Letní miminka - vývojové období 0. až 3. měsíc

Těhotenství
 • slysil
 • 01.09.04

Ahoj ťehulky, maminky a miminka! Tento deníček jsem psala 2krát a to proto, že naše oblíbené PC si prostě postavilo hlavu a řeklo si, že když teď trávím tak málo času u compu, tak mi udělá radost tím, že vymaže vše co jsem napsala, abych to mohla hezky psát znovu. Takže opět využívám chvilky kdy synáček spinká , k tomu abych se znova pustila do psaní. Nejdřív ještě napíšu pár řádku co je u nás nového.

Prcek roste před očima, usmívá se na všechny strany. V úterý jsme byly na kyčlích, prý má vpravo lehce tužší krajní dotažení a tak nám bylo doporučeno široké balení a kontrola za 5 týdnů. Jo a ještě jeden postřeh, pročítala jsem si seznámek co mi Ajka v útery poslala a zjistila jsem, že se mi narodilo nejtežší miminko z Letňátek :-))) No ještě mě samozřejmě může troufnout Hromix,Lea nebo Verunkatehulka :-) (doufám, že jsem nikoho nevynechala).
Jinak musím říct, že můj mužský je geniální :-) ,fotky jsou zachráněny. Přišly jsme asi o 50% fotek nafocených po 18.8.04. Vsechny ostatní jsou kompletní. Je v tom teď totální guláš, mám za úkol všechny protřídit a povkládat do jednotlivých složek, uuuf to bude makačka, práce tak na měsíc ne-li víc při takovém množství fotek, ale co jsem si zapinkala to si musím odčinit :-))). Mám zákaz provádět jakékoliv operace, pro jistotu. Takže místo emimina budu hezký třídit :-((

Těhulek už moc nezbývá a tak pomaloučku polehoučku přecházíme na deníček maminkovský.

Dnešním tématem je vývojová stádia od 0. až po 3. měsíc.

Tak tedy k dnešnímu tématu.

VÝVOJ DÍTĚTE 0.-1. MĚSÍC

MYŠLENÍ
Jaké dělá pokroky:
Po porodu vidí jasně na vzdálenost 20-25 cm, reaguje na váš hlas pohybem očí a otočením hlavy. Upře na vás pohled a pozná vás. Utiší se, když budete mluvit klidně a rozruší ho, když budete hlučné.
Jak můžete pomoci:
Když na dítě mluvíte, udržujte svůj obličej ve vzdálenosti 20-25 cm od jeho. Když mluvíte, dbejte na to, aby dítě vidělo vaše pohybující se ústa, dělejte zajímavé obličeje, smějte se. Dbejte o kontakt očí ve vzdálenosti 20-25 cm. Využívejte svého hlasu, vyprávějte zpěvavým tónem, zpívejte ukolébavky a hodně se smějte.

POHYBLIVOST
Jaké dělá pokroky:
Otočí hlavu. Ovládání hlavy je prvním krokem ke zvládnutí chůze. Na konci prvního měsíce udrží v poloze na bříšku hlavičku jen několik centimetrů nad podložkou.
Jak můžete pomoci:
Provádějte jemná cvičení, aby si dítě uvědomilo své tělo. Krční a zádové svaly jsou příliš slabé na to, aby mohlo zvednout hlavu. Když dítě leží na zádech, mělo by mít kolem sebe předměty, které může pozorovat.

ZRUČNOST
Jaké dělá pokroky:
Dítě se narodí s ?uchopovacím reflexem?. To znamená, že bude mít pevně sevřené pěsti a uchopí vše, co mu vložíte do ruky. Když se poleká, ?rozhodí? paže, prsty i dolní končetiny, aby se chránilo.
Jak můžete pomoci:
Dítě neumí úmyslně držet cokoliv, dokud nevymizí úchopový reflex. Čas od času dítěti jemně rozevřete ruku. Pokud uchopí vaše prsty, udrží svou hmotnost , když ho trošku nadzvednete.

SOCIÁLNÍ NÁVYKY
Jaké dělá pokroky:
Dítě se rodí připravené milovat a lásku žádat. Touží po společnosti a má z vás radost. Bude reagovat ihned na váš hlas a pach. Rozruší ho přísný hlas.
Jak můžete pomoci:
Od velmi útlého věku dítěte dopřejte styk s ostatními lidmi. Dítě potřebuje tělesný kontakt : dotýkejte se pokožky dítěte svou kůži. Využívejte svého těla k vyjádření lásky, kolébejte ho, houpejte ho a tancujte s ním.

ŘEČ
Jaké dělá pokroky:
Dělá ?grimasy?, když na něj mluvíte ve vzdálenosti 20-25 cm, protože se pokouší napodobit vaše gesta a výraz. Dítě se rodí s touhou po komunikaci a jako výraz spokojenosti a radosti si začíná broukat.
Jak můžete pomoci:
Neustále dítěti vyprávějte, aby si zvyklo na váš hlas. Svá slova doplňte mimikou.

STIMULACE:

 • Podporujte smysly dítěte, zpívejte mu a vyprávějte.
 • Pohybujte svými prsty nebo zářívě barevnými hračkami před jeho zrakem, aby mohlo očima a pohybem hlavy sledovat pohyb.
 • Nad postýlku zavěste mobilní hračku.
 • Při přebalování dítěti jemně ohýbejte nožičky v kolenou a natahujte dolní končetiny. Dítě si tím, protáhne celé tělo.
 • Do postýlky umístěte malé zrcátko nebo papírový namalovaný obličej, který může dítě v době, kdy leží, pozorovat.

VÝVOJ DÍTĚTE 1.-2. MĚSÍC

MYŠLENÍ
Jaké dělá pokroky:
Dítě se na vás začíná usmívat na dálku a bude pohazovat hlavou, když na něj budete hovořit. Začíná se zajímat o okolí, sledovat směr, odkud přichází zvuk. Začíná upřeně sledovat předměty, jako by je chtělo ?uchopit? očima.
Jak můžete pomoci:
Mírně ho podložte polštáři nebo ho posaďte do kojenecké sedačky. Rozložte do jeho zorného pole velké množství zářivě barevných hraček. Nad postýlku zavěste mobilní hračku. Je výborné, pokud současně vydává zvuky nebo má hudební skřínku.

POHYBLIVOST
Jaké dělá pokroky:
Když leží na bříšku, zvedne hlavu do úhlu 45 stupňů. Od konce druhého měsíce udrží hlavičku bez opory, pokud ho držíte ve vzpřímené poloze a ruce máte na jeho hrudníku.
Jak můžete pomoci:
U jeho hlavy držte barevné hračky, aby otočilo hlavu, když je chce pozorovat. Aby se dítě naučilo držet rovnováhu, držte ho ve vzpřímené poloze na svém koleni tak, aby dolní končetiny na chviličku nesly jeho hmotnost.

ZRUČNOST
Jaké dělá pokroky: Úchopový reflex vymizí. Pěsti jsou většinou otevřené a dítě si je začíná uvědomovat.
Jak můžete pomoci:
Dotýkejte se, lechtejte a masírujte dítěti dlaně. Opatřete mu hračky a povzbuzujte ho, aby kolem nich sevřelo prsty.

SOCIÁLNÍ NÁVYKY
Jaké dělá pokroky:
Začíná si všímat lidí, ale pozná vás od ostatních. Usmívá se na dálku v 6 týdnech. Když vás spatří, nadšeně hýbe celým tělem.
Jak můžete pomoci:
Dbejte na to, abyste dítěti poskytovala co nejvíce kontaktů své kůže s jeho pokožkou, když na něj hovoříte a když ho krmíte.

ŘEČ
Jaké dělá pokroky:
Začíná vám odpovídat drobnými hrdelními zvuky. Na konci druhého měsíce bude chrochtat, plakat a pohybovat celým těle, když s vámi bude chtít komunikovat. Pozná hlas váš a vašeho partnera. Otočí hlavu a krk, když vás uslyší.
Jak můžete pomoci: Čím víc je dítě stimulováno k povídání tím, že na něj hovoříte a povzbuzujete ho k reakcím, tím dříve se naučí mluvit a vývoj řeči se urychlí. Bez přestávky mu vyprávějte, rozmlouvejte s ním, klaďte otázky.

STIMULACE:

 • Zpívejte dětské písničky, kolébejte ho a houpejte ho. Posaďte se s dítětem do houpacího křesla nebo ho položte do kolébky.
 • Ukazujte mu jeho ruce a předveďte mu, jak se ohýbají jeho prsty. Hrajte s ním ?vařila myšička kašičku?.
 • Jemně třete dítěti dlaně a prsty měkkým kartáčkem.
 • Posaďte dítě podepřené v úhlu 45 stupňů ? zvětší se mu rozhled. Použijte polštáře nebo dítě zapněte do sedačky na zemi. Umožněte mu, aby se mohlo dotýkat hraček nebo předmětů odlišné struktury, tvarů a materiálů.
 • Houpejte, mávejte nebo házejte drobné měkké hračky v jeho blízkosti ve vzdálenosti jeho rukou.
 • Každý den jděte na procházku, v této době mu zpívejte a vyprávějte. Noste ho v nosiči.

VÝVOJ DÍTĚTE 2.-3. MĚSÍC

MYŠLENÍ
Jaké dělá pokroky:
Seznamuje se se svým tělem, obdivuje prstíčky a hýbe jimi. Je to první lekce o příčině a následku. Ovládá repertoár různých reakcí na vás: směje se, dělá grimasy, když na něho mluvíte, přikyvuje, piští, vykřikuje a ?pouští větříky?.
Jak můžete pomoci:
Ukažte dítěti jeho prsty, aby je mohlo studovat. Odpovídejte dítěti teatrálně přehnanými gesty. Odměňte jeho pokusy o navázání vztahu k vám objetím, polibky a přítulným vrtěním.

POHYBLIVOST
Jaké dělá pokroky:
Vsedě nebo vestoje udrží na chvilku vzpřímenou hlavičku, stejně jako v poloze na bříšku. Když leží na bříšku, udrží hlavu v rovině s tělem.
Jak můžete pomoci:
Povzbuzujte dítě , aby dosáhlo na plyšové hračky , zejména leží-li na bříšku. Učte dítě rovnováze. Postavte je a svýma rukama ho držte kolem hrudníku, vždy jen na několik vteřin.

ZRUČNOST
Jaké dělá pokroky:
Začíná objevovat své ruce ? pozoruje otevřenou dlaň. Na okamžik udrží chrastítko, když mu ho vložíte do dlaně.
Jak můžete pomoci:
Podporujte dítě, aby si prohlíželo ruce a podrželo chrastítko. Zavěste hračky nad postýlku nebo na hrazdičku, aby se jich mohlo dítě dotýkat.

SOCIÁLNÍ NÁVYKY
Jaké dělá pokroky:
Otočí hlavu za vaším hlasem a usmívá se, protože vás rádo vidí. Vyjadřuje svou radost máváním pažemi a kopáním nožičkami.
Jak můžete pomoci:
Při krmení zůstávejte s dítětem v kontaktu očima ? pro dítě je blahem mít současně jídlo a vaší pozornost. Kladně odpovídejte na ?předehry? dítěte.

ŘEČ
Jaké dělá pokroky:
Začíná vydávat jednoduché samohláskové zvuky, např. ?hh??, ?ggh??. Používá repertoár snadno rozpoznatelných druhů pláče, kterými vyjadřuje své pocity: hlad, únavu, osamělost, špatnou náladu, zlost, nedočkavost nebo jen přání být chvíli samo.
Jak můžete pomoci:
Napodobujte všechny zvuky, které dítě vyluzuje. Když dítě pláče, je to způsob jeho komunikace s vámi ? vždy mu odpovězte.

STIMULACE

 • Předvádějte jednoduché dětské říkanky a hrajte ?paci-paci?.
 • Hrajte s ním jednoduché tělesné hry, např. ho jemně vyhazujte, kolébejte ho na kolenou, zvedejte ho za paže a lechtejte ho na chodidlech.
 • Seznamujte dítě s malými hračkami různé struktury a hlasitě dítěti vysvětlete, jaké pocity vyvolávají.
 • Dítě položte na bříško na zem lehněte si naproti němu. Dítě si vás může prohlížet a procvičuje držení hlavičky.
 • Povzbuzujte dítě, aby sahalo po měkkých předmětech.
 • Vezměte ho s sebou do vany, dotýkejte se vzájemně kůží a hrajte si. Pobízejte dítě, aby kopalo a šplouchalo . Bude-li dítě ve vodě cákat, uvědomí si snáze své ruce. Cákejte také :-)).

Informace byly čerpány z knihy: Nová kniha o matce a dítěti od Miriam Stoppard.

Vše je jen orientační, když jsem já srovnávala našeho syna podle dostupných informací z moudrých knih, tak jsem zjistila, ze už umí věci, které by teoreticky podle tabulek, ještě umět neměl a naopak. Každý ten maličký človíček se vyvíjí a roste dle svého tempa. Proto bude jen ráda, když se podělíte i vy se svými postřehy.

Radka + Románek

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 01.09.04 22:42

Ahojky,
tak jsem se jeste musela kouknout na net, jak mi jede zitra autobus do nemocnice a hle! Novy denicek je tu a tak budu asi prvni prispevatelka. Ale jen kratce - uz nejak nemuzu. Oci me boli od place, kteremu jsem nedokazala zabranit, ale ted je mi na chvilku lip.
Takze proc vlastne pisu? No, abych se podelila o to, ze se porad u nas nic nedeje :-). Takze na me hezky muzete myslet dal, jo?

JInak Radko - super denicek. Tech informaci! Panecku, takhle obsahle jsem to ani necekala, o to vice dekuju, rozhodne je to pro me vic nez zajimave! Ale to muselo dat prace, co? Navic dvakrat… :-))) Fakt diky!

Tak dobrou noc vsem!

Hromix a Beruska, tak prvniho zari uz se nenarodime… a takove by to bylo hezke datum :-))

Lea
Kecalka 207 příspěvků 01.09.04 22:47

Ahoj holky,

opět máme moc hezký deníček, už se těším, že se podělíte o své zkušenosti. Já zatím ne:-)
Byla jsem včera na KO, všechno v pořádku, ale jak jsem čekala ani tato PA nezjistila polohu mého miminka, takže zítra odpoledne jdu na UTZ a tam se konečně dozvím, jak na to jsem. Už je na čase, co? 20 dní do termínu. Tak jsem z toho trochu nervózní, ja to nakonec dopadne, ale důvěřuju našemu Pantůfkovi, že ví co tam dělá:-)

ROZETO - hezký popis porodu, takový porod se dá jen závidět, škoda jen těch pár negativ co se lidského přístupu týče.

HROMIX - Myslím na tebe, jestli uuužžž, tak se zase ozvi, jak to s tebou vypadá.

GABINKO - já taky piju maliník, ale žádné poslíčky jsem ještě neměla, tak nevím, jestli to s tím souvisí. A popohánědlo :-) jsem tedy ještě žádné nezkoušela, ještě je přeci jen chvilku čas.

ELDO - nakukovatelko - díky za přání, dozvím se to uuužžž zítra

LUCIJE - to je fajn, že se ozvala. Doufám, že brzy napíšeš víc, jak se vám s Vojtíškem vede a co všechno už umí a jak se cítíš ty.

LÉŇO - gratuluju k narození Tomáška, hodně štěstíčka a zdravíčka!

IVULIN - to je krása mít takového jedlíka, jen tak dál!

Budu končit, mějte se hezky a já dám vědět, jak jsem dopadla na UTZ

Páá Lea a Pantůfek

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 02.09.04 09:34

Ahoj Leo,
no ono to asi bude těhulka od těhulky…dnešní noc jsem měla tak šílené bolesti, že jsem prakticky nespala…přes den to jde taky…tak se jen modlím, abych nedopadla jako Hromix, která nakonec přenáší:(
Ale jinak držím palečky na UTZ…koukám 20 dní do termínu? No tak to ho máš o chvilinku dřív než já:) Já ho mám 29.9. (i když subjektivně si myslím, že Bára vykoukne dřív - uvidíme, co poradna zítra)…
Přeji hezký den a Pantůfku, ne že budeš maminku zlobit a ukážeš jí, kdepak se schovává hlavička a prdelka:)))
Gabča a Barča 36+1tt

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 02.09.04 11:50

Ahojky maminky bublinky,
jen v rychlosti.Ja jsem od nedele nenasla minutku napsat!?to se mi snad zda..
Moc vam dekuji,ze jste mi odepsaly na tema ocistku(vim,ze jste byly dve,jen ted nevim kdo:) ale ja to zpetne dohledam a osobne podekuji:)
Zatim se stav zase trochu zlepsil,tak jsem k dr.nechvatala(ja jsem takovy spatny pacient,doktori me nevidi cele roky..jen v tehu jsem byla vzornak-to neslo o me)
Holky,my jsme od te nedele porad jen plakali a plakali a plakali:((( uf..tedka me zlaticko je uz 3,5h od posledniho kojeni a 2hodiny v kuse spi!!!!-si rikate co tu jancim,vzdyt je to normal,jenze my spime tak po pul hodinkach a treba placem od tri v noci do jedenacti dopoledne..a jsme stale hladovi nebo bolavi s briskem…ted jsem z toho vedle jake mam zlate spave miminko:) tuk tuk tuk
No snad uz se to ustali a to protivne brisko zacne fungovat jak ma a bude po bolistkach,je mi toho meho lvicka tak desne lito..

Chtela jsem vam jen rict,co mi vcera rikala ma PA ohledne kapicek Sab simplex-mozna to vsechny vite,nechci delat chytrou,ale taky se chci podelit o radu..davat urcite jen pri obtizich,ne preventivne!a staci prej ze tri kapicky na dudlik(jo,taky dudlame) a zabere to hned.Rikala mi to proto,ze jedna maminka davala kapicky porad a jeji mimko pry uplne trpelo a plakalo a plakalo-pry nemelo uz v brisku zadny bublinky,ale po kapickach brisko porad pracovalo a mala trpela..
uz vice nemuzu napsat,poklad se zase ozyva:))
Tak pa,ja to pak dopisu

Any+Sebastianek 24dnu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.04 12:19

Ahoj holky,
tak tentokrat se ozyvam o neco driv :-).
Hlavne jsem chtela odpovedet Daniele, ktera se ptala na problemy s prsama - rekla bych, ze nejlepsi je je konzultovat s nekym z Laktacni ligy, popr.pokud jsi chodila do nejakeho predporodniho kursu, tak s tou zenskou, co ho vedla. Tak bych to aspon udelala ja, v kursu jsme jednu celou lekci venovaly kojeni, takze toho ta nase porodni asistentka hodne znala. Kontak na laktačni ligu: NÁRODNÍ LINKA KOJENÍ 2 6108 2424 všední dny od 9.00 do 14.00 hod. , je to na strámkách www.kojeni.cz.

Eva

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 02.09.04 12:57

Ahojky,

malá mi usnula na ruce, tak jsem si řekla, že kouknu na nový deníček!

SLYSIL - deníček je opravdu vyčerpávající! A jsem ráda že se našly ty fotečky, i když ne všechny!!! Tak si užij třídění:-)

HROMIX - kočičko, věř že vím jak se cítíš a tak tvé slzy naprosto chápu! Drž se, taky se dočkáš! Vím že ti teď žádné řeči moc nepomůžou, ale moc na tebe myslím a přeji ti, aby Beruška s příchodem na svět neotálela jako naše Danča!!!

LEO - držím palce, aby ses odpoledne na UTZ dozvěděla polohu hlavičkou dolů!!! Dej pak vědět!

GABINKO - ať tě poslíčci moc netrápí a nechají tě hezky vyspinkat! Taky jsem si je párkrát užila, ale neboj, ono to skončí! Pak zase přijdou jiné trable:-)))

ANY - jo jo prdíci, ti nás asi všechny zničí:-) U nás ale víc jak kapičky pomáhá cvičení a masírování bříška! Malá se vždycky pořádně vykadí a pak je zase pohoda:-) Takže masážím zdar!!!

Dneska se pokusím frknout sem konečně nějakou fotečku, tak snad to zvládnu! Ona malá přes den téměř nespí a když jo tak letím do sprchy a poklidím, takže net tak nějak nestíhám:-) Ale aspoň pak spinká v noci, to je k nezaplacení:-)

Tak se mějte krásně a opatrujte se!

Jo, psala jsem Ajce, už jsou doma, Lukášek má pořád trochu problém udržet teplotu, ale jinak jsou zdraví!!! Tak to jen abyste věděly:-)

Prima den všem přejí Kristy a Danuška!

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 02.09.04 14:09

Ahoj holky.
Tak dnes asi jen v rychlosti, vubec mi neni dobre.
Rano jem byla na kontrole a pani doktorka me tam dole trosku prostouchala, abychom to urychlily :-). Takze z toho jsem mela docela radost, za to ted dost trpim bolestma. To nejsou poslicci, ale poslove! Fakt jsem se asi hodinu krute kroutila, jake jsem mela velke menstruacni bolesti. Ted je to relativne lepsi, ale jdu si lehnout, vleze to snasim jeste lip. Jsem rada, ze jsem mela vubec silu se naobedvat… Tak snad budu mit aspon trohcu energie, kdyby se to rozjelo.
Takze se mejte

Hromix a Beruska, 3. den po TP

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 02.09.04 14:31

HROMIX - moc držím palečky, aby ten chvat paní doktorce vyšel a ty ses ještě dnes nebo zítra konečně dočkala!!!

Kristy a Danuška, opět dudlající ostuda:-)

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 02.09.04 14:46

Ahoj holky,

Slysil, díky za prima deníček! Náš prďolka taky některé věci dělá napřed a některé ještě ne. Třeba se neotáčí za zvukem, ale hlavičku už zvedá dávno.

Hromix, držím palce! Tak už to konečně vypadá na spadnutí, tak třikrát hurá!

Leo, tobě to teda neskutečně letí! Nedavno jsme se potkaly v deníčku u Montičky, pak jsi taky nedavno přišla sem a už máš skoro termín.

Tak jsem si včera pochvalovala, že nejsem unavená, ale dnešní noc byla dost hrozná. Pořád jsem vstávala k Andrýskovi. On teda naštěstí skoro nepláče, nicméně podle jeho kňourání poznám, kdy mu něco chybí, takže jsem k němu pořád běhala. Asi měl výjimečně potíže s prdíkama, Mišutka malej. Ale pak si s nima poradil sám. A přes den už je dneska celkem hodnej. Před chvílí mi usnul dokonce v šátku. Pak se sice zas brzo vzbudil, ale podařilo se mi ho ještě znova uspat. Docela se osvědčuje houpat se s ním na míči a zpívat mu. Zpívat můžu cokoliv, od lidovek po Petra Spáleného, hihi.

Večer jedeme k tchánovi za Prahu. On jede na dovču a já budu hlídat pejsana. Původně to mělo být do neděle a před chvílí jsem se jaksi mimochodem dozvěděla, že to bude tak do středy… Miluju, když někdo rozhoduje za mě… Takže místo osamělého zítřka mě čekají ještě tři další osamělé dny (o víkendu tam bude se mnou manžel). Asi se tam budu bát, je to tam takové osamocené. Ještě že tam bude ten pes.

Tak zatím páček shledáček a hezký víkend!

Ulrika a Andrýsek

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 02.09.04 15:53

Tak zase ja…
Rychle mezi kontrakcema :-) pisu, ze uz se nam to ustaluje na intervalu cca 8 minut, tak snad by to mohlo byt ono. Mrzelo by me „trpet pro nic“. ALe pro moji Berusku se snazim vydrzet :-)).
Uz jsem pro jistotu upozornila mou PA, ale jeste jsem ji nepovolala, ted by mi asi jeste nebyla moc platna.
Tak kdyby neco noveho, tak se treba jeste ozvu - jestli mi bude prijatelne. Chvilema mam pocit, ze nikoho nechci videt ani slyset - jak je mi blbe… Jsem proste dost protivna… Taky jste to tak mely? Az se za sebe stydim…

NO nic

Pa

Hromix a Beruska

Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 02.09.04 15:57

Ahoj holky,

HROMIX - drz se, nevim jestli jeste stihnes precist muj popis porodu, ale uvidis, ze to bude v pohode. Jdu to sem naklepat, tak za deset minut to bude. Jo, jinak z toho je jasne, ze uz mame Internet napevno :-)

Marťoch

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 02.09.04 16:01

Hromix tak to je super!!! Držím palce a věřím, že už brzy si Berušku pochováš:) Jéé jak ti závidím…
Protivná určitě nejsi, každý to zvládá jinak, takže porodu zdar!!!
Gabča a BArča

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 02.09.04 16:02

Ahoj Hromix,

já jsem měla ty kontrakce vylepšené tím, že jsem po každé z nich z nějakého důvodu musela na záchod (na malou). Takže si představ, že zhruba od oběda kontrakce po deseti minutách, pak po sedmi, to celé cca do 9 hodin večer a po každé té kontrakci šup na záchod… Pak už jsme jeli do Prahy do Podolí, a tam to nějak přestalo. Ale tyhle „domácí“ kontrakce se daly rozchodit. Sedět se při nich ovšem nedalo, pěkně jsem musela vstát a mašírovat a funět. Největší legrace, že tohle celé se dělo na chatě u tchána, který na mě celý den koukal a teprve večer kolem osmé si něčeho všiml, hihi. Vzpomínám si, že jsem si vždycky říkala, jak je možné, že po té kontrakci je mi najednou úplně dobře, nic mě nebolí a můžu si v klidu číst. To byl takový zvláštní pocit. Ale každý to má možná jinak.

Tak držím pěsti!

Ulrika

Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 02.09.04 16:14

Ahoj holky,

precetla jsem konecne vsechny komentare a udelala si poznamky, jenze ted se v nich nemuzu vyznat :-) Ale ted uz mame Internet nonstop, tak mi ty reakce pujdou lip. Jen v rychlosti popisu, jak probehlo narozeni nasi Lucinky:

V patek pri Pohotovosti se me neco vyteklo a bylo toho postupne cim dal vic. Asi za hodku jsme vyrazili do porodnice, tam me prohledli, ale rekli, ze to hned tak nebude, tak jsme poslali tatinka domu. Ulozili me na pripravny pokoj, jeste s jednou tehulkou, ktera pro zmenu mela bolesti, ale voda nic. No do pulnoci se to postupne zhorsovalo, chvilema jsem docela funela, ale pomahalo mi si jezdit masaznim strojkem po zadech a sedet - takze jsem nespala, ale sedela na posteli. Po pulnoci se to na dve hodinky zlepsilo, asi jsem i usnula, pak se to znovu rozjelo. Ale nic hrozneho, takove hodne silne menstruacni bolesti, alebo jako kdyz mate prujem. Rano se vystridaly smeny, prohlidli me, dali jsme YAL, sprchu, posedeli na balonu… no a najednou uz jsem byla otevrena na 6 cm. Tak to si rikam: Nadhera, jeste tak 3-4 hodinky a bude to, no to je parada, bolesti se daly v pohode rozdychat, jeste jsem si vytahla knizku, ze si budu u toho cist :-) Jenze pak prisla doktorka, ze to urychlime. Nasledovala injekce na zmeknuti hrdla a infuze - to jsem jeste nevedela jaka, ale byl to oxytocin. Pracovni nazev jsem ji dala: Ta svinska infuze :-) Protoze po ni nastalo peklo. Kontrakce cim dal casteji a cim dal bolestivejsi. To uz dorazil i tatinek, ale nenechala jsem na sebe ani sahnout. Tak jsem funela asi pul hodinky na balone, pak chtela PA, at si vylezu na stul na vsechny ctyri - to bylo peklo. Zezacatku jsem jeste funela, ale pak me vsechno nutilo tlacit - pry jeste nesmim, jeste chybi 1 cm. To uz mi bylo jedno a proste jsem tlacila, protoze se to nedalo ovladat. Najednou se tam nahrnulo plno lidi, uz jsem tlacit mohla, tak me otocili a PA rika: Kdyz me budete poslouchat, bude to na dve zatlaceni. To znelo dobre, ale nemohla jsem se skoro ovladat, tak mi musely drzet nohy (jednu jsem myslim kopla, druha zase ma modriny), ale mely pravdu - na prvni zatlaceni hlavicka (a nastrih, nevim co z toho tak desne bolelo, ale bylo to jako slehnuti plamenem) a na druhy raminka a zbytek. No a pak uz mi dali prdolku na bricho, valila na me oci, no nadhera. Vsechno dole me bolelo, umrtvovani pred sitim bylo peklo, doktorka neprijemna¨:„To vas nema co bolet!“ A v tu chvili jsem byla strasne rada, ze tam byl muj pritel, ktery se o mimiska staral - pridrzoval u prsu, odesel se sestrickou na koupani, fotil, choval… No jenze me zustal v deloze kousek placenty, takze jsem porad krvacela a nakonec me museli uspat a udelat revizi delohy. Po probrani tam zase pustili pritele, privezli miminko, dostala jsem obed a pak nas odvezli na sestinedeli a uz jsme byly s Lucinkou konecne samy v klidu.

Vcera jsme prijely z porodnice, tak se ucime, jak to bude fungovat doma.
Jo, vcera se pry ve Zline narodilo 17 miminek a z toho jen 1 chlapecek! Tomu rikam porodni boom. Nemaji chudinky maminky kam davat.

Marťoch

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 02.09.04 16:34

Ahojte maminy a aj maminy-cakatelky,

velmi dakujem za prakticky dennicek, priznam sa, ze patrim do dennicku k podzimatkam a pred tyzdnom sa mi to moje podzimatko narodilo. Uz pocas tehotenstva som sledovala vase dennicky a aj ten nas, s napatim sledovala prichody vasich miminiek a tesila sa na tu chvilu, kedy aj ja sa budem tesit z prichodu toho mojho a teraz sa mi nechce verit, ze ho uz tyzden mam. V nasom dennicku som prva mamina a tak rada citam vas dennicek a aj uzitocne rady ohladom kojenia, a vsetkeho co sa tyka miminiek. Dufam, ze sa mozem niekedy na vas obratit s radami okolo baba, sice ja uz mam syna, 4 rocneho ale kedze som teraz daleko od domova, az v USA, tak tu sa mi zide kazda rada z domova. Tu to maju trosku inak a ja chcem pokracovat v tom, ako to ide u nas a ako som bola zvyknuta aj pri prvom synovi.

Maminkam-cakatelkam drzim palce, priznam sa, ze pred mesiacmi ked som sa rozhodovala do ktoreho dennicka sa zaradit, tak som chcela ist do vasho, ale myslela som si, ze terminom sa k vam nehodim, tak som sa zaradila k podzimatkam a teraz vidim, ze este niektore dievcata su v tych ocakavacich chvilach a tak drzime palce a vidim, ze je dalsi porod na spadnutie, tak vsetko dobre zelame

Miska a Robko 6 dni

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.04 18:52

Ahoj holky,

pokusím se něco sepsat, než se mi mrňous probudí.
Teď dvě noci mě úplně šokoval- spinkal 6hodin v kuse a dneska dokonce 7. To už jsem i odstříkávala mlíko, aby nebyly problémy. Byli jsme na kontrole u doktorky a přibral snad jen 20g za víc jak týden.Doufám, že to bude jenom rozdílem vah(předtím jsme byli na zástupu u jiné dr.)a příští týden to bude o.k.Mrzelo by mě, že potom co jsme zabojovali s kojením bych ho třeba musela dokrmovat. Přes den teda papká dost často.

Hromix- doufám, že už to teda je ono, já věřím že jo a 2.září taky není špatný datum:)

Gratuluju k „novým“ mimnkám- Ajce k Lukáškovi a Marťoch k LUcince, ať se jim na světě líbí

Radka- díky za deníček, musím si to vytisknout.taky zvedáme hlavičku, ale za zvukem se neotáčí a na hračku zaostří jen někdy. ale my jsme ještě dost malinký, tak si myslím, že má čas

Miška- ahojky, určitě choď i knám do deníčku, víc hlav víc ví. a napiš třeba někdy o tom jak je to v USA, docela by mě to zajímalo.

Ještě v rychlosti napíšu jak to bylo sporodem u nás.
Do 24h. jsem čumákovla na olympiádu, pak si šla lehnout a v jednu v noci mě vzbudili bolesti, ležet už teda nešlo, tak jsem šla na emimino, posléze k TV. Pořád jsem si nebyla vůbec jistá, jestli by to mohlo být k porodu, protože bolesti byli po 10, lae třeba i po 16minutách.Zkusila jsem sprchu, intenzita byla stejná, ale intervaly se začaly zkracovat.Napustila jsem si horkou vanu, kterou jsem si celý těhotenství nedala a zapisovala kontrakce.Pak to začalo bejt po 3minutách, ale v tý vodě mi to nepřišlo nijak děsný.šla jsem vzbudit taťku, aby si šel udělat svačinu( hlavní starost:))Ještě jsem něco dobalila, volali jsme do porodnice a taxíka. Celou dobu jsem k tomu lítala na záchod, pro změnu na velkou. Manžel taky. Na taxíka už jsem čekala před barákem a popocházela. Taxikář mě pobavil, že pojedeme pomaloučku. Vydržet tu jízdu vsedě bylo pro mě nejhorší z celýho porodu.A to jsme jeli max.10minut. Napříjmu mě šoupli na monitor, to bylo 5,30- ne na 20minut, ale na víc jak půl hodiny. Řekli mi, že mám sedět a pohupovat se ,a le chvílema jsem to nevydržela a prostě si stoupla. Pak mě vyšetřil doktor, říkal, že branka je zašlá a že půjdeme rodit. Říkala jsem si, že jsem asi blbá, tak se ještě ptám, jak dlouho to asi bude trvat. Tak prý asi 20minut.
Vylezla jsem si na lehátko, na nějakou polohu vkleku a podobně jak jsem si dřív myslela, jsem si skoro nevzpoměla, rychle mě oholili, praskli vodu a už jsem mohla tlačit. Při tom tlačení jsem to vůbec nevnímala jako bolest, hrozně jsem se těšila na mimíska a další motivace byla abych nedostala oxytocin.Toho jsem se bála, mamka s ním měla dost nepříjemný zkušenosti. Občas monitorovali mimíse a protože to zvládal na výbornou, mohlo se chvilku čekat až se roztáhne hráz, takže se ani nemusel dělat nástřih.A v 6.46 se Tomášek narodil. Taťka s ním odešel a mě doktor zašil 4 kosmetický stehy uvnitř, ani to neumrtvoval a vůbec to nebolelo.Personál byl naprosto skvělej, hrozně milí holky por.asistentky, doktor jsem si původně myslela, že je to medik.Během celýho porodu srandičky. No prostě já bych šla rodit klidně znova.
Zato po porodu po příchodu domů jsem měla pěkný depky, naštěstí už je to vpohodě.

Mrňous se mi tam začíná lehce vrtět, radi budu končit, ještě mrknu na fotečky a časem snad taky nějakou přidáme.

Mějte se, Rea a Tomášek 2týdny

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.04 18:57

Ahoj Kristy,
chtela bych se te zeptat,jestli bys mi mohla zkusit popsat,jak s malickou provadite cviceni proti bolesti briska?A taky masirovani?Pou­zivate nejaky ten gelik?

Moc diky
Hanca

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 02.09.04 19:21

ahojky,
jen v rychlosti, dneska mame silene koliky :-( uz jsem z toho na mrtvici. Hromix, mooc na tebe myslim a drzim pesticky, jsou to ukrutne bolesti, ale ty nase zlaticka za to preci stoji :-)

Tesim se na nove info! Drz se!!!

Radka+Romanek

PS.: netusila jsem, ze ten denicek bude tak dlouhy, tak doufam, ze jste to vydrzely cist az do konce :-)))

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 02.09.04 19:59

Ahoj maminky, miminka i snad ještě čekatelky,

dlouho jsem se neozvala. Bylo to kromě toho, že mě malá Maruška plně zaměstnává, taky tím, že jsme odjeli na měsíc na chalupu, kde nám bylo lépe než v paneláku.
Deníček se už úplně změnil na maminkovský a musím moc pochválit Radku, že si udělala čas a napsala krásné povídání.
Jsem ráda, že nejsme samy, kdo trpí na prdíky. Novorozenecká či tříměsíční kolika, jak se tomu odborně říká, nás trápí od narození. Už máme třetí balení kapiček, ale nijak se mi nezdá, že by zabíraly. Dr. mně řekla, že je můžeme brát před každým jídlem. Ale jak tady Any psala, bříško pracuje na plný pohon a to se malé taky nelíbí. Tak přejdu jen na 3 kapky na dudák v případě potíží. Nejvíce ji také zabírá cvičení s nožičkama.Hanco, pomalu kopeme nožičkama a přikládáme stehýnka až k bříšku. K masírování bříška používáme gel Pupíček, který se dá koupit v lékárně.
Jinak jsme už docela v pohodě. Malá přes den toho moc nenaspí, ale v noci naštěstí spinká a někdy vydrží až 6 hodin. Bohužel ke kojení musím přidávat příkrm. Do včerejška jsem ho dávala po malíčku stříkačkou, ale včera jsme přešli na flašku. Zatím ho dávám jen 40 až 60 ml. Mlíčko kupujeme kvůli lepšímu trávení OMNEO 1. Je to sice pálka (stojí 157 Kč a vydrží nám na týden), ale co bychom pro malou neudělali. Když vypadá tak nešťastně, trápí-li ji prdíky.
Jsem moc ráda, že deníček pokračuje a doufám, že se zase dostanu někdy ke psaní.
Hromix, myslím na tebe, ať tě moc v porodnici netrápí a dceruška je rychle venku.

Gruzie a Maruška (zítra 8 týdnů)

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 02.09.04 21:48

Ahojky,
Tak jsem porad doma a zadna vetsi zmena. Rikam si ale, jestli je mozne, abych mela takhle silne poslickovani? NO, porad doufam, ze to bude ten porod a ja se treba uprostred noci budu stehovat do porodnice :-). Nektere kontrakce mam silne, jine slabsi, cert aby se v tom vyznal. Snazim se delat neco jineho nez pocitat intervaly mezi nima. Ale jako naschval mame nejaky problem s TV antenou a tak se ani nemuzu divat na telku. Tak si vesele hraju karty na PC :-))
Ted jsem si zkusila dat horkou vanu a mam pocit, ze uz si ji nedam. Jednak to je fakt sila s tim brichem lezt do vany, snazit se tam polozit a udelat si nejake relativni pohodli a pak taky jsem pri nastupu do ni mela tak silnou kontrakci, ze jsem myslela, ze z toho omdlim.. A ta teda trvala aspon 2 minuty! Hruuuza. Ale pak zase ticho po pesine :-)).
NO, zajima vas to vubec? Ja to ale ze sebe nejak chci dostat, tak se kdyztak omlouvam… Normalne asi pujdu spat a uvidim, co to bude delat v noci…nastesti ta ma PA bydli kousek od nas :-))

Jinak dekuju vsem, kdo na me mysli, skoda ze ted nastane noc a ja tu zustanu sama…snad teda take budu moci spat…

Tak se mejte hezky, a vezte, ze datum 3. zari se mi libi a snad uz to vyjde!!!

Hromix a Beruska

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 02.09.04 22:15

Ahojky,

tak se konečně hlásím. Stehy jsou venku a já konečně sedííím. Sice mě to ještě pobolívá, ale oproti minulým dnům - paráda. Lukášek je na tom s držením teplotky líp. V porodnici to bylo jak na houpačce, chvilku OK a pak zase děs a šup do inkubátoru. Když jsme dojeli domů a večer ho změřili tak byl zase studený. Ale už je OK a je i bez čepice a dek navíc. Je to velký jedlík a savec. Od narození má tendenci si cucak paleček asi zlozvyk s bříška, a protože vím, že to může nadělat paseku, tak jsme začli hned dudlíkovat.
Jinak Lenička je zatím zlatá. Je to rozená pečovatelka. Pořád chce chovat, dávat dudlík, hladit a tak. Jen je problém uhlídat aby mu nic neudělala. Hlavně když kojím a ona se kolem nás motá. Teď to snad bude lepší když si můžu sednout.
Zítra jedeme k paní doktorce na kontrolu. Máme zánět očiček a nedaří se s ním bojovat. PA dneska říkala, že to bude chtít antib. kapičky. Jinak nás začínají trápit prdíky a tak se dopředu děsím, protože Lenča trpěla 4 měsíce a dodnes je na bříško citlivá.
Jak probíhal náš porod se rozepíšu jindy. Dneska pádím spinkat a nabrat sílu na zítra.

Hromix - moc na tebe myslím. Moc ti přeju, aby se to dneska rozběhlo a bolesti byly aspoň odměněné. Ani nevíš jak ti rozumím. Já jsem takto rodila 6 dní. Měla jsem toho plné zuby. Už jsem z toho byla na nervy, že to k ničemu nevede.

Všem děkujeme za gratulace a přáníčka. Moc vás zdravíme.

Ajka a Lukášek - 1týden

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 03.09.04 07:39

Ahoj holky,
tak většina z vás už má své uzlíčky…to je fakt super, jka já vám to závidím…a pořád pročítám, co s miminky prožíváte a jak zvládáte problémky (hlavně prdíky)…tak doufám, že teoreticky vybavena budu dobře a ž to k něčemu bude…
Hromix, držím palečky, 3.9. je opravdu hezké datum:) A to víš, že si ten uzlíček brzy podržíš a zapomeneš na ty bolesti…mimochodem kde nakonec budeš rodit, pro kterou porodnici jsi se rozhodla? Jinak chápu, jak ti je, jestli jsem říkala, že jsem nespala z pátku na sobotu, tak teď mám za sebou dvě noci šílených bolestí, kdy se ani nezmůžu na to, abych sledovala nějaké intervaly a délky kontrakcí, protože tvrdnutí kolikrát ani při těch MS bolestech a bolestech zad nepostřehnu (ale někdy taky jo a to je teda síla)…a nevím, co z toho všeho mám měřit…navíc úplně cítím, jak se mi spodek doslova snad roztahuje, tlak je šílenej…tak takhle jsem si to teda nepředstavovala a neumím si představit, že bych tohle měla prožívat každou noc po zbývající měsíc…přes den to je taky síla, ale noci jsou horší…přikládám to maliníku, ale jsem odhodlaná to vydržet:) Jen se modlím, aby mě dneska v poradně dr řekla, že se to chystá, protože by mě štvalo, kdyby se nic nedělo, když tak trpím…:)
Tak se omlouvám, že jsem nakoukla a i já si vylila své srdíčko, aby v tom Hromix nebyla sama, snad to pochopíte:)
Jinak vám všem posíláme pohlazení a přejeme, aby event. nepříjemnosti, které vás trápí, brzy přešly a vy jste si miminka užívaly…
Gabča a Barča 36+2tt

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 03.09.04 12:05

Ahojky,

posílám vám jednu zprávičku, která se ke mně dostala. Jsem ráda, že už jsem doma:

Aktuality
Ve Zlínské porodnici se zapotili 03.09.2004 - Miroslav Urubek | MF Dnes

ZLÍN - Prvního září se ve Zlíně děti nehrnuly jenom do školních lavic, ale i na svět. V porodnici Baťovy krajské nemocnice Zlín totiž měli už od první minuty 1. září do půl páté ráno 2. září šrumec.

Porodníci asistovali u dvaceti porodů. Během tak krátké chvíle se v porodnici narodilo jednadvacet dětí, z toho 14 děvčátek a sedm chlapců. Na svět přišla také jedna dvojčata

Gabinko - já jsem si tím před nedávnem prošla a zprávy typu ještě se to nechystá, hrdlo nezralé, miminko vysoko mě teda štvali. Říkala jsem si kdyby ty bolesti aspoň k něčemu byly. Nakonec byly. Trvalo to týden a pak přišel překotný porod. Držím ti palečky.

Hromix - doufám, že jste v pořádku. Všichni na tebe myslíme a já vyhlédám SMS.

Ajka a Lukášek 8dní

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 03.09.04 12:13

Týýýjo, to měli ve Zlíně pěknej šrumec:))) To muselo bejt žůžo…jen kde jsou všichni kluci, to je prakticky samá ženská? To fakt ti chlapi nakonec budou mít 2 ženy:)))
Jinak Ajko, to víš, po ránu jsem tu pobrekávala a vylévala srdíčko, depkoidník z bolestí byl, ale stačilo se prospat a hned je lépe…děkuji za palečky a doufám, že ten fofr porod se přepne i k nám:))) Je fakt, že jsem ten večer na chatu byla taky a když mi holky psaly, jakej fofr to u tebe byl, praskala jsem závistí:)))) Užívej Lukáška:)
 GaB

PS: Tak Hromix, copak je? Už? Moc držííííme pěsti

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 03.09.04 13:25

Ahojky,
tak malá se mi zase houpe na ruce:-) Asi ji rozmazlím:-( Ale copak ji můžu nechat plakat opuštěnou někde v posteli?! To přece nejde!!!

ULRIKO - užij si pěkně hlídání pejsánka:-) Jsem zvědavá na jak dlouho to nakonec bude:-)

HROMIX - moc na tebe s Danuškou myslíme!!! Snad už to brzo přijde!!! Třeba pak budeš odměněna rychlým porodem jako Ajka!

MARTOCH - téda, porodit Lucinku na dvě zatlačení, to můžu jen tiše závidět:-) Je to fajn že jste se dlouho netrápily!!!

KONKINKO - to víš že můžeš nakukovat! Však nám naše první maminky taky utekly do Jarních miminek:-) Takže gratuluji k narození mimíska a přeji vám do života jen vše nejlepší!!!

REO - to vypadá na pohodový porod:-) Škoda, že to tak hladce neproběhne všem. Ale hlavně, že nakonec se všechny dočkáme, že jo?! :-)))

HANČO - cvičíme tak, že nožičky natahujeme a zase přitiskáváme až na bříško. A masíruju tak, že nejdřím chytnu do dlaně celé bříško a jemně krouživým pohybem masíruju po směru hodinových ručiček! A potom jen dvouma prstama masíruju bříško napravo od pupíku, taky těma prstama kroužím po směru hodinových ručiček, a pomalu se přesouvám až na podbřišek. Mezitím párkrát zacvičíme nožičkama. Žádný gel nepoužívám. Jde prostě o to, uvést ty střeva do pohybu! Malá vždycky pokadí sebe, mě, podložku, prostě vše v okolí:-) Jo, ale dělej to před kojením, jinak se malá hezky zblije:-))) Tak snad jsi to pochopila, mé vyjadřovací schopnosti nejsou nejlepší:-) Prdům zdar!

AJKO - to je fajn že se už Lukášek drží!!! A je fajn že máš v Leničce takovou pomocnici:-) Ale věřím, že s dvouma dětma to musí být záhul! Tak se opatruj a posílám pohlazení těm tvým andílkům!

Teda řeknu vám, že tohle píšu aspoň půl hodiny:-)
Teď si dám něco k obědu pokud malá dovolí. Danča už se naobědvala, tak snad to dovolí i mě:-)

Krásný den všem přejí Kristy a Danuška (16 dní)!

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 03.09.04 14:10

Ahojky maminy,to byla zase noc:( uf..
proc nekdo nevymysli neco,co tem nasim chudatkum pomuze na totata od toho plakani.. :) to jsem vynalezce co?:)

Slysil-jeste jsem nestihla pochvalit denicek.Moooc pekny,hezky se mi to cetlo a srovnavala jsem co umime a co ne..doktorka z nas byla hotova jak ve trech tydnech pasem kone:) no on ten krcek furt napina i pri odbrknuti ne a ne si tu hlavicku polozit,je to holt sportovec:) uz se tesim jak prejdem do druheho mesice-to si to jeste asi jednou tady prectu-ty dovednosti a tak..

Kristy-taky tak masirujem a jeste i olejickem primo proti nadymani,ale holt nam to nejak moc nepomaha,snad jen na chvili,ale ze by pri tom kadil,to teda ne..(pred chvili to sice bylo samo od sebe az na zadech:))),takze ted je uleva a klid..

Martoch-to je teda porod na jednicku k zavideni…moc ti to preju a taky fakt zavidim:)) doufam,ze takovy budes mit i dalsi.a jinak co jsi rikala na Zlin?ja byla s porodnici fakt spokojena..

to same Ajka-dobry?preju,at se vam ocicka brzo vyleci,je to neprijemny..

Teda nevim,musim si postezovat,necha­pu,proc uz ted-kdyz je po vsem,porad zduraznuji tehotenstvi..je to nutne?doktorka se me pri vypisovani papiru ptala jake tehu atd.a ja rikam dobry a na to jsem dostala sprda,ze co dobry,kdyz bylo rizikovy..(hormonky-holt vadi mi ted kazde sprdnuti:) Ja fakt nechapu,proc se ted tim zabyvat,vzdyt uz nejde o me,ale o prcka,to se to se mnou porad potahne jak smrad?..doufam,ze pri dalsim(joo..to se jeste nevi,zatim tech par dni po te fusce stale Nikdy..:( / na to nebudou klast duraz a nebudou zase ze me delat lazara-to snad takhle neprobiha,ze ne?
Ja fakt nevim,ze se zabivam takovyma pitomostma,ale nejak mi to vadi,kdyz maleho objednavam na kardio,jedna se o jeho srdicko a tak a musi tam byt zprava,ze jsem se v tehu valela na gauci..:) -zlehcuji,vim,ale nejak mi to prijde divne..Jo a stejne tam dnes nebyli,tak az v pondeli..ma­me pech..

Jeee…uz zase jecime:))))) tak papa,ja se snad uz nikdy nerozepisu:)))

Ahojky

Any+Sebastianek 25dni

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 03.09.04 19:38

Ahojky,

to jsem zase já. Chtěla bych se ještě vrátit k diskuzi o SAM SIMPLEXU. Dneska jsme byli v poradně. Dostali jsme velkou pochvalu, protože jsem dooost přibrali a máme víc jak porodní váhy. Taky nové kapičky do očiček tak snad zaberou a Infadin s Kanavitem. No a mimo jiné Sabík.
Máme ho dávat 3-5 kapek před každým jídlem. Vím, že jste tu už psali, že to není dobré. Chtěla bych jen napsat takovou úvahu co se mi honí hlavou. Nevím totiž zda do Lukáška kapky ládovat nebo ne. Takže:
Pokud vím a měla jsem možnost zkusit, tak Sabík způsobí po podání to, že „zničí“ pěnu v žaludku. To znamená, že se nabublané mlíčko nedostane dál do střev, což by bylo super a mělo by být opravdu po prdíkách.
Pokud by se ale kapičky dali až když dítě pláče a má boleníčko, tak Sabík sice zlikviduje bublinky v žaludku, ale ty co už jsou ve střevech a trápí naše zlatíčka tak ty už ne, takže by to nemělo smysl.
No a teď babo raď. Jak dávat či nedávat Sabík?????? Co si o tom myslíte?????

Jinak na mě dneska dolehly rozběsněné hormony a mám poplakáno. Kojila jsem Lukáška a Lenička pořád jakože trhá Lukáškovi vlásek. Jen nešlo poznat jestli se jí to daří. Když jsem na ni hukla, že se to nedělá tak se dvakrát rozmáchla a pleskla Lukáška po hlavě a utekla. Přišlo mi to tak strááášně líto. Strašně se pořád snažím, aby to pro ni bylo co nejsnažší. Pokud ho chce chovat snažím se jí vyhovět, pokud to jde pomáhá co chce i když to teda někdy stojí za to. Snažím se vyhýbat tomu abych ji jen okřikovala a napomínala, což se třeba Alešovi moc nedaří, ale přesto to asi 100% nejde. Uvědomuju si jak moc času musím věnovat našemu jedlíkovi, který buď baští nebo valí do kalhot. Jsem zvědavá jak to ten příští týden s těma našima dětma zvládnu.

Dneska jsem se nějak rozepsala, tak raději končím. Nemáte zprávičky o Hromix??

Ajka a Lukášek

Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 03.09.04 20:22

Ahoj,

ani moc nemam co psat, u nas se nic moc nedeje. Jen nam moc nejde koupani - kdyz vylezeme z vody, je plno kriku az po okamzik, kdy Lucinku zvednu a zacnu nosit. V porodnici byl celou dobu klid. Mrzi me to, protoze bych chtela, aby si to uzivala, kdyz ji natiram a masiruju a tak… Pouzivate nejaky sprchovy gel? V porodnici meli Johnsons, tak jsme ji tam s nim vzdycky mydlili, ale PA je zase silne proti, tak v tom mam gulas a myju jen ve vode s trochou peny. Nevadi, ze neni „promydlena“?

Jinak v porodnici bylo super, sice jsem se tesila domu, ale pak se mi i zastesklo, hlavne po tom, jak tam bylo vsechno po ruce a ze jsme tam na tom byly vsechny stejne a ze tam byl vzdycky nekdo, kdo mi ukazal, jak na to…

Mam nejakou skleslou naladu, asi z unavy, tak budu radsi koncit. Potrebovala bych se vyspat… jak vase miminka spinkaji? Lucka spi tak 2-3 hodiny, pak chce nakojit, prebalit, zase nakojit a pak vytuhne. Snad si na ten rezim zvyknu, jinak se zblaznim…

Marťoch

Dajka
Kecalka 249 příspěvků 03.09.04 21:21

Halóóó!

Tak se zase hlásím z domova. Pobyt u našich byl super,ale doma je doma.Musím se pochválit,protože jsem opravdu nadělala ty jablíčkový přesnídávky. Mám jen obavu,že než na ně mrňousek doroste,tak mu je asi sníme (jsou děsně dobrý). „Naštěstí“ mi dvě víčka nechytli a tak si je můžeme shltnout hned.

RADKA - pochvala za vyčerpávající vývojový deníček. Hned jsem porovnávala co umíme a co ne. Jak píšeš,že se má během procházek dětem zpívat a vyprávět - když jsem se představila jak chodím po městě a prozpěvuju si!!!- ikdyž jako potrhlá učitelka bych na to možná měla právo

AJKA-dík za seznámek.Čekala jsem jestli na mě vzpomeneš,když nám do toho přišla ta porodnice.Jinak z Leničky se netrap.Určitě se to srovná.Oni to ti starší sourozenci mají těžké.Vím,jak to obtížně snášeli některé děti u mě ve třídě.Stěžovali si mě,že rodiče vidí jen miminko,ikdyž to nebyla pravda.Prostě měli ten subjektivní pocit.Vždycky se to ale během chvíle srovnalo a bylo vše zapomenuto.Takže vydržte a bude fajn.

EVA-dík za radu kolem toho kojení.Já musím s radostí konstatovat,že se to o hodně zlepšilo a tak zatím nebudu nic podnikat.Kontakty si ale zapíšu,protože jak jsem si sama vyzkoušela,některé problémky se vrací a člověk nikdy neví.

ULRIKA- tak to s těma nočníma zvukama já znám. Venda toho tolik nenabrečí,ale repertoár tlačících.mlas­kacích a kdovíjakých zvuků má neomezený.Takže stále poslouchám jesli se něco neděje.

MARŤOCH- pěkně si ten svůj porod popsala,připadalo mi to trochu jako na houpačce.Chvíli fajn a chvíli ne.Celkový dojem z toho máš ale dobrý,ne?

KONKINKA- bude určitě bezva,když se k nám přidáš a eventuelně poinformuješ jak to chodí v USA

REA-Tak takhle rodit by chtěl každý! Jinak,určitě do příště přiberete.Pokud při všech kojeních opravdu pije tak by to neměl být problém.Já si někdy kontroluju jestli si toho Vašík vytahá dost vážením před a po kojení.Pravda ,teď už jsem dlouho nevážila,ale ze začátku pro klid duše jsem nelenila.Hlavně jsem byla v klidu a měla radost jak nám to jde.

HROMIX- tak jak jste na tom?

Ještě na závěr bych chtěla rozpoutat debatu na téma: TATÍNKOVÉ A JEJICH PÉČE O MIMINKA. Já tedy musím říct,že u nás tatínek sám koupe,ale přebalování se úspěšně vyhýbá(ještě ani jednou!!).Však na každého jednou dojde,až nebude vyhnutí tak mu nic jiného nezbude.

Klidnou noc a spánku moc
přeje
Daniela a Vašíček

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.04 21:29

Ahojte holky,
tak nam konecne dneska zavedli domu internet a ja se muzu zase ozvat. Bohuzel mi to nejak pada, tak zatim jen strucne neprihlasena Kacica.
Betynka se narodila 29.7 cisarem a jsme zdravi krome zloutenky. Ozvu se civ, jakmile zprovoznim poradne ten pocitac.
 Kacica

Dajka
Kecalka 249 příspěvků 03.09.04 21:53

Ahoj!
MARŤOCH- k tomu koupání: taky jsem to řešila. Nejdříve, na doporučení MUDr. jsme koupali v řepíku. Potom jsme přešli na čistou vodu a natírání olejíčkem- to se ale neosvědčilo,protože to natírání přišlo Vašíčkovi asi moc zdlouhavé a brečel.Nakonec jsem koupila zvláčňující koupel od Johnson's a to nám vyhovuje.Ta pěna co to udělá se nesmývá a působí jako olejíček a mimo jiné - miminko pak krásně voní.
Musíš sama posoudit co se ti líbí a co vyhovuje miminku.Slyšela jsem taky reakce,že koupání jen v čisté vodě je vhodné pouze v oblastech,kde mají kvalitní vodu.Tak babo raď!!!

S pozdravem
Daniela a Vašíček

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 03.09.04 22:19

Jmenuji se Anička a narodila jsem se dnes ve 12:40. Vážím 4,09kg a měřím 52 cm s jsem nejkrásnější holčička na světě!
 Hromix

Moooc gratulujeme Ajka a Lukášek 8dní

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.09.04 22:35

Velikaaaaanska gratulace Hromix, tak jsi se konecne dockala a jak koukam, porodila jsi pekny kusanec - klobouk dolu, Anicka se jednoduse krasne v brisku bez prace zakulacovala:-))) Tak at je vam spolu na svete bajecne!!!!

Sulanek a Verunka 19M

irina
Kecalka 137 příspěvků 03.09.04 22:55

ahojky maminky a miminka,
v první řadě: VELIKÁ GRATULACE HROMIX: tak už máš svou berušku Aničku, a je to panečku kus ženský, tolik vážila Irinka v měsíci. Tak ať vám dělá jen a jen radost !!!

SLYSIL: moc pěkný deníček, co jsem tak srovnávala, tak Irinka moc dlouho neudrží hlavičku, když je na bříšku. Spíš mi přijde, že je na to dost líná, ale jinak se hýbe až až…
Je fakt, že už tak týden se na mě krásně směje, když na ni dělám „obličeje“ a když si s ní povídám (teda když nemá prdy, to se moc nesměje). Ze spaní se směje nahlas, když jsem to slyšela poprvé, byla jsem úplně dojatá, je to nádhera. Začíná vyluzovat zvuky (mluví :) ), když chce upoutat mou pozornost. Zajímá ji úplně všechno, kromě zrcadla, to začne nabírat. Myslím, že žárlí, koho to ta mamka chová???!!!???
KRISTY: závidím, že vám pomáhá masírování. Já byla na kursu masírování, takže to zvládám, ale nepomáhá nám to. Na prdíky nám totiž nepomáhá nic, jen spánek (a ten se jaksi s bolavým bříškem moc nedá). Usínáme stále kolem 22,00 hod, po hodině pláče. Každý druhý den, je to docela pravidelný. Dnes je ten lepší den. Dokonce jsem stihla posekat trávu okolo domu a natřít palubky na pergolu (a uklidit garáž).
SAB SIMPLEX: všimla jsem si, že jste ho řešily. Mě řekla paní doktorka, ať dávám 4 plné kávové lžičky denně, mezi jídly. To nedávám, mám mrňavou lžičičku, tak jí dávám tak 4 lžičky + na dudlík kapku po jídle.

Dnes poprvé jsem udělala odvar z kmínu a fenyklu. Irince to moc chutnalo. Prdy nemá, ale nevím, jestli je to tím odvarem. Spíš ne. Co jsem vyslechla zkušené mamky, tak nepomáhá nic! Prej „vydrž, do 4 měsíce to přejde. A pak začnou růst zoubky!“.

Jinak v neděli máme křtiny, mám z toho hrůzu, Irinka se totiž strašně nerada chová v zavinovačce. DOufám, že nebude moc brečet.

Další téma - TATÍNEK A MIMINKO - u nás je to tak, že o miminko se starám výhradně já (tatínek je ženatý a nebydlí s námi). Každý den je s námi když přijede z práce až do večera, ale ještě ani jednou ji nepřebalil (ani nepřebalí, to vím). Jen ji chová a povídá si s ní Ještě ani neviděl, jak se koupem… Ale je fakt, že ji pořád fotí a obdivuje a je z ní nadšenej.Nechám tomu volnej průběh, nějak to dopadne, ultimátum asi u nás nemá smysl…
No to jsem si ale postěžovala, aspoň vám. Ale jsme v pohodě, máme se rádi. Tak snad to dopadne dobře. A když ne, tak mám malou princeznu.

No nic, jdu do pelechu, dobrou noc
Irina + Irinka 46 dní

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 03.09.04 23:09

Ahojky holky!

Mám pro vás novinku - překvapení - Pantůfkovi se asi zachtělo na maminku a tatínka kouknout o malinko dřív, protože Lee včera večer praskla voda :o)

Nevím, jestli vám psala po kontrole, ale utz dopadl dobře a Pantůfek je pěkně hlavičkou dole.
Teď jí nechají 48 hodin čekat a pokud nezačne rodit spontánně, tak jí budou asi porod v neděli ráno vyvolávat.

Mluvila jsem s ní včera kolem 21.00 hod a dělali jsme si srandu, že nemá ani poslíčky, a že bude bez tak dva týdny přenášet a hele mese - mimísci to mají vymyšleno jinak, pár hodin na to ji praskla ta plodovka :o)

Mám na ní číslo do nemocnice, ale volat jí budu až zítra, tak když tak vám tu ještě potom pisnu, jak to probíhá.

Držme jí hlavně palce, ať porod začne sám, trocha virtuální pozitivní „porod vyvolávající“ energie nikdy neuškodí hi hi.

Ed

Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 03.09.04 23:12

Ahojky,

HROMIX - gratulujeme k Aničče, je to kus ženské a má krásné jméno!

DAJKA - mám pěnu do koupele Bubchen, ale asi zkusim i ten Johnsons. Ale pořád vidím před očima, jak ji v té porodnici sestřička mydlila a teď mi při tom koupání něco chybí… Porod byl super, ty největší kontrakce trvaly krátce a už jsem na ně skoro zapomněla :-) Vlastně tak přemýšlím, že už jsem i zapomněla, jaké to bylo mít miminko v bříšku :-( Zlín můžu jen pochválit, sestřičky hrozně hodné, ochotné, bylo to tam fajn.

K tématu TATÍNEK A MIMINKO - nevím, jestli je to u nás počáteční euforie nebo jestli to vydrží, ale já nemít ty prsa, tak se snad k Lucce ani nedostanu :-) Sice teď začínáme stavět, tak je přítel celé dny na stavbě, ale když přijde a Lucka spí, tak dlouho na ni čumákuje, hladí ji a nosí, až ji vzbudí (což mě moc netěší), ale pak se o ni taky stará - přebaluje, koupe, nechává odříhnout, chová… no je prostě naměkko. Ještě že já si jí můžu užít přes den. No jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží… a to chtěl hrozně moc kluka :-) Prostě si ho prďolka omotala kolem prstu, jen ze mně vylezla.

Marťoch

Verunkatehulka
Povídálka 37 příspěvků 04.09.04 05:44

Ahojte maminky, miminka, specialne maminko HROMIX :o) a vsechny ostatni,

prvne VELKA GRATULACE HROMIX k narozeni jejiho krasneho macika :-) !!!!!!
Priznavam se, ze ji zavidim. JA PORAD NIC!!!
O Barci mi minule rikal dokror, ze je uz dost velika, dokonce tlustoucka a ze se ji muze chtit kdykoliv ven...............a ono se ji tam v brisku porad nejak libi.
Jsem rada, ze nejsem sama s silenyma kontrakcema, tvrdnutim briska a poslickama a dneska (vlastne vcera) vecer bych dala ruku do ohne za to, ze uz se rozjizdi porod - auvajs - to me vsechno bolelo, celou noc jsem vzhuru, taky uz jsem si davala vanu, rozdychavala bolesti na balkone :-), cekala a cekala a ted uz zase 20 min nic… ACH JO :-//
Ja uz si ji chci taky pochovat.
A jsem taky protivna a celkem silena z predstavy jeste takovehle jedne noci ........ :-(.
Ale treba se uz dneska narodime. 4.9. je moooc pekny datum, tak to te male porad vykladam, at se teda taky snazi (chudinka, ani si nedovedu predstavit, jak se tam macka a jeste na ni delam tlaky :-).......

No, uz blabolim - to jsou ty hormonovy koktejly, co se mi michaji nejen v hlave..... tak radeji budu koncit :o)

Mejte se fajn, zvladejte miminka a miminka at neboli briska :-)

Zatim

Verca + Barca

Verunkatehulka
Povídálka 37 příspěvků 04.09.04 05:50

No a protoze jsem tehotna (nevim, na co se budu vymlouvat po porodu) a tim padem „zapometliva?“, honem jeste obohacuji :-) svuj clanek o prispevek pro Leu:

Trosicku ti zavidim (neboj, v dobrem:-)) a drzim pesti, at je porod v pohode a brzy si muzes pochovat svoje miminecko :o))

Hodne sil a pozitivni energie!!! Myslime na tebe,

Verca s Barcou pupikatou

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 04.09.04 08:36

V noci mi praskla voda, ležím v nemocnici, ale vůbec nic se neděje. Pantuf je hlavou dolů. Všechny zdravím Lea

Držíme palečkyyy.

Ajka a Lukášek

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 04.09.04 10:59

Velikaaaaaaaaanska gratulace Hromix k jeji berusce Anicce, tak uz jsi se konecne dockala. Moc se tesim na fotecky a na tve pocity z porodu. Preji vam oboum hodne zdravicka a at uz jste brzoucko doma!

Lee drzim moc pesticky, aby na sveho Pantufka nemusela moc dlouho cekat.

Verunkotehulko, tak kdy uz budes taky maminou? :-)))
Radka+Romanek

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 04.09.04 11:01

Ahoj holky,
ráda bych pogratulovala Hromix - tak jsi se konečně dočkala:) Moc vám v životě přeju jen to nej a nej…ještě jednou gratuluju
A taky bych Lee chtěla popřát, aby se Pantůfek brzy vykuklil a i ona si jej mohla pochovat…rychlý a bezproblémový porod…jojo, ta mimča občas jsou nedočkavější než my:) A gratulace k hlavičce dole…
Gabča a Barča 37tt

Maggie1
Stálice 92 příspěvků 04.09.04 15:18

Ahoj vsem!

Doufam, ze jste na mne jeste drahe Letnicky nezapomnely, teda ja jsem tu takovou dobu nebyla, ale nemyslete si, aspon jsem obcas nakoukla a cetla ( napsat uz nezbyl cas). Holky, ten cas tak neuveritelne leti ? vy uz jste skoro vsechny vykuklene ? blahopreji samo sebou vsem!! Myslim, ze nema smysl vyjmenovavat vsechny jednotlive ? tech gratulaci tady bylo spousta a ja se pridavam!!
My jsme s Viktorem docela v pohode, musim rict, ze si materstvi uzivam a nekdy ( kdyz spinka a je hoooodny) na chvilku uplne zapomenu, ze jsem maminou a ze se mi vsechno v zivote obratilo naruby. Sice rana po cisari bolela pekelne ( ted uz jen obcas) a samo sebou nekdy mam pocit, ze nezvladam a jsem nedospala atd., ale ty pozitivni pocity prevazuji.
Naposledy, jestli si dobre vzpominam, jsem tady psala, ze prenasim a uz me to neba a taky to byl myslim posledni den pred porodem. Do posledni chvile jsem neverila, ze me doktor 5. den po TP vezme na cisare jen proto, ze se neoteviram a dite je vysoko. No jak se potom ukazalo, byla to moje zachrana, ale o tom jindy. Tady v Recku je holt trosku jiny pristup a postup. Podrobneji se o tom rozepisu v samostatnem denicku, ktery , doufam, brzy dokoncim a najdete ho v sekci Zijeme v cizine.

A co moje miminko ? muj Vikturek? Ackoliv se narodil takhle lehounky / 2,5 kg / ( a to jsem prenasela!!!), delku mel ?normalni?. Byl to proste hubenour (asi proto ze mamka v tehotenstvi moc nepapkala ? nota bene na sladkosti v cukrarne ani pomysleni ), zato pri prvni kontrole po 14 dnech pribral 900 g a ted pri ko po mesici je na 4030 g! Je to pasak a je k sezrani! Kojime a nic nepridavame ( desetkrat odklepat), nejdriv jsem byla nervozni z toho, ze nevim kolik vypije, ale jak pisete, ono je treba se ridit instinktem a po case jsme vycitili, kolik nam je treba.
Chtela jsem se ale zeptat, vy ktere kojite, vsechny odstrikavate zbytky ?
Ja to teda nedelam, i kdyz mozna se to ma ? Jsem na to asi lina, ale casto se nam stane, ze maly nedopije celej prs, tak pisnete, jak to delate vy, jo?

Holciny, doufam, ze sem zas budu casteji ? to vite, cukrarna a dite ? to je zaprah?/Ja bych na materskou jako takovou nemohla, nuti me to porad ?do prace? nakukovat, ale jasne, ze je to proto, ze jsem si jista, ze by to beze me neslo ? no holt, kdyz neco vlastnite, tak se o to starate, znate to, ze jo, Dadule. Apropos pro Daduli ? jak zvladas trafiku?/

Tak se zatim mejte ? jo a jeste neco, moc naucny denicek, Slysil, tleskam Ti. Taky ten predchozi, Zuzanin, se mi libil ? srovnani dvou porodu. Neni tady nekdo, kdo by mohl srovnat dva odlisne porody ? klasicky a cisarem? Asi moc ne, co? Zajimalo by me, jak ze subjektivniho pohledu to bylo s bolestivosti u fyziologickeho porodu a bolestma ? po ? cisari. No i kdyz nejhorsi varianta musi byt vytrpet si porodni bolesti X hodin a a pak stejne jit na cisare, protoze se mimi treba zaseklo, nebo tak.

Tak pa pa
Maggie a Viktor 33 dnu

Dajka
Kecalka 249 příspěvků 04.09.04 20:39

Čauvec holky!
Dnes toho asi nestihnu mnoho napsat. Prý nemám vysedávat u počítače,ale věnovat se manželovi. Musím tu svoji pozornost rozdělit spravedlivě mezi všechny:a to máme první dítě!
Takže: GRATULACE HROMIX - a je po nekonečném čekání,teď už vám ty dny poletí.Přeju supernejhodnější mimčo a hlavně zdravíčko.

LEE zase přeju co nejrychlejší a nekomplikovaný porod. Určitě to bude v poho.

Zítra se snad budu moct rozepsat víc.Mějte se hezky a hodně pište,ať to tu žije.Těhulek tu je už jak šafránu a maminky nemají zdá se mnoho času.

Daniela a Vašíček

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 04.09.04 21:02

Ahoj, tak už musíme dokrmovat glukózou, aby malá neplakala hlady. Anie je prostě obřík! Snad bude brzo mlíčko! Hromix

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.04 21:08

Ahoj,
jen kratce k dotazu ohledne odstrikavani po kojeni - ja se musim priznat, ze to taky nedelam, pravda, nestava se mi moc casto, ze by mi tam neco zbylo, Matyas je řádný savec. Ale kdyz zbyde, tak jsem moc líná na to, abych to odstříkala a navic casto se stava, ze prcek chces treba za deset minut jeste kapku, tak co bych mu pak dala.
Navic tomu moc nerozumim - na jednu stranu se rika, ze se tvori proste tolik mlika, kolik dite potrebuje, tzn. tolik mlika, kolik vypije. Z toho mi vyplyva, ze kdyz jeste neco odstrikate, tak se vam bude tvorit porad vic a vic mlika a uplne zbytecne, protoze to ditko to stejne nevypije. Ja nevim, je to trochu zasmodrchane, tak doufam, ze jste mou uvahu pochopily :-).

A k tematu TATOVE a DETI - ten nas tata taky jeste neprebalil (a nenakojil :-), ale me moc pomaha, ze si s malym hraje, ohlida ho, kdyz si odskocim nakoupit, obcas uspava a hlavne ze je na me hodnej (vetsinou). S tim hranim a povidanim je to az takove, ze prvni usmev naseho Matyase nepatril me, ale tatinkovi - dokaze ho pekne rozesmat.

Tak se mejte,
Evucha

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.04 21:09

Ahoj,
jen kratce k dotazu ohledne odstrikavani po kojeni - ja se musim priznat, ze to taky nedelam, pravda, nestava se mi moc casto, ze by mi tam neco zbylo, Matyas je řádný savec. Ale kdyz zbyde, tak jsem moc líná na to, abych to odstříkala a navic casto se stava, ze prcek chces treba za deset minut jeste kapku, tak co bych mu pak dala.
Navic tomu moc nerozumim - na jednu stranu se rika, ze se tvori proste tolik mlika, kolik dite potrebuje, tzn. tolik mlika, kolik vypije. Z toho mi vyplyva, ze kdyz jeste neco odstrikate, tak se vam bude tvorit porad vic a vic mlika a uplne zbytecne, protoze to ditko to stejne nevypije. Ja nevim, je to trochu zasmodrchane, tak doufam, ze jste mou uvahu pochopily :-).

A k tematu TATOVE a DETI - ten nas tata taky jeste neprebalil (a nenakojil :-), ale me moc pomaha, ze si s malym hraje, ohlida ho, kdyz si odskocim nakoupit, obcas uspava a hlavne ze je na me hodnej (vetsinou). S tim hranim a povidanim je to az takove, ze prvni usmev naseho Matyase nepatril me, ale tatinkovi - dokaze ho pekne rozesmat.

Tak se mejte,
Evucha

Gabika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.04 21:47

Ahoj všetci,

tak máme za sebou dva mrzuté dni. Nejako sa Radečkovi pokazila nálada a skoro stále ho treba nosiť, inak plače. Dúfam, že sa to zlepší a zase sa bude na mňa usmievať.

Slysil - denníček sa ti veľmi podaril, je úplne vyčerpávajúci. Tiež musím povedať, že v niečom sme napred a niečo musíme dohnať. (Napríklad už niekoľko týždňov je Radko hrozne „ukecaný“ ;-))

Hromix - gratulujem k Aničke, tak si sa konečne dočkala! Z toho prikrmovania si nič nerob, Radko dostal tiež v pôrodnici glukózu, pretože mal teplotu z nedostatku tekutín. Hlavne, aby prikrmovali striekačkou.

Lea - držím palce, nech to máte rýchlo za sebou a zdravé miminko v náručí

Keiko - tak ako dievčatká, už spinkajú lepšie? Ja som sa vtedy v stredu dostala domov až tretím trolejbusom. Najprv boli predo mnou nejaké maminky, ktoré už čakali dlhšie, do druhého sa predbehla jedna žena so šporťákom, zabrala celú plošinku a ešte sa čudovala, prečo nenastupujem :-( a až tretí ma zobral. No čo sa dá robiť.

K tomu nášmu tatovi: manžel je úplne skvelý, prebaľuje, nosí, rozveseľuje… len to kojenie mu nejako nejde ;-)

Ja odstriekavam, ale teraz už len v noci, keď mám po 5-6 hodinách plné obe prsia. Odstriekavam hlavne kôli tomu, že sa bojím laktačných kríz, ktoré určite prídu, a jednak kôli tomu, aby som mala v mraziaku zásobu mliečka keď náhodou zjem niečo, po čom ma nafúkne. Napr. ma strašne nafúklo po uhorkách, až MŇA príšerne bolelo brucho, čo potom také miminko. Tak som ho vtedy nakŕmila z mrazeného a to „uhorkové“ som odstriekala a vyliala.

Tak zatiaľ toľko, opatrujte sa.

Gabika a Radeček - zajtra 10 týždňov

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 04.09.04 22:07

Ahojky,

tak mám za sebou téměř celý den sama s dvouma dětma. Jsem totálně mrtvá, ale šlo to. Byli oba mooc hodní. Kolem poledne dojela babi s obědem a uspala Lenču.

Any- na těhotenství se tě budou ještě určitě ptát při vypisování další těhotenské průkazky. Jinak pokud vím, tak je důležitý průběh porodu, který může ovlivnit prý vývoj dítěte a tak.

Odstříkávání - jsem na tom stejně jako Evucha. Zatím jsem neodstříkavala ani jednou. U Lenky jen v případě krize, kdy bylo mlíčko zatvrdlé a Lenka ho nemohla vytáhnout. Příjde mi to zbytečné týrání prsů a navíc nevidím důvod proč to dělat.

Dneska jsem dala Lukáška trénovat na bříško a byl jak puštěný plynovod. To vám byl rachot, jeden prdík za druhým. Tak třeba by to pomohlo i vašim mimískům.

Nevíte jestli nadýmají švestky?? Máme na zahradě báječné švestky a já mám na ně takovou chuť.

Přeju dobrou noc a klidné dětičky.

Ajka a Lukášek

Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 05.09.04 07:36

Ahoj,

AJKA - obavam se, ze svestky nadymaji dooost… aspon me vzdycky, anio je moc nejim, protoze se po nich citim jako balon.

My jsme vcera objevili dve zazracne veci - kapky Sab Simplex (doktor nam je napsal uz ve ctvrtek, ale ja lina mamina byla az vcera v lekarne) a dudlik. Holky, kdy jste daly dudlik poprve vy? Jsem spatna matka, kdyz jsme to bez nej vydrzeli jen tyden? Snazim se ji ho davat jen kdyz porad knoura a nema duvod - je napapana, prebalena, brisko neboli (snad)… mam ten od Aventu - snad je nejak tvarovany, aby nekazil techniku kojeni… Zatim teda saje porad jakoby dva dny nejedla, uplne to zezacatku boli. Vsude pisou, ze kojeni nema bolet, ale to nemuzu odsouhlasit, pritom nemyslim, ze mame spatne uchopeni - ma v puse bradavku celou i s dvorcem, div se nedusi :-) No a s odstrikavanim - ja obcas odstrikavam, protoze mam mleka tak pro tri takove Lucky a kdyz dlouho spi, mam prsa jako kamen, boli me a mleko tece samo ven. Tak nevim, co jineho s tim delat? Na druhou stranu mam strach, aby se mi ho nedelalo o to vic… Holky, vejdete se uz do veci pred tehotenstvim? Ja jsem nechala v porodnici 11 kg, ale zatim porad nosim stejne saty jako v tehu - do kalhot se nevejdu a do kosil a svetru mam moc velke prsa. Jenze ty saty nejsou rozepinaci, tak si nedokazu predstavit, kdyby nas nekde prepadnul kruty hlad, jak bych to udelala - vyhrnula si je az ke krku? :-) Poradte nejaky tip na kojici obleceni asi tak pro sestky prsa a desitku prdel :-)

Marťoch

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 05.09.04 09:51

Ahojky Marti,

jak dávkuješ Sab Simplex?

Co se týče dudlíku, tak já jsem ho dala Lukáškovi hned první den co jsme přišli domů. Používám tvarovaný silik. NUK. Lukášek si totiž rád cucá palečky a prstíky a to je teda lepší ten dudlík.
Já se do oblečení vejdu, protože vážím míň jako před těhu. Ale mám rozestup břišních svalů, protože prý byl na mě Lukášek moc velký. Takže mám komické bříško, které je teda dost hnusné.

Zatím se mějte jdu něco dělat.

AJKA a Lukášek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »