Letní miminka č. 76 - Co se taky může stát

Rodičovství
  • Anonymní
  • 27.05.06

Ahoj děvčata! Tak deníček zapadá, nikdo se k ničemu nemá, tak musím já choroba. Předně ale Rozeto, teda lízátka... a rovnou dvě.... i Krištofkovi, jo?! Že se nestydíš! Mazej do kouta! Vlaďka už tam přešlapuje, co se známe :))))))))). No, tak jak vidíte, už jsem zase v plné síle, ale jestli je tu někdo, koho štvu (což je prakticky vyloučené, že), tak ho potěším, včera ráno mi tak veselo nebylo. Ležela jsem v Thomayerce na kapačce a točil se se mnou celý svět...

Jak to bylo? No, jak jsem psala, naši rodinku navštívila svině obecná, manželem zvaná navíc přívlastkem zablitá. Nejdřív to padlo na mě, během pár hodin na Emu a nakonec na manžela. Jedinej opravdovej chlap je u nás totiž Pepa :-))))). Střídavě jsme polehávali, starali se o sebe navzájem, Pepča mezi náma pobíhal a rozveseloval nás třeba skákáním po břiše… Emu to přešlo během první noci, taťku taktéž, ale mě se ta bestie držela zuby nehty, až jsem vyzvracela i své vnitřní orgány a zkolabovala jsem. Manžel nás tudíž všechny postupně naložil do auta a jeli jsme.

Nejdřív jsme se dozvěděli, že do Krče nepatříme. Koho by to napadlo, když bydlíme v Praze 4, že máme jet na Karlák, zvlášť, když jsme v Krči nebyli poprvé a nikdy nám nic takového neřekli. No nic, prý když už jsme tam a tvrdíme, že mi není dobře… Ještě chvíli mě nechali stát v ordinaci a nejdřív jsem sebou flákla, a pak, hezky zákeřně, když to nečekali, jsem se po 23. pozvracela… Za trest mi dali tu kapačku :-)))).

Ale proč to všechno píšu: představte si tu neskutečnou anabázi kolem toho, zda mi lékař může píchnout lék proti zvracení, když jsem nahlásila, že kojím. (Pomíjím otázku, proč kojím rok a třičtvrtě po porodu, to už mi fakt nestojí za komentář, asi už jsem si zvykla :-)))). Nejdřív pan doktor zasedl k počítači a hledal na internetu, co mi může dát. Nenašel. Pak se radil s kolegy. Nebyli si jistí. Nakonec zvedl telefon a zavolal do baby friendly porodnice přímo v Krči. Chvíli tam něco mumlal, pak za mnou přišel a tak nešťastně mi povídá: prosím vás, oni se strašně divili, že někdo může kojit a přitom se mu chce zvracet…

Nakonec jsme se dohodli, že mi to píchne, protože dva dny nepřetržitého zvracení už prostě můj organismus nevydrží a vzhledem k tomu, že je devět ráno a kojit budu nejdřív v devět večer, ale možná taky až v jednu, pravděpodobnost poškození mého drobečka je opravdu minimální. Večer jsem na internetu našla, že lék, který mi aplikoval, je nejčastěji používaný lék při dlouhodobých nevolnostech těhotných.

Teď už je nám všem téměř dobře a vypadá to, že na našeho Pepína si nějakej bacil jen tak nepřijde. Anebo že by to bylo tím kojením? :-)))))

Mějte se krásně a žádné choroby!!!

Zuzana a Pepi (skoro 22m)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
sesty
Povídálka 21 příspěvků 27.05.06 20:58

Ahojky, tak přesně TO o čem píšeš jsme prodělali celá rodina. Začalo to u 3,5 leté Aničky, pak jsem začala blinkat já a nakonec 9 měsíční Vendulka. Táta to jakž takž ustál. Bylo to dobrý. Pak se přidal i přítel průjem. To dilema, kterou část těla namířit na záchod jako první. K tomu blinkající holky. Já byla našrot. O těch vyblitých drůbkách vím svoje. Už jsem se bála, že se otočím poruby. Musela přijít moje mami, protože jsem nebyla schopná zvládnout děti. Za dva dny bylo po všem. Vrátilo se nám to ještě dvakrát, ale ne v takové síle. Měly jsme jen větší teploty.
Doktor tvrdil, že je to vir ze vzduchu.
Tak asi přestaneme chodit ven, dýchat nebo já nevím co.

Tak to ve zdraví přežijte.
Blití zdar. EVČA

 
Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 28.05.06 14:01

Ahoj Zuzle, občas šmíruju v tvých deníčkách a tvoje postoje se mi děsně líbí :-) Ze mě taky okolí umírá :-) jako proč proboha Bianku ve 14m ještě kojím, navíc když jsem teď ke všemu znovu těhotná..A to je proč píšu - chci se zeptat co to bylo za lék, co ti dali - při minulém těhu jsem z nevolností málem umřela, zvracela i vodu a úplně si dokážu představit, co tě te´d potkalo. Teď už to začíná taky nabírat slušné obrátky a já se musím postarat o Bianku a někdy je to dost drsné..Jestli mi bude tak zle jak minule, tak si snad najmu paní na hlídání..Je mi jasné že ten lék může naordinovat jen doktor, ale ať vím o co mám toho svého uhánět až už to fakt nebudu zvládat..MInule mi vesele až do 6.měsíce (to jsem zvracela naposled) tvrdil, že se s tím nedá nic dělat a že kdo zvracívá nepotrácívá..
dík moc
Klaris od Matýsků a Jarňulek
PS: už se těším na zavařování podle tvých receptů

 
sesty
Povídálka 21 příspěvků 28.05.06 14:45

Ahojky Klaris, jestli se můžu vnutit, tak já jsem probli… skoro celá obě těhotenství a v poradně mi na to napsali Torecan (nebo Torekan - už nevím) a docela mě to zvedlo. Nejedla jsem ho pořád, ale když bylo nejhůř, tak mi vždy pomohl.
Každé ráno ráno jsem místo manžela objímala záchod a bála se, že to mimi půjde na svět horem :-))).
Nemohla jsem vařit, otevřít ledničku byl horror a nedělní obědy u našich jsem úplně zrušila. ¨Přeji ti hodně zdraví a ať už je to vrhání za tebou. Vím jaké to je a trpím s tebou.
Pa Evča

 
Brandais
Kecalka 473 příspěvků 28.05.06 14:51

Ahoj Klaris,

jo, byl to torecan. Já ho teda dostala injekčně, ale dají se - podle doktora dokonce volně bez receptu - koupit v lékárně torecanové čípky, které mají tu výhodu, že je nemusíš spolknout, což při nevolnostech bývá trošku problém, že :-). Tak se kdyžtak zeptej svého gynekologa. Přeju ti klídek v žaludku a šťastná dítka!

Zuzana

 
Brandais
Kecalka 473 příspěvků 28.05.06 14:58

No holky…!

Tak si tady asi budu psát sama s nakukovatelkama, ne?

Jenom jsem chtěla zahlásit, že mi otrnulo, tak jsem dneska vyrazila s dětma reklamovat Eminy sandálky (měla je dvakrát na sobě a urval se jí pásek i motýlek vpředu), při té příležitost jsem se stavila v kefíru a ukořistila jsem St. Dalfour 4 druhy ovoce pro Vlaďku a pomeranč se zázvorem - a teď nevím, pro Kačicu? Vzala jsem to po jedné, když to zdražili, stačí to? Kdyžtak tam ještě sjedu.

A musím se pochlubit, dva dny jsem ležela v našich krabicích s fotkama, minulý týden jsem si přivezla tři obří alba a všechno jsem teď roztřídila, chronologicky seřadila, napchala do alb a popsala a teď se tu kocháme. Mám z toho radost, byl v tom děsnej bordel. Konstatovali jsme s manželem, že zatímco on má z dětství tři fotky a já pět (Ema podotkla, že v pravěku se holt tolik nefotilo), naše děti jich mají asi tisíc. A jsem ráda, že jejich dětství ještě proběhlo/probíhá s papírovýma fotkama, přece jen je to neocenitelné, jak si to pak opatlávají tlapkama a výskají nad tím. Taky jsem výskala, smála se, brečela… no je to prostě deset let našeho života - prostě nádhera…

Tak, dost melancholie, tvrdá praxe - jdu uklízet ten neskutečnej binec, co tu vznikl po dobu naší všeobecné choroby.

Mějte se!

Zuzana s Pepim (téměř 22m)

 
Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 28.05.06 15:19

Zuzle i Sesty moc díky - ty čípky už mám doma, jen mě odrazoval jejich příbalový leták, který píše, že nejsou žádné studie o vlivu v těhotenství a tak je těhulím nedoporučují..Ale jestli vám je dávali tak to beru..taky to na:,–(ím až bude opravdu naprosto nejhůř.
Jinak jsem zkusila pastilky Ginger a dokonale nic…žádné zlepšení
 Klaris

 
Terez
Kecalka 456 příspěvků 28.05.06 20:38

Ahoj holky:o)

ZUZKO-tak jste si užili:o( snad už to bude ok…S tim,že dr. nevěděl,co ti může a nemůže dát a že se divil,proč kojíš mě to ani nepřekvapuje…:o(­..taky jsem to párkrát zažila:o( Jak už jsem tady jednou psala,když nás dětská dr. poslala na hospitalizaci,pro­tože Kristýnka měla vysoký horečky a hodně zvracela,tak mě dr. na příjmu vynadala,proč jako tam s ní chci zůstávat,že to neni potřeba! Nenechala bych jí tam samozřejmě samotnou ani kdybych už nekojila,ale právě na jeden z mých argumentů…že ještě kojím mi řekla,že jako proč,že rok a půl starý dítě to už dávno nepotřebuje a že teda prostě kojit nebudu,když bude v nemocnici…No nakonec jsme odjeli do jiné nemocnice…hodinu cesty,malá měla vysokou horečku,ale myslim,že jí to uškodilo rozhodně míň,než kdybych jí tam nechala…A na cestu jsem si ještě vyslechla,že jsem nezodpovědná,že mi holka cestou zkolabuje a bude mít křeče atd…a že patří na JIP-tam nepatřila,jen mě chtěla na cestu pořádně vystrašit!

Jinak u nás není nic moc nového…bez plínek už chodíme i ven,ale to už jsem možná psala…tak je máme už jen na spinkání a to asi bude ještě dlouho,protože malá v noci dost čůrá…Už zřejmě nekojim:o( už skoro nechce a myslim,že už tam ani nic nemám:o((( což mě mrzí,na druhou stranu jsem ráda,že to přišlo přirozeně,což jsem si vždycky přála…
A miminko je v pořádku,máme za sebou další kontrolu a konečně se správně natočilo,tak to bude opravdu další holčička:o) !Takže jsem tušila správně:o)Jestli budu ještě někdy těhotná,tak už si to snad ani zjišťovat nenechám,protože u obou dětí jsem si byla od začátku jistá:o)))…ještě abych se pak na porodním sále nedivila,až vyleze kluk:o)))

Mějte se fajn a papa
Terez,Kristýnka 22m a sestřička 25tt

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 29.05.06 10:17

Cau holky,
dneska nam v 7 rano zacali sekat travniky na ulici, ale to byl teda rachot a ted nam vybouravaji zbytek stare koupelny, takze dneska je to tady fakt uzasne, jsme s Betkou doma, a odpo jdeme jeste k zubarce.

ZUZANA - dik za ten dzemik, ten pomerancovej byl pro me :-) V patek jsem taky mela prujem a porad jsem si myslela, ze jsem neco blbyho snedla, ale vidim, ze ne, nastesti vrchemt o neslo a uz je to dobry a nikdo jiny u nas to nemel, tak snad uz ani nebude. Tak uz budte v poradku, at cile dorazite.
Ja se taky hlasim o jednoho pstruha a tim padem oficialne PRO VSECHNY vypoustim jednu davku masa (nejspis ta kridla) My jsme pstruhy jednou meli, ale ted bych je nestihla koupit, tak je fajn, ze je muzes privezt.
Taky jsem si rikala, ze jestli se chystas pect, ze by me zajimaly ty makove muffiny, ale to jen kdyby se ti chtelo.

MISSORKA - ja vim, ze sem obcas nakukujes :-) Byla jsi fakt kraaasna nevesta a uz se moooc tesim na popis, doufam, ze jste si to uzili a deti taky, tak vitejte do klubu, pani Mazancova :-)

HROMIX - motorky urcite bereme, uz jsme si to s Milcou rikaly, ja jen doufam, ze ji do te doby stïhnu koupit, protoze o vikendu jsem ji chteli koupit anikde ji nemeli (docela me to vytocilo, pripadala jsem si jak za totace)

TEREZ - a uz mate jmeno? Hlavne, ze uz ti neni spatne. U nas teda plinky porad vedou…

ROZETA - no o betonovou se nebudete muset tak starat, drevena se prece jen musi obcas natirat, a drevo se da pak pripadne polozit na ten beton.

CIBULKA - to je mi lito, ze to s babickou vypada tak spatne, tak se drz a urcite budeme rady, kdyz se v sobotu stavite

V sobotu byla Betka s Risou sama plavat a pry to bylo moc fajn, ja jsem zatim absolvovala seminar africkeho tance a jeste ted me boli nohy, zadek, ruce a jine nespecifikovane casti tela, ale bylo to taky moc fajn.

Taky jsem si dala hrdinsky zavazek, ze stihnu upect taky nejaky kolac, tak snad to fakt stihnu.

Do piskoviste na zahradce nam fest naprselo, takze misto pisku to vypada jako malta, sand to nekdy uschne.

Mejte se krasne
Kacica + Betynka dneska 22 mesicu

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 29.05.06 22:40

cauky,

no Zuzle,
ty se teda fakt „mas“..jedna lepsi prihoda za druhou.Jesteze to mate zdarne za sebou,ale veticka..„jak se chce nekomu zrvracet,kdyz koji......?“…me fakt dostala!!:( grr…

Omlouvam se a skutecne se kaju:) ze se ted flakam,ale net mi jede az od patku vecer(problemy s konecnym dodelanim provizorniho pripojeni:))),v so­botu jsem opet byla bez:) ale pak uz to naskocilo a snadze uz pojedu bezohledu na pocasi:))) No proste,pokud je to pres zname a velke kamarady,tak …kovarova kobyla chodi bosa..zvlaste,kdyz jeden povoli jinou branu,nez kterou nastavi ten druhy u me:)

Ani se mi nechce napsat,ze mam opet provizorni podminky:))) a to tentokrat s vodou,netece tyden tepla-kazdorocni udrzba.AT ZIJE STREDOVEK:)) a to je to ma oblibena doba,nechapu uz proc:) kdyz ani net nebyl ani voda netekla:) asi zustanu jen u hradu a historie v knizkach a stredovek uz chtit nebudu,ten tu mam skoro porad:))))))))­))))))))))))))))

Ac nejsem zvykla na nejake bolesti hlavy,dnes me prave jedna klati na zem s krutou myslenkou me zabit:)),tak budu asi koncit a jdu se odplazit do postele(ovsem predtim me ceka ohrivani vody v hrncich:) a ozvu se az za normalniho stavu(no,jen aby to nekdy bylo:))
Optimismu zdar,a neb jak pravi ted muj maly klasik :) „ho(v)iso bak nesmldi..“:))

papa

Any a Sebastianek 21m

 
Gabika  30.05.06 09:39

Ahoj,

no to je teda počasie! Ja chcem, aby sa konečne oteplilo a začalo leto!

Inak vcelku nestíham (Vlaďka, teraz nečítaj ;-)), pretože sme si s manželom povedali, že by bolo fajn, keby som sa naučila robiť web stránky a tak teraz hltám knižku o xhtml, ďalej ma čaká literatúra o php a potom ešte o mysql. Už som sa s jedným manželovým príbuzným dohodla, že mu niečo budem robiť na stránkach, ktoré spravuje on, no a on používy niejaké smarties, či čo, tak ešte to. No, a to všetko by som chcela stihnúť maximálne do mesiaca…

U nás všetko postarom, Radko ešte občas plienku nosí, tam od minula žiadny pokrok. V sobotu sme boli v Hradci na helicopter show, to bolo fajn. Manžel sa s Radkom pretlačil do V.I.P. zóny (ja fakt neviem, ako to ten chlap dokáže, ešte mi odtiaľ doniesol štrúdľu… ;-))))), ja s Martinkom v šatke sme boli trochu ďalej. Bolo to fakt pekné, a priletel aj jeden Grippen, to bol teda rachot. Kupodivu, Martinko všetko prespal, a to tam tie helikoptéry lietali pár metrov od nás, až na tú stíhačku, to som mu ale pre istotu zakryla ušká.

Zuzana, poteším ťa ;-), včera som urobila svoj prvý džem ;-)))) Mám ešte v mraziaku trochu čiernych ríbezlí, čo dávam do pečenia, tak som sa do toho pustila. Keďže som člověk vyťažený, tak som to nasypala do pekárne, dala tam štipku soli a pustila program na marmelády. Keďže si vravela, že ríbezle bez cukru sú len pre otrlé, tak som tam pridala za lyžičku javorového sirupu. Mala som kúpený aj agar, ale tak to zhustlo, že ho tam vobec nebolo treba dávať. Bolo to také husté, že som to vypla o desať minút skor, a aj tak sa mi to zdá strašne husté. Asi tam budem pridávať vodu. Alebo mi napadlo, že by sa to mohlo zriediť jablkovou šťavou? Čo myslíš?

Hromix - ešte ti musím vrátiť tú knižku, mám ti ju poslať poštou? Alebo sa u nás konečne niekedy zastavíš? ;-)

Schamka - to som rada, že si to zaregistrovala! ;-) Ale sklamem ťa, sice som v Holandsku pár dní bola, rozhodne ale nie som znalec holandských reálií, ani jazyka. Ja sa skor prikláňam k názoru, že holandština nie je jazyk, ale krčná choroba ;-) Mám ale v kuchyni šikovný kalednár, kde píšu snáď všetky európske a americké sviatky… ;-)

Zuzana - no to si si teda užila! Dúfam, že teraz sa vám už budú choroby nadlho vyhýbať!

No, dnes to je všetko, užite si Svratku, snáď sa počasie umúdri!

Gabika, Radko 23m a Martinko 3m

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 30.05.06 12:23
 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 30.05.06 12:25

Ahojte,
tak Betka mi odeslala tu minulou zpravu bez textu…Ted uz je v posteli, tak snad usne.

Hlasim cerstve upeceny stavnaty kolac s banany a jabky, ktery snad vydrzi do Svratky (nebo aspon neajak cast).

VLADKA - mrzne u vas? Pocitam, ze Betce vezmu zimni bundu, ale mam i sobe nebo se to da prezit?

Mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 30.05.06 12:52

Gabika - to ako robis, ze stihas citat knizku???????? … ehm totiz ja by som sa mala ucit na pohovory, ale nemam ako, kedze decko mam stale za patami ;o/
s tvojim nazorom na holancinu suhlasim ;-D

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 30.05.06 12:54

Zuzi, no to bol teda zazitok!!! Ale uz si v poriadku, hej?
Mimochodom s tym kojenim - preco do toho vrtaju? Ved je to napokon tvoja osobna vec!!!!!!!!!! Ma nastvali!
sch. a bojovnik

 
Rea
Stálice 99 příspěvků 30.05.06 14:26

Ahoj,

no Zuzko,ty si ďábel, deníček jsi psala v nemocnici? No hlavně,že už je to vpohodě,takovýhle sajrajty dovedou fakt potrápit.

Tady samozřejmě leje, počítám, že odpoledne to asi na ven nebude, ještěže jsme dopledne spokojeně pobyli v MC.

Jestli vyjde předpověď,tak asi na Svratce bude pěkná kosa, ale vy si to určitě uděláte hezký, i když bude hnusně.

Mějte se , Rea a Tom

 
Brandais
Kecalka 473 příspěvků 30.05.06 15:34

Ahoj,

tak hlásím upečené perníčky, ovšem… asi půjdu udělat nové těsto, protože ty moje děti jsou jak posedlé. Myslela jsem, že to schovám, jenže Pepíno je pořád se mnou a Ema když přišla ze školy, tak hned u dveří nasála a řekla: ááááá, perníčky! Tak už se cpou.

Kačico - to jsi myslela vážně s tou zimní bundou? A sáňky neberem? :-))) Baby, neblbněte, uvidíte, že bude ještě opalovačka! Muffiny se pokusím upéct, ale ve čtvrtek máme akci pro jednu firmu, tam budem od rána do večera, tím se to trošku komplikuje, no snad to nějak zvládnu. Ještě bych mohla vlastně v pátek, když bude Ema ve škole, ale to pojedu pro ty pstruhy… no uvidíme, nejsem superžena, že, tak mě snad neukamenujete:-).

Takže zatím počítám se dvěma rybičkama, pokud ještě některá chcete něco, dejte vědět.

Jo, Kačico, ty jsi myslím chtěla tu koncentrovanou šťávu, že? Byla jsem včera v Albiu, ovšem, tu co jsem kupovala, už nemají, zato mají nějakou půllitrovku hruškovou a rybízovou za 176,– Kč. Tak tu jsem teda nevzala.

Gabika - no vida, na co všechno je pekárna dobrá. Určitě to nějakou ovocnou šťávou zředit můžeš. A já psala o červeném rybízu, ten je dost kyselý, ale černý je slaďoučký, to bych nesladila vůbec.

Schamka - já už se ani nehádám, s těma, co mi to kojení rozmlouvaj. Taky nechápu, co je jim potom, když už mě v tom teda ani doktor nepodpoří. Nakonec abych to snad tajila, ne? Na jednu stranu maj všichni všude plnou hubu keců o podpoře kojení, ale v praxi dlouhodobě kojí hrozně málo matek a pak jsi za exota. Hlavně doktory by měla slavná Laktační liga školit, matky jsou podle mě poučený dost. No nic.

Letím!

Zuzana a Pepča s perníčkem v pusině

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 30.05.06 23:33

Ahoj Zuzi,

Milca uz je tento tyden mimo, ale urco ji kup taky jednoho pstrouzka, ona by me strasne vynadala, kdyby byla o hladu…
Dik moc
 Kacica

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 30.05.06 23:34

Jo a jses strasne hodna, zes tu stavu za tech 176 nekoupila, to uz je fakt hodne velkej luxus :-)
Dik
 Kac

 
KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 31.05.06 08:18

Ahoj holky a všechny dětičky,

tak Hromix mě odhalila - moc jí děkuji za gratulaci! No jo, už je to tak, v sobotu se budu vdávat a budu mít doufám (alespoň pro mě) ty nejkráááásnější družičky na světě - moje holky :))) Je to spojeno s oslavou jejich 2. narozenin.
Vše se vlastně událo po vzájemné dohodě, když jsme viděli ( případ z rodiny ) jak je těžké, když se něco stane a dva nejsou oddáni :( Jsme s taťkou spolu už 12 let,t akže to nikoho nepřekvapilo, ale spíš se divili, co nás k tomu vedlo, po tak dlouhé době.........´

NO tak tedy trošku neco od nás - holky jsou pořád pěkný dračice, lítají a řvou jak splašený, neustále se o něco perou a přetahujou, takže je veselo. Ale když jsem s nima venku, tak jsou to andílci - milujou všechny děti, krásně si hrajou, takže si někdy i to kafíčko někde dopřeju.
Původně jsme s taŤkou plánovali po svatbě ještě toho kluka - ale v poslední době toho mám nějak dost a vůbec se mi do toho nechce - ale to už asi nebude nikdy - proto ze zkušenosti všem, kteří chtějí mimi, doporučuji si ho pořídit brzy - čím dřív, tím líp - aby to nedopadlo jako u mě - ještě před asi 2 měsíci bych do toho šla, ale teď nějak nemám sil…:(
No jinak holky váží 14,5 a 13,2 kg - takže se už pronesou - zá:,–(ně je tahám a mazlím najednou, jinak to nejde. Jsme zatím jednou šitý - Klárka na bradě......, docela hezky už kecají, dá se snimi na všem domluvit, což je super.

Momentálně jsou obě bohužel nemocný - průjem, zvracejí, kašel rýma, ´teplota, pěkně rozjetej atop. exem - no není divu, když se jim minulý víkend tak líbilo grilovaní a sežraly na co přišly - a barbecue omáčka prý byla moc dobrá.....:(

No, tak tolik asi od nás......
Nestíhám vás bohužel sledovat, mám toho nějak moc.......
Víc, ale že je tu už pár maminek, které mají druhé mimi nebo možná čekají, tak blahopřeji! Přece jenom jsou ty děti asi to nejlepší, co nás v životě mohlo potkat, ikdyž si to často nemyslíme :)))

No přípravy na svatbu vrcholí, ještě juknu, držte mi pěstičky ať se to vydaří! A kéž by nám nepršelo......Podám vám pak zprávičku a dám fotečku.

mějte se všichni krásně, pozdravujeme všechny dětičky!

teta KEIKO + dvojčata Zuzanka a Klárka - pozítří 2 roky

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 31.05.06 09:29

Ahojte,
no Keiko, to je bomba!!!! Ani nevim, jestli se v tomto pripade pise, ze gratuluju, spis posilam prani, at se pocasi umoudri a at si to krasen uzijete. Urcite jsem moooc zvedava na fotky. Tak se zase brzo ozvi.
S tim druhym to mam presne tak, vim, ze uz se musime zacit snazit, jinak by se mi strasne nechtelo .-)
Mej se krasne
Kacica + Betynka

 
Gabika  31.05.06 12:05

No Keiko, gratulujem! A tiez drzim palce, aby vyslo pocasie, dnes to teda velmi nevyzera… :-( Je fajn, ze si sa ozvala, obcas na vas myslim, asi som ta raz zahliadla v Hypernove, ale sme naponahlo. Skoda, ze ta opusta odvaha ist do tretieho, nam to snad vydrzi a za nejake dva roky sa este dievcatko podari… :-) Ak budes chciet, tak sa mi ozvi a mozme sa stretnut.

Schamka- no, citam, ked sa da. Napriklad ked Radko po obede spi a Matko spokojne pri mne lezi, alebo ho hojdam na balone a pri tom citam. ;-) Alebo ked sme na zahrade, Radko polieva kvety (to je cinnost, pri ktorej asistenciu nepotrebuje ;-)), Matko je v kociku, ja ho jednou rukou hojdam a v druhej drzim knihu… ale najlepsie je to vecer, Radko je najneskor o pol deviatej v posteli, takze do takej jedenastej citam. Na ake pohovory sa to chystas? Nie si ty nahodou od „pocitacov“? ;-)

Cibulka - dufam, ze to s babicou zvladas (najma psychicky), myslim na teba!

Majte sa!

Gabika, Radko 23m a Martinko 3m

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 31.05.06 16:58

Hehe, s tym nasim Culibrkom zacina byt :-) zabava ;o) Predvcerom sa hral s nefunkcnym (resp. polofunkcnym) telefonom. Volal donho HALO, HALO. A ja „komu volas“ a on OMAMA, OPAPA. Takze sme chytili funkcny telefon a zavolali omame a opapovi, tj. mojim rodicom. Samozrejme boli namakko lebo im stale opakoval OMAMA, OPAPA a ked sa ho opapa pytal na device, tak mu maly zahlasil, ze NEJDE ;o)

Aj s mojim mozgom zacina byt zabava. Precitala som si dennicek od Claudie o syndrome vykojeneho mozgu. Aj som tam nieco napisala… hehe, kedze kojim uz „len“ na zaspavanie, po zobudeni (stale dufam, ze to akoze zaberie, ze este zaspi) a v noci, tak som si myslela, ze ma ten syndrom uz mozno aj opustil. Neopustil. Bola som v obchode, pridem domov, vytesujem sa, lebo som si kupila dalsie papiere na scrapbook a v tom zvoni telefon. Zodvihnem, vola nejaky chlapik, som pomerne otravena, lebo ho povazujem za marketingoveho sasa, co mi chce nieco nanutit. Pokusim sa ho odbit tym, ze neviem holandsky, tak na mna spustil anglicky, ze ma moju penazenku a Dankovu knizku do poradne, ze ci som si vsimla, ze to nemam...... ehmmmm, nevsimla, skoro som mu ani neverila a takmer som sa pod zem od hanby prepadla! Samozrejme, ked som po tie veci isla, zobrala som si aj muza, neviem, jeho pritomnost mi davala pocit, ze je to mensi trapas ci co ;o)))

A to ma dostava k odpovedi pre Gabiku, na ktorej sa asi po predchadzajucom odseku pobavis… skusam sa dostat na PhD ;o) No, muz usudil, ze mi treba ist do prace (podla mna by som mala opat otehotniet ;o) a spojit obe MD), tak sme sa zhodli, ze robota na univerzite je to naj - maju tam v campuse skolku, da sa tam teda kedykolvek zbehnut, rezim je volny-studentsky,… A ano, som od pocitacov… aj ked v tomto odbore sa menia veci tak rychlo, ze som skor mamut od pocitacov, kedze som uz skoro 3 roky doma… a jedine, co mi este s pocitacmi ide, je emimi a upravy fotiek ;o)))

Keiko - blahozelame!!! Teda zatial drzime palce, aby vsetko klaplo (to pisem len naoko, lebo urcite klapne, to sa inak ani neda ;o), strasne sa tesim, ze bude dalsia svadba ;o))) Urcite prihod nejake fotky, kukala som do dvojcatkovskej galerie, su tam len nejake dost stare…

O ano, nase decka zacnu mat pomaly narodeniny. Chodia nam domov s reklamnymi letakmi aj take casopisy z potravinovych obchodov. Su to vlastne tiez reklamne casopisy (popisuju kazdu blbu akciu), ale su tam aj recepty, tak to mam rada. A su tam aj take blbosti pre deti - napriklad nakrajame uhorku na 5-7cm dlhe kusky a tie prepolime. Na uhorku dame bylinkove maslo, alebo lucinu, alebo cottage cheese a na to zapichneme vlajocku (stvorcovy papierik prehneme napoly a tento trojuholnik nalepime na spajlu). A mame uhorkove lodky.
Alebo z listkoveho cesta povykrajujeme rozne tvary - napr. hviezdcky - posypeme syrom, bylinkami, dame kecup, skratka, co nas napadne a nechame do zlatista upiect a mame pizzove ci ake hviezdicky. Prkotiny, ale ide o to, ako to vyzera… tak taketo veci si zbieram. A mudrujem, ake darceky (okrem nocnika hehehe) kupime. ;o) Aj vy sa uz tesite?
No, mracno sa zobudilo, letim. Pa!
schamka a Danko (22m a nejake drobne)

 
Karkule
Kecalka 333 příspěvků 31.05.06 21:27

Ahoj holky,

jdu jen na skok.

KAČICA - štrůdl už jsem upekla.A zimní bundu si klidně vem,teda aspoň pro Bětku.Je tu ráno 6 stupňů,přes den tak 12 - 15.Sice se má trochu oteplovat,ale až od pátku a počítám,že ve Svratce bude ještě o něco větší zima než u nás.

ZUZKO - perníčky určitě přivez,aspoň si je budu moct pořádně prohlídnout.

GABIKO - to,že se chceš naučit něco nového na počítači,to obdivuju,už takhle jsem si všimla,co všechno umíš.To já počítači vůbec nerozumím a přitom to byl vždycky můj sen.To víš,jsem už stará bréca a nechce se mi cokoli nového učit.

Tak se mějte,zítra se s některýma uvidím .

Ahoj VLAĎKA a MARŤA

 
Brandais
Kecalka 473 příspěvků 31.05.06 21:42

Ahoj,

mám tiramisu a muffiny speciálně pro Kačicu :-) jsou v troubě. Perníčky Vlaďce na prohlídnutí :-) jsou v piksle. Vezmu ještě cukety, žampiony, cherry rajčátka a hermelín na gril a možná ještě něco… Stráááááášně se těším. Zítra vstáváme v šest a mažeme na akci, kterou děláme pro jednu firmu, bude tam 100 lidí a já to mám řídit, no potěš… vybouchla mi ségra jako ópérka pro Pepína, který se mi tam bude motat pod nohama, tak přijede kámoška s dvouletým klukem, modlím se, aby je zvládla oba… to počasí do toho, ach jo, myslím, že toho večer budu mít plný kecky, tak jsem ráda, že jsem to pečení zvládla dneska.

Schamko - ty okurkový lodičky dělám, akorát na tu špejli napíchnu jako vlajku kousek plátkového eidamu :-))))))). To jsem fikaná, co? A pizzové placičky dělám taky, jen ne z těsta, ale z kuřecích prsíček s rajčatovým pyré, bylinkama a mozzarelou a je to fakt moc dobré a chutná to i dětem, které nemají rády maso. Jinak jsem podobně ujetá jako Hromix a už mám pro Pepína dva dárky k narozeninám, překrásnej bagr (teda kdyby mi někdo ještě před dvěma rokama řekl, že se budu rozplývat nad bagrem…) a svítící zvířátko do vody - rozsvítí se, když se hodí do vody (ze Sparkys).

Běžím se kuknout na ty muffiny.

Zuzana a Pepino spící, Ema čtoucí Toma Sawyera :-)

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 01.06.06 13:51

ahoj NASE LETNI DETICKY!
PREJI VAM VSEM KRASNY SVATEK A NADHERNY DEN,UZIJTE SI HO NAPLNO A AT RODICE NEZLOBI!!:))))

ahoj holky:)
prve jsem tedy poprala detickam ke dnu deti a ted k nam velkym holkam..

KEJKO-MOOOOOC GRATULUJU!!!to bude takova krasa,dve tak nadherne druzicky!uplne zavidim:) a strasne moc preju!!!uzijte si to a at vyjde aspon trochu pocasi!tesim se na foto nevesty a sladkych druzicek:)

a kdyz jsme u te zavisti,tak porad zavidim potichu a dnes budu i nahlas…vy se tak mate,ze si jedete uzivat na Svratku!:))) tesim se na podrobny popis,zazitky,fot­ky,vsechno!:) a ty dobroty uplne citim a vidim pres monitor:) hehe.Holky,uzijte si to,budu na vas myslet.

Tak.Vcera jsme byli nakupovat novou velkou postel pro velkeho kluka.Zatim je teda objednana,prijde asi tak za 3-4tydny.To je akorat,chtela jsem ji stejne k narozkam,tak bude trosku driv.Povleceni a periny z dut.vlakna uz mam,prijde mi to obri(teda pro prcka:) ma samozrejme 2m,ja mam pro sebe jeste vetsi,ale i tak mi to prijde najednou velke..)
Postel jsme koupili v Asku,drevenou s uloznym prostorem na periny(tak jsem to chtela),ma sice jen predni celo,ale kdyz ji prirazim ke zdi,tak to predni celo dam zatim do noh a budou jako dve:) chapete:)) na zed tedy musim jeste poridit takovy velky kapsar,asi vlak nebo slona ci co vymyslim,aby to mel trochu izolovane…uz se tesim jak to prubnem(a treba to nepude a pujde znovu do postylky…)

Psala jsem vam,ze jsme byli na ranci?asi ne,tak v nedeli jsme jeli na Pohadkovy les,ktery byl kvuli desti odlozen na tuto nedeli(takze pojedem zas),tak kdyz uz jsme tam byli,prohledli jsme si skanzen,pro prcka bylo nejvetsi vzruseni osel a pobihajici kozy:)) nejake stredoveke chaloupky ho nezajimaly:) a pak jsme jeli na westernovy ranc co je tu pobliz,fakt nadhera,ale dojeli jsme teda po programu,zrovna ten den meli zahajeni sezony a deti tam meli svuj den-westerno indiansky..ale aspon jsme prosli krasne staje,pokochali se konikama,psama,koc­kama…dali si u nich v saloonu:)) kaficko,meli i detsky koutek.Byla jsem nadsena,jsem zvedava kdy zrealizuju to sve jezdeni,ale tohle byla posledni kapicka a asi to nejak zaridim(chtela bych jako pravidelne,ne jen jednou za uhersky rok..).Jen nevim,jestli se jizda na koni zapomina:))),je to uz dlouho co jsem jezdila tak nejak hodne./jako dite jsem byla stary konar,to jsem bezne utikala v pet rano ke konim a dospavala v boxu se svou kobylkou:)
Ale tak vam nevim,jestli to jeste budu umet:) a unese me jeste ten kun?:))))))))­))))))))))))))))))))))))­)))))

Dnes jsem dostala kazani od sousedky,ze jsme moc hlucni,vecer.To me fakt mrzi,docela se snazim vselicos eliminovat,ale proste psovi nohy neuseknu a pry to jde po te plovoucce hodne slyset:( mrzi me to,nerada otravuju lidi./vcera dosel manzel v jedenact a ona mu bezela ke dverim naproti,tak ji klapaji drapky../

Tak dite na me vola misto spanku do chuvicky:„mami?ma­mi,sebi kakal,hoiso bak“:))))) Tak mam po odpocinku:))

Papa a mejte se krasne a uzijte si dnes ten detsky den(Nevim,jestli se mam vypravit na namesti,pri tech 12C je docela kosa i na velblouda:)) -je tam krom her i dnes velbloud…)

Any a Sebastianek

 
Evucha
Kecalka 288 příspěvků 04.06.06 02:11

Ahoj holky,

tak doufam, ze si na me jeste pamatujete :-)))

Koukam, ze temer vsechny jste na Svratce nebo jinak uzivate „krasneho“ pocasi, a tady nikde nikdo… Ani nevite, jak vam tu Svratku zavidim a stve me, ze jsem jet nemohla, to si nedokazete predstavit. Ale mela jsem nejake pracovni povinnosti a starosti… Fakt me to hrube mrzi… Zvlast kdyz jsem si precetla, jake dobroty jste tam vezly s sebou :-)

Mame se samozrejme dobre, akorat ja zacinam byt mirne ve stresu z toho, co jsem si na sebe vzala za ukol, a obavam se, ze do srpna to lepsi rozhodne nebude… No, snad prezijem…

Matylda je naprosto uuuzasny, sladky a proste nej… Sice moc nemluvi, lepe receno mluvi, ale po svem - uz mu dokonce i zacinam rozumet. Nejroztomilejsi je, kdyz se na me zacne rozcilovat a hudrovat, kdyz mu neco nechci dovolit a uvedomila jsem si, ze v podstate kopiruje me, kdyz karam ja jeho. No, vsak to znate. Mates toho sice moc nenamluvi, zato po strance fyzicke zrucnosti je na tom velmi dobre. Skace odkud to jde, zebriky jsou jeho velici kamaradi, lita jako ero. Zatim bez vetsich urazu, poradnou bouli na hlave si dnes udelal poprve. TUK, TUK, TUK

Vazi tak 10 kg, meri 85 cm, ma 12 zubu a jeste porad nechodi na nocnik. Poslednich par dnu ho ted uz zacal trochu pouzivat, kdyz ho svlecu nebo kdyz ja jsem na zachode, tak si prinese nocnik, sedne na nej a vytlaci tam par kapek… Vetsinou to skonci tak, ze nacurano je vsude kolem, jen ne tam, kam to patri. Pripadne, kdyz uz se trefi, tak se v tom jeste pohrabe rukama a vyleje to na sebe. Urcite to znate… Ale rikam si, ze je to na dobre ceste:-). Okoli uz zacina tlacit, ze je divne, ze jeste nechodi na nocnik, ale nenechavam se zneklidnit :-)

Taky jeste porad docela dost kojim, tak 3-5krat denne a 3-5 krat v noci, nejhorsi je to nad ranem, to potrebuje byt prisaty treba hodinu, dve, v podstate jen lezi s mym prsem v puse a kdyz mu ho chci sebrat, tak rve. A kdyz uz je treba kolem sedme, tak se zcela probudi… No, ja nejsem ranni ptace, takze po nekolika vstavanich takhle brzy :-) jsem se poucila a proste drzim a spim. Je to fakt savec a prsomil. Na druhou stranu beze me vydrzi klidne cely den, ani po me nevzdechne - nechavam ho takhle obcas s moji mamou, v pohode ho uspi pres den i vecer. ---pokracuje--- :-)

 
Evucha
Kecalka 288 příspěvků 04.06.06 02:11

S jidlem je to stridave oblacno, ale taky uz to nejak neresim. Hlavne je dulezite ho u jidla bud zabavit, nebo spravne motivovat. Vim, ze se to nema delat, ale my si u jidla prohlizime knizky, stavime kostky apod… Je to mnohem ucinnejsi. Pripadne si dame jidlo velmi velmi rychle (to zejmena jogurty, ruzne rozmixovane veci), zabere to tak tri minuty,kdy mu neustale slibuju, ze budou nasledovat takove prijemne veci jako Adela (pes, se kterym si muze delat uplne vse), piskoviste, tamvaj, abydy (autobus) apod.(na tenhle zpusob uz prisla i teta v miniskolce, kam Mates obcas chodi. Nikdy jim tam nechtel jist jogurt, co mu vzdycky davam, nebyl nejak cas jim vysvetlovat, jak ho krmit, navic jsem si rikala, ze se jim s tim nebude chtit se zabyvat, jednou jsem prisla a pani mi s nadsenim rika, ze Mates snedl cely jogurt, ze mu pry ukazala nejakou hracku, co si s ni bude hrat, az to sni, a bylo to). Jina situace nastava, pokud jime my a jime polevku (zeleninova na sto zpusobu, s pohankou, brokolici, kvasnicovymi knedlicky apod.) - to somruje a sni toho hory. Ja ji moc nesolim, protoze vim, kdo ji bude jist…:-)

Dneska jsme byli na festivalu v Trebici rozdavat letaky na nas festival (apropo Kacico, videla jsem tam Risu, ale nepoznal me), bylo sice docela skarede, ale prezili jsme, Matylda byl samozrejme nadseny, na hlavnim podiu hraly vcelku normalni kapely, ale na vedlejsim fakt tvrde bandy, takove ty, co nezpivaji, ale zvraci - Matyldovi se tam mooooc libilo, tleskal do rytmu, hrozil rukou, no lidi z nej byli odvareni. Taky rozdaval uspesne letacky apod… Jo, a uhnal si fakt drsnou bouli na cele - behal z takoveho maleho mirneho kopecka dolu, velka zabava, jednou to ale neubrzdil a klepl hlavou o aslfat. Normalne tyhle pady zvlada uplne bravurne, jsem fakt prekvapena, jak je mrstny, ale tady asi jak to bylo s kopce, tak holt tu hlavu neudrzel… Pocitam, ze jeste tak tyden mu bude celo hrat vsema barvama…

Jeste jedna vesela historka a uz jdu spat, stejne to vsechno znate, ze jo… Mates dostal dareckem takove pekne auticko, kdyz jsme ho rozbalili, zjistilli jsme, ze se s nim v podstate neda jezdit (velke zklamani), protoze je na baterky, ma takovy podstavec naspodu a kdyz ho zapnete, tak zacne vyhravat, tocit se na tom podstavci a otvirat se tomu dvere a strecha. Mates byl totalne vydeseny, kdyz to videl (podotykam, ze to auticko ma tak 15 cm na delku, ale randal u nadela poradne). Brecel, byl uplne zoufaly. Takze auticko jsme dali nahoru na policku a tam ted dela haci… Vzdycky,kdyz ho chci sundat, tak Mates protestuje a krici haci, haci, at jen tam zustane pekne sedet. No a nedavno pri veceri uz nechtel jist chleba a ukazoval stridave na kousek, co jsem drzela v ruce, a talir a rikal haci, haci… Ono mu proste tech par slov, co zna, staci. :-)

Pokud se zvire neprobudi, hodim do galerky par fotek, at si nas pripomenete… A pak uz fakt valim do postele, hruza, kolik je hodin…

Mejte se krasne vy i vasi mali milackove,

Evucha a Matyas

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 04.06.06 20:09

Ahojky Evucho,
krasne se to cte:))

Chtela jsem ti rict,ze to desne auticko jsme dostali taky!!!a u nas naprosto stejna reakce!Sebi je sice jinak „drsnak“:)) a nema strach z niceho,ovsem tohle auticko mu naprosto nahnalo strach.Bylo to auto na moje nervy-protoze on se ho bal,brecel,ze ho chce pustit,ale kdyz se pustilo,tak se ho bal a pistel zas.ale kdyz se vypnulo,zase jecel…no hruza des!!!!auticko jsem zavrela do skrine,protoze kdyz ho objevil mezi hrackama zase zacal ten desivy kolotoc revu:)))) asi tak.

Jinak momentalne nejak marodime,asi z toho vyleze nejaky zub(17),pac horeckujem.vcera to bylo trochu desivy,to uz to tahlo na 40,srdecko jen bouchalo a telicko se traslo(samozrejme jako hystericka matka jsem se plasila a porad jsem musela myslet co mi rekla minule dr.,ze by nemel mit kvuli srdci vysoke horecky-takze mozna mu tlouklo normalne,ale pro me to bylo desivy…chapete…)na­vic jsme byli sami doma..dnes uz byl pres den cilejsi(teplota klesla pod 38),takze zas po obede nespal a byl velmi cily,ale ted vecer uz to zase jelo pres 39..a vis…Jo,v tu sobotu po obede spal,takze mi to bylo podezrele…jenze on spal tri hodiny!!!chapete to??..u nas je to proste naprosto zvlastni…

A jeste vam reknu,ze jsme sli k volbam a manzel ho stihl pred odchodem naucit hezkou veticku,ze az tam dojdem ma rict..a ted to na me synacek vybalil:„komance tam ne!“..malem jsem tomu velkemu naplacala at nedela ostudu:))))))))

papa

Any a Sebastianek

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 04.06.06 21:27

Ahojte hoky,
tak musim rict, ze jsme uplne „vysvratkovane“ :-)) I pres to bidny pocasi se vzdycky odpo udelalo pekne a my jsme mohli absolvovat jeden vylet do prazirny kavy (s cerstve upecenymi buchtickami) a jeden sobotni vylet do skanzenu na Vesely kopec, ktery se, myslim, mimoradne vyvedl.
Ale od zacatku. Prijela Milena, Petra, Hromix, Vladka a Zuzana (ta az v patek). Cibulka nakonec nedorazila. Doufam, ze jste uz v poradku a i s babickou je to lepsi.
Cele to bylo maximalne v pohode (az na moje hystericke zachvaty, kdyz jsem se dozvedela, jak dopadly volby, ale k tomu se jeste dostanu). Tentokrat jsme se neprejidaly, tentokrat jsem se absolutne preziraly (aspon teda ja a Milca urcite :-) Deticky si na sebe brzo zvykly a nebyly zadne vetsi problemy. Betka se skamaradila s Emou od Zuzany a delala ji ocasek :-)
Kazdy vecer jsme grilovaly a po ulozeni vsech ratolesti jsme i „trosku“ vinovaly a vetsinou kecaly nejmene do pulnoci. Taky jsme byly v sobotu dopo plavat, i kdyz voda byla teda docela studena, detem se to moc libilo a nam taky.
V nedeli dopo uz to vypadalo, ze bude fakt jen prset, takze prvni odrazila Zuzana a pak Vladka a my jsme mely s Milcou naplanovany obidek po ceste a pak ze deti usnou a my mezitim odjedeme domu. Proste krasne stravene 4 dny…Jo zlaty voci…
Teda Zuzko, myslim, ze az takovy trest za tu Eminu jazykovou vychovu (myslim tim vyuku sprostych slov od A do Z v sobotu vecer, kdy jsem vypenila a nejak jsem si nevsimla, ze tam je i Ema, jeste jednou se omlouvam) jsem si nezaslouzila. Kdyz jsem odemykala, zjistila jsem, ze nejde central a to me trklo, ze je baterka v haji a taky ze byla, proste nekdo nechal svitit pres noc svetla, kdo asi… Nastesti prijeli ti spravcovi s nabijeckou, jenze to chtelo minimalne hodinu, tak jsme nakonec zapadly na obed zase do Zdasu, kde holky neuveritelne radily, litaly tam jako furie i s motorkou, nastesti tam nebylo moc lidi. Pak jsme teda nastartovaly a dojely az domu. No a tady zacala druha cast, nejprve Betka pozvracela jen trochu sedacky, koberce a z 1/3 Risu. Tak jsme prevlikli, pochovali, utreli atd. Po druhem zvraceni sli oba rovnou do vany a vsechny soucasti odevu vcetne potahu ze sedacky do pracky, kobecer uz sel na chodbu a zitra ho musim ve vane nejak vyprat. Potreti uz jsme zvladli taktiku a nejmene pulka skoncila v zachode a ostatni uz nebylo tak hrozne. Poctvrte byla technika vypilovana a uz jsme ani neprevlikali. Betka usnula a jsem zvedava, jak to bude zitra rano. Myslim, ze to taky byla ta viroza, co mela Zuzana, teplotu nemela. Tak snad uz jsem potrestana dost a uz nas nic neceka.
Doufam, ze se to libilo i ostatnim, i kdyz myslim, ze Zuzana byla docela vydesena ze stravy a tim nemyslim kvalitu, ale kvantitu :-))) A to jsi Zuzi jeste nevedela, ze ve ctvrtek privezla Vladka celkem velkou krabici strudlu a my jsme ji celou snedly behem hodiny.. No mozna, ze to Zuzana tusila a slibene muffiny pro jistotu nechala doma a zachranila nas tak od smrti prezranim.
Jo abych nezapomnela, tiramisu bylo fakt vyborne, tak sem prosim hod recept.

Jdu si lehnout, kdyby jeste v noci neco bylo.

Mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 04.06.06 21:35

Ahojky.
tak ja dnes jen strucne. V poradku jsme dojely, ale od rana jsem mela desny krece v brise a po dojezdu domu na me padla nemoc jako hrom. Nejim, nepiju (nezvracim,ale ty krece des a bes) a navic bolest kloubu a svalu (jako pri chripce, ovsem bez horecky, zato se zimnici). Tak bych to moc rada na neco nebo nekoho svedla, ale nic me nenapada :-). Samozrejme se lecim homeopaticky, tak uz mi neni na umreni, ale to asi jen diky mamce, co aspon 3 hodinky ted k veceru hlidala ANie. Chudinka - asi se nam to stalo poprve, kdy jsem ji kvuli sve nemoci proste vrazila i s hrackama do postylky a ANie tam zvladla byt cca 2 hodiny - celkem v poho. Co naplat. Jsem rada, ze uz jsem doma, ale bylo to priiiiima! Az na ten zaver.

Mileno - jeste jednou diky za organizaci!!!! Napisu vic, az bude lip!

Zatim pa

Hromix a Anie

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 04.06.06 21:38

tak je to jasny, je to strevni chripka :-( ja teda taky citim v brise ruzny pochody, ale nastesti zatim nezvracim, tak snad to tak i zustane.
brzo se uzdrav!! kacica

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 05.06.06 12:50

Ahojte,
tak jsem mela celou noc taky krece v brichu, pochodovala jsem po byte a peclive prohledavala lekarnicku, jestli tam neco nenajdu a nenasla :-( Rano jsem nekolik tablet cerneho uhli, ktere jsem behem noci sporadala, odevzdala do trubek, ale nastesti ty krece uz jsou mnohem mensi. Risa zustal dopo doma, ale ted uz sel do prace, tak uvidime, jak to zvladneme. Betka uz je dobra, ale je takova unavenejsi, nechtela obed a ted dobrovolne zustala v posteli, i kdyz dopo behem prochazky usnula na hodinu. No snad nas to prejde.
mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 05.06.06 20:12

Tak Anie dnes uz zvracela, zatim jednou a po obede spala 3 a pul hodiny!!! Asi na ni neco fakt vlezlo. Mne uz bylo lip, ted zase nejak hur. Holt, kdybych mohla lezet jen v posteli, bylo by to prima. Ale ta starost s Anie… chuderka, uz jsem na ni dnes parkrat dost tvrde zarvala. Ale proste nemam tu trpelivost… snad to prezije bez nasledku…
Pa a hodne zdravi!!!

Hromix a Anie

 
PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 06.06.06 11:40

Ahojky,

jsem na tom jako Evucha, taky bych se měla ptát, zda si na mě ještě pamatujete :-(

Nějakou dobu jsme s Emou pobývaly u mých rodičů, teď se balíme na dovču, kam zítra vyrážíme. Jedeme na 14 dní do Norska a Švédska a moc se těšíme.

Z Emy se stává čím dál větší povídálek. Oblíbila si koncovku an/ana a přidává ji k různým slovům, takže mě rozesmívá výrazy typu busan, Emana, botana a pod. Je dočista zamilovaná do vlka. Donekonečna si prohlížíme Červenou karkulku, pohádku o třech prasátkách v různých verzích a vlka v jakékoli situaci. Moje kamarádka psycholožka jen tak poznamenala, hmmm slabost pro asociální typy, to se nám to rýsuje…

Kačico, Hromix - s nostalgií jsem si představovala, jak jste si užívali na Svratce, jen je škoda, že to má takovou dohru. Ať jste brzy zdravé!!!! My něco podobného zažili tuším v únoru a bylo to dost nepříjemné. Naštěstí jsme ale byli všichni během dvou dnů v pořádku.

Milčo - prosím, nemáte doma náhodou telefon na soutěž s pampers? Je to sice už rok, co to probíhalo, ale švagrové se nějak neuráčili dodat hračky, tak to chce ještě zkusit urgovat, ale nemůže sehnat číslo. Myslím, že v loni na Svratce jste mluvili o tom, že jste to taky řešili. Díky.

No nic, jdu něco uvařit a ještě balit.

Pavla a Ema

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 06.06.06 12:49

no kdo by si nick PavlaHa nepamatoval?:)))
Uzijte si prima dovcu,to musi byt super!

a samo zdravim i ostatni,
predevsim marody Kacicu a Hromix a Anie a Betynku…doufam,ze bude brzo lip!
U nas vcera vecer uz horecka nebyla,ani rano,tak jsme vyrazili do skolky,ale nebylo to jeste ono a mel trosicku leskly oci.Takze jsme doma premerili a bylo to pouhopouhych 37,2.Tak fakt nevim co si myslet.zadna ryma ani kasel se nedostavily..Ted sel do postylky a nejak tam neposkakuje,uvidime jestli usne,tak to bude zase v haji a horecka je zpet…:((

Ja tady letam mezi marodama:) jak obstaram jednoho,jdu na druheho-Ajku-ta bere ATB,taky neco na bolest a taky musime samponovat tlamicku na zanet…no proste des.Jen se modlim,aby ty Atb zabraly,protoze pak uz je jen jedina moznost-do narkozy a tak nejak tusim,ze by to byla jeji posledni(minule to nesla opravdu tezce)Je sice blby,ze tu pisu o nemocnem psovi,kdyz se vsichni trepem nad detickama..ale ja ji mam taky za jedno polodite:) i kdyz to dite ma uz 12let..tudis jako pes je to pekna babca..

Jsem moc rada,ze prcek ma takoveho jednoho „nejlepsiho“ka­marada,se kterym se setkavame ve skolce(a ted uz i jinde)a docela si pekne hrajou(teda vetsinou se perou a „mlati“):) a tak nekolikrat za den si na neho Sebi vzpomene.

Tak ahojte berusky a napiste!

Any a Sebastianek

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 06.06.06 13:22

Cislo k soutezi Pampers je pry: 257 102 444.
Pa

H.

 
PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 06.06.06 15:05

Evi, díky moc.
P.

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 06.06.06 21:29

Ahojky.
Tak uz je nam lepe a tak se chci pripojit ke chvale pobytu na Svratce. Fakt to bylo prima i pres chladne pocasi. Jako by nam to bylo shora prano, na vylete nam nikdy neprselo!!! :-)).
Musim pochvalit Milenu a Petit za odbornou pomoc s vodou :-), Kacicu s Milenou a Zuzanu za uzasnou grilovacu. No, ja v nicem nijak moc nevynikala a tak jsem aspon obcas umyla nadobi :-)). Snad me tam holky posledni vecer moc nepomluvily :-)). Snad se napriste zase najde nejaky obejkt, kde pujde neco usporadat :-). My mame chalupu bohuzel na zapade Cech, takze tam by Brnacky asi nedorazily. Ale se Zuzanou jsme si rikaly, ze aspon pro Prazacky musime zkusit zase zorganizovat nejaky srazik - tak nas zkuste prekvapit hojnou ucasti, jo? :-)

Gabiko - knizku posilat nemusis, pevne doufam, ze se k vam brzo dostaneme na navstevu! Ted budu 14 dni uvazana v Praze, budu hlidat sousedce kocoura, ale pak v druhe pulce cervna by to mozna slo. Tak dej vedet, jaky termin by se ti treba zamlouval.

Any - tak Sebik vypada na te fotce fakt nemocne. Chudinka mala … takove horici tvare… A fesak to teda je! :-)

Mileno - poslu ti SZ

No, jelikoz teprve dnes mi je trochu lepe, musim zacit vybalovat veci ze Svratky. Mam tu neporadek, hruuuza a des bes. ALe jak vidno, pockalo to na me, samo se to neudelalo - prace fakt neutece :-).

Tak zatim pa a piste! Na Svratce jsem si zvykla na pravidelny plnohodnotny pokec :-), tak mam uz ted abstak!!! ;-)

Hromix a Anie

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 06.06.06 22:18

Ahoj Pavli,
Snad to číslo od Hromix je správně, protože to vyřizoval Jarda a já už ho nemám, hledal to složitě přes net… Jinak tehdy mi říkal, že na ně musel udělat trochu bububu.
Mějte se krásně na dovolené!!!
Pa Milena.

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 07.06.06 13:57

cauky,

mam dotaz na maminky castejsich marodecku(pac my s tim moc zkusenosti nemame..)
Sebastianek ma dnes docela viditelne uzliny(snad jsou to uzliny)na krku,jak vite mel o vik ty horecky,pak nic a dnes rano zacal kaslat a trosku rymu(ale nic zavazneho).Patri k tomu i ty uzliny?asi ano,teda dle me,sice mne to nenaskakuje nikdy kdyz jsem marod…
Nebo preci jen bojuje s necim „vetsim“a mela bych jit k dr…?Napisete mi,jestli se vasim detem zvetsuji uzliny,kdyz jsou nachlazene?..diky diky diky.

Hromix-fakt me pobavil tvuj komentar:)) jak holky chvalis,jak jsou sikovne(to dozajista:) a sebe ohodnotis,ze jsi teda aspon myla nadobi:)) to se mi fakt libilo:)) vzdyt ty jsi taky sikula,nadobi bylo umyte urcite krasne:))

zacinam mit taky „rymu“ci co,ale myslim,ze to budou spis ty poletujici kvety topolu co tu kolem letaji jako kdyz snezi.ja jsem z toho vzdycky takova trosku „ubrecena“:)

tatinek na pristi tyden jeden na Ukrajinu na sluzebku,to jsem zvedava,kdo mi doveze tu postel,kdyz zrovnika zavolaji,ze uz ji maji skladem..no,snad budou „rychli“jako obvykle a zavolaji az za 14dnu:))

Tak papa

Any a mazlik Sebastianek(ted tou „nemoci“je takovy neobvykle mazlici,to je vam kraaasa,to ja neznam..)

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 07.06.06 14:19

ANY - Krištofko je dnes siedmy deň po očkovaní Priorixom (to je ako Trivivac) a hoci rekciu by malo mať jedno dieťa zo sto, on ju teda má poriadnu - má okolo 38-38,7C a neskutočne navreté mandle aj uzliny. Podľa mňa buď reaguje na vírus mumpsu (příušnice) (ak je to teda vôbec možné) alebo je to reakcia imunitného systému. On totiž máva navreté mandle a uzliny aj pri iných chorobách - malo by to byť normálne, lymfatické uzliny sa zväčšujú, keď telo s niečím bojuje. Podstatné asi je, aby sa po odoznení choroby zmenšili…

Rozeta

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 07.06.06 16:35

Any, tak kdyz byla ANie jednou nemocna a mela take zvetsene uzliny, tak jsem na to upozornovala Dr. a ta jen rikala, ze to je normalni, ze to obcas byva a vubec tomu neprikladala dulezitost. Ja bych k Dr. sla na CRP a ridila bych se spis podle takovych „jasnych“ ukazatelu.

Tak pa a hodne zdravi!

H.

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 07.06.06 20:28

Ahoj holciny.

Tak uz je mi lip, ale asi jen fyzicky. Dnes jsem se dozvedela dost smutnou zpravu. Jedna kamaradka, byla v 9. mesici tehu, lezi v nemocnici, sance na preziti 50-50. Nikdo nevi, co se stalo, narodila se ji zdrava holcicka, ale ona sama je na tom zle s vnitrim krvacenim atd… pry ji mozna zmlatil jeji pritel (neni otcem ditete). Ach jo… ja uz mam tech spatnych zprav pokrk. Kdyz si predstavim, ze ta kamoska nemuze byt s miminkem… miminko uz brzy propusti, maminka tam bude lezet v um. spanku dal… ach jo. Omlouvam se, ze sem zase taham smutno, ale jak jsem ted izolovana doma, ani to neni jinak komu rict… Tak treba prosim na tu neznamou - mou znamou myslete, jo?

Toz pa pa, na vic neni nalada…

Hromix a Anie

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 08.06.06 12:29

Ahojte holky,
tak to vypada, ze si tady piseme jen my „strevni“, tedy ja Hromix :-) No u nas uz je nastesti klid, i kdyz me se zaludek obcas jeste ozve, ale neni divu, kdyz do nej hazim, to co hazim. Proste dieta pro me neni.
Betka se bohuzel ve Svratce zase naucila driv vstavat, takze 8 ranni uz ted nehrozi :-( Dnes to bylo ve ctvrt na 7.
Dneska jsem byly s klubem maminek jezdit na ponikovi. Ovsem Betka cele rano porad nadsene opakovala, ze jedeme na konicky, ale pak jsem ji po:,–(ila do sedla a ona ho sice pohladila, ale pak chtela hned dolu, takze jsme se tam chvili prosly a jely zase domu. Odpo to vypada na dest, ale rano teda byla fakt letni, slunicko prazilo a dokonce jsme tam slysely i kukacky, coz uz jsem teda neslysela hodne dlouho.
No to je asi od nas vsechno, tak se proboha uz taky nekdo ozvete, uz si zacinam myslet, ze se vsichni dovolenkujete jen ja ne.
krasny den
Kacica + Betynka

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 08.06.06 12:44
 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 08.06.06 13:04

ahojky,
no dobry,tak ja misto abych zacala,tak to odeslu:)))

Kacico neboj,nejen vy strevni i ja chorobna jsem tu:))

Rozet,Hromix diky za info o uzlinach,ja jsem si to taky tak myslela.S tim CRP jsem si to ani neuvedomila,bylo by to super.Ale vecer a rano uz vypadal Sebi docela zdrave,takze jsme nesli./jen mam pochybnosti,ze to nase doktorka ma,predpokladam,ze tenhle „pokrok“k nam jeste nedorazil:))) zatim jsem se ani nepotrebovala ptat,ale pri prvni prilezitosti-brzy jdem na ockovani se hnedka zeptam.

Napisu vam dnes moji nehezkou prihodu.docela me vykolejila,i kdyz je to blbost.Sla jsem se Sebastiankem tady na sidlisti do obchodu a stala se nestastna nahoda a spadlo vedle nej kolo.bohuzel jsem si nebyla jista jestli do nej treba trochu nezduchl,teda ono bylo oprene jen o jedno riditko o zed a v nakupnim kosiku byly piva.takze asi o zduchnuti nebyla rec,ale nebyla jsem si jista,jestli se proste toho nedotkl.kolo spadlo,piva se rozbily,pani co si povidala se svou kamoskou co tam prodavala kvitka na nas vylitla..takze jsem syna pokarala,nabidla ji hotovost.Byla dost znechucena,co ze to to me dite vyvedlo a at ji to jdu laskave koupit.Tak jo,stejne jsem tam sla a bylo to hned pred vchodem do obchodu.(sice se mi moc nelibilo,ze to kolo tam bylo takhle oprene,ale nic jsem nerikala,zpusobili jsme skodu my..)Jeste mi durazne pripomnela at ji k tomu pivu koupim sklenky(coz jsem moc nepochopila,protoze jak bych to pivo asi jinak koupila?:) takze jsem to sla nakoupit,dovolila jsem si koupit jeste sunar,rohliky a mliko a probirala se znackama vsech piv(moc se v tom nevyznam)abych nasla tu konkretni,pak jsem shanela noviny,co se ji polily a nejaky balici papir co tam mela,ovsem prodavacka ze prej to nemaji,tak jsem poprosila jednu maminku u vchodu,co jsem ji znala at se pani zepta,coze to byl za papir,ze to nemuzu najit a prej uz si ho koupila i s tema novinama a mam ji dat laskave 18kc plus ty piva.Tak jo,sice mi porucila at ty noviny s tim papirem koupim…ale budiz.Tak jsem vystala frontu na pokladnu,zapla­tila,koupila ji novou tasku,a sla ji to dat,pricemz pani vletela mezi dvere obchodu a zacala na me hulakat,ze prej co si to dovoluji,kde jako tak dlouho sem,ona tam tak dlouho ceka,tasku at si z prominutim necham a kdyz jsem ji davala dvacku,rekla ze dve koruny si ode me nevezme a sla je nekde najit.
No,byla jsem uplne v soku.Takovy kraval kvuli nicemu,teda me se to zdala desna blbost,ze chvili cekala,kdyz jsem ji nabizela hotovost nechtela,chtela to koupit,rikala ze nespecha…Byla jsem tak konsternovana,ze jsem se fakt zmohla jen na krouceni hlavy,myslim ze prodavacky a lide v obchode to meli asi zrovna tak.
Skoda ze nejsem „velka huba“a nevratila ji to i s urokem:(( tak mi to akorat pokazilo den./i kdyz doufam,ze ne cely:) srazku s blbcem snad preziju:))

Jeee,a uz je mi fajn,kdyz jsem se tak hezky vypsala:) ale pripadala jsem si jak magor,ktery ublizuje starsim lidem:)))),jen marne premyslim,proc nektere starsi zeny(ve veku nasich matek)jsou opravdu tak zle.Protoze kdybych byla v jeji kuzi ja,nedokazala bych se na to dite ani zlobit a jeste by me napadlo,ze to kolo ho mohlo prizabit,kdyz hned vedle byly stojany na kola a tohle bylo oprene jen o riditko(a vidam ho tam casto,uz me to parkrat napadlo,ze to kolo uricte nekdy spadne…)

Divate se nekdo na chuvu v akci?ja jsem z toho vzdy nejaka rozpacita,zrovna vcera jak jsem tam videla ty starsi lidi jak nadavali na tu matku pred jejim synem a on chudak utekl,tak mi z toho bylo zle,ze nekdo takovy muze byt…a ejhle:)

tak pa,ja mam fakt dnes nejaky divny den

Any a Sebastianek zitra 22m

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 08.06.06 15:34

Ahoj holky,

nejste tu samy, ja jsem tu taky!

Konecne jsme prestehovani v novem domecku a taky uz mame zapojeny internet, tak se snazim dohnat, co jsem zmeskala. Fotky ze Svratky jsou krasne, moc zavidim. My jsme ten vikend stravili balenim, stehovam, vybalovanim, montovanim… porad je tu sice plno „hromadek“ - mame malo ulozneho prostoru, ale toho mista!!!

ANY - z te stare kravy si nic nedelej, nejspis je to zapskla stara panna!

Marťoch

 
KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 08.06.06 17:20

Ahojky,
tak se tedy poslušně hlásím, jako už mladá paní.........­...fotečky jsou v galerce.
Svatba byla krááásná, budeme rádi vzpomínat. Bylo to s holkama trošku netradiční, když při obřadu lítaly okolo nás a Klárka v půlce prohlásila . Mami kaki a začala se svlíkat…:))) Na vlastní ano, jsme drželi obě holky v náručí a taťka na otázku - berete si zde přítomnou.....bla bla bla…odpověděl ANO,RÁD! Bylo to moc milé, že jsem to řekla předčasně a musela to pak zopakovat…takže ..ANO,RÁDA.......no následovalo focení, odjezd do restaurace, rozbíjení talíře, krmení se navzájem - všichni 4 dohromady..­....holky dělaly všechno s náma, prostě k nám patří a nehnou se od nás......po kafíčku jsme se přestěhovali k nám na prasátko, kde už se zábava krásně rozjela, bylo tady hodně dětí, které si pěkně vyhrály a vůbec to bylo takové nenásilné a v pohodě.........
Takže tolik od nás.......holky oslavily 2.narozeniny, myslím, že si to pěkně užily…to je fakt hrůza jak to letí…za chvíli se snad budou vdávat taky......:(

Omlouvám se, že jinak neraguji na příspěvky, nezvládám, nestíhám..........
mějte se krásně, zase nakouknu

vdaná teta KEIKO + 2 dračice Zuza a Klárka

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 08.06.06 18:53

Keikoooooo!!!!!!!! Obrovska gratulacia k svadbe a draciciam k 2.narodkam ;o) Celej rodinke vsetko naj-naj-naaaaaj!!!!!!! ;o­)))

;o)
Dneska pobehoval Danik nahaty po zahrade a cvachtal sa vo vode v lavore. Potom pride ku mne, ze CIKAT a NA ZACHOD, tak sme isli na zachod a historicky prykrat sme sa dneska vycikali nie do plienky, ale inam - do zachoda. ;o))) Potom sme splachli a umyli si rucky, co sa Danikovi zapacilo natolko, ze uz chcel ist len na zachod akoze cikat, ale vlastne cvachtat sa v tom mini umyvadle ;o)))
No, som sa musela pochvalit ;o) Pekny den! Este sa ozvem.
schamka a velky chlapec Danko (22,5m)

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 08.06.06 20:07

Ahojky.

Any - uplne si umim predstavit, jak ti ta scena musela byt neprijemna… nekteri lide jsou proste jini, divni, netrap se tim… :-)

Keiko - tak jeste jednou gratulace!!! I k druhym narozeninam holcicek! Moc se mi libil tvuj popis, ze „Jsme zatím jednou šitý - Klárka na bradě“ - hihi, jako by se u holek dalo cekat, ze snad budou site uz cele :-). Diky, zes k nam opet zavitala a ze ti stojime za tech par radku. Mam z toho uprimnou radost a uprimne se s tebou raduji ze svatby a oslavy!!!

Schamko - gratuluji!!! Hihi, ale je to jako u nas, po prvni navsteve zachoda se ANie nejvic libilo to, co se samotnym vylucovanim nema nic spolecneho :-)).

Kacico - tak Anie ma take vselijake pocity z koni. U kamaradky je maji a chtela k nim a jak jsme se blizily, tak se bala a jecela ze ne. Tak jsme tam nesly a zase k nim chtela… ale o posazeni nemuze byt ani rec :-))

Jinak se musim pochlubit, ze jsem dnes uspesne nakoupila v sekaci pyzamka na ANie, uzasne, snad uplne nove a za babku :-). Provokace pro Brnandy, ze? :-). Mam z nich fakt radost, jako bych si koupila neco noveho na sebe :-)). Jsem prastena…

Zuzano - tak co ty? Zijes??? Koukej se ozvat!

Od zitrka nam zacina hlidani kocoura u sousedky, tak jsem zvedava, zda kocour prezije honeni Anie. Neda a neda mu pokoj. Snad se to obejde bez skrabance :-)

Toz pa

Hromix a Anie, uz vic jak 21 mesicu!!!!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama