Listopadky, prosinčátka 2004: Žlutý bagr aneb vypatlaná na m

Rodičovství

Ahoj ženský, s mírnými protesty Kačenky se mi podařilo konečně sesmolit, co jsem zamýšlela. Upřímně řečeno za nový deníček vděčíme houpačce, ve které Kačenka proseděla nějakou tu chvilku a já měla aspoň relativní klid na psaní přerušovaný jen občasným rozhoupáním:) Teď spinká, tak to tfuj, tfuj, tfuj, tfuj snad chvilku vydrží.

Ne náhodou jsem si nedávno vzpomněla na svou profesorku němčiny, která nám kdysi dávno vyprávěla, jak je mateřská pro ženu úžasná doba, ale zároveň je to doba lehce náročná na psychiku. Ve svých 18 letech jsme na ní koukali lehce nechápavě, a proto nám celou situaci demonstrovala na následující historce. Paní profesorka coby mladá matka si jela onehdy něco zařídit a syna svěřila babičce na hlídání. Sedí si tak zcela osamocena v tramvaji, kouká bezmyšlenkovitě z okýnka a najednou si v duchu (jásavým hlasem s výraznou intonací) říká: „ Jéééé, bagr! A je velikej a žlutej!" V tu chvíli jí prý došlo, že něco začíná být v nepořádku. Tenkrát na škole jsem se téhle historce smála jako blázen (představa, že moje inteligentní a v konverzaci pohotová učitelka jásá nad bagrem mě prostě odrovnala), dnes se směju o poznání méně, protože ty své „žluté bagry" vídávám na potkání:-)

U mě nejde ani tak o bagry, ale o různé říkanky, básničky a písničky, na kterých Kačenka dost ulítává. Jsou dny, kdy tak trávím snad i půl dne. Pár knížek je natolik oblíbených, že je občas před Kačenkou podle ukrývám, když cítím, že na další kolo bych už neměla:-) Když ale ona u těch písniček tak neodolatelně tancuje, že stejně dlouho nevydržím:-) Nicméně s nesmrtelnými hity „Měla babka čtyři jabka", „Skákal pes přes oves" nebo „Když jsem já sloužil" se budím na rtech a s nimi mnohdy i usínám. Ať už luxuju, vařím nebo jen tak zírám, obvykle se přistihnu, že se mi v hlavě honí nějaká ta říkanka/písnička. Připadám si sice dost vypatlaná, ale postavila jsem se tomu čelem a pracuju aspoň na vylepšení repertoáru. Bude to chtít ještě přidat, protože moje pásmo zatím více než na hodinu souvislého projevu nestačí:-)) Nedávno jsem ze zoufalství zanotovala i „Bednu od whisky" :-))))) A to je ten kámen úrazu. Nejen, že jsme my matky na mateřské odsouzeny do padnutí opakovat říkanky a písničky, ale osvojit si jakštakš slušný dětský repertoár není zrovna jednoduché.

SOUTĚŽ Štve mě, že podle většiny dětské poezie žijeme tak o dvě století zpátky. Taky jste si všimli, že všechny holčičky pasou husy nebo kozy, všichni tatínkové jsou buď mlynáři nebo oráči, všechny maminky dojí krávy, uklízí a zadělávají těsto na chleba, chlapečci vyrábí píšťalky z vrbových proutí, do toho jim bučí, mečí a krákorá domácí zvířectvo a občas okolo projede mašinka na parní pohon? Má to sice své kouzlo, ale co je moc, to je moc. Když básnička obsahuje slova, kterým nerozumím, tak je načase otočit stránku. Vy víte, co je půl korce žita nebo jak vypadá plakač ? Já tedy ne. Fascinuje mě, že některé básničky se pořádně nerýmují, u jiných mi uniká jejich smysl a jiné mi výchovně připadají jemně řečeno nevhodné. Není nad příklady, a proto jsem vybrala několik kousků, které se probojovaly do finále mou vypsané soutěže o nejméně povedenou dětskou říkanku.

Bramborovou medaili si vybojovala tato lidová říkanka. Nepochopila jsem sice, kde k ní vzal autor inspiraci, ale na druhou stranu je vlastně neškodná:

Řekla vrána vráně:
Koupíme si sáně,
Budeme se vozívati
V stodole na slámě.

Pěkné třetí místo jsem přisoudila následujícímu dílku lidové slovesnosti, kde měl autor trochu problém najít rým:

Koza bílá
hrušky sbírá
a strakatá je nese
do Kolína.

Těsně pod vrcholem skončila perla novodobější dětské poezie (autor Alois Mikulka). Chápu, že přinutit děti jíst zeleninu je někdy fuška, ale tvrdit dítěti, že na ředkvičkách si v noci pochutnává lev je na mě trochu moc:

Lvi jsou kluci
jako buci,
při svitu měsíčku
chroustají ředkvičku.

Vítězství jsem přiřkla opět lidové říkance (autor neuveden) s poněkud pochybným mravním poselstvím aneb ať žije výchova k integraci.-)

Tancujte, myši,
kde která slyší.
Která je hluchá,
ať neposlouchá.
Která je chromá,
ať sedí doma.

Doufám, že do zlatého fondu nepovedené dětské poezie něco přidáte:-)

TROCHA INSPIRACE
Ale naopak-co se mi líbí? Zaplaťpánbůh za reedice Albatrosu-kupříkladu tandem Zmatlíková+Hrubín (Hrajeme si celý den), popřípadě Zmatlíková+Lukešová (Paví očko, dobrý den, Kdo chce koťátko?) nebo Zmatlíková (Vařila myšička kašičku) asi všichni známe z dětství a stále to funguje! K zahození nejsou určitě ani všechny knížky o Krtkovi, ale tady nemůžu sloužit, zatím žádné nemáme, jejich čas ale určitě přijde. Oblíbená budou i leporela nebo knížky s příběhy z Večerníčků (Maxipes Fík, Křemílek a Vochomůrka, …), ale k těm jsme zatím taky nedospěli. Ke klasikům dětské poezie nepochybně patří Lada, tomu odpustím i tu zastaralost některých námětů. Příjemná jsou leporela nejmenšího formátu-my máme např. Když jsem já sloužil nebo leporelo Halí belí plné písniček. V tomtéž formátu existuje i několik leporel s říkankami (např. Vybíralová-Šnečku šnečku).

Verše ze současnosti a přitom hezké a vtipné najdeme u Josefa Kainara (Nevídáno neslýcháno), u Jiřího Žáčka a Jana Vodňanského. V různých výborech narazíme i na pěkného Jaroslava Seiferta nebo vítězslava Nezvala. Tady nám sice musí děti ještě trochu vyrůst, aby to ocenily, ale proč to nezkusit už teď? Po všech těch ultrajednoduchých lidových říkankách jsou tihle autoři pro nás matky balzám na duši.
A pokud se budete chtít vrhnout na pohádky, nezapomeňte na Hrubínův Špalíček veršů a pohádek (část z něj vyšla s ilustracemi Jiřího Trnky pod názvem Dvakrát sedm pohádek). Zde najdete pohádku Paleček a jeho kamarádi (hej rup, už ji nesem, vracejí se domů lesem, …) nebo Kuřátko a obilí (ječmen syčí mezi vousy, ptej se pšenic, vzpomenou si, …). Pokud měním hlasy, je to pro Kačku na chvilku zkousnutelné už teď.-) Já mám pro Hrubína slabost, takže jí to prostě vnutím, i kdyby nechtěla:-D

Jsem zvědavá na vaše hitovky dětské literatury-ráda se nechám inspirovat.

A na co bychom neměli zapomenout? Vlastní tvorba! Nejen že zaměstná mozkové závity, ale obvykle si člověk dobře pamatuje, co sám vymyslel:-)

Krásné společné říkankování a zpívání přejí

Jana+Kačenka 13,5m, kterou právě probudil vrtající soused (zabiju ho!!!)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
sim-one
Kecalka 118 příspěvků 30.01.06 16:43

Ahojky,
tak že bych byla poprvé první?
Jani- v televizi nedávno říkali, že mamiky na mateřské jsou na tom mnohem lépe, co se týče myšlení a reakcí, než ženy bezdětné.
Kolik toho přece musíme najednou zvládnout… Něco na tom asi bude.
Takže snad to s tou vypatlaností nebude až tak strašné. Ale s Tvou profesorkou němčiny souhlasím, náročné období to je, ale zato asi to nejkrásnější v životě ženy.
Jinak s těmi říkadly máš pravdu. Netýkají se většinou zrovna současnosti. My máme doma knížku O pejskovi a kočičce, ještě po Míšovi a Lukášek ji má moc rád, líbí se mu obrázky, tak už se těším, až trochu porozumí i ději. Jink u nás vládnou leporela, O krtečkovi, Čmeláček Brum, různé knížečky se zvířátky, některá už Lukášek umí napodobit.
Simone a Luki, za 2 dny 14 měsíců.

 
sim-one
Kecalka 118 příspěvků 30.01.06 16:49

A další inspirace je o deníček výš.. u zimňat 05. Taky zajímavé básníčky.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.01.06 19:13

Jani,
tvůj deníček mě pobavil :). Já sice nevykřikuji nahlas „žlutý bagr!“, ale vždycky když ho vidím, mám úplně provinilej pocit, že je syn třeba zrovna u babičky a neuvidí ho :) :) :). U manžela je to vystupňovaný až k tomu, že zahlédne-li např. cestou do práce nějaký stavební nebo zemědělský stroj, instruuje mě po telefonu a po zadání zeměpisných šířek a délek :) :) mám nakázáno tím směrem se synem vyrazit, aby o to, chudák, nepřišel… což taky není moc normální, že :)?

Taky mám mezi říkankama hitovky (co se týká nepochopitelného textu), něco sem přihodím :) :).
Ivča, Mojánek (3 a 1/4) a Tomášek (6 m) od Veroniky a Adámka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.01.06 19:15

Chtěla jsem malýmu koupit nové vydání Pejska a kočičky (ale vydání bylo jen černobílé, takové míň hezké, než jsem čekala :( , tak jsem ho nakonec nevzala) a dostalo mě Jak pejsek a končička slavili 28.říjen :) :).

 
Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 30.01.06 19:16

Ahoj,
omlouvám se, že sem píšu, ale nedá mi to ;-)

Správná a rýmující se verze třetí básničky je:
Koza bílá
hrušky sbírá,
strakatá třese
a červená je do Budína nese.

Petta od Červenčátek

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 30.01.06 20:21

Ja jsem si posunu v nasem mysleni vsimla uz pri me rijnove ceste do Londyna. Kdyz jsme byli s Lukasem sami dva bez naseho broucka, prislo nam nejak samozrejme delat BERANYBERANY DUC a Varila mysicka i bez ni…No, ja budu za chvilicku asi postihnuta dvojnasobne.
Take pozoruju, ze je mi lito, ze nektere veci nemohu Charlie ukazat. Treba, kdyz jdu sama k memu Dr. a potkam nejakeho pekneho hafana. Charlie je totiz dost zatizena na psy…

Jani, super aktualni tema denicku.

Terik, Charlie 14m a Zoe 27tt

 
lenak
Závislačka 2617 příspěvků 30.01.06 21:20

Terik - Áďa je taky postihnut bafany. Ty děti jsou na ně hold doma zvyklé a tak se jich nebojí. Já už začínám mít celkem obavy, že ho brzy nějakej rafne. :-( Když jdem kolem plotů v ulici a on slyší štěkat psa, tak už tam běží a kdybych ho nechytala, už má prsty u něho, ach jo, a to bude určo ještě horší.

Jani - děkujem za nový deníček. U nás říkanky a písničky moc nefrčej, nějak Áďu nemohu donutit, aby chvilku poseděl vedle mne, když mu chci ukazovat obrázky nebo číst. A to mu chci pořád vnutit, moji oblíbenou knížečku „Moje štěně“ :-)

Lenka a Adámek už spící.

 
kari01
Kecalka 334 příspěvků 30.01.06 21:33

Ahojky holky,

super nový deníček. Díky Jani.

My zatím používáme říkanky/písničky jen někdy při usínání. Jinak nás to baví jen chviličku a začneme se věnovat něčemu zcela jinému. A máminu recitaci či její zpěv absolutně ignorujeme! A to jsem chodila zpívat do sboru, hrála na piano, kytaru,…takže to s mými hudebními vlohy snad nebude tak strašné! :D

Jinak se přiznávám, že i já každý den potkávám několik „žlutých bagrů“ a pokaždé mám neskonalou radost, když v tu chvíli se mnou Domi je. Bez ní jsou „žluté bagry“ smutné, s ní jsou ty nejveselejší pod sluncem. Ale jsem strašně ráda, že ony zmíněné „žluté bagry“ máme… :o) Vždyť díky nim si dokážeme uvědomit, jak hluboký cit máme k našim dětičkám a že naše mateřská láska nezná hranic… Jednou se v nás zrodila a už v nás zůstane. A tak by to přeci mělo být! :o))

Zítra jdeme na očkování, tak se ohlásíme, jak jsme dopadly…

Pusinku dětičkám a vám všem hezký večer… .o)

Jarka a Domi (15měs.)

 
kari01
Kecalka 334 příspěvků 31.01.06 13:32

Ahojky holky,

tak jsme dneska ráno s Domi absolvovaly očkování na spalničky, zarděnky a příušnice. Měly jsme u Dr. být mezi 8-9h.Domi většinou spí do těch 8h, tak abychom to stíhaly, poprvé v životě jsem jí budila. V 7,30h jsem jí absolutně bezvládnou vzala do náručí a chodila s ní v šeru pokoje, aby se pomalu probrala a nefňukala. Naštěstí jsme to zdárně zvládly, stihly jsme se i nasnídat a pak rychle do poradny.
Když jsem slyšela v čekárně, jak každé to vysmáté prtě, které vchází do ordinace po chvíli začne srdceryvně brečet, bylo mě z toho do ouvej. Pigárko jsme dostaly do ramene, taky jsme plakaly, ale celkem to šlo. Jen se nám sloupla ta náplast a bílé body se zabarvilo na rukávu krví tak, že jsme z ordinace vycházely, jako kdyby Domi uřízly kus těla. :D Ale musím jí pochválit, dnes byla zase za statečníčka!
Protože to bylo dnes jen o očkování, žádné prohlídky, tak jsem prosila sestru, ať Domi zváží. A tady je naše aktuální váha… 8,450kg! Super! Přibrala za 3měs. skoro 1kg! A tím, že nám tak vytáhla, si myslím, že můžu být spokojená a taky jsem! Zdolaly jsme magických 8kg! SLÁÁÁVA!!!!! :o)))
Musely jsme čekat v čekárně asi 20min na okamžitou reakci po očkování. Naštěstí nic. Ťuk, ťuk, ťuk,… Může mít ještě dnes teplotku a za týden může být ta klasická reakce na živé viry, které jí dnes píchly. Ta vakcína je teď jiná než očkovali dřív nás, vlastně jako bychom dnes absolvovaly setkání se 3 nakažlivými dětmi, a vlastně to tělíčko se s tím vyrovná tak, že už do konce života by tyto nemoci neměla Domi dostat. Tak uvidíme, jestli za týden budeme dávat Paralenové čípky nebo to ustojíme. Prý 2/3 dětí jsou v pohodě, zbytek má zvýšenou teplotu, ale jinak se nic neděje. Držím palce i vašim dětičkám, ať to zvládnete bez teplot.

Domi spinká, tak letím něco udělat… Zatím se mějte… :o))

Jarka a Domi (15měs.)

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 31.01.06 18:48

Ahojky holky:)
Jani..moooc peknej denicek:D

Kari: Teeda, to Domi vzala hopem..to je dobre..ze ji tak chutna..Eli od rana do vecera porad neco futruje, prakticky bez prestavky:D My jdem na ockovani zitra, tak dame vedet.Chci ji taky nechat zvazit,je uz pekne tezka:D..Nutne potrebuju, aby mela neco k 9kg, abych ji mohla koupit uz jinou autosedacku, ve ktere nemusi lezet:D…Aby taky mohla cumendovat z okynka po ubihajici krajine:D Dam vedet..kolik nabrala:D

Jinak minule jsem tu deticky chvalila za vzorne spinkani bez buzeni..a priste si dam radsi facku:D..Ten vecer se totiz Eli vzbudila v pul 23 …a hodku byla vzhuru:D, coz normalne nedela…a mezitim,nevim proc, sesel s dekou dolu i Domisek:D,asi ji slysel,jak zezdola brebenti:D Nastesti ji omlouva to, ze si blbe nacasovala kakani:D..Jinak spinkaj opravdu ukazkove:D…fuj..uz nebudu chvalit..ikdyz mi to neda:D dneska byli oba jak prdelky, tak hodny, ze jsem dostala chut si strihnout dalsiho drobecka:D..ikdyz ono me to zas brzy prejde:D

Jinak v patek u nas byla na navsteve kamaradka s Domiskovou kamaradkou Lucinkou, ktera chodi uz do 2 tridy a Doman ji zboznuje, fakt spolu radili. Nez prijely, tak jsem obe deti koupala, protoze jedly kasi tak, ze ji mely ve vlasech a uplne vsude..Nechala jsem je ve vane a sla do pokojiku pro plinu a slysim jak si spolu povidaj…

ELI: VODA…VODA..
Dominik: Elisko, hezky se vykoupej, prijede Lucinka a rekne JEEE DOMISKU TY JSI KRASNEJ,ELI JEEE TY JSI KRASNA…

ELI VODA…

Jsou fakt legracni:D
Elinka pridala do sveho slovnicku zas nejake to sluvko.: Rika KDE JE../NECO/co prave hleda:D.., nebo jsme byli ve zverimexu,pro­jizdime ´kolem akvarka a z Eli vypadne RYBY:D..Vubec nevim, jak na to prisla:D

Domik mel vcera taky zvlastni proslov..vubec mi to hlava nebere: Lezime v posteli, ja vedle nej..on usina..najednou me obejme a pevne drzi a rika:MAMINKO, NEUMRES MI?
Ja: Ne, neumru/Nechapu, jestli vubec chapal vyznam slova ktere rikal:D/
Domik: Opravdu mi neumres? Nepujdes do vody?
Ja :Ne nepujdu
Domik : Elinka a tatinek taky nepujdou do vody?
Ja NE, Domisku nepujdou

Spokojene usina a pro sebe si brumla..VODA HLUBOKA

Chapete to? Nevim, kde to vzal..mozna v televizi zahlid nejakej film, jak se nekdo utopil, nebo ja nevim…no bylo mi ho lito..takhle pevne me jeste neobjimal.

Akorat jsem si ted zasteskla..ze Domiskovi skonci pristi ctvrtek batoleci obdobi a stane se z nej opravdovej malej kluk:D Budou mu 3 roky..holky to tak uteklo…

No nic nebudu tu rozjimat…Mejte se krasne…Paaa
Boot, Domca, Eli

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 31.01.06 21:34

ahoj holky,
teda já fakt nějak nestíhám a to mi přijde, že nic nedělám. Jen s Kačkou za zadkem se nemůžu delší dobu soustředit, abych zvládla okomentovat vaše příspěvky. Nějak přituhuje a to ještě ani moc nepracuju:-)

Jarko-gratulujeme cvalíkovi:-) Že vy jste si s Romčou vyměnily recepty a te´d máte obě dvě pěkně oplácané dětičky:-) Doufám, že Domi přežije očkování bez problémů, obdivuju, že ani moc neplakala. To Kačenka řve jen vidí fonendoskop, nemusí ani dostat injekci. S mateřskou láskou máš naprostou pravdu-zaplaťpánbůh za všechny „žluté bagry“, jednou nám to bude moc chybět.

Simone-no já teda nevím s tou inteligencí. Já zas slyšela, že nedostatek spánku snižuje IQ a moje mateřská je zatím tak nějak celá ve znamení nedostatku spánku:-( Luskášek je šikula, že už napodobuje zvířátka, u nás to zatím zvládám bravurně jen já:-)

Ivča od Veroniky a Adámka-normální to možná s těma bagrama úplně není, ale je to moc roztomilý:-)))

Teriku-berany duc je prima:-) My zas s Martinem napodobujeme Kačenčiny pohyby (vrtění hlavou, …) a moc se u toho bavíme. Viděla jsem tvoji odhalenou fotku bříška a je to bomba. Zoe určitě nebude žádný trpaslíček.

Boot-tvoje děti jsou prostě k sežrání! S tou vodou hlubokou bych se docela vyděsila. Chudák Domík,ale hlavně, že jste si to ujasnili:-) To není možný, že Domíkovi budou tři roky-nevěřím!!!!

Katko-tak Julča je zase nemocná. Doufám, že to není nic vážného. My vás fakt snad už ani nepoznáme:-) Jak zvládáš práci? Teď to musíte mít dost nahuštěný, ne? Nová účetní zatím vydržela?

Miko-vyřizuju Sáře, že musí hezky spinkat a nepokoušet rodičovskou trpělivost! To je smůla, že máš takové blbé zkušenosti se psy-já se jich naopak vůbec nebojím, někdy si skoro koleduju.

Nany-Kubko je úplně jako Kačenka-pořád mě tahá za vlasy, štípě mě, sedá si mi na hlavu a troubí mi na břicho. Kousání už naštěstí docela ustalo, ale ty vlasy-au, au.

Konečně vám napíšu, jak jsme se měli na horách. Počasí nám vyšlo skvěle-celý týden nám bez přestání svítilo sluníčko, napadl čerstvý sníh (a že ho bylo!) a sice byly mrazy, ale ani nám to nijak zvlášť nevadilo. Kačka to zvládala v pohodě, ale je fakt, že jsme s ní chodili ven jen tak na hodinku, max. hodinku a půl a pak jsme se běželi zas ohřát. Sníh napadl zrovna když jsme přijížděli, tak že cesta nic moc-já to špatně nesu, tak jsem pořád byla na pokraji hysterického záchvatu, že začnu řvát na Martina, ať okamžitě zastaví a že počkáme na oblevu:-)))) Cestou se nám podařilo ztratit jeden sněhový řetěz, tak jsme dojeli jen s jedním. Pochopitelně to ani náhodou nemohla být Martinova chyba (na moji tichou poznámku, že řetěz možná trošku šptaně na:,–(il), ale rozhodně chyba výrobce! Pak Martin musel lopatou odházet nejen naše parkovací stání, ale i cestičku k němu, fakt to byla kalamita. Cesta zpátky už tak dobrodružná nebyla (nesněžilo), ale i tak mě to stálo pěkné nervy.
Na horách jsme s Martinem na střídačku lyžovali-vždy půlden jeden hlídal Kačku a druhý lyžoval a pak naopak. Bylo to po mnoha letech poprvé, kdy jsem lyžovala úplně sama a nakonec to bylo docela zajímavé. Na kotvě jsem poklábosla s několika sympatickými muži, ze kterých se vyklubal vždy minimálně dvojnásobný otec:-))) Na tohle místo totiž jezdí výhradně rodiny s dětmi (pro děti je to tam boží a už se těším, jak tam Kačku budeme tak za dva roky učit lyžovat), a tak se tam pohybuje spousta bezprizorných matek nebo otců-podle toho, kdo z rodiny zrovna hlídá děti. Na seznámení fakt absolutně nevhodné místo, ale pro rodinky ideální.
Kačka si oblíbila místní vlek pro prťata-není to vlastně vlek, ale jezdící pás jako na letišti (viz fotogalerie). Na tom se vyvážela do kopce a pak běhala dolů. Teda pochopitelně ne přímou cestou, to by bylo pod její úroveň:-) Nevím, jak vaše děti, ale Kačka si chodí výhradně kam chce a absolutně neposlouchá. Když jí vezmu za ruku a snažím se jí odvést, tak znehybní, pověsí se mi na ruku a začne dělat mrtvolu:-) Někdy je to celkem náročné. Bylo ale zase milé, jak jí všichni obdivovali, protože tam byla rozhodně nejmenší chodící. Bylo tam totiž spousta mimin v kočárech a na sáňkách, ale chodící a lyžující děti byly větší. Navíc Kačka je na svůj věk malá, pan vlekař se mě vtipně ptal, jestli to táhnu dítě nebo panenku:-) kačenku velmi lákala fronta na přilehlou pomu a nseustále se nsažila zařadit mezi postupující lyžaře:-) Byl na ní boží pohled, jen jsem měla strach,a by jí někdo nemajznul hůlkou nebo tak, protože byl aoproti lyžařům dost při zemi:-)
Jo humornou vložkou bylo, že ten, kdo hlídal dopoledne Kačku měl za úkol uvařit oběd, což párkrát vyšlo na Maritna. Dvakrát to spravily špagety (to je jediné jídlo, které umí bravurně), potřetí ale dostal za úkol ohřát párky (to by ještě šlo), hodit do vody růžičkovou kapustu, aby se uvařila (to nezvládl, protože přece nemůže dělat dvě věci najednou) a udělat bramborové knedlíky z pytlíku. No jíst se to nakonec dalo, ale byla to spíš taková uvařená bramborová kaše, protože Martin nějak nezvládl konzistenci těsta. Když jsme to ale snědli, tak byl hrozně hrdej an svůj kulinářský výkon!:-D

Trochu mě mrzí, že nikdo neobdivujete mojí oblíbenou básničku o chromých myškách, vám se snad nelíbí?:-D

Jinak si smutním, že Kačka má totálně ale totálně rozhozený spaní, a to denní i noční. Dnes vstávala ráno se strašným řevem o hodinu dřív (v noci se navíc třikrát vzbudila) a přes den spala dvakrát. Noc před tím spala až do 8 a probudila se jen jednou, a to v 5 ráno (to je myslím rekord). Podlesní dobou spávala už jen jednou denně, tak nevím, co se děje.

Mějte se
Jana+Kačenka 13,5m

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 01.02.06 10:53

Nazdar ženský,
teda vy si snad myslíte, že když máme nový deníček, tak n:,–( můžete polevit v komentářích?:-) tak si to hned přestaňte myslet a koukejte nám sem něco pěkného napsat.

Normálně jsem tady na měko, protože jsem zrovna pozorovala Kačku, jak si hraje s kočárkem a pojízdným vozíčem. Došla si pro medvěda, dala ho do kočárku a pak ho začala detailně upravovat, aby tam hezky seděl a nekácel se! Když byla se svým dílem spokojená, došla si pro oslíka a u:,–(ila ho do vozíku. Podařilo se jí to ale hlavou dolů, tak ho zase vzala a začala ho upravovat, aby hezky rovně seděl, no úplně jsem zírala. Pak se jí podařilo kočárek omylem vysypat (pod medvědem byly různé malé kraviny), tak popadla špendlík a jeden obrázek a vráteila je do kočárku a jela dál. Musela jssem se hrozně smát, protože ostatní věci za pozornost evidentně nestály, ty mohly zůstat na podlaze, ale špendlík a obrázek hrušky, bez těch prostě dál nepojede:-)

J+K

 
mika
Kecalka 285 příspěvků 01.02.06 12:04

Ahojky,

tak teda po dalsim pokarani mirne nakrknute Jany12 se davam do psani. Nevim sice jak to pujde, nebot Sara nespi. Snad se podari.

Jani - moc pekny denicek. Ja s rikankama moc neprispeju. Moje deti knizky moc nemusi. Ani jedno dite na to „nema“ cas. Sedet v klidu moc neumi. Knizek s rikankama (ceskyma) by bylo dost neco si u pamatuju, ale uspech neni. Dokonce umim neco malo rikanek i norsky. Ja ujizdim ne na zlutem bagru, ale na vlaku. Christian miluje a vzdycky miloval vlaky (jizda vlakem je pro nej velka udalost) a kdyz vidim vlak, tak vzdycky hlasim „jede masina nebo se toget“, i kdyz s nam Christa neni. Saru zatim nejvice ujizdi na detech vsech velikosti. Hned se na kazdeho smeje.
Kacenka si teda uz hraje konstruktivne, Sara je zatim spise destruktivni. Hlavne Alespon Christa si to mysli, vzdy se mu vse snazi znicit. Jeji oblibene je ted schovavat do sedatka od odstrkovadla postavicky z Teletubies.

Jarko- Dominicka se krasne „zakulatila“. Jsem zvedava na Sara, jdeme za 3 nedele. Cim, ze ji to zivis? 1kg za tri mesice je fakt dobre.

Sara se naucila delat „siju boty do roboty“ a vzdycky se u toho uzasne smeje.
Vcera jsme byli nakupovat (jen ja se Sarou, chlapi byli na fotbalovem treninku) a Sara jako vzdy stala v nakupnim kosiku. Vcera ale na kazdeho pokrikovala(mluvi dooost nahlas navic ji neni nic rozumet) a pak se tomu zacala smat. Lidi se po nas otacela, nastesti pozitivni reakce. Zacina byt stejne spolecenska jako jeji bratr, ktery je az moc spolecensky.

Tak jsem to v pohode napsala. Dopira se mi pracka a na plotne mam hrachovou polivku, ja ji teda vubec nemusim, ale manzel ji miluje, tak ji obcas udelam. Zkusim ji dat i Sare, Christa bude drzet basu se mnou.

Tak se mejte fajn a piste!!!!!!!!

Mika, Christian a Sara opet hlasite se projevujici

 
kari01
Kecalka 334 příspěvků 01.02.06 12:47

Ahojky holky,

tak jsme včera zůstaly bez reakce na očkování. Žádná teplota…takže uvidíme ten příští týden, co bude. Snad to dopadne fajn.
Jinak jsem se rozhodla, že s Domi pojedeme teď na týden do Jáchymova. Sněhu je tam dost, sluníčko, žádná inverze, tak bychom se mohly krapet vyluftovat… Bude to dámská jízda s dětmi (tátové nás tam jen dopraví), děti ve věku 1-15let, tak by mohla být sranda. Ještě najít sílu připravit věci a sbalit. Nějak nemám poslední dobou na nic náladu…

Boot: já si myslela, že dětičky se nemají tak moc chválit, snad se jejich spaní zase zlepší… Jinak VODA HLUBOKÁ asi Domískovi fakt zamotala hlavičku. Chudák, bůhví kde to slyšel a teď má z toho takové myšlenky… :(

Jana12: naše Domi si taky začíná plánovitě hrát. Ale Kačka s kočárkem a vozíkem určitě taky neměla chybu. Musíme vymyslet ten srazík, aby si dětičky pohrály a my je budeme pozorovat a říkat si, jak ten čas letí… :((

Miko: Sára pokřikující z nákupního košíku na kolemjdoucí určitě neměla chybu! Domi v něm zatím jen sedí, vynutí si něco do ruky na žužlání a pozoruje cvrkot kolem. S jejím váhovým přírůstkem jsem fakt spokojená. Rozjedla se, když jsme byli na horách v lednu. Nejvíc syté věci jsou u nás asi ochucené tvaroby, pribináky, pečený piškotový dort od babičky,…

Letím pro sebe dodělat oběd, takže zatím papa

Jarka a Domi (15měs.) právě spinkající

 
RomanaM
Kecalka 227 příspěvků 01.02.06 13:01

Cau holky,

teda reknu vam, trochu jste me prevezly. ja porad koukam do stareho denicku a tady mraky komentaru. jen jsem je prolitla, vecer musim cist podrobnejc.

jarko-gratulujeme k vahovemu prirustku. jen my matky od hubenouru vime, jakou to dokaze udelat radost.

jano12 - krasne jste si uzili hory, ja uz se taky tesim, za 14 dni vyrazime. moc jsem se pobavila, jak martin varil, u nas je to podobne.

Miko- u nas je to podobne, dada taky na nic nema cas a jenom lozi a lozi. jo, vlastne ted mi pomaha, kdyz loupu brambory, tak bere slupky a hazi je do kose. bohuzel, pred chvili jsem tam nasla jeho ponozky, asi mi chtel naznacit, ze uz je chce vyprat.

Jinak jsem koupila bananovy sunar, protoze uz jsem zoufala, ze david nechce pit UM. je to vazne mnamka. teda pro nas s tatou, david ho samo nechce. takze rano a vecer zickuju. tak aspon neco vypije.

Spani je furt strasne, ale jsem zbabelec, protoze jeste nedoslo na stehovani do detskeho pokoje. mam obavu, ze bych se musela stehovat taky.

Dneska odpoledne jdeme cvicit, tak jsem zvedava, jake to bude.

Mejte se, bezim se najist, nez se vzbudi.

Romca a David, momentalne v limbu po obede

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 01.02.06 14:38

Holky,
teď to vypadá, že takdy chci uměle navyšovat komentáře, ale tím to není. Jsem na mrtvici-nemohla jsem nějakou dobu najít mobil a už jsem ho našla. Ležel ve vaně plné vody. hádejte kdo ho tam hodil? Suším ho na topení, ale moc šancí mu nedávám. Snad se zachráním aspoň simkarta.
Akce zítřejší srazík-NEVOLEJTE MI NA MOBIL! Jsem na mailu!
 J+K

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 01.02.06 16:40

Ahojda holky, pisu tu komantar jako blbec..uz jsem dopisovala a prisel Domisek a zmacknul jedinou klavesu..a moje psani v pr… :D..jen zahlasil NECHCI PLACNOUT..Placnout? Ja bych ho spis roztrhla:D

Jinak dnes byla Eli na ockovani…vubec neplakala, jen kvikla..ale vazeni bylo jine kafe..na doktory ma holka dobrou pamet, takze jen co jsem ji zacala svlekat, doslo ji, ze je zle..Takhle zdesene chudinka jeste nikdy nebrecela..no a malem nam seskocila ze stolu i s tou vahou..byla proste nezvazitelna..takze jsme ji se sestrou pro mou radost uznaly tu nejvyysi vahu, kterou vaha ukazovala, a to i pres to, ze merak bezel zas kamsi o neco niz:D:D To vite, chci ji koupit tu sedacku…tak pro muj klid:D:D at si aspon myslim, ze ma vic:D Ale holka i tak nabrala paradne…vaha se pohybovala od 8300g do 8750g/ktere mi sestricka „uznala“ :D/ ikdyz se smichem..takze kolik doopravdy vazi nevim…bude to asi nekde uprostred.
Samozrejme jsem do ni pred vazenim nalila 200 mlika..a prdelka zase ukazkove zadrzela kakani , ktere si nachystala hned po vazeni:D:D…no proste tu sedacku koupim a hotovo:D

Jana 12: Pani..:D:D Promin, ze se smeju, ale mobil na dne vany u nas uz taky probehnul..Eli:D­..Manza ho vysusil..rozcho­dil..ale jen asi na tyden..pak naveky odesel…Mobil..manza jeste kupodivu ne:D

Holky mizim..deti tu nejak devastujou barak..mejte se krasne..paaa Boot

 
lenak
Závislačka 2617 příspěvků 01.02.06 16:44

Ahojky,
Jani - v létě se mi taky utopil mobil, ale nebyla to vina Ádi, ale moje. Šli jsme po mostku přes Chrudimku a já se rozhodla, že se podívám kolik je hodin (nikoho by to snad nenapadlo). Tak ho vyndám a on mi vypadl z ruky, spadl mi na botu a z boty se odrazil na kraj mostku, ale než jsem se stačila rychle ohnout, odrazil se do vody, tak tak pěkně letěl, udělal žbluňk a už se jen zaleskl. Tak jsem tak na něj jen koukla, řekla si hm a šla dál, protože v tu chvíli mě nic jiného nenapadlo a asi ani nic jiného nešlo dělat. Za mou (asi 5m) šla nějaká paní, nevím jestli to viděla, ale asi se musela celkem pobavit. Tak jsem se rovnou vydala do Osakara, nahlásit, že mi někdo ukradl mobila, přece jsem jim nemohla říct, že jsem ho zrovna utopila, i když by se asi dobře pobavili :-)

Jo holky, mám takovou technickou. Už všechny zkoušíte posazovat děti na nočník? My jsem to ještě vůbec nezkoušeli a dneska jsme byla u mé babičky a ta na mě, že určitě něco zanedbávám, že sousedky holčička už dávno chodí apod. Řekla jsem jí na to, že má ještě času dost. Ale teď mi to stejně pořád vrtá hlavou, asi budem už fakt muset zajít koupit nočník (ještě ho ani nemáme) a začít zkoušet.

Tak se mějte.
Lenka a Adámek

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 01.02.06 18:34

lenak- nocnik mame, ale Charlie na nem sedi pouze oblecena a jezdi s nim po pokoji…s nocnikem zacnu, az zacne naznacovat, ze vi aspon, ze se pokakala. Proto jsem ted presla na bavlnene plenky Bambinomio. Uvidime jestli to nejak pomuze uspisit proces.

ozvu se jeste pozdeji…

Terik, Charlie a Zoe

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 01.02.06 20:00

Ahojky Leni:)
Nocnik mrnousovi akorat ukaz a seznam ho s nim..jinech to prenech osudu:D…Dominik o nocnik nemel dlouhou dobu vubec zajem…nejdriv na nem klidne sedel..pak bych rekla, ze prichazi faze, kdy deti na nocniku vylozene rvou a nechtej na nem sedet…pak to prijde samo od sebe ani nebudes vedet jak…Dominik zacal chodit na nocnik az 2 mesice po druhem roce..a do mesice byl bez plen i na noc…:D Vzal to pak hopem..ale tolerance ditete s plinou /na noc/ je az do 3 let:D.Znam deti, co se „odplinkovaly na den ve 13 mesicich..sa­mozrejme s castejsimi nehodami:D:D..a nez byly bez plinky i pres noc uplynul stejne jeste minimalne pulrok ..i vic…takze bych to nelamala pres koleno..:D Nechapu..jak je mozny, ze nase maminky rikaj..ze jsme byvyly bez plinek od roka:D..to mozna kvuli tem opruzelym zadkum z mokrych latkovych plen:D:D..nase jsou v suchu, tak proc by se namahali, co?:DJinak seznamovat s nocnikem ma cenu nejdriv kolem 15 mesicu..driv nemaj ani zralou soustavu, aby moc umeli zadrzet…Eli jsem nekolikrat na nocnik po:,–(ila..jen tak ukazkove..aby vedela…bylo to jeste pred rokem..a pokazde se vycurala /spis omylem:D/..ale ted mi prijde, ze uz zacina chapat…jeste minuly tyden po posazeni a nocnik jecela/po:,–(ila jsem ji naposledy nekdy v roce:D…ale vedela, co je to "Ciiiii“..protoze na pozadani Ciii udelala..jenze ne do nocniku, ale na zem:D:D, ale vcera vecer se mi vzbudila..bolelo ji brisko…od zubu..u nas je to klasicka..uz od dob zoubku Domiska:D..no tak jsem ji nechala probehnout pul hodky po obyvaku..pak sama prinesla nocnik z koupelny a hlasi CUVAT…Svlekla jsem ji…a rikam ji Ciii. Po:,–(ila se nocnik a fakt se vycurala:D..od te doby ticho po pesine..tak ji nedavam..dam ji,jen kddyz si sama rekne…Tak bud v klidu a nech to na mrnouskovi…Pa­aa Boot

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 01.02.06 20:10

Jo jinak jeste dnesni hlod Domiska:D..Byli jsme po doktorce u kamosky, podivat se na 2 mesicni mico../mimochodem k sezrani/..a mela mna zemi hracku..prasat­ka..jak !obcuji"..pekne zezadu…Domca si ji vzal do ruky..chvilku s prasatkama hybal..a ja trnula, co se z nej vypadne..pak na me otocil ty svy kukadla a rika :MAMINKO HELE, PRASATKA SE NABOURALI:D:D
A ¨o me vecrni kase mi rekl: Ta kase je oskliva..jako bouracka:D:D Je fakt prastenej a nevim, kam na ty drby chodi:D Tak pa, pa…Boot

 
mika
Kecalka 285 příspěvků 02.02.06 00:37

Ahojky,

tak tohle bude asi dnesni prvni komentar. Usnula jsem se Sarou v pul devaty a ted tady strasim.

Lenko - ja si myslim, ze nocnik je hodne individualni vec. Zrovna jsem o tom nedavno cetla v norskem casopise ala Betynka. Tady je uplne normalni, ze dite ke trem letum ma jeste pliny. Nikdo se nad tim nepozastavuje. Pisou tam, ze dite ty svaly (ted nevim jak se jmenujou) zacne poradne ovladat mezi 2-3 rokem. Tim, ze se zacnou posazovat na nocnik moc brzy, muze i uskodit, protoze to diteti proste znechutis tak, ze se „sprajcne“ a proste na nej chodit nebude. Myslim, ze na to ani zadna rada neni, proste k tomu musi dite dozrat. Podle casopisu je hranice pliny v noci az 5 let a pry dokonce az 10% skolnich deti se v noci pocurava (asi tim mysli prvnaky).
Christa byl v tomto dost sverazne dite. V noci bez plen jeste pred druhym rokem, pres den az o pet mesicu pozdeji. Jediny co jsem delala bylo, ze jsem ho nechavala chodit potom bez plen, aby si uvedomil, ze se pocural (zaclo to studet, v pline toho asi moc neciti). Tady byl uuuuzasne sikovnej, jak je brzy bez plen. V Cechach pravy opak. Pak si vyber, co je spravne.
Ja bych se nejakyma „radama“ nenechala rozhodit a dala na instinkt. Ty urcite sama poznas, kdy je Adamek pripraven. On ti to ucite naznaci sam.
Myslim si, ze to driv bylo i otazkou penez a neuveritelneho mnozstvi prace, ze byly deticky drive bez plen (ty z Vas, jestli takovy nekdo je, co pouzivaji latkove pliny, se hluboce klanim, protoze se priznam, ze to mne ani ve snu nenapadlo, ze budu pouzivat latkove pliny. Holt jsem pohodlna a muj mozek po tom ani nevzdechl). Taky asi to hodne maminek „vychytavalo“ a davalo deti na nocnik, protoze uz dlouho necuralo. Ja si dost dobre nedovedu predstavit, ze by Sara, ted ve svych 14 mesicich si rekla, ze chce curat. A to si samozrejme myslim, ze je hoooodne chytra.
Na nocnik jsem ji zkousela po:,–(it, dokonce umi i rict „ciii“ (hura umime taky neco rict), ale okamzite se zveda. Kdyz ji reknu, aby udelala „ci“, tak si sedne oblecena na nocnik a hlasi „ci“. Ale jsem skalopevne presvedcena, ze ma jen to „ci“ spojene s nocnikem a ne ze by vedela, co ma delat. Nocnik slouzi jako hracka.
Tot muj nazor a trochu i zkusenost s prvnim, ale urcite jsou i jine nazory a zkusenosti.
Jestli to nekdo docetl az do konce tak gratuluji.

Teriku - co jsou to ty pliny Bambolino nebo jak se jmenuji. Cetla jsem na ne reklamu v Betynce nebo Mamince, ale vubec netusim „co to je“?

Jarko - tak doufame, ze ockovani bude uplne bez reakce i za ten tyden

Jano12 - ja jsem si s tim „umelym“ vynucovanim prispevku delala radost. Chtela jsem byt vtipna, ale nejak mi to nejde (zatim by mel byt smajlik, ale neumim ho tady udelat nebo to mozna ani nejde?)

Spat se mi vubec nechce, tak ze bych sla zehlit?

Dobrou a nicim nerusenou noc

Mika, Christian a Sara sladce spici

 
mika
Kecalka 285 příspěvků 02.02.06 00:48

Jeste jsem zapomnela reagovat na par veci, ktere mi vytanuly na mysli az po odeslani prispevku, jak jinak.

Boot - Domik ma ted chudinka asi v hlavicce trosku zmatek. Asi to nekde slysel a pak jen „trefne“ pouzil, tak jak to umi jen deticky. Christa mel taky neuveritelne „hlody“ v Domiskove veku. Kolikrat jsem taky nechapala kam na to chodi. A pockej az zacne chodit do skolky. To prijdou i horsi slova a slovni vazby.
Eli je fakt sikulka a pripada mi obcas, ze mluvis o diteti o rok starsim nez je nase Sara. Nejen ze mluvi temer ve vetach, ale dokonce si rika i o nocnik (i kdyz jen jednou)

Jano12 - Kacenka asi vi, ze mama potrebuje novy mobil, tak to za tebe vyresila. Sikulka. Sara hazi veci do zachodu, zatim teda jen to co najde v koupelne (sampon, hreben, vonavku). Uz si umi potvora i to viko otevrit

Lenak - tvoje prihoda s mobilem nema chybu, fakt si mi pobavila. Ja bejt ta pani za tebou, tak se asi taky bavim. Ja bych asi taky delala jako ze nic. Ono vlastne asi ani nebylo moc co delat

Katko - prejeme Julince brzke uzdraveni

Tak snad uz je to vse

Mika

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 02.02.06 08:49

Ahoj poránu,
mám dobrou zprávu-simkarta funguje, jsem opět „mobilní“. Vyzvedla jsem si od mámy její asi 6 let starý Alcatel přezdívaný u nás v rodině briketa a můžu opět telefonovat. Máma není příliš zaměřená technicky, ale i ona poslední dobou říkala, že už se stydí svůj mobil vyndat i na zastávce autobusu-tak s tímhle modelem já te´d budu dělat parádu:-DDD Mám vlastně kliku, protože je to tak týden, co si máma pořídila novou Nokii (že by si toho Kačenka všimla a vzala osud do svých rukou???:-) Přístoj jsem přes noc sušila na topení, už jde nahodit, ale přes display jsou takové divné pruhy-skoro si myslím, že už tam zůstanou, že je display rozbitý. No Martin má každopádně za úkol zjistit, jaké mobily a za kolik by se teď daly koupit na jeho firmu a já se můžu těšit na nový mobil:-) Jak ale znám Martina, nějaký čas si s briketou ještě budu muset vystačit.

Aby toho nebylo málo, včera mi propadla kreditka, já zůstala bez koruny a potupně jsem musela vrátit celý nákup a za poslední drobné koupit jen chleba:-) Do banky se teď nedostanu, tak jsem dost odřízlá:-) A do třetice všeho dobrého nám rupla duše u kočáru, tak se modlím, aby nenasněžilo a mohla jsem zatím jezdit s golfkami. Martin dnes jede pro novou duši, snad jí bude umět na:,–(it.

Včera byl u mě nový klient na daňové přiznání, já musím dělat fakt jen samé exoty. Měl přijít mezi sedmou a osmou. Přišel o půl desáté. mezi tím párkrát volal, kde se zrovna motá… Než přišel, tak jsem málem usnula. Ale zase překvapil, že donesl docela dost podkladů. Pochopitelně, že nedonesl všechno, to po něm nemůžu chtít:-D, ale čekala jsem, že to bude horší.

Leni-tvoje story s mobilem mě taky odrovnala. To je přímo filmový záběr, jak se ten mobil odráží a ještě jednou odráží a padá a žbluňkne… S tím nočníkem to vůbec neřeš. Generace našich matek, natož babiček je na téma nočníku podle mě úplně ulítlá. Kačka už od babičky dostala nočník asi před čtvrt rokem a pořád slyším, jak to že nechodí na nočník. Já to ignoruju, nic jiného se s tím asi dělat nedá.

Miko-hrachovou polívku miluju, hmmm děláš mi tu chutě:-( Nevím, jestli jsi to špatně nepochopila, poznámka o umělém vynucování byla mířená jen na mě, protože sem si připadla jako blázen, že sem pořád něco píšu:-)

Jarko-to je super, že se zatím (ťuk, 'tuk) žádná reakce po očkování nedostavila. Je prima, že ses odhodlala vyrazit s Domi na hory. já myslím, že vám to jen prospěje a hezky si to užijete. Vždyť Domča je moc hodná, ty jsi skvělá máma a jste tak sehraný, že ani žádný problémy nemůžou nastat!

Romčo-Kačka měla taky období, kdy UM moc nedala, ale teď zas má vylsoveně mlíčný období. Pije ho k snídani, odpolední svačině a večer před usnutím (to alternujeme s kaší do lahve podle toho, jak moc se večer nadlábne). na druhou stranu u ní je to skoro jediný, co pije. Vodě a čajům standardně moc nedá. Mě teda ten banánovej sunar pijde trochu moc aromatickej (moc nevěřím, že je to přírodní:-), ale Kačce jede.Kam se chystáte na hory?

Boot-jsetli tě to uklidní, Kačka už má taky autosedačku od 9 kg a 9 kg určitě nemá. V roce měla 8 kg (a to jsem jí nacpala piškotama:-), od té doby jsme jí nevážili, al ežádný reketový vzestup váhy jsem podle oka nezaznamenala:-) V sedačce je moc spokojená a přijde mi i taková bytelnější než to vajíčko, co jsme měli.

Teriku-budeš na Zoe používat od narození jen ty nové látkové pleny?

Jinak s tím „konstruktivním hraním“, jak to hezky nazvala Mika. Od té doby, co se Kačka naučila lézt a velmi záhy i chodit, byla absolutně neposedné dítě, které si odmítalo sednout, natož lehnout. Když jí na pár sekund zaujala nějaká knížka, tak jsem si ji museli prohlížet výlučně ve stoje a Kačka neustále odbíhala. Ničemu se nevydržela věnovat déle než pár sekund, neustále byla v pohybu. Poslední dobou se to dost změnilo, nejen že miluje knížky, ale sama si často sedne a s něčím si hraje. Když jsem jí poprvé viděla v klidu sedět, myslela jsem, že mě šálí zrak:-DDD Vytvořila jsem si na to teorii, že její tělíčko bylo naprogramováno na zvládnutí chůze a nechtělo dělat nic jiného. Teď už dobře a jistě chodí, tak má konečně čas na rozvíjení i něčeho jiného. Mám ale pocit, že mluvení přijde až úplně nakonec:-DDD

Jsem se nějak rozepsala. Musím jít fachat.
Zdravím
Jana+Kačenka

 
Majdalenka
Kecalka 374 příspěvků 02.02.06 09:43

Ahojky holky,tak jsem tu jak jsem Vám slíbila:-) U nás je vše při starém ,stále všichni rýmujeme hlavně Terezka každý ráno má u nosu dvě pořádně zelený houpačky ,takže to vidím zase na návštěvu doktorky .Holky jsou taky doma a od příštího týdne mají jarní prázdniny ,je tu tak docela cvrkot .No hlavně Terka vydá za 5 kluků,jsem ráda že ještě přes den spinká abych mohla s Nikolkou dělat ukoly a dohánět zameškanou školu .Jinak se furt okolo mě motaj starosti Petr nastoupil do nový práce a nevypadá to teda nic moc tak doufám že moje vysněná dovolená nebude v ohrožení.Jiank Terka ted objevila jak se otvírá lednice a samozřejmě že nereaguje na to že do ní nemá lízt tak se tu furt s ní dohaduju že ne ne ,ona si i zopakuje že nene ale stejně ji otvírá a je to tak ted se vším .Už aby tu bylo jaro jinak budu brzo šedivá snad už na jře nebudem tolik marodit . Jani teda ty máš v poslední době taky pech ,já aspon tak mám o důvod víc proč má Terka omezenej výběh po bytě a je se mnou v obýváku nebo v pokojiku u holek ,naše mobily má totiž v ruce furt a už tak stačí že s nima s chutí občas práskne o zem .Navíc ji ani ted nemohu nechat otevřeno do chodby ke koupelně ,mám tu na hlídání psa moji segry a ta občas po Terce vyjede když ji Terka sáhne na hračku tak to raději řešim zavřenými dveřmi . Kari ,držím palečky abyste neměli žádnou reakci taky nás čeká toto očkování tak jsem zvědavá ještě nám teda chybí jedna žloutenka kvůli tomu věčnýmu marodění. BOOT:Teda to s tou vodou hlubokou ,chudám malej ale je možný že se mu to i zdálo a vzpoměl si na to ,z té televize je možné že to má oni totiž postřehnou hrozně moc věcí já se kolikrát taky divim kam na nějaký názory a hlášky holky choděj .Mě se Nikolka zas často ptá jestli umře a co s ní bude a jestli já taky umřu a že nechce abychom umřeli ,jednu dobu nemluvila o něčem jiném ,většinou ji řeknu at na to nemyslí ,ale pořád nějak nemůžu najit ta správná slova abych ji to z tý hlavičky vyhnala .A koukám jak Eli už trošku mluví naše Terka nic moc jen jsem zaregistrovala že občas když vezme něco do ruky řekne jako by co toje?Jinak máma prostě neřekne ,pořád jen táta nebo Ada a nene . Tak a budu muset jít Terka zas prudí ,právě schodila notebook tak dostala na prdku chvilku si pořvala a už zas strká něco do disketový mechaniky a když to nebude book tak zas bude celej den zapínat a vypínat televizi:-) Jinak těším se na vás v pondělí na chatu dobře jsem si s vámi popovídala :-)a až budem ok tak se těším na setkání .Zatím pa Majdalenka ,Nikolka,Adelka a prudič Terka :-)))))))

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 02.02.06 09:47

Ahoj,

konecne mam delsi chvilku napsat toho vic.

V utery jsem byla na kontrole se Zoe. Tentokrat nas pan doktor uz nechvalil. Vyhrozoval klidovym rezimem. Pry je zase moc nizko a tlaci na hrdlo. Potom jsem to radeji jeste konzultovala s porodni asistentkou, protoze znam sveho doktora a vim, ze obcas prehani. Ta me uklidnila, ze staci, kdyz budu v poledne spavat s Charlie a nebudu tahat tezke veci. No a samozrejme si musim hlidat tvrdnuti briska.

Plenky Bambinomio - uvazovala jsem o nich uz driv, ale az ted jsem na miminu narazila na diskuzi bavlnene plenky. Je fakt, ze se to neda srovnat s tema bavlnenyma,ktere jsme nosily jeste my. Kalhotky maji strih jako jednorazovka, takze nikde nic netece. Plenky se nesmi zehlit!!! (to mi je moc sympaticke) Diky separacnim vlozkam neni problem ani kakani. Bobek se hodi i s tim papirkem proste do zachodu a plenka je temer cista. Pere se na 60° takze zadne vyvarovani. A vetsina mamin pere jednou za tri dny, coz je optimalni. Jediny cas, ktery mi zaberou navic, je par minut pri veseni.
Pro Zoe zezacatku na:,–(im urcite papirovky a potom se uvidi. Precejen miminka jsou prutokova a to by asi bylo vsude.

Charlie si hraje sama tak nejak odjakziva. Ma takovou povahu, ze nas porad odstrkuje. Jeji oblibena veta bude za chvili: JA SAMA. Dlouho vydrzi u knizek, casopisu a hudebnich nastroju.

Boot - jsem rada ze jsi se ozvala s dalsima historkama. Ja se desim okamziku,kdy Charlie zacne mluvit srozumitelne.

To je pro dnesek asi vsechno…Charlie zkouma Eliskovy granule, tak musim zasahovat…

Terik, Charlie 14m a Zoe 27tt

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 02.02.06 16:51

Ahojda holciny:)..Prave jsme prisli z venku, tak jdu cihnout, co je noveho: Jana 12: gratuluju k rozbehnuti mobilu..Jinak autosedacku urcite poridim taky:D

Terik: teda pani..koukej se hlidat..je fakt, ze me u Eli tvrdlo brisko casto uz od zacatku…a tuk,tuk..nakonec vse dobre dopadlo…

Mika: No Domik ty sprostejsi vyrazy taky rad pouziva..casto zaslechne par vecicek ode me..kdyz v amiku kleju na deti , na psy a na zkazenej zivot..jo a jeste na manzu, hi, hi:D:D a hodne odposlouchava od tatinka, ridiciho auto:D
Jinakco se tyka Eli tak fakt nevim..ma fakt skolu od Domci a je to na ni hodne znat..tchyne delala nekolik let ve skolce a porad je z Eli mimo a rika, ze neni vubec jako 15ti mesicni dite..ale ze se chova jako dvouleta..tak nevim:D..Ja uz si to u Domci tak nepamatuju..ale myslim, ze byl vic miminovatejsi v tehle dobe:D…Je fakt, ze ted opakuje temer vse..a tak trochu po svem..Ptam se, jestli chce napit..Hned rekne. Jo, papit…nebo rano hledala backorku..a rika BOTA..KDE JE? Takze fakt uz zkousi veticky..jen to poradi slov ma jaksi pomichany:D:D ale v tom je to roztomilejsi:D

Jink prvni noc po ockovani..nebyla nejruzovejsi…casto si fnukla..ale stacilo,abych ji nasla v postylce lahev a byl klid..ale vylezat co pul hodinu z postele je pro me horor:D..Doktorka rikala, ze bude nejspis mrzuta…a ze si muze stezovat na bolesti okolo vpichu na rucicce..ale zatim Eli nerikala nic:D:D:D:D

Tak ja padim vykoupat ty dva raubire..paa
Boot

 
kari01
Kecalka 334 příspěvků 02.02.06 21:34

Ahojky holky,

tak koukám, jak se hezky snažíme s těmi komentáři. To je moc dobře! :o)

Co se týče nočníku, zkoušíme se na něj po:,–(it každý den, ale teď je období, že žádné „čííí“ do něj neděláme. Jen si tam prostě sedíme a za chvíli vstáváme. Taky si myslím, že není kam spěchat. A vyvolat u dětí k nočníku averzi tak brzo, je celkem zbytečné. Všechno má svůj čas.

Včera mě Domi pobavila, když jí v ponožkách uklouzly nožky a žuchla sebou na zem. Zvedla se, ani nepípla, šla do pokojíku, přinesla mi bačkůrku a podala s gestem, kdyby jsem jí místo toho říkání, aby si dala pozor a neuklouzla, ty boty obula, nemusí mít teď modřinu na koleni… :D Co mi asi řekne, až začne mluvit?! :D:D:D

Romčo: taky máme doma banánový sunar.Už asi 4 měsíce. Ze začátku pouze pohled na flašku s čímsi bílým tekutým uvnitř navozoval v Domi takový odpor, že jsem se k ní s tou falškou ani nepřiblížila. Teď nedávno jsem ho po dlouhé době zkusila, a aspoň trochu si lokla. Tak snad se nám blýská na lepší časy. Co se týče kojení… :o) Jaké bylo cvičení?

Boot: tak to vypadá, že nás Eli s tou váhou dohání, když vaše rozmezí je až do 8750g (!). To budeme v deníčku vážně nejhubenější? A kolik Eli měří? Je neuvěřitelné, co Eli už dokáže říct a že si i o nočník sama řekne a vyčůrá se do něj. Domík má na ni úžasnej vliv! :o) „Nabouraná prasátka“ neměla chybu! :o) Už je Eli po očkování v pohodě?

Lenka: historka s mobilem pobavila i mě. Ten můj ve vodě zatím neskončil, ale musela jsem zrušit „rychlou volbu“, protože jsem pořád někomu volala, aniž bych chtěla… :D Dokonce mi ho Domi už i vypnula úplně a zase okamžitě zapla, takže to skončilo na „zadejte heslo“. Ještě že je několik možností vložit PIN než telefon to nebohé dítě zablokuje… :D

Miko: kdybych s Domi usnula už v půl devaté, nikdo mě k PC nedostane. A co, vyžehlila jsi? :D Blíží se opět vaše cesta do Čech. Tak se nesmíme zapomenout domluvit na srazíku…

Jana12: teda nějak se Ti sešlo těch průšvihů najednou moc… mobil ve vaně, propadlá kreditka, píchlé kolo u kočárku,… A o klientech snad ani nemluvím. Dobře si pamatuji toho jednoho „umělce“ z loňska. Myslím si, že Tvá teorie o „naprogramovanosti tělíčka“ není daleko od pravdy. Domi si už teď taky často k něčemu sedne na bobek, klekne si, sedne si,… prostě si odpočine při jiné práci než je chůze… :D

Majdalenka: super, že se ozýváš… Hlavně už se těch bacilů zbavte. Ať s námi můžete vyrazít na srazík a procházky… U nás kromě TV taky pořád zapíná a vypíná rádio a trdluje se u něj… :D

Terik: koukej odpočívat. Určitě je to těžké s Charlie za zády, ale musíš kvůli Zoe. Ještě to, holky, nějaký ten týden musíte vydržet…

Tak pro dnešek vše…Po vzoru Miky se jdu juknout na prádlo. :D

Jarka a Domi

 
Majdalenka
Kecalka 374 příspěvků 02.02.06 21:56

Ahojky ,tak jsem to zakřikla ,že se to lepší dneska večer měla horečku Nikolka ,bolest hlavy ,ted se chuděrka potí.Tak to aspon zítra vezmu najednou i s Terkou k doktorce .Aaaaaaaachjo­oooooooo.Takže zas nepujdem ven už jsem se těšila že aspon o víkendu bychom udělali procházku.Tak dobrou noc a držte palečky .Majdalenka ,Nikolka,Adel­ka ,Terka

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 03.02.06 11:29

Jarko-není to náhodou-ten nový klient je kámoš toho loňského umělce:-)))) tak se není čemu divit. Pa J

 
mika
Kecalka 285 příspěvků 03.02.06 13:42

Ahojky,

musim Vam napsat, co se mi pred par hodinami stalo.

Zkousela jsem uspat Sari a po tri ctvrte hodine lezeni (jejiho skakani) po posteli jsem ji foukla do postylky. Tam jako vzdy rvala jak na lesy. Asi po 5 minutach se zjevila v obyvaku porad rvouc. Vubec rvat neprestala a pres nasi postel vyhorolezcila ze sve postylky, slezla z manzelske postele (vyska cca 70cm) a prikvacila do obyvaku. Mam z ni fakt dost, je to opravdu pekny dablik. Vsude vyleze a sleze.

To jsem Vam taky jeste nepsala. Pred par dny, ja byla na one mistnosti, si Sara po skluzavce vylezla na Christovu patrovou postel. Kdyz jsem tam prisla, tak jsem myslela, ze me sali zrak. Od te doby tam radeji zaviram dvere.

Vcera jsem ji zase nasla na nasi manzelske posteli. Behem minuty se nejakym zpusobem dostala 70 cm nad zem. Sama meri max. 75 cm.

Jarko - vyzehleno nemam, Sara tomu chtela jinak, probudila se a beze mne odmitala usnout. Takze bylo po zehleni a porad mi to tu stoji a zacina se to povazlive mnozit. Mozna dneska vecer, manzel jde ke kamaradovi, tak si pustim Noc na Karlstejne (muj oblibeny film) a budu zehlit. A ty mas vyzehleno? Kdy jedete do Jachymova?

Boot - my uz jsme asi pred tremi tydny vymenili vajicko za velkou sedacku. Priznam, ze ji ani nemam proti smeru jizdy ( i kdyz to jde). Sara porad plakala, koukala do sedacky a to se ji asi moc nelibilo. Ted je v aute mnohem spokojenejsi. A Sara tech 9kg urco taky nema, tipuju ze je vahove na urovni Eli a Domi

Hezky vikend

Mika, Christian a Sara horolezkyne momentalne spici

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 03.02.06 16:33

Ahojky..tak jak je?
Eli v noci zas knourala..ve 23 jsem ji vyndala a uplne horela 38,2… a dost slintala..jinak byla vesela..ani ryma ani kasel..tak dostala Panadol a sla za pul hodky chrupkat..Rano jsem volala doktorce, jestli to mohlo byt po ockovani, rikala ze spis ne..ze ta teplota se objevuje opravdu az 8 az 10 den..takze to nejspis vypadfa, ze to je od rustu tech 8mi zoubku…jinak je fakt v pohode..

Jinak mam dalsi frky od deti:D..Pred chvilkou jsem uklizela po detech hracky a Domca mi rika. CO TO DELAS,PACIENTKO?

Taky jsem dneska vyndavala pradlo z pracky a na jednom tricku zustal hnusnej flek, tak si rikam SAKRA,CO TO JE? za mnou stal Domca a pravil: TOJE PRECE TLICKO MAMINKO,VZDYT JSEM TI TO ZIKAL UZ V POLODNICI. :D..
Taky Eli dnes zaperlila..opa­kovali v TV nejakej film..ona se zakoukala..zrovna rikaly neco ve smyslu TO JSOU BLBY KECY,OPRAVDU BLBY KECY Na to Eli pokyvala hlavinkou a vyslo z ni :BLBY BLBY :D:D

jinak hlasim ze jsem to dnes konecne dostala..:D:D­..takze zadne dalsi zviratko zatim nebude..uff:D

Tak ja jdu za tema selmickama..mejte se..paaaa
Boot

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 03.02.06 18:17

Ahoj holky,
nemám teď čas reagovat, jen Jarce přeju šťastnou cestu a užijte si to!
Radovala jsem se dost předčasně, protože simkarta sice funguje, ale kontakty z poslední doby se mi ukládaly na přístroj a ne na simkartu, tak že jsou v … Jinými slovy, nemám na nikoho z vás mobil, tak mi prosím písněte sms nebo mi napište třeba soukromou zprávu s kontaktem. Díky! Jana

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 03.02.06 19:12

Ahojda..to jsem opet ja:)
Jani: To s tim mobilem fakt nepotesi..my to meli podobne…

Me asi hrabne…Dostali jsme po Domiskove kamaradce Lucince CD s pisnickama.­.lidovkama…Do­minik uz rok a pul usina u stejneho CD s pohadkama o stenatku..jine nechce..dneska si lidovky vydupal na spani..Eli usnula klasicky hned..on zabral az ted..od 18..takze usinal skorio hodinu..porad si potancovaval nohama..vzdycky jsem si myslela, ze uz chrundi..a on si z niceho nic zacal prozpevovat:D­..Ufff…ted uz chrupou oba hura…Teda pisnicky na uspavani teda nic moc..

Ale hlavne me zase dorazil..ma ted takove obdobi..kdy se pta uplne na vsechno a vsechno chce do detailu vysvetlit…a porad se hada:D..Prijde mi to legracni,,sotva se dite nauci mluvit, zacne se hadat…jo a hlavne si vymejsli:D..Ted pred spanim jsem obe deti koupala..Kdyz uz Eli spala a Dominik se snazil usnout u lidovek tak se zniceho nic pta? KDO SE KOUPAL? Rikam: Domisek a Elinka A on mi na to odpovedel..NEE, ELI SE NEKOUPALA, ELINKA JE SMLADLAVA JAKO DOBYTEK:D..no a bylo pouspavani…protoze maminka „vychovne“ dostala zachvat smichu…fakt jsem to nemohla zadrzet..Holky ja se z nej asi zcvoknu..den ode dne z nej padaj vetsi a vetsi voloviny:D..myslim, ze tohle obdobicko, si taky uzijete:D:D
Tak pa, pa..Boot..jdu vytirat..po detech:D

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 03.02.06 19:32

Boot - ted ma tedy Domik super obdobi…Ja jsem rok hlidavala chlapecka v jeho veku a taky jsem se hodne nasmala. Skoda, ze jsem si to nezapisovala, protoze jediny pan Chlebista (pekar) mi utkvel v hlave.

Jinak me zase asi zacinaji blaznit hormony. Kudy chodim, tudy brecim. Co pak budu proboha vyvadet v sestinedeli???

Terik, Charlie 14m a Zoe 28tt

 
andela  03.02.06 20:20

ahojky Jani,
myslím, že můžeš být ráda, že si nepovídáš nahlas v obchodě když nakupuješ bez malé … jako známá. To si chodíš s prckem po krámě a vykládáš mu co musíte ještě koupit, a nikdo se nad tím nepozastaví - vždyť si povídáš s dítětem.No jo, ale jednou jdeš bez dítěte … ale co ještě koupíš si povídáš nahlas taky … a lidi koukají.:-))
K těm básničkám … krásná je Polámal se mraveneček, já jí měla strašně ráda.
Andělka a Jaroušek 23 dní

 
kari01
Kecalka 334 příspěvků 03.02.06 23:27

Ahojky holky,

tak já balím na ty hory, ale nedalo mi to a ještě jsem nakoukla, co je nového. Budete mi ten týden mooooc chybět! :o((

Dneska byl den jak vystřiženej. Už to vlastně začalo v noci. Domi se často budila, v postýlce nechtěla usínat, takže klasika…k nám do postele, nechat usnout a přenést do její postýlky. Ráno jsem vypadala jak mátoha. A to to teprve začínalo…
Domi klasicky chodila po postýlce a skončila na straně u mé postele, kde je ještě noční stolek, na kterém je lampička. Ta malá cácorka se samozřejmě naučila tu lampičku zkoušet zvednout, takže vždycky jsem se jí snažila vysvětlit, že to nesmí. Sedím tak na té posteli u toho stolku a přemýšlím, že půjdu na záchod. A najednou…Domi se natahovala po té lampičce a najednou padá po hlavě z postýlky… Prostě se převážila, dno postýlky neměla ještě úplně dole. Instinktivně jsem jí chytla, když už byla hlavičkou u toho stolku! Holky…HRŮZA!!! Chytla jsem jí, ona samozřejmě řvala, jak se lekla a já se rozbrečela taky. Co kdybych fakt na ten záchod šla?! A Jarda leží od postýlky dál a hlavně ještě napůl spal, takže by fakt dopadla hlavou na zem! Ani snad nedomýšlím, jak by to dopadlo! Krve by se ve mě nedořezalo!
Odpoledne Domi dupala po pokoji tak vehementně, že se převážila kytka z parapetu a převrhla se na zem. Co myslíte, že pod tou kytkou bylo? Tiskárna! Takže jsem zem luxovala odevšad, odkud se dalo a jsem zvědavá na tisk. :D
A do třetice…před koupáním dávám Domi na nočník. Sedí tam 2min a chce vstát. Tak jí pomáhám a ona stojí tak na těch dlaždicích uculuje se na mě a… normálně se počůrala ve stoje. A jak mě chtěla utéct, samozřejmě po tom uklouzla a sekla sebou na zem. Naštěstí moc nebrečela, tak jsem jí lupla do vany a už se fakt těšila, až usne. Dneska toho provedla celkem dost, prďolka jedna malá… :o))

Letím dobalit a zítra frčíme, tak na nás myslete a my se po příjezdu hned ozveme…

Jarka a Domi (naše paragánka)

 
mika
Kecalka 285 příspěvků 06.02.06 12:31

Ahojky,

tak koukam, ze o vikendu tady bylo pusto a prazdno, tak se snad zase rozepisete.

Tady napadlo od vcerejska 40cm snehu, je to nadhera, ale… Rano jsme sli jako vzdy do skoly, mame to slabych deset minut chuze. Zacalo to tim, ze jsem se musela „vyhazet“ od vchodu na silnici. Byla tam jen malinka cesticka a ta mi teda na kocar nestacilo. Pak to bylo celkem v pohode, az na to, ze jsem sebou 2× slehla (nastesti jen ja, kocar se Sarou stal). Nocni mura zacala cca 200m od vchodu do skoly. Proste najednou tam nebylo protazino a ja se s kocarem prorazela zavejemi snehu a pak zase zpatky. Byla jsem naprosto schvacena. Pak jsem jeste zachranovala auto ze snehovych zaveji. Tot nase dnesni rano.

V patek jsme byli (ja s detma) u kamaradky. Jeji manzel take nebyl doma, tak jsme se prokecali od pul sesty do skoro desiti vecer. Sare se tam mooooc libilo, tri deti a hlavne oni maji schody. Sara jeste nikdy nezkousela lezt do schodu. Tato cinnost ji naprosto uchvatila a my nakonec museli dat pred schody kreslo.

Dneska jde Christa vecer na pohybove hry a maji je venku, bude lyzovat a bobovat s dalsimi 40 detmi. Uz se na to moc tesi.

Dneska Sara zase skakala z gauce, nastesti jsem ji chytla na poslednich chvili, kdy uz byla na ceste z gauce po hlave dolu.

Tak jsem ji mezi psanim uspala, tak jdu zase neco delat. Co treba zehlit, ze?

Jarko - uzijte si to na horach

Mejte se fajn a neco napiste

Mika, Christian a Sara

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 06.02.06 19:03

Ahojky,

házím vám sem rychlý pozdrav. Už mám za sebou dvě zkoušky a ve čtvrtek dělám další, dneska jsem se překonala a ležím v učení každou volnou chvíli. Musím ale říct, že je to záhul, Mates je poděs a moc těch volných chvilek mi nedává. Ještě že je vzorňák se spaním. V sedm ho vrazím do postele a až do rána o něm nevím.
Za posledních pár dní se hezky rozpovídal, takže rozšířil repertoár zvířátek (moje nejoblíbenější je žába v matesovo podání), dává si mobil k uchu a říká něco jako halo, při obouvání říká bota a ještě pár dalších věcí.
No a událost číslo jedna u nás je to, že vzal konečně na milost nočník, takže na něm ochotně sedí a dneska se do něj dokonce čtyřikrát vyčůral!!!!! Doufám, že mu to vydrží.

Toť novinky od nás.

Všechny vás moc zdravíme a zase někdy zaskočíme (to už budu mít po zkouškách - já se tak těším!!!!).

Pa Jana+Mates (14m)

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 06.02.06 19:16

Ahojky holcinky..
koukampusto a prazdno..ja se sem ted pomalu nedostala..s Eli bylo zle..a jeste je to porad spatny…s obcasnyma vykyvama…Po ockovani trivivacu v noci knourala..to je normalni..a uz jsem to tu myslim psala..druhy den teplota pres 38…volala jsem k doktorce a s ockovanim to nemelo co delat..takze Panadol..a srazet…druhy den..teda spis vecer se probudila ve 23 a horela..mela 40,3..takze se jelo do nemocnice do Krce..tam to tiply na virozu..pocatek­..s tim, ze je to diky ockovani zhorsene..jenze viroza se nrozjizdi..zadny kasel, zadna ryma..nic..jen horecky…ktere trvaji uz 5 dni..dneska jsme byli opet u doktorky…Eli miva ted pravidelne po ranu pres 39..musime srazet stridave Ibalginem a Panadolem, k tomu dostala Diazepham..na zklidneni a proti febrilnim krecim..ty ji mohly poskodit mozek..uz je chudak cela vysilena…Vzdycky po leku ji horecka klesne na 38…ale z 5 dni se po 37,5 nedostala..a do 4 hodin je z toho zase 40:(.Dneska pani doktorka rikala..ze se ji to vubec nelibi..a ihned na:,–(ila antibiotika a rano musim volat…Pry to bude asi asi vir…ale v krvi…ach jo…odpoledne mela zase 40,3..a po Ibalginu ji to po pul hodine vubec nekleslo..mela ledove ruce a zacala se divne klepat..mela jsem strach, ze bude mit krece..tak jsem malem zase startovala auto smer nemocnice..ale skusila jsem ji dat do vany..do teple a postupnwe pridavala studenou..to nakonec zabralo a horecku jsme zas o neco srazili…ted spinka..takze cekam,ze se do 23 probudi opet se 40..Dneska mi chudak lezela pres 2 hodiny na kline..vubec se nehybala..jen koukala..bylo mi ji hrozne lito, ted se modlim, at do dvou dnu zaberou ty antibiotika a at je uz po horecce.Uff.Taky byla u pani doktorky holcicka s nestovicemi:D­..hned ji brali dovnitr at nikoho nenakazi..pak cekala na mamku za dvermi chodby..a kam myslite ze zdrhnul nas Dominik..za dvere chodby..za holcickou…takze se ted se desim..ze budou mit jeste nestovice......Coz o to..Domca by to nejak ustal..ale Eli ted nevypada zrovna nejlip..a musim rict, ze me dnes napadly i ty nejcernejsi myslenky:(

Jinak zavidim vsem na horach..ja chci takyyyy..nevite kde maj v Cechach skolicky lyzovani pro deti od 3 let? Docela bych Domcu vytahla…Pristi rok mozna pojedem opet do Alp..a me je z toho predem zle..nesnasim vysky..a ty jejich velehory a lanovky mi nedelaj vubec dobre..ale deda chce Domiska ucit lyzovat prave tam…z toho je mi dvakrat spatne…:D:D:D

Tak ja jdu nacerpat silu na nocni smenu s Eli…Pa, pa Boot

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 06.02.06 19:20

Ahoj,

taky musim konecne prispet…
Charlie se dnes nejak rozchodila…uz to vypadalo ze polovinu vzdalenosti prekonava po nozkach. Hura!!!
To je zajimave, ze jedno z prvnich slov nasich deticek je BOTA. Dnes za mnou prisla s botou v ruce a rika mi: BOTY. Nechapu, kde to vzala, protoze zrovna boty jsme nejak nenacvicovali. Ale je fakt, ze posledni dny hodne opakuje, co rikam (i kdyz jeji verze se casto lisi).

No, dnes jsme ve cviceni kreslily prstovyma barvama. Az mi kamaradka posle fotecky, tak urcite nejakou dam do galerky. Charlie totiz kreslila velmi zodpovedne. Neco jako bodypainting. Nejlepsi bylo, ze kdyz se takhle zmazala, ostatni deti se ji baly. Nastesti sla hned do sprchy a vetsinu necistot jsme dostali dolu. Ma jen lehce namodralou barvu a tu snad zitra ve vane taky odstranime. Planuju, ze v lete to zkusime znovu. Zbylo nam jeste trochu barvicek.

Zoe je celkem hodna, akorat dnesnim dnem prenechavam vysavani nekomu jinemu. Uz se ji to nelibi a tvrdne pri tom, coz neni zrovna prijemne.

Tatinek nam prijede uz v sobotu. Nemuzu se dockat…navic doveze i ten kocarek, tak se tesim dvojnasob. Jedine, co mi kazi naladu, jsou povinnosti spojene s jeho kratkym navratem. Krome mych klasickych povinnosti jeste musime obehat nejake urady a nutne nakupy, atd. No, moc si neodpocineme. Uz zacinam koketovat s myslenkou, ze mu podstrcim dite a ja budu odpocivat…

To je asi zatim vsechno…musim jeste chystat doucovani…me se tak nechceeeee!!!!

Terik, Charlie 14m a Zoe 28tt

 
mika
Kecalka 285 příspěvků 06.02.06 21:29

Boot,

prejeme Elince brzke uzdraveni. Je to hruza koukat na ne kdyz jsou nemocni a nejak vyrazne taky pomoc nemuzes.

To co popisujes (5 dni 40-ky) mel Christa v breznu 2004. Sedel na gauci a usinal v sede. Byla jsem taky docela vyklepana, protoze on tech par nemoci co mel, vetsinou zvladal bez vetsich problemu. Chvili se myslelo, ze je to zanet mocovych cest, to se ale pak vyloucilo.
Po peti dnech dostal ATB a do dvou dnu byl v pohode. Tak doufam,ze Eli bude mit stejny prubeh.

Drz se a pusu Eli

Mika se spicima detickama

 
RomanaM
Kecalka 227 příspěvků 06.02.06 21:31

Cau holky,

tak dneska dada usnul na nej nezvykle brzo - v devet. A tatu mame v hospode, takze mam cas na e-mimino:-)).

Dada je tedy totalni nemluvec, krome tata a mam, rika jenom TADY. ale zase to rika temer na vsechno. jak se zeptam kde neco je, tak rekne tady, i kdyz to tady nejni. no, sem zvedava, kdy zacne mluvit nejak inteligentne.

Nocnik zatim nezkousime, stejne na nem nevydrzi sedet. Mozna leda ze by u toho mel pusteny nejaky teleshopping, ten jak vidi, tak ustrne a zira, Skoro se s Petrem bojime, ze nam brzo neco objedna :-)).

Dneska jsme poprve sli na prochazku bez kocaru. Teda na prochazku, sli jsme hodit dopis a tak se mi nechtelo rvat ho do pytle a do kocaru. Uz me to nak nebavi a jaro jeste daleko. Schranku mame asi 200 metru, nicmene to byl vylet na cele odpoledne. Nechapu, proc deti za:,–(ne chodi opacnym smerem, nez by meli. No prochazku jsem chtela vyuzit k tomu, ze vyzkousime nove snehule pripravene na hory. No holky hruza, jsou mu male!!! Jednu nohu tam nedostal. Jeste ze je ten mimibazar, hned jsem tam jedny vetsi objednala a tyhle venujeme Dadovu kamaradovi.

taky jsme minuly tyden byli na cvieni. dada byl nadsenej, lital v telocvicne jako blazen. Jinak je jeste asi prcek na cviceni, ale ten prostor se mu libil a prolejzaci tunel taky . Jenom kdyby ho bejval neblokoval Davidek od Lajly (ten tam zalez, v pulce se zastavil nechtel ven vylezt ven :-)), tak by si ho prolezl vickrat :-)). Ve stredu jdeme zase, tak jsem zvedava. No a hlavne vecer pekne spinkal po cviceni, takze bysme asi meli chodit kazdy den.

Jo a UM nepijeme ani nahodou a vcera se vecer dokonce 3×ukazkove zeblil po tom mnamkoznim bananovym Sunaru.

Tak hezky a klidny vecer,

Cau Romca a David, chrnici

P.S: cetla jsem na e-miminu nakou diskusi o solnych jeskynich, mohli bysme tam nekdy vyrazit, vypada to docela zajimave.

 
mika
Kecalka 285 příspěvků 08.02.06 10:28

Ahojky,

tak se zase ozyvame ze zasnezeneho Severu. Je tady pres pul metru snehu a porad snezi a snezi a zitra ma snad taky. Asi tady zapadame.

Vcera vecer jsem „vyhrabala“ nepromokavou kombinezu po Christovi. Ale protoze Christa byl prece jen o tech par kg tezsi a nejaky ten cm vetsi, tak je Sare docela velka. Ale da se to prezit. Novou se mi na tu chvilku kupovat nechce. Tak jsem ji dneska do toho oblekla a dala zimni botky s tim, ze zkusime tapat venku. Ale nejak mi nedoslo, ze napadlo tolik snehu a neni jeste odhrabano, takze se timto Sary prvni tapani venku jeste odklada. Doma v tom navleceni a botach dokazala i jit, sice nic moc, ale jde asi i o zvyk.

Nejak se ted zlepsilo nocni spani, doufam, ze to nezakriknu. Sice spi u nas v posteli, ale uz se tak casto nebudi. Alespon nejaky pokrok. Vcera dokonce usnula do peti minut s tatinkem na nasi posteli.

Presli jsme na jedno spani denne. Ale naivne jsem si myslela, ze bude spat treba dve hodky, ale chyba lavky. Spi tak hodinu. Alespon si ale chodi lehnout trochu drive, uz dva dny za sebou usnula pred devatou. To je docela uspech.

Terik - gratulace Charlie k chozeni. A setri se at si Zoe pobude v domecku tak dlouho jak potrebuje. Uzijte si tatinka

Romco - Sara je taky totalni nemluvec, nerekne ani tata, mama. Rika „ci“, kdyz vidi nocnik (ma to ale spojene jen s nocnikem, jina ji nocnik vubec nezajima). Taky casto rika „ta“, to ale nevim, co tim chce rici. Jina neco povida cely den, ale na to aby jsme meli nejaky slovnik

Boot - tak co Elinka?

Mejte se fajn

Mika, Christian skolici se a Sara hrajici si 14,5 mesice

 
lenak
Závislačka 2617 příspěvků 08.02.06 11:31

Ahojky,
tak se taky ozýváme.

Boot - doufám, že je Elince už líp!! Chuděra, takhle trpět :-(

Terik - hlavně se šetři, ať je Zoe v domečku do té správné doby.

Miko - taky tady napadlo hodně sněhu, ale třeba u nás od včera prší, takže je tady hnusně. Ten bílej sníh roztál a zůstává jen led, kterej byl už předtím.

Taky už jsem teď několikrát absolvovali procházku bez kočárku a celkem to šlo, sice se vždycky někde zastaví a nechce se hnout dál, ale pak se pohne a zas kousek ťapem.

Jinak taky se hlásíme do klubu nemluvících, pořád (venku, doma) říká jen TA a ukazuje u toho všude okolo, tak se vždycky snažím zjistit, kam kouká a říct, co to je. Když sliší venku štěkat psa, tak už jen slyším TA, jede venku auto TA a takhle je to celej den, a když mu náhodou neodpovím, tak pořád dokola opakuje Ta.....Ta…Ta. Už mi z toho kolikrát jde hlava kolem.

Tak se mějte!
Lenka a Adámek spokojeně chrupkající po obídku.

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 08.02.06 19:19

Ahojky holcinky
Mika: Tak to vypada, ze Eli na tom byla uplne stejne, jako Christianek..dos­tala paty den ATB..a druhy den mela uz jen zvysenou…supe­eeer..ale stale to jeste neni ona..je casteji mrzuta..a casteji se budi…ale to uz ji trapi spis ty zoubky..ach jo¨..

Jinak jsem ted v obyvaku nafukovala balonky na Domcovu zitrejsi oslavicku..ma tam nejaky lampiony a ruzny blbustky..ale co je nejhorsi..nemame pro nej jeste dort ani zadnej darek,…Jeden dort ted pece babi..druhej snad manza koupi cestou spolu s nejakym tim dareckem…Ja se tak tesila az mu budem k narozkam nekde neco vybirat..ale znate chlapy..nechavaj to na posledni chvili a nakonec to bude kupovat sam cestou domu z prace…uffff..ani nevim, co mu chce koupit:D

Tak ja padim jeste nafukovat..jeste ted se mi z toho mota skeble:D…Paaaaa ozvu se snad brzy..
 Boot

 
terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 08.02.06 19:29

Ahoj,

tak me dnes presel veskery optimismus. Prisel dopis od doktora, ze mi spatne vysly vysledky testu na cukr. V patek musim na podrobnejsi vysetreni na diabetologii. Vzhledem k tomu, ze jsem nikdy nedokazala drzet dietu dele jak jeden den, mam docela obavy, co si pocnu ted. Nebo existuje jeste dalsi varianta - pichani inzulinu. Ja, ktera pri kazdem pichanci skoro omdlevam!!! No, uvidime, co mi tam reknou. Vydesena jsem z toho slusne, protoze mame v rodine cukrovku a moc dobre vim, co vsechno to obnasi.

Jinak Zoe je uz docela hodna, snad nas v utery doktor aspon za neco pochvali…

Charlie zase opustila touha chodit. Jasala jsem predcasne. Dva dny chuze ji zrejme stacily.

Boot - jsem rada, ze je Eli trosku lepe. U nas se asi taky zacinaji klubat stolicky. Zatim to zvladame.

Terik, Charlie 14m a Zoe 28tt

 
mika
Kecalka 285 příspěvků 08.02.06 21:06

Ahojky,

tak deticky sice jeste nespi, ale uz jsou v postelich (Sara teda v nasi s tatkou).

Tady porad snezi a snezi. Uz napadlo snad zase 30cm. Uz si myslim, ze by to mohlo stacit, ale ma snezit i zitra. Hlasi i mrazy, takze by se to mohlo alespon udrzet. Vypada to mooooc romanticky.

Sara dneska usnula az v pul ctvrte a v pet jsme ji budili. Doufam, ze si nehodla odbourat spani uplne, to by me asi vezli.

Boot - tak to je skvele, ze uz je Elince lip. Ono bude chvilku trvat nez se telicko po tech vysokych teplotach zrestituuje a za par dni mas zase „svoji“ Eli zpatky. Vse nej Domikovi ke 3. narozeninam (ma je zitra?)

Lenko - rozhovor mezi Sarou a Adamkem by byl asi velice zajimavy. Sara dela presne to co Adamek, vse je „ta“. Oni se casem rozmluvi az nas z toho bude bolet hlavat (ne ze by tu pusinku zavrela, prestoze z ni nevyleze nic smysluplneho pro nas. Ona si urcite mysli, buhvi co pekneho nam nevypravi)

Terik - snad to dobre dopadne a ty nebudes muset drzet nejakou dietu nebo si pichat (to zni docela blbe). Kdyby to bylo hodne spatne, tak by snad volali a chteli te videt okamzite. Ja mam manzela cukrovkare, tak i ja vim co to obnasi a nejaky ten tyden jsem si zvykala, ze si „picha“

Mejte se fajn a klidnou noc

Mika, Christian a Sara

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 09.02.06 14:16

čau ženský,
jdu vám taky něco napsat.

Kačenka dělá pokroky, kromě toho, že umí házet mobil do vany, tak teď bravurně zvládá ovládat CD a taktéž CD mechaniku počítače. Nustále mi nosí nějaká CD, asi jí uškrtím:-) Je teď taková klidnější, pořád si na to nemůžu zvyknout, že jen neběhá a docela v klidu si sedí a mačká čudlíky na různých hračkách nebo si „čte“ časopisy. Co je ještě zajímavější-nesmím to zakřiknout, tak že taky ťukám na kde co -Kačka se v noci budí jen jednou ( a to třeba až v 6 ráno!) a jednou se stalo, že spala až do rána. To je co? Jsem z toho překvapená a doufám, že to není jen klid před bouřkou. Navíc když ráno vidí moje prsa, nedostává už hysterák, že se NUTNĚ musí přisát, ale spíš blbne, šahá mi na bradavky a děsně se tomu tlemí. Skoro bych řekla, že se začíná nenápadně odstavovat, což by mi vůbec nevadilo, kdyby to proběhlo takhle pěkně pozvolna a nenásilně. No uvidíme.

Byla u mě na návštěvě bývalá kolegyně s tříměsíčním Davídkem (mimochodem má jen o kilo a 7 čísel míň než Kačka) a úplně jsem se dojala, když jsem viděla, jak ho kojí. Je to ještě takové to hltavé kojení, jak mlíčko do mimča padá a vy úplně slyšíte, jak proudí. Úplně mě popadlo, že bych chtěla zase takhle kojit, že je to super, protože kačka už si spíš jen tak cucne a ždáné veletoky se nekonají. No ale pro případné zvědavce dodávám, že to nic nezměnilo a žádné další mimčo zatím neplánujeme:-)

Mobil stále nemám a musím si vystačit s „vysílačkou“, jak to vtipně nazvala Lajla, ale už je objednaný a těším se na něj:-) Vtipné je, že můj mobil nezvládá už Martinův hight tech mobil a sms od něj mi přicházejí jako čínština. Nicméně Martin si to nějak není schopen zapamatovat a stále mi důležité věci píše v sms a já mu pak obratem volám, co že to chtěl:-))))

Jinak akce práce nic moc. Mám strašně málo práce, tak je to trochu na prd. Uvidíme, co dál.

Teriku-držím palce, ať cukr moc nezlobí, myslím na tebe a dej vědět.

Musím padat, zbytek příště
Jana

 
lenak
Závislačka 2617 příspěvků 09.02.06 18:54

Ahojky,
tak když tak pročítám Janin příspěvek o kojení, napadlo mě, že jsem vám ani nenapsala, že už víc jak měsíc nekojíme. Šlo to líp, než jsem čekala. Na Silvestra Áďa moc nechtěl v noci pít, něolikrát se stalo, že ani nevstal a ještě do toho Aleš do mne rejpal, že jsem říkala, že budu kojit jen do roka. Tak jsem se rozhodla, že vypustíme odpolední kojení. Tak po návratu jsem tedy odpoledne nekojila, ale Áďa nechtěl ani v noci, tak jsem mu dala ráno po probuzení, druhý den v noci taky nechtěl, tak jsem si řekla, dobrá, nemá zájem, další noc taky ne, ale už ani ráno nedostal. Pak zas jednu noc kňoural, ale to jsem si řekla, že mu zkusím nedat, když už předtím nechtěl a že teď když mu dám, že mlíka bude stejně potom málo, jak několikrát nechtěl, tak jsem mu tu noc nedala, jen tak chvíli kňoural, tak jsme ho hladila a on usnul, takže OK. Pak už jsem mu vždycky v noci jen strčila dudlína a byl pokoj. Teď sice nespí úplně celou noc, jen tak občas si zakňourá, ale to asi každé dítě. Naštěstí mu nemusím dělat žádné mlíko, za což jsem teda mooooc ráda. Tak to bylo naše odstavení. :-) Doufám, že vy, které ještě kojíte, to taky zvládnete tak dobře, jako my. :-))

Lenka a Adámek.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama