Letní miminka č.61 OBJÍMÁNÍ ANEB NĚKDO MI VYMĚNIL DÍTĚ

Rodičovství

Ahoj maminky a batolátka. Uplynuly 3 měsíce od doby, co jsem se poprvé nakontaktovala na objímací paní a co jsme začali metodu pevného objetí praktikovat. A věřte mi nebo ne, dějí se u nás zázraky!!!

Pro ty kdo nevědí nebo si nepamatují stručně zopakuji některá fakta o nás. Šimonek byl ve svých 13 měsících dítě které spalo přes den třeba jen 8-12 minut nebo vůbec a v noci jen asi 8-9 hod i méně. Od svého pobytu v nemocnici (v 10m) byl dost agresivní. Pokousal kdejaké dítě v okolí a já sama jsem měla od něj mnoho modřin a i místa s vykousnutou kůží, čemuž se nedalo předem zabránit, protože to dělal velmi nenápadně jakože se tulí a pak rafnul. Největší naše potíž byla ovšem ve velkých záchvatech vzteku, které se stupňovaly a prodlužovaly. Nejdelší trvaly bez pár minut 2 hodiny, kdy byl po celou tu dobu vzteky bez sebe. Bylo to těžké pro nás pro všechny i když manžela to trochu míjelo, protože se Šimonkem netrávil tolik času a navíc se už pak bál ho sám hlídat, když bych někam odešla. Chtěla jsem Šimonkovi i nám nějak pomoci, ale z toho, co jsem zkoušela nic moc nezabíralo. Potřebovali jsme něco, co bude fungovat spolehlivě, dlouhodobě a jistě. Tak jsme zkusili metodu pevného objetí a mám pocit, že mi někdo vyměnil dítě!!! (Jejda, to zní skoro jako reklama…)

  • Šimonek spí přes den asi 1-1,5hod. a v noci 11-13 hod, což jsou časy, které neprospal ani jako malinké miminko.
  • nemám na těle žádnou modřinu ani kousanec, manžel taky ne, s dětma se teď moc nevídá, ale řekla bych, že by to už taky nebyl problém.
  • už ani nevím, kolik je to přesně týdnů, co měl naposledy velký záchvat vzteku (tím myslím delší než 30 minut).
  • cítím z něj takovou zvláštní pohodu a jistotu, kterou dříve nevyzařoval.
  • je mi daleko otevřenější- nevím, jestli to, co mám na mysli, se v tomto věku dá otevřeností nazvat, ale jiný výstižný výraz mě nenapadá.
  • ví, co smí a docela už chápe hranice a je tak spokojenější.
  • to, že nemá Šimonek záchvaty neznamená, že by se už vůbec nevztekal!!! Vzteká se a často, ale je to taková ta běžná zdravá vztekanda. Když jen něčím mrskne, tak ho nechávám, ale když se válí po zemi, tak ho zvednu, obejmu a on po pár minutách v klidu pokračuje ve hře.
  • využíváme pevné objetí i při takových situacích jako jsou odběry atd.
  • vydrží sedět v jídelní židličce déle než 10 vteřin, ví, že se jí jen v židličce a že mimo ni jídlo nedostane, v kočárku už taky nezažíváme takové řvoucí scény a předevčírem vydržel dokonce v šátku celé 3 hodiny!!!

Ještě bych se chtěla zmínit o objetí v praxi.
Kdo jste četli od Prekopové Malého tyrana, tak se vám možná dostalo nových informací, ale jak už jste některé psaly, tak je tato kniha dost těžce srozumitelně napsaná. Co o této knize říká sama autorka si můžete přečíst na této adrese-

www.rodinaonline.cz/…ov%C3%A1.htm (jinak to sem dát neumím)

Já jsem po jeho prvním přečtení byla taky trošku dezorientovaná , ale teď jsem si od stejné autorky přečetla knihu „Když dítě nechce spát" a musím říct, že je to nebe a dudy.
Ve velmi lehce stravitelné formě je tam podán i princip na jakém pevné objetí funguje. Například i to, že to není o zlomení dítěte, jak si někteří lidé s málo informacemi myslí (já dřív taky, když jsem měla jen málo informací). Je tam teda pár drobností, které jsem taky moc nepochopila, ale musím k tomu říct, že pokud se tím člověk začne zabývat hlouběji, tak to pak najednou do sebe začne všechno, i to nepochopitelné, zapadat.

Znovu musím připomenout i toto- objímací paní dporučuje, aby se každý, kdo chce tuto metodu ve své rodině používat spojil s vycvičeným terapeutem. Kontakty na některé mám nebo se vám můžu pokusit získat.

Tady bych se taky ještě chtěla zmínit o tom, proč se může stát, že ikdyž metodu zkusíte, tak nezafunguje.

Toto je chyba, kterou jsem i já dříve než jsem se spojila s objímací paní dělala- ukončení objímání dřív, než je ukončený CELÝ proces pevného objetí. U každého dítěte je doba po kterou je nutné objímat jiná. Já jsem objímala někdy hodinu, ale většinou déle a to i bez pár minut 2 hodiny v kuse každý den po dobu několika týdnů. Některé dny i 2-3× za den. A protože jsem si tím prošla, vím, že je to pro rodiče velmi těžké to v takovémto tempu vydržet. Je to těžké psychicky, ale i fyzicky to vztekající se dítě udržet. Mně pomáhalo vědomí, že jestli teď povolím a pustím ho, tak mu velmi ublížím, protože to bude znamenat, že v mém náručí nemůže nalézt ani bezpečí ani jistotu, které každé dítě tolik potřebuje. A tím jsem si naprosto jistá. Navíc správně provedeným objímáním se po čase délka objímání zkracuje. My už teď objímáme většinou tak do 20-30 minut.

Pevné objetí se stalo částí našeho životního stylu. Nějaké výše popsané ůspěchy už máme, ale i tak na sobě pracujeme dál.

A na závěr si dovolím použít jako argument pro objímání slova jedné psycholožky. Když se s partnerem pohádáte a třeba mu i řeknete, ať jde od vás pryč, netoužíte v tu chvíli spíše po tom, aby vás objal a řekl, jak vás má rád?.........­.............­.............­..........

V některých minulých deníčcích jste některé o Prekopové psaly. Zkusím si vaše komentáře zpětně vyhledat a ráda bych vám k tomu, co jste psaly něco napsala. Pokud bych to už nenašla, klidně mi to napište znovu.

Hezký týden přejí

CIBULKA+ ŠIMONEK 16m


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.12.05 14:19

Ahojte dievcata,

takze sme prvi??? Cakame akurat tatika, lebo ide zo sluzobky, aj s kolegom a mam pre nich obed, dorobili sme akurat medove rezy a ideme piect medovnicky, takze mame taku sladku sobotu.

Vsetkych pozdravujeme a vecer tuknem, mame tu uz poriadnu nadielku snehu

Miska, Kiko a Robko

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 10.12.05 14:45

Ahoj.
V deníčku jsem psala, že je to 3 měsíce, co jsme navštívili objímací paní, ale v kontaktu jsme byli o něco dřív. Dodávám to proto, že jsem trošku puntičkář… však mě znáte. A taky je tam překlep- neobjímáme při odběrech, ale po odběrech.

Děkuji všem, co jste mi psaly na téma nosních mandlí. Hlavně jsem ráda, že se ozvala PETIT, protože ví, ke komu chodíme a má info z první ruky. I když je pravděpodobnost, že mandlička zase doroste, tak to asi podstoupíme. Teoreticky by snad měla mezi 5-7 rokem sama zmenšit, ale do té doby je to spousta času a ty všechny ATB, která by nás čekala a kdoví co ještě…

HROMIX- nejsi náročná. A nebo že bych byla já taky? To, co jsi popsala opravdu není prostředí pro takhle malé děti. Já bych byla taky vytočená!

PETIT- díky za info. Já jsem se toho Dr. ptala, jak se na nechození Šimonka do kolektivu dívá on a řekl, že když zrovna není nemocnej nebo těsně po nemoci, tak ať klidně chodí i mezi děti. Tak jsem chtěla zkusit přijít na srazík, ale Šimonek má zase ty průdušky a teploty. Takže zatím nedojdeme, ale časem bych ty mandličky s tebou ráda ještě probrala. Díky.

ANKA- jakou magnetickou tabulku máte? Tu s kolečkama nebo nějakou s tužkou nebo jakou? Stromeček letos budeme mít taky bez baněk. Už loni jsme měli jen slámové ozdoby. Letos k nim přidám dětské peníčky (varianta Zuzaniných perníčků) a sušené pomeranče. Stromek máme kam i na co zavěsit, ale ještě nejsem rozhodnutá, jestli to nakonec uděláme.

ANY- s kočárkem je to u nás tak, že vozíme, když potřebuju a ťapeme, když je čas a nejsme dál než 1 zastávku od domu. O tom kdy se veze a kdy ťape rouhoduju já. Řev neřev.

KAČICA- to jsme musely stát na jiném místě než vy v ten čtvrtek. My jsme stáli u té rybí restaurace jak je telefoní budka. A stáli jsme tam přesně od 9.30. No, nic snad příště. Představ si, že jsem ten den měla nadomlouváno několik schůzek a ani v jenom případě se mi s druhou stranou nepodařilo setkat. Večer jsem byla pěkně hin. Jo a s tou zubařkou jsem to spletla . V tu středu jsem byla objednaná já a Šimonek jde až 12. Holt vykojenice, no.

REA- no, Šimonkův jídelníček taky není z hlediska různosti jídel nejpestřejší, ale z hlediska nutričního je, takže já si zrovna s tímhle hlavu nelámu. Navíc děti nemají tu potřebu nutně mít každé jídlo jiné. O zpestřování jídelníčku bonbonama se zmiňovat asi ani nemusím, co si o tom myslím, že? Jo a ovoce teda nevážím, ale dělá to tak 3-5 kusů za den.

No, snad je to všechno.
Mějte se hezky.

CIBULKA

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 10.12.05 15:52

Ahoj vsichni,

po dlouhe dobe se zase ozyvam. Jak jste mozna vycetli v diskuzich, vracim se pomalu zpatky do prace a casu se nedostava. Tento tyden jsem pracovala kazdy den, 7 hodin denne a reknu vam, po tech temer dvou letech to bylo „dost husty“. Skocila jsem do toho chte nechte, puvodni plan byl se vratit od Noveho roku na 4 hodiny denne, s tim ze pred Vanoci prijdu na par dni na zauceni. Jenze holka, ktera tam byla, se hodila marod (a zrejme uz se nehodla vratit) a protoze k 31.12 konci, nemeli nikoho misto ni a tak jsem sla do toho. Dokazete si to predstavit - nikdo mi nic neukazal, nevysvetlil, ona nebrala telefon… no des. Pristi tyden tam jeste pujdu 2 dny, ale pak zustanu doma (vyprsi mych 5 dnu v jeslich a hlidani neni). Od Noveho roku mame zajisteno hlidani na 4 hodiny denne u znamych a nastoupi dalsi clovek, tak pak to snad bude vic v pohode.

Letem svetem jsem procetla predesly denicek a vidim, ze HROMIX cekaji velke zmeny - tak at to vyjde a rozhodnes se spravne. Muzu se zeptat, co je to za praci? A je to pro stejneho zametsnavatele jako pred materskou?

Jeste vam musim rict, ze vztah tchanovcu k Lucce se rapidne zmenil a to k lepsimu! Zacalo to tim, ze jsem jim nabidla, at si ji pravidelne berou kazdou druhou nedeli na odpoledne (predtim jsem vzdycky cekala, jestli se nabidnou a vetsinou to nedopadlo anebo mi udelali prepadovku), ted uz si ji berou kazdy tyden a minuly tyden tam i spala! Takze lina huba - hole nestesti. Naopak v tomto smeru me zklamal muj tata - je uz hodne dlouho nezamestnany a kdyz jsme mu nabizeli, aby hlidal Lucku (za penize) a odpoledne si privydelaval na stavbe a bydlel u nas, tak nechtel. Asi mu to takhle vyhovuje, s davkama zivotniho minima… no uz se nebudu rozcilovat. Nastesti jsme nasli hlidani jinde.

Vcera se kamaradce narodil Adamek, 3 tydny pred terminem, ma 2,5 kg a zitra se na nej asi pojedu podivat, ja se tak tesim!

Martoch a Lucinka, 15 mesicu

 
hepka
Povídálka 28 příspěvků 10.12.05 19:26

Ahoj holky,

uz jsem se dlouho neozvala, ale cist se snazim! Jinak ve stredu bych prisla na prazsky sraz, prijdete nekdo? A kam?

Nejaktualnejsi veci u nas je, ze jsem 1.12. Agatku naposledy nakojila… Uz na konci srpna jsem prestala kojit v noci, postupne jsem kojila uz jen rano a ted uz si chci odpocinout, nez prijde dalsi mimco. Agatka to ani nezaregistrovala, ze nedostala prso.
Ucime ji spat samotnou v postylce, prospi celou noc, jen pri usinani se nam porad nedari netravit u ni mene nez pul hodiny. Ale snad se to podda.
Taky jsme zavedli pravidelne uterky, kdy manzel prijde z prace, ja mu predam dite a odchazim, a kdyz prijdu, uz Agatka spi. To je krasa!
Mejte se dobre a ve stredu se na vas tesim, pokud nekdo dorazite.

Zdravi hepka + Agatka

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 10.12.05 22:43

Ahojte holky,
tak jsme dneska skoro cely den pekla a varila a jsem uplne hotova. Risa odsvistel na nejaky koncert, tak mam chvili klid. Pustila jsem si na videu Italstinu pro zacatecniky a krasne si pri tom zabulela :-)
Taky jsem dneska nazdobili stromek, jedeme ve ctvrtek na hory, tak aby si ho Betka uzila. Mame v kvetinaci a ozdobeny koleckama pomerancu a svicky. Betka pomahala Risovi zdobit a a docela se ji to libilo.
Bohuzel ted uz asi mesic mame obdobi vstavani v 5 rano (chapu, ze po Daneckovi a Simonkovi nekdo musel prevzit stafetu, ale jsem dost hotova). Navic dneska usnula uz pred 7, tak jsem zvedava, kdy zitra uslysim „co to je“ ? Ona to rika jako prvni slova, kdyz se vzbudi :-)

CIBULKA - no me bylo jasne, ze podle te knizky proste objimat nemuzu, spis jsem cerpala z tveho denicku, ale nejak jsem vnitrne citila, ze Betka to oprvadu nechce, ona naprosto neni tulici typ. Jsem rada, ze vam to tak pomohlo a doufam, ze se pres vanoce uzdravite a dorazite na srazik.
Zubarce se v patek podarilo podiovat Betce do pusy, coz jsem ani nedoufala, ale je to profik, tak to zvladla :-) Sice povidala, ze Betce mozna nevyrostou dolni dvojky, ale ja myslim, ze rposte jen vyrostou pozdeji jako vsechny ostatni zuby, no uvidime. Me napadlo, ze mate prijmeni od B, a proto mate jit driv, ale jak jsem si cetla, nebylo to tak :-)
Jeste by me zajimalo, jak jsi upravila ty Zuzciny pernicky, jak uz jsem psala, me se vzhledove moc nepovedly, ale Betce chutnaji.
Jo a ted si vubec neuvedomuju, kde je u rybi restaurace budka, takze to jsme asi fakt byly jinde :-( No priste to snad vyjde.

MARTOCH - to si teda dovedu predstavit, jakej to musel byt nastup :-(
S tema tchanovcema je to super, tak doufam, ze budes psat casteji. Treba z prace :-)

BABY kde jste kdo???? Zuzana, Karolinka, Schamka, Rozeta, ted jsem si vzpomnela i na Dajku a ostatni, pisnete aspon kousicek.

Mejte se krasne
Kacica + Betynka vstavacka

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 11.12.05 10:44

Ahojky.

Cibulko - denicek vyznel opravdu moc pozitivne a jsem rada i za vas, ze se mate lip!!!

Me novinky - nikam nejedu. Uprimne jsem z toho trochu zklamana, ale ztroskotalo to na tom, ze jsem nebya ochotna ustoupit z „pevne pracovni doby“ - kvuli Anie. Ale jelikoz se ta prace na Ukrajine bude teprv rozjizdet, bude to chtit asi vetsi nasazeni (coz chapu, ale Anie bych kvuli praci neobetovala… nebo jen do urcitych mezi…). Takze tak… Jinak to bylo do banky, nabidka od jineho zamestnavatele, fakt nic jineho uz nestalo v ceste a jela jsem…

Anie se dnes v noci zase budila, samozrejme plati „nedas prso, budu rvat“ a tak zase pul hodiny v kuse budila sousedy, dalsi 3 hodiny se budila po pul hodinach a vzlykala az z toho zase usnula… Pripadam si jako spatna matka a opet se ptam sama sebe, proc to vlastne delam, proc ji v noci nekojim kdykoli si rekne. Opet hledam argumenty pro a proti, no zase v tom litam… Jedno kojeni v noci zvladam, ale vic ne… myslim, ze Anie bude prso milovat az do puberty… pres den si stale zada prso vic, nez bych si prala, da se rict, ze ji ho tak 4krat denne odepru (a k tomu tak 5krat pres den kojim), no nevim si se sebou a s Anie rady… ALe mozna ma ted ANie zase jen sve obdob, kdy nejak vic place, je narocna na mou pozornost, snad bude zase lip…

No, tak to byly jen novinky od nas, ted uz mi ANie rve zase bradavku - signal, ze touzi po me pozornosti (kdyz ji nechci dat aspon prso…)

A tak vic pozdeji..

Pa

Hromix a Anie

 
Gabika  12.12.05 07:47

Ahoj mamky a detičky,

Radko mi robí stále radosť, akurát sa dosť pýta na ruky, čo už tak úplne nezvládam, už ma dosť bolí chrbát… Včera ráno som ale zistila, že možno chce akurát vidieť, čo robím, a tak, keď sa pýtal na ruky, keď som chcela umývať riad, tak som mu len prisunula k drezu stoličku, on si na ňu vyliezol a umývanie riadu si poriadne užil ;-) Bol síce trochu mokrý, ale nadšený, a keď som zastavila vodu, že už máme hotovo, skoro sa rozplakal od sklamania, že už je koniec. :-) Tak som sa mu snažila vysvetliť, že budeme umývať, až keď budeme mať zase špinavý riad. Potom sme pri raňajkách zašpinili dva taniere, na čo Radko vyhlásil: špinavé! a už si sunul k drezu stoličku :-)

Cibulka - denníček je úplne skvelý, som rada, že vám to tak krásne pomohlo.

Hromix- to je škoda, že nikam nejdete, určite by to bola pre teba skvelá skúsenosť! Je ale super, že máš ujasnené, čo je pre teba doležitejšie a že sa toho dokážeš držať! A nepovoliť! ;-) Tak sa aspoň budeme vídať v Prahe. Bývať budeme na tom istom metre ako ty, akurát o pár ulíc ďalej. Ozaj, nie je tam niekde blízko nejaký dobrý gynekológ? Smola akurát je, že sa budeme sťahovať pravdepodobne najskor v piatok, pretože v tom "našom” byte je rodina, ktorá kúpila byt, a ešte čakajú na zápis do katastru (ten vlastne prebehol v piatok), ešte musia nejak doplatiť za ten nový byt peniaze a až potom dostanú kľúče a budú sa sťahovať. :-((((( Ach jaj, a ja som sa na stretko tak tešila!!!!

Kačica- ja na Radko hovorím slovensky, manžel a babička česky, z čoho ale vyplýva, že väčšinou počuje slovenčinu, takže hovorí prevažne slovenské slovíčka. Ale na niektoré veci pozná slovenský aj český výraz, ako napr.: vláčik - mašinka, ide - jede, piesok - písek, svieti - svítí, počujem - slyším, a spústu ďalších. Som z toho dosť prekvapená, ako ľahko sa tie slová (a hlavne významy) učí.

Hepka- teraz neviem, či som niečo neprehliadla, ty si tiež tehu? :-)

Schamka - poslala som ti SZ.

Pražský zrazík - ako som už písala, my sa tentokrát ešte nazúčastníme, v januári už ale určite prídeme…

Marťoch - je super, že sa to s tchánovcami tak zlepšilo, a v práci prajem veľa úspechov, hlavne nech sa to tam ukľudní… ;-)

Tak snáď som nič nezabudla, majte sa krásne.

Gabika 27tt a Radko 17,5m

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 12.12.05 07:51

Ahoj všichni!
Tak se zase jednou po dlouhé době hlásím. Přiznám se, že jsem nestíhala číst, natož psát.
V červenci jsem šla na tu operaci s rukama (moná si ještě vzpomenete jak jsem to řešila). Měla jsem sádry na obou rukou a spoléhala na babičky. Počítač a vůbec všechno zakázáno!

Na konci října jsem si KONEČNĚ mohla pochovat Vašíka a začala být soběstačná , jenže jsme zakládali s.r.o., rozjížděli velkoobchod, začali dovážet termoprádlo BRYNJE z Norska a chystala jsem nový e-shop. Kdyžtak k nám mrkněte na www.vf-outdoor.cz, že jsem se opravdu neválela a mám za sebou kus práce.
Práce je teda furt dost až moc, ale fakt už musím zpomalit, alespoň teď přes vánoce.
Ať žije mat. dovolená!

Jinak Vašík je opravdu zlaté dítě. Stále si docela drží tu svou klidnou povahu. Zvládnul v poho i tu krizovku kolem mé operace. Jako kdyby věděl, že musí být fajn.
Rád se vyspí, chodí na nočník (na 99% si říká na velkou a 50% stíháme čurání) jen s jídlem trochu bojujem. Né, že by nejedl, ale nejde to prostě bez neustálého šťourání něčeho. To něco musí být neustále nové a maximálně zajímavé. Jinak tu pusu prostě neotevře. Pak to různě vyhazuje ze židličky a dožaduje se, abych to pořád zvedala opět zase výměnou za otvírání pusy. Abych se přiznala už mě to přestává bavit.

Doufám, že se ozvu častěji a nebude to jednou za půl roku.
Včera jsem po dlouhé době nakukovala a to, že se Kačica ptala, kde jsme, mě nakoplo, abych napsala. Dokonce jsem zvažovala jestli si vůbec ještě vzpomenete kdo jsem.

Tak zatím

všechny zdraví
Dajka a Vašíček

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 12.12.05 13:31

ahoj holky,
predem

Dajka-no jasne,ze si te pamatujem!!!vitej zpet,obcas mi tak hlavou blesklo,jestli uz ty ruce mas v poratku.takze o.k.,gratuluju a tesim se opet na ftipne komentare:)))

Cibulka-a Simonek-gratuluji vam,jak jste to zvladli a pokrocili jste,Simonek je chlapik:) Kdyz jsme meli jeden zachvat,chtela jsem ti pak hned psat:)) nejsme na tom jako vy,byl „jen“hodinu,ale musim rict,ze kdyz jsem Sebinka propustila a on se bezel hrat a jako vzdy byl po takovem vzteku a uklidneni v naruci docela dlouho moc hodny,ja se uplne klepala a byla vycucana.tehdy se u me nedostavil ten pocit hrdosti,ale uplneho vycerpani,tak jsem si rikala,ze asi nejsem normalni a musim se te zeptat,jestli to nekdy znas z objimani taky.jenze pak zas nevysel cas,ja na to zapomnela.Musim rict,ze nam ted zachvaty taky ustali,jen normal vztekanda.Taky jsem se chtela ptat na tu fazi,kdy se propousti,ale uz je mi odpovezeno.protoze mezi uplnym koncem jsou tak dva predkonce.Kdyz se sklidnil prvne a ja ho nepustila a on zacal zurit za chvili znovu,nadavala jsem si,ze zacal zurit kvuli me..ale ne.No kazdopadne,ted mame velice hodne obdobi…TUK TUK TUK.

to jsem vam chtela rict,jak jsem velice chtela psat,at mi drzite pesti(haha,to je veta:) ze jdeme v pondeli na kontrolu na kardio.Tak jsem to nezvladla,a uz jsme se z kontroli vratili a bez drzeni pesti,to dopadlo dobre:) Maly byl zlaty,nechal si na sebe pripnout kde co,i zasvorkovane nohy ruky nevadili,hlavne kdyz vedle neho jely ty krivky a cary na PC jeho srdicka.:)) je to technik a miluje doktory:) V cekarne byl taky naramne spokojeny.Jen ja byla nespokojena s pani dr.,ktera byva moc hodna,prijemna,jen­ze dnes mela „blby den“nic mi nerikala sama,nechtela komunikovat,merit vazit…musela jsem to z ni tahat jak s chlupate deky,jen sestricka byla opet moc mila.
Dopredu jsem se stresovala,ze bude muset zas maly lezet na zadech a to by byl rev jak tur a asi by zadne hodnoty nenamerili,ale v poho,mohl normalne sedet,takze jeste dostal pochvalu jak je preukrutne hodne dite:))

Odpol dojde kamos,doveze mi tiskarnu a papiry a budu tisknout kalendare na vanoce,no musim to dodelat,mam na to hodinu:)
Vcera jsem taky gruntovala(no vy jiste uz vse mate:)),maly byl prvne na vetsim hlidani u me mamky,dopoledne jsem ho tam zavezla,jela koupit darky,vratila se na obed,ulozila maleho,jela domu,uklizela,vra­tila se pro maleho.Protoze s nim se to fakt neda a tatu jsme meli i v nedeli v praci,zadna novinka,jenze,kdy s tim prckem neco pak udelat,ze..

Jeste jsem se vas chtela zeptat,kdyz musite k dr.(se sebou)a nemate hlidani,jak to delate?berete sebou?myslim tim gynda,zubar…na prohlidky se objednavam mesic dopredu,takze to se nejak hlidani splasi(teda mam ted znacny skluz://)ale asi prece jen budu muset na gyndu,jelikoz to nebude prevence,objedna me hned a na volny termin,zadne hlidani mi nehrozi,jak to udelat?/pripadam si jak prvnak,ze nevim,jak jit k dr.ale ja fakt nevim,zda je vhodne,si ho vzit sebou..)pac manzel vcudu,mamka pracuje mimo mesto,taktez tchyne,tchan(ktere bych i tak nerada obtezovala),ale bydli mimo,kamosku co mam na materske ti jsou v karantene,druha stavi dum mimo mesto a treti prave porodila…

Hromix-doufam,ze dostatenes dobrou pracovni nabidku i u nas!

Reo-diky moc za minule,pomohla jsi mi.

Tak.Jdu to dat trochu do kupy.Musim rict,ze tento rok nemam z Vanoc prvne strachy,to je moc dobre(ale tak nejak cekam,kdy to prijde:))ale zatim nic)Jsem vice mene v poho a to uz neznam dost vanoc.Prece jen jsem si minuly rok rikala,ze uz zacnu mit snad vanoce rada,kdyz uvidim,jak ty deti je milujou a jak muzou byt krasne.Ovsem i ted uz chodi spoustu slozenek na charitu,takze i tak mi to prijde lito.(=ja bych na vanoce vzdy do naseho bytu nacpala vsechny opustene lidi a tak,prijde mi,ze je dost lidi stastnych,ale jeste vice z toho stesti nestastnych,zvlas­t,kdyz zustali sami..)no nebudem to rozvadet,letim ma­kat.

papa

Any a Sebastianek uz 16mesicni:)

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 12.12.05 22:42

Ahoooj!!!
My uz mame stromcek! ;o))))))))))) Chichichi.
Cibulka, som rada, ze uz je so Simonkom lepsie. Nech tento trend pokracuje! ;o)
Hromix, skoda, ze to nevyslo, ale mozno pride este lepsia ponuka! ;o) Pusu Anicke ;o)
Dajka - tak nech biznis super slape! Web kuknem ;o)
Idem ulozit Culibrka. Paaaaaa!
schamka a Danidlo

 
Zagy1
Kecalka 139 příspěvků 12.12.05 23:08

Ahoj holky,

máme návštěvu, tak jen v rychlosti. Co ten PRAŽSKÝ SRAZÍK? Zaregistrovala jsem, že se chystá dorazit poměrně dost lidí, tak jen kam tedy? Ty Butovice vypadají dobře…

Veronika a Anežka (15,5měsíce)

 
Evucha
Kecalka 288 příspěvků 12.12.05 23:55

Ahoj holky,

zase jsme se dlouho neozvali, neni pro to omluvy… Ja vim…

Mame se vcelku dobre, ted uz me pomalu zacina chytat vanocni nalada (no ja vim, ze uz je docela pozde) a mirne se mi zacina svirat zaludek, protoze jeste nemam nic nachystano, darky taky skoro zadne a kdyz si predstavim, jak blizko uz to je… Ale co, svet se nezbori, kdyz nebude vse dokonale…

Matylda je stale stejny - neji, hodne se koji, i v noci - ale s tim ted bojujeme, ale jen mirne, v jednopokojovem byte se toho moc nenabojuje :-(. Je to porad prcek, odhadem bych rekla, ze ma tak okolo deviti kilo, spis neco malo pod.. Ale zivej a mrstnej je az moc. A taky si hrozne dovoluje i na vetsi deti - klidne se s nima serve o hracku…

Nemam nejak inspiraci, co vam napsat, tak pristoupim k tomu hlavnimu, co me primelo se ozvat:

DAJKO - prosim te, koukala jsem na vas obchod a uz dlouho brachovi slibuju navleky - i bych si u vas vybrala, jen se chci zeptat, jestli je realne, ze by mi dosly jeste do vanoc - tedy do pristiho patku? No, nejlip jeste driv, do uterka, stredy… Ze bys treba „ze znamosti“ mou objednavku popohnala :-)))) Co myslis?

Holky, mejte se krasne, snad na me prijde spisovatelske strevo a budu ted prispivat casteji, ale slibit to teda nemuzu :-)

Ahooooj,

Evucha a Matylda

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 13.12.05 08:56

Ahoj.
Vcera jsem psala komentar s reakcemi na vase prispevky - samozrejme mi PC protestoval a ja uz nemam silu to zase cele vypisovat…
Tak jen strucne k novym komentarum…

PRAZSKY SRAZIK - ten detsky koutek je placeny (cca 40Kc na 2 hodiny). Ale jinak se tam daji i krmit deti, ohrev v mikrovlnce, koupelnicka se zachudkem pro deti,… TAKZE, je NEKDO PROTI??? Jinak si tedy troufam navrhnout - SEJDEME SE VE STREDU TAM!!! Ja opet dorazim malinko pozdeji, ale dorazim!!! Je to v prvnim patre Galerie Nove Butovice. Je tam spousta hracek, deti se nudit nebudou!!!! Akorat kocarky se usi nechat pred koutkem - ale nikdy jsme tam nemely problem (obsluha na ne vidi a nejsou primo v ceste kolemjdoucich - ale ja kocar brat nebudu, pojedu autem)

biko - je supeeer ze budes taky na Luzinach!!! Tak jak se zabydlite, hned dej vedet!!!

Evucho - no, konecne pisete!!! Tak se zkus premoci a psat casteji!!! :-)

Vic nestiham. Za chvili mame posledni plavani a tak jdu chystat veci.

Zatim pa

Hromix a Anie

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 13.12.05 08:57

Gabiko - promin, zprznila jsem ti jmeno, ta „biko“ jsi ty!!! :-)

H.

 
Berenika
Kecalka 130 příspěvků 13.12.05 13:45

Ahoj,

Luky právě usnul venku v kočárku, tak jsem ho nechala na zahradě a rychle nakukuju než půjdu umýt okna v obýváku, abych tam konečně mohla udělat vánoční výzdobu.

Tak jenom rychle k PRAŽSKÉMU SRAZÍKU: my dorazíme určitě, ale asi taky o chvilku později. Uvidím, kdy se Luky vzbudí. Vstává mezi 8 a 9. hod a pak než se nadlábne, oblíkne a vůbec tak okolo, tak to nějakou dobu potrvá.

Berenika a Luky (za 6d 16m)

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 13.12.05 14:44

EVUCHA - poslala jsem ti soukomou zprávu, tak na to jukni. DAJKA

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 13.12.05 14:45

Ahoj hoky,
tak mam napeceno, ale chyta me jeste chut neco uklohnit, no uvidim. Jedine, co jsem zatim zkazila, byly darky pro brbenske prcky, uz jsem mela ovocne bonbonky skoro hotove a pak jsem si rikala, ze je jeste trosku ususim, no a pak jsem je cele cerne vyhodila :-(
Dneska jsem chtela jit cvicit a kdyz jsem tak dorazila, zjistila jsem, ze se necvici :-( tak jsem misto toho utratila asi 600 za blbosti na vanocnich trzich.
Bohuzel moje vytery byly na rozdil od Betcinych uplne v neporadku, mam meningokoka, stafylokoka a jeste nejakej fujtajbl, kterej si nepamatuju, takze jsem dneska nafasovala penicilin a pamycon :-( a pojedu s tim na hory :-((( no co se da delat, hlavne, ze je v poradku Betka.

ANY - ja vanocni uklid nedelam :-) a nijak me to nevadi a na gynde jsem byla i s Betkou a kdyz jsem byla „na koze“, tak mi Betka lezela na brichu, protoze proste k sestricce nechtela, ale to ej asi extrem, snad bys mohla jit s nim a sestricka by ho mohla pohlidat.

HROMIX - to me mrzi, ale to by fakt bylo strasne prace, kdyz se neco rozjizdi, tak to je dost narocne, treba prijde nejaka na bidka z Parize nebo new Yorku :-)

DAJKA - to je fajn, ze ses ozvala, casto na tebe myslim, mam totiz pocit, ze mam to stejne a porad se branim jit s tim k Dr. :-( No hlavne, ze uz jsi v poradku

GABIKA - ony jsou ty deti strasne sikovne, ta mam uz ted s cizima jazykama asi utrum, do hlavy mi to proste neleze

Mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
Rea
Stálice 99 příspěvků 14.12.05 11:03

Ahojky,

u nás je to jak v lazaretu, od konce minulýho týdne bylo nějak divně mě, ale pořád jsem to přcházela a neřešila, jenže v pondělí už jsem měla pěknou horečku. Naštěstí přišla v poledne tchyně, vzala si Tomáška a večer ho odvezli k nim. Původně jsem ho tam chtěla nechat až do dneška, ale včera večer měl už taky horečku, tak ho radši přivezli.
Ráno měl jen 37, ale celý dopoledne prokňučel a teď spí, tak to evidentně není dobrý. Uvidíme.
Manžel už měl taky hlášky, že mu je divně, žřejmě se prostřídáme.

Cibulka- u vás se fakt děou zázraky:), je to skvělý,když to tak zafungovalo. pořád mi nějak nelezl do hlavy ten princip, ale docela mi to osvětlil, ten argument s partnerem.

Úklid se u nás taky nekoná, sice by byl potřeba, ale jsou důležitější věci.

Na gyndě jsem byla s Tomíkem několikrát, ale na vyšetření jen když byl ještě ležící. Ale udělala bych to normálně tak, že by seděl přikšírovanej v kočáru a tu chvilku by to prostě musel vydržet. Pokud je teda v ordinaci na kočár místo, u nás tam zas často není sestra celou dobu.

Kačica- ty bonbonky si dělala z ovocného klihu? chtěla bych to taky vyzkoušet, ale bojim bojim konzistence

Mějte se krásně a pražský holky-pěkně se vysrazíkujte.

Rea a Tomášek zítra 16měs.

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 14.12.05 14:02

Ahojte,
koukam, ze je tady pusto a prazdno. Zitra dopo odjizdime na hory, ja bohuzel s tema antibiotikama :-( Nastesti mi je dobre, ale ze si nedam ani kapku vinka me mrzi :-(
Betka dostala od nasich nafukovaci sane a babicka ji dneska na nich tahala po pokoji :-) No byla z nich nadsena a me se taky libi, vypadaji fakt dost bezpecne. Tak jsem zvedava, jak je vyuzijeme.
Vracime se v pondeli, tak me pak ceka do ctvrtka maraton, protoze v patek prijdou nasi i tchani, tak aby bylo aspon trochu uklizeno a rozhodla jsem se upect krutu, no snad ji taky nenaladuju rovnou do zachoda :-) jako ty bonbony.

REA - jo ty bonbony byly z toho klihu, doporucuju susit pomalu a pak tu konzistenci proste muzes prubezne zkouset.
Mejte se krasne
Kacica + Betynka porad vstavajici nechutne brzo (dneska ve ctvrt na 6)

 
PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 14.12.05 22:42

Ahojky,

je to zase věčnost, co jsem tu byla naposledy, ach jo.
Dnes mám ale dobrou zprávu, o kterou se s vámi musím podělit. Metoda paní léčitelky na Eminu bouličku zcela zabírá, boulička je opravdu poloviční a po dnešní druhé návštěvě by měla do 14 zmizet!!! Jsem moc šťastná, že to tak je, že se Ema vyhla operaci a šlo to takhle příjemnou cestou. Takže huráá.

Pražandy - jak jste srazíkovaly?

Hromix - škoda, že ti ten „výlet“ nevyšel, ale nejspíš je to proto, aby přišlo něco lepšího, tak hodně štěstí!

Milčo - poslala jsem konečně to CD s fotkama ze Svratky, tak bys ho měla brzy mít.

Všem přejeme zdravý zbytek adventu!

Pavla a Ema

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 15.12.05 00:11

Ahojte,
tak ako? ;o)
My sme dneska boli druhykrat v Moms&Toddlers, bolo opat fajn. Dneska prisiel aj Father Christmas, cize Santa, cize dedo Mraz (na moje socialisticke detsvo jednoducho nemozem zabudnut ;o) a rozdeloval z batoha deckam ponozky naplnene darcekmi. Danik tam mal blok na kreslenie (je taky, ze ked tam srafujete objavi sa obrazok, super pre takto carbajuce deti, ale Danika to zatial, narozdiel odo mna, nenadchlo). Dalej mal pastelky, euro cokoladky (mnam ;o), detske keksiky, a este nejaku drobnost. Ked som ho na chvilu po:,–(ila Dedovi Mrazovi na kolena, tak spustil plac, klasika, asi 90% deciek gajdovalo (v podstate okrem uplnych mimin, ktorym to asi zase prislo :-)). Dokonca aj vlastna dcerka „deda Mraza“ sa ho bala… pritom nemal nejaky hrozny vyzor.
Danik sa zase poriadne zahral s inymi hrackami, naucil sa vyliezt na smykacku a sam sa aj spustil! Stale sa pri tom smial, lebo sa trosku bal, ale aj mu to prislo strasne zabavne ;o) Jedno dievcatko a jeden chlapcek stale za nim chodili, dvihali ho na ruky a pusinkovali ho ;o))) Hehehe, strasne som sa na tom bavila.
Potom sme boli s kamoskou v IKEA, najedli sme sa, Danino sa zahral v detskom kutiku v jedalni, stretli sme dalsiu kamosku. Pohoda.
V nedelu sme boli v Nemecku na vianocnych trhoch. Holandania nemaju absolutne ziadnu predvianocnu atmosferu, tak uz tradicne chodievame s muzom na varene vino, pecene gastany, opekanu klobasu, svetielka a vobec tie uzasne stanky s vianocnym tovarom, do Oberhausenu. Ludkovia predstavte si to, ze ja som soferovala po dialnici!!!!!!!! Ja teda tu po meste nemam problem (no, obcas mam paniku), ale dialnica, to mi prislo nieco nehorazne brutalne fest tazke. Kupodivu som to zvladla, nikoho nezahlusila a celkom sa mi to pacilo. Musim trenovat, lebo chceme na Vianoce ist na Slovensko na jeden sup, mame to domov minimalne 16 hodin, takze sa musime striedat. Ani sa ma nepytajte, ake mam z toho bobky! ;o(
Stromcek mame naadherny, teda mne sa strasne paci (ved som ho zdobila! ;o), ale Danin z neho stale dava dole svetielka a retaze ;o))))) No je to Culibrk ;o)
Tolko teda od nas, idem uz asi spat. Paaa!
schamka a Danko

 
Rea
Stálice 99 příspěvků 15.12.05 14:41

Ahojky,

tak Tomík už vypadá o.k., nálada v normálu. Ještě smrká a hnusně kašle, tak to vidím ještě přes víkend doma. Na kašel mu dávám Hedelix, zdá se i to docela dobrý.

Pavla- to je super, že to s bouličkou takhle dobře vypadá, je vidět, že člověk má vyzkoušet vše a nepřijímat informace jen z jedné strany

Schamka- blahopřejeme k řízení:)
my byli nasát atmosferu na Staromáku, stromeček je tam letos nádhernej, ale lidí neúnosně, někde se skoro s kočárem nedalo projet.
a máš asi pevnou nervovou soustavu, ta moje by teda sundávání světýlek, ozdob a pod. ze stromečku asi nepřežila.
kdy se chystáte na Slovensko?

Mějte se, Rea a Tomášek, 16.měsíční

 
Gabika  15.12.05 17:29

Ahoj,

tak už aj u nás sú predvianočné prípravy v plnom prúde. Povodne som chcela začať až v novom byte, ale zase sa to posúva, tak už som naozaj musela začať. Akurát som dnes piekla také tie zlepovacie keksy, niečo ako linecké, ale urobilo sa mi také krehké, že to cestu do Prahy asi neprežije. No čo, aspoň nám to tu pekne vonia :-) Toho roku totiž skúšam nové recepty, tak som zvedavá, koľko z toho bude nakoniec požívateľného. Akurát kakaové rezy urobím "staré dobré osvedčené” ;-), recept vám posielam, ak by ste niekto mal chuť to skúsiť, aj keď viem, že na Vianoce má každý rád to "svoje”:

Kakaové rezy
(povodný recept je na dva plechy piškoty, tie sa potom položia na seba, takže celkovo je to jeden celý plech rezov, pre nás je to ale veľa, robím polovičnú dávku, údaje sú v zátvorkách)

na piškotu - dva plechy (jeden plech)
10 (5) vajec
7-8 (4) lyžíc vody
6 (3) lyžíc polohrubej múky
6 (3) lyžíc kakaa
1 (0,5) prášok do pečiva
10 (5) lyžíc cukru, krupica alebo prášok

Do bielkov pridáme vodu a vyšľaháme, pridáme cukor, šľaháme. Po jedon prišľaháme žĺtky, a nakoniec primiešame múku s kakaom. Upečieme dva (jeden) plechy piškóty.

krém
3 (1,5) dcl mlieka
150 (75) g kryštáľového cukru
1 (0,5) práškový vanilkový puding
2 (1) lyžice kakaa
400 (200) g masla

Z mlieka, cukru a pudingového prášku uvaríme puding a nechá sa vychladnúť. Maslo sa najprv samotné vymieša ručným šľahačom, potom sa do necho pridá kakao a vychladnutý puding.
Na piškótu sa natrie polovica krému, naň sa položí druhá piškota a na ňu sa natrie druhá polovica krému. Na krém sa natrie pena:

pena
5 (3) bielka
250 (125) g kryštáľového cukru

vyšľaháme nad parou dotuha. Penu natrieme na krémovú vrstvu. Na vrch dáme čokoládovú polevu:

čokoládová poleva
80 (40) g masla
100 (50) g horkej čokolády
1 (0,5) lyžička kakaa
1 (0,5) lyžička oleja
1 (0,5) lyžička nescafé

Rozpustíme vo vodnom kúpeli a nalejeme na penovú vrstvu. Hotovo ;-)

Radeček si z umývania riadu spravil "zlatý klinec dňa”. Dokonca už sme sa dostali cez to, že sa po skončení umývania rozplakal, že už je koniec. Po umytí riadu ho tam vždy nechám ako dlho chce, nechám mu slabúčko pustenú vodu, a on sa tam s kelímkami a špongiou hrá aspoň ešte pol hodiny. Dokonca som ho videla, ako špongiou poctivo drhol drez. ;-) Akurát je potom úplne mokrý, vrátane ponožiek a papučiek, takže ho musím komplet celého prezliecť.

Kacica - to vstávanie ti teda nezávidím. Presne viem, aké to je. Keď sa zmenil čas, Radko skoro mesiac vstával medzi štvrtou a piatou. A ja som sa nikdy do postele nedostala pred jedenástou! Bola som úplne grogy. Našťastie sa to už zlepšilo. Jendak jedného dňa manžel povedal dosť! a Radka pred šiestou odmietol oslobodiť z postieľky (vysvetlili sme mu, že sa ešte spinká; prvý deň trochu plakal, a my sme to vysvetľovali prakticky bez prestávky od 4 do 6; druhý deň to bolo lepšie, a na tretí už skoro úplne v pohode), a jednak, keďže sa u nás ide zo spálne rovno do obývačky, kde má Radko hračky, sme ho naučili, že ho tam ráno po prebudení dáme, a on sa tam pol až trištvrte hodiny hrá sám, a ani nevyžaduje našu prítomnosť. Takže konečne pohoda, a konečne sa krásne vyspíme! (čo u nás znamená približne do pol osmej ;-))

Ozaj, chcela som sa vás spýtať, kedy plánujete začať s citrusmi? Ja som plánovala až tak okolo dvocho rokov, ale momentálne som máličko na pochybách, keď je zima, a všade spústa mandariniek… už ste niekto začal? A akú plánujete pre naše pokladíky štedrovečernú večeru? U nás sa varí kapustnica (z kyslej kapusty, udeniny a hríbov), takže to asi nie, ale čo kapor? Samozrejme nie vyprážaný a nie so zemiakovým šalátom…

A ešte prosím jednu radu ohľadne kapra ;-) U nás doma ho naši nerobievali, ale manžel ho samozrejme chce, a ja sa vás chcem opýtať, ako ho pripravujete. Keď ho totiž len normálne obalím a vypražím, má takú divnú chuť, dá sa to nejako odstrániť? Alebo ho robíte nejako inak než vyprážaného? Prosím, poraďte.

Tak to je od nás všetko, Radko mi práve trhá papierové vreckovky na tenké prúžky…

Gabika 27tt a Radko 17,5m

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 16.12.05 01:34

Gabika, ja som uz Dankovi dala ochutnat mandarinku, ale nechuti mu. Pomarance mu nedam, vsetky su odporne kysle…
Zdravime Radecka, s vreckovkami by boli s Dankom super dvojka, u nas je trhanie (nielen) papierovych vreckoviek velkym hitom ;o)
Pa! a opatruj sa… fuha, uz 27tt… strasne to leti…

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 16.12.05 01:38

Aha este stedra vecera. Daninkovi uvarim rybu a dam mu zo salatu. Ved na zemiakoch a zelenine nie je nic zle. Miesto majonezy mu dam jogurt. Kapustnica by mu asi nechutila, vlastne my polievky nerobime, takze ani nema preco ju jest.
Ku kaprovi - moja mama ho dava na noc do mlieka, aby sa ta bahenna a rybacia chut odstranila. Mlieko je dobry pohlcovac pachov (a asi aj pachuti), tak to skus. Ja budem robit file, kapra by som si musela ist sama lovit, hehe.
 sch.

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 16.12.05 01:41

diky ;o)
Ideme 22.12, mysli na nas ;o)
Inak vies co je sila? Povedala som si, ze ked tak strha vsetko dole z toho stromceka, tak mu spravim peknu fotku - ha! Ta potvora mala akoby to vytusila, ze teraz moze a uz to nerobi!!!!!!! No neporazi ma? ;o) S detmi je fakt sranda ;o))))
Pusu Tomikovi, nech sa chytro vyzdravi!
 sch.

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 16.12.05 09:32

Pavli,
díky moc za to CD - dali jste si záležet, je to úžasné! Přepálím to i Evuše, už jsme se domlouvali a případně holkám kdo bude chtít.
Holky brněnský, vezmu to na srazík! (jestli nezapomenu…).
Držím pěstičky s bouličkou!!!
Pa holky.
 M+Z

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 16.12.05 22:18

Ahojky.

Tak Vanoce se blizi a ja nevim, zda se tesit nebo se desit z toho stehovani k mym rodicum (teple obleceni, darky, kocar, no auto bude plne az po strechu…).
Vcera jsem byla na vanocnim vecirku nasi banky a ac se mi tam nechelo, tak jsem si to skvele uzila! Anie hlidala moje segra - obe jsme mely trochu obavy, nebot se zas tak casto nevidame, segra je cele dny v praci, ale Anie to zvladla skvele. Vubec me nepostradala a pri ukladani do postylky jen chvilku protestovala a do 5 minut spala. Tak jsem moc rada :-).
Vcera me Anie prekvapila tim, ze se zacala bat sveho stinu. A to na jednom konkretnim miste v byte, kde je ostre svetlo a stin je tudiz dost jasny a asi pro Anie dost desivy. Snazila se ustoupit, aby se ji nedotykal nozickama, stin samozrejme porad u ni a tak se chudinka moc bala. A dnes se to opakovalo. Mela skoro hystericky strach… je mi ji moc lito, ale nevim co s tim - vetsinou rychle to dane svetlo zhasinam a premistujeme se jinam… Mate nekdo jiny tip? I kdyz jsem ji ukazovala i svuj stin, tak se proste toho tmaveho hybajiciho se na podlaze boji…

Kacico - nafukovaci sane? Jak to vypada? Dej pak fotku do galerky, jo?

Gabiko - proc to zdrzeni ve stehovani???

Schamko - ty musis mit nervy ze zeleza, ze nechavas Danka sundavat ozdoby ze stromku :-). Ja vcera a dnes rezignovala a nechala jsem ANie at se krmi sama jidlem (jahly s masem a zeleninkou), asi si umite predstavit, jak se kulicky jahel valely proste VSUDE, ale vyplatilo se, Anie jedla mnohem lip. Ale ten uklid… :-)))

Tak zatim ahoj a piste!!!

Hromix a Anie, 15m a neco :-)

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 18.12.05 07:54

Ahoj holky,

tak k nam uz muze prijit Jezisek - konecne mame stromecek! Jsem hrozne rada, protoze pres tyden bych na to nemela cas a dokopat toho meho k necemu da vzdycky peknou praci. Lucka ho samozrejme bere utokem, tak jsem dolu povesila nerozbitne ozdoby a ty hezci do hornich pater. Ale snazim se ji vysvetlovat, ze je to jenom na koukani a zatim je to zvladnutelne. Dam fotku do galerky, jak zirala na prvni prskavku v zivote :-)
Nakonec jsme Sterdy den vyresili tak, ze po obede pojedeme k memu brachovi a asi tam prijde i mamka. Jsem rada, protoze se rada divam, jak deti rozbaluji darky a kdybychom byli cely vecer jenom sami tri, bylo by mi smutno. A pak bude Lucinka na par dni na prazdninach u moji mamky a my si trochu uzijeme „svobody“, uz se tesim.

Marťoch a Lucka

 
Gabika  18.12.05 20:01

Ahoj,

tak vikend za nami, a bol vcelku prijemny! Kupila som si siesty diel Harryho Pottera! ;-) Su tu este okrem mna nejaki priaznivci HP alebo som infantilna sama? :-)))))

Hromix - uz to konecne so stahovanim vyzera nadejne, zajtra rano by mal Honza podpisat zmluvu a v utorok sa stahujeme! Hura!!! Zdrzalo sa to koli tomu, ze povodni najomnici bytu si kupili na hypoteku vlastny byt, ale dlho trval zapis na katastri, ten prebehol az pred tyzdnom v piatok, potom sa este cakalo na prevod poslednej platby… To prebehlo teraz v piatok, takze teraz cez vikend byt vyprazdnili a mozme sa do Prahy nahrnut my… ;-) Kedy vlastne odchadzate s Anickou na Vianoce prec? A kedy sa vratite? Uvidime sa este pred Vianocami (ja by som hrozne rada…)

Schamka - vdaka za tip s tym kaprom, a tiez s citrusmi. Asi tie mandarinky cez Vianoce skusim, ale nie vela. Tych 16 hodin v aute vam vobec nezavidim… Ako to zvladate, take dlhe cesty? My musime mat kazde asi dve hodiny pauzu, Radko toho vela v aute nenaspi… A tiez drzim palce za volantom! Zvlast teraz v zime. My sme mali nedavno taku trochu neprijemnu skusenost, trochu mrzlo, sli sme pomaly, a na nadjazde sa odrazu oproti nam z protismeru zacalo smykat auto. Buchlo sa o zvodidla na nasej strane a trosku sa odrazilo zase spat… Esteze v protismere bolo v tom case pomerne prazdno, tak sme sa tam v pohode uhli, ale aj tak to nebolo prijemne… Ja vodicak sice mam, ale malo som jazdila, takze teraz ako mame auto sa snazim trosku viac, v tej chvili som ale bola rada, ze je za volantom manzel…

No aspon tolko, manzel uz Radka vylovil z vane, takze bezim dorobit kasicku.

Gabika 28tt a Radko 17,5m

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 18.12.05 20:25

Gabiko,
odjizdime pryc asi ve stredu, takze nevim jak to budete stihat :-(. ALe brzy se vratime, pocitam, ze asi uz 27.12. Bohuzel az budu u nasich, tak nebudu mit pritup na mail.

Hromix

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 18.12.05 21:47

Prosím, prosím, keď len trošku môžete, myslite na nás…

Už dva týždne máme choré obidve deti, neviem či je to tá istá choroba, najprv mali postupne nejakú virózu, potom pár dní pokoj, len soplíky a teraz pre zmenu angínu.
Najprv bola chorá Barborka, bolo to kruté, kým jej zabrali antibiotiká, tak sme mali systém - Brufen, pár hodín zrazená teplota, hrozná zimica, horúčka 39,8 C, Paralen, znížená teplota, zimnica, horúčka…

Horšie je, že teraz je na tom tak isto Krištofko, pred chvíľou mal 40,3C, priznám sa, že som na dne a nariekam tu, ten šok, čo som zažila…
Strašne sa totiž bojím, že mu nezaberajú lieky, Barborka mala jedny od našej lekárky, Krištofko má ale len penicilínové z pohotovosti a už je to skoro 30 hodín, čo ich začal brať… Strašne sa bojím, neprajem nikomu ten pohľad, keď sa včera zobudil z poobedňajšieho spánku, stál v izbe, klepal sa, celý modrý, nevedel rozprávať, chodiť, len sa triasol…

Hrozne sa bojím, bojím sa ísť spať (hoci spím s ním), že prešvihnem moment, keď mu vyletí teplota, bojím sa, že z tých výkyvov bude mať febrilné kŕče,…

Prosím, myslite na nás. Vďaka!!!!!

Rozeta

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 19.12.05 03:06

Rozet, drzim palce!!! Nech ste vsetci rychlo v poriadku. Daj vediet, ako ste zvladli noc. Chudatka decka, take horucky…
Ja som uspesne nakazila celu rodinu, nastastie som mala len nadchu, ale Danin uz to ma na prieduskach a kasle. Rano ideme k doktorovi (som zvedava, ako vstanem, ale co mam robit, ked neviem spat ;o/ ) Teplotu nastastie nema… inak neviem, co by som robila…
Velmi na vas myslim a drzim, co mam, nielen palce!!!!!!!!!!!
Opatrujte sa!
 sch.

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 19.12.05 03:15

Som suchla fotky do galerky, dve special iba pre teba a Anie… ;o)))

Hromix, nemam nervy zo zeleza. ;o( Kiez by som mala!!! Obcas mi povolia a kricim ;o((((( Strasne ma to mrzi a strasne sa za to hanbim ;o(

O tieni mi ale veselu prihodu rozpravala moja mama, ze jej kolegyna (v mojom veku) ma syna Matka a ked ten mal 2,5roka (neviem presne, maminy s viacerymi detmi ma budu vediet opravit, ci som to neprepiskla), tak sa hral s vlastnym tienom. Ked sa ho spytali, co robi, odpovedal: „hram sa s Matkom, tu je prilepeny na stene“. ;o)))
Ja by som na tvojom mieste robila presne to iste - vypnut svetlo a ist niekam prec a zabavit-odputat pozornost.

Anie je sikulka, ze tak krasne zaspala! Ach jaj, kedy aj Danin dospeje do takeho stadia, ze zaspi bezo mna a zobudi sa po viac ako 1-2hod.?!
Pa!
 sch.

 
Missorka  19.12.05 03:18

SCHAMKOOOO!!!!

PADEJ DO POSTELE!!!!

PETA

 
Missorka  19.12.05 03:19

Rozeto,

sparví se to, budu na vás myslet. Nejhorší věc na světě je pohled na nemocné dítě! Tak at jste brzo fit!!!

Peta

 
Gabika  19.12.05 07:33

Ahoj Rozeta,

neboj, vsetko bude coskoro v poriadku! Myslime na vas a ty mysli na to, ze deticky toho vydrzia viac nez dospeli, aj ked to casto u nich vyzera hrozostrasne! Neboj, vsetko sa zase spravi!!!! :-)

Gabika

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 19.12.05 09:27

Ahoj Rozeto.

Večer mi nešlo se přihlásit, takže jsem ti nemohla psát. Moc na vás myslím. Je to pro mámu vždycky těžké, když jsou její děti takto nemocné. Doufám, že už je u vás nějaká změna k lepšímu. Jestli ne, tak by bylo určitě dobré aspoň vaší Dr. zavolat. Naše k takovýmto teplotám chodí na kontrolu domů. Asi jak jsi psala v rozrušení, tak jsem nepochopila, jak teplotku srážíte. Nicméně čekáme na každou zprávičku od vás a snad to budou jen zprávy dobré.

CIBULKA

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 19.12.05 11:15

Ahojky,

tak chcem len všetkým poďakovať za slová útechy, veľmi mi to pomáha…

Momentálne je Krištofko na tom tak, že od cca 20,00 h. do asi 7,00 bol bez nejakej vysokej horúčky, o tej siedmej zase mal zimnicu a vyletelo mu to na 38,9 C, to som už na nič nečakala a dostal čípok Paralenu.

Horšie je, že všetky lieky mu dávame násilím, to by som ešte prežila, lenže on ich začína neznášať a hneď ich vyvráti. Ráno vyvrátil aj časť antibiotík, tak neviem, koľko toho zjedol :-(((.

Cibulka, na vás som myslela asi stokrát, keď si predstavím, ako sa často podobne trápite so Šimonkom… Ja už som preskákala s deťmi zopár chorôb, aj s vysokými horúčkami, ale toto je niečo oveľa hnusnejšie.. prvýkrát fakt zažívam poriadny strach, lebo už to trvá veľmi dlho a stále neviem, na čom sme..... Trochu ma utešuje, že u Barborky to bolo podobne, len lieky zabrali skôr. Keď som volala lekárke, tvrdila, že antibiiotiká niekedy zaberú až na tretí deň. Vraj mám sledovať, aké sú deti v období, keď im zrazím teplotu, či sú živé alebo apatické, či niečo jedia.. Zle je vraj vtedy, ak by boli stále skleslé… Krištofko sa dnes hral, chcel sa aj blázniť, akurát nič nezjedol, len pár kúskov žltého melóna a samozrejme sa aspoň kojí…

Inak včera sme zrážali tých 40,3C - čípok a kúpeľ vo vani a zábaly…
Teraz len čakám, aký bude mať Krištofko stav, keď doúčinkuje Paralen… Či mu to zase vyletí, alebo bude mať „len“ miernu horúčku… Ak sa mu do večera nezmení stav, volám lekárke, či mu zmeniť lieky.

Všetkým ešte raz vďaka, dúfam, že neskončíme na infúzkach s antibiotikami…

Rozeta

 
Brandais
Kecalka 473 příspěvků 19.12.05 14:52

Ahoj,

tak se konečně taky ozývám, nějak jsem v poslední době jednak nestíhala a pak na mě nějak všechno padalo, měla jsem pocit, že nic nestíhám, a když, tak ne úplně tak, jak bych si přála. Snad už mám podzimní depku úspěšně za sebou, jak se blíží Vánoce, je mi líp a líp :-).

Lítala jsem po doktorech, chvíli mi hrozily dvě operace, jednak mám cystu na vaječníku, a to nějakou blbou, takže ji chtěli hned kuchat, jenže jsem se vzepřela, že mám dvě děti a nechce se mi jen tak preventivně se nechat řezat, tak nakonec souhlasili, že ne, prý stejně přijdu, až ty bolesti budou nesnesitelné - to potěší, jen doufám, že mě to při mém štěstí nepřepadne o svátcích na chalupě. No a mám úplně v pytli plotýnku, tak chtěli nějak vpravovat cosi do toho obalu, jenže tam je tuplem dlouhá rekonvalescence, nic nezvedat, nic nenosit, no to už si vůbec nemůžu dovolit. Snad to přežiju :-).

Jinak děti jsou OK, akorát teď kašlou, ale to je drobnost, v pátek jsme měli poslední akci, takže pracovně už (kromě účtů) budeme klid, teď obíháme Eminy besídky a koncerty a to je docela příjemné, cukroví mám napečené, byt vypiglovanej, takže už mě čeká jen velký nákup a v pátek odjezd na chaloupku a 10 dní zaslouženého volna s rodinkou, strašně se těším a doufám, že si to užijeme a že budou bílé Vánoce - bereme brusle, sáně, boby…

Pepíno je v pohodě, přestože mu rostou horní stoličky, spánek už asi lepší nebude, prakticky spí zase se mnou a já jsem teď ve fázi, že si to užívám a na dnešek jsem si šla v jedenáct lehnout a říkala jsem si, že už by se brouček mohl probudit, že bych si ho chtěla přitulit, tak se samo hned postavil a sápal se za mnou :-). Kojíme o 106 a oběma nám to vyhovuje, akorát mě teď za to skoro každý den někdo kritizuje, ale už si zvykám. Pepča je teď opravdu rozkošnej, ale už by mohl potvora začít mluvit, stále jsme na jednom opravdovém slově (TÁTA) a dvou, co poznáme my (HAUA=HALÓ a BRMBDA=BUNDA) + asi šest zvuků, hlavně zvířecích. O spojování slov si můžu tak nechat zdát :-).

A Rozeto, moc na tebe myslím, z tvého příspěvku čiší, jak se bojíš, což zrovna u tebe, takové rozvážné mámy, která vždy ví, co má dělat, jasně naznačuje, že je to fakt blbý. Neboj, děti jsou nerozbitný, ty se z toho vylížou. Drž se!

Zuzana a Pepi (16,5 měsíce)

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 20.12.05 00:36

Nazdar!

Rozet - tak snad uz bude Kristofkovi len lepsie a lepsie!!! Stale na vas myslim.

Ludia, ja vam este MUSIM napisat, co sa nam v sobotu prihodilo. V podstate nas to s muzom dost vystihuje, takze nas budete uz dokonale poznat ;o)
Boli sme v meste este dokupit nejake darceky a potom sme sa total spontanne este rozhodli, ze nejdeme domov, ale ze zbehneme este do Nemecka znova na tie vianocne trhy. Takze sme :,-(li do auta, ja som si isla zase precvicit dialnicu. Ideme, zhovarame sa, ako sa tesime na Ferkelbraten (to je pecena bravcovina, mnaaam nehorazne dobre, Cibulka, prepac ;o) a tak podobne. Potom som chcela predbiehat kamion, ale uz sme boli na NL-DE hranici, kde bolo treba ist 80, tak som to nechala tak. Presli sme hranicu, obehla som kamion, idem si svojich peknym 110 a zrazu vidim, ze za mnou auto. Blikalo na nas dialkacmi. Hovorime si „co je to za DEBILA, co tu blika, nech nas obehne, dialnica je prazdna“. Kuknem znova, vsimnem si, ze na streche ma nejaky maly napis a myslim si „no jasne, nejaky taxikar si mysli, ze je dolezity“. Potom sa vsak k tomu malemu napisu pridruzili modre blikajuce svetla a hukacka, takze som si konecne precitala, ze tam neni napisane TAXI ale STOP POLIZEI ;o))))) Samozrejme, hned som na muza „co mam robit, co mam robit?!“. Uz som nas videla v putach a do polnoci na stanici, kym zistia nasu identitu, to mam asi z tych filmov… Zastali sme, chlapici chceli doklady! Ha! Jedine, co som mala bola bankomatova karta a potvrdenie na mestske smetisko, kde byvame, aby sme nemuseli platit. ;o))) Toto je pre mna a muza taaak typicke! Isli sme cez hranice a nemali sme nic - ani jeden z nas nemal ziadne ID alebo pas, samozrejme maly je zapisany v mojom pase, cize pasovane decko ;o))) a technicak od auta tiez nula bodov. Normalne ten nemecky policajt bol z nas hotovy a furt vravel tomu druhemu „sie haben gar nichts, sie haben gar nichts“ a krutil hlavou. Nakoniec nas poucili, ze pri prekracovani hranic by sme so sebou nieco mali mat a moj muz mal tu drzost, ze sa ich spytal, ze ak pojdeme takto dalej a zastavi nas dalsia hliadka, ci sa mozeme na nich odvolat. Chlapik len trestil oci. Tak sme to radsej otocili domov aj bez Ferkelbraten ;-/ No mali by ste nas vidiet, ked sme dorazili domov!!! Hned sme leteli ku krabicke s dokladmi (toto nam sluzi ku cti, ze vieme, kde ich mame a ze ich mame ulozene na jednom mieste) a uz mam v penazenke obciansky a vodicak, muz si vzal aj maly technicky.
Ja si tu teraz robim srandu, ale bola som z toho dost hotova, tlak milion, skratka horor, najviac v pohode bol maly. Ale bolo to :-), ako z filmu, normalne ma nahanala dialnicna policia aj s hukackou! ;o))) Takze tak.

No, zajtra si robime tu Vianoce, 22.12. ideme na Slovensko. Som zvedava, ako stiham - urobit salat, kapustnicu, rybu, pobalit darceky, oprat, pobalit veci a trochu to tu uhrabat… Nemam ani vypisane vsetky pohladnice! Ale 4 som uz dneska poslala! ;o)))) Boze, ja mam v zivote taky chaos. Ani s FlyLady sa nezvladam…

Dneska som zistila zaujimavu vec. Vzdy, ked si precitam, co by mal Danko uz vediet, chytim total paniku, ze to nevie a ze co teraz (a samozrejme vycitky, ze sa mu nevenujem dostatocne a podobne). No a dneska ako sa tak na mna vyskieral, tak som sa ho spytala, ze co na mna ceri tie svoje zubky a on prstek do pusy a zacal mi ich ukazovat. Tak som sa ho spytala, kde ma nos, ukazal. Kde ma ucho, ukazal. Kde ma nohu, ukazal… To je taka nasa mala potvora. Ked ho to ucime, tak sa tvari, ze nas ignoruje, ale on si to pamata… a ked ma dobru naladu, tak aj predvedie.
Uz nam konecne predviedol aj slona - chyti sa za nos a robi „tututu“ a je pritom najuzasnejsi na svete!!! ;o)

Hromix - som ti napisala pod tvoj prispevok nizsie, tak ta upozornujem, aby si ho neprehliadla. ;o)

Zuzana - ja som myslela, ze ste uz na chalupe… no snad uz nedepkujes a bude len dobre!

Peta - a ty co robis o 3:18 na emimi??? Krmis Valusku a brouzdas? Alebo tiez nemozes spat? Ja som si slubila, ze dneska skusim ist skorej a aha, kolko zase je!!! Vrrr…

No. majte sa krasne a dobru noc! ;o)
schamka a Daninko (skoro 17m)

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 20.12.05 12:03

Holky, „SKYPACKY“, napiste sve Skype prezdivky-jmena!!! Ja jsem „evixxx“!!!

Hromix

 
Gabika  20.12.05 14:33

Ahoj, ja som ga4224. ;-)

Gabika

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 20.12.05 20:44

Ahojky,

teraz nestíham písať, ale len hlásim pre všetkých, čo na nás mysleli, že Krištofko je už bez teplôt :-). Už mi vrátili syna :-), zase je to to pojašené slniečko, čo sa občas hodí o zem :-).

Ešte raz vďaka za psychickú podporu, idem sa konečne chystať na Vianoce, doteraz som si to nestíhala vychutnať…

Rozeta

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 20.12.05 22:01

Ahoj holky!

Nejdriv pro Rozetu: myslela jsem na vas a jsem rada, ze uz je Kristofko bez teplot! Opravdu mam radost i za vas!!!! Tak a alespon do Vanoc uz budte jen a jen zdravi!!!

Jinak se chci rozloucit. Zitra jedu k rodicum na vanocni svatky. Preji vam vsem a vasim blizkym hlavne hodne pohody, samozrejme i darecku a peknych chvilek stravenych v rodinnem kruhu. Budeme na vas myslet!!!

Schamko - zvladnete tu dlouhou cestu!!! Nejradsi bych vase auto trikrat poplivala pro stesti!!! :-)))

Gabiko - tak me prosim ve Skypu autorizuj! :-)

Pa a budu se tesit na hojne cteni po navratu!

Hromix a Anie

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 21.12.05 00:36

Hromix, krasne sviatky aj vam!!! Sorry, ze som dneska nedvihala, behala som po byte jak blesk, prat, chystat, decko nahanat, robili sme si dnes Stedry Vecer a ja musim balit!!! Este neni nic! To budu zajtra nervy. Danko bol uz dnes mrzut na n-tu! Snad ale sa zajtra zahra s telefonmi, co dneska dostal od Jeziska. Ludia, to bolo taaak krasne!!! ;o)))) Ach jaj.
No, bezim. Pa!
schamka

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 21.12.05 13:19

Ahojte holky,
tak jsme zpatky z hor, kde bylo nadherne. Nastesti jsme jeli ve ctvrtek, protoze v patek bychom asi nedojeli. Sneju bylo plon, jen Betka moc ty nafukovaci snaky neocenila, je na to jeste moc mala. Ovsem ten horsky vzduch dela divy. Prvni den spala az do 8!!! sice se 2 kojenimi, ale to me vubec nevadilo. Pak se to zacalo zhorsovat, ale driv nez v pul 7 to nebylo nikdy.
No samo, ze jak jsme se vratili, hned to bylo zase ve 3/4 na 6, ale dneska spala celou noc bez kojeni az do 3/4 na 7, tak ja nevim, snad uz se to blizi k lepsimu.
Darky uz mam vsechny, jen je zabalit, cukrovi taky, jen me ceka v patek posezeni s obema rodinami a budu pect krutu ,tak snad se to povede.
Betka zaboha nechce usnout, tak uz musim koncit, ozvu se sand pozdeji.
Mejte se krasne
Kacica + hulakajici Betynka

 
Karkule
Kecalka 333 příspěvků 21.12.05 21:49

Ahoj holky,

už dlouho jsem nečetla.Ne,že bych neměla čas,ale nějak se mi nechce sedět u počítače a přečíst asi sto vašich komentářů,to bude chtít dost času.

Marťa je samozřejmě zlatíčko.Je s ním hrozná sranda.Celý dny něco vykládá a umí už všechny zvířátka,co víme,jak dělají.Vezme si knížku a čte a já ho ani nemusím vidět,ale podle jeho zvuků poznám o jaké zvířátko jde.Taky,když něco potřebuje křičí máma a já musím přispěchat na pomoc.A když mu řekneme ,že půjdeme ven,tak utíká do skříně a už vytahuje rukavice a čepici a křičí bába,děda a dělá brm,protože si myslí,že pojedeme k babičce.Něko­likrát denně mě tahá do sklepa,dát tvrdý rohlík pejskoj.Nikdy na něj nezapomene.No jsem zvědavá,jestli mu to puntičkářství zůstane.Panny jsou prý takové.

Jinak u nás vrcholí přípravy vánoc.Letos jsem se rozhodla,že je nestrávím jen u cukroví ,které stejně nikdo nejí,ale hodlám si je užít.Takže dárky jsou nakoupené i zabalené,pár druhů cukroví co jíme všichni a už se těším,co bude Marťa říkat na stromeček.Ještě teda žádný nemáme,ale snad bude.Ozdobičky budou taky jen slaměné ,háčkované ,sušené pomeranče a holky udělaly něco z Vizovického pečiva.K tomu řetězy,ještě jsme takový stromeček nikdy neměli,tak to bude zase změna.Včera jsme byli ve škole na vánoční výstavě a Marťoj se tam moc líbilo.Sebral tam v družině balon a kopal si s ním po chodbě,no a když jsme mu ho chtěli vzít,tak byl samozřejmě řev a taky byl řev,když jsme šli domů.No doufám,že bude taky tak nadšenej,až do tý školy bude muset jít.

Klárce už přišla pozvánka na talentový zkoušky 9.1..Dneska se mi o tom i zdálo,že jsem tu zkoušku dělala s ní.Jen tak,abych si to zkusila.Bylo to hrozný,vůbec jsem nemohla spočítat rovnici,protože jsem nevěděla jak.No naštěstí mě Marťa včas vzbudil,takže nevím,jak to dopadlo.A taky nebude Klárka dělat přijímačky z matiky,za to má mít minimálně 20 nakreslených obrázků.Zatím jich má sotva deset,takže celý vánoční prázdniny bude kreslit.

Nevím,kdy se zase dokopu k počítači a přečíst vaše komentáře,takže vám radši už teď popřeju hezký svátky,dětičkám krásný dárečky ( no,nejen dětičkám,samozřejmě ),ať si je v klidu užijete a hlavně hodně zdravíčka.

Mějte se VLAĎKA a MARTÍNEK 15 a půl měsíce

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 21.12.05 23:48

Hoi!
Lucim sa s vami, idem spat a zajtra rano vyrazame smer Slovensko. Zelam vam prekrasne Vianoce, vela rodinnej pohody, rozziarene ocka pri stromceku ;o) a v novom roku vsetko naj-naj-naj-lepsie!!! Nech sa vam splni to, o com snivate a nech sa vam dari. A samozrejme budte zdravi. Pusu deckam!!!!
Papa!
schamka a Daninko

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 22.12.05 09:38

Schamka, šťastnú cestu, ale ako vidím, nestihla som sa zase opýtať, dokedy ste v SR a či nebudete v BA.

Nemáte náhodou niekto na ňu mobilné číslo? Nemôžete mi ho poslať cez SZ?

Dik.

Rozeta

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »