Letní miminka - Hospitalizace s dítětem

Rodičovství
  • 28.10.04

Ahoj, dneska se chci věnovat něčemu, co bychom asi všechny raději vynechaly, je ale možné, že se nám to přece jen do života s našimi drobečky vloudí, a to je HOSPITALIZACE s malým dítětem.

Nejprve proč ? co se tak v prvním roce života dítěte může přihodit. Nejčastější příčinou hospitalizace (v tomto ročním období zvlášť aktuální) je nezvládnutá choroba z nachlazení, zánět středouší, nějaký virový infekt, k němuž se přidala bakteriální infekce, a společně vyvolaly stav (například těžké horečky), který je již třeba řešit za stálého lékařského dohledu, případně je třeba podávat léky nitrožilně nebo touto formou dítě i živit.

Mezi největší potvory patří v kojeneckém věku zánět hrtanu ? laryngitida. Protože jde u kojenců o životu nebezpečný stav, popíšu, jak to vypadá a co s tím, abyste tak jako já nebyly zaskočené. Takže: naprosto zdravého a dobře naloženého mimíska uložíte večer ke spánku, on v pohodě usne, aby se zhruba okolo půlnoci začal zničehonic dusit. Ema je únorová, takže v říjnu, když dostala první laryngitidu, už uměla sedět, tudíž se mi po zaslechnutí podivných zvuků a rozsvícení naskytl tento obrázek: dcera s vytřeštěnýma očima, vyděšená k smrti, seděla v postýlce, snažila se nadechnout, což se jí dařilo tak napůl (zánět v hrtanu způsobí otok, takže k dýchání zůstává malinká dírka, dítě zjistí, že se mu těžce dýchá, propadne panice, snaží se nadechnout o to usilovněji, tím víc mu to nejde?). Nejprve jsem si myslela, podle těch chrčivých zvuků a občasného zaštěkání, že něco vdechla a pokusila jsem se ji nakojit, čemuž se samozřejmě šíleně bránila. Nakonec jsme udělali to nejrozumnější ? jeli jsme do nemocnice. Přijeli jsme za 5 minut 12, jak mi později lékař řekl, po dalších 10 minutách by se dcera udusila. Dobré na téhle chorobě je, že po včasné léčbě, jak rychle přijde, tak rychle odejde, obvykle stačí dvě noci v nemocnici.

Další příčinou pobytu v nemocnici bývají průjmy, které u kojenců velmi rychle způsobují odvodnění, což je rovněž životu nebezpečný stav a musí se řešit nitrožilním zavedením rehydratačního roztoku, taky zde je náprava poměrně rychlá. Pokud bude mít vaše miminko průjem, musí co nejvíc pít, pokud do něj tekutiny nedostanete, konzultujte raději každý den stav dítěte s lékařem (mění se z hodiny na hodinu). Podobně se může vyvinout i nepřiměřená reakce na očkování (i s tou jsme s Emulí skončili v Motole).

A pak tu máme plánované operace, u kojenců nejčastěji kýla ? tříselná (že jo, Pepi) či pupeční anebo retence varlat. Tady už je možno se připravit a hlavně vědět, na co máte právo. Předně máte právo (a já bych řekla, že snad i povinnost) BÝT S DÍTĚTEM, a to neustále. Tento nárok máte do 6 let věku dítěte a pobyt v nemocnici včetně stravy vám plně hradí pojišťovna. Některé nemocnice mají málo pokojů s postýlkami pro děti a lůžky pro matky, proto doprovod spí přímo na oddělení v pokoji pro matky anebo na ubytovně, ta už ale bývá v jiné budově. Jako kojící matka máte před ostatními rodiči PŘEDNOST! Dnes už by měly být minulostí doby, kdy sestra vzala dítě, vystrčila rodiče ze dveří a se slovy ?zavolejte si zítra? zavřela. Pokud se s takovým postupem setkáte, braňte se, neodpovídá právům dítěte!
Dále máte právo být informováni o všech zákrocích a vyšetřeních, a to předem a v plné míře a s většinou z nich musíte souhlasit. V ideálním případě by vám měl lékař vysvětlit, co dítěti je, jaké jsou možnosti léčby a kterou z nich zvolil a proč. O všech změnách a nových okolnostech byste znovu měli být informováni. Rozhodně se vyplatí vědět, který lékař o čem, kdy a za jakých okolností rozhodl.

Vaše přítomnost v nemocnici má samozřejmě velký vliv na psychiku dítěte (dokonce je prokázáno, že tyto děti se rychleji a lépe z nemoci zotavují), mimo jiné proto, že své dítě na rozdíl od sester dokonale znáte a víte například to, jak do něj dostat léky, aniž by byly rozmetány po celém pokoji, a také mu budete věnovat péči, kterou by mu personál věnovat nemohl či nechtěl, například těžko budou sestry vaše dítě uspávat jeho nejmilejším způsobem, vy to můžete udělat úplně stejně jako doma, což dítě bezesporu uklidní. A také můžete dítě 24 hodin denně sledovat. Moje švagrová si dodnes vyčítá, že svého tehdy ročního syna nechala v nemocnici samotného (prostě ji nenapadlo, že by tam mohla zůstat s ním a lékař jí to nenabídl). Byl tam 14 dní a po návratu seděl v postýlce a koukal do prázdna, přestal chodit i lézt, nereagoval na mámu a tátu, nesmál se a chraptil z toho, jak ty dva týdny prokřičel. Trvalo měsíc (a to je zvlášť u takhle malého dítěte kus života!), než se vše vrátilo k normálu.

A nakonec ? co s sebou: mnohde dostanete omezený příděl plenek, o vlhkých ubrouscích nemluvě, takže pokud nechcete mýt dítěti zadeček v umyvadle a chcete ho přebalovat častěji, vemte si obojí z domova. Prádlo může mít miminko jak erární, tak vlastní. Pití dostane pouze ze skleněné lahve a bude jím zaručeně pouze nemocniční čaj, takže nezapomeňte oblíbenou lahvičku (skleněnou ani větší mimi neudrží), kojeneckou vodu, šťávičky, oblíbené mlíčko (v Motole používají bebu). Doporučuji přinést i oblíbené jídlo ? přesnídávky, příkrmy apod., budete si moci děťátko krmit podle svého a z erární stravy si vezmete jen, co uznáte za vhodné (mně tehdy nutili pro Emu v 8. měsíci rohlík s máslem a nechápali, že jí pouze mrkev, brambory, cuketu a bílý jogurt. Také oblíbená hračka může pomoci zlepšit náladu třeba po odběru krve, do heren je myslím s menšími dětmi lepší nechodit, starší děti zde dost řádí a navíc mají spoustu dalších bacilů, bez kterých se obejdete, že?

Tak to je vše, moc vám všem přeju, abyste tento deníček nepotřebovaly.

Zuzana a Josífek (12 týdnů)


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 28.10.04 09:23

Ahoooj,
ze by som bola prva? ;o)
Zuzana, dik za skvely dennicek. Urcite si ho odlozim na horsie casy (doslova).
Tak, ja idem tisit nasho nespokojnika.
Pa!
schamka + Dani

 
Makkyna
Povídálka 41 příspěvků 28.10.04 09:33

Ahoooj,
pěkně zdravím při novém deníčku. Dnes určitě nemáte žádná čas nakukovat do deníčků, jelikož máte určitě svoje polovičky doma, je svátek! Tedy až na mne. Náš taťka je dnes v práci a doma bude zítra.
Eliška právě usnulapod hrazdičkou, tak jsem ji transportovala do postýlky a Matýsek už tam leží a kouká na medvědy na mantinelu.

Téma je zajímavé, nemocnice nám taky hrozila, když nás dr. poslala na chirurgii s podezřením na kýlu u Matýska. Je to ale jen hydrokýla, tak Matýsek operaci utekl. Nemá totiž zatím zestouplé jedno varlátko, tak je to tím. Musíme to sledovat, mělo by do cca 2 let slízt samo, a když ne , tak se to léčí hormonálně. Tak uvidíme.

Konki, používám Nutrilon 1 Premium, ten se používá do ukončeného 4 měsíce ( až 6 měsíce), nebo pokud je miminko hladovec, tak existuje i Nutrilon Forte, který dokáže více zasytit. A od ukončeného 4 měsíce se může používat Nutrilon 2 Follow-on, má více energie a železa.
Nutrilon mi doporučili v porodnici, anebo taky Bebu. Já jsem vyzkoušela i Bebu, dostali jsme vzorek od sestry v poradně, zdálo se mi , že tak moc nepěnila. Ale zůstali jsem u Nutrilonu, kdyt do něj obvykle kapu Saab Simplex, tak taky nepění.
Jedno balení stojí asi 270 Kč, někde se dá sehnat i za cca 250 Kč. No a ve 2 měsících pili 6 x denně 120 ml.
Já přes den dávám Nutrilon Premium a odpoledne jednou Nutrilon Forte. To mají totiž děsný hlad a není možné je dokrmit.

Any, já nejsem přímo z UH ale ze Starého Města. Bubchen jsem taky koupila, ale nepoužívám ho, protože děti měly ty kožní problémy a kožní nám řekla, že prý Bubchen obsahuje heřmánek a ten vysušuje. Předepsala nám jinou pří:,–(u ko koupele na suchou a podrážděnou pokožku (Oilatum). Tak jsem se v Bubchenu zatím na zkoušku vykoupala aspoň já. Ale kamarádky ho mají, používají a chválí. Ale samaozřejmě každému může vyhovovat něco jiného. No doufám, že až budou malí OK, tak k Bubchenu vrátím. Mám docela zásobu.

Včera jsem si vyzvedla fotky z vítání občánků, 5 ks za stovku, no ale dopadly celkem dobře, nacpali jsem obě děti do jedné mrňavé postýlky, tak to vypadá docela srandovně.

Tak si užívejte dnešní sváteční den, já jdu vymyslet nějaký oběd
zdraví
Makkyna + 2 (14 a půl týdne)

 
Anonymní  28.10.04 10:27

Ahoj,
tak doufám, že se vám deníček bude líbit.

Schamko - dík za chválu. Zapomněla jsem mezi letní miminka a titulek napsat osmičku, takže tvůj příští deníček bude devátý (to jen pro pořádek).

Irino - ach jo, ti chlapi, mně se zdá, že většina chlapů prostě nemá ráda radikální řezy, přitom já teda mám pocit, že by se ulevilo všem, tohle je přece ponižující situace pro všechny. My jsme to měli trochu jinak, ale taky to bylo trhlý, můj muž byl dva roky rozvedenej, když jsme se seznámili a první půlrok (!) mi neustále říkal, že už nikdy nechce mít manželku a děti, že rozvod byl hroznej, že zklamal jako táta, že chudák kluk (syn z prvního manželství, tehdy mu bylo 14) atd. atd. Dneska když si na to vzpomenu, tak jsem asi musela být v bezvědomí, že jsem nevzala nohy na ramena. Nebo že bych byla zamilovaná :-)? Jako bych já měla něco společnýho s tím, že první manželství bylo hrozný a rozvod tragickej, že jo? Pak to vyprchávalo, po dvou letech se nechal překecat (a docela ochotně) na mimi, ale vzít si mě nechtěl, toho se bál. Přitom dítě je podle mě mnohem větší závazek než svatba. Pak byly takový ty příhody, nevím, jestli to taky znáš, ale třeba mě představoval, to jsem byl zrovna těhotná, a povídá nějakýmu svýmu kamarádovi s manželkou: tohle je moje kamarádka (!!!!) Myslela jsem, že omdlím, tak povídám: no já jsem tak dobrá kamarádka, až jsem z toho v pátým měsíci. Všichni se zasmáli, ale že by ho to trklo, to ne. Pak se taky Ema jmenovala jinak než já, což sice dneska už není až tak výjimečný, ale bojuješ s tím někde pořád, už před porodem se musel jít na úřad přiznat, že mi to dítě udělal. Pak jsme si brali hypotéku, to zas jsme museli jít prohlásit, že žijeme jako druh a družka. A furt něco, jednou se mě dokonce ptali, čí to dítě je! Já jsem se taky nechtěla prosit, byla jsem hrdá a říkala si: ať, neví o co přichází, ale bylo mi to líto. Pak byla jedna taková příhoda se známými, kteří si mysleli, že jsme už dávno svoji, a když odešli, já se rozbrečela. Asi to zapůsobilo (i když to fakt nebylo v plánu) a za pár dní jsme se brali - jen se svědkama a s Emou a byla to krásná svatba a i manžel na ni dodnes vzpomíná, jak to bylo hezký a pohodový. Jsme spolu skoro devět let a máme dvě děti (a já tvrdím, že jsme s tím rozmnožováním ještě neskončili). Takže konec dobrý, všechno dobré, moc ti přeju, aby to vyšlo i vám, už kvůli Irince, holky jsou zvědavé a přemýšlejí nad blbostma, takže myslím, že se taťky brzo zeptá, proč nežije s váma a proč se nejmenujete stejně. Ema už dokonce řešila, že měl taťka přede mnou jinou ženu a s ní Vojtu, tak jsme museli vysvětlovat, že se to někdy stává atd., jsou to docela horký chvíle a to se to netýká jí, ale jen taťkovy minulosti. Tak vydrž, snad ho to konečně trkne. Kdyby vás neměl rád, tak by u vás každej den nebyl, asi je jen nerozhodnej.

Ajko - ajej, to je blbý, ale třeba to podruhý bude v pohodě, neděs se předem, to se fakt neuvolníš a to uvolnění je děsně důležitý, znám to.

Makkyna - my jsme taky samy (dvě) samice a jeden sameček, taťka taky fachčí. A Bübchen jsem používala pro Emu i když měla ekzém, on ten heřmánek je jen v něčem, myslím dokonce že jenom v jednom krému, navíc některým ekzematikům nevadí. Skvělá je dvoufázová koupel, je dvojbarevná, musí se to promíchat a heřmánek tam není, jen mandlový a slunečnicový olej, aloe vera a pšeničný proteiny a je to super, krásně to promastí, Emě to děsně pomáhalo, navíc je to jako všechen Bübchen úplně bez barviv, emulgátorů a takovejch hnusů. A tu kýlu my máme, ale tříselnou, nevím, jestli jsi to postřehla, měli jsme jít 18. října na operaci, ale kvůli špatnému krevnímu obrazu to odložili minimálně o 3 měsíce.

Holky, mějte se, my jdeme ven, teda tam je hnusně, no ale to neva. Papa!

Zuzana a Pepča (12 týdnů)

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 28.10.04 10:47

Ahojte,

Dnes sme mali budíček ešte pred šiestou, zobudila som sa na to, že Krištof vedľa mňa funí a rozpráva ? bol pokakaný, takže som ho odovzdala vstávajúcemu manželovi na umytie. Chcela som ešte s malou spať, no zachvíľu sa na Krištofove výkriky z druhej izby zobudila aj ona a tak sme vstávali všetci.

Včera sme boli v poradni, Krištof má 5490g, za mesiac pribral 590g, nie je to veľa, sestrička v poradni sa pýtala, či pri kojení dávam z oboch prsníkov. Dávam len z jedného, lebo mlieka mám dosť, akurát Krištof nepije až tak veľa. Na druhej strane, po 3. mesiaci deti priberajú menej. A aj pri tomto spomalenom tempe, by Krištof mohol mať o mesiac okolo 7 kíl, čo je skoro dvojnásobok pôrodnej hmotnosti ? a ten sa má dosiahnuť okolo polroka. Tak si z toho nerobím ťažkú hlavu. Merala som ho sama minulý týždeň a má asi 65 cm. Od lekárky bol pochválený, že je pohybovo veľmi zdatný a asi bude skoro loziť. No uvidíme, niekedy sa tak srandovne snaží dostať kolienka pod bruško :-). Včera dostal aj prvé očkovanie, šetriacou vakcínou Infanrix Hib (štvorkombinácia), stálo nás to asi 1300 Sk. Do druhej nožičky dostal vakcínu proti žltačke B. Obidve som mu natrela znecitlivujúcou masťou. Sľúbila som, že poreferujem, ako zaberá. Takže Krištof bol už v poradni mrzutý a poplakával a bála som sa, či rozoznám jeho bolesť pri očkovaní. Keď mu pichli do nôžky aj hlbšie do svalu, plač sa nezmenil, ale keď mu vstrekovali látku, žalostne sa rozplakal. Z toho usudzujem, že samotný vpich (ani do svalu) ho naozaj nebolel, nôžka bola znecitlivená. Bolelo ho vstrekovanie, no plakal len krátko. Masť veľmi dobre zabrala na koži a vrstvách pod ňou, preto odporúčam použiť pri odberoch krvi, prepichovaní ušiek a iných bolestivých procedúrach na koži. Na jednu nôžku sme pritom použili masť, ktorú zarábajú v jednej z lekární presne podľa zloženia EMLY. Je jej plný kelímok a je nepomerne lacnejšia. Po vakcínach nemal žiadnu negatívnu reakciu ? teplotu, opuch, zatvrdlinu, nebol ani spavý, veľmi uplakaný…

Z noviniek spomeniem to, že Krištof má nové obľúbené ?slovo?: BUP alebo BP :-). Tiež som si všimla, že si v ľahu na chrbátiku ohmatáva stehienka, neviem, či to robieval aj skôr. Ešte stále si nespomenul na pretáčanie, takže už mám pocit, že sa mi to prisnilo :-). Hračky ho veľmi nebavia, oveľa zaujímavejší sú ľudia. Včera sa mu podarilo v obchode s parketami rozosmiať predavačku, stále na ňu fascinovane pozeral, hypnotizoval ju a usmieval sa. Ona nevydržala a dostala záchvat smiechu. V ďalšom obchode sa usmieval a ?hovoril? na predavača. Aj doma vyžaduje, aby sme sa s ním čo najviac rozprávali, vtedy je vysmiaty od ucha k uchu. Hračky zaberú len na chvíľu. Najviac sa mu páči rybičková zvonkohra z Chorvátska, ktorú máme zavesenú pod stropom. V poslednej dobe začal strašne vykrikovať, nikdy neviem, či sa zlostí alebo len skúša svoj hlas :-). Stále si rád cumle ruky a pritom produkuje hektolitre slín :-). Je strašne šteklivý, keď ho pusinkujem pod pazuškami, či na krku, vždy sa nahlas smeje :-). Začína mať aký-taký režim, po zobudení je tak dve hodiny hore a potom asi hodinu dosť tvrdo spí, vtedy väčšinou niečo porobím. Potom je zase dve hodiny hore, zase cca hodinu-dve spí (niekedy s prebudeniami) a tak sa to opakuje. Na prechádzke sa väčšinou zobudí, potom putuje do klokanky. Neteší ma to, ale v babyvaku protestuje. Našťastie po chvíli zaspí a dám ho zase do kočíka. Denne spí tak 3-4 krát po necelej hodine. Horšie je, že spáva aj okolo šiestej večer a potom po okúpaní buď nezaspí alebo len nakrátko a straší do desiatej :-). Ale väčšinou sa mi ho podarí presvedčiť, aby spal :-). Aj on je večer nervóznejší, občas poplakáva a keďže nemá dudlík, niekedy pomôže, keď si spolu ľahneme. Pricucne sa, potom pustí a tak dokolečka, medzitým sa na mňa spokojne pousmieva :-))).

Toľko správa o nás, neskôr ešte napíšem reakcie.

Rozeta + Krištofko dnes 15 týždňov

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 28.10.04 10:56

Ježííš, ja už blbnem, Krištof má samozrejme 6490 g. :-)

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 28.10.04 11:19

Tenhle článek je dost důležitý.
Mám jen jednu poznámku, s čím se můžou mamky setkat v Brně. Dětská nemocnice přijímá matky s dítětem bezplatně pouze kojící nebo nekojící pokud mají určitou diagnozu. Prý jako fakultní má jiný režim než ostatní nemocnice a na doprovod dítěte do 6ti let není u nich automaticky nárok. Mamky, pokud nejsou místní musí buď jet domů nebo dojíždět (mají možnost být celý den na odd. s dítětem a na noc musí jít jinam) nebo pobyt se stravou si zaplatit. Ačkoli není dost volných míst na ubytovně, zatím se mi podařilo dostat místo. Ovšem z kožního např. chodily i kojící mamky na noc na ubytovnu s tím, že není na přespávání dospělých odd. zařízené. A v noci pochopitelně se nikdo neobtěžoval volat na pokoj, že malé potřebuje pít. Prostě ho nakrmili tím co bylo po ruce.
Vzhledem k tomu, že Pepča v noci spí jako dub, byla jsem za lůžko v ubytovně přes ulici moc ráda. Je to docela stres dívat se přes den na děti a miminka bez doprovodu. Noci podle slov ostatních maminek děsné. Sestřičky prostě nemají čas všechny děti a miminka bez doprovodu utěšovat a chovat.
Já taky moc přeju, aby vaše dítě nikdy nemocnici nepotřebovalo. Stefinka

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 28.10.04 12:32

Ahojky,
no tak já místo abych uklízela tak si čtu na emiminu! No a pak tu nemá být takový bordýlek:-)
Jenže včera jsem se sem nedostala, tak toho bylo na čtení fakt hooodně:-)

Danušku začíná hrazdička zajímat čím dál víc, ale že by se zabavila hodinu nebo pod ní usnula, to ne. Vždycky začne za chvilku kňourat, asi z toho vyhladoví. NO jo, taková námaha jako zkoumání hrazdičky a bouchání do hraček, to by prazilo vola:-)))

Jo a taky mi asi končí to její nepřerušované spaní:-( Včera se mi vzbudila ve 4 ráno, dneska se vzbudila ve 2, pak ve 4 a pak v 6! Ve dvě a ve čtyři jsem ji mlčky uspala jen pomocí dudlíku, takže hlad fakt opravdu nemá no a v těch šest jsem jí už samozřejmě nabaštit dala. Ale v jedné diskuzi jsem teď četla že děti kolem 3. a 4. měsíce, i pokud do té doby hezky spávaly, se v noci začínají budit, protože si začínají uvědomovat že jsou samostatnou bytostí a přitom závislou na mámě a mají potřebu se ujišťovat, že je máma na blízku:-) No, tak snad se mi bude dařit uchlácholit ji tím dudlem a zase bude hezky spinkat, když si mě tak rozmalila:-)

IRINO - teda vy to nemáte snadný s tím vaším taťkou! A ta jeho žena je buď opravdu neschopná a nebo pěkná vypočítavá mrcha! Snad to dobře dopadne, držíme pěstičky!!! Jo a ta tchýně, no nevím jestli bych se udržela! Ale ta moje, když jsme tam byli, tak nechala malou ležet na gauči a půlku návštěvy řešila své nové auto! Jo jo, je to velmi citlivá paní:-)

HROMIX - téda holka, kdy už ty tvoje problémky skončí?! Snad sis už to nepříjemné vybrala!!! A ty ses nějak dlouho nezmínila o taťkovi, jak ten se postavil k péči o Aničku, pokud se mohu zeptat. Vím, že během těhotenství to taky nebylo růžový! Ale pokud jsem vlezlá tak promiň a přejdi to jen taktním mlčením:-)

No, taťka se nám vrátil domů, pomáhal stěhovat kamaráda, tak bych se taky už ráda stěhovala do svého:-) No, snad se na jaře dočkáme, teď jsme prostě stále nenašli to co hledáme:-(

Tak si užijte hezký volný den s tatínky!

Zdraví Kristy a Danuška (10t + 1d)

 
irina
Kecalka 137 příspěvků 28.10.04 15:54

AHojky holčiny a miminka,
tak Irinka usnula v postýlce, tak mám chvilku na čtení a psaní. Už druhý den odmítá být v kočárku, a to se jí tam vždycky tak líbilo, že tam vydržela spát i 4 hodiny. Nevím, co se děje, vždycky se tak rozpláče, že to vypadá, jako by se tam bála.

Makkyna: tak náš taťka je dnes v práci, takže ho doma nemáme…

ROZETA: máte krásnou míru i váhu, my máme podobně, jen je Irinka trošku těžší, a Dr. mi řekla, že je až dost veliká a těžká, že se asi přejídá. Ale vem takovýmu miminku flašku! To se fakt nedá. Až bude větší, tak to třeba budu řešit nějakou méně kalorickou stravou, ale zatím ji nechávám ať papá kolik chce.

ZUZANA: no s tím představováním jsi mě dostala. U nás to bylo podobné, s tím rozdílem, že mě představoval jako svou kolegyni !!! ještě měsíc před porodem. Strašně jsme se naštvala a řekla mu, ať nedělá ze mně a zlidí vola, že to stejně každej ví. Každopádně díky za povzbuzení, budu tajně doufat, že to dopadne jako u vás.

KRISTY: tak s tou závislostí na mamince to u nás začíná být pořádnej problém. Jakmile přijde návštěva (i moje mamka, která je tu minimálně 2× denně) a vezme si ji pochovat, okamžitě se začne točit na všechny strany a hledá mě. Když jsme na dohled, je to v pohodě, jakmile jdu uvařit kafe a ztratím se jí z očí, nastává řev. Jen přijdu, je zase samej úsměv. Můj brácha jí řáká závisláčku…
No a tvoje tchyně je b.bá… s prominutím. Danuška je nádherná holčička a nechápu ji…

Tak, já se řítím do trouby pro buchtu, ať ji nemám spálenou.

Mějte se fajně a zas se ozvem
Ahojky Irina + Irinka 3m a 8d

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 28.10.04 17:03

Ahojte ešte raz, tak idem na komentáre, ešte aj k minulému denníčku:

DENNÍČEK ? je dobrý, schválne nepíšem, že pekný, lebo choroby sú škaredá vec. Ja sa ich samozrejme desím, ale ešte viac sa desím toho, že mi v prípade hospitalizácie neumožnia byť s deťmi (ale ja sa nedám:-)). Zatiaľ mám skúsenosť len s chirurgiou, boli sme tam dvakrát s úrazom. Lekári vcelku fajn, jediný blbec bol chlapík, ktorý malej sádroval nohu. Mala dva roky, samozrejme ju to bolelo, bála sa a plakala. A ten debil ju ?utešoval? slovami, že mamu pošlú preč a že ju si tam nechajú…
Inak Zuzana, písala si, že sa zdravo stravujete a tiež že pred Vianocami rada pečieš ? nemáš nejaký osvedčený zdravý recept na koláčiky? (A ostatné maminy tiež).
EKZÉM ?tak ja som ekzematik asi 10 rokov, atopik zrejme celý život. Najprv som mala ?kojenecký? ekzém, potom chvíľu pokoj, od 10 rokov sennú nádchu a posledných 10 rokov aj atopický ekzém. Zatiaľ mi nepomohlo nič, žiadne masti, diéty, skúšala som aj hladovať a postupne pridávať potraviny…Mám zistenú alergiu iba na lieskovce, ale ekzém je rovnaký či ich jem alebo nie. Kortikoidy pomohli, no tie brať nechcem. Jediné, čo mi vždy zaberie, je pobyt pri mori. Inak mám pár ložísk stále, ich stav sa mení ? pri poslednej návšteve asi pred dvomi rokmi mi lekárka povedala, že som zrelá na hospitalizáciu. Takže s ekzémom mám bohaté skúsenosti. Na ukľudnenie môžem povedať, že sa s tým dá vcelku dobre žiť, mňa osobne to ani veľmi nesvrbí. Čo sa týka kúpania, pridávam sa k Ajke a tvrdím, že pot mi urobí oveľa horšie ako voda, takže ja by som deti kúpala aj naďalej. Je dobré použiť špeciálny olej, mne napr. predpisovali do kúpeľa Balneum Hermal. Odporúča sa nedávať veľmi horúcu vodu, skôr vlažnú a po kúpeli kožu osušiť prikladaním uteráka, nie šúchaním. Vlnu kožiari neodporúčajú asi preto, že aj keď nie je priamo na koži, uvoľňujú sa z nej vlákna, ktoré môžu dráždiť odhalené miesta. Mňa osobne niekedy podráždi umelinový pulóver aj cez bavlnu. Aj bavlnené oblečenie sa doporučuje biele alebo svetlých farieb, pri tmavých farbách sa vraj používajú dráždivé farbivá. Toto všetko je teória, osobne ju dodržujem málo.
AJKA ? chcem sa Ťa spýtať, či ste u Leničky skúšali Elidel, je na podobnom princípe ako Protopic, ktorý spomínala Zuzka. Nie je to kortikoid, môžu ho aj malé deti a tlmí zápal a svrbenie. V ČR je k dispozícii už dlhšie, u nás nie, ale ak mi ho predpíše lekár, môžem ho ísť k vám kúpiť. Napíš prosím, či ste ho skúšali, vraj je veľmi dobrý.
EVKA J? o seboroickej dermatitíde som mala dobrý článok, no neviem ho nájsť, tak len čo si pamätám: Jedným z prejavov sú aj šupinky vo vláskoch, má ich aj Krištof a veľa ďalších detí. Je to tuším spôsobené poruchou mazotoku. U niektorých detí sa prejavuje aj ako suché červené nesvrbivé fliačky hlavne okolo obočia, úst, no aj inde na tele. V tom článku nespomínali žiadny súvis medzi seboroickou dermatitídou a atopickým ekzémom. Mojej dcérke pri podobných suchých červených fliačikoch veľmi pomohol krém Aderma Exomega. Ten je určený hlavne na atopický ekzém, no mne až tak nezaberal. Je vyrobený z ovsa a mastných kyselín a predáva sa v lekárni. Inak pri ekzéme sa tiež doporučujú kúpele v ovsenných otrubách, ak nájdem recept, dám ho sem.

HRAZDIČKA ? Kristy, nám ju urobil manžel za pár korún, z latiek urobil dva trojuholníky, medzi to upevnil tyčku a na tú vešiame pomocou mašličiek rôzne hračky, vymieňame ich podľa potreby. Kým sme ju nemali, viazala som malej hračky na šnúru natiahnutú medzi stoličkami :-))).
RODIČOVSKÉ BLBNUTIE ? ja tiež vozím nákupný košík, prípadne mám Krištofka v klokanke, dcérku držím za ruku a k tomu hojdám kočík :-). Už som pristihla zopár ľudí, ako zvedavo nazerajú do kočíka, asi ma ľutujú, že mám tri malé deti :-). Najviac sa ale mýlim pri deťoch ? napr. nesiem Krištofa von a čudujem sa, kde má topánky, alebo obliekam malej pyžamový overal a chýba mi tam plienka, prípadne ju zabudnem dať Krištofovi :-).
CVIČENIE ? určite neskúšajte cvičiť Vojtovu metódu podľa fotky alebo popisu, metóda funguje na základe stláčaní reflexných bodov a mala by sa robiť správne (je to ako učiť sa z fotky akupunktúru :-)). Treba sa nechať zaškoliť rehabilitačnou sestrou a len ak to je nutné.
BABIČKY - Kristy, som rada, že ste nakoniec problém s Tvojou maminou vyriešili. Babičky sú dobrá vec :-). My už máme len jednu babičku, moju maminu, a malá ju miluje možno viac ako nás. Manželova mama zomrela pred 1 a pol rokom a je mi to veľmi ľúto, najmä kvôli deťom. Malá ju ešte stále spomína, vraví ? ja mám dve babky, jednu zomretú a jednu živú. Na babičkách, ak sú normálne :-), je totiž najúžasnejšie to, že sa z detičiek tešia rovnako úprimne ako Ty a rovnako radi o nich rozprávajú (nikoho iného nemôžeš tak dlho otravovať rečami o deťoch ? niekedy ani manžela nie :-)).
IRINA ? z toho, čo si napísala o priateľovej žene, to vyzerá tak, že dieťa mala ako 16-ročná. Koľko mal vtedy on? Takto to vyzerá na ?mladícky omyl?, samozrejme niektoré podobné vzťahy vydržia, ale oni sa asi brali ?z musu? :-). Tak nech sa to čoskoro vyrieši.
HROMIX ? nie je tá knižka až do troch rokov? Niečo podobné som chcela kúpiť pri malej, ale mala už práve tri roky, tak už to nebolo pre ňu. Dobré sú aj knižky z vydavateľstva Portál od Jany Hanšpachovej: Veselé hry s malými dětmi a Hry pro maminky s dětmi. Len nemám čas do nich pozerať :-).
KONKINKA ? neľakaj sa, nie je to v SR s poplatkami za net také hrozné. Na dome asi budeme mať mikrovlnné pripojenie za 500 Sk mesačne. To len teraz máme asi najdrahší možný spôsob, lebo som nebola schopná vybaviť niečo lacnejšie, keď už ideme preč.

To je asi všetko, aj tak je to dlhé :-). Inak všetko najlepšie k štátnemu sviatku, u nás sa robí, hoci ČSR bol aj slovenský štát… U nás je voľno v pondelok na Dušičky a potom 17.novembra.
Ešte prihodím jednu dcérkinu perličku: Vravela som, že Krištof ide na očkovanie a ona zahlásila: ?Ja si stále myslím, že keď je to očkovanie, tak sa to dáva do očka…? :-))).

Rozeta + Krištofko 15t.

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 28.10.04 17:04

Ahoj,

nas tatinek taky neni doma, tady je dnes moc krasne a tak dre na stavbe az do padnuti :-(
Ja jsem dnes malou vybalila a ty jeji hovinka normalne vonely jogurtem - zitra jdu totiz na rektoskopii (brrr) a muzu dnes jenom pit, tak si davam aspon jogurty. Mam s tim mym „pozadim“ proste porad problemy a je to cim dal horsi, ach jo. Dokonce to vypada, ze se to bude muset resit operativne a tak by me zajimala i druha stranka pobytu v nemocnici - co kdyz musi lezet maminka? Ale snad by to nebylo na dlouho, max. 3 dny… ale pochybuju, ze by na chirurgii meli nadstandart, kde by mala mohla byt se mnou? No trapi me to, ale nic jeste neni jiste, tak se mozna stresuju zbytecne.
ZUZANA - to je hezky pribeh, vidis, jak to dobre dopadlo, to vase „kamaradeni“ :-)
Jo, pridala jsem do galerky fotku Lucky v te ruzove soupravicce - musim rict, ze se mi to libi :-)

Marťoch a Lucka, 8 tydnu

 
Gabika  28.10.04 18:53

Ahoj maminy,

ZUZKA - veľmi zaujímavý denníček. Som rada, že si nám napísala aj tieto informácie, aspoň viem, že sa nesmiem v prípade hospitalizácie nechať odbiť. Som rozhodnutá si svoje práva vydupať za každú cenu ;-) Zaujalo ma, ako si písala, že Ema do troch rokov jedla len zeleninu, ryžu, zenmiaky… My by sme to totiž chceli robiť rovnako. Verím, že strava v prvých rokoch je super dôležitá. Prosím Ťa, mohla by si napísať, ako si to robila so stravou prvý rok? Koľko príkrmov denne a kedy za deň? Mne sa totiž mliečne instatné kašičky veľmi nepozdávajú…

ROZETA - keď si opisovala Kryštofkov denný režim, mala som pocit, že píšeš o Radkovi. Ten to presne tak isto: dve hodiny bdie, hodinu spí… A večer už býva trochu nevrlejší, a zaspáva až okolo pol desiatej - desiatej. Ale už okolo pol jednej je hore, a hoci v podstate slí do siedmej, budí sa každé dve hodiny. Prosím ťa, čo je to za znecitlivejúcu mastičku? Je na recept?
Neboj, to otáčanie čoskoro príde. Radko sa začal otáčať ako 16 týždňový a odvtedy ho stále musím pretáčať späť z bruška na chrbátik ;-) aj niekoľkokrát za minútu ;-) Čo je horšie, dosť pritom blinká, no, čo sa dá robiť. A tiež si ohmatával stehienka, potom kolienka, a teraz skúma prsty na nohách ;-)

HROMIX - si z Prahy? My sa tam budeme sťahovať, chcela by som potom chodiť k detskému lekárovi, čo je zároveň homeopat. Nevieš mi náhodou poradiť, ako ho nájsť? Existujú nejaké zoznamy homeopatov?

Tak to je pre dnešok asi všetko, idem chystať večeru pre toho svojho chlapa :-)

Gabika a Radko 4m

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 28.10.04 19:57

Ahojky!

Zuzko - diky za denicek, info se urcite muzou hodit - i kdyz doufam, ze ne prave nam :-)

Ulriko a ostatni zajemci o knizku - jmenuje se Hry, zabava a cviceni s miminkem, od Anne Knecht - Boyer, nakladatelstvi Mlada Fronta. Stala 199,–, je to prvni vydani - letosni. Libi se mi na ni, ze to neni kniha nabita jenom informacemi co a jak, ale prehledne strucna a plna fotek (takze Rozeto, tady do te knizky neni problem nahlednout jen na par minut a nechat se inspirovat!). Je to jen do 1 roku veku ditete, ale my mame teprve 2 mesice a tak nam se vyplatila :-)).

Kristy - nejsi vlezla, ale ja uz delsi dobu o partnerovi nechci psat, ba ani premyslet, nebot je to velmi citlive a zive tema a vzdy se rozbrecim. Ale je mile, ze na me myslis a ze sis i vzpomnela na me problemky z tehu :-). Az budu psychicky silnejsi, tak se tady pak u vas ze vseho vypisu :-) … jestli me nechate :-)

Irino - fakt drzim palecky, aby nova taktika zabrala. :-)))))

Martoch - Lucinka vypada v ruzove nadherne! Nechapu, ze se ti nelibila ta barva hned od zacatku! Ja bych Aniccku nejradeji navlikala jen do ruzove! :-))

Gabiko - z Prahy jsem, ale nase pediatricka neni bohuzel zaroven homeopat. Sice ma na dverich vyvesku, ze je zaroven homeopaticky lekar, ale to je pry od Dr. predtim - jakoby to nemohla sundat, ze? Jinak ja mam sveho homeopata zvlast a uz s nim konzulutuju i Anie. Mozna je to i lespi - nez abych s Anie jezdila na kontroly nejak daleko k jedinemu pediatrovi - homeopatovi, to by me nebavilo. Takhle mam pediatricku u baraku a za homeopatem jezdim stejne jen jednou za 5 tydnu nebo kdyz je vazdny problem. Na netu jsem koukala na seznam homeopatu uz pred casem, ale v Komore homeopatu jich je registrovanych jen malo - asi proto, ze musi splnovat docela prisna kriteria. Takze sama nevim, kde by byl uplny seznam homeopatu - mozna zkus Zlate stranky. Ale pochybuju, ze budes mit takove stesti a sezenes pediatra a zaroven homeopata v jednom. A muj osobni nazor je ten, ze obe profese - vedy jsou tak slozite a narocne, ze ja bych radeji vzdy vyhledala specialistu - bud pediatra anebo homeopata, vic bych jim pak verila :-)

Any - zaujalo me co jsi psala o te knizce, tak kdybys mohla, zjisti presny nazev, jo? Dikas!

Kokinko - to me mrzi, ze vas ta vzdalenost tak vzdalila i ve vasem vztahu s otcem. Ale vas navrat snad bude velkou sanci, aby vse bylo jako driv! Moc bych vam to prala a drzim palecky!!!

Tak hezky zbytek dne!

Hromix a Anie, zitra 8 tydnu!!!!!!!!!!!

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 28.10.04 21:28

ahojky holky,
tak dnes jen na maly skocek:)

Zuzko-pekne zpracovany denicek,doufam,ze to potrebovat nebudem,ale rada budu pripravena.Takze ja osobne diky za info!

Makkyna-teeda..ja sice uz nejaky ten patek(pres pet let)ziju v UH,ale jinak jsem rodila Staromestacka:))) to je nahodicka:) tak koukam,ze kdybych se neodstehovala,meli bysme bohatsi vitani obcanku:) (neztezuju si,taky jsme toho dostali moc) zeby bylo v SM tak malo deti? Tak ted az pojedu k mati(sem tam pesky pri Morave chodim)do SM tak budu koukat na dvojcatkove maminky,jestli to nejsi ty:))) (i tak po nich koukam,v UH je jich celkem dost,je to takove spravnacke,ty velke tanky v nich ty dve krasne miminecka)

My taky dnes tatku nemeli doma..jak jinak..dela u nemecke firmy a tam pry dnes statni svatek nemaji..no co uz

Tak ja letim spat,jsem utahana jako kote,sice jsem si ted naprala brisko,takze to asi budou tezky sny,ale unava me zmaha..
ani kdyby me nekdo z vas zabil si nevzpomenu co jsem se to chtela optat..to uz asi treti den..vzpomenu si az vypnu net a jdu do vany:) jooo skleroza se hlasi,asi vypity mozek(jako maly mi ho odsava:)

krasne spani

Any a Sebastianek 11a 1/2tydne

 
Anonymní  28.10.04 22:25

Ahojte holky
dneska bylo u nas po delsi dobe zase krasne. Odpoledne jsme byli na praseti - mnam, mnam, snedla jsem toho masa aspon 3 kila. Betka spala v tom povetri jak dudek, takze jsem ji radeji po 3 hodinach vzbudila na kojeni, zda se mi totiz, ze se ji trosku obraci denni a nocni rezim. Dnesni noc byla taky docela strasna: ve 12, pak ve 3, v pul 5 dudlik a v 5 uz definitvne chtela pit, no a v pul 7 zase dudlik :-( No a ve dne spi jak zabita. Asi mas Kristy pravdu, ze to kolem toho 3 mesice zacina blbnout.
Rano sice Risa pracoval, ale nastesti doma - byli u nas znami, kterym navrhuje dum a tak to probirali. Tak jsem byla rada, ze je s nama doma.

ANY - ja pouzivam detskou koupel Bubchen a Betka po ni nema kuzicku vysusenou. Davam ji ale jen jednou tydne, jinak koupu jen ve vode. To mate teda stedre vitani obcanku, kdyz jste dostali tolik daru

ZUZANA - ten denicek je fakt super, jen me trosku nepotesilo, jak psala Stefinka o te nemocnici v Brne, jsem totiz brnacka
Taky me zaujala ta zdrava strava, rada bych to taky u Betky zavedla, ono se rika, ze tukove bunky se tvori nejvice prave do 3 let, takze pokud v te dobe dite nabere, tak uz to cely zivot poradne nezhodi. A taky ty navyky jsou strasne dulezite. Bohuzel ja sama rada mlsam, tak si budu muset davat pozor, aby to nevidela u me

AJKA - presne vim, jak se citis, i kdyz jsem rodila cisarem, me zase bolely prohlidky pred porodem a taky jsem se instinktivne „zatnula“. Mozna to doktorce rovnou rekni, aby si vzala gel a sla na to pomalu. Moje dr. totiz gel nepouziva, zatimco muj porodnik ho pouzival a pak me to nebolelo.

ROZETA - muzes prosim napsat, jak se ta masticka jmenuje? Ceka nas taky pichani - odber krve a pak ockovani, tak bych ji rada koupila
Me se taky zda, ze Betka uz chce lozit, uz se tema nozickama i rucickama tak ?souka? jakobz dopredu

IRINA ? ti chlapi jsou fakt vsichni stejni! Ja jsem s jednim chodila 3 roky, pak nam to nejak prestavalo klapat, tak jsem mu navrhla, ze se rozejdeme, coz on nechtel. Pak jsem se dozvedela, ze me uz pul roku podvadi se 17letou (jemu bylo 31 a me 27), coz me uplne dostalo. Nechapu, ze se se mnou nerozesel, kdyz jsem mu to sama navrhla, mohlo to byt v klidu a on mohl byt ?cisty?. Misto toho to tahl s nama obema, ja jsem se to dozvedela nahodou a pak jsme se stejne rozchazeli asi mesic, protoze on se nejak nedovedl rozhodnout mezi nama a dokonce mi rekl, ze by nas chtel obe! No poslala jsem ho k sipku a bylo to to nejlepsi, co jsem mohla udelat, protoze ted mam skveleho manzela. Myslim, ze ta taktika, ze je vam bez nej lip je to nejlepsi, co jsi mohla udelat, oni jsou totiz ti chlapi taky jesitni a tohle ho urcite nenecha chladnym, zvlast, kdyz ho budes dostatecne popichovat. No hlavne at se to co nejdriv vyresi, at uz to dopadne jakkoliv, protoze je lepsi, kdyz to preboli, nez kdyz se to tahne a nikam to nevede. Moc drzim palce.

KRISTY ? o tom spani uz jsem psala, jsme na tom uplne stejne

MARTOCH ? to je mi lito, ze mas porad ty problemy. Me to obcas taky chyta, ale uz to neni tak hrozne jak to bylo, vzdycky to namazu mastickou a do rana je to lepsi. Bohuzel, jak nemuzu ovoce a zeleninu, mam taky porad zacpu a tim se to moc nelepsi. Po bifijogurtech mela totiz zase Betka prujem, takze je to zacarovany kruh. No budu ti drzet palce, at nemusis na tu operaci. Zkousela jsi ten cyclo3fort?

HROMIX ? taky ti budu drzet palce, at te ten chlap uz netrapi, hlavne, ze Anie je tak krasna a zdrava holcicka
Jeste jsem se chtela zeptat na to pichani nausnic a akupunkturu. Chtela jsem totiz v Brne to same, ale nemuzu tady nikoho sehnat, kdo by to udelal. Tys to mela v Praze, ze jo? A nechala jsi ji to pichnout do nejakeho bodu, ktery stimuluje „neco dobreho“ nebo ktery je neutralni?

A jeste se chci zeptat, jstli mate nekdo zkusenosti s krosnickou na zada. Chceme si ji totiz nechat koupit k vanocum a nevim, co je dulezite, aby to melo za ?funkce? a od kolika mesicu se tam smi deti nosit, predpokladam, ze az samy sedi. Satek totiz super, ale jak je Betka tezsi, noseni na brise mi dela cim dal vetsi problemy.

Mejte se krasne a myslete na to, ze zitra jeste pujdou nasi ?chlapi? do prace, ale pak uz je zase vikend :-)
Kacica + Betynka zitra 3 mesice

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 28.10.04 22:28

Gabika, tú mastičku vyrábajú v Bratislave v lekárni Vitamín vraj presne podľa zloženia EMLA maste. EMLA masť aj náplaste kúpiš určite aj v ČR, je to bez receptu. Na to otáčanie som fakt zvedavá, Krištofovi sa podarilo pred týždňom a potom na to zabudol. Ale u malej sa mi to tiež stávalo, že sa niečo naučila, potom to pár dní spracúvala a zase začala používať :-)

 
Anonymní  29.10.04 12:30

Ahoj Milánkové.

Tak si představte, že včera to byl přesně rok, co jsme na Šimonka založili a dneska má 3 měsíce.
Má 65cm a 7200g. Když není unavenej, tak krásně pase a od včerejška se i několikrát po sobě otáčí z bříška na záda a vždycky je z toho celej vyjevenej, co že se to stalo .Strašně rád se s mou pomocí chodí dívat na sebe do koupelny do zrcadla. Většinou si sám sebe jen prohlíží a usmívá se na sebe, ale předevčírem měl u toho těžkej záchvat smíchu. Řehtal se jak dospělej. Je strašně hodnej. Ťuk, Ťuk. Snad to nezakřiknu. V porovnání s ostatníma miminkama jeho věku moc nebrečí. Když slyší brečet jiný miminko, tak se k němu snaží natočit, úplně ztichne a má v obličeji takový ůžasný výraz, který u dospělých hodnotíme jako výraz starosti a soucitu s někým. V noci spí od 20.00 do 5-6 hod. ráno a někdy se kolem 2 probudí jen si trochu sosnout. Jinak s tím naším kojením je to tak, že když kojím častěji než 4× za den tak se mi ty pukliny udělají znovu, takže kojím 3-4 a zbytek mu všechno odstříkávám. Taky jsem zjistila, že jediná poloha na kojení při které ho udržím tak, aby se moc nemlel a tu bradavku mi moc netrhal, je když si ho položím na polštář do podpaží a naklonim se k němu. Tak ho můžu co nejlíp fixovat, aby se sebou tolik nemrskal. Teď si k tomu lomcování s prsem ještě přidal „masáže“ prsu, což v jeho podání znamená, že mě chytne za prso(bradavku má v tu chvíli naštěstí v puse) a začne tu část co má v ruce kroutit s co největší silou na strany. Vypadá to jako když jsme jako děcka dělali někomu na ruce"ohníček".Po té, co mi takhle nadělal pár modřin jsem mu začala ty ruce zabalovat do plínky, ale to se mu moc nelíbí. Přes den mu odstříkávám po 2 hod. a v noci po 3-4 a to všechno přes den vypije a někdy by si dal ještě, ale není. Když tak hodně přibývá tak mu to snad stačí. Taky jsem dnes bilancovala, jak jsem na tom s váhou. Na konci šestinedělí jsem měla svoji předtěhotenskou­(v těh. jsem přibrala 13 a půl). Teď 3 měsíce po porodu mám další 3 kg od předtěhotenské váhy dole. Šimonek zatim přibral celkem 3250g, takže to je skoro tolik, co já jsem zatím zhubla navíc. Nijak se nomezuju a jím i sladký, ale nadruhou stranu se nijak zá:,–(ně nepřejídám. No, Dr. mi říkala, že mě ten náš otesánek asi sní.
Taky musím pochválit manžela, jak se stará. V sobotu koupe, někdy krmí odstříkaným mlíkem a 2-3× týdně hodinku hlídá, když jdu cvičit ( i přes to, že jsem na tom s váhou dcela dobře, jsem celá taková povolená a do některých věcí se vejdu jen těžko).

KAČICA- nemohli bysme se napoprvé sejít někde ve městě? Třeba v té cukrárně na Kozí. Jmenuje se AIDA. Hlavní je, že se tam nekouří a je můžeme tam lehce i s kočárem. Nechce se mi tady naplno zveřejňovat adresu kvůli uchylákům. Dřív šlo posílat soukromé vzkazy. Jsem slepá nebo už to nejde? Mě by se hodil až ten týden 8- 14 listopadu asi spíš všední den dopoledne.

HROMIX- nevím, co si mám pod tím ordinováním na slepo představit. Jestli chceš mi o tom něco napsat… Jsou prý dva druhy homeopatů. Jedni celostní a jedni co léčí konkrétní problém. Chtěla bych k nějakému zajít, ale ke kterému z nich?

Mějte se moc krásně.

CIBULKA+ ŠOMONEK dnes 3měsíce

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 29.10.04 13:42

Cibulka, Ty si to tak krásnbe popísala :-). Len som sa Ťa už dlhšie chcela spýtať, ako ste dopadli s tým Šimonkovým zubom (bola si to Ty, kto písal, že nahmatal zub?)?

 
irina
Kecalka 137 příspěvků 29.10.04 13:46

Ahojky holčiny a miminka,
to je dnes spací počasí, že? Aspoň tady na Vysočině je zataženo a hnusně. Právě jsme se vrátili z rehabilitace, už tam budem jezdit jen 1× týdně, hurá. Prý cvičíme dobře a Irinka dělá pokroky, tak už tam nemusíme tak často.

Marťoch: tak napiš, jak jsi na tý rektoskopii dopadla, držíme palce. A Lucince růžová moc sluší. Já dávám taky dost růžovou, ale taky béžovou a světle khaki, teď máme i něco červený. Ale růžový si užívám, až bude Irince 15 let a bude uznávat pouze černou (jako všechny puberťačky), aspoň budu mít růžové vzpomínky na miloučký miminko :-)

Rozeta: díky za tip na tu EMLA mastičku, taky si ji preventivně pořídíme.

Hromix: tobě díky za tip na knížku, odpoledne vyrážím do knihkupectví. Je mi líto, že máš problémy s partnerem, ještě že už máme ty naše krásný holčičky viď?

Kačica: taky bych si dala pečený prasátko, to musela být dobrůtka…
Jsi dobrá, že jsi to s bývalým přítelem tak vyřešila. Já měla pořád taky takový cukání, jenže máme spolu postavenej ten barák (teda je jen můj, ale on tady taky dělal), pořád doufám, že to dopadne v náš prospěch.

Musím se vám svěřit se včerejším dnem. Odpoledne v 13,00 hod přijel Josef a přivezl k nám jeho matku (už jsem o ní psala). Chovala se úplně jinak, přivezla Irince krásnej (růžovej :-)) fusak do autosedačky a krásnou čepičku. Prošla si celej barák, moc se jí tady líbilo. Josef ji zatáhl i do garáže (kde jsem měla udělaný věnce na dušičky, tak je obdivovala). Byla to docela fajn návštěva. Josef mi pak řekl, že se jí hrozně líbím a že jsem šikovná a tak. Taky se jí líbilo, že co se stravuje Josef u nás tak přibral 10 kg (on byl strašně vyhublej, ale fakt hrozně), že vařím a peču a tak. Dmula jsem se pýchou !!! No a pak mi řekl, že dnes (jako včera) tady s náma bude přes noc. Udělali jsme si krásnej večer, Irinka byla andílek. Fakt to bylo moc prima. On byl z Irinky úplně hotovej (to je vždycky, ale jak spala s náma, pořád na ni koukal).

Nebudu doufat, že se něco obrátilo k lepšímu, ale bude to ve mě jako teplá vzpomínka na pěkné chvíle pro horší časy.

No, jdu trošku pracovat, mám tady nějaký papíry, tak ať to zvládnu, než se andílek probudí.

Tak se mějte moc fajn a všem díky za podporu.

Ahojky Irina a Irinka 3 m a 8 d

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 29.10.04 14:10

Ahoj,

uz jsem jeden sahodlouhy komentar napsala a kdyz jsem ho odeslala, cele se to seklo a nesly zobrazit na eMiminu zadne komentare :-( No a ted uz to jde, ale ten muj tam neni, tak ted uz jen strucne:

HROMIX - diky za tip na knizku, dnes je tady nadherne pocasi, tak jsme vyrazily do mesta a uz ji mame doma. Ted jen cekam, az se Lucka vzbudi a hned neco budeme zkouset.

KACICA - ten Cyclo3fort je na predpis, ptala jsem se v lekarne. Ale ted mi dr. predepsal Ginkor fort, tak se to snad zlepsi. Mne taky ovoce a zelenina desne chybi, ale davam si denne 2 lzicky Psyllia, tak to mi pomaha. No ale dnes jsem si dala banan (poprve od porodu), tak jsem zvedava, jak to mala zvladne.

IRINA - tak rektoskopii uz mam za sebou, bleee. To bylo neprijemne. Nastesti je ale muj stav lepsi nez se mi subjektivne zda a dostala jsem cipky Factu a prasky na zpevneni zilni steny. No doufam, ze se to zlepsi. Mne se tam totiz udelala trhlinka a dost to krvaci a siiiilene boli (kazda „velka“ je pro me dalsi porod, doslova) :-( Zmenila jsem chirurga, ten predesly mi to lecil 2 tydny bez uspechu (nijak intenzivne - jen koupele a masticka) a tenhle mi prijde lepsi - taky mi hned udelal tu rektoskopii a i s temi prasky uz mam dobrou zkusenost z drivejska. Ten predesly mi je predepsat nechtel, pry by to nepomohlo. No uvidime.

Nas na vitani obcanku porad nikdo nezve - kam bychom vlastne meli jit, kdyz muj ma trvaly pobyt tady v KM a ja jeste porad ve Veseli? Nemusim jit nejdriv Lucku nekam prihlasit? Nebo to delaji automaticky podle matky? Ja chci taky dareckyyy :-)

Dnes je mala nejaka ochrapana - v noci spala od desiti do pul jedne a pak az do pul sedme (!!! - to je poprve tak dlouho) a ted uz spi od desiti. Uz mam i uvareno a uz jen cekam, az otevre ociska. Delala jsem plicky na smetane - dovedete si predstavit, jak to u nas „voni“ :-) Ale muj to ma rad a ja celkem taky.

Ja na tu ruzovou vazne menim nazor, pokud to neni nejaka silena pletena souprava, tak je to fakt supr barva. Jen muj neni moc nadseny, on chce at to pak muze nosit i Liborek (ten je ted na rade :-)))

Marťoch a Lucka, vcera 2 mesice

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 29.10.04 14:13

Ahojky,

tak Danuška dneska spinkala téměř 12 hodin v kuse! Až jsem z toho byla ráno nervózní:-) A teď spinká zase. Budď je to tou včerejší nocí, nebo počasím. To je totiž fakt hnusný:-( Mží, je mlha a vlezlo, no prostě fůůůj:-(((

IRINO - teda až tak na mě Danuška závislá není, až ti snad i závidím:-) Ale když mě uvidí tak se začne usmívat, což mě fakt těší:-) No a blahopřeji ke krásně prožitému včerejšímu dni! Já bych vám tak moc přála aby už všechny další noci trávil s váma!!! A je fajn, že i „tchýně“ změkla, no snad to přijde i na tu moji:-)

HROMIX - omlouvám se, že jsem bodla do bolavého místa! Z celého srdce ti přeji, aby se vaše problémky vyřešili a když budeš chtít, určitě se tu vypovídej, to opravdu pomáhá!

No, malá tu huhle, tak na zbytek budu reagovat později!

Kristy a Danuška (2 měsíce a 11 dní)

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 29.10.04 14:21

Ahojte,
tak, zase raz musim spievat ody na satku! Dani konecne spi, tak ako si to predstavoval, ze je na mne nalepeny, a ja mam zas za ruky volne - dve muchy jednou ranou. Ufff!
Neznasam ockovanie!!!!!!!!!!! Jednak to velmi zle psychicky znasam, ked tak place a navyse aj minule aj teraz sa nam vsetko doblblo. Nase horko-tazko nadobudnute intervaly kojenia po 3 hodinach su fuc a kojim kazdu hodinu. Pasenie konikov? Zase sme niekde na zaciatku, ledva sa odlepi hlavka od postele ;o( A uz bol vazne profik! A to, ze Dani vydrzal chvilku pod hrazdickou, je tiez fuc. Alebo ho prestala bavit? Hracky poctivo obmienam, aj mu nimi hrkam, ale on tam nechce byt ;o( Nechat ho na chvilku sameho -haha, o tom sa mi moze len snivat!
Rozeta - my rozhodne patrime do skupiny c.3, co si pisala a v nej do specialnej podskupiny - Dani nedokaze byt v inej miestnosti ako my. Spi jak dudok (mrtve rucicky a nozicky), odidem napr. len na zachod a je hore! Ako to to dieta vie, ze tam nie som? Ved spi! Takze sme furt spolu.
No a vdaka ockovaniu, uz nestaci, ze som s nim v izbe a nieco tam robim, prihovaram sa mu, ukazujem mu, co robim, atd. Nie. Ja ho musim jednoducho mat na rukach. Tak je to u nas. ;o)

Ale aby som sa tu len nestazovala (aj ked dobre padne si trosku vyliat srdiecko). Daninko sa zacal smiat. Kazdy den a niekolkokrat, od ucha k uchu. Povedala by som, ze sa zubi, ale nema zuby ;o) Smeje sa rano, ked sa vedla mna zobudi a kukne na mna. Smeje sa pri kupani. Vzdy, ked sa mi prihovaram a ked s nim tato robi blbiny. Zrkadlo sa mu tiez pacilo, no teraz sa smeje na to haraburdie, co mame na policke pod nim - kremy, pletove mlieko, zubna pasta a kefky a holiaca pena ;o)

Daninko zacal posledne dni dvihat nozicky dohora. Mam pocit, ze z toho aj dost grcka, ale ked si ich ptrebuje obzerat a najma nimi chytat hracky ;o) tak co snim. Inak aj rucicky uz mal tak hlboko, ze si z toho grcol ;o) A vsetko chya. Ked nieco chyti, spomenie si, ze by si rad podudkoval rucicky, tak ide rucicka do pusy aj s tym, co prave drzi ;o)

No a „pretacame“ sa aj my ;o) Ale nie z bruska na chrbatik, ci naopak, ale rotujeme na posteli tak, ze ked dam Daniho pozdlzne, po chvilke je na posteli priecne ;o)

Irina - ty a ja som myslela, ze tatka zije s vami. Pridavam sa k ostatnym, drzim palce, aby sa to uz nejako vyriesilo, ved cokolvek je asi lepsie ako toto… je to zranujuce aj pre teba a Irinku, aj pre terajsiu manzelku.

Konkinka - s tymi pancuskami mi napadlo, ci ti to nepocka az na Slovensko. Ved este nie je taka kosa a hned ako dorazite, mozete ist kupit. Tu v Holandsku deti pancusky moc ani nenosia, skor len dievcata, ked maju sukne. Ja Daniho nechcem priteplo obliekat, aby mal nejaku odolnost, jedine na co si davam pozor, aby mal ciapku, lebo tu vela fuka, tak nech nema problem s uskami.
Inak zelam stastnu cestu a doma vrele privitanie ;o)

Cibulka - predtehotenska vaha? To je co??????? ;o)) Ci skor ;o( Ja mam stale +5-6kg, len cakam, kedy zacne platit, ze kojenim sa chudne ;o)

Kacica - aj my sme mali zopar noci, ked sa maly budil po dvoch hodinach, ale uz sa to zase utriaslo ;o) Snad to bude aj vas pripad.

Hromix - aj ja som myslela na to, ako ste na tom s priatelom, kedze si ho od narodenia Anie ani nespomenula. Drzim palce, aby vam bolo zase cim skor spolu krasne!

Ajka - diky za tip ako na tie supinky vo vlaskoch. My ich mame hrozne, povedala by som, ze az take chrastovite ;o( Natieram olejom a vycesavam, ale nejaky vacsi efekt nevidim, tak skusim to mliecko.

No, myslim, ze som toho chcela este popisat viac, ale uz si nepamatam - vsetko je to v mlieku ;o)))
No a hadajte, co - nakojila som Daniho, samozrejme u toho vytuhol a len som sa vzdialila dopisat tento svoj prispevok, tak uz je zase hore! Tak, tak.
Majte sa krasne!
schamka + Daninko (dnes 14 tyzdnov!)

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 29.10.04 14:44

Aha!
Este mi napadlo - aj vase deticky mavaju zle sny? Daninko niekedy zo sna place ;o( Co sa mu moze snivat - ze nestiham vytasit nadro a dat mu rychlo mliecko? Ockovanie? Nebodaj porod? Boze, dufam, ze to nie…
Pa!
schamka + 14tyzdnovy Daninko

 
Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 29.10.04 16:06

Ahojky holky,

jen jak to ctu mi neda a musim napsat, ze u nas s tim nocnim spanim to je taky horsi, spaval uzasne, budival se kolem 3-4, usinal sam v postylce, ted rev, vzhuru je kolem 1 pak obcas ve 3 pak poknourava v 5, to uz si ho vemu do postele v tu ranu ticho. Zacalo to zhruba pred tydnem, kdy mel sve trimesicni narozeniny, hrazdicka temer nezajem, obcas zabere plysak, no a zlate ruce ty kdyz ho vemou do naruce to je to nejstastnejsi mimino:-) Pri usinani rev, pulhodiny natrasani, ted jsem dva dny praktikovala ulozeni do postylky a drzeni za rucicku, usnul cca po 20 minutach a pritom mi drtil prst :-) Asi jak psala Kristy v tom neco bude, ze si uvedomuji, ze jsou to taky bytustky zavisle na rodicich.
Holky, zvedaji se ti vasi prckove? U nas to vypada tak, ze si asi za chvili sam sedne :-) Uz asi od m1.mesice zvedal hlavicku a vypadalo to jako by se z lehu posazoval do sedu, ted uz se otaci vetsinou smerem na pravy bok, pravou rucickou se tlaci od madrace a vypada to, ze si snad kazdou chvili sedne :-)

Jinak k tomu ockovani, my meli taky tu lepsi vakcinu Infanrix, ale neplatili jsme nic, byly jsme na neurole a presto, ze Romankovo oblibene lezeni na prave strane je zpusobene pry namy a ne zkracenymi vazy, tak do zaveru napsala ockovat Infanrixem :-)

Tak jo to je od nas vse, pa

Radka+Romanek

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 29.10.04 17:54

Ahojky.
Tak jsem dnes byla na poliklinice nechat si napsat nejakou rehbilitaci na zada, tajne doufajic, ze mi daji i nejake masaze, JO, jo, zlaty oci! Tak budu jen asi 6krat cvicit a tim to hasne… :-((

Jinak se snazim s Anie prodlouzit intervaly kojeni ze dvou na tri hodiny. Nekdy nam to jde, jindy ne. Tak ji tim moc netrapim a kdyz uz je ufnukana dyl jak deset minut, tak ji teda dam napit :-). Pry dite po dvou hodinach nemuze mit hlad, ze je to jenom zvyk - a asi na tom neco bude, nebot jeste po hodine a pul si je Anie schopna ublinknot mlicko, Takze ho v brisku ma, jen nevim kolik. Mozna je navykla, byt pekne narvana a mit precpany zaludek :-))

Kacico - zatim nam ouska nepichali, muj homeopat to chce udelat az po 6. mesici, kdy budou ty akup. body na ouskach zrejmejsi. ALe pichat to bude do neutralnich bodu.

Cibulko - jestli mas zajem, tak zajdi urcite k „celostnimu“ homeopatovi! Jde o to, ze princip homeopatie je staveny na tom, ze veskere zdravotni problemy jsou zpusobene nezvladnutym stresem. A proto by se mel homeopat zajimat i o tvou psychickou stranku. Ja jsem ti chtela nabidnout homeopatika, ktera se pouzivaji na rozpraskane bradavky - ale prave naslepo, nebot neznam hlubsi pricinu tvych problemu. Ale je tu sance, ze by mohly zabrat - v porodnictvi jsou hodne uzivane…

Martoch - kdybys chtela, tak se ti taky muzu jeste vnucovat s homeopatii :-)). Jsem hrozna, co? ALe ja bych vsem tak rada pomohla od bolesti… Asi se zacinam vic o homeopatii zajimat :-)). Kdyz nezabrala hom. mast, jsou taky hom. leky - ale na hemeroidy se pouzivaji 4 ruzne druhy - a urcuji se dle dalsich symptomu. Tak kdybys mela zajem, napis mi na mail (hromix@seznam.cz) - muzem to treba probrat… Jestli nechces, tak promin a nemusis na to vubec reagovat… :-)

Jinak dekuju za drzeni palcu s mymi osobnimi problemy - je to od vas mile.

Jo a budu rada, kdyz mi date vedet, jak se vam osvedcila mnou doporucena knizka - kdo si ji koupil "-)))!

Tak pa

Hromix a Anie, dnes 8 tydnu!!!!!!

 
kacii
Kecalka 210 příspěvků 29.10.04 18:17

Ahoj:o)
Taky doufam, ze tenhle denicek nebudem potrebovat, ale vedet, co by nas cekalo, je rozhodne dobry:o) Slysela jsem, ze v Krci je mist pro maminky malo a prednost maji kojici.
Jinak co se tyce laryngitidy, jako prvni pomoc dite hned oblecte a otevrete na nej okno, cim studenejsi vzduch, tim lepsi. Otok potom opadne. A volat dr.
Kacii&Matysek
Nakukovatelka od PSTM

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 29.10.04 21:00

Ahoj,

IRINA - tak to jste meli vcera krasny vecer, moc ti to preju. Aby takovych bylo cim dal vic!

HROMIX - poslu mejl, jsem ochotna zkusit cokoli. S tou knizkou - asi ji koupim i svemu nevlastnimu synovci do Australie, kteremu se ma za tyden narodit chlapecek. Porad jsem premyslela nad vanocnim darkem - a to je ono. Jinak nam se nejvic libi „mini joga“ - to se Lucka celou dobu chlamala (asi proto, ze s ni cvicil tatinek). Paseni konicku nam moc neslo a prst nesleduje vubec, na to haze salama. Ale nadchlo me, co vsechno jde s tema prckama delat a na co bysme sami vubec neprisli!

Holky, jak jste tady psali o kyle (Pepicek od Zuzany) - tak dnes prisel domu muj a on ji asi ma! Ma v trislech bouli, ja hned sedla k Internetu a podle vseho „ma ho tam“. Jako spravny chlap je z toho cely na umreni, s Luckou si hral, jako by to melo byt naposled, i s prislusnym komentarem :-) Ale aby sel na pivko, to mu zase tak spatne neni. Ale pustila jsem ho, protoze se doma jenom pozoroval a cvakaly mu pulky. Je to pekne svinstvo, muze se to udelat kdykoli a vyresi to jen operace.
Jo - s tim bananem - silne nedoporucuji. Nec jineho me nenapada a Lucka rvala jako tur, chudinka. Takze s ovocem mam porad utrum.

Marťoch a Lucka

 
Anonymní  29.10.04 21:01

Ahojda,
Pepča spí, Ema hraje s taťkou nějakou hru, tak můžu něco sepsat.

Marťoch - tak mě by to s tou opačnou situací taky zajímalo, v úterý mi brali nové stěry z čípku a teď budu tři týdny čekat, jestli mi teda tu konizaci budou dělat nebo ne a v Praze se to prý dělá jen v Motole a taky s třídenní hospitalizací. Nevím, jestli by mi vyšli nějak vstříc kvůli kojení, protože ten první den tam jen ležíš a nic a ten třetí den tě ráno pustí domů, tak třeba by to šlo nějak ukecat, no uvidíme. Jinak bych musela odstříkávat a v době návštěv by mi Pepinka musel manžel přivézt, jinak by krmil zásobama z mrazáku, ale obávám se, že tolik tam toho mlíka asi není, aby to toho našeho hladovce ukojilo. Uvidíme. Zvládla to Dajka, zvládneme to kdyžtak taky.

Gabika - tak já jsem kojila plně 7 měsíců a chci to tak udělat znovu, pokud to půjde, protože máme v rodině alergie a ekzémy, i Ema ho měla, ale myslím že hlavně díky mým opatřením co se týče stravy a díky kojení byl jenom lehčí a teď už o něm dva roky nevíme (ťuky ťuky ťuk). Pokud nemáte problémy, můžete začít přikrmovat už v tom sedmém měsíci, ona se spousta dětí o ten příkrm přihlásí, protože prostě mají hlad, trochu se bojím při Pepčově apetitu (stále kojím po dvou hodinách i v noci, někdy i častěji), abychom to vydrželi, kdyby plakal hlady, budu muset něco přidat.
Začínala jsem vždy jednou potravinou co tři dny, první byla mrkev, uvařená v kojenecké vodě a rozmixovaná, vždy k obědu kolik Ema snědla a dokojit, zbytek kojení, za tři dny brambora, za další tři dny cuketa. Ema toho už napoprvé snědla docela dost, tak půlku malé sklenky, všechno samozřejmě nesolené nekořeněné a vždy čerstvě připravené. Stejným postupem jsem pak přidávala další zeleninu, nedoporučuje se až do roka petržel a celer, to se myslím málo ví, ale jsou v tom nějaké látky, které ze začátku vadí, nevím přesně co, no a nedávala jsem takové ty alergizující jako rajčata anebo silně nadýmající jako květák, to až tak kolem roka a napoprvé jen třeba jednu růžičku do brambor.
Asi po měsíci jsem přidala ovoce k večeři,
taky uvařené a rozmixované, syrové je těžko stravitelné, to jsem začala dávat až ve druhém roce, a dávala jsem to, co u nás roste - jabka, hrušky, švestky atd. plus banán. Žádné citrusy, kivi atd., myslím, že by to Ema ani nejedla, je to dost kyselé a moc výrazné. V devíti měsících jsem přidala rýži, kupovala jsem bio, ale normální, ne natural, to by asi nestrávila, a jako idiot jsem chodila po obchodech a hledala datum výroby ne starší než tři měsíce, pak už se množí plísně, které okem nevidíš. V 10 měsících jsem přidala maso, uvařené, rozmixované nahrubo, kuřecí, králičí a sladkovodní rybu, zase vždycky vyzkoušet a čekat 3 dny, jestli dobrý (mořské ryby nedávat do 2 let). Ve stejnou dobu jsem přidala bílý jogurt, dávala jsem a zase budu dávat activii, není v ní nic než mlíko a jogurtová kultura, navíc není kyselej, dá se jíst i samotnej, někdy jsem ho míchala s naškrábaným banánem nebo jablečným pyré. V těch 10 měsících už Ema jedla příkrm 5× denně - snídaně, oběd, večeře a dvě sváči, maso nahrubo rozmixované, zelenina, brambory pokrájené na malé kousky nebo rozmačkané vidličkou. A do zeleniny jsem dávala lžičku za panenského olivového oleje.

Bohužel se mi z neznámých důvodů v osmi měsících sama odstavila, po 14 dnech bojů, kdy jsem jí rvala prso do pusy a ona prskala a nechtěla se chytit, bylo mlíko pryč, dodnes mě to mrzí, snad s Pepčou vydržíme dýl. Sunar odmítala, takže pila čistou vodu, neslazený bio ovocný čaj, po roce silně ředěné dětské šťávy bez cukru, slabý zelený čaj, občas nějaký bylinkový. Když se odstavila, zvýšila jsem příjem jogurtů a dávala jsem i tvaroh. Až v roce dostala rohlík, chleba, začala jsem jí ho malinko mazat AB máslem nebo slunečnicovým margarínem, dostala eidam (vždy ochutnat, některé jsou strašně slané), těstoviny a začala jíst „nebezpečnější“ druhy ovoce a zeleniny, v roce a půl jsem zkusila s úspěchem luštěniny.
Dnes jí prakticky všechno kromě uzenin ( s výjimkou šunky), smažených věcí, takových těch pochutin jako jsou majonézové saláty, chipsy atd. a ze sladkostí některé sušenky, mnou upečené buchty a občas čokoládu. Někdy dostane od někoho bonbon nebo lízátko, já jí to nezakazuju sníst, jen jsem jí vysvětlila, proč to nejíme a co v tom je a ví, že to ode mě nedostane, takže někdy zvědavost převládne a sní to, jindy to odloží. Nechci z toho udělat zakázané ovoce, tak to nehrotím, ale já to prostě nekupuju a ona to po mně nevyžaduje, protože ví, že to nekoupím. Podobné je to s pití, ví, že jupíka jí nekoupím, džus, minerálku nebo vodu ano.
Věřím, že právě díky této stravě, a samozřejmě vycházkám za každého počasí, plavání od kojeneckého věku, sportování a taky dobré atmosféře doma je Ema zdravá a doufám, že to tak bude i s Pepčou. Velký problém je okolí - už mnohokrát jsem si vyslechla, že to dítě je chudák, že mu nedopřeju, že stejně za pár let půjde do McDonalda na hranolky atd., už na to nereaguju, stojím si za svým, samozřejmě s obrovskou podporou manžela, který například vždy zasáhne, když chce tchýně Emě podstrčit želatinové medvídky (a ona pak pláče v kuchyni), chce to nikdy neustoupit, ustoupíš jednou a je to v pytli. Až budou děti velké, ať si jedí, co chtějí, já jim chci ale dát co nejpevnější základ a taky nechci aby byly tlusté, což je teď dobrá polovina dětí. A už jdu od toho, nebo tady napíšu román.

Rozeto - tak zatím jeden receptík na celozrnné perníčky, jo? - 400 gramů celozrnné mouky jakékoliv, já používám špaldovou, 140 gramů přírodního cukru, 60 gramů olivového nebo slunečnicového oleje, dvě vejce, 100 gramů medu, dvě lžičky perníkového koření. Těsto vypracujeme, necháme odležet 24 hodin až několik dní a pečeme perníčky, nenecháváme v troubě moc dlouho, aby nebyly tvrdé.

Tak, a zatímco tady spisuju, připálila jsem tvarohovej koláč :-). Tak se mějte krásně a odpusťte mi ten román.

Zuzana a Pepi (12 týdnů)

 
EvkaJ
Stálice 52 příspěvků 29.10.04 21:13

Ahoj!
Tak se taky konečně po delší době ozýváme.Důvod naší odmlky bylo to,že taťka vybírá dovolenou,takže je s náma doma.A tak buďto někde lítáme,nebo je počítač v jeho obležení no a taky když je doma,tak já se alespoň snažím dělat,jako že něco dělám,aby si nááhodou nemyslel,jaká je mateřská dovolená pohodička,že?Ne,dě­lám srandu.On ví,že každou volnou chvíli jsem tady,ale že je tady super partička a já se alespoň dozvím spoustu užitečných rad a zajímavostí. Včera a dneska musel na odpolední,takže jsme si dneska s Verunkou udělaly dámskou jízdu.Kubíka si vzala zase babička na hory a my si užívaly krásného počasí na procházce a pak dovádění doma.Před chvílí po koupáníčku a baště usnula,tak jsem zvědavá,na jak dlouho.Taky teď začíná se spaním nějak lumpačit.

Od včerejška jsem se prokousávala vašimy komentářky a že toho na čtení teda bylo!Uf,povedlo se,ale reagovat jmenovitě fakt nezvládám.
Všem Vám holky moc děkuji za napsání,jak to u Vás probíhá s koupáním.Jsem ráda,že nejsem sama,která poctivě koupe každý den.Dost jste mě uklidnily.
Jinak co je u nás nového-ekzémek se (strašně moc to klepu) po té mastičce dost spravil,takže jsem si v pondělí vybojovala 1.očkování.A musím říct,že to Verunka krásně zvládla,i když jsme měli normální vakcinu.Taky jsem uvažovala o té šetrnější,ale ta cena se mi zdá abnormálně přemrštěná,navíc prý nějaké reakce může být i po ní.Takže jsme to riskli s tím,že kdyby něco,jdem do té šetrnější příště.U očkování byl s náma naštěstí taťka,mě se chtělo u toho píchání brečet s ní,ale plakala naštěstí jen chvilinku.Celé odpoledne pak pohoda,byli jsme s tchýní na procházce a večer jsem ji raději vyjímečně nekoupala a na radu dr.jí dala preventivně půlku čípku od bolesti.Kolem 8 večer chvíli plakala a bylo vidět,že není ve „své kůži“,ale pak pěkně usla,noc byla v klidu a ráno už to byl zase náš vysmátý smíšek.Tak jsem moc ráda,že jsme to tak zvládli.
Na kožní jdeme v úterý na kontrolu,tak jsem zvědavá,co doktor řekne.A ve středu pak máme 3měsíční poradnu,tak pak určitě napíšu naše míry.Jo,a taky už cestujeme a to tím stylem,že se prďolka odráží v leže na zádech nohama a posunuje se dozadu.Už se jí bojím nechat někde ležet samotnou.A hezky už si chytá hračky.Ale všechny hračky by chtěla nejraději zbaštit,jenže když ono to nejde!Fakt se vždycky nasmějem.A začínají nám hnědnout očička!

ZUZANA-moc hezky vypracovaný a napsaný deníček.Taky jen doufám,že tyhle rady nebudeme nikdy potřebovat.Ale raději být připraven.Závi­dím,to Pepčovo pasení.Jsou opravdu s Verunkou(a taky s Davídkem od Kamily)na den stejně staří.U nás zatím nic moc,i když se mi zdá,jakoby nějaká snaha snad začínala být.

KRISTY-nevím jak u vás,ale u nás se vítání občánků opravdu musí domlouvat.Poslali nám jen z úřadu lístek, jako že nám gratulují k narození dcerky atd.a že se máme přijít domluvit na sociální odbor,nebo si to domluvit telefonicky.Já už to „domlouvám“ třetí týden a pracovní dobu té paní úřednice,která má tohle na starost bych fakt chtěla mít!Už mi došla trpělivost.S ta­kovou půjdeme na vítání tak ve 3letech.

IRINO-je mi líto,že si toho vašeho tatku musíte dělit a opravdu tě obdivuji,jak tohle zvládáš!Musíš být hrozně silná osobnost,na mě by to teda nebylo!Držím pěstičky,aby těch krásných společných nocí bylo čím dál více a jednoho dne,aby neodjel vůbec a zůstal už napořád s vámi.Moc bych ti to přála!

Tak a musím končit.Jak jsem předpokládala,malá je vzhůru a brečí,takže ji mám na klíně a jednou rukou se fakt píše dost blbě.Uspávací manévry nezabraly.Pořádně se kroutí,takže to asi bude nešťastné bříško.

Mějte se moc krásně.Hezký víkend všem přejí Evka a Verunka 12 týdnů a den

 
Makkyna
Povídálka 41 příspěvků 29.10.04 21:34

Ahoj holky,
přeju krásný večer. Dnes byl vážně podařený den, udělali jsme si výlet do lesa, no počasí super, pochodovali jsme jen v tričku s krátkým rukávem, a to je konec října!
Zuzano, jasně, že jsem četla tvoji story s kýlou, vcelku se dovedu vžít do tvé situace, já, než jsme si na urologii ověřili, že to je hydrokýla, která se nemusí řešit operativně, byla dost na nervy z té představy operace. Hned ten den, kdy jsem se to dověděla, jsem sedla k netu a hledala informace o průběhu, rekonvalescenci a tak, ale nic kloudného jsem nenašla. Tak díky tobě za info z deníčku. A držím hodně palce, ať to všechnno dobře dopadne.
Any,tak tedy až narazíš na náš modrý tank, tak se ozvi! A máš pravdu, po městě krouží hodně dvojčatových kočárků a dokonce, když jsme byli v šesti týdnech na kontrole kyčlí, byly tam současně další dvoje dvojčata.
Tak se mějte hezky, příjemný víkend
 M+2

 
Anonymní  29.10.04 22:07

Hezký večer přeji.

Tak já se jsem teda fakt hlava vydojená. Tak dlouho jsem nikomu neposílala soukromou zprávu, že jsem si fakt vůbec nevšimla, že to mám přímo na očích a ještě modře zvýrazněné!!!!

ZUZANA- ja mam tedˇprvní dítě a čeká mě něco podobného jako tebe s tím jídlem. Jsem totiž vegetariánka. Ten úplně nejméně odmítavý typ. Jen prostě nejím žádné maso ani výrobky z něj, ale tak 2×-3× jím ryby. Mléčný výrobky jím několikrát za den. Kromě toho nevyhledávám tradiční českou kuchyni s omáčkama a knedlíkama a taky nemusím smažená jídla. Čas od času si něco takového dám, ale když můžu zvolím něco lehčího. Samozřejmě taky hřeším, ale to zdravější jídlo mi chutná víc. Chtěla bych dávat Šimonkovi podobnou sravu jako ty Emě. S masem jsme se rozhodli s manželem, že bude dostávat kuře a až bude větší, tak rybu. Nechám to na něm, jestli bude chtít jíst maso a českou kuchyni. Třeba u tchýně. Ale sladkosti mu nechci dávat co nejdýl. Hlavně od tchýně jsem si vyslechla své:„Když nebudeš jíst maso, neotěhotníš, nedonosíš to, bude to postižený, bude mít nízkou porodní hmotnost, nebude ti přibývat,bude to věčně nemocný…“. A tedˇse omlouvá, když se malej narodil skoro se 4 kilama, je zdravej, zatím nebyl ani nachlazenej a Dr. mi nadává, že příliš prospívá. Fakt je ten, že produkci mlíka už asi o moc nezvětším, jenže dítě prý má dosáhnout dvojnásobku porodní váhy v 6 měsících a malýmu už ve 3 měsících chybí jen asi 700 g a bude mít tu váhu, na které se průměrný děti začínají přikrmovat, tak myslím, že je v těch prsách zakodovanej nějakej limit. Ikdyž za poslední týden produkuju asi o 120ml za den víc než před tím, tak uvidím. Rozhodně se nechci dát. Když vařím zdravá jídla pro nás, proč by je nemohl jíst i Šimonek?
A taky jsem ráda, že je deníček právě na tohle téma.Díky.

IRINA- moc se mi líbí tvé jméno, možná jsi to tu už psala, ale já jsem to nezaregistrovala. Je řecké? Už jsem se na to chtěla zeptat snad tisíckrát. Moje spolužačka byla řekyně a jmenovala se Eleni a to se mi taky strašně líbilo. Jinak ti držím palečky ať ti tvá strategie vyjde.

KRISTY- před pár dny se mi zdál sen, ve kterém jsi s Danuškou přijela do Brna za příbuznými a domluvily jsme se, že půjdeme s kočárkama na procházku a venku jezdili nějací kluci na kolečkových bruslích a jak jeli kolem Danušky, tak jí něco nasypali do očí. Naštěstí jsem u sebe měla Dobrou Vodu a oči jsem jí hned vypláchla a nic se jí s nima nestalo, ale tak jsem se o ni bála, že jsem se z toho probudila.

Dobrou noc.

CIBULKA+ ŠIMONEK

 
irina
Kecalka 137 příspěvků 29.10.04 22:30

Ahoj Cibulko,
mé jméno je opravdu řecké, můj táta byl Řek. Jmenuji se Irini, a malá taky, ale všichni mi říkají Irino, nebo Rino. Táta mi říkal Rinuško. Malé říkáme Irinko. Příjmení mám taky řecké a i kdybych se někdy vdala, nechám si ho - na tátovu památku (před 7 roky zemřel a byl to úplně ten nejskvělejší člověk pod sluncem). Šimonek ti hezky roste, už jsem dlouho neviděla vaši fotku v galerce, tak nám tam nějakou přihoď, ať vidíme, jak jste velký.

Ahoj Irina + Irinka 3m a 10 d

 
laky
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 29.10.04 22:46

Ahoj děvčata,

Píšu po delší odmlce jelikož nějak nestíhám a hlavně máme doma tatku tak řádíme všichni tři.
Děvčata chtěla jsem se zeptat jak vám ty vaši prckové přibírají Filípek přibral za 3 měsíce jenom 1,30 kg myslim si že to neni moc. Ted máme 5,61 a 62 cm. Jak jste na tom vy? Kojim po dvou hodinách někdy když usne tak i po třech ale to už musí být. Bohužel to je takhle i v noci usne kolem půl deváte a ve 12 je vzhůru a pak po dvou hodinkách. Jo a když ho zvážim po týdnu tak mi víc jak deset nepřibere.Doktorka mi řekla hlavně že přibírá. Ale někdy ráno vyžaduje kojení i po hodině. Jsem z toho jelen a nevim jestli nemá hlad abych doktorku zbytečně neposlouchala a malý nehladověl. Děkuji za radu.
PASENí u nás nemůže být ani řeč když ho dám na bříško tak to vydrží asi tak minutku a začne se rozčilovat a plakat tak ho hned vezmu.

Jinak Zuzko moc hezký deníček ale doufám že ty rady potřebovat nebudem.

Dobrou noc. Laky a Filípek zítra 3 měsíce

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 29.10.04 22:47

Ahojte holky,
Risa je nejakej nemocnej, tak dneska zustal s nama doma. Bylo to fajn hlavne v tom, ze odpoledne sel s Betkou sam na prochazku (on chodi strasne rad, takze nemoc najednou nebyla tak hrozna) a ja jsem 2 hodiny spala jako spalek, coz se mi uz dlouho nepodarilo. Dneska bylo fakt nadherne, tak snad to vydrzi.

CIBULKA - AIDA je asi nejlepsi, kdyz jsem byla tehotna, tak jsem tam sporadala tuny zakusku a zmrzliny a ted s tim taky nebudu mit problem :-))
Ty kila dole to ti myslim uprimne zavidime vsechny :-)) ja mam porad 3 nahore
Jeste k te Simonkove vaze, my uz mame vic nez 2× porodni vahu, ale my jsme meli jen 2,5 kg a ted mame 5,3, ale to je myslim naprosta vyjimka, Simonek je i tak o hodne vetsi nez Betka

IRINA - to jsem strasne rada, ze tchyne tak obratila a hlavne, ze ten tvuj chlap zrejme zabral na tu tvoji taktiku :-)) jen tak dal!

HROMIX - ja jsem dostala tzv. mekke techniky, coz muzou byt i masaze, ale ona mi spis vzdycky najde ta mista, kde to nejvic boli a pak na to tlaci, pry jak to boli, tak se to prokrvuje a uvolnuje, ale boli to pri tom silene, cviceni me ceka az potom

MARTOCH - manzela se ptali, jestli chceme jit na vitani, kdyz si vyzvedaval na matrice rodny list a pak uz nam sami napsali kdy a kde

SCHAMKA - tak ty mas skutecneho zavislaka :-) Betka uz od malicka spala sama v pokoji, takze je nastesti zvykla. Ono myslim to noseni v satku k tomu taky prispiva, Betka je v staku straaaasne rada a kdyz ji pak chci odlozit, taky se cuka
No Betka ma urcite taky nejake sny, protoze se nekdy strasne cuka, ale ze spani jeste neplakala

ZUZANA - zavidim ti, jak ses v jidle disciplinovana, ja jsem bohuzel strasnej zrout a hlavne mam porad na neco chut, i kdyz je pravda, ze doma taky vubec nesmazim, pouzivam jen olivovy olej a varim spis zdravejsi jidla, ale kdyz to na me prijde dokazu spraskat jakoukoliv kombinaci sladkeho, slaneho i kyseleho v jakemkoliv mnozstvi

Dobru noc a sladke sny
Kacica + Betynka dneska 3 mesice :-)

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 29.10.04 23:43

Ahojky,

tak moja sestrička by mala tento týždeň porodiť, ak to samozrejme bude v termíne. Je to neskutočné, ale mne to ubieha pomalšie, ako keď som bola tehotná ja. Už som z toho taká zblbnutá, že dnes v noci sa mi snívalo, že som bola tretíkrát tehotná. Bola som tesne pred pôrodom, išli sme na výlet za manželovým otcom niekde k Brnu a ja som rozmýšľala, kam preboha pôjdem rodiť, ak to na mňa príde. Uvažovala som, že k nám je to skoro dve hodiny cesty a minule celý môj pôrod trval dve hodiny, takže domov to nestihneme. Tak som zvažovala Brno, ale manžel bol zhrozený, lebo by to stálo 15.000. Tak som mu dala na výber ? buď pôjdeme do Brna alebo ma odrodí on v aute :-). Ešte som sa čudovala, že som celé tehotenstvo necítila pohyby, ohmatávala som si brucho, či niečo neucítim. Zvláštne že v tom sne s nami neboli deti…

IRINA ? je super, že ste strávili noc všetci pokope. Mám taký pocit, že priateľa dosť ovplyvnil názor jeho matky, asi je spokojný, že Ťa pochválila :-).
MARŤOCH ? my sme mali v rodine tiež jedného človeka s hemoroidmi a trhlinou (fisurou) a dosť mu pomohlo množstvo ovocia a zeleniny (čo ty kvôli kojeniu nemôžeš), ale aj acidofilné mlieko (to neviem, či znesieš). Okrem toho existuje aj jablčná vláknina v prášku, pridáva sa to do nápojov a jedál.
SCHAMKA ? to je super, že Danko sa na vás už stále smeje! Inak pridávam sa k Tebe aj Slysil, Krištof tiež prestal javiť záujem o hrazdičku, nielenže sa už nechce pretáčať ale už ani nechytá hračky, keď mu niečo podávam, znudene sa otočí :-). Už som tiež uvažovala, či je to očkovaním, ale mám pocit, že strácal záujem aj predtým. Teraz je ale dosť spokojný na brušku, buď pasie alebo ožužláva plienku a vystrkuje zadok :-). Nie je až taký závislák ako Danko, mám pocit, že dcérka bola viacej nosená (no možno je to len nedostatkom času a rúk). Krištofko tiež občas zo sna plače, neviem prečo. Už som tiež uvažovala, či si deti pamätajú pôrod. U malej som ho nemala ťažký, ale potlačila som jej tváričku. Vraj som prestala tlačiť, keď som tlačiť mala a tým som jej pomačkala tvár. Občas ma to napadne, vždy totiž neznášala obliekanie body a tričiek cez hlavu. Ešte aj teraz občas chytí doslova paniku, ak sa jej niečo zachytí na hlave a ona má tvár vnútri.
SLYSIL ? Krištof si ne:,–(á tak ako píšeš, ale keď si ho opriem o seba, ťahá sa do sedu. Keď je nepripútaný v sedačke, tak sa bojím, že sa vyklopí :-). Radšej ho tam po:,–(ím tak, aby bol čo najviac v záklone. Ak sa náhodou oprie nôžkami o podložku, tak sa zapiera. Začína byť problém ho prebaliť, lebo keď mu chytím pätičky, celý sa našponuje. Inak je tiež najradšej na rukách a mám pocit, že tiež začína byť na mne závislý.
ZUZANA ? to Tvoje prikrmovanie Emy bolo úplne učebnicové, ja som taký knihomoľ, tak viem, že to presne sedí na dnešné odporúčania :-). Jedine o tvarohu sa teraz spomína, že by sa veľmi nemal, lebo je to záťaž na nezrelé obličky. Naša malá sa stravuje pomerne racionálne, najviac sa teším, že je maniak na jogurty, ovocie a zeleninu. Z toho by kľudne vyžila. Jogurty kupujem probiotické, mäso má tak dvakrát do týždňa, aj to len hydinu. Občas zje ešte šunku alebo niečo smažené. Sme menej dôslední, lebo jedáva aj sladkosti, norma je 1 lízatko denne, občas ju ale presvedčím a kúpime radšej za pár korún nejakú hračku. Našťastie nemá veľmi rada čokoládu, nekupujeme ani rôzne tyčinky, keksíky… Do dvoch rokov nechcela jesť ani sladké jedlá. Ona už bola párkrát aj v McDonalde, kde sme si pýtali nesolené hranolky (dostala pár) a McNuggets, z tých som obrala obal a dávala jej len mäso. Našťastie nemám problém s príbuznými, moja mama napríklad varí zdravšie ako ja. Obidve sme také šialené, že čítame zloženia potravín a študujeme Ě-čka :-).Moja dcéra bola kojená dosť dlho a bola až príliš závislá na MM, žila prevažne na ňom možno do roka. O piatich príkrmoch v desiatich mesiacoch som mohla len snívať :-).

Ešte sa vrátim k denníčku, ako je to pri hospitalizácii na infekčnom? Dnes bola v TV reportáž o epidémii žltačky a deti tam rozprávali s rodičmi cez okno. To je asi tiež dosť kruté, pritom infekčné choroby sú u detí tiež dosť časté. Pustia rodiča na infekčné na vlastné riziko?

Rozeta + Krištofko 106 dní

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 30.10.04 12:20

Ahojky,

přeju krásný víkendík. Dneska to beru fofrem. Aleš jel hrát a Lenču odvezl k babičce, Lukášek spinká a tak mě tu čeká honička po bytě a když to výjde tak i žehleníčko.

Zuzko - díky za skvělý deníček. Jinak se bohužel přidávám ke Stefince. Měli jsme nastoupit do Brna do nemocnice Černopolní na kožní. Bohužel bych nebyla s Lenkou na pokoji a pobyt bych si musela platit. (což mi nevadilo, ale chtěla jsem být za každou cenu s ní). Jsem strašně ráda, že jsme to odřekli. Jelikož její ekzém šíleně reaguje na psychiku, tak by to byl děs pro nás pro obě.

Rozeta - Elidel jsme ještě nezkoušeli. Naposled když jsme bezradní dorazili na kožní k p. primářovi, tak o něm mluvit, ale řekl nám, že jsme na tom momentálně tak zle, že by to nezabralo. Že nás první musí dát dohromady hormonálně. Ale pokud se ještě na kožní vypravíme, tak se po něm budu ptát. Ale myslím, že bude zabírat jen určité skupině ekzematiků.

Kacica - my máme koupenou krosnu od Chicca. Jsme s ní spokojení. Má stříšku, kapsičku třeba na mapu. Dítě v ní sedí po směru chodu, takže nekuká dozadu, jak tomu bývalo dřív. Záleží na povaze dítěte, ale Lenča je dosti komplikovaný tvor a u těchto dětiček to chce naučit od mala a chodit tak třeba na procházky. Jinak použít se může v době kdy si dítě umí samo sednout. (Tím nemyslím že ho někdo po:,–(í a ono se hurá udrží, ale likviduje si zádečka).

Schamka - ta závislost večerní mi něco připomíná, i když až takto jsme to neměli. Jen Lenka spala a spala a jakmile jsem šla spát já tak se zbudila a chtěla pít. Ptala jsem se na to a bylo mi řečeno, že to může být tím, že cítí mat. mléko. To stejné by třeba mohlo být u vás. Jakmile odejdeš a on ho necítí, tak procitne. Doufám, že to bude jen přechodné.

Strava - jsme na tom podobně jako Zuzka, s tím, že Lenka do jednoho roku nepoznala ani jogurt, ani maso a ani lepek (takže žádné pečivo). Dodnes žádná čokoláda, kakao, citrusy, jahody, kiwi. Já jsem kokinář, a tak si i Lenka dá. Ale často nám ke štěstí stačí burisony, obilné polštářky, ale dostává i gumové medvíky a lipo (mimo žlutých a oranžových). Miluje pendrek. Ale je super v tom, že si dá ráda jablíčko (což se u čokoládových dětí vidí málo), mrkvičku, hrozny, prostě vše co může. Je tak naučená, že hlasí mami tam je kokoláda to nemůšu.To je maminčino?

Zatím se loučím a pádím uklízet než se Lukášek zbudí.

Ajka a Lukášek 9. týdnů

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 30.10.04 13:44

http://www.homeopatie.cz/seznam.htm

třeba ti to pomůže

Ajka

 
Anonymní  30.10.04 14:56

Ahoj,
tak koukám, že by to vydalo ještě na jeden deníček s tou stravou, že? No tak kdyžtak za ty dva tři měsíce si to zopakujem a já udělám deníček extra o prvních příkrmech a jak na to, chcete?

Kačico - nepředstavuj si prosím tě, že jsem nějakej fanatik. Miluju zmrzlinu i čokoládu, koneckonců si myslím, že na čokoládě není nic špatného, pokud je kvalitní a nedává se dítěti ani místo jídla, ale ani za odměnu. Vždycky si vzpomenu na větu v jedné knížce o výživě - dala byste dítěti za odměnu mrkev? ne? tak mu nedávejte za odměnu ani sladkosti. Asi se nic nemá přehánět, ale fakt moc věřím tomu, že to co jíme, a stonásobně pokud jde o první jídlo v životě, nám strašně ovlivňuje zdraví fyzické i psychické.

Rozeto - tvaroh se normálně nedoporučuje dětem do jednoho roku. Když píšu normálně, myslím u dětí, které jsou buď kojené nebo pijí umělé mléko a pijí ho dost, tzn. aspoň půl litru. Naopak u dětí, které se odstaví, ale umělé mléko odmítají, hrozí nedostatek bílkovin, a tam je na místě podat tvaroh, což je bílkovinová bomba, a právě proto by u dětí, které pijí mléko, způsobil problémy, protože to malé tělíčko tolik bílkovin neumí zpracovat. A mluvím opravdu o tvarohu, ne o pribináčcích, danisimech a podobných krémech, které tvaroh viděly z rychlíku, zato mají dost tučné smetany a cukru.
A s tím infekčním nevím, podle mě by kojící matku měli vzít všude, vždyť kojení léčí všechny nemoci. Ale jistá si nejsem. Navíc, jak píše Ajka, měli problém i na kožním. Já bych taky dvouleté dítě v nemocnici samotné nenechala, Ema by měla problém i teď, ve dvou letech by se asi zbláznila. A já taky. Prostě bych se asi snažila najít nemocnici, kde by mě nechali s ní.

Ségra vzala Emu do divadýlka a Pepíček mi spí na ruce, tak je tu ticho jak v hrobě. Jinak u nás vše při starém, kojíme po dvou hoďkách i dřív, v noci první spánek tak 4 hodiny a pak zase po dvou. Mně to ani nevadí, jsem ráda, že Pepimu chutná a už jsem si zvykla, tak nejsem tak šíleně unavená jako v šestinedělí. Jenom přes den se mi nějak nedostává času, Pepa spí pořádně jen v kočáru, doma ho skoro pořád nosím a to se to špatně vaří, uklízí a pere. Spoustu toho převzal manžel, pracuju většinou s Pepčou u prsa. Ale nestěžuju si, jsem ráda, že máme miminko, vím, jak to s Emou děsně uteklo. Za chvíli už bude Pepino sedět a prohlížet si hračky. I na to se těším. Ale nejvíc se těším, až nás konečně přejdou ty pitomý prdy!!!

Tak se mějte krásně.

Zuzana a Pepi (12 týdnů a 2 dny)

 
Gabika  30.10.04 17:34

Ahoj maminy a mimina,

manžel šiel na nejaké stretnitie zo školy po x rokoch, Radko práve spí, tak mám trošku času.

ZUZKA - vďaka za info o tých príkrmoch, mám ho vytlačené a odložené ;-) na tú stravu mám presne ten istý názor ako ty. Ja som bola kojená iba týždeň a hneď som bola na umelom mlieku, a celý živovt bojujem s pár kilami navrch, tak mi teraz veľmi záleží, aby moje deti mali správny základ do života. Denníček o príkrmoch by som určite privítala. Radko má už 4 mesiace (neskutočne to letí), takže to bude čoskoro aktuálne.

Mám ešte otázku, ako poznám, že už moje mliečko nestačí? Že nastal pravý čas začať s príkrmom. Momentálne kojím cez deň po 3 hodinách, v noci po 2. Čo ma trošku trápi, skrátil sa nám prvý nočný spánok. Ešte pred mesiacom spal od pol deviatej do jednej - druhej, a teraz je hore už pred polnocou. Možno to súvisí s tým, že si ho hneď, ako sa prvýkrát v noci zobudí, vezmem k sebe do postele a už je s nami až do rána. Čo s tým? Mám to nechať tak? Asi áno, jemu sa pri nás tak dobre spinká ;-) a mne je to tiež príjemné, aj keď trošku nepohodlné.

AJKA - vďaka za zoznam ;-)

LAKY - ako som písala, my tiež kojíme hrozne často, najmä v noci. Pokiaľ máte dosť počúraných plienok a Filípek neplače od hladu, asi by som sa netrápila tým, že málo priberá. Veď on to časom doženie. A 5,61 na trojmesačné bábo zas nie je málo.

HROMIX - nemyslím si, že dieťatko po 2 hodinách nemôže mať hlad. To, že ublinkne podľa mňa neznamená, že má ešte plné bruško a nepotrebuje jesť. Veď ani dospelý človek nečaká, kým nemá úplne prázdny žalúdok (jedine ak by držal 40 dňový pôst ;-)) Anička (a ani Radko) akurát nemá ešte úplne „zrelý“ žalúdok, takže pri pohybe si aj tú trošku, ktorú tam ešte má, vytlačí von. 8 týždňové miminko je podľa mňa ešte malé na nejaký pevný režim.

SCHAMKA - dosť me prekvapila tá Dankova zmena po očkovaní. Už sa to upravilo? Na čo ste to boli očkovaní? Mali ste šetrnú vakcínu? My sme s očkovaním pozadu, ešte stále mu nevyhnisala ta tuberkulóza…

ROZETA - vďaka za tú informáciu ohľadne mastičky.

Gabika a Radko 4m

 
Anonymní  30.10.04 18:31

Gabiko,
u půlročního dítětě už myslím poznáš, že má hlad a potřebuje příkrm, ony se pak děti taky už chtějí opičit, protože zhruba v tom věku pochopí, co děláš ty, když jíš. Většina dětí prostě začne vyžadovat kojení mnohem častěji, i v noci se začnou budit i děti, které dřív spaly jako dudci a pak opravdu sají, ne že si párkrát sosnou a usnou.
Ale jsou i děti a matky, které by mohly kojit mnohem dýl, mají dost mlíka a dětem by to k utišení hladu stačilo (po 7 měsícíh ale už ne ke krytí potřeby vitamínů, minerálů a živin).
Jinak přechodně můžeš mít nedostatek mlíka vlastně kdykoliv, já to zažila na konci šestinedělí, což je prý docela typické. Od doktorky jsem tehdy odešla s nutrilonem, ale Pepimu jsem ho nedala, prostě jsem ho kojila vždycky když chtěl, takže vlastně pořád :-) a zvládli jsme to. Teď čekám tříměsíční krizi, zatím se nedostavila, a pak má být ještě právě ta půlroční, tak uvidíme.
S tím spaním to dělám přesně jako ty, po prvním probuzení si beru Pepču k sobě a už je u mě až do rána. Poprvé se budí různě, i ve čtvrt na jedenáct, ale většinou o půlnoci nebo v jednu, a pak až do rána po dvou, maximálně a spíš výjimečně po třech hodinách. Já jsem ráda, že se nám daří kojit, takže Pepina nijak neomezuju a řídím se podle něj. Za chvíli bude tahle krásná doba pryč, tak si ji aspoň pořádně užiju :-). U Emy jsem to dělala taky tak, nechala jsem ji, ať si všechno řídí sama - sezení, stání, chození, nočník, plenky na noc, spaní přes den… a je z ní pohodová slečna.
Měj se!
 Zuzana

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 30.10.04 19:06

AHOJDA Letňačci!!!

Tak se hlásím konečně po odmlce. Byla jsem u rodičů a pak jsem zase doháněla doma. Venku jsou asi poslední krásné dny a tak jsme s manželem dodělávala restíky kolem domečku. Sotva jsem stíhala číst, co jste tady všechno napsali. Takže se omlouvám, že nebudu na všechno jednotlivě reagovat, protože bych tady psala do aleluja.

Pochytila jsem, že některá zlatíčka začala zlobit se spinkáním. Jsem zvědavá jestli u nás taky nenastane nějaká změna (třeba po očkování). Zatím si to teda užívám. Jak jsem byla u našich tak předvedl dokonce spánek od 20.15 do 6.30. Ovšem pak byl jak rybička. Doma to bývá tak o hodinku až hodinku a půl méně, ale potom ještě spinká. I tak si myslím, že je to skvělé.

U rodičů to byla opět neskutečná pohoda. K tomu to krásné počasí. Vyrazili jsme s kamarádama a jejich dětma pouštět draky. Děda ho vyrobil s precizností jemu vlastní, já jsem mu namalovala ksichtík a Venda měl svého prvního draka na světě. Ovšem než jsme dojeli na kopec, tak ho to děsně zmohlo a celý pouštění v kočárku prospal. Musím teda říct, že lítal krásně a děda si to užíval jak malej kluk. Už se plánovala takováhle soukromá drakiáda na příští rok a tak doufám, že si to příště už Vášulka užije. To už bude běhat - neskutečné!!!!!!

Chtěla jsem se zeptat, jak to budete dělat na vánoce. Myslím tím, jak to kombinujete s prarodiči. U nás se nejdřív ptala tchyně jestli budeme u nich a pak moji rodiče. My máme v plánu zůstávat doma - jsme přeci rodina. Když pojedeme k jedněm, tak to bude líto druhejm. Na druhou stranu by se mi líbilo podělit se ještě s někým o ten zážitek s mrňouskem u stromečku. Tak by mě zajímalo jak to funguje jinde.

ZUZANA - deníček velmi zajímavý. Holt, chca nechca člověk ty doktory někdy potřebuje a tak je dobré se na ně připravit.
Je vidět, že ty příkrmy máš zmáknutý a tak deníček s tímto tématem v aktuální době je prima nápad. Já matka začátečnice tyhle informace hltám.

KONKINKA - jestli si mi ještě neodlítla - vracím se do minulého deníčku (opravdu jsem tu dlouho nebyla) - asi si se spletla, já jsem z jiné části republiky, ikdyž na kafčo bych s váma zašla ráda.

IRINA - Je fajn, že se to u vás pěkně rovná. Jen jsem se musela smát, jak si pyšná na to, že u tebe přítel přibral. To mě by manžel asi proklel, kdyby měl o 10 kg víc. Teď je rád, že už si dám trochu sladké (před těhu vůbec nebo jen velmi málo) a trochu mu ujídám.

HROMIX - nechtěla bys udělat deníček z té knížky? Popsat pár her a tak. Myslím, že by to bylo fajn. Co?

LAKY - Vašík měl ve 3 měsících 6,20kg, což je přesně o 3 kg víc než při narození. Ovšem nemyslím si, že by bylo správné srovnávat. Každé děťátko je jiné. Prostě máme to nějak naprogramovaný a konec. Pokud ti nebrečí hlady a celkově je spokojený, tak to tak má být.

No, budu muset běžet nachystat koupáníčko, ať si nenarušíme časový režim. Stačí, že se dnes mění čas na zimní. Kdovíjak nám na to dětičky zareagují?

Čauky
Dajka a Vášulka ( 3m a 8d )

 
Anonymní  30.10.04 19:15

Ahoj maminy a miminka. Asi si mě už nepamatujete (kromě Ajky), párkrát jsem něco přispěla, ale spíš se pohybuju na rodině v srpnovkách. Jmenuju se Zuzka a 22.7. se mi v 38. týdnu narodila vyvolávaným porodem Andrejka 2500 gramů a 45 cm. Docela mě zaujalo téma deníčku - hospitalizace s miminem. Něco takového už jsem bohužel zažila a to hned 2× - kvůli průjmu. malé byl měsíc. Jeli jsme do nemocnice v noci, malá začala být zřejmě dehyrovaná. Byla jsem tak vyvalená, že jsem ji tam klíďo píďo nechala a doma pak bulela jak želva. Ke kojení se tam stavěli příšerně, za mými zády malé dávali z lahvičky rýžový odvar a ona pak nechtěla z prsu. Zavedla jsem si stříkačky a koukali na mě jak na blba. Bez mého vědomí malé na:,–(ili antibiotika na zánět středního ucha. Prostě hrůza. S průjmem jsme bojovali 2 měsíce a teď už to snad je OK. Jinak Andrejka rozhodně není bezproblémové dítě, narodila se s vrozenou vadou, pravostrannou hypotrofií - má kratší a menší pravé končetiny. Ležela jsem měsíc před porodem na rizikovém pro sledování placentární funkce, ale ta byla v pořádku. Pak zjistili že jsem někdy v průběhu těhotenství prodělala parvovirozu a asi z toho malá míň rostla a má to postižení. Takže jsme sledovaní na ortopedii a neurologii a cvičíme Vojtu. No a aby toho nebylo málo, tak od včerejška máme potvrzený atopický ekzém. Má to teď dost hrozný, tak mažu jak divoká a jsem z toho na psychinu. Ajka to asi zná - mohly bychom si třeba vyměňovat zkušenosti, čím a jak patlat atd…
 Zuzka

 
Anonymní  30.10.04 19:18

Ahoj maminy a miminka. Asi si mě už nepamatujete (kromě Ajky), párkrát jsem něco přispěla, ale spíš se pohybuju na rodině v srpnovkách. Jmenuju se Zuzka a 22.7. se mi v 38. týdnu narodila vyvolávaným porodem Andrejka 2500 gramů a 45 cm. Docela mě zaujalo téma deníčku - hospitalizace s miminem. Něco takového už jsem bohužel zažila a to hned 2× - kvůli průjmu. malé byl měsíc. Jeli jsme do nemocnice v noci, malá začala být zřejmě dehyrovaná. Byla jsem tak vyvalená, že jsem ji tam klíďo píďo nechala a doma pak bulela jak želva. Ke kojení se tam stavěli příšerně, za mými zády malé dávali z lahvičky rýžový odvar a ona pak nechtěla z prsu. Zavedla jsem si stříkačky a koukali na mě jak na blba. Bez mého vědomí malé na:,–(ili antibiotika na zánět středního ucha. Prostě hrůza. S průjmem jsme bojovali 2 měsíce a teď už to snad je OK. Jinak Andrejka rozhodně není bezproblémové dítě, narodila se s vrozenou vadou, pravostrannou hypotrofií - má kratší a menší pravé končetiny. Ležela jsem měsíc před porodem na rizikovém pro sledování placentární funkce, ale ta byla v pořádku. Pak zjistili že jsem někdy v průběhu těhotenství prodělala parvovirozu a asi z toho malá míň rostla a má to postižení. Takže jsme sledovaní na ortopedii a neurologii a cvičíme Vojtu. No a aby toho nebylo málo, tak od včerejška máme potvrzený atopický ekzém. Má to teď dost hrozný, tak mažu jak divoká a jsem z toho na psychinu. Ajka to asi zná - mohly bychom si třeba vyměňovat zkušenosti, čím a jak patlat atd…
 Zuzka

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 30.10.04 20:17

Ahojte holky,
tak dneska zase bylo krasne a my jsme odpoledne absolvovali dlouho prochazku. Jeli jsme do nejlepsi cukrarny ve meste - maji tam vybornou zmrzlinu a takove ty italske zakusky. Takze jsem Cibulko absolvovala trenink na nase setkani :-) Betka byla dneska jako slunicko, vyrehtana od ucha k uchu. I kdyz v noci se zase vzbudila ve 12 a stacilo abych ji vzala do naruce a hned zase usnula a vubec nechtela prso. Pak jedla az v pul 4. Tak uvidime, co bude dneska.
Jeste jsem ted vecer upekla takovy jogurtovy kolac s citronovou polevou a uz se tesim, az to vystydne :-)

CIBULKA - poslu ti soukromou zpravu a domluvime se, kdy presne i kdyz ja nez se dopoledne vybatolim, tak mi to dost trva.
Holky, kdo jste jeste z Brna, nechcete se k nam pridat a dat si zakusky v Aide?

ROZETA - teda ty mas ale bujne sny :-)) Co si mazel vybral, ten porod v aute?

AJKA - diky za info, muzes mi jeste napsat, kolik asi stala?

ZUZANA - taky se primlouvam za prikrmovy denicek, docela se toho totiz bojim. Jinak ja jsem spis vic unavena ted nez v sestinedeli, pres den to na me prijde a uz 2 dny po sobe jsem na 2 hodiny strasne tvrde usnula, rikam si, jestli treba Betka vic nepije a bere mi energii?

ZUZKA - teda holka, ty to fakt nemas jednoduche, tak drzim palce, at Vam ten Vojta co nejvic pomuze. O tech ekzemech uz tady probehlo docela dost, tak si szkus projit starsi denicky, pokud mas ovsem cas

DAJKA - tak my budeme navanoce sami, byli jsme vzdycky, jsme prece rodina, jak jsi psala. Pak jdeme na jeden svatek na obed k nasim a na druhy ke tchanum. Kazdy rok to stridame, ke komu prvni. Taky bychom asi nevyresili, ke komu driv a myslim, ze takhle je to spravedlive. Navic ty vanoce jen s manzelem mam hrozne rada (samozrejme, ze s Betkou to bude ted urcite super)

Mejte se krasne, jdu se podivat, jestli ten kolac uz vystydl :-)
Kacica + Betka 3 mesice a 1 den

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 30.10.04 20:20

Cibulko - bohuzel jsi byla neprihlasena, takze ti nemuzu poslat soukromou zpravu. Bud posli ty me, nebo se priste prihlas a ja ti poslu
Mej se krasne
 Kacica

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 30.10.04 20:54

Ahojky!

Tak nejdriv diky moc za moc mile pochvaly fotecky moji Anicky v galerce. Je to super, ze mame tolik milych tet! A Schamko, je super, ze konecne reagujes a souhlasis s veselkou! :-)))))

Irino - je super, ze se to u vas doma vyviji dobre a to dokonce i se skoro-tchyni :-)))

Martoch - jsem rada, ze i tebe knizka nadchla. Jinak moje Anie taky nezvlada vsechno - napr. brani chrastitka do ruky? Nebo otaceni se za mym nudnym prstem? Ale nastesti je tam spousta jinych uzasnych veci! Ted miluju kopani do balonku! JO a banan je s jablkama jedine ovoce, co si troufam jist a u nas v pohode!

Evko - vitejte v klubu holcicek s hnedyma ockama! To mame krasny fesandy, vid?

Gabiko - tak jsem cekala, jestli na me „tyrani ditete hlady“ bude nekdo reagovat :-)). Ja nevim, ale nektere dny se nam povedou super a ja opravdu vnimam, ze Anie tolik neboli brisko. Uz z porodnice jsem byla totiz zvykla, ze diky jejimu stylu jedeni „prutokovy ohrivac“ ji dost casto boli brisko - ne prdiky. A ted je to mnohem lepsi, co se ji snazim davat bastit s odstupem 3 hodin. Vahu ma dobrou a tak proste zkousim experimentovat. Ale je fakt, ze ji netyram a kdyz vidim, ze ji uklidni jen prso, tak ji s klidem dam… Ale myslim, ze kolikrat opravdu hlad nema - je rozdil docpat se a mit kruceni zaludku z hladu, ne? ALe treba me nekdo poucte vic vedecky…

Kdy zacit prkrm - tak moje kamaradka s 6ti mesicni holcickou ted najela na dokrmovani. Rikala, ze mlicka ma dost, ale ze to vyzivove diteti nestaci. Budila se ji a mela dva dny po sobe zelenou stolicku s hlenem. Po konsultaci s pediatrickou na:,–(ila Nutrilon kvuli vyzivovym hodnotam, ale obycejne prikrmy jeste odklada.

Zuzko - tak to me mrzi, ze jste meli a mate zdravotni problemky s Andrejkou. Asi musis byt opravdu silna, abys vse zvladala.Preji ti moc sily, abys byla statecna i dal, vzdyt Andrejcin usmev ti musi byt skvelou odmenou!!!

Dajko - klidne bych neco z te knizky mohla opsat do denicku (treba i na stridacku s Martoch), ale je otazka, jakym mesicem zacit. Preci jen tu mame deti narozene v rozmezi 3 mesicu. Tak napiste zda zacit lekci od 2 do 3 mesicu, nebo rovnou od 4 do 5 mesicu. ALe kazde dite bude zvladat cviky a hry asi individualne a tak bych mozna mohla zacit tema dvema mesici, co? A jinak, s tema fotkama v knizce to vypada mnohem lip a i se to lip chape… Tak se vyjadrete prosim i vy ostatni, zda byste chteli risknout popisovani her a cviceni z knizky :-)))

MARTOCH - sla bys se mnou do psani denicku z knizky na stridacku???

Ted je myslim na rade s denickem Schamka. A kdo pak?

Mejte se super!!!

Hromix a Anie, 8t a 1d

 
Anonymní  30.10.04 21:30

Holky dík za podporu, hned je mi líp :-)
Bohužel moc času teď nemám, mažu, cvičím, kojím, a tak pořád dokola. Už vypadám jako Zombie, protože malá se pořád drbe a v noci moc nespí… Teď jdu kouknout na Pravou blondýnu a trochu si spravit náladu. Dobrou noc. :-)

 
Anonymní  31.10.04 09:25

Ahojda při neděli,

tak Pepča se dnes vzbudil až ve čtvrt na dvě(!), pak ve čtyři, no a od půl sedmé byl vzhůru, evidentně si myslel, že je už půl osmé (kdo by se nadál, že ti dospělí změní čas, že jo?), tak vykládal, chechtal se a delfínil, až před chvíli vytuhl v sedačce. Tak jsem zvědavá, jak to bude večer, jestli budem koupat v obvyklou dobu, ale vlastně o hoďku dýl nebo jestli to budem muset postupně posunovat, abychom se dostali tam, kde jsme byli.

Kačico - no tak ono to s tou únavou myslím jde po takových cyklech, já si někdy říkám, jak to pěkně zvládám, že večer úplně nepadám na hubu, a za pár dní jsem chodící mrtvola. Ty si aspoň můžeš ty dvě hoďky zdřímnout, o tom se mi ani nezdá, Pepča spí delší dobu jen v kočáru, doma tak 20 minut a dost, navíc tu mám Emu, takže já se pořádně vyspím tak za dva roky. Ale co, aspoň vím, že mám miminko :-).

Gabiko - ještě jsem zapomněla: úplně jasný příznak toho, že miminku tvoje mlíčko nestačí je, když ho necháš sát jak dlouho chce, ale pak stejně hned po kojení křičí - prostě to bylo málo. Pak to chce dát druhý prso, i když si třeba myslíš, že už tam nic není a takhle to opakovat do zblbnutí, ony si to ty prsa uvědomí a začnou toho mlíka dělat víc.

Dajka, Kačica - tak já s tím příkrmovým deníčkem budu počítat, ale trochu řeším to co Hromix, kdy ho na:,–(it, když máme takovej věkovej rozptyl. Tak to vyřešíme, až to bude aktuální, jo? Prostě až to bude třeba, tak se přihlašte, a já na to vlítnu.

Dajka - vánoce s dětma jsou prostě boží. Já už se nemůžu dočkat. Ale já taky miluju advent, to chystání, pečení, zdobení, koledy… Mně se taky líbí hodně lidí u svátečního stolu a pod stromkem, proto chci mít ještě jedno mimi :-). S mojí mámou je to bohužel takový jaký to je, takže to nepřichází v úvahu. Manželovi rodiče u nás byli už několikrát (střídají se u svých tří synů), letos by měli být u jednoho ze švagrů. Bylo to docela dobrý, já se ráda o někoho starám, akorát mají takovou nepěknou vlastnost, že se neumějí radovat a to mě deptá. Tchánovi jsem kupříkladu upletla svetr, a když to rozbalil, pravil, že má svetrů plnou skříň. Tchyně na všechno říká: ježišmarjá, co s tím budeme dělat. Ono je jim strašně těžké něco kupovat, všechno mají a nic nechtějí, nepijou, nekouří (to třetí asi taky ne :-)), nemají žádný záliby, a protože dárky jsou u nás moje záležitost, manžel kupuje jen mně (ale to mu jde dobře!), tak každej rok vymejšlím, až se ze mě kouří, no a pak takováhle odezva… to nakrkne. No a po té příhodě z léta, jak tchýně dusila Emu, když u nich byla na tři dny… snažím se, co to jde, ale… do té doby jsem jí všechno tolerovala, všechno mi bylo jedno, hlavně že má ráda děti a je na ně laskavá. Od té doby, fakt se snažím, ale když přijeli podívat se na Pepíčka, šel ze mě k ní takovej chlad, že málem zmrzla :-). Prostě to nedokážu překousnout. Navíc právě v tom srpnu když přijeli, tak Ema celá nadšená běžela ke dveřím a volala ahóóój a tchýně na ni: neřvi!, tak celá zklamaná svěsila hlavu. No prostě jsme došli s manželem k závěru, že Emu z neznámých důvodů nemá ráda a nedokáže se ovládnout, tak já se zase nedokážu ovládnout vůči ní. Takže jsem docela ráda, že tu nebudou, snažit se několik dní no nevím nevím, navíc proč se přetvařovat o vánocích, že jo? Jinak u nás bývá taky ob rok manželův syn z prvního manželství, teď už má slečnu, tak nevím, jestli nebude u jejích rodičů, jinak budu ráda, když bude u nás. Takže zřejmě budeme ve čtyřech a na Štěpána a Boží hod absolvujeme klasické kolečko po příbuzných. Teda teď si uvědomuju, že se mi k té tchýni nechce ani na ten jeden den, no u mě to má teda fakt rozlitý :-).

Hromix - s tím častým kojením a bolením břicha - mě taky doktorka nutila kojit max. po dvou hodinách, spíš třech kvůli prdům a ublinkávání, ale na laktační lize tvrdí, že to nesouvisí, že kojené děti ublinkávají pořád, některé víc, některé míň a že ty když budeš chtít půl hodiny po jídle ještě si něco dát nebo se napít, tak to taky uděláš. Já teda kojím, jak Pepi chce. A s tou kamarádkou - rozhodně je lepší dát v 6 měsících příkrm než dokrmovat umělým mlíkem, tak se totiž mimi už v půl roce potká bílkovinou kravskýho mlíka a ta hodně často dělá problémy, takže je lepší ji potkat co nejpozději.

Tak hezkou neděli!

Zuzana a Pepi (12 týdnu a 3 dny)

 
Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 31.10.04 12:06

Ahojky,

včera jsem se sem nedostala a řeknu vám, že to byla pěkná fuška se tím vším prokousat:-)

CIBULKO - mě zaujalo, že přesně víš, kdy jste Šimonka počali! No a taky mě pobavil ten tvůj sen:-) A vnukl mi jeden, snad dobrý, nápad! O víkendu 6. a 7. listopadu budu v Brně, tak co takhle uspořádat malý srazík? Třeba v té Aidě, jestli se tam vleze pár kočárků!

Takže, BRŇAČKY - pokud byste měly v sobotu 6.11. odpoledne chvilku čas, co dát tak na dvě hodinky scuka? Pokud máte zájem tak dejte vědět:-)

SCHAMKO - naše Danuška asi taky občas mívá zlé sny, taky začne pofňukávat ze spánku! A držím pěstičky aby Danko zase co nejdřív byl jako dřív!

HROMIX - koukám že se snažíš kojit po třech hodinách! Já kojím tak po hodině a půl a rozhodně to nechci Danušce rozmlouvat:-) Hlavně že je spokojená a v noci klidně spí! Vidím to tak jak Zuzana, prostě to budu dělat dle jejích potřeb aby mi z ní vyrostla spkojená slečna!

MARŤOCH - tak koukám že nejsem sama koho stále trápí hemerouši:-( Už mě sice nebolí, ale jak píšeš, tak každá stolice je opravdu další porod, vždycky koušu triko abych neřvala nahlas a oči se mi zalijou slzama. Jo a taky dost často po velké krvácím. Ale nechápu to, protože už jsou malí ti šmejdi a během dne o nich fakt vůbec nevím. No snad se nějak vstřebají, mě se s tím nikam nechce:-( Tak držím pěstičky aby ses jich brzo zbavila!!!

LAKY - já se taky připojuju knázoru, že pokud malej přibírá a je spokojenej, tak by sis neměla dělat zbytečné starosti! Však neboj, on to všechno dožene:-)

DAJKO - my taky zůstaneme doma a 25.12. pojedeme na Moravu a tam obrazíme všechny příbuzný, to zase budu ráda až se vrátím do Ltm. a budu moct vydechnout:-)

ZUZKO - je mi líto že má tvoje maličká Andrejka zdravotní problémy:-( Moc držím palce aby se to jen a jen lepšilo jak jen to bude možné! Drž se holka, musí to být náročné!

Tak, a to naše štěstíčko se právě vzbudilo, tak se jí jdu věnovat, no chtěla jsem umýt země a vyžehlit a zase smůla:-( No však ono mi to neuteče:-)

Přeji vám krásný zbytek víkendu, Kristy a Danuška (zítra 2 měsíce a 2 týdny)

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 31.10.04 13:22

Ahoj,

teda tech komentaru pribyva, zacinam v tom mit gulash :-)
Ja jsem taaak nevyspala… Lucka uz druhou noc ma problemy s usnutim po kojeni „nad ranem“ - tj. kolem te ctvrte, pate. Dnes byl humbuk od tri do pul seste - nepomahalo vubec nic. Kdyz uz jsem mela nervy na dranc, odnesla jsem ji do obyvaku, kde usnul u televize vecer muj, rekla jsem: Pokus se ji uspat, a sla jsem si zdrimnout. No vzal to statecne, ale kdyz jsem se za pul hodky vzbudila, porad brecela. Tak jsem zase prebrala stafetu a podarilo se ji konecne usnout. Kdybych ho nemela, asi bych zesilela… proto obdivuju Irinu, ze to zvlada, ja jsem v takovych situacich uplne na dne. Jak se to vlastne dal vyviji? Bude tech spolecnych noci vic? Doufam, ze jo!
KACICA - ten muj taky rad jezdi s kocarkem, a to z toho duvodu, ze se na to skvele bali zenske! No vazne, jen jsem si v obchode odskocila pro tatranky, uz se kolem nej motala nejaka „kamaradka“. A kdyz vozi malou, zatimco ja jsem na rehabilitaci, jen pak posloucham, kdo vsechno rikal, jak je krasna a „cely tatinek“. To je zajimave, ze kdyz jdeme spolu, nikoho nepotkame! :-)
ROZETA - ja si tu vlakninu misto ovoce a zeleniny doplnuju Psylliem - a muzu to fakt doporucit. Tu jablecnou jsem nezkousela, tahle je ze seminek jitrocele. Zamicham to do Aktivia napoje a ani to v tom nejde poznat.
HROMIX - klidne ten denicek muzeme spachat, jen nevim - bez tech fotek, jestli to bude ono. Taky by se to dalo treba po castech naskenovat - ale tim bychom asi porusovaly autorsky zakon, co?
DAJKA - u nas Vanoce probihaly tak, ze jsme (kolem obeda) povecereli s mym pritelem, dali si darky, pak jeli k nasim do Veseli (asi hodinka cesty), tam jsme i s brachou a jeho rodinou povecereli, dali si darky a na zaver sli jeste k babicce a dedovi (ti bydli kousek od nich) a pak jeli zpatky nebo zustali na noc. Muj pritel sice chtel zustat doma, ale ja rikam, ze Vanoce bez te ciste detske radosti z darku nejsou to prave. Bracha ma totiz 2 deti (5 a 6 let). Jenze tento rok nevim, jak to bude, „tchyne“ chce, abychom byli u nich (prijede i meho pritele sestra z Londyna se svym pritelem). Mne se moc nechce, ale nasi se pred mesicem rozvedli, otec ma novou pritelkyni a matka noveho pritele a tak sama nevim, jak to bude… Budu to muset poresit se svagrovou a nejak to domluvit. Mne prijde rozbalovani darku bez detskych vykriku radosti takove nemastne neslane… K „tchanovcum“ jsme vzdycky chodili az den po Stedrem dnu a „tchyne“ to nesla celkem spatne, priteli to bylo jedno a ja jsem si postavila hlavu, tak bylo po mem. Ale tento rok si zahlasila uz asi pred mesicem, ze chce, abysme byli u nich… tak nevim. Asi by bylo spravedlive, abysme se stridali, ale ja proste chci byt s nasima - a s obema rodici, coz uz bude asi nemozne. No premyslim o tom cim dal vic, nevim, jak to vyresit.
KRISTY - myslim, ze je zbytecne trpet, kdyz nemusis! Pokud te to tak boli, zajdi na chirurgii a uvidis - mne se zda, ze uz se mi to po tech praskach zlepsuje. Nic jineho mi nepomahalo (masticky, koupele) a ty prasky jsou na predpis, tak te ten doktor asi nemine. Ale opravdu to stoji za to. A navic, krev ve stolici muze znamenat i mnohem horsi veci nez jen hemoroidy a vzdycky by se to melo vysetrit, tak at neco nezanedbas.

Marťoch a Lucka, 9 tydnu

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 31.10.04 13:54

ahojky maminky bublinky,
teeeda tech komentaru..uplne mam gulas.Jak to ctu po kouscich a neprectu to naraz,mam v tom desny hokej.Takze tedy alespon strucne

Vanoce-slavime uz nekolik let sami s tim,ze si beru na Stedry den svoji mamku(je rozvedena)k nam,co umrel deda i svou babicku.Ja tak nesnasim ten pocit,ze by mel byt na Stedry den nekdo sam..Minuly rok jsme po veceri jeli hned ke tchanum(jinak az na druhy den)aby jsme jim dali to vanocni prekvapko(ocekavani mimiska)Tento rok nevim.Ale doma budem,mamka tu bude taky,babicka nevim,jestli ji nebude chtit jedna ze svych dcer mit u sebe,pokud ne,pude k nam.Abych priznala barvu,vanoce nemam moc rada.Jsou to pro me smutne svatky..ale tak nejak doufam,kdyz to ted pisu,ze od letosniho roku to bude jinak a ja je zacnu zase milovat,protoze uz tady bude ta detska radost:))

Tak,a ted jsem v haji:) padron,ale ja normalne mam vypadek a nevim co jsem dal chtela:)))

JO,denicek o prikrmech,jee,to budu moc stastna,prizna­vam,ze ja se moc spravne nezivim,hlavne miluju dobre jidelko a to vetsinou ne moc zdrave,ale pro prdolku bych chtela to nejlepsi,takze moc se mi libil postup Zuzky a tak nejak bych to chtela dodrzovat i ja,alespon priblizne.Necham se tu jeste inspirovat.Drive bylo pro me slovo zdrava vyziva-nadavka:)) co jsem mela lvicatko v brisku,tak jsem mu zacala posilat dobre veci a i ted se snazim ovladat a davat mu zdrave veci..(no,krom toho sladkeho:) ale Sebastiankovi bych chtela dat opravdu dobry zaklad..

Vcera jsme objizdeli hrbitovi a dnes pokracujem,to ma prcek dobre vylety:)) Jenze dnes uz u nas neni tak pekne(vcera jsme meli 22C)
Manzel si objevil nove zlobeni.Krade se za mnou a cte mi pres rameno co pisu,tak bych ho zabila:)) Jednou za xlet je doma a jeste zlobi:)

TAk ja koncim,uz to ti dva nezvladaji:)

Krasny den preje

Any a Sebastianek zitra 12t

Jo a PS:Hromix(myslim,ze jsi to byla ty)kdo se ptal na tu mou knizku,tak myslim na tebe,s tou kamoskou budu pristi tyden,tak se ji zeptam na presny nazev,tak pa

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama