Listopadky VI - nebo prosinčátka?

Těhotenství

Milé těhulky, tak je za námi další zřejmě pro všechny nějak úspěšný týden. Počasí se trošku zhoršilo, a nevím jak Vám, ale jsem z toho ještě nějak více unavená a furt bych spala.. .Takže jak vidíš Sindy, nejsi sama šííleně unavená...

Ještě jednou gratuluji k potvrzenému těhotenství Majce… tfuj tfuj..

Packo, ja s cystami zkušenosti nemám, ale je fakt, že už jsem to tu nejednou od jiných těhulek slyšela takže je to asi časté, a mělo by to být v pohodě.

Báro ty se máš, ten 3D UTZ, musel být fakt skvělý. A taky se Ti blíží relaxace na Jadranu, to bude z mimísek už cestovatel.:-)

Bootgirl - jak je, ještě Tě trápí ty nevolnosti? Doufám, že je to lepší. A snad i s těmi protilátkami to nebude nijak vysoké. Držím palečky.

Tak jinak do mailíků dnes večer přepošlu seznámek…

A tady něco trošku jak se zase vyvíjíme a měníme.. :

12. týden těhotenství (10. týden stáří plodu)
Na konci tohoto týdne se začíná zpomalovat rychlost růstu plodu.
Už vypadá jako miminko a jeho malý mozek přijímá zprávy z okolí. Pomocí spec. přístroje můžete slyšet srdce svého miminka - jeho tep je dvakrát tak rychlý než váš.
Velikost paží je už ve správném poměru vzhledem k tělu. Nohy jsou zatím krátké a nejsou tak dobře vyvinuty.
Miminko se dokáže ohnout, natáhnout, zavřít a otevřít dlaně, zvedat hlavu, polykat a mračit se.
Močové ústrojí funguje a tak velkou část plodové vody bude pro příště tvořit moč miminka.
Placenta se již plně vyvinula a plní svoji funkci - nahrazuje plíce, ledviny, játra i trávící a imunitní systém.
Nebezpečí potratu se snížilo téměř na nulu.
Většina maminek přestává mít problémy s ranní nevolností.
Děloha už přesahuje přes stydkou kost.
Po 12. týdnu běžte k zubaři - v těhotenství hrozí úbytek vápníku, a také vaše dásně mohou více krvácet. Navíc je nutno vyplnit v těhotenské průkazce příslušnou kolonku o návštěvě zubaře.
Při sportu byste se měla vyhnout všemu, při čem můžete spadnout. Nebojte se cestovat.
Spěte na levé straně.
Nekoupejte se v horké vodě, teplota vyšší než 38,9°C může vést k poškození miminka, takže ani žádná sauna není pro budoucí maminky vhodná.
Pozor na kontakt s domácími zvířaty.

13. týden těhotenství (11. týden stáří plodu)
Začíná druhý trimestr. Riziko potratu se snižuje téměř na nulu. Pokud jste tak ještě neučinila, oznamte radostnou novinu budoucím babičkám a dědečkům - určitě budou mít radost.
Už byste se neměla cítit tak unavená. Odezněly i ranní nevolnosti, nebo vás již brzy přestanou trápit. Užívejte si druhý trimestr - bývá ten nejpříjemnější. Takže pokud můžete, vyjeďte si na dovolenou - po porodu to hned tak nepůjde.
Pozor, abyste nepřibírala příliš rychle - stačí půl kila za týden - záleží na tom, kolik jste vážila před těhotenstvím. I když je výživa v těhotenství velmi důležitá, neznamená to, že budete jíst za dva.
Můžete mít velmi živé sny - o těhotenství, o dítěti, ale i o něčem jiném, některé šťastné, jiné spíš noční můry. Odráží se v nich strach z neznámých změn vašeho života, které vás čekají, a také strach z toho, jak to vše zvládnete.
Začínají se výrazněji měnit prsa - mohou v nich být více vidět žíly, některým maminkám ztmavnou dvorce bradavek a zvětší se. Může se začít vylučovat první „posel mléka“ -kolostrum. Nesnažte se jej vymačkávat, stačí zaschlé kolostrum jemně omýt čistou vodou. Péče o prsa je v těhotenství velmi důležitá, stejně tak jako péče o pokožku břicha.
Miminko začíná močit.
Miminko má již některé reflexy, které bude mít po narození - když se dotknete jeho ruky, sevře ji v pěst (totéž na nohou), když se dotknete jeho očních víček, stisknou se.
Uši jsou na svém místě. Základy všech 20 mléčných zubů jsou již připraveny.
Káva a další - kofein se dostane přes placentu do těla miminka a může mít vliv na jeho metabolismus vápníku, může také zvýšit pravděpodobnost dýchacích problémů po narození.
Nezapomeňte cvičit (příprava na porod, silnější svaly lépe zvládnou narůstající váhu - méně bolestí v zádech apod.

14. týden těhotenství (12. týden stáří plodu)
Maminka
Těhotenství na vás už začíná být znát. Nastává čas koupit si nějaké těhotenské oblečení.
Kůže na bříšku se napíná a je proto potřeba o ni dobře pečovat. Některým maminkám se vytvoří tmavá pigmentová čára - linea negra. Mohou se měnit i dvorce bradavek - tmavnou, jsou větší. Tyto změny po porodu vymizí.
Naopak péče o pleť například na obličeji je podstatně jednodušší. Velký vliv mají hormony - mnoho maminek má v těhotenství krásnou pleť.
Pozor na rentgen apod. žádné množství radiace není bezpečné. I když už minulo to „nejnebezpečnější“ období - první trimestr - stále dávejte pozor na léky, které byste případně musela brát. Pečlivě vždy prostudujte příbalový leták a nebojte se zeptat, zda je možno jíst daný lék v těhotenství. U většiny „běžných“ léků existuje varianta, kterou je možno jíst i v těhotenství.
Miminko
Vaše miminko ve 14 týdnu těhotenství již začíná nacvičovat na svůj život mimo maminčino bříško. I když bude jeho pobyt uvnitř ještě poměrně dlouhý, takže má na „nácvik“ dost času. Začíná spát, budí se, cvičí, otáčí hlavou, kroutí prstíky a otevírá a zavírá pusinku. Také již čurá do plodové vody, kterou polyká a „dýchá“ ji - plíce se na ní cvičí.
Hlava je ve srovnání se zbytkem těla stále ještě příliš velká. Tvoří přibližně jednu třetinu celkové délky.
Pohl. orgány jsou plně vyvinuty - děvčátka mají ve svých vaječnících přibližně 2 mil. vajíček, po porodu to bude už jen milion a v 17 letech asi 200 000.
Oči se přesouvají více do středu obličeje (z počátku byly spíše po stranách. Krk je delší.
Tatínek
Tatínkové se mohou cítit odstrčení -všichni se baví jen s maminkou o budoucím miminku a o těhotenství. Zkuste tatínka zapojit - naplánujte, co bude potřeba změnit v bytě, jak jej na miminko nachystáte.

15. týden těhotenství (13. týden stáří plodu)
Miminko
Kůže plodu je v patnáctém týdnu těhotenství ? tedy 13. týdnů po početí ještě stále téměř průhledná. Kosti už jsou sice o něco pevnější, ale stále jsou to spíše chrupavky.
V této době se vyvíjí se množství svalů. Plod se začíná v děloze aktivně pohybovat, i když jeho pohyby nejsou zatím řízeny mozkem.
Na koncích prstíků už se objevují otisky prstů.
Dítě je vyživováno přes placentu. Ve střevech se vytváří vrstva nazvaná meconium) Dochází k dalšímu vývoji plic. Vytvářejí se potní žlázy. Játra a slinivka začínají fungovat. Ústa mohou začít provádět sací pohyby. Dítě polyká a také dýchá plodovou vodu.
Na hlavičce plodu jsou vytvořeny vlásky (lanugo).
Již je jasně rozlišeno pohlaví, vnitřní i zevní pohlavní orgány jsou již vytvořeny, i když na ultrazvuku ještě stále není vidět. (stejně se vás už každý bude ptát, jestli už víte, co to bude.
Maminka
Teď už přibíráte pravidelně. Bříško pomalu roste a pokud jste byla zvyklá na obtažené kalhoty, můžete začít mít problémy. Na druhou stranu každé bříško je jiné a tak se může stát, že spíš budete přemýšlet, kdy už to na vás bude vidět.
Tmavnou mateřská znaménka a může se objevit tzv. linea negra ? už jsme o ní psali v minulém měsíci. Dobře o své bříško a poprsí pečujte.

Tak maldší těhulky když se podívaji do tuším do našeho třetího dílu, naleznou vývoj v prvním trimestru, jinak některé z nás už se přehouli do druhého či se již brzo přehoupnou.

Mějte se krásně… piště a na http://rodina.cz/mimisci můžete vkládat jakékoliv fotečky, kdo nemá přístup musí se na www.rodina.cz zaregistrovat a zažádat na našich stránkách - Chci se stát přítelem.

Pa Kosinka + kosáčátko

Váš příspěvek
Alien-ka
Kecalka 155 příspěvků 10.05.04 13:43

Ahojte holky,tak ako po vikende?
Ja sa mam celkom OK, aj ked tehotenske nevolnosti ma uz zacinaju pekne trapit…
Inak Kosinko, super prehlad o tom vyvoji, nedisponujem nahodou niecom podobnym aj pre cca 7.-8 tyzden stari plodu?
Pozerala som si fotoalbum, hmm, holky ja vam tak zavidim (ale samozrejme v dobrom), ze uz mate ten UTZ za sebou…ja idem na prvy UTZ az v pondelok o tyzden, navyse, nedostanem fotecku, lebo ju vraj nedavaju:-((
Pekny tyzden vsetkym prajem alienka

Packa
Závislačka 4419 příspěvků 10.05.04 16:35

Ahojky holky, tak se musím trochu vyzpovídat. O víkendu jsem začala troooošičku špinit. Měla jsem to jen na toaletním papíře, nikdy na spodním prádle. Ale nedalo mi to, a volala jsem si do nemocnice. Tam mi řekli, že pokud nemám bolesti a nekrvácím, ať si zajdu v pondělí ke svému lékaři. Tak jsem tam dnes byla a teď právě dorazila. Nejdříve mi řekl, že důležité bude, aby se to od minula zvětšilo. A zvětšilo!!! Už to bylo i změřitelné, od minula to strašně vyrostlo, žasla jsem. Takže nedokázal říct, jestli to bylo od mimíska nebo od té cysty. Každopádně dnes už nešpiním. Ale ihned mi dal neschopenku, ať prý ležím. Nic nezvedat, nenamáhat, žádný stres, hlavně klid. To jsem dopadla, co? Ale co bych pro mrňouska neudělala. Hlavně aby to bylo dobré. Na příští UTZ jdu 20.5., tak budu chytřejší. Pokud to pak bude dobré, snad mě pustí zase do práce. Ale to se uvidí. Hlavně aby se Bublinka udržela. Ty jo holky, fakt, to byl takový skok od minulého čtvrtka, jak to strašně rychle roste. Ještě že jsem ležela. :-)) Ale vypadá to snad zatím nadějně. Tak jsem si trochu vylila bolístku. Mějte se hezky a pište, jak jste na tom s mrňouskama. Šárka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.04 17:19

Ahoj holky, to je skvělé, že Bublinka roste. Mám radost i za tebe Šárko. Také se trochu vypovídám, i když se přiznam, není mi úplně do řeči. V sobotu ráno jsem měla na toal.papíru takové nahnědlé špinění (jen 1×). Jelikož jsem plašan a ještě jsem u lékaře nebyla (nebylo zatím potvrzeno zdravé děložní těhotenství), jeli jsme hned na Bulovku. Tam mě pan doktor prohlédl. Řekl mi, že má pro mne dobrou zprávu a ukázal mi UZ monitor. Tam byl krásně vidět celý váček a kulička - blikající 4mm velká. řekl, že je to plod se srdíčkem. Pod plodovým váčkem v děloze viděl ale také malý hematom, z kterého bylo prý to špinění. Napsal mi Ascorutin a ať ležím. Dnes ráno jsem byla u svého gynekologa (po dvou letech:)) a předala mu zprávu. Udělal mi znovu UZ, ukázal zase blikající kuličku:) a řekl, že hematom tam už nevidí žádný, nicméně ať dodržuji klidový režim. Do práce mohu jít, celý den sedím v kanceláři u počítače, nohy mám odložené pod stolem tajně na bedýnce. Chodím jen na WC a pro jídlo:). Na kontrolu jdu 24.5. Snad je „kulička“ bojovník a poradí si s těmito stíženými podmínkami. Ach držte palečky kuličce, mě i mému manžílkovi. Já držím palečky také vám všem a věřím, že vše dobře dopadne. Osud nás zkrátka zkouší. Ála

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 10.05.04 18:09

Alienko, a jiné mladší těhulky, tady přikládám zkopírovaný text z našeho druhého dílu…:-))

3. TÝDEN OD POČETÍ
Embryo může mít přibližnou velikost kolem tří milimetrů a jeho obal až 1 cm. Svou velikost brzy zdvojnásobí. V prvním měsíci se údaje o velikosti embrya v odborné literatuře do značné míry liší.
Již v dvoumilimetrovém zárodku člověka začíná fungovat mozek, který řídí vývoj celého embrya.Základ nervového systému je položen až na konec 3. týdne, kdy má embryo více jak dvojnásobnou velikost. Nervový systém se tvoří z vnějšího zárodečného listu, který na středu zhrubl a vytvořil dva podélné výběžky. Přes ně se utvořila podélná brázda, její vrcholy srůstají a tak vzniká rourka představující centrální nervový systém. Její přední část zhrubla, uzavírá se a utváří tak základ mozku, který začíná svoji činnost.
V tomto týdnu, již kolem patnáctého dne od početí, se objevují první žilky a po spojení dvou zde vzniká jednoduché srdce, které je zatím rourkovitého tvaru a v 18. až 21. dni od početí začíná pulsovat. Formuje se tkanivo střední vrstvy, zvané prvosegmenty. Z něj později vznikne část svaloviny, chrupavek i části kostí a kůže. Začaly se tvořit lícní váčky a být již viditelné základy očí.

4. TÝDEN OD POČETÍ
Naše lidská bytost, zvaná embryo, může koncem týdne dosáhnout už osmi milimetrů. V jejím jednokomorovém srdéčku se tvoří přihrádka, aby později dělila srdeční komory. Tvoří se tvář a krk.
Pokračuje utváření nervového systému. Dokončí se uzavření mozkového kmene. V místech, kde se nervová brázda spojila, na každé její straně se vytvoří ve tkáni střední vrstvy řada čtverhranných tělových segmentů z nichž později bude 32-33 obratlů. Mozek má tři bubliny. Z primitivní míchy vyrůstají nervová vlákna. Uprostřed tohoto týdne se formují ledviny, střeva. Do konce týdne má embryo v primitivnější formě už plíce, játra i štítnou žlázu. Má ústní otvor i základy vnitřního ucha. V tomto období jsou již zjistitelné pohlavní buňky, ze kterých se později stanou spermie nebo vajíčka. Ty se nyní přesunují do vyvíjejících se semeníků či vaječníků.
Nyní ještě výživu a tedy potřebu krevních buněk zajišťuje žloutkový váček, který se zmenšuje a později zanikne. Placentární klky plodového lůžka se rychle rozmnožují, tím se zvětšuje vstřebávací plocha, což je potřebné pro zvětšující se krevní oběh embrya a dostatečný přísun živin a kyslíku. Kromě výživy pak zajišťují látkovou výměnu mezi embryem a organismem matky, nedovolí však smíšení krve. Placenta je diskovitého tvaru a postupně dorůstá do velikosti l5-20 cm v průměru a do váhy 500 g. Na její vývin má určitý vliv i strava matky. Nevhodná jej může zpomalit či zhoršit.
O novém životě, v němž týden bije srdíčko, maminka stále ještě nemusí vědět. Její děloha je již zvětšená a je měkší. Děložní čípek má měkký a navíc zbarvený do modra.

5. TÝDEN OD POČETÍ
Embryo nyní denně může povyrůst téměř o milimetr, takže v tomto týdnu bude mít kolem 1 cm. Hned na začátku týdne se objevují pažní výrustky embrya, které po pěti dnech začnou tvořit plošky budoucích dlaní. Ruka je ve vývoji pokročilejší než noha a oko pokročilejší než ruka. Srdíčko této maličké lidské bytosti pracuje stále vydatněji, tlukot dosahuje 40-80 úderů za minutu a rozvětvený krevní systém zasahuje do všech klků plodového lůžka. Ač lebka ještě není, pokračuje tvorba mozku. Z jeho prvních měchýřků, zřetelných pod tenkou, průsvitnou kůží vznikne velký mozek se dvěmi hemisférami. Hlava je ohnutá k hrudníku a rychle se zvětšuje, na začátku dalšího týdne může být téměř stejně velká jako ostatní tělo. Na rýsující se tváři se objevuje nos, vnější náznak uší, v oční duhovce je jasný pigment. V rostoucím trupu těla se tvoří žaludek, přední střevo se zvětšuje a celé se stáčí vlivem své délky. Vzniká též slezina.
Je přirozené, že většina matek v této době častěji pociťuje únavu, nevolnost i zvýšenou citlivost prsů. Jde o vliv hormonu progesteronu, produkovaného plodovým lůžkem

6. TÝDEN OD POČETÍ
Na délku roste embryo v této době asi stejně rychle. Na začátku týdne má kolem 12 mm. Jeho váha, která je asi dvě desetiny gramů se během týdne zvětší až na čtyřnásobek. Ramena a nohy se protahují a vyčnívají dopředu. Ruce ohnuté v zápěstích již mají zřetelné prsty. V obličeji se utváří horní rty. Tvoří se oční víčka, ale oči bývají od sebe ještě nezvykle daleko. Srdce začíná mít konečný tvar. Střeva narostla natolik, že pro svoji délku mají v těle embrya málo místa a tak se jich část prozatím vsouvá do pupeční šňůry. Patrný je již i apendix. Tvarují se prsty a dá se říci, že celá kostra je ve chrupavce už utvořena. Nervový systém je vyvinut natolik, že embryo vnímá bolest. Také již na konci tohoto týdne bývají zachytitelné mozkové signály na elektroencefa­logramu (EEG).

7. TÝDEN OD POČETÍ
U embrya 1.5 cm byla na začátku tohoto týdne naměřena velikost jeho chodidla 2.5 mm. Přibližně od této doby se projevují komplexní reakce, při doteku jemné oblasti rtů zareaguje dítě tak, že horní částí těla uhne ke straně a rukama udělá prudký pohyb dozadu. Vytváří se nervové dráhy a každou minutu vzniká asi až 100.000 nových nervových buněk. Do porodu jich bude několik set miliard. Svaly již pracují i bez vnějšího podnětu, dostávají též konečnou podobu. Víčka začínají zakrývat oči. Jsou vyvinuté čelisti se základem všech dvaceti mléčných zubů. V případě chlapečka jsou již rozpoznatelné semeníky a objevují se buňky, které budou produkovat mužský hormon testosteron.
Do osmi týdnů od poslední menstruace se při odstranění nového lidského života mluví o miniintrrupci a po tomto datu o interrupci. Je smutnou skutečností, že se tomuto lidskému životu nedostává potřebných práv, která by jej chránila. Po osmi týdnech od početí je embryo již vyvinutou lidskou bytostí a dostává se mu názvu plod.

8. TÝDEN OD POČETÍ
Temenokostrčová délka neboli výška v sedu mohou být v tomto týdnu i v následujícím směrodatné při posuzování odhadnutého data porodu. Měří se pomocí ultrazvuku. Na začátku tohoto týdne měří děťátko velmi často 2.5 cm a o týden později až 4 cm. V tomto týdnu se u něj dokončí formování všech orgánů a jsou přítomny všechny tělesné systémy. Očima, které někdy mohou být ještě od sebe o něco vzdálenější již dokáže pohybovat. Začíná fungovat i smysl pro rovnováhu a rozvíjí se sluch. Slyší bít matčino srdce. Prsty a palec se již úplně rozdělí. Žaludek již vylučuje žaludeční šťávy.

9. TÝDEN OD POČETÍ
Dítě již uchopí prsty objekt do dlaně. Počet jeho srdečních tepů se pohybuje mezi 110 až 160 údery za minutu. Tvorbu krvinek převzaly po žloutkovém vaku játra, slezina a stále více ji přebírá kostní dřeň. Malé střevo je schopné svalového pohybu - peristaltiky. Na delší dobu se zavřou oči, až do sedmého měsíce. V pupeční šňůře fungují tři cévy. Dvě tepny přečerpávají odkysličenou krev z plodu a žíla přivádí zpět okysličenou. U nás jsou funkce opačné, okysličená krev proudí v tepnách.

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 10.05.04 18:13

Šárko,

myslím, že jsi udělala moc dobře, že jsi byla u lékaře. Je krásné že Ti mimísek roste, že se vyvíjí, tak držím palečky. Mě se to stalo asi v 7 tt, že jsem měla trošku krve na toal. papíře, a taky jsem jela k doktorovi. Vše bylo v pořádku a dopátrali jsme se k tomu, že jsem to měla z námahy, nesla jsem 5 kg brambor, a to se moc mému tělu nelíbilo. Tak hezky odpočívej..... a ono to do toho 20.5. uteče,neboj. Já už jdu konečně pozítří, tak jsem zvědavá na mrňouska. Jsem ve 14 tt, takže to fakt utíká jako voda.
Neboj bublinka se udrží, držím palečky. Hlavně bud maximálně opatrná.
papa Kosinka

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 10.05.04 18:18

Álo,

s těmi hematomy by to mělo být v pohodě, už jsem to tu slyšela od spousty těhulek, takže tělo si poradí.

Když jsem byla po druhé u lékaře, taky jsem měla 4 mm kuličku… a pak už strašně rychle rostla, moc držím palečky, jsem zvědavá jestli se mi pozítří drobek nechá změřit, minule sebou furt mlel ručičkama a nožičkama i kotrmelec nesmělej udělal, že se to nedalo, tak snad bude klidnější.
Měj se fajn, pohodu a klídek v práci.. papa Kosinka

Alien-ka
Kecalka 155 příspěvků 10.05.04 18:52

Holky, tak ak tomu spravne rozumiem, netreba dvihat nic tazke, ani vahy 5 kg, lebo to moze zapricinit problemy, resp. potrat?
ja sa v tomto smere velmi nesetrim, myslim, ze som poriadny kus zeny:o), ale teraz ste ma trosku vystrasili, takze uz sa budem setrit…
Packo, Alo, drzte sa holky, snad to nebude zle a vasi mimiskovia sa dobre uhniezdia, len sa setrite a oddychujte.
papa,
alienka+svistik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.04 22:44

Ahoj holky,
jak se dari? Co pupici, rostou? Ja uz se take necitim tak unavena, jako driv, a spatne mi od te minule epizidy taky nebylo,..nakonec to bylo asi neco viroveho,..jinak s tim tahanim bremen:D,..no je fakt, ze se taky nejak zvlast nesetrim, ani to moc nejde…Domisek chce 5 krat za den pomazlikovat a ponosit a odmitnout mu bohuzel nemuzu..nastesti vazi neco malo pres 8 kg, tak to jeste jde…a obcasnemu prendavani psu do vany se taky nevyhnu /maji 10 kg/ :)
Ala: Jinak se neboj toho hematomu..kdyz jsem cekala Domiska, mela jsem taky hematom. Jeden den jsem dost krvacela, to jsem jeste nevedela, ze jsem tehu, myslela jsem, ze prisla MS..druhy den nic..zasla jsem k doktorce, kde mi potvrdili ´5ti centimetrovy hematom a hned vedle asi 1cm velke miminko, tyden v klidu to spravil…Ted je Domiskovi 15 mesicu a je zdravej jako ripa:).
Kosinka: Vysledky protilatek jeste nevim, dneska jsem tam dvakrat volala, ale testik jeste nedorazil, ..takze dalsi bezesnou noc a budu vedet vic..Drzte mi palecky, hned jak budu vedet vic, dam vedet.
Tak se mejte krasne…Paaa Bootgirl 13tt, Domisek 15 mes.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.04 10:37

No díky celkem jste mě uklidnily osinko a Bootgirl. Hlavně tvůj Domísek:) mi dává naději. Věřím, že to bude vpořádku, když v pondělí byl UZ již čistý. Nic mi není, jen trochu ráno žaludk na vodě a jsem odpolene strašně unavená. Co se táká nošení těžkých věcí tak to já nedělám vůbec. Přestala jsem samozřejmě i cvičit. Pokud je ale u vás vše vpořádku, tak si myslím, že se nemusíte nějak výrazně omezovat. Stačí používat rozum a intuici. Já jsem to asi nedodržela. Před tím hnědým výtokem jsem totiž měla ráno tyto aktivity: ranní mazlení s manžílkem a orgasmus - můj ( jen mazlení, ke styku vůbec nedošlo), pak sprcha, pak jsem si zacvičila (pohodové posilování bříška a asi 20 dřepů). Nakonec jsem si napustila kýbl a umyla 2 okna. Pak jsem šla na WC a na papírku slabý hnědý výtok. Takže končím opravdu po dobu prvního trimestru se všemi těmito aktivitami. Pište děvčátka těším se na vaše příspěvky Ála

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 11.05.04 10:56

ahoj,

ja chodim stale do posilovny a dviham i 5kg. a vlastne posilujem cele telo. samozrejme tak aby som nenatahovala brucho ani ho moc nepouzivala. brusaky sa mozu, ale nesmiete dvihat panvu - vlastne posilujete iba horne brusne svaly. co celkom odporucam - dava to do pohybu creva :o) a odbvod podprdy je rovnaky aj ked kosiky mam uz o 2 cisla vacsie :o(.
ked vam nic nieje treba sa hybat. :o)
pekny den
danka 18tt - nakukovatelka od pst

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.04 22:45

Ahojky Alo,
nevim, moc tomu nerozumim, ale myslim, ze tve ranni aktivity ani nemusely to spineni vyvolat…, spis to zpusobene tim hematomem…to je vlastne krevni ksrazenina..ani nevim, jak vznika, ani nevim jak vznikla u me..teda myslim, ze vim:D..asi tyden pred zjistenim tehotenstvi jsem si byla zaradit na motokarach..dost jsem se vyblbla, bylo i par narazu..mela jsem telo samou podlitinu:)..tak se to asi prihodilo me..ale krvacet jsem zacala az tyden potom…ten den jsme byli na chate a blbli s manzelem, sedala jsem si ke stolu a on mi odsunul zidli, samozrejme jsem kecla na zem na beton…to to asi spustilo..jenze jsem krvacela dost a krev nebyla hneda, ale jasne cervena.Nastesti me to nerozhodilo, protoze jsem o svem tehotenstvi nic nevedela…takhle jsem prubeczne krvacela cely den…a presto to vsechno dobre dopadlo..po tydnu lezeni jsem delala zase vse jako driv… Jestlize byla krev hneda, tak se vazne neboj. Hlavne ti potvrdili, ze hematom je uz pryc, tak se nic nedeje…Ja jsem pak asi jeste dvakrat trosku spinila,..ale krev byla hneda a taky ji nebylo moc..vetsinou to bylo po gyn. vysetreni,..takze to mohlo spis spustit vase „dovadeni“ s manzilkem, nez namaha…ale neboj, neni to nic nenormalniho, pokud krev neni jasne cervena…Tak jsem te snad trosku uklidnila:). Jinak Domisek je peknej divoch, i pres to, jak mel slozity prichod na svet, na to, jak byl malinkej, kdyz se narodil..proste je to od pocatku zdravej kluk a velkej bojovnik:D…
Jinak jsem dneska volala na ty protilatky…je to fakt divny, ale testy jeste nedorazili, uz to tam melo bhyt v pondeli a uz druhej den mi tvrdi, ze porad nic..Je fakt, ze uz jsem z toho pekne nervozni…tak uz to snad zitra dorazi, at vim, na cem jsem..
Holky, nevite, co se da v tehotenstvi delat s migrenou? Uz dvakrat me bolela hlava a jak jsem si nemohla vzit zadnej prasek, tak se mi to rozjelo v peknou migrenu…myslite ze se v nejhorsim pripade nemuze vzit ani jeden paralen? Musim kvuli Domikovi nejak fungovat, a takhle to moc neslo:).

Holky jeste jedna vec…kdyby jste vedeli o nekom, kdo schani kocarek..dejte prosim vedet… Kvuli druhymu mimiskovi budu muset ty moje rozprodat a koupit dvoukocar, protoze Domisek bude taky jeste peknej prcek..Je mi to dost lito..hlavne toho sportaku, ten jsem dostala k vanocum a je to fakt pekna formule… Jinak mam kocary na prodej teda dva..oba jeste v zaruce, jen po Domikovi, neznicene.. 1.trojkombinace Deltim Skippy..nafukovaci kola, klima boudicky, pevna taska na prenaseni mimi..barva modro..neco jako stribrna..je peknej..mam k nemu tasku s prebalovaci podlozkou, plastenku atd. 2. To je ten sportak..Je to ASAHI TYPHOON, barva olivova s bezovou, je odpruzenej a ma spoustu vychytavek..je fakt nadhernej,..mam k nemu jeste plastenku na zipy..navic se k nemu da dokoupit vanicka na miminko…ten prvni stal kolem 8tis, nechala bych ho tak za 4.500 a a ten Typhoon jeste nevim, protoze ten byl fakt drahej a mam ho jen chvilku..s plas­tenkou stal kolem 16.500… To jen tak kdyby nekdo schanel…jestli budu kupovat ten dvoukocar, budu k nemu muset dokoupit i spec. autosedacku, takze bych tu mela jeste autosedacku od Chicca, bezovo modrou…teda ja tu z toho delam bazarek:). Tak ja uz letim, mejte se moc krasne, zatim pa
Bootgirl

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 12.05.04 20:27

Ahojky holky!!!!!
Moc vas vsechny zdravim a zaroven se i loucim.Jedeme na par dni do Krkonos, tak se neukazu.Ma byt ale blbe pocasi, tak uvidime jak to dopadne.Takhle dopadaji moje napady o vyletech na cerstvy vzduch.Pry ma i snezit.Tak beru hlavne zimni obleceni.A sammik ani nema zimni boty, ty zustaly v Cine, myslela jsem ze uz je nebudu potrebovat.No uvidime.

Bootgirl:moc na tebe myslim, at je vse v poradku,je to fakt udjete, zue te tak napinaji.mOOOC STESTI!!!!
To rozhodnuti s dvoukocarkem je super.Domi je preci jen maly.Sammik uz bude mit necele 3 roky, tak to si poslape po svych.Beztak uz v kocaru nechce sedet.

Jinak mimi je ode dneska PLOD, tak jsem v dalsi fazi.

jinak kynu a kynu.Taky jsem si koupila nove vetsi plavky, jsou super, tak mam radost.

Ozvu se jak se vratime.

Kosinko"Zdravim tebe i kosacatko!!!!!

Pa, Shirin, Sammy a Slunicko(10tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.04 20:35

Ahoj holky,
tak jsem dneska volala opet na gyndu, jak jsem na tom s tema protiltkama,.­.testik uz dorazil, mluvila jsem se sestrickou, rekla mi, ze je pozitivni /to vim uz od minule, potrebovala jsem vedet, jak moc je to spatny, nebo jestli je to zatim v „normalu“/..no sestricka mi jen rekla, ze na to neni odbornik, ze tomu nerozumi a ze si laborator vyzadala dalsi odbery za 3 tydny..takze vlastne nevim vubec nic, jen to, ze to asi nejlepsi nebude..mam ted hroznej strach, ze o mimi stejne prijdu..vubec nevim, co mam delat…nikde mi primo nereknou jaka rizika me cekaji, nebo jestli se s tim da vubec neco delat, navic mi ve zprave z porodnice vubec nezaznameli jestli mi davali tu injekci kvuli pristimu tehotenstvi a jakou ma Domisek krevni skupinu, hlavne teda Rh faktor,..tak vubec nevim, co muzu cekat..teda neco vim, co jsem si vycetla v knize, ale nad tim nechci vubec premyslet…Doufam, ze jste aspon vy na tom dobre…mejte se krasne, paaa
Bootgirl

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.04 11:53

Ahoj Bootgirl a ostatní děvčátka. To je opravdu nelidské, že tě takhle napínají a neřeknou ti na čem jsi. At je to jak chce. Nějak to ale nechápu. Ty protilátky ti dělají kvůli tomu, že jsi RH-? Nevěřím, že by to mohl být v dnešní době problém. Pokud je Domísek po tobě RH- tak se vůbec nic neděje a pokud je po tatínkovi RH+ (pokud je tatínek RH+) tak ti určitě museli po porodu píchnou včeličku. Je mi divné, že by v kartě Domíska u jeho dětské lékařky nebylA jeho krevní skupina. Zkus tam zavolat. Být tebou tak zkusím zpacifikovat všechny své síly a chci mluvit s doktorem o těch krevních výsledcích. Klidně bych volala i do té laboratoře. Nenech se odbýt otrávenými úřednicemi a sestrami. Držím ti palce, napiš. PS: jsem také RH- :))
Co se týká mě tak jsem v dosti podobné nejistotě jako ty. Jestli pamatuješ, měla jsem v sobotu to špinění a našli mi malý hematom. V pondělí mů gynekolog již nic neviděl. Včera ráno, jelikož se opravdu extrémně pozoruji, jsem měla světle béžový flíček na tol.papíře. Navíc jsem měla 2 dny zvýšenou teplotu 37,3. Volala jsem to na gyndu a pozvali mě ještě ten den. Po prohlídce doktor říkal, že výtok je jasně bílý, že asi odcházel ten starý zbytek hematomu. Na UZ viděl vajíčko a měl pocit, že vidí i srdečná ozvy. Měl pocit:((( V sobotu na velkém UZ na Bulovce jsem já osobně viděla kuličku blikající jako blázen a 5 dní na to „měl pocit“. Mám přijít příští týden. Teď jsem 1.den v 7.týdnu to jest asi 6tt.+1 (je to tak správně??. Jediné, co mě uklidňuje je fakt, že na Bulovce byl velký monitor a u mého gynekologa je poloviční a vše je tam malé. Napsal mi Duphaston, jsou to hormony na udržení těhotenství. Já jsem si je ale nevyzvedla. Nejsem si jistá, že je chci brát, Pokud by plod nebyl vpořádku tak odejde a je to tak lepší. Pokud je plod zdravý, tak se udrží. Co si o tom myslíte? Držím palce všem. Už se těším na 2.trimestr ten 1.si moc neužívám. Ála

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.04 12:18

Ahoj tehulindy,
tak se po delsi dobe ozyvam. Od pondelka me bolelo v podbrisku, tak jsem ve stredu napochodovala k memu dr. Ten udelal hned ultrazvuk a nastesti je vse v poradku. Mimisek zase hodne vyrostl a uz meri 6,6cm a obvod hlavicky je 2.4cm. Taky mi rekl, ze uz mame to nejkritictejsi obdobi za sebou a kdyz mimi roste a srdecni rytmus je pravidelny, tak to vypada dobre. Tak ja tomu snad uz zacnu konecne taky verit, ze to dobre dopadne. Taky jsme to vcera rekli Christulkovi, ze bude velkej bracha, tak uz se tesi az bude vozit kocarek. Vcera jsem koupila letenky, tak 4.cervna razime do CR. Uz se moc tesim, ale ja se hrozne bojim litat, tak se toho i trochu hrozim. Letime jen ja s Christiankem a manzel za nami mozna prijede na poslednich nekolik dni.
Bootgirl - my opacne Rh faktory nemame, ale moje kamaradka ma dve zdrave deti, ktere obe meli krevni skupinu po tatovi (opacne faktory). Jen jim hned po porodu vzali krev a museli ji „procistit“. A to uz je hodne let. Deti jsou 15 a 12 let. A za tu dobu medicina hodne pokrocila, takze vse bude v poradku, uvidis.
Ala - ja se taky hrozne hlidam az si pripadam jako hypochondr. Taky myslim, ze kdyz mimco bude zivotaschopne tak se udrzi i bez prasku. S tim UTZ. Muj dr. ma ultrazvuk, ale uz hodne stary, takze kdyz je nejaky problem tak posila do nemocnice, protoze tam maji ty nejmodernejsi UTZ a jsou mnohem citlivejsi. Ja na tom jeho ultrazvuku toho moc nevidim, pred 9 dny mi ukazovat bijici srdicko a ja ho tam ani nevidela a to uz jsem 12+4. Vcera jsem ho tam videla, ale sama bych to nenasla, musela mi presne ukazat kde.
Drzim palecky obema (vsem) at je vse v poradku.
Pa Mika + Christian + mimi 12+4tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.04 12:56

Ahojky Alo a ostatni…
Zkusim se zeptat detske doktorky na tu Domiskovu skupinu, ale nevim, nevim.., protoze ma stejne zaznamy o Domikovi z porodnice jako ja mam doma. Znama zdravotni sestra mi vcera kontrolovala tu zpravu z porodnice a opravdu se tam nic o krvi Dmiska nepise, ani zaznam o injekci, kterou by mi meli dat, jestli by mel RH plus. Skusim zajit rovnou k Apolinari, kde jsem rodila, a neco vyzjistit,..zacinam si pripadat, ze se na to proste zapomnelo…
Jinak ja taky brala s Domikem na zacatku nejake prasecky na udrzeni, ale jine, nez predepsali tobe. Myslim, ze kdyz uz nekrvacis, ze to bude v poradku, hlavne se neboj..drzim palecky..na utz u tveho doktora to urcite jeste neni tak zretelne videt..nase doktorka ma taky takovy mrnavy monitor, ja tam kolikrat nevidim skoro nic..ukazovala mi srdicko,..ja kyvam, ale vidim prdlajs:D..tak neboj, bude to dobry,,
Tak paaa Bootgirl

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 13.05.04 18:41

Bootgirl,

to mi přijde nějaké divné. To teda nevim za prvý co tam ta sestra dělá, když tomu evidentně vůbec nerozumí.
Hlavně nepiš že o mimi přijdeš to je podle mě nesmysl. Na to vůbec nemysli.
Podle mě je to automatické že ti dají včeličku. Těžko říct, jen si myslím, že i kdyby to bylo nějak jinak, tak jsem někde četla (nevím kde), že se to dá pak během druhého těhotenství nějak řešit aniž by Ti nebo malému mimískovi v Tobě něco hrozilo.
Nevím nejsem odborník a ani nikdo ze známých nebyl v podobné situaci. Zkus zavolat přímo lékaři…co to zanmená, co to může obnášet a jak by se to dalo řešit.
myslím na tebe a držím palečky. Moc.

Dávej na sebe na Domíska i mimíska pozor.

Pa Kosinka

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 13.05.04 18:47

Ahoj Miko,

jéé ten tvuj mimísek taky pěkně roste.. To je paráda.. to víš, že jo, jen tomu věř. Já si myslím, a opravduto tak je, že po tom 12 tt už je to v pohodě. Mimísek už má všechny orgány…, a většina mimísků když se nevyvíjí dobře, tak dojde k samovolnému potratu a ve většině případech spíš do 8 tt., Ale ten třetí měsíc už bývá nejjistější..

Aspoň to říkal i můj doktor. :-)

Kosinka

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 13.05.04 18:57

Ahoj těhulinky,

teda řeknu Vám já dnes měla den.
Byli jsme s manžílkem na UTZ, kde nám točili i video a fotili 4 fotečky. Video stálo 100 Kč, a fotečky jsme dostali zadarmo. Bylo to pěkné, i co mě překvapilo, je že už mi to nedělali vaginální sondou ale přes břicho a bylo to všechno hezky vidět. Mimísek nám spinkal tak ho párkrát sestra budila sondou jemným zatlačením do bříška, to bylo srndovní, začal se protahovat, pak hejbal ručičkami a nožičkami, byli vidět ouška, a očička… prstíčky, takový mini mimi..:-)pak se k nám otočil zády, pak zase zpátky, pak si zřejmě začal cucat prst. Fakt to bylo nádherný. Mimísek měří 68 mm, a dneska jsem prý ve 13+0 tt.
No jenže představte si, jak jsme dostali ty 4 fotečky, tak nám jeden kolega u manžílka v práci doporučil - měl nápad, aby jsme si je zalaminovali… jako je občanka, že ty fotky nevyblednou....., no jo, tak manžílek šel do kanclu kde je laminačka a laminoval. Pak přišel posmutnělej a podal mi zalaminované 4 fotky, jenže to už rozhodně nebyli 4 fotky ale jen 4 naprosto černé čtverce!!!! Oni jsou ze zvláštního papíru a speciální barvy ty fotky z utz¨… a tu laminaci nějak nevydejchali. tak nemám fotku. Ale pak jsem tam zavolala, a sestra mi řekla, potom co jsem jí vylíčila, at přijdu zítra - v pátek ráno, že mi uděla nové.....

Jupííííí, talže rada, fotečky skenujte, chlubte se, ale nelaminujte..­......! :-))

K doktorovi jdu až 9.6. na triple test kdy budu v 17 tt. Tak jsem na to zvědavá. Už aby byl červen.....:-)

Opatrujte svá bříška, a pište co mimísci, a nemyslete na nic smutného…

Kosinka + kosáčátko 13 tt

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 13.05.04 19:03

Ahoj Álo,

nemjě obavy já si myslím, že je to v pořádku. Ber to tak, že nikde není utz ve stejné kvalitě. Tzn. na té Bulovce to vidět bylo, takže utz je tam kavlitnější s větší rozlišovací schopností a s větším monitorem, a u tvého doktora je to hold méně kvalitní.
Jinak spoustu mých kamarádek brali Duphaston, měli asi v 66tt mírné špinění. Záleží jen na Tobě, ale nemyslím, si že kdyby mimi nebylo v pořádku tak kvůli duphastonu nedojde k samovolnému potratu. To asi ne…, podle mě je Duphaston spíše prevenční.., zkus i ho vyzvednout apořídně počíst příbalový leták.
Když mimi nebude v pořádku tak ve většině případech tělo vyloučí v prvním trimestru at už bereš duphaston nebo ne. To si myslím já. Ale jak jsem napsala, nejlepší bude když si to vyzvedneš a přečteš příbalák..

Držím palečky. Sama si dobře vzpomínám, jak jsem byla furt v obavách jestli je mimi v pořádku atd… a ted hup jsem ve 13 tt, mimísek má téměř 7 cm, a má se čile k světu. Tak at ti to rychle uteče..

papa Kosinka + kosáčátko

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 13.05.04 19:06

Shirin,

tak si moc hezky užijte oddych v Krkonoších a pak se ozvi.

hezky se mějte, a pohlad si občas bříško, ať Ti sluníčko pěkně roste…, já už mám témeř 7 cm kosáčátko…:-))

Pa a ozvi se..!

kosinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.04 18:17

Ahoj Kosinko,
dneska jsem jeste zkousela volat k Domiskovo doktorce, jestli tam nema nekde udaje o Domcove Rhfaktoru, rikala mi, ze to bude muset byt ve zprave z porodnice, ale ze se to zaznamenava poze matkam RH minus, rekla jsem ji, ze to jsem prave ja..tak tam chudak 20minut zkoumala zpravy z porodnice, ale nikde ani zminka o tom, co potrebujem,..ri­kala, ze muzou ten testik Domikovi udelat ted, za nejaky poplatek..no, zbytecne Domcu „trapit“nenecham, protoze me to v tehle chvili stejne nepomuze. Jeste skusim pres jednu znamou od Apolinare vyzjistit, jestli nemaj nase udaje v archivu, tam by snad o te injekci neco mohlo byt. Jinak ja jdu za 3 tydny znovu na odbery a 9.6. do poradny..tam se tedy dozvim vic..doufam..uz minule jsem se me doktorky ptala, jestli se da neco delat, kdyz testy vyjdou pozitivne,..rikala, ze jo..ale ze budeme pak postupovat dal, az co ukazou vysledky..takze ted uz ji poradne vyzpovidam,..vsichni mluvi tak nejiste, ze clovek nevi, na cem je… Budu doufat, ze vse dopadne dobre… A co tvuj pupicek? Roste? Ja uz se teda docela kulatim, tak doufam, ze to vsechno klapne..Mej se krasne..zatim paa
Bootgirl

meta
Kecalka 229 příspěvků 16.05.04 09:11

Ahoj kosinko, taky jsme dostali fotku, ale asi z 12tt a aby nám nevibledla atd. tak nám ji v kopicentru zvětšili a na někáké kopírce opravdu k nepoznání od originálu skopčili. Jsem teď v 17tt a za 12 dní jdu také na ten 3D UTZ tak jsem zvědavá jak bude ten náš mrňousek vypadat, taky si to necháme natáčet, ale u nás těch 25 min. stojí i s vyšetřením 1000,– takže je to podstatně draší - ach jo.
Měj te se krásně a užívejte si se svými „pupíčky“ pá Verča

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 16.05.04 18:28

Ahoj holky!!!!!

BOOTGIRL:ja jsem zase uplne rozcilena.Jak je mozne,tehotnou takto trapit.A o sestrach v ordinacich ani nemluvim.Ja mam sestru milou, ale doslova tupou, co jen STRASI.Ani ti nebudu psat co mi rekla u prvniho tehotenstvi.Nakonec z toho vylezlo, ze si hraje na dr. avsak bez znalosti a tak si vymysli.Ja bych ji poslala nekam.
Mela jsem pozitivni protilatky, cele teh., ale Sammy byl nakonec stejne po me RH-, jde jen o to, aby to proste hlidali.Proto ten dalsi odber.
Hodnwe jsem o tom minule teh. procetla, dnes to uz neni problem, pokud se protilatky opravdu nebezpecne zvysuji provadi se transfuze krve u mimi v deloze, ael to je jen krajni meze.O mimi urcite neprijdes, tak se prosimte nestrachuj.

A ta krevni skupina Domiska nekde byt MUSI, ja to fakt nechapu.Urcite si promluv s doktorem.A jestli neni zapis o globulinu, tak to bude Domisek urcite RH-.
Hlavne se nenervuj, ja uz to vidim tak , ze se za par dnu budeme drzet navzajem.To az mi zase nahlasi protilatky, uz se ale rozhodne nebudu desit.

Moc stesti u dr!!!!!!!!!­!!!Nekdo ti ty INFORMACE PROSTE MUSI DAT!!!!!!
MOc stesti!!!!!!!Tak v­ydr.

ALO:ja brala Duphaston taky prvni mesic a rozhodne mi to neuskodilo.Dr. rikal, ze to mimi pomuze k uhnizdeni a celkove to posili.Vice holek to bere, hlavne z rizikovych, tak se neboj.!!!

Jinak jsme se prave vratili z Krkonos.Pocasi kupodivu vyslo, vyjeli jsme na Snezku lanovkou, pekne pri tom promrzli, druhy den byli v ZOO ve Dvore Kralove.Taky jsme chodili plavat do hot. bazenu.Sammik si to uzil, az na tu 5ti hod. cestu autem do Ostravy.

Ja jdu na ULZ v utery, tak dam vedet.

ZATIM pa!!!

Shirin, Sammy a Slunicko(10tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.04 00:23

Ahojky Shirin:).
docela jsi me uklidnila…schanela jsem skupinu Domiska vsude mozne, ale bohuzel..zatim nic…zatim to necham byt, pockam si na toho 9.6., co jdu do poradny, tak mi doktorka rekne vic..tchyne, co k nim chodi taky, rikala, ze sestra nesmi podavat po telefonu uplne informace, to se resi pak s doktorkou..muze ti nahlasit max vysledek testu, tak uvidime, snad to nebude tak hrozne:) Tak sis to v Krkonosich uzila, co? Uz se tesim az vyrazime na dovolenou.
Holky uz 3 den po sobe jsem parkrat za den ucitila slabe tuknuti z briska:)..zda se mi to dost divny, prvni pohybecky uz ve 14tt? Kdybych byla prvne tehotna, neverila bych tomu, ale to „tuknuti“ je stejne, jako kdyz me zacal „otukavat“ Domisek:)..Rika se, ze u druhorodicek jsou pohyby citit drive, pry v 18tt, jenze ja v prvnim tehu jsem citila prvni pohybu mezi 17 a 18 tt. Nevim, jak je to mozne, ale bylo to presne v miste, kde mi konci vrch delohy…mozna je to tim, ze jsem po Domiskovi dost zhubla /na 42kg/..tak v brisku neni skoro zadny tuk,..nevim, musim se zeptat doktorky, protoze o pohybech ve 14tt jsem fakt jeste neslysela:). A jak se jinak mate? Me pupik teda pekne roste, snad ze dne na den a prsa stale neprestavaji bolet,..nejhorsi je to po ranu:), nebo kdyz bezim k Domiskovi v pyzamu a nemam podprsenku, tak si je musim chytnout, aby mi bolesti neupadly:D:D..no jeste si asi uzijem..tesim se, co je u vas noveho..mejte se mooooc krasne
Bootgirl, Domisek 15mes., a trpaslicek 14tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.05 13:02

Four of the leading candidates have accepted large donations from contributors with projects or contracts that require the citys blessing. Only state Sen. Richard Alarcon (DSun Valley), who has raised much of his funding from Sacramento sources, has largely avoided such donors.counse­lling [w3.mc.ntu.edu­.tw]brian [www.coretek.org]jobs [www.hands-on-healing.com]ebay japan [www.sportsonly.com]album contents [tbep.org]winter coats [www.wheeling.com]find email [www-ensimag.imag.fr]pro­xyconn [kelso.gov]fo­otball betting game [www.vue.org]comet dishwashers [www.anpu.es]florida plastic surgery [www-ensimag.imag.fr]dvd player philips [www.hands-on-healing.com]buy to let [www.sportsonly.com]word game [www.sportsonly.com]major credit cards [www.cultural-baggage.com]DAE

Vložit nový komentář