Letní miminka č.71 Oslaďte si prosím?

Rodičovství

Tak jsem tu s deníčkem o :,(idlech a slazení. Snažila jsem se to vzít stručně a doufám, že jsem na něco důležitého nezapomněla.

ROZDĚLENÍ SACHARIDŮ

Stravitelné-

monosacharidy- jednoduché (glukóza- hroznový cukr, fruktóza- ovocný
cukr, galaktóza, manóza)
disacharidy -složené ze dvou jednoduchých (sacharóza, laktóza, maltóza)
polysacharidy- složené (škroby, dextriny, glykogen)

Nestravitelné- vláknina (celulóza, hemicelulóza atd.)

Jednoduché cukry slouží k rychlému dodání energie, ale na kratší dobu a složené dodají energii pozvolna a na delší dobu.
Sacharidy by měli krýt celkový příjem energie asi z 60-80% u dospělého a u dětí kolem 50-60%. Větš část přijatých sacharidů by měly být polysacharidy. Pokud je třeba dodat energii rychle a zároveň na dlouho, tak je asi jasné, že je třeba jednoduché a složité cukry namíchat. Na to, aby tělo mohlo sacharidy využít si je musí přeměnit na glukózu. Některé orgány mohou využít jako zdroj energie i jiné látky, ale např. červené krvinky jsou závislé jen na energii z glukózy. Malé množství glukózy si může tělo vytvořit i z jiných látek než jsou sacharidy.

NĚKTERÁ SLADIDLA, KTERÁ MŮŽETE NAJÍT NA NAŠEM TRHU

1)ŘEPNÝ CUKR BÍLÝ -rafinovaný neboli chemicky čištěný. Složení- sacharóza a fruktóza. Kromě dodání energie nemá žádná další pozitiva, spíše naopak. Ochuzuje tělo o vit.B1, vápník a hořčík. Přispívá ke vzniku zubního kazu a obezity (to ale i jiné cukry). Snižuje imunitu a funkce nervového systému. Ničí správnou střevní mikroflólru, usnadňuje vznik zánětů…

2)ŘEPNÝ CUKR HNĚDÝ neboli přírodní- nerafinovaný. Složení stejné jako u bílého, ale není chemicky čištěn a tak obsahuje původní látky- vápník, draslík, sodík a hořčík. Neobsahuje malé zbytky chemických čistidel jako ten bílý.

3)TŘTINOVÝ CUKR HNĚDÝ- vyrábí se podobně jako řepný cukr. Není rafinovaný. Má krásně lehce oříškovou a karamelovou příchuť. Na trhu je velké množství různých druhů třtinového cukru. Rozdíl mezi jednotlivými druhy je většinou v tom, že obsahují různá množství minerálů- podle toho kolik obsahuje zbytkové melasy. Teoreticky by se dalo říct, že čím tmavší, tím větší množství minerálů. Obsah minerálů je vždy napsán na balíčku. Pro běžnou spotřebu používám zlatou střední cestu. Ten nejtmavší už chutná spíše jako melasa.

4)MELASA- vedlejší produkt při výrobě cukru, který vypadá jako hnědý hustý sirup. Složení- sacharóza, fruktóza, dextróza, popel a organická hmota. Nejcennější je popel, protože obsahuje velké množství hlavně železa, vápníku, draslíku, manganu, hořčíku, mědi a zinku. Organická hmota obsahuje velké množství vitamínů B. Přímo distributor mi jednou napsal, že ji lze použít od 1 roku a to v množství 1 lžička za den, ale melasy je zase spousta druhů a liší se obsahem minerálů atd. a tak je na některých z nich doporučeno podávat až dětem od 3 let a hlavně je třeba ji dětem podávat NAŘEDĚNOU v čaji nebo jiné tekutině, protože je fakt hodně hustá a pro děti až dusivá. Já se orientuji věkovým doporučením přímo na výrobku.

5)JAVOROVÝ SIRUP- koncentrát mízy zvláštního druhu javoru. Obsahuje vit. B, železo, vápník a další minerální látky. Pravý je nedoslazovaný cukrem nebo glukózou a působí „šizeně" a má spíš olejovou konzistenci. Podle kvality se dělí A-D. Na běžné slazení se doporučuje C a na vaření D. Taky se používají i jiná dělení např.na jantar(D) a medium©. Míza se získává tím, že se do kmene navrtají díry a nechá se vytékat, což se mi, se přiznám, poněkud ekluje a proto ho nepoužívám. Na 1 l sirupu je třeba 40 l mízy, která se nechá odpařovat varem. Pro děti použití stejné jako u melasy.

6)UMĚLÁ SLADIDLA- nejsou pro děti vhodná. Ve větší míře nejsou vhodná ani pro dospělé, pokud nejsou třeba diabetici. Bohužel např. některá dětské léky jsou jimi slazeny. Nejméně neškodný by měl být aspartam (pro dospělé).

7)MED- obsahuje vit .B1, B2, niacin, inhibin(ničí bakterie). Složení- fruktóza, glukóza, trošku sacharózy a voda. Komu záleží na kvalitě potravin, ten by si měl kupovat jen med produkovaný včelaři z EU. Tyto medy jsou sice o něco dražší, ale jsou z kontrolovaných včelstev a vážou se na ně přísné normy EU. Levnější medy nejsou většinou od včelstev z EU, tudíž ne tak hlídaných a navíc výrobci mimo EU mají jiné normy a mohou do medu přidávat jiná sladidla „na přilepšenou". Děti do 6 let by měli dostávat asi 1 lžičku za den, přičemž vzhledem k vysoké alergenosti by ani nezatížené děti neměli med dostávat do 2 let vůbec. Nejnižší věk podání by však měl být minimálně nad 1 rok u nezatížených dětí. Tato doporučení platí pro tzv. bezpylový med. Taky se dá sehnat med, který je ještě obohacován o pyl, mateří kašičku atd, ale tím jeho alergenost rapidně stoupá.

8)OVOCNÝ CUKR- složení -fruktóza. Pro děti do 6 let není vodný na slazení vůbec, později ve velmi omezené míře a to i pro dospělé. Podotýkám, že není fruktóza jako fruktóza. Fruktóza v původním „balení" tedy v ovoci samotném je vázána na vodu a vlákninu, takže při konzumaci ovoce je trávena za jiných podmínek. V tom je ten rozdíl oproti fruktóze , kterou lze koupit jako sypkou v sáčku. Navíc té sáčkové je lehčí se „předávkovat".

9)SLADĚNKA- výtažek z naklíčeného ječmene. Složení- polysacharidy a niacin, B6. K dostání jsou i další obilné slady a sirupy např. RÝŽOVÝ SIRUP, který je pro děti asi úplně nejvhodnější sladidlo ze všech neboť má nejbližší PH lidské krvi. I tady je ale třeba sledovat etikety o složení. Pro pečení se slady jsou trošku jiná pravidla, pokud by někdo měl zájem, tak je sepíšu.

 1. JABLEČNÁ POVIDLA NEPŘISLAZOVANÁ, JABLEČNÝ KONCENTRÁT- obojí je vhodné na slazení kaší, buchet atd., kde nevadí nebo je vítána maličko nakyslá chuť po jablcích.

11)SIRUPY- obecně nejsou moc vhodné. Většinou složené z cukru, konzervantů, barviv, trochy ovocné šťávy. Dají se ovšem sehnat i bez barviv a konzervantů (Jupí), ale cukr je tam pořád…

OBECNĚ KE SLAZENÍ

Do 1 roku není vhodné používat žádná sladidla. Dítě dostává laktózu z mléka a ta je do 3 let nejvhodnějším monosacharidem.

Po 1 roce je ale možné sladit malým množstvím hroznového cukru, rýžovým sirupem nebo jiným sladem, vybranými druhy melasy, a později hnědým cukrem u kterého by nemělo množství až do školního věku přesahovat 10% sacharidů( stejně tak pokud přeci jen někdo používá bílý).

Pojmem sladit je myšleno používat sladidla spíše do vaření a k pití i nadále až do dospělosti podávat neslazené pití, případně hodně naředěné ovocné šťávy.

SLADKOSTI- i když zvolíme sladkosti z jiných sladidel než je bílý cukr, tak je riziko vzniku zubního kazu a nadváhy skoro stejné, takže když mi ve zdravé nabízejí pro synka lízátka z javorového sirupu, tak odmítám. Obecně jsou lepší ty sladkosti (pokud už), které se sní rychle a pokud možno si po nich dítě ale i dospělák vyčistí zuby. Nejsou tedy příliš vhodné sladkosti typu bonbonů a lízátek, které působí dlouho. Sladkosti jako odměna nejsou vhodné. Myslím, že i ve sladkostech platí, že kdo hledá, tak najde a dnes už se dá najít k běžným sladkostem i spousta zdravějších alternativ (třeba i ti už v deníčku probíraní medvídci).
No, já asi potěším Zuzku- když chce Šimonek mlsat, tak jsem ho naučila na mrkev nebo čerstvé ovoce. Tím neříkám, že nikdy nic jiného než ovoce nedostane, ale na to je ještě moc malý, vždyť je mu teprve necelý rok a třičtvrtě! Nabízela jsem mu i sušené nesířené ovoce, hrozinky a domácí buchty z přírodním cukrem, ale to odmítá.

TIP: Nedávno jsme na jednom brněnském srazíku probíraly s maminkami množství cukru, které dáváme do buchet, když pečeme. Shodli jsme se na tom, že u nového receptu napoprvé dáme o 1/3 méně a pak snižujeme i dál až třeba na polovinu nebo 1/3 původního množství a pořád je to výborné. Zvyknout si na postupně méně sladké není vůbec tak těžké, jak by se mohlo zdát.

Víc nevím, snad je to dost vyčerpávající. Hlavně Vlaďce, aby to stačilo…cchichi.

Hezký týden přejí

CIBULKA+ ŠIMONEK 20m

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Lucije
Kecalka 418 příspěvků 04.04.06 13:07

Prvníííí?!?

Jdu číst…

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.04.06 13:11

Ahojte, tak ja som druha, ale uz aj s precitanim dennickom.

CIBULKA - dakujem… velmi uzitocne info.. trosku si nam nimi aj osladila den.

Robko konecne zaspal, ja dovaram obed a upratujem a o hodinu letime do skolky, poprcha tu… skoda, chcela som, aby sa Robko vonku trosku vyblaznil.

Pa

Miska

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 04.04.06 15:03

Zdravíme!!

Daně už jsou za náma, ještě aby nám jsme dostali tu vratku ze společného zdanění:o)))
Nestíhala jsem číst, jen občas kouknout do galerky a zbytek co mi řekli holky na srazíku.
Zuzka teď spí, vrátili jsme se z miniškolky-dělali krásná velikonoční vajíčka - tvrdý papír vystřižený do tvaru vajíčka a děti na to dělali štětcem takový tečky. Když mi Zuzka donesla ten její - úplně jsem čučela jaký to má hezký - fakt!
Vždycky se ráno těší že půjde za dětma a tetama - vyjmenuje všechny kamarády co tam budou a řekne „hrát" jakože si s nimi budou tety hrát! Ještě ani jednou nebrečela když jsem odcházela - někdy tam vletí a ani mi už nedá pusu…
Jinak na půlroční prohlídce jsme měli míry 87 cm a 12,15 kdy (už je to celkem pasé, ale tak aspoň něco). Jinak chodíme stále do hudebky a plavat, ale přemýšlím, že změním s plaváním „lokál" - Kenny zase zdražilo a taky to máme přes celý Brno.
Jinak stále kojím - teď má Zuzka zase období, že by chtěla pořád! První termín Apaluchy jsem odvolala - normálně jsem to vzdala, že bych to bez ní tři dny nevydržela, ale náhradní termín je stanoven na začátek května - tak snad už to nějak přežiju…
Už mě to kojení neba - zvlášť když se po mně furt sápe a chce „míčko" a řve jak tygr, když jí nechci dát!
Jinak už mám krásnou velikonoční výzdobu:o))) (kreslili jsme s Evuchou květináče!)..až na ty okna..máme tady trochu tmu, jak jsou špinavý…hahaha! Tento víkend zase hrajeme, takže budou muset ještě vydržet. Loni to bylo lepší Zuzka se dívala z autosedačky jak to tam šudlím, teď mi z toho okna asi už vyskočila…

Cibulka - velmi poučný deníček!!! Budu se nad tím cukrem muset zamyslet - tím myslím sebe:o))))) Až pujdu do zdravé, tak si koupím aspoň ten hnědý - jsem ostuda.

No tak pa děti a maminky

Milena a Zuzka (zítra 1r a 8m)

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 04.04.06 18:10

Ahoj holky,

tak bastim druhy zakusek a popijim Lift a ctu tady tenhle clanek :-) Ale je mi ted vsechno jedno, jenom at uz mi doprcic lip!!! Zatim zadna zmena, kdyz delsi dobu nejim (pozor, delsi dobu ted znamena max. hodinu!!!), natahuje me a davim - ale nic ze me nejde. Takze je to fakt uzasne, ridim a pritom se mi obraci zaludek…
Povodne u nas skodu nenadelaly a uz to klesa, vsem diky za podporu!
MILENA - co to je, ta miniskolka? Tam chodis se Zuzkou spolecne nebo ji tam muzes nechat? To je soukroma organizace? Tady jsou bud jesle, skolky nebo materske centrum, tam muzes dite nechat, ale za 50/hod a na max. 2 hodiny. Ale Lucka je moc rada jak v jeslich, tak v MC.
Co jsem to jeste chtela? Jo, nejak jsem se tento mesic rozsoupla, jak jsem porad kupovala Lucce univerzalni veci (at to muze braska zdedit), tak ted jsem propadla nejake beznadeji, ze budu mit stejne same holky a koupila Lucce uzasnou celoruzovou jarni bundicku v C&A za nekrestanskych 598,–, k tomu balik ponozek s princeznama a cervene puncosky… a u Bati boticky s ruzovyma motylkama… Stejne nemuzu kupovat nic sobe, na to obrim tempem rostouci telo ve vsech smerech… tak se vyradim na ni…

Marťoch a Lucka a 11tt (priblizne)

 
PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 04.04.06 21:10

Ahojky,

Cibulko - díky za deníček, opravdu se moc hodí! Ema je bohužel asi po nás, protože je sladkožrout. Teda ne, že by toho nějak moc dostávala, ale rozinky miluje k zbláznění, domácí buchty taky a když náhodou oblízne nějaký sladší drobeček, co (většinou u babičky a dědy) najde na talířku, může se umlaskat. Takže pro mě je velmi přínosné přečíst si, jak na to.

Bodlinko - přeju Ti, abys brzy našla sílu jít dál a netrápit se tím, co jsi všechno neudělala a mohla udělat a aby Ti šlo se s tou dvojitou obrovskou ztrátu co nejlépe vyrovnat. Držím palce.

Schamko - vítej, opravdu jsi tu chyběla. Koukám, že vaše peripetie byly opravdu předlouhé. Já se obávám, že nás teď čeká něco podobného, protože chceme, konečně přejít na pevné připojení, ale zdá se, že v naší lokalitě má telekom nějaký problém, prý ho řeší…no tak to jsem zvědavá.
Tvůj chlapík je šídlo, z toho, co jsi psala, si s ním taky hezky užíváš. Trochu mě překvapilo, že vůbec nemáte nočník, mě už Ema v tomto směru dělá velkou radost. Ráno se sama vyčůrá, ani nemusím jít s ní a přes den si říká na kakání. Nijak moc jsme to netrénovaly, ale seznámila jsem jí s tím, na co to je a že je fajn to občas zkusit. A zdá se, že to mělo úspěch.

Milčo - teda holka, o tobě tu ráda slyším, dost tě ta úředničina zmáhala, co?

Marťoch - jsem ráda, že jste vodu zvládli a růžové nákupy - to znám. Ema taky dostala růžové boty. O tom by se mi před pár lety rozhodně nesnilo.

Pavla a Ema

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 04.04.06 22:15

Cibulko diky!!!
Denicek je moc fajn a budu rada i za tve rady ohledne pouzivani sladu pri peceni!!!!

S Anie jdeme zitra do skolky, na kukandu, nebot ve ctvrtek uz je zapis. To to leti… Jeste nevim, kdy pujdu do prace, ale do skolky ji budu davat treba tech 5 dnu v mesici (ze zacatku samozrejme mene, postupne pridavat…), aby si zvykala na prostredi a ja si treba stihla umyt okna :-).

Jinak jsem vcera Anie opet koupila v sekaci dalsi saticky, ta je vsechny snad ani neunosi. Ale byly tak uzasne… :-). Nekdy zase hodim fotku, jo? :-)

Any psala SMS, ze snad brzy je pusti domu, ze je to nevytopilo, ale bylo riziko protrhnuti nejake hraze… Toz snad to u nas v denicku nikdo nejak moc neodnesl…

Zatim pa

Hromix a Anie, uz 19 mesicu a 1 den!!!!

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 04.04.06 22:16

Jo a dekuju za pochvalu fotecek v galerce!!! :-))))))

H.

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 05.04.06 11:36

Ahoj.

Tak jsem ten deníček nakonec dodělávala až včera ráno a se Šimonkem na klíně a teď jsem zistila, že jsou tam nějaké chyby, tak se omlouvám.

V pondělí a včera jsem byla na přednáškách PhDr. Jiřiny Prekopové, autorky metody pevného objetí. Holky, to je tak neuvěřitelná osoba, že jsem byla z ní úplně paf!!! Určitě vám k tomu napíšu ještě víc. Taky jsem tam pochytila jeden krásnej citát a taky pár vět k zamyšlení. Tak se s vámi taky pak podělím.

Šimonek spí, tak jsem koukla, jak se máte. Utahala jsem ho na procházce. Většinou nechce jít domů a vzteká se a nakonec z toho usne. Dělá pořád nějaký blbůstky. Luská prstama, pořád dělá nějaký ksichtíky, dělá kotrmelec do předu (v tom mu teda bráním), strká prstík kočkám pod ocas…včera se mi schoval a já ho nemohla najít. Po několika minutách jsem ho našla na skříni schovaného za kytkou, jak se tam dostal nevím, pod skříní žádná židle nebo něco takového nebylo, jen skříňka vedle, jenže na tu by se přeci taky musel nějak dostat, ne? No, je to prostě horolezec. Před 2 týdny jsme byli na horách. Jen jsem po příjezdu otevřela dveře na pokoji, tak uviděl poschoďovou postel a už byl na ní a z ní lezl na sříň…manžel se ptal, jestli já ho nemám s nějakým pavoukem.

Zakoupila jsem knihu „Máte neklidné dítě?“ a je tam tabulka rozdílů mezi klidným a neklidným dítětem a Šimonek odpovídá spíše neklidnému, ale já samo nejsem odborník, že? Není tam pohlíženo jen na živost nebo motorický neklid jako takový, ale třeba na citlivost, přizpůsobivost, sebeovládání atd. Takže s tím asi souvisí i ta citlivost na jídla atd. Je to zase knížka, která mi sedla.

Půl 12 a já nemám oběd, valím uvařit něco rychlého.

Hezký den.

CIBULKA

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 05.04.06 12:40

Ahojte holky,
tak Betka zase usnula po ceste ze cviceni, bohuzel to mame kazdej tyden, ze vytuhne v aute uz pred 11 a pak cely odpoledne divoci :-(

CIBULKA - prehlidla jsem to, nebo jsi uplne vypustila glukozu? No rozhodne je to poucne a da se rict, ze se podle toho vetsinou i stravujeme, teda Betka 100% a ja holt hresim :-)

BODLINKA - je mi moc lito, co se stalo a myslime na tebe, aby se srdicko casem zahojilo

HROMIX - ty vlasy ma Anie z Tuzexu nebo je to dovoz?? :-))) My jsme porad plesule :-(

SCHAMKA - tak vitej zpatky, uz se nam styskalo, mrzi me, co se vam prihodilo a budu cekat na zpravicky o jarnich miminkach :-)

Uz nevim, kdo to psal tim nocnikem (Pavla?), tak my taky absolutne ignorujeme ted uz i ten zachod, takze v lete se uvidi.

Mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 05.04.06 13:26

ahojky holky!

tak se vam hlasime,ze zijeme:)
Precteneho nemam nic,vubec nevim o cem je tu rec..to je hruza,byt tyden bez informaci:))

Jak u nas?Reka o nejake ty centaky klesla,ale jeste se ceka co to udela z hrazi,nesmi se chodit na mosty(drevene)a brehy(takze uz se pod okny nehoufujou lidi),protoze je to podmacene..
U mamky jsme se meli jako na dovolene:) Tedy byli jsme tam jen my dva se Sebastiankem,tatka byl na sluzebce a v Pardubicich na turnaji,a kdyz byl doma,byl na byte(on by se evakuoval rychle..)a dojizdel za nami „na navstevu“.Jako na dovolene pisu proto,ze treba dopoledne jsme byli u kamosky(me z detstvi,vratila se ted zpet do rodneho bytu a to je ve stejnem dome,jako bydli mamka) a odpol hned dosla mati z prace,takze jsem si uzivala toho,ze jsou ctyri hodiny a uz je nekdo doma a jdem ven atd:) Taky musim pochavalit Sebastianka,ze tam krasne jedl a jeste krasneji spal!opravdu nekecam,spal tam skoro pokazde po obede.tak pul hodky,nekdy i hodinu!!!to je blaho…neskutec­ne.I vecer nadherne usinal,v osm sel spat a vstaval az v sest…opravdu blaho.nemuzu si vynachvalit(tedy samozrejme krom prvni noci,ale to je o zvyku…to usnul v deset,od jedne do tri byl v noci hore a vstaval o pul pate…takze to bylo nic moc..ale pak to vzalo lepsi obrat a byla to naaadhera..)

Taky jsme s mamkou zajeli do Zlina na ty boty.Nakonec jsem zase koupila ty Bubble gumers jako minuly rok,a to hned dvoje(plne a sandalky),protoze botky na doma uz jsou mu male.Sice dostal jedny obyc papucky od babicky do nemocnice(takove ty latkove),ale on v tom neumi chodit…Takze jsem tam zanechala 1500 a slo se…Ale docela jsem byla v soku,ze vcera v tech novych nechtel jit ven,dostal amok a desne protestoval(v ob­chode se vnich normal prochazel),jeste venku dostal trikrat vztek na ty boty…nechapala jsem­..

Je,dopisu priste,musim letet,S moc place..

papa

Any

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 05.04.06 14:04

tak jsem zase tady..

delaji nam to tu zatepleni,takze desny randal..

k tem botam..tydle jarni maji velmi mirne zvedlou klenbu,jeste to prcek u zadnych botu nemel(i jsem schalne vybirala bez,ted uz si mylim k tomu druhemu roku by to vadit nemelo),je mozne,ze je mu to neprijemne na chozeni?..ty sandalky jsou bez a jsou vubec takove uplne senza(taky stali o dost vic),ty tu klenbu nemaji,jsou mu jeste vetsi,ale uz v nich chce chodit(chtel si je tedy vzit i ven,tak nevim,jestli se vztekal kvuli te jine stelce,nebo kvuli tomu,ze nemuze jit v sandalkoch..)

dnes jsme byli u zubare…mne vrtala zub(ale na muj popud-blazne,ze?:)protoze me uz dlooouho poboliva(nekolik let,ale stale tam nikdo nic nevidi),tak mi ho otevrela,ale zadny kaz tam proste neni,tak mam plombu zbytecne…a prcek nechtel otevrtit klapajznu ani za nic(jeste si tu nemocnici a stale prohlizeni pusy mmmooooc dobre pamatuje..)..ale me asi ceka trhani osmicky..no des:),jeste mi nikdy nikdo zadny(vcetne mlecnych)zub netrhal..ale zase po porodu se mi ten zubar zda vcelku „dobra“zalezi­tost:))) asi ta kratka bolest je holt jina(jo,ale nikdy mi nikdo nijak brutalne u zubare neulizil,treba bych to videla jinak…) :)

Koukala jsem rychle do galerky,co jste mi napsaly a moc dekuji za pochvaly,ale.­.holky!vy jste se snad zblaznily:)) vam se to fakt libilo…no to je neskutecne..:)) ted kdyz uz to mam parkrat umyte,to chytlo prijatelnejsi odstin,takze uz je to takove vice nositelne a snad se mi to i zacne libit:) jeste to trosku vymyju,a pak se snad na sebe zacnu i smat:))))))

Takze podtrzeno secteno,docela jsem si „odpocinula“ pri te nasi evakuaci,hlavne s tim spanim jsem stastna(doufam,ze to bude pokracovat i doma:)) drzte pesti:),v byte u mamky neprizpusobene malemu diteti sice bylo par karambolu a ja ho porad sundalala ..z okna,ze zachadu,z velkeho kvetinace,jednou vylezl z cestovni postylky..z o­byvakove steny,porad mlatil velkym zrcadlem..a taky dost mlatil me…no popravde,docela jsme si tam uzili i par nehezkych scenek,ale na druhe strane byl zase vcelku hodny,jen se dost predvadel..

Jo a taky malem jednou skocil pri vzteku do mistniho rybnika a pri jednom zachavatu v tydnu,kdyz jsem se byla podivat doma,jak je vysoko voda,tak se rozebehnul do Moravy..absolutne ted nesnasi slovo „Pojd“..jak se vyslovi uz zuri:)) a ja rekla pojd,jdem do auta…a hotovo,on to vzal tryskem na opak,chytla jsem ho jeste za kapuci,jinak uz by letel(breh byl jen pul metru,jinak uz byla voda,ktera tekla docela hodne drave…no same radosti:)))
Tak pa,uvidim,co se mi ted podari precist,jinak az vecer..je tu fakt desny rachot..

pa

Any a Sebastianek,za par dnu uz 20mesicu..

 
strazzi
Stálice 57 příspěvků 05.04.06 21:04

Ahoj vsichni!
Tak se zase po dlouhe dobe hlasime. Byly jsme ted 2 tydny u babicky a bylo kraaasne! No jako doma ze… Pribrala jsem tam 6 kilo a mam " prdel " jako kubanka. ( sorry za ten nazev, ale jinak se to prirovnat neda:-)
No a novinky…
Minuly tyden jsem vymenila Sare doktora. Opet strasne zacala kaslat a opet dostala " kaslacku". Tak jsme sly k doktorovi do nemocnice a ten nam rekl, ze ma Sarah nabeh na astma a ted musi 4× denne dychat z takoveho pristroje. No strasny. Jen si rikam PROC??? Doma nikdo nekouri, na cerstvy vzduch jezdime casto, davam pozor, aby nikde nenachladla apod. Ale jeji starsi sestra to ma taky, tak nevim, jestli je to dedicne. Taky ji uz dlouho tece z nosu a casto kycha, tak nevim, jestli se do toho nepridala i nejaka alergie, jelikoz ja mam na jare alergii na kvetouci stromy… Takze soplime obe… Minuly tyden to bylo teda strasny. Kaslala jako kdyz steka pes a byla uplne bleda s cernyma kruhama pod ocima. Tak jsem dostala strach, aby to nebylo neco vaznejsiho a volala jsem i moji p. doktorce do ceska a ta mi poradila na co vsechno ji mam nechat vzit krev a taky testy na alergie. Ja se z tech nemoci jednou zblaznim. A taky jak uz jsem rekla, pro me jsou svycarsti doktori neschopni ( presvedcila jsem se uz mnohokrat ) a musite jim presne rict co chcete nebo nic neudelaji. Zase jsem nastvana…

CIBULKA: Denicek je super. Ja tedy sladim jenom medem. Cukr jsem snad jeste nepouzila. A potesim mozna Zuzku, uz jsem nikdy vic nedala jako odmenu lizatko ( i kdyz bez cukru ), ale davame jen ovoce a obcas rajce a okurek. Sarinka si to moc oblibila.

Zitra jdeme k holici zastrihnout Sare vlasy, at je ma vsechny stejne dlouhe jak vepredu tak i vzadu. No doufam, ze toho holice nepokouse. Jinak se mi trosku prestala vztekat, ale taky ja jsem na:,–(ila nekdy zlou matku… Bylo to fakt priserne co posledni dobou delala.. Byly jsme se pred mesicem prihlasit do skolky, a male se tam strasne libilo. Muzeme tam dochazet uz ted na hodku dopoledne at si tam zvykne. Nastesti mame skolku 5 metru od baraku :-))), takze uvidim, co tam me zlaticko dela. Maji tam vsechno prosklene a ja na ni uvidim z okna.
Tak ted jdu delat linecky kolac s jablky, tak jsem zvedava, jak to dopadne… Recept mam od mamulky a delam ho poprve. Drzte palce.

Pekny vecer vsem preji
Eva a spinkajici Sarah ( uz skoro 22 mes… )

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 05.04.06 21:30

Ahojky.
Tak mame za sebou navstevu skolky, prihlasku v ruce a od zari to zacne. Docela se mi tam libilo, i ta ucitelka co ma nejmensi deti, pry tam i ted kdykoli muzeme zajit pohrat si, kdyz bude tepleji, tak s nima muzeme byt i na zahrade, proste moc vstricne… Ovsem to skolkove stravovani asi obrecim… ale stejne bych se normalnim jidlum pro ANie nevyhla. Prece ji dosmrti nebudu varit…

Navstevu rodicu Petra odkladame, nebot jsou v zatopove zone, cesta tam by byla narocna a tak mame zase volny vikend. Proto se asi pridame s ANie k detem z DD, pro ktere poradame opet vylet do Junglelandu. Aspon uvidim, jestli uz je to vhodne i pro Anie, jestli si to tam uzije.

Jinak mi to neda a do galerky dam dalsi fotku Anie v tech novych satickach. Ja vim, ze s tim uz otravuju, ale ja si ty nakupy v sekacich a pak nasledne foceni ANie v satickach uzivam… Proste je to asi me hobby :-).

Kacico - hi hi, tak z TUzexu??? Neee, vazne, vlasky ma ANie jeste ridke, mozna to na fotkach vypada lip nez ve skutecnosti. A vse ma sve pro a proti. Aspon se nemusis s Betkou handrkovat, jestli si necha gumicku ci sponku ve vlaskach (Anie to jinak desne pada do oci). Ale mne ty jeji dlouhe vlasky holt i za to handrkovani stoji :-)

Evo - vitej tady po dlouhe dobe!!! TO s tim nabehem na astma je fakt smutne. To asi musi byt nejaka dedicna dispozice… a ti svycarsti doktori - no neverila bych!!!

Zitra mame zase nahradni plavani, tak se tesim. Anie zacina byt aktivni. NO, zacalo to asi tim, ze uz konecne umi foukat do bublifuku a tak ted muzeme trenovat ve vode. Sama se po me opici s norenim obliceje do vody - vim ze to neni nic extra, ale Anie jinak doted nechtela po mne nic opakovat!!! Tak si to uzivam, chvalim, cela taju jak ji to jde… stestim brecim, ze tu moji berusku mam…

Tak zatim pa, jdu uklizet :-)

Hromix a Anie

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 05.04.06 22:03

Ahojky!

Marťoch - školku máme jednou týdně na čtyři hodiny, ráno ji tam na půl devátou dovedu a o půl jedné ji zase vyzvednu. 10 lekcí stojí 2200 Kč. Dělá to agentura s kterou i plaveme - KENNY - a když odečtu slevu, že s nimi i plaveme, vychází hodina cca na 50 Kč. Už jsme přihlášení i do normální školky, v květnu máme třídní schůzku, tak se tam musím doptat, co to případně obnáší. Nechci ji tam dávat každodenně, ale tak 5× v měsíci, by to bylo super! Dnes jsme tam byli pro kámoščinu holčičku a Zuzka ani nechtěla odejít! Ona je v kolektivu zatím strašně ráda - doufám, že jí to vydrží!!!
Jinak přeju ať ti je s přibýjícími tt jen a jen líp!!!!

Pavla - uzávěrky jsou blbý, měsíčně to jakžtakž jde, ale ten březen…Už si hlavně nesmím brát žádnou firmu, protože když to pak mám uzavírat… Když ona Zuzka nemá pro ten počítač nějak pochopení:o))))))

Any - já taky koupila Zuzce nový botičky a uvažuju, že rovnou koupím taky sandálky aby je mohla nosit už teď na doma. Dnes jsem byla nakupovat i jiný hadříky-sukýnku, rifličky, čepku… Peníze se jen kutálí! Ale když ono je to tak hezký a co bychom pro ně neudělali, že??

Strazzi - já taky vyměnila Zuzce doktorku. Šli jsme tam (s kašlem) - ona se podívala (bez světla) Zuzce do pusy, řekla, že to tam má trošku červený, že „by to mohla být angína" a dala nám ATB. Já na ni čučela a říkám, jestli jsou ATB potřeba ona že jo - bez žádnýho dalšího vyšetření, výtěru z krku apod. Podotýkám, že Zuzka byla bez teplot. CRP, které jsem si vyžádala a s kterým doktorka nesouhlasila (nechtěla mi napsat ani doporučení) prokázalo sice lehce zvýšené hodnoty, ale ATB se doporučují cca od hodnot 30 a Zuzka měla 18, tak jsem vyčkávala a když byla Zuzka v pohodě, nena:,–(ila jsem je. Samo - doktorka mě sjela jako Sněžku, že takhle si to nepředstavuje a kdesi cosi, tak jsem jí řekla, že se stejně jdeme přehlásit jinam. Ona totiž dává ATB „pro jistotu". Což je hrůza - Zuzka měla ATB už čtvery a když se na to tak s odstupem času dívám, jen jedny byli fakt potřeba.
U tak malých dětí, u kterých se imunitní systém teprve tvoří, dávat ATB pro jistotu je fakt síla!!!

Tak krásný večer přeje Milena a Zuzanka (dnes 20-ti měsíční)

 
Berenika
Kecalka 130 příspěvků 06.04.06 08:50

Ahoj všem,
tak se opět hlásíme po příšerně dlouhé době. Luky teď ještě výjimečně spí, protože včera šel spát až v deset. Jinak normálně vstáváme v šest - pro mě děs, běs. Tak doufám, že to ještě chvilku vydrží a stačím něco písnout.

Nestíhám ani číst deníčky, proto vůbec nejsem v obraze, co se děje. Pochytila jsem jen něco málo.
Gabiko: gratulujeme k dalšímu chlapečkovi.
Marťoch, Hepka: super, budou další mimi. Hepku už jsem taky zahlídla v deníčku letošních letních miminek, protože má termín pár dní přede mnou.

Pražský srazík: stále ještě jsou? Kdy a kde? My teď už budeme mít volnějc, tak by jsme taky dorazili.

Jinak co se dělo u nás: kromě toho, že já tedy už 5 měsíců úspěšně kynu (taky jsem se musela pořád něčím cpát, aby mi nebylo blbě), chodila jsem teď do konce března dělat do jednoho mateřského centra - hlídala jsem tam dětičky, když měli maminky kroužky. Super bylo, že Luky tam byl se mnou a mohl si tam hrát s ostatníma dětma. Tady u nás žádný kámoše nemá. Taky jsem pomáhala sestřence, co žije ve Švýcarsku, zařizovat tady u nás svatbu. Bude to v červenci a pro 100 lidí - taková hogo fogo svatba.

Lukášek: aspoň pro představu napíšu naše míry z 1,5 roční kontroly: 85 cm a 10,61 kg. Teď už je zase o kousek větší. Asi pře měsícem jsme ho nechali konečně ostříhat. Bylo mi moc líto ťěch jeho zlatejch lokýnek. No aspoň už vypadá jako velkej kluk. Vlasů má dost a rychle rostou, tak zas budeme muset brzo vyrazit ke kadeřnici. Byl to ale děs ho ostříhat. Dvě jsme ho musely držet a kadeřnice střihala. řval u toho jak tur. Už jsem si říkala, že to snad radši vezmeme strojkem - to by bylo raz dva. Nočník: ten jsme začali zkoušet až nedávno, ale žádnej velkej úspěch nemá. Ale už máme třetí. První, co dostal k narozeninám, měl na hraní, takže ho prošlápl, na druhej si zaboha nechtěl sednout (byl nějakej větší) a teď už konečně má ten správnej, tak se tam sem tam vyčůrá, když ho na něj po:,–(ím. Jídlo: konečně začal jakžtakž jíst. Dřív byl úspěch 1/2 skleničky - teď už v pohodě zblajzne celou. Většinou jí ovoce, sýry, jogurt s něčím, suchý rohlíky a chleba, k obědu zeleninku, nebo těstoviny, případně trochu masa. Ráno a večer vypije 3 dcl sunaru a přes den ještě tak 0,5 - 1 l čaje. Naprosto zbožňuje jahody - těším se až budou český, tyhle dovážený jsou děsný. Nicméně po každém jeho jídle je nutný uklidit půlku obýváku a umejt tam podlahu - takový prasátko máme doma.
Jo a ještě mluvení: moc nemluví - pořád huhlá. Teď se naučil štěkat a štěká s našima psama na dvorku na kolemjdoucí. Jinak má pár slov, co používá, ale do vět je nespojuje.

No tak Lukasíno dopil sunárek, takže já musím chtě nechtě končit a jdu ho obléct a mažeme zase ven. Procházky ho totiž děsně baví a když musí domů, tak dostane skoro hysterickej záchvat. Ještě že už je docela teplo a dá se tam bejt skoro celý den.
Veronika 21+1tt a Lukáš 19,5m

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 06.04.06 13:41
 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 06.04.06 13:41
 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 06.04.06 14:07

ahojky holky,

tak ja zas dnes utracela(a vubec me to netesi jako za mlada:))
trmacela jsem se po meste tri hodiny,ale musela jsem koupit manzovi darek k narozkam,mamce darecek jako podekovani za ubytovani no a prckovi rifle.Bohuzel ty z minuleho roku uz jsou mu male,tak jsem sla shanet a videla jsem jedny uuuplne prenadherne(ale staly teda dost)a uplne jsem trpela,ze je nekoupim:) ale v tom obchode meli jedny ve sleve za polovicni cenu,jeste jsem pak obklusla mesto,ale bylo to bezkonkurencne nejlepsi.Az kdyz jsem je oblekla doma,jsou hezky a prckovi slusi(jen kdyz lezely na pulte vedle tech bombastickych,tak mi pripadaly jako pekni mrzaci:) a tak jsem s nakupem spokojena,pac i kdyz 86,ma to hodne zahnute a budou na dost dlouho:)

Taky jsem se jen tak naskok zastavila ve zdrave vyzive a zas tam pekne sislila a utracela a ted se tu cpu carobovou pochoutkou:)
Jo-Kacico-pls,jakou celozrnou mouku jsi pridavala do toho mrkvoveho kolace?ja to minule delala z normal,ale z te celoz.u tebe mi to chutnalo vic:)) a taky jsem minule dala jen toho pul hrnku cukru a sladke to bylo akorat.diky

Na vikend musim pripravit nejake to obcerstvenicko,a tak tam chci prihodit i nejakou tu sladkou variantu.Asi upecu sneky(z listoveho testa a spenatu)a ..a nevim,ja vlastne zjistila teprv dnes,ze uz o vikendu jsou ty narozeniny:)))

Dnes je u nas docela velka kosa(na me),vyrazili jsme ven docela po lehku,jeste ze jsem pod kocar hodila deku a nanoznik a prcek byl docela zmrzly(si to vycitam..)ale po meste uz byl v poho,protoze uz tam lital a to se zahral..docela me stve,ze doma nefunguje vytah(asi kvuli povodnim,ze jsme tak blizko reky)nejde sjet do sklepa,takze muzu jen do prizemi a pak skakat s kocarkem schody dolu a nahoru..(za mohutneho revu,.ze Sebi v kocarku nebude:)

Uplne me fascinuje,jaky ma prcek smysl pro humor a je to jeden velky sasek(stale se za:,–(ne nazyva MIMI Hasek(=hracek),ale nekdy pripusti,ze je ŠáŠa:),fousy ho stale fascinuji a porad zkousi kdo ma a kdo ne:),zacal taky super zpivat(na Pepina nemame,ten uz zpiva snad pul roku,ale stejne je to krasa:) uplne to lalala a ja doplnim lalala a on zas…zpiva na povel:)) Taky koukam jak se mu vzdy ekluje,kdyz se necim pobrinda,cistotne obdobi nabira grady..proste sebemensi kapka od svaciny je hruza,hned to musim utirat,na plence pod krkem vzdy maskovat kaple(nebo spatne vyprane skvrny napr.od bananu),jinak to proste strhava a zahazuje…
Dnes jdem plavat,jsem zvedava.Sice se krasne potapi,ale samozrejme mame zas veci,ktere dela nerad a nebo je proste nechce delat vubec-a to je kopani…teda na brichu.na zadech by jeste plaval a valel se ve vode furt,ale na brichu…je mu totiz je jedno,jestli se potopi nebo ne,takze si z te desky klidne v hloubce supne dolu:) takze to mate jedno z druhym,jedno ditko krasne plave a kope,druhe se potapi,treti krasne mluvi..hele,kdyz jsme u toho mluveni-vubec neskolonuje:( stale na me vola mama ne mami(jen nekdy) i kdyz mi podava boty rika mama bota =mamina bota..tak nevim.zadny zazrak to neni:))))))) napriklad vety mame „normalni“ jen: co to je/porad/,kde je?tam je,..a tak..ale pokud jsou to podstatne jmena se slovesama tak vyjde z toho toto: „pipi koupi koupi voda“=ptacek se koupe ve vode,tedy kaluzi:))))

Tak jsem se tu dnes vykecala a jdu kapku uklidit.
Dekuji vsem,co na nas mysleli pri povodnich,doufam,ze uz to neprijde,jeste nemam vse precteno ale z komentaru jsem pochopila,ze se nam vratila Schamka:) tak Vitej,tulacko:))))

A stazzi,Evco-ke kubankam se pridavam taky!!!!!:)))

pa a hezky den

dnes ukecena Any a Sebastianek

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 06.04.06 14:08

tak toto nevim,co ma byt:) jen mi neslo odkliknout odpoved:) tak pardon:))

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 06.04.06 14:08

Ahoj,

s tou skolkou jsem z toho trochu vyjevena, ze chodite prihlasovat uz ted - do skolky se prece chodi od tri let, ne? Do tri let jesle a pak skolka. Nebo ne???

Marťoch

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 06.04.06 14:11

paneboze!!!!ta hrubice!,velmi se tomu hezkemu hlodavemu zviratku omlouvam,ale ja uz fakt degenim.....jine chybky neresim,ale tohle je fakt unikat,ktery z toho textu vyzaruje:)))/sty­dim se/

Any

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 06.04.06 14:14

cau Martoch,
jo,do tri let jesle a pak skolka…jenze do skolky tak rok predem zapsat..
my uz jsme taky zapsani(i kdyz ne ofic,jen na papire)a tak v kvetnu v cervnu nas budou zvat na „tridni schuzku“
Ta nase skolka bere od 2,5let,tak asi tak za rok bude chodit-ale ne na cely den a porad…stejne jako Zuzka od Milce proste kolektiv zboznuje a kazdy tyden kdyz z te skolky jdem ma zachvaty,ze nechce jit domu(a to vzdy vyleze nejaka kucharka ci ucitelka a slibi mu,ze zas muze prijit:))

To jsem se jeste chtela zeptat Hromix-jak od zari?mozna jsem cetla nepozorne,ale videla jsem tam,ze od zari vam to zacne..?vzdyt to ma Anie teprv dva..

Any

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 06.04.06 20:02

Tak u nas v jedne skolce berou od 2 let. Ja toho asi vyuziju na tech 5 dni v mesici a kdyby nahodou prisla prace, tak do toho pujdu. Asi :-). Clovek nikdy nevi … pak bych z toho mozna chtela vycouvat. ALe v praci jsem rekla, ze kdyz se uvolni misto, kde jsem predtim byla ja, tak to beru. Jinak bych ale nechtela, aby mi hledali neco podobnyho…
Martoch - jelikoz je ANie rozena v zari, tak i kdyby sla do skolky od 3 let, tak bych ji nechavala navykat v dane skolce predem a i na to se musi prihlasovat. A jelikoz bych pak ja hned v zari sla do prace, ANie do skolky, tak by nebyla zvykla a z toho bychom obe mely stres. Takze i proto ji chci uz ted davat do skolky - na zvykacku :-))) Ono pro ty prcky nebude jednoduchy byt najednou cely den sami bez mamy. Ale to ty nemusis resit, kdyz jsi tehu. :-)

Pa

Hromix

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 06.04.06 21:32

Ahojda!

Tak mame za sebou zase narocny den. Vim, ze to je hodne tim, ze musim po smrti Petra porad vyrizovat nejake papirovani, ale i tak nejak nestiham. Navic mam pocit, ze jednu vec musim vsude porad urgovat, predelavat, zase urgovat, shanet jinou osobu… ja vim, ze to tak nemam jen ja, ale uz me to vazne vycerpava… Navic se zase ochladilo… Ja chciiii teplooo!!!

Dnes jsem si prozivala muka, kdyz Anie v metru mela vztekandu. Na kazde stanici chtela jit "tam”, kdyz jsem vsak rekla, ze jeste jedeme dal, tak rvala, vztekala se, mlatila me,… no jeste ze byla v kocarku. I kdyz vim, ze si to tak nesmim brat, tak jsem se pred ostatnima lidma citila opet trapne a nejradeji bych mela velikost mravence… Nejvic na Anie pomaha si ji nevsimat. A tak jsem po par marnych pokusech ji zabavit nechala jecet a lidi si asi mysleli, jak jsem spatna matka, ze nevychovavam apod… no, asi to moc prozivam :-) - ehm ehm, jak jinak ze? Ma "skvela” povaha…

Mileno - nechavas uz Zuzanku v te skolce i na obed? Moc me to zajima… a pomahaji ucitelky s krmenim???

Veroniko - o prazskych srazicich ted taky nemam prehled… chtelo by to nejakeho spolehliveho organizatora :-)

Any - tak Anie taky nesklonuje, vety obsahuji vetsinou slovesa: chci, sundat, zavrit. Takze nerika ani "co to je” - proste na me houkne to sve "eeeee???” a ja musim komentovat :-) . Kupodivu dodnes Anie nerika ANO ci JO, proste to slovo nejak ignoruje. Ale jinak ji jde opakovani podstatnych jmen :-)

Sekac - tak ti saticky v galerce - diky za pochvalu. Samozrejme je to taky vec nahody, ale i takove hezke kousky se sehnat daji. Saticky jsou od NEXTu :-). Jak mela ted neter oslavu narozenin, tak byla vyparadena a ja rikala, ze je jak ze zurnalu. A nejak jsem se nad tim zamyslela a dodala jsem, ze Anie je ze sekace :-). Fakt mela na sobe jen nove backurky a puncosky. Jinak vsechnu paradu kupujeme v sekaci. Je to asi i tim, ze ho mame hned u baraku, tak mi to kolikrat neda a cestou se tam jdu "jenom podivat” a uz je zase stovka v cudu :-). Ale uzivam si to :-). Bohuzel mame pred barakem i cukrarnu a tak nekdy nevydrzim a stresu se zbavuji "po svem”… ale nejak netloustnu, na to jak zeru… A uz mam jen 1 kg navic, nez co jsem mela pred otehotnenim!!! Ale i tak chci jeste zhubnout to, co jsem nabrala sedavym zamestnanim v kancelari (tj. Jeste aspon 3 kila dolu!!!!)

Tak zatim pa a piste!!!

Hromix a Anie

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 07.04.06 09:46

Ahojky,
místo abych dělala když tu mám „chůvu“, čučím na net:o))))))))))))) Asi doháním ten absťák..
Zuzka je ve školce jen do půl jedné a oni tam vůbec nevaří. Takže každý má takový košíček, tam maminky dětem nachystají sváču a oni je po:,–(í ke stolečkům a dají jim to jídlo co tam mají. Já dávám Zuzce většinou chleba, případně rohlík namazaný žervé apod., krabičku s takovýma těma různýma křupkama příp. pár piškotů, banán, pití a jogurtové mlíko. Samo, že to všechno nesní, ale aspoň si může vybrat. Jedí hned v devět, a pak myslím mají ještě jednu sváču podle toho jaký mají program a tak.
Cibulka se mě na to stravování taky ptala, protože jsem jí vyprávěla, že tam jedna maminka dala do košíčku Happy meal od McDonalda - no comment…
A učitelky jim s krmením pomáhají podle potřeby - já se právě snažím dávat věci, které už dokáže jíst sama, protože na jednu učitelku vychází cca 5 dětí, takže krmit každé by asi nezvládli. Ale hlavně Zuzka je tam skoro nejmladší - je to cca od 1,5 - 3 let, takže ty starší děti se už nakrmí s přehledem sami.
Ahojky Milena.

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 07.04.06 11:00

Aha, tak to jo. Ve skolce, kam chci dat Anie totiz obedvaji v pul dvanacte a tak jsem myslela, ze to mate treba taky tak. Ale takhle je to idealka, aspon vis co v tomhle veku ji…

Mileno, muzes mi prosim pripomenout termin Svratky? Jestli to teda stale plati…
 Dik

Pa

Hromix

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 07.04.06 11:35

Je to tím, že to není klasická školka, ale v podstatě jen hlídají děti, kdyby k tomu měli ještě vařit, tak bůhví kolik by to potom stálo:o))
A Svratka je od 28.5.-4.6.2006. Peníze budu potřebovat myslím tak týden dopředu, ale to se ještě ozvu:o))
Pa M.

 
Zagy1
Kecalka 139 příspěvků 07.04.06 11:53

Ahoj holky,

zlobí mě připojení a kolem domu, zahrady a zvířat je moře práce (Lukáš je až do konce května pryč:-( ), tak nějak nezvládám číst ani psát, ale tohle musím:-)

Včera se Ance narodila holčička Julinka!!! Přišla na svět o měsíc dřív na Bulovce, má 46cm a 2200g a obě holky jsou v pořádku! Anička vás všechny zdraví.

Pěkný den Veronika a Anežka (19,5měsíce)

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 07.04.06 12:29

Ahoj.

ANKO!!! Gratuluju k Julince!!! Další miminko v deníčku! Přeju hlavně zdraví oběma a taky pohodičku. Julince vše nejlepší do života!

CIBULKA

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 07.04.06 12:39

I ja mooooc gratuluji Ance k Julince! Krasne jmeno!!!! Tak hodne stesti a zdravi cele vasi rodince!!!

Hromix a Anie

 
Brandais
Kecalka 473 příspěvků 07.04.06 15:48

Ahoj,

tak se konečně ozýváme, poslední měsíc byl u nás neskutečně hektickej, navalila se spousta práce, prakticky každý den jsem po uložení dětí zasedla k počítači a seděla u něj do jedné dvou v noci (a bohužel ne na e-mimi), takže si dovedete představit, jak jsem asi vypadala.

Co nového u nás? No především - Pepa MLUVÍ!!! Fakt, rozkecal se nám. No, ve srovnání s vašima dětma asi nic moc, ale už říká asi 20 slov a o spoustu dalších se pokouší a samo je u toho ten nejsladší chlapeček na světě.
Kojímě už jen večer před spaním a v noci, opět spíme spolu, v postýlce vydrží tak do půlnoci a bohužel z ní umí vylézt, takže je prostě u mě. Ani mi to vlastně nevadí, spíš naopak.

Cibulko - ty jsi systematik! Fakt bezva deníček, hezky jsem si to všechno zopakovala. Jak je to u nás, už je myslím, dostatečně známo. Vypadá to, že stejně jako u vás :-).

Anko - taky moc gratuluju k další holčičce a samo jsem děsně zvědavá, jak se to všechno seběhlo, tak pak určitě napiš!

Hromix - musím říct, že jsi mě s tou přihláškou do školky docela překvapila. Ty fakt dáš Aničku už v září do klasické státní školky s tím, že tam bude i obědvat? Pokud ti jde jen o zvykání na kolektiv a bytí bez tebe, nechceš se poohlídnout po něčem jako má Milča? Na dvouleté dítě si myslím, že je to brzo, a pokud to fakt nepotřebuješ…

Mileno - mohla bych na Svratku přijet s dětma na víkend od pátku do neděle? Teda pokud zas nebudeme mít nějakou akci, ale máme dvě těsně před a po, tak snad by to mohlo vyjít, ráda bych vás všechny viděla.

Letím, Pepovi došla trpělivost.

Zuzana a pepi (20m)

 
Gabika  07.04.06 17:45

Ahoj,

Anka, gratulujeme ku krasnemu dievcatku s krasnym menom, a prajeme vela, vela radosti!!! ;-)))))

Gabika

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 07.04.06 21:33

ANKO- moc gratulujeme a prejeme hlavne hodne zdravicka tobe i Julince
Kacica + Betka

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 07.04.06 22:32

Samo, že můžeš dojet!!! Rádi vás uvidíme. Jen zatím nevím, kolik lidiček a dětiček pojede, takže nevím, kdo v který dny a tak, ale to se upřesní ještě až tak čtrnáct dní předem.
Bude to asi hukot, jestli děti už nebudou spát v cestovních postýlkách a budou potřebovat postele… No jsou tam jen tři pokoje a celkem jedenáct postelí.
Bude to mazec!
Jo teď mě napadlo, že bychom je mohli nechat spát venku na dvoře ve stanech:o)))))))
Uděláme jim bojovku, ne?:o))))))))­))))))))
Pa Milena.

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 07.04.06 22:36

TAk jsem si právě aktualizovala tabulku „Výjezdní zasedání“ - Slet čarodějnic - č. 3 a mám vás tam zapsané všechny tři od pátku do neděle!!!
PS. Jo a už to nejde smazat, takže s váma počítáme:o))))

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 07.04.06 22:55

Ahojky.
Tak jak jinak mam zacit, nez ze to byl zase den blbec… V Praze asi nejak zkolabovala MHD, ja potrebovala vyzvednout auto ze servisu a na autobus jsem cekala pul hodiny. NO a pak uz jsem to vzdala, nebot jsem netusila, ze budu muset byt venku tak dlouho, byla jsem nalehko a byla jsem pekne zmrzla… a nastvana… divim se, ze me to rozhorceni nejak neprohralo :-)
Ale doma me zahralo, ze jsem ve schrance mela listek s oznamenim preplatku asi 8 tisic. To se hodi :-).
Jinak jsem taky pookrala nakupem v sekaci :-), hi hi, ja uz vam to radeji ani nebudu psat, uz se skoro stydim… ale jak jinak, jsou to uzasne veci!!! :-)

Zuzano - no tak Anie budu davat pro zacatek do skolky jen na dopoledne, ze zacatku tam budu s ni, pak postupne ji budu nechavat samotnou. Ale tak od unora bych ji tam davala na cely den, tj. i s obedem a spankem. Chci, aby si na ten rad bezbolestne navykla, abych byla k dispozici, kdyby byl problem. Ale dokud nebudu pracovat, stejne tam pujde max 5krat mesicne a to ve svych dvou a pul letech uz snad zvladne. Prijde mi to porad prijatelnejsi, nez ji tam pak strcit naraz a at si poradi…
Jinak asi tusis, ze u me to na sourozence pro Anie nevypada, ale spis pujdu do prace (nejpozdeji v zari pristiho roku). Takze vim, ze ty jsi snad Emu nechavala ve skolce jen dopoledne. To si ja asi nebudu moci dovolit.

Mileno - my se se Svratkou s ANie snad budeme moci prizpusobit - zkusila bych to spojit s navstevou tety v Havl. Brodu, takze kdyby bylo moc posteli obsazeno, tak to nejak udelame. Jinak Anie by teda problem se spanim v cestovni postylce mit nemela. Ja nevim, co bych si bez toho pocala - na Anie neni spoleh a to bych se nevyspala… :-) I jinak vyuzivam ohradku… proste ten strasak v podobe zase nejakeho prusvihu (co Anie sni, co na ni spadne,…) je tak velky, ze radeji Anie omezuji. A zatim se moc nebrani…

Tak pa pa

Hromix a Anie

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 08.04.06 07:30

Ahoj,

jak pisete o tech skolkach, ja pocitam, ze od rijna pujde Lucka do jeslicek denne - od osmi do dvou. Rozhodne to podle me neni brzo, ale hrozne moc zalezi, jak to dite snasi. Lucka se tam tesi, kdyz pro ni prijdu, neprojevuje moc ochoty se rozloucit a dela tam obrovske pokroky. Samozrejme uz mame za sebou pul roku zvykani, ale nedovedu si predstavit, ze by tam nechodila - kdyz se mnou byla tyden doma, kdyz jsem byla nemocna, byly jsme z toho na nervy obe :-) Doufam jen, ze to nebude brat, jako ze ji miminko bere maminku - v tom pripade by chodila jako ted, jen 5× v mesici.

Marťoch a Lucka a 11tt

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 08.04.06 15:23

Ahojte,

tak som si povedala, že už MUSÍM napísať niečo o Krištofkovi a o nás :-). Lebo to pomaly ale isto pozabúdam :-). Momentálne na to mám aj trochu času, som doma sama s Krištofkom - manžel aj s malou išli na druhý koniec republiky k svokrovi. Aj so švagrinou a neterkou, sú tu na návšteve z Anglicka, bývali u nás a po návšteve sa ešte na pár dní vrátia. Neterka je rovnako stará ako naša malá a perfektne sa dopĺňajú, majú úplne rovnaké záujmy. Celý deň o nich nevieme :-). Už sme stihli (samozrejme aj s Krištofkom) navštíviť ZOO s dinoparkom, jeden miniakvapark, národné múzeum, tam sme obzerali hlavne vypchaté zvieratká :-), dnes sme boli na veľkom ihrisku… V akvaparku to spočiatku bolo zúfalé, všetkého sa bál, nechcel ísť do vody.. Až keď videl mňa, ako sa kúpem, nechal sa presvedčiť, že pôjde so mnou, ale držal sa ako kliešť a mal strašne zúfalý výraz :-).
Inak svokor, ako som písala, má rakovinu, je to veľmi agresívny nádor na mozgu. Odoperovali ho, no nedávali mu veľkú nádej. No ale stal sa taký minizázrak a podľa výsledkov z poslednej magnetickej rezonancie nedošlo za posledné tri mesiace k žiadnej zmene, dokonca nález je o trošku menší a vraj to ani nie je priamo nádor ako pooperačné zmeny. Pravdupovediac podľa všetkých informácií k tomuto typu nádoru už v tomto čase mal byť svokor v dosť zlom stave. Tak sa tešíme, nevieme, či má na to vplyv nejaký jeho životný postoj alebo to, že si naordinoval samoliečbu spočívajúcu v každodennej konzumácii kvánt cibule a cesnaku :-).

Krištofko je (ako inak :-)) úžasný, taký malý hotový človek :-). Krásne a hlavne stále rozpráva, ako sa zobudí, pusa sa mu nezastaví a všetko čo povie, musím opakovať, aby bolo jasné, že chápem :-). Najviac sa mi v poslednej dobe páčili tieto dialógy:

 • Krištofko, čo robíš? (nevidela som ho a bolo podozrivé ticho :-)) -
 • Mejať poťítať!- (Meriam počítač! - naozaj mal v ruke meter a meral :-) -
 • Čo? Meriaš počítač? -
 • Áno! -
 • A koľko meria? -
 • Kiuo! (Kilo) -
 • Čože? Kilo?
 • Áno, eden, da, pet kiuou. (jeden, dva, päť kíl) :-)))) -
 • Krištofko, ty môj malý macko! -
 • Niéééé! Ééééky! (veľký) -
 • Ty si veľký macko? -
 • Niéééé! Uk! (Vlk) -
 • Ty si veľký vlk? -
 • Áááááno!!! -

Toto je inak taká jeho obľúbená disciplína, že keď niečo povie a ja to zopakujem (s otázkou - či dobre rozumiem), tak Krištofko zá:,–(ne povie nie a zmení pôvodné slovo :-). Má z toho vyslovene srandu, napríklad mi s obľubou tvrdí, že on je dievčatko a Barborka chlapček :-).

Strašne sa mi páči aj to, keď si niečo vykladá sám pre seba. Napríklad obzeral manžela, ako si chystá vŕtačky a potom, keď od neho odchádzal, tak si vykladal (už to preložím do normálnej reči :-)): „Ocko má vŕtačky, má. … Jeden, dva… Krištofko nemá :-(((." Normálne závidel :-). Inak to klamal, lebo on má jednu tiež :-).
Krásne tiež dopĺňa pesničky a básničky, prípadne ich spieva tak, že pochopím o čo ide :-).

Čo sa týka iných vecí, je stále veľký cicavec, pije možno 10 krát za 24 hodín, z toho je takých naozaj veľkých kojení možno polovica. Ani sa mi nechce dokončiť ten denníček o dlhodobom kojení, keď už sa všetky deti spôsobne odstavujú, aj Pepino je už len minizávislák :-).
Ozaj, musím sa pochváliť, bola som po dvoch rokoch u zubára, išla som s malou dušičkou, čo mi všetko pri tomto tempe mliečneho veľkochovu nájde. No a nenašiel nič :-), len jeden začínajúci kaz, ktorý mám v nezmenenom stave už asi štyri roky a mi ešte opravil vypadnutú plombu. Bežného jedla Krištofko až tak veľa nezje, čo miluje sú vajíčka, buď mu robíme omeletu so syrom alebo varíme na tvrdo, takisto miluje jahody a potom soletky a palacinky. Všetko sú to vysokozdravé a nealergénne pochúťky :-), takže ho obmedzujem ako môžem. Ale úplne som kapitulovala, keď bol chorý a týždeň nechcel jesť NIČ. Takže prvý deň zjedol okrem MM jedno celé vajce, ďalšie dva dni dokopy asi pol kila jahôd, ďalší deň zopár soletiek… No ale ťažky je dosť, má tak cez 12 kg, úspešne dobieha Baborku s jej 15 kg :-).

Čo sa týka nočníka, jedného dňa mu v hlavičke spravilo „cvak" a keď bol bez plienky, začal sa pýtať (ale len na cikanie). Pár dní to bolo úplne v pohode, ja som mu nič nepripomínala, len som ho nechávala bez plienky, dokonca som to riskla a nedávala som mu ju ani na poobedňajšie spanie. Potom sme niekde išli, do auta som mu ju dala a on sa chudák pýtal. Lenže nemali sme nočník, nemohli sme zastať, tak sme mu povedali, nech sa vyciká do plienky :-(. Ďalší raz sa pýtal vonku, dala som mu dole nohavičky, to chytil paniku a nechcel… Momentálne je na tom tak, že keď je bez plienky, väčšinou sa pýta, ale všimla som si, že často je to tak, že si „cikne" pár kvapiek a až vtedy zistí, že mu treba :-). S kakaním je to tak ako u Gabiky - Krištofko si ale ne:,–(ne ani na nočník ani na záchod. A keď má holý zadoček, s panikou v očiach behá po byte, ale na zem sa nevykaká,. Takže kaká, keď má punčošky alebo plienku a zá:,–(ne buď zalezie do domčeku alebo do kuchyne pod stôl. A dopredu vie, že to ide robiť, ale na nočník ho nepresvedčím :-). A ani ho nijako netrestám, nemám chuť ho stresovať a vyrábať mu zápchu.

Novinka je tiež, že sa ako-tak naučil jazdiť na trojkolke, takej klasickej starej. Dozadu mu to ide, občas aj dopredu, ale treba ho trochu rozbehnúť :-). Zatiaľ jazdí po obývačke.

No na dnes stačí :-), chcem aspoň pogratulovať Anke a Julinke, už som sa chcela pýtať, čo je s Ankou, myslela som, že má termín ako Gabika.
Takže Julinka, prajem Ti do života všetko dobré, veľa zdravia, šťastia, lásky a milých ľudí okolo!

A tiež vítam Schamku späť :-).

Rozeta a Krištofko o týždeň jeden a trištvrte ročný

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 10.04.06 13:50

cauky kocky,

nemam mnoho casu,ale jak vidim,stejne se to tu nehne…jeste chvilku a zacnu zase vyhrozovat naplacanim:))) /minule to totiz dokonale zabralo:)/

Cely viken jsem vychystavala a oslavovala manzovy narozky a dnes mi zachvilku dojde ma kamaradka,co sem na skok priletela z anglie,moc se tesim,vecer asi i skocime na salatek jako za mlada:))

V sobotu jsem mela velmi velmi neprijemny zazitek,jiste si vzpominate jak jsem tu resila to „pujcovani S nasi sestrenici“…a v sobotu,ze pojede D menit kola na aute(k jeho rodicum)a ze si vezme maleho sebou.Moc se mi nechtelo,ale nakonec,ze jo,ze aspon teda napecu.Jenze on tam pred tim zavolal,ze teda prijede menit ty kola a prej jo,ze je tam(opet)i mala..a me z toho hrablo a rekla jsem,ze ne…nakonec z toho byla desna scenka:(((( a manzel odejl sam,ale rozlezelo se mi to a zavolala ho zpet,at si prijede pro maleho..bylo mi z toho uplne zle,a tak byl takhle poprvni sam,jeste k tomu s Natalkou…(puvodne mel byt teda s chlapama v garazi,ale kdyz tam byla mala,musel byt tam kde ona)na druhy den prisli k nam prat,nadsene povidali co mala delala,jak prckovi delala,co mu davala..a ja na to,ze jsem po nem velice smutnila,ze uz dlouho nebudu tak vypekat,aby si ho vzal D sebou:))

Stejne tu mou prastenou svagrovou nechapu,oni snad nikdy nejsou doma vsichni jako rodina(opomenu-li to,ze deset let byla doma,nepracovala a jeji manzel chodil na jidlo ke sve babicce,protoze proste zenuska neumi hnout ani zadkem…)ja uz mam proste averzi,budu se muset lecit:)) a tak se tady lecim cim jinym nez sladkostma:)) tedy konzumuju to co jsem si napekla,dva druhy na slano,jeden nasladko a dort.a bude ze me pekna koule:))
Ono je to tak v kostce a mozna to i psane blbe zni,ale..dost me to potrapilo:// Ja jsem na tom svym prdolkovi uplne zavisla..a uplne me dojalo to,ze kdyz prijeli,padl mi kolem krku a nekecam pet minut me pevne drzel a hladil…neskutecne krasne:))) Myslim,ze tohle ma i z pevneho objeti,protoze kdyz vyvede neco,co uz je opravdu moc…nebo kdyz mu vynadam..nebo kdyz se i kontolovane vztekne..tak pokrci noc,fnukne a potrebuje obejmout,ja ho pevne stisknu,on mi udela mala a to mu staci a kluse zas dal…:)) je to vopicka:))

Musim rict,ze se mi fakt ulevilo,jsem moc rada,ze jsem se vypsala,i kdyz je to asi nudne(vsak do nema naladu naspliny,tak necist:),dva dny mi neslo pripojeni,jsem rada,ze jsem to ted rozjela..

Zitra ma zas byt docela kosa,tedy v cechach je asi uz i dnes,ze?:/my ted mame 18C!padada,te­placky,vetrof­ka a frcime na hriste:)

Jo ANKO-GRATULUJU K NAROZENI HOLCICKY!!!!Z TECH MIMINEK MAM DESNOU RADOST(jako by byly moje:)))))))) ALE ZAROVEN NECHAPU,JAK JE MOZNE,ZE TEN CAS TAK LETI,ZE UZ SE NAM TU RODI SOUROZENCI LETNACKU…NEPOC­HOPITELNE…)))
PREJI VAM JEN TO NEJ DO ZIVOTA,HLAVNE ZDRAVICKO!!!STES­TICKO A LASKU.

TAk se mejte krasne,holky moje,a brzo neco napiste,ja si to zitra prectu(a dnes pujdu na lepsi:) sakris,uz mam mit davno umytou hlavu:/
 pa

Any a Sebastianek cerstvych 20m(mmch,chvalim ho,dnes po obede opet spi,snad mu to vydrzi!!!ale asi si rekl,ze se pri evakuaci dost vykrmil-to fakt jedl ten tyden jak zbesily a ted pro zmenu nechce nic..ale to chapu,to je ten posledni zub..)

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 10.04.06 20:32

Ahoj holciny!

Tak ja se hlasim, nez se ANy sebere a prijede mi naplacat :-)))
Ted prave se mi vzbudila Anie, nebot se asi skrabla o rozlozeny kolicek. Vubec jsem si nevsimla, ze si ho vzala sebou do postylky a asi nez usla, tak ho rozlocila na 3 casti - no, vsechny by ji mohly bohuzel zranit. Opet velka neopatrnost. Nastesti se nestalo nic hrozneho…

Rozeto - fajn, ze ses taky ozvala. A opet se moc hezky cte, co vse Kristofko uz umi… je uzasne, jak uz spolu muzete komunikovat…

Any - je prima, ze se ti ulevilo, kdyz ses tu vypsala. Abys vedela - tak ja to cetla a nenudilo me to. Soucitim s tebou, prozivam to s tebou, no jsem proste posledni dobe nejak namekko… A s tim tulenim a mazlenim s detmi - jooo, to ted dobre znam. Anie je uz nekolik dni dost plactiva, vse se ji nejak dotkne, kdyz treba zvysim hlas (kdyz provadi neco zakazaneho…). A pak nasleduje utesovani, vysvetlovani a objimani… Jak ta se ted tuli… evidentne ji to dela moc dobre a mne samozrejme taky… Ale jeste lepsi je, kdyz se prijde tulit jen tak, pripadne sama prijde, nahne se a naspuli pusu - a to treba opakuje nekolikrat. A uz umi pri pusinkovani pekne pomlaskavat :-). No je jak jinak nez uzasna… :-)

Dnesek byl pocasim dost zkazeny, ven jsme nesly, byla jsem rada, ze nemam vetsi zarizovani venku. Jen rano jsem vyzvedla auto ze servisu, mamka nastesti hlidala - navic jsem uvizla v typicke prazske zacpe a tak jsem tech asi 8km jela tri ctvrte hodiny… no comment…

Vcera za mnou prijel kamarad a vyrazil s nami na kolotoce, co tu ted mame usidlene mezi panelaky a tak jsem byla rada, ze nejdeme samy. Navic mame s ANie tim padem i par spolecnych fotek, coz je u nas jinak vzacnost. A vubec to bylo hezke, jak Anie uz ty atrakce bavily a po ukonceni volala „este, este“ :-). Tohle slovo ovlada bravurne :-)

Toz, piste i vy ostatni, ja jdu zehlit :-)

Pa

Hromix a ANie

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 11.04.06 13:45

Ahojte,
taky nechci „dostat“, tak rychle pisu :-))
Betule za nic na svete nechce dneska usnout, uz jsem z ni hotova. Taky jsme byly dneska venku a je tam hnusne a zima, fuj, jeste, ze vcera tady bylo jeste krasne a slunecno.

ANY - jen se klidne sver, my te pochopime. Hlavne, ze je Sebastianek v poho a nema z toho nejake trauma.

HROMIX - ty saticky sjou fakt krasne, ja minuly tyden koupila uplne nadhernou sukynku na 0-3 mesice, prece jsem ji tam za 26 korun nemohla nechat :-) Uz ji nosi holcicka od me zname a kdyz uz u nas nebude holcicka, urcite ji uzijou jine. Bohuzel na Betku jsem ted nic pekneho nenasla.
Taky me ceka servis s autem, blbne nam elektrika a taky musim koupit nove letni gumy a prezout. Uz se na to chystam 14 dni a jeste jsem se nedokopala.

Jo a strasne bych potrebovala poradit darek k 60. pro tchyni, ktera vsechno ma, porad nekam jezdi a tudiz nic nepotrebuje :-( Budeme se skladat cela rodina, tak to muze byt i drazsi. marne si lameme hlavu uz od ledna :-( No hlavne, ze uz sou na oslavu objednane trubicky (150 ks :-))))

Mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 11.04.06 14:23

Anka, gratulujeme k dceruske!!!! Prajeme jej do zivota vsetko dobre, hlavne vela lasky, stastia a zdravia!!!!!!! ;o)­))

Ludia, moje decko nerozprava slovensky, nerozprava holandsky, nerozprava anglicky, nerozprava nemecky, ale rozprava cinsky!!! ;o) Ved posudte sami: ĎAN-JIN-GON-ĎIN… Teda ja len dufam, ze to nie su nadavky, hehe.
A este neviem, co je to BOM-MÍ, ale cely den to omiela… Nejake tipy? ;o)

Zajtra mam UZV, tak dufam, ze v maternici uz nic nebude, aj ked mam nejaky blby pocit. Myslite na mna, prosim.

No, idem decko zlozit z okna(!). Tiez mate doma horolezcov? My napriklad teraz mame vsetko, co sme mali kedysi v kupelni do vysky 1,5m, vo vani, lebo tam sa (zatial) nedostane. Ale vazne az taka liberalna nie som, aby sa hral s pracim praskom co ako hypoalergennym, ako s piesockom. A podobne zabavky ;o)
No, bezim…
Majte sa krasne. Papapapapapapa!!!!!!
schamka acert Danino (20,5m)

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 11.04.06 14:29

Kacica, s darcekom moc neporadim, ale mam podobny (ak nie vacsi) problem, cize citim s tebou citim! Moji starki maju teraz 80. Takze skutocne uz vsetko maju a nic nepotrebuju… Oslava je v nedelu a nemame nic. Ach jaj… Fotku s nami a malym dostali na Vianoce, dokelu, teraz by sa to lepsie hodilo…
Aha, teraz mi napadlo - poukaz na pobyt do kupelov, mozno by jej to dobre padlo. Alebo darcekoy kos s vecami, co ma rada, alebo na varenie/pecienie, ak ju to bavi… ja viem, napady nic moc, ale ako vravim, sami tapeme v tmach…
Drzim palce!
 sch.

 
strazzi
Stálice 57 příspěvků 11.04.06 21:02

Ahooooj vespolek!
Holky piste neco! Stokrat za den nakouknu a porad je to stejny.
ANY: Moooc gratulujeme i my se Sarou! Julinku jsem mela jako druhe jmeno, kdyby se nahodou nekomu nelibilo Sarah. Julinka je moc krasne jmeno.. Prejeme do zivota s dalsim mrnouskem hodne stesticka, zdravicka a pohody!

Dnes jsem dala do galerky par fotecek z nasi cesty k babicce. Je jich sice dost, ale my tak casto nedavame. Tak sorry :-))))

Jeste jsem chtela dodat. Anie ma super „vohoz“ :-)) ze sekace. Kdyz jsem byla v cesku, tak jsem si taky do jednoho zasla a koupila jsem male dvoje saticky a taky dam fotecku az je bude mit na sobe.

A novinky? Sarah je opet nachlazena!!!!!! Proc?? Nevim. Fakt davam pozor, aby se nenachladla ani v postylce ani ve vane ani venku. Co mam uz delat? Je co druhy tyden na hromade. Ma teplotku je uknourana. Holky poradte mi! Davam ji kazdy den vitaminy a uz nevim co s ni… Ted jsme byly v nedeli v aquaparku, ale bylo tam teplo a tepla voda, venku dostala deku, cepku na hlavu, tak nevim. Uz si fakt nevim rady. Pristy tyden jdeme na odbery, ktere jsem si sama urcila ( poradila mi je ma ceska doktorka…), tak jsem zvedava jak dopadnou. Ja nechci, at je porad nemocna!!!! Slysela jsem dokonce, ze existuji bylinkove caje na posileni imunity. Nevite o tom nekdo neco?

Jinak jsem se dnes poradne vytocila. Kdyz jsme byly se segrou v Cesku, tak jsme koupily tatinkovi na hrob dva kvetinace. Jeden s narciskami a jeden s fialkami a jeste medvidka „Milujeme Te“… A predstavte si, ty kytky nam nekdo ukradl! To bylo, jako kdyby mi dal nekdo facku. Takova drzost! Strasne me to bolelo. Ja je chytnout, tak je mucim. Vim, asi prehanim, ale stve me to vuci tatkovi. Jeste to porad moc boli a mam strach, ze to nikdy neprejde. Dokonce mam nekdy pocit, ze je to cim dal horsi nez lepsi… Chybi mi!!!!!!!

No nic, tak zase jine tema… Napiste uz konecne neco vy lenosi! Dnes jsem prosim vstavala o pul 6. Sarinka byla vyspinkana. Takze jdu zalehnout, kdyby mela takovy hloupy napad i dnes. Jo a jeste neco! Dnes jsem zacala s delenou stravou a s dietou!!!! Mam hlad jako vlk, takze to jdu radeji zaspat :;-)))
Pekny vecer vsem
Eva & Sarah!

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 11.04.06 21:26

Ahoj.

Tak ja asi nastvu Evku, ale ja spala rano do pul devate :-). A nebojte se - dite zije, bylo take doma, sice se vzbudilo, ale pak se samo zabavilo v postylce. No a po plavani na me zase padla unava a tak jsem si opet po obede schrupla s Anie :-). Jsem hrozna. Ale libuju si - myslim, ze tim, ze zijeme samy a nemusim pro nikoho jineho uklizet a varit, tak si takhle mohu aspon obcas pospat :-)))

Darky - tak ja nikomu nic neporadim. My se vzdy ptame, co kdo chce :-). Ale ted me napada - mate-li hezkou rodinnou fotku, tak se da nechat vytisknout na znamku - a pak pri posilani dopisu a tak ji muzete k normalni znamce pridavat (vhodne napr. pri vanocnich pozdravech apod,). Je to mile… ale jinak nic jineho me nenapada…

Sekac - tak jsem dnes Anie musela koupit puncochacky k tem sateckum, nejak vyrostla z tech starych. A malem me to skolilo - vedomi, ze jedny puncochacky (obyc bile) stoji vic nez saticky od Nextu… Joooj, aspon ze tim sekacem neco usetrim.

Holky - nemate nekdo tip na dobreho opravare pianin tady v Praze? Mame stary Petrof, nejaky starozitny… Petr ho asi pred rokem pro Anie sehnal a chtel ji to nechat opravit. Tak to ted budu obstaravat ja, ze to bude mit od nej jako pamatku.....

Jinak si musim postesknout, ze ANie nechce pit. Ja teda nesladim, ale myslim, ze to neni duvod nepit. Furt se s ni peru, vydiram, uz ji i placam pres zadek (pres plinku, spis symbolicky). Fakt nevim co s tim… poradite? Nekdy pije dobre, jindy teda skoro nic… :-((((((

Evo - jeste me napadlo, na tu imunitu IMUREGEN. Ma to byt nejaky dobry vyrobek, cesky, i pro male deti. I Evucha se o nem dozvedela na seminari o homeo. Segra ho davala sobe i detem a taky s uspechem. Zkus se poptat, pripadne napis SZ a pomohla bych ti ho sehnat prip. poslat.

Zatim pa

Hromix a ANie

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 12.04.06 00:55

Ahojte,

tak nám zajtra odchádzajú „angličania“, už mi je aj smutno… Decká sa určite budú nudiť, taký akčný týždeň sme už dávno nemali. Teda hlavne dievčatká, okrem toho, čo som popísala minule, zvládli ešte lyžovačku, návštevu jaskyne, bábkové divadielko, 3D kino…
Neterka je strašne zlatá, milé dievčatko, s ktorým sa dá dohodnúť. Prečo to píšem? Donedávna totiž bola pomerne odstrašujúcim príkladom, nad ktorým by v našich zemepisných šírkach asi zalomili rukami… Pre predstavu: mala vyše 4 rokov a vozila sa v kočíku, nosila na noc plienky (nebol tam žiaden zdravotný problém), pila z fľašky kakao a za noc potrebovala dve fľaše pitia. Nič nechcela jesť, pri stole už vôbec nie, obvykle ju naháňali po izbe. Nevedela sa obliecť, vyzliecť, keď sme chceli niekam ísť, tak ju švagriná obliekala za veľkého revu… A teraz je to jedno super skoro 5 ročné dievčatko, ktoré sa o seba postará, nerobí scény.. Ako sa ten zázrak stal, neviem, rozhodne ju nikto nebil, nasilu nevychovával… So švagrinou sme sa zhodli, že proste dozrela… niektoré deti potrebujú viac času a nemá zmysel na ne tlačiť. Kým pôjdu do školy, obvykle ťažko niekto rozozná, čo robili tých 6 rokov predtým… To píšem len ako také utešenie, ak náhodou máte pocit, že vaše letňátko by už malo zvládať viac, ako zvláda :-).
Inak neterka už chodí do školy teraz, je to sranda, už by mala vedieť prečítať cca 60 slov, nie písmen, ale slov - oni sa učia doslovne obrázky, lebo angličtina nie je v čítaní veľmi logickým jazykom. Inak škola funguje skôr ako škôlka, vozí ju školský autobus a je tam od 9,00 do 15,00. Samozrejme že tam nespia, na rozdiel od našich škôlok - takže ja našu malú musím zo škôlky vyberať na obed, keďže od dvoch rokov cez deň nespí a ak by v škôlke zaspala, tak nám tu poskakuje do desiatej…

Včera sme zvládli aj dve preventívne prehliadky - malej v piatich rokoch - má 105 cm a 15,5 kg (už ju niekto z letných miminiek predbehol? :-)). Druhá prehliadka bola oneskorená Krištofkova - ten má 86 cm a 11,5 kg. Vývoj má úplne v poriadku :-). Barborke ešte skúšali zrak a merali tlak, obidvoch samozrejme počúvali a obzerali, trochu ma prekvapilo, že Krištofkovi lekárka chcela skúšať predkožku, doteraz nám totiž nekázala preťahovať. Ja som ju hneď stopla, tak neviem, či to chcela urobiť alebo len skúsiť. Našťastie Krištofkovi to už ide, nič som s tým nerobila, lebo to nešlo. Len asi pred pol rokom som to skúsila a zrazu to išlo - ani nepípol, len po chvíli som uvidela pár kvapiek krvi :-(((. Tak ma to vyľakalo, že už som to neskúšala vôbec. No a zrazu asi pred týždňom pribehol a ukazoval mi pipík - a zistili sme, že robí „kukuk“ :-))). Odvtedy ho to tak baví, že to stále skúša, najprv chcel, aby som mu to dávala naspäť :-), tak som ho musela naučiť, nech si to „opraví“ sám. Nedá si pokoja a keď je holý, stále to skúša, očividne objavuje svoje telo…

Ozaj, ako sme boli cez víkend sami, tak som ho ostrihala :-), obávala som sa, že mu strihnem jednu stranu a ďalej sa nenechá, ale celkom držal. Len som mu pritom musela čítať :-). Inak cez víkend som si ho tááák užívala, bol strašne zlatý. Zbožňujem, ako vykladá, nahlas rozmýšľa… Aj dnes sme šli autobusom a ja som žasla ako komentuje: „autobus..zelený! miešačky.. jeden-dva… biely taxík! .....žeriavy! … električka červená! kde je električka?..­....ďalšia električka!..... kamión malinký!…“atď atď

ANY - ako si písala, že Sebastiánek sa príde sám potrestať :-), u nás je to to isté. Ja som ale nepoužívala pevné objatie, lebo to nefungovalo, ale vždy som Krištofka zavrela do kúpeľne na asi minútu, potom som išla pre neho, spýtala sa, či už je dobrý chlapček a pritúlila som si ho. Teraz, keď sa naštve, sám sa rozbehne do kúpeľne a zavrie sa a keď prídem, už je po zlosti a sám vraví „dobrý chlapček“ a pritúli sa. Je to najrýchlejšia metóda, ako ho prejde zlosť, niekedy sa len naštve, uteká za zavrieť, ja hneď idem pre neho a je po probléme.

HROMIX - tak sekáče obieham aj ja, teraz už menej, lebo nemám žiaden poruke a jeden, čo bol blízko našich, zrušili. Ale aspoň sa realizujem na Mimibazáre a iných serveroch. Krištofko pomaly nemá žiadne nové veci a aj malá má skoro všetko z druhej ruky. Mňa to tiež veľmi teší a hlavne neriešim, čo si môže obliecť a či si Krištof môže dovoliť ľahnúť do mláky.
A k tomu pitiu, Krištof okrem MM nepije nič, iných tekutín má za deň aj s polievkou dokopy tak dve deci. Dávam mu aspoň ovocie, jogurt… ale inak to neriešim. Lebo keď začnem upozorňovať, akurát zistí, že mi na tom záleží a ešte viac bude robiť scény. Malá tiež veľmi málo pila, u nej som sa bála, lebo ako bábätko mala hraničné hodnoty erytrocytov v moči. Rozpila sa až nástupom do škôlky.
Ozaj - tvoj postup zvykania Aničky na škôlku veľmi schvaľujem, ak Ti zo začiatku umožnia byť s ňou, bude to super. Určite vydrž a nenechávaj ju samú, never rečiam, že deti musia na začiatku plakať - ona si po čase istotne zvykne a nechá Ťa odísť. Kľudne to môže zvládnuť aj ako dvojročná, to je individuálne.

STRAZZI - to s Tvojim ocinom ma mrzí, ľudia sú fakt hyeny.
Svokor, ako ho odoperovali a dozvedel sa, že má rakovinu, rozmýšľal nad „poslednými vecami človeka“. Vravel, že na cintoríne pokradli zo svokrinho miesta v kolumbáriu nejaké veci a preto viedol také reči, že on neche hrob… Vraj ho máme rozprášiť na jednom jeho obľúbenom mieste a máme mu urobiť motorový hrob z dreva a kovu…on miluje motorové člny, vraj si máme kúpiť čln a dať mu jeho meno… On je strašný pragmatik, ale nám sa to teda strašne zle počúvalo a neviem, či to raz urobíme…

Majte sa pekne.

Rozeta a Krištofko o pár dní rok a trištvrte

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 12.04.06 13:33

Ahojte holky,
tak tady je teda pusto a prazdno, tak neco rychle pisni. Betka ted spi po obede tak max. hodinu, coz je pro me hruza, nic behem te doby nestihnu, natoz, abych si lehla. Jen me utesuje to, ze vstava az kolem 7, coz je parada.
Dneska jsem byly plavat a az na plavani, kdyz nam instruktorka rekla, ze bude zitra uplnek se mi rozsvitilo, ze Betka miva opravdu asi „menses“. Protoze byva taaak protivna a dneska byly i jine deti dost rozhozene a plactive, takze to asi bude ono, aspon uz vim, cim to muze byt.

SCHAMKA - moc na tebe myslime a dej vedet, jak si dopadla, verim, ze dobre.
Jinak s tim mluvenim, chlapecek od me kamaradky rikal porad dokola „papátoš šošon“ (nevedeli, co to je, ale rikali, ze asi indiansky nacelnik madarskeho puvodu :-))) Me se to strasne libilo, tak jsem to doma obcas pouzila a najednou jsem slysela Betku, jak to uplne stejne opakuje :-))))

STRAZZI - lidi jsou nekdy fakt hyeny, to me moc mrzi, bohuzel se s tim neda moc delat :-( myslim, ze ty odbery jsou velmi rozumna vec, tam se da zjistit hodne, tak drzime palce a ono to muze byt taky tim, ze ta zima uz je strasne dlouha

HROMIX - tak na piana ti fakt neporadim, ale nad cenou puncosek taky vzdycky brecim :-(

ROZETA - to me velmi tesi, ze se nektere veci muzou samy upravit az pozdeji, ne ze by Betka byla v necem uplne strasna, ale muze to nastat, aspon se nebudu stresovat :-)

Mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 12.04.06 13:47

cauky,

tak ja pojedu dnes jen tak z hlavy,takze si toho asi moc nevzpomenu:))

Evco-dekuji za gratulace:))))ale holcicku ma Anka ne Any:))) /ale taky bych takove gratulace brala:)))

Schamko-myslim na tebe,doufam,ze to bude dobry,drzim palecky..

haha a jsem namydlena a uz nevim:)))

Musim vam napsat jednu dobrou hlasku netere proti te me „skvele“svagro­ve..to ji zas jednou mamka naplacala ci co a ona dobehla za tatinkem a povida mu:„tati,proc sis musel vzit tak hroznou zenu??!“
„a jakou jsem si mel vzit?“
„to je jedno,nejakou lepsi!“ :))))))))

Kdyz jsem to slysela,mohla jsem se potrhat smichy:)

Jinak SEbastianek tady odrovnava delniky(uz se pomalu o ne zacinam bat,aby nezacali padat z toho pateho patra:)) Jak tady delaji to zatepleni a porad surujou kolem oken a na balkone,tak on si stoupne k balkonu a vytahne rychle zaluzije a zacne na ne:baf,nebo kuk!hele pan!co to je?…" a chlapi se chechtaji jako o zivot:)

Jo,Rozet,to o te holcicce mi dodava silu:)) to ja si myslim,ze uz by prdola toho mel umet vic,zvlaste po dnu jako byl vcera.A tak vam musim napsat o Hanicce.
Hanicka je holcicka,se kterou se potkavame ve skolce.Je jen o par dnu starsi nez my,tedy ma cerstvych 20m.Hanicka mluvi ve slozitych vetach,umi si vsechno obleknout a vyslect,plenky uz vubec nezna ani v noci,nikdy se nevzteka(teda ja se ptala,protoze je mi jasne,ze naverejnosti se deti chovaji jinak,lip:),ale maminka rikala,ze jen malokdy),vydrzi si hrat i 4hodiny!!!!sa­ma.Je proste desne vyspela,staci ji neco jednou vysvetlit a ona to hned dela(treba s tema plenkama,maminka ji proste jednoho dne rekla,ze bude curat na nocnik a vzala ji plenky,Hanicka se jeden den pocuravala,druhy uz akceptovala nocnik,do tydne se uz pomalu odnaucovali od plenek i v noci…)Musim taky rict,ze i vzhledove vypada starsi,uricite tak na dva roky min.,ted ma boticku c,25 (pro srovnani my ted kupovali 22 a to ma rezervu..)je tak o pul hlavy vyssi nez my..taky jsem vypozorovala,ze prenasene deti jsou tak nejak napred-Hanicka byla dlouho prenasena…no a ted mi reknete,jak se pak mam citit???:))))))) a to mame ve skolce takove holcicky dve!!!
Je to proste moc sikovna holcicka,maly si vzdy na ni vzpomene,kdyz reknu,ze jdem do skolky,hned vola „(v)ita a hani“
Takze i kdyz u nas ta skolke bere od 2,5lete,tuhle tu holcicku uz budou brat od zari,ja myslim,ze to zvladne uplne v poho a nikdo ani nepozna,ze je od tech deti mladsi…
to my si jeste pockame na takovou samostatnost a vyspelost:)))))) /my myslim me a Sebastianka:)

Deti jsou holt original,jeden umi lepe to a jeden ono,nam jde zatim nejlepe vztakani se:))))))))))­))))))))))))

Tak pa,musim letet veset pradlo a pak ven,do kud je jakz takz..

Any a Sebastianek 20m

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 12.04.06 13:53

Hele,Kaci,
tak rikas uplnek joo??
A ja to porad omlouvam tim rostoucim poslednim spicakem:))) a rikam si,ze dnes to vrcholi…a on zatim uplnek…:)

Tak nam vsem hodne sily

Any

 
Gabika  12.04.06 18:26

Ahoj všetci!

Ja tu mám tento týždeň mamku, takže na internet veľa času nemám, ale keďže tu padajú také vyhrážky… ;-)

Martinko je v pohode, už má dnes presne 7(!) týždňov, oprášili sme hrazdičku po Radečkovi a už do toho trošku búcha. Kaká priemerne raz za tri dni, čo je úplná pohoda proti Radkovi, ktorý ešte v tomto veku kaká 3 - 4krát denne.

Radko už pekne kaká do nočníčka, ale pýta sa naň len keď nemá plienku, takže ráno mu ju musíme strhnúť (to sa často neobíde bez protestov). Tá metóda odmeny za kakanie do nočníčka sa úžasne osvedčila. Takže vám ju doporučujem ;-)

Rozeta - zaujalo ma, čo si písala s tým zatváraním do kúpelne (ale nezhasínaš mu tam, že?). My sme to s Radkom robili (a ešte robíme) podobne. Keď má svoj záchvat, tak pomáha, že ho odvediem vedľa, privriem alebo zatvorím dvere a poviem,aby prišiel, keď sa bude chcieť obliecť (príp. čo potrebujeme). Pomáha to takmer okamžite. Príde, nechá sa objať, ukľudniť a obliecť. Pred pár mesiacmi sme skúšali metódu „za tres do kúta", ale Radko vždy hneď zopakoval, čo sa nesmelo, a nadšene mi podával ruku so slovami: „Za ručičku… do kúta". Proste mal z toho výlet.

Hromix - s tým pitím si myslím to, čo Rozeta, netreba tomu pred dieťaťom dávať doležitosť. Len uvar čaj, postav fľašku na stol a Anie občas pripomeň, že ak bude smädná, na stole má čaj. A prosím, prosím, neplácaj za to… nič sa tým nevyrieši, predsa nemože byť trestaná za to, že nemá smäd…

Any - to teda čumím, to dievčatko, čo máte v školke, to snáď ani nie je možné… Ticho závidím… :-) A tá hláška netere tiež stála za to!

Schamka - držím palce, napíš, ako to dopadlo!

Eva - ja ti asi poradím len to, príliš to neriešiť. Verím tomu, že občas to prechladnutie Radkovej imunite len prospeje, takže vlastne otužujem. Pod zimnou bundou nosil len pulovrik a pod ním maximálne tričko (keď bolo mínus 10), ale často ani to nie. Kúpem vo vode, ktorú všetci príbuzní považujú za príšerne studenú, a ona naozaj je len taká vlažná… A musím zaklopať, už rok nemal Radko zvýšenú teplotu, aj ten soplík mu za dva - tri dni zmizne…

Kacica - kde mal moj stary ocko 80, kupili sme mu hojdacie kreslo… ale neviem, ci by si tym svokru nenastvala :-D Inak kupele sú tiež super napad alebo nejaky poznavaci zajazd, ak je akcna.

Vcelku ma tu s tými školkami desíte, to ak chcem, aby Radko chodil od troch rokov, tak ho mám zapísať teraz????!!!! To som z toho paf.

No, majte sa krásne, idem chystať večeru.

Gabika, Radko 21,5m a Martinko 42d

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »