LETNÍ MIMINKA č.47 - Rozzuřená bachyně na měkko

Rodičovství

Ahoj maminky, kojenečci a batolátka. Posledních pár dní bylo pro mně velmi hektických. Loni touto dobou jsem už měla u sebe třídenní miminko a vůbec jsem netušila, že podobné návaly různorodých pocitů, jako jsem měla tenkrát, budu mít i po roce. Kdybych se měla odosobnit a říct, které to jsou, byly by to tyto:

MATEŘSKÁ LÁSKA- dodnes nechápu, kde se vzala. Vždycky, když si myslím, že víc už Šimonka milovat nemůžu, tak zjistím, že ho miluju zase o něco víc a to už si vážně myslím, že víc to přece nejde a ono mě to zase překvapí. Když ho třeba v noci pozoruju jak spí nebo když se přijde pomazlit a vyleze mi na klín a tam se mi schoulí na prsa a dlouhatánsky dlouho tam zůstane, tak to si někdy říkám, že to přece není možné, že já, tak obyčejný člověk, jsem zplodila někoho tak úžasného, tak krásného a šikovného, někoho s tak dokonalou prdelkou a tlapičkama, někoho v jehož tvářičce se pohledem topím jako v oceánu blaha. Očaroval mně tím, že stačí jeho jediný úsměv , gesto nebo dotyk a já se cítím být velkým, silným a významným člověkem v jeho životě. Jeho mámou.

HYSTERIE- ve snaze ochránit Šimonka od všeho zlého, co se mu nemusí nezbytně stát nebo na co má ještě spoustu času, jsem někdy značně hysterická. Nemám na mysli jen to, že ho „držím na zdravé výživě" nebo to, že několikrát týdně lozím po bytě po čtyřech a slídím po možných nebezpečích, která by se mohla vynořit a nemám na mysli ani to, že když mi Dr. řekne, že mám hlídat dostatečný příjem tekutin a já to pojmu tak, že každou počůranou plínku vážím, abych teda měla přehled kolik za den vypije.
Myslím to třeba tak, že jsem hysterka i v situacích kdy mu teoreticky nic nehrozí. Třeba jako tuhle u pediatričky na roční prohlídce. Začala stejně jako všechny ostatní prohlídky. Malého jsem komplet svlékla a doktorka se jala ho vyšetřovat. Poslechla si ho, podívala se mu do krčku, prohmatala bříško a pak se to stalo. Začala kontrolovat jeho mužskou chloubu. Nejprve jsem byla klidná, ale pak mu přetáhla předkožku podstatně víc, než kolik to dělám já doma ve vaně (poněvač předpokládám, že víc to nejde). Při představě jakou mu způsobí bolest se mi zatmělo před očima a začala jsem na ni křičet: „Ne, násilím ne!!!!!!!!" a divoce jsem mezi ní a Šimonkem začala mávat rukama. Asi, abych ji odehnala, či co. Vlastně křičet je asi slabé slovo…Chudinka zůstala stát a zírala na mně, co že to mám za záchvat. Když jsem přestala šermovat rukama a křičet, tak se zhluboka nadechla a řekla mi, že dle jejího názoru se takto malým dětem násilné přetažení dělat nesmí a že se to může dělat jen do té míry, aby nevznikla ani malinká prasklinka a že ona mu ublížit nechtěla, jen zkoušela, kam až mu to jde. Začala jsem v šoku brebentit něco o tom, že jsem asi příliš vyděšená příhodami některých maminek jejichž dětem to násilím provedeno bylo. Když mi znovu vše zopakovala a přidala rady jak o tuto část těla pečovat dále, tak se mi udělalo strašně zle. Tak se mi z toho rozčilení třásly ruce, že jsem měla velký problém pozapínat knoflíčky na Šimonkově tričku a musela jsem to udělat až v čekárně. No, nejsem já hysterka?

PLÁČ- tedy ten můj. Poslední dny kolem Šimonkovích narozenin můj každodenní průvodce. Nečekala jsem, že budu z jeho prvních narozenin tak rozhozená. Stačí málo a v očích mám slzy a v krku obrovitý knedlík. Pláču, když v poradně vidím pár dní staré miminko, pláču, když se Šimonek něco nového naučí, pláču, když mu peču dort a připravuju oslavu, pláču, když mu kupuju slavnostní oblečeníčko a nebo taky pláču, když, třeba jako dneska zjistím, že se zamiloval v ZOO do nějakého zvířátka a zuří, když ho od klece chceme násilím odtrhnout, protože máme pocit, že už nás to třičtvrtěhodinové stání před jednou klecí opravňuje k popolezení někam jinam. Taky pláču, když vidím starší děti, jak třeba v té ZOO jezdí na malinkých motorkách a říkám si, že Šimonek na nich bude jednou jezdit taky a už jsem celá na měkko. Myslíte, že to přejde nebo už je to profesionální mateřská deformace navždycky?

Ještě se mi v duši objevil jeden nový a dost divný pocit, který mě neskutečně překvapil, ale to až v nějakém dalším deníčku.

PS: Při vzpomínce na můj hysterický výstup u pediatra mívám někdy takový divný pocit, jako že jsem se tím nechala příliš strhnout, ale vím, že kdybych se v této situaci ocitla znovu, tak bych se zachovala stejně. Lepší být hysterka než, abych litovala, že pod mým dohledem někdo Šimonkovi ublížil. Prostě instinkty zavelely a já konala. Rozzuřená bachyně chránící svoje selátka byla proti mně v tu chvíli krotkým beránkem v rajské zahradě.

Všem maličkým oslavencům, kterým jsme nestihli popřát přejeme, aby byli zdraví jako řípy, sladcí jako andílci a uličníci jako čertíci. To aby se jim rodičové nenudili.

Pusinku dětem na čelo posílají

CIBULKA+ ŠIMONEK 1rok a 3dny

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 31.07.05 21:47

Že by první :o)))

Lenka + Adélka (za 17 dnů rok)

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 31.07.05 23:01

Tak už mám i přečteno a je to moc krásné. Jo, jo, za čtrnáct dnů nás taky čeká rekapitulace.

Včera skončila vedra a je to dobře, protože musíme přeléčit vodu v bazénu. Nějak to nevydržela a zezelenala - takže to chce nějakou tu chemii a při té se nemůžem koupat a musíme počkat až to vyprchá.
V pátek jsme měli na zahradě slezinu. Bylo super, pěkně jsme pokecali, smlsli si na skvělém masíčku a ještě se večer koupali a blbli.Za to v sobotu jsem si to odpracovala. Večer, když šla Adélka spát, tak jsem 2 hodiny zavařovala meruňky a dělala jí přesnídávky. Nejhorší je, že na tom stromě je jich ještě spousta, blééé…ale co bych pro ni neudělala, že ?
Dneska jsem jeli zase pro změnu my ke známým, ale vyhnal nás déšť, ale i tak jsme se vraceli později, tak Adélka usla v autě a domů jsem ji jen přenesla a rovnou do postýlky. Ještě že na všechny návštěvy vozím vždycky i pyžamo a když vidím, že to začíná být časově nahnuté, tak ji vezu domů už převlečenou do pyžamka.
Zítra musím sepsat, co nám ještě chybí na dovolenou a co bude potřeba dokoupit, ale perlička je, že manža dneska zjistil, že jeho řidičák v cizině neplatí, tak jde zítra ukecat policajty, aby mu konce týdne, než pojedeme, vydali nový. To jsem zvědavá, jak to chce udělat. Je to prostě naivka.

Tak a já jdu žehlit, mám tam takovou hroznou horu. Fuj. Hromadilo se mi to během těch veder a teď už je to tak vysoké, jako já, no, to asi dneska nedám, tak ještě zítra.

Lenka + spinkající Adélka (11,5 m)

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 31.07.05 23:39

Ahojky,

tak sme poriadne vyoslavovaní, unavení.. Bolo fajn :-).

Ale aj tak som Ti musela dať Cibulka za pravdu s tým plačom :-). Konkrétne teraz ma premohol jeden dnešný zážitok, vcelku malicherný…

Ako sme Krištofkovi zagratulovali, za:,–(ol k tortičke. Ja som ho chcela filmovať, no on sa rozhodol zahasiť sviečku rukou a popálil sa. Manžel niečo chystal a naokolo nebol nik iný, kto by mu ručičku chytil. Tak sme ju ochladili, slzičky osušili, sviečku zahasili a Krištofko začal jesť. Neviem, prečo sa veci zbehli tak, ako sa zbehli, ale zrazu som zistila, že papá úplne sám. Len ja som ho filmovala a pri mne sedela malá a papala tiež. Ale všetci ostatní boli preč, rozprávali sa, riešili bežné veci… A mne to prišlo tak strašne, strašne, strašne ľúto… :-(
Stále ho vidím, ako za tým obrovským stolom sedí sám, papá a jediný, kto si ho pri tom s úžasom všíma, som ja… :-(. Nikto nevidí, že práve oslavuje, že práve papá svoju prvú tortičku, ani teraz nemá právo byť chvíľu stredobodom pozornosti …
Bol to JEHO prvý veľký sviatok, obrovská udalosť, no pre ostatných asi deň ako iný....... Až neskôr, keď dojedal, si ho občas niekto všimol…

Potom večer sme s manželom pozerali video s malou v jeho veku. A videli sme, ako dostala v deň narodenín kvetinku, hračky, ako mala neskôr oslavu.. Manžel sám poznamenal - chudák Krištofko, čo ukážeme jemu?
Naozaj, čo mu ukážeme? Na narodeniny dostal pár vecí, aj to sme mu vlastne v jeho deň ani nezagratulovali, darčeky dostal až druhý deň, aby sa zabavil cestou z dovolenky… Na meniny doteraz nedostal nič, gratulovali sme mu len tak pomimo, každý sám. Dnes sedel sám pri tej tortičke, nafilmovaných má z oslavy možno 5 minúť… Malá asi 20 minút, pričom všetci sledovali, ako papá, prihovárali sa jej :-(. Viem, že za tých x rokov sa veci zmenili, máme menej času, starí rodičia majú viac vnúčat, ale aj tak mi to je strašne ľúto. Aspoň, že Krištofkovi je to ešte celkom jedno…No, keď už to začne chápať, tak to snáď vymyslíme lepšie :-).

Toi je také moje depresívne zamyslenie :-). Aspoň že dnes dostal ďalšie darčeky a tešil sa im :-). Aj sa vybláznil s príbuznými :-).

No asi ma fakt premáha nostalgia :-).

Ale dnes som sa aj veľmi tešila, Krištofko krásne hovorí na babku „baba“, na dedka niečo medzi „dede“ a „dedo“ a na bratrančeka „bábo“.

Peknú noc.

Rozeta + Krištofko 1r a 16d

 
Smailinka
Kecalka 342 příspěvků 1 inzerát 31.07.05 23:48

Teda Cibulko, já si nad tím pěkně pobrečela, asi se řadím k těm hysterkám absolutně zamilovaným do svých dětí. Mluvíš mi z duše, jen bych to nikdy takhle pěkně nenapsala.

My máme 1.narozky 11.září, tak snad také patříme k letním miminkám?!

Přejeme Šimonkovi dodatečně hodně štěstíčka!!

Ája+Dáda skoro 11 měs.

 
Hermina
Povídálka 23 příspěvků 01.08.05 13:44

Ahojky všem!!!

Tak to máme za námi. Všechno dopadlo dobře, ale také jsem si to představovala trošku jinak. Celá Nelinčina oslava byla pro mě dost hektická. Dělali jsme jí na zahradě u rodičů, takže jsem tam odtáhla půlku mojí kuchyně :-) (Nic na zahradě není - jen bazén a zelenina :-)) Upekla jsem kromě dortu ještě další dvě buchty, pak jsem udělala saláty. Na chlebíčky by v tom vedru stejně nikdo neměl chuť. A grilovali jsme masíčko. Bylo nás tam asi 12 dospěláků a 6 dětiček. Já tam pořád okolo nich skákala a ani jsem si neužila Nelinky při rozbalování dárečků a tak. Fotila moje sestra, takže ani fotky nejsou tak jak jsem si představovala. Dortík Nelinka ochutnala až druhý den doma, protože v tom teple co bylo v sobotu by se hnedka roztekl. Ale chutnal jí moc!!! NO já to říkám pořád, radši si nic dopředu nepředstavovat a dopodrobna nic neplánovat, protože pak to je stejně všechno jinak a člověk je zklamanej. Ale Nelinka si to užila. Vlastně všechny děti co tam byli měli narozeniny. Z hraček měli hromadnou radost :-) Největší úspěch má odstrkovadlo. Už se i sama odstrkuje nožičkama a povídá něco jako „hnnnn“. Fakt moc roztomilý. A nostalgie mě přepadla taky. To asi všechny. Ale myslím, že nám bylo líp než před rokem v porodnici, kdy jsem byla ze všeho vyplašená, vystreslá a nevěděla jsem si s ničím rady. Teď už vím co a jak s Nelinkou (ikdyž ne samozřejmě pokaždé - babičina rada je občas nutná) a hlavně už jsme si na sebe všichni tři zvykly a je nám fajn. Příště už naplánujeme lépe i ty dětské narozeniny :-)
ROZETA - Krištofko má jistě největší radost z hraček a stejně až bude velký tak bude vědět, že tahle jeho oblíbená hračka je od toho a toho k prvním narozeninám :-) Někdy je fakt všechno úplně jinak než jak chceme. Tak hlavu vzhůru a další oslava bude určitě fajn.
LENKA - Adélka je taky cestovaltelka,co? My když jedeme z návštěvy pozdějc, tak také Nelinky vždycky před odjezdem nakrmím převléknu a pak už ji jen dám do postýlky. Moc ráda jezdí autem, už jsme zkusili i vlak a bus. A bus si oblíbila, asi si to pamatovala když jsem jezdila do práce :-) Začala v kočárku „tancovat“ a pobrukvoat si. Byla jsem z toho hotová :-) Jo a to žehlení mě čeká taky :-(
CIBULKO - moc krásně jsi to napsala. Tyhle pocity máme asi všechny. Já tedy když vidím malinké miminko, tak se mi chce taky brečet. Nad tím jak to tak rychle uteklo, že teď už Nelinku neudržím tak dlouho v náruči a nemuchluju ji. Protože chce pořád jen být na zemi a lézt. Příjde se pomazlit to jo, ale jen nachvilinku :-) Pak když se mi nepovede ji uhlídat a někde se uhodí, tak si pak nadávám. Nebo když na ní vykřiknu, když už mi nervy ujedou, tak pak nadávám a brečím nad sebou, že tohle jsem fakt neměla a nechtěla. No šestinedělí občas zažívám i teď :-)

Tak se mějte všechny moc hezky a přejeme těm co budou ještě oslavovat krásnou oslavu a těm co jedou na dovolenou tak hezkou dovolenou.

papa Hermi a Nelinka (1 rok a 3 dny)

 
Lucije
Kecalka 418 příspěvků 01.08.05 14:25

Cibulko,
moc hezky napsané, s láskou a něžně. Jak jen to umí mámy s velkým M.

Já si zrovna před chvílí prohlížela první fotky Vojtíška a znovu a znovu se zamilovávám do toho uzlíčku na první fotce (viz galerie), i když vím, že mě za chvíli přivolá 12-ti kilový klučina, který dokáže tak rumplovat s postýlkou, že je schopen se s ní přesunout skoro dva metry k oblíbené komodě s jeho oblečením, které během pikosekundy stačí skrz žbrdlinky vykrámovat :o)). A když mu chci opětovně vynadat, že se to nedělá, hodí na mě takový kukuč a začne se natahovat, aby mě objal a vymlaskl mi tu nejsladší pusu… řvu jak želva…
Myslím, že tu naši „měkkost“ máme nadoživotí :o).

Rozeto - mě na Vojtově oslavě zase přišlo líto, že všechny dárky co dostal, po rozbalení (což ho strašně baví), okamžitě zabavila ségřina Majda se slovy: moje a začala si je syslit v koutku terasy :o). Jenže jí ještě nejsou ani dva roky, takže jí člověk až tak nevysvětlí, že si s tím NESMÍ hrát a že to NEJSOU její hračky.

No, tropická vedra snad již skončila a teď už budou jenom vedra. Poslední dny jsme ani nevylejzali s chladného bytečku. Ani na terasu se nedalo jít, tak byla rozžhavená.
Ale včera jsme si to vynahradili a Vojta řádil v bazénku a byl naprosto nevylovitelný, vůbec se mu nechtělo ven (viz galerie).

Všem oslavencům přejeme: hodně sluníčka na oslavu a to nejdůležitější: HODNĚ ZDRAVÍ!!!!
A všem dovolenkářům přejeme: hodně sluníčka a taky hodně zdraví ať přijedete zpět zdrávy!!!

Lucka a Vojta 1r + 37d

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 01.08.05 21:01

Ahojky,

ja dnes len krátko - chcem hlavne poďakovať za všetky milé slovíčka vgalérke aj v denníčku :-). Už ma smutná nálada prešla, pravdupovediac z veľkej časti aj vďaka vám :-). Ešte raz vdaka :-).

HERMI, LUCIJE - nie že by som vám to priala, ale celkom ma „potešilo“, že ešte niekto má z oslavy zmiešané pocity:-).Inak Lucije, to by ma asi rozosmutnilo oveľa viac, keby si to moje malé „úbožiatko“ nemohlo v kľude ani pozrieť svoje hračky :-). Takto akurát Krištof jedol tortu v kľude sám, čo mu bolo úplne jedno, len jeho mama to príliš prežívala :-). Možno mu to len prospelo, on je dosť nerád, keď sa mu niekto okrem najbližšej rodiny prihovára, chytá ho…

Inak máme novinku - no, novinku, asi to už všetci zvládate. Ale Krištofko až teraz začal v knižke ukazovať na obrázky prstom. Doteraz som ja ukazovala a „skúšala“ ho, teraz ukazuje sám a opakuje „ťeťe“ (čo je to?). Robí to už pár dní a samozrejme je to úžasné, ako ten svoj tučný prštek zapichuje, kde sa dá.
Ozaj, mňa nikto nepresvedčí, že deti sa nerodia s príslušnosťou k svojmu pohlaviu. Z celého veľkého obrázkového albumu má najobľúbenejšiu stránku s bagrom, miešačkou, nakladačm, žeriavom a inými pre mňa neznámymi strojmi :-). Budem si musieť rozšíriť slovník. Ešte má rád stránku s deťmi - je tam napr., čo robia, aké majú časti tela…
Už začal aj celkom slušne ukazovať, kde mám ja alebo hračka oko, nos, vlásky, zuby, jazyk.. - ale ešte dosť často niečo zabudne alebo popletie.

Majte sa pekne.

Rozeta + Krištofko 1r+17d

 
PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 01.08.05 21:32

Ahojky,

LETŇÁTKA ROČŇÁTKA - VŠECHNO NEJLEPŠÍ!!!!! DO VAŠEHO DRUHÉHO ROKU ŽIVOTA VÁM S EMOU PŘEJEME TA NEJSKVĚLEJŠÍ DOBRODRUŽSTVÍ, JAKÁ SI VAŠE CUPITAJÍCÍ NOŽIČKY DOKÁŽOU VYHLEDAT!

Já dneska poprvé píšu už taky s ročním děťátkem. Minulý čtvrtek jsme měli oslavu Eminých prvních narozenin. Spojily jsme to tedy ještě s mými narozkami a slavili jsme. Sešlo se nás asi 25, naštěstí jsme mohli být na zahradě, v bytě bych tolik lidí asi nechtěla. Ema z kraje odpoledne spala, tak to byla oslava moje, a když se probudila, převzala žezlo ona. Dostala rýžový dort dle Cibulčina receptu s jednou svíčkou, který zkoumala ručičkama, ale jíst se jí ho moc nechtělo. Z dárečků vynikla houpačka, xylofon a odrážedlo. Na tom už se vozí po zahradě. Sama to teda ještě neumí, ale hezky si sedne a nechá se kousek tlačit, nebo ho používá jako podpěru v chození, ale nejvíc jí baví vyndavat hračky z úložného prostoru pod sedátkem. Dali jsme jí tam balonky, a když se zeptáme, kde jsou, vždycky jde a neomylně je najde. Vůbec teď kolem toho roka začala zvládat hrozně moc nových věcí. Jednou jsme jí ukázali, jak má udělat prosím, prosím a už to umí. (teda ne vždy to používá, radši vytrčí ukazovážek a křičí a, a, a - což znamená - okamžitě mi dejte to, na co ukazuju :-)
Dneska se jí podařilo slézt nožičkama napřed z postele, to doposud dost ignorovala. Jinak s jistotou dělá haf, haf a pá, pá. Další věci jsou občasné, nicméně je zcela jisté, že rozumí téměř všemu, co jí říkám a když nerozumí, je vidět, jak kouká, poslouchá a přemýšlí, cože jí to vykládám.

Taky jí rostou horní čtyřky, jedna už kouká a druhá se tlačí, takže bude co nevidět. Zvládá to celkem obstojně, možná s tím tedy souvisí častější noční buzení, ale kdoví. Vždycky se napije ode mě a spinká dál.
Přes den se teď mnohem víc čertí, kroutí a křičí, ale taky nevím, jestli to je kvůli zubům nebo prostě jen mění náturu.

GABIKO - jsem snad poslední, kdo Ti ještě nepogratuloval! Moc ti přeji pohodové těhotenství, ať jste zdraví a moc se vám daří!

PRAŽSKÝ SRAZÍK - my tentokrát nedorazíme, v sobotu 6.8. jedeme na tábor, kde budeme celé tři týdny.

HROMIX - Ema začala trochu pít vodu a čaj až teď v posledních 14 dnech. Vypije tak 1 až 2 dcl za den, jinak pije pouze MM. Nechávám to stále na ní. Hrneček jí dávám, ale když si s ním jen hraje a všechnu vodu, co z něj dostane, vypustí na sebe, seberu jí ho a zkusím zase později.

ANY - zážitek s včelou nic moc. Já to zažila před 14 dny s roční neteří, ale ta to zvládla bravurně. Dali jsme jí na píchanec cibuli a neměla vůbec žádnou reakci.

BODLINKO - taky tě vítám mezi Letní maminky a miminka. Moc se mi líbila představa vrčící Verunky, jak se vrhá návštěvám po nohách. Chodí k vám návštěvy opakovaně? :-)

ZAGY - já z UM připravuju jen kaše, prvně jsem měla Nutrilon 3, teď Sunar. Ema neprotestuje, asi se to v té kaši tolik nepozná. Dokud kojím, UM na pití jí dávat nebudu. Stále kojíme přes den 4-5 x a v noci 2×.
Buchty taky nedávám a zatím dávat nechci. Dostává křupky a grahamový chlebík do Knuspi (takové ty sušené plátky).

CIBULKO - děkuju moc za tvůj krásný deníček. Tvoje slova jsou tak plná něhy, pohladí po duši a přesně navodí to, co k těm našim drobkům cítíme. Já se vždycky rozplývám nad Eminými úsměvy, je pro nás obrovské sluníčko. A ve spaní, to zase ten nejúžasnější andílek :-)

ROZETO - jsem ráda, že už je tvá smutná nálada pryč. To asi tou obrovskou láskou přišla, jak bychom to pro ty dětičky chtěly mít všechno dokonalé, viď. A kdoví, jak budou to všechno, co se kolem nich dělo, za pár let vnímat. Myslím, že bude trvat pěkně dlouho (počítám, až budou mít sami děti), až je bude zajímat, jací vlastně byli jako miminka…

Holčiny, mějte se letně s našimi letňátky.

Pavla a Ema 1 rok a 6 dní (dnes v poradně 9,1 kg, 78 cm).

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 01.08.05 21:57

Ahojky.

Denicek je moooc mily, spousta komentaru by taky zaslouzila mou reakci, ale fakt nemuzu. Dnes jsme prijely z chalupy a zitra jedeme k tete na Vysocinu. Takze vybalit a nabalit a to vse s Anie v zadech, ktera sla dnes spat az v pul desate je opravdu zahul :-)

Tak jsem si rikala, ze snad na Anie taky prijde to mazleni, kdyz o tom vsichni pisete a asi je to tu. No, proste patrime k nejmladsim :-), tak mame vse o neco pozdeji :-). Je to fakt mile, ale ac to bude znit blbe, tak me je nejmilejsi, kdyz si Anie chodi pro utechu. To je znat, ze ja jsem ta jedina na svete, u ktere najde to uchlacholeni co hleda :-). To si pak pripadam „uzitecne“ a nepotradatelne :-). Ale samozrejme mam rada i mazleni jen tak, tim spis, kdyz si o nej Anie sama rekne :-).

No nic, fakt koncim.

mejte se kraaasne

Hromix a Anie, pozitri 11 mesicu

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 01.08.05 22:12

Ahoj,
tak jsme po pár dnech z chalupy opět doma.Nevím jestli se teď Verča nebude bát ode mě vozit v kočárku.Na chalupě na půdě jsme objevily takový vozíček ještě po tatínkovi.Oprášily jsme ho, po:,–(ila jsem do něj Verču a zběsile jsme uháněly po zahradě.Verča se smála až výskala, já přidávala na rychlosti a ona výskala ještě víc a najednou jsem zatočila a Verča se v té zatáčce vyklopila.Minutu na mě jen vyděšeně koukala, pak další minutu natahovala a
spoustila pláč.Nic se jí nestalo, jen se lekla.Ale bylo mi to líto.Pak už vozíček nechtěla ani viděť.

Cibulko- ač mě zastihla role matky naprosto nepřipravenou, netušící , tápající, musím souhlasit s tím, že mateřská láska je jeden z nejkrásnější pocitů v mém životě.Krásně jsi to napsala.

Hermino-jsme na tom stejně.Já na e-mimčo chodila taky jako těhule.Pak vůbec mezi těma plínama a kojením nebyl čas.Až zase teď, když máme net doma.

Pavlo- návštěvy chodí, ale na Verču jak na atrakci.A schválně jí ty palce nastavijí a pak to všude vypráví, až mám pocit, že to za chvíli bude věděť celé naše městečko.

Tak zatím se mějte krásně
Bodlinka a Veru

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 01.08.05 22:12

no neda mi to a jeste se vas chci zeptat, jestli nekdo hrajete SUDOKU? Ja docela jo a dost jsem tomu propadla :-). Tak co, najdu tu spojence? :-))

Pa

H.

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 01.08.05 22:35

Ahoj všichni,
Tak jsem to včerejší prádlo zvládla, zbyly mi jen 2 povlečení, ale ty nejsou akutní. Teď musím sepsat, co nám ještě chybí na dovolenou a zítra a ve středu musíme jít chybějící věci dokoupit.

HERMÍNA - jo,jo, my máme spoustu známých, tak jsme často někde na návštěvě, ale Adélka je šikulka a někdy mám pocit, že je na návštěvách spokojenější než doma.

ROZETA - pořád tvrdím, že Krištofko je šikulka. Adélka v knížkách zatím nic neukazuje a mám pocit, že ji ani moc nezajímají. No uvidíme, jak na tom bude později.

HROMIX - sudoku nehraju a ani nevím, co to je ? Pouč mě.

Lenka + Adélka

 
alia
Kecalka 193 příspěvků 02.08.05 06:59

Ahoj Lenko
jak delas ty presnidavky pro malou? Ja mam asi dvacet kilo merunek a broskvi a nevim jak na to.
Jinak ten mezinarodni ridicak delaji na pockani, platis jenom kolek, aspon co se pamatuju z cervna. Taky bude manzel potrebova jednu nebo dve fotky jako na pas. Jo, jste ja pro ten ridicak nebyla na mistnim oddeleni policie, ale tam kde se vyrizujou nove ridicaky.
Preju peknou dovolenou
moc zdravim Tebe i Adelku
 Alia

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 02.08.05 07:45

Zdravím letňátka.....
jen nakukuju, zaujala mě ta rozzuřená bachyně. Stejně jsem si totiž včera připadla když našeho 7 týdenního broučka píchali do hlavy kvůli odběru krve a já ten neskutečný řev musela poslouchat za dveřmi.
Je to nutný? Může se to odmítnout?
Nerada bych ho tomu vystavovala znova, protože v noci nespal, budil se a z náruče nebo klína prostě nechce..... A to byl tak pohodové miminko :-(((((((
NiKina od červenčátek

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 02.08.05 08:57

Dievcata ahojte,

pozdravujem zo slnecnych TAtier a hlasim, ze sa idem pravidelne hlasit a prispievat… mame dobru novinu, vsetko sa zomlelo velmi rychlo, ani neviem ako ale MAME PRACU, takze Robo je tieto dni uz niekde pri Prahe tusim Beroun, neviem presne, je tam na skoleni, ide pracovat pre jednu firmu, dokonca je to ceska firma, tak som velmi velmi velmi rada, hurrrraaaaaaa­aaaaaaaaaaaaa­aaaaaaaaaaaaa­aaaaaaaaaaaaa asi tak.

Odvcera tu mam dievcata, takze sme teraz na dalsie dva tyzdne velka rodina, tak mam veselo, urcite sa ozvem vecer a konecne vsetko napisem, co som dlzna, vcera som zaspala ani neviem ako, bola som velmi unavena…

Pekny den zelam

Miska a moji 4 anjelikovia

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 02.08.05 15:56

Ahoj holky,
tak jsme se vratily z Vysociny, kde to bylo super. Nebylotam tak strasne vedro, takze jsme se tak nepekli a jinak to bylo taky fajn. Zatimco ja jsem tancovala, Risa jezdil s Betkou an vylety a pak jsme jeli i spolecne a jeste jsme byli cestou zpatky na loutkovem divadle v jedne zapadle vesnicce, kde maji galerii. No nekoupili jsme tam Betce domino se zviratkama? Je ale fakt nadherne. Betce se hrozne libilo, kdyz jsme tancovaly, snazila se taky tancovat a docela ji to slo :-) Taky se cvachtala v bazenku a nechtela vubec vylezt.
Betka je porad hrozna mamistka. Hlavne, kdyz vidi cizi deti, tak se asi boji, ze si pak vezmu domu nejake jine :-) To je vzdycky rev, kdyz jdu na zachod. S chuzi to zatim nevypada, chodi jen kolem nabytku a dela pejska, ukazuje a rika, kde je kyti, sem tam zkusi kralicka, ale jinak zadna nova slovicka nerika a knizky ji vubec nezajimaji, to vydrzi jen chvilicku. Zato ji bavi na hristi houpacky vseho druhu. Taky ted v tech vedrech moc neji. Takze jsme na rocni prohlidce meli jen 8,05 kg (opravdu je to napsane spravne) a 73 cm, takze budeme asi jedni z nejmensich a urcite nejplesatejsi :-)

Ted v nedeli budeme slavit s brnenskyma miminkama narozky v hospudce a dneska uz jsem nakoupila darecky, myslim, ze docela pekne, no uvidime, jak se budou detem libit.

Risa ma ted hodne prace, dokonce to jednu chvili vypadalo, ze s nama ani nepojede na tu vysocinu, nastesti to vyslo. Tak chodi domu az pozde a ja se vzdycky snazim Betku udrzet, aby se aspon pozdravili.

CIBULKA - ja jsem zacala strasne bulet, kdyz Betce znami pralik narozkam na te vysocine, oni zpivali pisnicku a ja jsem proste zacla bulet jak zelva, doma na oslave nic, ale toto me dostalo. Musela jsem se smat pri te predstave, jak jecis na pani Kozelskou a ona vubec nechape proc :-)

ODRAZEDLO - uz nevim, kdo se me ptal, my jsme kupovali na www.caryfuk.cz odrazedlo pozarni auto za 356 korun a jsme s nim moc spokojeni. Betka sice vydrzerla chodit jen 2 dny, ted s nim za:,–(ne zase leze, ale rada na nem sedi anecha se vozit (nedosahne totiz jeste na zem :-)

MISKA - to je super, ze uz mate praci, tak jsem zvedava na vsechny novinky od vas

ROZETA - tak tobe jsem taky chtela neco napsat, boze, co to bylo???

KAROLINKA - vyhlizim az kviz, ale zatim nic :-)

HROMIX - cetla jsem o sudoku, ale v realu jsem ji jeste nikdy nevidela, kam na ni chodis?

Mejte se krasne a neupecte se

Kacica + Betynka rok a kousicek

ROZETA - uz vim, Betka ma nejradeji auta a buldozery a v plavani maji motorovou pilu a ta se ji taky moc libi, ze by byla zakukleny kluk?? DOufam, ze neb ude muzatka :-)

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 02.08.05 21:11

Ahoj maminky,

tak už nemám doma kojence, ale batolátko :o)!
Jsem z toho trochu vykulená, ale zároveň si to moc užívám. Eliška je zlatá (až na stávkování u jídla).

Včera jsme byli na roční prohlídce a váha byla 8,87 kg (já měla na roce 13!) a měří 74-75 cm. Představte si, že jsme Elišku v ordinaci měřili už ve stoje u metru na zdi. Tak to jsem byla naměkko.

A taky se musím chlubit, že jsme o jeden den utekli roku :). Eliška včera poprvé chodila bez opory (mezi mnou a Kubou) a dneska to trénuje. Dokonce šla ode mě, i když tam Kuba nebyl a jednou si i došla pro hračku po dvou! Jsem z ní nadšená.
Jo a umíme - taky od včera - dělat písi písi. Umí čárat pastelkou na papír a u toho dělá p-š p-š. Je k sežrání :).
V sobotu nás čeká oslava. Z nepřeberného množství nápadů na dort jsem se nakonec už rozhodla. Udělám něco jako piškot, ale místo cukru dám jabko. Bude to takový piškoto-sachr. Snad se povede. Taky vyrábím pro rodinu něco jako narozeninové oznámení, tak ho - až bude - dám do galerky.

Začneme taky oficiálně jíst maso. Chystám se už zítra. Podle kuchařek se dává 20 g porce. Máte někdo představu, jak velký je dvacetigramový kousek masa ???

Taky sledujete hlášení ze Star Treku? Jsem děsně napnutá. Ten porod probíhá přesně jako můj. Praskla mi plodovka, kontrakce žádný. Rozběhly se až za 19 hodin. Pak už to ale bylo za pět a půl hodiny hotové :o). Tak jí přeju, ať to má taky krátké a ať jsou oba v pořádku.

Kačica - Dnes jsem náhodou viděla kousek AZ a řekla bych, že to bude zítra nebo pozítří… Vážně to chceš vidět …:(?

Konkinka - Díky Bohu! Jsem opravdu moc ráda, že se vaše situace lepší. Jen tak dál!

Hromix - ty jsi mi s tím sudoku dala. Ještě včera jsem nevěděla, co to je a po přečtení příspěvku jsem šla spát až v půl dvanácté, protože jsem našla on-line sudoku na netu :).

Tak to je dnes vše. Mějte se krásně!

Karolinka a Eliška (dnes 1 rok!!!)

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 02.08.05 22:03

Ahoj,
dnes jsme byly s Veru na pískovišti.Byly tam jinak samé větší děti a naše malá Veru mezi nima nebojácně seděle a žmoulala kyblíček a lopatičku.Pak jí tu lopatičku vzala jiná holčička, že si „pučí a pak vrátí“.A tak tam Verča seděla jen s kyblíčkem a dávala do něj písek ručičkama a to jí bavilo mnohem víc.Já seděla opodál a říkala jsem si, jakou to mám už velkou holčičku.Nikdy bych neřekla, že mě dokáže dojmout pískoviště, nicméně jsem byla z toho pohledu na Verču šťourající v písku úplně na měkko.Už mě to také dostihlo, ta nostalgie kolem prvního roku.

Kacica- neboj, nejste nejmenší:)My jsme na roční měli rovných 8kg a 71cm.Ale konečně začínám být klidná, když zjištuji, že nejsme sami s takovou váhou,Dřív mě to dost deptalo a už to nereším.

Bodlinka a Veru13m

 
Anonymní  03.08.05 14:09

ahojky holky,

denicek je kraasny,dojem­ny..jaka souhra nahod,taky jsem par dni zpet otvirala stare fotky a koukala a slzela nad malym uzlickem.Prijde mi,ze jsem si ho nestihla ani poradne uzit:( a to jsem se snazila o kazdou vterinku.tak strasne rychle to uteklo a uz i nam se za tyden blizi prvni narozeniny.
Cibulka-rozrurena bachyne je super,to jsem se nasmala:) Jen mi to pripomnelo..nam rikala doktorka do roka s pindikem nic nedelat a tak jsem nedelala.asi pred mesicem jsem jen tak trochu zkusila a malicko to slo.ted jsem opet zkusila a neslo to vubec:(( ani trosicku.ach jo.doufam,ze to bude dobry..

co jsme ted zase meli za trapeni?Sebastianek byl tak osypany,ze byl jako jeden velky cerveny flek plny pupinku..hruza­.Nevedela jsem,jestli jsou to potnicky,nikdy jsem to nevidela.Zacalo mu to na tvarich,u oci,za usima,postupovalo na krk,ramena,za­da..tak jsem se vydala k dr.jen pro jistotu.Nechtela jsem byt za blba,ze jdu s potnickama,ale nevedela jsem,jestli muzou potnicky zacinat na obliceji a tak se rozlezat.Jenze nase dr.jak na potvoru mela dovolenou,tak jsme sli k zaskoku a mila pani dr. na nej koukla jen od dveri(asi z metru) a potvrdila mou diagnozu a poslala nas pryc.tak jsem si oddychla,potirala mu to hermankem a cernym cajem(to jsem nekde davno cetla)vecer detskym pantenolovym mlekem,jenze se to porad zvetsovalo,roz­lezalo,dalsi den to bylo zase niz,byl uplne kropenaty a rudy.v noci dost plakal,asi ho to skrabalo.Nastesti dnes-ctvrty den se vrchni polovina tela zotavuje a tecky prelezaji do dolni poloviny.takze vcera to bylo nejhorsi kolem pasu,dnes je to od kolen a loktu dolu.No neni to zvlastni?Delaji tohle potnicky?ze prelezou cele telo?Jsem z toho jelen,v tech vedrech jsme ani nesli ven,jen brzo rano,cely den byl nahy nebo jen v plence..napadlo me ze snad reakce na tu vcelu??..ale to je blbost,si myslim,pichla ho v utery a tohle prislo v nedeli…fakt jsem zmatena,no hlavne,ze uz je to na ustupu,ted uz jen ty nohy a ruce.(na tele to jeste ma,ale uz se to hoji,neni rude)
Cestou od te dr.jsme se stavili u holice a ja ho nechala ostrihat,protoze uz jsem to nemohla vydrzet:)) byl moc hodny,jen dvakrat mel tendenci zacit plakat,ale nakonec z toho nic nebylo,lepsi bylo zrcadlo,nuzky,kar­tac,venku sla slyset vrtacka..super,tak je z neho krasny kluk(uz nam nebudou rikat jak mam krasnou holcicku!! -jo i kadernice rikala:„tak si s ni sednete a vemte si ji na klin…“:)

Uz to musim zrychlit,dite se vzbudilo:))

Kacica-ja si nemohla vzpomenout,kdo byl ta dobra vila,kdo mi to tenkrat s tou vodou pred odbery poradil.a to TY!!!slava tobe!!:))) od te doby to vsem radim:)) jsi proste sikulka.

Karolinka-ja chci taky videt ten az kviz a stejne ti tam budu fandit:)

Bodlinka-mooc hezky si to napsala -ta vase nostalgie na pisku:)

Jo a sladkosti?no trochu jsem polevila,ze obcas mame hero susenku,u kamaradky dostal uz i piskot,ve meste kdyz si dam zmrzku chroupe kornoutek.To je asi vse,u nas jsou pamlsky jako kousek chleba:) rohliku:) ci treba meloun:) ale chleba je vdecny:) vyborne se s tim krmi pes,pac prcke leze,Ajka za nim,on si mysli,ze ho honi,tak pisti..no komedie,ona samozrejme po nem perfektne vyluxuje,takze zadne drobky nemame:)
S buchtama atd,bych chtela babickam jeste odolavat a docela me desi blizici se Mikulas:)) /ja vim,ze je az v prosinci:)/to uz mu asi budou mit tendence nosit sladkosti a cokolady......to budou boje.(Proste vidim u sebe,co muze predcasne podavani cokolady zpusobit-totalni zavislot.Jsem cokofil:( Kdyz najdu fotku,kde jsem zhruba v roku a neco silene zamazana od cokolady od ucha k uchu,dam vam pro vystrahu do galerky:)

Papa

Any a Sebastianek

 
Anonymní  03.08.05 14:19

jo a jeste samozrejme vsem oslavencum!vsem miminkum co prelezaji ci uz tapaji do batolecich let prejeme vsechno NEJ NEJ NEJ moc stesticka zdravika a lasky a ty nejhodnejsi mamimiky!:))

a Kacica s Bodlinkou-my sice nejsme nejmensi(v 10m mel uz 78cm),ale ta vaha…doufam,ze ta 8kg hranice uz padla(ale papame o stosest)..takze to potesi,ze nejake kamosky s nama drzi basu:)

papa
Any

 
Anonymní  03.08.05 14:20

nejhodnejsi MAMINKY!-samozrejme:)

 
Anonymní  03.08.05 20:58

Ahoj maminky a dětičky.

Konečně nám asi skončil ten oslavovací maratón a už zbývá jen ta společná oslava v kavárně, jak už psala Kačica. Naše hlavní oslava proběhla v sobotu, ale už v pátek jsme s manželem Šimonkovi popřáli a dali část dárečků. Jak jste mohli vidět v galerce, tak jsme v den narozenin Šimonka konečně nechali u kadeřnice ostříhat. Mám schované ustřihlé prstýnky vlásků. Malej nebrečel, ale ty nůžky ho strašně zajímali a pořád se za nima otáčel. Po Šimonkovi jsem na řadu přišla já a taky jsem ostříhaná. Bohužel kadeřnice říkala, že mám tolik podrůstků, že si ještě počkám, než mi nějaký účes bude držet.
V sobotu jsme slavili s příbuzenstvem. Nejprve se přálo a pak jsme Šimonka poslali za dveře a mezi tím jsem nanosila dárky a pak jsem zazvonila na zvoneček jako, že už se může jít podívat, co dostal. No, hotový vánoce. Nevětší úspěch sklidila hrací kostka, což mě strašně potěšilo a odráželo, kterým nás překvapila tchýně. Ještě, že jsme ho nekoupili taky.
Bylo nás dost a byteček není nafukovací a tak jsme na oběd byli v dětské restauraci. Šimonek dostal při placení od servírky lentilky. Ani jsem necekla proti a doma si na nich pochutnala. Mňam.
Zbytek dne uběhl ani nevím jak. Vlastně vím. Pořád jsem všechny obskakovala a ani neměla čas se pomazlinkat s oslavenečkem. Ještě, že jsme to slavili už i v ten pátek. Moje letní řezy i dort slavily úspěch. Ikdyž dort jsem jedla jen já, malej a prababička. Pošleme vám fotečky.

V pondělí byl brněnský srazík. Bohužel jsem si to moc neužila. Pořád jsem lítala za Šimonkem, který mi neustále utíkal z kavárny ven nebo vymýšlel lumpárny při kterých by si mohl ublížit- např. pořád lezl po schodkách na takovej dřevěnej domeček nebo co to je a z toho by mohl vypadnout. Postavila jsem před ty schodky dětskou tabuli, ale tu oblezl a shodil… Bohužel ani přes mou snahu ho uhlídat ho se mi to úplně nepodařilo a tahala jsem mu z pusinky kousek pastelky. Vždycky, když jsem se vrátila ke stolu k holkám, tak jsem netušila, která bije a pak už mě ani nebavilo se pořád ptát o čem je řeč. Šimonek byl taky dost vztekací a kousací a ikdyž mu v kousání opravdu důsledně a rázně bráním, tak se mu v nestřeženém okamžiku občas povede, že se zahryzne a trhá. Nevím, co jiného kromě vysvětlování, že to se nedělá atd. bych měla proti tomu dělat. Být ho rozhodně nebudu a nejsem si jista, co z toho mého vysvětlování už chápe. Taky už máme za sebou první scény vzteku v leže na zemi v obchodě. Často přemýšlím, jestli je opravdu jen čilej nebo už hyperaktivní, ale na nějaký závěry si budu muset počkat až do školky.

Na druhou stranu je to ale umazlenej mazel, kterej se denně i několik hodin promazlí. A to nejen se mnou, ale i s manželem. Jeden z dárků k narozeninám si vybral sám. Byla jsem u toho opět strašně dojatá. Byli jsme se dívat v hračkářství na odrážela. Vejdeme a Šimonek začal na celej obchod křičet „ga- ga- ga- ga". Rozhlížím se, kde nějakou kačenku vidí a na opačném konci prodejny měli vystavenou nafukovací kačku, ze které malýmu svítili očička. Tu jsem mu prostě koupit musela…

V deníčku jsem se zmiňovala o prohlídce v 1 roce. Naměřili Šimonkovi 80cm, 11,160kg a 48,5 obvod hlavičky. Hodnoty si myslím slušné i přes další zhubnutí při poslední nemoci.
Dr. se mě ptala, jestli jí lžičkou a já řekla, že se strefí do pusinky. Chichi. Jenže ona se ptala, jestli, když ho krmím já, tak jestli jí lžičkou a ne z flašky. To jsem nepochopila, že se ptá na tohle, protože mě to prostě nenapadlo, že by tomu tak u nějakého dítěte mohlo být, ale teď jsem někde četla stesky nějaké maminky jejíž dítě lžičkou ani ránu a tak se to asi stává. No, Dr. si o mně musí myslet po příhodě s předkožkou a dalších kouscích, že jsem ufoun nebo tak něco. Chichi.

No nic. Myslela jsem, že toho stihnu víc, ale únava z posledních dnů je dost drsná.
Odešlu to a když nebudou komentáře dnes určo zítra.

Mějte se krásně.

CIBULKA+ ŠIMONEK 1r+ 5d

 
PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 03.08.05 21:03

NiKino, nevím, kvůli čemu brali tvému broučkovi krev, jestli to teda bylo píchání kvůli krvi. Odmítnout můžeš, záleží, jakou máš doktorku. Já jsem taky odmítla několikrát odběry, když to mělo být jen kvůli tomu, že Ema nepřibírá. Nakonec jí teda odběry dělali, a taky z hlavičky a bylo to pro mě dost těžké. Nicméně jsem byla u toho, mluvila na ní. Samotnou bych jí tam nenechala. Viděla jsem, že víc jí vadilo, že ji pevně držíme, než snad ten vpich samotný. Naštěstí se zkumavka brzy naplnila, tak to ani netrvalo dlouho.
Ono je to z té hlavičky takové pro nás hodně těžko přijatelné, ale bylo to rozhodně jednodušší, než třeba z ručičky, kde Ema nemá vůbec vidět žíly. Když jsem si představila, jak jí doktorka rejdí v ručce jehlou a snaží se najít žílu, radši jsem souhlasila s odběrem z hlavičky, kde byla jistota, že se trefí napoprvé.
Já jsem zastáncem toho, že já zodpovídám za Emu, tudíž se snažím s Dr. diskutovat a spolurozhodovat o tom, co se bude dít.

Hodně síly do tvých diskusí!!!

Pavla

 
PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 03.08.05 21:06

Ahojky,

teda dneska…mně je vám tak smutno. Moje sestra se dnes dozvěděla, že její dvanáctitýdenní těhotenství právě skončilo. Nepovedlo se, zastavilo se.
Zítra jde do nemocnice, aby ji dali dopořádku…
Ach jo, to je tak moc smutné.

Pavla

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 03.08.05 21:46

Ahoj,
tak jsem zkoukla komentáře a
ANY-ta vyrážka nevím, jestli může být od toho štípnutí, ale naše Veru se také podobně osypala.Nejdřív jsem bez pochybností tvrdila, že jsou to potničky, bylo přece horko, tak mi to přišlo jasné.Nejdřív to měla kolem krku a nahoře na zádech,ale dnes se to rozšířilo na ručičjy a záda směrem dolů.Ale u nás to asi budou vážně jen potničky, nenapadá mě nic jiného.A když říkám tatínkovi, že má pupínkatou dceru, s chladným klidem odvětil, že už měla tolik vyrážek, že je to u ní vlastně normální.Nevím, kde to vzal, snad z dob kdy byla ještě novorozeně.Ach ti muži:)

CIBULKO- toho mazla ti závidím.Veru mě tím vždy nachytá.Přijde se ke mě pochovat, přitulí se… a pak se mi nečekaně vší silou zakousne do ramene a nechce pustit.Potvůrka jedna:)

PAVLO- tvé sestry je mi strašně líto, tohle moc bolí.Držte se holky.

Bodlinka a Veru 13m

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 03.08.05 23:46

Ahojky!

Tak sme mali dnes vcelku úspešný deň. Najprv to tak nevyzeralo, lebo deti vstali už o šiestej, ale všetko zlé je na niečo dobré a práve vďaka tomu obidvaja poobede zaspali. Mohla som vypratať budúcu Krištofkovu izbu a večer manžel začal klásť parkety. Decká išli večer spať neskôr, takže mohol búchať a píliť a tak už sú dve tretiny hotové :-).

Mám aj milú príhodu z dnešného dňa. Krištofka teraz baví učiť sa a ukazovať časti tela. Už celkom zvláda napr. jazyk, pupok, pipík :-), občas oko.. Ale keď som sa spýtala na nos, tak si stále pichal prst do oka. Nešlo mi to do hlavy, lebo mu to často opakujem a ostatné aj menej obvyklé veci si pamätá rýchlejšie. Ale vravela som si - nič to, naučí sa.
No potom cez deň párkrát na mňa natešene vykrikoval „N!“ „N!“ Až keď som videla, že má pri tom v každej nosnej dierke jeden prst, mi to konečne docvaklo: on vie, kde ten nos má, ale nedokáže si ho na povel ešte chytiť :-)))).
Tak som to skúsila opačne, chytila som mu jeho nos a pýtala sa, čo je to - a on natešene vykrikoval „N!“. Chudák malý! Dovtedy si pri mojej otázke išiel oko vypichnúť, ako hľadal tie správne dierky :-))).

KAČICA - ja hodnotím Krištofove záľuby len podľa malej a vidím, aké sú odmalička rozdielne. Ale neboj, Betynka mužatka rozhodne nebude :-) -skôr taká tá super kočka, čo imponuje chlapom, lebo sa vyzná aj v ich koníčkoch:-). Ale páči sa mi, ako špekuluješ - ja napr. tiež rozmýšľam, či je „normálne“, že Krištof si s obľubou skúša topánky, klobúky.. Podľa mňa normálne dieťa má pri tom protestovať :-). On ale postupne donesie všetky svoje a malej topánky a piští, kým mu ich nepoobúvam - pritom to ide niekedy dosť ťažko. No a nehovorím o tom, že keď nájde sponku, tak si ju prikladá na hlavu :-). (A ešte sa mu aj všetci prihovárajú ako dievčatku :-))).

KAROLINA - gratulujeme Eliške k chodeniu! To je fakt sranda, ako si to naplánovala. Aj Krištofko to mal podobne, rovnako aj malá, obidvaja začali štyri dni pred narodeninami.
A videla som Ťa, videla!!! Pozerala som ten AZ kvíz. Musím povedať, že si ešte sympatickejšia ako na fotkách, slečna :-)). Veľmi Ti to svedčalo, takej redaktorke by som ja rozhovor poskytla hneď (teda keby o to niekto stál :-)). No a skonštatovala som, že väčšinu otázok, čo ste mali, by som nevedela, zdalo sa mi, že trochu pritvrdili…

BODLINKA-piesok je aj u nás veľkým magnetom, tiež ma fascinuje, ako Krištofko „pracuje“ s lopatkou, formičkami a kýblikom :-))

ANY - Ty si teda kamoška! Ako som si prečítala o tej čokoláde, išla som a vyžrala polovicu novej bonboniéry! :-)
Pindík - u nás to tiež nejde vôbec, ja som sa stretla aj s doporučením nechať to tak do 5 rokov. Inak bola tu na emimine diskusia, v ktorej niekto nechal odkaz na jednu odbornú stránku s fotkami. Bolo tam zúženie fyziologické a potom také, ktoré treba riešiť. Keďže bežne minipindíky neobzerám :-), celkom mi tie fotky pomohli, to „zlé“ zúženie vyzerá úplne inak! Krištofko to naozaj má v norme.
Potničky - tak náš drobec je ako šmirgeľpapier - celý tak jemne hrbolatý, miestami to má aj červené. Ale má to skoro všade, najmä tam, kde sa mu pri spaní dotýka koža mojej kože. Tiež už som bola na pochybnostiach, či nemá potravinovú alergiu, ale podobné to má aj sestrin malý. Ja som dnes študovala Veľkú knihu o matke… - tam sú aj fotky. Potničky vraj nesvrbia - čo Krištofa určite nie, nemá ani náznak škrabania. A sú červenkasté drobné. Alergia na potraviny vyzerá vraj ako červené škvrny. miestami s bielym stredom - asi ako keď sa popŕhliš žihľavou. Takže u nás to asi sú potničky, avšak na rukách to má také dosť červené, rozmýšľam, či si to nejako neinfikoval každodenným hraním v piesku. Nedávam mu na to nič. Má ešte aj veľa štípancov od komárov + zopár modrín, už vyzerá ako týrané dieťa :-).

CIBULKA-Šimonek je malý šikovný čertík :-). Určite nie je hyperaktívny, „len“ šikovný! A konečne som pochopila tú lyžičkovú otázku! Aj nás sa to tuším pýtali + ešte to, či pije z pohára. A ja som bola trochu zahanbená, že obidve veci ešte nezvláda dokonale :-))).

PAVLA- to s tou Tvojou sestrou je naozaj smutné :-(. Ten dvanásty týžeň je často asi začarovaný :-(. Snáď sa čoskoro dočkajú zdravého mimi!

Inak minule som písala, že sa mi polámala bugina. Tak teraz zháňam novú, chcem aby bola ľahká a rovnako úzka ako stará - tou som mohla napr. prejsť cez uličku v diaľkových autobusoch. Tak som sa išla so starou buginou odvážiť, ako ťažkú novú mám hľadať. Odvážila som sa, odpočítala svoju bežnú váhu a vyšlo mi, že má len 4,5 kg. Pre istotu som sa ale odvážila aj bez buginy - a zistila som, ehm, že som sa trochu rozkysla a tá bláznivá bugina má neuveriteľných 2,5 kg!!! To som zvedavá, či niečo také ešte kúpim…

Rozeta + Krištofko cca 12,5m (skoro som napísala 1,5r :-))

 
Lucije
Kecalka 418 příspěvků 04.08.05 00:22

PAVLO, co říct, je to moc smutné a je to moc nespravedlivé, snad brzy dušička přebolí a za čas se podaří „nové miminko“.

Promiň, že to zmiňuju právě teď. Ale četly nebo slyšely jste o té němce, co je momentálně těhotná, ale už zabila 9!!!!! svých čerstvě narozených miminek?!? Je to vůbec možný?!? Brrrr, fujjj…Zaživa jí po kouskách stahovat kůži by bylo málo…

ANY - myslím si, že to co má Sebastiánek je šestá nemoc. Vojta měl asi před 3 měsíci to samý. Vlastně bez příčiny (bez teplot, svědění) se osypal na krku, zátylku, pak zádíčka, další dny ruce, bříško a postupně mu to mizelo a „odcházelo“ přes končetiny ven. Za 5 dní byl zase hladké batolátko. My jsme tenkrát byli po delší době na chalupě a Vojta měl v postýlce prostěradlo vypraný v normálním dospěláckým prášku, tak jsem to přisuzovala tomu, ale druhý den mi Dr. potvrdila 6tou nemoc.
Jen tak mimochodem teď při psaní jsem sežrala celou Aero bublinkatou od Orionu. Tu velkou pochopitelně :o)).

CIBULKO - Šimonek byl skutečně hodně vlasatej, fotka z kadeřnictví se mi moc líbila a chtěla jsem se právě zeptat, co nůžky a vůbec udržet ho v klidu, protože jak já s Vojtou bojuju třeba při stříhání nehtů… Ale než mi půjdeme poprvé k holiči, uběhne nejméně ještě rok :o)) při naší plešatosti. I když abych mu nekřivdila, v poslední době nám to začíná houstnout :o).

Rozeto, Ty jsi viděla Karolínu?! Je to možný? Jednou se nekoukám a prošvihnu jí :o). Zítra jdeme k doktorce na žloutenku č.2, tak teď hned okamžitě šteluju video, páč budem pryč akorát, když to v 11.30 opakujou na „dvojce“.

Tak to by tak bylo všechno.
Mějte se krásně!

Lucka a Vojtíšek 1r a 40d

Ještě jednou se omlouvám Pavle.

Kopíruju ten článek:
Devětatřicetiletá Němka Sabine H., která čelí obvinění z vraždy svých devíti dětí, je údajně opět těhotná. Žena se k zabití novorozenců přiznala s tím, že ale neví, kolik přesně jich usmrtila, neboť si to nepamatuje.
Kostřičky devíti novorozeňat nalezla před několika dny policie přímo v domě devětatřicetileté matky čtyř žijících dětí v německém městečku Brieskow-Finkenheerd jižně od Frankfurtu nad Odrou.
Kosti byly různě uschovány v květináčích a na dalších místech obydlí. Policisté dům podle internetového serveru Netzeitung prohledali na popud dělníka, který nalezl při úklidu garáže mrtvolku miminka v akváriu s pískem a nález oznámil. Žena se k činům přiznala, ale podle informací deníku Westdeutsche Allgemeine Zeitung si vůbec nevzpomíná na okolnosti skonu svých potomků. Vždy, když na ni přišly porodní bolesti, se prý totiž opila velkým množstvím alkoholu. Poté, co přišla zpět k sobě, dítě bylo mrtvé, píše deník.
Všechny děti se narodily bez cizí asistence doma, a to v letech 1988 až 2004 (poslední dítě však bylo zavražděno zřejmě před šesti lety). Podle serveru Netzeitung se ve všech případech jednalo o potomky, které měla Sabine H. se svým tehdejším manželem. Vzhledem k tomu, že svazek byl velmi konfliktní, bylo jejich manželství letos v květnu rozvedeno. Žena působila podle sousedů velmi nenápadně, tři děti vychovala k dospělosti a stará se o ani ne dvouletou dcerku. Podle Frankfurter Allgemeine Zeitung své sousedy vždy přátelsky zdravila a nikoho by v nejmenším nenapadlo, jaké hrůzné činy se odehrávají za zdmi jejího bytu. Nikdo, včetně manžela, si prý také nikdy nevšiml, že by žena byla každou chvíli těhotná.

 
Anonymní  04.08.05 11:03

Ahojky,

to se ale pěkně ochladilo, co?
Kvůli Tomovi jsem celkem ráda, dost ho ty vedra zmáhaly, kvůli sobě už teda ne.Doufám, že léto jeětě neskončilo.

Cibulka- deníček je fakt miloučkej, já teda na to dojímání se moc nejsem, ale když vidím malinkatý mimi, tak se taky nemůžu odtrhnout a to Šimonkovo mazlení ti závidím, u nás sice je taky, lae šupšup

Pavla- ach jo, to je smutný, ještě tak na konci toho rizik.období

Rozeta- no musím se smát, ještě že si to oko nevypíchl:)
já už nic o nose radši ani neříkám, protože ho mám rozpíchanej.
taky se bojím kdy přijdu o oči, Tomáška moc baví, když je mám zavřený a pak na něj dělám kuk, bohužel někdy tam dloubne tak vehementně, že se fakt bojím

Jinak máme doma tatáka, zajímalo by mě jestli jsme sami, lae jak přijde domů táta, tak já už si neškrtnu, při horší náladě i brečí, když má jít ke mě. no vypadá to jako kdybych ho mlátila. Loučení ráno nepřipadá v úvahu, ale to obecně nesnáší, když kdokoliv odchází(včtně mě).

Lucije- Němka mi teda přijde neuvěřitelná, to snad ani není možný.nejvíc mě vždycky na takových případech pobaví reakce sousedů.
a dík za upozornění na AZ kviz, já včera stihla jen úplný konec a koukala jsem, že to reprízujou ve 3 ráno na CT1, to bych teda oželella

Karolina- tak za chvilku ti půjdeme fandit:), taky vám musím vrátit tu ohrádku. Na srazík v srpnu (budeme u rodičů), ani v září (kurz od školy) nedorazím, kdyby jste jeli do prahy, atk dej vědět, nebo to vymyslím ještě jinak.

Zdravíme všechny dovolenkáře, co dělá třeba taková Vlaďka s Martínkem, nebo Kamila s Davídkem?

Rea a Tomášek za 11dní rok

 
Anonymní  04.08.05 11:34

Ahoj!
Tak jsme zase zpet doma. Byli jsme se podivat do ceska a Sarince se moooc u babicky a dedecka libilo.
Musim se pochlubit! Ze Sarinky je dvounozec! A moc se ji chozeni libi. Prvni udelala par krucku a pak uz to slo ze dne na den. Denicek je fajn. Docela jsem se nasmala , kdyz jsi Cibulko byla u pani doktorky… :-)). Ja jsem s tim „byt nameko“ nekdy podobne…
Holky, chtela jsem se zeptat. Sarah je moc hodna, ale ke sve 4 lete sestricce se chova strasne. Porad ji bije a to tak, ze Laura leze po zidlich jen aby ji utekla. Treba vcera se vracela k mamince, prisla za Sarou ze ji da pusinku, protoze jede pryc a Sarah zavrcela a takovou ji vrazila pres pusu, ze ji malem spadly brejlicky… GTak jsem na Saru zakricela a placla jsem ji jednu pres ruku. Zacala brecet a ja malem taky. Hned bych ji objala, ale vim, ze to nesmim, kdyz uz ji jednou placnu. Nevim, jak to mam resit. Bit se mi ji nechce, ale zakriceni nepomaha. Je to cim dal horsi. Pritom Laura se k ni chova moc hezky. Priklad: Sarah obedvala ( snedla plny talir ) a potom jsme asi tak po 15 min. jeli domu z chaty. V aute chtela Laura banan a kdyz jsem ji ho dala, v tu chvili jsem myslela, ze Sarah vyskoci ze sedacky a jednu ji streli. Tak se vztekala, ze jsem ji dala taky jeden a ona ho cely snedla. Pritom urcite hlad nemela. Dale Sarah pije ze svoji flasky, Laure vytahnu Ice tea, flaska leti pres cele auto a Sarah chce to co ma Laura. Je hrozne zarliva a zavistiva. Pritom k obema se chovame stejne a obe dostanou vsechno taky stejne!! Uz nevim co mam delat. Laura zatim pred malou utika, ale mam strach, ze ji jednou rupnou po nejake te facce od Sary nervy a skopne ji ze schodu…
Takze takove boje jsou momentalne u nas doma. Jinak s manzelem nam dovolena prospela a ja klepu, zatim vsechno ok. (Ale taky byly boje :-)))
Holky blbne vam taky galerka? Ze fotku musite otevrit na trikrat nez se tam vubec dostanete a komentare psat nejdou?
Tento vikend si uzivam jeste volna, ale pristi uz zase do prace :-((. Nejak jsem za ten mesic volna odvykla a uz ted z toho mam depku.

Vsem „ROCANKUM“ prejeme vsechno nejlepsi, hodnou maminku a tatinka a hlavne zadne nemoci!!!!!

Pusinku od nas
Eva & Sarah za dva tydny 14 mesicu

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 04.08.05 14:43

Ahoj holky.

Dnes jsme byli na odběru krve z prstíku. Při píchnutí Šimonek začal plakat, ale hned ho to zase přešlo. Pak jsme byli s kamarádkou s dětma venku a to moje lvíče akorát na oběd usnulo.

Včera se stala dost podivná a pro mě překvapující věc. Doteď jsme si mysleli, že jsou to náhody, ale teď už jsem přesvědčená, že nejsou. Poslední dobou se stává, že se Šimonek rozpláče, když např. zahlédne v televizi, že se někdo rozplakal. To bych ještě chápala, že je to nápodoba. Ale včera se stalo, že naše jindy čistotná kočka zničeho nic přidřepla v obýváku a my jsme si mysleli, že chce udělat hromádku. Tak ji manžel chytil a jemně!!! a to podotýkám ji popadl a jemně přehodil z koberce na kachličky do předsíně. To jste neviděli, jak strašně Šimonek začal plakat. Slzičky se mu kutouleli jako hrášky a nebyl k uchlácholení. Pro něj to možná mohlo vypadat hrubě, ale nebylo. Já vím, že děti to vnímají možná jinak, ale mně zaráží, že ho to tak vzalo!!! A bylo to už podruhé. Poprvé manžel jen posouval kočku na akváriu tak, aby ho mohl vrchem otevřít a ona u toho sama skočila dolů. A malej taky plakal. Tohle už přeci není nápodoba, když v té situaci nikdo jiný nepláče. Dokonce ani ta kočka nezamňoukala. Možná to souvisí s tou jeho mazlivostí. Asi je hodně citlivej nebo fakt nevím, jak si to vysvětlit. Bobeček umazlenej.

REA- tak to by mně taky zajímalo, jestli je tu ještě někdo s tatismem. U nás je to obojetismus. Přes den Šimonkovi nevadí, když taťka není doma, ale jak přijde, tak už si nás hlídá a chce nás mít u sebe v jedné místnosti oba. Když odejdu já, buší na dveře a domáhá se mně a naopak s manželem. Prostě nás chce mít při sobě oba. Ranní loučení je jak kdy. Někdy pláč jindy ne. Jo a já jsem letní, takže taky doufám, že si léta ještě pořádně užiju.

LUCIJE- k odpoutání pozornosti sloužili sponky, které mu kadeřnice půjčila a taky foťák kterým byl focen. Netrvalo to dlouho, pár minut. Stříhala ho na sucho. Případ s němkou jsem taky zaslechla. Je to hrůza. Jak říkáš, stahovat za živa. Je mi z toho zle od žaludku.
Ale jinak jsem si všimla, že poslední dobou přispíváš častěji, to je fajn.

BODLINKA- ani jsem vás ještě v deníčku nestihla přivítat, takže to teď napravuji. Jen jsem si vzpomněla s těmi pravidly, že jsme se kdysi dávno dohodly, že budeme komentáře psát do „vložit nový komentář„, aby v tom nebyl moc hokej, ale když pod tebou nikdo není, tak se nic nestane, když to napíšeš do „odpovědět“. Pochopila jsem to správně, že tě Verča taky kouše? To jsem „ráda", že nejsem sama. Chichi.

HERMINA- vítejte zpátky do deníčku.

PAVLA- je mi to taky líto, co se přihodilo tvé sestře. Vím z vlastní zkušenosti jaké to je. Doufám, že bude brzy fyzicky i psychicky v pořádku, ikdyž jak vím sama, člověk asi nikdy nezapomene. Zkus ji, jestli bude mít zájem, něčím odpoutat pozornost. Já jsem třeba jela na zájezd do Francie.

ANY- úplně to samé. mně ta kadeřnice taky řekla „jak chci tu princeznu ostříhat". Jsem zvědavá, jestli to ostříhání zabere. S potničkami moc zkušenosti nemám, měl je jen za krčkem jako miminko.

KAROLINA- AZ KVÍZ jsem taky sledovala a moc ti to tam slušelo. Ikdyž jsem od tebe věděla, že jsi nevyhrála, tak jsem ti stejně fandila. A říkala jsem si u toho, že to snad ani není možný. Tak těžký otázky. A pak jsem si vzpomněla, jak jsi psala, jaký jsou tam machinace. Bojovala jsi jak jsi jen mohla. Kolik je 20g masa nevím. My jsme na deseti ve skleničkách.

SLADKOSTI DÍTĚTI- tak k tomu snad ani nemusím nic psát a všichni vědí, že u nás se zatím nekonají a v nejbližší době ani nebudou. Jsem přeci ta hysterka ne?Chichi. Ale až sladit začnu, tak asi rýžovým sladidlem.

Od nás zatím vše. Mějte se.

CIBULKA+ ŠIMONEK 1rok+ 6d

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 04.08.05 14:43

Ahoj holky,
Betka je ted strasne urvana, jsou vase deti taky? Uz nevim, xco mam delat, vesi se na me a kdyz jdu jen na druhy konec pokoje zacne silene rvat. Snad to prejde, ted doma vubec nic neudelam, nejde to.
Ale Karolinko, tebe jsem vcera taky videla a jses teda krasne stihlounka to zavidim, moc ti to sluselo. Jen jsem se musela smat pri predstave, ze Ucha jsou rumove pernicky :-) Ale zareagovala jsi bleskove, vymyslet to jen na zaklade inicial, to je fakt dobry.

Boze, ona uz zase rve a to spala jen 20 minut, ale zuby to myslim nejsou. No snad to fakt prejde.

PAVLA - to je mi moc lito, je to fakt hrozny, sama si to neumim predstavit

EVA - to je zajimave, ze Laura je v pohode a zarli ta mladsi. Drzim palce, at to prejde, ale bohuzel nevim, jak bych ti poradila

ROZETA - my zatim umime jen pupik a nozicky jen obcas :-)

REA - Betka je taky tatinkova, ale zase je to dobre v tom, ze neni zavisla jen na me a tudiz muzu jit vecer treba cvicit

CIBULKA - ani jsem si nevsimla, ze Simonek nejak zlobil, no asi to bude tim, ze Betka taky zlobila a ja jsem byla taky porad v tahu :-)

ANY - joo, sladkosti… boze proc se po nich tloustne???

Rev uz mi trha usi, valim ji uklidnit

Mejte se krasne

Kacica + urvana Betynka

ROZETA - uz vim, Betka ma nejradeji auta a buldozery a v plavani maji motorovou pilu a ta se ji taky moc libi, ze by byla zakukleny kluk?? DOufam, ze neb ude muzatka :-)

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 04.08.05 21:30

Eva,

ja mám doma úplne podobné „zloženie“- dcérka má 4 roky aj kúsok. Tiež som si všimla, že už to nie je len o žiarlení malej na Krištofka, ale aj naopak - Krištof začína žiarliť na malú. Vraj je to úplne normálne, neviem, či Ti chodia maily o vývoji z www.rodina.cz, ale tam to aj spomínali. Deti okolo roku žiarlia nielen na ľudí, ale aj na veci, nemôžeš si pri nich niekedy napr. ani čítať. (Možno aj preto sú z nich teraz takí maznoši :-)). Dokonca mnohé maminy sa sťažujú, že ich manžel nemôže ani pobozkať alebo pohladkať, lebo dieťa plače, bije ho…

Krištofko malú nebije, ale keď som si ju včera napr. túlila a on to zbadal, začal pišťať, utekal k nám a začal sa na mňa váľať :-). Takisto musí zá:,–(ne mať všetko, čo malá. Ja som to zbadala už pred pár mesiacmi - nabrala som napr. jedlo na tanier a keď Krištofko zistil, že to nedávam jemu, rozplakal sa.
Riešim to tak, že to čo môže, dávam vždy, keď chce, aj jemu. Ak niečo naozaj nemôže, tak nepovolím, on chvíľu trucuje, ale u nás to je fakt len pár sekúnd.
Inak sa snažím vyhýbať situáciám, aby došlo ku stretom. Ak sa malá hrá a dá si s tým prácu, bránim Krištofkovi, aby jej to pokazil. Kľudne ich aj oddelím do iných kútov miestnosti. A naopak, malej bránim, aby z ničoho nič napr. Krištofkovi niečo vytrhla. Ešte ma napadlo, že vy sa možno trochu viac snažíte, aby dievčatá boli kamarátky, ako napr. ja. Možno je to tým, že sú nevlastné sestričky a boli by ste radi, aby spolu dobre vychádzali. Ja by som ich asi nenútila, aby sa mali radi, len by som im bránila, aby si neubližovali :-). Ale ak som to dobre pochopila, tak Laura má Sarah rada a chce si ju túliť a Sarah nechce…

Čo sa týka toho plácnutia, „múdre knihy“ vravia, že keď dieťa buchneš za to, že niekoho buchlo, tak mu len potvrdíš, že bitie je normálne. Asi by som namiesto toho chytila jej ručičku, kľakla si na jej úroveň, pozrela do očí a dôrazne párkrát zopakovala „nono, nesmieš!“ A tak stále dokolečka. Krištofkovi niekedy stačí ten vážny tón a pochopí, že ho hreším, niekedy ho to aj rozplače. Samozrejme aj mne občas rupnú nervy, hlavne pri malej. Ale nikdy som nemala problém si ju aj pri vyhrešení či placnutí (čo beriem ako svoje zlyhanie) hneď pritúliť, prípadne sa jej ospravedlniť, ak som mala pocit, že som to ja nezvládla.

Podľa mňa sa Sarah chová normálne na svoj vek, ona ešte nechápe súvislosti. Chce Ťa mať celú pre seba. Určite jej treba brániť, aby Lauru bila a trochu jej dohovárať, ale nerobila by som z toho problém. Najlepšie bude cielene sa vyhýbať situáciám, v ktorých útočí - teda nebozkávať, nenútiť ju, aby sa hrala s Laurou…

 
Hermina
Povídálka 23 příspěvků 04.08.05 22:08

Ahojky maminy a letňátka,
tak jsem se zase po pár dnech dostala na eMimino. začínám čím dál víc nestíhat. Nelinka je čím dál víc zvědavější a stává se z ní pěkná šmejdilka. Kam může tam vleze. Včera objevila u babičky i misku s jídlem pro kočky a než jsem k ní stihla doběhnout, tak slupla jednu granuly. Všechno jídlo v pusince pěkně semílá, ale tu granuly měla hnedka v sobě. No asi ji chutnala, protože dneska se tam hrnula znovu :-) Jinak pořád ještě nechodíme, ale asi nemá potřebu protože si všude doleze (ani schod ji nedělá problém) a když nedosáhne tak si stoupne. Máme teď „mamánkovský“ období, pořád je za mnou a každou chvilku natahuje ručičky, že se chce pochovat. Ale zjistila jsem, že než o pochování jí jde o to aby viděla co je na kuch.lince a co tam všechno dělám. takže jí vyndám misky a vařečky a vaří na zemi se mnou :-) Fakt je to čím dál horší si doma něco udělat. Manžel chodí teď na odpolední, takže ji dopoledne pohlídá a já můžu aspoň uvařit :-)

Kačica - taky máme teď takové období, ne že by pořád brečela, ale chce být pořád se mnou. takže když jsme doma samiy tak mi sedí na klíně i na WC :-)

CIBULKA - děti všechno zlé asi nějak vycítí - naše Nelinka začne brečet i když mě manžel objímá :-) asi si myslí, že mi chce něco provést. je to zvláštní, ale dětem to asi připadá jako „násilý“

EVA - gratulujeme k prvním krůčkům, my si na ně ještě asi nějakou chvilku musíme počkat - Nelinka asi nemá potřebu chodit

PAVLA - to s tvojí sestrou je moc smutné, zasáhne to asi celou rodinu, ale přejeme aby se brzy opět zadařilo a dopadlo všechno dobře.

CIBULKA - o naši oslavu i při všech dalších co pořádáme, také pořád poletuju mezi ostatníma, starám se aby všichni měli všeho dost. O Nelinčiných narozeninách, jsem přes všechno ani nestihla si s Nelinkou rozbalovat dárečky. Moc mě to mrzelo, takže na příští rok to musím jinak naplánovat.

Pár z vás už zvládlo stříhání. My máme také celkem dost vlásků a už se nám krásně kroutí přes ouška i vzadu, ale se stříháním počkám až tak na konec září, aby nám do léta dorostli krásné dlouhé blonďaté vlásky :-) už se těším jak budu moct Nelince dělat culíčky a tak. Už teď jí občas dám sponečku, ale z těch jemných vlásků ještě padá.

Dala jsem si za úkol dát pár foteček do galérky, abysta taky viděli jak nám to sluší :-)

Tak se mějte hezky, já jdu hřát vodu manželovi na koupel. Máme tady 14 dní odstávku teplé vody, takže pořád ohříváme teplou. A manžel se vrátí teď z práce, tak se bude chtít vykoupat.

papa a přejeme hodně sluníčka

Hermi + Nelinka 1 rok a 6dní

 
Hermina
Povídálka 23 příspěvků 04.08.05 22:39

POMOOOOC!!! Ja jsem asi natvrdla,ale nemuzu dostat obrazek do galerie. Divala jsem se na ty vase fotecky v galerii Letnich miminek, jsou moc krasne, ale ty nase asi neuvidite, protoze nejsem schopna je tam nandat??? Pomozte mi prosim!!!

Diky moc
Hermi

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 04.08.05 22:55

Ahoj maminky,

mám za sebou celkem příjemný den. Trošku jsem stěhovala naši kuchyňo - jídelno - pracovnu. Tatínkův pracovní stůl jsme přesunuli do ohrádky, aby Eliška konečně mohla lozit po celé kuchyni :).
Taky jsme dnes zaznamenali rekord - Eliška se ráno vzbudila až v devět hodin!!! Heč! :))) (Je teda pravda, že mezi šestou a sedmou se jí asi zdálo o fotbalu, protože mě dost kopala.)

CIBULKA - To vztekání už jsem zažila taky, naštěstí doma. Ale i tak to stálo za to. Malá sebou házela po zemi a bouchala se do hlavy. Byla úplně mimo. Ani jsem nebyla naštvaná, jen mi jí bylo líto. Mluvila jsem na ni a hladila jí, ale bylo vidět, že to nedokáže ovládnout. Tak jsem nakonec zkusila metodu pevného obětí a bylo to super. Nejdřív se ještě škubala, ale postupně to přešlo v pláč a fňukání a nakonec začala brebentit a ukazovat na všechno kolem, jako když se nic nestalo. A já jsem z toho měla dobrý pocit. Myslím, že to ale zabere jen u opravdového záchvatu. Menší vztekání řeším spíš „represivně“.

PavlaHa - To je moc smutné. Je mi to líto. To si neumím představit :(((.

Rozeta - Té příhodě s Krištofkem jsem se moc nasmála. Hlavně proto, žes mi pomohla vyřešit záhadu, proč si Eliška vždycky při slově „nos“ vrazí prstík do oka :))).
A děkuji za pochvalu :o). Úplně jsem se tetelila blahem :o))).

ANY - Eliška má už skoro tři týdny potničky na hambulce. Dostali jsme na to speciální mast. Dost se to zlepšuje, ale v posledních dvou dnech se jí udělalo vyloženě opruzení. Tak to vidím na pěkně počůraný koberec - nechám jí hodně běhat nahou.

Lucije a spol - Holky, nechte už toho s tou čokoládou. Právě jsem zbodla půlku Forte!!! :)))

Rea - To je v pohodě. Ohrádka nespěchá. Kuba začne od září studovat dálkově bakaláře, tak bude jezdit co 14 dní do Prahy. Chystám se někdy s ním. Třeba bychom se mohli vidět a mimo jiné si předat ohrádku.

Jo a do galerky jsem chtěla dát to narozeninové oznámení, jak jsem slíbila, ale nechce to potvora (PC) zobrazit. Pořád to hází chybu. Poprosim Kubu, aby se na to podíval.

Tak ahoj, dámy.

Karolinka a Eliška (12m + 2d)

P.S. Už jste viděli Valču od Missorky? Ta je nádherná. Jejky, já chci takýýýýýý :)!

 
Hermina
Povídálka 23 příspěvků 04.08.05 23:12

Tak se musím pochválit. :-) Ba ne nebudu to přehánět, ale přišla jsem na to jak s tím obrázkem. Samozřejmě je to úplně jednoduché, jen si holt všimnout ..... Ale i tak všem díky :-)
papa
 Hermi

 
Hermina
Povídálka 23 příspěvků 04.08.05 23:13

Jo zapomněla jsem napsat, že nás tedy můžete vidět v galerii Letních miminek :-)

Už fakt končím … :-)

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 04.08.05 23:55

Ahojky holky,
tak jsem teď dokupovala věci ještě na dovolenou a na narozeniny pro Adélku a zítra fičíme k moři a po návratu nás čeká oslava Adélčiných narozenin. Tak se zatím mějte a pak se ozvu.

Lenka +Adélka

 
Anonymní  05.08.05 01:04

Zdarec zeny,

tak se opet po dlouhe dobe hlasime!!! Ne ze bysme tolik dovolenkovali, ale nejak proste nebyla vhodna chvilka vam sem neco napsat…

Matylda prezil 14ti denni cestovni dovolenou ve Francii - jezdili jsme autem po Normandii a Bretani - nad ocekavani dobre. Fajn bylo, ze uz pred tim trochu chodil, takze kdyz jsme zastavili, mohl behat, po ctyrech by to slo hur. Taky stravil hodne casu, hlavne kdyz se varilo, za volantem - to bylo jeho oblibene hraci misto. Asi tyden po prijezdu zacal byt ale nejaky mrzuty, prestal jist, bylo to v dobe, kdy byly ty sileny vedra, tak to asi bylo trochu tim a trochu i zubama. Nakonec mel par dnu i zvysenou teplotku, vylezla mu jedna dvojka a tusim, ze dalsi zuby se jeste klubou, protoze ruku ma furt vrazenou v puse a obcas je dost nevrly.

Narozeniny jsme nijak zvlast neoslavovali, ja vam nevim, nejak na to nejsem, ja mela kulatiny ve stejny den, co Matyas jedniny, ale nejak jsem to neprozivala. Par darecku dostal, ale on porad neco dostava, kdyz je neco pekneho, tak se to koupi, tak to ma narozeniny skoro porad :-) Ale ted kdyz koukam na ty fotky v galerce s tema jednickama a svickama, je mi trochu lito, ze nebude mit Matyas takovou tu klasickou fotku - s jednickovym narozeninovym dortem. Na druhou stranu ma spoustu jinych, neklasickych, tak co :-)… Asi to preci jen ozelim…

To me privadi k tomu, ze se chci omluvit z nedelni brnenske narozeninove oslavy - jsme ted v Trutnove a nevypada to, ze bysme v nedeli do Brna dojeli, takze bohuzel… Nejak mi to nevychazi, ale fakt me to mrzi… Doufam, ze na nejaky blizky srazik zase dorazime…

Kacica - Matyas mel na rocni prohlidce 8,1 kg a 72 cm, takze moc zdravime Betku!!! Jsem docela rada, ze je tu par miminek stejne vahove kategorie - ja jsem z toho obcas docela nervozni, ale kdyz on furt nekde lita, od te doby, co se naucil chodit, se nezastavi, vsak to znate, musi se neustale nekde neco zkoumat, prolezat,…, na jidlo neni poradne ani cas. V jidelni zidlicce me vydrzi sedet tak 3-4 minuty, pak ho tam neudrzim ani kdyz mu davam na hrani nejruznejsi nejoblibenejsi (a casto taky zakazane) hracky. Takze s jidlem je to u nas stale boj, uz uvazuju o nejakem radikalnim reseni - denni odvykaci kura u me mamy apod. Jsem zvedava, jak by si s tim Matyas poradil. Porad resim, jestli je materske mleko jeste stale stejne vyzivne jako napr. umele. Neni lepsi mu zacit davat umele mleko, holky, poradte. Ne kvuli zasyceni, ale kvuli zivinam, vitaminum apod… Diky…

No, tolik od nas, budu se ted snazit psat casteji, uvidime, jestli se mi zadari…

Jeste pro Karolinu - vyskytuju se ted v Trutnove, tak kdybys jela kolem, dej vedet :-)

Jo a jeste - herdek, baby, co je to to sudoku?

Mejte se moc krasne, vsem miminkam vse nej k prvnim narozenikam!!!

Evucha&Matylda

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 05.08.05 12:07

Evucha,

k tomu mlieku: ja UM zatiaľ nedávam a nemám to v pláne, kým kojím. Idem na to sedliackym rozumom: UM vymysleli ako náhradu MM pre deti, ktoré nie sú kojené, aby nemuseli dostávať napr. mlieko kravské, ktoré nie je pre ne optimálne. UM preto napodobňovalo čo najvernejšie MM. MM sa postupne, ako dieťa rastie, mení. Čím je staršie a prijíma napr. aj príkrmy, tým menej papá MM a to sa teda stáva menej vodnatým a viac tučnejším. Podobný vývoj napodobňujú aj umelé mlieka - pokračovacie mlieka a mlieka od cca 10 mesiacov majú vraj viac „energie“ ako mlieka pre novorodencov. Je to logické, príjem mlieka u staršieho dieťaťa sa postupne znižuje, rovnako ako u dieťaťa kojeného, a preto musí byť „tučnejšie“ rovnako ako mlieko materské. Tým chcem povdať, že UM kopíruje mlieko materské - MM teda nemôže byť horšie ako UM. Práve naopak, výrobcovia UM sa snažia umelo vyrobiť niektoré zo zložiek MM, ktoré UM neobsahuje. Príkladom je Nutrilon s prebiotickou vlákninou - toto napr. uvádzajú na jeho stránke: „Prebiotická vláknina Nutrilonu vychází ze vzoru MATEŘSKÉHO mléka a PROTO je k dispozici pro děti od narození AŽ DO 3 LET“.

Mnohé zložky MM však umelo vyrobiť nejdú, sú to napr. protilátky, látky obplyvňujúce vývoj mozgu.. - mnohé z látok v MM vraj ešte ani nie sú preskúmané. Je možné, že UM obsahuje viac minerálov a vitamínov, netuším, ako je to naozaj. Ale napr. železo v MM je podstatne lepšie vstrebateľné ako železo v UM. Čiže železa v MM môže byť menej ako v UM, dieťa ho ale využije rovnako.

Chcem tým povedať, že látky (vitamíny,mine­rály..), ktoré sú v UM, dokážeš malému dodať aj inak, napr. v kašiach alebo ak Ti nič iné nepapá, tak vo výživových doplnkoch pre deti (je to síce umelina, ale umelé sú aj vitamíny a minerály v UM). Avšak naopak to nejde, mnohé látky, čo sú v MM, umelo nevyrobíš, takže malý o ne príde.

Aby zas niekto nemal pocit, že tu vediem vojnu proti UM :-) - nemám proti nemu nič, tým že kopíruje mlieko materské, je mu vlastne v mnohom podobné. Len chcem povedať, že MM určite nie je ani po 1. roku veku pre deti horšie ako UM. Veď aj WHO odporúča kojiť aspoň do dvoch rokov, ak to matke aj dieťaťu vyhovuje.

Evucha, ak malému dáš UM, podľa mňa nevyriešiš problém s jeho nepapaním (tým nehovorím, že by si nemala prejsť na UM, ak chceš :-)). Mám kamošku, ktorá nemohla kojiť a malý bol od narodenia na UM. Mala úplne rovnaké problémy ako Ty, malý nepil nič iné len UM a vyzeral v dvoch rokoch strašne chudulinký. (čo je inak často vec genetiky - naša malá mala vo vyše roku 8,9kg a stále je veľmi chudá, pritom v škôlke ju chvália, že zje všetko). Môže sa stať, že Ti malý len prejde z jedného mlieka na druhé (ak ho vôbec prijme).
Ja som tu pred časom spomínala dve kamošky, ktorých deti pili v 15 a 18 mesiacoch skoro len MM, jedna skončila s malou po črevnej chrípke aj v nemocnici, lebo malá tak príšerne schudla. Obidvom doporučili okrem iného podávať vitamín B - bohužiaľ neviem, ktorý presne, či celý B komplex alebo len jednu zložku… Vraj podporuje u detí chuť do jedla. Tá jedna dávala na radu lekára Cebion Multi, sú to multivitamíny pre úplne malinké deti vo forme kvapiek. Vraj sa malý potom rozjedol. Neviem ale, či je to dostupné aj v ČR, ja som to na českých stránkach nenašla. Hľadala som to, keď som doporučovala Cebion (čistý, nie multi, je to vitamín C) Cibulke. Ten Cebion napr. je len čistý vitamín C, bez farbív, cukrov, príchutí…

Prajem, nech sa rozpapáte :-).

Rozeta+ Krištofko cca 12,5m

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 05.08.05 12:38

Ešte ma napadlo, že ak Ti náhodou malý stále pije ako novorodenec, teda tak často, tak asi MM, čo prijíma, obsahuje naozaj viac vody a menej tuku oproti mlieku umelému pre tento vek. Čiže ak by si mu MM nahradila UM a on papal naďalej rovnako často, tak by fakt dostával energeticky bohatšie mlieko. Lenže otázkou je, či by potom neznížil svoj počet mliečnych dávok, jednoducho preto, že jeho apetít by bol uspokojený skôr :-).

 
Anonymní  05.08.05 15:34

Ahojky,

tak jsme dneska blbli u ohrádky a honili se u toho. Tomášek si na ní lehl( na okraj) a myslel si asi, že je někde v měkkým, protože najednou sebou fláknul pozadu na hlavu. Nebylo to z velký výšky, ležel tak jako naboku, ale šlupka pořádná. Pak usnul, což jsem teda nebyla ráda. Spal 3/4hodiny, probudil se s řevem (nohy zaklíněný mezi šprušlema), napil se a zase usnul. To už se mi vůbec nelíbilo, ale on když usne, tak není k probuzení. Tak už tam mám baterku a kontroluju zornice, což je o.k., ale ani u toho se mi nebudí. Teda vrtí se a tak, ne že by byl úplně pasivní. Na hlavě teda nic nemá, žádnou modřinu. Blbý je, že nevím jak dlouho by takhle spal normálně, protože chodí spát tak 2h. po probuzení a dneska šel až 6.
Omlouvám se za ten výlev, bojím se, ale zároveň nic nedělám. Asi se ho pokusím přece jen vzbudit. Uklidnuje mě to, že pokud prý není na hlavičce nic vidět, je to prý většinou vpohodě.

Tak už končím, držte nám palečky.
Rea

 
EvkaJ
Stálice 52 příspěvků 05.08.05 21:30

Ahojda všem.
Tak my alespoň v tento velký den Vás jdeme všechny pozdravit.Je to neuvěřitelný,jak hrozně ten čas letí.Dneska je tomu přesně rok,kdy se nám narodilo naše druhé štěstíčko,naše milovaná dcerunka Verunka.Přesně v tenhle čas jsme si užívali ty nádherné chviličky na porodním sále,kdy jsme oba opojeni štěstím sledovali ten úžasný malinkatý uzlíček,na který jsme se tolik těšili.Připadá mi to jak před týdnem a on už je to rok.Je mi z toho tak nějak smutno,někdy bych ten čas vážně na chvíli zastavila,ale když ono to bohužel nejde.
Chtěli bychom hlavně Všem ostatním letním miminkům poblahopřát k jejich velkému dni všechno nejlepší,spoustu zdravíčka,štěs­tíčka,aby kolem sebe měli vždy jen samé hodné lidičky.Některým přejeme dodatečně.Koukali jsme na fotečky a všem oslavencům to mooc slušelo a ty dortíčky-nádhera.Verunka moc zdraví dnešní spoluoslavence-Pepánka,Zuzanku a taky Davídka od Kamily.

Omlouvám se,že jsme se takhle odmlčely,ale už jsem deníček opravdu přestala stíhat číst,natož psát a tak jsme jen občas nakoukli,abychom věděli,jak se máte,ale na pravidelné přispívání mi prostě při těch mých dvou lumpíčkách nějak nezbývá čas.Navíc jsme měli s malou docela starosti(zdra­votní),takže jsem z toho byla hodně špatná a veškeré úspěchy jiných téměř stejně starých letňátek mě spíše utvrzovaly v nejistotě a strachu.Teď už je to snad naštěstí za námi.
Ale teď je zase Verunka už 4 týdny nemocná,má bohužel už druhé ATB,protože pořád pokuckává a nic ze sposty sirupů a medicínek ji nějak nechce zabrat.Museli jsme i na rentgen a tam měla nález,tak nám ihned dr.měnila ATB za jiné.Ale naštěstí je od začátku bez teplot,tak to snáší celkem dobře.Jen se to táhne už nějak moc dlouho.I na odběry krve jsme musely-bobeček můj malý,bylo mi jí tak líto.
Jinak co u nás-vážíme málo-další náš problém.Při posledním vážení před týdnem měla 8500g,což je váha,jakou měla v březnu a o 300g méně,než měla na začátku června.Byla jsem z toho pěkně v šoku.Verunka mi teda nepřijde vůbec jako nějaký hubeňour a pojí si taky celkem dost.No,jsem zvědavá,kolik navážíme příští týden v poradně.
Máme 5 zubů,úplně zesvětlené vlásky,umíme říct mama,tata,baba,pak aďa-tak volá na Kubíka(toho miluje čím dál více),nejlép ji jde ham a mňam,hu-hu-to je pejsek,ty doslova zbožňuje,vždycky úplně výská,když nějakého kdekoli vidí,pak či-či a pi-pi.To je asi tak celý repertoár s kterým si prozatím vystačí.
Musíme chodit na rehabilitaci a to se jí teda vůbec nelíbí a po všech vyšetřeních,které jsme museli absolvovat je dost bojácná a fixovaná na mě,takže se od ní nemůžu hnout téměř na krok,ale snad ji to přejde.
Tak tolik aspoň ve zkratce od nás,mějte se všichni moc krásně a snad už bude víc času,abych se aspoň občas ozvala a hlavně zjistila,jak se máte se svými poklady Vy.

Tak ahoj Evka a dnes roční Verunka

 
PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 05.08.05 23:16

Ahojky,
tak to vypadá, že to ta moje sestřička docela zvládá. Ví, že na to nikdy nezapomene, ale snaží se brát to rozumem. Jenže je jasný, že pak jí to zas dostane a je jí špatně. To určitě ještě potrvá…
Moc vám všem děkuju za vaši účast, opravdu jste mi hodně pomohly!

Já jsem před chvílí dobalila věci na třítýdenní pobyt na táboře. Ráno odjíždíme. Teda doufám, protože Emě se objevily nějaký pupínky (různé velikosti i charakteru) na obličejíku a tak čekám, jestli se jí to do rána nějak rozmnoží. Netuším, co to je, tak jen doufám, že jak přišly, tak odejdou.

REO - doufám, že je Tomík v pořádku!!!

Omlouvám se, už toho nejsem schopná víc napsat, jdu do hajan, abychom zítra včas vyrazili.

Budu se na vás na všechny těšit za tři týdny. Mějte se moc hezky, letně, zdravě a vesele!!!
Všem budoucím oslavenečkům hodně radůstek z drobnůstek!

Pavla a Ema

 
Anonymní  06.08.05 13:09

Ahojky,

tak už jsme o.k., jen jsem to včera dopsala, tak se probudil a je vpohodě. Jenom se nám nějak rozkecal, třeba ten pád byl i k něčemu dobrej:)

Pěkný víkend

Rea a Tomášek

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 07.08.05 20:52

Ahojky!
Tak se vam opet hlasime zpet z vyletu! Teda pocasi je bes a hruuuza, ale co nadelame… Jinak jsme se mely moooc fajn a Anie udelala velke pokroky. Naprosto presne uz dela a vi co znamena mnam a ham, rika "ne ne ne” a taky "neni”, krasne me vola "mami” a hlavne si zacala sama stoupat bez drzeni! Dokaze treba udelat I drep a zase se zvednout. A kdyz stoji bez opory, tak si u toho vezme treba tasku s hrackama a mava s ni!!!! A ani to s ni nehne! To je sikulka, co? Hi hi, tak jsem zase pysna matka :-).
Musela jsem nahonem koupit nove boty, nebot stare uz byly male a v te zime aby mela v cem lezt po trave. Jo a Anie se naucila suprove tlacit kocar - chytne dole ten kosik, nebo jeste lepe tyc na brzdeni, a jede. Desne ji to bavi, ostatne jako tlaceni vseho - zidle, odrazedla, bedny na hracky, … Teda ale shanet boty s mekkou podrazkou je umeni! A u nas v obchudku na Luzinach si dali 14 dni dovolenou a zavreli kram! To jsem koukala! Je videt, ze jim ksefty jdou dobre a tak nemusi honit kazdou korunu…

Jinak jsem docetla vsechny vase prispevky a zkusim na neco reagovat, ovsem ne na vse…

Pavlo - tak snad si uzijete prima dovolenou a hlavne at to pocasi se vam zlepsi, kdyz budete pod stanem! Posilam dodatecne pohlazeni dusicky pro tvoji sestricku…

SUDOKU - tak teda, to jsem vam pred odjezdem nekomu na:,–(ila brouka do hlavy, co? Hi hi, jde o hru, kde se vlasne trenuje logicke mysleni (coz mi na materske neskodi). Vydavaji to Lidove noviny (jako prvni noviny u nas) a uz vysla I nejaka knizka se SUDOKU. Je to tabulka s ctverecky a v nich jsou v nekterych napsana cisla. A musi se doplnit zbytek. Mozna to zni nezajimave, ale je to fakt skoro droga. Ja uz si koupila knizku a lustim o 106 a je to desny zrout casu. I kdyz treninkem mi to jde rychleji :-). Jak myslim Karolina spravne nasla, na webu si to muzete zahrat on-line.

Reo - jsem rada, ze |Tomasek je v poradku a nezacne tu dalsi serie nemocnic!!!

Evo - to musi byt mrzute resit problem se Sarah. Ale Rozeta ti myslim dobre poradila, asi bych to zkusila… Ale je mi to lito za tebe… asi bych z toho byla taky mirne nestastna…

Rozeto - ty jsi pro me clovek, co vsechno s nadhledem zvlada, vi kde co, ochotna poradit a pomoct, no nejsi ty svata? :-) Ne ale vazne, mas mou poklonu… Je jasne, ze Kristofko ma byt po kom tak sikovny a nadany!!!

Karolino - gratulujeme Elisce k prvnim kruckum!!!! To musi byt radosti!!!

Evko - fajn, ze jsi se ozvala! Snad zdravotni problemy Verunky brzy ustanou… A budeme radi, kdyz napises casteji!!!!

Konkinko - jsem rada, ze se u vas blyska na lepsi casy! Tak napis brzy vic!!!

Prazsky srazik - tak se chystame, ale mame maly problem. Vypada to, ze Anie ma 6. nemoc a tak nevim, jak moc je to ve fazi, kdyz uz jsou pupinky videt, prenosne a tudiz nebezpecne pro vase drobecky. Mne jednou Dr rikala, ze kdyz uz jsou pupinky venku, tak je to OK, ale jesli byste mel nekdo pocit, ze bychom vas ohrozovaly, tak pisnete a my zustaneme doma. Ale jinak prijdeme, jo? :-)

Sestou nemoc ma Anie uz podruhe a zase bez teplot. Nejdriv jsem si rikala, ze ma zase jen potnicky, nebo ze ji neco stiplo - kdyz to mela i na nozkach a lezla v trave. Ale dnes rano ji najednou hrozne zcervenala buchticka, ma to opruzeny a rudy jak pavian a to me trklo. To mela I poprve… Tak to je pro me poznavaci znameni. Ma to taky nekdo jako priznak 6. nemoci??? Jinak takhle opruzenou buchticku Anie nikdy nemela, kdyz nebyla nemocna…!!!!

Gabiko - napisu ti mail…

Tak tot od nas vse. Mejte se zatim super

Hromix a Anie, 11m a 4d

 
Anonymní  07.08.05 21:07

Hromix,

co znamena buchticka?

Eva

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 07.08.05 21:19

Tak u nas rikame pipince, neboli hambulce :-)

H.

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 07.08.05 21:26

Ahoj,
to koukám, že se Šestá nemoc dá chytnout i víckrát.My jsme jí měly v deseti měsících a já myslela, že už od ní bude pokoj nadobro.Tři dni měla Veru vysoké horečky, vůbec nešly srazit ani Paralenem ani Ibuprofenem.A pak vyrážka nejdřív trochu kolem krku a na bříšku.Tak jsem opět šla k naší dětské MUDr., k té horečce se před pár dny vyjádřila na nějakou virozu, že je malá oslabená, neboť se jí prořezávaly tři zoubky. Pak tedy řekla, že to vypadá na Šestou nemoc, ale neví to určitě, že je ta vyrážka slabá, ale že může ještě vyskákat, tak ať se neleknu.A taky že se stalo, hlavně na té prdelce, ta byla nejvíc pupínkatá, asi z toho, že je zapařená pod plenkou.Ale jak to přišlo, tak to odešlo a byl klid.Akorát jsme dostaly železo kvůli chudokrevnosti, ale to proto, že Verča byla v té době asi třikrát v krátých intervalech za sebou nemocná, tak jí MUDr. kontrolovala pro jistotu krevní obraz.Železo kapame ještě teď , ale tento týden půjdeme na kontrolu krve, tak to snad už bude dobré.

Pro maminky dětí kolem 8 kg - to pro mě bylo nejhorší období, Verča byla hubená, chudokrevná a často nemocná.Navíc po těch nemocech k jídlu chuť žádná.Já si to neuvěřitelně vyčítala.Přis­tupovala jsem ke krmení už s tím, že toho sní zase málo.To byla chyba, teď už to vím, stejně jako to, že těch 8 kg není žádná katastrofa.Tento týden jí nechám na kontrole zvážit, protože si myslím, že pěkně přibrala.Když stojí nahatá ve vaně, má pěkné pupíno.

Jinak teď se naučila pěkně rychle běhat, což s sebou přináší ostřejší pády.Zkoušela jsem nočník, když jsem viděla, že tlačí.Ale vždycky jsem jí to nějak tím posazením přerušila, tak zatím nic.Chvilku ještě počkáme, než začne oficiální nácvik.

Mějte se krásně

Bodlinka a Veru 13m

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 08.08.05 15:29

Ja som tiež ešte donedávna bola presvedčená, že prekonaná šiesta nemoc (roseola) zabezpečí celoživotnú imunitu. Ono by to väčšinou malo tak byť.

Lenže v denníčku, do ktorého chodí moja sestra, sa stal práve taký prípad, že jedno dieťa ju dostalo druhý krát - zisťovali to priamo z krvi. Vraj si nevytvorilo pri prvom raze dostatok protilátok.

Inak ale čo viem ja, tak väčšina detí to fakt dostane len raz, podobne ako napr. kiahne (neštovice) - tie sa v zriedkavých prípadoch vraj tiež dajú dostať dvakrát.

Taktiež som nevedela to, čo písala Lucije, že vyrážka môže putovať po tele od hlavy cez trup po končatiny. A vraj to môže trvať aj niekoľko dní.

HROMIX - naša malá to mala tiež iba v plienkovej oblasti, vyzerala ako zaparená (opruzená), lenže sa to objavilo zničoho nič na veľkej ploche a po pár hodinách to zmizlo. U nej ale predchádzali dva dni vysokých teplôt. Vyzeralo to tak, ako je odfotené na tejto stránke: http://dermatlas.med.jhmi.edu/…xDisplay.cfm?…

Ozaj, Anie mala aj minule aj teraz teplotu?

Rozeta

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »