Listopadky IV - nebo prosinčátka?

Těhotenství

Milé těhulky, jak jsem psala ve včerejším komentáři, nejen, že se u nás střídají pocity radosti a strachu či obav zda je vše v pořádku.

Ale utíkají nám týdny, a pomalu se blížíme do 12 týdne. S ním by také měly naše nevolnosti pomalu vymizet, ale je to různé. Někdo už ho teď načne, někdo si ještě týden nebo dva počká. A co nás čeká? Jak se mimísek vyvíjí?

Mimísek roste jako z vody ve 12tt může měřit od 5 do 7 cm. Jeho váha se pohybuje od 15 do 20 gramů. Takže už nám pěkně roste, a v tomto období je prý na utz již vidět jak hýbe nožičkami a ručičkami. Tak konečně uvidíme to naše drobátko, už podobné člověku.:-)
Mimísek v této době otevírá ústa a pije plodovou vodu, zrají mu chuťové buňky, má vyvinutý sací reflex, takže na utz je možné zachytit jak si cucá palec, začíná mu pracovat imunitní systém, žloutkový vak zaniká a játra,slezina a kostní dřeň přebírají tvorbu červených krvinek, krevní oběh je zcela oddělen od našeho krevního oběhu, na kůži mu rostou drobné chloupky (lanugo), které odpadnou až před porodem, prsty na nohou i rukou jsou již zcela vyvinuté, lze sejmout otisky prstů ? jejich struktura se již nikdy nezmění;zakládají se lůžka nehtů, placenta (plodové lůžko) je zcela vyvinuta, oči má zavřeny - přikryty již vyvinutými víčky, vyvinuly se již ušní lalůčky.

Tím že má vytvořeny všechny vnitřní orgány, z nichž většina již funguje je pravděpodobnost poškození plodu infekcí nebo léky nyní mnohem menší.
Ve 12 ? 13 tt se stanovuje stáří plodu, v tuto dobu je to prý nejpřesnější. Také by jsme měli mít všichni už těhot. knížku, a absolvované některé návštěvy doktorů dle průkazky. Jako je zubní, EKG, a praktický lékař.

Ty co jsou pokročilejší, mají před sebou triple test,který slouží k záchytu některých vrozených a vývojových vad. Toto vyšetření nás čeká všechny a provádí se zhruba v 17. týdnu.

Tak milé těhulky, opatrujte se i vaše bříška, jak vidíte mimísek se vyvíjí jak to jde, a překulením přes 12tt si alespoň trošku oddechneme, přeci jenom to největší riziko je za námi.
Hodně sluníčka, dobré nálady a hurá do nového týdne.

Kosinka + kosáčátko

Váš příspěvek
bzb
Kecalka 135 příspěvků 26.04.04 13:41

Ahoj Kosinko a všechny ostatní maminky z „našeho deníčku“,
s novým týdnem zase přichází podivné počasí a nálada se mi spíš pokazila - zrovna jsem si vyhlédla krásné sportovní minišatky z těhu-obchůdku a teď to vypadá, že si budu muset pořídit spíš kalhoty.
Zítra ráno jdu v osm na ultrazvuk pro fotečku a na kontrolu (naštěstí má ultrazvuk moje dr. v ordinaci, tak mimíska uvidím každé tři týdny) a zrovna dostanu termín na to vyšetření v 11.týdnu (a pak kontrola ve 20tt) - lze ho udělat v rozmezí 11-13.tt a v Brně stojí 1500,–Kč (to je asi to vyšetření, na které se ptala Shirin v minulém deníčku). Když mi ho doktorka nabídla, tak jsem neváhala ani minutu, výsledky Ti zavolají do večera téhož dne, tzn., že nemusíš čekat až do tripple testů (17-20tt)a pak 1-3další dlouhé týdny na výsledky. Tripple test pak absolvuješ také, ten hradí pojišťovna, ale všechny příp. potíže by jsi už měla znát.
Jinak kazeta aerobiku s Hankou Kyn.je skvělá - doporučuji i pro maminky, které namají s aerobikem zkušenosti - přeskočíte tu první část, zapotíte se i tak dost dobře… Na konci je také cvičení po porodu - tedy po šestinedělí. Mně se moc líbí, je to dobře udělané, příjemná hudba, srozumitelný komentář, od zahřátí přes posilování k uvolnění a protažení - cvičí tam nastávající maminky v pátém měsíci.
Ble už mi tolik nebývá, takže je to veselejší. Mám stejné pocity jako ostatní, že to druhé těhotenství je nějaké rychleji viditelné. Nijak moc nejím a přesto neobleču některé kalhoty (ach ta obtažená móda :-)). Asi se jen povolila vlivem hormonů už jednou roztažená břišní stěna, nebo nevím. Prsa už mám též větší a neobleču plavky, nemluvě o tom, že jsem zakoupila těhotenskou podprsenku s košíčky C a je mi tak tak… A to mám běžně nic moc prsa :-). Co říkáte na výběr plavek pro nastávající maminky? Budete je pořizovat? My se letos chystáme k moři na týden za měsíc (teda to jen na loď) a na tři týdny v srpnu, tak si říkám, že bych je užila, ale nevím, jestli to není zbytečná investice…
No nic, pomalu končím, musím něco dělat, nebo to pak už nikdy nedoženu.
Všechny Vás moc pozdravuju, Kosince jsem poslala údaje na mail, aby mohla vytvořit náš seznámek a Vám všem přeju krásný a pohodový týden. Ať Vás tatínkové, dětičky ani mimísci moc nezlobí a mějte se moc hezky.
 Bára

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.04 15:27

Ahojky, tak sleduju, že mám pořád mezery v tom těhu vzdělání. No ve středu jdu poprvní do poradny, tak se musím na spoustu věcí poptat. Mám takový pocit, že moje doktorka má pořád na vše čas a vše je jí jasný. Musím se jí vnutit na UTLZ.
Já ešt žádný těhu šatky nemám, ale už sem se byla dívat na kalhoty. Mají u nás jedny za 1000 a celkem se mi zdají, ale eště počkám, jak narostu, zatím brázdím ve svých normálních, protože sem pupíčka měla i před těhot. Tak mi na středu drže palce. Zatím papa mufi + mazlík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.04 00:33

Bara: To s tema plaveckama jsem uz popisovala,..taky jsem si pro ne primo jela a kdyz jsem si je poradne prohledla, usoudila jsem, ze moje dvojdilne mi staci:D. Tehotenske jednodilne jsou fakt legracni..a u dvojdilnych je pekny vrch, od podprsenky vede dlouhy volan, pak nechapu proc k tomu delaj ty vysoky kalhotky, kdyz ten volan ti stejne brisko zakryje:D
Mufi: Jdes do poradny ve stredu? Ja jdu taky tuhle stredu, tak si budem drzet vzajemne palecky:D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.04 00:35

Jee, zapomnela jsem se podepsat:D..To jsem byla jaaa:D
Bootgirl

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.04 06:45

Boot girl - já se minule taky nepodepsala, pak sem to chtěla napravit a podepsala sem se 3×.
JO do poradny jdu zítra. Nevím co mě tam čeká. No vše je poprvní, snad tam nebudu nějak dlouho, enom si tam odskočím z práce. Prý tam mám dojít během dne. NO tak uvidím.Sice doktorka říkala, že si nás tam bude sestra volat po 5, tak estli budu muset čekat na ty další 4 nevím nevím.
zatím papa
 MUFI

bzb
Kecalka 135 příspěvků 27.04.04 11:21

Ahoj těhulky,
tak se hláím po kontrole - už jsem si donesla i fotečku, tak na ni už hodinu zírám :-). Mimísek je v pořádku, odpovídá 11tt a mé výsledk krve a moči byly OK, takže snad nic nehrozí.
Na vyšetření NT plus jdu příští středu 5.5. a ptala jsem se paní doktorky zda mi bude dělat i ten tripple test a říkala, že už ne, jestliže bude vše v pořádku.
Takže tady Vám dodávám potřebné info:
NT PLUS:
Naše tělo je složeno z buněk. Každá buňka v sobě obsahuje totožnou genetickou informaci. Tato informace je uložena v jádře buňky ve strukturách, které se nazývají chromozomy. Chromozomy jsou stočená vlákna DNA (deoxyribonukleové kyseliny) nesoucí genetickou informaci. Každá lidská buňka, s výjimkou vajíčka a spermie, obsahuje 46 chromozomů.
Někdy mohou lidské buňky obsahovat odlišný počet chromozomů, nebo mohou mít tyto chromozomy odlišnou stavbu. Tato porucha vzniká v okamžiku vzniku jedince, tj. při spojení vajíčka se spermií - při oplodnění. Celkem je známo asi sto těchto syndromů. K nejčastějším a nejznámějším patří Downův syndrom.
Downův syndrom je chromozomální aberace u níž je v buňkách přítomen nadbytečný 21. chromozom. Buňky obsahují 47 chromozomů místo 46. Toto onemocnění způsobuje postižení intelektu a často bývá spojeno s některými vrozenými vývojovými vadami.
Ditě s Downovým syndromem se může narodit každé rodičce. Riziko jeho narození se zvyšuje se zvyšujícím se věkem rodičů. Ve věku 20 let je toto riziko 1:1500, v 35 letech je toto riziko již 1:380.
Většina těchto onemocnění není spojena s rodinným výskytem a vzniká zcela náhodně - de novo.

Co je to NT + biochemický screening v 1. trimestru?
Tento test kombinuje ultrazvukové vyšetření tloušťky nuchálního projasnění (NT = nuchal translucency) s vyšetřením krve matky. Vyšetření se provádí v 11. - 13. týdnu těhotenství. Kombinace těchto dvou metod umožňuje detekci 75-80% dětí s Downovým syndromem. Tradiční screening prováděný v 16. týdnu - tzv. trojitý test dokáže zachytit jen 50-60% dětí s tímto syndromem.

Výhody screeningu NT + ???

  • vysoká spolehlivost s minimálním rizikem
  • přesné určení stáří těhotenství a stanovení termínu porodu
  • diagnosu vícečetného těhotenství
  • časné odhalení větších malformací plodu

V čem spočívá vyšetření NT ?
Vyšetření nuchálního projasnění ( nuchální translucence ) se provádí v 11.-13. týdnu těhotenství. Pomocí ultrazvuku je změřeno nahromadění tekutiny v podkoží v oblasti krku plodu. Tato tekutina se na ultrazvuku zobrazuje jako projasnění. Přítomnost většího množství tekutiny v tomto prostoru je často spojeno s přítomností chromozomální aberace, např. s Downovým syndromem. Vyšetření je většinou možné provést přes stěnu břišní.

V čem spočívá vyšetření krve?
Vyšetření krve spočívá ve vyšetření dvou látek (PAPP, HCG), které se vytváří v placentě a z ní přestupují do mateřské krve. U těhotenství s Downovým syndromem jsou hodnoty těchto látek abnormálníOdběr by mě být proveden mezi 10. - 13. týdnem těhotenství. Je-li odběr proveden současně s vyšetřením NT, je možné vyhodnotit riziko narození dítěte s Downovým syndromem.
VÝPOČET:
Při výpočtu se kombinují známá rizika dané věkem matky, tloušťkou nuchálního projasnění a hladinou látek v krvi. Výsledkem je číslo, které udává riziko narození plodu s Downovým syndromem.

Je-li vypočítané riziko menší jak 1 : 300, je riziko narození plodu s Downovým syndromem v tomto těhotenství nízké. Je důležité si uvědomit, že nízké riziko není totožné s výrazem žádné riziko.
I při negativním výsledku je vhodné absolvovat ultrazvukové vyšetření ve 20. týdnu se zaměřením na event. přítomnost vrozených vývojových vad plodu.

Výsledné riziko testu vyšší jak 1: 300 znamená i vyšší pravděpodobnost narození dítěte s Downovým syndromem. Toto samozřejmě NEZNAMENÁ, že dítě má Downův syndrom. Výsledek testu Vám bude vysvětlen a budete- li si to přát, je možné tento syndrom 100% vyloučit pomocí genetického vyšetření plodu ( odběrem plodové vody, nebo choriových klků). .

Jak jsem řekla - toto vyšetření nehradí pojišťovna a stojí 1500,– v Brně, jak jinde, nevím… Snad je to vyčerpávající odpověď.
Navíc Vám tam na přání udělají video mimíska, takže já už se fakt těším, že budu mít toto nejstrašnější vyšetření celého těhotenství za sebou (co do výsledků, samozřejmě), ale asi je to noční můra každé z nás…
Takže se mějte moc krásně a pohlaďte pupíky, podle toho, co jsem dbes viděla jsou ti naši mimíci pěkně „živí“.
Ahoj Bára

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.04 12:35

Ahoj Mufi,
ktery jsi ted tyden? To je zvlastni, ze vas volaj po peti:). Kolem 11tt se vetsinou vydava matersky prukaz a to delaji snad nejvetsi prohlidku za cele tehotenstvi. Ja si mam prinest ranni moc,..mam prijit na lacno, takze mi budou odebirat nejspis krev, uz si to presne nepamatuju, ale myslim, ze kdyz jsem cekala Domiska, tak mi i merili panev, pak mi delali utz a vyptavali se na ruzne veci o tobe a nemocech v rodine. No jsem zvedava jak dlouho tam zitra ztvrdnu, protoze Domisek jde se mnou a na kocaru kdyz se nejede proste uz nevydrzi:D, takze bude zase veselo, uz minule tam koloval mezi pacientkama a sestrickou… Tak drzim palecky a zitra dej vedet, jak jsi dopadla, ja jdu rano hned v 7, to jsem zvedava, jak se probudime, normalne Domisek vstava tak kolem 9:)
Tak zatim paa Bootgirl

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.04 12:46

Aho Baro,
tak jak vypada tvuj mimisek na fotecce?Zrovna koukam na fotky utz, ktere mam schovane po Domiskovi, po pravde.. v 11tt to vypadalo jeste tak vselijak, ale miminko mi to jeste uplne nepripominalo:D, ale hroznej skok byl o 3 tydny pozdeji, ve 14tt, tam uz je videt fakt malinkej clovicek,..a to je nase asi nejhezci fotecka, protoze tam se jeste vesel celej:).. Doufam, ze se pochlubis a hodis fotecku do galerie:)
Bootgirl

bzb
Kecalka 135 příspěvků 27.04.04 13:04

Ahoj,
ráda se podělím o fotečku našeho mimíska stočeného do klubíčka :-) - no, máš pravdu, chce to kapku fantazie, ale potřebovala bych poradit jak tam mám tu fotečku vložit a kam.
 B.

bzb
Kecalka 135 příspěvků 27.04.04 13:20

Už jsem asi pochopila, fotečku naskenovala, ale teď mě napadá - nezaložíme si tam vlastní album, když už máme svůj deníček?
 Bára

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.04 14:08

Ahojky BOOT GIRL - no čeče já su tak ten 10 tt. A průkazku my slíbila. Už musím to jít říct šéfovi, ho připravit na to, at si začne hledat jinou. Tak zatím doufám, že do toho října vydržím. Ale jak mě začne někde píchat víc než se dá, jdu marodit. Tak ho musím na to nachystat. NO už se těším jak mu to řeknu: Sakra šéfe, no co s tím (manžel dělá u té samé firmy), už to tak je. NO mladej kluk si nedával bacha. HAHA.
Já na lačno nemusím, prej mí krev vezmou aj když budu napaná. MOč mám taky donést, zkumavku sem si vyžebrala u praktické. POkud to bude nějak na dlouho, tak jí řeknu, že třeba dojdu za týden a vezmu si na to propustku. NO uvidím jak to tam bude. Ráno brnknu sestře kdy je tam nejlepší dojít. zatím papa boot a dobře se vyspi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.04 14:08

Ahojky BOOT GIRL - no čeče já su tak ten 10 tt. A průkazku my slíbila. Už musím to jít říct šéfovi, ho připravit na to, at si začne hledat jinou. Tak zatím doufám, že do toho října vydržím. Ale jak mě začne někde píchat víc než se dá, jdu marodit. Tak ho musím na to nachystat. NO už se těším jak mu to řeknu: Sakra šéfe, no co s tím (manžel dělá u té samé firmy), už to tak je. NO mladej kluk si nedával bacha. HAHA.
Já na lačno nemusím, prej mí krev vezmou aj když budu napaná. MOč mám taky donést, zkumavku sem si vyžebrala u praktické. POkud to bude nějak na dlouho, tak jí řeknu, že třeba dojdu za týden a vezmu si na to propustku. NO uvidím jak to tam bude. Ráno brnknu sestře kdy je tam nejlepší dojít. zatím papa boot a dobře se vyspi
 MUFI

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.04 16:36

No to by bylo fajn:D… Jinak me se na technicke veci neptej, s tim ja chodim za manzelem:D..ja si sotva zapnu internet:D
Bootgirl

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.04 16:38

Tak to jsme asi tak zhruba nastejno:D..na kdy ti vychazi termin porodu? Me na 21.11., jinak to sefovi v klidu oznam.. Me nechala uz minule doktorka doma od zjisteni tehotenstvi..jsem kadernice, tak at nedelam s chemii:D:D,..to bylo skvely odpocivanicko,..ted jsem na matersky, takze to neresim..akorat toho odpocivanicka je uz malo…tak pa zitra
Bootgirl

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.04 12:29

Ahojky Boot - já mám termín 24. 11. - takže si o 3 dny napřed. Super. Hele já dneska došla do té poradny, tam přede mnou 9 těh. holek jedna tam chudák přebalovala děcko. Sem se tam vnutila s tím, v kolik mám přijít tak jdu až ted v 13,30. Pokud ale tam bude takový systém, že tam mamča v 8 měsíci čeká 3 hodiny na řadu, tak měním lokál. A su zvědavá, co mi řekne a kam mě pošlou. Zatím sem jim tam vnutila tu moč. Krev asi až včíl. Myslím na tebe celý den, jak si dopadla ty. Zatím papa
Jo já su z jižní MOravy - Kyjov
papa mufinek

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 28.04.04 20:13

Ahoj spolutěhulky…:-)

Tak si představte, dnes jsem si byla u lékaře pro neschopenku. Vystavila mi jí sestra, řekla mi výsledky krve z minulý návštěvy, kdy jsem dostala těhu průkazku a vzali mi tři zkumavky krve. Prý je to dobrý nemám žádnou pohlavní nemoc..... hih trošku mě to rozesmálo. No jenže mě to nedalo a poprosila jsem pana doktora jestli by se na mimíska nemohl kouknout, jestli je vše v pořádku… usmál se na mě a podíval se. Prý jsem v 11 tt, a pak mi naklonil obrazovku, a on ten mimísek krásně hýbal všemi pahýlami. Abych se přiznala tak jsem byla tak trošku dojatá.

Hihi, koukám, že jsme na tom stejně Báro, a je fakt že už i v 11tt jsou opravdu pěkně živý, čiperkové…

Jéé holky to bude super až je ucítíme… už aby to bylo.

Báro a řekl ti kolik prcek měří? Jinak ty informace o tom vyšetření jsou fakt zajímavé, 12.5. jdu do poradny, to budu ve 13 tt tak se na to zeptám.....

Mufi to už tu průkazku určo dostaneš…, krev ti vezmou 2 nebo 3 zkumavky, nic strašnýho.

Jinak mě Bára zaujala tou kazetou od H. Kynychové, tak se na ní hned příští týden mrknu.. teda jako že jí půjdu sehnat..:-)

Fotoalbum jsem dnes chtěla založit, ale mají tam nějaký error, tak ještě vydřžte zítra to zkusím znova.....-))
Já si musím pro fotku za 50,–- dojít do nemocnice příští týden. Tak se těším, a konečně manžílek to naše malilinkaté mim taky uvidí. Určitě ale půjde se mnou na to vyšetření v 21 tt, na srdíčka mimíska..:-))

Jééé holky dneska bylo tak krásně…:-))
Tak papa a pošlete nějaké info na ten můj mailík, zatím mi to poslaly jen 2 těhulky.....:-)

Pa Kosinka + kosáčátko 11tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.04 00:18

Ahoj holky:)
Tak jsem dneska konecne dostala tu prukazku:D…a mam taky fotecku mimiska..no zatim tam toho fakt moc nevidim..trosku hlavicku..no takovej snecek, hi, hi.. jinak jsem take 11tt, miminko je veliky od hlavicky po zadecek asi 3,4 cm..peknej drobek..pak nechapu, proc uz mam tak velky bricho:D:D. Ani jsem si utz v klidu nevychutnala, takze ani nevim, jak mimi bylo cile..Domisek mi totiz vrestel od vedle z kocaru do ucha… Vzdycky byl strasnej pohodar, i u doktoru, posledni tri tydny se to ale zmenilo..nechce sedet na kocarku a kdyz vidi, ze mi nekdo neco dela, place..je to dost o nervy..navic ted me ceka spousta ruznych vysetreni, tak mam trosku obavy, jak to zvladnem. Pokud cekate prvni mimi, tak je to v pohode..ale jak uz jednoho mrnouska mate a to tak malyho, ze jeste nechodi do skolky..pak si zacnete pripadat, ze u doktoru obtezujete:).. Na gynde to bylo v pohode,..jsou asi zvykly, ale pak me poslali na Ekg a tam byla plna cekarna lidi, Domik se v kocaru uz nudil, tak jsem ho vyndala a hral si s autem..na zemi, meli tam koberec..sla sestra..dost"pri­jemna" zacala prudit, at ho nenechavam lezt po zemi atd.. , at ho dam do kocaru. Dala jsem ho tam,..rval..tak nas vzali hned na radu a kdyz mi pripojovala ty pristroje tak mi odmerene rika :" To vam ho nemuze nikdo pohlidat, kdyz jdete k doktorovi? "…Bylo mi z toho vselijak,..mam pocit, ze az se mi narodi druhej mimisek, tak uz me od kazdyho doktora vykopou rovnou z cekarny. No nic,..to jsem si musela jen trochu postezovat:). Jinak mi taky brali krev..pri prvnim odberu mi praskla zila a krev zacala strikat kolem jehly..tak z druhe ruky pro zmenu vubec netekla, chudak sestricka tam tu ampuli drzela asi 5 minut a pak rika, ze je to nejaky modry..ze rupla asi i tahle,..docela vesely, ale uklidnila me, ze to nejak smicha, to co pobrala, at uz me nemusi trapit. Jinak na dalsi kontrolu jdu az za 6 tydnu, kdyz se nic nebude dit, doktorka rikala ze je vse o.k., tak at tam nemusim porad s malym litat..to mi budou delat ty vyvojove vady myslim.. a jeste me posle ve 20 tt do nemocnice na jinej utz…aby zkontrolavali prutoky v placente..Domik byl totiz malinkej a ke konci uz asi placenta spatne vyzivovala, tak at to maj pod kontrolou…uff, to jsem si popsala.. tak ja zas letim..mejte se vsichni krasne a pohladte za me svoje pupiky
Paa, Bootgirl, Domisek, a trpaslicek 11tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.04 00:22

Ahoj Mufi,
tak jak jsi nakonec dopadla? Mas prukazku? To tam mate fakt asi vesely..koukam, ze bud je na Morave moc tehotnejch, nebo malo gynekologu:)..tak dej vedet, co je noveho, zatim paa
Bootgirl

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.04 10:10

Ahojky holky, tak průkazku nemá, protože putuje s 2 zkumavkama krve povyšetření, tach za 3 týdny. 19. 5. jdu na UTZL a 26. 5. na další kontrolu. NO včera mě měřila tlak tak sem měla 110/60. Dneska sem to řekla šéfovi, tak prej co mu to dělám. No ale co už, zítra to beztak řekne všem na poradě a svých narozkách tak se máme se skorotatkou na co těšit. děláme u jedné firmy.
zatím papa
 mufi

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 29.04.04 20:20

Ahojky holky!!!!
No nejdrive me nadzvedl ze zidle doslova ten tvuj prispevek Bootgirl.Co si to ti lidi mysli.Ja s malym dost cestuju od malicka, tak vim, o cem mluvis.Stejne me to vzdycky rozcili.Co si o sobe mysli baba jedna, ze ho mas dat do kocaru???????A j­este horsi, doslova co si to dovoluje, rikat ti aby ti ho nekdo hlidal.Kaca pitoma.A vek ji urcite neomlouva.Ja jsem dost energicka a urcite bych se ohradila.To je mozna slabe slovo.

Jinak ja jdu na ULZ zitra, tak dam vedet.Uz se nemuzu dockat.
Taky mam peknou zravku, ja se snad neunesu a manzel jak se za 5 tydnu vrati, me asi nepozna, hi.

Pa tehulinky!
Shirin, Sammik a Slunicko

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.04 23:34

Ahojky Shirin,
tak drzim moc palecky na utz. Mas pravdu nektery lidi nejsou zrovna fajn, ja s ni nemela chut nic resit, jen jsem ji rekla, ze babicky pracuji, tak ho fakt nema kdo hlidat. Me taky trikrat netesi, ze mi dite vriska v kocaru a jeste te donervujou ostatni:D. A co Sammik? Jak se ma mrnousek?
Pa, Bootgirl

Packa
Závislačka 4419 příspěvků 30.04.04 11:10

Ahojky těhulky, snad se nebudete zlobit, že se taky přidávám. Od pondělí jsem snad těhulka, i když lékař mi to potvrdí až za týden ve čtvrtek. V pondělí jsem měla pozitivní test, a ne jeden :-), ale trochu se bojím. Minulý rok jsem v 5.tt potratila, tak doufám, že toto už bude OK. Ale vše tomu zatím nasvědčuje. Prsa mám hoooodně citlivá, nalitá, podbřišek už moc nebolí, ale ode dneška se mi dělá pěkně šoufl, tak nevím, jestli to dnes zvládnu bez „blinkání“. Je mi dost zvláštně, docela se bojím jít do města, aby se mi někde nestala „nehoda“. :-)) Ale snad to bude dobré. Mé známé lékař řekl: „kdo zvrací, nepotrácí“, takže by to mohlo být OK. Na netu jsem si nechala spočítat datum porodu a vychází mi to na 19/21. prosince, takže vánoční dáreček. Jak je vám holky? Máte nějaké těhotentské „problémy“? :-)) Jinak se omlouvám za vtěrnost, snad to nevadí. Ahojky, Packa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.04 12:53

Ahoj Packo, myslím, že se známe. Jsem Ála lála z fóra snažilek. Já jsem asi také v 5tt. K lékaři se chystám až příští týden, až to bude alespoň 21 dní po početí. Dnes je to 17.den:))asi 1,5mm mufík. Ještě jsem mu ani nevolala. S prsama jsem na tom obdobně jako ty, ale v podbříšku mě bolí jako MS bolesti. Snad je to normální. Večer jsem hodně unavená a hned usnu a pak se probudím kolem 4hod ranní a nemůžu již zabrat. Honí se mi hlavou tolik věcí. To je také jistě normální. Jenže v práci jsem pak jak mátoha. Také jsem zjistila, že když se na obědě přejím (včera) bolí mě bříško víc. Tak už budu raději jíst střídměji. Pa Ála

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.04 13:06

Ahoj holky,
tak jsem včera absolvovala toužebně očekávanou kontrolu a utz. Zase se mi ulevilo, když jsem viděla, že je všechno v pořádku. Mimísek má přes 6cm a musím říct, že to bylo moc hezké vidět už miminko s ručičkama očíčkama… bude to asi nějaký filuta, protože když jsem požádala paní doktorku o fotku z utz, trpaslíček sebou mlel a vůbec se nechtěl nechat vyfotit, ale nakonec se to povedlo a já viděla jeho obličejíček. To jsem měla slzy v očích. Už s e mi také začíná zakulacovat bříško. Jste na tom podobně? Na další kontrolu jdu 20.5 a den na to na krev kvůli vývojovým vadám, to bude zase strachu… mějte se všechny moc hezky a přeji Vám krásný sluníčkový týden

Packa
Závislačka 4419 příspěvků 30.04.04 13:42

Ahojky Álo, no jasan že se známe!! Tenkrát jsem tvrdila, že tvé příznaky jsou těhu. Ještě jednou moooc velká gratulace. Já bych řekla, že bříško bolí míň. Cítím ho jen když si lehnu a odpočívám. Už se nemůžu dočkat čtvrtka, věřím, že to bude dobré, jednoduše to cítím, :-), doufám, že mám dobrý čich. :-)) Jinak prsa bolí, hrůza, řekla bych, že se i nalévají. Jsem zvědavá, kdy ta bolest ustoupí. Strašně ráda bych si koupila nějakou těhu knížku, ale raději počkám, až to budu mít potvrzené od doktora. Jo a jestli můžu doporučit! Kup si zvláštní vydání Betynky. Je to speciál o těhotenství, krok za krokem, mají to tam všechno suprově popsané. Stojí to opravdu za to, podívej se po tom. Dnes mi bylo trošku špatně od žaludku, ale zase to je dobrý. Z města jsem se vrátila v pohodě, s multivitamínovým džusem, tak dodávám vitamínky. Dnes jdeme se známýma na chalupu, tak jim asi budu muset říct důvod, proč nebudu pít alkohol, kterého nakoupili kvanta. Sice jsem to nikomu zatím říkat nechtěla, ale plánovali jsme spolu dovolenou a včera mi ta známá ukazovala plavky, které si koupila k moři, v tu chvíli jsem to chtěla říct, ale neřekla. Dnes budu muset. Snad to pochopí, ostatně když jsme plánovali dovču, říkali jsme jim, že buď pojedeme k moři nebo jen po Čechách, když budu těhu. Oni by taky rádi mimi. Tak uvidíme, třeba budeme už v létě obě pupkaté. Škoda že jsi takhle z daleka, mohli jsme se scházet na kafíčko. I když vlastně na kafíčko asi né, já k němu mám v poslední době nějak odpor. :-) Co ti řekl manžílek na dvě čárečky?? Packa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.04 14:04

Ahoj Šárko, díky za tip s Betinkou. Já můžu říci, že jsem opravdu v euforii. teď jsem ale četla denníček Radky (Monalisa), která píše, že také měla dvě čárky, jednu slabou, také myslela, že je těhotná a u lékaři ji řekli, že není, druhá čárka se vytratila. Dr.jí řekl, že si to prý vsugerovala. Hrozně se bojím, jestli nejsem tentýž případ. Testy jsem měla jak víš pozitivní dva a čárky byly tlusťoučké hned obě dvě. Dnes si raději udělám další a doktora volám hned v pondělí. manžílkovi jsem to už samozřejmě řekla. Je hrozně šťastný. Bylo to krásné, náš vysněný den. Dnes 17. den po OVU, BT 37,3, prsa bolí, bříško také, prdíky, a jsem nafouklá. co myslíš, Bojím se Ála

bzb
Kecalka 135 příspěvků 30.04.04 14:09

Ahoj spolutěhulky,
právě jsem se vrátila ucaprtaná z města - v centru Brna bylo 28stupňů a připadalo mi, že je to vražda duše. Tak nevím, začínám pochybovat, že za měsíc na té jachtě týden vydržím aniž bych se zcvokla. Sehnala jsem plavečky, takové ty pěkné s volánem a jestli Vám už trochu narostla bříška - tak když si je oblečete - pochopíte proč jsou ty kalhotky vyšší. A na těle nevypadají jak babiččiny bombarďáky :o))). Takže šaty jsem vzdala, navíc kamarádka mi volala, že má dvoje letní a já mám jedny z prvního těhu, takže nebudu už utrácet.
Taky pomalinkuju okukuju na internetu kočáry a takové ty doplňky - po dceři jsem všechno rozdala se slovy, že jedno dítě je na dnešní dobu až dost :o))). Jo, babička mi říkala, že nejpozději do pěti let mě to chytne zas… No, dcera je narozená v říjnu 97 :o).

Kosinko…Tu kazetu jsem objednala přes Bontonland (www) a přímo zaplatila kartou přes internet a bylo to tady za 4 dny a nižší poštovné než na dobírku (asi o 40kč). Je fakt dobrá, doporučuji! Příští týden začnu chodit do cvičení.
Mimísek se nenechal změřit a při focení se stočil do klubíčka a to UTZ neumí spočítat - bere protilehlé body, ale prý odpovídá TP 17.11., takže 12tt. Presně to budu vědět po NT, tam mi mimíska natočí i na video :o). Fotečku bych ráda ukázala, máme už kam ji dát?

No ni, jdu si chvilku lehnout, pak budu muset pracovat, když jsem to dopoledne tak proflákala. Mějte se sluníčkově a užijte si víkend!
Zdravím Vás i miminka
 Bára

Packa
Závislačka 4419 příspěvků 30.04.04 14:48

Neboj se, určitě je to tak, jak ti řekl testík. Já mám testy taky silně pozitivní, žádný slabý čárky. I když jak už jsem psala v „těhuli“, jednou už jsem taky měla falešně pozitivní test, ale to je známá značka ve falešně pozitivních. :-( V pondělí zavolej doktůrkovi a uvidíš, jak se domluvíte, rozhodně být tebou bych se nebála, jednoduše je to tak, věř tomu!! I když já taky pořád čekám na důkaz. :-)) Nervozitu se snažím vypudit ze sebe ven, ale ona potvora moc nechce. Včera mi manžílek přišel domů s hroznovým vínem, že to prý mám od tchýně. Trošku jsem se zarazila, protože jsme to ještě nikomu neřekli, ani zatím nechceme. Ale ona je hodně všímavá, pozná na mě každý prd a manžílek mi taky tvrdí, že si myslí, že to tchýňka ví nebo si to myslí. No uvidíme, kdy ji překvapíme. :-) Bříško mám taky ale straaaašně moc nafouklý. Vypadám jak v pátém měsíci. Fakt! Zatahovat ho samozřejmě nechci, ale takhle zatím ještě taky ne, když na to zatím nemám nárok. :-) Prdíky jsou zatím ještě taky, ale už míň, ale jsou! Máš nějakou soukromou adresu? Mohla bych ti psát i na ni. Šárka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.04 14:57

Ahoj Šárko, moc jsi mě uklidnila. Moje adresa je pesatova@sudop.cz
Také mám ICQ a MSN. Pokud by sis jeden z těchto programů nainstalovala, nemáš-li je, mohli bychom si chatovat. to by bylo perfektní. Napiš prosím, jak to vidíš a pevné nervíky do čtvrtka. Ála

Alien-ka
Kecalka 155 příspěvků 30.04.04 15:05

Nazdar tehulky,
mozem k vam? Respektive mozme sa kvam pridat viacere holky - cerstve tehulky z fora „tehule?“
Lebo kym sme boli snazilky, tak sme si tam pisali a celkom sme sa skamaratili, ale odkedy sme tehulky, zda sa nam, ze nie je moc dobre tam prispievat, lebo snazilky, ktore tam su, maju z nas depresie…
Chcem sa spytat, ked som teraz v 6. tyzdni, bejbinko ma planovany prichod na svet okolo Vianoc, ci nie som na vas dennik prilis „mlada?“
Inak ja som Alienka, mam 28 rokov a cakam svoje prve bejbinko, pracovny nazov ma Svistik a velmi sa nanho tesim. Byvam pri Bratislave.
Prajem krasny vikendik a keby nieco, dajte vediet, ci sa mozem /mozeme pridat…
papa,
alienka

Alien-ka
Kecalka 155 příspěvků 30.04.04 15:08

Jejda, ja som si neprecitala komentare, az teraz a zistila som, ze uz tu su nase holcinky z fora tehule - Ala aj Packa:o)))
No super, tesim sa:-)

Packa
Závislačka 4419 příspěvků 30.04.04 15:09

No Álo, zatím to asi vidím na mailování, jelikož technice moc nerozumím a to se budu muset domluvit s manžílkem ohledně té instalace na to chatování, ale jinak by to bylo super. Nebylo by to takové zdlouhavé. Jsi moc hodná, že sis vzpoměla na ten čtvrtek, já na něj myslím kudy chodím. Teď jsem nakoukla do „těhulek“ a holky těhulky půjdou sem do deníčku, takže se potkáme a pokecáme, bude to paráda, už se moc těším. Jakmile mi to půjde, určitě ti něco pošlu z mé adresy, aby jsi ji taky měla. Šárka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.04 15:11

Ahojky, ano jsme tu. Doufám, že já ne omylem. Šárka je tutovka, ve čtvrtek jde poprvé na ultrazvuk. Kdo jsi ty? Ála

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.04 15:14

Pardón Alienko:)))) Ála

Alien-ka
Kecalka 155 příspěvků 30.04.04 15:24

To sa ja, Alienka, pozname sa z fora tehule:o)))
Neboj Alo, vsetko bude OK, ja idem na krv tiez az v utorok, ale pevne dufam, ze moj svistik sa ma u mna v brusku dobre. Mala by som byt teraz v 6. tyzdni. Dufam, ze nic zle sa nam nestane a v pohodicke a zdravi budeme mat na Vianoce ten najkrajsi vianocny darcek.
papa, krasny vikend

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.04 15:29

Díky za podporu, jak se cítíš ty dítě štěstěny?:))Ála

Packa
Závislačka 4419 příspěvků 30.04.04 15:33

Ahojky holky, tak vás tady vítám!! Jsem moc ráda, že jsme se tu potkali. Je to děsně prima, že jsme zůstali takhle spolu. Já že jsem tutovka? To je tak krásný, ale opravdu nechci předbíhat. Opravdu se moooc bojím, ale věřím, že to bude dobré. Jednoduše to musí být dobré. Posílám Mufíčkovi hodně vitamínků, takže se mu musí dařit dobře. Jinak Alien-ko svistik je krásné oslovení. Já mám tedy Mufíka nebo Mufíčka, takže si to alespoň nebudeme plést. :-)) Ahojte holky a krásný víkend!! Šárka

Packa
Závislačka 4419 příspěvků 30.04.04 15:44

Cítím se vcelku dobře. Sice se mi dopoledne houpal žaludek, ale už po tom není ani památky. Bolí mě prsa, hrůza se jich dotknout, bříško bolí už jen málo. Jsem ale straašně moc nafouklá. Džíny mě tlačí, takže budu muset zvolit jiný druh oblékání. Už bych nejraději těhu oblečení. :-)) Ale to si ještě počkám. Když to tak počítám, tak v létě už budeme pupkaté. Prý se nemá moc chodit na sluníčko, takže letos asi moc opálená nebudu. Jinak mi opravdu nic není. Jo a mám strašný chutě na kořeněný jídla. Když je hodně, ale hodně kořeněný nějaký steak s třeba tzatziky, tak je moje. Teď mi volal manžílek, přijede pro mě do práce. Takže mám čas tak do 16.30. A jak vy? Jak se Álo cítíš? Jak se cítíte vy ostatní? Šárka

Alien-ka
Kecalka 155 příspěvků 30.04.04 15:54

Ja sa citim celkom dobre, posledne dni ma uz prestalo boliet brusko, ani prsia uz nie su take citlive ako cca pred takym tyzdnom.
Musim jest kazde dve hodiny, lebo sa ma chyta hrozny hlad a ked som hladna, toci sa mi v hlave a je mi zle…Takze kazde dve hodiny nieco male zjem, ale aj tak sa mi zda, ze jem toho ovela menej ako predtym ako som bola tehulka, zaludok si jednoducho vzdy povie kedy dost.
Inak skoro vobec nemam chut na sladke, ani na nic extra nemam chut, jem len kvoli tomu ze som hladna…to je inak velka zmena u mna, vzdy som bola velky jedlik a anorexiu som rozhodne netrpela:o)))
Aj mne prave volal manzel, ze o 16.30 po mna pride, to som velmi rada, lebo som si v trznici nakupila super kvietky-prie:,–(y (budem cez vikend pre:,–(zat) a nechce sa mi s nimi vlacit po elektrickach.
Packo, ostatne holky, mate nejake skusenosti s tym bruskom? Ze co to znamena, ak ma prestalo boliet, je to v poriadku?
dik,
alienka

Packa
Závislačka 4419 příspěvků 30.04.04 16:09

Ahoj Alien-ko, myslím, že to nic neznamená, že nás přestává bolet bříško. Je to třeba dobré znamení, že se mimísek konečně v pořádku uhnízdil. Třeba jen ta cesta k té jeho prozatímní postýlce byla trochu trnitá, tak nás bolelo bříško. Né, teď vážně. Myslím, že je už třeba opravdu tam, kde má být, tak nám začíná být lépe. I když, když si lehnu abych odpočívala, ještě to občas cítím. Ale co bych pro Mufíčka nevytrpěla, že? Holky, jedna taková intimní věc. Taky nemáte chuť na sex? Já se v této době bez něj klidně obejdu, nemám potřebu. Co vy? Jak jste na tom?

Tak ti přeji úspěšné přesazování, moc se nenamáhej a dodávej malému hodně vitamínků. Po víkendu zase budeme chytřejší, co se těhu přínaků týče. :-))

Ahojda a hezký víkend. Šárka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.04 21:04

Mila Sarko,
to, ze na sex nemas chut je zcela normalni.
Ja nejenom, ze jsem nemela chut, ale
jsem se i bala, aby jsme neublizili tomu
prckovi. Ale muj doktor me ujistil, ze se
malemu nic nemuze stat, naopak mi
sex doporucil, aby jsem nebyla tak
„stahnuta " . Prece jenom ten mrnousek
pujde tamtudy ven a sexem ten "otvurek“
procvicujes. No jednoduse se to rika, horsi
je to s tim „delanim“. Ja na sex chut vubec
nemela. Ale s manzelem jsme dosli ke
kompromisu. Trochu jsme ten nas „sex
life“ omezily. Bral to sportovne. Strasne
moc se na to male tesil. Kazdy den rano
si s mym briskem povidal. Vzdycky me
tim vzbudil.
Takze zalezi jen na tobe. Do niceho se
nenut. Nektere me kamaradky sex
nemely vubec.
Preji vam vsem tehulkam hodne zdravicka
a krasna zdrava miminka.
Ahojky Eva

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 30.04.04 21:43

Ahoj holky,

nejdřív vítám nové těhulky, držím palečky aby vše bylo v pořádku.

Jinak konečně se mi podařilo založit foto album na www.rodina.cz , je zapotrebi aby jste si na techto strankach udelali registraci a ja vam tam pak muho nastavit automaticky vstup. (Jinak nase stranky na fotoalba se jmenuji http://rodina.cz/mimisci , tak az vam tam pridelim vstup… tak tam muzete vkladat jakekoliv pokladky…:-)

Jinak bacha, aby jste neulitli na kostatech moc dalekol…-) Zitra napisu, a denicek mam dalsi napsat ja???

Pa tehulky, budte opatrne…!!!

Kosinka

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 01.05.04 12:20

Ahojky Alin-ko, Šárko, a ostatní holčiny z diskuze „těhule“. Já sice do tohohle deníčku nepatřím, ale přišla jsem Vás jen pozdravit a popřát hodně štěstíčka!!! A objevte se někdy v diskuzi, budete nám tam chybět, ano???
Třeba sem budu za chvíli také chodit :-))), i když mám teď teprve OVU… ale kdo ví! :-).
 Radka

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 01.05.04 15:06

Ahoj tehulinky!!!!
Vcera jsem byla na ULZ a vse je v poradku.Mimisek uz byl krasne videt a srdicko bilo.Mam i fotecku, kterou pozdeji poslu.Jsem 7+3, mimi ma 1,17cm a termin porodu mam kolem 14.12.Na dalsi kontrolu jdu za necele 3 tydny, 18.5.
Jinak diky Baro za vycerpavajici informace o NT-plus.Ptala jsem se na to dr. a ten rikal,ze to klidne v odpovidajicim tydnu zmerime, ale ze to nejde vzdycky, ze zalezi na poloze miminka.A asi to udela zdarma pri bezne prohlidce.No uvidime.
Jinak Bootgirl, ono je to fakt jine to druhe tehotenstvi, na jdenu stranu je clovek zkusenejsi, na druhou se nedocka tolik chteneho spanku, hi,vid?Ale urcite to v pohode zvladneme.Sammik ma prave rymu, tak o to horsi ten spanek bude, jeeee.
Kosinko"urcite uz pis dalsi dil denicku!
A co ti to mam vlastne poslat za informace?Mozna ze to muzes napsat jeste jednou a napisou ti i nove tehulky.

Pa holky,
Shirin, SAmmy a Slunicko

Alien-ka
Kecalka 155 příspěvků 01.05.04 23:02

Ahoj Kosinko,
tak diki, zaregistrujem sa na tej rodine a dufam, ze uz coskoro tam vlozim aj ja nejake obrazky, ci UZT:o)Tesim sa na tvoj dalsi dennik, papa,
Alienka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.04 13:55

Ahoj holky těhulky. Tak nás tu pěkně přibylo, to je skvělé. Mě sice bude v červenci 28let, ale jinak jsme tu asi „profesně(těhul­kovsky)“ nejmladší. Zítra končím 5tt. TT test jsem dělala znovu v pátek (Axiom) a výsledek opět hned silně pozitivní. Takže už tomu asi opravdu věřím. Dnes jsem volala Dr. a sestra mě k mému údivu objednala až na 18.5. jen se mě zeptala jestli nemám nějaké problémy, tak jsem řekla, že mě trochu bolí v podbřišku jako MS bolesti, ale zdá se, že již méně. Ona řekla, že je to normální. Toho 18.5. už budu v 8tt. Je to normální? Takhle pozdní první kontrola??? je to mé první těhotenství. Děkuji za odpověď vaše Ála

BarbuchaL
Povídálka 11 příspěvků 17.05.04 10:58

Ahojky Álo,
já jsem cca v 10 tt a byla jsem na první kontrole minulý týden. Když jsem tam šla poprvé v 5tt tak jsem si představovala, že se kvůli mému těhotenství zboří svět a že lékařská věda mě zkontroluje od hlavy až k patě, jaké bylo moje překvapení, když mi pan doktor pogratuloval a řekl ať přijdu za tři týdny. Že prý je ještě moc brzo. Jenom mi napsal kyselinu listovou a vitamin E.
Takže je to asi normální.
Ve čtvrtek budu mít výsledky krevních testů. Musím říct, že to čekání je docela stresující.
Prostě se musíme nějak zabavit. Takže přeji příjemné čekání a jen skvělé výsledky.
 Lenka

Vložit nový komentář