Má cenu pokračovat? III

O životě
  • daja87
  • 06.03.12

Třetí deníček už píši od rodičů. A jak to, že jsem se rozhodla tak rychle? V sobotu přijeli naši. Přivezli mi kočárek, protože venku bylo krásně, tak abych mohla s Davídkem ven. Odjeli a během 2 hodin přijela sestra s přítelem Zdenkem´. A jelikož mě přítel po tom víkendu prosil, že chce, abychom si všechno říkali, tak jsem mu napsala zprávu, že přijeli naši a sestra s přítelem. Vůbec neodepsal. Asi nemá kredit, řekla jsem si. A nějak jsem to neřešila.

Když přijela ségra s přítelem, dali si kafčo a pokecali jsme. Já jsem tedy byla nervózní jako pes, aby se přítel nevrátil, když tu ještě jsou. Odjeli asi za hoďku. A on stále nikde. Tak mu píši, kde je? Nic. Přišel až ve 22 hodin! Ožralej jako prase! Upozorňuji, že u nás byl jeho 9letý syn, kterého si může brát jen jednou za 14 dní! Hned na mě spustil, jako jestli si dělám pr…, jak je možné, že u nás byla ta moje zk… rodina. A že jestli je ještě tady, tak uvidí, vykope je odsud, že je nikdo nepozná!

Nadával mě, rodičům. Všichni jsou podle něho ožralové, kteří jenom chlastají a bez alkoholu se nedokáží bavit. Vyhazoval mě z bytu, ale bez Davídka. Davídka by mi nedal. Takže jsem nic neříkala, nehádala jsem se s ním, protože jsem se bála, že bych to akorát zhoršila. Celou dobu jsem mlčela. Pak mi dal vybrat, buď on a Davídek, nebo moje rodina. Řekla jsem, že on a Davídek, ale v duchu to bylo jinak (to všechno se dělo před jeho synem).

Když konečně usnul, napsala jsem sestře, co se dělo, a že už to byla poslední kapka. Pohár přetekl. Řekla jsem jí, že už končím. Odepsala mi, že druhý den pojedou k našim, přijedou pro mě a pomůžou mi sbalit. Druhý den jsem si zabalila ty nejnutnější věci (hlavně pro Davídka). Ani nevíte, jak jsem měla nahnáno, že přijede a nebude mi chtít Davídka dát. Po 2 hodinách jsem se dočkala. Měla jsem už zabaleno. Odnosili jsme věci do auta, jen postýlku jsme nevzali, a pár mých dalších věcí. Už to nebylo kam dát. Lukymu jsem to musela nějak vysvětlit. Odvezli jsme ho ke tchyni a já jsem jí rovnou řekla, co se děje, proč odcházím atd. Měla v očích slzy, řekla, že mě chápe, ale že už neví, jak mu má domluvit. ŽE SE BOJÍ toho, že už takový zůstane. Rozloučili jsme se s tím, že mám určitě přijet třeba na kafe.

V autě volal taťkovi přítel. Táta mu řekl, co a jak a že od něj odcházím. Ptal se ho na včerejší den, co se dělo, a že si ze mě udělal akorát chůvu. Udělal mi dítě, aby mě zavřel doma. Kočárek dává kamkoliv, jen né, abych ho měla doma, abych nedejbože šla sama ven. Jednou za 14 dní má doma svého kluka, a ani kvůli němu si nedokáže udělat volno a vzít nás třeba někam na výlet nebo pitomou procházku. Hlavně, že mi ho tam na víkend nechá a chodí domů ožralej jako prase, a pak tam děla cirkus. Samozřejmě, že to přítel všechno popřel. Když jsme přijeli k našim, volala mi tchyně. Brečela do telefonu. Mluvili jsme spolu snad hodinu a půl. Řekla jsem jí, že mu brát Davídka určitě nechci a že když ho on nebo někdo jiný z rodiny bude chtít vidět, tak není problém. Bylo mi jí líto. Sama má svých starostí dost a teď ještě tohle.

Přítel mě od neděle bombarduje sms. Odepsala jsem mu jen na jednu, a to když se ptal na Davídka, jak se má. Ale v těch zprávách, které mi píše, není ani jedna omluva. Píše stále jen, jak jsem mu to mohla udělat, odvézt sebe i Davídka. Na tohle mu neodepisuj, protože už mě to nebaví. On to nikdy nepochopí. Nechápe to, že jsem od něj odešla kvůli tomu, že chlastá, lže a je zlý. Myslí si, že jsem od něj odešla kvůli tomu, že je pořád v práci. Už několikrát jsem mu vysvětlovala, že mi sice vadí, když s námi není doma, ale to není ten důvod. On to ale prostě ne a ne pochopit. Všechno si převrátí tak, aby z toho vyšel jako chudáček, který nic neudělal. On je ten, který se stará o rodinu, a já sem ta, která si jen stěžuje.

Od včerejška jsem u rodičů. A musím říct, že on mi zatím vůbec nechybí. Cítím se tak hrozně volná a svobodná. Vím, že můžu jít ven, aniž bych se musela bát, že dostanu vynadáno. Je mi skvěle :-) A myslím si, že jsem dokonce spokojená. A jestli se k němu vrátím? Nevím, ale takhle je mi dobře. Tak proč bych se vracela někam, kde jsem nebyla šťastná?

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
cher  06.03.12 08:38

Dobře jsi udělala, od takových chlapů co nejdál :palec:

 
ilonaajirik
Kecalka 203 příspěvků 06.03.12 08:40

Buď silná a nevracej se!!! :potlesk: :potlesk: :palec: Držím ti palce,jsi statečná!!!!

 
Evánek
Stálice 90 příspěvků 06.03.12 08:47

:hug: Četla jsem všechny tvé deníčky a myslím, že je to to nejlepší rozhodnutí co jsi kdy mohla udělat.Nebude to lehké,ale věřím,že to s Davídkem zvládnete. Přeji moc štěstí a držím palce!

 
Káka74
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 06.03.12 09:21

:potlesk: :potlesk: :potlesk:
Udělala jsi správné rozhodnutí. Ať se tobě i Davídkovi daří. S přítelem se můžete vídat na neutrální půdě, tchýně může malého také vídat a ty při tom můžeš normálně žít a být spokojená máma. A to potřebujete oba ze všeho nejvíc. Hodně štěstí. :kytka:

 
Romiša
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 06.03.12 09:23

Přeji ti hodně štěstíčka :kytka: Já taky tak narychlo odešla od ex přítele a jsem strašně šťastná,že jsem to dokázala.Mám teď hodného manžela,který miluje syna jako vlastního :hug:
Nevracej se…

 
kralicekoliver
Kecalka 162 příspěvků 06.03.12 09:26

Drž se a nevracej se k němu!!

 
martas0608
Povídálka 42 příspěvků 06.03.12 09:34

Mám z tebe úplně radost :-)a bude to ještě lepší,taková rodina je k nezaplacení :-) on nato časem přijde a dá pokoj,jen nechápu,že je takovej hulvát a dělá ze sebe ještě chudinku,to není jen osobností,ale asi i výchovou,pocho­pila jsem,že tchýně je z něj tak nešťastná,jako máma by ho měla usměrnit,ale asi nikdy pro něj nebyla autotita,nemá důvod chovat se líp,když mu do teď vše procházelo,o to tvrdší bude mít teď dopad na PRDEL!!přitom není třeba se snižovat na jeho úroveň jednání,to jak s ním komunikuješ je pro tebe to nejlepší,a zároveň pro něj to nejhorší,vztekat se může jak chce,MŮŽE SI ZA VŠE SÁM.....ty jsi moc statečná,třeba jsi právě nakoplai jiné takto nešťastné maminky,aby byli konečně šťastné a uvědomily si,že už to dál takhle nejde..né každý má samozhřejmě takovou rodinu jako ty,všem kterých se to týká přeji hooodně sil…Martina :kytka:

 
Elennn
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 06.03.12 09:55

Gratuluji ,ke správnému rozhodnutí :potlesk: A buď silná a nevracej se! ;) Začíná Ti nový život, tak si ho užívej :hug:

 
BarbiePrincess
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 06.03.12 09:55

Konečně holka jsi na to přišla :potlesk: ,uvidíš ted bude už jen líp a líp jen zvládnou ty první kritické dny toho otravy :palec:

 
takacek
Kelišová 7338 příspěvků 06.03.12 10:06

Moc jsem na tebe myslela, jsi šikula statečná :-) a hlavně se už nikdy k němu nevracej :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 06.03.12 10:33

Přeji ti do budoucna hodně štěstí a spokojenosti :kytka: Bylo to nejlepší rozhodnutí co jsi mohla udělat :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Peczka
Extra třída :D 12575 příspěvků 06.03.12 10:44

Toje dobře, že si od něj odešla. Hlavně se nevracej!! Najdeš si lepšího chlapa. :hug:

 
RadMich
Stálice 82 příspěvků 06.03.12 11:00

Gratuluju k rozhodnutí…on by se stejně nezměnil!!!!

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 06.03.12 11:20

Dobře jsi udělala, drž se a nevracej se, vše zvládneš! držím palce!

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 06.03.12 11:33

Nevracej se!!!! Je tupej a zahleděnej jen sám do sebe. Potřebuje psychiatra. Ty jsi udělala tu nejlepší věc, odešla jsi :potlesk: :potlesk: :potlesk: . Hodně ženským tohle dělá velký problém, mužkej je tak zdeptal, že nemají sílu odejít, ale ty jsi ji našla a teď záleží jen na něm, jak to bude chtít řešit. Ale nevěřila bych mu, jeho chování mluví za vše. Držím palečky ať se ti daří a Davídek ti dělá jen radost. :hug: :hug:

 
PeťulaG  06.03.12 11:54

Také jsem četla všechny tvé deníčky a myslím si že to bylo to nejlepší rozhodnutí jaké jsi mohla udělat :kytka: přeju ti abys byla šťastná a třeba časem našla k mrňousovi nového tatínka který vás oba bude milovat tak jak si zasloužíte.. :srdce:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 06.03.12 11:59

Taky se připojuji s gratulací k rozumnému dorspělému a těžkému rozhodnutí. A gratuluju ke skvělé rodině která Tě podpořila. Není to sranda odejít, ale jde to :-)

 
Alani
Závislačka 3323 příspěvků 06.03.12 12:03

Ahoj Dájo, držím palce do nového života a HLAVNĚ SE K NĚMU NIKDY, ALE NIKDY NEVRACEJ! Vůbec nepiš něco takového jako „nevím“ (viz poslední odstavec tvého deníčku), protože podle mě vnitřně moc dobře víš, že tohle je to nejlepší pro tebe i Davídka, cos mohla udělat, a za to palec nahoru :palec: A za druhé - on moc dobře chápe, že jsi neodešla kvůli jeho práci, moc dobře ví, že v tom je pití a jeho násilnosti, akorát je to klasický manipulant a citový vyděrač, co z tebe potřebuje udělat tu zlou a ze sebe chudinku. Vůbec mu to nežer, fakt, buď tvrdá - i kdyby před tebou mačkal slzičky a dělal ze sebe nejubožejšího miláčka všech dob… ;-)

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 06.03.12 12:15

Prosimte hlavne se nevracej!!!

 
daja87  06.03.12 12:22
...

Ahoj holky.Moc dekuju.Mamka mi to rika porad.Ze uz se nezmeni.Jed zase bojuju kvuli penezum.Vzal mi porodny,ze musi neco zaplatit.A ja ted nemam ani korunu ale penize mi dat nechce.Prej davidkovi jidlo koupi a dozeveze mi ho.Ale ja penize taky potrebuju,abych trochu pomohla nasim nez mi prijde materska.Dneska ma prijet,tak snad mi neco da…

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 06.03.12 12:53

Nevracej se k takovemu chlapovi,ten uz se nezmeni a zustane stejnej,ted bud hlavne v klidu kvuli malemu,urcite se najde jinej chlap kterej vas bude milovat a bude k vam hodny.

 
bjetuschka
Závislačka 4171 příspěvků 06.03.12 13:05

Dobře jsi udělala, good luck :)

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 06.03.12 14:06

Jsi silna zena…a myslim ze jsi udelala to nejlepsi pro tebe a sveho syna… :potlesk: :potlesk: preji vam moooc stesticka

 
netkaa
Kecalka 211 příspěvků 06.03.12 14:33

jak pisou holky, moc gratuluju k rozhodnuti. Opravdu preji moc sil, aby te nepremlouval a nesliboval a tys nepodlehla. Drz se, hodne stesti a lasky :) :hug: :hug: :hug: :hug:

 
LenkaZrzule
Povídálka 39 příspěvků 06.03.12 14:42

Udělala jsi moooc dobře :palec: ,nevracej se k němu,s ním by to bylo pořád stejné,možná by chvíli dal pokoj a pak by se vše vrátilo a bylo by to tak jak chce on.Jsi silná a já ti držím palce a přeji hodně štěstí :kytka: ,mějte se s malým krásně :hug:

 
MeloryNox
Kelišová 5617 příspěvků 1 inzerát 06.03.12 14:48

Jooo! Udělalas' dobře! :potlesk: Nenech si sr*át na hlavu :pankac:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 06.03.12 15:17
Udělala ste moc dobře!

Ste statečná a vaše rozhodnutí bylo to nejlepší,jak pro Vás tak vašeho klučíka!!!! :srdce: Potřebujete klid a pevné zázemí! Jen se nenechte udyndatk návratu!!!!Tenhle chlap se nezmění!!!!!!Na peníze kašlete i když jsou důžité! Netrapte se ! Mateřská bude za chvilku ! Hlavu vzhůru ! Užívejte si mrněte !!!! :kytka: :hug:

 
balestra
Závislačka 4666 příspěvků 06.03.12 15:46

jééžiš, to jsou osudy. Držím Ti palce, ať to všechno ustojíš!

 
Deniska2000
Kelišová 5332 příspěvků 06.03.12 16:29

Drž se a hlavně se nevracej. Takových co naslibovali že už budou hodní a změní se,jsem už u kamarádek a známých viděla hodně. Nikdy se nic nezměnilo !!!! Je dobře že Davídek to ještě nechápe a neví co se děje,až by se takové scény odehrávaly později,kdyby vyrostl,tak by to odnesl hlavně on. Dospělý se s tím vyrovná,ale dítě to nepobere a odnese to nejvíc. Držím pěsti ať už je jen dobře :kytka:

 
Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 06.03.12 17:40

Ahoj, tvoje denníčky jsem přečtla všechny jedním dechem a doufala jsem, že sebereš tu sílu a odejdeš. Je dobře že si odešla. :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: Jsi silná a statečná ženská!!! Klobouk dolů :potlesk: :palec: :palec:

 
sonam
Kelišová 6247 příspěvků 06.03.12 18:41

Ahoj, tesim sa, ze si sa takto rozhodla. Co sa tyka penazi, mal by Ti davat vyzivne na maleho, sud by Ti ho priznal, ale prizna aj otcovi pravidelny styk so synom aj bez tvojej pritomnosti. Cim nechcem povedalt, ze im mas branit v stretavani, je to aj jeho dieta samozrejme, ale zas aby Ti ho niekam neuniesol. Inak na Tvojom mieste by som si asi zaziadala o zverenie syna do vychovy, lebo ako rodicia mate na neho rovnake prava a on Ti moze syna zobrat a niekam s nim zmiznut.

 
javelinka
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 06.03.12 20:49

Dajo, udělala jsi moc dobře, ale myslím si, že těžší krok ještě přijde a to, vytrvat ve svém rozhodnutí!! Pač to bude asi ze začátku pro tebe hodně těžké, hlavně po finanční stránce, ale moc tě prosím i za ostatní holky, které si třeba prochází něčím podobným, nevzdávej to a vytrvej, určitě postupně přijdou lepší časy, lepší chlap, a pak si budeš moc říct, že to za to stálo:-) Přeju ti do budoucna hodně štěstí!! A klidně napiš po čase další deníček, jak pokračuješ nebo pokud budeš mít krizovku, že se budeš chtít vráti k tomu nýmandovi, a my tě tu svými komentáři od toho rozhodnutí určitě odradíme:-D

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 06.03.12 20:56

Určitě to chtělo hooodně odvahy, jsi moc statečná :potlesk: Teď si doma krásně odpočineš, uvolníš se … budeš v pohodičce. Hezky si to oba užívejte :srdce:

 
sonam
Kelišová 6247 příspěvků 06.03.12 22:38

Ty si nemohla chodit s malym von s kocikom??? To chudacik ani nechodil na vzduch? Co je to za teror? To som si vsimla az teraz…

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 07.03.12 11:17

Udělala jsi dobře že jsi odešla.Nakonec by tě zničil.Nadechni se a začni znovu.neboj bude lépe!! :hug:

 
janehorka
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 07.03.12 11:20

Dobre jsi udelala,ja mam tu samou zkusenost,jelikoz jsem se pred 4roky vdala,myslela jsem si,ze mame dokonale manzelstvi a co se ukazalo case,muj manzel zacal popijet,uz tenkrat,kdyz mi kazdej rikal ,ze neni mozne kdyz je se mnou ze prestal pit,nemozne,ale vse melo svuj cas a prislo to,kazdej tyden od patku do nedele nekolik sedmicek vodky,na otazku proc mi odpovedel,ze od pondeli do patku pracuje proc by si pres vikend nevypil,ale ja taky pracuji a nepotrebuji to,znicilo to nase manzelstvi a ja po jedne z scenek se rozhodla to ukoncit,dnes je to vic jak rok jsem stastna a vazim si sama sebe ze jsem to dokazala a hlavne ze jsem se ridila tim co citim ja a ne tim co chce okoli..bylo to tezke ale cas zhoji vsechny rany a vse je ted super a uzasny,jsem spokojena ,volna,hlavne bez takoveho chlapa dokazi dejchat a zit..

 
janehorka
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 07.03.12 11:23

Jeste ti poradim,jelikoz to mam za sebou Zakon o rodine pise ze do dvou let veku ditete,on musi platit i vyzivne na matku pokud jste nebyli manzele muzu ti dat i vice informaci vse mam za sebou klidne pisni do zprav,papa

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 07.03.12 17:25

:potlesk: jsi dobrá! A hlavně moc odvážná. Muselo to chtít hodně sil abys to dokázala. Máš můj obdiv :palec:

 
Sisi90
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 10.03.12 08:12

Udělala si dobře a rozhodně se k němu nevracej!! Když už si se rozhodla, tak si za tim stůj a hlavně nevěř ničemu co ti nabulíkuje :roll: Zasloužíš si být šťastná a stejně tak tvoje dítě. Jednou najdeš chlapa, kterej si tě bude vážit a bude rád, že s tebou může jít třeba na tu procházku ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama