Listopadky XI - nebo prosinčátka?

Těhotenství

Ahoj milé těhulky, mimísci a rostoucí bříška, tak koukám že většina z nás, se podrobila tripple testu. Zatím jsou výsledky dobré, ale taky nás ted pár na výsledky čeká. Držím nám všem palečky, ať to máme v pořádku. Takže jak kdo budete vědět, napište co a jak.

Jinak se nám v pořádku vrátili některé dovolenkové těhulky, a jiné se ještě na dovču k moři chystají.
Nevím jak jste na tom vy, ale mě se teď každý ptá na to samý, a to : Už víte co to bude, kluk nebo holka? Slyším to teď furt do kolečka. O víkendu jsme měli rodinou sešlost, slavili se jedny narozeniny, a taky všichni se ptali na tohle. Rodina, v práci, známí, sousedi, jedna a ta samá otázka. Už mě to nějak unavuje. Snad sye to brzy dovím. Stejně se může stát že nám řeknou holčičku, a pak se najednou ze mě vyklube místo Nicolky Tomášek?.., neříkám, že by měli nějaké pohlaví v rodině míň rádi, ale právě proto, že pokud to není přes plodovku, těžko to může být 100 %.
No, jinak se musím pochlubit, že v noci z něděle na pondělí jsem ucítila jemné kopnutí.! Jsem si tímto pohybem naprosto jistá, ležela jsem v posteli a snažila se usnout, žádné kručení v břiše, ale jemné kopnutí, no a teď se tak sleduji a nic. Tak jsem zvědavá kdy zase zaregistruji další pohyb. No jsem v 19 tt, tak by to pomalu mohlo začínat..
A co mimísek ?

17. týden těhotenství (15. týden stáří plodu)
Miminko
Kostra je tvořena z pružné chrupavky a teprve později ztvrdne.
Okolo míchy se začíná vytvářet myelinový obal. ? ochranná tuková vrstva, která usnadňuje předání zpráv do mozku a z mozku.
Oči začínají být citlivé na světlo. Dítě může vnímat některé barvy a světlá místa, která přicházejí přes břišní stěnu. Oči jsou stále ještě pevně zavřeny a schovány za očními víčky.
Maminka
Narůstající bříško už může změnit vaše těžiště, takže se můžete pohybovat poněkud nejistě. Noha by v tomto období měla být stabilní (rozhodně nenoste žádné vysoké podpadky).
Pokud máte příležitost (a peníze), vydejte se na dovolenou. Nevolnosti jsou dávno pryč a bříško zatím není ještě tak velké, aby vám při cestování překáželo. Později už to možná nebude tak jednoduché. Jen vyberte vhodné místo a aktivitu pro dovolenou. Dlouhé vysokohorské tůry rozhodně nejsou na místě, zvlášť, pokud ještě trpíte větší únavou a spavostí. Nejlepší je dovolená někde u vody ? plavání totiž patří mezi nejvhodnější sporty pro budoucí maminky. Dávejte si pouze pozor na velké výkyvy teplot. Vzdálenější destinace s sebou mohou přinášet i jiná rizika, která se normálně kompenzují očkování ? ale to pro vás nyní nepřipadá v úvahu.

18. týden těhotenství (16. týden stáří plodu)
Již byly vytvořeny žaludek a střeva.
Rychlost růstu miminka opět zpomaluje.
Dítě je stále více podobné člověku. Ruce jsou o něco kratší než nohy a celé tělo se napřimuje.
Tělo miminka pokrývá tenká pokožka. Zatím pod ní není žádný podkožní tuk ? jeho zásoby si bude muset miminko teprve vytvořit. Díky tomu jsou pod kůží vidět cévy a kosti.
Začínají se objevovat vlasy. Vytváří se vnitřní ucho.
Ledviny jsou již plně vytvořeny a fungují. Jsou již vytvořeny také pohlavní orgány.
Uši jsou již funkční a miminko může slyšet jak hlas maminky a tlukot jejího srdce, tak vnější zvuky.
Maminky, které už rodily mohou v této době pocítit první pohyby. Někdy je ucítí dokonce ještě o několik týdnů dříve. Nicméně do osmnáctého týdne těhotenství spadá takový ten ?průměr?. Již totiž vědí, co mají sledovat a jejich děloha je podstatně citlivější, proto pohyby plodu cítí dříve, než prvorodičky.

19. týden těhotenství (17. týden stáří plodu)
Miminko se otáčí, kope, cumlá si paleček nebo celou ruku, škytá a učí se polykat.
Vytvářejí se řasy a obočí.
V případě, že bylo při krevních testech v 16. týdnu zjištěno zvýšené riziko poškození miminka, lze v této době provést tzv. amniocentézu ? vyšetření plodové vody. Z těla miminka se totiž v průběhu jeho ?života? v děloze uvolňují buňky, které se pohybují v plodové vodě. Jejich prozkoumáním na genetické vady je pak možné potvrdit nebo vyvrátit riziko poškození plodu.

20. týden těhotenství(18. týden stáří plodu)
Většina maminek již v této době své miminko cítí. Prvorodičky zaznamenají první pohyby až v tomto období.
Ve 20. týdnu je zpravidla prováděno komplexní ultrazvukové vyšetření ? často na specializovaném pracovišti ? které má za úkol zjistit, zda miminko správně roste, zda jsou všechny orgány správně vyvinuty a uloženy na správném místě, zda je správně vytvořena páteř, srdce, atd.
Při tomto ultrazvuku se také zkontroluje postavení placenty ? zda nebrání miminku v cestě ven.
Velmi často je možno při tomto ultrazvuku již určit pohlaví dítěte ? pokud tomu nebrání jeho postavení ? nebo přesvědčení rodičů. (Je také možné, že uslyšíte odpověď, je to chlapec ? na 50%).

21. týden těhotenství(18. týden stáří plodu)
Oční víčka jsou již plně vyvinuta a zůstávají pevně uzavřena.
Miminko vás už i slyší - můžete mu klidně zpívat, pouštět hudbu nebo číst. Zvykne si na váš hlas.
Díky tomu, že se vytváří „nosní kost“ je nos miminka již mnohem více podoben normálnímu nosu. Nepřítomnost této kosti, nebo její nedostatečné vyvinutí, bývá jedním ze znaků nedostatečného vývinu plodu - genetických poškození apod. - je dobře patrna na ultrazvuku.
Pohyby miminka jsou stále častější a zřetelnější (jen občas nechce kopat jako naschvál vždy, když má na bříšku ruku tatínek).
Užívejte si nejpohodovější části těhotenství. Problémy se spaním v této době zpravidla ustupují, ranní nevolnost je také pryč, bříško ještě tolik nenarostlo - prožívejte své nejkrásnější chvíle naplno. Možná je vhodný čas na nákupy - až bude bříško větší, už se vám tolik chtít nebude.
Pozor na vysoký krevní tlak, anemii, těhotenskou cukrovku. Vše kontroluje váš lékař během pravidelných prohlídek, vy byste si měla hlídat - náhlé a úporné bolesti hlavy, otoky kotníků, rukou nebo obličeje - mohou být příznaky preeklampsie. Nezapomínejte jíst těhotenské vitamíny.

22. týden těhotenství(20. týden stáří plodu)
Proporce miminka jsou již jako těsně před narozením - poměr délky rukou a nohou vzhledem k tělu je „v normě“. Miminko je zatím hodně „hubené“ - pod kůží miminka se teprve začíná vytvářet první podkožní tuk a kůže je tak méně průhledná.
Lanugo - jemné ochlupení - začíná pokrývat celé tělo.
Vytvářejí se řasy a obočí.
Oči již jsou zformovány, jen duhovka zatím neobsahuje žádný pigment.
Díky narůstající svalové hmotě je plod stále více aktivnější a jeho pohyby jsou stále silnější. Plod se může začít pohybovat jako reakce na hlasitou hudbu nebo zvuk. Matka cítí pohyby děťátka již velmi výrazně.
Bříško už je velmi patrné - maminka začíná mít problémy s ohýbáním (raději si dřepněte), ale i s rovnováhou (změna těžiště). Pokud jste až do teď nepotřebovala těhotenské oblečení, už si je asi budete muset pořídit. Pokud je chladno, je rozhodně lepší mít oblečených několik volných vrstev, než jednu příliš tlustou - brání víc v pohybu, který je i tak obtížný.
V některých případech dochází díky hormonálním změnám k častějšímu výtoku z vaginy - pokud není krvavý nebo nezapáchá, je vše v pořádku.
Spát byste měla na levém boku, i když spánek bude pro vás stále obtížnější

Tak a těhulky, kdo máte nějaké fotečky z utz, stačí když si uděláte registraci na www, rodina.cz, a na této adrese http://rodina.cz/mimisci zažádáte o přidělení přítele, toho Vám přidělím, a budete tak moci vkládat fotečky do našeho fotoalba.

Jinak, zítra bych snad mohla už vědět výsledky tripla, tak se modlím. jestli to bude v pořádku, začnu asi nakupovat výbavičku. …:-)

Tak papa pohlaďte a namažte bříška, mějte se moc krásně a piště piště…

Kosinka + kosáčátko

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.04 10:11

Ahojky,
děkuji jako obvykle za deníček. Bohužel mě tripple test teprve čeká. Jdu na něj v pondělí. Ani nevím, jak dlouho se čeká na výsledky.
Včera jsem se potkala se svojí dlouholetou kamarádkou. Je z ČB a prý z pěti jejích těhotných kamarádek, šly všechny na amniocentézu. Naštěstí jsou všechny vpořádku. No možná se v Budějovicích razí takový trend.:) Nebudeme se zbytečně strašit a nervovat. Všem, které už to mají úspěšně za sebou gratuluju. A nám všem ostatním držím palečky.
A teď z jiného soudku-za týden a něco se vdávám no a včera jsem si pro jistotu zkoušela šaty. No vypadá to, že je budu muset mít rozepnutý.:)) Nebo se mi rozepnou při obřadu.:) Aspoň bude nějaká legrace.:)) Největší problémy mám přes prsa.:) Když se pořádně zapnout, tak jsemskoro jako Dolly Buster.:)) Konečně.:))
Papa a hezký den.
Barbucha

Majdalenka
Kecalka 374 příspěvků 16.06.04 11:31

Ahojky také děkuji za deníček i když nejsem prvorodička moc ráda tu pročítám a koukám jak se mé těhu vyvíjí.Kosinko je fajn že už cítíš pohyby také jsem je začala cítit v neděli takové jemné v pondělí moc ne a včera zas mám z toho obrovskou radost jako bych to zažila poprvé.Dnes jsem 17+1 ale to je opravdu asi normální že maminy co už rodili je cítí dříve. výsledky triplu budou v pondělí taj držte palečky taky na vás budu na všechny myslet .Opatrujte se a brzy se ozvu .Majdalenka a cipisek17+1

bzb
Kecalka 135 příspěvků 16.06.04 11:35

Ahoj holky,
tak mi dnes začal 19. tt a taky trochu starosti… Jak víte, čekám už druhé dítě, takže prý je můj problém normální, ale to, co se skrývá pod pojmem „dráždivá děloha“ pro mne v praxi znamená, že mi asi tak padesátkrát za den tvrdne bříško - někdy to trvá pár sekund, jindy pár minut (nejdéle cca 12min), pak to zase poleví. Dr. mi napsala hořčík - beru ho 3 tblt denně a k tomu piju Magnesii, ale nevím, je to lepší, ale nemůžou ty vysoké dávky něčemu škodit? Podotýkám, že beru navíc Maternu se selenem, kde je taky dost hořčíku. Máte s tím některá druhorodička tutéž zkušenost?
Jinak nejen, že se všichni ptají „co to bude“, ale taky jestli už budu rodit, že mám tak velké bříško. Dr. mi řekla, že je naprosto normální při mé výšce a drobné postavě a druhém těhotenství, ale mě už to leze na nervy. Příští týden jdeme s manželem na 3D UTZ, takže uvidíme, třeba se už dozvíme, nebo mě to možná nebude zajímat :-). Ani nevím co chci, ale strašně moc se těším.
V pátek jsem byla s manželem v těhu-obchůdku a tak mi vybral dvoje šaty a vystrkal mě ven. A to jdem si šla koupit spíš halenku. Ale musím uznat, že jsou pěkné a mám z nich radost, ale nechtělo se mi za ně tolik utrácet, i když to až tak řešit nemusím, přece jen budou za pár měsíců na nic a za takové věci neutrácím úplně nejradši…
Holky, máte už představu co nakupovat na zimu pro mimísky? Mohli by jsme si dát dohromady nějaký seznámek - co říkáte? Berte to jen jako námět, třeba bych jsme mohli s Kosinkou výhledově sepsat nějaký deníček na toto téma - přece jen je nás dost listopad až prosinec a to je zas všechno jinak.
No nic, tak jsem se vypovídala a snad budu mít za chvíli lepší náladu…
Mějte se moc moc hezky, užívejte pohody a přeji Vám ať nemáte žádné potíže, ale naopak úsměv na rtech ! Pozdravujte mimísky od „zabubákované“ tety " :o).
Ahoj Bára

Pemm
Kecalka 219 příspěvků 16.06.04 12:10

Ahojky,

úplně souhlasím s tím, že se všichni ptají, zda to bude kluk nebo holka. My se s přítelem chceme nechat překvapit, takže každému vysvětluji že nevím, že to vědět nechceme - a potom zákonitě přijde další otázka - proč to nechceme vědět :-).
J á jsem ještě „kopnutí“ necítila (18+6) ale zato jsme v neděli pozorovali jak se tam mele. Byly to neuvěřitelné boule…

Jinak Báro s tou výbavičkou je to super nápad, určitě by nám to všem pomohlo se trošku zorientovat.

Možná už to tady někdo psal, ale můžete mi poradit kde se dají koupit hezké věci pro těhulky? (Potřebuji něco do práce - něco šik a přitom elegantního, a taky něco na volný čas). Díky moc za rady. (Jsem z Prahy).

Zatím pa a ať vám všem všechno vychází.

Katka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.04 12:17

Ahojky těhulky a mimíska, tak trippl test dopadl dobře, teď jen netrpělivě čekám až ucítím pohyby. Kdyby mi nenarůstalo bříško, tak se snad ani necitím těhotná :-). Budu trpělivá, jako prvorodička prý ještě nemám šanci, když jsem 16+3. Cipísek bude pravděpodobně fotbalový maniak, jako jeho rodiče, páč koukáme na fotbal a fandíme a fandíme. Jinak na otázku, co to bude, mé okolí jen tak odpověď nedostane, páč se necháme překvapit. Ale snažíte se to zjistit z obrázků a probíhají sázky. Moje Mamina to vidí na kluka, ale v kartách ji vyšla holka. No, my osobně jsme připraveni na všechno :-). Už máte vybraná jména? Když jsem v prvním trimestru musela ležet, byla to pro mě taková jistota, že když máme vybraná jména, všechno dobře dopadne. Dovolenou máme naplánovanou, ale daleko si netroufáme. Asi ponavštěvujeme budoucího dědečka a prababičky. Navíc to manžel nevidí a na něj je spoleh :-). Pa těhulky. Jolla

Nany1
Stálice 72 příspěvků 16.06.04 14:56

Ahojky vsetkym,
tak v:,–(e citam, ze v 16 tyzdni sa robi tripple vysetrenie a ta moja doktorka, ked som bola u nej minuly tyzden, zobrala mi krv a na moju otazku, ci to je na tripple vysetrenie, len sucho skonstatovala, ze vlastne ano, aj. A na druhu otazku, kedy mi povie vysledok, mi odpovedala, ze ked nieco nebude v poriadku, tak sa mi ozve. Ja mam z toho tak trochu dojem, ze som v stredoveku. Informacie veskere ziadne, vysetrenia bez mojho vedomia a ked chcem nieco vediet, pytam sa kdekade inde, aby som sa k niecomu dopracovala. Najhorsie na tom je, ze toto by mala byt v okoli ta najlepsia gynekologicka… :-((
Babule, neviete poradit, co robite, ked vas hrozne boli hlava? Vcera vecer som si isla lahnut s bolestou hlavy, ved to prejde, vravim si. Zobudila som sa o 1:00 a potom som dalsie dve hodiny chodila po dome, zahrade a prikladala si obklady, lebo som si nechcela dat tabletku. Nakoniec som uz zufala s placom otvorila zasuvku s tabletkami a zobrala som si Ibuprofen, kde sa pise, ze v 2 trimestri sa moze po konzultacii s lekarom. Mam teraz strach, ci som nieco nepo… A navyse stale sedim pri pocitaci a z toho ma hlava bolieva dost casto. Neviem, co si dat, ked taka migrena pride. Poradite mi?
Babo sa mi zatial neozyva, aj ked sa velmi tesim, ked ho budem citit. Dufajme, ze to bude coskoro.
Vsetky vas moc zdravim a uzivajte si kopanceky :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.04 15:54

Jedné spolukolegyni pomáhá nějaká vietnamská mastička či vodička. To se jen maže na spánky a tak. Koupila je v lékarně za pár korun. Mě trápí hlava taky, hlavně když táhnou bouřky. Za osm hodin v práci mám PC - monitoru plné zuby, a tak fotbal v televizi už jen poslouchám :-). Pa jola

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.04 16:10

ahoj nany, kdesi som citala, ze na bolest hlavy pomaha mentolova mast. a namiesto Ibuprofenu si daj radsej paralen, ten sa vraj v tehotensvte moze uzivat.

ja som si prave pred chvilou precitala kde-kade najek informacie o amniocentoze a triple testoch, som z toho pekne vystresovana, dofrasa, ked ja neviem…byt postavena do takej pozicie, ze rozhodni sa…aach boze, mna to este len caka, kedze som teraz v 13 tt, tak zrejme o 3 tyzdne…
papa,
alienka+svistik

meta
Kecalka 229 příspěvků 16.06.04 16:53

Ahoj Báro, teda jen co mě přestalo bříško bolet tak jsi začla ty ??? Držím palce ať je vše v poho, vy druhorodičky jste holt citlivější !! Víš co mě řekla dnes doktorka na to jak mě ve cvičení začal bolet ten „vaz“ , že je to nerv, který jde od páteře a prostě mě správně měli bolet záda ale mě se to přehouplo dopředu ke kýčli, že je to v těhu normální, protože je tam málo místa a nervy a vazy si dělají co chtějí - no tak jsi z toho chytrá? Já na ni koukala jak pako. Jinak škoda, že nevišlo to plavání, nic začnem v září na novo a naplno !!

Verča + Sam 22tt

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 16.06.04 18:15

Ahoj Barbucho,

neboj testy dopadnou dobře. Já jsem z Ústí nad Labem, a co vím, tak zatím známé těhule je měli v pořádku. Tak na to nemysli, prostě musejí dopadnout dobře…
Jůů, týden a ještě něco, a bude z tebe PANÍ…, kdy máte ten termín? A kdepak se budete brát. Neboj, at budeš rozepnutá jakkoliv stejně budeš ten den krásná princezna.

Kosinka

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 16.06.04 18:26

Ahoj Baruš,

ach jo, tak takhle ti lumpačí děloha jo, no to jsou teda radosti navíc..:-(, já to měla před 10 dny taky , ale bylo to tak 4 x denně, a ted už zase klídek. Co se týče toho, že bereš Maternu, bud si zavolej na gyndu a zeptej se na to, anebo stačí zavolat do jakékoliv lékarny tam Ti také dobře poradí.

S výbavičkou na miminko, taky jsem nad tím zrovna dnes přemýšlela, mám už v počítači nějaké info, ale zrovna jsem si říkala, že by bylo dobrý to prokonzulttovat už s Vámi maminami, protože už přece jenom víte co a jak. A Hlavně budeme rodit v chladnějších měsících, takže to bude asi taky jinak. ,…

Tak nebubákuj, mylsi pozitivně na mimíska.. a bude to fajn. URČITĚ ..!

kosinka

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 16.06.04 18:28

Jééé překvápko…, to je hezký.
Ty vado, koukám, jak je na tom každá jinak, já cítím pohyby jemné, ale rozhodně to na kůži není vidět, a ty necítíš a vidíš boule to je srandovní…:-))
Kosinka

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 16.06.04 18:35

gratuluji, to je paráda, že je to v pořádku…!!!
S těmi pohyby, také jsem prvorodička, a pohyby cítím tento týden, a jsem v 19 tt. takže ještě chvilku, a přijdou i k Tobě…
Jo, tak to bude rozenej fotbalovej fanoušek..:-))

Kosinka

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 16.06.04 18:37

Alienko, radši to nečti, a vydrž, až to přijde, tak to prostě musí dopadnout dobře. Nemá smysl se tím strašit měsíc dopředu.
Mysli pozitivně, čekáš chtěné mimi, myslíš na něj, no tak bude v pořádku. Prostě musí. A ty se tomu snaž věřit, ale mysli na jiné věci, ted je to fakt zbytečně stresující jak pro Tebe tak pro mimi..

Kosinka

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 16.06.04 18:41

Nany,

to je škoda, že s tebou moc doktorka nehovoří. Tak snad se to zlepší. Doufejme, a bude komunikativněj­ší......
Držím palečky aby byl tripple test v pořádku. Na bolest hlavy bohužel radu neznám, netrpím tím..
A kopanečky taky přijdou. já jsem na ně taky čekala … a už cítím jemné pohyby…:-))
Kosinka

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 16.06.04 18:44

Jůůů holky, ted Vám tu tak odepisuji, a úplně jsem zapomněla na to skoro nejdůležitější…
Tripple test je negativní, vše vyšlo v pořádku.
Takže mi spadl kámen ze srdce, a těm co to čeká, budu držet palečky, holky nebojte, my mimísky nedáme. Jsou v pořádku a hotovo. !

kosinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.04 10:31

Ahoj holky tak jsem tu zas ,Nikolka má spálu chudák malá ,vysoký horečky ,vyrážku,nemohla ani chodit já se z toho stresu asi nedostanu ,jen doufám že to taky nechytnu . Jinak co se týče tvrdnutí dělohy vypadá to že Magnézko zabralo ,jinak v po. budu mít už taky konečně výsledky triplu a 14.7 velký utz tak držte palce.Jo ještě jsem chtěla k té výbavičce kdyby jste dávali něco tady dohromady uvítala bych i nějaké odkazy na stránky (kočárky atd.) tak se mějte opatrujte se a zatim Majdalenka a cipísek 17+2

bzb
Kecalka 135 příspěvků 17.06.04 10:43

Veru, posílala jsem Ti mailíka, asi ho už čteš a budeš číst až do večera :-))). Mám pocit, že v těhu už jsme nesvéprávné a jediné, co myslí, je ten mimísek - tedy abych to upřesnila - myslí za nás a ovládá náš mozek. Některá z nás to tu nazvala těhudebilitou, což je v podstatě to samé :-).
Jinak náladu už mám trochu lepší, potíže moc ne, jediné, co mi pomáhá tak nějak viditelně, tedy citelně je ten podpůrný pás - ulevilo to zádům.
Takže nechme nervy nervama a soustřeďme se na dobré zmrzlinárny :-).
Plavání mě taky štve, ale to druhé o hodinu později- byla bych doma až moc pozdě. Apropo - kolik Vás tam bylo?
Papa Bára

bzb
Kecalka 135 příspěvků 17.06.04 10:55

Kosinko,
gratuluju, užij si to a nějak hezky to oslav :-).
Seznámek nějak dáme dohromady (ten výbavičkový), je pravda, že ty „zimní děti“ neužijí ty krásňoučké a prťavoučké věci, co jsou teď v obchodech - holky, moc to nekupujte, nebo až ve větších číslech na jaro - rozhodně ne ty 50 - 64, bude Vám to na nic. Novorozence je třeba oblékat víc, neumí regulovat teplotu. Ano, ano, budete zpocené jak koně než oblečete dítě, sebe, fusak, nacpat to do kočárku… :-)
Moje dcerka je v říjnu - porodní míra byla 49cm a 30.ledna už 62cm!!!! Pravda je, že na rozdíl od mámy je drobná po mě, ale dlouhá po otci - je jí šest (tedy skoro sedm) a je ve školce největší, ale přesto - když potřebujete nějakou radost, tak raději bodyčka s dlouhým rukávkem, přebalovadla a takové ty nesmysly…
Holky, ahoj, pokud Vás to bude zajímat vypíšu Vám pak ve výbavičkovém deníčku jak dcera rostla podle zdravotního průkazu, aby jste se dostaly trochu do obrazu. Já to taky potřebuju - nějak jsem už zapomněla a moc věciček nemám, tenkrát nebylo moc peněz, takže si to užiju nanovo :-))). Mohla by se ke mně přidat nějaká druhorodička, která už má také tu růžovou či modrou knížku a menší dítě než máme my, aby jste měli srovnání. Naše malá má něco kol. 130cm, ještě ji změřím.
Ahoj Bára

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.04 13:54

Ahojky holky, možná budu za joudu ale tripple test je co? Já mám za sebou AFP nebo ATF nebo jak to je. A ty sou Ok.
Papa MUFI
 17tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.04 21:31

Ahoj holcicky a briska,
paaani Kosinko, to je nadherny denicek. Moc rada si to vzdycky prectu, jak se nam Ti drobeckove malicky vyvijeji a rostou. Ja mam za sebou dnes dalsi prohlidku u Dr., huraaa, vse OK, a pry me chce videt az za mesic, myslela jsem, ze me jeste zkoukne pred dovolenou, abych mela klidny pocit, ale rikala, ze staci za mesic. Jen jsem byla chvilku uplne vylekana, kdyz poslouchala srdicko (taky Vam davaji na brisko takove ucho od ktereho vede snura do krabicky, ze ktere se pak ozyva to nadherne buch,buch,buch)? No proste dala mi to ucho na brisko a ticho, tak to posunula a zase ticho, to uz jsem zacala byt nervozni a pak to posunula snad az nekam na kycel - a tam bylo nadherne slyset to krasne buch,buch,buch. Tak nevim, jak je tam ten drobecek zkrouceny, kdyz ma srdicko na mem pravem boku.Ale hlavne, ze se mu dari dobre. Jsem take nervak, mam za sebou triple test a ted se zas bojim velkeho UTZ, objednali me na 2.7. a to 3.7: mame odletat na dovcu. Tak snad bude OK.
Kosinko, moc a moc gratuluju k vysledkum, ja jeste take nemam z vybavicky vubec nic.
Barbucho, Tobe budeme vsechny drzet palecky, at se Vam ten slavny den vydari (saty, nesaty) - tu Dolly B. Ti zavidim, me teda take narostla prsa, ale predtim jsem nemela skoro zadna, a ted si to tatinek sice pochvaluje, ale do Dolly mam teda daleko.
Majdalenko, ty mas same pozitivni zpravicky, gratuluji k vysledkum triple testu, jsem rada, ze Ti to nakonec netrvalo ty tri tydny, jak Tče strasily, me uz take tvrde brisko mene, ikdyz porad obcas zlobi ,tak mam stale doporucen klidovy rezim, aspon, ze nemusim lezet. Ja uz jsem take citila prvni pohyby, jako druhorodicka bych je mela asi poznat drive, ale uz si na to z prvniho tehu vubec nepamatuju, ale je to nadherne, kdyz ho tam uvnitr drobecka citim, jak se mele.
Baro, s tou drazdivou delohou se neboj, ja to mam taky a Majdalenak taky, a ono je to u holek, ktere uz rodily intenzivnejsi a castejsi a silnejsi nez u prvorodicek, a hlavne to zacina drive, u me uz od 16tt. Na vetsi davky magn. jsem se ptala a jsou uplne neskodne, jen by se mely zact vysazovat tak okolo 34tt, aby mimco nemelo ochable svalstvo po narozeni. Ale pokud se u toho neotviras, tak je to neskodne, tak se vubec neboj, dobre to dopadne a verim, ze budeme mit vsechny krasne a zdrave mimisky.,
Jinak ja take nebudu vedet, co to bude, ikdyz se me take kazdy pta, protoze se povinne musim nechat prekvapit. zebrala jsem u tatinka, ze bysme si to mohli nechat rict na tom velkem UTZ, ale bohuzel:moje draha polovina je neoblomna, pry uvidime v listopadu.
Mile tehulky, mejte se bajecna, drzim palecky, at vsem dopadnou vsechny vysledky dobre a at nam to rychle utika a brzy mame krasna zdrava a baculata miminka.
Lajla 18+2

Issis
Povídálka 32 příspěvků 18.06.04 10:52

Ahojky spolutěhulky,
vypadá to že i u nás dopadl tripl test dobře, neboť doktor říkal, že když bude nějaký problém tak se mě sám ozve - a neozval :-)). Konečně jsem včera večer ucítila první pohyby a dnes ráno zase, nejdřív to vypadalo jako bubliny ale pak mě Fazolka začala pošťuchovat, takže je v bříšku asi nějak živoučko. Hodně z vás tady píše o nějakém velkém ULT, prozraďte mi co to je? Já jsem objednána na 9.7. na ULT ale doktor neříkal nic že by se mělo jednat o něco velkého. Posledně jsem byla v 16 tt a to si doktor potřeboval upřesnít všechny míry před triple testem, teď půjdu ve 20 tt.
S tou výbavičkou se velice ráda přidám. Také s kočárkem si lámu hlavu. První syn se mě narodil v říjnu a to už bylo docela zima, byl to poměrně cvalík měl 3,7 kg, bylo to ale před 13 lety a tehdy se prodávaly jenom kočárky zn. Liberta, takže nebylo co řešit. Na netu jsem si prošla všechno možné, ale nejlepší asi bude kočárek vidět. Zítra se jedeme podívat do Polska jaké kočárky mají tam, už se moc těším. Pokud máte nějaké nápady a zkušenosti, hurá sem s nimi.
Issis + Fazolka 18 tt

Nany1
Stálice 72 příspěvků 18.06.04 13:11

Ahojky vsetkym.
Tak vam moc gratulujem k dobrym vysledkom tripple testu a tim, co to maju pred sebou drzim vsetkych dvadsat. Ta moja doktorka sa zatial neozvala, takze vsetko vyzera, ze sme v poriadku, klop, klop. Co ine zostava, ako dufat. Hlavne sa nestresujme negativnymi informaciami kdekade z Internetu, ja som teda pocitala kopec clankov o zlych porodoch a bola som z toho dost vynervovana, tak som to prestala citat.
Pridala som fotku mojho mucinka k ostatnym, musim podotknut ze skvelym, fotkam. Paradni su ti vasi obranari :-)), ja mam doma tiez jednu ciernu obranarku, ktora mi cely den chodi pri nohach a strazi moje kroky, aby sa mi nieco nestalo. Mozno citi, ze by sa o mna mala starat… :-).
Diky za podporu pri tych mojich bolestiach hlavy. Super je, ze sa ma clovek s kym poradit, radu s mentolovou mastou urcite vyskusam. Dnes sa zasa mraci, takze hlavu zasa citim, len som sa nechala prehovorit na slabu kavu a robim si castejsie prestavky v praci… urcite to prejde.
Majdalenka, drzim paste, aby bola tvoja Nikolka zdrava a ty si to prezila bez nervakov. Tie teraz potrebujeme najmenej.
Ten vybavickovy dennicek je super napad, lebo som z toho dost mimo. Cakam prve babo a este nemam kupene nic, len deku a kefku na vlasky. Sestra sa zblaznila a zacala uz nakupovat dupacky, tak som ju stopla, ze je este cas a navyse bude lepsie, ked budem vediet, co potrebujem, nie mat zbytocne vela letnych veciciek, ktore potom male ani raz neoblecie… Takze by mi to moc pomohlo.
Barbucho, drz sa a nech vsetko dobre dopadne.
Dohodli sme sa s mojim drahym, ze obydvaja chceme vediet, co to bude. Aj ked je nam obydvom jedno, ci chlapcek, alebo dievcatko. Skorej sa teraz dohadujeme, ako by sa malo volat. Totiz vsetky mena, ktore sa nam pacia oslavia meniny prave v decembri (prosinec) alebo januari (leden) a to by bolo prilis sviatkov naraz (narodky 2/12, Mikulas, Vianoce, Novy rok) a navyse meniny, to by som malemu neurobila. Skoda, lebo sa mi paci meno Barborka, drahemu zasa Lucka a u chlapca by sa nam pacil Adamko… Takze hladame dalsie. Vy uz mate vybrane?
Som sa nejako rozpisala… vsetky vas pozdravujem a hlavne babatka v bruskach.
Nany a mucko 17tt.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.04 13:27

Ahojky, tak jsem včera zpanikařila a pro jistout šla k doktorovi. Bolela mě příšerně hlava a trochu podbřišek. Dostala jsem vynadáno, že jsem nepřišla hned ráno :-). V bříšku je všechno v pořádku, a tak jsme vydedukovali, že budu nachlazená. Jo a světě div se, na tu hlavu se můžu brát i Algifen. Všude mi vždycky říkají, že není třeba trápit sebe a to mrně ve mě. Já jsem totiž i alergik-astmatik. Stejně jsem si kapky nevzala. Když je to rýma, tak na to zabere klid a teplý čaj. Na prášky já moc nejsem. Dneska jsem díky včerejší návštěvě u gynekologa ve větším klidu a i hlava zatím moc nebolí. Prostě panikář :-). Nebo v tom nejsem sama? Na velký ultrazvuk jdu 13. července, což by měl být můj 21. týden. Zatím čekám na ta šťouchnutí a bublaní a věř mi kosinko, že se snažím být trpělivá. Zítra jsem 18 týden a tak před spaním pilně naslouchám, když teda okamžitě neusnu. Hlavně, že nachlazení přišlo až teď v druhím trimestru, V prvním trimestru jsem si to zákazala :-). No prostě holky, nejhorší je když vaše kamarádky měli bezproblémové těhotenství, a na moje bolístky se tváří hrozně tragicky :-). Pa jola + Cipísek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.04 13:27

Ahoj holky,

psala jsem do posledního deníčku, že mi vyšel špatně triple test a že mám podezření na rozštěp páteře u mimi. Po třech nekonečných týdnech čekání jsem včera konečně byla na ultrazvuku v Brně, který měl zjistit jak se věci mají. Bylo to úžasné, miminko je v pořádku, dokonce jsme viděli jak zívá, má ručičku za hlavou atd. Jak se říká všechno zlé je k něčemu dobré, protože kdyby mi výsledky vyšly dobře, tak bych se zas nedostala ne spec. 3D UTZ až do Brna, což byl mnohem lepší zážitek než na UTZ u nás na poliklinice.(Musím to brát z té lepší stránky). Bylo to tam moc pěkné a všichni hrozně milí, přesně jak psala Bára.

My jsme si včera pohlaví říct nechali. Já jsem se chtěla nechat překvapit, ale přítel hrozně moc chtěl vědět co to bude, a tak jsem samozřejmě podlehla. Pan doktor nás ujistil, že to vidí na 100% přesně, tak jsem souhlasila taky. Takže v listopadu bychom měli mít holčičku.

Věřím, že vám všem vyjdou triple testy dobře (ty týdny čekání na další vyšetření jsou nekonečné) a pokud ne tak vydržte, uvidíte, že to pak bude všechno v pořádku a budete o to šťastnější - jako já včera.

Mějte se všechny moc hezky, užijte si všechny ultrazvuky a víkend.

Radka 19+5 tt

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 18.06.04 18:43

Gratuluji… moc moc, tomu že je mimísek v pořádku, a taky k holčičce.. !!!!!!

Byli to nervy , věřím, hlavně že to dobře dopadlo. Ještě jednou gratuluji. A do seznámku přípiši očekávání holčičky…:-))

kosinka + kosáčátko

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 18.06.04 18:48

Nany,

fotečky mimíska už jsem ti zkoukla, jsou pěkné…:-))
Musím s epřiznat, že už jsem taky přestala číst různé články co se komu stalo, při porodu, při těhotenství atd… zbytečně se tím strachuji, řekla jsem si že budu myslet pozitivně.
Hihi, neboj nějak to s těmi jmény dopadne..:-)
My už jména máme, jak jsem psala, Tomáš - Nicol
tak dávej na sebe pozor a hlad pupíček, a neboj výbavičku dáme dohromady…:-)

kosinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.04 20:44

Ahojky těhulky,
neměla jsem teď vůbec čas na tyhle bezva stránky, ale dnes to chci napravit. Musím se totiž trochu vypovídat, jelikož jsem neměla dobré výsledky triple testu, vyšlo mi vysoké riziko Downova syndromu, jsem z toho celá vedle,protože se myslím, že to v mém věku není úplně normální, je mi 24. Takže jsem tento týden byla na amniocentéze. Bylo to nepříjemné, ale dalo se to vydržet, mnohem horší je teď to čekání na výsledky. Doktor mi řekl, že hned druhý den budu vědět předběžné výsledky (konečné 100% až za 14 dní), a ačkoliv jsem na tom vyšetření byla už v úterý, dnes je pátek a výsledky pořád nikde. Už jsem tam třikrát volala a pořád mi jen říkají, že to v laboratoři ještě nestihli a ať si zavolám zase později. Jistě si dovedete představit, že tohle čekání fakt na klidu nepřidá. Na velký ultrazvuk jedu 29.6.(20. týden), to už snad budu mít ve všem jasno, tak držte palečky, ať to dopadne dobře.
Aspoň jedna dobrá zprávička na závěr: poprvé se mnou byl manžel na ultrazvuku, byl z toho drobečka celý naměkko a maličký, jakoby tušil, že se na něj dívá tatínek, se pěkně předváděl, mával packama a nožkama a dokonce to vypadalo jako že tlesknul. Takže se mějtě krásně a všem moc přeju, ať vám vše vychází. Dáša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.04 20:52

Ahojky Nany..¨
taky me obcas potrapi hlavinka..pekna migrena..ptala jsem se obvodacky a rikala, ze Paralen si zobnout muzu..od 3 mes..do 3 mes pry Acylpirin:)..Obcas se to proste jinak neda..me bolela hlava treba 3 dny v kuse a bylo to fakt sileny..kor kdyz se mam starat o 16ti mesicniho mernouska..muzu rict, ze Paralen me vysvobodil, kdyz bylo nejhur…
Bootgirl

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.04 21:02

Ahojda briskaty:)
Tak ja volala na vysledky testiku ve stredu..a pry je v pohode..mam tu vysledky pred sebou…pisou se tam ale zvlastnosti, ze tomu stejne nerozumim,..tak kdyz rikali, ze je negativni, tak budu verit, ze je negativni:D:D. Jeste ty pitome protilatky..jinak jsem ja i mimi naprosto v poradku. Koukla jsem i do novych vysledku z protilatek..ty jsou opet samozrejme pozitivni:(..ale tem cislum fakt nerozumim..je jich tam vic..ale v tech dnesnich se to lisilo u jedne veci..Minule mi vyclo 1:64 a ted 1:254..nebo tak nejak..je to dost rozdilny,ale nikdo se mi k tomu nevyjadril, jestli se to jako zhorsilo, nebo zlepsilo, tak nevim…Doufam, ze me poslou na amniocentezu,..pry se to u pozitivnich protilatek dela..ale zatim nikdo nic nehlasil, clovek pak vubec nevi, jestli je mimi v poradku, ach jo.. Jinak mimisek se cile dal vrti, a to je fajn..obcas mi ztvrdne brisko, ale jen tak jednou az dvakrat za den..nekdy vubec..ale vetsinou, kdyz moc pracuju a litam:D..asi me deloha varuje..pak si sednu, odpocinu a mimis se zacne za chvili vrtet..je to krasny:)…Za 2 tydny jdu k Apolinari na ten velky UTZ, tak dam vedet, jestli to bude ta holcicka, nebo dalsi chlapecek…mejte se vsechny mooooc fajn:)
Bootgirl, Dominik, trpaslicek 18tt

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 19.06.04 20:43

Ahoooj holky!!!!!!

Tak jsme zpatky z dovolene a teda nic moc.
Uz jsem se domu docela tesila.Jidlo bylo priserne, more studene a na asi 5 dni prisla do Afriky zima, takze teplota byla max.20stupnu.V mori jsem byla vsehovsudy trikrat.A jak jsme odjizdeli, tak jim zacali horka.A Tunis se mi vlastne ani moc nelibil, vsude spina a sileni uhaneci suvenyru.

Na prvni vysledky krve si musim pockat do pondelka.Tak jsem zvedava na ty protilatky.

A na kontrolu musim vydrzet do patku.To uz mi budou brat krev na tripl test, tak at uz to je za mnou.

Taky samozrejme gratuluju vsem co uz to maji zdarne za sebou a vy ktere jeste cekate, at to dopadne jenom dobre.

Holky, zatim pa!!

Shirin, Sammy a Slunicko(15tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.04 07:44

Ahoj Nany,
vidime ze riesime rovnaky problem-mne sa tiez najviac paci meno Adam, ale aj termin porodu mi vychadza na sterdy den, tak neviem, ci by som to bejbinku spravila- narodky, meniny a vianoce v jeden den:-))

kosinka
Kecalka 211 příspěvků 20.06.04 17:36

Ahoj mufi, tripple test = testy afp… je to myslím jedno a to samé…

:-)
kosinka
Kecalka 211 příspěvků 20.06.04 17:40

Těhulinky, založím ted nový díl, s výbavičkou pro mimísky, a poprosím maminy, co měli podzimní mimi, aby k tomu do komentářů připsali všemožné připomínky, úpravy,atdd… já to pak všechno sesumíruji dle vašich rad přehledně a rozešlu na mailíka.. Ju??

Boot - tak paráda, že jsou výsledky v pořádku, taky mi píšou různá čísla, ale doktor řekl že je vše v naprostém pořádku, tak snad je. Snad to bude s těmi protilátkami v pohodě. No vidíš, to jsem ani neslyšela že by jsi kvůli tomu musela jít na amnio. Třeba ani nepůjdeš? ??

Dášo- držím palečky aby plodovka dopadla dobře?., neboj. Ono bývá opravdu hodně falešně pozitvních tripple testů. No hlavně at se to brzo dovíš a dopadne to dobře. Já bych asi byla neklidná taky, člověku to moc nepřidá?:-(
Snad Ti mých 8 palečků trošku štěstí přivolá.

Jolo ? koukej se dát rychle do pořádku, ale jak říkáš, lepší 2 trimestr než první na nachlazení?.., no ono ti stejně nic jiného než trpělivost na pohyby nezbyde.. ale ono to přijde.., já už včera při malém kopnutí i viděla bouličku.. takže paráda..:-)

Issis ? no vidíš, to budou výsledky v pohodě. Jéé gratuluji že cítíš mimíska. To je paráda..:-))

Shirin - ahoj tunisanko, to je skoda, ze dovca nic moc…, tak snad pristi rok, a pro me info ze dovca do tunis neeee :-))

Pa Kosinka + kosáčátko

Vložit nový komentář