Maky - porod Terezky

Porod
  • 12.05.04

JAK SE NÁM NARODILA TEREZKA? Rodila jsem v čáslavské porodnici. Porod, jaký jsem měla, bych přála každé. 25. 3. 2004 večer asi v 8 hod jsem začala mít kontrakce hned po 5 minutách, ale ne nijak extrémně bolestivé. Myslela jsem si, že to jsou poslíčci a snažila jsem se je zaspat. Už asi 3 dny předem mi začla odcházet hlenová zátka. Výtok kapku zesílil a byl i více krvavý. To, že jsem neusnula vám asi ani nemusím říkat. Bolesti sice nebyly tak strašné jak jsem se je představovala, ale spát se při nich nedalo. Běhala jsem po bytě. Hodně času jsem strávila na WC.

Snažila jsem se dýchat. Manžel se mi pokoušel pomáhat, ale poslala jsem ho spát s tím, že alespoň někdo musí mít pak sílu, kdyby to byl vážně ten porod.

Ve 3 hod ráno jsem manžela vzbudila, že teda asi pojedem a uvidíme.

Vůbec mě nebolelo břicho, ale záda a pánev. Nemohla jsem si vůbec sednout. Kontrakce byly po 5 3 minutách, pořád se to však dalo vydržet.

V nemocnici jsme museli zazvonit na příjem a manžel oznámil, že veze manželku, že asi rodí.

Na porodnici bylo živo. Na kurzu nám tvrdili, že dva porody v jednu dobu neměli ani nepamatují. A světe div se, my byli třetí pár, který se rozhodl rodit a záchranka jela pro 4 rodičku J.

Jedna maminka řvala na porodním sále (aby ne narodil se jí téměř 4 kg chlapeček). Druhá maminka rozdýchávala kontrakce a my jsme šli na monitor srdečních ozev. Bylo asi půl čtvrté.

Po sepsání různých dotazníků jsem se šla vyprázdnit. Oholená jsem byla z domova. Porodní asistentka usoudila, e to prý bude raz dva venku, jelikož mám bříško jak převrácený lavor (jako že je malé). Byla jsem otevřená na 4 prsty.

Potom jsme šli s manželem do pokojíku, kde se má odehrávat první doba porodní. Bohužel jsem moc relaxačních uvolňovacích poloh nepoužila, jelikož jsem si kvůli bolestem pánve nemohla sednout. Jedné a docela dost účinné bylo chytit se žebřin a vlnit se v bocích. Manžel masíroval bederní páteř a neztrácel smysl pro humor.

Asi v půl šesté jsme šli na porodní sál. Ulehla jsem na porodní lůžko, napolohovala jsem si ho, jak mi bylo příjemné. Manžela navlékli do slušivého pláště a u:,–(ili u mé hlavy. Bolesti se stupňovali, ale stále to nebylo až tak hrozné. Doktor mě prohlédl a řekl, že jsem otevřená a že až budu mít stah, tak ať začnu tlačit a ať si lehnu na bok, že by to mělo jít rychleji.

Tak jsem zatlačila, praskla mi voda (půl sedmé). Pak přišla další kontrakce, opět jsem zatlačila, tak, jak jsem se to naučila v kurzu.

V tu chvíli jsem začala kapku panikařit, protože to začalo strašně bolet. Ale při další kontrakci se mi náhle ulevilo a Terezka začala tak krásně plakat.

Manžel mě celou dobu držel za ruku, pomáhal mi dýchat a při tlačení mi podpíral hlavu.

Porod se neobešel bez nástřihu, ale jinak to bylo úplně v pohodě.

26. 3. 2004 v 6:45 hod se nám narodila krásná zdravá holčička a to bylo v tu chvíli to nejdůležitější.

Po ošetření nám jí donesli, přiložili mi ji k prsu a dali jí manželovi pochovat.

V nemocnici jsem byla 5 dní. Musím pochválit jak porodní asistentky, tak lékaře a dětské sestry. Všichni nám moc pomohli.

Maky + Terezka

Váš příspěvek
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 12.05.04 20:50

Moc gratuluji k Terezce a zaroven dekuji za tvuj pribeh - o dobrych zkusenostech slysim rada a treba i ja budu „ta stastna“ a porod probehne bez komplikaci.
Ale i kdyby s komplikacemi, za to mimi to stoji… :-)

Hromix, 24tt

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 12.05.04 21:52

ahoj Maky a Terezko :-)

diky za popis porodu,opravdu si ho mela super a v pohode. Jsem rada,ze jste se s Terezkou po dlouhe dobe ozvaly a doufam,ze se mate fajn a v pohode
pa magrata a krystufek

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 12.05.04 21:53

ahoj Maky a Terezko :-)

diky za popis porodu,opravdu si ho mela super a v pohode. Jsem rada,ze jste se s Terezkou po dlouhe dobe ozvaly a doufam,ze se mate fajn a v pohode
pa magrata a krystufek

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 12.05.04 21:54

ahoj Maky a Terezko :-)

diky za popis porodu,opravdu si ho mela super a v pohode. Jsem rada,ze jste se s Terezkou po dlouhe dobe ozvaly a doufam,ze se mate fajn a v pohode
pa magrata a krystufek

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 12.05.04 23:17

Ahojky Maky,

moc děkuju za popis porodu. Byl to jeden z těch, které povzbudí těhulky. Moc přeju všem nastávajícím maminkám, aby jejich porod probíhal pohodově a bez komplikací.
Kolik Terezka vážila a měřila???

Ajka, Lenička 20.5 měs + Lukášek 26tt

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 13.05.04 13:33

moc ti gratuluju a preji hodne stesti vam vsem. teeeda to byla spis dovolena :o). kamosce se narodila taky terezka a taky jentak hop sup a byla venku :o). je to moc povzbudive ze sou maminky i s pozitivnimi zazitkami (zverejneny).
danka18tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.04 14:06

Při narození měla Terezka 48 cm a vážila 2,5 kg.
Dne 11.5.2004 má Terezka 4,67 kg a 55 cm
A dneska jdou holčinky na UTZ kyčlí.

Maky moc děkuje za přáníčka, všechni jí poctivě přeposílám.
Mějte se krásně papá Maru

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.04 14:09

Ahoj,

chtela jsem se zeptat, na UTZ kycli chodi vsechna miminka preventivne, nebo jen po nejakem „podezreni“??

Dekuji za odpoved

Andrea

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 13.05.04 14:29

ahoj Andreo :-)
na kycliky chodi miminka preventivne,prvni ko se dela v porodnici,potom se chodi asi v 6 tydnech a pak dle nalezu

magrat z jarnatek

Vložit nový komentář