Léto v životě těhotné ženy

Ostatní
  • Inzerce
  • 24.05.04

S příchodem léta a stoupajícími teplotami ženy odkládají oblečení a dávají více na odiv své tělo. Toto platí také o sebevědomých těhotných ženách, které se za svůj stav nestydí a jsou schopny ukázat, že i ony umí být krásné.

Rozhodnutí poodhalit svou ženskost by ale měla předcházet důkladná příprava, která spočívá mj. v pěstění pokožky. Pleť by měla být nejen pružná a vláčná, ale také musí být dostatečně chráněna před neblahými vlivy okolí. Některé nepříznivé faktory, jež působí na kůži, mohou ústit až ve vznik strií. Toto nebezpečí je aktuální zejména u těhotných žen, kdy dochází k poměrně rychlému napínání pokožky. Strie se většinou objeví, dojde-li k nadměrnému natažení a přetržení elastických vláken, které zajišťují běžné funkce jako smršťování a napínání. Tuto poruchu zaznamenávají těhotné ženy obvykle na břiše, na stehnech, pažích nebo prsou. Nečekaný tělesný projev většinou spustí i nepříznivou psychickou reakci, která je do jisté míry oprávněná. Pajizévky, jak se také striím říká, nelze totiž ve většině případů odstranit jinak než chirurgickým zákrokem. Tyto drobné kožní trhlinky mívají zezačátku temně modrou nebo modročervenou barvu, postupem času blednou.

Prevence: nejúčinnější obrana
Z toho, co bylo výše řečeno, lze vyvodit, že jedinou účinnou obranou je předběžná péče. Před nedávnem byl na český trh uveden tělový krém Elasti-Q, který poskytuje preventivní účinek vzniku strií. Látky obsažené v krému pomáhají regenerovat pokožku, která tak zůstává jemná a hladká, čímž žena získává také ochranu při nepřiměřeně dlouhém pobytu na slunku. V této souvislosti je třeba podotknout, že delší vystavení slunečnímu záření a s tím spojené vyšší okolní teplotě neškodí nejen budoucí mamince, ale také dítěti. Slunění by tedy mělo být omezeno na minimum, čímž žena předchází případným návalům, mdlobám a nevolnostem.
Pokud si těhotná žena nedokáže představit léto bez pobytu na slunci, zmíněný krém Elasti-Q jí a plodu poskytne ochranu a regenerační efekt, který způsobuje hned několik látek obsažených v produktu. Předně elastin zajišťuje, že kůže zůstává pružná a pevná. Kyselina hyaluronová, kterou někteří označují jako elixír mládí, pleť hydratuje a zjemňuje. Zároveň se jí připisuje stimulační účinek pro tvorbu nových buněk. Vitamín E redukuje množství a nepříznivý vliv poškozených buněk. V těle působí také jako antioxidant, tedy jakýsi lapač škodlivých volně pohybujících se radikálů. Známý D-Panthenol posiluje ozdravné a obnovující procesy v kůži a zlepšuje její hydrataci.

Nejen pleť je třeba chránit
Elasti-Q má lehkou konzistenci, snadno se vstřebává, nezanechává pocit mastnoty a má příjemnou parfemaci. Je dobré jej začít používat jednou až dvakrát denně ještě před případným vznikem strií, tedy stavem, kdy dochází k rychlému zvyšování hmotnosti a zvýšenému tlaku na pleť. Pokud je přípravek používán s dostatečným předstihem a pravidelně, zajistí ženě hebkou pokožku nejen v době těhotenství, ale také po něm.
Léto a krátké slunění si tedy mohou dopřát i těhotné ženy, ale kromě dodržení zá:,–( péče o pleť by měly dbát o zajištění přísunu dostatečného množství tekutin, ovoce, zeleniny, vitamínů a minerálů. Společně s přiměřeným pohybem tak žena dosáhne psychické i fyzické harmonie, která ji bude provázet nejen v létě, ale i po zbytek roku.

Ivana Kubíčková

Krásná a jemná pokožka po celý život: Elasti-Q

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  24.05.04 23:12

Netušila jsem, že zde narazím na „inzerci“! Výrobce (= zaměstnavatel???) z Vás musí mít radost…
 Zuzana

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 25.05.04 13:43

Každý web, který chce jen trochu fungovat, musí mít prostředky, z nichž je financován a tím je právě placená reklama.
Takže pokud chceš aby i emimino bylo životaschopné, tak se musíš smířit s tím, že zde na reklamu narazíš. šárka

 
Michellka
Kecalka 203 příspěvků 25.05.04 15:08

Ahoj Šárko

správně! Náhodou není od věci dozvědět se o něčem „novém“. Nejde jen o reklamu, ale také o novinky a možnosti!

Ahoj a děkuji za emimčo … je to tu super!

Miška s kulihráškem 20 tt

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama