Letní miminka č.41 - Cestování po Francii

Rodičovství

Ahoj maminky a nezbedové, síibila jsem, že napíšu něco o našem dubnovém výletu do Francie, tak se k tomu konečně dostávám. Není to tedy deníček poučný, spíš takový odpočinkový...

Když mi bylo 18let, přerušila jsem střední školu a odjela na rok do Marseille jako au-pair. Dostala jsem se do fantastické rodiny, kde jsem měla na starosti dva kluky - osmiletého a osmiměsíčního. Podařilo se nám zůstat i po mém odjezdu celých deset let v kontaktu, pravidelně si píšeme a několikrát jsem u nich byla na návštěvě. Vloni zase oni přijeli na naší svatbu, a tak bylo jasné, že se k nim dřív nebo později vypravíme i s malou Anežkou. Navíc ČSA zavedlo přímé lety do Marseille, takže nic nestálo v cestě. Protože Lukáš se nedokázal ze školy uvolnit, plánovala jsem nakonec výlet jen pro mě a malou. Nakonec jsem vše potřebné zařídila a 7.dubna jsme se vydaly na první dobrodružnou cestu.

Letadlem nelétám nijak často, i když mi to nevadí, ale bála jsem se, jak to zvládne Anežka. Letenky jsem zajistila, malá platila 10% z ceny a neměla nárok na sedadlo. Taky se mě ptali, jestli pro ní budu chtít večeři, což mě dost pobavilo… Nejhorší nakonec bylo balení, protože 14dnů s kojencem mimo domov vyžaduje hromadu věcí a váhové limity pro zavazadla jsou neúprosné. Podle společnosti má dospělák nárok na jedno zavazadlo (u ČSA do váhy 23kg) a kabinové zavazadlo a miminko na kočárek a jedno zavazadlo (buď se uvádí rozměry nebo váha do10kg). Pokud jede víc lidí, váhy se dají sčitat. Poskakovala jsem doma kolem staré váhy a snažila se na ní dostat obrovský nacpaný kufr, u kterého se navíc otvíraly zámky, takže ho Lukáš omotal provázkem, aby se nerozsypal už cestou na letiště. Letadlo naštěstí nebylo plné a povolili nám nejen kufr (měl 22,5kg), ale kromě kočárku i autosedačku, velkou tašku do letadla a foťák. Vypadalo to dobře až do pasové kontroly, kde jsme zanechaly Lukáše a já se musela se všemi zavazadly dostat k letadlu sama. Šátek jsem si samozřejmě nechala v tašce, malou jsem měla v náručí a ostatní věci v kočárku. Problém nastal, když po mně slečny u detektoru chtěly složit kočárek na ten jezdící pás a nenapadlo je, že bez rukou se mi to asi nepovede. Navíc jsem vzala velký kočár, který skoro neprojel (na zpáteční cestě opravdu neprojel).
Když jsme se dostaly do letadla, už nám pomohly letušky. Dítě má vlastní pás, který se připne na pás matky (Anežce byl dost velký). Při vzletu a přistání jsem kojila a malá zvládla vše s přehledem. Jen chtěla za každou cenu ochutnat to, co jedl pán vedle nás. Svoji večeři jsem ani nerozbalila, aby mě neviděla jíst, ale kousek pečiva nakonec stejně vyžebrala.
Doporučuji rozhodně uvázat předem šátek a mít volné ruce na zavazadla a do letadla nachystat tašku s křupkama, hračkama, dekou a náhradní plínkou, kterou si necháte pod sedadlem, dobře při ruce. (Všechno jsem sebou měla, ale nad hlavou, kam jsem se vůbec během letu nedostala…)

Na letišti v Marseille na nás už čekali a protože jsme letěli večer, malá skoro hned zase usnula. Doma jí připravili postýlku po klucích, která byla fajn, jen trochu nízká. Anežka si začala stoupat, tak jsem celé dva týdny obkládala židlemi…
Ve Francii právě probihaly prázdniny, tak se nám celou dobu všichni věnovali. Marseille není zrovna turistické město, ale má krásné okolí. Byly jsme několikrát u moře na dlouhých procházkách, tam byl velký kočár super, ale ve městě se s ním nedalo skoro nikam dostat. Příště bych určitě brala golfky, ale neměla jsem je moc vyzkoušené, tak jsem nechtěla riskovat. Nejhezčí byl asi výlet do univerzitního městečka Aix-en-Provence. Přijely jsme tam v době trhu (mají tam všechno, od jídla přes oblečení po nádobí), což miluju. Koupila jsem si velký slaměný červený košík a Anežce takový malý růžový, abychom pěkně ladily.
Jeden týden jsme strávily v Alpách, kousek od lyžařského střediska Pra-Loup, kde má paní domu v městečku Barcelonette dětskou zubní ordinaci a kam pravidelně z Marseille dojíždí. Chodili jsme na výlety s malou v šátku a dokonce napadlo asi 30cm sněhu, což se Anežce moc líbilo.
Musím říct, že vůbec neměla problém s cizím jazykem. Některá slova jsou tak podobná, že jim určitě rozuměla (máma…) a jiná se podobají aspoň melodií. (Dokonce po návratu reagovala úsměvem i na hlas v telefonu). A moc si zamilovala mladšího z kluků, kterému je 10let a pěkně si s ní hrál a dovolil jí sahat i na svou počítačovou hru…

Moc jsme si ten výlet užily a jela bych znovu, jen teď už raději i s Lukášem. Ty dva týdny bez něj byly pěkně dlouhé.

Krásný den

Veronika a Anežka (9,5měsíce)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 08.06.05 14:34

Haaaaaaaaaaaa­aaaa!!!!!!!! PRVAAAAAAAAAA­AAAA!!! ;O)

 
Gabika  08.06.05 16:21

Tak, že by druhá? ;-)

ZAGY - veľmi príjemný denníček, celkom dobre padne takáto oddychová téma. Je mi ľúto, že Anežka tak schudla, ale hlavne, že už je z najhoršieho vonku, veď ona to ešte dobehne, neboj ;-) Spomínam si, ako som bojovala s Radkom (a často doteraz bojujem) a oslavovala každé sústo, ktoré prehltol a nevyblinkal. Ani teraz to nie je žiadny jedlík, často sa v stoličke vzpiera, a keď ho z nej pustím, pobehujem za ním s lyžičkou ;-) Niekedy zje za deň len jogurt a tri lyžičky zeleniny.

ZUZANA, ROZETA - dík za info o múke. Od manžela mám sľúbenú pekáreň, tak už sa teším, ako budem Radkovi dávať vlastné výtvory ;-) Veď už je načase začať s lepkom.

Radko pred chvíľou zaspal, tak to idem využiť a dám si v kľude kávičku ;-)

Pa, pa.

Gabika a Radko 11m

 
Anonymní  08.06.05 18:46

Ahoj maminky a dětičky,

už se ani neopovažuji napsat miminka, protože to co tady o dovednostech dětí čtu (a ještě nemám přečtený minulý deníček), to už by miminka opravdu nezvládla.

Moc mě mrzí, že nestíhám psát a na srazíky se taky nedostavujeme, ale bohužel jsme jako napotvoru nemocné. Ema má celkem často rýmu, tak nechci chodit mezi jiné děti a tentokrát skolila nějaká chřipka i mě.
Ema samozřejmě dělá taky obrovské pokroky, jako všechny dětičky tady, tak je pro nás velikou radostí. S papáním dost bojujeme, i když od včerejška se zdá, že už by to mohlo být lepší (tzn. že na jedno jídlo sní 100 ml., to je úspěch). V noci stále kojíme, usíná kolem půl deváté, vstává kolem půl osmé, přes den většinou dvakrát spí cca 1,5 hod.

Chtěla bych požádat o radu, trochu jste to tady řešily - ZUZANO, CIBULKO - co dávat proti moučnivce? Ema jí má teď už docela dlouho a naše dětská dr. to vůbec neřeší. Prostě řekne dávejte jí Genciánu a hotovo. Mně už to leze krkem jí to pořád dávat a ještě když jsem si přečetla, co jsi psala, Cibulko, je mi z toho úzko.

A s tou vodou - to že není Dobrá voda už kojenecká vím taky jen díky vám, tak teda kterou?

Díky moc. Snažím se číst, ale ani to mi moc nejde. Ach jo.

Všem přejeme moc radostí, štěstí a zdraví!

Pavla a Ema 10 měs. a 13 dní

 
Anonymní  08.06.05 20:19

Ahojda,

Petro - já včera večer nečetla, takže když mi dneska na srazíku holky řekly, jak jste na tom, udělalo se mi úplně zle. Mooooc na vás myslím a velmi povzbudivě na mě působil Rozetin příspěvek, kéž by to byl i váš případ. Jak budeš moct, napiš, jak to vypadá. Jestli jsem to dobře pochopila, nechystají se doktoři k žádné operaci, mělo by to srůst samo? A vážně by tě tam nenechali? Držte se, věřím, že to bude dobré.

Hepka - zapomněla jsem se zeptat, když děláš tu kaši s mrkvovou šťávou - prostě to jen rozmícháš dohromady a dáváš to studené?

Karolinka - tak to musel mít manžel tak 40 kilo, když jste se brali, ne ? Však ty víc než 50 nemáš! Jo jo, popletla jsem to s tou odpovědí Gabice, a pozor - já jsem rodačka z Hradce a dodnes tam žije můj otec, takže tam občas jezdíme. A ten metabolismus má můj manžel úplně stejnej, tak třeba to má Pepi po něm, máš recht, že se mu to bude hodit.

Zagy - deníček je bezva, úplně na mě dýchla ta francouzská atmosféra. Sice jsme se dohodli s manželem, že jsme se velmi finančně vyčerpali rekonstrukcí chalupy, takže budeme celé léto jen tam, ale já sjem teď nějak chytla mořskou náladičku, tak jsem trošku začala kňourat a manžel nakonec povídal, že bychom snad mohli v říjnu přece jen k moři, určitě letecky, takže ty zkušenosti vítám. Já letěla poprvé s Emou, když už jí bylo 2,5, takže to už bylo jiné (naprosto proti svým zvyklostem obě cesty do Řecka, tj. 3,5 hodiny prospala!!!! - asi ten motor nebo co). A 6,5 kilo je sice málo, ale… jednou bude mít Anežka postarostech s váhou :-).

Pavla - možná zkus tantum verde, my ho teď použili na afty a je to naprosto super, okamžitě zmizely - po jediné aplikaci! Akorát to chce prdelku trošku naštvat, což asi až se přiblížíš se sprejem v ruce a budeš jí držet hlavu, nebude problém, a stříkat až se rozeřve, aby to nevdechla. Jinak na cokoliv blbého v puse opravdu doporučuju. A já používám Tomu Naturu.

Tak. Srazík byl bezva, že jo? My jsme šli odpoledne na 10měsíční kontrolu, tak Pepino, kterej týden nejedl nic kromě MM a za poslední měsíc vykakal víc, než snědl, má 9690 gramů, tudíž od 8 měsíců přibral 1,2 kg. Nechápu. A měří 75,5 cm. Je to prostě vazba! Jinak všechno OK, ptala jsem se doktorky na ten Raid do zásuvky, tak doporučovala, říkala, že to není insekticid, pouze feromonový odpuzovač, navíc prý máme specielně na tyhle fujtajbly nejpřísnější normy v Evropě, takže to můžu s klidem použít. Botičky doma doporučovala, až bude Pepíno regulérně chodit a co nejvíc pevnou patu, ptala jsem se i na UM, jednoznačně řekla, že nejlepší je Nutrilon, prý o tom není pochyb, máme dát (chci začít kolem roka) rovnou tu trojku a radila mi fígl na děti odmítající pít cokoliv jiného než MM, prý takovým dětem říká, že pijí jen bílé, tak dát do flašky nebo hrnku s vodou třeba jen lžičku UM, ono se to tím trochu ovoní a zbělá a pak to prý hodně dětí-odmítačů přijme, je to možné zkusit v době nouze ve velkém vedru, když bych se bála, že má málo tekutin. Tak všechny rady jsem předala.

No a protože mám dnes narozeniny, tak jsme pak šli na rodinný oběd, kam mi manžel tajně pozval i moji milovanou ségru, pak najednou přišel číšník, že na mě venku čeká messenger a on tam s obrovským pugétem a pak ještě jeden s dárkem - parfémem. To už jsem říkala: bože, snad už je těch překvapení dost. Ale bylo to fakt krásný, užili jsme si to. (Hromix, dala jsem si ještě jedno tiramisu).

Tak holky, dávejte na sebe i své miláčky pozor a mějte se dobře!

Zuzana (dnes 29l) a Pepi (10m a 3d)

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 08.06.05 20:41

Ahojte kočky a kocouří,

Hlásím se po delší době. Byli jsme na Svratce, předtím v Olomouci u mé babičky (zoo a samé výlety). A hlavně Jarda dělal státníce, tak jsme se se Zuzkou snažili nebýt doma, protože by se vůbec neučil. No dopadlo to dobře - mám doma už Mgr.
Asi poslední týden nemám přečtený deníček, tak to teď zkouším dohánět, ale pro změnu se mi naskytla nějaká práce, takže si teď vyřizuju ŽL a zařizuju potřebné. Teď ze začátku to bude asi náročné. Dneska skoro celý den hlídal Jarda, protože jsem měla dvě pracovní schůzky a mezitím si šla zapsat malou do pasu, protože příští týden už vyrážíme na dovču! Ani cvičeníčko jsme dnes nestihli..
Jinak včera jsme byli na 10-ti měsíční prohlídce. Zuzanka má 77cm a váží už 9,7 kg. Jak by taky ne-ona totiž baští a baští, vařené, kupované, ovoce, zeleninu,křupky, prostě všechno. A teď začala i hrozně „somrovat" jídlo po nás.
Na Svratce bylo super - 5-7 dětí na jednom metru čtverečním, jak se batolí, berou si hračky, vypichují očička, rvou vlasy apod.
Nevím jestli to tu někdo z holek zmiňoval, ale Vlaďka dovezla úplně skvělej štrůdl, takže další Svratku uděláme co nejdřív, aby přijela a zase ho dovezla:o))))))))­))))
Jinak kdybyste viděli ty večery, jak jsme grilovali. Kačiča to měla skvěle podchycený, no prostě jsme si dávali do nosu!!! A večery nás bavila Petra, když vyprávěla historky z lékařského prostředí! Čtyři dny jsme nepotřebovali televizi…
Jeden den jsme si šli zahrát s Evuchou pinec, ale asi potřech minutách jsem rozšlápla jediným pinpongáč, tak bylo po sportu…:o))))
Jo a dnes mi Jarda řekl, že první volný termín je až třetí týden v září, tzn. Od 18.9., tak se mrkněte jak to máte s časem, abych to kdyžtak zamluvila, protože to asi moc dlouho volné nezůstane.
Dnes jsem psala Petit zprávu. Psala že Daneček bojuje a zítra ho snad přeloží na neurochirurgii, kde by už pak mohla zůstat s ním. Vždycky když na ně myslím, jde mi mráz po zádech. Je to hrozný, co všechno se může stát…
Takže držíme moc moc palce nejenom Danečkovi ale i Šimonkovi. Jsou to takový pořádní kluci, a takový mají problémy. Ach jo. Ať už jsou zase v pořádku doma!!!!!!!!!!

Nočník - chci ho dát Zuzce k prvním narozeninám, nebo aby nám ho někdo dal. Nechám jí ho nějakou dobu na hraní a kolem toho 15 měsíce ji zkusím seznamovat s jeho významem:o)))

Lenka 27 - zaregistrovala jsem tvůj dotaz. Cyklosedačku máme zn. Hamax - nepolohovací. Protože jsem slyšela, že ty polohovací nejsou tak bezpečné a helmičku máme sice neznačkovou, ale s tím utahovacím kolečkem vzadu na hlavičce. Stejnou ale od AUTORa má kamoška. Kupovali jsme ji spolu. Jsou úplně stejné funkčně a materiálově, jen ta naše stála o polovinu míň - 250 Kč. I cyklosedačku i helmičku koupíš v nějaké cykloprodejně.
A kaše kupuju většinou Milupu a nastavuju ji Vtipnou nebo Otesánkem ze zdravé výživy. Zuzka jí sní celkem hodně a ta Milupa by nám vydržela tak na tři dny.

Tak už nevím co psát, tak už půjdu na net pracovat! Jo, ještě jsem chtěla napsat, že jak jsme přijeli v neděli ze Svratky, jela Evucha s Matyášem ještě k nám. Byli u nás až do večera, tak nás napadlo je společně vykoupat - to bylo super! Oni jsou fakt kamarádi, vlastně je asi Matyášek Zuzančina první láska:o)))))) Evi, tak až budeš třeba doma z Hodonína, tak tam pošli nějakou společnou koupací fotku!

Jo a taky bych málem zapoměla - Zuzanka má konečně první zub! Myslela jsem,že budem poslední v deníčku (já měla až v roce) a včera jsem jí šáhla do pusiny… a je tam!!!
Zdravíme taky zubatého Sebastiánka!!!
Kdo ještě nemá zubiska????

Pac a pusu posílají
Milena a Zuzanka (10m a 3d)

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 08.06.05 20:45

Ahojte kočky a kocouří,

Hlásím se po delší době. Byli jsme na Svratce, předtím v Olomouci u mé babičky (zoo a samé výlety). A hlavně Jarda dělal státníce, tak jsme se se Zuzkou snažili nebýt doma, protože by se vůbec neučil. No dopadlo to dobře - mám doma už Mgr.
Asi poslední týden nemám přečtený deníček, tak to teď zkouším dohánět, ale pro změnu se mi naskytla nějaká práce, takže si teď vyřizuju ŽL a zařizuju potřebné. Teď ze začátku to bude asi náročné. Dneska skoro celý den hlídal Jarda, protože jsem měla dvě pracovní schůzky a mezitím si šla zapsat malou do pasu, protože příští týden už vyrážíme na dovču! Ani cvičeníčko jsme dnes nestihli..
Jinak včera jsme byli na 10-ti měsíční prohlídce. Zuzanka má 77cm a váží už 9,7 kg. Jak by taky ne-ona totiž baští a baští, vařené, kupované, ovoce, zeleninu,křupky, prostě všechno. A teď začala i hrozně „somrovat" jídlo po nás.
Na Svratce bylo super - 5-7 dětí na jednom metru čtverečním, jak se batolí, berou si hračky, vypichují očička, rvou vlasy apod.
Nevím jestli to tu někdo z holek zmiňoval, ale Vlaďka dovezla úplně skvělej štrůdl, takže další Svratku uděláme co nejdřív, aby přijela a zase ho dovezla:o))))))))­))))
Jinak kdybyste viděli ty večery, jak jsme grilovali. Kačiča to měla skvěle podchycený, no prostě jsme si dávali do nosu!!! A večery nás bavila Petra, když vyprávěla historky z lékařského prostředí! Čtyři dny jsme nepotřebovali televizi…
Jeden den jsme si šli zahrát s Evuchou pinec, ale asi potřech minutách jsem rozšlápla jediným pinpongáč, tak bylo po sportu…:o))))
Jo a dnes mi Jarda řekl, že první volný termín je až třetí týden v září, tzn. Od 18.9., tak se mrkněte jak to máte s časem, abych to kdyžtak zamluvila, protože to asi moc dlouho volné nezůstane.
Dnes jsem psala Petit zprávu. Psala že Daneček bojuje a zítra ho snad přeloží na neurochirurgii, kde by už pak mohla zůstat s ním. Vždycky když na ně myslím, jde mi mráz po zádech. Je to hrozný, co všechno se může stát…
Takže držíme moc moc palce nejenom Danečkovi ale i Šimonkovi. Jsou to takový pořádní kluci, a takový mají problémy. Ach jo. Ať už jsou zase v pořádku doma!!!!!!!!!!

Nočník - chci ho dát Zuzce k prvním narozeninám, nebo aby nám ho někdo dal. Nechám jí ho nějakou dobu na hraní a kolem toho 15 měsíce ji zkusím seznamovat s jeho významem:o)))

Lenka 27 - zaregistrovala jsem tvůj dotaz. Cyklosedačku máme zn. Hamax - nepolohovací. Protože jsem slyšela, že ty polohovací nejsou tak bezpečné a helmičku máme sice neznačkovou, ale s tím utahovacím kolečkem vzadu na hlavičce. Stejnou ale od AUTORa má kamoška. Kupovali jsme ji spolu. Jsou úplně stejné funkčně a materiálově, jen ta naše stála o polovinu míň - 250 Kč. I cyklosedačku i helmičku koupíš v nějaké cykloprodejně.
A kaše kupuju většinou Milupu a nastavuju ji Vtipnou nebo Otesánkem ze zdravé výživy. Zuzka jí sní celkem hodně a ta Milupa by nám vydržela tak na tři dny.

Tak už nevím co psát, tak už půjdu na net pracovat! Jo, ještě jsem chtěla napsat, že jak jsme přijeli v neděli ze Svratky, jela Evucha s Matyášem ještě k nám. Byli u nás až do večera, tak nás napadlo je společně vykoupat - to bylo super! Oni jsou fakt kamarádi, vlastně je asi Matyášek Zuzančina první láska:o)))))) Evi, tak až budeš třeba doma z Hodonína, tak tam pošli nějakou společnou koupací fotku!

Jo a taky bych málem zapoměla - Zuzanka má konečně první zub! Myslela jsem,že budem poslední v deníčku (já měla až v roce) a včera jsem jí šáhla do pusiny… a je tam!!!
Zdravíme taky zubatého Sebastiánka!!!
Kdo ještě nemá zubiska????

Pac a pusu posílají
Milena a Zuzanka (10m a 3d)

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 08.06.05 20:47

No jo… Dlouho jsem nepsala, tak vám to teď posílám hned dvakrát:o)))))
No jo, už rok se nerozvíjím:o)))), takže promiňte!

 
Anonymní  08.06.05 21:00

Téda Mileno, hned bych jela taky!!! Tys to tak krásně popsala! To muselo být boží. A jak jste ty děti uspávaly? Já bych se bývala přidala už teď, kdybyste mě vzaly, ale nedovedla jsem si představit, jak uspím Pepína v pokoji, kde spí ještě jedno mimi anebo jak ho uspím a pak tam někdo bude uspávat. Jak jste to vyřešily? A vzaly byste nás v září taky?

Zuzana

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 08.06.05 21:05

Ahojda!

Tak to byl teda srazik! Takova hojna ucast! No fakt bylo veselo, ze jo holky? Hi hi, no mne desne zalichotila Zuzana, kdyz si myslela, ze jsem nejak pohubla :-), … kez by. Ale je zvlastni, ze dnes tu byl EX a rikal mi "ty cvicis, vid?” No nic mu do toho neni, ale snazim se alespon strucne odpovidat na jeho nekdy blbe otazky a tak jsem jen rekla Hmmm, at si mysli co chce :-). Ale ta ma digitalni vaha je neuprosna a mych 5 kg navrch zustava. Jen se asi nejak formuju, jak pobiham kolem Anie :-)))))

Pavlo - tak skoda, ze jste nedorazily. Dalsi srazik je 29.6. - predprazdninovy a tak to treba zvladnes… Jinak ja koupila Aquilu, ale jinak zadna jina voda nema tolik fluoru jako Dobra. Takze budu chtit po Dr. asi ty tablety flouru na zoubky… Jo a fakt ti zavidim, ze Ema je takovy spac!!! Co bych za to dala!!! :-)

Zagy - tak koukam, ze z tveho drobecka je jeste vetsi drobek… no to asi neni lehke zvladat psychicky, ze dite nepribyva, ale naopak… tak at uz je jen a jen lip a ty se i konecne vyspis!!!! Denicek je fakt zajimavy a hezky se to cetlo. Diky :-)

Karolino - tak jsem ti zapomnela na sraziku rict, ze jsem byla taky dost zdesena tvymi story o zarovce a pradelniku. NO, fakt muzete byt radi, ze vse dobre dopadlo… ufff. Jinak SMS jsem dostala, hi hi, dekuji, ale ty dekovat rozhodne nemusis :-))))) Ja i v Jukliku instruuju nejaky maminky ohledne uvazu satku a tak :-). Ale jsem zvykla to predvadet na sobe a tak s tebou jsem to trochu pomotala :-)).

Zuzano - Toma Natura je kojenecka??? Ja mam pocit, ze jsem na ni marne hledala takove oznaceni… A Pepino je teda fakt vazba! A ty me nestvi, ani se nepochlubit, ze mas narozeniny!!!! Tak vse nejlepsi, hlavne hooodne zdravicka cele vasi rodine, nebot to bude u tebe urcite to nejvetsi stesti, co si prejes, ne? :-) Hi, hi, uz vim! Tys nechtela, abychom te na sraziku libaly, vid? Ha, ha, tak na just si pockej teda na priste, my ti to vynahradime :-))))) A darecky jsi teda dostala paradni :-)

Jeste se musim pochlubit, ze jsem na ceste zpatky jela do jednoho sekace, nebot jsem usilovne shanela nejake mikinky pro Anie (nevim jak je to mozne, ale to co mame doma je Anie bud uz male nebot moc velke). A narazily jsme na slevy 20.- / kus. No a navic tam meli moooc hezke veci a tak jsem si domu nesla velkou tasku :-). Omlouvamse, ze to tu tak rozebiram, ale ja z toho mela fakt tak velkou radost! No proste ja a sekac :-)))))

Tak pa, budte vsichni hodne zdravi

Hromix a Anie, za 2 dny 40. tydnu!!!!!!!!!!­!!!!!

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 08.06.05 21:09

Ahojky Zuzko,
Uspávání bylo úplně v pohodě, měla jsem z toho taky celkem strach, ale když oni byli ti prcci za celý den celkem vyfluslí, takže se navzájem ani nebudili. Chůvičky jsme měli na každém pokoji, když začal někdo břečet letěli jsme tam všichni a pak se teprve ukázalo kdo z dětí to je. Dokonce když začal v noci Matylda plakat (a to jako že dost, asi se mu něco zdálo a nebyl k utišení, a to to trvalo asi pět minut), Zuzka se převalila jen na bok a spala dál. Asi mají ty naše děti tvrdší spaní, než si myslíme…
Takže si to rozmysli, jestli v září jedeš s náma:o)
Pa Milena.

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 08.06.05 21:14

Budu se opicit a souhlasim se Zuzanou, ze vypraveni bylo moooc fajn.
Me ale zase zajima, jaka to delate, kdyz vecer uspite deti. TO mate vsechny chuvicky a sedite nekde jinde? My chuvicku nemame :-(… A navic, nase Anie by asi taky budila… :-)))). NO, v zari by to bylo mozna horsi, ze uz se asi tolik nebude kojit a tak i utesovani v noci bude narocnejsi … no, kdo vi co nas ceka… :-)

H.

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 08.06.05 21:16

tak nez jsem to odeslala, tak uz se odpovida na me otazky… :-)
Hi hi, ale stejne jsem jeste chtela napsat, ze me mooc rozesmal tetn rozlsapnuty pinpongac. Jako bys psala o mne :-). Ja jak muzu, tak nekde neco znicim a mam z toho skoro komplex… :-)

H.

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 08.06.05 21:59

Ahoj jeste jednou.
Tak jsem si dala horkou vanu a je mi krasne. Ale pri tom rozjimaji ve vane s plavajicima kacenkama me napadlo, co jsem vam jeste chtela napsat.
Neberte to jako straseni, ale jelikoz se ukazuje, ze stat se mohou veci nepredstavitelne, tak bych prispela prihodou me kamaradky.
Jeji holcicka (rok a ctvrt) nejak upadla, ale hlavne se toho padu spis lekla a zacala brecet. A brecela, pry porad vydechovala, kamoska cekala, kdyz se nadechcne a spusti takovy ten jeste hlasitejsi ryk, no a holcicka se nenadechovala a proste najednou zemdlela (nebo jak to napsat) te kamomsce v naruci… pry ji uplne polevily vsechny svaly a skoro ji proklouzla mezi rukama. Tak pry s ni zacla trast a kricela na ni a pak se nadecha a byla v pohode, ale pry se ji to stalo dvakrat! To ja bych davno bezela k Dr, ona pry pak na to zapomnela. NO jima me hruza. Ale kamoska si z toho vzala ponauceni a aspon si precetla jak se dava prvni pomoc diteti. No, ja o prvni pomoci neco tusim (cetla jsem si navod u Nanny), ale myslim, ze v tom soku bych asi taky jenom trasla ditetem…
No, nastesti se ji ta holcicka nadechla, ale stejne, umite si predstavit ten sok???

Brrr, tak dost uz bylo hruznych pribehu. Me na tom vydesilo to, ze clovek si napr. mysli, ze dite je v bezpeci, kdyz je v ohradce, ale i tam se mu neco muze stat…kdyz si predstavim, ze bych si zrovna davala vecer sprchu, Anie se vzbudila a plakala a… neeee, radeji nemyslet, ale jenom chci varovat!

Tak snad se na me nezlobite…

H.

 
Karkule
Kecalka 333 příspěvků 08.06.05 22:14

Ahoj holky,

ZUZKO - prvně všechno nejlepší k narozkám.A pak ještě k tý Svratce - z uspávání jsem měla taky strach,neboť jak jsem už psala Marťu vzbudí jakýkoli rámus,ale docela to šlo.První noc šla spát první Bětka,protože než usne tak trochu křičí ( Kačica má velkou trpělivost ),když usnula,tak šel spát Daneček a po něm my.Spali až do rána.Další noc nevím,spali jsme doma.Poslední noc už jsme spali sami na pokoji,Bětka taky sama ve druhém pokoji,takže se nebudili.No a Zuzanka s Matyldou se sice v noci budili,ale myslím,že ne navzájem.Ale je fakt,že asi byli utahaní a vyprocházkova­ní,takže se jim spalo dobře.Ovšem,kdyby nedostali rýmu od Zuzky,bylo by to ještě lepší.No,zato si teď úspěšně posilujeme imunitu.Fakt jsem z toho měla hrůzu,ale bylo to fajn.Bylo by dobře,kdybys mohla jet v září taky, i Hromix.

MILENO - ten termín je dobrej,určitě porostou houby a ten les je tak krásnej.A štrůdl určitě zase upeču a víc !!!

PETRO - asi nečteš,ale to s Danečkem je fakt hrozný,jako ze špatnýho filmu.Ještě ,že on je takovej kliďas,chudinka, a to tam opravdu nemůžeš být,když si doktorka ?Tak ať Ti ho aspoň brzy přestěhují někam,kde budeš moct být s ním,myslím na Vás.Já dávám Marťu na balkon pořád a nemáme tam žádný zábradlí a je to asi 1,5 m vysoko.Právě přemýšlíme co s tím,já bych to nejraději celý dala zasklít a udělala bych tam zimní zahradu,manželovi se do toho moc nechce.No uvidíme.

MARŤOCH - škoda,že si nedorazila do Svratky,ale zařizování svatby je asi důležitější.A po­merančová svatba,to zní nádherně.

ZAGY - deníček jsem ještě nečetla,ale už dávno jsem ti chtěla napsat,že moje švagrová se jmenuje Veronika a má dceru Anežku.To je náhoda.Bohužel jsem ji už pět let neviděla,protože se pohádala s tchýní a přestala se bavit s celou rodinou.Nechci se do toho míchat,ale je mi to dost líto.Od té doby jim přibyla ještě jedna dcera a nám se narodil Marťa.No ona prý potom prohlásila,že si kvůli nám třetí dítě dělat nebudou.No káča !

Tak jsem se rozhoupala a objednala jsem si na Marťu šátek.Nevěděla jsem jaký,a teď tu o tom byla diskuse,takže jsem se nakonec rozhodla pro Vatanai.Doufám,že bude dobrý,cena je teda taky „dobrá“.

Jo a už se nám veze domů autíčko,už se nemůžu dočkat,jen mám strach,aby v pořádku přijeli.Vezou ho až z Hamburku.Přijedou snad v noci,asi dřív neusnu,než dorazí.

Marťoj už rýma trochu ustává ťuky,ťuky,dneska i spal,tak už to snad bude dobrý .A nahoře mu rostou obě jedničky.Už chodí podél nábytku a občas se zapomene držet a buchne na zadek nebo na kolínka.Myslím,že to všechno rychle dohnal.Před dvěma měsíci byl ještě na zádech ležící miminko,jo to byly časy.

Tak se mějte Vlaďka a Marťa

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 08.06.05 22:28

HROMIX - len na ukľudnenie - to čo popisuješ u kamoškinej malej, je s najväčšou pravdepodobnosťou afektívny záchvat (či tak nejak sa to volá). Deti to môžu mať pri silnom plači, keď ich napr. niečo naštve. Môžu pri tom celé omodrať prípadne až zamdlieť. Doporučuje sa im silno fúknuť do tváre, vraj sa potom nadýchnu. Vyzerá to vraj príšerne, ale nie je to nič vážne. Kamoškina malá to robila okolo roka a pol, prvýkrát keď sa kvôli niečomu naštvala na ihrisku.
Je dosť malá pravdepodobnosť, že by sa Aničke niečo podobné stalo v Tvojej neprítomnosti.

Rozeta

 
zagy
Stálice 95 příspěvků 08.06.05 22:28

Hromix,

tak to nenadychnuti je u prcku celkem normalni. Vim, ze to vypada dost hrozne, delala to moje sestra a mame mezi sebou 9let, tak si to zive pamatuju. Mrnous se zacne vztekat (pri normalnim placi to nebyva) a jak nabira plac na intenzite nenadychne se, uvolni vsechny svaly a nekdy az zmodra. Ale urcite se neudusi a nakonec nadychne. Pomaha omyti vodou (mama cpala Marketku i do louzi, jak byla vydesena). Casem to uplne bey nasledku odezni. Nemuzu si ted vybavit odborny termin, ale jmenuje se to a je to naprosto neskodne. Jen to vazne vypada hrozne. Tak at se to u nikoho neobjevi.

Veronika

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 08.06.05 22:33

Hmm, tak teraz so si uvedomila, že tá malá to mala z pádu, tak tam je to asi horšie, ale väčšinou to deti robia zo zlosti. A to fúknutie do tváre vraj pomáha - to nie je babská rada, ale normálne doporučovaný postup :-).

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 08.06.05 23:12

Ahojte!

Musím vám napísať, aký je Krištofko rozkošný :-). Naučil sa posielať pusinky, vôbec som ho to neučila, ale on sám od seba začal robiť „cmuk“. Tak som to využila a naučila ho robiť to na príkaz „pošli pusinku“. No ale najkrajšiu príhodu som zažila, keď manžel prišiel z práce. Dali sme si pusu, Krištofko to tak lišiacky pozoroval a potom si sám pre seba urobil „cmuk“ :-).

Rovnako úžasné je, ako sám od seba robí „moja“, napr. sedel pri malej a začal sa po nej naťahovať, jemne ju hladkal bruškami prstov a opakoval to svoje „bááá! bááá!“ (=moja). A rovnako reaguje, keď ho pohladkám, hoci aj nevedomky (ja ho podvedome hladkám skoro stále :-)) - hneď kričí „bááá“. Rovnako keď vidí, ako ja pohladkám malú alebo keď v telke pohladkajú psa :-).

Krásne je tiež, že keď vonku štekajú psy, vykrikuje svoje „ha-ha!“. Ja na ten štekot ani nereagujem, už si ho neuvedomujem, ale on áno. Takto nás tie detičky učia všímať si mnohé veci, čo prehliadame :-)).

A vôbec mám z oboch radosť. Pred časom som sa tu občas sťažovala na malú, aká je protivná, odporuje a pod., to už všetko prešlo, je úžasná, dá sa s ňou dohodnúť,dokáže sa ovládať, krásne skladá zložité puzzle… S malým sú niekedy super dvojka - dnes som dala Krištofka do vane a on tam len stál, chcel ísť von a plakal, nevedela som, prečo, a keď prišla do vane malá, hneď sa ukľudnil.

NO asi ho chválim príliš, práve sa zobudil a ja zase nedopíšem komentáre :-).

R.

 
Misulka1
Stálice 62 příspěvků 08.06.05 23:17

Ahojdá,

na srazík jsem nedorazila, jak na potvoru byl v práci fofr, nedalo se trhnout. Chodím jenom 2× týdně, vycházejí mi maximálně vstříc, ale dneska to fakt nešlo. Ale 29 dorazíme.
Hromix-to se omlouvám, že jsem Tě nenapsala mezi seznam gratulantů, ale vím, že jsi nám přála.

A ještě jedna katastrofická poznámka, ale myslím, že celkem poučná. Minulý týdem mi říkala známá, že její známé snědla 16-ti měsíční holčička takovou tu pidi baterku, co se dává třeba do hodinek, ona si toho nevšimla, malý začalo být špatně, ale prý snad až za víc jak 24 hodin, takže lítaly po doktorech a finále prý je: ze 70% malá bude na umělý výživě, má poleptaný žaludek.
Zuzano-vše nej, nej, nejlepší.
Petro-ať je vám co nejdřív dobře

Jo a Dáda je ostříhaný, čekali jsme do roka, poslední dobou mi hodně lidí říkalo, že mám hezkou holčičku, tak hned jak bylo trochu času, šla jsem s ním ke kamarádce-kadeřnici. Holky on vám je úplně jiný. Teď už si ho určitě s holčičkou plést nebudou.
Tak jdu ještě za pomoci Michala zkusit poslat fotku.

Pááá Míša a Davídek

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 09.06.05 08:14

Ahoj holky,

vidim, ze Svratka se vydarila, je jak ja vam zavidim… to slavne auto porad truni v servisu, muj jezdi s mym pidiautem a ja z toho zacinam byt hodne netrpeliva. To jsou ty „vyhodne koupe“ - muj koupil hodne nabourany BMW, privezl z Nemecka druhe, bourany zase z druhe strany a ted mu to skladaji dohromady. Takze jsem nemobilni, muzu akorat tak s kocarem objizdet blok. A ted se dostavam k tematu - mam desnou materskou krizi! Nestalo se vam to taky? Po dlouhe dobe, kdy bylo vsechno fajn, mam pocit, ze kdyby se me nekdo zeptal: A nechtela bys sis to jeste s tim miminkem par let rozmyslet? Tak reknu JOOOOO. Boze muj, je to krute, ze to takhle rikam… ale je to tak. Lucinka se absolutne nechce nechat prebalit, oblect, vzpira se do luku, prevraci, leze pryc a u toho vseho jeci… nic ji nebavi, myslim, ze se nudi, ale hracek ma dost… a nemuzu s ni prece cely den lezet na zemi a hrat si… jak to delate vy? Vzdycky si s ni chvilku hraju, ukazu ji, co dela ktera hracka, to ji zajima, pak se zvednu a chci jit treba uvarit - a ona leze za mnou, chyta me za kalhoty a uz natahuje. Ja se ted taky snazim trochu pohnout s tou svatbou, vystrihuju obalky (nechala jsem si udelat vlastni oznameni v tiskarne, ale je to takovy polotovar, tak ho musim dodelat), pripravuju dalsi veci, hledam inspiraci na tabuli a kytky na internetu - a tak potrebuju trochu casu pro sebe - a Lucka mi ho nechce dat. Proste se sama nudi. V noci se zase po pulnoci zacne v postylce mlit, az se z toho probudi, postavi a zacne jecet a neprestane, dokud si ji nevezmu k sobe do postele. Chtela bych ji to odnaucit, protoze takhle se nevyspim - ale po vcerejsim pokusu, kdy proste jecela porad dal a dal, jsem to vzdala… Mam toho nejak „plny kecky“… Ja vim, je to hrozny, citim se jako krkavci matka… ale nevim, co delat. Nejak nam to ted spolu nejde… doufam, ze to necte nekdo ze socialky - blby for, co.

PETRA - porad na Danecka myslim, mam z toho slzy v ocich. Moc vam drzim palce, at jste co nejdriv z nemocnice doma. Posilam mu pusinku a preju hodne sil do uzdravovani.

HROMIX - ten sekac ti zavidim, tady nic takoveho neni, jen jeden, kde se mi to zda celkem drahe, na sekac. Takze ted spis vozim veci od svagrove.

Marťoch, momentalne „matka omylem“ a Lucka, 9 m

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 09.06.05 09:29

Ahoj maminky,

tak jsem si ten srazík moc užila. Jen je mi líto, že jsem stihla alespoň krátce mluvit jen asi s třetinou z vás. (Jsem trochu nesmělá… :o). Takže o polovině z vás ani nevím, kdo jste. U druhé poloviny jsem vás poznala podle ratolestí.
Eliška pořád rýmuje, dokonce jsme včera večer museli odsávat. Bylo to po pěti měsících poprvé. Eliška byla úplně mimo sebe a pak ke mně nechtěla jít a hledala útočiště u táty, z čehož mi bylo do pláče. Ale dnes se mnou normálně „mluví“, tak dobrý. Akorát se bojím, že dnes nás to odsávání taky nemine. No, asi to nechám udělat Kubu…:).
Kvůli rýmě taky dnes ruším plavčo. Ani já se totiž necítím dvakrát skvěle. Tak jen snad konečně zvládnem desetiměsíční prohlídku (už se na ni vypravuju druhý týden) a nákup. Taky doufám, že dnes bude tepeji. Nevím, jak vy, ale my máme doma děsnou kládu.

Zagy - Deníček je moc příjemné počtení. Taky si myslím, že to chtělo kus odvahy. My se na dovolenou s Eliškou chystáme v červenci, ale bude to pěkně v Čechách :). Jen doufám, že Eliška přestane do té doby spásat travičku. Jinak by strávila celou dovolenou na mých nebo manželových zádech…

Gabika - Včera jsem byla v Praze na srazíku, a tak se mi to líbilo, že jsem trochu přemýšlela o regionálním srazu :). Nechceš se někdy sejít? (Třeba by chtěla i Vlaďka?) Což mi připomíná, že jsem se o tobě nic nedočetla v seznámku. Nechceš to napravit? :o)

Pavla - Brzy se uzdravte!
A kojenecká voda je třeba Toma nebo Aquila.

Zuzana - To jsi mi asi chtěla zalichotit, ne? :))) Já vážím rovných 65 kg!
A všechno nejlepší k narozeninám. Ty jsi nám to tak trošku zatajila, že?! A tvůj manžel je úžasný romantik.

Milysek - Gratuluju k zoubku!!! :)
A taky uvažuju, že bych v září jela s váma…

Hromix - To pomotání bylo jen minimální :). Naopak - musím říct, že mě to přesvědčilo, že šátek chci. A asi učíš dobře, protože myslím, že ten úvaz si pamatuju a zvládnu. (Což je vzhledem ke kojodemenci, co říct :).
A to nenadechování dělá Eliška taky. Když byla menší, dost mě to občas vyděsilo. Nám zabírá prudké fouknutí do obličeje - spolehlivě.

Rozeta - Krištofko je opravdu takové zlatíčko! Moc ráda bych ho někdy viděla v akci. Jak je vlastně starý?

Míša - Ta story s baterkou je děsná…
A trochu vám závidím vlásky :).

Marťoch - Když čtu co píšeš, jako bych to psala já. Teď je to teda momentálně OK, ale já mám takové stavy několikrát do měsíce. (Lépe řečeno, Eliška má takové stavy.) Pomáhá vypadnout mezi lidi (i když to asi neřeší otázku času pro sebe). Já to řeším tak, že některé věci (žehlení apod) dělám nározově (tak jednou za týden) a na tu dobu dám Eli manželovi. Taky si „vychováváme“ jednu hlídací tetu, aby s ní Eli dokázala být sama.

Irinky - Holky, kde je vás konec??? Je vše OK?

Petit - Stále na vás moc myslím. Snad už jste spolu.

Karolinka a Eliška (10m + 7d)

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 09.06.05 09:34

Ještě jsem zapomněla: nechcete si se mnou někdo napůl ušít šátek?

Karolinka

 
Anonymní  09.06.05 11:25

Ahoj holky,

srazik me navnadil, ze se budu zase vic snazit prispivat, ale tusim, jak to dopadne. Navic budeme uz od pulky cervna s Agatkou na chalupe, u nas doma se chysta rekonstrukce kuchyne vcetne stavebnich praci, takze nas manzel vyveze pryc. Dnes jdeme na 10ti mesicni kontrolu a pak hned odjizdime do Krkonos. Takze odpovim jen Zuzane a zkusim si rychle docist denicek:

Zuzano - delam tu kasi jen z pulky sklenicky te stavy, takze pulku naleju do takove te presnidavkove sklenicky, doplnim vodou, ve vodni lazni ohreju (dost, protoze kdyz ji delam z MM, casto se mi stane, ze kdyz ohreju malo, kase vubec nezhoustne, je to zahada, clovek by rekl, ze proste kdyz budu sypat tu hmotu, zhoustne to, ale ne) a pak do toho kvedlajic sypu instantni ryzovou, pohankovou, kukuricnou nebo prosnou kasi. Tak doufam, ze se to u vas taky chytne. A k narozeninam Ti preju bud aby se kase chytla v teto podobe nebo aspon ty nality prsa :-)

Vsechny zdravime,

hepka + Agatka (dnes 10 mesicu presne)

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 09.06.05 11:40

Ahojte holky,
vcera jsem mela rozepsany komentar, ale pak mi prislo, ze psat o Betcine ryme a kasli je nejak nepatricne, kdyz je danecek v nemocnici, tak jsem to nakonec smazala. Danecek je totiz trosku takovy nas „sprateleny“ chlapecek, takze jsem z tho fakt spatna. Nastesti je to bojovnik a urcite to brzo bude dobre.

Cibulak je od vcerejska se Simonkem doma, ale chtli tam oba nejakou strevni potvoru, tak psala, ze ji je blbe, takze se asi ozve pozdeji.

Takze Betka ma rymu, ze musime odsavat a taky kasle. No pristi ctvrtek mame letet do toho Bruselu, tak snad odletime :-( Betka se straaasne vzteka a jen utrit nos je nadlidsky vykon. Tak jsem ted zavrene doma a dneska valim koupit homeo, snad to pomuze.

V pondeli jsme objednani s Betkou poprve k zubarce, no snad uz nebude tak rymovat. Jo a taky jsem jeste chtela, ze vsechny deti si strkaji do pusy uplne vsechno VCETNE zubniho kartacku, Betka si strka uplne vsechno KROME kartacku a do pusy si neda sahnout, takze cisteni zubu u nas proste neexistuje, treba mi dr. poradi nejakej figl, pokud se ji ovsem do te pusinky vubec podiva.

VERONIKA - super denicek, zrovna jsem zacala zjistovat, jak je to s tou vahou zavazadel, tak uz nemusim. Nastesti letime vsichni tri a nektere veci jsme poslali dopredu, tak to asi nebude tak hrozne. Letime s batohama, protoze se nam to zda mobilnejsi, tak uz je mam rozdelane a postupne do nich skladam a zase vyndavam ruzne veci, no snad to do pristiho tydne sbalim

ZUZANA - velka gratulace k narozkam, hlavne, ze sis je uzila

MILENA - tak Zuzka uz je zubejda? Moc gratuluju, to se ted holky muzou kousat :-)
Me se 17 -18 nehodi, ale pokud to bude na tyden, tak proste prijedu nebo odjedu driv, pres ten tyden nic nemam a jak je videt na Risu tentokrat nezbyde misto, pripadne bude spat na kulecniku :-)

VLADKA - ted strudl byl zatracene dobrej, ale bylo ho zalostne malo, prece jedna velka krabice absolutne nemuze stacit :-))) obzvlast, kdyz jsem tam ja, uz se tesim na podzim. Jinak Betka uz ted usina sama a bez revu, uz se to naucila.

MARTOCH - to mluvis o Betce?? Mame to dnes a denne, strasne pomaha vypadnout jinam, nebo byt s jinyma detma, to je pak jak mylius (proboha jaky je tam i??) U prebalovani se taky nekdy uz rozcilim a trosku an ni kriknu, holt nejsem svata. Tu svatbu ti zavidim, hned bych se vdavala znova :-) Jsem moc zvedava na to oznameni, taky jsme meli z tiskarny (mam tam znameho), tak doufam, ze nam ho posles aspon jako fotku

Jeste se chci zeptat u jake zdrav. pojistovny jste s detma? Ja chci totiz zmenit ta nase oborova neplati letos ani korunu vubec na nic, coz me rozcililo, protoze jsem se ni loni schvalne prehlasila a letos to uplne zmenili.

Diky a mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 09.06.05 12:01

Ahoj,

tak jsem rada, ze v tom nejsem sama… ale nekdy mam fakt pocit, ze jestli neprestane jecet, skocim z okna…

S tou svatbou je tolik starosti… nechapu, jak to dokaze zorganizovat zamestnana zena. A ta ma „pomerancova“ vize uz se pomalu rozplyva, chtela jsem oranzove saty pro druzicky, ale obehla jsem par prodejen s latkami a nakonec pujcim v pujcovne - ale maji jen bile (nebo kremove nebo ruzove, to se mi uz vubec nehodi). Ale kyticky oranzove budou. Ted zase shanim bile sandalky pro Lucku - velky problem. Foto oznameni samozrejme zverejnim :-)

ZAGY - odkud jsi? Ja bych do toho satku sla, sice ho asi nebudu pouzivat moc casto, ale chci to zkusit a taky se nam bude hodit na tu dovolenou. Na kolik by to vyslo?

Marťoch

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 09.06.05 12:11

Jo a jeste jsem zapomnela - konecne jsme vybrali novou autosedacku, nakonec vyhral Romer King quickfix, Lucka uz v nem jezdi a vypada spokojene (zatim pokazdy behem 5-ti minut vytuhla).

Na policajtech jsem dostala 200,– pokutu za rychlost 64 km/h (to snad mohli poresit i domluvou, ne???) - a to jsem to pomoci Lucky snizila ze tri stovek (rikam: Luci, tak dnes budeme bez obeda). Jinak na te fotce nebylo absolutne videt, kdo ridi, takze kdybych tam nesla, vubec nic by mi nedokazali. Pouceni pro priste.

Holky, neni ve stredu nejaky brnensky srazik? Musim zase na kontrolu na Zluty kopec, tak bychom se pak mohly pridat.

Marťoch

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 09.06.05 13:38

O tom šátku jsem psala já. (Poslední dobou si mě pořád s někým pletete :).

Jsem z Hradce Králové, manžel často jezdí do Prahy a taky jezdíváme za rodičema do Ústí nad Labem, tak nevím, jestli ti některá ta lokalita přijde snesitelná. Ty jsi z Kroměříže, že? Tak to vidím na Českou poštu. Když tak se porozhlédni u vás po cenách metráže (len), já se taky podívám a pak si dáme vědět, kde je to nejlevnější.

Karolinka

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 09.06.05 13:49

srazik nemame, ale videt se muzeme, kdy budes mit cas? domluvime se pak kde
 kac

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 09.06.05 16:41

Sorryyyy… je videt, ze uz toho mam fakt „plne brejle“. A jakou mas predstavu o barve nebo tak? Ja se teda mrknu, len je na to nejlepsi?

Marťoch

 
Anonymní  09.06.05 20:51

Ahojda,

tak si představte, že náš Pepi asi začal myslet. Dneska jsem mu natahovala hrací kytičku, ona byla málo slyšet, protože šla televize a Ema něco povykovala, a on si ji dal k uchu! A aby toho nebylo málo, tak pak vzal ovladač a mával s ním směrem k televizi. Chytrej chlapeček, že? A dneska sám stál skoro minutu a ještě přitom dělal paci paci, bohužel se o totéž pokouší skoro při každém jídle v židličce. A roste nám čtvrtý zub!

Hromix - tak jsem se šla podívat, až tak jsi mě znejistěla, a Toma je skutečně kojenecká! A jak už psaly holky, to omdlévání je skutečně fyziologické, doporučuje se to fouknutí nebo mokrej hadr. Ema to naštěstí nikdy nepředvedla, prý jsou děti, které k tomu mají sklon a děti, které to prostě nedělají.

Moravandy - tak my se asi v září připojíme, strašně jste mě nalákaly! Ale stejně si to spaní nedovedu moc představit, víte jak jsme na tom! Asi si vezmem stan :-))). No a nevím, na jak dlouho bychom přijely, Ema už bude ve škole a já zatím nevím, jak by to nesla, když bych odjela s Pepíčkem pryč bez ní, tak uvidíme, jo? Kdyžtak bych se třeba s někým vystřídala a přijela bych s oběma dětma na víkend, šlo by to?

Vlaďko - tak prosím jednu krabici taky pro mě, jo? Já ti za to přivezu něco zdravého pro manžela, ju? Co takhle cuketový nákyp? Nebo slunečnicové placičky?

Marťoch - tak teda to je fakt zajímavý, jak jsou ty děti jiný. Pepíno je teď tak zlatej, že být jeho mámou je fakt za odměnu. Celý dny se chechtá od ucha k uchu, celkem se i sám zabaví (to teda samozřejmě musím střežit, protože jeho zábava často neodpovídá mým představám :-))), sní, co mu dám - a je strašně sladkej a začíná mi dávat najevo, že mě má rád, a to asi tak, jak mě už nikdy nikdo mít rád nebude. Když si vzpomenu, jak jsem s ním před půl rokem čtyři hodiny dopoledne jezdila v mrazu povenku a pak ho celé odpoledne nosila po bytě, aby aspoň neřval… Moc moc moc ti přeju, aby se to u vás taky obrátilo k lepšímu a aby ses mohla z mateřství radovat.

Lucko - koukej toho okamžitě nechat nebo na tebe s Pepou vlítnem! A bacha - Pepa má skoro 10 kilo!!!

Karolinka - tak to by mě teda zajímalo, kde těch 65 kilo máš. Ale ty jsi asi dost vysoká, že? No prostě vypadáš hodně hubeně.

Kačica - tak jsem na tom stejně jako ty. Přehlásila jsem sebe i Emu, no a automaticky i Pepču od VZP k OZP a teď jsem tak nasraná (omlouvám se slabším povahám, ale to se fakt nedá vyjádřit jinak)… já už dokonce loni předložila účty od antikoncepce a plavání a oni mi to neproplatili. Tak nás lákali, hajzlíci, a teď kreditní systém, no samo když jsem těhotná a pak porodím dítě, nejspíš asi mimino, že jo, tak budu čerpat. Fakt jsem nepříčetná vzteky, taky si to ode mě ten chudák na infolince schytal, i když samo vím, že je to na dvě věci. Jsem tak zhnusená, že se mi ani nechce zas lítat a přehlašovat někam jinam. Koukala jsem na tu diskusi, jenže hutnická má strašně málo smluv, dívala jsem se na jejich stránky, samozřejmě moji doktoři dospělí i dětský tam nejsou. A to vnitro chce prý teď ty příspěvky taky zrušit. To se mám vrátit k VZP? Ach jo. No jen abys věděla, že v tom nejsi sama.

Dneska jsem snědla půlku krtkova dortu, co jsem dělala manželovi, a čtyři kynutý borůvkový knedlíky. Už na sebe začínám být naštvaná, fakt jsem čuně. Jenže si nemůžu pomoct. Co budu proboha dělat až přestanu kojit?! A propos - dneska jsem si byla na gyndě pro recept na exluton a sestra koukala významně na Pepu a pak mi povídá - a to budete ještě tři měsíce kojit tohle dítě? To už je na to nějaký velký, ne? Tak jsem se neudržela a řekla jsem jí, že před lety, když ona byla na zdrávce (chudák, bylo jí tak 35-40), se asi neučilo, že kojení je zdraví prospěšné, ale protože ve zdravotnictví stále pracuje, mohla by si o tom něco přečíst, a jestli nic nemá, že jí ráda něco přinesu. Jsem hrozná huba, ale fakt mě naprdla. Co je jí po tom? No ne?

Tak já dneska už radši končím, jsem nějaká rozjetá, všichni mě dneska krkaj, asi půjdu radši spát, aby to neschytal ještě manžel. Tak se mějte a dávejte na sebe pozor!

Zuzana a Pepino (10m a 4d)

 
Anonymní  09.06.05 20:53

Ale ty borůvkoví blbouni byli z celozrnný mouky!
 Z.

 
Anonymní  09.06.05 20:54

Jo, a s přírodním cukrem!
Z.

 
Gabika  09.06.05 21:23

Ahoj,

poslala som zoznam aj recepty, trošku som ten súbor s receptami upravila, aby bol prehľadnejší, dúfam, že budete spokojné ;-)

Nejak sa tu rozmohli nemocnice a choroby, už aby to skončilo a my si začali písať veselšie príbehy!

Dnes som robila kombuchu, teda presnejšie zakladala kultúru, pripadala som si ako alchymista ;-) tak uvidíme za týždeň, či z toho niečo bude.

ZUZANA - všetko naj k narodeninám, hlavne zdravíčka a radosti s ratolesťami ;-)

KAROLINKA - áno, áno, stretnime sa! ;-) To by som bola fakt rada. A vítam každého, kto by sa k nám chcel pripojiť! Len sa musíme dohodnúť, ako to urobiť. My totiž nemáme auto, takže by sme mohli prísť jedine vlakom. A spravíme to cez týždeň, alebo cez víkend? A s chlapmi alebo bez? Ak by sme mali prísť my za vami, tak radšej s chlapmi, aby mi ten moj pomohol vo vlaku s kočíkom. (Ale v najhoršom by som to určite zvládla aj bez neho, už som cestovala sama s Radkom z Prahy do Pardubíc, a prežili sme to.) A v zozname som kedysi bola, ale po tom, ako som dlho nebola na nete, som odtiaľ nejako vypadla :-(

ROZETA - ty ma vždy písaním o svojich deťúrencoch dojímaš, aké sú skvelé ;-) Kde vlastne na Slovensku žiješ? Tiež v zozname chýbaš, že by to bolo tajné? ;-) V lete sa chystám za našimi, tak ak by to bolo nejak cestou, možno by sme sa mohli staviť…

HROMIX - ty si to nakupovanie v sekáči užívaš aj za mňa, že? ;-) No hej, na dievčatká je toľko krásnych šatočiek!

MILYSEK - gratulujeme k zúbku! :-)

MÍŠA - to s tou baterkou je hrozné! To teraz bude malá už navždy na umelej výžive, alebo sa to časom spraví?

MARŤOCH - kľud, tie pocity sú úplne normálne. Tiež si spomínam, bolo to okolo Radkovho pol roku, to už sa pretáčal ako profesionál, som ho proste nie a nie prebaliť, ešte pri tom kričal a prehýbal sa do luku… mala som všetkého plné zuby. Mala som chuť začať na neho poriadne vrieskať, prípadne mu fyzickou prevahou ukázať, čo si o tom jeho proteste myslím… boli to dni, keď som cítila, že potrebujem "vypustiť paru”, inak bude zle. Ale ako, keď som bola doma sama? (A bez emimina? ;-)) Keď bol večer doma manžel, už som to nevydržala, schytila som odpadkový kôš a vybehla von sa ukľudniť… ani by si neverila, ako mi ten minivýlet bez Radka pomohol!
Keď mimi stále mamu nasleduje a stále sa na ňu vešia, je to hrozne únavné. Mne veľmi pomáhalo, že som mala v kuchyni ohrádku, tak som ho tam proste šupla, aby som sa aspoň v kľude najedla, navarila… Tiež tam plakával, ale holt, asi to inak nejde. Len som sa mu prihovárala a vysvetľovala, že tam musí chvíľku ostať… Celkovo, keď má Radko uplakanú náladu, a nepomáha ani pochovať, nechávam ho vyplakať. Neviem, ako sa tu na to budete pozerať, ale nám to veľmi pomáha. Radko je väčšinou veselé miminko (Hromix to určite potvrdí ;-)), sám sa hrá, keď príde ku mne a chce sa nosiť, tak ho nosím, hojdám, hýčkam. A keď má "zlobivú” náladu a nechce sa nechať ničím rozptýliť, tak ho odnesiem do vedľajšej miestosti a on, ako už je na to zvyknutý, behom minúty sa ukľudní, a už je zase dobre. Možno by to aj u vás tak šlo, skús to, len sa nenechaj odradiť zozačiatku srdcervúcimi nárekmi. Možno by to chcelo začať skúšať, keď s Luckou nebudeš sama, aby ti manžel zabránil ísť ju hneď "zachraňovať”. Chce to nepovoliť, podľa tejto našej "filozofie” totiž tým, že k nej prídeš, keď sa bude "vztekat”, jej dávaš signál, že vrieskanie prináša maminu pozornosť, a si v tom až po uši. Tak tak, neviem, možno si budeš myslieť, že som krkavčia matka, ale ver, že ani pre mňa nie je jednoduché, nechať Radka plakať, ale my sme sa rozhodli s manželom, že to budeme takto robiť, a funguje nám to. Proste, keď sa nechová pekne, svojou nevšímavosťou mu dávame najavo, že takto aj tak nič nezíska, a tak to prestane robiť.
Ešte k tomu prebaľovaniu. U nás najviac letí to, že počas prebaľovania si vezmem do zubov čokoľvek, s čím sa nehráva (napr. mastičku) a pri prebaľovaní mu to podávam, on to vezme do rúk a zase mi to strčí do úst a tak dokola, až kým neskončíme. A keď ani to nepomáha, a je celý pokakaný, tak len držím pevne za ručičky, aby sa prestal prevracať, a potom pri prebaľovaní mu nožičky čo najviac pri brušku (vlastne pri hrudníčku) A tiež som sa naučila prebaľovať vo všetkých možných polohách, ale to už musí mať čistý zadoček… ;-)

No, prednešok by snáď stačilo ;-)
Hláste sa mi na denníčky, všetky termíny sú voľné!!!

Gabika a Radko 11m

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 09.06.05 21:52

Ok, Zuzko, tak si tě píšu. A taky Hromix, Karolinu.
A s tím spaním: jak bylo řečeno, spali jsme s Matyáškem a on je podobný „savec“ jako Pepino. Já občas něco jako zaregistrovala, že mňoukl, ale pak mu Evucha „dala“ a já hned zase usnula. Vůbec mi to nevadilo. To spaní vůbec neřeš. A vždycky jsme to ještě dospávali dopoledne, když jsme uspali děti, tak jsme si lehli s nima, protože jsme vyráželi do terénu až se vychrupali a naobědvali. A oni tam většinou spali 1,5-2 hodiny (dopoledne), takže jsem byla vyspaná jako nejsem ani doma.
Takže, Zuzko, už vás mám napsané. Jo a tu Emu vezmeš klidně s sebou. Jak jsi psala ona spí úplně tvrdě, ne?, tak nebudeme rušit ani ji ani ona nás.
Pa a hezký večer! Milena.

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 09.06.05 22:38

Chi Gabika, ja nie som tajná, ale neviem sa dokopať niečo napísať, už som to sľubovala Kačici :-).

Inak gratulujeme Radečkovi k chodeniu!

A zisťujem, že nás majú deti pekne vycvičené, ja totiž robím pri prebaľovaní to isté!! A vycvičil si ma fakt Krištofko, proste ja som mu dala niečo do rúka on mi to pchal do úst a tak teraz mávam niečo v zuboch a tak si to podávame, väčšinou tiež mastičku :-).

MARŤOCH - mne tu síce píšete, ako sa o deťoch pekne vyjadrujem, aj mi pár ľudí samo od seba povedalo, že som trpezlivá, ale zďaleka to nie je vždy pravda. Ja mám odskúšané, že najviac nervózna som, ak pri nich musím niečo nutne urobiť. Tým nemyslím domácnosť, to si vždy ako tak rozplánujem, prípadne ak nestíham, tak sa na to vykašlem. Ale skôr také veci, ako tie tvoje obálky - teraz som napr. musela vyberať dvere.. a to ma decká fakt rušia. Krištofko je teraz tiež taký, že sa sám zabaví len málo. Pred pár mesiacmi každú vec obracal, skúmal, teraz sa k nej dohrnie a po chvíli je po zábave. Alebo ak zábava je, tak mám z toho šoky. Dnes nám krásne napastoval parkety, len škoda, že máme laminát a že to robil našou zubnou pastou :-(. A malá ho išla zachraňovať tak šikovne, že som potom drhla obidvoch od pasty, aby som o pol hodinu zistila, že to, čo cítim, nie je vôňa pasty na ich rukách, ale neumytý kúsok na mojich nohaviciach…
Ja sa musím priznať, že pre mňa je niekedy ešte horšie, že si nedokážem utrhnúť chvíľu na sústredenie sa. Jedným okom sledujem Krištofa, to sa ešte dá, ale zároveň musí počúvať malú, ktorá dokáže neskutočne žiadať o pozornosť, treba ju aktívne počúvať. Niekedy sa mi úplne žiada, aby som sa mohla aspoň zamyslieť :-).

Ja som raz čítala (maminy sa zhodli), že najhoršie obdobie na materskej je asi vek 1-2 roky a musím potvrdiť, že pri malej som to tiež tak cítila. Deti už sa doma nudia, všetko poznajú, žiadajú zábavu od mamy, zároveň už sa pre:,–(zujú, ale chcú byť aj na rukách.. Tvrdí sa, že prvé dva roky na materskej sú práca, ten tretí rok je za odmenu :-). Nechcem strašiť, ale treba sa na to pripraviť. Mohli by sme si tu písať tipy na zábavu znudencov :-).

Krištofko je okrem toho teraz neskutočne zlostný, dokáže robiť strašné scény. Jediné šťastie je, že už som otrlá a fakt mi to nevadí ani na verejnosti. V pondelok mi urobil na zástavke slušnú scénu preto, že som mu nedovolila žužlať peňaženku z Tunisu (keď som čítala o ich garbiarňach, že tam používajú na namáčanie rôzne kovy, farby, zvierací moč.. fuj!).

Mne na obidve decká vždy najviac fungovalo odpútavanie pozornosti. Takže Krištofkovi napr. obliekam body takto: Keď mu to navliekam na hlavu, tak rozprávam „Kde je Krištofko?“, keď obliekam ruku, tak hovorím „utekala, ručička, utekala“ a keď ju prevlečiem, tak mu každú pohryzkám, to má rád :-). Už pri tom celkom spolupracuje. Obliekam ho pod zvonkohrou, ktorú rozkývem takmer výlučne pri obliekaní. V poslednej dobe napr. neznášal umývanie pusy po jedení. Spomenula som si, ako to vyriešil pred rokmi manžel pri malej. Vždy, keď jej dával ruku s vodou k puse, tak robil také „bl-l-l-l-l“, ona sa to naučila a mala z toho srandu. Tak som to skúsila aj pri malom a tiež to funguje, už keď ho nesiem k umývadlu, vykrikuje „bl-l-l“ a už sa tak nevzpína :-))).Podobné fígle máme skoro na všetko, ale privítam ďalšie :-).
A určite si super mama, to by si tu neuvažovala ako prvá o ďalšom mimi :-)))).

MÍŠA - tou baterkou si ma vydesila, tiež sa nám tu nejaká povaľovala :-(. A to sa rozleptá vždy? Ja som tuším čítala, že to sledujú a rýdhlo operujú - ale asi si to človek musí všimnúť :-(.

KAROLINKA - ty si ma Tvojimi príhodami tiež nastrašila, malá je poriadne číslo! Na ten prádelník bacha, viaceré maminy spomínali, že im decká otvorili šuflík na komode, vliezli si doňho a komoda spadla celá na nich aj s obsahom :-(.
Jé a Krištofko by sa Ti zaručene nepredviedol, dnes tu bola sestra a celý čas ju opatrne pozoroval a keď som chcela ukázať jeho novinky, tak sa mi zahanbene zaryl nosom do košele :-))). Musela som jej púšťať video :-))).

Peknú noc želám. Ozaj, Krištofka stále uspávam, ale nie poležiačky. Pritom vždy vystrájal, tak ho teraz uspím pri PC, to mi vyhovuje :-). Aj posediačky sa začne ešte mrviť, ale pevne ho chytím, prísne naňho pozriem a opakujem, že ideme spinkať. Tak si na to zvykol, potvora, že teraz sa pricucne, potom sa pustí, začne na mňa pozerať, robí „he“a vyzýva ma, kedy už mu prísne oznámim, že má spať. Po prvej prísnej vete, ešte „odpapuluje“ a keď mu to párkrát zopakujem, pricucne sa a spí :-))). Je to fakt sranda.

Ešte hlásim stav jeho kakania :-))). Tak do domčeka už nechodí a dvakrát sa vykakal tak, že ani neviem kedy. Ale dnes začal tlačiť, ozvala sa poriadna rana, tak som mu chcela zase opakovať: „robíš e-e?“. Ale nič som nestihla povedať,, len som naňho pozrela a on sa usmial a prehlásil „e-e-“. On to asi normálne ako pes vytušil z môjho nadýchnutia a výrazu tváre…:-)

Rozeta + Krištofko o 6d 11m

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 10.06.05 07:58

Ahoj holky!

Tak jsme vcera byly na navsteve u kamaradky, co ma 3mesicni holcicku, a to je vam jeste takove sladke malinke miminko… :-), hned bych si dala rict s dalsim rostakem :-). Ale I kdybych mela potencionalniho otce, tak rozum mi rika, ze to budu lepe zvladat, az Anie malinko odroste :-). Ale fakt byla sladka…Amalka :-)

Gabiko - tak v tom nasem sekaci maji naopak posledni dobou vetsinu veci na chlapecky. Krasne vetrove bundicky, mikinky, teplacky, no ale ja chci ted paradu pro Anie v ruzove a tak jsem musela zajet do jineho sekace. Ale zas mam na cas nakoupeno a tak uz ted proste nikam nesmim :-)))).

Kacico - taky jsem u OZP, taky me nastvali, ale menit ji zatim nebudu. Ja jsem "jeste dodatecne” spokojena s tim, ze mi prispeli na konci minuleho roku 2000,– na nadstandard v porodnici a 500,– na plavani Anie. Takze jeste vydrzim… a uvidim. No, jestli nekdo napise zajimavy tip na jinou pojistovnu, tak to zvazim :-)

Zuzano - tak diky. Jsem asi vazne vykojena, nebot jsem to v obchode na obalu Tomy hledala a nenasla… Jinak o me vykojenosti neni pochyb, nebot jako velkymi pismeny MATFYZAK jsem se zostudila snad na pet let dopredu. Byla jsem v Makru a tam je nejaka akce na toaletaky, 1plus1. Tak jsem sla k pokladne a takovy mladik, asi brigadnik tam studoval tu akci a ja rikam: „no, tady jsou 4 a 4, tj. 8, tady teda dalsich 8 a plus druhy balik zase…" no proste jsem ho UKECALA a pritom jaksi pozapomnela, ze ty toaletaky jsou ale ve dvou vrstvach, tj. jeste jednou tolik pod nima. A tak jsem si zase neco musela odnest zadara. Samozrejme mi to doslo doma pri pohledu na uctenku, s tim, ze to byla fakt nejaka uzasna akce, ze me to vyslo tak levne… Ha ha. Fakt mam z toho depku, ze mi to tak desne moc mysli :-(… Tak snad se se mnou jeste vubec budete bavit…

Martoch - ja mam taky nekdy blby dny, kdy Annicinno knuceni tezko snasim, ale jak tu nekdo psal, je dobre mit porad program. Coz my mame, ja se fakt nezastavim!

Rozeto - Kristofko je vazne, ale vazne sikula! K tomu neni asi vic co dodat :-))))))

Tak pa

Hromix a Anie, dnes 40 tydnu!!!!!!!

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 10.06.05 09:33

Ahoj,

tak rychle, dokud Lucka prozkoumava snurku od zaluzii (spolu s oschlou patkou chleba nejoblibenejsi zabava):

KACICA - mohla bych ve stredu kolem obeda, ale v Brne se moc neorientuju, v podstate podle nakupnich stredisek :-)

ZUZANA, GABIKA, ROZETA, HROMIX - diky za povzbuzeni, doufam, ze bude brzo lip. Zkusim ten figl s mastickou v puse, i kdyz bych spis potrebovala roubik, abych na ni nezacala rvat :-( Ale treba vcera byla celkem hodna - a obalky jsou dolepene :-) Ted jasne vidim vyhodu o rok starsiho sourozence - uz by si spolu hrali a mne skoro nepotrebovali, jako jsem to zazila u brachy. Ale ted se poustet do vyroby dalsiho teda rozhodne nemam chut… uz me ty silene napady presly :-)

POJISTOVNA - ja jsem u 213, Revirni bratrska. Prispiva 500,– na plavani a 500,– na nitrodelozni telisko, ale na HA ne, coz je blby.

Marťoch a Lucka, 9 m a 2 tydny

 
Gabika  10.06.05 10:17

Ahoj,

no neuveriteľné! Radko sa od polnoci zobudil až o šiestej ráno, to som sa náááádherne vyspala! Možno by sme spali ešte dlhšie, ale manželovi zazvonil budík. Takže som spala 6 hodín vkuse, to sa mi ešte s Radkom nikdy nestalo ;-) Malo to jedinú nevýhodu, ráno som ho našla odokrytého, a keďže som ho naposledy prikývala o polnoci, neviem, ako dlho spal bez perinky, ráno už bol Radko trochu studený.

ROZETA - ty si teda číslo :-) , tajné to nie je, ale aj tak to nenapíšeš. ;-) To mi pripomína jednu príhodu so seternicou, keď sme mali asi 15. To sme v parku stáli pri lavičke a mlčali, keď začal okolo nás jazdiť na bicykli nejaký chlapec. Mlčky sme ho pozorovali, až k nám prišiel a prihovoril sa: "Ako sa voláte?”
My ticho.
"Alebo je to tajné?”
My: "Nieee..” A zase ticho.
On k sesternici: "Tak ako sa voláš?”
Ticho.
On ku mne: "A ty?”… ;-) Nakoniec sme sa nechali zlomiť ;-)
Mimochodom, pri umývaní pusy po jedle tiež používam bl, bl, bl. Nemáš náhodou nejaký trik na utieranie nošteka? Radko má teraz nádchu a každé utretie ho strašne rozplače a rozčúli.

HROMIX - teda! Takto okrádať môjho zamestnávateľa! ;-) Nič si z toho nerob, hlavne, že si si stála za svojím. To ja som prípad opačný a potom si nadávam, že ma tak ľahko dostali.

KACICA - aj my sme u OZP, a tiež ma dosť naštvali, hlavne tým, že mi príde, že okolo toho nedali veľa informácií, v podstate len to, že majú kreditný systém, ale koľko kreditov človek má a koľko sa im za čo strhne už nie. Čo ma tiež štve je to, že v podstate nepoznám nikoho, kto by to nemal prečerpané (a chlapi predsa nerodili, no nie?)

Gabika a Radko 11m

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 10.06.05 11:34

Ahoj holčiny,

tak včera jsme byli na kontrole u dr. Konečně dorazili výsledky stěrů. A normálně se směju - Adélka má nějakého bacila (jméno si bohužel nepamatuju), kterého dostala do svého tělíčka z masa. Což mě dost pobavilo vzhledem k tomu, že maso ještě v životě neokusila. Načež dr. vyrukovala s tím, že to má teda z vajíček - opět se s něma ještě neseznámila. Tak vůbec netušíme z čeho to chytla. Dostala antibiotika na přeléčení, tak snad to pak už bude v pořádku. Z člověka na člověka se to nepřenáší, tak je to dobré. Dokonce nás kontaktovala hygiena a vyptávala se na nějaké věci. Naštěstí jenom telefonicky, už jsem měla strach, že budou chtít přijít provést nějakou kontrolu.
Jo a Adélka objevila krásu šuplíků a skříněk. Přišla na to, že šuplíky se dají otevřít a je v nich spousta zajímavých věcí na vyhazování. A co teprve, když se jí podaří otevřít skříňku. Vydrží to zkoušet i 20 minut než se do ní dostane a pak jen výská radostí. Do chvíle než ji tu skříňku zavřu - pak je brek.
Ještě se musím pochlubit, že jsme s Adélkou byli závodit. Jak určitě víte, právě probíhá Zlatá tretra a pořadatelé vždycky organizují den předtím různé doprovodné akce. Většinou to jsou různé atletické disciplíny - mimo jiné třeba běh rodičů s dětmi. Tak jsme se domluvili s kámoškama a šli jsme běžet s kočárkama. Odstartovali nás výstřelem z pistole a už jsme běželi. Já to původně chtěla jenom rekreačně projít, ale holky na:,–(ili takové tempo, že jsme se nemohly nechat zahanbit. Publikum nám šílěně fandilo a tleskalo a pořadatelé se jenom smáli, že to tam ještě neměli. Za odměnu jsme dostali oplatek, balónek a vstupenku na Zlatou tretru. Bylo to fakt super. Už se těším na příští rok. To už Adélka pocapká sama.

SVRATKA - taky jste mě úplně nalákaly. Já se přiznám, že jsem o tom uvažovala už teď, ale vzhledem k tomu, že jsem už asi 1,5 neřídila (těhu + co je Adélka na světě), tak jsem neměla odvahu na tak dlouhou cestu. No, uvidíme, možná, že přes léto mě k tomu manža konečně pustí, tak bych si pak troufla i na delší cestu, ale koukám, že zájem je takový, že asi nebudeme mít kde spát :o)))

ZAGY - tak pokud se ještě někdo neozval, tak bych si ty 2 bodíky za Pampersky vzala. Původně jsem uvažovala že si vyndám plínky ze 2 balíků, aby mi to vyšlo, tak to bude jednodušší a nebudou se mi nikde válet volně ležící plínky. Takže díky.

ZUZKA - opožděně blahopřejeme k tvým narozeninám a přejeme ti, aby ti dětičky a manža dělali jenom samou radost :o)))

MILYSEK - díky za info o cyklosedačkách a helmičkách. Ještě jsem se chtěla zeptat, už jezdíte ? A pokud ano, jak na to Zuzka reaguje, líbí se jí to ?

MARŤOCH - nevím, jestli tě to uklidní, ale Adélka je asi podle tvého popisu dvojče Lucky + ještě strašně nerada jí. Naštěstí je alespoň pohodová na návštěvách, kde mají taky děti, takže to teď u nás vypadá tak, že asi 3 dopoledne týdně trávíme někde u známých nebo jsou návštěvy u nás. Jo holt nás dokážou dětičky občas pěkně potrápit.

KAČICA - my jsme pojištěni u Hutnické zaměstnanecké pojišťovny a jsme spokojeni. Přispívá 500 na HA, 500 na plavání (pokud jsou pojištěni oba rodiče tak 1000), pak dávají dětem nějaké vitamíny.

Tak doufám, že se všichni brzo uzdraví a pak se nám budou nemoci už jenom vyhýbat.

Lenka + Adélka (9 m a ¾)

 
Gabika  10.06.05 11:36

Tak máme dalšie mimi v nemocnici :-( Prave mi písala Hromix, že Anička si našla a otvorila Vigantol, takže majú podozrenie na predávkovanie… :-(

Ach jaj, dievčatá držte sa!

Gabika

 
Anonymní  10.06.05 11:58

Marťoch, já můžu tak do půl druhé, tak řekni, kde budeš ty a já si tě třeba vyzvednu a pojedem někam na obídek nebo do té kavárny na Lesné!
Pa Milena

 
Anonymní  10.06.05 12:01

No to je strašný. To je snad nějaká epidemie, nebo co! Žádný takový holky!
Hromix, moc moc moc vám držíme pěstičky.
Jste bohužel další po Šimonkovi a Danečkovi na koho budeme strašně moc myslet, ať je všechno v pořádku a ať jste brzo doma!!!
Pusu pro štěstí posílají Milena a Zuzanka

 
Anonymní  10.06.05 12:02

Bohužel ještě nejezdíme. Sedačka i helmička zatím čekají v garáži. Ale v červenci už to konečně plánujeme. Zatím jsme moc nechtěli kvůli zádíčkům.
Pa Milena

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 10.06.05 12:21

Dokelu co sa to tu deje???? ;o( To snad ani neni mozne, aka smola si :,-(la na nas dennicek.
Hromix a Anie - drzte sa. Drzim palce, nech ste cim skor v poriadku a doma. Ach jaj.
Pa!
schamka a Danko-demolator

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 10.06.05 14:18

Tak my sa tiež pridávame, budeme na Aničku myslieť!
A vy hnusné zlé nemocnicové sily choďte preč, tfuj, tfuj, tfuj!!!!

 
Anonymní  10.06.05 14:58

Ahoj maminky,

dnes budu Anonymní, protože se ne a ne zalogovat. Normálně se mi objeví moje osobní stránka, ale přesto zůstávám offline. Tak to nechápu…

Hromix - Ach jo, to je děs! Tak se holčinky držte. Určitě to bude brzy dobré! Moc na vás myslím.

Víte někdo jak je na tom Daneček?

Eliška dnes asi vstávala prdelkou napřed. Nevím, jestli je to tou rýmou, ale je strašně ukňouraná. (Musím konstatovat, celá já :). Tolik pro povzbuzení Marťoch :).
Rýma se teprve teď rozjela se všemi zvukovými a vizuálními efekty (bubliny u nosu apod.) Odsávání už je takovej horor, že začínám mít strach, aby z toho neměla nějaký psychický následky. Já jsem z toho vždycky potom hotová. Dělám jí to jen opravdu v nutných případech, když už se zaliká a nemůže dýchat jinak než s otevřenou pusou, což je tak 2-3× denně. Ale je to fakt děsný, je vždycky úplně mimo.
V souvislosti s tím jsem zjistila, že má už svou oblíbenou mazlící hračku. Po odsávání ji utišil až plyšový beránek. (Když se mu zmáčkne bříško, tak bečí). Když jsem Eli potom uspávala, musela jsem s ní držet na klíně i beránka a pak je oba položit spolu do postýlky. Jsem zvědavá, jak bude až se vzbudí. Chci s ní jít ven, tak doufám, že už bude mít dobrou náladu.

Což mi připomíná - včera v podvečer jsme byli i s taťkou na procházce v nedaleké vesnici a tam měli v jedné zahrádce novozélendské ovce. Eliška z nich byla úplně u vytržení. Kuba jim skrz plot strkal takovou tu dlouhou trávu a ony ji o překot dlabaly. Eliška natahovala ruku, že chce taky (nevím, jestli krmit ovce, nebo žvýkat trávu :).

Inspirována nedostižným Krištofkem, jsem včera začala učit Elišku „haló, haló“. Povedlo se to za pět minut. Teda neříkala haló, ale telefon si místo do pusy dávala k uchu. Dnes už ho ale strká zase do pusy, tak to asi zapomněla…?

Jo a večer jsem se úplně dojala k slzám. Bylo zase po odsávání (tentokrát to dělal taťka). Eliška strašně ubrečená (tak to odsávání bylo skoro na nic). Udělala jsem klasický večerní rituálek - zatáhnout závěsy, po:,–(it se s Eli do křesla, pomodlit se, nakojit. Po kojení se Eli hned nesnažila vstát a utéct, jak to obvykle dělá, ale jen se tak blaženě protáhla, podívala se na mě a řekla: „Ma-ma.“ Žádné „hma-hma“, které je k nerozeznání od „ham-ham“, ale prostě mama. Pak si ještě cucla a zopakovala mi to. Na já hned šahala po kapesníku :).

Marťoch - Radila jsem se s Hromix a Ankou a ten len mi přijde nejlepší. Já bych ráda buď úplně přírodní nebo nějaký neutrální jednobarevný (např. béžová), aby se to dalo ke všemu nosit. Jestli máš jiný návrh, tak ho zvážím :).

Zuzana - Pepča je fakt šikovnej a na srazíku bylo vidět, že je opravdu sluníčko. (Eliška na něj, myslím, dost brala :).

Gabika - Tak to je super! Ale já se klidně dopravím do Pardubek, manžel tam občas jezdí pracovně. Možná bys mohla zjistit, jestli je u vás nějaká baby friendly kavárna nebo restaurace, kam by se dalo jít. S manželama bych to asi nechala na později (teda Kuba z toho byl takovej rozpačitej :))).

Svratka - Tak já na 99% pojedu! Už jsem se dovolila :).

Příkrmy - Nemáte někdo recept na něco se salátem, co už ty naše ratolesti můžou? Díky.

Už nevím, kdo to tu psal (myslím, že Anka), recept na „jakosvíčkovou“. Tak jsem to dnes vařila a bylo to moooc dobrý. Tak díky za tip.

Karolinka a Eliška (10m + 8d)

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 10.06.05 15:43

Nazdarek,
tak jsme mela napsany dlouhatansky prispevek a spadla mi ta kraksna :-(

Petra vcera psala, ze jsou porad na JIP a ze snad dneska by je mohli prelozit na normalni oddeleni.

Betka porad sopli a kasle, nakoupila jsem vcera homeo - stalo to 250, tak snad to zabere, za ty prachy… Taky jsem zase vcera mela ukazkovy priklad demence. Delala jsem velky nakup dorgerky, protoze jsem mela v dm slevu 20 % na cely nakup. Chtela jsem hlavne Betce koupit kase, takze jsem si zjistovala, co v kterem dm maji a nakonec jsem vyrazila primo do centra, takze auto zustalo docela daleko. Zpatky jsem tahla obrovsky ruksak, asi tak 30 kilo a v kazde ruce jeste plinky. No ja kaca jsem si vubec neuvedomila, ze to bude tak tezke a halvne, ze Risa pracuje kousek a klido mi to do toho auta mohl odnest…no na ramenou mam zhmozdeniny od batohu a navic tam toho meli jeste min, nez tam, kde se da pohodlne dojet az autem, no kdo vybira…

Tento tyden jsem Betce na:,–(ila odvykaci kuru - kazdy den chodila tak na hodinku mamka, takze dneska uz Betka vubec nervala, kdyz jsem odchazela. Jsem rada, protoze jsem mela strach, ze to bude fakt zavislacka.

Risa odjel rano az do nedele na kola, no snad je to neodfoukne, tady je kosa a fuci studenej vitr.

ZUZANA - s tou pojistovnou jsem byla fakt nasr. protoze nadstandard, kvuli kterymu jsem se tam hlasila, stejne nebyl volnej :-(, jo a aovladac zaujima slate jednu z nejvyssich pricek oblibenosti a nekolikrat opravdu uz namirila a prepnula program, ze by schvalne??

GABIKA - receptiky jsou super, je videt, ze se mas asi ucit :-) ja jsem taky pred statnicema umyvala nadobi, coz strasne nesnasim, ne vazune, je to moc pekne a prehledne. Betku taky nechavame vyrvat, hlavne jsem to ucili pred spanim a ted uz usina sama a bez revu, sice to chtelo nervy, lae ted uz je to OK

HROMIX - taky rada vlezu do sekace, jen mi pripada, ze ty lepsi kousky, abych hledala lupou, docela dobrej mame bazarek úprimo v hospudce, kam chodime na sraziky, jo a nebudes uz rodit?? tech 40 . tydnu, to uz je na spadnuti :-)

ROZETA - vase napastovana podlaha me fakt rozesmala

SVRATKA - no uz se tesim, nejen na strudl :-), je videt, ze Risa tentokrat nepojede, nebo bude spat na kulecniku :-)

MARTOCH - ja sice kolem poledne chodim s Betkou cvicit, ale asi nepujdeme, ve ctvrtek mame letet a ja mam hruzu, aby neco nechytla. Takze bych i uvitala, kdybyste pripadne dorazily k nam. Je to bliz, nez do kavarny, kde mame sraziky a ja upecu neco dobreho :-) Jestli pojedete autem, tak ti vysvetlim cestu, pokud ne, tak bych vas tam mohla nalozit.

Mejte se krasne
Kacica + Betynka soplinka

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 10.06.05 15:51

boze Hromix, drzime moc moc palce, at jste brzo doma a at je anie v poradku
kac+ betynka

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 10.06.05 16:11

Ahoj,

KAROLINA - s tou barvou souhlasim, dnes jsem ve meste nebyla, takze ceny nevim. Uz mas neco vyhlidnuteho?

KACICA - pojedu autem, takze mi posli adresu a ja to najdu pres Infomapu a podle narocnosti trasy bud prijedu nebo si dame nekde sraz, jo? Jeste me napada, ze urcite pojedu do IKEA, ale to je asi z ruky.

HROMIX - drzim palce, at je vsechno v poradku a je to jen plany poplach!

Marťoch

 
Gabika  10.06.05 16:30

Tak som volala s Hromix, a vyzerá to tak, že si toho Anička trochu cucla, ale nie veľmi veľa. Dostala živočíšne uhlie a do zajtra sú tam na pozorovanie. Tak im držím palce, aby ich zajtra pustili. Ešte vravela, že pri Aničke nemá prístelku, tá je niekde snáď na konci chodby, či čo, takže bude spať pri Aničke na stoličke. :-( Niekedy mi príde, že v nemocnici občas nemyslia…

KAROLINKA - tak to je super, úplne baby friendly reštauráciu nepoznám, ale na Tříde Míru je reštaurácia Špalda, tá je nefajčiarska a je to zároveň predajňa racio stravy. Možno by to šlo tam.

KACICA - tou trefnou poznámkou o učení si ma rozosmiala, to bol klinček po hlavičke ;-) Tiež v takých chvíľach mám na práci spústu zaujímavých vecí, ktoré rozhodne nemôžem odložiť na neskôr. :-D No veď za pár dní už budem mať po, už sa neviem dočkať.

Gabika a Radko 11m

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama