Listopadky-Prosinčátka...cesta ke šťastnému konci

Těhotenství

Ahojky sluníčka, Tak už se nám to blíží, jak napsala Jarka: výpravčí už mává plácačkou a píská píšťalkou.

Vyrazili jsme do závěrečné fáze těhulkovství. Pro některou z nás bezproblémové, pro ostatní s většími či menšími potížemi. Dokonce už tu máme i první mimčo.
U mě to bylo z počátku bez problémů, jen občasné omdlévání, a strach z výsledků krve a genetiky. Dále to pokračovalo v podobě křečí v lýtkách a chodidlech, otvíráním, braním magnesia, hroznou chutí na sladké, hlavně čokoládu a v poslední době klidovým režimem.
Jsem moc ráda že jsme se tady takhle sešly, každá z nás má vlastní život a rozdílné těhotenství, ale jedno budeme mít společné?a to radost z narozeného miminka .-)))
Jak už v minulém deníčku uvedla Karol seznam všech potřebných věcí pro odjezd do nemocnice,či potřeby pro mimčo po příjezdu domů.
Napíši zde seznam věcí, které doporučují u Apolináře a co jsem sehnala já z ostatních deníčku,tady ne emiminu.

Takže do porodnice je třeba:
K PORODU: župan,omyvatelné přezůvky,toal­.potřeby,2 ruč­níky,ponožky,ná­poj (bez bubl.),energetické bonb.,čtení,wal­kmana,Yal gel (na předpis v ambulanci,pokud nechcete klistýr).
PRO DALŠÍ POBYT:
noční košile s otvír.vrškem,2ma­teř.podprsenky,vlož­ky do podpr.,mast na bradavky (Bepanthen), dostatek spodních kalhotek, např. síťované na 1použití(koupí se ve zdr.potřebách,dají se dobře přeprat a hlavně dejte pozor na velikost,aby Vás netáhly přes stehna)
TATÍNEK K PORODU:
Pohodlné oblečení,přezu­tí,jídlo,pití,ka­meru,mobil,
foťák? (jen pro zajímavost, ten můj byl v neděli tak zmatený, že si sice vzal kameru, i nabitou baterku, ale neměl kazetu na kterou by to nahrál, ještě že jsme nerodili :-)))
PRO MIMO DO PORODNICE:
Ve většině porodnic je dostatek oblečků,i plí­nek,ale pro jistotu je lepší si vzít balík nejmenších plenek na jednoráz.použi­tí,dudlík s malou savičkou, (nejlepší je silikonová, ta se na rozdíl od latexu nedrolí.) V čem mimčo pojede domů, záleží na Vás a zároveň na počasí?

DOKLADY SEBOU:
občanský průkaz (cizinky pas)
těhotenskou průkazku (event. výsledky vyšetření)
kartičku zdravotní pojišťovny
vyplněný dotazník o jménu dítěte podepsaný oběma rodiči (obdržíte v naší těhotenské poradně)
pokud jste se rozhodla darovat pupečníkovou krev, nezapomeňte vyplněný tiskopis z těhotenské poradny

PRO MATRIKU
provdané maminky ? oddací list, vyplněný dotazník o jménu
svobodné maminky ? rodný list, vyplněný dotazník o jménu
rozvedené maminky ? rodný list, rozvodový list, vyplněný dotazník o jménu
Pokud si svobodná nebo rozvedená maminka přeje, po domluvě s otcem dítěte, aby dítě mělo příjmení po svém otci, musí být přiložen doklad o určení otcovství. Ten Vám vystaví před porodem matrika při OÚ (např. v místě bydliště, za přítomnosti obou budoucích rodičů ? doklady s sebou). Doklady musí být v originále nebo notářsky ověřené kopie.

Jinak LÉKY PRO MÍMO už Karol v podstatě sepsala, já kopíruji jen seznámek co už jsem uváděla: čtvereč. buničinu, odsávačku na hleny hadičkovou, byla jen za 18Kč :-) trubičku na prdíky, fenykl.čaj, rybilku na opruzeniny, bepanthen na bradavky, borovou vodu na oči, líh na pupík,teploměr rychloběžku se stopkou. Ještě tady mám pár léků, z ostatních deníčků, já jsem je nekupovala, ale asi pro info: mast na bradavky je dobrá např.Cicaderma, na opruzeniny je Vinohradská mast,na pupík je Flatulin a pak od kožního lékaře můžete dostat recept na Linola Fett oldbad?což je nealergizující koupel.olej pro mímo.

Tady mám nějakou tu stránku z netu na porodnice.
www.apolinar.cz www.upmd.cz

Tak a teď náš seznámek.
MIMINKA:
Bootgirl?v Po­dolí?19.10.2004 v 19h,­CŘ se spinálem, Eliška 2140g,45cm v 36tt

TĚHULKY:
Jarka 3.11.2004 Dominika
Karol 10.11.2004 ? (Samuel,Natálka)
Pemm Katka 11.11.2004
Majdalenka 12.11.2004 Terezka
Lajla 16.11.2004 David
Issis 22.11.2004 přek­vapení
Mufí 24.11.2004 ?
Nenička 25.11.2004 Terezka
Mika 26.11.2004 Sára
Jola 26.11.2004 ?(Veronika,Vojtěch)
Nany 2.12.2004 Jakub
Gazela2-Mon2.12.2004 Denis
Danča 5.12.2004 dvojčátka
Mony6 6.12.2004 Dominik
Shirin 10.12.2004 Sára
Jana 12.12.2004 Kateřina
Lenka H 12.12.2004 Matyáš
Tutu 12.12.2004 hol­čička?

Tak snad jsem na některou nezapomněla,zatím se mějte moc a moc krásně
Pa Mon a Denis 34+1tt

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
jufka
Kecalka 361 příspěvků 22.10.04 15:59

Ahoj Mon a ostatni tehulky,
diky za denicek, presne tohle jsem potrebovala:-) Tak, jak to pozoruji, pomalicku bych si mela zabalit tasku do porodnice:-) Uteklo to jako voda, i kdyz jsem od pocatku posunovala hodiny i listy kalendare ocima… Strach, abych nepotretila do 12 tydne, strach z prvni genetiky, strach z druhe genetiky, strach, abych prezila prazdniny a otevirani, strach ze zasiti a moc predcasneho porodu:-) Proste ted najednou zacina posledni faze, kdy bych se mela zacit bat porodu, a ono to vubec neni tak hrozne, jak jsem si myslela… Ted uz se na ten zaver tesim… bojim se jako kazda z vas, ale prevlada to teseni, az budu mit dvojcatka vedle sebe, az si je privezu domu, az se mi nebudou vrtet v brisku ale v postylkach:-) Tak tehulky, drzme se, at jsme v pohode, hladme svoje stale casteji tvrdnouci a hodne tezka briska a urcite budeme brzo drzet nase miminka v naruci:-)

danca + 2 mimi 33+4tt

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 22.10.04 17:53

Ahoj holky,
půjdu taky k Apolináři, tak se mi seznámek hodí.

Je pravda, že to nějak podezřele utíká. Já mám sice před sebou ještě cca 7 týdnů, ale i tak. Když jsem s radostí zjistila, že jsem těhotná, měla jsem pocit, že těch 9 měsíců je strašně dlouhá doba, že se to prostě nedá přečkat. Když jsem v poradně navííc dostala rozpis ultrazvuků a sestřička mi vysvětlila, co se v kterém týdnu sleduje, nabyla jsem dojmu, že na něco doktoři prostě přijít musí, že není možné, abych z těhotenství vyvázla bez nějakého nálezu.

Musím to ale (zatím!) zaklepat - výraznější problémy se mně i miminku vyhnuly. Když nepočítám pár týdnů bolestí žaludku, nespavost, křeče v lýtkách, tvrdnutí bříška a nedostatek železa, tak nám vůbec nic není a za to jsem moc ráda. Tak doufám, že si to nevybereme u porodu:-)

Taky si říkáte, že to bude divný pocit, nemít nic v břichu? Nedovedu si představit, že mě nikdo nebude kopat a že se mi břicho nebude vlnit. Zároveň si ale moc neumím představit, že se mnou najednou bude malý uzlíček, který nebude nějaké anonymní růžolící miminko z filmu nebo od kamarádky, ale MOJE DÍTĚ. Zatím mi to mozek moc nebere. Bojím se a zároveň těším - těžko říct, co převládá. Taky mi připadá až neuvěřitelné, že můj muž bude tatínkem - známe se spoustu let a já ho pořád vidím jako mladého kluka (studenta) z doby, kdy jsme se seznámili. A on se přitom na Kačenku moc těší:-)

Tak hlavu vzhůru do finiše, opatrujte se a posílám pohlazení na bříška a pusu Elišce:-)

Jana+Kačka 32tt

 
Issis
Povídálka 32 příspěvků 22.10.04 18:30

Ahojky spolutěhulky,
Mon díky za nový deníček, už jsem si myslela že mám doma vše, ale jak tak čtu budu muset vyrazit opět do lékárny. Sice mám doma již 13 letého syna, ale je už to tak dávno a spousta věcí se za tu dobu tak změnila. Ani jsem už nedoufala že se ještě někdy v životě dočkám miminka, těch 10 let snažení, pak radosti z otěhotnění a v zápětí bolesti z potratů uteklo jako voda, teď už jsem s Fazolkou skoro na konci. Ani mě nevadí že se nám nepodařilo zjistit cože se nám to v tom bříšku stále vrtí, aspoň budeme mít překvapení až do konce. Fazolka už má doma připravenou spotýlku a koše, jelikož náš dům má několik pater a v každém patře chceme na Fazolku něco mít, aby mohla být pořád s náma. Velký bratr právě ve škole prodělává sexuální výchovu a zrovna tento týden jim promítali porod. Přišel domů celý zničený že mu z toho bylo špatně, že se vůbec diví že to on jako nejrychlejší spermie v tom pupíku vůbec přežil .-)). Povídal mě že rodit ještě nebudu neboť nemám ty správné příznaky, nemám prý ještě tmavou čáru od pupíku dolů (mám ji jenom světlou), nemám ještě podle něho dostatečně nalitá prsa :-))), to jsem ráda že mám teď doma takového odborníka :-))). Jinak s Fazolkou jdeme v pondělí do poradny, tak jsem dost napnutá zda se něco za ten měsíc co jsem tam nebyla změnilo. Kroužek mě stále drží, akorát se mě zdá že Fazolka ještě napevno nezakotvila v té správné poloze, snad se umoudří.
Všechny vás moc pozdravuji a posílám pohlazení bříškům.
Issis + Fazolka 36tt

 
sun
Kecalka 130 příspěvků 22.10.04 18:36

Ahoj holky, tak se mezi vas taky hlasim. :) Nemam teda moc cas prispivat. Minule sem nejak vas denicek prosvihla, ale precetla. Zdravim dancu budem mit cca stejne stary dvojcatka. Ja sem o tyden pozdeji. :) Jak se citis a jak moc te dvojcatka zlobej? SOu obe hlavou dolu? Kde budes rodit?

Pa

sun dve holcicky 32+6tt

 
sun
Kecalka 130 příspěvků 22.10.04 18:38

joo a jmena :) anna a aneta. sun

 
gazela2
Kecalka 315 příspěvků 22.10.04 19:04

Ahojky Sun,
mám Tě opět přidanou do seznámku,dlouho ses nám neozývala, tak jsme nevěděly co se děje.Kde budeš rodit?Hlavně že jste všechny 3 v pořádku, držím palce
 Mon

 
sun
Kecalka 130 příspěvků 22.10.04 20:05

Mon: v podoli..No uz sme meli jeden cvicny vyjezd, ale byli to poslicci. sun

 
kari01
Kecalka 334 příspěvků 22.10.04 20:30

Ahojky těhulindy a bříška,

díky Mon za nový deníček. Už bylo těžké se ke starému dostat. A taky díky za všechny informace, co s sebou do „našeho vlaku“, i když jak se znám, stejně na něco zapomenu… ;o)) Ale už jsem si zvykla, takže to nebude nic neobvyklého.

Aspoň že víme, že Nenička je ještě pořád 2v1 a zatím to vše zvládá i s obstřiky.

Taky jsem zrovna včera s tím svým mužským vzpomínala, jak celá ta dlouhá doba těhotenství utekla… jak jsem si první týden vynechání MS myslela, že mám nějakou poruchu, protože mi testy ukazovaly pouze jeden / a já byla naštvaná sama na sebe, že když už se konečně dostavil ten správný čas, tak mé tělo stávkuje… a pak další týden ta radostná novina se dvěma //, pak úžasných 14dní, kdy mě nebylo zle, pak 8 týdnů, kdy jsem myslela, že umřu z celodenní nevolnosti a nechutenství a nízkého tlaku, pak čekání na výsledky AMC a velkého UZ ve 20tt, pak nádherné léto, kdy jsem překypovala energií, cítila se úžasně, jezdila do práce, chodila po městě a začínala nakupovat věcičky pro princeznu a pro sebe, protože jsem se začínala pěkně zakulacovat, pak jsem si vzpomněla na přibývající těžkosti v podobě pálení žáhy, křečí v lýtkách, dýchavičnosti, a teď poslední 2 týdny…mám pocit, že už se opravdu nemůžu dočkat, až bude malá na světě a já se k ní budu moci přitulit a říct jí…jsem tvá máma, tohle je tvůj táta a tady to všechno kolem je svět, do kterého ses narodila, protože jsme si tě moc přáli a kde spolu dohromady budeme žít jak v dobrém tak zlém… Snad se nám podaří jí udělat to nejlepší a nejhezčí zázemí pro dítě, jaké si jen sama může přát!

Přeji krásný víkend a pohlaďte bříška… ;o)))

Jarka + Dominika (39tt)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.04 20:34

Ahoj berušky.
To je fajn,že máme nový deníček a hlavně velké díky,těm,které to vždy spácháte.Někdy mám takové výčitky,že se člověk,jen veze,ale někdo má to literární střevo a někdo zase ne.Tak ještě jednou díky.Jinak mám dotaz,ty z vás,které jste tak v 37-38tt,taky se vám ta miminka vrtí,to snad nejsou ani kopance,spíš,ja­ko,když se protahuje a zároveň tlačí hlavičkou na močák.Zlobí vás,taky tak,nebo se mám obávat,že to není normální.Já už se nejlíp cítím,když jsem natažená na boku a mimi chvilku zlobí a pak pěkně usne a celou noc o něm ani neví.Taky mě trápí nadýmání,to,jak mě valchuje střeva,tak mě to pořád někde tlačí.Někdy,to je hodně nepříjemné.Tak mě prosím napište,jaké máte pocity.Opravdu už budeme vjíždět do konečné stanice,na jednu stranu,už bych to chtěla mít zasebou,na druhou stranu se hrozně bojím.
Tak těhulky,přeji hodně sil,pohlaďte pupíky a napište,jak vám mimísci řádí v bříšku.Dobrou noc,zdraví KAROL a želvička

 
jufka
Kecalka 361 příspěvků 22.10.04 20:36

Ahojky Sun a ostatni tehulky,

jsem moc rada, ze je tu konecne maminka dvojcatek:-) Porad jsem potrebovala konforntovat „dvojcatove“ tehotenstvi, a nic:-) Az ted na konci:-) Tak ja cekam dvojvajecna dvojcatka, pohlavi jsem si rict nechtela, ale muj muz tvrdi, ze vi, co delal:-) Takze podle nej je to chlapecek a devcatko, Radecek a Romanka:-) Tak uvidime:-) Jo, a taky mi predpovedel, ze nebudu rodit 5.12., jak mam termin, ze to doktori spatne spocitali, ale ze porodim 23.11.:-) Je to proste gynekolog amater:-) Rodit budu bud v Olomouci, to kdyby byly nejake komplikace a pokud by to bylo jeste pristi tyden, nebo v Prerove, pokud to miminka vydrzi aspon na 35 tydnu:-) Puvodne jsem melan rodit cisarem, ale ted to vypada mozna i na prirozeny porod, protoze jsou miminka v idelani poloze / hlavickama dolu, kazde na jedne strane a nekrizi se… tak uvidime… mam jenom takove hloupe laicke obavy, abych jedno mimi nepridusila… Na porod se tesim a bojim zaroven, asi jako kazda z vas… brisko mam velike, v noci me boli a nemuzu se otacet, ale kdyz mi v nem mimca smejdi, tak jsem uplne unesena stestim:-) Nevim, jak se srovnam s tim, ze budu najednou bez podnajemniku:-) Ale dnes budu koncit, cely den sedim nebo chodim, protoze tu byli remeslnici, tak si jdu lehnout, aby mimi neprotestovala a nechtela se kouknout na tu blaznivou mamu z venku:-)

danca + 2 mimi 33+4 tt

 
jufka
Kecalka 361 příspěvků 22.10.04 20:54

:-) Tak moc si porad pocitam dny, az v tom mam zmatek:-) dneska je patek, tak moje mimi jsou 33+5:-)

danca

 
Elina1
Povídálka 26 příspěvků 22.10.04 21:58

Ahojky ostatní těhulky, :-)

deníček je moc krásný, i všechny ostatní reakce, co jsem četla. Je pravda, že vlak pomalu přijíždí na konečnou a člověk je plný očekávání a zároveň se i trochu bojí- přeci jen jsem prvnička, takže nevím pořádně, do čeho jdu. A je také těžké si představit, že už brzo v bříšku nebudu mít toho človíčka, který se tam tak krásně bouluje, reaguje na pohlazení, že tam bude najednou tak prázdno a já budu mít v rukou nového malého tvorečka, který se na mě bude dívat krásnýma očima. Těhotenství uteklo jako voda a před námi je to nejhezčí období života, jaké si lze vůbec představit - budou z nás mámy a z našich drahých poloviček tátové. Určitě budu hrozně dojatá a i když se trochu bojím - jako každá z vás - tak zároveň se nepředstavitelně těším - až toho našeho malého drobečka přivinu v náručí. Holky, všem vám držím palce - držte se! Letošní vánoce pro nás všechny budou těmi nejhezčími na světě. :-)
Ahoj. Zdraví Elina + překvápko (38 tt)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.04 23:23

Ahoj tehulindy,
tak jsme dneska meli oslavu manzelovych narozenin a zaroven jsme slavili 5-narozeniny Christianka, ktery je ma az za 14 dni. Dneska je slavil v kruhu rodinnem a za 14 dni je oslavi ve skolce a potom bude mit detskou party doma, tak snad mala nevykukne pred tim.
Mon - diky za denicek, je skvele, ze se tak o nas staras. Moc hezky shrnute tehotenstvi a potrebne seznamky.
Jarko - ta 39 vypada moc hezky, taky se tesim az budu takhle daleko. Drzime palecky pristi tyden, kdy uz budes mit asi svoji Dominicku v naruci.
Mejte se vsechny moc fajn a hezky vikend
Mika, Christian a Sara 36tt

 
gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 23.10.04 10:38

Ahoj Karol, ja dnes zacinam 39tt, takze mam uplne podobne pocity ako ty. To vrtenie a tlacenie na mocak, je uplne v poriadku, podla mudrych knih, to ma presne tak prebiehat. Ale moje dieta kope tak intenzivne, ze niekedy mam pocit, ze uz sa chce vykopat von, ziadne vrtenie a otacanie, ale intenzivne presuvanie. Na kazdom sone mi pisu inu polohu, stale sa toci z lava do prava, vzdy musi Dr. hladat, kde ma prave chrbatik. Aj on sa cuduje, ze ma este tolko miesta.S tym „nadymanim“ to poznam, ja citim hlavne rano taky nechutny tlak v celom podbrusku a bruchu.
Uz to nejako vydrzime, mame to za par. Tiez sa u mna strieda strach s ocakavanim, chvilu uz chcem, aby to bolo, ale ked zacnem poslickovat, tak sa modlim, aby to este nebolo, ze este nie som pripravena (by ma zaujimalo, kedy budem) Zelam tebe aj zelvicke, co najmenej problemov, vychutnavajme si to, kym ich este mame v brusku.
Gothic+Roderik 38tt

 
sun
Kecalka 130 příspěvků 23.10.04 10:50

My jsme si pohlavi nechali rict a nemohla jsem se dockat toho osudneho dne, kdy nam rekli, ze tam mame dve cacorky. :)) No ja taky pocitam, ze bych to do konce listopadu mohla mit zasebou, ale termin mam 12.12., ale vubec si nedokazu predstavit, ze bych se takhleee dlouho s pupikem tahala. :D No ja na posledni poradne pred 14dny mela jednu holcicku (becko) koncem panevnim, takze uvidime, jak to bude v prvni poradne v podoli. Co nam pekneho reknou, ale jelikoz jsme meli ted ve ct jeden cvicny vyjezd do porodnice, protoze sem mela poslicky a vsichni me vyhnali tam jet i kdyz sem trvdila, ze sou to poslicci. :) Tak se zda, ze holcicka je zas naprict. No uvidime. :) Ono se to becko porad presouva a acko je uz snad od 20tt hlavickou dolu. :D Lenoch… Taky se ti zda, ze porad citis jen jedno miminko? Me teda jo. :)) Jooo brisko a otaceni, ohybani, tlaceni, boleni pri spani…normalka sem rada, ze nejsem vyjimka. :) Vcera sem dokoupila radsi vsechnu vybavicku a vsechno do tasky do porodnice, nejak me ten cvicnej vyjezd vystrasil, takze ted to vsechno vyperu zabalim a pripravim a budu cekat na ten onen den. Co kdyby nahodou prisel driv. :) Akorad sem trubka a koupila sem si vetsi madrace do postylky, takze tam v pondeli musim jet a vymenit je. Njn obcas to cloveku vubec nemysli. :D Tak se drzte… Sem zvedava kdy to vypustime do sveta. Nejvetsi procento dvojcatek se rodi mezi 36-38tt no treba budu ta vyjimka a budu prenaset…uf…radsi nadtim ani nemyslet, uz ted si prijdu jak dvojnasobna slonice, ktera neni schopna udelat pomalu nic bez pomoci. :) pa sun + dve holky 34tt PS: jo jinak taky dvojvajecny :P

 
gazela2
Kecalka 315 příspěvků 23.10.04 13:12

Ahojky berušky,
tak jsem zařídila abychom tady na e-miminu měly svoje fotoalbum. Jelikož na rodině.cz to měla na starosti Kosinka,která se dlouho neozývá, tak tady ve fotoalbech a v sekci veřejná alba máme naše vlastní album: Listopadky-Prosinčátka 2004,takže tam každá z nás může uložit svou fotečku, s bříšky, UTZ, nebo už i mimísky.Ještě tam uložím naší srazovou fotku, tak snad už se tady některé konečně uvidíme.
Pro rychlejší navigaci.:
Stačí si album otevřít,dát přihrát obrázek,vybrat náš název a z Vašeho PC uložit fotku ve velikosti asi okolo 60kB. A dát tam Váš popisek :-)

Jinak nejnovější info od NENICKY.
Je v MOtole s pokročilým nálezem, je otevřená na 3cm,mimčo tlačí.Dali jí na rizikové odd. Když se to nerozjede,tak půjde ve středu domů. Držíme moc pěsti.

TAk jinak u mě od včerejšího večera začali bolesti v té kosti dole v rozkroku, je to dost divný pocit :-)))

Mějte se moc fajn
pa Mon a Denis 34+2tt
Tak

 
gazela2
Kecalka 315 příspěvků 23.10.04 13:48

Ještě jedna news, teď jsem mluvila s BOOT,Elišce se zhoršila ta žloutenka, takže je pořád v inkubátoru, ani si jí nemůže pochovat jen se na ní chodí koukat.Domík je nějaký zvláštní,když se tam byl na mamču podívat tak se schovával za dědu a nechtěl k ní jít.
Poslala jsem jí info jak jí tady držíme všechny palce ať se to brzo zlepší a užívají si všichni čtyři doma v klídku a ve zdraví.
Jinak fotečku Eli s Boot už jsem dala do našeho alba :-)))

Tak pa pa Váš Informátor
Mon

 
Pemm
Kecalka 219 příspěvků 23.10.04 14:00

Ahojky,

MON: jenom upřesňuji datum - mělo by to být 9.11. (podle pohybů už ovšem 3.11.). No, stejně si miminko samo řekne kdy už chce ven a je mu jedno, kdy mu to naplánoval doktor :-))

KAROL: s tím přesouváním miminka v bříšku jsem na tom úplně stejně, už ani tak necítím kopání jak přesouvání nožiček a ručiček sem a tam.

Jinak mám jeden dotaz - myslím že se tady o tom ještě moc nepsalo. Už máte vybraného dětského doktora, který přijde po porodu k vám domů a ke komu potom budete chodit?

Zatím pa a hezky si užívejte ty poslední dny a týdny s miminky v bříšku.

Katka + mimi (jsem zvědavá co se nám nakonec „vyklube“ :-)) 38 tt

 
lajla1
Kecalka 171 příspěvků 23.10.04 17:02

Ahoj tehulinky a briska,
Mon, ty jsi fakt uzasna, jak se o nas staras. S tim fotoalbem je to prima napad, uz jsem se divala na Boot s Eli, moc jim to slusi.
Holcicky, az tam budou vsichni nasi drobecci, to bude nadhera…
Ja se tak moc tesim, az to bude za mnou (to jako porod, a budu vedet, ze je mimi v poradku, jsem takovej uzlicek nervu obcas).
S tim vrtenim mam ty stejne pocity, mimisek je lenoch, tak moc nekope, jen se tak „povtrtiva“, ale hlavicku ma nekde vzadu, protoze me to netlaci do mocaku, ale do patere (kostrce) a to pak rostu, jak to boli.
Detskeho Dr. uz mame vybraneho, byli jsme tam na navsteve pozeptat se co a jak a take domluvit, aby zasla, az prijedeme z porodnice domu. Pry chteji to jmeno i v porodnici, aspon v Motole.
Dnes musim koncit, u brasky je velka oslava a sejde se cele pribuzenstvo, tak za chvilku vyrazime.
Pa Lajla+Davidek 36+4tt

PS: zapomnela jsem se zeptat zkusenejsich, pripadne pokrocilejsich maminek. Holky, jak je to s monitorem???
Pry se na nej chodi kazdou poradnu, ale od kdy (nekdo rika 36, nekdo 38 tt). Me o tom Dr. nic nerikal, ale je takovy flagmatik, ze si o vsechna vysetreni musim rikat sama a dvakrat, tak nevite? Protoze pry je ted ke konci dulezite sledovat, jak se drobkovi vede, aby se nic nezanedbalo. Dik za rady, uz opravdu mizim, uz tu na me pokrikujou, ze odchazime. Opatrujte se i mimisky.

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 23.10.04 19:25

Ahoj holky,
trošku jsem nakoukla a co nevidím,píšete,že něco ke čtení k porodu..Zapo­meňte,že budete mít chuť si číst..myslím to dobře..tak papapa a ať se hezky rozdvojujete..:-)))

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.04 19:42

Dobrý večer sluníčka.
Chci se s váma podělit o zajímavý zážitek,který se mi dnes přihodil,při návštěvě v porodnici.Jak jsem psala,podle posledního ultrazvuku,to možná vypadá na pupečník kolem krčku naší želvičky.Načež mě paní doktorka poslala,ať si o víkendu skočím do porodnice,abych byla pod kontrolou.Ještě v úterý,mě to nedalo a radši jsem cinkla do porodnice a nechala si vše vysvětlit od porodníka,jeho výklad mě opravdu hodil do klidu.No a dnes jsem se řádně oholila,podotýkám po slepu,protože se k určitým partyím,už dostávám dost těžko.Vymydlená naskočila do auta a společně s manželem vzhůru do porodnice.Opravdu zvláštní pocit,když se nic nedělo.Tak jem zazvonila na porodní sál,silně orosená na čele,vstříc mě přišla asi porodní asistenka,zdlouhavě jsem ji vysvětlila moji prosbu,načež si vzpoměla na můj úterní telefonát.Shodou okolností,sloužil i milý pan doktor,který mě tak hezky uklidnil po telefonu.Tak mě napojili na monitor a nechali mě tam 45 minut dadat a poslouchat srdíčko.Pěkně jsem si pokecala se sestrou,která mě sama ubezpečila,že v dnešní době,má každé druhé mimi pupečník kolem krku.Prostě banální záležitost.Pak na mě kouknul pan doktor a vše bylo v pořádku.No a mezi tlukotem srdíčka,jsem slyšela hekání,nějaké zrovna rodící maminky.Fakt mě to rozhodilo,všichni odběhli,no,že musím počkat,že jdou rodit.To už jsem stála ve dveřích a poslouchala to úporné tlačení a zároveň povzbuzování celého personálu.Měla jsem husí kůži,no a pak se ozval dětský pláč a pan doktor řekl,že to je chlapeček a já začala bulet,jak ta želva.Prostě jsem to krásné utrpení,té maminy,prožíva­la,jako,bych tam ležela já.Fakt supr zážitek a adrenalin až v krku.Chudák manža čekal hodinu a půl na chodbě a nevěděl,co se děje,podle zvuků,myslel,že rodím já.No hlavně,že jsme v pořádku a taky bych si moc přála,abych kolem sebe měla lidi,co dnes odrodili tu mamču.Tak berušky,doufám,že jsem vás moc nenudila.Taky je fajn,to fotoalbum,musím poprosit manžela,aby tam něco poslal.Ještě reaguji na ten monitor,od 37tt,by měli poslouchat,jak mimi,tak kontrolovat kontrakce.Nevím,jes­tli to je individuální,ale pokud se najde nějaký flegma,tak ho hold budu uhánět.Tak se nedej.
Přeji dobrou noc a sladké sny,Tak pa mamči.Karol a ŽELVIČKA

 
kari01
Kecalka 334 příspěvků 23.10.04 20:12

Ahojky těhulindy a bříška,

souhlasím se všemi, které říkají, že Mon je úžasná koordinátorka naší úžasné skupinky. Máme všechny informace, nové fotoalbum, nové deníčky,… prostě super !!! A teď už jen pomalu, ale jistě se budeme všechny pospolu přesouvat z deničků Těhulek do deníčků Maminek… Taky už se tak těšíte? Já když jsem si prohlédla foto Boot s Eli, najednou mi bylo úplně do breku… tak malinkaté stvořeníčko… nádherné… a přitom nás všechny to za pár dní čeká taky… a budeme mít takovéhle drobečky, ať už princezny či princátka, v náručí… bude fakt super, až se nám fotoalbum začne plnit těmito fotkami…

Jsem zvědavá na Neničku. Že by přeci jen byla rychlejší než já? ;o)) Držím jí palečky…

Co se týče monitoru, já na něj jdu teď v 39tt poprvé… tak snad se taky nic nezanedbalo, že jsem na něm nebyla dřív… jsem zvědavá, jak tam budu sedět nebo ležet 30-45min, když mi ani jedno nedělá dobře, protože v sedě mám pocit, že ta naše princezna je už tak velká, že jí ohýbám ;o)) a vleže na zádech taky nevydržím… tak jsem zvědavá, jak to zvládneme… ;o)

Přeji vám všem, berušky, krásný večer… ;o)

Jarka + Dominika (39tt)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.10.04 20:12

Chichi, chápu, že u porodu se čte dost špatně. Ale něco ke čtení rozhodně doporučuji. Já sebou nic neměla, Johanka byla sluníčko (i barvou, takže mi ji občas brali pod lampičku a já se nudila na pokoji čekajíc na kojení dvojnásob), hodně spinkala, papat chtěla po dvou až třech hodinkách po celých 24 hodin a do mě porod narval tolik adrenalinu, že jsem za ty tři noci v nemocnici naspala stíží 10 hodin dohromady. Od zešílení z nudy mě zachránil dárkový kufřík k porodu, který mimo jiné obsahoval spousty reklamních prospektů a jeden časopis pro ženy - normálně takové věci hned zahazuji, tentokrát jsem je přečetla čtyřikrát tam i zpět. Dala bych tu první noc království za knížku :-))))) nejlépe nějakou tu harlekýnku, abych si mohla tiše poplakat.
Takže čtení ano!!!!
Pa a hodně radosti s miminky
 Romana

 
jufka
Kecalka 361 příspěvků 24.10.04 01:03

Ahojky Sun,

tak my mame taky pohodlnejsi acko:-) to je hlavickou dolu taky od dvacateho tydne a je o 14 dnu vetsi, nez by podle terminu melo byt. Becko je o tyden vetsi nez by melo byt, ale je cilejsi a pohyblivejsi… Dlouho menilo polohu, ted je uz ale par tydnu hlavickou dole, tak asi i zustane:-) Dlouho jsem citila jen acko, ktere je na leve polovine briska, ted se obcas lehce ozve i becko… ale pokud bych mela sledovat jeho pohyby, tak jsem co druhy den v porodnici, ze neni zive… proste mlcici vetsina… a pritom na ultrazvuku sebou vzdycky vrti o 106:-) Brisko boli a tvrdne cim dal tim vic, skoro mam pocit, ze uz mam jen chvilicky, kdy je mekke… Ale musim nosit porad vlozky, daleko vic, nez pred tehotenstvim… proste mam pocit, ze uz svuj mocak ani neovladam:-) Vybavicku davam dohromady postupne, pere mi ji mamka, protoze doma prestavujeme cely byt. Postylky jeste nemam… pokud to prijde driv, tak to manza snad nejak zaridi:-)

ahojky, danca + 2 mimi 34 tt

 
lajla1
Kecalka 171 příspěvků 24.10.04 22:33

Jarko neboj, na monitoru muzes lezet i na boku, jako doma v posteli, nemusi to byt na zadech, kdyz Ti to nedela dobre.
Pa Lajla+Davidek 36+5tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.04 06:57

Nazdar holky, tak se hlásím po víkendu, který i když meteorologové hlásili, že bude slunečný, (v sobotu se Karla Mráčková rozplývala nad tím, že sobota byla slunečná - u nás celý den mlha a mžení) a neděle jak by smet. Nakonec sme celou sobotu topili v krbu a pes se pomali ani vyčurat nešel, jak se mu do toho hnusu nechtělo.
Jinak teda nevím estli je to kost, ale taky mě dole něco bolí. TIpla bych to spíš na nějaké natahující se svaly. Ale nemám moc času na to myslet. Pořád chodím do práce a jsem ráda, že můžu, tak bych seděla doma a pozorovala se, estli už jo nebo eště ne.
HOlky, vy si berete do por. dudlík? Všude píšou, že to se pak hůř mimčo učí kojit. tak nevím nevím. Prý do 6 týdnů by ho nemělo mít vůbec.
PS: tašku do por. už si taky zabalím
MUFI + mimčo 35+5 (už se mě to plete)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.04 07:42

Ahojte babule,
po dlllhom case som zasa mohla nakuknut na emimco a co nevidim, Eliska na svete (posielam jej bostek na nostek), niektore z nas pred rozsypanim, ale stastne… tesim sa ako to krasne postupuje a Jana to vystihla uplne tak, ako to citim aj ja. Moj manzel, inak spoluziak zo strednej, sa uz tvari sebavedomo, vsetko teoreticky ovlada, je jasne, ze bude vyplaseny ako kura, ked pride na lamanie chleba.
Babulky, vsetky sa majte rozpravkovo, dvojciatka nech sa drzia aspon do 38tt a keby sme sa uz nevideli, urcite vam poslem sms, ked sa rozsypem na dvoje.
Nany a Jakubko 35tt.

 
jufka
Kecalka 361 příspěvků 25.10.04 08:45

Ahoj tehulky,
je moc fajn, ze se necitim namekko jen ja:-) Presne jak to tu pisete / menzel je sebevedomy, vsude se uz pysni dvojcaty, ktera pry budou cela po nem, zdrava po nem, porod bude bez problemu apod.:-) Ale obavam se, ze tak nejak tajne pocita s cisarem, coz znamena, ze by pockal na chodbe a uvidel by az miminka:-) Ze se strasne boji videt me rodit, ale jako spravny chlap proste nedava nic najevo:-) No, uprimne, ja se taky bojim videt se rodit:-) Miminka me nenechavaji spat ani na jednom boku, brisko tvrdne a boli v podstate celou noc… pres den to jde, ale noci se bojim… Curat chodim snad co pul hodiny, tlak se mi zvysuje… tak uvidime, jak dlouho jeste miminka vydrzi byt u me v podnajmu:-) A hlavne jak dlouho to vsechno vydrzi moje brisko:-) Mejte se fajn, zdravi vas

danca + 2 mimi 34+1 tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.04 11:30

Hezké dopoledne mamči.
Tak,co je u vás nového.Máme pondělí,já jdu zítra opět na kontrolu a porod je,čím dál,tím blíž.Den ode dne jsem utahaná,jak kotě.Nejhorší je,že nedokážu sedět a čekat,až to přijde,pořád něco šuchrám po bytě.Do města si sama už netroufnu,tak jsem ráda,když mě manža naloží do auta a někam vyrazíme.Večer jsem sice vyřízená,jak žádost,ale aspoň se někam podívám.Spánek je taky horší,né snad,že by želvička nespala,to naopak,jak zalezu,do postele,tak se trochu vrtí,než si najde tu správnou polohu na spaní a do rána o ni nevím.Doufám,že si to takhle pěkně odbude,až bude doma.No uvidíme.Spíš mě budí divné sny,tak se překuluju sem a tam.Ach jo,já se fakt strašně bojím,manžel má intuici,že to prý bude rychlé,že to vyprdnu raz,dva.Nevím,jes­tli to myslí vážně,nebo se mě snaží uklidnit.Taky bych chtěla vědět,co se v něm odehrává,no prostě mužský,tvrdý,jak žula.Ani mě tak často netvrdne břicho,občas nějaké to,jakoby menstruační bolení,jinak nic.Ani na monitoru náznak kontrakcí dělohy,tak jsem zvědavá,jestli,po­dle paní doktorky,budu rodit dřív,nebo spíš přenášet.Už bych to chtěla mít zasebou.Všichni jsou už nervní,hlavně tchýně.Musím se vám takhle z toho vykecat,trochu mě to pomáhá odbourat strach.Tak vás všechny,moc zdravím a dejte vědět,jak na tom jste.Píšu na sebe telefon,kdyby něco 605 436633.Zdravím moc BOOT a Elišku,ať jdou co nejdříve dom.Co Kosinka,něco nového?
Zdraví Karol a želvička.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.04 17:49

Ahojte tehulindy.
tak jsme dneska byli i PA na kontrole. Vse je v poradku, mala je porad hlavickou dolu, ale neni uplne sestoupla, pry se pri druhem ani nemusi napevno u:,–(it (hlavicka). Mala ma pry neco mezi 2,5 az 3 kg, pry v kdyz porodim v terminu, tak bude mit neco okolo 4kg.
Zitra mi odjizdi rodice domu, tak to bude zase slzave udoli. Na cokoliv koukam, tak u toho brecim.
Mufi - ja dudlika brat do porodnice rozhodne nebudu. Muj syn dostal dudlika po navratu z porodnice (na radu sestricek) a kojeni se nam nepodarilo. Nevim jestli to bylo tim dudlikem, ale tentokrat to neudelam, az kdyz bude kojeni poradne zabehle.
Boot - drzime palecky at tu zloutenku brzy prekonate a budete moci jit domu za chlapama
Jarko - byla jsem na monitoru ve 30 tydnu, protoze jsem necitila pohyby a sedela jsem v polohovacim kresle. Ja uz tady na zadny monitor nepujdu, teda pokud zase nezacnu plasit, ze necitim pohyby
Mejte se fajn a uspesne rozdvojeni tem, ktere to v nejblizsich dnech ceka
Mika, Christian a Sara 36tt

 
kari01
Kecalka 334 příspěvků 25.10.04 21:41

Ahojky těhulindy a bříška,

tak vás všechny moc zdravím a píšu, jak jsem slíbila, co je u nás nového po dnešní kontrole u pana Dr.

Nejprve jsem absolvovala monitor. Najít správné místo pro připevnění přísavného kolečka, kde by dostatečně bilo srdíčko naší princezny, bylo pro sestřičku nadlidský výkon. Tím, že je malá otočená „koncem pánevním“, hledá se to těžko! Trvalo to snad celých 5min a já už jsem začala mít strach, že se něco děje! Naštěstí se to pak podařilo a monitor začal nahrávat ozvy. Po dalších asi 3min musela sestřička naší malou probudit. Seděla jsem v takovém polohovacím křesle (musím uznat, že bylo fakt pohodlné!) a malá okamžitě zabrala. Tak sestřička musela zahýbat párkrát bříškem, aby začala nějaká reakce a to naštěstí pomohlo! Celých 20min jsem pak pozorovala přístroj, jak se tep srdce mění vždy, když třeba malá kopla! Bylo to úžasné, jak křivka „běžěla“ někam vysoko a pak se pomalu vracela zpět!

Pak jsme prošly poradnou, cukr i bílkovina v pohodě, jen zase nižší tlak (100/60) a pak k panu Dr. Bohužel tam byla obrovská fronta, tak jsme strašně dlouho čekaly. Po vyšetření se pan Dr. vyjádřil zcela jasně! Nález se za týden natolik zvětšil (CS: 5 !), že by samovolný porod mohl nastat každým dnem! Takže jen potvrdil plán z minulého týdne… zítra příjem a ve středu porod císařským řezem!!! Najednou té realitě stojím tváří v tvář a bojuji se smíšenými pocity… Trocha strachu, trocha radosti, … Ale podle toho, co malá v bříšku najednou začala vyvádět, si myslím, že je to vážně otázka dní. Cítím, že sestupuje dolů, škoda jen že nožičkama napřed, protože její fotbalové umění je už celkem neúnosné (!).

Takže, milé spulutěhulindy se svými bříšky, tímto se s vámi na několik dní loučím (nevím, jak dlouho v porodnici budu) a naším prostředníkem se prozetím stane Mon, které se budu snažit z porodnice podávat ty nejčerstvější zprávičky… ;o))) Držte se všechny až do toho správného okamžiku, kdy budou chtít mimísci na svět a… na mě si, moc prosím, ve středu vzpomeňte… Díky předem za psychickou podporu… ;o)))

Tak zatím pa pa pa

Jarka + Dominika (39tt)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.04 23:34

Ahojky holky..:)
Tak se hlasim, jsem zpet z porodnice..dneska jsem dorazila domu..vezmu to jen velmi strucne…priste se rozkecam vic:D..Jsem doma, ale zatim bez Eli, ta lezi jeste pod lampou..ale dulezite je, ze zloutenka je na ustupu, ted ji budou jueste tak dva dny svitit, aby to byla tutovka:), jinak ted Elinka vazi 2050 a na 2100 mi ji daji domu, tak se nemuzu dockat, ja za ni samozrejme dojizdim. Vypada to, ze s kojenim mame utrum, je po braskovi a prso ji fakt nebere, ale spis je to tim, ze od narozeni lezi v inkubatoru pod lampou a to do vcerejska mela infusi, takze jsme ji ani nemohli vyndavat a prikladat. Clovek si pripada takovej bezmocnej, kdyz se muze na mimi jen divat pres sklo. Ale vsechno se lepsi, a Elinku si do tydne nejspis odvezu domu. A co vy? Jeste nerodite? Jinak k porodu: Oproti minulemu proste bomba, spinal zabral super, takze jsem si cisare docela „uzila“, fakt to nebolelo..jen ted trochu ta jizva, ale to se da vydrzet, takze holky co jdete na cisare, nebojte:)..Tak ja zas mizim, at se trosku vyspim..mejte se krasne, brzy se ukazu..paa
Jo jeste opravim vahu nasi Elinky..vazila 2120:)
Bootgirl, Domisek 20mes a Elinka 6dni

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.04 23:57

Ahoj tehulindy,
tak jsem jeste nakukuju a jakych zpravicek se tady nedoctu.
Jarko - ve stredu budeme moc drzet palecky a docela zavidim, ze vis dne a hodiny, kdy ta vase princeznicka vykukne na velkej svet. Uz se moc tesime na zpravicky z porodnice
Boot - gratulujeme jeste jednou k Elince, je moc krasna, takovej malej krasnej drobecek. To je skvely, ze je zloutenka na ustupu a tech 50g nabere rychle a budete konecne vsichni pohromade.
Prejeme vsem dobrou noc
Mika, Christian a Sara36tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.04 07:30

Ahojky holky, jak tak čtu o mimčách, tak mě napadá, že sem spojení Elinky a Domče od Jarky. Tzn. narozená předčasně, a ještě koncem pánevním. (porodní váha 2050, ale do inkubátoru sem nešla. Jenom mě dávali nahřátý termofon do postýlky) A ted po 25 letech to na mě ani poznat není. Takže za nějakých 25 let. (nebo spíš i dřív) To na těch vašich babách ani nepoznáte.
Tak zatím papa a hlavy hore sme šikovný holky, žádný žaby.
papa MUFI + mimčo od zítra 36 tt

 
jufka
Kecalka 361 příspěvků 26.10.04 08:46

Ahoj tehulky,

tak se nam to tady pekne rozroduje:-) A Boot uz je doma, to je moc fajn. Hlavne aby mela u sebe brzy i holcicku:-) Diky Boot za komentar porodu cisarem, trosku me to uklidnilo:-) Ale u me se stejne uvidi, jak to bude. Samozrejme drzim ve stredu pesti co to pujde, aby i dalsi cosar probehl v poradku a budu se tesit na komentar:-)

Ja mam ve stredu kontrolu o Dr., docela se bojim, protoze si na jeho radu merim tlak a neklesa, spis se porad zvysuje. ted mam 145 na 95… Nemate s tim nektera zkusenosti? Pry muze vysoky tlak ohrozit zasobeni miminek kyslikem…Ostatni testy mam vsechny v poradku, az na otoky nohou a rukou, no a bolesti panevnich kosti a kloubu na rukou.

Tak snad to bude vsechno dobry, a pokud by se neco delo, tak se doufam broucci narodi driv, jen aby byli v poradku:-)

Mejte se moc fajn, tesim se na dalsi zpravicky:-)

danca + 2 mimi 34+2 tt
(manzel chce, abych psala misto 2 mimi Radecek a Romanka, ale ja si porad myslim, ze to jsou dva kluci:-)

 
lajla1
Kecalka 171 příspěvků 26.10.04 11:59

Ahoj holcicky a miminka,
Jarko, moc Ti drzime zitra palecky, at to neboli a uz si muzes uzivat sve princeznicky.
Boot, vitej zpatky, jeste jednou moc gratuluju k Elince, doufam, ze az se trosku zotavis, tak nam napises, jaky byl porod a jake to v Podoli bylo.
Danco, tak uz mas za sebou tu vysnenou 34, to je uleva, vid? Vzpominam na sebe. S tim tlakem fakt nevim, ale kdyz neni bilkovina v moci, tak to snad nic moc neznamena. Ja mam zas v moci desne cukru, zitra jdu na dalsi testy na cukrovku a taky mi to strasi v hlave a rikam si, radeji, at se prcek narodi driv, jen at je v poradku.
Ja uz ted delam vsechno normalne, v nedeli jsme byli v tom krasnem pocasi cely den v lese na houbach, je pravda, ze vecer me tam dole pak tak vsechno tlacilo, ze jsem chodila jak 100-leta babicka, ale bylo to prima. A svete div se, magnesko uz neberu 2 tydny a brisko mi skoro netvrdne a neboli, jako by ty kontrakce pred porodem mizely, misto, aby zesilovaly.
Vcera jsme doma vyplnili papiry do porodnice na darcovstvi pupecnikove krve a formular o jmenu, ta´k uz mi zbyva jen zabalit manzilkovi tasku s vecma pro mimi, co nam priveze az pujdem domu, a jsme nachystany.
Papa holcicky a opatrujte se i mimisky.
Lajla+Davidek, 37+0tt

 
sun
Kecalka 130 příspěvků 26.10.04 12:34

ahoj holky, tak sem dneska byla v prvni poradne v porodnici a moc dobre sme bedopadli. sice jsme zavreny a CS4, tlak 125/70 coz taky de, ale tvrdne nam hodne brisko. Na monitoru po trech minutach, tak prej kdyby se to zmenilo v bolestive vztahy nebo se to odrazelo do krize, tak mam okazmite prijet. Jinak mi rekl dr. ze na dalsi poradnu pristi utery si mam vzit veci a pokud se to nezlepsi ceka nas hospitalizace na rizikovem odd. tak drzte palecky. Chtela bych vydrzet aspon do toho 36tt. No hlavne at sou holcicky v poradku. :)
pa sun 34tt

 
sun
Kecalka 130 příspěvků 26.10.04 12:35

trochu upravim podpis. :D sun dve holky 36tt

 
sun
Kecalka 130 příspěvků 26.10.04 12:38

jezisiiiii ja sem debil :D takze jeste jednou. sun dve holky 34tt…

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.04 12:51

Ahojky holky ,teda koukám jak se nám to tu rozjíždí .Jarko moc na tebe budu myslet a tiše závidět že už to budeš mít za sebou .Vítej Boot zpět coby maminka tak si mě přece předběhla :) no já si holt musim počkat ,krásně ses mě snažila utěšit že se nemám bát ale nepomáhá to :) ,navíc jsem se rozhodla pro celkovou narkozu ,jooo holt jsem srab .Ale že to teda uteklo co????Nedávno jsme se tu společně klepali nad výsledky tripple testů a už tu máme konec těhu .No moje milé spolutěhulky držte se ,opatruj te se pa Majdalenka a Terezka 37tt

 
jufka
Kecalka 361 příspěvků 26.10.04 13:23

Ahoj tehulky,

jo jo, ta vysnena 34 je tady, ale abychom nezakrneli, upiname se my maminky dvojcatek k 36, ze sun?:-) Mam dnes nejakou krizovku, brisko tvrdne porad, mota se mi hlava a je mi zle od zaludku… snad to nic neni, zitra uvidime na poradne:-) Jdeme i s manzou, tak nam bude drzet pesti taky:-) Nechtel by nas moc predcasne do nemocnice… Vidis sun, u nas z nemocnice maminky dvojcatek spis pousteji ve 34 tydnu domu, nez by je zavirali do porodu:-) tak se necham prekvapit.

danca + 2 mimi 34+2 tt

 
gazela2
Kecalka 315 příspěvků 26.10.04 19:01

Ahojky sluníčka,
tak mám sms od Jarky: Místo v 9h. ráno ji v Podolí přijmuli až odpoledne, provedli vyšetření a vzhledem k té rýmě jí neprovedou CŘ v celkové narkoze,ale se spinálem, má z toho strach, protože minule jí epidurál dát nemohli a teď musí. Moc Vás včechny pozdravuje.

Tak držím moc palce, jakmile se probere a bude moci napsat tak Vás budu informovat.

Holky musela jsem brát 8× denně magnezko, dneska jsem 34+5 a asi už s ním končím,protože všechny co ho měly takhle dlouho tak pak přenášely, což se mi moc nechce.Dneska pro jistotu jsem si skočila ke kadeřnici, co kdyby to přišlo dřív, ale od 36tt už je to prý OK.

Tak držím i palce Sun a Danče ať se dvojčátka drží a je jim fajn.

Denis kope čím dál tím víc,včera mě děsně bolel žaludek a blbly střeva, poprvé za celou dobu těh. a asi to cítil, takže to byly pěkné galeje :-)))

Tak se mějte moc a moc krásně berušky.
Zatím pa Mon a Denis 34+5tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.04 21:50

Ahoj tehulinky!!!!

BOOT:vitej zpet mezi nami, jsem rada, ze ten cisar byl tentokrat lepsi!!!Ted jen at je Eli s vama brzy doma!!!!!A vsem preju jeste jednou hooodne stesti a zdravi!!!!CO DOMISEK???

JARUS:moc na tebe myslim!!!!!!

Majdalenko:teda babo, nepomuze ani zkusenost Boot ani ta moje???Zkus spinal, fakt nebudes litovat!!!!Hlavne proto, ze Terezku hned uvidis.Ale zase jestli se opravdu tak moc bojis, tak to pro tvou psychiku bude lepsi narkoza.Je to jen rada, ja se zase modlim, aby to celkova narkoza nebyla.

Holky s dvojcatky:drzte se!!!

Miko:tesi se christianek na SAru?

Holky,ja nemit nahore 17 kg a brisko, tak ani nevim, ze jsem tehotna.Me proste vubec nic netrapi, je to docela divne, ze?!
Ted vam docela zavidim ty vase tt, my si jeste musime pockat.Ale:kdo si pocka, ten se docka…a dockat se musime vsechny.Ja se na malou taaaak moc tesim.

zatim pa!!!zitra nakouknu

Shirin,sammy a sara(34tt)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.04 00:00

Ahojda,
dnes jsem byla za Eli v Podoli a je chudinka porad pod lampou a vypada uz strasne unavene, tak doufam, ze zitrejsi vysledky ji dopadnou dobre. Ani neni schopna pit z flasticky, tak ji na noc dali sondicku aby si odpocinula..dro­bisek malej, uz si asi pekne skusila..bud je sama za sklem, a kdyz uz na ni nekdo sahne, tak je to s injekci, nebo sondou..dnes jsem ji poprve koupala a chudak strasne plakala, budu si ji muset doma vypiplat, hlavne at klesne ta zloutenka a pusti mi ji domu. Jinak Domisek je nemocnej, bere antibiotika a k tomu zase zlobi ty spicaky, co porad nevylzly, myslim, ze s tema zoubkama ceka, az se vrati Eli, aby se mamka mohla rovnou zblaznit:D.....No a hadejte koho jsem na chodbe v Podoli potkala? Teda potkala…musela za mnou chudera bezet do patra, protoze ja ji nejak nepoznala:D..no Jarcu…prece..mela novou barvicku na hlave, moc ji pupik slusel, ..tak jsme probrali cisare a ja uklidnovala a uklidnovala…jinak holky ten cisar ve spinalu je fakt super..ja se strasne bala, to vsichni vite, chtela jsem uspat, ale nejak me ukecali s tim, ze kdyz neco budu citit, hned me uspi..nnavic to bylo fakt takovy rychly…v 19 na sale, v 19:18 Eli venku a v 19:50 jsem byla uz na Jipce…proste musim rict, ze to byl fajn porod.
Majdalenko: Neboj se.....skus spinal a uvidis..je to bomba…
Tak se holky mejte a koukejte se uz rozrodit at v tom sestinedeli nejsme s Jarkou samy:D:D Tak zatim paaaa
Bootgirl a rodinka:)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.04 07:01

Ahojky Shirin. Já nemít těch 8 kg navíc a nepálit mě žáha, tak taky nevím, že čekám mimčo.
Sem moc ráda, že mě to všechno tak hezky vychází. POřád můžu eště chodit do práce. Za což su ráda, že nemusím sedět doma a přemýšlet, co mě kde tlačí.
Tak zatím papa
MUFI + mimčo 36 tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.04 12:32

Ahoj holky,
tak co noveho? Jeste zadny novy prirustek? Ja mam spatne zpravicky, Elinku meli pustit do konce tydne domu, ale dnes jsem volala na vysledky rozboru krve a vzal si me pan doktor a rikal, ze bilirubin opet trochu stoupl, proto bude jeste pod lampou, ale hlavne ze jim zanemizovala, nedostatek zeleza, cervenych krvinek atd, tim padem min kysliku..proto byla vcera tak strasne unavena chudinka, tak si ji tam pry musi nechat dyl, rikal, ze ji budou tyden obden pichat moc drahe injekce, nejaky rustovy hormon, nebo co, ze by ji to melo posilit a mely by se lepe tvorit krevni desticky, a jestli ani to nepomuze, tak ji pristi tyden budou muset dat transfusi..nastesti to nevypada na celkovou vymenu krve, ale jen ji neco pridaji..pak se pry uvidi..tak jsem z toho strasne smutna, nejhorsi je pocit, ze ji nemuzu vubec nijak pomoc. Takze jsem sice porodila jako prvni, ale vypada to tak, ze si miminko odnesu domu v dobe, kdy i vy budete s vasima drobeckama doma. Ty protilatky to je fakt hnus, co to dokaze s malym clovickem udelat.Tak vam drzim palecky at jste na tom lip nez my..mejte se krasne a uzivejte posledni dny s pupikama:)..Paa,
Bootgirl, Domisek 20mes a Eli 8dni

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.04 13:33

Ahoj Boot.
Neboj všechny jsme v myšlenkách s váma.Uvidíš,že vše bude v pořádku,je lepší,když je Eliška pod dohledem specialistů,dokážu si představit,jak se cítíš,ale nesmutni,tvá holčička je silné miminko a pěkně se s tím popere.Držíme vám pěstičky.Já dnes ukončila 38tt,tak máme mimi už upečené,podle paní doktorky se uvidíme,ještě příští úterý na kontrole.Tak jsem zvědavá,hlavně je ůplněk a to mimča,prý vylézají na svět.Tak se necháme překvapit.Dnes je počasí na zalezení do postele,když ono se to tomu mému mimču nelíbí,bude to nějaký neposeda,nejradši cestuje autem,nebo má rád procházky.Včera jsem si dělala s manželem srandu,že budem muset nosit tašku do porodnice sebou,až mě to na těch cestách přepadne.Tak holčičky,držme se.Všem držíme pěstičky,ať se vše v dobré obrátí.Pak budeme,ty nejšťastnější mamči na světě a všechny,co tady jsme a držíme ten babský spolek společně.
Zdraví KAROL a již upečená ŽELVIČKA 38tt

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.04 13:36

Ahoj Boot!!!

To je mi moc lito,ze Eli nemuze domu, bobecek.Ale neboj, holcicky jsou pry moc silne, tak snad uz ji brzy bude lip a ona bude s vama doma a ty si ji budes pekne vypiplavat, tak jak jsi psala.Drzim pesticky, at je to co nejdrive.
Ty jsi musela rodit drive kvuli tem protilatkaM??!!
Docela se toho desim, ja je mam taky porad a je tam napsano, ze je mozna hemolyticka choroba novorozence.Ale to jsem mela i u Sammika a byl zdravy jak ripa…tak uvidime.
A Domisek at se brzy uzdravi!

zatim ahoj!

Shirin,sammy a sara(34tt)

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 27.10.04 14:50

Ahoj Boot,

nebuď smutná - ono to nakonec dobře dopadne. Hlavní je, že se Elinka nenarodila moc brzo, abyste měli skutečně závažné problémy s dýcháním a tak. Žloutenku mají snad všechny novorozeňátka a uvidíš, že s těmi protilátkami se to taky spraví. Jste v dobrých rukou, tak nemusíš mít strach. Kolegovi z práce se v 31tt narodili dvojčata, vypadá to, že už jsou z nejhoršího venku, ale stále to není úplně ono.
My už jsme všechny myslím o něco (a některé z nás i o hodně:-) dále, tak nás snad čekají samé hezké žážitky.

Pozdravuj Eli, ostatní holky bříška a kdybyste se někdo přes svátek rozhodl rozdvojit, tak hodně štěstí:-)

Jana+Kačka
33tt

 
gazela2
Kecalka 315 příspěvků 27.10.04 16:22

Ahojky sluníčka,
tak mám pro Vás zprávičku od Jarky:

KUK,tak tady jsem, jmenuji se DOMINIKA, nar. jsem se dnes 27.10.2004 v 10,1­7,mám 3130g a 48cm. Obě jsme s maminkou v pořádku a já už se těším až Vás poznám osobně.

Takže moc a moc gratulujeme,hodně a hodně moc zdravíčka a štěstíčka oběma,princezně i mamince.

tak kdo bude berušky další? :-)))))

Mějte se moc a moc krásně

pa pa Mon a Denis 34+6tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »