Má cenu pokračovat?

O životě
  • daja87
  • 01.03.12

Svého přítele jsem poznala přes internet. Opustila jsem kvůli němu svého ex, se kterým jsem byla 5 let. Ze začátku to bylo super. Byla jsem zamilovaná a šťastná.

Pak jsme se odstěhovali do jiného města, kde jsem nikoho neznala. On tam měl svou rodinu. Já jsem tu svoji nechala o 30 km dál. Proto se mi tam nechtělo. Otěhotněla jsem. Mimčo jsem ale ještě nechtěla, necítila jsem se na to. Po domluvě s přítelem jsem si ho nechala. Asi ve 3. měsíci si začal psát s jinými ženskými. Vždy, když jsem mu na to přišla, jsme se pohádali a on mě zbil. Druhý den se omlouval. Slíbil, že si vymaže všechny profily. A slib dodržel. Ale začal chodit do hospody. V práci končil třeba v 17 hodin a domů dorazil ve 22 hodin, někdy dříve, někdy později. Byla jsem nešťastná. Sama v cizím městě, kde jsem nikoho neznala. Seděla jsem doma pořád sama. Taky mi z toho hrabalo. Už jsem nevěděla, co mám dělat, a když při jedné hádce praštil rukou do skleněných dveří a skončil v nemocnici na šití, řekla jsem to jeho mámě. Ta si s ním promluvila. A on přestal chodit do hospody, jen si občas zašel na jedno pivko.

Za devět měsíců se nám narodil syn. A všechno bylo fajn. Já jsem nabraná kilča shodila už za 2 měsíce. Nevím, jak se mi to povedlo, ale asi to bylo díky nervům. On si sice přestal psát s jinými, ale ke mě se choval jako bych to byla právě já, kdo naháněl chlapy. Zase chodil do hospody a domů opilý. Zakazoval mi facebook. Určoval mi, co mám a co nemám nosit. Vždycky jsem toužila po kožených kalhotách. Bylo mi řečeno, že to nosí kur… Radši jsem nic neřekla, abych se vyhnula další hádce. Bokovky byly taky tabu. Prý by mi koukali kalhotky a půlka zadku. Fajn. Když mě chtěla tchyně objednat ke kadeřníkovi, tak řekl: „Na co? To se potřebuješ líbit?“ Síla.

Tenhle víkend jsme byli u našich. Vídám je málo, a tak jsem se tam těšila. Než jsme přijeli k našim, řekl mi, že doufá, že si ho tam budu všímat. Všímám si ho vždycky. Ach jo. Pak naši a ségry navrhli, že bychom mohly jít jen my ženské do hospody na jedno, že mě vytáhnou mezi lidi, abych nezakrněla :-) Nejdřív jsem nechtěla, protože jsem viděla přítelův obličej. Takže mi bylo jasné, že se mu to nelíbí. Před našima mi ale tvrdil, ať klidně jdu, že mu to nevadí. Na balkoně, když jsme kouřili, mi ale řekl, že měl zůstat doma, že tam nemá co dělat, a že si mám žít svůj život. Našim jsem řekla, že nikam nejdu. Táta ale řekl, jen běžte, alespoň nám vezmete do petky pivko, my si tu zatím rozděláme vínko. Tak fajn, a šly jsme. Byly jsme tam 3 hoďky, t toho hodinu na sucho, protože jsme čekaly, až dotočí pivko do petek. Nebyla jsem opilá, měla jsem jen jeden gin s tonikem a colu. V hospodě jsem holkám řekla, že bych se nedivila, kdybychom přišly domů a on spal. A měla jsem pravdu (tohle totiž dělá doma, když je naštvaný).

Tak jsem šla spát. V 5:30 hodin mě vzbudil s tím, že jede s Davídkem domů. Dohadovali jsme se spolu. Řekla jsem, že nikam nepojede, že nadýchá. A jestli chce, tak ať jede, ale sám, bez Davídka. Řekl, že se chovám hrozně a že jsem ožralá! No to snad ne. Davídka jsme měli v tašce z kočárku. Chytla jsem ji za jedno ucho, on držel to druhé. V tu chvíli do místnosti vrazil můj taťka. A hrozně ho seřval, že se nechová jako 35letý atd. Pak si ho vzal stranou. A já jsem po nějaké době slyšela bouchnutí dveří, a jak přítel odjíždí.

Tátovi napsal: ty jsi mě vlastně vyhodil. Přitom to není pravda. Všichni jsme dobře slyšeli, jak mu táta říká, aby nikam nejezdil a zůstal tady. Odešel sám. Taky mi táta řekl, že když mu v sobotu volal, tak mu přítel řekl, že půjdou do hospody, to jsem nepochopila, takže on může a já ne? Jinak nechodím vůbec nikam, jsem spořádaně doma a čekám na něj. Tohle bylo poprvé, co jsem někde byla. Doma mi potom řekne, že jsem ještě neměla mít děti, že se potřebuji vyblbnout. Nepochopila jsem, co jsem udělala tak strašného. Taky říkal, že nezná žádnou ženskou, která by nechala doma 3měsíční miminko a šla chlastat.

Včera mi řekl, že on zaplatí bydlení, s jídlem půjdeme na půl, a já budu platit vše za Davídka. Musím vám říct, že mi to ani nevadí. Jen doufám, že nějak vyjdu. Já nic nepotřebuji, ale syn, aby měl vše, co potřebuje. Hlavně mi řekl, že když mi něco zbude, tak ať si kupuji, co chci. Tak jsem zvědavá, jestli to tak bude. Moje rodina, vlastně spíše moje ségry, mi řekly, ať se na něj vykašlu, že není normální. Nemůže nás zavírat doma jako nějaká zvířata. To se bojí, aby mě někdo neokoukal? Nebo že mu uteču za jiným? Pokud bude takhle pokračovat, tak mu uteču. To se ale snadno říká, když ho mám ráda. On se o nás opravdu skvěle stará, chce, aby nám nic nechybělo. Ale mi taky vadí, že jsem celý den sama doma a nemůžu si s nikým pokecat. A pak, když si jdu jednou za rok a něco sednout s mamkou na pivko, tak je to špatně.

Nevím, co mám dělat. Jen bych chtěla, aby se změnil. Jde to vůbec? Nebo se změní jen na chvilku, ale pak se to vrátí do starých kolejí? Chtěla bych být šťastná jako na začátku…

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
majkakajka  01.03.12 06:48

Ahoj, ja by som ti radila počúvnuť sestry. Nie preto, že odchod je najjednoduchšie riešenie, ale podľa toho, čo opisuješ, tak je sebecký a násilnícky. Preč kým nie je neskoro.

 
petule250
Kecalka 189 příspěvků 01.03.12 07:16

Ahoj, myslím, že tě nemůže tak komandovat a všechno ti zakazovat to není normální. Jestli se máš kam jít tak běž. Znám podobného chlapa jako je ten tvůj. Je mu 25 a jí 18 ještě chodí na střední má kvůli němu zameškané hodiny. Pořad ji stresuje, nikam nesmí za všechno ji nadává atd. Doufám, že od něho odejde, ale je do něj zamilovaná a vše mu odpouští. Takový parchanti se nezmění spíš to bude horší. ..... Tohle je můj názor a já se nerada míchám do vztahu tak záleží jen na tobě jak se rozhodneš.

 
Barča1986
Kecalka 310 příspěvků 01.03.12 07:24

ahoj, precetla jsem si tvuj denicek a mrazi me. Mam podobne zkusenosti a vim, ze nasili a al.kohol se stupnuje.
Nemuzes se sbalit a jit s malym alespon na nejaky cas k tvym rodicum?
At si uvedomi co dela. Vim ,ze se to lehce rekne a proto nechci moralizovat,ale delej s tim neco,cim bude maly starsi tim vic ho to bude vnimat.
Drzim ti palce, bud statecna!

 
Janie Bast
Kelišová 5917 příspěvků 01.03.12 07:31

Můj manžel je podobný. Ale nikdy by mě neuhodil a není až tak vyčítavý. Ale určitým způsobem mě taky omezuje. Ve výdajích, v chození ven atd… Řeknu ti, že tohle se nezmění nikdy. Buď to budeš tolerovat a zvykneš si na to nebo odejdeš.
Jsem pro to u tebe odejít! Je to asi kruté, ale opravdu se to nikdy nezlepší.
Podle toho, co píšeš, tak máš milující rodinu. Seber se s odstěhuj se k nim. Uděláš nejlíp pro sebe i pro malého. ;)
Přeji hodně sil a štěstí.

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 01.03.12 07:32

Nezmeni sa. Ked, tak len k horsiemu. Ja viem ze si zamilovana, ze chces aby bolo vsetko krasne a dokonale.
Ale jedine co mozes zmenit, si Ty sama. Akurat ked sa zmenis k obrazu jeho, zacnes byt nastvana, ani nebudes vediet z coho.
Ono to uz vlastne zacina … neoblec toto, nechod tam, ja pojdem, Teba zbijem … chces aby si Tvoj syn myslel ze takto sa ma spravat otec od rodiny? Lebo pre toho prcka bude normalne to, co doma uvidi.

 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 01.03.12 07:39

Prosim tě na nic nečekej a jdi od něj,pochopila jsem že menželé nejste-tím je to jednodušší. Máš podporu v rodině to moc holek nemá tak toho využij a jdi! Bude to jen horší a nemáš na co čekat!

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 01.03.12 07:46
Ahoj Daja

Taky se připojuji a myslím že takový chlap se NIKDY nezmění.Já vím je to kruté ale mám kámošku která má doma něco podobné a není šťastná vždy pláče a samozřejmě to přenáší na své mimčo…není to dobré a jestli s ním budeš tak se budeš jenom trápit takový chlap se nezmění fakt..váž si sama sebe a máš supr rodiče a rodinu hned bych se k nim nastěhovala a odešla od takového sobce a agresora..nebo chceš být celý život nešťastná?Věř že existují suproví chlapi kterí by dali cokoliv za to aby měli tak supráckou babu jak jsi ty :palec: :palec: :palec: Držím palečky nevzdávej to máš pro co žít :pankac:

 
24kačkač
Kelišová 5313 příspěvků 01.03.12 07:51

Ahoj! já bych rozhodně nečekala na to až se to vystupňuje do něčeho horšího a šla bych od něj. Je fakt že ho máš ráda ale já bych toto nevydržela. Nedovedu si to ani představit jaké to musí být když ti někdo něco zakazuje a už vůbec nechápu proč ti zakázal toho holiče. Vždyť hezká můžeš být i pro sebe a pro něj! Přeji ti ať se rozhodneš správně a všechno dobře dopadne!!

 
Evánek
Stálice 90 příspěvků 01.03.12 08:15

On už tě zbil a ty s ním ještě jsi?Nechápu. takový ubožák, který šáhne na ženskou si tě nezaslouží!!!Podle deníčku soudím, že máš oporu v rodině, tak šup k nim.Jsi mladá a můžeš i smimčem potkat někoho, kdo si tě bude vážit!!!

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 01.03.12 08:21

Udělala jsi chybu, že jsi to nechala zajít tak daleko. když na tebe chlap vztáhne ruku, je čas odejít, láska neláska, výmluvy nevýmluvy. Teď už nejde jenom o tebe, ale taky o vašeho syna. To chceš, aby z něj vyrostl takový hajzlík jako z tvéhoo „úžasného“ přítele?

 
Elin29
Kecalka 220 příspěvků 01.03.12 08:25

Ahoj,z tvého deníčku je mi smutno..smutno za tebe že nevidíš s jakým monstrem žiješ..můžu ti říct jedno-ten chlap se nezmění ani náhodou,naopak bude to jen a jen horší a bude se to stupňovat..nechápu co na něm miluješ-to jeho hnusný chování..??..odejdi dokud je čas a on zatím terorizuje jen tebe,až ti povyroste dítě,tak to začne taky odnášet a to snad nedopustíš ne..??..držím ti palečky ať vše dobře dopadne…a vážně utíkej..už včera bylo pozdě.. :kytka: :mavam:

Příspěvek upraven 01.03.12 v 08:28

 
nulu86
Ukecaná baba ;) 2434 příspěvků 01.03.12 08:45

Nečtu ostatní příspěvky, ale myslím, že ti napíšou to samé co já. Běž od něj, nebo jinak - nechápu co tě u něj drží :nevim: ale z tvého deníčku je zřejmé, že bude ještě nějaký čas trvat, než si na to sama přijdeš… každopádně ztrácíš čas. Ale rozhodnutí je na tobě. Držím palce :kytka:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 01.03.12 09:05

Pryyyyyč!!! Honem rychle pryč!!! :zed: :zed: :zed:

 
Zuzka1973
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 01.03.12 10:09

A bude hůř a hůř… pokud s ním zůstaneš… Vím, o čem mluvím (píšu…) Ale je to jen a jen na tobě, TY musíš sama promyslet, co od života v budoucnu chceš pro sebe i pro syna…
Radit ti nemohu, na to nemám právo… ale mohu jen napsat, že stejnou situaci jsem zažila, postupem času se to pozvolna vystupňovalo až k násilí. Byla to moje chyba - nechala jsem to dojít moc daleko. Měla jsem tehdy utnout ten vztah dříve. Ty ještě šanci máš…
Já si nyní užívám nádherný vztah, děti i já jsme spokojeni a bývalý muž se sklidnil, má novou rodinu a paradoxně nyní funguje jako bezva táta a kamarád. Ale co jsem tak zaslechla, své manýry s pitím a pod. začíná praktikovat i v nové rodině… :nevim: Ke mně se nyní chová slušně, protože už nejsem jeho rodina - k cizím se vždy chová slušně…
Takže: vem rozum do hrsti - zde je srdce na nic, zde musíš vážně myslet jen a jen rozumem… Držím palce a ať se rozhodneš správně… 8)

 
ArankaC.
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 01.03.12 10:10

Je to blbec, když ti pořád něco zakazuje a omezuje tě a to jeho chování, docela síla. Teda já vím, že ho máš ráda, ale myslím, že to s ním nebudeš mít nikdy lehké, pokud s ním zůstaneš…

 
lluucka  01.03.12 10:12

Pryč od něj!!!! Kolik ženských doufalo, že se chlap změní a kolika se to splnilo. Jestli máš kam jít, tak běž.

 
aidina
Závislačka 3638 příspěvků 01.03.12 10:16

Ahoj, jak píšou všichni, rychle pryč.
Já znám podobný příběh,… který končí o x let dál. Dnes už je hlavní aktérka v důchodu.
Taťkova sestra si našla taky takovýho. Tam jediný co, že když na ní vztáhl ruku, tak protože bydlíme v jednom baráku, taťka na něj vlítl a udělal tam pořádek. Ale ten psychickej TEROR tam prostě byl a je. Mají spolu dva syny. Teta to s ním sice vydržela až do dneška, ALE - stala se z ní svým způsobem troska. Začala to řešit alkoholem. Před půl rokem jí zkolaboval celý organismus, selhaly jí játra. V nejtěžší chvíli na ni ten de..l řval, místo aby ji okamžitě zavolal záchranku.
Mladší syn v duchu teorie svého otce seber co můžeš, se na tetu vykašlal úplně. DO nemocnice jí poslal jen sms stylem „Brzy se uzdrav, mami“ a byl konec (nutno dodat, že do nemocnice to má asi deset minut).
Druhý syn na tetu vtrhnul a místo aby jí podpořil, tak jí začal vyčítat, že si za to může sama, kdyby nepila, kdyby od táty odešla,…blablabla. Nemít teta tu jednu snachu naprosto výbornou, která se o ní stará jak o vlastní mámu, tak nevím, jak by to asi ustála.
Neber to jako nějaký zastrašování, spíš jako třeba možný pohled jak by to taky jednou mohlo skončit.
Držím palce, abys byla hodně silná v rozhodování, co s vámi bude dál. :mavam:

 
Sany80s
Závislačka 4706 příspěvků 01.03.12 10:29

Mě ani nešokuje, že je tohoto nějaký chlap schopen.
Mě šokuje, že o něm řekneš, že se dobře stará. To je tak absurdní. On tě bije, omezuje tvoji osobní svobodu, psychicky tě týrá a vydírá, chce tě omezovat i finančně, často chodí do hospody, kde pije, a podle tebe se dobře stará?
Máš absolutně zkreslený pohled, ať už se v mezidobí chová jakkoli, tak toto žádný chlap, který je hodný a dobře se stará, nedělá. A pochybuji, že ze změní.

Příspěvek upraven 01.03.12 v 10:30

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 01.03.12 10:30

Četla jsem jen některé rnázory a ztotožňuju se s nim, žiješ s psychicky narušeným tyranem, který má potřebu tě vlastnit, ovládat, kontrolovat a ty se necháš a ještě o tom píšeš tak, jako bys za to mohla ty. Nenech se týrat!!!To není život! Poslechcni svou rodinu, jsou očividně všichni s tebou a jsou fajn, i jeho máma je očividně normální. Sbal se a zmiz, bez chlapa to jde zvládnout, bez dobré psychiky ne. Ty jsi nic neudělalam, viník je on, jasné?

 
julča123  01.03.12 10:30

Strašněj chlap, sobec je to! Pryč od něj!

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 01.03.12 11:02

No jelikož jsem si poslední dobou začala číst prvotní znaky domácího násilí,tak máte dobře našlápnuto..Myslím že by sis měla o tomto problému něco přečíst a podle toho jednat,než to dojde tak daleko že se odtamtud dostat neni už tak jednoduché.
http://www.domacinasili.cz/domaci-nasili/
tady si o tom něco přečti,třeba ti o pomůže.

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 01.03.12 11:05

neodsuzovala bych autorku za to ze o tom píše a ještě obvinuje sama sebe,to je přesné stádium domácího nasilí,at uz psychického čí fyzického.

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 01.03.12 11:16
Ach ty zamilovane ruzove bryle ...

Nikdy jsem v podobne situaci nebyla a doufam, ze ani nikdy nebudu. Podle me je presne toto tzv domaci nasili a ty jsi jeho obeti. Nasilnici se nikdy nezmeni. At uz jsou to alkoholici nebo ne.
Z tveho prispevku citim jak ti nektere veci, ktere partner tropi vadi, boli, trapi a na druhe strane se sveho partnera zastavas. Partner te bije, terorizuje. Pak pises, ze se skvele stara. Je treba si utridit myslenky a poskladat si priority. Partnerska laska je krasna vec, ale ma mit i sve meze a hranice.

 
Anonymousss
Kecalka 326 příspěvků 01.03.12 11:28

A nemohla by ses odstěhovat k rodičům? Tohle není život. Máte jít se vším na půl, pokud nezvládne to táhnout dohromady a nedělit si prachy. Ty máš prachy akorát z rodičáku a on má normální plat. Ty se celý den staráš o dítě, 24 hodin denně. On má osmihodinovou pracovní dobu. On má slušný prachy, ty máš almužnu. Kde je sakra spravedlnost.
Normálně tě zneužívá, on může všechno a ty nic a ještě ti to vyčítá. On chodí do hospody a ty sedíš doma. Správně by to bylo tak, že budete mít odpoledne volno na střídačku. Řekněme tři dny v týdnu on, dva dny v týdnu bude on po práci s dítětem a ty si vyrazíš. To by bylo spravedlivé. Jsi blázen, že mu to trpíš a ještě máš výčitky, že je chyba na tvé straně.
Já bych ho poslala do háje. Myslím, že by ti bylo líp samotné u rodičů než s ním, to je můj názor. Měla bys víc volnosti a žádné výčitky.

 
katyca
Závislačka 3377 příspěvků 01.03.12 11:34

Ahoj já se přidávm k holkám :cert: opravdu se ti divím takhle se normální chlap nechová, ten tvůj je sobec, ožrala a násilník, už bych bydlela jinde. :roll:

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 01.03.12 11:38

Přesně taakkk..Jednou mi přítel v nervech řekl něco podobnýho s těma penězma,načeš sem se začala strašně smát a on pak taky.
Dyt je to nejvetsi pitomost na světě ..je to i jeho dítě sakra,ty seš,matka,chůva,ty jsi 24 hodin ve střehu,ty jsi kuchařka,uklízečka ty jsi sakra matka…Co ty by si měla dávat prachy na malýho a vše co potřebuješ si hradit sama pokud teda zbude..no to bych ho kopla do prd…
Bych mu řekla tak ok,ale ty si vař,ukízej po sobě,per,žehli a podobně.
Bych mu řekla že tohle taky dělat nemusíš,tak at si to dělá sam a pak že jste si qvit s penězma.

 
bambulak
Povídálka 13 příspěvků 01.03.12 11:48

Vzchop se a odejdi, nejde o tebe, ale o dítě. Přece ho nemůžeš nechat trpět tím, že bude žít s takovým člověkem. Bolavý srdce přežiješ, ale že ti trpí dítě, to si budeš vyčítat do konce života.

 
bjetuschka
Závislačka 4168 příspěvků 01.03.12 12:19

No co ti na to napsat… Je to kretén a měla bys ho nechat, ale ty si stejně myslíš, že ho změníš, takže kdo chce kam, pomožme mu tam… :nevim: Moc nechápu, proč s ním jsi, už jen to, že tě bije přece stačí, ne? A tohle zakazování, co popisuješ, to už je všechno normální domácí nasilí a bude to jen horší. Fakt se ti divim :nevim:

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 01.03.12 12:21

Máš báječnou a milující rodinu. Vykašli se na toho blba a vrať se domů. Budeš tam mít zázemí, lásku a péči. U přítele máš jen nadávky, bití… Přece nechceš aby v tomhle prostředí vyrůstalo tvoje dítě. Co až začne bít i Davídka.

 
niikkooll22
Kecalka 101 příspěvků 01.03.12 12:58

Ahoj . bejt tebou zbalím tašky a du pryč protože ikdyž ho máš rada tohle neni dobre prostředi ani pro tebe ani pro tvoje ditě . něco podobneho zažívala moje kamaradka a věř že to akorad bude horší. nebo ti naslibuje hory doly a stejně zachvilku bude stejnej jako dřív. to je na tobě a bejt tebou tak du odněj.

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 01.03.12 13:22
Honééém PRYČ!

Utíkejte co nejdříve! Seberte maličkého a jděte bydlet k rodičům ! Podle toho co píšete ,máte skvělou rodinu ,která Vás podrží! Hlavně sundejte ty růžové brýle! Vaše láska je jednostraná!Mi­lujete jen Vy!!!!!!Rodičům po pravdě řeknete jak se věci mají a řešte je co nejdříve! URČITĚ NA VÁS ČEKÁ CHLAP,KTERÝ SI VÁS BUDE VÁŽIT!

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 01.03.12 13:46

Prosim te, co na nem milujes? ze te bije? terorizuje? omezuje? ponizuje? tobe se to zda jako laska? podle tebe takhle vypada skvely chlap? ja tomu nerozumim. Ty asi potrebujes skoncit v nemocnici na Jip anebo nedej buh tvuj chlapecek vid aby ses probrala. Prosim te, udelej to pro tveho chlapecka, at nemusi vyrustat v takovem peklu. Odejdi od nej!!!!

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 01.03.12 13:55

Dlouho sem přemýšlela co napsat.
Koukala sem na fotky a jsou moc krásná ženská,máš krásného syna a nevěřim tomu že tvuj osud by měl být takovej aby si poslouchala a žila s tyranem.
zasloužíš si mnohem víc a s tvého psaní mám pocit že ty vlastně víš že cenu to nemá a že si chytrá holka jen se bojíš opustit otce svého syna.

Radím aby si utekla co nejdříve.Z deníčku sem pochopila že máš skvělou rodinu která za tebou stojí takže máš kam jít.Nenech sobě ani svému synkovi zničit život.

Držim ti moc palce

 
Monika46
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 01.03.12 14:02

Myslis,ze te ma rad kdyz na tebe sahnul (udelal to jednou udela to podruhe!!!), vse ti zakazuje, vlastne nic nemuzes? No ja nevim, ale otevri oci. Jak to bude delat az zacnes s malym treba chodit na piskoviste atd…to uz vubec neprekousne. Radeji jdi od nej dokud to jde. Neni jedninej chlap na svete. Jinak preji hodne stesti budes ho potrebovat

 
Karni 78  01.03.12 14:40

Milá moje,
když na tebe sáhne chlap, a chová se jak se chová/ zakazuje věci na sebe, diktuje s kým si máš psát atd…/NENÍ TO NORMÁLNÍ.
znám to ze zkušeností-já naštěstí neotěhotněla, ale po pul roce procitnutí jsem se sebrala a šla.....ten pul rok ponižování a nesvobody, dohadů a nervů, sem tam i facka, vydírání…BRRRRRR nikdy více.
ty máš bohužel :roll: / měla bych říci bohudík :( / mimčo… a tak je tady každá rada drahá.Drobek jeden malej za to nemůže jaký roddiče se mu sešli. Odejít nebo zůstat? Musíš to vědět sama :zed: .
Nicméně-chlap se v základu nezmění, to podepíšu.
přeji hodně sil :mavam:

 
loskachlos
Kecalka 171 příspěvků 01.03.12 14:48

Seber všechnu sílu, co v sobě máš a honem od něj pryč!!!Přece nechceš aby tvůj syn vyrůstal v tak stresovém prostředí 8o :roll: vždyť v dětství se tvoří osobnost člověka!!!
Moje sestřenice takhle žila se svým přítelem a jejich dcerou 5 let a pak konečně přišla na to, že to jiné nebude :nevim: začaly ji utíkat nejhezčí léta jejího života…my všichni jsme ji chtěli pomoct, ale ona to odmítala…Teď konečně žije šťastným životem s novým mužem a s dcerkou a dodnes si vyčítá, že neodešla hned když to začalo :,( a zbytečně promarnila tolik let vedle despotického člověka…
Tak buď silná a jdi ke své rodině, určitě tě podpoří a rádi ti pomůžou :) Držím pěsti :kytka: věřím, že to zvládneš :mavam:

Příspěvek upraven 01.03.12 v 14:50

 
BarbiePrincess
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 01.03.12 16:16

Ahoj já si prožila s bývalým přítel něco podobného,taky jsem ho znala z internetu,od­štěhovala se za ním,z Ostravy do Prahy byla jsem bez přátel,rodiny.Ze začátku ok,ale pak se začal ukazovat přestal chodit do práce-vyhodily ho,hrál automaty,chlas­tal,pak taky něco skoušel na bejvalky,jednou v životě na mě vstáhl ruku,podvedl mě,to jsem se okamžitě balila,byla jsem sama na vše a on byl do nocí co do nocí do rána v hernách s jeho povedenýma kamarádama.Všichni mi říkaly uteč,ale ja se snažila vydržet až mi jednou ruply nervy a fakt jsem se sbalila a šla domů (do Ostravy).On samozřejmě dolízal,psal,vo­lal,sliboval sice mě to bolelo ale ne nevrátila jsem se.Tobě přeju at co nejdříve vystřízlivíš z věčné zamilovanosti k němu a budeš sama vědět co je pro tebe a tvoje miminko dobré.Ale toto není chlap pro rodinu a normální život jak píšeš,ale každý svého stůjce štěštím…

 
takacek
Kelišová 7338 příspěvků 01.03.12 16:41

Dajo, prosím!!!! Vem nohy na ramena a uteč, nikdy se nezmění. Mysli na Davídka, takové dětství si nezaslouží! Bude to těžké, ale jednou budeš za to ráda :hug: :hug: :hug: :hug:

 
daja87  01.03.12 17:06
...

Chtěla bych Vám všem poděkovat za Vaše názory a rady.Jsem totálně hloupá když jsem doufala(a po pravdě ještě malinko doufám)že se to změní.Že se něco stane a všechno bude jinak a že to co se stalo bude jen špatný sen.Ale po Vašich příspěvcích mi dochází,že bych mohla čekat celí život a nic by se nezměnilo.Jen už ted sebrat odvahu,kopnout sama sebe do zadku,vzít syna a odejít.

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 01.03.12 18:00

Přesně sebrat tu odvahu..to je o nejsložitější…ale určitě to zvladneš.Držíme palečy Míša+Markétka 5 měs..:) :hug:

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 01.03.12 18:39

At je ti kolik je i ty mas pravo jit sem tam na pivco tak jako on..moje mama ma 50 a chodi se mnou i na disko sem tam…jsmeve 2012 tak at si zvyka.On urcite zarli a proto ti dela a zakazuje vse…jenze jak se rika podle sebe meri tebe…!!!Urcite chod se synem ven a nenechej si vsechno zakazovat taky se z toho muzes jednou z blaznit…kazdy potrebuje obcas mezi lidi …a zvlast kdyz ma dite,trosku vypnout,byt s prateli a dat si treba i sklenicku ci dve…Ja ti muzu jen doporucit pomalinku zacit chodit mezi lidi tak aby si na to pomalinku zvykl…pokud teda o nej nechces prijit tak zacni pomalinku…

 
kralicekoliver
Kecalka 162 příspěvků 01.03.12 19:45

Nechapu to,ze on muze a ty nesmis nic. Snad existuje rovnopravnost ve vztahu.. Nesmi te takhle terorizovat,nenech se.. Radsi od nej odejdi,mas kam jit. Drzim ti palecky!

 
marketiceee
Nováček 2 příspěvky 01.03.12 20:30

Ahoj, já bych šla od tohodle pryč. Není to lehké a píše se to hodně snadno… Navíc máte chlapečka, takže odejít je o to těžší. Možná k sobě odděleně najdete lepší cestu než ta po které jdete spolu… Přeji Ti hodně štěstí, málo nervíků a šťastných chvilek s Davídkem… Každý jsme tady až moc ,,krátce,, na to abychom se ,,dobrovolně,,trá­pili! A kdyžý si vybíráme svou cestu, jednou si vybere tupo které pujde i Tvuj syn… Tak at nejde ve ,spatných, stopach… :kytka:

 
tikule
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 01.03.12 20:32

Holka VEM NOHY NA RAMENA A UTÍKEJ!!!!!!!!!! Vím to z vlastní zkušenosti!Ten magor se nikdy nezmění!!!Jednou na mě sáhl a myslela jsem že mě zabije.A věř tomu,že u tohodle co jsi poržila doted nezůstane.Takže spakuj malýho sebe a běžte!Upozornim tě jen na to,že ho na to připrav a ke stěhování si sebou někoho vem!Nikdy nevíš kdy mu hrábne!!!!

 
Enterprise  01.03.12 21:13
Domácí násilí

Ahoj, profesně se zabývám prevencí kriminality, a to co popisuješ je domácí násilí. Začíná nenápadně, ale stupňuje se, nejdříve urážky - pak omluva, zákazy - omluva+kytka, facka - dárek, zmlácení - dovolená, ?? Typické pro domácí násilí je, že probíhá skrytě za zavřenými dveřmi, oběti často nikdo nevěří a i když věří, nepomůže. Oběť si musí pomoct sama a od násilníka odejít, dokud je čas a dokud je toho schopna (nepochopila jsem, jestli spolu ještě žijete). Pozor, časem může vztáhnout ruku i na syna. O dětech už se neříká, že jsou svědci domácího násilí, ale oběti. V dospělosti často navazují patologické vztahy - buď si nacházejí týrajícího partnera nebo se násilí sami dopouštějí. Malým dětem se pomáhá po psychologické stránce velmi obtížně.
Typické pro týrané ženy je, že po letech stresu ztratí schopnost vyhledat si pomoc! Spousta případů domácího násilí končí smrtí oběti, oběti bývají i děti. Tohle je rada pro všechny ženy, které se potýkají s domácím násilím - když Vás partner uhodí nebo zbije, neuklízejte stopy násilí (pokud možno foťte), ale hlavně ihned opusťte s dětmi byt, vyhledejte lékařské ošetření, řekněte lékaři co se stalo a jak, aby to zapsal do zprávy - budete mít důkaz, a obraťte se na nejbližší policejní stanici. Policie může násilníka vykázat i na půl roku ze společné domácnosti.
Nikdy nečekejte, že se Váš partner změní, nezmění, protože se změnit nemůže, je to psychicky labilní a nemocný člověk, často patologický žárlivec. Pozor i tyran má své světlé chvilky, kdy se projevuje jako skvělý manžel a otec, který se ale dokáže měnit v lidskou bestii, po té pláče, slibuje a omlouvá se…stále dokola.
Jediné řešení je včasný odchod při prvních projevech psychického nebo fyzického násilí. Vím, že spousta žen je v době týrání např. na mateřské a nemá peníze na to, aby se postavila na vlastní nohy. Obraťte se s žádostí o pomoc na rodinu nebo Krizové intervenční cetrum (je v každém krajském městě) nebo na Bílý kruh bezpečí - obě organizace pomáhají obětem domácího násilí a poradí vám co dál, jak vyjít s penězi atd.
Znám několik otřesných a neuvěřitelně brutálních případů a přece všechny mají jedno společné, ženy svého tyrana nedokázaly včas opustit, věřily, že se to samo zlepší, že to chce čas, často ho dokonce stále měly rády (stockholmský syndrom)…

 
anaja90
Nováček 1 příspěvek 01.03.12 21:14

Fuj, no to se mi udělalo blbě. Takže za mně: ty jsi luxusní baba, máš malé miminko, milující rodinu - měla bys prožívat nejkrásnější období v životě. Tvůj přítel se časem změní, určitě. K horšímu. Už teď s tebou zametá, využívá toho, že jsi na mateřské, nemáš svoje peníze, práci, snaží se tě odříznout od rodiny, od světa, ponižuje tě a občas tě zbije. Jsi jeho majetek, se kterým si může dělat co chce. S ním se dočkáš jedině toho, že ti bude tlouct hlavou o vanu, že ses na něj špatně podívala. Odejdi, stejně tě to nemine, jen to bude těžší a těžší. Budeš mít pořád míň sil a sebevědomí, on bude manipulovat i se synem, nedejbože i s dalšími dětmi. Jestli se nemůžeš odhodlat, vyhledej psychologa, poradnu, nebo se obrať na org. zabývající se domácím násilím, jak psaly holky. Držím palce.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 01.03.12 21:24

Dajo - odpověď na tvou otázku - nemá cenu pokračovat!!! Ano, ženská je zamilovaná a bohužel snese hodně. Ale musíš myslet na svého syna. Měla bych hrozný strach, jak se na jeho psychice a hlavně na jeho osobnosti podepíše vliv takového otce. Syn by viděl, jak s tebou přítel jedná, bral by to jako „normu“, kterou by později ve svých vztazích opakoval… A co hůř, otec by ho naučil neúctě k tobě! Pocit, že tebou vlastní dítě pohrdá, že si tě neváží, musí bolet tisíckrát víc, než by bolely rány od přítele…

Odejdi k rodičům, nerady to sice přiznáváme ;), ale někdy mají rodiče pravdu.

A co se týče úvahy, zda se přítel změní nebo ne… To, co píšeš, jak se chová, jak reaguje, mi připadá natolik patologické chování, že tomu já osobně nevěřím. Nedávno jsem se dívala na 13.komnatu Kamily Velikovské, kterou manžel vytrvale x let týral jak psychicky, tak fyzicky, ona ho nakonec zastřelila…Mrazí mě, když čtu tvůj příběh a nemůžu nevidět ty podobnosti :?

Musíš se odhodlat, podporu rodiny máš, což je skvělé, nemáš na co čekat!

 
Enterprise  01.03.12 21:48
...

Ještě dodávám, že násilníci jsou dvojího druhu.
Jednomu typu se říká „pitbull“ - jsou to vesměs primitivové, často alkoholici, ženu bijí tak, že to jde vidět - monokly, vytržené vlasy, podlitiny, vyražené zuby atd. Paradoxně tyto ženy mají větší šanci na záchranu, protože jejich zranění jsou vidět…pomůže kamarádka, rodina…
Druhý typ jsou „kobry“ - často vysokoškolsky vzdělaní lidé, v kolektivu oblíbení, nikdy nikdo by do nich neřekl, že by dokázali ubližovat své partnerce. Své ženy bijí do žeber (není to vidět) nebo do paží apod. V našem kraji hlášeny dva extrémně brutální případy - gynekolog řezal svoji ženu skalpelem do genitálií, tak aby ženu nezabil, ale aby to bolelo, zubař své manželce trhal „za trest“ zuby… nikdo nemohl uvěřit, takový hodný pan doktor.
Domácí násilí má různé tváře, ale vždycky stejného jmenovatele.
A děti? Případy dětí, kterým otec mával nad hlavou sekyrou a křičel, že sekne, aby vyděsil matku k smrti, případy dětí, kterým se otec věšel na patrové posteli na opasku po té co jejich matku téměř ubil k smrti, případy dětí, kterým otec po tom samém zkoušel skákat z okna. Děti v péči psychologů a psychiatrů, matka taky. Případ pobodané matky, které manžel před očima ubodal dceru k smrti…a tak hodný to býval muž, když se poznali. Ženy, nenechejte domácí násilí zajít tak daleko! Vyhledejte pomoc včas! Snad si to někdo přečte, snad to někomu pomůže, moc bych si přála, aby se takové hrůzy nemusely stávat.

 
suchoš
Stálice 87 příspěvků 01.03.12 22:22
Ahoj...

Když jsem začala číst tvůj deníček,tak mě úplně zamrazilo.Připadala jsem si,jako bych se vracela do svojí minulosti :,( .Jenže já jsem neměla mimčo.S mím ex jsem chodila 5,5 roku a z toho 4roky mi trvalo rozejít se.Jeho ponižování,návraty domů v ranních hodinách a facky jsem snášela a pořád si říkala:on se změní :zed: ..
Došlo to tak daleko,že jsem se musela objednat k psycholožce­.Vysvětlila mi,že takový chlap se nikdy nezmění (spíš to bude horší a horší) a že já stojím na pomyslné hranici a musím si vybrat.Buď zůstanu a on mě s sebou stáhne do bahna nebo od něho odejdu a bude mi líp.
Ještě ten večer jsem ho vykopla z bytu.Udělalo se mi neskutečně báječně,žádné nervy,facky,po­nižování atd.
Moje rada je:ODEJDI,UVIDÍŠ,ŽE TI BUDE LÍP!!!!

Držím Ti pěsti :hug: :hug: :hug: :hug: .

 
sonam
Kelišová 6247 příspěvků 01.03.12 22:45

Ahoj,

suhlasim s holkami. Toto nie je normalne.
Normalne je, ze partner Ti postrazi dieta, aby si si mohla ist zacvicit alebo na obed ci kafe s kamoskou. Partner nekomentuje tvoje vlasy a oblecenie, maximalne toto sa ti hodi/nehodi. Doma je pohoda, ziadne napatie, ziadny stres. Partnera sa nebojis. Ked potrebujes na nieco peniaze, to je jedno ci pre seba alebo pre dieta, da ti. Nechlasta a nehulaka. Neziarli. Travi s vami cas.

Moj manzel by si nikdy nedovolil mi nieco zakazovat. Akym pravom? Nie ste dieta a rodic. Ani by ho to nenapadlo. Ked chcem niekam ist, dohodnem sa s nim, ze vtedy a vtedy niekam idem a aby postrazil maleho. NEPYTAM SA, CI MOZEM, OZNAMUJEM.

Mam 7 mes. chlapceka a este mi nikto nepovedal, ze by som bola zla matka, lebo chcem trosku relaxu mimo domu.
:hug: :hug: :hug:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama