Letní miminka č.62 Co letos plánujete?

Rodičovství

Ahoj maminky a miminka!!! Máme před sebou celých 365 nebo dneska vlastně už jen 363 dní nově narozeného roku. Co letos plánujete?

Já teda jsem asi z té skupinky lidí, kterým se daří většinou dodržovat Novoroční předsevzetí, ale i tak jsem si vlastně letos žádné nedala. Od tohoto mlaďounkého roku bych chtěla hlavně zdraví pro Šimonka a taky samozřejmě pro nás s manželem a pro všechny dobré lidičky, co se potulujou po světě.

Ale přeci jen mám na letošní rok naplánováno pár věcí, které bych, s troškou štěstí, chtěla uskutečnit nebo provést.

Asi největší radost, kromě Šimonkova zdravíčka, by mi udělala příroda, kdyby se mi už brzy v bříšku usídlilo miminko. Bohužel se ale asi vyplňuje předpověď mé gynekoložky, že dokud kojím, tak je možné, že nebudu ovulovat a navíc před těhotenstvím se Šimonkem mi fugoval jen jeden vaječník, takže jsem šanci na otěhotnění měla jen asi každý druhý měsíc. Nicméně už se na těhotenství strašlivě těším!!! Když jsem čekala Šimonka, tak jsem si to moc a moc užívala, ale myslím, že teď si to budu užívat ještě víc, když vím, co krásného mě na konci čeká…Ale kvůli otěhotnění odstavovat nebudu.

Taky bych ale v tomto roce chtěla něco pořádného dělat s tím svým vykojeným mozkem! Na první čtvrtletí mám naplánovaný ten kurz na LP, konečně snad ten řidičák (po kolikáté už?), nějaké přednášky včetně té Prekopové a hlavně se budu učit na přijímačky na tu bakalářku. Samozřejmě, pokud by mi vyšlo i těhu i škola, tak bych školu odložila.

V létě, pokud nebudu těhu, tak mám slíbenou dovolenou u mého milovaného moříčka. Dva roky jsme nebyli, tak snad nám to vyjde…V létě se taky chystám začít učit Šimonka na ten nočníček, pokud to bude vhodná doba a to si myslím, že je taky velmi důležitá záležitost. Původně jsem chtěla v létě i Šimonka odstavit, ale to by pro něj bylo naráz příliš náročné, takže s tím asi ještě počkám. Tedy pokud bude z jeho strany zájem, že?

Na podzim nebo nejpozději v zimě, doufám, budu rodit…chichi. No, nemám to hezky naplánováné?

Na příští zimu mám v plánu poprvé pozvat k nám nějakého hodného Mikuláše a taky udělat hezčí vánoce, než byli ty letošní. Ikdyž nemoci se do kalendáře nekoukají, že?

No a hlavně po celý rok nás čekají další etapy rekonstrukce bytu. Zatím to vázlo na penízkách. Určitě zasklívání lodžie a konečně snad i to přepažení stávající ložnice a tím vytvoření pokojíku a pracovničky a následně vytvoření ložnice ze stávajícího pokojíčku. Rekonstrukci obýváku očekávám na přes rok.( Taky se vám to slovo „očekávám" tak líbí???)

Je toho asi ještě víc a spousta věcí mě popadne až v průběhu roku, ale doufám, že až si na Silvestra tenhle deníček po sobě přečtu, tak, si budu moct říct, že se mi většina věcí splnila.
Bohužel někdy člověk míní a osud mění…ale naděje přeci umírá až poslední!!!

Musím teda dodat, že můj manžel žije z hodiny na hodinu a prakticky nikdy nic neplánuje, ale já mám z plánování vždycky hrozně velkou radost, což on chápe jen dost těžce, ale to je tak asi normální rozdíl mezi ženou a mužem, ne? Chichi.

A co vy maminky, co všechno letos plánujete????

Ať je to, co je to, pokud je to dobré, tak vám všem přeju, aby se vám to splnilo!!!

CIBULKA+ ŠIMONEK 17m

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 02.01.06 20:53

Ahojky.
Uz nejakou dobu je tu pusto a prazdno a tak dnes asi nebudu mit problem s prvnim prispevkem :-).

Tema je fajn, ale uprimne toho moc neplanuju. Ale nejak to teda zkusim pojmout z napsat aspon to malo, co vim, ze me ceka…

Letos se budu muset rozhodnout, zda jit od zari do prace (jak jsem pred rokem v praci oznamila), nebo si jeste rok uzivat s Anie. Zaviset to bude na spouste veci a uz ted z toho mam hlavu velikou prevelikou.

Nocnicek pro Anie taky bude velkym ukolem, snad to obe ve zdravi prezijeme.

Ja sama jsem si naplanovala, ze zhubnu - ale pokolikate uz si to rikam? Skoda mluvit, ale uvidime.

A ted mozna cekate, ze budu hledat tatinka, toho nahradniho. No, spis chci, aby naasel nekdo nas a tak jeste budu jen tak cekat a vyckavat, zda nahodou …

A vic toho v planu opravdu nemam - krom toho, ze se budu cely rok snazit dobre vychovavat Anie, byt trpelivou matkou, atd. No, skoro bych zapomnela - mam v planu byt spolecne s Anie zdrava a stastna!!!! :-)))

Tak zatim pa a koukejte se uz zase vsichni vratit k PC!!! A psat!!! :-)

Hromix a Anie - zitra 16 mesicu!!!

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 02.01.06 21:13

Ahojky,

zase sa hlásime :-).

CIBULKA - Tebe hlavne veľká vďaka za denníček, konečne je zase kde písať :-). So záujmom som si prečítala zoznam Tvojich plánov a želám, nech sa Ti splnia :-).

Aj keď - poznáš to?:

„Ak chceš rozosmiať Boha, zdôver sa mu so svojimi plánmi.“ :-)))

alebo ešte „Čím viac človek plánuje, tým skôr ho stretne prekvapenie.“

Ja si novoročné predsavzatia nedávam a do nového roku si vždy naozaj úprimne želám podľa jednej pesničky Jarka Nohavicu: „Aby huř nebylo, to by nám stačilo…“ :-))).
Naozaj by mi stačilo, keby tento rok nebol horší ako minulý…

Inak Silvester sme strávili doma, pôvodne k nám mali prísť kamaráti, ale nakoniec aj pod vplyvom snehovej kalamity ostal každý so svojou rodinkou. Boli ale u nás svokor a manželov brat so ženou a dvomi veľkými deťmi. Naše decká sa o polnoci nezobudili, aj keď okolo všetko rachotilo, tak to zatiaľ bolo každy rok. Ale mali nejak doblbnutý režim, takže išli spať veľmi neskoro, okolo pol jedenástej. Barborka pôvodne zaspala skôr, lenže obidvaja sú zase trošku chorí :-( a Barborka sa z kašľa povracala, rozplakala, bolo ju treba skľudniť, dať spať… Takže keď obidvaja zaspali, mala som asi hodinu a pol na oslavovanie :-)))). Ale nejak nám to neprekážalo, že trávia Silvestra s nami :-).

Z Krištofka je úžasný človiečik, tie jeho zlostné záchvaty už pominuli, asi to bol naozaj následok predchádzajúcej choroby. A tiež som si všimla, čo ho rozčuľuje a ako na neho. Začal byť napríklad strašne samostatný, takže veľa scén zažehnám tým, že mu dám rozhodovacie práva :-). Napr. ho nechám vybrať, čo chce alebo mu vysvetlím ako dospelému, že čo bude nasledovať a čo budeme robiť potom :-). A najviac pomáha, ak mu dám pocítiť jeho dôležitosť, takže keď sa nechce nechať obliecť, poviem mu, aby sa obliekol sám a nenápadne pomáham :-). Napr. mu nasmerujem nohy do nohavíc a on si to už ďalej ťahá sám.
Veľa odkukal aj od Barborky, napr. si prisunie stoličku k chladničke, vylezie a ide si vyberať, na čo má chuť :-). Musím ho dosť strážiť, keď je zrazu taký samostatný. Asi si naozaj uvedomil, že je samostatná osôbka, takže sa aj začal báť, že ostane sám a preto si ma bohužiaľ aj dosť stráži. Už je to trochu lepšie, zo začiatku ale srdcervúco nariekal, ked som na chvíľu zmizla z izby.
No a nejaké scény som odstránila aj tým, že ho tvrdo vydieram - napr. chce si čítať a je ešte v pyžame - poviem, že čítať jednoducho nebudeme, kým ho neprezlečiem. Kupodivu do zaberá…

Jééé, a už dosť dlho, niekoľko týždňov, sa snaží naučiť skákať :-). Je to sranda, lebo mu to samozrejme ešte nejde. Takže si pokrčí kolienka a odrazí sa, ale len z jednej nožičky, druhou prešľapuje. Pritom kričí „ď!“ „ď!“ - to je v krištofčine „hop“ :-).

Keď počítame, snaží sa nás dopĺňať a očividne pochopil, že počítame vtedy, keď máme viac nejakých vecí. Takže opakuje, napr. si uloží vedľa seba autíčka a kričí „eden-dá“ (jeden-dva). Dopĺňa aj jednoduché slová v pesničkách a fakt asi má hudobný sluch, lebo spievať ich síce nevie, ale dokáže zanôtiť pár tónov tak, že pochopím, čo mám spievať. Len občas sa netrafím, tak vtedy protestuje :-).

No a mám jednu milú príhodu. Išla som zahodiť do koša papier a zrazu mi do očí udrelo Krištofkove zmochlané body na kope smetí. Asi minútu som zvažovala, či mám fakt takú kojodemenciu, že som ho vyhodila, potom som uvažovala, či to spravila Barborka alebo manžel a postupne mi došlo, že to musel byť Krištofko. Len som nevedela, prečo to preboha spravil, bežne nám veci nevyhadzuje.
Potom mi došlo, že som si predtým nachystala kopu vecí na odnesenie do špinavého prádla, no a Krištofko si našiel práve to body a snažil sa si ho obliecť. Tak som povedala „Nie, Krištofko, nechaj to, to je špinavé, to musíme dať do koša!“ Samozrejme som myslela prádelný kôš, ale Krištofko si to v tej makovičke spracoval inak a ako poslušný chlapček body zobral a vyhodil ho :-)))). No a ja som si to ani nevšimla…

Iank decká sú hrozne zlaté, Barborka teraz nechodila do škôlky, takže som s obidvomi doma. No a na nej vidieť, ako má Krištofka rada, najradšej by ho stále hladkala, túlila si ho (a on protestuje :-)). Je strašne empatická, akonáhle vidí, že Krištofko je nespokojný alebo sa nudí, hneď ho zabáva - začne ho „skúšať“, ako robia zvieratká, ukazuje mu niečo zaujímavé.. Keby im to tak vydržalo aj v ďalších rokoch…

Určite som ešte chcela písať kopec vecí, nič si už ale nepamätám… tak len želám všetkým, aby v novom roku boli zdraví a spokojní :-).

Rozeta a Krištofko 17,5m

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 02.01.06 21:32

No, Hromix, práve si ma úspešne predbehla :-), ale len vďaka tomu, že Krištofko absolvoval svoje prvé prebudenie a bola som ho ukľudniť :-)))).

Ako ste spomenuli nočník, tak som zistila, že som sa zabudla pochváliť s Krištofkovými miniúspechmi :-)))).
Nočník sme už dlhšie mali v obývačke ako dekoráciu, ale nepo:,–(zovali sme ho, lebo to odmietal. Občas, keď behal s holým zadočkom, sme sa ho spýtali, či nechce ísť na nočníček, vtedy si :,-(ol, usmieval sa na všetky strany a po pár minútach utiekol :-). Len sme mu vysvetľovali, na čo nočník je a ak sa vycikal na zem, vraveli sme „no,no, no, na zem sa neciká, ciká sa do nočníčka“ a ukázali sme mu nočník.

No a pred pár dňami sa takto zase raz sám po:,–(il a po chvíli sme počuli, že ciká :-). Zhodou okolností bol nočník tak, že mal kľud a nikto pri ňom nebol. Strašne sme ho chválili, slávnostne nočník vyliali a spláchli a ešte si zatlieskali.
Odvtedy sa niekoľkokrát vypýtal na nočník, nie je to ale žiadne cielené pýtanie, proste keď si všimne nočníček, tak sa vypýta, :,-(ne a vyciká sa. Najväčšia sranda je, ked takto ide aj trikrát po sebe a snaží sa vytlačiť aspoň pár kvapiek :-)))).

Takže reálne na nočníček nechodí, ale občas sa vypýta a hlavne vie, na čo nočníček slúži a že sa všetci tešíme, keď sa mu to podarí :-))). To je dosť podstatná vec, raz to vysvetľoval jeden ocko autistického chlapčeka - hovoril, že ho nemôžu v štyroch rokoch naučiť na nočník, lebo absolútne na rozdiel od zdravých detí nemá potrebu potešiť rodičov.
Okrem toho Krištofkovi začala vadiť plienka, akonáhle je trošku plnšia, tak chce, aby som mu ju dala dole. No a keď sa pokaká, niekedy sa sťažuje, že má „bobo“ a ukazuje si na zadoček.

No a ešte pridám aspoň jedno svoje predsavzatie - dúfam, že sa naučím šoférovať aspoň tak, aby som mohla chodiť pre malú do škôlky, keď prší a aby som zvládla cestu do susednej obce na poštu a k mojej sestre :-). Mám vodičák neskutočných 15 rokov, ale nešoférujem vôbec. Ale za posledný mesiac som už išla dvakrát do tej susednej obce, raz dokonca sama, keď sme s manželom potrebovali ísť dvomi autami :-))). Ale zatiaľ som šla len smerom tam, nikdy nie naspäť :-).

R.

 
Radina  03.01.06 08:58

Ahoj holky,
já bych taky chtěla plánovat miminko,ale to bych si musela najít jiného chlapa a dopřávat svým dětem takový luxus, aby každé mělo jiného tátu, to se mi zdá už trošku moc =o). Takže jediné co z živých tvorečků můžu naplánovat je,že si pořídíme morče, králíka nebo mého vytouženého yorkšírka. Čeká nás rekonstrukce kuchyně, možná i koupelny a WC. Tohle všechno jsme vloni odložili, protože jsme se rozhodli nejdřív vyměnit okna abychom tu v zimě nezmrznuli a dát do pořádku obývák ať se nestydíme zvát k nám návštěvy. Je pravda, že jsem si od plasťáků slibovala víc, no ale na další se už nezmůžeme. Plíseň v bytě se nezratila, voda si na oknech vesele kondenzuje dál… .
Odnaučování od plínek? Snad to půjde samo ještě před tím, než pojedeme na dovolenou, protože se nám vážně nechce tahat k moři pemprsky =o)))).
Předsevzetí bych mohla mít spoustu. být shovívavější k „puberťárnám“ našeho 7 letého syna, víc chodit na procházky i když venku mrzne (já i holčička jsme ráčci a ti zimu fakt nemusí), že se dokopu k resekci zubů (ach moje panická hrůza ze zubařů) a k vyšetření bolavého žaludku, že konečně navštívím své známé v městech, kde jsem všude bydlela… Ještě že si nedávám předsevzetí do nového roku, určitě bych nestíhala =o).
Hlavně ať jsme všichni zdraví a čisté mysli a to přeju také vám.

HROMIX - připadáš mi jako „bílá čarodějka“ a řekla bych, že si toho tátu letos určitě s Anie přičarujete a držím vám pěsti. Hlavní je chtít a jak se zdá, ty už určitě chceš =o).

CIBULKO - možná se ti ozve moje sestřenice z Ameriky. Hledala někoho kdo by jí mohl říct něco k objímání, tak jsem jí dala odkazy na tvé deníčky. Nevím jak to s tím jejím chlapečkem je, ale věřím tomu, že když ji to zaujme, tak se ti určitě ozve.

Radka a Betynka 17m a 2t

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 03.01.06 10:59

Ahoj maminky.

Před svátky, jak jsem nestíhala, se mi stala věc, která byla pro mě varováním a poučením a tak si dovoluji vám o ní napsat, aby se vám a hlavně vašim dětem třeba nestalo to samé.

Představte si, že já přeopatrnice přeopatrná jsem jela se Šimonkem k Dr. tramvají a protože mi teď z kočárku bez kšírů nevyskakuje a vzorně tam sedí, tak jsem ho tam, já trubka, nepřikšírovala. Když jsme se blížili k naší stanici, tak jsem si kočárek nachystala příčně, tak, abych mohla teda vystoupit. Těsně po té, co jsem si ho takhle nachystala se před naší tramvají něco stalo a náš řidič použil nějakou tu záchranou brzdu. To mělo za následek, že se většina cestujících o několik metrů sesypala dopředu a já jak jsem se jednou rukou držela madla a druhou držela kočárek, tak jsem to pod velikostí toho nárazu neudržela a kočárek se mi překlopil úplně na bok a při tom byl Šimonek katapultován ven z kočárku. Částečně jeho vylétnutí zbrzdilo to, že se šprajcnul botičkami o to madlo před sebou. Naštěstí ho to vyhodilo na nějakého mladíka a ten ho chytil. Byla to fakt taková pecka, že jsem to udržet nemohla a to jsme vjížděli na náměstí a jeli jsme velmi, opravdu velmi, pomalu. Měla jsem z toho pochroumané koleno a rameno a modřinu přes celé lýtko. Šimonkovi se naštěstí nic nestalo. Takže pro příště ho budu vždycky kšírovat a vždy si dám kočárek po směru jízdy (boudou dopředu) a na vystupování si ho postavím příčně až v zastávce…

Jinak paní alergoložce ke které jsme jeli jsem teda dala tu druhou šanci, protože jsem si říkala, že třeba poprvé neměla dobrý den. Ovšem ta mě ani na podruhé „nezklamala". Když se tam Šimonek trochu začal válet po zemi, protože jsem mu cosi zakázala, tak mi řekla, že kdybych se svému synovi dostatečně věnovala, tak by se mi nevztekal. To jsem si teda jen tak líbit nenechala a slušně, ale od plic jsem jí k jejímu přístupu něco řekla, což ona bez mrknutí přešla a pokračovala ve své přednášce dál… Dneska budu volat jiné alergoložce o konzultaci, tak jsem zvědavá.

ROZETA- a já ještě znám, že se říká: „Když chce Bůh člověka potrestat, vyplní mu jeho přání". Chichi. (Doufám, že jsem tímto citátem nikoho z věřících nepobouřila.....)

RADINA- my jsme dělali taky plastový okna a kromě toho, že to té firmě trvalo 2 roky!!, tak jsem taky čekala něco víc…Sestřenice ať se klidně ozve. Teoreticky by se mohla na naši objímací paní zkontaktovat mailem…

HROMIX- přiznám se, že nejen, že mám kontakt na Sušického, ale i jeho paní a ještě jednu kolegyni, ale po té naší zkušenosti jsem k homeo pojala dost nedůvěru. Ten autopatický lék, jak je vidět nezabral. Ta homeopatka říkala, že na to má 3m a ty už jsou fuč. Tak teď uvidím, co ten léčitel a pak když tak až znovu ten homeopat, jestli mě ta nedůvěra do té doby přejde… Jinak na vás budu myslet, aby se nějaký ten náhradní tatínek pro Anie a partner pro tebe našel.

Zatím se mějte a já valím vařit.

CIBULKA+ŠIMONEK 17m

 
Berenika
Kecalka 130 příspěvků 03.01.06 14:42

Zdravíme všechny v novém roce a přejeme vám jen to nej.., nej.., nej.. a hlavně hodně zdravíčka pro všechny.

Já si novoroční předsevzetí moc nedávám - v posledních letech jsem chtěla zhubnout, ale stejně jsem pro to nic nedělala, tak už na to peču. Radši budu tlustá a spokojená. Letos ovšem se o sebe hodlám více starat, neb jak jsem již před Vánoci psala, tak Lukášek bude mít v létě sourozence a tak budu pečovat o bříško. Dneska jsem konečně byla u Dr. na ultrazvuku a termín mi vychází na 21.8., což je jen o den později než jsem měla s Lukášem. Doufám, že mrňousek se stihne narodit ještě jako lev - to aby se nám to v rodině nepletlo (já 6., manža 9. a Luky 19.8.). Nejlepší ovšem je, že i moje ségra je těhotná a termín má jen týden po mně. Tak budeme doma těhotný obě. Aspoň bude víc srandy a Luky si bude konečně mít s kým hrát.

Na nočník se výhledově chystáme taky - teď po novém roce jsem přestala s kojením na usínání, tak s nočníkem ještě měsíc počkáme, aby těch změn nebylo tolik najednou.

Na letošek ještě plánujeme zařídit Lukáškovi pokoj a udělat rekonstrukci kuchyně, kterou máme zničenou z předchozých oprav bytu. Doufám, že se vše povede rychle a neprožiju většinu těhotenství mezi sutí, tak jako minule.

No, já končím a jdu si aspoň na chvilku schrupnout, než se Lukáš probudí. Ta těhotenská únava je děsná - ještě že mě netrápí nevolnosti.

Tak jak jsem již psala, všem do nového přejeme jen to nejlepší a ať se vám splní vaše přání.

Veronika a Lukáš 16,5m

 
PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 03.01.06 18:24

Ahojky,

s přáním všeho dobrého v letošním roce se hlásíme do nového deníčku.

Plány na letošní rok bychom měli, o to nic, ale…každopádně z těch nejdůležitějších mohu zmínit, že se budu chtít zařadit mezi snažilky. No a pak taky zařízení pokoje pro Emu a nějaké ty další drobnosti.
S nočníkem lehce začínáme, ona ví, o co jde, jenom to tak trochu bojkotuje. Párkrát si řekla a skutečně se vyčůrala nebo vykakala, ale moc jí to nevzalo. Nicméně jí přestává bavit přebalování, spíš jí je to nějakým způsobem nepříjemné (ještě jsem nepřišla na to, proč), tak doufám, že nám ten nočník půjde.

Silvestrovskou půlnoc jsme strávili u postýlky, přestože jsme byli na chalupě s kamarády. Ema se vzbudila ve 23.50 a odmítala usnout. Chtěla nakojit, což jsem odmítla, a tím se odsoudila k hodinovému konejšení.

Cibulko - díky za deníček. A tvůj zážitek z brzdící tramvaje, děsný - ještě že se našel pohotový mladík a Šimonkovi se nic nestalo! Zase se potvrdilo, že nikdy nemůžeme být dostatečně opatrné, ach jo.

Všichni se mějte moc pěkně a zdravě!!!!

Pavla a Ema, které už se počítá 18. měsíc

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 03.01.06 20:55

Ahoj holky,

já jen v rychlosti. Už asi měsíc jsem nečetla a vůbec nevím, jaké jsou u vás novinky. Mrzí mě to,ale prostě nějak není čas…

Cibulka - krásný deníček. Je mi líto, že to naposledy nevyšlo s tím srazíkem. Příští pondělí už bychom měli jít zase do herny, tak se zkusíme domluvit s holkama, že bychom něco zrealizovali. Pořád tady mám pro tebe tu Šimonkovu hračku… (a VHS)…

Nočník - Zuzka si začala říkat na nočník, ale jednou udělala „bak“ do nočníku a tak se toho lekla, že od té doby nočník nee. Jen olamžitě „po činu“ hlásí, že má bak - ale v plíně.. Když jí řekneme - kam se dělá bak - ukáže na nočník a tím končí…

Vánoce i Silvestr proběhl v pohodě a už se těším na naši zimní dovolenou - kde jinde než na Svratce:o)) Kamoš říkal, že už má pro Zuzku na chystané i lyže:o)))

Jo a jedna smutná zpráva - Matylda od Evuchy je v nemocnici se zánětem močáku, má horečky a dostává ATB nitrožilně…Tak snad se brzo uzdraví!!!

No tak se mějte krásně v tom novém roce, ať se vám všechna přání splní a ať jste všichni zdraví!!! Myslíme na vás, i když nepíšem!!!!

Pa Milena a Zuzanka (za dva dny 17m)

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 04.01.06 12:41

Ahojte holky,
tak jsme se vcera vratili z hor, kde bylo fajn, fura snehu, jen ten penzion jsme nezvolili stastne. Betka opet vstava kolem 5 (fakt hruza) a nebyla tam mistnost, kam bychom s ni mohli, takze jsme se s Risou stridali pri rannich vychazkach a pobytu na chodbe, aby se aspon jeden z nas a svagr, co spal s nami, vyspal.
Taky jsme tam hned druhy den ztratili dudlik a nahradni jsme nemeli, takze Betka je bez dudliku, coz by se dalo dat jako novorocni predsevzeti. Ovsem nekdy mam chut ji ho zase dat, ale je jasne, ze kdyz uz jsme to vytrpeli, je nesmysl to znovu kazit.
Taky bych chtela pomalu odstavit, protoze mlika uz mam malo a Betka me strasne taha, takze to dost boli, no uvidim, jak to pujde. Koijm rano a vecer, tak asi zacnu tim vecernim.
Nemela jsem cas poradne precost denicek, jen jsem ho tak prolitla.

EVUCHA (potazmo MILENA) - moc drzim Matyldovi palce, aby se brzo uzdravil a tobe, abys to tam prezila

CIBULKA - hrozne vam preju, aby to v tom letosnim roce uz bylo bez nemoci a nejake to mimi uz by v Brne taky mohlo byt, at mame co probirat na srazikach :-) S tou tramvaji by me to teda taky nenapadlo, asi budu taky poutat, i kdyz jinak Betku uz taky nepoutam

HROMIX - neboj, on prijede princ na bilem koni (nebo treba bilym autem :-) ani nebudes vedet jak

Mejte se krasne, Betka rve a nechce spat, tAk snad nekdy usne a ja si to stihnu poradne precist a reagovat.
Kacica + Betynka cim dal vic urvanejsi :-(

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 04.01.06 16:15

Ahojte,
Betka spi uz 3 hodiny! Ja jsem si taky schrupla, jinak nesla uspat a ted mam strach, ze rano zase bude vstavat v 5 :-( Nevim, jestli ji to nekdy prejde, ja doufam, ze jo, je to fakt hrozny.
Na Stedry den Betka vubec odpo nespala, takze jsme ve 4 zacali rozbalovat darky a vecere byla az potom, protoze jinak to neslo, byla strasne protivna a koukala jsem, ze takovych bylo vic :-) Z darku nejvic zaujalo Lego quatro a takovy „prosivaci“ dreveny panenky, to ji fakt bavi. Darku dostala hromadu, i kdyz jsme se snazili oboje rodice usmernit, no snad to priste vyjde lip, myslim, ze vubec nestihala, ze je toho tolik.
Bramborovej salat (z bio zeleniny s jogurtem) razantne odmitla, zato snedla snad pulku pstruha :-)
Ja jsem za vanoce pribrala 3! kila a ted to musi dolu, zadycham se i chuzi do 1. patra :-(
27. jsme dojeli na Sumavu a snehu teda bylo dost. 2× nas tam zastihl vypadek elektriny, ale nastesti to nebylo tak hrozne.
Ted mam plnou koupelnu spinaveho pradla a peru a peru.
Jeste porad mame stromek, ale uz ho asi uklidim, jak jste na tom vy? Betce se teda hodne libi a porad chce, aby byly rozsvicene svicky a sundava ozdoby z pomerancu.

K tomu planovani, my letos musime prestavet starou koupelnu na satnu a prestehovat destky pokoj a loznici, taky bychom v lete chteli „hupsnout“ na vyrobu dalsich „jednotek“ teda doufam, ze to nebudou dvojcata. Chtela bych mimi na jare, ale naplanujte si to, ze jo.
Noa kdyz zbydou penize, chteli bychom na jare na tyden ke znamym do Ameriky bez Betky. Nemeli jsme svatebni cestu, tak ze by to bylo misto toho. Se dvema detma si to pak uz vubec nedovedu predstavit.
Do prace se mi nechce, zatim se doma nenudim :-) Tak snad to kvuli penezum nebude potreba, no uvidime. Nocnik samo taky v lete zkusime, ted je to jeste uplne pase, Betka si to musi pak nejak rozmyslet sama, ona proste ted vsechno dela sama. To je asi tak vsechno.

BERENIKA - moc gratuluji k miminku, at se vam vsechno dari a neni ti spatne :-)

BODLINKA - tak ti preju, aby to toho tvyho chlapa uz trklo a prestal byt zavislak

CIBULKA - teprve ted jsem precetla v nimulym denicku, ze jste to zase schytali, doufam, ze uz je Simonek zdravej a ten zapal se nerozjel.

PAVLA - a jak to vypada s tou boulickou, uz je pryc?

Mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 04.01.06 20:19

Ahoj holky!

Tak jsem dnes s Anie mela moc krasny den. Uzivala jsem si ho naplno jako uz dlouho ne. Rano jsme totiz byly na cviceni a Anie POPRVE spolupracovala, stala a dokonce chodila!!! Vsechny ukoly plnila - vetsinou dokonce lip nez ostatni deti. No, a ja myslim, ze je to tim, ze jsem tak vyrazne omezila kojeni a ze je z ni ted proste samostatnejsi jedinec. No fakt - byla jsem jedina na cviceni kdo jeste kojil (kdo nepamatuje, tak jeste pred 10 dny jsem kojila 8krat, nekdy 10krat za 24 hodin a nyni jen 2krat). Tak z toho mam radost, jaky Anie udelala posun dopredu a verim, ze to nebyla nahoda, ze ji to vydrzi a ja si tim padem nebudu poloodstaveni vycitat. I kdyz ani tak si to nevycitam (zatim), nebot Anie je mnohem min uknourana, asi tim, jak mi porad neleze pod triko a nezadoni…
No a odpoledne jsme byly u kamaradky a tam si taky tak krasne sama hrala, nadherne (podruhe) si sama malovala, no proste skoro jako z pohadky. Tak snad to nebyla nahoda :0). No, ale I kdyby, dnesni den jsem si fakt uzila.

Vcera jsme mely prvni plavani v Jukliku ve velkem bazenku a i tam se Anie smala, hrozne ji bavilo snad vsechno, ze jsem z toho mela moc dobry pocit a byla jsem rada, ze se nestehuju do Kyjeva :-). Kdyby plavani bylo vzdy takove, chtela bych s ni plavat porad :-).

Jinak dekuji za vase mila pranicka, snad se nejaky ten tata objevi, I kdyz ja si radeji nadeje nedelam… segra hleda uz 5 let… :-(

Kacico - vitej zpatky! Stromek jsem zklidila hned po prijezdu od rodicu, mely jsme ho v byte cca 14 dni a po navratu byl nazloutly a zacaly z nej padat jehlicky a tak letel. Anie to nijak stejne neprozivala…

Pavlo - tak ti preji, abys mezi snazilkamaa nebyla moc dlouho a zaradila se brzy mezi tehulky! Budeme se tesit na zpravicky! A taky jsem se chtela zeptat, co noveho s boulickou? Ozvete se a dejte vedet, kdy muzete prijet!

Bereniko - tak drzim pesticky, at toho lvicka stihnete!!! :-)

Cibulko - s tou tramvaji, fakt hruza. Nejak si nemoci a nehody vybirate… snad budete mit brzy uz jen stastne obdobi!

Radino - tak nevim, proc jsem "bila carodejka” :-), ale snad to znamenalo pozitivni zpravu :-). Jinak me pobavilo, ze na hledani tretiho tatinka se nedas, I kdyz mimi bys asi jeste chtela… Tak at vam ta vase soucasna rodinka dlouho vydrzi!!!

Rozeto - to body v odpadcich me fakt pobavilo. Kristofko je vnimavy. Ale to Anie taky :-) - je z ni ted velka pomocnice, hleda si backurky, nosi bryndacek kdyz ma jist, uklizi po sobe hracky, myslim, ze ji dela moc dobre, ze je tak dulezita a sikovna :-). Vsak ji porad chvalim :-)))).

Tak zatim pa!

Hromix a Anie, 16m a 1d

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 05.01.06 11:58

Ahojte holky,
tak Betka chrni po plavani v aute, tak mam chvili klid.
Po dnesni prihode si davam velky zavazek neco udelat sw svym mozkem, protoze takhle to dal nejde.
Vedela jsem, ze jsem si pred vanocema zapomnela v plavani sklenicku s jogurtem (sklenicky jsou do jogurtovace) tak jsem se dneska ptala, jestli tam nahodou nezustala a pani mi rekla, ze jo a vedle toho byly klice od auta. No jestli nebyly moje!!! Ja totoiz pote, co jsem si zabouchla klice v aute vozim pro jistotu nekdy dvoje, takze jsem to vubec nezjistila a normalne jsem odjela. Kdybych tam nezapomnela ten jogurt, nikdy bych neprisla na to, ze jsem je tam nechala :-( No je to hruza, ani to nebudu rikat Risovi. Ona totoiz Betka vzdycky hrozne lita a ja se taktak obuju a valim za ni, no neni to omluva, delam to i sjinyma vecma :-(
Takze odtedka zacnu myslet mozkem!!! At zije kojodemence.
Dneska Betka vstavala az o pul 8 :-) tak jsme se aspon po dlouhe dobe vyspali, snad ji to vydrzi, bohuzel to bylo asi zpusobeno tim, ze cely vecer az asi do pul 10 rvala, no uvidime dneska.

HROMIX - my mame stromek v kvetinaci, ale taky pada, tak uz ho asi sklidim

Mejte se krasne
Kacica + Betynka 17 mesicu a kousek

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 05.01.06 16:01

Ahoj.

ANKO- posílala jsem ti SZ.
Díky.

CIBULKA

 
Gabika  06.01.06 13:55

Ahoj,

v prvom rade prajeme do nového roku všetkým len to najlepšie, aby ste si všetky na konci roku mohli povedať, že rok 2006 bol najlepší zo všetkých!

My sme Vianoce prežili pomerne v pohode, na Štedrý večer sme šli na večeru na poschodie k svokre a švagrovi, tam sme si dali aj darčeky. Radko zo zemiakového šalátu s jogurtom veľmi nadšený nebol, zato ryba mu chutila :-) (celkovo pozorujem, ze je dost na mäso). Po večeri čakali na Ježiška (Radko krásne opakoval: "čakáme Ježiška!”), nakoniec švagor zazvonil na zvonček, tak sme šli do obývačky, kde už bol zapálený stromček a pod ním darčeky. Čakala som, že sa Radko k nemu pohrnie, ale vobec nie, naopak ma pevne objal a pár minút trvalo, kým si zvykol a začal rozdávať darčeky. Dostal bublifuk, xylofón, knihu, lokomotívu a stan, ktorý vyzerá ako hradná veža. Zo všetkého mal ohromnú radosť, úplne výskal od nadšenia, bolo to dojemné… Ešte ho vlastne čakajú darčeky od mojich rodičov, ktorí mali prísť tento víkend, ale nejako sa to zmenilo.

Na Silvestra k nám prišla moja sestra s priateľom, zostali 5dní, bolo to super, konečne sme sa po dlhej dobe porozprávali… Radka sme dali na Silvestra normálne spať, keď to ale začalo búchať, tak sa zobudil, takže si s nami pozrel ohňostroj, a keď sa to ukľudnilo, dala som ho zase do postieľky a on sám zaspal, no pohoda. U nás može byť Silvester každý týždeň ;-)

Radko je úplne skvelý, fakt úžasne rozpráva a aj rozumie. A strašne rád pomáha, so všetkým. Stačí, že začnem niečo robiť, už pribehne a pýta sa: "Pomôcť?” (že či mi môže pomôcť) Tak sa ho snažím čo najviac zapájať do toho, čo robím, a on je úplne nadšený.

Včera sa mi stala taká milá vec. Večer pred spaním si upratal hračky a keď som ho posielala za tátom, aby s ním šiel napustiť vaňu, tak ma silno objal okolo krku a povedal: ”Ľúbim… a ľúbim…” No bolo to úžasné.

Tak ešte pár odkazov.
Berenika - je to skvelá novinka, držím palce, aby to dobre dopadlo!

Hromix - tiež sa pridávam k zástupu, ktorý vám obom s Aničkou praje skvelého tátu ;-)

Rozeta - to s tým košom bolo dobré! Radko je podobný expert, preto radšej nehovorím, že má špinavé oblečenie hodiť do koša, ale "do prádla” ;-) A s tým vysvetľovaním všetkého úplne súhlasím. S Radkom sa to tak snažíme robiť od začiatku, a je pravda, že mnohým veciam úžasne rozumie, ale hlavne sa s tým skôr zmieri a urobí ako my chceme. Aj keď to znamená, že jednu vec vysvetľujeme 10-krát za sebou…

Cibulka a ostatné skorosnažilky - všetkým vám držím palce, aby sa to podarilo, a aby nás tu bolo čo najviac "bruškatých” ;-)

Gabika 30tt a Radko 18m

 
Gabika  06.01.06 14:11

Ešte k našim plánom v tomto roku:
Tak v prvom rade - v zdraví porodiť ;-) a venovať sa deťom zo všetkých síl… :-)))
Stále sa nevzdávame plánu presťahovať sa do Prahy, ale veď viete, človek mieni… no, každopádne musíme tu v Parubiciach kúpiť práčku, chceme aj myčku, musíme tu v chodbe spraviť novú elektriku, potom vymaľovať a dať spraviť vstavanú skriňu. V prípade, že do Prahy nepojdeme, to musíme stihnúť do porodu… takže máme čo robiť…

Momentálne nás ale čaká kúpa autosedačky pre Radka - momentálne máme od známych požičanú takú tú od 0kg do 18kg(?), a Radko vozíme proti smeru jazdy, ale už má rok a pol, a to už mu chceme kúpiť takú, ktorá je otočená normálne. Nemáte niekto typ na dobrú sedačku? Chceme takú so systémom ISOFIX, ale zatiaľ som našla iba Römer; Maxi Cosi Priori XP to asi nemá, však?

A samozrejme, tiež plánujeme zrušiť plienky. Radko však do nočníku stále nechce veľmi kakať. Čo je ale zaujímavé, vcelku sa mu darí vydržať v noci, už dlho má ráno len málinko počúranú plienku, a dnes bol dokonca úplne suchý. A to ho ráno po prebudení ešte presuniem k nám do postele a vstávame, až keď začne pýtať mliečko. Takže asi budeme exoti a začneme s odbúraním plienky na noc ;-)

Dnes tiež večer ideme zavádzať novinku, zrušíme večernú kašičku v posteli z fľašky s dudlíkom. Dáme ju normálne do misky, Radko ju spapá v stoličke a potom si ešte vyčistí zúbky (aspoň tak si to naivne predstavujem ;-)). Som zvedavá, ako to prijme, ale už od včera večera mu o tom rozprávame, tak snáď to prebehne podľa plánu.

Tak to už je naozaj všetko,

Gabika

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 07.01.06 22:32

Caute!
VSETKO DOBRE, co dobre, NAJLEPSIE, NAJKRAJSIE, NAJUZASNEJSIE v roku 2006, vela zdravia, stastia, radosti a pohody, nech tie nase decka prospievaju a pekne rastu!!! A vsetkym, co sa snazia, alebo sa chcu snazit, nech maju coskoro // na teste (a pekne tucne!) ;o)
Drzte sa! Ja bezim kukat Pana Prstenov ;o) Pa!
schamka a Daninko (17,5m)

 
Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 07.01.06 22:41

Ahoj maminky a miminka,
po dlouhé době jsem se dostala k psaní. Líbí se mi téma nového deníčku, taky si na letošek pár věcí plánuju. Poslední dobou začínám čím dál častěji myslet na druhé miminko. Myslela jsem si, že chvíli počkáme, ale když nad tím tak přemýšlím, letos bych se určitě chtěla zařadit mezi snažilky. Jen záleží na tom rozmyslet si, jestli už včil nebo ještě pár měsíců počkat.

CIBULKA - vaše historka s tramvají mně docela vyděsila. Když jezdíme z jeslí, jedeme asi 20 minut, takže Haničku beru z kočárku a vezu ji na klíně. Abych se začala bát…

MYLISEK - koukám, že jste na tom s nočníkem přesně jako my. „Ee“ nám oznámí až po činu. Ale beru to taky jako úspěch. Ráno mívá plínku úplně suchou a posledních asi 14 dnů se vždycky při vyslíkání z pyžámka vyčůrá do nočníčku. Jenom nechápu, že když to jde ráno, nemůže to jít i jindy. Ale zatím to neřešíme. Když si řekne, po:,–(íme ji (třeba 5× za den), ale ještě nikdy tam nic nevyseděla.

GABIKA - nestíhám brouzdat po internetu, tak jsem ani nepostřehla, že jak ten čas letí, další, i když tentokrát už ne letní, miminko bude brzo na světě. Doufám, že vám to rychle a hlavně bez problémů uteče.

EVUCHA - přejeme Matyldovi, ať se brzy uzdraví a zase je to takový čipera. Na vánoční besídce to bylo pěkný éro.

Hanička chodí už 4 měsíce do jeslí, je z nich nadšená a po vánoční přestávce tam vbíhala jako by tam byla naposledy včera. Vánoce proběhly v pohodě, největší radost měla z krabic od dárků. Z „opravdových“ hraček vedou golfky pro panenku a lego, které jsme vyhrály v soutěži s Pampers. To skládáme několikrát denně.

Na letošek si plánuju zdravou Haničku, spokojeného manžela a pohodu v práci. Vám přeju, ať se vám všechna přání splní!

Jitka a Hanička (předevčírem 1,5r)

 
Anka
Kecalka 294 příspěvků 08.01.06 20:13

Všechno nejlepší do nového roku!

Dlouho jsem nenapsala, ale je to taky trochu tím, že mám cosi s klávesnicí a často se mi smaže celý text, ani nevím jak. Takže asi dvakrát jsem si smazala příspěvek a na další už neměla sílu… Tentokrát si to předpisuju do Wordu.

Všem snažilkám přeji, ať jim to v tomhle roce vyjde. My už se na miminko moooc těšíme, i když se přiznám, že tohle těhotenství si zrovna dvakrát nevychutnávám. Nevolnosti sice už téměř nemám, ale únava je otřesná a jak všechny víme, drobata nám odpočinek nedopřejí. Já jsem si navíc uvázala na krk ten e-shop, který mě sice baví, ale zase je to každovečerní zaměstnání. No, kdo chce kam…

Jitulka je taky docela samostatný človíček a je na ní vidět, že potřebuje společnost dětí. Před Vánocema dost trpěla, když jsme byly samy doma (nejdřív ty ATB a potom neštovice). Teď se snažím chodit s ní co nejvíc mezi lidi a hlavně mezi děti. Dnes jsme byly u nás v kině a ve hracím koutku byly dvě starší holčiny, Jitka byla v sedmém nebi, pořád jim něco povídala, statečně snášela, jak ji přenášely z místa na místo…

Nejvíce nás ale baví to její vykládání, už umí celkem slušně skloňovat, samozřejmě jen to, co od nás zná. Taky počítá do dvanácti (samo že nepočítá, jen to brebentí) a nejoblíbenější číslo je osm. Neptejte se mě proč. Umí téměř nazpaměť všechna cédéčka, co jí pouštíme. Momentálně vede Skoumal a Mládek. O Vánocích jsme se obrnili a vyrazili s ní do kostela, že to jako zkusíme (všechny moje kamarádky s dětma chodí, ale já na to nemám nervy…). Jitka se nejdřív pustila do popisu interiéru („stromeček svítí, taky stromeček, taky svítí, pán, pán, pán, paní, paní, svítí, svítí, hraje, atd…„) a když kněz řekl „pán Ježíš“, tak jí zablesklo v očích a spustila poměrně nahlas „Jeeeziškuu, paanaackuuuu atd.", takže jsme asi po deseti minutách vyměkli a odešli.

Jinak moje novoroční předsevzetí je začít zase chodit na mše, dnes jsme začali a poměrně úspěšně. U nás v Kobylisích je moderní salesiánský kostel, kde mají místnost pro matky s dětma. Už jsem o tom dřív slyšela, ale představovala jsem si to tak, že tam holt ty matky a děti vykážou, aby nedělali v kostele vyrvajz. Ve skutečnosti je to místnost s velkým skleněným oknem, kde si děti můžou hrát (herna je opravdu prima) a rodiče se můžou v klidu a bez výčitek svědomí účastnit mše, protože je tam reproduktor a děti nikoho neruší. Jitce se to moc líbilo a nám taky. Tomu já říkám vymoženost. Škoda, že to nemůže být i jinde…

No a když už jsem u toho vyhledávání společnosti, jak to bude s pražským srazem? Neměl by být tuto středu? My jsme už konečně zdravé a moooc bychom vás všechny rády viděly!!!
Přijdeme kamkoliv!

Ještě jednou vás všechny zdravím, Berenice a Gabice pozdrav specielně pro bříško!

Anka (možná 24tt, ale nějak nezvládám počítat) a Jituška 18m

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 08.01.06 21:06

Ahojky!

Anko - zrovna jsem si rikala, ze pripomenu srazik a opet navrhnu Galerii Butovice - i kdyz minule si Zuzana stezovala, ze tam nemaji kafco, tak snad neva. :-). Ale zase tam bylo pomerne prazdno a to bylo pred Vanoci, ted by to mohlo byt take fajn :-))). Tak snad nikdo nebude protestovat :-).

Anko - fajn, ze po delsi dobe zase pises. Tu unavu ti nezavidim, ale tu upovidanou Jitusku zavidim teda moc! :-). Anie ma ted nove slovo „krke“ nebo „krte“ (krtek), kde primove rackuje to „r“. A pak taky nove rika „ciii“ (chci), ale ne vzdy to rika, kdyz neco chce - asi se ji to slovo jen hodne libi :-).

Jiti - je fajn,ze ses take opet ozvala! No, jestlicky si u ANie jeste predstavit neumim a tak gratuluji, jak vy vse zvladate!!!

Dnes jsme byly s Anie u segry a me netere a synovce a to je taaak prima, jak se o ni ti dva staraji - ja jen obcas zkontroluju, zda Anie nenasla neco maleho a nema to zrovna v puse, ale jinak si hraji fakt uzasne. Meli napr. velkou krabici od darku a vsichni tri se tam napechovali a jeli jako v lodi (a synovec se chlubil, jak tam ANie zlakal na hracku, protoze tam dobrovolne nechtela nastoupit), pak jeli take jako ve vlaku, no fakt legrace.
Na druhou stranu navstevy vrstevniku u nas znamenaji plac a vztek u Anie, nebot uz ma obdobi, kdyz si zacina hajit sve hracky. Nevim co s tim a zajima me, zda to uz nektere z letnich miminek take ma - a nebo jsme prvni???

Tak zatim pa, tesim se ve stredu na srazik!!!!

Hromix a Anie

 
Berenika
Kecalka 130 příspěvků 09.01.06 10:39

Ahojky všem,

Pražský srazík - do Butovic dorazíme, možná o něco málo později. Anko - beru tu knížku. Jinak už se moc těším, Luky doma řádí jako černá ruka, tak snad se tam vyblbne a dá aspoň na chvíli pokoj.

Ani jsem nepsala, jak jsme si užili svátky. Luky zbožńuje světýlka, takže máme ověšený okna v obýváku i v ložnici a Luky hned po probuzení ukazuje na okno a chce je rozsvítit. Stromeček se mu taky moc líbil, hlavně kouličky, do kterých mlátí a rve je dolů, takže jsem radši nakoupila nerozbitný a ty krásný skleněný musím holt na pár let schovat. Dárků dostal strašnou spoustu, protože je tady v příbuzenstvu jediný dítě, takže některý jsme mu schovali a postupně je vyměňujeme, aby měl pořád něco nového, protože ho to za chvilku omrzí. K jídlu jsme mu dali ochutnat jen kapra a jak mu panečku chutnal.
Na silvestra jsme pak byli s partičkou na horách na chatě ještě s jedním mrňousem. Bohužel jsme spali společně v pokoji, takže jsme se my dospělí moc nevyspali, protože jakmile začal jeden kňourat, hned jsme ho letěli uspat, aby nevzbudil toho druhýho. Navíc tam bylo děsný vedro, na což nejsme z domova zvyklí, neb máme na spaní radši spíš chladnějc. Odpoledne kluci vymysleli „procházku“ to znamená místo toho abych si šla dáchnout, jsem se tahala v mrazu a sněhu 10 km po horách a to ostrým tempem. Domů jsme se vrátili až za tmy. Luky celý večer zase řádil a usnul až v půl 11. A za půl hodky už ho Vojta zase vzbudil, tak jsme uspávali další půl hodky. Vydrželi jsme sotva do jedný a šlo se do hajan. Tak takovýhle silvestr už tedy nikdy víc. No příští rok se naše partička rozroste minimálně o další 3 miminka, takže na společné slavení stejně asi nedojde.

Pokroky dětiček - tak koukám, ja máte ty vaše dětičky šikovný a tiše závidím. Luky moc nemluví, jen pár slov a to spíš výjimečně. Jenom pořád něco brblá a huláká, ale rozumět mu není. Největší zábava pro něj stále jet se vším házet a do všeho mlátit. Čím větší rámus, tím líp. Nejspíš z něj jednou vyroste mistr světa v hodu, protože to ovládá naprosto skvěle. Jako hračky u nás tedy vedou balóny. Donedávna si nechtěl ani prohlížet knížky, ale teď je pořád všechny tahá a leze mi na klín a chce si prohlížet, takže všechny si denně aspoň 10 x přečteme. Musím nakoupit další, tyhle už nemůžu ani vidět.

Gabiko - sedačku s isofixem má opravdu jen Römer. My máme už skoro půl roku MC Priory XP a jsme s ní naprosto spokojený. Jinak koukám, že už to máš za pár. Tak přeju, ať všechno dobře dopadne.

Tak se mějte krásně, s pražandama se ve středu těším na sraz a my teď pádíme na plavání.

Veronika a Luky (za 10d 17m)

 
gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 09.01.06 11:54

Ahoj sorry, ze vam sem leziem
pre Gabiku izofix ma aj maxi cosi
http://www.maxi-cosi.cz/priorifix.php
Ale je to novinka a tym padom dost draha zalezitost :-(

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 09.01.06 13:51

ahoooj holky a male letnatka v novem roce!

to je doba,jeste jsem tento rok nestihla napsat ani radku..ostuda ostudna..

Jake byly u nas vanoce?no.cas predvanocni celkem horor..to byla vztekanda zase v kurzu a navrcholu,nej nej byl stedry den,kdy rano rozlepil oko a opravdu nezavrel pusu do pul treti,kdy si ho moje mamka vzala ven,abyc alespon mohla dovarit veceri.za hodinu se vratili a Sebinek uz byl vymeneny andilek(byli pozorovat jeho oblibene vlaky).tudiz vecere-kdy ji malem zladoval nez jsme si pripili a poprali krasne vanoce-probehla naprosto v klidku,pak velke obdivovoani stromecku jako-jeje,zjoova :) atd.nasledne trhani papiru,zmatek z hracek,nejlepsi byla velka prazdna krabice a ten natrhany balici papir:) Ted po vanocich z hracek nejvice vede maly klavir a chrochtaci prasatko.

Svatky a navstevy pribuznych byly opet hororem,nechtel lehnout ani na chvili,natoz zustat v postylce,coz melo za nasledek,ze vecer rval jeste vic,tak bez spani pres den usinal vecer treba az v deset.za velkeho pretazeneho revu.Moc se nam zhorsilo usinani,nechtel byt sam,ani se mnou,ani narukach ani v postylce ani proste NIJAK.Bohuzel jsem musela pristoupit na vyrvavaci metodu,protoze kdyz uz pul roku umi krasne usinat sam,je v tom urcite jen uminenost a rozladenost z rytmu.Stacilo mu jedno odpoledne 2,5h..(doted mi to trha srdce)Musim rict,ze ucit usinat samo miminko,jak jsem ucila ja od toho 7m,stylem,ze tam prijdete trema 50× a zase odejdete,je mnohem snazsi,nez 16m dite(u ktereho to bohuzel vubec nejde),ktere umi vzteky prestat dychat nebo se pozvracet.U dalsiho sourozence jsem si jista,ze budu ucit zas tak brzo a jemne..ach jo.TAky za to jiste muzou babicky(reps.bo­huzel tchyne)kdyz jsem ho dala do postylky a on protestoval,nechte­la ho tam nechat,zacali do me vsichni,ze ho trapim a terorizuju,ze je to chudak…ZE ZADNE DITE V 16M UZ STEJNE PO OBEDE SPAVAT NECHODI!…no nasledky to melo jake uz jsem psala nahore a nezbylo nic jineho,nez byt potom velmi dusledna.
Ted uz je to v pohode a fajn.Opet reknu jdem spinkat,da mi pusu,obejme me,zamava Ajce papa a jde do postylky.Obejme zirafu a pejska,da mi pusinku,zamava,jes­te jednu posle vzduchem pusu a je v postylce.Kdyz po obede nechce spat,hraje si,ale ted vetsinou uz zase tak na tu pul hodinu usne a ja mam dusicku v peri,ze vecer pak usne mnohem snaz,neni pretazeny,nema pak tezke nocni spani(jako to je,kdyz je opravdu ten den pro nej zahul)
No.to jsem se vypovidala.uf.bylo to fakt tezke.

Silvestra jsme travili doma,i kdyz jsme meli jit puvodne ke znamym(i s ma­lym),ale protoze jsme meli tu krizi se spanim a usinanim,netroufla jsem si a pozvala je radej k nam.a bylo to v klidku a v pohode,ac odesli az v pul ctvrte,takze jsem mela na spanek dve hodky a ze jsem den pred tim taky ponocovala hodne,vypadala jsem jak zombie(a nemuzu se toho zbavit:))hihi

Vcera jsme byli zase u tchyne-zadala jsem sice,at nas ted nejakou na obed nezvou,ze radi prijedeme po obede na cele odpoledne,ale ne.A kdyz jsem to zopakovala,zacali do me,ze ma tchan narozeniny,ze ona musi varit,protoze snacha s dcerou(manzel v praci)chcou prijet na obed(no moje svagrova je kapitola sama o sobe)a mi musime taky.tak jo,ale nechaji ho spat-to urcite.jen zacal fnukat,ze spat nepujde,uz prudili,ale dzreli se lepe nez minule,presto maly nespal a oni ho za cvhilku,chuda­ka,vytahli.je­li jsme teda drive domu a pred odjezdem mu babicka dovolila skakat v jejich postelych v botech!!!(moje tychne je uchylak na poradek a presto vnoucata muzou vse)-jsou to hodni lidi,ale kdyby meli sve syny(ty jsou naopak vychovavani tvrde,tohle by neexistovalo) vychovavat jako sva vnoucata,jima me hruza!skutecne.Jeli jsme teda driv,vedela jsem,ze maly asi usne v aute.jenze mu nehrozi prenost z auta,ze by se neprobudil.usnul az v UH,tak jsme se rozhodli zajet na vylet do Brna,ze si aspon hodku pospi.Prdlajz,za pul hodiny se vzbudil,jeste jsme ani nedorazili.Zajeli jsme teda do Olympie,jenze ty davy lidi!!!to jste nevideli!ja nechapala,jenze ony byly slevy.Taky jsem se odvazila vmacknout do jednoho obchodu a koupila malemu ksiltovku a ponozky:)

Zitra nas ceka navsteva jedne tady mistni skolky,maji den otevrenych dveri,tak jdem kouknout.Mam tady nejbliz dve.Do jedne chodime kazdy tyden,tu tedy znam,do tehle se jdu podivat ted.a uvidime.Ono to zni neskutecne,ale zachvilku pujdeme k zapisu,tady musi byt deti min.1rok dopredu zapsane a zapisy se delaji nejak na jaro/leto.a v lete nam budou dva…to je neskutecne,ze uz budu obhlizet skolku.

Jinak co planujem na tento rok?Planuju splatitit kontokorent:)))) haha,ne opravdu planuji se vyhrabat z dluhu,neco nasetrit a trebas jet zas na nejakou malickou dovolenou,taky na teple obdobi chystame jako vetsina z vas zbaveni se plenek,pak ten zapis do skolky,zubare(hlav­ne pro sebe,na to uz jsem nemela dlouho cas!)i maleho,po lete by mohlo prijit i nejake to snazenicko a vyhlizeni capa:),taky presidleni z postylky do velke postele,operace Ajky…co ja vim co jeste?zvednuti platu manzela:)))ha­ha.proste prvni dovolena v Jugoslavi,prvni dite,auto,povyseni-zastupce reditelem,druha dovolena,druhe dite.pak uz jen sama pozitiva a socialni jistoty,pri platu cca 2553Kcs brutto nemate ani jinou moznost:)))))

Taky mate u vas takovou kosu?tady dnes -17,to je pro me hruuuza,vyhlizim jaro:) chci oblekat malemu jen tricko a kratase a hura na pisek,posleze vlacek za babi na koupak!PS:Mar­toch,ty jsi mi to slibila,ze se k nam nekdy dojedes okoupat do O.N.V.?:) tak v lete na plazi:)

Uz kecam z hladu,ac jsem ted snedla jednu vanocni figurku..Hezky den

Any a Sebastianek dnes 17m!

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 09.01.06 14:04

Hromix-ahooj:) ja to ted tak ryhle procitam,tak:
hajeni hracek a plac-tak to zname dost dobre,uz dyl to u nas funguje:) samozrejme nejen u nas doma,ale i ve skolce,kde jsou hracky „vsech“prosto si Sebastianek tak nejak mysli,ze jsou jeho.Ale on se tak nejak umi prat a uzmout ty hracky(treba zalehnout,zdrhnout s nima na druhy konec mistnosti),ze vetsinou breci nekdo jiny.Je mi nekdy „trapne“ale vetsinou se maminky shoduji:„Jen je nechte,at se poperou,to se musi naucit“.Samozrejme kdyz znarodnuje vse,musim zakrocit i tak.kdyz se vzteka on,ze mu nekdo neco bere,vetsinou to tak nechavam,protoze razim heslo jako ty maminky:)
A krtka taky milujem a jak dela krtek?:"halo halo popr. jeeeee,uuu:)
Pa
 A.

 
Gabika  09.01.06 19:43

Ahoj, dik za info k tej autosedacke.

Je pravda, ze isofix na autosedackach je pomerne nova zalezitost, a je to aj dost drahe. Nemas nahodou prehlad, ako je to s bezpecnostou v porovnani s ostatnymi (bez isofixu)?

Cez vikend ideme k sestre do Rakuska, tam su sedacky o nieco lacnejsie, tak snad nieco kupime…

Gabika

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 09.01.06 23:24

Gabika, isofixove su jednoznacne najbezpecnejsie, pretoze sedacka je v aute pripnuta priamo na karoseriu. Tak som to citala ;o) Normal pripinas sedacku pasom, ale toto ide do tych isofixovych kotviciek. Aha, a kedze neexistuje na to zatial nejaky standard, tak s treba mrknut, ze dana sedacka sa da umiestnit do vasho auta. Tak nejak. Samozrejme len teoretizujem, my mame obycajnu maxicosi, co sa pripne do auta pasom.
Drzim palce pri vybere.
Pa!
schamka

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 10.01.06 07:30

Ahoj holky,

tak jak v novem roce? Reknu vam, ze ja jsem z toho pocasi na mrtvici - kdo to kdy videl takovou desnou zimu? Nesnasim snih! Nesnasim mraz! Chci letooooo!!!

U nas uz se zacina zabehavat pracovni rytmus, jeden tyden chodi Lucka do jesli od osmi do dvou (manzel ji vozi, ja vyzvedavam) a pak tri tydny chodim do prace jen od sesti do desiti a to hlida manzel. Reknu vam ale - je to fuska. Vyzvednuti z jesli zabere minimalne 15 minut (blbe se tam parkuje, takze slapu kus pesky, pak prevlict, odnest k autu, po ceste jeste koupit aspon ty rohliky…), no domu prichazim na pokraji zhrouceni a s obrovskym hladem. Pak uz se zklidnuju, ale da to praci se „preklopit“ z pracovniho tempa do domaciho. Ale prace me bavi a uz si to neumim predstavit jinak. A hlavne se penizky hodi, ze jo. Musim rict, ze pobyt v jeslich zvlada Lucka vyborne, minule se tam s nama zrovna oblikal dalsi chlapecek a rika: To je Lucinka a kdyz jsme odchazely, Lucka se otocila, mava mu a rika Ahooooj. Jeste musim dodat, ze kdyz tam chodi tech 5 dni po sobe, je to pro ni asi lepsi, nez jen jednou za tyden, podle toho co sledujeme.

Jinak jsme prave ted obe nemocne, v sobotu me zacalo bolet v krku a v nedeli vecer Lucka vypila mleko a pak to z ni vsechno letelo obloukem - coz je u nas jasny znak toho, ze ma anginu. To uz je potreti - i kdyz jine priznaky nema, to zvraceni nam to indikuje dokonale. Takze je zase na antibiotikach, vcera jen polehavala a fnukala, ma i kasel a rymu, ale kdyz prisel z prace tatinek, uz si i hrala a vecer jako by ji nic nebylo!

KACICA - jak to zvladate bez dudliku? Uz si ani nevzpomene? A jak to probihalo zezacatku? Hodne me to zajima, rada bych se ho uz taky zbavila, ale ona si na nej vzdycky vzpomene a chodi a vola DUDU, DUDU!!! a krci rameny jakoze nevi kde je a porad hleda. No a v noci, kdyz se probudi a dame ji ho do pusy, hned spi dal, ale kdyz ne, tak se vrti cim dal vic, pobrekava a pak se uplne probudi a breci. Takze vzdycky vymeknu.

Uz je ten muj komentar nejaky dlouhy, tak zbytek zase jindy. Jen se jeste zeptam - taky se vam zda, ze jsou ti nasi juniori v nejakem „zlatem veku“? Lucka je ted hrozne roztomila a hodna a je s ni sranda, nezlobi a tak vubec - je to zlaticko!

Martoch a Lucka

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 10.01.06 09:27

Ahoj.

Tak Šimonek už je zase zdravý. Je neskutečně hodný chlapeček. Ne teda, že by se nevztekal, to trochu jo, ale jinak si teď krásně „jdeme na ruku". Na ten kašel přes svátky dostal nějaké kapky a Dr. nás upozornila na to, že některé děti můžou být po nich neklidné. Bohužel to byl i náš případ. Trvalo to jen jeden den, než jsme to vy:,–(ili, ale byl to fakt nářez. No a od té doby je z něj andílek. Taky teď hodně rozvázal a začal spojovat slova. Sám si otevírá dveře a jednou nám i odešel z bytu, ale byli jsme v předsíni, takže daleko nedošel. Říká : „Kde je? Co to je? Rybičky papají (tyty papaí) a tady papat?" Naučil se úplně sám klepat na dveře, když jde probudit taťku a řádí na skluzavce jako ďáblík.....Jo a nevíte o nějakém růstovém spurtu v 17m? Strašně moc se teď rozjedl a taky vyrostl.

HROMIX- já nemůžu posoudit, jestli si Šimonek hlídá věci před ostatními dětmi, protože se s žádnýma zatím ze zdravotních důvodů stále nevídá, ale tipovala bych, že by se dělil.....

BERENIKA- a který jsi tt? Nebo je to tajemství?

ANKA- nevím, jestli ti ta zpráva došla, někdy mi ty SZ nejdou odeslat.. Jinak Jituška je tedy pravá upovídaná ženská. Šimonek spojuje pár slov, no oni ti chlapečci bývají méně upovídaní…

JÍTI- zrovna v den, kdy jsi napsala, jsem si na vás vzpomněla, jak se asi máte… A kde teď vlastně pracuješ, můžu-li se ptát? Ale jestli je to tajemství, tak to pochopím.

GABIKA- jak jste dopadli s rušením kašičky v posteli? Radko je šikulka, jak se ptá, jestli chceš pomoct. Šimonek se neptá, ale bez řečí koná…

KAČICA- opovaž se se svojí kojodemencí něco dělat! Přeci tu nezbudu sama, kdo má vykojenej mozek…A neboj, ono to Betku jednou fakt přejde to vstávání v 5. Nejpozději až se vdá.....

MARŤOCH- přeju vám, ať jste brzo zdravé a máš pravdu, i já teď mám pocit, že teď máme nějaké šíleně roztomilé a hodné období. Kéž by chtělo trvat hodně dlouho.....

ANY- vím, jak se cítíš. Já teda jsem dost hustá a trvám si na svém, ale pak mám pocit, že za to platím tím, že vypadám jako furie… Před svátky jsme nechali Šimonka podruhé s tchánovcema samotného- asi 1,5 hod. Když jsme přišli z nákupu, tak si Šimonek hrál s bidetem (ve vnitř) a oni stáli všichni kolem a strašně se bavili…Trvalo mi 3 týdny, než Šimonek zase pochopil, že ráchat se v záchodě fakt nesmí. No a oni to samozřejmě omlouvali tím, že ten bidet nedávno umývali…fuj.

Zatím se mějte hezky.

CIBULKA+ ŠIMONEK 17m

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 10.01.06 21:15

Ahojky.

Pisu hlavne kvuli sraziku, takze…

PRAZSKY SRAZIK - dorazime, opet o neco pozdeji, neb mame predtim cviceni. Tesim se na hojnou ucast!

A nez na to poste zapomenu: vy, kdoz jste kupovaly slunecnicovy PROVAMEL (nebo tak nejak), taky vam v obchode rikaji, ze se nevyrabi - nebo uz nedovazi? U nas nabizeji uz jen sojovy a z jeho slozeni teda moc radost nemam (zda se mi, ze je tam nejak moz podezrelych latek…). Budu rada za vse info.

Zatim pa

Hromix a Anie (16m a kousek)

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 11.01.06 09:53

Ahojte holky,
tak nejprve musim strasne zatukat, ze Betka uz druhy den spala dyl, samo ze se ve 3/4 na 5 na kojila, ale pak jeste usnula!! No to je balada, snad ji to vydrzi.
Vcera jsem chtela jit cvicit, tak jsem nabalila ten cirkus a kdyz jsem tam dorazila, zjistila jsem, ze nmaji hlidani, coz me dost nastvalo, zkusila jsem to i s Betkou, ale to samo neslo :-(
Jinak se mame fajn a Betka je celkem hodna, jen k veceru byva uz uknourana, jak je unavena, ale s tim se neda nic delat.

MARTOCH - taky mi pripada, ze je Betka ted zlata, porad ji musim pusinkovat, nekdy si prijdu jak uchyl.
S tim dudlikem to bylo ze zzacatku tezke, hlavne v noci proste nespala, ale ted uz si ani nevzpomene. Pres den se to celkem dalo hned ze zacatku, protoze jsme se ji ho uz predtmi snazila pres den nedavat. Hlavne bylo fajn, ze ho tam nikde nevidela, zadne dite s dudlikem tam nebylo. Tak at se vam to podari, myslim, ze kdyz bys to zkusila pri pobytu v jeslich, tak by to zkousla lip, prece jen tam ma spoustu podnetu.

CIBULKA - no tak aspon je tady jeste nekdo vykojenej, me fakt pripada, ze uz to presahuje unosnou mez. Hlavne, ze uz jste zdravi a jak jste dopadli u te druhe imunolozky?
Vstavani uz jsem psala vyse, tak snad to vydrzi, vas to prece taky preslo :-)
Kdyz je ted hezky, tak bychom se mohly domluvit na nejakou tu prochazku a ja si treba uz vezmu i mobil :-)

JITI - taky jsem zvedava, co delas za praci :-)

Mejte se krasne, Betka jeci jak na lesy
Kacica + Betynka skoro rok a pul

 
hepka
Povídálka 28 příspěvků 11.01.06 11:51

Ahoj holky,

zdravim vas a do noveho roku preji vse nejlepsi!
Uz minule jsem avizovala, ze se s Agatkou dostavime na prazsky srazik, ale nedorazily jsme minule a dnes taky ne, ze stejneho duvodu, je mi tak spatne, ze bych asi az do Butovic nedojela. Ano, tusite spravne, Agatka bude mit v lete sourozence. Anko, taky si to zatim moc neuzivam, je mi spatne uz skoro od zacatku prosince, takze Vanoce i Silvestr podle toho vypadaly. Ale chteli jsme to tak, aby deti byly od sebe 2 roky. No a termin mam 7.8. a Agatka je 9.8.
Jinak ted strasne bojujeme se spanim, jsou dny, kdy se mi vubec nepodari pres den Agatku uspat. Jsem z toho uplne na nervy, hodinu a pul u ni sedim a nic. Jak usinaji deti vam ostatnim? Ma nekdo ten ideal, ze polozi dite do postylky a odejde a dite si usne samo?
Doufam, ze si Prazandy uziji dnesni sraz a my na ten pristi snad uz opravdu dorazime.
Zdravi hepka + Agatka + ?

 
Gabika  11.01.06 15:26

Ahoj,

tak ja som vlastne včera absolvovala výlet do Prahy. Už tie preventívne prehliadky nešlo ďalej oddiaľovať, tak som si na jeden deň naplánovala návštevu zubára aj praktického lekára. Takže Radko ráno šiel k babičke a ja vyrazila do víru veľkomesta ;-) U praktického pohoda, zase mi robil EKG, zase zistil slabý šelest, ale v rámci normy, u zubára ma čakala minimálne plomba, ktorá mi asi pred mesiacom vypadla, a našťastie mi nič iného nenašiel. Len ma prekvapil, že mi po šestinedelí bude robiť röntgen. Nikdy predtým mi ho nikto nerobil (myslím zubov), preto som trošku prekvapená, je to normálne preventívne vyšetrenie?
Inak som nemala na nič čas, takže som sa nikomu z "pražákov” ani neozvala, akurát som cestou na vbehla som mothercare, majú tam lacné podprsenky na kojenie, kúpila som si dve za 690,– Kč, to je dobrá cena, nie? ;-) Skoro som koli tomu nestihla vlak…

Cez víkend sa zase chystáme k sestre, to sa strašne teším, no som nejaká rozcestovaná v poslednej dobe.

Cibulka - tá zmena prebehla úplne super, Radkovi som o tom niekoľkokrát cez deň hovorila, ale hlavne večer sme mu vraveli, čo bude za chvíľu nasledovať, takže ako papal kašičku, už sa pýtal, že si chce umyť zúbky… ;-)

Hepka - som rada, že si sa ozvala, držím palce, aby tie nevoľnosti rýchlo prešli! U mňa to skončilo asi v 17tt, a od vtedy som v pohode. S tým spaním je to u nás tak, že cez deň Radka uspávam, (pokiaľ nezaspí sám nad obedom;-)), najistejšie je to na balóne. Večer zaspáva už dlho sám, máme veľmi pevný rituál: upratanie hračiek, kúpanie, kašička, umytie zúbkov, potom k nám do postele, kde sa krátko pomaznáme (pridá sa aj táta), namažeme tváričku krémom, zaspievam uspávanku a šup do postieľky. Do 10 minút spí. Mylsím, že hlavný je ten pevný rituál, cez to proste nejde vlak. Ale je pravda, že sme začínali tým, že sme Radka nechávali chvílku v posieľke plakať, potom sme tam prišli, pohladili a položili. A tak dokola…

Stále premýšľam o prechode na látkové plienky. Dnes ráno bol Radko totiž zase suchý. Lenže čo ak si do látkovej večer než zaspí, alebo v noci trošku "cvrkne”, može v tom do rána ostať? Čo si o tom myslíte? Poraďte…

Majte sa zatiaľ krásne. A viac píšte, mám pocit, že to tu trošku zakapáva… :-(((((

Gabika 31tt a Radko 18,5m

 
Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 11.01.06 20:22

Ahoj,
myslím, že tajné to není, dělám na ministerstvu, takže státní úředník se všemi výhodami a nevýhodami. Některé věci jsou neprůchodné, na jiných se dá domluvit, asi stejně jako jinde. Nejdůležitější pro mně je, že mám práci, protože mám zkušenosti i s pobytem na úřadě práce a tohle bych opravdu už nemusela.

Jitka

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 11.01.06 20:38

Ahojky.
Tak se opet hlasim :-). Mam nejaky fofry, ktere si ovsem zarizuji sama a pak jsem grogy. Zitra odpo se jdeme kouknout na nove cviceni a v pondeli se jdu kouknout na cviceni do Kenny - ale uz je to ve velke telocvicne a pro starsi deti - tak jsem zvedava, kam se nakonec prihlasime.

Prazsky srazik - holky, ostudy, byla jsem tam jen ja a Berenika! :-)

Hepko - tak Anie opravdu jen dam do postylky a nekdy usne hned, jindy treba 5 minut knoura. Souhlasim s Gabikou, ze je nutno mit pevny rezim. U nas je to Sunar, koupani, zoubky, sup do spaciho pytle a je to! Ale zadny spech. Dnes Anie sama rikala pri ukladani do postylky „haji“ a to je pro mne signal, ze je na to tak pripravena, ze nebude ani knourat. Ale i kdyz nekdy knoura, tak uz tam nechodim.

Uzasne je, ze s temer ukoncenym kojenim si Anie sama rano vydrzi hrat v postylce (se zipem, s maslickama …) a necha me spat do pul devate (predtim hned rano volala „uz“ v pul osme). Ja to samozrejme pricitam pevnemu objeti, ze je proste vic v pohode (nebot predtim jsem ji stejne hned po probuzeni nekojila). Tak jsem moooc spokojena a dobre vyspinkana.(Kacico, promin…) Tak snad se to ted tou chvalou nezmeni :-)

Jinak se nestacim divit, kolik mi mizi Sunaru - Anie evidentne pochopila, ze to je misto MM a uz mi vypije 140 rano a vecer! Pred mesicem to bylo 20 jen vecer… no jo, prodrazi se to :-)))

Plinka na noc - nevim, jak to vase deti zvladaji, Anie ma rano plinku porad tak kilovou (mozna je to tim poslednim nocnim kojenim…).

Tak se mejte krasne

Hromix a Anie

 
Gabika  11.01.06 21:00

chacha, 2×140ml Sunaru denne ;-))) Radko vypil skoro liter denne, to som to fakt skoro nestihala kupovat ;-)))) Este k tomu som pren musela do centra, u nas v lekarni ho casto nemali… ;-)))

Je skvele, ze ta Anicka necha tak dlho spat, to je teda zlate dietatko!

Gabika

 
Anka
Kecalka 294 příspěvků 11.01.06 21:11

Gabi, Jitka je na látkových plínách v noci opravdu hodně dlouho a zodpovědně Ti říkám, že to opravdu nevadí. A když Ti Radko v noci skoro nečůrá, tak bych to neřešila vůbec. Jen to zkus…
 Anka

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 11.01.06 21:21

Gabiko, muzes na Skype? At se dohodnem ohledne toho zitrka!

H.

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 11.01.06 21:23

Ahoj.

HEPKA- moc gratuluju k dalšímu miminku. Doufám, že až tě přejdou nevolnosti a únava, tak si aspoň ten prostřední trimestr užiješ. Přeji vám moc a moc zdravíčka. A nebyly by nějaké ty prskanečky? To platí i pro ostatní těhulky!!!

Zbytek komentíků zítra. Dnes jsem strašně utahaná a už frčím do postele.

CIBULKA

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 12.01.06 14:36

ahooj,

predem gratuluju k dalsimu miminku v denicku!
Hepko-at se vam dari a nevolnosti brzo pominou.
SEbastianek taky usina sam,uz dlouho,taky souhlasim s holkama-musi byt na to prisny rezim.I kdyz jsou nekdy nejake vykolejeni(viz muj minuly prispevek),ted uz je to zase v norme.
My mame zase vecere,vecerni­cek,uklid,kou­pani,sunar,zu­by,papa spinkat.
Kdyz to tak ctu,tak asi davate bud veceri(kase nebo tak)a pak uz mleko ne nebo jen mleko?ja davam oboji,ze bych uz mela to vecerni mleko odbourat?byla jsem tak zvykla i pri kojeni,ze jeste po koupani jsem dokojovala,ale nevim,jak velke deti jsou jeste pak na mliku pred spanim.

Hromix-maly se taky rano hraje,ma tam tri sve oblibene plysaky se kterymi se vyblbne a pusinkuje atd,nez ho to omrzi a uzna,ze uz i ja bych mela vylezt z postele.ovsem kdyby spal se mnou v jedne mistnosti,urco by to neslo.

Tak ja byla vcera s holkama navstivit nasi ctvrtou do party,ktera koncila sestinedeli.To vam byla krasa!!!uuuzasna mala ruzova holcicka,tak sladka a tak priserne prtava!!!/i kdyz narozena byla vetsi nez me dite/.neverim,ze ja mela nekdy tak miniaturni krehke miminko.???ne,fakt tomu neverim.SEbinek byl u mamky(bydleli jsme totiz v jednom baraku na stejne chodbe,ona se tam pocase vratila,takze ja kdyz jsem u mamky tam mam aspon kamosku:),pak jsem ho na chvilicku dovedla,co bude rikat.Nerikal nic,kulil na ten rvouci uzlicek oci,oddelaval me od ni ruky a pak uz ho zajimaly dobroty na stole:)

Sebastianek nejak kasle,ale je to zvlastni,kasle jen kdyz spi.co to je?my s tema nemocema nemame takove zkusenosti,ale myslela jsem,ze kdyz se kasle tak porad.On pres den ani tuk,ale jak jde spat,porad se tim kaslem budi.Davam mu hedelix,ale jestli to neprejde,budeme muset k dr.,ale tam ji asi ani nezakasle:/
Uz musim letet,pul hodky spal a prave se tim hnusnym suchym kaslem probudil..

tak pa,zbytek priste..

Any

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 12.01.06 14:38

jo a jeste se chci v rychlosti zeptat-
Muzou pit deti sipkovy caj?sypany bio.Nebo vzdy jen detsky?(ktery ovsem nepije naprosto zadny,asi z deseti druhu)
diky moc
 Any

 
hepka
Povídálka 28 příspěvků 12.01.06 14:47

Ahoj holky,

moc dekuji za privetive komentare!
Cibulko, prskanecku Ti poslu, kolik budes chtit! Ja jsem ani necekala, ze to u nas vyjde tak rychle, povedlo se to po prvni menstruaci! Ovsem ty nevolnosti! Nejen ranni, ale celodenni. No ale aspon mam dobry pocit, ze je vse v poradku.
No a s tim uspavanim u nas: pres den je to boj, po obede polozim Agatku do postylky, ona si stale stoupa, po nejake dobe milostive prestane, ale ja musim sedet v pozoru u postylku. Jsem zjevne ospalejsi nez ona, takze bych si to predstavovala tak, ze si taky lehnu a usneme hezky obe. Ale to ne, jakmile nesedim v pozoru, zacne rev. Samozrejme nesmim mit zavrene oci. Teror hadr! A vecer uz teda nastesti prevzal kompletne vecerni ritual manzel, ale taky ma nekdy dost. Po koupani, kasi a prevleceni do pyzama polozi Agatku do postylky a dostane Sunar (Agatka, ne manzel, 250 vecer, 250 rano), vypije ho, no a ma tendenci se postavit a laskovat. Takze nasleduje nekonecne pokladani, zpivani, premlouvani. Kdyz jsme zkusili uplne odejit, rvala tak srdceryvne, ze po hodine jsme udelali, co si prala, jen aby uz bylo ticho. Chtela bych si precist Maleho tyrana, treba se tam neco dozvim. Jeste dohromady s mymi tehotenskymi hormony jsem fakt nekdy zrala na blazinec. Jinak chodi spat kolem sedme, rano se budi mezi sestou a sedmou (dnes ovsem v pet), pres den spi hodinu, kdyz vubec usne.

Tak jsem se vybrecela a hura zpatky za Agatkou. Ted tu mame vyjimecne babicku, tak mam pohov.

Zdravi hepka + nespavec Agatka

 
hepka
Povídálka 28 příspěvků 12.01.06 14:51

Any,
davam Agatce sypany sipkovy caj z lekarny, nebio, cedeny pres platynko, myslim, ze by to nemelo skodit. Ocividne ji chutna.
 hepka

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 12.01.06 22:11

Hepko - dodatecne taky gratuluju k miminku!!! Hi hi, vlastne zatim jen k tehotenstvi! Tak hlavne hodne zdravi a at te brzy prejdou ty nevolnosti! A ahoj na pristim sraziku! :-)

Hromix

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 12.01.06 22:12

Any - sipky davam Anie v sypane smesi, nekdy ji udelam samotny sipkovy bez ibisku - myslim, ze to deti mohou…

H.

 
Lucije
Kecalka 418 příspěvků 13.01.06 01:44

Ahojte!

Tak se ozýváme v novém roce! Přejeme všem ještě jednou hodně zdraví, štěstí a ať se Vaše sny stanou skutečností a skutečnost ať pak předčí Vaše sny!!!

Gratulujeme Gabice, Berenice, Ance a Hepce k Letním miminkům č.2. Snad jsem na někoho nezapomněla? A přejeme i ostatním snažilkám, ať se brzy zadaří!

Vánoce byly moc pěkný. Vojta dostal dost dárků, ale ne moc, snažila jsem se příbuzenstvo krotit, aby z toho nebyl divokej. Nejoblíbenější byly asi boby, zbytek večera v nich seděl a rozbaloval ostatní dárky. Škoda, že je v Praze tak málo sněhu. Počasí na bobování bylo snad jen tři dny. Tak jsme ho museli alespoň doma tahat po koberci :o).
Silvestr, respektive pražský permanentní dvouhodinový ohňostroj naprosto s přehledem prospal, ani se nezavrtěl.
Včera Vojta dostal ještě jeden opožděný dárek. Plyšáka Večerníčka. Tak takhle jsem ho ještě neviděla. Ten měl tak strašnou radost! Pořád ho pusinkoval, vykřikoval jéjé, stále nám ho ukazoval, ale nepůjčil :o). No a když byl pak Večerníček v TV, tak se Tomáš pokoušel dělat s plyšákem vedle televize to samé, co Večerník a Vojta byl úplně mimo a nadšenej, že má Večerníčky dva. No, legrace to byla. Samozřejmě s ním včera a dnes usínal :o).

Koukám, že se srazík „nevydařil“ pro nízkou účast. My bychom rádi přišli, ale pro nás je tahle hodina naprosto vražedná :o). Vojta se budí až tak kolem devátý, hraje si a mě nechává spát (spí s náma v ložnici), takže z postele se hrabem až tak v deset. To jsme vostudy, co?
No, na jeho spaní si fakt nemůžu stěžovat. Po obědě spí od 12.30 tak do 14.45. a ještě od 18.15 do Večerníčku a pak jde regulérně spát ve 20.30 (kolem 4.30 má mlíčko, ale to většinou u toho spí) Někdo se ptal na usínání. Usíná sám už minimálně ¾ roku. Chce to pokud možno pevný rituál. U nás hraní, uklízení, koupání, kašička, zoubky, namazat a do pelíšku. Večerní ukládání (zuby, mazání, uložení do postele) „provádí“ Tomáš a já jen přicmrndávám (nandám pastu, utřu pusu), aby nebyl zvyklý, že ho ukládám jen já. Vojtu dáme do postýlky, má tam tři plyšáky, 2 dudlíky na hraní, dáme pusu, on nám jí několikrát vrátí, řeknu dobrou noc, pápá a mezi dveřmi ještě jednu pusu pošlu vzduchem po dlani, to se mu strašně líbí a odejdu, zavřu dveře. A on si usne. Šmidlik. Přes den je to to samý, akorát že není tma :o).
Tuhle jsem se byla večer podívat jak spí, a našla ho visícího nohama z postýlky ven. Teda mezi šprušlema, ne přes okraj! (viz fotogalerie). Budem muset pořídit asi už novou „dospěláckou“ postýlku. Ale to až do nového bytu.
To je vlastně moje jediné přání pro tento rok. V klidu se přestěhovat. Snad se mi to splní. Už je to rozjetý, smlouvy jsou na katastru a stěhování proběhne pravděpodobně v květnu. Těším se a netěším. Strašně se mi bude stýskat po naší obří terase, ale na ní se bydlet nedá, aspoň ne v zimě :o) a nám zoufale chybí jeden pokoj. Takže holt něco za něco. No, ale zase budeme ve svým. Ty nekřesťanský prachy co, strkáme majiteli, nám v pohodě budou stačit na splátky hypotéky.

Samozřejmě si ještě přeju zdraví pro všechny okolo nás. Toho není nikdy dost. Zrovna včera naše prababi sebou plácla na ledu. Ulomený spodní zuby, modřiny a zhmožďěný nos. Naštěstí nic zlomenýho, ale i tak hrůza! Ona je na svůj věk, 85, děsná čipera, pořád někde cestuje mezi vnoučatama a pravnoučatama a je na sebe opatrná, ale v tomhle počasí…

No, už je zase nějak moc hodin. Pak holt spim do desíti, když čumákuju v noci. Ale já se prostě dřív jak ve dvě do pelechu nedostanu, ať dělám, co dělám, jsem nějaká čilá :o).

Mějte se krásně a všem HODNĚ ZDRAVÍ v tomhle hnusnym počasí!
(To mi připomnělo, musim ZAŤUKAT, že Vojta měl od svého narození zatím pouze 4× rýmu!)

Lucka a Vojtíšek (18m+19d)

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 13.01.06 12:59

Ahoj!

Tak i my se hlásíme v novém roce.

Co se týká plánů a předsevzetí: moc toho není, hlavně si přeji, aby jsme byli zdraví a v klidu. Musím přiznat, že vloni s tou mojí operací, podnikáním a tak, to tak někdy nebylo.
Taky bych si přála, aby jsme zase trochu něco dodělali na baráku. K tomu jsou ale potřeba penízky a tak nevím jak to dopadne. S tím souvisí i další řešení a to je sourozenec pro Vašíka. Pořád nevíme jestli do toho praštit, nebo se vrátit do práce a zahojit ten náš „krvácející“ bank. účet. Každý namítá, že v tomhle případě se nesmí přemýšlet o penězích. Jenže ono se líp radí !!!!

Vánoce a Silvestr jsme strávili doma. Mezitím jsme objeli rodinu. No klasika. Celkem všechno v pohodě. U stromečku Vašíka teda nejvíc zajímala kamera, jak děda točil. Dárečky jsme museli trochu vnutit, ale pak na to přišel a užil si to.
Silvestr prospal, petardy a ohňostroje ho naprosto nerušili.

Usínání:
Většinou Vašík usne poměrně rychle, ale musím být s ním v pokoji. Nepotřebuje nijak hladit, zpívat …,ale nesmím odejít, to je pak řev. Zkoušela jsem to překonat, ovšem bez výsledku. Ječel a pak se rozjel tak, že než jsme ho utišili, tak to trvalo věčnost. Proto radši zatím strávím pár minut v pokoji, než pak hodinu uklidňováním. Vím, že to není ideální. Horší je, že si Vašík pak v noci (někdy ve 2 někdy ve 4hod.) chce lehnout k nám a žadoní. Nebrečí, ale prosí a kňučí. Já většinou nemám sil a vezmu ho. Jak tohle odnaučíme nemám tušení. Docela si vyčítám, že jsem si ho takhle naučila, protože zvyklí na to nebyl. Jenže před Vánocema byl trochu nachrmlaný a ještě se mu do toho klubali stoličky a tak jsem ho litovala (..i sebe) a začala jsem to takhle praktikovat. Stačilo pár dní a vše je jinak.

Zatím se mějte a TAKY GRATULUJI VŠEM NASTÁVAJÍCÍM MAMINKÁM.

Dajka a Vašík (za pár dní 1 1/2 roku)

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 13.01.06 13:10

T o jsem ještě já

Zapomněla jsem napsat, že po obědě spinkáme každý den 2-3 hodinky. A zdá se mi, že usíná Vašík po obědě ještě rychleji než večer. Jsem ráda, že to takhle je, protože si vždycky stihnu udělat dost práce a dám si v klidu kafe a odpočinu si. Vůbec si nedokážu představit, že některé děti vám už přes den nespí.

Dajka

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 13.01.06 15:19

Ahojte holky,
tak koukam, ze pribylo par prispevku i odmaminek, co tu dlouho nebyly, coz me moc tesi.
U nas nic noveho. Ranni vstavani porad neni „idealni“ (no co bych chtela, dneska to bylo az o pul 5 a sluzbu mel tatka, kteremu se ji asi po 3/4 hodine podarilo jeste do pul 8 ubezdusit). Je to asi tim, ze ma hlad, jenze moje mliko uz ji nestaci a UM proste nechce ani zkusit.
Bohuzel jsme to zkouseli i vecer a vubec ten
hrnek nechce. Vubec nevim, co mam delat, chci prestat kojit, ale ona si hrnek nevezme, ani mi nechche oliznout prst na zkousku. Poradite nekdo, jak na to? Nemyslim, ze by odmitala tu chut, protoze to ani jednou jeste nezkusila, tak nevim.

Svagr ma zapal plic a musim zatukat, ze my jsme dzravi, i kdyz jsme s nim na horach stravili cely tyden na pokoji. Je chudak uplne hotovej uz 14 dni v kuse a dneska jel jeste na RTG.

Risa ma v nedeli narozky, ale slavit budeme az pristi tyden s rodicema, kdy bude i dort. Darek uz ovsem ma - lyzarsky bryle. Od obojich rodicu a svagra zase novy lyze, takze vic uz nechystam.

HEPKA - moc gratuluju, tak se nam ty miminka peknerozjizdeji :-) Hlavne at ti neni uz zle. Me uz je ted tak mesic porad divne, uz jsem si rikala, jestli nejsem tehotna, ale to proste neni mozny, mela jsme normalni MS (teda jestli se průtokáči da rikat normalni)

JITI - tak to mas dobry, na urade bych asi jednou chtlea skoncit nejlip na pul uvazku, jenze ty aby lupou pohledal :-(

GABIKA - me delali RTG, kdyz potrebovali zjistit, jak to mam se stolickama, jinak nevim, proc by to meli delat, preventicne urco ne

HROMIX - hracky do postylky zkusim, to jsme zatim nezkouseli, ale myslim, ze potme si s nima moc hrat nebude :-(
Jak jsi Anicce dala poprve to UM?

ANY - to me taky vrta hlavou, jestli to mliko jo nebo ne, kdyz nejsem vecer doma, Betka usne normalne i bez mlika, jenze pry by mela byt ta davka 1/2 litru za den a kdy jindy by to asi to dite vypilo? No nevim, taky by me to zajimalo

LUCIJE - muzes prosim vyridit Vojtovi, aby dal s Betkou vazny pohovor a vysvetlil ji, jak je to s tim spanim? Ze pres den 2×, a v noci az do pul 9??? Budu ti moc vdecna, i kdyz nevim, jestli to pomuze :-)) S tim tsehovanim ti nezavidim, na druhe strane budete ve vlastnim a to je fakt lepsi, vim, o cem mluvim, tak at to je co nejrychlejsi :-)

Jeste mam dotaz ohledne mazani, vsimla jsem si, ze deti na noc mazete, to mate od Dr. nebo to delate proste kazdy den tak nejak samy od sebe? Ja to nedelam a nevim, jestli bych nemela zacit.
A dalsi dotaz ohledne cisteni zubu. U nas je to porad strasny martyrium. Nechate deti samy, nebo jim pak ty zuby cistite samy? Betka si tam jen tak zasmrdla a jelikoz ma pigmentove skvrny na zubech (vypada to jako cerne necistene zuby), nerada bych neco zanedbala.

Mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 13.01.06 17:43

Som ja ale nemozna osoba! Odkedy sme nazad v NL sa zberam napisat a nic. Skutek utek. Ale snad sa mi to konecne podari (decko prave zalomilo, uf-uf)

Takze AHOJTE!

V skratke ako sme sa mali. Na Slovesku bolo uuuuzasne! Super! Oddychla som si, predsa len stari rodicia nadsene asistovali Daninovi pri jeho hratkach a ja som mala cas prist na ine myslienky nez kako v plienke, ako robi slon a nakladanie a vykladanie auta kockami ;o) Super bolo, ze bolo kopec snehu, Danik samozrejme asistoval tatovi pri ohrabavani. Aj sme sa boli raz sankovat a u nasich sme ho vozili v boboch po dvore.
Na stromcek, resp. na svetielka zacal hovorit „jeeej“, snazil sa stromceky poupravovat (ved ste onehda videli foto v galerke) a u nasich dokonca raz stromcek zvalil. Z darcekov bol nadseny az potom, ked sme mu natrhli papier, pochopil, ze to musi trhat a ked zistil ze pod tym sa nieco skryva, nastalo nadsenie! ;o) Skoncil s perfektne vybavenym vozovym parkom a obrovskou stavebnicou (taka legoidna). Aby toho nebolo dost, dostal k nej z Pavlovej roboty dalsiu, ktora je kompatibilna!!! Takze momentalne su tie kocky absolutne v:,–(e, v:,–(e sa povaluju kusy murov, co sme uz postavili a zase rozobrali, no parada ;o) A neviem, kto sa bavi lepsie - ci decko, ci my s Pavlom ;o)))
Silvester sme prezili v pohode, maly to prespal, aj ked to rachotilo poriadne.

Co planujeme tento rok? No ja by som veeelmi rada nejako presvedcila muza na druhe bejby. Ked tu citam o pribudajucich tehulkach, tak mi je tak trosku smutno, pretoze moja tuzba po druhom dietati mocnie, ale muz sa tvari akoze nic ;o( Samozrejme tehulkam blahozelam a tesim sa s nimi a dufam, ze coskoro sa k nim pridam! No a vynimocne nie tehulky, ale snazilky prosim o snaziprskance, nech to tu nejako vyriesime… ;o)
Inak nic dalsie neplanujem. No mozno keby sa postastila nejaka robota na univerzite.

No a co ste to tu rozoberali? Spanok? Ha! Tak toto absolutne neriesim. Zaspavame na prsku, treba samozrejme vystihnut moment, ked je uz Danko zrely, ked nie je, cucne si a zo spalne utecie! ;o))) Tak ho necham a o pol hodinku skusime znova. No, dneska sme sa natahovali do piatej. Inak mi velmi vyhovuje uspavanie pri kojeni, myslim, ze Rozeta, ty si kedysi pisala nieco podobne, ze ti dcerka zaspala hocikde, potrebovala len teba. Takisto to bolo aj u nas, teraz, ked sme boli na SK. Vobec Daninovi nevadilo, ze nie je doma (dokonca sme zabudli vyhravaciu kacicku!), hlavne, ze mal MM a potom moje vlasy ;o) Ja som s tym spokojna, vsimam si, ze cim dalej, tym lahsie zaspava, uz to trva fakt len par minut a je tuhy. A vsimam si aj to, ze som v pohode aj preto, lebo od neho necakam, ze by mal zaspavat sam a rychlo. Jednoducho prijimam ako fakt, ze ho uspavam a som z toho v pohode. Ale chapem, ze nie kazdy ma taky pristup ako ja…

Kacica - ja si myslim, ze UM a teda hrncek odmieta Betynka preto, lebo vie, ze to ma byt namiesto MM. Skus jej to ponuknut niekedy inokedy, kedy to nebude mat spojene s kojenim. Napriklad pri obede alebo tak. A postupne jej to davaj namiesto koja. Ale tak, aby nemala pocit, ze ju chces tym osmejdit. No vlastne ani neviem, ako na to…

Dajka - super, ze si sa zase ozvala! Ja som teraz tiez tak nejak na vazkach, ci ist pracovat, alebo co. Hlavne co druhe mimi!!! Ach jaj… ;o/

Gabika - ty brdo, uz 31tt???? Nejak to nestiham sledovat! Claudii sa uz narodil Skipisek, o chvilku sa rozdvoji Ed a potom si uz na rade ty!!!!! Jupi!!! ;o)))

No, takze tolko od nas… nejako mi dosla isnspiracia.
Pa!
schamka a Danino (cochvila 1,5rocny!!!)

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 13.01.06 22:12

Ahojky.

Tak mi to neda a hned za cerstva musim reagovat na komentare :-)

Schamko - tak ja prosim, aby neprobihalao verejne snazi-oprskavani, nebot v me situaci by to bylo krute (chtit byt snazilka a nemit k tomu to nejdulezitejsi - chlapa). Jiste to uznas :-). Hiihi, ale neee, at te holky klidne oprsknou a at se hlavne vy doma domluvite a ty at se brzy muzes radovat s holkama cekatelkama v denicku! :-)

Kacico - no, je fakt, ze v 5 rano Betka na hracky asi moc neuvidi (ale Anie si hracek do nedavna taky nevsimala a naopak je na protest hodila rano z postylky - to byl jeji ritual hned po probuzeni). Jinak s tim UM - uz asi od 11. mesice (ci driv???) jsem Anie navykala na chut Sunaru a stejne jako Zuzana jsem asi 2 baleni Sunaru de facto vylila do drezu, nebot Anie si obcas sosla, nekdy 2 nekdy 5 loku a tim to haslo. Kdyz vypila 20 ci 40ml (jednou za mesic), tak jsem to slavila :-). Ted, jak jsem polo-odstavila, tak to Aniie opravdu jakoby pochopila a uz se na UM tesi, proto jsem ho na:,–(ila i rano. No pro Gabiku to bylo smesne, ze vypije "celych 140ml”, ale na nas vykon :-). Nevim bohuzel, jak ti porardit. Proste zkouset - ruzne hrnky, savicky (od Rajec vody),… aby aspon ochutnala. Ale dokud kojis, tak Betka evidente pozna, co je lepsi :-) A nektere deti na UM nikdy nenavyknou…

Mazani (Kacico) - tak ja nejsem velkym zastancem mazani, kdesi a kdysi jsem cetla, ze to pokozce skodi, nebot to nici jeji prirozenou ochrannou vrstvu a co hur, ze to jakoby ucpava pory na pokokzce a to ji pak skodi… Ale vsichni kolem nas mazou… Ja mazu vyjimecne jednou za 14 dni, kdyz mam pocit, ze to pokozka opravdu potrebuje (ale do 1 roku jsem nemazala vubec…).

Zoubky (Kacico) - cistim ja, nebot Anie kouse druhy konec (tj. necisti), nekdy na protest kartacek odhazuje v dal…Pouzivam mirne nasili, nicmene i pres rozcilovani Anie se po cisteni Anine na me spiklenecky smeje, jako „to byla zabava se s tebou prat" :-). Sice to jsou „jen" prvni zoubky, ale i tak si myslim, ze by mely byt zdrave a nezanedbavane!

Dajko - vitej zpet! Snad se z tebe stane opet pravidelna pisatelka! A psala jsi vubec, jak u tebe probihala ta operace a pooperacni obdobi? Nepromeskala jsem to? Dost by me to zajimalo. Jinak preju, at se dobre rozhodnete o sourozenci pro Vasika :-).

Lucije - tak Anie v postylce taky cestuje, ale spi v pytli :-), takze nohy nam ven zatim nekoukaji :-).

Jinak se chci s vami podelit o muj sok. Dnes v noci se Anie neprobudila ani jednou na kojeni. No, jsem z toho rozpacita, nebot jestli se to bude opakovat, tak uz nekojim vubec. Jeste minunly tyden jsem kojila 2krat denne (uprostred popoledniho spanku a uprostred noci) a popoledni kojeni si Anie uz zrusila a nyni mozna i to nocni… Jsem z toho v rozpacich, necekala jsem, ze to u me zavislacky pujde samo a tak rychle. A uz ted se mi styska… Ale je fakt, ze uz me to stejne obtezovalo - I kdyz… nastesti je Anie ted velky mazel a tak si to snad budeme vynahrazovat jinak :-)

Tak pa

Hromix a Anie

A kdo si bere dalsi denicek???

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 13.01.06 22:39

Čauky!

HROMIX - vše jsem tady popisovala někdy před vánocema. Bylo to opravdu „super“ a je to na román. Jsem ráda, že to mám za sebou. Nedokážeš si představit ten bordýlek doma za ty 3 měsíce, co jsem nemohla na nic sáhnout. Manžel se snažil, ale ženská ruka je ženská ruka.

Mazání - já teda každý den mažu tvářičky, protože Vašíček má suchou pleť. Když mu ty tvářičky nemažu, tak je má takový hrubý.

Dajka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »