Listopadky, prosinčátka 2004: Rodinné desatero

Rodičovství

Ahoj holky, myslím, že by neškodil zase další deníček, abychom si ulehčily hledání. Abychom nebyly zas moooc chytré, tak jako téma nevolím nic poučného, ale spíše zabrousím na lehčí notu. Použiju totiž text, který jsem psala holkám do práce, abych jim objasnila, jak se mi s Kačenkou změnil život a jaké „výhody to skýtá (tzv. Janiččino desatero). Je to namátkový výběr zá:,(ních rozdílůjak to bylo dříve, povětšinou v práci/jak je nyní. Zároveň uvádím tzv. Kačenčino desatero, které je sice už trochu staršího data, ale většina bodů stále platí. Doufám, že se v tom taky trochu uvidíte:)

KAČENČINO DESATERO:
1. Pradlenčina nepřímá úměra Čím hůře se obleček pere a žehlí, tím rychleji po obléknutí ho Kačenka poblinká.

2. Herecké vlohy
Přijde-li návštěva, začne si Kačenka hrát na retardované dítě a zaujatě kouká do bodu, kde nic není, tj. na druhou stranu než na které mávám chrastítkem a odmítá chrastítko uchopit.

3. Vrozená empatie
Kačenka přesně vycítí chvíli, kdy mě bolí hlava, a začne se vytrvale dožadovat mé aktivní přítomnosti.

4. Aliance se sousedem
Pokud moji drobnou nevolnost náhodou prospí, plně jí zastoupí soused a začne vrtat.

5. Tchýnina pomsta
Přijde-li tchýně na návštěvu, Kačenka vzorně usne nebo roztomile kouká a já vypadávám jako totálně se flákající matka.

6. Matka coby noční perpetum mobile
Jakmile dolehnu do postele, vypadne Kačence dudlík a začne řev. Vstanu, na:,–(ím dudlík, odcházím si lehnout a jakmile dolehnu do postele, …

7. Manželský dovětek
Martin se nevzbudí i kdyby Kačenka svým řevem zbourala barák. Pokud se přeci jen vzbudí, vyhrožuje, že odejde spát do obýváku.

8. Postrach bílých pláštů
Objeví-li se v okruhu jednoho metru od Kačenky libovolný pediatr, nasazuje své nejsilnější zbraně: dobře mířený proud moči (umí lépe než leckterý chlapeček-ho, hó), nervový plyn vlastní výroby, případně kombinace obého.

9. Zákon strnulé končetiny
Při převlékání odmítá Kačenka vždy alespoň jednu končetinu ohnout a nechat si nacpat do zvoleného oblečení. Ohne-li ji přece, je to jen manévr k odvedení pozornosti, protože ve stejný moment vyvlékne z oblečení končetinu jinou.

10. Zvukové efekty
Pokud někdo v blízkosti ze spaní šíleně chrápe, sípe, chrochtá, bublá a vyje, je to Kačenka:-)

JANIČČINO DESATERO
1.Tahám se s laptopem. /Moje IT problémy řeší Martin. (Znalci vědí, že to je dost průser.)

2. Ráno musím vstávat do práce./ Musím vstávat v noci, a to ne jednou, ale nejméně čtyřikrát.

3. Musím vypadat reprezentativně./ Nezvládám vypadat reprezentativně.

4. Utrácím za kostýmky./ Nehorázně utrácím za růžové pidioblečky. Kéž by jen tolik, kolik kdysi za kostýmky.

5. Mám své nejlepší kousky popsané od zvýrazňovačů./ Mám veškeré oblečení minimálně poblinkané. Může být i hůř.

6. Vzhledem ke své vrozené stydlivosti neoslovuji pohledné a urostlé mladé muže./ Již z dálky vyhlížím mladé a urostlé muže a bez ostychu se k nim vrhám, aby mi pomohli s kočárem. Záminka?

7. Sousedky, zcela cizí důchodkyně a podivní individua mě nechávají na pokoji./ Sousedky, zcela cizí důchodkyně a podivná individua se mnou zapřádají hovor na téma neutuchající radost z nového života a sklánějí se nepříjemně hluboko nad kočárkem. Jen doplňuju, že mě kamarádsky zdraví místní bezdomovec. Patrně cítí spřízněnost, protože veškerý svůj majetek si vozí v dětském kočárku.

8. Problém pískovišť a prolejzaček mě nechává chladnou, respektive nemám tušení, že s nimi nějaký problém je./ Rozčiluju se nad stavem a kulturou dětských pískovišť. Věděli jste, že kvůli EU se ruší všechny naše staré dobré prolejzačky? Kde bude proboha Kačenka viset hlavou dolů?

9. Vedu zdravý intimní život./ Jsem zdravá.

10. Nadávám Martinovi, že chodí pozdě z práce./ Nadávám Martinovi, že chodí pozdě z práce.

Posíláme všem dětičkám pusu!
Jana + noční tyran Kačenka 16,5t

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 10.04.05 07:38

Výborný deníček! Dost mě pobavil…
Lila z Podzimního očekávání

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 10.04.05 08:43

Ahoj,
i já se přidávám. Hezky jsem se pobavila - i když je drsné, že mě pobavila stejná (téměř) denní realita:)
Věřme, že za pár měsíců se situace zas pootočí:)
Pusu tyránkovi Kačence
Gabča a Barča, od PSTM, 28týdnů

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 10.04.05 09:09

Jani, úžasný deníček, fakt jsem se pobavila a musím říct, že ve většině bodů jsme na tom stejně.

Dneska v noci byl Matýsek vzorný miminko, vzbudil se jenom dvakrát a spal až do půl osmý! Kéž by se z toho stalo pravidlo…

Musím uklízet, odpoledne máme návštěvu a tady to vypadá jako po výbuchu :-(

Pa Jana+Matýsek (18 týdnů)

 
miselline
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 10.04.05 09:15

ahoj, sice sem vůbec nepatřím,ale nedá mi to, abych se nezasmála Hi Hi Hi..
Jo jo, věř, že se situace pootočí..Ale tím směrem, že

 • počítač ti bude dítko zdárně okupovat samo, v případě, že mu to zatrhneš, tak máš sama smůlu, protože spustí bengál a pro jistotu ti ho raději vypne samo
 • vstávat budeš naprosto stejně..jen o budíček bude posunut o poznání dřív. To víš, ranní ptáče dál doskáče..(jak je to s tím koncem?)
 • reprezentativ­ně..ježíš, co to je?
 • utrácet budeš stále víc…botičky,zvukově odporné hračky,stále větší trička, tepláčky atd + různě důležité a hlavně nezdravé mlsky
 • počmárané nebudeš mít jen oblečení, ale i různé části nábytku, popřípadě přibydou úžasné malby na nově vymalovaných stěnách
 • oslovovat mladé muže bude dítko za tebe, takže budeš jen se studem prchat
 • ano, nadále tě budou svými výlevy obšťastňovat důchodkyně, různá individua a je jen otázkou času, kdy ti dítko přitáhne nějakého toho bezdomovce za ručku, aby mu minimálně vrazilo nakousaný rohlík do ruky
 • problém pískovišť řešíme taky, ale neboj, Kačenka, stejně jako ta moje, si najde jiné úžasné místečko, kde tou hlavou viset dolů určitě bude
 • intimní život?????no, za pár let se snad obnoví. Zatím počítej s tím, že dítka mají v sobě jakýsi radar, který je vzbudí i z nejtvrdšího spánku. Co kdyby náhodou o něco přišlo???
 • ano ano, nadále budeme všechny nadávat mužům, že chodí domů pozdě. Jestli pak náhodou si v tý práci přece jen neodpočínou???
  Ale stejně ty naše dítka, jsou milovaní pokládci, že?
  Všem robátkům pohlazení, maminám obrovskou dávku trpělivosti!
  Miselline+Kačenka
 
Anonymní  10.04.05 09:18

Ahojky holky!!!!!!!!!!!!!

Teda JANI,tenhle denicek je na knizku!!!!kam se hrabou previti,vazne­..moooc me to pobavilo!!!!!!!!!!­!!!!

ale chci jen napsat..ono se to vlastne ani lepsit nebude..spise se vyvijet..hihi…ale vazne…ted vam popisu,co mi vcera provadel sammy..a to podotykam,ze mel ve stredu 3 roky.

jeli jsme k babi,tam byl k neudrzeni..vysli jsme ven a ja mu rikam,pozor na kaluze..v tom on si najde tu nejhlubsi a v botaskach do ni skoci..malem jsem ho prerazila…potom pozdeji v obchodaku..lidi jak opic a on nam porad utikal..v lekarne kdyz jsem u pokladny platila sampon,tak se ztratil a za chvili mi prinesl pul regalu detskych samponu a mydel..a pak jak to vracel tak mu to padalo a pani lekarnice moc porozumeni nemela..pak se postavil pred zrcadlo v la halle a delal silene kreace a bllosti a nejhorsi bylo,jeli jsme domu,ja mam kocarek,manza nakupni vozik a sammy jde pred nami z takoveho toho pojizdneho pasu co jede ke garazim.uz byl dole,najednou mu srublo a chtel vylezt zpet na pas, v tom spadl a ruce mu zajely pod to ostri na konci..no hruza..rozseklo mu to malicek a ostani prsty ma samou modrinu…NO PROSTE HORSI NEZ KDYZ MU BYL 1 ROK.a k tem rukam..mohlo to dopadnout mnohem hur…
manza rika,ze nam z neho roste GANGSTER…

Takze Simon:ja myslim,ze si tu moji hodnou Sarinku docela zaslouzim,vid??!!!­Ale sammy byval taky moc hodnoucke dite..teda tak do dvou let.....ty mas zlateho Misu!!!!

Boot.teda letajici kocarek..to je neco,hlavne ze to dopadlo dobre!!!A svetluska je bezvadna hracka od LAMAZE..najdes na MATYSEK.CZ,CA­RYFUK.CZ,nam uz prisla taky ta nova ZIRAFA a je taky naprosto uzasna..jeste jsem objednala ty ponozky..treba se pak zacne chytat drive za nozky:))Kamosky si je chvalily..ale vlastne vsechny hracky od LAMAZE jsou neskutecne uzasne:))

takze holky,mejte se moc hezky!!!!!
my mame dneska oslavu sammikovych narozek

shirin,rostak sammy a sarinka

 
kari01
Kecalka 334 příspěvků 10.04.05 09:42

Ahojky holky,

těšila jsem se od včera na nový deníček. Už když jsem si přečetla název, čekala jsem něco dobrého… ale že se hned po ránu takhle pobavím, jsem fakt nečekala… ;o) V desateru se fakt vidím! Nebo mi spíš mluví přímo z duše! ;o) Ovšem obdivuji i při zvýšené četnosti kojení (převážně v noci!), že vůbec dokážeš své postřehy ze života přenést na papír! A ještě takhle kvalitně! Obdivuju Tvé vlohy, Jani!!!

Jinak u nás jsou dvě novinky…
Domi se mi od pátku krásně přetáčí na bříško! HURÁ!!! Vždycky se sice zarazí o ramínko, ale naučila se pak švihem přes něj dostat na bříško, a tam se vždycky začne strašně smát, že dokázala něco nového! A taky od té doby vydrží na bříšku mnohem déle, dokáže si v této poloze vzít i hračku do ruky a strčit jí zdárně do pusinky, začíná mít tendenci popolézt o kousek dál dopředu a hlavně se z bříška už i dokázala překulit zpět na záda! Je zvláštní, že ona pořád nic a pak ze dne na den stihne začít dělat víc věcí najednou… :o)

A druhá novinka je u mě. Včera jsem TO dostala! ;o((( Fakt mě to těch 14měsíců ale vůbec nechybělo! Teď jsem jen zvědavá, jak to vezme Domi! Zatím poslední dobou jí přes den spíš častěji, tak doufám, že když teď začneme s dokrmy, nebudeme muset začít i s UM! A já bych musela zlikvidovat své „kari-kozy“! Brrrr! Už teď z toho mám vítr! Máte některá, která kojíte, zkušenost, zda u MM mimča pak ještě vydrží či ne?! Nějak ovlivnit se to asi nedá, co?!

Konečně se dnes umoudřilo počasí, tak vyrážíme někam na prochajdu a kouknout se po nějakých golfkách…

Takže zatím krásnou neděli…

Jarka a Domi (5,5 měsíce)

 
lajla1
Kecalka 171 příspěvků 10.04.05 10:31

Ahoj holky,

Jani, uuuuzasny denicek !!! Nadhera !!!
Uplne se v tom vidim:-)) Je videt, ze je to vsude uplne stejne..
Musim letet, jdeme na obed ke tchyni, ach jooo (v nekterych situacich bych docela rada stala u plotny sama).
Davidka jsem v patek na chatu prechvalila, cely vikend ma sve „noci“, kojime temer nonstop. Preci se totiz nebude krmit pres den, kdyz je vsude tolik veci k videni, ne ? ( to si totiz trikrat ucucne a kouka, kde co lita…pripadne, kdo mu prosel za hlavou…au…moje bradavky…)

Musim letet, rodinka (ta muzska cast) nesdili mou lasku k e-miminu.

PA Lajla+Davidek 5 a kousek m.

 
Anonymní  10.04.05 10:41

Ahoj holčiny,

hlásím se po dlouhatánské době, ale přece :-), robátko usnulo, manžel taky, tchýně nám uvařila, mam vyvařený flašky a umytý nádobí… tak konečně snad zvládnu nejen přečíst komentáře ale i napsat.

Jani, to je prostě ohromný deníček :-)) … Hned jsi mi spravila náladu, pěkné počteníčko, díky.

Rychle než to zapomenu - Jarko, naše Terka bere um i mm. Od čtvrtého týdne jejího života nejdřív nakojím z obou prsů a pak ještě udělám UM a problém s tím nemá, což jsem strašně šťastná. Chtěla jsem kojit co to půjde. Je to sice náročné jak časově tak i když někam jdu - mám prsa, ale ty jí nestačí, tak tahám ještě flašky a převařenou vodu atd… a než nakrmíme… jejej… Ale aspoň tak. Myslím ale, že Domča zvládne mlíčko od tebe a dokrm uplně v pohodě a UM nebudeš muset vůbec dávat.

Koukala jsem na fotečky z vašich srazíků, moc vám to mamči sluší a máte krásný miminka :-), škoda, že se k vám nemůžeme přidat. Snad ještě někdy později, až se trochu zmátoříme a bude nám normálně jezdit auto a vůbec.

Jen v krátkosti shrnu, co nás trápilo. Dlouho mi nešlo e-mimčo, pak byly Velikonoce a ty jsme trávili na Šumavě - o zábavu bylo postaráno a nebyl čas zasednout k PC. Dokonce jsme večer vyrazily popřát mé kamarádce k narozeninám na její oslavu a hlídal sám dědeček!! Naštěstí Terka spala krásně a nebudila se.. ale domů už jsme šli po dvou a půl hodinách, protože jsem přeci jen byla silně znervozněná slovy dědečka - v pohoooooooo­oooooděěěěěěě­ěěěěěěěě! To zvlááááááááádnu, neeeeeeeeéé!!

Po Velikonocích jsme onemocněli. První Terka. Rýma, hrozný kašel, nevrlá, nemohla dýchat, nic jsme neodsáli, měla všechno vzadu, zahleněná, ochraptělá. Doktorka mi řekla, že je nachlazená a dostali jsme kapky na kašel a do nosu. Po týdnu žádné zlepšení, navíc jsme nemohli v tom krásném počasí ani na krok… Tak jsme vyrazili k dr. znova. K tomu onemocněl i manžel - horečka, kašel, rýma, takže jsem lítala kolem dvou marodů. Jako zázrakem jsem odolala a jen občas pčíknu. Horší je to s Terkou. Ve středu tedy na kontrole dr. udělalal odběr krve kvůli krevnímu obrazu. Odporoučela mě z ordinace. Byl to hrozný řev. říkala jsem si, že by odběr z prstíku tak strašně nezvládala? Vždycky si kvíkla a dobrý… ale teď? Sestra mi jí po asi čtvrthodině vrátila napůl nahou, celou od krve… no, děs. Brali jí krev ze žíly. Ale jak je buclatá, tak se to nedařilo -tudíž rozpíchané obě předloktí a pak ještě prstíky a z těch to pak teklo moc, jak byla ubrečená. Naštěstí výsledky byly hned, dr. na to má nějaký přístroj. Verdikt - počínající zánět, takže máme za sebou první penicilinování každých 8 hodin asi až do téhle středy. A ven nesmíme dřív jak v úterý a to jen jestli se to zlepší. Navíc jsme absolvovali na nosním ještě odsávání rýmy…

to že jsem nebyla v ordinaci, když jí brali tu krev, nechala jsem jí tam samotnou s dobrým úmyslem, že jeden malý píchaneček zvládne ona i já. .. mělo za následek to, že stačí,abych odešla z místnosti, kde si Terka hraje a začne strašnej vyrvál. Hrozně až histericky brečí. a od půl šesté mi pobrekává ze spaní. už to prostě nikdy neudělám, abych tam nebyla s ní.
Dneska už je lepší, ale rýma a občas kašlík přetrvávají… tak nevím, kdy se ven dostanem.

Manžel začíná podnikat, takže taky moc času na nás nemá, no řeknu vám, je to fofr, vypadam strašně a cítim se strašně. Už abychom mohli na dlouhatánskou procházku na sluníčku.

Tak to jsem narušila skvělou náladu tohoto deníčku, snad mi to prominete. Těším se na vaše další psaní, jak bylo předtím a jak je teď. Já jen řeknu, že jsem pořád jak Alenka v říši divů. Terezka pořád překvapuje, je to šikulka, šibalka a je hrozně statečná. Všechno je o 360 stupňů jinde a já jsem strašně šťastná, že ji máme a za svůj předchozí život bych to nevyměnila :-) i když je to někdy fakt síla :-).

Ještě se vás musím zeptat.. jak v tomhle počasí kolem 15ti stupňů a více oblékáte miminka? Já vidím pořád ty teplé tlusté fusaky v kočárcích ale sama jsem ho už vyndala, protože Terka byla jak upečená… ale pak se stane, že nastydne… no, fakt nevim, jak to dělat, aby to bylo správně. Dík za rady…

Mějte se krásně, přejem pohodovou neděli!

čauky Nenicka + Terezka v pondělí 5m

 
gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 10.04.05 13:56

Jani-pridavam sa k obdivovatelom dennicka, vazne ma pobavil.:-)
U nas este na 100% plati, ze sa zobudi akurat, ked ideme jest. Nebude predsa papat sam, no nie??:-) A rano kaka za:,–(ne az po vybaleni z plienky a umyti zadocka a nakremovani. Potom sa v tom pekne na brusku cely vyvala, aby sa mama nenudila.:-)
Jarka-ja som TO tiez dostala skoro. 3 mesiac po porode napriek neustalemu kojeniu v noci najnovsie kazdu hodinu.:-) A malemu to vobec nevadilo, kludne kojime dalej. Moze byt mierny odpor, ale prikrmovat nezacni, skor ho skusaj castejsie prikladat. Mlieko moze mat troska inu chut len pocas MS, ked prejde, tak to bude zase normalne.Maly asi 4 dni moc pit nechcel, ale od hladu neplakal a zatial zije.:-))Prajem ti, aby ste to zvladli.
Nenicka to, ze ti mala ochorela si nevycitaj, virus chyti aj keby bola naobliekana ako cibula.:-) Ja obliekam maleho tak, ze mu dam body, dupacky, teplakovu mikinu, teplaky, ciapocku(tenku) a obcas este tenky fleesovy overal (ale fakt uplne tenucky, len 1 vrstva) a je v taske od kocika. Nie je to klasicky chlpaty fusak, nie je tam priamo nabaleny, ale izoluje teplo.
Ked je tych 20, tak vrch tasky odopnem a fleesovy overal necham doma. Leri je dost horkokrvny a je mu skoro stale teplo.
Gothic+Valerik dnes 22tyzdnov (tiez listopadaci)

 
Anonymní  10.04.05 19:19

Ahoj berušky
Jani: Něco tak úžasného jsem dlouho nečetla,fakt jsem se dost pobavila a hned mě na mysl padlo,spoustu dalších čertovských kousků,našich malých zlatíček.Je to s nima opravdu sranda,když máte někdy pocit,že umíráte za chůze z toho celodenního kolotoče a pak stačí nová dovednost,našich prcků,nebo ten nádherný odzbrojující úsměv v jejich tvářičkách a rázem je po únavě a něco teplého a krásného,vám zaleje srdíčko samou láskou a vše je zapomenuto.
Neničko: To je fajn,tě zas slyšet,taky nemám moc času psát,ale ty jsi se už dlouho neozvala.Po tvém vyprávění,mě až vyhrkly slzy,jak tam berušku museli trápit.Je to pro nás fakt děsný,vnímat bolest našich broučků,protože bychom za ně i dýchali,kdyby bylo potřeba.Uvidíš,že na to časem úplně zapomene,a zase bude usměvavá.Oni jsou teď už víc vnímavější,takže si i pamatují,ty ošklivé věci.Příště se nenech od těch babizen vyhnat a buď s ní.Tak držím palečky,ať se co nejdřív srovná a hlavně uzdraví.Posíláme s Naty velkou pusinu.
U nás je stále veselo,už jsem taky myslela,že se mi beruška umoudřila s nočním kojením,dokonce jsem zaznamenala červaně do kalendáře spací rekord bez papání,ale druhý den to bylo,zas,jako dříve,Takže,já už nechválím,protože to je ,jak když to vždycky slyší a hned druhý den se na mě chystá pomsta růžového pantera.Zoubky,zas povyrostly,takže si je stále o něco šudlá.jak ji to asi svědí.Koupila jsem ji na to gelík,takže jak se ji s prstem vždy prodírám do té malé pusiny,tak už se předem tlemí,že ji mamina konečně zas podrbe tu divnou věc,co ji roste v pusince.
Jak jste psali o mánii nakupování hadříků,tak už jsem do toho spadla taky.Mimibazar je pro mě krásná večerní relaxace,až mě manža začíná silně nechápat a občas si klepe na hlavu.Taky jsem se dřív bránila růžové barvě,ale propadla jsem ji na celé čáře,takže máme doma konečně tu správnou holčičku.Musím vám ji zas vyfotit a pak pošlu fotečky.Koukala jsem na vaše srazíky,je to úžasné,fakt závidím,hned bych se přidala.
Tak berušky,pomalu končím,jsem ráda,že jsem s váma mohla být,alespoň touto cestou.
Všechny moc zdraví Karol a Naty 14.dubna 5.měsíců.

 
Anonymní  10.04.05 20:14

Ahojky,
Jani - to je naprosto uzasny denicek, fakt jsem se skvele pobavila.
My meli celkem pohodovy vikend, v patek za mnou prijely dve s mych byvalych spoluhracek, ktere maji take mimca narozena 2004. Skvele jsme pokecaly, usly nekolik km a ani nam nevadilo, ze prselo.
V sobotu jsme teda ven nevyrazily, tady na Kladne prselo cely den. Dneska byl Christianek se sestrenkou v kine na Zlicine, moc se mu to libilo, byli na nejakych Robotech.
Sarinka uz spinka. Doufam, ze bude dnesni noc lepsi nez ta vcerejsi, ta byla docela rusna.
Jarko - Domca je opravdu sikulka, Sarinka se v patek otocila z briska na zada, ale od te doby zase nic. Doufam, ze se pak pochlubis, jake golfky jste poridili.
Nenicko - to je dobre, ze jsi se konecne ozvala. Vy mate na ty nemoce opravdu smulu. Prejeme Terezce brzke uzdraveni. My jsme ted v Cechach, do 22.4., tak jestli se uzdravite, tak by jsme se mozna mohli videt
Karol - kolik uz ma Natalka zoubku? Taky porad neco kupuju a je to vesmes ruzove, oi jsou v tom tak sladoucke
Shirin - jeste jednou gratulace Sammikovi k narozeninam, nase Sari je taky docela hodna, ale to byl Ch taky a ted je to pekny dablik
Lajlo - tak si uzijtë tu navstevu u tchyne
A co ta ZOO? Ve ctvrtek ma byt podle teletextu 14-17 a oblacno az polojasno.
Mejte se fajn a hezky vecer
Mika, Christian a Sara skoro 20t, alespon myslim

 
Anonymní  10.04.05 20:23

Jarko,
zapomnela jsem napsat k tve otazce ohledne dokrmu a MM. Nemam to z vlastni zkusenosti, ale kamaradka ze zacatku davala dokrm a pak jeste dokojila, potom kojila jen rano a vecer a ted v roce koji 2× v noci.
 Mika

 
Anonymní  10.04.05 20:26

Ahoj maminky a mimiskove,

Jani: opravdu povedeny denicek. Taky si vsimam tech rozdilu pred tehotenstvim a po.

Karol: Ja jsem na tom s tema obleckama uplne stejne. Kdyz jsme je kupovali pred narozenim Charlie,tak jsme volili neutralni barvy (bila,zelena a modra). Ruzova mi vubec nebyla sympaticka. Stav Sarlotcineho satniku nyni: 90% oblecku ruzove barvy. Doslo to tak daleko,ze jsem ji minuly tyden poridila i ruzovou cepicku,aby byla krasne sladena. Asi propadam ruzove posedlosti. Problem je jen v tom,ze pokud druhe ditko bude chlapecek,tak budu muset skoro vsechno kupovat nove. Tak bych se mela asi krotit…

Dale se chci podelit o novou historku z foceni. Jeste jsem o tom asi nepsala, ale urcite znate knihu Nezna naruc rodicu. Myslim,ze o ni tady byla kdysi davno rec. Tato kniha bude mit,bohuzel az pristi rok, vydano pokracovani venujici se psychomotorickemu vyvoji miminek. Pro tuto knihu se Charlie stala modelkou. Ted jsme fotili treti serii a vsechny to stalo hodne sil, protoze Charlie vcera nemela naladu a dnes zase pro zmenu zkousela manipulovat s lidmi. Doma vi,ze kdyz zaplace na hraci dece,tak ji tam klidne necham, a za chvilicku prestane (vydupava si tim chovani v naruci). Jenze lidi pri foceni bylo hodne a ona vycitila prilezitost. Predvadela tam obrovske zachvaty place,ale to byste musely videt. Naznacila plac (takove kratke zarvani), a pri nadechovani na pokracovani se vzdycky rozhlidla uplne klidne kolem a sledovala nase reakce. Toto divadylko se snazila prosazovat asi hodinu,nez konecne pochopila,ze fotograf opravdu nema cas ji chovat. Taky mate takove lumpiky? Docela me to prekvapilo u tak maleho ditka…

Zoubky nas trapi stale,ale ted uz trosku min. Pokud dodrzuju pravidlo,ze musi mit neco neustale v pusince,tak to klape,ale beda,kdyz ji spadne kousatko.....My jsme aplikovali homeopatika a celkem to zabralo.

Mejte se krasne
Terka a Charlie 4mesice a 4 dny

 
RomanaM
Kecalka 227 příspěvků 10.04.05 23:01

Ahojky,
Jani-pekny denicek. Mas muj obdiv, ze jeste zvladas vsechno zabavne zapsat.

Holky, taky se cely tyden tesite na vikend, ze bude rodina pohromade a pak se vlastne zase o vikendu tesite, ze si v pondeli odpocinete od toho poskakovani kolem muzskyho? Navic jakmile me ten muj vidi u emimina, tak si mi stoupne za zada a prudi tak dlouho, dokud ho k pocitaci nepustim.

Ve ctvrtek jsme byli na vazeni a Dada ted vazi 6140. Takze si furt pribira tech svych 12Og za tyden. No tak nevim, to nocni kojeni tam teda moc videt neni.
Ted jsme ho zacali ucit chodit spat v osm hodin. Zatim vzdycky cumakoval skoro do jedenacti a uz se mi zdalo, ze je nejvyssi cas, dat mu najevo, ze male deti chodi spat driv. V osm ho dam do postylky, tri pusinky, pohladim po hlavicce a zhasnu. No, nadsenej nejni. Nastesti ale nevriska, chvili se vrti, povida si a pak usne. Zatim vcera i dneska, tak nam drzte palce, aby se to ujalo.

Jinak ho musim pochvalit, ze uz papal z lahvicky UM, takze snad by neumrel hlady, kdyz by vyschnul pramen u mamy.

Jarko: ja sem TO dostala hned po sestinedeli, takze zatim si nevesele menstruju i pri plnym kojeni. no, proste musim mit neco extra. a to sem se cele tehu tesila, ze od toho budu mit pokoj.

Nenicko: uplne vidim, jak si trpela, kdyz Terezce odebirali krev. Dadovi taky obcas berou krev kvuli chudokrevnosti. Pokazdy musim hlavne dohlidnout, aby mu ji nebrali z hlavicky. Na tu se mu totiz radi vrhaji a on chudinka to strasne nesnasi. Ted mu ji zatim berou z zily nahore na rucicce a to snese, i kdyz taky place.

Pemm, Lajlo, Mon, Jarko, Jano12: poslala jsem zalohu na dovcu, takze ted uz se nas nezbavite.

Holky a kdy bude ta ZOO?

Preji vsem hezky start do noveho tydne

Romca a David, 18 tydnu a kousek

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 11.04.05 07:41

Ahoj holky,

tak vcerejsi navsteva byla fajn, akorat Matysek se nepredvedl v uplne dobre nalade, protoze byl unavenej, vubec nechtel odpoledne spat, dal s prestavkama dohoromady tak 3/4hodiny, takze chvili byl v pohode, ale asi tak po hodine zacal pofnukavat, ptom pobrekavat a potom rvat…Ale navsteva se stejne rozplyvala, jak je krasnej :-)

Vecer usnul prakticky hned jak jsem ho polozila do postylky, ovsem v pul jedenacty uz byl vzhuru a mel strasnej zachvat cehosi, nevim jestli brisko nebo neco jinyho, ale byl to strasnej rev. Nakonec se mi ho teda podarilo znova uspat, ale bylo mi ho chudacka lito.

Lajlo - tak jak bylo u tchyne???

Nanicko - chudinka Terezka, to ji teda s tou krvi pekne potrapili, hlavne aby se brzo uzdravila. A s tim oblikanim si nedelej hlavu, ja jsem taky fusak vyndala a v pondeli byl Matysek dokonce jenom v bodycku a teplackach, ani jsem ho neprikryvala dekou. To spis kolem vas proletel nejakej bacil a Terezka ho capla…

Karol - tak vam uz se povedla cela noc bez buzeni? Taky bych rada, aspon jednou…

Terko - se zoubkama jsem na tom stejne, taky uz je to o neco lepsi, ale porad to zlobi. Uz jsem se rohodla, ze to budu taky resit homeopatikama. Jaky pouzivas? Me poradil jeden homeopat Chamomilu 15 nebo 30CH.

Matysek se mi uz docela vzteka pod hrazdickou, tak jdu nez se rozerve naplno.

Holky mejte se krasne.

Pa Jana+Matysek

 
Brum
Závislačka 4270 příspěvků 11.04.05 08:20

Ráda bych se k vám přidala. Nedávno jsem narazila náhodou na tyto stránky a velice mě zaujaly.
Jmenuji se Katka, je mi 26 let a mám nyni 2,5 měsíční holčičku Alenku. Musím pochválit pisatelku deníčku, velmi jsem se pobavila. Vy máte zřejmě dítka o něco starší a tak by jste mě mohli pomoct s následujícím problémem. Alenka si začala asi před 14 dny strkat ručičky do pusy. Občas je to jen palec, jindy se jí tam vejde více prstů. Jak jste řešili tento problém? Já ji zatím nechávám ale nevím jestli je to tak správně. Nechci jí dávat dudlík, když jsme se zatím obešly bez něj. Pokud máte nějakou radu napište prosím. Douofám že nebude vadit, že jsem se k vám takhle vetřela. Díky moc za případné rady.

 
Anonymní  11.04.05 10:16

Ahoj Brum.Vítáme tě mezi náma.Rády ti poradíme,ale zrovna strkání ručiček do pusinky,není žádný problém,ale normální jev,který miminka prostě dělají.Oni si prostě tou pusinkou testují okolní svět,takže se netrap tím,že by to bylo něco,co miminka nemají dělat.S holkama bychom mohli vyprávět o ocumlaných věcech a poslintaných pěstičkách.Takže klid a cucání zdar.Zdraví Karol a skoro 5.měsíční Naty.

 
Bamba1
Nováček 3 příspěvky 11.04.05 10:44

Ahoj, zdravim vsechny. Omlouvam se, ze vam vpadam do rozjete diskuze, ale zabrousila jsem do denicku a zjistila, ze nevim kam patrim. Narodil se mi Jachym 19.1. 2005, vy jste tu vsichni asi starsi, ale denicek Jarnulky 2005 se jeste rodi, tak tam jsme taky mimo. Chcete nas? :-)))
Bamba a Jachym (ve stredu 12 tydnu)

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 11.04.05 11:16

Bambo,
dle věku patříš asi fakt spíše k nám do Jarňulek,ale holky tě určitě nevyhodí :o)
Gabka a Štěpánek 7 týdnů

 
Bamba1
Nováček 3 příspěvky 11.04.05 11:36

Ahoj Gabule, asi budu tak brousit… na e-mimino me privedla Lucka s Kubikem od vas z diskuse, je to moje kamaradka. Tak ji pozdravuj :-). „Doma“ jsem vlastne na rodine, ale nejak nestiham to tempo… :-)))))) Jen ctu ctu … tak jeste nevim jak to vyresim, tady mi to prijde mene ukecane.....zatim budu migrovat :-)))

 
Anonymní  11.04.05 12:28

ahoj maminky a mimiskove,

Jani24: My jsme rozpustili 2× denne 3 kulicky Chammomily 15 na plastove lzicce. Zatim to neni tak strasne, abychom to davali casteji nebo 30tku. Sice v noci hodne place ze spani, ale dokud u toho dokaze spat, tak to vydrzime takhle. Najednou nam pomaha dudlik, ktery driv nikdy nechtela. Mam pocit, ze i v noci chce mit neco v pusince a kdyz ji vypadne tak si o nej rekne, aniz by otevrela ocicka. sem zvedava, kdy to prestane zabirat.

Dneska jsem konecne doresila ty peripetie s urednictvem. Ma byvala skola mi nakonec vsechno doplatila zpetne i za listopad, dopojistili me a byli na me mili. Horsi to bude az se opet v cervnu vydam na socialku. Ale ted si chvili uziju klidu bez vyrizovani. Hura.

Ja dostala menzes taky po sestinedeli. Tehdy jsem jeste kojila, takze jsem to moc necekala. Exluton mi to ale dokonale rozhazel. Krvacela jsem vzdycky jen jeden den a absolutne nepravidelne. Vcera jsem poprve presla na normalni antikoncepci a konecne v tom bude trosku poradek. Na tento den jsem se tesila asi mesic a uz se dockala.

Dve nove maminky vitam. Cumlani rucicek je normalni jev. Uci se tim prvne ovladat tu rucicku. (Pro ne je to obrovsky skok vubec se trefit do pusinky). A ten dalsi duvod jsou treba ty nase zoubky a zkoumani, jak uz bylo receno. Spis by bylo divne, kdyby to nektere ditko nedelalo.

No nic, ja musim konecne nachystat doucovani a vyprat. Ceka me hromada pradla.

Terka a Charlie

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 11.04.05 17:05

Ahoj holky,
tak předně dík za ohlasy-jsem ráda, že jste se pobavily.-)

Brum, Bambo-vítejte, to víte, že vás chceme. Mám pocit, že rodinu už nikdo z nás pořádně číst nestíhá, tak aspoň budeme mít zvěda:-)

Shirin-historka se Sammíkem nemá chybu-to je prostě Domík od Boot číslo 2. Jen jestli ty děti v tomhle věku nejsou všechny stejné! Ne, ne-moje Kačenka bude „určitě“ hodná!

Jarko-ještě jednou gratulace Dominičce k otočení. Je to už velká slečna.

Lajlo-co tchýně? Zvládlas bez úhony?

Neničko-já už fusak taky dávno uklidila a kombinézu taky. V kočárku mám jen deku (z IKEI takovou měkoučkou) a ještě jednu menší deku pro jistotu, kterou kdyžtak Kačce přehodím přes nohy (to ja taková ta stará modrobílá, co jsme měly my jako miminka). Dávám jí teplejší kalhoty, body a teplejší kabátek s kapucí a pochopitelně čepičku. Rukavičky už ne. Když bylo o víkendu hnusně, přidala jsem punčocháče pod kalhoty a svetřík pod kabátek. A vymrzlá rozhodně nebyla. teda z toho píchání mě taky jímala hrůza. miminko celé od krve-no děs. neboj, Terezka se brzy uklidní a bude zas jako sluníčko.

Karol-já jedu v mimibazaru taky. Když jsem te´d byla pořád nevyspalá a úplně hotová, měla jsem mozkovou kapacitu jen na to prohlížet si oblečky a ve velkém je objednávat. Já mám snad oblečení na rok dopředu:-( No a většina z nich je pochopitelně růžová. Jak jsem minulý týden vyrazila do kamennéo sekáčku, zakázala jsem si koupit něco růžového a abyl to očistec. Vždycky jsem šáhla jen po růžových kouscích! Nakonec jsem se sebezapřením nakoupila v zelené, žluté, okrové a oranžové:-)

Romčo-co se týče víkendu, mám dost podobné pocity. Ale je fakt, že tenhle víkend byl trochu výjimkou, protože manžel mi hodně pomáhal, neˇb jsem vážně mlela z posledního.

Tak, a co te´d u nás nového? Kačenka má jako novinku oblíbené 3 hračky. Jedno je velká krabice od takové rozvíjecí koule od Tola (koule nic moc, ale krabice je terno), druhé je chrastítko špendlík (to snad mají všechny mimina, že jo?) a třetí je chrastítko slunečnice-kdy každý okvětní lístek má jinou barvu a je z jiného materiálu a jde báječně kousat:-)
Kačenka je poslední dobou nějaká čilejší, co se týče pohybu-pořád se otáčí na pravý bok a rotuje po postýlce nebo pod hrazdičkou. Na bříšku, když pase koníčky, tak se strašně gebí a snaží se šáhnout na hračku (když se jí chce). Velmi rády se na sebe taky chodíme dívat do zrcadla, protože tam na Kačenku kouká nějaké hezké smějící se miminko.
Přes den je Kačenka prostě zlatá. Jakmila ale udeří osmá a jdeme spát, tak to začne. Já doufám, že se už blýská na lepší časy, prootže dneska v noci to bylo výrazně lepší. Musím to zaťukat, aby se to zase nezhoršilo. Vstávat po hodině vážně nejde zvládat dlouho.

Mějte se a posíláme pusu
Jana + Kačenka za pár dní 4 měsíce

 
gazela2
Kecalka 315 příspěvků 11.04.05 20:28

Nazdárek sluníčka už hooodně dlouho jsem se neozvala,ale příspěvky čtu pravidelně.
Lajla psala že zítra nejede bruslit,určitě Vám to napíše sama co se stalo… Tak držím palečky i Denda ať je všechno v pořádku…

Dneska je nám 5 měsíců......... jupí :-) no a byli jsme na poslední kontrole na kyčlích,tak jadýrka už máme…kyčle jsou ok,takže kontrola až v roce…hurááá­ááááááááááááá­áááááááá.

Jinak jsem se opět stavila v sekáči..když už jste o tom mluvili,teda růžové oblečky dopředu kupovat radši nebudu,ale koupila jsem prďáckou proužkovanou košili, mikču a tílko na léto,jsou úžasné a jedna věc za 79 Kč,no nekupte to :-)

Jinak za novinky u nás je že od včerejška dávám na sváču odpoledne kaši..je to rýžovobanánoví od Hami,teda holky řeknu Vám,jestli Denda jedl,mrkev,bram­bory, jabl.přesnídáv­ku,nebo banán,tak po téhle kašičce se může užrat,chutnala jsem jí a je fakt dobrá. Voní po banánech a chutná jako sladká krupicová.Ten se po ní tak sápal,že si jí chtěl nalít rovnou z misky do papulky :-))) Je hrozně srandovní,akorát jak hltá tak to má všude,i v nosíku :-)))
Jinak novinkou ještě je že mi usíná na boku,pak se otočí na záda,pak na břicho,na bok a takhle už si rotuje tak jak potřebuje,je to hrozná švanda,zvlášť před chvilkou šla jsem ho zkontrolovat a v postýlce byl na bříšku,nohy pod sebou zadek nahoře a hlavičku zalomenou jako když má zlomený vaz,ještě že mi bliká Nanny :-)))) a to ležel na zádíčkách srandista.

Jarko:tak co golfky?

Romčo:tak super že s náma vyrážíš na dovču,,,to bude srandy kopec.

Tak musím letět vařit,manža za chvíli dorazí z půjčovny konečně uvidím nějaké české filmy…horem pádem a duše jako kaviár,tak jsem zvědavá…

Mějte se nádherně jo a ve čtv. ta zoo :-)))

pa pa MOn a Den dnes 5měs.

 
Anonymní  11.04.05 22:05

ahoj holčiny,

díky za rady s oblékáním, vše pečlivě eviduju :-)).
Jen rychlovku, musím se vyspat. K plakání ze spaní se přidal pekelnej průjem a bolení bříška. Myslela jsem, že je to po těch antibiotikách - je to ve vedlejších účincích. Ale dnes mi dr. řekla, že to by průjem měla už aspoň od pátku. Že nejspíš zas něco malá chytla!! Zas pokašlává a má ten průjem. Prý to teď hodně miminka postihuje, říkala dr., že od rána řeší samé takové telefonáty, kdy si mamči stěžují na průjem, rýmu, kašel a bez teplot.

No nepicly byste se z toho?????!!!!!­!!!!!!!

Nespí přes den, je nevrlá, já už mám taky dost.. dneska Tom když nás viděl, umyl bez řečí sám nádobí a udělal výbornou večeři :-ú)) . Ještě že toho chlapa mám!

Tak všem krásnou dobrou noc

papapa Nenicka+Terezka dnes přesně 5 měsíců:-))

PS: Dendo, krásně jsi to oslavil tou kašičkou, my kapičkami na průjem :-)

 
Dorka
Povídálka 12 příspěvků 11.04.05 22:32

Achojki maminky.
Jani, tvoje desatero je úžasně, moc jsem se pobavila. Jako Brum jsem tady nováčkem. Mám holčičku narozenou v 11/04. Teď bobetko spinká a je tuhá jako rohlík. Takže pod 6 odpadá, alespoň pro dnešek. Dnes jsem s Ani zažila podobnou situaci na tvá desatera. Byli jsme poprvé na návštěvě u kamarádky, která má holčičku cca 5.5 měs. Chtěla jsem se vytáhnout, jak malá krásně sosá. Anička mi ale dala lekci a mi začala hulákat jako na lesy, takže z ukázkového kojení nebylo vůbec nic. Kámoška si vzala zdurlého bobka na ruky, dala hračku a bobek dělal „jakoženic“. Ten vítězný výraz byl neodolatelný. Takže, přeji vám krásné chvíle se svými miláčky.
Dorka+Ani 4.5 měs.

 
sim-one
Kecalka 118 příspěvků 11.04.05 22:43

Ahojky holky!

Jani 12- napsalas ten deníček krásně a výstižně. Dělají nám dětičky skoro samé naschvály, to je fakt :o))).

Lukášek byl dneska docela hodný, skoro celé dopoledne prospal a v noci taky spal docela dlouho. Usnul kolem 8, o půl 12 v noci jsem ho pak ve spaní nakojla- udělala jsem to tak už 2. noc. On se ani nevzbudí, jak pije a pak spinká krásně až do rána do půl 7. Protože ty minulé noci teda stály za to - vůbec jsem se nevyspala a kojila po půlnoci každé 2 h.
Taky jsem ráno volala naší dětské dr., protože Luki týden nekakal. Četla jsem, že pár dnů je to normální, ale nedovedla jsem si představit, co přesně mají na mysli těmi několika dny a týden se mi zdál už docela dost. Dr říkala, že je to v normě i 14 dní, že nemusejí mimča kakat, že to mlíčko plně spotřebují a že mu mám dát třeba teploměr nebo trubičku do zadečku, ale to už nebylo třeba, protože se odpoledne Lukášek pokadil až na záda :o)). A byl úplně spokojený, no dneska byl fakt hodný, ale nechci ho přechválit .Aby se mi to pak nevymstilo :o))).

Shirin, Sammík mi taky docela připomněl Domíska od Boot :o))). Zkrátka je to správný klučina. A Sarinka princeznička. Máš to dobře zařízené :o).Já jsem Lukáškvi objednala od Lamaze (protože je kluk) toho delfína Filipa. Tak doufám, že se mu bude líbit stejně jako ta světluška :o). Protože jestli ne, tak mu budu muset objednat i ji :o). A koupila jsem konečně Microsun. Měli ho v lékarně v kotvě naproti Luny. Stojí tam 238, je to 20-ka faktor 90ml.
A určitě se domluvíme na procházku někdy, můžem třeba zajít na minigolf do Běláku.

Jarko, já jsem to ještě nedostala, tak jsem ráda. Ale určitě budeš kojit dál, nejsi v tom sama. Myslím, že to není důvod k úplnému odstavení. Tak pak napiš, jak to Domi vzala.

Nenicko, ty odběry krve jsou hrozné :o(. Já mám taky takové podobné zážitky. A Lukiho ještě čeká kontrolní odběr kvůli těm jaterním testům :o(. Hlavně, aby Terezku už brzy opustila rýma. To teda není nic příjemného pro mimča.

Brum, souhlasím s Karol, cumlání pěstičky máme taky za sebou. Lukášek dudlík omítá, ale něco do pusinky potřebuje, když usíná. Takže buďto usne u kojení, nebo v kočárku s palečkem v puse. a pak dudlá „naprázdno“ :o))).

Mon- gratulace Denískovi k 5 měsícům a je fajn, že mu tak chutná. Já už jsem moc zvědavá, jaký bude Lukášek jedlík :o)).

Dobrou noc
Simone a Lukášek 4 měsíce a 10 dnů.

 
sim-one
Kecalka 118 příspěvků 11.04.05 22:55

Nenicko, tak ať je pryč nejen rýma, ale i ten průjem!
A k tomu oblékání… Když už bylo tak hezky, tak jsem fusák taky vyndala z kočárku a měla jen deku. Luki je oblečený v bodíčku, štramplíky, mikina, tepláčky a bunda. A taky čepice, rukavičky už nedávám. Ale teď jsem fusák zase do kočárku dala, protože dneska moc teplo teda nebylo a aspoň ho nemusím moc navlíkat :o)). Fusák mám takový ten fleecový, takže to není ten kožich.
 Simone

 
Anonymní  11.04.05 23:34

Ahojky holky..teda ja jsem uplnej debil:D Ja pisu porad do staryho denicku:D..tenhle jsem pokazde nejak prehledla..a je pritom supeeer:D az bude cas, tak si vsechno poradne prectu..ted se pry musim jit venovat manzelskym povinnostem:D Tak se mejte krasne..paa

Bootgirl, Dominik, Elinka

 
Brum
Závislačka 4270 příspěvků 12.04.05 13:26

Díky za radu. Taky jsem si myslela že to není žádný problém ale vložila se do toho moje mamka a tvrdila že jí to zůstane apod. Aspoň vidím že nejsme sami kdo usíná jedině u prsu. No abych Alence nekřivdila, tak i venku v kočárku. Děkuju za přijetí, ráda se někdy zhostím napsání deníčku až nebudete stíhat.

Katka a 10 týdenní Alenka

 
Pemm
Kecalka 219 příspěvků 12.04.05 16:01

Ahojky,

tak jsme dorazily z bruslení, malou si máma nechala venku, tak mám taky čas něco napsat.

Bruslení bylo fajn - obzvláště jeden moc hezký kopeček na konci kterého byla zatáčka, jinak rovně vltava. Jana to sjela super a bez brzdy, já si raději přibržďovala, ale jak mám vpředu otáčecí kolečko, tak dole pod kopcem byly 2 boule a ty mi otočily kolečko na druhou stranu a já se řítila do vody. Takže mě nenapadlo nic jiného než si sednout na zadek, což díky bohu pomohlo (a naštěstí se kočárek nepřevrhl ani neskončil ve vodě). Jenom jsem si asi narazila kostrč. Tam jsem se tomu zasmála, ale jak jsem jela v autě, tak jsem si říkala, co by se stalo, kdybych sjela do vody - no ani nechci pomyslet, mám z toho úplně husí kůži. Takže příště na cestu z kopce dolů musím zaaretovat kolečko…

ZOO ve čtvrtek je fajn - v kolik a kde? Já jsem pro celodenní výlet, tzn. tak v 10-11.

Vítám nové maminky a miminka. Odkud jste?

Zatím pa

Katka a Julinka (4,5m)

 
kari01
Kecalka 334 příspěvků 12.04.05 21:47

Ahojky berušky,

tak jsem konečně zase tady… Od neděle mě nešel počítač. Bez něj bych se celkem obešla, ale po emiminu a hlavně po vás se mi výrazně stýskalo… :o)

Domi zatím vzorně pije MM i přes mou MS, někdy přes den dokonce i v kratším časovém intervalu, než po 3h, tudíž to snad zvládneme. :o)

Dnes jsme byly v poradně. Máme 6kg a 64cm. Pomalu mám pocit, že ta naše DROBĚNA (její nový nick v naší domácnosti!) za chvíli bude nejhubenějším robátkem našeho klubu. Už máme povolené příkrmy, i když nám do ukončení 6.měsíce čeká ještě 14dní. Tak jsem dneska koupila jablečnou přesnídávku od Hami. Domče evidentně chutnala. Nesnědla toho moc, ale aspoň mi to neplive všude kolem… A je strašně srandovní, když se z té lžičky snaží co nejvíc vysát, protože lžička nám je zatím poněkud cizí, tudíž nakrmení se z ní je pro Domi opravdu složitější proces… ;o))
Taky Domi dnes dostala 2.přeočkování a očkování žloutenky. Už nám „zestárla“, protože při každé „včeličce“ začala nabírat, ale naštěstí to za chvilku přešlo. A asi bude hůř! ;o(( A odpoledne celé napůl prospinkala, napůl profňukala, protože jí evidentně bolela prdelka v místě vpichu. V tom je asi po mě. Já po jakémkoliv očkování do zadku nemůžu skoro týden chodit. Jo, a včera jí brali krevní obraz (naštěstí jen z prstíku, ale taky už trochu plakala!) a výsledky jsou už v pohodě, takže chudokrevnost je zažehnána! HURÁ!

Mimo toho všeho jsme taky včera byly na kyčlích, jadérka už Domi má také, tudíž preventivní kontroly máme ukončeny a máme přijít jen v případě, že se v poradně Dr. nebude něco zdát. Takže taky super! ;o)

Nové golfky zatím žádné nemáme. Buď jsou těžké nebo jim něco chybí…tak uvidíme, co s tím…

Snad se za vámi do té ZOO ve čtvrtek dostaneme, ale my můžeme až po obědě, takže vás asi budeme muset hledat mezi zvířátky… ;o))

Zatím se mějte krásně…

Jarka a Domi (5,5měsíce)

 
Anonymní  12.04.05 21:53

Ahojky holky:) Tak jsem opet tu:)
Katka: koukam, ze sis paradne zabruslila, mela jsi to dokonce malem i s plavanim:D To otaceci kolecko je super do mesta, ale kdyz jedu po lese, tak ho radsi vypinam..uz se mi parkrat stalo, ze se mi stocilo ze svahu dolu a je ty mrnouse malem prevratila:D

Tak ZOO je ve ctrvrtek? Jee, tak to asi nemuzu..odpo ma prijet svagrova s tychyni a Danikem..Janca jde naproti na gyndu, tak budem hlidat mrnouse. Kdyby byla nejaka zmena, tak dam vedet. Rada bych vas videla.

Shirin: Teeda, Tvuj den mi pripomnel nas vsedni den s Domiskem:D sammy je taky pekny ero, co? Ja rano byla opet vencit tu nasi smecku psi i detskou:D Zas jak utulek..Sla kolem nas nejaka babicka s pejsanem a zastavila se a asi 5 minut na nas zirala..pak na me vola, ze by nas mel nekdo vyfotit,ze jsme uzasne zajimava skupinka:D:D

Jinak Elinka zacala jezdit v kocare v sede..ne uplne dorovna, ale uz je zvedava jak opice a nechce lezet, tak se porad ruckama pritahuje a chce se divat okolo, tak jsem ji to zvedla a je nadmiru spokojena:D Tak ja zas mizim..mejte se mooooc krasne..ahojky Boot a mrnata:)

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 13.04.05 10:20

AHOJKY,MĚLA BYCH DOTAZ NA BOOT:KUPOVALI JSTE LONI V BULHARSKU PLÍNY PRO DOMČU?KOLIK ASI STÁLY A JAKÉ BYLY?A JEŠTĚ KDE SE KUPUJÍ?
LETÍME LETOS SE ŠTĚPÍKEM,TAK SONDUJI.
 DÍK

GABKA A ŠTĚPÁNEK

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 13.04.05 12:45

Ahoj maminy,
tak trochu života do toho deníčku, ne? Je tu nějak mrtvo.

Po tom včerejším fyzickém vypětí na bruslích se mi dneska nějak nechce ven (je tam totiž beztak hnusně), tak plánuju balkónování, jen nevím, co si o tom bude myslet Kačenka:-)

Jinak Katka je s tím bržděním vlastním tělem hrdinka-kdybyste viděli ten kopec, tak byste pochopily. Já se řítila jak šílenec a jen doufala, že sebou nemajznu. Měla jsem pěkně stažený půlky. Byla jsem tak opojená vlastním úspěchem ze sjezdu, že jsem drahnou chvíli nezaznamenala, že Katka nejede za mnou, ale válí se na břehu Vltavy:-) Ještě, že jsem je nemusela zachraňovat, protože jsem jaksi byla mimo dosah:-)

jinak veřejně prohlašuju, že jsem starý sklerotik, protože jsem začala včera s Katkou složitě plánovat, jak se dostanu do ZOO, pokud mi Martin nepůjčí auto. No a večer mi došlo, že už mám na zítra jaksi domluvenou schůzku se sousedkou a na odpoledne navíc tchýni. Tímto se tedy, byť nerada, musím omluvit ze srazíku v ZOO, což mě děěěsně mrzí. Tak snad příště.

Posíláme pozdravy dětičkám a speciální pusu Davídkovi na jeho bouli na hlavě.

Jana + Kačenka

 
RomanaM
Kecalka 227 příspěvků 13.04.05 13:03

Ahojky,

holky ja bych se z toho picla. Uz jsem zase nastydla. Celou zimu nic a ted uz podruhy.Pekna ryma s kaslem. Horsi nez poprvy, to jsem to asi jenom trochu potlacila.Chodim tady ted jako pitomec s rouskou, abych uchranila Davidka. asi se ted chudera pekne divi proc ta mama si s nim moc nehraje a nemazli.Vcera tu byla aspon tchyne, tak jezdili venku, dneska jsme taky na:,–(ili balkonovani a to bude asi az do patku. Nejhorsi na tom, je, asi to znate, ze najednou si clovek nemuze klidne vlezt do pelechu pod perinu, jak byl zvyklej.

Nechcete to ZOO presunout na pristi tyden? Anebo holt vas uvidime pri jine prilezitosti. No snad nemuzeme bejt nastydly vecne.

Tak vsem posilame moc pozdravu

Romca a David, zita 19t.

 
Pemm
Kecalka 219 příspěvků 13.04.05 14:11

Ahojky,

nepřeložíme přeci jenom to ZOO na někdy jindy? (Já mám zítra ve 12 docela důležitou schůzku, takže bych mohla až později, jako Jarka). Jinak nemůže, Romča, Jana, Boot, nevím jak Lajla…

Katka a Julinka

 
asisnilek
Povídálka 44 příspěvků 13.04.05 17:10

Ahojky :-)
tak se ač nerada musím přidat k těm co ve čtvrtek do ZOO nemůžou :-(
Antibiotika jsem dobrala ale drží se mne rýma a nepříjemný hleník takže mi dneska doktorka dala nějaké prášky.Čerstvý vzduch prý ano ale ne moc dlouhé procházky a žádnou námahu :-/

Matýsek umí novou disciplínu, couvání :-).Překulí se na bříško a snaží se zvednout na všechny čtyři. Jenže ručkama se odtlačí vždy víc než nožkama a tak couvá. Strašně se u toho zlobí protože místo k hračkám to jde vždy na opačnou stranu.Je legrační pozorovat jak se snaží zvednout zadeček co nejvýše a strká pod sebe kolínka. Máme ho na zemi na rozepnutém spacáku-dekáči. Je to cca 2×2 metry a to je schopen přecouvat za pár sekund :-) asi je čas na ohrádku. Myslím že couvání po koberci by pro nosánek nemuselo dopadnout nejlíp :-).

Už dáváme příkrmy. Vždy před obědem pár lžiček zeleniny a před večeří kašičku. Zatím mu to strašně nechutná. Dělá u toho xichtíky jako by to bylo otrávené :-))). Už jsme zkusili mrkvičku, brambůrek a špenát.
Zjistil, že největší legrace je když si nechá naložit plnou pusinku a pak řekne brprbrrrr. Máme krásně kropenatý koberec a kousek stěny v kuchyni a já už si několikrát smývala z vlasů mrkvičkový melír :-))).

Takže pořád dává přednost MM a samozřejmě nejvíc mu chutná v noci :-/. Alespoň že už zase papá po dvou hodinách a ne co hodinu, jako minulý týden.

Příští týden se jdeme podívat do jeslí a zjistit co tam papají a jaký mají režim abychom se mohli začít přizpůsobovat. Stále ale doufám, že seženu paní na hlídání a do jeslí nebude muset. Naděje umírá poslední, že ?

Tak běžím, Mates už zase docouval skoro až na koberec.

Pa

Naďa a Matýsek

 
Anonymní  13.04.05 21:00

Ahoj maminky a mimiskove…

Charlie zaznamenala dnes velky pokrok…Poprve se mi pretocila na brisko. Ale!!!!!! prilehne si pritom jednu rucicku a proste si na ni lezi a ryje cumackem do hraci deky…
Taky vam to deticky delaly? Nebo to mam nejak resit? (i kdyz nevim teda jak).
Dnes to je jen tak na rychlo. Jsem na netu s manzou a koukame se na sebe diky webovym kameram. Je to skvely vynalez.

Mejte se krasne
Terka a Charlie 4 mesice a 1 tyden

 
Anonymní  13.04.05 22:26

Ahojky gabko:)
Teda musim rict, ze pliny jsem pro jistotu tahla sebou..manza rikal, at je neberu, ze je koupime az tam, ale nastesti jsem je vzala, protoze u primorskejch letovist moc drogerii nenajdes a popravde jsem se schvalne kopukala i po mesteckach,kde jsme byli a NIKDE NIC:D:D:D Nevim, asi Bulhari curaj do latkovejch:D Takze si je pro sichr vezmi sebou:) Boot

 
Anonymní  13.04.05 22:43

Ahojky zensky:) ja bych byla taky pro, kdyby se ZOO presunula na pristzi tyden..zitra to fakt nestihnu a fakt vas chciii videt:D

Dnes probehlo vitani obcanku, holky shrnu to jen rychle v bodech at vam z toho nedrbne, ale takovehle vitani jste asi jeste nezazily. clovek se vubec divi, co se da ve 20ti minutach stihnout za trapasy:D

Takze:
1.Pred 10 dorazime do Chodovske Tvrze..venku potkavam jinou maminu s tatikem..s hol­cickou miminkem a chlapeckem zhruba ve stejnem veku, jako je Domisek, tak se uklidnuju, ze domik nebude delat ostudu sam: Bohuzel…delal­..chlapecek stal jak prikovanej u maminky a za celou dobu neceknul a snad se ani nepohnul..proboha to mam fakt tak divny dite????:D:D

Po uvitani a svleknuti na nahnali za zvuku hudby do salu /mimochodem do stejneho, kde jsme se pred 2ma lety brali:D/ My sli radsi hned do predu, at ma Domik prostor, kdyby opruzoval…

2.Ticho jako v hrobe..vchazi zastupce starostky a jakasi pani a zahajuji uvodni rec.Domik kupodivu sedi…2 vteriny a rana jak zdela…Domiskovi do ticha upadl hrnecek…

3.Rana mnohem vetsi a nasledny jekot..Domisek nevim jak spadl ze zidle primo pred podium, bouchnul se a navic tam rozsypal piskoty..Pan v reci pokracuje..

4.Domik uz nechce sedet /doma se hned posrankoval/.­.bolelo ho brisko..na zpetne usazeni reaguje nevrle a vrha se primo na schody doprostred podia, kde pan jeste mluvi…Pani z podia na nas kyvla, ze ho tam muzem nechat a mile se smala.

5.Vsechny prisedici maminky a tatinkove s usmevem sleduji Domiska..a to mu vlastne slo:D

6. Proslov pokracuje..Eli rudne a zacina brutalne nahlas tlacit..kakame

7. Proslov skoncil, zni hudba a prichazi jiny pan a zpiva nadhernou ukolebavku..Domik se presunul zpet na zidli a oba ho fascinovane i s Eli pozoruji..Ke konci pisnicky se na me Domisek podiva a zakrici na cely sal PAN TANCUJE

8. Pan odchazi a vchazi pani..taky zpiva..nic silenyho se nestalo..jen pri svem zpivani se divala celou dobu na me:D:D

9. Dozpivano. Rozdavaji se kyticky a darecky a jde se na foceni..nastupujem jako prvni..nez jsme stacili prevzit darecky, , Domisek zacal lomcovat klikou od dveri ktere vedou z podia..patrne chtel zjistit, kam odesla ta pani, co tak hezky zpivala..

10. Na podiu pokracujem..fo­ceni..Vlada s Domiskem v naruci udela dva kroky, zakopne a zboura mistni kolebku..vsichni uz se nahlas smejou:D Fotografku asi Domik nadchnul, protoze nam pry udela jeho portret, jako bonus zdarma:D

11.Sedime zpet v zidlich..ceka nas jeste jedna fotecka po skonceni..Domisek zacne vesele poskakovat a jecet a radovat se…a nase Elinka vrha nesmirnou savli nestraveneho mlika…mame to vsude…a ne malo..je toho kybl..na Elincinych satech..vsude..na mych kalhotach, na mistni polstrovane zidli a taky dost na zem:D:D Takze posledni fotka bude moooc flekata:D:D

Na konci jsem se ohledla a jakysi tatinek si zrovna fotil nase torpedo se slovy MUSIM SI VYFOTIT TOHO MALEHO ROCKERA:D:D:D

Holky me celou dobu polevalo horko a 100krat jsem mela chut utect…Mam ja tohle za potrebi??? :D:D:D

Tak se mejte krane a pusinku miminackum:D

Bootgirl, Domisek, Elinka..skoro 6 mesicu:D

 
Anonymní  14.04.05 08:21

hihihihi Boot,tak to me vazne pobavilo!!:)A to je presne ten duvod,proc ja na vitani obcanku nezavitam:))))i kd­yz u vas to byla spise legrace a vypada to,ze to tak brali i vsichni kolem vas..a to je stesti..

shirin a sammy a sara

 
Anonymní  14.04.05 08:29

Ahojky,
my taky nemuzeme, Christianek cely vecer prozvracel, takze jsem nemela cas dat ani vedet.
Mika, Christian a Sara

 
Anonymní  14.04.05 08:40

AHOOOOJ HOLKY!!!!!

zdravim moooooc po dlouhe dobe:)Manzel v pondeli odletel do Ciny a ze me je na mesic slamena vdova.a tak nejak nestiham,hlavne noci..jejej.

Jani12:jojo,vis,to si ja rikam porad..ze holcicky jsou hodnejsi..MUSI­IIII BYT…

Simone:to je fajn,ze jste sehnali ten MICROSUN,taky si tam zajedu,diky za tip!!!A videt se muzeme treba pristi tyden.

zdravim nove maminky!!!

bylo toho hodne a uz nevim na co jsem to chtela reagovat,prominte…

jo a na prelomu dubna a kvetna letime do Egypta..ja mamka a deticky..tak snad to zvladneme.sammy mel tri mesice kdyz jsme byli v Libanonu¨a to v hicech a krasne to zvladal..tak snad to bude v pohode..

Gabi:plinky urcite ber..protoze i kdyz je sezenes,tak jsou vzdy uplne jine..i kdyz stejna znacka a nemusi vam vyhovovat.A tak tezke nejsou,ze jo??!

jinak sarinka je nejaka leniva..ona se teda pretacet nesnazi..uz mi to zacina byt divne..a hrat si chce jen za moji asistence.a kdyz me vidi odchazet tak spousti…ale kdyz jsem s ni a hrajeme si ,tak je jako andilek a jak se nahlas rehta!!!

pa,snad se dostanu casteji(to doufam porad)

shirin,sammy a sari(dneska 19tt)

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 14.04.05 09:02

Ahoj holčiny,
tak dneska snad bude hezky-kéž by:-)

Miko - copak je Chrustiánkovi? Snad to není nic vážného?

Shirin-Kačenka taky hodně vyžaduje moji přítomnost. Sama se vydrží zabavit jen na chvilku, což mě trochu děsí, ale co nadělám. Když jsem ale s ní, tak je z ní rázem roztomilé smějící se miminko.

Terko - gratulujem k přetočení! Já myslím, že jste spíš napřed než anopak. Nějaké přilehávání ručičky bych neřešila. Charlie je šikulka.

Naďo-to je sranda, že Matýsek couvá-už jsem o tom taky někde četla, že pak děti strašně řvou, protože se od hraček navzdory velké snaze vzdalují:-))) Mají to holt těžký.

Romčo-jo to znám, když je člověku ouvej a potřeboval by oddech a ono to prostě tak jednoduše nejde. Holt už jsou z nás maminy:-)

Jarko-gratulace ke kyčlím a hlavně ke ztrátě chudokrevnosti! To vám trochu závidíme…Co vlastně tvoje ruka?

Simone-to je zajímavé. Mě se Kačenka kolikrát pokaká taky až na záda a to kadí několikrát denně:-(

Boot-geniální historka! Když jsem četla, jak Vláďa zboural kolíbku, tak už jsem se tu řezala nahlas (není Domísek taky trochu po něm?) To musel být zážitek! Inspirovalo mě to natolik, že jsem se konečně dokopala zavolat na Prahu 14, jak je to s vítáním občánků a oni mi řekli, že to nepořádají!!! To je diskriminace. Prý jen dostaname nějakou gratulaci podepsanou starostou. Na to jsem jim fakt zvědavá…

Katko-vítej s Alenkou mezi nás.

Katko (Pemm)-jsem zvědavá na podrobnosti, jak se noví lamazové Julče líbí!

Holky, jak to bude příští týden? Jdete dneska do toho ZOO? Kdyby náhodou ne, tak bychom jeli příští čt? Já bych byla pro. A co bruslící tým-jak to vidíte?

Mějte se
Jana + Kačenka zítra 4m

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 14.04.05 09:09

Já blbec ještě zapomněla popřát vše nejlepší jubilantům, snad na nikoho nazapomenu:-)
takže Dendovi od Mon a Terce od Neničky -k pětiměsíčninám (tady jsem to časově trochu propásla) a taky Natálce od Karol :-))))) Ježišmarja to to letí, Káče budou 4 měsíce, Elince už dokonce 6. Taky jste holky citově závislé na některých oblečcích? Já si nedovedu představit, že je budu muset odložit a přitom už ja na Kačku jentaktak narvu:-( Chjo. Jsem nějaká citovka.
 J+K

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 14.04.05 09:20

Aha,
no díky.Mluvila jsem včera ještě s Gabulos-byli taky přímo v Primorsku a prý je kupovali v lékárně-byly tam prý Fixiesky a nějaké obyč.
Asi si balík vezmem z domu a tam uvidíme.
A asi ještě brnknu do cestovky-jezdí tam jako delegáti,tak ať mi to tam omrknou :o)
Díky pa G.

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 14.04.05 09:31

Žanet,

kolikátku faktor a jaký krém bys mi doporučila k moři.Letíme v červenci do toho Bulharska.Dala jsem dotaz do diskuze a mám pocit z některých komentářů,že bych raději měla sedět doma na zadku…No to teda nebudu :o)
Jasně mže malého nebudu smažit na pláži-koupili jsme plážový stan a berem slunečník.A navíc manža bude s malým korzovat :)
Díky…paaaaaa

Gabka a Štěpík-dnes 8 týdnů :-))

 
Anonymní  14.04.05 11:34

Ahoj maminky a mimiskove,

tady to dnes nejak zije…
Stale ryjeme pri tom otaceni cumackem do podlozky. Nejhorsi na tom je, ze najednou ji musim casteji kontrolovat, co vlastne vyvadi. Zkousi ten novy pohyb neustale a vypada to, ze nejake klidne lezeni na zadech a hrani si s hrazdickou ted chvili nehrozi. Navic ma povahu po tatinkovi. Kdyz ji neco nejde hned, jak si predstavuje, tak se neuveritelne vzteka.

Boot - pekna historka. Aspon vim, ze ani pri druhem ditku nepujdeme na vitani obcanku. Charlie je sice holcicka a ta by mela byt ve trech letech teoreticky klidnejsi, ale ona je hrozny rarasek uz ted. Mely byste videt ty certiky co ma v ocickach.

Shirin - naprosto vim, jake to je bez manzela. Ja mam nastesti teda jen Charlie. Ale vy to mate jen na mesic a se dvema detma ti to urcite ubehne rychle. Me uz to ted s malou taky ubiha jinak. Nejhorsi to bylo, nez se narodila. Silene se mi tehdy to cekani tahlo. Ted ma byt pryc az do 21. kvetna a uz to zvladam docela dobre. Hlavne kdyz si kazdy den piseme pres MSN. A obcas se i vidime.

Egypt bych taky brala. Ale ja nemam s kym jet a manzela v lete k mori nedostanu. Nema rad horko a more.

Neboj to prijde. Pred mesicem se mi otacela na bok (asi 4 dny), pak dlouho nic, ted se otaci rovnou tim svym osobitym stylem az na brisko.

Gabka: Nic si z tech diskuzi nedelej. Mam pocit, ze obcas to nektere vyuzivaji k tomu aby mohli nekomu ukazat, ze jsou neschopni. Takze klid. Ja bych hlavne drobka nechavala ve stinu a nedavala moc na to ostre slunicko, ale jak jsem se ted docetla, tak i v tom stinu to opaluje. Zeptam se ti sestrenky, ktera jezdi na dovolene s Vodnicky Kenny (mivaji tam deti uz od tri mesicu) a taky s nima klidne jezdi k mori. Takze jak vidis, tak to neni nic trestuhodneho, kdyz to dovoluji i Baby Cluby, ktere tomu podle meho nazoru hodne rozumi. Pozoruji deti od narozeni do peti let a maji velke zkusenosti.

Mejte se krasne…
Terik a Charlie 4 mesice, tyden a den

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 14.04.05 14:34

Teri,
díky.Budeš hodná pokud se mi poptáš.Nejsem nezodpovědná matka :-)) proto jsme vznesla dotaz v diskuzi..No to je fuk :o)Každopádně jsme už koupili plážový stan a navíc na místě koupíme slunečník-manža je taky typ který slunce moc nemusí,takže budou ležet kluci moji spolu.

Dík
Pa Gabka

 
Anonymní  14.04.05 16:15

ahoj holčiny,

jen rychlovka po několika probdělých průjmových nocích :-) jsem uplně grogy, ale kdy nejsem? :-))

Boot chtěla bych to vidět, jste naprosto skvělá rodinka aspoň bude na co vzpomínat! :-) My máme z vítání pár děsných fotek, a jedno dvd, kde je dost blbě vidět, jak zadržuju při slavnostní řeči výbuch smíchu, protože ta paní, co řečnila mluvila tak vznosně - prostě si představte soudružku z městského úřadu, s načesaným květákem a úlysnou výslovností, a s nadšenou recitací mladé staré svazačky.. no fakt hustý :-)). terka tam byla jediná holčička, nejmladší, největší… no… taky fajn zážitek :-) ale na vás to nemá :-).

Miko, budu ráda, když se do toho 22. dubna nějak vyhrabeme z toho marodění a kdybyste snad měli chuť udělat si výlet do Berouna.. (my jsme buď nepojízdný a nebo hrozí nepojízdnost :-) )moc rádi vás poznáme.

Teri, naše Terezka taky ryje čumáčkem do podložky. Myslím, že se chce tou hlavou jako odpíchnout :-)) a nějak jí nejde zkoordinovat ten pohyb, zapomíná na nožičky… no tak snad se to brzy srovná .. povede se jí to tak 2× denně a nesmí být ospinkaná.. Je to švanda :-)

Shirin, ahoj, slaměná vdovo, tak jste nakonec neletěli s taťkou? Jak vůbec snášíš ta douhá odloučení? Myslím, že ti vaši dva cipískové ani nějaké stýskání nedovolí, viď? U vás se prostě pořád něco děje :-)

Těším se až napíšete o dnešní zoo a taky až uvidíme fotečky..

Ještě dotaz, kdy začnete shánět golfky? Od kdy vůbec mimčo do nich můžu „posazovat“ i když ještě samo nesedí? Terezka už se v kočárku docela nudí, ale přijde mi to v 5ti měsících ještě brzičko… dík za názory..

Tak beruška už se mi budí, antibiotika doberem v sobotu, tak snad už budeme mít od nemocí pokoj.

Mějte se moc hezky, přejeme pohodový večer! :-)

papa Nenicka + Terezka 5m a kousek :-)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama