem pěkně vyškolil. Usnul celý unavený už ve 1/4 na osm a za půl hoďky byl už zase vzhůru s děsným řevem. Utěšit jsem ho mohla jen já se svým prsem, jinak se zase vztekal a plakal. Složitě se nám ho podařilo uspat a za půl hoďky byl vzhůru zase a situace se tak ještě 2× opakovala, až jsem byla už „vyždímaná“ a mé veškeré zásoby na noc byly v prachu… :-/ A Tomík se samozřejmě vztekal, že tam už nic není. Do čtvrt na dvě ho musela uspávat babička- manželova mamka, co bydlí nad námi a já pak spala u nich, aby se manžel mohl vyspat - bydlíme totiž v 1+1…
Takže jsem s tím sekla. Už toho mám dost. Dneska spí manžel s malým nahoře a je mi ho předem líto, ale rozhodl se pro to sám, až se malý vzbudí, bude mu dávat čaj nebo moje odstříkané mléko v láhvi…
Konečně všechny ty babičky, které říkaly: „Naučte toho kluka na láhev!“ aj á jsem za to na ně byla naštvaná vyhrály… Ale tak říkám si, že mu snad nebudu dávat nic špatného a to nejlepší ze sebe jsem mu dávala 10 měsíců. Teď už je taky čas myslet sama na sebe - zítra si jdu k doktorovi poprosit o poslání na krevní obraz - strašně lehce se mi dělají modřiny a celkově jsem nějaká unavená a ne „ve vlastní kůži“, tak si myslím, že ze mě Tomík něco „vysál“, co mi chybí a je třeba zjistit co, abych to mohla doplnit…

Tak vám všem přeju dobrou a klidnou noc!

Lenka a Tomík (10 m + 2 dny)

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 29.06.05 21:58

Ahojky,

Tak jsem opet neuspesne uspavala Anie a tak nakonec opet usnula po kratsim placi v relaxacni poloze zadeckem nahoru :-). Asi to teda uz vydrzim a zkusim ji to usinani naucit. Ale mam pocit, ze tyto dva dny dokazala usnout sama, nebot uz proste unavou nemohla… Ale vite co mi treba dela? Spi v naruci, dam ji do postylky a probudi se. Ale jakoby si rikala, ze je unavena a tak si lehne, ovsem co minutu zvedne hlavicku a kontroluje, zda tam jsem. Nekecam, dnes ji kontrolne zvedla asi 30krat. Nevim, zda z toho vyvodit, ze me opravdu moc potrebuje i k uspavani a nebo je to zvyk. A vite na co jsem prisla za posledni 3 dny? Uz mesice jsem byla nestastna, ,ze mi pres den nespi dele nez pul hodiny (obcas dvakrat denne pul hodiny, krom vyjizdek v kocarku, to vydrzi i hodinu). A ted jsem byla par dni nejak unavena a tak jsem si sla lehnout s ni a spaly jsme v me posteli (samozrejme po boji, kdy ja se ji snazila uspat a Anie mi "tvrdila, ze spat nebude, ze neni unavena”). A jak jsme spaly spolu, tak vydrzela spat pres hodinu dopoledne a dve hodiny odpoledne!!! Svete drz se!!! A dnes jsem ji zkusmo dala do jeji postylky a opet po pul hodine vstavala. Tak jsem si ji prendala k sobe postele a spala dalsi hodinu a pul!!!! No chapete??? To mam takovou zavislacku? Je to jej jeji vrtoch ci potreba byt porad u me? Ale vzdyt ja jsem porad s ni, krom chvil, kdy jsi jdu lehnout treba jen o 2 hodiny pozdeji nez ona vecer… NO mam z toho v hlave gulas, rada bych to nejak vyresila k spokojenosti nas obou. Zatim se budu "obetovavat” a budu s ni spat dopoledne i odpoledne (jiste chapete, jaka je to ode mne obet :-)))), nicmene mi tim ubyde cas, kdy muzu neco udelat, uz ceho zrovna asistenci Anie nemuzu potrebovat… a tak se mi prace v byte hromadi…

Gabiko - hezky jsi to napsala. Ja vzpominam, jak tu Radecek cestoval po byte jako zabicka :-). Jak to bylo roztomile… :-)))) No sama nechapu, jak se mi v hlave vybavuji male detaily, ktere jsou fakt velmi nedulezite :-). Jako napr. s jakymi hrackami si tu Radecek hral… atd :-). Asi jsem divna, co?

Fotky v galerce - holky funguje to vubec? Uz nekolik z vas psalo, ze tam davalo fotky a ja tam zadne nove nemam… Asi to budu muset zase zkusit a dat vam tam nejakou fotku Anie :-)

Jinak dnes jsem si konecne pres net objednala autosedacku a jdu taky do Storchenmuehle Starlight. Pristi tyden ke mne prijde kamoska a zkusim ji udat lehacku, autosedacku a Nanny. Nebot kdo vi, kdy se mi postesti mit zase dite (to mim prijde tak smutne… nevedet jestlijeste nekdy vubec…). A pokrok i moda jdou dopredu a tak by ty veci za par let nemusely byt zrovna vhodne… A me se trocha penez ted hodi… Ale s tou Nanny fakt nevim, nebot se bojim porad tech kreci a vubec I jinych necekanych prihod. Ale snazim se presvedcit tim,ze cele generace prezily, tak pro by nemela prezit zrovna Anie, no ne? Tak me taky uklidnete, jo? Diky :-))))))

Tak pa

Hromix a Anie

 
Anonymní  29.06.05 21:59

Ahojte baby,

len tak narychlo, trosku sa mi podarilo to tu vsetko zazehnat a dat na spravnu mieru, uvidime, len nechcem nic zakriknut, ak bude viac casu napisem podrobnosti,
zajtra nam pridu robit kuchynu, tak sa velmi tesim a podam spravy, prajeme pekny vecer

Miska, Kiko a Robko

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 29.06.05 22:03

Leni, tak te chci jen povzbudit, ze ja te rozhodne neodepisu. Za prve jsi vydrzela hodne dlouho, muzes byt na sebe pysna a a za druhe i me se vkradaji podobne myslenky na ukonceni kojeni. Dnes jsem koupila prvni Sunar, ale je az od 10 mesicu a tak cekam jeste tyden a pak do toho asi taky pomalu pujdu. ALe u nas je blby, ze ANie zatim nepije ani caje a tak spoleham na to umele mlicko. Sice nevim, jak sve rozhodnuti zvladnu psychicky (uz jsem to tu myslim i nekolikrat zminovala, jak sama se sebou bojuju), ale kojeni me i vic boli, ted navic Anie lezou jednicky a taky bych uvitala, kdybych se mohla nekdy trhnout a vyrazit bezstarostsne treba na pul dne pryc (odstrikavani uz davno nepraktikuju). Takze drzim tobe i sobe palecky, at to zvladnem!!!

Pa

Hromix

 
PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 29.06.05 22:20

Ahojky,
dneska jsme tedy srazíkoval, my po strááášně dlouhé době. Naposledy jsme se účastnily, když v Praze ležel sníh. Dnes nás bylo šest mamin + 7 dětí (Zagy měla ještě s sebou holčičku, kterou hlídala). Je moc hezké, jak se nám ti drobci vyvíjejí. Jak jsem dětičky dlouho neviděla, je to opravdu hodně znát.

Jinak Ema je stále v pohodě. Teď dělá takové milé pokroky v rozumu, drobnosti, ale tolik je znát, jak nám roste. Začala dávat věci do sebe - jako třeba míček do kalíšku, zatím vše jenom oddělovala a rozhazovala, což tedy dělá i dál, ale k drobné změně došlo. Když jsme byly včera u mých rodičů, jala se zkoušet dát zástrčku do zásuvky, dneska se honila s pětiletým bratrancem a přitom začala taktizovat, nejdřív šla bezhlavě za ním a po chvíli začala vyčkávat, kam půjde on, aby mu nadběhla! Neuvěřitelné. Taky jsem jí dávala nafukovací kruh přes hlavu na krk a tělíčko, ona si ho sundala a dávala ho přes hlavu mě, abych si ho taky zkusila. To je tak milé… Celkem dobře papká, i když nervy mi při všech těch skopičinách i nadále občas ujíždějí, ale myslím, že už jídlo přijala a dokonce ho vyžaduje. Noční kojení si neodpustí, ale zatím mě to nevyčerpává, tak jí ho zakazovat nebudu. Uvidíme, jak dál. Byla bych moc ráda, kdyby časem dokázala sama prospat noc a žádné násilné odnaučování nočního pití nás netrápilo.

HROMIX - já bych se taky asi ráda obětovala a chodila si s malou lehnout. Užijete si to obě a ještě si odpočineš. A ty další věci? No holt nebudu sama, komu se kupí práce v domácnosti :-)
Ty věci prodej, pokud si je kámoška vezme. Anička už je veliká a kdyby jí nedejbože něco bylo, určitě si toho všimneš dřív, než Nanny.

MIŠKO - moc na vás myslím, abyste se už u:,–(ili a zabydleli a společné soužití vám přinášelo hodně radostí a co nejméně starostí!

KORDULKO - držím palce, ať vás ten konec kojení nikoho moc nepotrápí. Já jsem zastáncem toho, že kojit je dobré tak dlouho, dokud to oběma stranám vyhovuje. Když to začne být spíš na obtíž, je lepší přestat, než se tím nervovat. A když je to v deseti měsících děťátka, není co řešit. Než abys byla vyždímaná psychicky i fyzicky, bude to pro vás takhle lepší. Tak hlavu vzhůru!

CIBULKO - ty jsi ale pečlivka:-) dortový korpus nanečisto. Ty se nudíš! Nechceš teda přijet hlídat Emu, že bych si taky vymyslela nějakou takovouhle milou drobnůstku? Ty musíš být strašně energická žena, když ti nestačí to mateřství samotné, ale ještě ta studia a takovéhle vylomeniny :-))))

Mějte se všichni dobře!

Pavla a Ema

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 29.06.05 22:35

Ahojky,

nedá mi to nenapsat.

Gabiko - deníček je nádherný. lMoc krásně se to čte a člověk u toho zastaví svůj kolotoč myšlenek a dnešních starostí a krásně zavzpomíná. Děkuju.

Kordulko -doufám, že tě holky neodsoudí, protože já už jsem to udělala dřív. Přes den jsme násilně malého odstavili už dříve. Strašně dlouho odmítal jakýkoliv příkrm, dokonce i mat. mléko s flašky či lžičky. Po odstavení se z něj stal andílek. Zmizelo vyvztekávání kojení, které vyžadoval po hodině až dvou. V devíti měs. jsem na sobě cítila, že už nemám sil a rozhodli jsme se, že zrušíme noční kojení (každou 1,5 hod.) První noc se vztekal, druhou už míň. Odmítal flašku i mlíko z hrnku. Pak začala Nutrilon HA2 a od té doby spíme celou noc, max ve 4 chce pohladit, ale většinou ani to ne. Mě se strašně ulevilo od diety pro atopiky. Udělali jsme to za minutu 12 protože jsem chytla hned druhý den bacil a horečky a shodila na 43kg. Následovala krize kdy jsme omdlívala při odstříkávání (kojení by asi nešlo vůbec), malého jsem ani neunesla a jen bezmocně ležela. Už jsem po dalších horečkách, ale tentokrát bez antibiotik. Ale to už jsem jinde od tématu.

Tak doufám, že zastánci kojeníčka neodsoudí nikoho kdo se rozhodne že stačilo. Ale vždycky tu bývala fajn chápavá parta a tak doufám že tu stále je, co????

AJKA a Lukášek 10 měs.

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 29.06.05 22:35

Ahoj holky,

pracuju na komentářích celý den, tak jich je požehnaně :).

Gabika - Když jsem četla deníček, musela jsem se usmát, jak podobné by to bylo se mnou. I já jsem manžela marně přemlouvala půl roku, že už je čas. I já jsem odpočívala hlavně při dlouhatánském kojení a první dva měsíce jsem proplakala. Někde jsem četla, že mateřská láska hned u porodu je mýtus. Myslím, že je na tom něco pravdy. Myslím, že s narozením miminka je teprve zaseto semínko mateřské lásky. Teprve časem ta láska roste a je hlubší. Alespoň u mě to tak je. Ale zdá se mi to tak lepší. Protože to je čím dál krásnější.
Ještě jednou vše nejlepší Radkovi! Těším se, že se zítra setkáme v Pardubicích.

Hromix - Eliška mi v poslední době taky docela občas zatápí. Ale jak už jsem říkala, je impulzivní po mně, tak si asi nemám nač stěžovat.
A k tomu spaní - zhruba měsíc si beru Elišku k sobě do postele po nočním kojení. Zjistila jsem totiž, že díky tomu nevstává v šest ale až po sedmé nebo dokonce v osm. Čím to je, nevím. Hlavně, že to funguje :). Napadlo mě, jestli by nestačilo si s Anie lehnout dokud tvrdě neusne a pak vstát.

Kordulka - Myslím, že tvoje rozhodnutí je v pořádku. Jak už jsem psala, i já jsem začal omezovat kojení. Nechci to teda udělat tak radikálně, ale jak jsem zjistila i prodloužení intervalů o hodinu je radikální až dost. Jak jsem posledně psala, za pár dní jsem ztloustla o kilo a půl. Tak jsem zase honem začala kojit podle starého „rozvrhu“, abych ty deka navíc dostala dolů. :) Pak budu kojení ubírat a zároveň budu muset ubrat kalorie :(.

Kačica - Dobře, že jste se za námi nevypravili. Stejně bychom se vyděli jen na okamžik. Jinak jsem seděla celou dobu ve studiu.

Milysek - Zuzka je fakt šikulka! A je fajn, že jste zpět.

Konkinka - Mrzí mě, že jste nemocní a taky ty problémy, se kterými se teď perete. Tak ať je to brzy za vámi!

Schamka - Úplně ti s tím „pá-pá“ rozumím. Je to tááák sladké :).

Cibulka - Napíšeš, jak přesně jsi dělala ten rýžový korpus?

Narozeninový dort - Tak já pořád ještě špekuluju :). Dnes jsem si k snídani dělala palačinky a napadlo mě, jestli bych neudělala Eli dort z palačinek. Jen místo mléka bych musela dát nějaké kojenecké. Jen nevím, jestli by to fungovalo. Říkala jsem si, že bych vrstvila palačinky a mezi ně dala ovocné pyré a někde jogurt. Jo a na to želatinu. Můžou ty naše ratolesti už želatinu??? Asi už to překombinovávám…:o).

AZ kvíz - Tak tedy: mám z toho dost smíšené pocity. Hned na začátek napíšu, že jsem nevyhrála. Bylo to jen o fous, ale to se diváci nedozví. Totiž, když při natáčení trvá hra příliš dlouho, po dohrání se zachová vítěz-poražený, ale hra se pro diváka předělá. Tedy narežíruje se, jaké otázky máte otočit a jak na ně odpovědět, aby to bylo kratší. V reálu mi chybělo jedno políčko a dostala bych se do finále. Jenže jsem si vzpomněla až po limitu a soupeř mě tak odřízl. V televizi ale budu vypadat o něco hloupější, protože mi to soupeř natře už od začátku :). Tolik pro zasmání. No, rozdýchala jsem to (s vydatnou pomocí Jakoubka). Tímto všem děkuji za podporu (i soustrast :).
Jo a vysílat se to bude v srpnu. Po přesném datu jsem se nepídila ;).

Pražský srazík - Omlouvám se, že jsem nedorazila, ale rozhodla jsem, že s Eli dnes zůstaneme doma. Včerejší cesta do Brna, respektive z Brna - ji dost nesedla, tak jsme odpočívali. Doufám, že jste se měli hezky.

Anketka - Jaké druhy čerstvého (nedušeného) ovoce už jste dětem dali?

Tak to je vše, jdu ještě do galerky. Taky jsem moc zvědavá na tu fotku Missorky, kterou dělala v půl páté ráno :).

Karolinka a Eliška (v sobotu 11 měsíců)

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 29.06.05 23:18

Ahojky,

dnes len k aktuálnemu dianiu :-).

GABIKA - denníček je krásny, tiež som si zaspomínala aj skoro zaslzila :-).

KORDULKA - ja som už skoro profesionálna dojka :-)), takže odstavovanie som v podstate ani u malej neriešila (až keď som druhýkrát otehotnela), ani teraz to neriešim. Ale je to tým, že mi kojenie asi nikdy nevadilo, ak by to bolo inak, tak to musím riešiť. A mňa tak nejak motivovali alergie v rodine, aby som vydržala.
Len Ti chcem navrhnúť, aby si skúsila ešte pár dní vydržať a aspoň odsávala a dávala z fľašky. Tomík je pravdepodobne taký závisláčik práve následkom prekonaných chorôb, jeho telíčko si žiada obnoviť rovnováhu. Decká, keď im niečo je alebo sú po chorobe, tak sa menia na malých cicavcov :-) a pijú oveľa častejšie. No a po tých hnačkách je MM zrejme najlepšia šanca, ako obnoviť pôvodnú črevnú flóru - napr. pri akútnych hnačkových ochoreniach sa zakazuje podávať UM, ale MM sa má naopak dávať tak často, ako si dieťa pýta. Okrem toho v MM sú probiotiká, čo asi tiež na zdecimovanú črevnú flóru po antibiotikách bude fajn.
Neprehováram Ťa na kojenie, podľa mňa ste vydržali krásne dlho, len sa snažím vysvetliť, prečo je malý taký závisláčik. Ja by som asi počkala nejaký ten týždeň, kým bude fit - samozrejme to ale závisí od Tvojich krvných výsledkov. Držte sa!

HROMIX - u Krištofka sa mi to nestáva, ale malá sa pri dennom aj nočnom spaní skoro vždy budila tak po pol hodine od uspatia. Musela som si k nej ľahnúť a uspať ju znovu kojením. Vtedy zabrala tuhšie a mohla som vstať a niečo robiť. Ak som ju neuspala, bola nevyspatá a mrzutá. Takže sa pridávam ku Karolínke, aby si skúsila pri Anie nezaspať a vstala, keď uvidíš, že spí tvrdšie.

KAROLINKA - tak s tým AZ kvízom si mi vyrazila dych, to je dosť odveci, že to tak aranžujú. Potom človek nevie, kto čo naozaj vedel. To si sa akože musela tváriť, že niečo nevieš, aj keď si to vedela?
A želatínu by som asi nedávala, mne sa zdá dosť bléé :-) aj pre nás, ja väčšinou vyrábam niečo podobné z ovocnej šťavy a Gustínu, resp. iného kukuričného škrobu. Už sme to tu preberali so Zuzanou, ona myslím používa „želatínu“ - agar - teda z morských rias, vraj to kupuje v Delvite.

SCHAMKA - gratulácia k pokrokom, úplne bolo cítiť, ako sa tešíš :-)! PAVLA - aj Eme gratulujeme, no vidíš, ako si sa sťažovala, že u vás nič, a zrazu Ťa Emička stále niečím prekvapuje :-).

Peknú noc a ešte krajší deň!

Rozeta + budiaci sa Krištofko 11,5.

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 29.06.05 23:36

KORDULKA - ešte som rozmýšľala nad tým tvojim trápičom :-)), a tak sa mi to nejak skladá dokopy aj s tými zubami - možno ani tak nepotrebuje až tak často MM, ako skôr nejaké ukľudňovadlo. A hľadá si ho v kojení. Myslím, že pred časom tu niečo podobné opisovala Karolínka, že Eliška sa kvôli zubom stále budila a uspávali.

Dúfam, že sa nenaštveš, napíšem to úprimne - ja by som malému v takejto situácii, keď ho pravdepobne niečo bolí, asi ešte vyhovela. Snáď pochopíš, ako to myslím, napriek tomu svojmu dlhému kojeniu mi fakt nevadí, keď niekto nekojí alebo kojí krátko (mám také kamošky, nikdy sme to zvlášť nerozoberali) - len chcem povedať, že mne by sa to momentálne nezdalo ako vhodný čas.
Aj keď človek nikdy nevie, ako by sa zachoval, keby bol v koži druhého človeka. Možno by som s tým na tvojom mieste sekla z minúty na minútu :-).

AJKA - fajn, že ste sa zase ozvali. Ako sa majú detičky? Nenapíšeš niekedy viac? A čo Lenička, už sa v škôlke rozjedla? :-).

R.

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 29.06.05 23:52

**Caute babule!

Gabika** - dennicek je uzasny!! Emimi je teraz nejake nezne - najprv Missorka, teraz ty ;o) Ach jaj.
Inak mame uplne rovnake rodeo pri prebalovani (u nas velice mierne zabera, ked mu spievam o plienocke na melodiu „pod horou, pod horou“ ;o) A pomaha to aj mne, aby som ho neprizabila! ;o)))

Hromix - tak Anie je rovnaka zavislacka ako Daniel. Aj on, ked spi vonku v kociku, tak je o pol hodinku hore. Vtaky mu tam vyhravaju, susedia na zahrade kecaju a to ho asi budi. Ale ked si dam slofika s nim, tak spime niekedy aj 2,5hodiny!!!
Inak vecerne uspavanie su u nas teraz uz asi 2 tyzdne totalne galeje - dneska ma snad rekord, hodinu a pol bojoval, reval jak tur, myslela som, ze ho vysmarim von oknom! (Just joking ;o) Ja cela spotena, uz som si povedala, ze ho necham vyrevat, to ale muz nevedel, prisiel k nemu, hladkal ho, takze Daninko do este vacsieho revu, pretoze mal divaka. Takze z vyrevania nebolo nic, snazili sme sa ho utisit, aby na nas nezavolali poldy ;o) Potom uz chudak bol totalne vycerpany, ale nevedel zaspat z toho, ako furt vzlykal. No katastrofa! ;o((( Absolutne si neviem rady, co s nim. Predtym pekne zaspal pri kojeni, teraz je furt na styroch, hoci ho uz len kymaca a nekoordinovane plieska o tycky postielky. Mate niekto nejaky napad? Hocijaky!

Kordulka - nieco podobne (ulozime nakojeneho spat, po polhodine je hore, nakojo, zase polhodinka spanku, zase kojit,…) robieva Danino pravidelne, aj ked v poslednej dobe je to uz lepsie (necha ma aj pozriet cely diel Star Treku! ;o) Ja som si uz zvykla a aj napriek tomuto si kojo vychutnavam a odstavit sa zatial nechystam, ale perfektne ta chapem, Leni, ze to ide na nervy a mas uz toho dost. Ako som pisala Hromix, dnesny Daninov vystup pri zaspavani ma tiez dobre odrovnal . Ked konecne zaspal, muz siel spat, aby rano vstal, a ja som sa s nim vobec neporozpravala, nekukli sme ST alebo Superstar a uz treti den nedostala ku scrapbook-ovaniu ;o((( Takze mam pocit, ze dokonale viem o com hovoris, ked treba uz zacat mysliet aj na seba.

Cibulka - ako si urobila ten ryzovy korpus? Napises recept?

Miska - tak nech ste cim skor utraseny a v poho. Drzim palce!!

Rozeta - esteze si napisala, ze si dala foto do zoznamku, lebo ja by som si ani nevsimla - kukam len kto ma kedy narodky ;o) Ty ale poviem ti, ze sa s malou neuveritelne podobate (vies, kedysi si dala do galerie fotku dcerky)!!! Nielen tvarou, ale aj tym ako sa pozerate do objektivu a ako mate hlavy mierne naklonene. Je to uplne genialne!!! ;o)

Ajka - fajn, ze si sa zase ozvala. Ako sa mate? Ako deturence? Ak budes mat cas, pisni nieco viac, potesime sa.

Este vam musim napisat recept na jednu bastu ;o)
Medove nektarinky
Uvarime si sirup z vina, trosky vody, medu, klincekov, skorice a vanilkoveho cukru.(ja som to robila ako keby varene vino ;o) ale vina malo byt tusim 2dcl - ja som dala iba vodu - medu 1dcl) Do ohnovzdornej misky dame nektarinky (ja som ich prepolila a vykostkovala), zalejeme sirupom a dame do vyhriatej rury (170st.) na pol hodinku zapiect. Potom dame na tanier nektarinku, trochu sirupu a kopcek zmzliny. Mnamky-mnam, je to brutalne dobre ;o))) Pisu, ze nektarinky mozeme nahradit aj broskynami alebo cerstvymi figami.

Tak tolko teda od nas. Papa!
schamka a do komatu vyrevany Danino

 
kordulka
Stálice 54 příspěvků 30.06.05 08:52

Jen pro info - první noc je za námi - což o to, já spinkala pěkně ;-) jen mě ráno probudily - už ve čtyři hodiny - nalité prsa, ale byla jsem líná si je jít odstříkat, takže jsem to „vydržela“ až do šesti, kdy už jsem s bolestí musela… Manžel to ale už v půl jedný nezvládnul a taxe ujali služby babička s dědou… Prý byl Tomík skoro celou noc vzhůru, ale údajně ani moc neplakal, jen se vždy úplně probral a nechtěl spát. Ráno byl pěkně hladovej, snědl Activii a ještě kousek chleba se sýrem… Naštěstí čaj pije, ale mléko z lahve - ani moje odstříkané - nechce… :-( Doufám, že se to co nejrychleji naučí, takhle malé dítě přece ještě mléko potřebuje, jinak nevím, jak bych to potřebné do něj dostávala…
Mimochodem - ví tady někdo o někom, kdo má malé děcko, které už nebylo kojené a nechtělo vůbec pít mléko? Jak se to pak řeší??

Tak pa, Lenka a Tomášek

 
kordulka
Stálice 54 příspěvků 30.06.05 09:00

Ahojky!

Díky za povzbuzení. Budu se teď pokoušet ještě nějakou dobu alespoň odstříkávat a dávat mu ještě moje mléko, ale jak jsi psala i Ty, Ajko, nechce si vzít z láhve ani to m oje… Jak jste to Lukáška nakonec naučili??? Tomík maximálně ten dudlík u flašky chvilku kouše, ale pak se začne vztekat, že to nechce… Ještě drobná poznámka - s těmi jeho hysterickými stavy, které jsem zde popisovala se zbavil dudlíku, vůbec je nechce… Najednu stranu super, na druhou stranu to bylo fajn, když se mu dal večer do pusy dudlík, do ruky plínka a on věděl, že se má spát… :-/

Jo a 43 kilo???? proboha! Vždyť Ty jsi byla kost a kůže i předtím! :-O To se nedivím, žes Lukáška nemohla ani unést… :-( Tak doufám, že zase brzy nabereš potřebné síly i kila! Držím palce!

Lenka

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 30.06.05 09:32

Ahoj maminky.

Rýžového dortu už jsem spořádala půlku a jak vidíte, stále žiju. Dělala jsem ho z toho, co už Šimonek může, ale doma jsem to měla třeba v jiné kvalitě než jakou dávám malýmu. Např. jogurt jsem měla doma zrovna bílý Klasik a ten má v sobě želatinu a tak příště, aby to mohl dám Holandii atd. Asi je to podobné rýžovému nákypu, ale ten jsem ještě nikdy nedělala, tak nevím. Chichi.

Rýžový dort

2 balíčky bílé rýže (ty sáčky ve kterých se ta rýže vaří)
5-6 sladkých středních jablek oloupaných
2 bílé jogurty (á 150g)
1-2 švestky od Sunárku ( nebo jiná ovo. přesnídávka)
kousíček AB másla
trocha kojenecké vody

Rýži jsem uvařila, v mixéru rozmixovala asi tolik, aby zrníčka byli napolovinu nebo třetinu, ale aby to nebyla kaše. Mixovala jsem to už i s těmi jogurty, ale musela jsem stejně přidat malinko vody, protože se to mixovat nechtělo. Pak jsem to smíchala s najemno nastrouhanými jablky a přesnídávkou a dala do máslem vytřené formy na těsto o průměru 22cm. Pekla jsem při 170 stupních asi 30-40 min. Prostě až se na povrchu udělala malá kůrčička. Když se to vyndá z trouby, tak se to musí nechat ve formě ztuhnout a pak už to samo drží tvar dortíku. Povrch namažu Holandií bílou (je hustší) a pokladu ovocem, které už Šimonejk jí. Té hmoty mi trochu zbylo.

Já si to teda na talíři trošku doslazuju, ale ty jabka jsou tam dost výrazné, takže doufám, že to bude Šimonkovi chutnat. Není to suché ani to neteče. Jestli se podaří pošlu fotku korpusu.

CIBULKA

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 30.06.05 10:21

Ahoj,

vidim, ze hodna z nas bojuje s usinanim - napisu rovnou, ze ja jsem to uz davno vzdala :-) Mala usina uhoupanim na houpacim kresle (ale zacina to byt pro ni nepohodlne) a pak ji prenesu do postylky. Kolem pulnoci se probudi a to ji prendam do nasi postele a spime az do rana. Pokud ji necham v jeji postylce, je schopna rvat klidne hodinu, takze jsem rezignovala a zrejme s nami bude spat az do puberty :-)
Kdyz se nemuze uspat houpanim, vlezu si s ni do nasi postele a za chvili je tuha. Takze tech zavislacku je tady vic :-)

KAROLINA - tak to me AZ kviz teda zklamal, ze dela takove divadylko. Ja jsem myslela, ze je to vsechno real… Pak ale urcite napis, ktereho srpna tam budes, i kdyz jsi nevyhrala, stejne mas muj obdiv, ja bych mela takovou tremu, ze by ze mne nedostali ani jmeno :-)
Ovoce - Lucce jsem zatim dala jablko, banan, tresne (vyplivla) a meloun. Ted premyslim, ze toho moc teda neni, ale nic dalsiho me nenapada.

ANKA - kazdy den zkousim stranky a porad nic?!?

KACICA - tak si predstav, ze Lucka dnes poprve taky slezla z postele - uplne sama! Ony to od te Zuzanky odkoukaly :-) Napis, jak jste to v Belgii zvladali, urcite to musela byt zabiracka.

MILENA - taky napis, jak v Chorvatsku, odpocinula sis vubec nebo to byl jeste vetsi zahul nez doma? My jsme chteli vyrazit ted nekdy na Krk, ale to podelane auto je porad v servisu (a ja uz zacinam byt pekne nas*ana) - 16. cervence prileti moje rodina z Australie a ja je mam vyzvednout ve Vidni a do Kacka je teda fakt nenaskladam.

ROZETA - opravdu neni Kristufek o nejaky ten mesic starsi? To snad ani neni mozne, co vsechno umi… Tady je jasne videt, jak starsi sourozenec dokaze motivovat. Ta moje prvorozena nema s kym soutezit, tak na to prdi :-)

Marťoch a Lucka, 10 m

 
Gabika  30.06.05 10:56

Ahoj,

som rada, že sa denníček páčil ;-). My sme včera mali s Radkom "krvavú nehodu”, ale nedeste sa, vyzeralo to horšie, než v skutočnosti bolo. Pripravovala som niečo v kuchyni na stole, Radeček mal akurát chvíľu, že chcel, aby som ho zobrala na ruky, tak mi stál pri nohách, rukou sa držal za okraj stola, hlavička vyvrátená hore, a asi na chvíľu preniesol váhu iba na jednu nohu. V tej chvíli ho hlavička prevážila, a on, ako sa držal v jednom bode hore a v jednom bode na zemi, tak sa zvrtol a sklátil na zem. Lenže narazil do nohy stola a rozrazil si spodnú peru. To bolo krvi! Ale kým som mu umyla pusinku, bolo po náreku.

Lenka - mylím, že je úplne super, že si vydržala kojiť tak dlho! Ako písala Pavla, keď vám to už nevyhovuje, treba prestať. Mám taký pocit, že o odstavení tu už uvažuje niekoľko mamín, však? ;-) Ja som tiež, ako som písala v minulom denníčku, odstavila Radečka na noc (cez deň ho ešte neobmedzujem), a to mi kojenie nerobí v podstate žiadne problémy. Len to večné nočné vstávanie, ach jaj… Na jednu stranu kojím rada (je to jedna z mála chvíľ, keď sa Radko nechá pomaznať), na druhú stranu si ale neviem predstaviť, že by som kojila ešte dvojročné dieťa… :-( A okrem toho, chceme druhého cipíska, a to by sa nám pri takom intenzívnom kojení nemuselo podariť… Možno by som ti skúsila poradiť to urobiť podobne, teda na noc odstaviť, aby si načerpala v noci trochu energie. :-)

Hromix - podobne, len žiadne výčitky… (práve mi napadlo, ako sme sedeli u vás na gauči a obe kojili ako na povel :-)))) S tým spánkom sme mali s Radečkom podobné problémy. Na rukách - spal, pri vkladaní do postieľky - cvak! oči ako baterky. Tak znovu, uspať, do postieľky… a cvak!… Nejak to prešlo samé. Je ale pravda, že sme si to zažili podstatne skôr, než ty s Anie, to mal vtedy Radko ani nie pol roka. Nejako sme to pretrpeli, trvalo to tak možno mesiac a prešlo to.

Ajka - som rada, že si dala o sebe vedieť! Niekoľkokrát som si hovorila, čo sa asi s tebou stalo… Teda, príde mi to, že je v tvojom prípade naozaj načase prestať kojiť a začať poriadne jesť, aby si zosilnela! 43 kilo! To si neviem ani predstaviť! Držím palce, aby si sa čo najskôr dala dohromady.

Karolinka - už sa teším na stretnutie! Budem v meste asi o niečo skôr, potrebujem ešte na nákup a tak, takže ak by si dorazila skôr, ozvi sa! Ten AZ kvíz ma teda pekne sklamal, také podfuky na úbohých divákoch! O tom nedusenom ovocí - priznám sa, ja som dávala všetko hneď čerstvé :-/ Skúsila som najprv jablko, a keďže nebola žiadna kožná reakcia ani hnačka, už ma ani nenapadlo s dusením začať… Takže skúsili sme: jablko, banán, hruška, hrozno, slivka, višne (máme dosť kyslé, ale Radkovi to kupodivu chutí.. :-)), broskyňa, vodný melón (ten mu nechutil), a to všetko, čo mi napadá…

Gabika a Radko 1r

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 30.06.05 11:47

Ahoj.

LENKA- teda, ty jsi trdlo, proč by sme tě měli odepisovat? Já jsem sice přeze všechny problémy blázen do kojení, ale já tě teda odepisovat rozhodně nebudu. Vlastně tě taky chápu. Dneska jsem k malýmu vstávala 7× a z toho jen jednou se probudil asi omylem a tak se nechal uhojdat jen tak bez prsa. Zbytek kojo i přes mou snahu se tomu vyhnout. Pití, hojdání, hlazení, nic nepomůže. Já jsem zatím do té úrovně, kdy už mě to bude příliš zatěžovat nedošla. Krize z únavy mám, ale pak to zase přejde. Budu se po někom opakovat, ale někde v diskuzi jsem četla větu, že když se řítí ledadlo k zemi musí si nejdřív vzít kyslíkovou masku rodič, aby pak mohl chránit dítě. Tak to je názor se kterým souhlasím. Dítě potřebuje matku, která je co nejvíc pohodě. Jestli to tak cítíš, tak to tak udělej. Deset měsíců kojení je velký kus práce. Já se z té krize většinou dostanu tím, že se začnu bát, že by to Šimonek mohl odnést psychicky, když bach to byla já kdo ho odstaví a ne on. A tak ikdyž se situace nezlepší, tak to beru s větším nadhledem.
A do mléčné dávky na den se započítává i jogurt a mléčná kaše.

A NAŠE SOUČASNÉ KOJENÍ? Po rozkojování v nemocnici a pak i doma a moučnivce, kterou Šimonek opět po ATB chytil mám zase několikamilimetrové praskliny. Na jednom prse jen do půlkruhu a na druhém kolem dokola. Už jsem byla několik dní zase na odstříkávání. Zlepšilo se to, ale teď zase zhoršilo. Jsem mezek. Když to šlo vyléčit jednou, musí to jít po druhé. Já vím, že si někdo řekne, že udržovat kojení pro 11 měsíční dítě je bláznovství, ale mně to za to stojí. Já ani Šimonek nejsme na odstavení připravení. Až budeme, tak s tím sekneme. Chichi.

PAVLA- když jsem si dneska po ránu přečetla, že mám být něco jako energická žena, tak jsem se smála. Po noci jakou jsem popisovala Lence… A ten korpus jsem dělala nanečisto abych nemusela nic vymýšlet nebo hledat na poslední chvíli.

AJKA- jsem ráda, že jsi se ozvala. Už jsme si tu kolikrát říkaly, co s tebou asi je. Vidím, že nemoci se ani vám nevyhýbají. A k tomu tvému ukončení kojení bych napsala jen to samé co už jsem psala Lence. Už tu někdy někdo nějakou maminku odepsal, že nekojí? Tak o tom teda nevím.

KAROLINKA- já jsem zatím z čerstvého nedušeného ovoce zkoušela- nastrouhaná jablka, nasekaný meloun, nasekanou třešeň bez slupky a dneska teprve banán (já po něm otíkám a tak pro jistotu). Se želatinou to vidím tak, že když už dítě jí maso a vybere se jen čistá želatina bez éček a čehokoliv jinýho, tak pak by už se mohla. Normálně želatinu nepoužívám, takže o jiné nevím, ale ta co píše Rozeta, že používá Zuzana, tak ta řasová želatina je mi sympatická.

Hezký den přeje

CIBULKA+ ŠIMONEK

 
Anonymní  30.06.05 14:15

Ahoj!
At se divam jak chci, ty fotky tam nedorazily, takze to zkousim znovu. Dekujeme za blahoprani k narozeninam a „hubicku od Cibulky“. Predala jsem :-))
HROMIX: Je fakt, ze jsem se tady dlouho neukazala z nedostatku casu, ale taky jsme meli doma takovou malou ( vetsi ) krizi. No snad je zase vsechno ok. Mam pocit, ze posledni mesice vsem chlapum vyhrava. Asi spatne postaveni planet :-)), ale kdo to s nimi ma vydrzet? Nic, ja jdu na ty fotky. Pekny den!
Eva & Sarah

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 30.06.05 14:28

ahoooj holky,
tak se s vama loucim,veci v aute uz jsou nahazene(doslova)-pucili jsme si vetsi auto s klimoskou,ale blby kufr(spatne se do neho leze),kocar zabral spoustu mista,k tomu tasky s oblecenim,vo­dy…skenicky s jidlem jsem mela v prepravce,ale ty jsem musela vyskladat na kocar,proste narvano k prasknuti,uz chybi jen drobnosti(lednicka s jogurtama)a nejake ptakovinky a navecer vyrazime.Je to teda zahul,nebyt kocaru,postyky a jidelni zidle,vlezlo by se to tam krasne s prehledem.ale jsem rada,ze nejvetsi cast je nacpana.
Ted jeste poklidim doma binec a uz bude klidek(doufam)
Tak se mejte moc moc hezky,zadne nemoce!a ja se ozvu jak prijedem(kolem 11-12.7.)do te doby vsem oslavencum Gratuluju!!!!!!

PS:to je blbost s tim odsuzovanim za kojeni,to se tu jeste nestalo,jsme tu prima particka:) a krom toho jedno rozboureneho denicku tu zadne velke „akce“neprobehly.My s kojenim jsme taky nastiru,myslim,ze z dovolene se vratime uz bez koja(hlavne na cestu bych chtela vydrzet,je to pohodlnejsi:) jenze u nas je to bohuzel ze strany prcka,uz mi o ty prsa vubec nestoji:(( -kdyz se napije o peti rano,v sedm uz nechce,chce si hrat a ja ho zdrzuju,kdyz jsem mu zkusila dat sunar,tak ho lupl za dve minuty a mohl pokracovat v radeni…takze asi tak nak/a aby nejedl si moc dovolit nemuzem,potrebujem se v roce dostat aspon na tu vytouzenou hranici 8kg:).Na jedne strane si gratuluju k tak dlouhemu uspechu,na druhe je mi to lito,ze uz mi odrostlo to „miminko“..cha­pete,ze…

Tak ja padim,uz jsem buzerovana,co tu zas vysedavam:) papapa

Any a Sebastianek

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 30.06.05 16:36

Ahoj maminky!

Tak nám dnes zkončilo plavání, ale rozhodli jsme se, že budeme chodit i o prázdninách. Nechceme, aby Eliška zapomněla všechny kousky, které už ovládá. (A že jich je! :o)

Taky jsem dnes zjistila, že budeme v podstatě celý červenec pryč. Tak jsem zvědavá, jak se mi podaří udržet pro Elišku rytmus a jak to udělám s jídlem. Zítra si chci zkusit sterilizovat polévku (=blivajzík) pro Eli na první dovču. Doufám, že se mi to podaří. Jestli s tím někdo máte zkušenosti, uvítám rady.

Jinak, šátek se mi zatím moc osvědčuje. Taky bych řekla, že jsem docela talent! (Teda nevypadá to jak z reklamy, ale dítěti se v tom sedí dobře :). A ten len je opravdu víc a víc měkký.

Jo, a chci se pochlubit, že Eliška včera zvládla u známých vylézt celé točité schodiště do prvního patra. Vaše děti to už teda asi dávno umí. No, my jsme neměli zatím k dispozici to schodiště.

Rozeta - Nemusela jsem dělat, že to nevím, ale musela jsem si vybírat políčka, která jsem nechtěla a soupeř jel přímo :(. Tak se lidi budou chytat za hlavu a říkat si, co to tam ta ženská dělá?! :)
Mohla bys mi prosím vysvětlit, jak děláš tu želatinu z ovocné šťávy a Gustínu (a co to vlastně je Gustín?).

Marťoch - My to s tím spaním máme úplně stejné. Jen místo křesla máme gymnastický míč. Křeslo ti teda trochu závidím. Na míči se nemůžu opřít.

Cibulka - Obdivuju tvou vytrvalost u kojení. Já jsem na tom s tím chtěním podobně. Tedy, vybrala jsem si potíže první tři měsíce. Kojila jsem dokonce se starodávnou skleněnou baňkou, protože Eliška se neuměla kojit. Pak jsme přešli na kloboučky od Aventu a ve třech měsících se to konečně naučila. Dnes mi to přijde tááák dávno. Tak přeju, ať se ti to brzy zahojí.

Gabika - Za hodinu a půl se uvidíme :)))).

Tak já končím. Páčko! Všem hezké léto i dovolenou!

Karolinka a Eliška (Za dva dny 11 m)

 
Anonymní  30.06.05 17:17

Ahoj holky,

opět nestíhám ani minulý deníček a už je tu další a tolik komentářů.Moje mamka by řekla " to nemají ty holky co dělat ? ".Už mi to řekla jednou,když jsem si tiskla asi 35 stránek,jeden deníček.

Tak nám zase skončil další školní rok.Klárka má v osmý třídě 3 dvojky a Šárka v sedmý 4 trojky.No jo,no.Je to úměrný jejímu lajdáckýmu učení.Ona prostě odmítá zeměpis a dějepis,vůbec ji to nebaví a se slovy " že jí to stejně bude k ničemu ",se to prostě odmítá učit.Jo,třeba z matiky má jedničku,což já vůbec nechápu.No tak jsme jim za odměnu koupily horský kola.Už dlouho je slibujeme, ale nebyly penízky.

S Marťou jsme se skoro celý týden váleli na zahradě u bazénku.On teda nemá moc pochopení pro moje opalovací nadšení,ale i tak se mu to líbilo.Z deky mi neuteče,on se totiž bojí trávy.Normálně zvedá ruce s odporem,asi jako kočka,když má projít sněhem.Je to sranda.Naše pokroky neumím tak dobře popsat,jako třeba Rozeta,ale naučil se ,jak dělá rybička,to klape pusou,taky konečně dělá pá,pá.Chodí za ruce,občas se i pustí a stojí sám.Taky moc hezky vyhazuje hračky z postýlky na zem,zvlášť,když mu řeknu " neházej to tam " a už to letí,s obrovskou radostí.

Jinak nestíhám nic,co se mi rodinka vrátila z vody,jen peru a žehlím,a teď už zase balím,Pozítří vyrážíme.Bude to krása,doufám.O­pravený mlýn,na samotě u lesa a u řeky.Jen doufám,že tam nebudou blechy,ani psí. ( to byl pokus o vtip ).

Tak já už letím,mějte se tu hezky a užívejte dovolených.Já se ozvu,až se vrátíme.

Ahoj VLAĎKA a MARTÍNEK - zítra 10 měsíční

Jo málem bych zapomněla,dneska máme 15 výročí,ale žádná romantika nebude.Náš taťka na žádný takový věci není,bohužel.

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 30.06.05 20:28

Ahoj Marťo,
bez chlapů to byl záhul, ale tak nějak jinak než doma, ale mě to nevadilo, když jsem viděla, jak je Zuzík šťastná v tý vodě a vidí tolik nových věcí. Moc jsem si neopočinula, ale byla jsem ráda, že jsme jeli - bylo to zase něco jinýho. Sice jak byla v jiným prostředí, tak se veeelmi prohloubila separační úzkost, ale dalo se to zvládnout. Třeba vykoupat jsme se mohli až když děcka na chvíli usnuli. Ale když pojedete s drahouškem, tak na Lucinku budete dva a tudíž to bude myslím v pohodě.
Tak držím palce, ať nemusíte jít pěšky:o)) Ta cesta autem byla v pohodě, kromě Slovinska a cesty z Brna do Vídně je v podstatě dálnice, tak to to sviští!
Pa Milena.

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 30.06.05 21:14

Ahojte holky,

vidím, že jsem vás teda hoodně podcenila. Myslela jsem si totiž, že jste na mě dávno zapomněli. To jsem ale co …

S kg je to lepší mám 45, věřím, že se to snad brzy zvedne na výchozí váhu před těhu (50kg).

Jinak Lenička už v jeslíčkách super. Jen nesnáší změny. Jako když místo na zahradu šli na hřiště kousek dál tak byl řev a tak. Ale jinak se tam těší a často hlásí já sama mami já už to umím, hodná teta ve školce mě to naučila…

No a jinak se máme docela fajn. Ekzém je docela super. Pan Kreml dělá divy. No a taky mám pocit, že pomohlo, že už nekojím ač je to opak toho co nám tvrdí většina.
16.7. jedeme na dovču do Jeseníku tak jsem zvědavá jak to s dětičkama proběhne.

Kordulka - tak s flaškou to bylo stejné, max na kousání. Ale naučil se pít z hrnku od Tommee Tippee. Je s tvrdou násoskou s jednou dírkou a je zaklapovací. Jestli chceš pošlu fotku.

Marťoch - a co ty a tvoje problémky????

Tak já pádím najít něco na papu, hlad je obrovský.

AJKA a Lukášek 10 měs

 
PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 30.06.05 21:15

Ahojky,

stejně jako Karolinka s Eliškou jsme taky měly dnes poslední hodinu plavča. Byla o něco studenější voda než obvykle, tak Emě poměrně trvalo osmělování, pořád se na mě věšela a nechtěla do vody. Nakonec jsem s ní takhle navěšenou do té vody prostě hupsla a nebylo úniku. A zvládla to bez problémů. Pořádně jsme protrénovaly potápění. Mě nejvíc baví, když si se švagrovou (chodíme plavat společně) posíláme holky pod vodou. Všechny se potopíme a pod vodou si vyměníme malé plaváčky. A pak zas zpátky. No prostě paráda vidět ty dvě treperendy vznášet se v té vodě, jak máchají ručičkama nožičkama a jak jsou schopné se samy dostat na hladinu. Doufám, že se dostanem někdy si zaplavat i během prázdnin. Ještě nám zbyly dvě hodiny jako náhrady za zameškané, tak si snad vybereme aspoň ty.

AJKO - vidím, že máte nebo jste měli nějaké veliké zdravotní trápení, snad už to bude jen lepší! Hodně štěstí!

CIBULKO - moučnivka a bolavé bradavky, to mi něco připomíná, bohužel. Jednou jsi psala, že hledáš nějakou náhradu genciány pro Šimonka, našla jsi jí? A ty si prsa nějak léčíš? Já byla dnes u gynekoložky a zmínila jsem se o Emině moučnivce a že jí dětská dr. nijak neřeší a gyn. to řešila a napsala mi pro Emu boraxový roztok. Připraví ho v lékárně, zítra si ho jdu vyzvednout, takže zatím nevím, jak bude zabírat, ale je to alternativa.

VLAĎKO - gratulace k výročí! U nás se romantika taky moc nenosí (a mě to taky vždycky zamrzí), ale o vzájemné lásce není pochyb, a to je nejdůležitější :-)

KAROLINKO - nevadí, že jsi nevyhrála, ne? I tak máš můj obdiv! A do jaké soutěže se přihlásíš příště? Už máš něco vyhlídnuté? To je ale děsný, jak je člověk médii balamucen. Doopravdy je vždycky všechno úplně jinak. Mě třeba i překvapilo, když jsem se dozvěděla že v pořadu M. Jílkové Kotel jsou mnozí diváci placený kompars…

Tak jdu ještě trochu něco dělat. V sobotu odjíždíme na pár dní na Šumavu, vracíme se po svátcích, tak abych to tu dala aspoň jakž takž do kupy.

Pa Pavla a Ema 11 měsíců a 4 dny

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 30.06.05 21:55

Ahojte holky,
Betka ve dne skoro nespi, takze vubec nestiham psat. Vcera jsme na cviceni misto cviceni batikovaly a kreslili na tricka, no ja na to proste nemam talent, takze to nase vypada, jako kdyby to delala Betka :-). Dneska jsme byly s Milenou cvicit a opet skoncili v cukrarne… No co uz nadelame. Ovsem stala se nam tam vyborna prihoda, smala jsem se pak asi 5 minut. Bavili jsme se a Zuzka chodila kolem kocarku, kdyz najednou prisel cisnik a rikal, nerad rusim a ukazoval ven z kavarny (sedeli jsme hned u vchodu a byly otevrene dvere). Zuzka tam lezla po ctyrech na zemi, do toho prselo a bylo i blaticko :-) Ona proste po svych odesla ven a az tam sla na vsechny 4. Milena ji pod ty mokre kalhoty narvala plinku, takze Zuzka vypadala jako modelka hooodne odvazane modni navrharky :-) No abych jen „nezalovala“ zase se mi podarilo domu prinest prlinku, kterou jsme rano na cviceni dala do kocarku, ze ji cestou vyhodim..
Taky jsem si dneska koupila neco na sebe a Betce jsem taky udelala velky nakup. U nas rusi Lahalle a maji akci 1+2 zdarma. Uz to teda bylo hodne prebrane, ale i tak jsem utratila 2000 a prinesla si domu 9 veci, to jde, ne?
Zitra mame posledni plavco, ale budeme chodit i o prazdninach, stejne budeme skoro porad doma.

Nemam poznamky, tak si to moc nepamatuju

AJKA - to jsem moc rada, ze jsi se ozvala, docela casto si na vas vzpomenu. Je fajn, ze uz je ten ekzem lepsi a Lenicka se spravila. A hlavne poradne jez, to mi trha srdce, klidne bych ti nejaky kila predala :-)

CIBULKA - tak jak dopadly prijimacky? V kazdym pripade jses dobra, zes to zkusila, aj uz bych ted zadnou skolu nevystudovala, muj mozek by to myslim bojkotoval

HROMIX - taky myslim, ze EX se jen predvadel pred ostatnima, aby mel alibi, neams to holka lehky, drzim palce, aby to co nejdriv skoncilo

KAROLINKA - teda to jsem fakt prekvapena, ze to je takovy podraz, no tak priste uz to vyhrajes. Nechystas se zase nekdy do Brna?

Uz si nepamatuju, kdo to psal o tom vecernim rvani, u nas pomohlo proste Betku nechat vyrvat, i kdyz to trvalo hodinu. Asi za tyden uz to bylo dobre, vecer jsme ji polozili do postylky a i kdyz nespala, tak nervala a pak proste usnula, bohuzel pres den to neplati.

GABIKA - super denicek, prozivala jsem uplne to stejne, navic po tom cisari je to tak rychle, ze si proste clovek nemuze poradne uvedomit, ze uz ma dite

MISKA - je fajn, ze se vse obraci k dobremu, uz si to fakt zaslouzis

MARTOCH - no Betka uz to zase neumi :-( tak snad az se uvidi se Zuzkou, tak se to zase nauci, co svatba, uz mas vsechno nachystane? (to byl vtip..)

Nad dortem taky spekujulu, na narozky budeme pryc, ale pak oslavu stejne udelame, tak uvidim, oc vymyslim, asi to bude s tim jogurtem a jake testo, to jeste vymyslim, docela se mi libi ta ryze.
Taky jsme s holkama naplanovaly spolecnou oslavu v nasi oblibene hospudce, takze oslav bude az dost.

Mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 30.06.05 22:00

Ahojky.

Tak jsem dnes byla s mamkou nakupovat pracku a lednicku do jejich noveho bytu. Nicmene byt bude mamka zatim pouzivat jen malo (dokud bude tatka pracovat mimo Prahu) a tak se zbyle dva pokojiky budou pronajimat. Me je to trochu lito, tesila jsem se, jak za mamkou budem chodit a tak.. ale co, vsak se dockame…

Jinak Anie je stale vic nespokojena, kdyz si s ni nehraju. Uz nemuzu byt odpoledne na netu, hned zacne vriskat a lepit se mi na nohy. Mam pocit, ze to dela uz kdyz slysi, ze jsem zapnula notebook. Ale pritom kdyz si s ni zacnu hrat, tak se do 5 minut odporouci sama k jine hracce, na jiny konec pokoje atd. Ale kdybych si dovolila vstat, tak bude zle :-). Ale je uzasne, jak si pamatuje tu hru na podavanou - ja natahnu chodici hracku, ta k ni dojede, chyti ji a poda mi ji, abych ji znovu poslala :-). Fakt ji to uzasne bavi. Dnes jsem se ji i ptala, aby ukazala v knizce, kde je kocicka a pejsek. No, byla uzasna, ukazala to napoprve! Ale kdyz jsem si chtela vyzkouset, jestli nejde o nahodu, tak uz to neudelala. Bud si myslela, ze jsem asi totalne blba, kdyz mi to nestaci ukazat jednou nebo to fakt byla nahoda. Pak totiz stridave ukazovala na vsechny obrazky a divoce machala rukou :-). Ale to je fuk. I tak jsem z toho mela chvilkovou radost :-). Jinak se mi taky porad libi, jak dela certika (jazyckem bll bll bll bll bll), no fakt je to roztomily!!!!

Pavlo - kam to chodite plavat, ze si muzete vybirat nahrady I behem prazdnin???

Ajko - I ja se pridavam a jsem rada, ze ses ozvala. A je fajn, ze Kreml zafungoval!!!!

Vladko - fakt jsi me pobavila, jak jsi psala, ze Marta nejde na travu!!! TO je fakt super! TO bych taky potrebovala :-). Mam tu kamaradku a tak rikala, ze ten jeji kluk bude taky nejaky fajnovejsi, nebot zatimco ostatni deti se napr. radi rukama hrabou v bahne, tak jemu vadi, kdyz se ho jen nahodou dotkne - zacne brecet. A tak to ma pry se vsim. Rikaji mu Pan estet :-))

Karolino - tve nadseni z toho,ze Eli uz umi vylezt schodiste chapu. Ja vedela, ze Anie umi 2 schody, ale to co predvedla v Tramtarii me ohromilo. Vylezla desne uzke a desne strme schudky nahoru na tu klouzacku!!! Suverenne se chytla zabradli a lezla a lezla. :-) Tak jsem byla taky pysna :-)))) a tak trochu v soku, ze ted uz se opravdu nezastavim…

Any - stastnou cestu!!!

Evi - tak doufam, ze uz je u vas doma opravdu vse OK! Ale psat nam muzes I kdyz mas problemky, treba by se ti ulevilo! No, ja jsem na sverovani tady expert :-) Tak hlavne at uz je jen dobre!!!

Gabiko - jsem rada, ze slo "jen” o krev ze rtu. Tak posilame Radeckovi pusinku a pohlazeni a at se to brzo zhoji!!!

Schamko - tak jsem rada, ze v tom nejsem sama :-) (snad promines, ze jsem za to tak trochu rada). USINANI - u nas nefunguje ani kdyz Anie tvrde usne. Ona dokaze spat treba pul hodiny tvrde ve sve postylce, ale pak se pravidelne vzbudi po pul hodine! NO holky, tak je to u nas uz par mesicu a nekecam, nekdy by se podle Anie daly ridit hodinky, ona si tu pulhodinu snad stopuje!!! Proste ma asi nejake vnitrni nutkani se ubezpecit, ze tam jsem. Ani ji pak nemusim kojit, jen ji vezmu do naruce a do 5 minut spi. Takze asi ma neco neklidneho v sobe… a proto asi to buzeni i odpoledne. Ona se proste probudi, rozhledne a kdyz me vidi hned vedle sebe, tak spi dal. Kdyz ne, tak place a je zle… Odpoledne jsem si vsimla, ze se probouzi i po 20 ci 10 minutach (tj. ze behem tech 2 hodin co spi se probudi klidne i 5krat) a kontroluje zda tam jsem… fakt je mi ji vlastne lito, ze nema klidnejsi spani… A pritom si neuvedomuju, ze bych nekdy nejak zpusobila tento problem a zavdala ji pricinu k nejisote… ale kdo vi, jak ty nase deti premysli…

AZ kviz - tak jsem taky zklamana jak je to naaranzovany… :-(((((

Zitra jedeme opet na chalupu, i kdyz nema byt tak hezke pocasi. Ale zase bude ANie s babi a dedou a tak jsem rada, ze si jich uzije a zvykne si na ne pred nasi spolecnou dovolenou… a navic se tesim na tradicni grilovani!!! :-))))

Tak pa

Hromix a Anie, za 3 dny 10 mesicu!!!!!!!!!!!

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 30.06.05 22:03

Teda Kacico ten nakup veci ti preju! Taky bych nakupovala, ale snazim se branit i akcim a setrim na horsi casy… ALe dortika si ve meste taky neodpusim :-))))

Pa

H.

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 30.06.05 22:06

Evi a Sarah - omlouvam se, jsem trdlo, uplne jsem zapomnela poprat Sarah k narozeninam… i kdyz jsem na to myslela…

Takze mila Sarah, s Anie ti prejeme hlavne hooodne zdravicka, spoustu krasnych chvil s prima rodici a taky jeste nejakeho sourozence, co? :-)

Tak pa

H a A

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 30.06.05 22:27

Ahojte maminy a drobcekovia,

tak my sme prave dokoncili nasu staronovu kuchynu, ufff konecne mame kuchynu ako sa patri a velmi sa mi paci. Prerabali sme ju zo starej cervenej Carmenky, tusim tak sa volala ta stara kuchyna, co ju mal kazdy, v najblizsich dnoch urobim aj foto… a uz sa tesim do postele, naozaj. Rano musime ist do nemocnice s obidvoma chlapcami, Robko stale hnackuje a Kiko vracia, tak sa bojime aby sa nedehydroval, on ma k tomu velmi blizko a uz to pozname.

Inak nic nove pod slnkom… doma je trosku napatie hlavne medzi mojou mamkou a Robom..uff a to bude tazky oriesok, naozaj.

Dufam, ze tento vikend uz :,-(nem k pocitacu a budem tukat, kedy mozem dat dokopy dennicek? Da mi niekto termin?????

Posielame velku pusu a zelame sladke snicky, uz sa tesim do sprchy a do postele, rano sa blizi a chcem si dat budicek velmi skoro, ved ma poznate, ze som ranne vtaca, vsak?

Miska, Kiko a Robko uz 10 mesacny a s vazou 10,50 kg

 
laky
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 30.06.05 22:29

Ahojky děvčátka,

píšu po dlouhé době nemám nějak čas ani sílu ale čtu aby mi nic neuteklo.

Co je u nás nového? Už jsem přestala kojit malý mě kousal a to fakt za to nestojí ani přes pusinku nepomohlo. A hlavně se hodně budil od narození tak jsem si řekla že dost a docela je to v poho někdy se vzbudí dostane cucnout vody a chrní dál. Kolem pátý dostane sunar moc ho miluje a spinká ještě do půl osmý to se mi dřív nestávalo. Ale nevim jak to bude z mlékem ješte ho máme ale prsa občas cítím. Nemáte nějaký trik jak se zbavit rychle mléka?

Jinak nám roste osmý zub a malý krásně pochoduje kolem nábytku. Párkrát jsme si natloukli kokos ale bylo zase dobře.

Jinak už se tak nějak koukám po botičkách ale mylim si že to ještě nemá cenu. Zkoušela jsem mu velikost 20 a ta nám byla veliká a 19 fakt moc nemají tak nevim jestli mám počkat až mu ta nožka doroste.
Máte už vybranu značku? Koukala jsem u Bati a nic moc. Líbí se mi v lekárnách je tam takový lvíček ale fakt si nevzpomenu na značku. Stojí tak kolem 550,– jak kde samosebou že to jsou sandálky.

Pošlu fotečku do galerky aby jste viděli jak jsme vyrostli.

Užívejte si dovči kdo jedete a prckové bez nehoda a bolístek.

Pa laky a Filda 11M

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 30.06.05 22:40

ono to bylo k narozeninam, mela jsem je v bruselu a ani jsme to nijak neslavili a risa mi porad rikal, at si aspon neco koupim :-)

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 30.06.05 22:43

jeste jsem zapomnela

KAROLINKO - zahledla jsem v diskusi, ze jsi kupovala praci prasek Don Gemini (doufam, ze se nepletu) Chtela bych ho taky zkusit a chci se zeptat, jestli je dobry a jestli jsi kupovala i ten deinkrustator.
dik moc kac

 
Gabika  01.07.05 07:43

Ahoj Miška,

volná je budúca streda, takže s tebou na denníček počítam, dobre?

Gabika

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 01.07.05 08:42

Ahoj holky.

Šimonek sleduje Teletubbies a tak mám chvilku než si všimne, že se nedívám s ním. Tisíceré díky tomu, kdo je natočil…

VZTEKÁNÍ- s přibívající fyzickou kondicí malýho se záchvaty prodlužují a zintenzivňují. Už přestaly fungovat i osvědčené fígle, ale jeden den jsem z legrace koupila bublifuk a mám na nějaký čas vystaráno. Když se doma Šimonek začne vztekat a házet sebou po zemi a kopat atd., tak si jakoby pro sebe začnu dělat bublinky a on je v tu ránu jako beránek nebo spíš vysmáté sluníčko. Vřele doporučuju zkusit. Stálo mě to 8 Kč.

USÍNÁNÍ- jak víte dvakrát jsem nechala Šimonka vyplakat po asi hodině. Dřív by mi to přišlo drastické, ale teď už mám pocit, že je správná doba učit samostatně aspoň večer usínat. Sice většinou usne u prsa, ale tak 2× týdně ne a tak ho dám do postýlky a on se tak dvě tři minuty vzteká a pak usne. Ale musí být jasně vidět, že už je na spaní. Vždycky nechám otevřený dveře, aby slyšel hlasy a nebál se. Párkrát to fungovalo i odpoledne.
K probouzení půl hodinky po večerním usnutí- jsem zjistila, že se tak budí když usne u prsa příliš utahanej a nestačí se dost nasosat a tak si to pak dobírá.

KAČICA- mně nepřekvapí ani dny kdy spí Šimonek třeba 6 nebo 8 minut za celý den, ale jestli na to zvyklá nejsi, tak chápu tvé pocity. Někdy se ho snažím uondat co to dá, aby aspoň chvíli dýl spal a nic. Jen se utahám sama. To přece není možný! Ty děti v sobě musí mýt nějaký hnací strojky! Teď se začínalo zdát, že se zase spát přes den naučil, ale byl to jen planý poplach. A přijímačky samozřejmě nedopadly, ale zato se objevila zajímavá možnost přivýdělku v mém oboru. Bylo by to jen o víkendech dopoledne a slušně placené. Když jsem včera dostala výpis z konta měla jsem trošku chmurku… Co vím, dostala se jen ta holka, co se hlásila počtvrté. Tak snad se za tři roky taky dostanu.

LAKY- my máme botičky od Batě a kupovali jsme 20, ale už malýmu začínají být malé a taky vzhledem k tomu, že už v nich běhá venku, tak jsou už dost dodrané. Zrovna včera jsem se dívala na další. Taky byli lvíčkové, ale nevybrala jsem. 21 mi přijde malá a 22 velká. Asi zase skončím u Batě. Je to neskutečný, jak je za takovou chvilku mohl zničit. Ale zubařka mi o kartáčku říkala, že se nemám divit když ho za 14 dní zničí. Takže to tak je asi se vším. Přeju správný výběr.

Teď jak jsem psala o těch botičkách, tak jsem si vzpoměla, že jsme jeden den šli všichni tři nakoupit a malej vezl kočárek. A pak se chtěl jít podívat jak hrají kluci fotbal tak se pustil a s taťkou šli. Na trávníku se pustil i taťky a já už to viděla na první rozbité koleno, ale on ten nerovný povrch ustál a běhal tam jak čiperka. Princátko moje.

Tak a teď mě v záchvatu vzteku kousl tak, že jsem měla chuť mu to vrátit. Chichi. Ale jako spořádaná matka jsem mu vysvětlila, že to nemůže a vytasila se s bublifukem. Chichi.

PAVLA- Šimonek měl v pusince jen jeden povláček a ten zmizel sám, ale v lékárně mi na to poradili Kamistad ústní gel. Zkoušela jsem ho i na ty prsa, ale musel se brzo smývat, protože by mi to mokvalo. Přece jen je to gel. Na prsa se mi nejlépe osvědčila mastička Pevaryl. Ale už dochází. Když měl Šimonek moučnivku na zadečku dostával Pevaryl nebo Imazol. Tak na ten se musím taky podívat. Moje gyn. mi nedá nic než genciánu a pediatrička zatím taky, ale jestli to nepomůže, tak si k ní v pondělí zajdu, ať mi dá něco jiného. Ale hlavně větrám v avenťáckých košíčcích. LP radí kojit s ragádou v koutku, ale to jaksi nejde když ji mám kolem dokola, že? Jak jsem psala, asi zkusím tu celkovou kůru proti plísním v těle. Sice není nejlevnější, ale co.

VLAĎKA , HROMIX - s těmi fajnovými dětmi jste mi připoměli, že jsem včera seděla u netu a šimonek přišel za mnou a že chce na klín a já po chvíli ucítila známý zápach. Kouknu na něj a on byl komplet upatlanej od hovinek. I tvářičky měl patřičně nabarvené. Nevím, jak se mu to podařilo. Asi jsem byla příliš zabraná do emimča. Estét z něj teda rozhodně nebude…

Hezký den.

CIBULKA+ ŠIMONEK (11+1)

 
kordulka
Stálice 54 příspěvků 01.07.05 09:10

Díky! Určitě pošli! :-)

Lenka

 
kordulka
Stálice 54 příspěvků 01.07.05 09:19

Ahoj holky!
Budu asi vypadat jako totální komediantka :-/ ale dneska v noci jsme nechali spát Tomíka normálně doma i s semnou ;-) a v půlnoci se probudil - samozřejmě s řevem a nešel zase nikterak uklidnit, taxem ho nakojila… :-/ Nemám asi dost silnou vůli, ale asi to prostě ještě není úplně nejvhodnější čas (kdo ví, jestli někdy bude - atak ho prostě ještě do odvolání ;-) budu v noci kojit).
Gabika - líbilo by se mi vynechat noční kojení a přes den bych ho pak klidně kojila i ráda - ráno a večer, ale ono to právě vůbec nejde… Když už můžu nějaké kojení vynechat, tak jedině to denní, ale to noční prostě nejde, nebo alespoň zatím…
Docela bych otevřela diskuzi, pokud jsou tady ještě nějaké maminky, co už nekojí, jak to kojení ukončily… U nás to vypadá nemožně. Ale je fakt, že jsme se alespoň dneska dobře vyspali, probudil se pak v noci ještě 2× a po kojení zase hned usnul… Jen mě tak napadá, kdybych o to mlíko přišla, tak by mě asi odvezli do blázince…

Holky - to vztekání - myslím, že Cibulka psala, že se Šimonek také vzteká. Dělají vám to všechny děti? A nečetly jste třeba někde, jak dlouho todle vztekací období může trvat? Mě to uvádí v šílenství… :-/

Jinak Tomík za 4 dny přbral skoro 30 dkg a měří v 10-ti měsících 75 cm a váží tedy dle dnešního převážení 8,48 kg.

Mějte se krásně a užijte si toho „uplakaného“ počasí, my jedeme na Kladno za mojí mamkou - dlouho nás neviděla a už se jí prý po nás stýská..... ;-)

Papa Lenka a Tomík vzteklík ;-)

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 01.07.05 09:51

Ahoj Leni.

Nevím, jak ti to co nejšetrněji napsat, ale tohle je teprve ta první vztekací krize. Chichi. Další a horší by měla přijít kolem toho 3 roku… To budou ty scény v obchodech a vůbec na veřejnosti. Když jsme jeli v úterý od zubařky vysekl Šimonek v trolejbuse takovou vztekací scénu, že ani to tříleté dítě by se za ni nemuselo stydět. Prostě jsem ho nechala až ho to přejde, ale teda krev se mi vařila pod těmi pohledy ostatních cestujících. Pak si Šimonek všiml okolostojících ženských a začal jim osahávat zadnice. Samo, že jsem mu v tom bránila, ale aspoň se ti cestující začali na mně usmívat jako, že začíná brzo… Taky mě to vztekání vytáčí. Potěšila jsem tě? Chichi.

CIBULKA

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 01.07.05 10:37

Ahojky Leni,

Krištof zatiaľ predviedol len zopár zlostných scén, ale ja to nejak neprežívam a riešim to tak, že si ho nevšímam. Ani s tým nemám problém, pretože som zistila, že vždy mám toľko iných vecí na všímanie :-). Proste od neho odídem a začnem niečo robiť. Uvidím, aký bude, keď bude starší, ale zatiaľ sa mi obe deti v tomto smere javia celkom fajn, malá robila scény hlavne doma, vonku sa to stalo asi trikrát. Dobre funguje aj to odpútavanie pozornosti, ako robí Cibulka s bublifukom. U malej, keď bola o trochu staršia ako Krištofko, fungovalo zase ukecávanie :-). Napr. keď nechcela odísť z piesku, začal som jej rozprávať o niečom príjemnom, čo uvidíme -napr. sme išli pozrieť po ceste domov psa.. Už to začína fungovať aj na Krištofka, keď ho chystám von a dlhšie nám to trvá a on je zlostný, opakujem dokolečka, že zachvíľu uvidíme havka a on sa väčšinou zamyslí a skľudní :-))).

Len na utešenie: deti týmto obdobím musia prejsť, raz som čítala vyjadrenie psychológa, že extrémy obidvoma smermi nie sú v poriadku - teda ani dieťa, čo sa zlostí skoro stále, ale ani dieťa, ktoré sa nikdy rodičovi nepostaví do opozície. Tak sa tešme, že máme normálne deti :-))).

R.

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 01.07.05 11:38

Ahoj Leni.
Ani nevis, jak jsi me svym komentarem pobavila! Fakt mi tekly slzy od smichu!!! Jednak ohledne „ukonceni kojeni“ a pak taky ohledne vztekani. Mam doma to same, myslim, ze koupim bednu bublifuku a budu brat prasky na uklidneni :-))). Nebo ze by mi taky ten bublifuk pomohl? Hi hi.

Tak holky vydrzme!!! Mam pocit, ze bychom mohly vyhlasit soutez o nejvetsiho vzteklounka :-) (ale samozrejme, ze deti by o tom nevedely!!! Snazim se Anie doma nerikat, ze je vzteklounek ani jinak podobne. Snazim se pouzivat doporucenou formuli „Ted zlobis“. Snad z toho teda nebude mit nasledky…)

Tak pa a pevne nervy!!!

H.

 
kordulka
Stálice 54 příspěvků 01.07.05 20:14

Ahojky holky!
Díky za podporu a rady ;-) Ten bublifuk je fakt super :-))))
No a Hromix - to ne já píšu tak vtipné komentáříky, to Cibulka - taky se tady bezmocně řehtám, to poslední mně snad zbylo… :-))))
No nápad s anketou o největšího vzteklouna by nemusel být špatný nápad - zatím s histrokou jednoznačně vede Šimonek ;-) alá vyrovnaný konkurent vztekajícího se tříletého dítěte… :-))
My máme takové drobné důvody pro vztekání - že například Tomík chce jíst. Pak, že zase už nechce, že chce pít, pak že nechce, že mu něco mile nabízím - jídlo, hračku, pití - to předvádí s oblibou v kočárku - to se tak prohne, že si z polohy v sedu lehne - i když opěrka zad je stále ve svislé poloze ;-)
No a nejobvyklejší je samozřejmě co se koja týče. To už si ho ani nemůžu vzít na klín na pochování - má naučené, že takhle na klín jsem si ho brala, když jsem ho šla kojit… :-/
Pak taky občas při přebalování a tak. Ale scénu na veřejnosti alá Šimonek - v tom jsme ještě břídilové ;-)
Rozeto - Ale jak dlouho tohle období může trvat ses nedočetla? A ještě jeden dotaz - to necháš Kryštofka vztekat se, nevšímáš si toho, odejdeš a on se zklidní???? A za jak dlouho proboha? Já to teda nikdy moc dlouho nevydržela - max. 15 minut, ale to už se teda dostal do takové euforie, že snad dalšími stupni je už jen zcvoknutí se a pak smrt… :-///

Tak holky, dobrou noc a milé sny vám i vašim ratolestem.

PS: holky, jediná má momentální radost je, že se Tomík teď úplně neuvěřitelně rozjedl! Baští skoro pořád a jaké porce! :-O Dokonce začal po 1/4 roce i kaše večer a to tím stylem, že mu chodím přidělávat… Tak to teda taky nevím, co si o tom mám myslet. Já si naivně v těhotenství myslela, že když načtu všechny možné knížky a vyzvím info od zkušenějších matek, že budu téměř dokonalá matka - na vše připravená. Ale že mě ten cvrček takhle vyškolí a já dopadnu jako takovejhle amatér, to sem netušila ;-))

Pa, Lenka a Tomandule bambule

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 01.07.05 21:05

Ahoj,

vidim, ze se nam prcci zacinaji vztekat… na Lucku to nastesti jeste neprislo, ale pro ten bublifuk preventivne zajdu :-) Zatim jen trochu zlobi u jidla - kdyz zazene ten nejvetsi hlad, zacne sermovat rukou (dnes krmila tchyne a nebyla pripravena a rozprsklo se to po pulce pokoje hihi), tak to beru, jako ze ma dost a koncime.

A kojeni si tehdy Lucka vlastne ukoncila sama - nejdriv nepribirala a tak jsme dokrmovali flaskou a kdyz zjistila, ze z flasky ji to tece od zacatku, ale prso musi „roztahat“, zacala vyzadovat cim dal vic flasku a u prsa se jen vztekala. A mleko se mi ztratilo skoro hned, stejne jsem ho moc nemela. Takze tady bohuzel radu nemam.

Dnes hlidala asi dve hodky tchyne, prisla na navstevu, tak jsme ji takhle „zneuzili“ (byla nadsena, ze budou spolu samy) a jeli na houby - upozornuji podobne nadsence, ze NEROSTOU mrchy. No a kdyz jsme prijeli, Lucka fnukala, mokra az na teplackach a hladova… co clovek nerekne to nema… ale to uz bysme asi chteli moc… no nic. Ale dikybohu aspon za to hlidani.

Pripravy na svatbu jsou v plnem proudu, BERENIKU jsem odhalila na BEREMESE.CZ. Nemuzu sehnat dort - takovy ten s marcipanovou polevou, tady to snad nikdo nedela :-((( Ale jinak jde vse podle planu, cekam na telefonat, ze jsou hotove prstynky a dnes jsme zajistili ubytovani pro prespolni svatebcany.

Marťoch a Lucka, 10 m

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 01.07.05 23:17

Ahoj maminy,

tak máme první botičky! Včera si Eliška zkusila na pardubickém minisrazíku Radečkovy botičky a ukázalo se, že jí vůbec nevadí, a že se jí v nich líbí capkat. Tak jsme dnes konečně zakoupili sandálky se zavřenou patou. Bylo už na čase. Eli chce pořád chodit a to i venku a nechtějte vidět ty ponožky, když chodí bosa!

Jinak mám hlavu jak dýni, protože nás čekají tři dovolené za sebou a těsně před nima máme s kapelou koncert. Tak peru, běhám po nákupech a pořád píšu nějaký seznamy co s sebou. Nejradši bych měla dodávku :).

Musím se pochlubit, že Eliška dnes poprvé ukázala, kde je na obrázku krteček. Tak jako u Hromix už to nezopakovala, ale myslím, že fakt věděla, co dělá.

Kromě pozotiv musím přidat taky nějakou naštvávačku. Hlásím se do klubu - Eliška dnes předvedla rekordního hysteráka. Dost se po… a při přebalování se po dlouhé době (už to fakt několik týdnů neudělala) začala strašně vstekat. Nepomáhalo nic. Tak jsem jí rychle dopřebalila. Jen dopla body a hodila do postýlky. Se slovy: „Moc se na tebe zlobím. Chováš se ošklivě,“ jsem odešla a zavřela za sebou dveře. Strašně ječela i zuřila přes ty dveře. Pak jsem slyšela, že už je to jen setrvačnost. Asi po deseti minutách už jen tak poplakávala, ale už se nevztekala. Tak jsem šla za ní. Byl to docela záhul :(.

Odstavování - Protože o tom už nějakou dobu intenzivně přemýšlím, trochu jsem četla staré deníčky a našla si ten od Alice. Nechala jsem se tím trochu inspirovat a udělala si něco jako harmonogram na postupné odstavení. Podle něj bych měla kojit asi do 18 měsíců. V noci do 13. měsíce. Tak jsem na to zvědavá. Eli bude v sobotu 11 měsíců, tak chci zkusit snížit kojení jen na jedno. Jen nevím, jak se ubráním tloustnutí :(.

PavlaHa - Chtěla bych zkusit Pálí vám to. Po AZ už se mi do toho nechtělo, ale manžel mě povzbudil, ať to zkusím. Tak do toho asi půjdu.

Kačica - My do Brna jezdíme tak jednou dvakrát do roka, protože tam máme kamarádku. Tohle byla ale mimořádná akce :).
Jinak Don Gemini jsem nekupovala. Já jsem kupovala Ecover a nic moc.

Hromix - Grilování závidím! :)

Laky - Pokud vím, tak na zastavení laktace existují nějaký prášky. Zeptej se své dr.

Cibulka - Moooc díky za tip. Už máme taky bublifuk! Už jsem ho použila - cestou autem :)!

Gabika - Napiš prosím na mail, jak se k vám v úterý dostaneme. Už se moc těšíme, všichni tři!

Karolinka a Eliška (zítra 11 měsíců)

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 02.07.05 22:21

Ahoj holky,

mám za sebou úplně nesobotovou sobotu. Kolotoč praní a uklízení pomalu vrcholí. Už abychom opravdu odjeli a bylo po tom balení.

Eliška střídavě bouřka střídavě jasno. Je ale vidět, že když jsme s ní oba, vzteká se míň.

Je moc roztomilá, když se po mně občas snaží opakovat slova, zvlášť ta dlouhá :). Snažila se říct (jsem o tom přesvědčená!) „prasátko“ a „motorka“ :). No vážně. Já jsem ukázala na obrázek, řekla jsem prasátko, ona se chvíli soustředila a s úplně stejnou intonací řekla něco jako „uaáuo“ :o).

Znovu musím velmi poděkovat Cibulce za nápad s bublifukem. Kdo jste to ještě nezkusili, vřele doporučuju!

Koukám, že zatím není co komentovat, tak zatím páčko.

Karolinka a Eliška (dnes 11m!)

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 02.07.05 23:23

Ahojte,

tak sa hlásime zase po pár dňoch :-). Máme pár noviniek, dúfam, že ich môžem spomenúť :-).

Krištofko sa naučil, ako robí had. Najviac ma šoklo, že som ho to ani príliš neučila. Občas mu to robil môj otec, s tým sa ale vidí tak raz do týždňa. No a ja, keď chcem Krištofka zaujať, tak mu hovorím ako robia zvieratká, ktoré ešte neovláda. Vtedy sedí a počúva. No a tak som sa spýtala, ako robí had a on zrazu urobil niečo ako „tsts“ - nevie povedať „s“, ale strčí jazyk medzi zuby a tak to povie. A niekoľkokrát to po otázke zopakoval, bola som z toho strašne prekvapená. Zisťujem, že sa to učí úplne mimovoľne, zrejme to len odpozoruje.
Takisto ma prekvapil, keď zrazu okola mňa prefrčal na odrážadle. Že na ňom jazdí, nie je novinka, ale teraz si naň aj sám vy:,–(ol. Odrážadlo má strašne rád, asi bude skôr šoférovať, ako chodiť :-). Berieme ho asi aj na dovolenku.
Včera ma zase pobavil, keď som vravela, aby nechytal vodu v kýbli. Nakoniec som ho hrešila „nonononono“ a on to začal opakovať :-). Mala som čo robiť, aby som zachovala vážnosť situácie :-).
Dnes sme boli u našich, bol tam aj náš o 4 mesiace mladší bratranček a Krištofkovi sme vysvetlili, že je to bábo. A on mu potom tak krásne nežne hovoril „bááááá-ba“ :-).
Malej sme kúpili novú sedačku, takže Krištofko podedil jej starú a dnes sme prvýkrát išli tak, že deti sedeli vzadu a ja po štyroch rokoch zase pri manželovi :-)(doteraz bol Krištofko vpredu). Celkom sa im to páčilo (aj manželovi :-), len Krištof sa bavil tým, že naťahoval ručičku, vykrikoval na mňa „mama!“ a keď som sa otočila, tak sa smial :-). Dnes Krištofko dostal aj prvé topánočky - ale sú do vody a asi o dve čísla väčšie :-), menšie nemali. Manžel ale prehlásil, že by som mala kúpiť aj niečo na ruky :-).
Vyskúšali sme aj odkukané nápady z emimina a Krištofko dostal na hranie takého slona, ktorého telo sa navlieka na paličku - sú to asi 5 cm krúžky s malou dierkou. A už to zvláda navliecť aj vyvliecť sám. Toto je výhoda staršieho súrodenca, že máme doma x hračiek a môžem mu dávať aj tie, čo by som mu ešte asi nekúpila a tak zistím, čo mu ide.
Takisto skúša robiť s loptou „bác“ ako Schamkin Danko, tiež ho to učil ocino :-). Ale ešte mu to veľmi nejde, väčšinou si to hodí dozadu za krk :-). A kričí pritom „ba!“. Ale loptu má veľmi rád, naháňa ju po štyroch :-).

Ešte pripíšem komentáre.

Rozeta + Krištofko 11,5m.

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 02.07.05 23:24

CIBULKA - dik za info o škvrnách na zúbkoch. Ja som minule Krištofkovi do toho aj skúšala rypnúť nechtom a vyzerá, že to má tvrdé a nie je to priehlbinka. Tak to snáď nie je kaz ani poškodená sklovina. Kojenie v noci - viackrát som sa stretla s názorom, že ešte nie sú urobené dostatočné štúdie, ale vraj MM môže zúbky aj chrániť. Obsahuje laktiferin (tak sa to tuším volá), ktorý vraj pri pokusoch ničil baktérie, zodpovedné za vznik kazu. Neviem, malá bola na MM v noci do skoro 2a3/4r. a kaz dúfam nemá (som nezodpovedná matka, doteraz sme neboli s ňou u zubára). Ešte k Tvojej otázke - Krištofko je bez plienky dosť často. Inak nočník už neriešim, Krištofko väčšinou hlási naďalej. Napr. vo vani - povedal e-e a keď som pozrela, šíril sa od neho vo vode žltý prúžok :-). Takisto včera utekal holý do domčeka, ešte za ním manžel kričal „dúfam, že sa tam nejdeš zase vyčúrať“, ja som sa hneď hnala za ním a to už sedel v mokrom :-).
Strihanie - Krištofka zatiaľ asi neostrihám, až tak veľa toho na hlave nemá a okrem toho koketujem s myšlienkou, že by som ho nechala ako takého brčkavého blonďatého anjelika - malej sa vlásky trošku točili.

KORDULKA - ak bábo nie je kojené a nechce UM, stačí vraj ak jedáva v dostatočnom množstve mliečne výrobky, resp. mlieko zamaskované v jedle. K odstavovaniu Ti neporadím, malá bola o rok a pol staršia, tam už sa s ňou normálne dalo dohodnúť. Napr. v noci, keď sa pricucla, tak som ju nechala piť, v duchu som ale odrátala 5 sekúnd, povedala som, že mlieko už nie je, prehodila som ju k druhému zdroju :-), zase som ju nechala 5 sekúnd a potom som ju odpojila :-). Keď sa zobudila neskôr, pripomenula som jej, že už pila a mliečko nie je a ponúkla som jej vodu. Pár krát sa stalo, že ju chcela, ale neskôr už ani to. Švagriná neterku naučila na UM, takže prešli najprv z kojenia na UM a až neskôr vynechali aj to UM. Malá ale bola striedavo na fľaške (s odstriekaným MM) a na prsníku už od 4. mesiaca a aj to bojovali asi dva týždne, kým fľašku prijala. Na Tvojom mieste by som asi radšej skúsila už pohárik, ako radí Ajka.
K tomu zlosteniu - asi mám doma anjela, ale 15 minút sa nikdy nezlostil, maximum bolo tak 1 minúta. Myslím tým bežné zlostenie, akože napr. nechcem, aby išiel von na piesok alebo aby hrýzol krabicu. On sa naštve, ale po chvíli ho to prejde. Samozrejme zlostí sa pri mne. Keby som ho napr. chcela v noci nechať bez kojenia a nejdem k nemu, tak tipujem, že by plakal aj niekoľko hodín.
Inak k tomu, čo spomínala Gabika aj Karolínka, že nechajú deti v inej miestnosti - podľa múdrych kníh :-) - napr. podľa knihy „Děti jsou z nebe“ - by sa to malo používať až po prvom roku života a dieťa by malo byť samé maximálne toľko minút, koľko má rokov. Článok o tejto metóde je napr. tu: http://www.babetko.sk/…iew_page.php?…
Takíto krpčekovia, ako sú naši, by podľa mňa ani keď zlostia nemali byť sami v inej izbe dlhú dobu -predsa len ešte dosť bojujú so separačnou úzkosťou a hlavne ešte nechápu mnohé súvislosti.
Ako dlho trvá obdobie vzdoru, ťažko povedať. Okolo 5 roku veku sa vraj dieťa dokáže už dostatočne ovládať :-). Ono to ale nevyzerá tak, že 5 rokov je jedna veľká scéna :-) - to má také kľudnejšie a horšie fázy.
Inak dnes som čítala zaujíavú vec - nechcite, aby dieťa vždy poslúchalo. Deti, ktoré sú vedené k nadmernej poslušnosti, majú neskôr väčšie riziko, že ich niekto zneužije - sú naučené vždy poslúchať.

MARŤOCH - Krištof ale je o nejaký ten mesiac starší :-) - od Lucky skoro o dva :-). A to je u týchto drobčekov stráááášne dlhá doba, naozaj sa nedajú porovnávať :-). A už sa neviem dočkať svadobných podrobností :-).

KAROLINKA - Krištof jedol surový banán, jablko, hrušku, broskyňu, marhulu (meruňku), čerešne, melón, slivku, hrozno - to je asi všetko. Želatínu robím tak, že povarím ten škrob v šťave. Nie je to ale také tuhé, je to vlastne akoby polopriesvitný puding vo farbe tej šťavy.On ten Gustin je vlastne len kukuričný škrob, čiže to isté, čo sa dáva do pudingov, ale bez farbív a príchutí. Už som z toho robila puding aj Krištofkovi - rozriedila som jogurt s vodou na také jogurtové mlieko, prisypala gustín a na záver vmiešala ovocnú přesnídavku, aby sa to osladilo.

PAVLA - o múčnivke tu bol pred časom článok, neviem, či si ho čítala. Písala som aj o našej skúsenosti, nechce sa mi to zase písať :-) - je to tu: https://www.emimino.cz/modules.php?…

HROMIX - páči sa mi, ako sa tešíš z Aničkiných pokrokov. Je to šikulka! A u nás robí bl-bl-bl chameleón :-))).
K pánovi Estétovi - spomenula som, si, ako jedna mamina písala o synovi, ktorý neznášal na rukách špinu. Vraj bol schopný pri páde pristáť rovno na držtičke, len aby si nezašpinil ručičky :-).
K tomu Aničkinmu spaniu - to vyzerá, že ho má fakt nejaké veľmi slabé. Nemá za sebou nejaké očkovanie alebo nelezú jej zúbky?

MILENA - S.O.S !!!! :-). Chcem poradiť, ako ste presne išli do Chorvátska. My asi vyrazíme večer, keď majú deti spať, ale vtedy hrozí, že okolo polnoci sa preberú a my budeme niekde v Záhrebe. Nemáš tip na nejaké odpočívadlá, benzínky, zábavné parky :-) a pod. po ceste, kde sa dajú aj v noci vypustiť (a manžel, náš jediný šofér, si zatiaľ pospí)? Išli ste vôbec cez Záhreb? My tiež ideme k Zadaru, takže zrejme podobnou trasou, len my asi pôjdeme cez Maďarsko, máme to bližšie. Prosím poraď, ak vieš :-).

Peknú noc.

Rozeta + Krištofko 11,5m

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 03.07.05 21:50

Ahoj.

Tak nejak nestiham, nebot ANie uz mi nechodi spat drive nez v pul desate. Rano samozrejme vstavam s ni a tak restu pribyva… A jelikoz „musim“ spat s ni i pres den :-), tak jsem doslova namydlena.

Takze timto vas zdravim a letim aspon povesit pradlo a pak do hajan. ZItra mame 10. mesicni prohlidku a 3. zloutenku, tak jsem zvedava…

Zatim pa

Hromix a presne 10timesicni Anie

 
zagy
Stálice 95 příspěvků 03.07.05 23:39

Ahojky,

skoro celý minulý týden jsem hlídala ještě dvouletou holčičku a její sedmiletou sestřičku. Vždycky tak 12hodin denně. Vyvrcholilo to ve čtvrtek, kdy jsem jela se všema holkama do Kladna na Anežčino plavání a potom ještě nakoupit a do poradny. Třeba jsem zjistila, že tři sedačky se mi dozadu prostě nevejdou… (Anežka tak měla premiéru vepředu) U dětské mě ovšem trumfla jedna paní, která měla děti čtyři a všechny vlastní (kluky 5 a 3 roky a holky 1rok a 6týdnů, umíte si to představit?) Já se dávala dohromady celý víkend…

Anežka konečně začala celkem papat a dokonce i o něco lépe spinkat a v 10,5 měsících má 7,3kg! (No, je to málo, ale zase přibrala za 3,5týdne 800g a to mi připadá super!) Asi už zůstane nejmenší letní miminko, 8kg do roka nejspíš nepřekonáme SCHAMKA, i když Lukáš se se mnou v:,–(il, že ano…

HROMIX tak abych se přiznala, my jsme monitor vůbec neměli. Ptala jsem na to na fakultě jedné docentky, která se zabývá sy. náhlého úmrtí kojence, a ta říkala, že ten význam není u zdravých donošených dětí tak velký. 100% ho doporučovala jen do rodin, kde už jedno dítě na SIDS zemřelo. Nevím, jestli ho třeba na další mimčo nebudu chtít, ale teď, být Tebou, bych ho klidně prodala. Ti naši mrňousové už jsou dost velcí. A dáváš nějaká homeopatika při růstu zubů? U nás to bylo dost zoufalé,, tak bych se na ty další ráda připravila. A Anežka taky dokáže při usínání zvedat hlavičku a kontrolovat mě, netuším, co s tím.

KORDULKO kamarádka nechala asi v 10měsících spát s dcerkou manžela, který jí nabízel jen lahvičku s vodou a po týdnu se přestala budit úplně. Anežka nepije z lahvičky ani hrnečku, jinak by mě to lákalo zkusit. A UM mi dětská zatím nedoporučila, právě kvůli tomu, že neumí z lahvičky, protože už měla děti, které pak nechtěli ani UM ani MM:-(
Určitě si nech udělat rozbor krve ať víš, co Ti chybí.
A na upravení střevní flory po ATB dávám lactobacila (je to volně prodejné, 75 kapslí za asi 200kč) a sypu je malé do jogurtu (ten jediný sní bezpečně celý:-)))

SCHAMKA u nás to s tím usínáním bylo podobné, plakala i dvě hodiny i když jsme u ní byli a chovali jí, nemohla, chuděrka vůbec zabrat. Nakonec jsme pořídili opravdu tmavé závěsy a pak jsem jí nechala jednou vyplakat. Chodila jsem k ní po asi 5i minutách, položila za stoje, pohladila a odešla. První večer hrůza (překvapivě Lukáš celou dobu spal v ložnici vedle ní a vůbec nic neslyšel:-), pak se to zlepšovalo, až neplakala vůbec nebo jen 1-2minutky. Teď dost často zase usne u kojení, tak nemůžu moc posoudit. Byla jsem proti tomu nechat vyřvat, ale když už jsem nevěděla co dělat, pomohlo to.
Největší problém asi byl, aby si ze stoje lehla, pak už usnula rychle. V noci se pořád celkem často budí, ale aspoň už nepláče 1-2hodiny v kuse (to asi bylo k těm zubům), jen se nakojí a spí dál. Snažím se jí teď vracet do postýlky, protože hrozně cestuje a už mi spadla z postele, (u babičky, kde je naštěstí dost nízká) tak se bojím, i když mně je to spaní s ní moc příjemné.

KAROLÍNKO já jsem Anežce dala banán, jablko, hrušku, třešeň (dneska) a čekám, co dalšího nám (švestky, hrozny) nebo známým vyroste (broskve, meruňky).

GABIKO deníček je krásný, taky jsem si zavzpomínala. Anežka se narodila v 17.10, tak nebudu muset jako Missorka instalovat foťák k postýlce, ale ten nápad se mi moc líbil.
Anežce se taky podařilo upadnout při pochodování za krabicí tak, že si prokousla ret a vzpadalo to dost ošklivě. Dovolila jsem jí pak cucat namočený kapesník, tak bylo po pláči.
Také bychom chtěli zkusit další mimčo. tak uvažuji nad omezenímkojení, protože pořád nemenstruuji, ale nejradši bych, aby to šlo tak nějak samo, neměla bych zřejmě výdrž Anežku nenakojit, když je mi to příjemné…

VLAĎKO, moje sestra byla úplně stejná, nikdy neslezla z deky do trávy ještě v roce…

Snažím se chodit spát až po prvním nočním kojení, abych neusnula a vrátila malou do postýlka, ale ona si to za poslední týden protáhla až za půlnoc, takže půjdu do postele,protože tu usínám u počítače. Přejeme všem hezkou dovolenou!

Veronika a Anežka (10,5měsíce)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama