Má cenu pokračovat? IV

O životě
  • daja87
  • 11.03.12

Je pátek. Rodiče šli do hospůdky a já jsem s Davídkem doma. Tak jsem se rozhodla, že si trošku vyliji srdíčko. Asi bych neměla zapomenout napsat, jak dopadla naše schůzka s přítelem. Dopadla pro mě ne moc dobře.

Přítel brečel. Bylo mu všechno hrozně líto. Prý ví, že všechno po… A já? Bulela jsem jako želva. Bylo mi ho líto. Pořád ho mám ráda. Když mě objal na přivítanou, cítila jsem, jak se klepe. Mluvili jsme o tom všem a já trochu váhám, jestli to přece jen nezkusit ještě jednou a naposledy? SAKRA! Proč je život tak těžký? Vlastně život sám o sobě těžký není, to jen my si ho děláme těžší. A já jsem na to opravdu expert. Na chlapy mám prostě smůlu. Začínám přemýšlet, co dělám špatně? Existuje pro mě vůbec muž s velkým M, který bude mě a Davídka mít opravdu z celého srdce rád? Už tomu přestávám věřit.

Věřila jsem, že s přítelem (říkejme mu třeba D) budu šťastná, že máme rodinu, krásného klučíka, který se pořád jen směje :-) Kdybych měla Davídka ještě před tím, než jsem potkala D., bez rozmýšlení bych řekla, že je stejný smíšek jako já. Teď se směji hodně málo. I když už jsem u rodičů. Mám tu sice klid a je mi tu fajn, ale přemýšlím o tom, jestli by byl opravdu D. schopný se změnit? Jde to vůbec? I po roce a něco se mi ho změnit nepodařilo. Možná jedině v tom, že už si (alespoň doufám)nepíše s jinými. Ale jinak vždy vydržel jen chvilku, a pak to sklouzlo zase tam, kde to bylo předtím. Ale taky jsem od něj nikdy neutekla na víc jak 2 dny. U našich už budu skoro týden. Píše, že mě miluje, že na mě pořád myslí a že mu chybíme.

Tohle rozhodování mi opravdu rve srdce. Jedna moje půlka chce k němu a ta druhá mi šeptá, ať se na něj vykašlu. A začnu žít nový život s Davídkem. Možná mě brzdí strach z toho, co mě a synka čeká. Bojím se toho, že to nezvládnu. A že třeba odepíši někoho, kdo se kvůli mně změnil. Myslíte, že mám na očích růžové brýle? Že jsem naivní? Třeba to tak je. Ale myslím si, že každý si zaslouží šanci. Nevím, co mám dělat, fakt to nevím. Ale jednou se rozhodnout musím. Možná bych byla radši, kdyby mě odepsal první. Věděla bych, že nemá cenu se kvůli němu trápit.

Naši mi radí, ať se k němu nevracím hned a mám zkusit vídat se s ním na neutrální půdě. Jet k němu třeba na víkend, a pak že uvidím. Jen mě mrzí, že třeba nenapsal, že nás chce vidět nebo že by s námi rád strávil víkend. Kdybych byla na jeho místě a toho druhého opravdu milovala, chtěla bych být s ním. Nebo ne? Nevím, co si o něm myslet. Člověk nikdy neví, co od něj může čekat.

Psal mi, že už do hospody nechodí a ani chodit nebude. Že mu za to s Davídkem stojíme…

Hodnotilo 3 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 11.03.12 00:40

Holka, holka. Jo, každý si zaslouží novou šanci. Ale o kolika šancích mluvíš? To neplatí, že pokaždý novou. Už jsi mu jich dala hodně. Uvědom si ty ošklivý věci. Nevracej se, akorát si to trápení prodloužíš.
Ať se jde pán tvorstva léčit a tím eventuelně dokáže, že tě miluje. Ale nedokáže. :cert:

 
xCharlie
Závislačka 3738 příspěvků 11.03.12 07:04

Daji, já bych to neuzavírala tak rychlým rozhodnutím, myslím si, že týden je až moc krátká doba, nech ho vydusit a uvidíš třeba za měsíc, pokud má o vás zájem a opravdu se změnil, tak bude pořád tady, pokud se nezměnil, bude v hospodě :nevim: tak bych to asi řešila já, zůstaň zatím u rodičů a jen se s ním scházej jak říkají na neutrální půdě. Držím palce ať ti to dobře dopadne. :palec:

Příspěvek upraven 11.03.12 v 07:29

 
Gret
Kecalka 237 příspěvků 11.03.12 07:35

Já jsem pesimista. Měl hodně příležitostí se změnit. Já bych se už dál na něj neupínala…Ale to je jen můj názor, tak bych to řešila já.

Pokud si myslíš, že se změnil, udělej to tak jak ti radí rodiče.

 
Peca1
Povídálka 30 příspěvků 11.03.12 07:41

Já naprosto souhlasím s mamkou. někdy není na škodu poslechnout rodiče.....A možná pár setkání na neutrální půdě, nejen vy dva, ale i s Davídkem a nechat ho nějaký měsíc čekat, ty si v klidu vše přebereš, poskládáš. Teď máš ještě v hlavě velký zmatek, tak ať neuděláš chybu. A ten tvůj, jestli vás chce, nebude dávat ultimáta a bude pěkně na tebe čekat. Držím pěsti.

 
bamba  11.03.12 08:12

Nezmění se,to mi věř.Vydrží chvilku a bude to zase stejné.Vím o čem píšu.Neboj,ne­zůstanete sami.To teď to bolí,ale vždycky,když budeš mít tendenci se vrátit,vzpoměˇn si jaký s ním byl Život.Ano,chvilku bude sekat latinu,ale ne dlouho.Takový člověk se nezmění,nechce.Může tě mít rád,může se mu stýskat,ale jen do té doby,než se vrátíš.Věř mi,že se nezmění k lepšímu,spíš naopak,bude si jistý,že bez něj nemůžeš být,že i když odejdeš,zase se vrátíš a bude na koni.Nevracej se. Nejezdila bych k němu ani na ty víkendy,bo on ty dva dny vydrží být v pohodě,ty uvěříš,že to je jiný,vrátíš se a.........Buď ráda,že máš rodiče,kteří tě chápou a psychicky podporujou.Vím,že to,po čem toužíš rodiče nemůžou dát,ale on taky ne.

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 11.03.12 08:22

Do budoucna máš dvě možnosti: buď se nevracej a zařiď si svůj nový spokojenější žívot, nebo se vrať a zvykni si na jeho chyby, protože se určitě nezmění.
Přeji ti, ať se rozhodneš dle zdravého rozumu a jste s Davídkem šťastní.

 
petra.lovosice
Extra třída :D 12947 příspěvků 11.03.12 08:56

má te zmáklou ví jak natebe, ted te bude psichycky vydírat milovat te, aveř že za mesíc po tom co s k nemu vrátíš budeš zase bulet a bejt neštatsná,,,chlapu pod sluncem behá, stačí se rozhlédnout a jistě i lepších

 
Anonymní  11.03.12 09:10

ahoj,ze brecel a ze vi,ze vsechno posral…promin,ale takhle se preci nechova clovek,kdyz ma nekoho rad.preci nemuze takhle ublizovat. jenom bych chtela napsat,ze takhle odchazi moje pribuzna od sveho manzela uz asi 3 roky..porad se stehuje k mamince a zpatky,cela rodina je u z nich na nervy,maji malou holcicku,je u toho ,kdyz se hadaji,kdyz na sebe krici..vsichni cekame a tesime se,kdy ho konecne opusti a bude klid.Ted uz je to asi ve fazi (byl dalsi rozchod na obzoru,ale po tydnu uz je to zase dobre :zed: ), kdy pri pristim stehovanim,pla­cem,uz asi nikdo nebude brat na niz retel,a zabouchne pred ni dvere..je to hrozny,je to pribuzna,vadi nam to, jak ji ublizuje a ona to porad omlouva,nechce videt…ale je to jeji zivot,musi sama vedet,jestli je stastna,jestli ji to tak vyhovuje.
Preji ti,aby si ty zvolila tu spravnou volbu a byla stastna s Davidkem. :kytka:
Omlouvam se za anonym,mam duvod.

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 11.03.12 09:28

Ahoj Dajo, je těžko radit, když člověk v takové situaci nebyl. Ale věc se má tak, že všichni co ti sem psali mají pravdu. On se nikdy nezmění a věř, že ze mě mluví zkušenosti. Vydržela jsem takto 3 roky a bez pomoci rodičů. Nakonec jsem to ale vzdala. Sliby a pláč jsou velmi dobře naplánované a pokud ví,že to na tebe zabere bude to zkoušet.
Nejsi sama tak si toho važ, ne každá v tvé situaci má to štěstí. A chlapů je. Já zůstala 2 roky sama, za tu dobu jsem si udělala v sobě i v životě pořádek a teď jsem šťastná a spokojená. I na tebe někde čeká muž s velkým M.
Držím palce aby ses rozhodla správně.

 
Káka74
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 11.03.12 09:48

Hele, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Já bych mu teď nevěřila ani nos mezi očima. Přece jen to bylo tvoje rozhodnutí a ne jeho, takže se teď možná snaží to zvrátit. POslechni rodiče a jestli mu chceš dát šanci, tak mu jí dej, ale „na dálku“. Napiš si někam na papír, co ti vadilo a proč si odešla (ono to ošklivé člověk rád zapomíná). Na základě toho si zformuluj, co od něj očekáváš jako změnu. Pak tomu dej minimálně půl roku a jestli bude dodržovat tak dlouho, co po něm chceš a chovat se tak, jak ty si představuješ, pak můžeš zvážit návrat. A ten papír si tak jednou týdně znovu přečti. Nebo ty deníčky, které jsi napsala, než ses rozhodla. Já bych moc nevěřila, že se změní, ale chápu tě, máte spolu dítě, to je přece jen pouto, které se špatně trhá.

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 11.03.12 10:39

Chlap nemá slibovat a brečet, chlap má konat. Brečením Tě pěkně citově vydírá. Já bych se určitě nevracela. Rozhodnutí je samozřejmě na Tobě, vím, není jednoduché, ale vracet se po týdnu do toho z čeho jsi odešla? Já bych se nevrátila, hlavně vím, že nikoho nepředělám. To můžu tak akorát sebe a ještě horkotěžko. Přeji hodně síly a štěstí :P

 
Milkiway
Kecalka 425 příspěvků 11.03.12 10:56

Nevracej se.Přečti si svoje deníčky až budeš mít cukání.Nezmění se,kdyby jo chtěl,tak by to stejně trvalo dlouho.Ze začátku by se choval k tobě jinak.Možná by si to i sám sobě namlouval,že je jiný.Ale pak by se to vrátilo,nemohl by to potlačit dlouho.Pak je většinou ještě hůř než předtím.Daň za to,že to v sobě dusil. Musel by prostě tu svoji makovici jít někam řešit.Zavíral tě doma,já nevim,jestli takoví člověk vůbec změnit lze.

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 11.03.12 11:03

Kdyz to mas takhle napul, tak tomu zkus dat cas…On by na tebe byl ted urcite hodnej, ale za par mesicu by to zklouzlo zase zpatky. Zkus si treba dat 3 mesice na to, aby sis v klidu a rozumne vnitrne probrala, jestli je to pro tebe spravne. Bylo by dobre si najit po netu psychologa a jemu to vsechno rict, ja to udelala taky a moc to pomaha…Ted kdyz se vratis, udelas chybu a budes odchazet znova. Je na case se zacit mit rada, svobodne dychat a s pritelem se treba vidat, ale nebydlet s nim. Rozhodne si zaslouzis milujiciho a hodnyho chlapa :*

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 11.03.12 11:33

nee jenom to ne!! Přece nechceš aby žil Davídek v takovém prostředí, s otcem tyranem a opilcem! Myslíš si že když se k němu vrátí a zjistíš že je to stejné že tě pustí? Že se v pohodě odstěhuješ?! Už tohle tě stálo hodně odvahy a sil.

 
Anonymní  11.03.12 11:34

Já už bych se také nevracela,važ si té svobody co máš,přeci nejsi nějaká ovce…a on už se stejně nezmění,prosí o návrat protože jemu ten život s tebou vyhovoval a vyhovoval i tobě????Já bych ho naopak ještě udržovala v nějaké naději a nakonec bych ho stejně kopla do …le!Nic jiného si nezaslouží,buď silná a věř mi,že tobě a malému bude určitě lépe..

 
cvikinka
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 11.03.12 11:45

mela jsem podobnej problem,neverim tomu,ze se chlap jen tak zmeni je to o povaze,nerikal,ze to nejde,ale to je tak jeden z milionu :pocitac:

 
laja64
Kecalka 116 příspěvků 11.03.12 12:04

No možná bych to zkusila opravdu jet k němu třeba na víkend..Ale jak já říkám..nové koště dobře mete. Pokud budeš mít chvíli, přečti si můj deníček..jmenuje se A tak jsem šťastná . . . Já odešla, nevěřila jsem že se bývalý změní. Bolelo to, taky se chvěl, když mě objímal, ale řídila jsem se více hlavou. Holt každá z nás to neumí. A udělala jsem to nejlepší co jsem mohla. čas vyléčí všechny rány, i když to někdy trvá. Každopádně držím palečky ať už se rozhodneš jakkoliv :hug:

 
Januliiik
Vesmírná mluvilka 30427 příspěvků 11.03.12 12:08

Podle mě tě jen vydírá a ví jak na tebe. Kdyby ses vrátila, chvíli by sekal latinu a věř, že by to pak vše spadlo do starých kolejí, ne-li k horšímu.
Za mě? NEVRACEJ SE!! Ublížíš tím sobě i malému.
Přeju hodně štěstí :hug: :hug:

 
BarbiePrincess
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 11.03.12 12:09

Jednou ti ublížil,ublíží podruhé.To máš to samé s tím jak vyhledává jinou společnost a píše si s jinýma,přece to ani nejde uhlídat a ani bys mu nechtěla stát pořád za zády jestli si nepíše s jinýma.Měl už tolik šancí a jak se k Vám choval?hrozně­.A ještě aby ti zakazoval chodit s malým ven na procházky :cert: čtu tvé deničky protože mě zajímá jak se to s vámi dál vivine ale jestli se k němu vrátíš,což mi z tvého psaní tak připadá tak budeš s prominutím „Hloupá“.
U nás vede taky domácnost přítel a dalo by se říct že velí,ale já mám taky co říct ke svému dítěti a nikdy bych nedovolila aby se k nám choval takto jako ten tvůj. Není to nic proti tobě ale tomu tvému D.Promin za upřímnost.

 
Rascal
Kecalka 226 příspěvků 11.03.12 12:19

Jestli se chceš vrátit, tak se klidně vrať, já proto návratům jako takovým nic nemám. Jen to nesmíš udělat teď hned!!!!!!!!! Jak se teď vrátíš, tak se opravdu nikdy, říkám ti nikdy nezmění!!!!!!!!!! Nikdo se nemění ze dne na den. Každej máme nějaký zajetý koleje a vybočit z nich a udržet se na nových je tak strašně těžký! tak moc!!!!! Já vím o čem mluvím, snažím se sama změnit a jde to tak strašně ztěžka a i když se mi několik dnů, dokonce týdnů podaří bejt lepší, zase pomalu zklouznu do toho vyjetýho žlabu!!!! Buď silná a nevracej se k němu. Jestli tě skutečně miluje a záleží mu na tobě, tak to vydrží třeba půl roku a déle!!!! jestli ustoupíš, nejenom, že se nezmění ani o milimetr, spíš to bude ještě horší. Nebude si tě vůbec vážit a kdoví, co ještě začne dělat, o čem se ti ani nesnilo! Já tě nechci strašit, jen buď realista! Vyber si, jestli se vrátíš do jeho starých vyjetých kolejí, nebo vydržíš a když se skutečně změní a bude na sobě skutečně pracovat, dlouho, opravdu dlouho, tak mu můžeš zkusit dát šanci. Já bych mu řekla, to co k němu cítím, jak ho miluju a tak, ale řekla bych mu ( i mu to vše napsala) co dělá špatně, co mi vadí a co odmítám tolerovat. Aby si nepřipadal odepsanej, tak musíš i zdůraznit, jeho kladný vlastnosti. Napiš si to. všechno si napiš!!!!!! A pak bych mu řekla, že jestli se změní a odstraní ty velký mínusy, tak se k němu vrátíš a budeš nejšťastnější na světě. Ale jak říkám, změnit zvyky nejde ze dne na ten a ten člověk to musí skutečně chtít!!!!!! Musí za tím jít a bojovat a na sobě pracovat! Jinak to nemá smysl…

 
Rascal
Kecalka 226 příspěvků 11.03.12 12:24

Každopádně problém tvýho přítele není jen v tom, že si neváží tebe, ale především si neváží sám sebe. A aby někdo takovej na sobě začal pracovat. Ehm, nevylučuju to, ale nevim nevim. je to běh na dloooohouuu trať… ;-) Málokdo doběhne cíle :-)

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 11.03.12 12:58

On miluje sebe a chybis mu doma, protoze nema navarene, uklizene a vyprane. Jasne ze bude brecet jak si to posral. Ja neverim, ze by se takhle zmenil. Ty jsi jeste mlada maminka a urcite si najdes nekoho kdo si te zaslouzi.

 
tikule
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 11.03.12 13:43

Dájo,psala jsem ti už v prvním deníčku.Můj názor je,že se fakt nezmění!!!Typickej traged,kterej brečí,omlouvá se jak to všechno po…l-atd atd. KECY KECY KECY.jak už tady psaly někteří - jo pojedeš na víkend bude to dobrý,protože víkend sedá vydržet.Ale pak to bude stejný jako předtím.Sorry,ale když se zamyslíš nad tím,že se nedokáže chovat ani před svým prvním synem,který ho si bere jednou za 14dní na víkend.A i přesto lije jako duha a dělá scény,tak to už je známka toho,že se nezmění!!!Myslim si,že ze stejnýho důvodu co jsi odešla Ty,tak odešla i jeho první paní.Toť vše.
MŮJ NÁZOR : NEVRACEJ SE A VĚŘ TOMU,ŽE BEZ NĚJ SE DÁ TAKY ŽÍT!!!!

jinak Tobě a Davídkovi přeju hodně štěstíčka :D

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 11.03.12 13:44
Prosím nevracejte se!

Umí to s Váma!Ví jak na Vás! Hraje divadlo ! Po návratu bude vše stejné a možná horší! Utěk k rodičům Vám dá sežrat! Buďte u rodičů a žijte !Myslete na Davídka!!!!! :hug: :hug: :hug:

 
tikule
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 11.03.12 13:47

Jo a ještě něco,někde v deníčku tuším,že to bylo v tom druhým.Psala jsi,že by ti sebrali mateřskou,proč na to nemaj nárok.to jsou peníze pro davídka.To že nekojíš,neznamená že jsi odsouzená k tomu že budeš bez peněz.a neboj se vždycky se najdou lidi který ti pomůžou!!!!

 
Megic
Kelišová 5237 příspěvků 11.03.12 16:10

Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že zase začně do té hospody lozit a lhát ti. Bylo to tak s mým otcem a toto období se na nás dětech dost podepsalo a mamka si pořád vyčítá, že od něj neodešla dřív, že by jsme byli bez něj šťastnější a dětství měli klidné.
Opravdu chceš malýmu udělat takový pestrý dětství?
Hele, latinu může sekat i rok,ale po roce to bude zase zpět.

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 11.03.12 17:17

NEVRACEJ SE :! :! :! :!

ja neverim,ze se zmeni.....jenom bude trpet Davidek :! ja mela pul rocniho syna a EX jsem normalne vyrazila :cert: a dneska nelituji. tenkrat to bylo hrozne,ale za cas jsem byla opravdu rada :dance: ted mam uzasneho chlapa :hug:

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 11.03.12 17:41

Šmarjá, po přečtení ostatních deníčků teď můžu říct jen to, že nechápu, že tě vůbec nepadá se vracet! K čemu jako, k tyranovi, co tě nepouští ven? Co se neštítil tě zmlátit jako těhotnou??? Když už teda opomenu tebe, že budeš mít ze života peklo, jak k tomu přijde syn? Myslíš, že se ho tohle nedotkne?
Tak to věř, že dotkne.Sotva povyroste, bude tohle schytávat i on.A že o tom něco vím, manžel byl týrané dítě, psychicky i fyzicky…To psychické následky si z toho nese dodnes!
Mysli hlavně na toho malého, jak přijde k tomu, že bude poslouchat hádky rodičů, pozorovat ožralého „tatínka“, že s ním nejdeš ven??? :zed:

 
janehorka
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 11.03.12 18:04

Ja ti muzu rict z vlastni zkusenosti,v muj velky den D myslim tim svatebni mi tatka rikal,neber si ho,nevdavej se,kolace klidne sezerem,ale nekaz si zivot je to 4,5roku jsem pul roku rozvedena a vim,ze jsem udelala chybu ze jsem neposlechla,tez se zmenil ze prestal chodit do hospody ale mesic po svatbe to zase zacalo a nechodil ani v noci domu rikal,ze kdyz pracuje proc si nemuze vypit,ale chlastal strasne,ublizoval mi a pak kdyz na me sahnul jsem odesla,dnes jsem statsna,ze jsem dokazala odejit dekuji jen sama ssobe,ze jsem byla tak silna,potkala jsem uzasneho chlapa a ted vim,co je to laska.. :srdce:

 
Romka724  11.03.12 18:30

Ahoj, já mám stejnou zkušenost a zkoušela jsem to skoro 5 let a musím bohužel konstatovat, že už mu pak přišlo normální, že se pořád k sobě vracíme a bral to jako „sport“. Chvíli to vždy fungovalo a pak to zase sklouzlo tam kam nemělo. Udělal si ze mě takovou ženskou, která ho vždy vezme zpátky a vždy na něho čeká. Když odešel naposledy, tak to ve mně bouchlo a řekla jsem si a to je konec!!! Pak, když se chtěl opět vrátit, tak se divil proč to najednou nejde a co že mi vadí, protože to vždy šlo. Dneska jsem s dětmi sama a mám klid. Takový ten opravdový, který mi chyběl, ale na to jsem přišla až když odešel. Vůbec mi nechybí. Proto jestli máš kam jít a má Ti kdo pomoc, tak se nevracej, protože šance na úspěch je velice malinkatá. Ve finále si žačneš myslet, že na všem máš vinu Ty sama, protože to oni dokážou a tam prosím Tě nespadni. To je už konečná. Vím o čem píšu. Buď silná a zachovej si důstojnost a sebeúctu. Držím ti palečky, ať to zvládneš…

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 11.03.12 19:29

Daji, souhlasím s holkama, myslím si, že jsi mu už šancí dala dost. Má tě zmáknutou a ví, co na tebe platí. Teď ti naslibuje hory doly, až se vrátíš, bude měsíc sekat latinu a pak se vše pomalu ale jistě vrátí do starých kojení. Ty vážně věříš, že se člověk může za týden změnit? To asi ne. Možná za rok, ale i o tom dost pochybuju. Hele, já si mylsím, že největší strach máš z toho, že budeš s malým sama, nebyla jsi na to teď zvyklá, ale věř tomu, že sama nebudeš a najdeš si skvělého chlapa a taťku pro svého synka. A neskuhrej na smůlu v životě a nepřikládej do ohně tím, že se k němu vrátíš. Kdyby ses přece jenom rozhodla mu dát šanci (což ti teda moc nedoporučuju), tak ale poslechni rodiče, dej tomu třeba půl roku, rok a pokud skutečně i po téhle době vydrží, možná by to stálo za zvážení. Kamarádka to takhle udělala a přítel obstál, ale tam byl jiný problém. Pokud se k němu po týdnu vrátíš, bude vědět, že jsi z něj po**aná a příště se bude chovat ještě hůř.

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 11.03.12 20:34

Ja si myslim ze tyden je starsne malo…ted kdyz se vratis bude vedet ze se vratis vzdycky…vdyt on uz je na to i zvyklej…Ja bych to treba casem …rikam za delsi cas mozna zkusila…ale z mojich zkusenosti ti reknu ze se clovek umi zmenit na tyden ci dva a pak zase prijde to sami co pred tim…
Ja bych ti prala aby jsi nasla toho Pravyho s velkym P

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 11.03.12 21:20

Držím palce, ať to dopadne dobře pro tebe a Davídka, ať už se rozhodneš jakkoliv :hug: :hug: :hug:

Příspěvek upraven 11.03.12 v 21:21

 
piskorik
Stálice 91 příspěvků 11.03.12 21:28

Ahoj,rozhodně ti sama za sebe říkám - ON SE NEZMĚNÍ. Jsem rozvedená s násilníkem, který dva roky sliboval, že už mi neublíží a nakonec mě málem zabil( a to máme dvě děti. A můj první manžel - člověk co rád chodil do hospody, pil a pořád sliboval že už bude s námi - nic z toho nedodržel. Zůstala jsem sama s dětmi, hypotékou, půjčkou …, ale konečně jsme šťastná. :mavam:

 
Anonymní  11.03.12 21:48

Dajo,NEVRACEJ SE,se všemi kdo ti radil NE naprosto souhlasím,zaženu to teď do extremu,aby to nebyl tvůj posledni návrat v životě a Davídek nevyrůstal nakonec bez maminky :,( a navíc u biologického otce bo on je jen to a nic víc :cert: :poblion:
Našla si s pomocí rodičů sílu odejít :potlesk: :hug: tak si užívej volnosti a svobody a věř,že toho správnýho chlapa a skvělýho tatínka pro Dádu určitě najdeš,jen netlač na pilu ono si tě štěstí najde :kytka:
Davídek tvůj život obohacuje a brzy ti vrátí i tvoje nynější rozhodnutí :hug:
Vím že samota je zlá,přestože nejsi sama máš Davídka :srdce: a rodiče :andel: ,ale pocit že se nemáš o koho opřít nebo ke komu přitulit dělá moc
Přeji ti moc moc štěstíčka pro tebe i Davídka

 
Kakika
Extra třída :D 14091 příspěvků 11.03.12 21:52

šmankote, přečti si znova ty předchozí deníčky. A čti si je pokaždé, když tě popadne myšlenka, jestli mu máš dát znova šanci. Chceš to snad prožívat znova? Už jen kvůli prckovi bych se snažila se do toho nevracet. :hug:

 
Lucmic
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 12.03.12 08:19

dej tomu čas, nevracej se, nabídni mu randění… znáš ho a i na krátkém setkávání poznáš, jestli je stále stejný… dle mého tě chce jen zpět,abys to měla o to horší a navíc už bude i počítat s tím, že umíš zdrhnout! Takže prr, pokud tě miluje a chce se změnit, samozřejmě mu to nepůjde rychle a hned, takže ani ty nemusíš spěchat. Pokud se změnit nechce, tak jeho nátlak aby ses vrátila se bude stupňovat a bude ti to čím dál jasnější… :nevim: taková moje zkušenost s mým otcem… držím palec. Pa :hug:

 
kubanka
Kecalka 375 příspěvků 12.03.12 10:11

No já bych se asi určitě nevracela.Píšeš že je pro tebe nejdůležitější tvůj syn a tak je to správné a myslím,že kdyby ses vrátila tak malému jen ublížíš, protože bude vyrůstat v moc špatných podmínkách a to si myslím že nechceš ne? A taky by mě ještě zajímalo proč se rozvedl? Jak si napsala tak má syna z prvního manželství a vypadá to že i o něj se nějak moc nestará tak proč myslíš že by se zachoval jinak k tvému malému. A jestli jeho bývalá žena odešla z téhož důvodu co ty tak už i to je známka že se nikdy nezmění. A jestli se chceš tak moc vrátit tak bych opravdu tak minimálně půl roku počkala možná i víc. Tak moc držím palečky ať se rozhodneš a uděláš to co je správně jak pro tebe tak hlavně pro malého.

 
materinka
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 12.03.12 10:15

Proboha NE!!!! nikdy se takový člověk nezmění. Mě můj bývalý taky takhle klečel na schodech s kytkou a plakal, že jsme nejlepší ženská jeho života, osudová žena. To že mě mlátil a podváděl, pak komentoval jen slovy „zoufalý muži dělají zoufalé činY“. Já mu vždy odpustila, pár týdnu dobrý a pak zas a ještě horší. Ta jistota, že mu zas ospustím, ho utvrzovala, že se choval stále hůř. Jednou jsem ale řekla ne, jsem šťastná, potkala jsme svělého muže, který se ke mě chová nádherně. Poznala jsem obyčejné ,ničím nepodmiňované štěstí. A bývalý má se mnou tendenci manipulovat pořád, přes nevyřešný majetek, přes syna apod. Nedávám mu šanci, už mi nikdy neublíží. NEVRACEJ SE!!! To pěkné čeká na každého, ale s násilnickým sobcem to nebude!!!!Moc držím palce, neboj se samoty,ta ti neublíží :hug:

 
jetyna
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 12.03.12 11:59

Poslechni rodiče,mají pravdu…a opravdu si přečti deníčky,co jsi psala.Je mi tebe a Davídka moc líto,ale určitě někoho časem najdeš-toho kdo si tě bude vážit a milovat tě i s malým.Držím ti moc palce…

 
carni75  12.03.12 13:46

Daja jen chce abychom ji utěšovali a spolu s ní veřili, že to bude dobré. :nevim:
je ráda v pozici oběti.Bohužel jsem četla o týraných ženách a bohužel jste všichni stejné.....Jdou ohlásit na policii, že je mnažel zmlátil…vyšet­řovačku to stojí spousta času i peněz/ nemluvě o charitách a sociálkách…/ a pak cuknou…„on už slíbil, že to bude jiné“ je mi z toho :poblion:
Ptám se co vlastně chtějí???? :dance:
Už mě nebaví číst tvoje deníčky. :cert: Kdo chce kam , pomozme mu tam :zed:
Zdravím.

 
daja87  12.03.12 15:14
.l..

Rozhodne se mi nelibi bejt v pozoci obeti!!Tohle muze napsat jen clovek kterej to nikdy nezazil!Jen nekdo hrozne chytrej kterej vi vsechno a zazil vsechno.Kdyby jste ma mila byla ve stejne situaci jako plno jinych zen mluvila by jste urcite jinak.A pokud vim tak tyhle stranky jsou tu od toho aby si sem kazdy mohl psat co ho trapi,zazitky ale i ponauceni.Denicky jsem psala proto,ze jsem chtela vedet nazor na tuhle vec i od nestranych lidi.A taky abych si mohla treba ulevit.A nikde a nikdo Vas nenuti,ktomu cist moje denicky.Nebo jsem si aspon nevsimla ze by to tu bylo nekde psano…Ale jinak dekuju za nazor.

 
Zuzka1973
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 12.03.12 15:30

Já zažila… a nyní už vím: to, že se změní, je jen 0,01 % šance, ne.li méně… :,(
Také brečel, jako ten tvůj… ale pak neutekl ani měsíc a lup - vše nanovo a vždy ještě horší a horší… Něco jako „jo-jo“ efekt při dietě, také to vypadalo při každé další šanci nadějně a pak… raději nevzpomínám…
Měla jsem to o něco těžší, my byli manželé. Ale dnes máme každý svoji novou rodinu (on prý „blbne“ nanovo), ale ke mně a k našim dětem se chová slušně, slušně a přátelsky se baví i s mým přítelem. Sám mi po nějakém čase řekl že rozvod byl dobré řešení…
Také ještě přidám můj postřeh: Dokud brečel, bývalo to upřímné jen pro ten daný moment… hned jak jsem povolila, po slzách ani památka a už byl zase na koni…

Nemám právo ti radit, ale pro tebe, pro syna a paradoxně i pro přítele by bylo nejlepší, vycházet spolu jako přátelé… ale už ne jako partneři…

Ale jak píši, nemám právo ani soudit, ani radit… Je to tvůj život, ale už nerozhoduješ jen za sebe - máš syna. Jsi zodpovědná za to, aby syn žil v klidném prostředí…

Hlavně se rozhodni tak, abys toho nemusela jednou litovat… Přeji hodně štěstí! :kytka:

 
Zuzka1973
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 12.03.12 15:38

carni75 - ale autorka deníčku po nikom nechce, aby byla litována… Píše klasický deníček na pokračování… Podle toho, co se u ní zrovna aktuálně děje, co se jí honí hlavou…
Já si v době, kdy ze mně měl ex „boxovací pytel“ a léčil si na mě jeho mindráky, psala podobný deník… Bohužel jen do sešitu, takže mi nikdo nemohl poradit… Třeba právě proto jsem v tom svazku setrvala až moc dlouho… To pisatelka měla větší štěstí… po prvních částech jí některé naznačily, že by bylo fajn zmizet od něj a ona to nakonec udělala. Nebýt jejích deníčků, tak by se k tomu třeba ani neodhodlala a kdo ví, jak by na tom byla nyní…
A jej myšlenky chápu… já na tom byla stejně… sotva modřiny vybledly - už jsem exe litovala a dávala mu další a další šance…
No, naštěstí jsem se z toho dokázala pozvednout a když jednou číše přetekla, udělala jsem rázný krok a dnes jsem vděčná osudu, že jsem našla sílu ho opustit úplně. Lituju jen toho, že jsem to neudělala dřív…

 
materinka
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 13.03.12 10:50

Zuzko, úplně mi mluvíš z duše. Považuji se za celkem inteligentní bytost, přesto mě měl pěkně zmáknutou. Já si opravdu někdy myslela, že jsem si to zasloužila. Když jsme se po rozvodu svěřila mamce, myslela jsem, že se naši zblázní.Moc je mrzelo, že jsme se nenašla odvahu se jim svěřit, pomohli by mi. Třeba dva týdny jsme oddalovala jejich návštěvu, než se mi podařilo zamaskovat modřiny makeupem, bydleli daleko. Dájo ty jsi se rodičům svěřila, pomůžou ti, sama to těžko zvládneš. A prosím tě věř jim, myslí to s tebou lépe než nasilnický přítel.

 
Sisi90
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 14.03.12 13:53

Ahoj Daji,
já vím jak se cejtíš. Teď si procházím něčím podobným, akorát můj přítel mě podvádí a já teprve dítě čekám. Odešla sem a je to hrozně těžký. Když ho vidím nebo s ním mluvím, tak vidím jen to hezký co sme měli, ale když sem pryč od něj, tak se utápim v slzičkách a říkám si, co to je za hajzla :( Je to těžký, ale věřím, že to překonám a bude mi s miminkem dobře i bez něj :srdce: Ikdyž teď si to nedokážu vůbec představit :? Ale sme ženský a my to musíme zvládnout. Breč, křič a mluv o tom… Hlavně se z toho co nejdřív dostaň a smiř se sama se sebou. Uvidíš, že pak to půjde i bez chlapa a až to nebudeš čekat, tak se ti do cesty postaví takovej, kterej ti bude dělat svět krásnej a ne ti ho ztěžovat :hug:

 
carni75  15.03.12 13:51

Milá Dájo
máte pravdu v tom,že tyto stránky jsou také od toho, aby si člověk ulevil :mavam:
Píšete, že chcete znát názory ostatních......ať pročítám, jak pročítám…většina žen a dívek by se snažila od tyrana odejít.....
K čemu tedy názory ostatních jsou?

Jen jsem psala svůj názor na věc a celou Vaši situaci,která je popsaná v deníčcích I-IV.Určitě jsem zažila v životě dost, abych svůj názor na věc mohla napsat.Je dobře,že Vás můj postoj naštval :lol: -i to někdy může být " nakopnutí" k tomu, aby lidé „svůj osud vzali do svých rukou“ a hledali cesty, jak by šlo a ne, jak to NEJDE. :potlesk:

Mějte se hezky.

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 16.03.12 19:20

Sama za sebe říkám že bych se nevrátila…začni si užívat to co ted máš…
Držím palce… :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama