Má zkušenost s hormonální jógou

Cvičení a hubnutí

Jak jsem se rozhodla cvičit hormonální jógu a mé zkušenosti s výběrem studia.

Rozhodla jsem se na doporučení lékařky absolvovat kurz hormonální jógy v mezidobí našich IVF pokusů. V Praze byla relativně široká škála studií k výběru. Možnost je buď absolvovat intenzivní víkendový kurz a nebo 8týdenní kurz s 1 lekcí týdně.
Zamlouval se mi vice ten 8týdenní, prostě se to naučit pomalu ale jistě, a navíc s jistotou pravidelného týdenního protažení.

O kurzy je všeobecně velký zájem a velice rychle se plní. Měla jsem štěstí, že jsem zrovna našla studio kde kurz právě otevřeli, takže jsem se zapsala a zaplatila poloviční zálohu. Studio se nachází kousek od Náměstí Míru a lektorka měla velice pěkné reference na internetu. Takže už jsem jen čekala, až kurz začne.

Na první hodině se měl doplácet zbytek kurzovného. Bohužel internetové stránky neobsahovaly žádné informace o možnostech platby. Vybrat jsem přes den nestihla, tak jsem spoléhala na platbu kartou.

Na miniaturní recepci bylo natěsnáno hrozivý počet lidí, jelikož jsou ve studiu 2 sály a zrovna se střídaly hodiny a navíc všichni museli platit kurzovné. Když jsem se dostala na řadu, tak jsem se jen dozvěděla, že karty neberou a že tedy zaplatím příště. Ptám se ještě na možnost platit „stravenkami na kulturu“, a ta je prý možná a akceptují všechny, hurá.

Trochu nešikovně řešené je přezouvání, které je na miniaturní chodbičce a naprostá katastrofa jsou šatny. Kapacitně vůbec nestačí a člověk jednak musí čekat na uvolnění skříňky a jednak se pak převlékat jak had a moc neroztahovat lokty. Navíc závěsy na oknech úplně nestačí a je krásně vidět na ulici, a jelikož je v šatně světlo, tak předpokládám, že i z ulice dovnitř…

Sál na jógu je velký a prostorný, ale studio očividně vypsalo velký počet míst a sál je za hranicí své kapacity. Naše cvičící podložky jsou natěsnány na sebe a připomíná mi tu situaci na pláži v Černé Hoře.

Když si už myslíme, že je plno a že jsme všichni, objevují se ještě další kurzistky a my se ještě víc těsnáme. I přes velikost sálu se tedy ve mně vzbuzují klaustrofobické myšlenky, ale překonávám to.

Lektorka vypadá velice sympaticky. Vypráví nám o struktuře kurzu a úvod do hormonální jógy. Dále vyplňujeme i zdravotní dotazník, kde značíme, z jakého zdravotního důvodu jsme na kurzu, aby nám mohla instruktorka upravit některé cviky.

Sice nevím, jak to chce dělat v tak velkém počtu a širokém věkovém spektru, ale vypadá, že má zkušenosti. Po vybrání dotazníčků začínáme trénovat základní techniku dýchání a následně rozcvičku.

Instruktorka nás upozorňuje na důležitost správně prováděné techniky. Bohužel již neumí moc dobře odpovědět na doplňující otázky od nás. Vždy vše zakončí tím, ať to děláme tak, jak je nám to příjemné.

Jelikož mám za sebou instruktorská školení na jiné sporty, trochu o tomto vysvětlení pochybuju. Navíc je vidět, že spousty kolegyň není zvyklé pravidelně cvičit a jejich motorika pohybů je pomalejší a potřebují vice vysvětlit, jaké svalové skupiny zapojit, jak se ohnout a podobně. Toto instruktorka bohužel nezvládá. Z první hodiny odcházím trochu rozčarovaná, ale zase si říkám, že já jsem perfekcionista, takže mám asi prostě jen moc vysoké nároky.

Druhá hodina pro mě nezačala moc dobře, pěkně jsem se vytočila. Jsem připravená doplatit zbytek kurzu s benefit stravenkami. Dozvídám se, že ty moje samozřejmě neberou. Na mou otázku, proč mi minule říkali, že berou, jen krčí rameny. Domlouváme se tedy na doplacení příští týden.

Situace v šatně je úplně stejně šílená jako minule a nikdo z kurzistek se nerozhodl kurz vzdát, takže jsme na sobě zase nalepené jako sardinky, navíc minule nebyly 2 slečny, takže se opět ještě vice zmenšuje osobní prostor (u některých cviků se musíme střídat, jelikož bychom se pokopaly…).

Přichází instruktorka a vyvolává moje jméno. Jdu k ní a ona konstatuje, že jsem nedoplatila druhou polovinu kurzu, což jí potvrzuji a v rychlosti jí nastiňuji situaci. Na to reaguje tak, že musím zaplatit okamžitě a zda-li mám možnost si vybrat. Což také potvrzuji, takže říká, ať jdu okamžitě a hned.

Na to jí jsem schopná odpovědět, zda-li to myslí vážně, že se mám teď těsně před hodinou převlékat (kurz probíhá teď v lednu) a běžet do metra do bankomatu. Zda-li jí to přijde logické a navíc přijdu o část lekce. To mě mohly upozornit slečny na recepci, že to potřebují hned, a ne říkat, že to do příště stačí. Naštěstí ustupuje s povzdechnutím a slovy, že mi teda musí věřit. Trochu to ve mně vře, jelikož se necítím za tuto nepříjemnost zcela odpovědná.

Začínáme cvičit a já vnitřně rozdýchávám nastalou konfrontaci. Bohužel čím dál více pozoruju chyby ve výuce a nedostatečnost v odpovědích na doplňujících otázky. Instruktorka předvádí nové cviky z přední části sálu, který ale není vyvýšen, takže zadní řady nevidí a vše tedy chodí ukazovat znova ještě do zadních řad, což dost zdržuje výuku.

Když při ukázkách opakujeme její pohyby, vždy nás nabádá, že ještě necvičíme. Poznámka úplně zbytečná, jelikož instruktorka asi nechápe to, že se učíme daný pohyb opakováním a napodobováním. Povel „ještě necvičíme“ zazní na hodině alespoň 5×.

Správnou techniku provedení kontroluje instruktorka individuálně pouze u jednoho cviku, kdy si nás děli do skupině po 3-4. Doufám, že jen náhodou mě zapomněla přiřadit do skupink, y a tudíž mě nezkontrolovala vůbec. Po hodině jsem došla do bankomatu a v klidu doplatila zbytek kurzu (klid byl částečný, protože slečna na recepci byla extrémně pomalá a odbavit 2 lidi přede mnou jí trvalo 10 minut, ale kriticky musím přiznat, že v tu chvíli by mě naštvalo úplně vše).

Čeká mě ještě 6 lekcí, dochodit to ze zdravotního důvodu chci, ale kdybych byla bývala věděla, tak bych chodila rozhodně jinam. Ale do dalších hodin se pokusím jít co nejvíce pozitivně a chci si odnést maximum, co půjde – myslím znalost cviků, ne podložky nebo deky. ;)

Hodnotilo 11 lidí. Score 3.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Leni35  21.01.16 00:56

Hm s takovou bych jim to snad ani nedoplacela a vybrala si polovinu lekci. Podle toho jak to popisujete..to beztak lepsi nebude.

 
protection  21.01.16 06:14

Tak to by na mě nebylo, platit si něco, a asi to nebude stát zrovna 200, z čeho si odnesu prd a doprošovat se, jestli by to mohla ukázat i nám vzadu a zkontrolovat jestli to dělám dobře, ale hlavně aby už to měla zaplacený… Šla bych jinam…

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 21.01.16 06:25

Tak to by mě fakt nebavilo :(,jak se znám, sebrala bych se a šla pryč a už by mě tam nikdo neviděl :mrgreen:

 
NikolH
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 21.01.16 07:33

@MIŠMA 22 Mám to úplně stejně :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
zeme
Povídálka 15 příspěvků 21.01.16 08:10
zkušenost s HJT

Ahoj, tak to je nepříjemná zkušenost. Já mám dobrou s Fridou Gedeonovou. To jen jako doporučení pro případné další zájemce o hormonální jogovou terapii.

 
gabriela2013
Stálice 82 příspěvků 21.01.16 09:10

Promin ale myslim ze tento kurz je ztrata penez a casu. Existuji kurzy kde se klientum venuji individualne a neco te opravdu nauci. :) :mavam:

 
Nafrněná  21.01.16 09:48

Čauky, kolik prosím tě stojí taková sranda? Nemůžu se zbavit pocitu že poslední dobou každý druhý vsází na zoufalost snažilek a tříská z nich jen peníze… :roll:

 
Danča_87
Kecalka 287 příspěvků 21.01.16 10:57

Já bych instruktorku poslala do patřičných míst a šla jinam…

 
Klarca99
Povídálka 37 příspěvků 21.01.16 11:10

Myslím, že takhle vedená jóga Vám nepomůže. U jógy (jako u všeho „alternativního“) je důležitá víra v to že je to správně a že mi to pomůže. Cvičení jógy je určitě dobrá volba :palec: ale pečlivě vybirejte instruktora. Já jógu cvičím už dlouho, ale nejsem z Prahy, takže Vám neporadím kam jít…pokud jste v józe začátečník tak je víra v instruktora důležitá. A pokud se Vám nechce hledat, tak zkuste nějaká videa na netu.

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 21.01.16 12:43

A já nadávám, že v jednom prostoru, kam chodím cvičit nejsou zrcadla, aby se člověk mohl kontrolovat. :think:
Hmm, tak stejně ti to nejspíš bude k prdu :nevim: jóga tě musí bavit, musíš mít důvěru v lektorku a má tě to celkově uvolnit a né stresovat.

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 21.01.16 12:44

@Nafrněná to mi taky přijde. Hormonální jóga - WTF? Dneska děěsnej hit, za rok dva po tom ani pes neštěkne :nevim:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 21.01.16 12:54

:? škoda, z názvu deníčku to vypadá, že bude o cvičení - a ono nic. Kolik stála hodina takového opruzu?

 
ReTraktor
Kecalka 105 příspěvků 21.01.16 12:58

8 tydenni kurzstoji 2500:) ja bych rada o cviceni i napsala:) ale bohuzel jine vjemy byly silnejsi..

 
kacaba379
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 21.01.16 13:17

Mrzí mě, že je ten kurz takto koncipován. Podle mého může hormonální jóga pomoct (nejen tedy při početí), ale ne v takto „velkovýrobním“ prostředí. Nejsem z Prahy, ale moje lektorka, ke které jsem chodila na gravidjogu, pořádá nějaké semináře i v Praze, koukala jsem na její webovky, kurz má maximálně pro 10-15 lidí. Gravidjogu vedla skvěle, opravdu mezi náma procházela a opravovala nás…tak kdybys chtěla kontakt, napiš třeba SZ :-).

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 21.01.16 15:42

Klobouk dolů, že to chceš dochodit :) Já bych instruktorku už asi kopla :mrgreen: Tak hlavně at se Ti dále líbí a odneseš si z toho to nejlepší :))

 
Pam12
Kelišová 6112 příspěvků 21.01.16 15:52

@ReTraktor ja si zaplatila lektorku která chodila ke me domu. Byla u me 4× 4 hodiny a stalo me to 3000. Věnovala se jenom mne a bylo to super.

Někdo to tu kritizuje… Ja hodne cvicim, cvičeni me bavi. Potřebovala jsem srovnat cyklus, srovnala, jako bonus me přestaly bolet zada a díky tomu cviceni s dechem a břichem, jsem získala krasny plochy bříško, který jsem nemela ze žádného jineho cviceni

 
ReTraktor
Kecalka 105 příspěvků 21.01.16 16:22

@Pam12 no tak to jsem teda dobre sedla na lep. Jen o 500 kc vic a mohla jsem mit soukrome lekce :zed:

 
Janise
Kecalka 108 příspěvků 21.01.16 17:13

To je mi líto, že máš tak hroznou zkušenost z lekce hormonální jógy. Já byla na kurzu, kde jsme byly čtyři a bylo to super. A za sebe můžu říct, že mi pomáhá, nemusím brát hormony a menses mi chodí pravidelně. Máš můj obdiv, že jsi to nevzdala, já bych tam už asi nepřišla a přihlásila se jinam, a hlavně aby jsi cviky správně pochopila a prováděla je dobře.

 
eli196
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 21.01.16 22:37

To je škoda, že ty lekce jsou takové nanic, podle toho jak popisuješ. Přece jen je důležité dělat cviky správně. Chodila jsem taky, tedy jinam a byla jsem max. spokojená. Lektorka chodila a kontrolovala jak to každé jde a odcházela jsem vždy taková psychicky nabitá. Začala jsem před IVF a prostě jsem se cítila lépe jak po fyzické, tak hlavně psychické stránce.
Zatím to vypadá, že akorát využili tohoto fenoménu, který není levný a akorát vybírají peníze bez výsledku. Osobně bych nedoplatila a chtěla i vrátit peníze, protože lektorka je tam od toho aby se věnovala všem, což při takovém počtu co popisuješ není reálné. Prostě aby vidělali co nejvíce.

 
Pampeliskam
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 22.01.16 09:01

@Janise jsem lektorka jineho sportu a znam spoustu lektoru, kteri uci dospele…a to co popisujes, je sproste okradani! Pri druhe hodine bych lektorce rekla, ze nic doplacet nebudu, ze jsem nespokojena s jejim vzdelanim a formou vyuky a ze chci naopak vratit zbytek penez. Protoze tak to je. Lektor co neumi odpovedet na mou otazku by u me skoncil okamzite.

 
ellca30
Povídálka 14 příspěvků 30.01.16 19:47

Také mě hnedka napadlo, že snad jste nezaplatila i za tu zbývající část kurzu. Co si budeme povídat, tyto kurzy nejsou zrovna levnou záležitostí. Já jsem tedy absolvovala vikendovy kurz hormonální jogy a byla jsem naprosto spokojená a ráda se do centra i vracím, přestože jsem mimopražská. :-) Možná můžu prozradit, že mé centrum je kousek od stanice Kamenická. ;-)

 
Inna3
Nováček 2 příspěvky 16.03.16 12:16

Dobrý den, prosím mohu se Vás zeptat. Jednalo se o studio Karma yoga? Hledám take lektorku, nejraději bych tedy individuální, ale cena je příliš vysoká.

 
ReTraktor
Kecalka 105 příspěvků 16.03.16 13:03

@Inna3 Dobrý den, Inno, ano opravdu se jednalo o kurz v Karma Yoga a cvicitelku Fridu. Za mě tam byl souběh toho, že kurz by hoodně přeplněn a lektorka mi nesedla, byla neempatická, a celkově hodiny nebyli efektivně využity a nebyla tam dobrá atmosféra. Byla jsem vším tak znechucena, že jsem kurz ani nedochodila.

 
Inna3
Nováček 2 příspěvky 16.03.16 14:30

Děkuji za informaci. Přitom na svých stránkách má velice dobré reference. Ale to nemusí nic znamenat. Docela mě šokovala ta situace ohledně platby za kurz. Naprosto neprofesionální.

 
ReTraktor
Kecalka 105 příspěvků 16.03.16 15:14

@Inna3 no akce kolem placeni jsem dodneska poradne nepochopila :) verim ze nekomu mohla hodina vyhovovat. Bohužel mám s čím porovnávat a prostě za tu cenu to prostě neodpovídalo. Dle mého jen továrna na peníze.
V dalších hodinách nás i individuálně kontrolovala (vždy pouze jeden cvik). To probíhalo tak, že paní Frida dělala postupně prezenci a při tom vždy ta jedna paní/slečna ukázala cvik. Takže individuální část 30 vteřin až minuta. No a jelikož nás tam bylo přes dvacet, tak dalších 20 minut člověk seděl a čekal až všechny obejde… Prostě nemůžu doporučit. Dobré je, že mi zůstali materiály se sestavou, takže můžu cvičit doma. Nicméně od kurzu jsem opravdu čekala víc.

 
sharunka03
Kelišová 5421 příspěvků 17.03.16 15:25

@ReTraktor Také jsem četla deníček a popravdě řečeno, jsem myslela, že to vzdáte a nic jim platit nebudete. Já bych to teda vzdala, jen jak jsem to četla, tak jsem si sama sebe představila. Člověk si něco platí, tak to má pak podle toho vypadat a neprofesionalita k tomu, to je blbý. Jedna z věcí, co mě štve, je zrovna, matení zákazníků (klientů) to samé doktoři, jeden vám řekne to, druhý ono a vyberte si :roll: se pak nedivím, že někteří své neduhy řeší doma za pomocí úplně jiných metod (to jen tak mimo téma). A nakonec, jste to nedochodila, tak to je dobře :palec:, i když by bylo spíš lepší s tím skončit dřív, než jste to zaplatila - doplatila, ale to už je teď jedno.

 
ReTraktor
Kecalka 105 příspěvků 18.03.16 14:32

@sharunka03 ty penize me samozrejme stvou, ale jeste vic me stve, jak nekdo muze takhle spatne vest hodiny (coz neni jen chyba lektorky, ale i celeho studia)… Navic lektorka na kazde hodine skoro zadonila o to, abychom ji napsali reference. No snad nekomu toto cteni pomuze aby se nenapalil na to same studio a lektorku co ja :)

 
sharunka03
Kelišová 5421 příspěvků 18.03.16 21:15

@ReTraktor To je jasný, je dobře že jsi napsala svoji zkušenost která může někomu pomoct :palec:. Já jsem jsem k hormonální józe ještě nějak nedospěla, ani nevím, jestli dospěju :D Slyšela (četla) jsem o tom poprvé, že nějaká taková jóga existuje. :) Měj se hezky :mavam:

Příspěvek upraven 18.03.16 v 21:17

 
pepul
Kecalka 147 příspěvků 02.04.16 20:59

.

 
pepul
Kecalka 147 příspěvků 02.04.16 21:01

.

 
Lanear
Kecalka 281 příspěvků 04.04.16 21:46

No jako lektorka mi nepřijde vůbec…spíš holka na brigádu, z toho popisu. Já bych odešla hned po první hodině. Nějakou dobu už jógu cvičím, ale tohle je jen o egu a komerci…nic víc.. :roll:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama