Malá (velká) teroristka

Rodičovství

Někdy je opravdu pravdivé rčení, že mateřská láska je láska jen při pohledu na spící miminko. Naše Terezka se narodila 11. 7. 2011. Holčičku jsme si moc přáli, byla plánovaná, vytoužená. Přání se nám splnilo, narodila se přirozenou cestou, což jsem si moc po předchozí sekci přála, narodila se krásná, plná života.

Kdo by tušil, že tímto krásným zážitkem začíná pro mě a pro mou nejbližší rodinu „peklo na zemi“. Možná, kdo jste slyšel pojem „neklidné, dráždivé, velice náročné dítě“, již víte nebo si alespoň dokážete představit, co bude následovat v mém deníčku.

Již v porodnici jsem pozorovala, že Terka je poněkud jiná, než byl její bratříček. Málo spinkala, většinu času proplakala. Nic nebylo správně. Byla velice neklidná, často se ani v náruči neuklidnila. V té době mě ani ve snu nenapadlo, že tento stav potrvá dlouhé měsíce. Troufám si říci, že pokud bych toto věděla, nikdy bych neměla druhé miminko.

První čtyři měsíce byly opravdu neuvěřitelným peklem. Novorozenci většinou hodně spinkají, a pokud jsou najedení, spokojení a nemají žádné bolení, není důvod k pláči. Naše holčička nespala skoro vůbec. Přes den usnula občas na patnáct minut, maximálně na půl hodiny v náruči. Zbylý čas prokřičela. Jediné místo, kde dokázala spát, byl uvázaný šátek na mém těle. Noci byly probdělé, malá se budila každou hodinu, půl hodinu.

Víte, nespící uplakané miminko je neuvěřitelná zátěž, ale pro mě byl největší stres, že jsem v té době měla doma ještě dvouapůlletého chlapečka, který potřeboval svoji maminku, a rvalo mi srdce, že jsem mu nemohla věnovat skoro žádný čas. Naše dny probíhaly tak, že jsem pochodovala s malou na ruce a Kubíček trávil dost času u televizních pohádek. Nemohla jsem si s ním hrát, jen jsem si sedla, malá protestovala.

Manžel byl a stále je mou velkou oporou. Volné dny, kdy nebyl v práci, se mi snažil pomáhat, jak jen to šlo. Tyto chvíle jsem se snažila trávit se synkem, aby věděl, že jsem stále jeho maminka, která ho má ráda a stále miluje. Nekončící pláč, no spíše řev se podepsal i na jeho jinak velice klidné povaze, začal hodně zlobit, neposlouchat, v noci špatně spinkal. Mezi mnou a manželem se také stupňovalo napětí, nevyspalost, nervy dělaly své. Byli jsme zoufalí, začali jsme si říkat, že není něco v pořádku. Na naše miminko nefungovalo nic. Karpova metoda, puštěný vysavač, fén, houpání, tzv. „bílý šum“, no nic.

Začali jsme hledat, kde je chyba, s malou jsem skončila na pozorování v nemocnici, kde podstoupila řadu vyšetření, ultrazvuk a rentgen bříška, odběry krve, moči, na nic se nepřišlo. Podle všeho zdravé dítě, které trápí jen běžné občasné bolení bříška a reflux.

Jelikož jsem nekojila, začali jsme hledat s lékaři příčinu v UM, dávali jsme jí antikoliková mléka, mléka proti ublinkávání, ale žádná větší změna se nekonala. Nakonec jsme se začali obávat, že malá není zcela „normální“. Začali jsme jezdit na neurologii. Paní doktorka si po první kontrole byla jistá, že je malá v pořádku, pro jistotu jí udělali EEG, výsledky negativní.

Diagnóza naší Terinky je dráždivé, hyperaktivní miminko. Terezka je tzv. stále v pohybu. Tyto děti nedokáží odpočívat. Malá neuměla nikdy jen ležet a pozorovat okolí, chtěla vždycky víc. Když se ve třech a půl měsících překulila na bříško, nestačilo to, chtěla se evidentně odplazit. V lehátku nevydržela, na dece nevydržela. S těmito dětmi se musí stále něco dělat, měnit místa na hraní, místnosti a dítě zabavovat.

Dneska je Terince sedm měsíců, leze po čtyřech, a můžu mluvit o velké změně. Již se více zabaví a tím, že dosáhla toho, že se může svobodně dostat, kam chce, uspokojila tím nejspíš svoji největší touhu. Stále je a bude náročné dítko, které si samo nebude hrát mezi hračkami, ale již můžu mluvit o tom, že se u nás dá opět mluvit o rodinné pohodě. Kubíček se uklidnil, je už spokojený, usměvavý, spinká opět klidně a zlobí jen jak je běžné pro tříleté děti.

Jestli bude Terka hyperaktivní dítě, se dozvíme až cca ve třech letech. Hodně záleží na nás, jelikož čím více se budeme malou vychovávat v klidu, bez stresu, náhlých změn a spíše se snažit o stereotypní denní rituály, tím je vyšší pravděpodobnost, že se v ní ta hyperaktivita nerozvine naplno. S malou si užijeme ještě hodně měsíců nekvalitního, přerušovaného spánku, ale dny začínají být klidnější a změna kupředu k lepšímu nás neuvěřitelně motivuje. Největší odměnou je pro nás její úsměv. Dívá se na nás, laškuje s námi, brouká si. Když se dívám do jejích očí, jsem naměkko.

Tento deníček není psaný proto, aby mě někdo politoval, možná se v něm najdou i jiné maminky, které prožívají něco podobného a které jsou třeba teprve na začátku. Můžu jen říci, že věta „musíš vydržet pár měsíců“, byla pro mě ta nejhorší, bylo peklo vydržet každý nový den, natož několik měsíců. Uběhlo jich sedm, nevím, jak se to stalo, ale to nejhorší je za mnou a já jsem si myslela, že se toho snad nedožiji, že to nedokážu a možná dokonce, že to ani nechci dokázat.

Svou holčičku miluji, miluji obě své děti, ale na závěr chci pro odlehčení tohoto deníčku napsat, že další miminko bych nechtěla, ani kdyby mi ho někdo sponzoroval :-)

Děkuji všem za přečtení mého deníčku a přeji všem maminkám hodná, spinkající miminka.

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Motýlková
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 20.02.12 07:26

Pááni, si dobrá. Ten náš malej sígr, je sígr pouze, když je unavenej, a už to padám na hubu, když se ho snažím uspat.. Todle si neumím vůbec představit! Smekám. Malá je krásná. A Kubíček to určitě ví, že má milující maminku :hug:

 
LucaLuca
Závislačka 4454 příspěvků 20.02.12 07:46

Měli jsme to s prvním dítětem, syn byl neuvěřitelný v tom, jak vůbec nespal. Jeli jsme v, jak říkáš, neměnných rituálech a hyperaktivní teď v 5 letech není. Dokonce kolem 15 měs. začal spát celou noc i po obědě!
Druhé dítko přes den nespalo vůbec, ale spalo v noci, ale se synem vždy spali na střídačku. Když už jeden po o usnul, tak druhej až po jeho probuzení. I v noci to bylo na budku. Syn spal 19 až 6 (i 5), dcerka 23 až 8 (se vstáváním na kojení). Hrozný!
Ale teď je jim tři a pět a spí oba 20 až 6, což ta ranní doba je pro mě hrozná, ale ty večery bez nich jsou super. :-)

 
martinaaaaaaaaa7  20.02.12 08:25

Něco mi to připomíná, náš malej je tvoje malá přes kopírák. Teď je mu pět měsíců a zlepšení vidím, ale nic dramatickýho. Taky přes den nespí, vstává ve tři a má ráno. Dřív spal aspoň v kočáře, teď už ani to ne, usne na 20 minut max. půl hodiny a pak jdu s řevem přes půl města. A nejvíc mě štve, že si všichni myslí, že kecám, protože miminka přece spinkají celej den :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Zatím máme jenom jeho a tak chci druhé co nejdřív, dokud jsem na to peklo zvyklá, bojím se, že pak už bych druhý nechtěla vůbec.Mimochodem malej je vytoužené miminko po dvou IVF :lol: :lol: :lol:

 
sssona06
Nováček 4 příspěvky 20.02.12 08:27
malý terorista

Zdravím :-) tak tohle přesně zažíváme od narození taktéž. Dnes je nám bez měsíce rok, Matyášek se sice lozením a chozením více uklidnil ale že by byl jako jiné miminka to ani náhodou.V noci i teď k němu vstávám klidně i 20×, je vidět jak by spinkat chtěl ale nejde mu zabrat,uklidnit se :-/ veškerá vyšetření v pořádku,máme vydržet :-/ jsme už na pokraji sil v noci nespat ani půl hodinu v kuse :-/ držím palce ať se z našich dětí aspoň na noc co nejdříve stanou andílci :-)

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 20.02.12 08:56

Jéé první co mě u deníčku napadlo, tvoje Terinka se narodila ve stejný den jako moje Peťulka :) Musela sis prožít teda hodně, ta moje teda ba naopak prospala téměř vše a je to tak do dnes :lol: Snad už tě čeká jen spousta krásných klidných dnů se svýma dětičkama :hug: :kytka:

 
Dana Klaudie
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 20.02.12 09:53

přidávám se do klubu - i když moje mladší holčička je ještě trošku jinej extrém - nemusí celý den spát, proč taky! Ale musí být nějaká zábava - nošení atd. Ale zase je skoupá na pohyb! :zed: nehne se a nehne. Je jí 8 měsíců a odmítá se otáčet :twisted: 8o neleze… ale hlavně že jí asi od 5. měsíce zajímají všechny ty plastové a dřevěné hračky, co máme všude ;)
Noční spaní ani nemluvím, každou chvilku vzhůru - hledá dudlík, chce vstávat :roll:
(starší dcera byla podobná, jenom přes den tršku víc spinkala…)

 
Lesí
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 20.02.12 10:25

zlatá moje!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :hug: :hug: :hug: Jukni na moje deníčky-„Ach ta moje dráždivka“ a „Nakonec totálně nepřipravená“ mluví za vše :hug: :mrgreen: :pankac: Jsem maminkou dráždivé,hodně živé holčičky,se kterou jsem si po porodu,první čtyři měsíce prošla očistcem,jako ty :hug: Doktoři,EEG,sono mozku,poradna v MOtole pro dráždivé hypertonické děti…atd atd…byl to horor.Teď už je to lepší..ale stále je malá více náročnější než jiné děti..hooodně živá,temperamen­tní,vzteklá..a­le i šikovná a veselá :D Víš co.musím nám zatleskat :potlesk: :potlesk: jsme silné,že jsme to daly!!!!!!!!!!!

 
Lesí
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 20.02.12 10:29

taky se bojím hyperaktivity,ADHD v budoucnu..ale uklidňuji se tím,že některé děti s touto dg byly v miminčím věku kliďasové..tak ty naše treperendy z toho třeba vyrostou!!!!!!!!!!!! :hug: :kytka: a můžu ti říct,že toto je deníček,jak přez kopírák toho našeho!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
Plaminek_nadeje  20.02.12 10:31
Zkus Bachovky

Zakladatelko - ahoj. Zkus Bachovy esence - nemusíš je podávat přímo, stačí nakapat do dopařovače v pokoji, nebo do aromalampy, či stříknout interiérový sprej po pokoji, kde malá je. Více najdeš zde: http://www.bio-bachovky.cz/.
U hyperaktivních miminek i dětí se velice osvědčil - vše je čistě přírodní, nemusíš se obávat chemie. Hodně štěstí :mavam:

 
Lesí
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 20.02.12 10:38

koukám,že jsme rodili jen dva dny od sebe :mrgreen: :mrgreen:

 
jakkoli
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 20.02.12 10:38

Ahoj, drzim pesti, at se to u vas nadale zlepsuje kazdym dnem :palec:
Cely tvuj denicek sem zhltla s usmevem na tvari a dewkovala pritom bohu, ze ja mela takhle narocne prvni mimi, a ta jeji „nesamostatnost“ trvala az do dvou let! Do te doby nedokazala byt sama v mistnosti ani na dve minuty. Jak ja sem zavidela holkam, ktery rozlozily deku/ohradku, kde si mimco dokazalo samo hrat… Na zacatku jsem byla tak vyrizena, to si neumi predstavit, kdo to nezazil - proto velky obdiv, zes pritom zvladala jeste peci o starsiho, to si ja neumim predstavit :oops:
Prvni zlepseni nastalo v cca mesici a pul - mala s nama zacla spat v posteli a me se povedlo jakztakz se vyspat. Jednak se nebudila tak casto, a pak taky me tolik neprobudilo, vicemene sem ji jen dala prso do pusy…
A pak velkou pomoc pro me znamenalo cele me okoli - mala milovala lidi kolem sebe a zajem o svou osobu. A nevadilo ji byt u nekoho jineho!
Plactivost postupne ustupovala - teda pokud mela plnou pozornost :mrgreen: a ja si to po par mesicich zacla vylozene uzivat.
Mladsi braska je nastesti jinej, i tak sem ale po porodu mela co delat, abych vse zvladla a jeste byla spokojena.

 
Yamyna
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 20.02.12 11:05

Naše Terka je to samý..dnes je jí 9měsíců a huláká furt :roll:

Tak si asi počkám, až se naučí mluvit, aby mi konečně řekla v čem je problém :D
Připadala jsem si neschopná (stále si tak připadám) a když jsem pak viděla venku holku s kočárem a vedle psa na vodítku, říkala jsem si chudák pes !!! Protože mít ještě psa, tak je věčně poch.....j
Takže klobouk dolů, že zvládáš dvě děti !! :kytka:

Příspěvek upraven 20.02.12 v 11:06

 
goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 20.02.12 11:16

Ahoj, máme to doma to samý, nespí v noci, nespí přes den, od 4.měsíce se plazí, od 7.měsíce chodí kolem nábytku. Hodně řval, měl koliky. Teď už je to lepší, ale každou noc prořve, nechce spát,.....Bohužel je to naše první dítko- po IVF a vím, že ještě jedno chci, aby malej nebyl sám, ale upřímně se na to vůbec netěším :oops: Hrozím se toho mít doma další malý uřvaný dítě,nejlepší kdyby se narodilo a už mělo rok :mrgreen:

Příspěvek upraven 20.02.12 v 11:17

 
R82
Ukecaná baba ;) 2396 příspěvků 20.02.12 11:34

no jako to je hustý, asi bych už skočila s mým z okna, chválím teda trpělivosti pohárek, ten musí být hluboký :think: :think: :think: :think: :think:
toho se já bojím docela hodně taky, hlavně abych to poznala,že jako mu hrozí hyperaktivita, držím palce a pevné nervíčky :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:
jediná snad pozitiva je to,že se hubne rychle asi co :think: :think: :think: :think: :nevim: :nevim: :nevim:

Příspěvek upraven 20.02.12 v 11:35

 
bubloun
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 20.02.12 11:47

to mluvíš o našem Toníkovi? Souhlasím s tím, že jak je nějaká změna ze stereotypu, tak se stav na 2-3 dny znova zhorší, než si najede zase zaběhnutý režim…teď je mu 10m…pokud další dítě, tak jedině takhle velké :mrgreen: …to miminkování byl opravdu očistec, teď už je to pohodička :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: držím palce

 
Zuzylka
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 20.02.12 12:51

Já měla tohle u prvního :zed: , už v porodnici jsem se chodila bezradně ptát, jestli je tohle normální, aby bez přestání ve dne v noci stále jen řval, tam mu vstříkli glukózu… a tudíž ustal řev cca na půl hodiny… pak poradili pár úlevových poloh, které moc nefungovaly. V součtu se vše svedlo na „prdíky“ a ani na nějaká vyšetření jsme nechodili. Tento teror trval bez přestání ve dne v noci do 9. měsíců věku, kdy se konečně naučil sedět a trochu se sám zabavil. A od roka tedy začal spát celou noc, tak to byla úleva. Každopádně jsme přehodnotili přání mít druhé dítě brzy za sebou… to bych prostě nedala.
Nevím, jestli bylo lepší si to zkusit u prvního - jako vyjuchaná nezkušená prvomatka jsem byla dost vyděšená… A každopádně se to dost podepsalo i na partnerském vztahu :zed: .
On je dodneška trochu jinačí - dokáže přeběhnout místnost 5×10m 30× za sebou, u toho přeletět přes gauč, odrazit se od zdi a ještě něco pokřikovat. Každý den záchvaty vzteku atd.
No a druhé dítě zlatíčko, úplný opak, naprostá pohoda. To se nedá srovnat :dance: .

 
baramal
Kecalka 147 příspěvků 20.02.12 14:14

Všem, jejichž děti špatně spí v noci a stále se budí doporučuji knížku Dětská nespavost od Eduarda Estivilla. Někdo tuto metodu označuje „nechat vyřvat“, ale není to tak. Ten pán by měl dostat nobelovu cenu :potlesk: . My jsme totiž aplikovali u obou dětí, protože jsme vstávali i 20× za noc a po 3 nocích nám obě spali celou noc. Teď u dcerky je to úplně čerstvé, zahájili jsme v pátek a dnes už spala od 19.45 do 5:45, pak jsem nakojila už u sebe v posteli a spali jsme do 7:30. Nebojte se toho, fakt se potom zase vyspíte.

 
ŠárušN  20.02.12 15:07

No tak tohle si neumím představit… Můj 3,5 měsíční chlapeček spinká sice dost, v noci se budí jenom na kojení a spí se dál, přes den spí 3 - 4 hodiny dopoledne, odpoledne zabere 1× až 2× na půl až jednu hodinku. Ale, co je vzhůru, tak jenom řve a řve, nebo alespoň mrčí. Věčně nespokojený. Jelikož vím, že během jeho bdění nic neudělám, snažím se všechno stíhat když spí. Ale mám děti celkem tři, všechny ještě hodně malé, takže té práce je moc, ti dva starší mě taky zdržují a tak jsem taky vždycky šíleně nervózní. Spěchám abych všechno stihla dřív než se malý probudí a jakákoliv komplikace v podobě pokaděného staršího dítka nebo vztekání se, mě dokáže totálně vytočit. A pak si vždycky říkám, co blbnu, vždyť jsem to zvládla v pohodě :D Nedokážu si představit tu hrůzu, kdyby mi malý probrečel celé dny i noci, jak je popsáno v deníčku 8o Kamarádka má 5 dětí a čeká šesté, všechny 1 - 1,5 roku po sobě, no fakt nevím co by dělala, když by to její šesté bylo hyperaktivní… Jsem fakt ráda že mám to co mám :) A pisatelce deníčku gratuluji že to tak pěkně zvládá a vydržela až doteď :kytka: Však z Terinky vyroste velká šikovná holka a už si ani nevzpomene jaké to bylo ukřičené mimino :)

 
formjana  20.02.12 15:16

Milé maminky a misulo,
já mám to štěstí, že mám hodného, usměvavého a dobřespinkajícího chlapečka. po přečtení deníčku a příspěvků si toho fakt vážím. Velice vás všechny lituji. hlavně se držte. Třeba vám tu starost a probdělé noci jednou vynahradí. Proč jsou vlastně některé děti takové hyperaktivní a jiné hodné?? co maminky dělaly nebo dělají špatně??? to by mě zajímalo.
:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

 
Ivus81
Stálice 79 příspěvků 20.02.12 17:28

Taky jsem si v červenci z porodnice odnesla dráždivé miminko. Naštěstí jen lehce, takže jsme to měli o dost snadnější. I tak to dalo zabrat. Moc nám pomohlo lehátko s vibrací a dudlík. Netušila jsem, že hrozí, že malej bude hyperaktivní. Moc držím palce.

 
xmamka
Stálice 61 příspěvků 20.02.12 19:45

Krásný deníček..taky vzpomínám na svého syna,který byl úplně stejný…přes den jsem jen počítala minuty,kdy nepláče a hlavně abych vydržela dvě hodiny ho nekojit (prso totiž na chvílo ten pláč zastavilo),ale ani po kojení nebyl klidný..takže zřejmě byl přejezený,nebo jiné problémy..kaž­dopádně taky jsem měla minimálně půl roku „teror“. Ted je mu skoro dva a půl a kromě toho,že se vzteká,když není po jeho,tak ho křik docela přešel. Ovšem problémy se spaním má stále - budí se a nikdo neví proč..tak přeji hodně štěstí :lol:

 
P.
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 20.02.12 20:21

ahoj, mela jsem to samy se svou prvni dcerou a nekecam-chtela jsem obcas skocit z okna..prvni den revu byl sielnej a kdyz mi pak na pohotovosti rekli, ze ji nic neni, ze je to „pouze“ drazdive" miminko, a jako bonus - s kolikou..kdyz mi rekli, ze to skonci tak kolem 5m, myslela jsem, ze je to for a kazde rano doufala, ze dneska uz to bude dobry..nebylo, no :-) a ted je z ni 3.5leta skvela slecna :-) pozorna, chytra, mila..ale musim rict, ze porad je zivejsi nez ostatni deti..a je neunavitelna..ale hyperaktivita tu snad neni, kdyz chce, dokaze se soustredit na jednu cinnost hodiny..abych to shrnula a uklidnila te-je to cim dal pohodovejsi a klidnejsi..

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 20.02.12 20:35

Děkuju všem za reakce a jsem ráda že nejsem sama :hug:
Někdo reagoval, že se určitě alespoň rychle hubne......jsem skoro jak z koncentráku asi tak :P
Proč jsou takové děti?? Jak se to stává?? Těžko říct, obě moje těhu byly snad totožné, bez stresu…Kubík pohodář - sluníčko, Terča vzeklounek a morousek :think:
U nás to dle neuroložky vypadá na špatné geny :mrgreen: . Já jsem prořvala své miminkovství, moje mamča taky. Manžel byl do toho neposeda, nikde nevydržel, ve školní lavici to bylo pro něj peklo, houpal se, pořád vyrušoval…takže jsme darovaly do vínku naší vytoužené holčičce jenom to nejhorší..nejspíš :roll:

A jinak jsem silně přemýšlela o odborné pomoci…psychoušovi, nakonec na to nedošlo. Manžel měl o mě hodně strach a bál se kolikrát jít do práce. Bál se abych něco neudělala snad sobě nebo malé :roll: :oops: . Ono těch matek co stálo s polštářem nad postýlkou je dost.........díky bohu, že jsem to zvládla :srdce:

 
vifina79  20.02.12 20:45

Tak já mám doma to samé. Můj čerstvě tříletý syn byl od narození uřvané a nespící miminko. Vždycky usnul cca na 15.minut a potom v jednom kuse 3.hodiny probrečel a to trvalo taky pár měsíců.V 6ti nedělí se přetočil z bříška na záda, v 5.měsících lezl a v 9.měsících chodil a v roce začal mluvit . Teď je to strašně šikovný kluk, který zná všechny barvy a umí počítat,sám si dojde na záchod, vyčistí si zuby, oblékne se, ale zato neposedí a musí dělat více věcí najednou. Bohužel je hyperaktivní a nic s tím nezmůžeme :(
Nejhorší je to ale s jídlem, doteď za ním musím lítat, protože se nenají (nemá na to čas) a tak každý den bojuju aby alespoň něco snědl.
Holt to musíme vydržet a z hyperaktivity se děti dostanou jen to chce čas.

 
verpa
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 20.02.12 21:10

tak my odjížděli z porodnice a ve zprávě napsáno, neklidné,dráždivé dítě, dokonce i s utlumujícími léky. Kájik mi nespal jen brečel, musel být pořád v pohybu, opravdu strašný, kdo nezažije nepochopí.Zjistila jsem že matky jsou opravdu nesmrtelné…a ted je malému 15 měsíců a je milionový,je pravda že musí pořád něco dělat, ale ja ho zaměstnávám pomáháním, uklízíme spolu, vaříme spolu prostě vše a když je mi špatně tak si u mě hraje a necha mě na pul oka třeba hodinu spát…v noci se parkrat vzbudí podudlat prsíčko a spíme dál…vše se změnilo kolem 8 měsíce až se začal sám svobodně pohybovat kam chce a jak chce.ale jako miminko jsem si ho neužila to jsem se modlila at je už větší a hodnější

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 20.02.12 21:15
Mišulko,

určitě máte s Terinkou to nejhorší období za sebou (pokud nebudu počítat budoucí pubertu) a ted, když už je Terča samostatnější, za chvíli začne i chodit a povídat, bude to určitě lepší a lepší ;-)

A jak jsi sama říkala, u holčiček je menší riziko hyperaktivity v budoucnu, takže věřím, že už bude jen dobře :hug:

Obě jste holky statečné :palec:

 
Silky123
Závislačka 3241 příspěvků 20.02.12 21:35

Milá Misulo,

při čtení deníčku vidím naší Valinku, nachlup stejná diagnoza, bezpočet návštěv u lékařů. Vája je narozená 3.7.2011, takže ten červenec je nějaký zamotaný.

Vája začala teprve s plazením, je pořád extrémně blicí, teď se přidal ekzém a já jsem jela už jen silou vůle, a to jsem dost kliďas. Navrhované vyřvání u mě nepochodilo, nemám na to nervy. Bohužel u nás nefungoval ani šátek, Kapr, Kiedroňová, lehátko. U nás zabírá jen nošení a to z místa na místo, nesmím zastavit, jinak vrčení a pak brek.

Manžel je taky „držák“, jinak už bychom byli asi od sebe. Je úžasný a nevyměnila bych ho za nic na světě.

Prostě jsem chtěla říct děkuju, budu se na to lezení těšit ještě víc…

Hodně štěstí :hug:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 20.02.12 23:39

ahoj já mám doma to samé :nevim: (až na to spinkání já jsem ji vždy ukojila když bylo nejhůř) už od miminka byla Kačka jak já říkám malý šílenec,jak ty píšeš,nestačí ležet a rozhlížet se takže jsem ji nosila na rukou táhla kočár a v druhé ruce Kačenku vše se tak nják sklidnilo s prvníma krůčkama a ted má rok a půl a můžu říct že je zlatá i když jsou dny kdy leží na zemi a řve a vše je špatně tak i tak už je to mnohem mnohem lepší!! Držím palečky a hlavně celé tvé rodině pevné nervy opravdu se to zlepšíí :hug: :hug: :hug: :hug: :kytka:

 
zu
Závislačka 4339 příspěvků 21.02.12 13:09

Ahoj,
nedá mi nereagovat - neumím se vžít do Tvého problému a jistě bych všem rodičům (a i těm dětem)přála pohodové nejen první měsíce,ale moc mě zarazily Tvé dvě věty - „..nikdy bych dítě neměla..“ a napsat pro „odlehčení“, že další mimi bys nechtěla.. - myslím, že to jsi mohla vynechat - navíc píšeš, že alespoň v šátku bývala klidná atd…
Jak jsme psala - sama to až tak neznám,ale jen u nás v diskusi je několik hodně podobných miminek - nespavců..
Doporučuji nakouknout na tento příběh
 http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…

Nechci kázat, jen věřím v sílu slov a přijde mi to jako zbytečné rouhání :? (navíc v záplavě deníčků snažilek..)
Přeji co nejklidnější dny celé vaší rodině.
 Zuzana

 
raca001
Ukecaná baba ;) 2319 příspěvků 21.02.12 16:30

Teda, uklidnila jsem se, že v tom nejsem sama. :-) Mám 4 měsíční holčičku a přes den taky moc nechce spát. Když už usne, tak na půl hodiny. Pořád by jen chtěla nosit a koukat kolem sebe, měnit polohy a nejraději by už zřejmě taky lezla. Občas se teda naštěstí zabaví na podložce, ale moc douho jí to nevydrží, pořád se jen vzteká a děsně řve. A taky trpíme refluxem, což tu situaci hodně zhoršuje. :-( Myslím si, že ty to máš podle popisu doma teda ještě horší a smekám, že zvládáš 2 děti.

 
petjuska90
Zasloužilá kecalka 946 příspěvků 21.02.12 17:58

Píšeš o mé dcerce…Vaneska je opravdu kopie vaší Terezky a já musím přiznat že kolikrát už sem opravdu si říkala proč sem dítě tolik chtěla že by bylo lepší neotěhotnět. Dnes je jí rok a kousek a z naší kočičky se konečně stává ,, normální´´ dítko. Závidím změnu v 7. měsíci my si opravdu počklali až do roka a i ted potřebuje celodenní pozornost a v noci se stále budí. Říkám si že to bude lepší malou miluju a musím říct že jsem připravená i na druhé dítko které snad jednou přijde. Posílám hodně síli !!!

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 21.02.12 18:45

Milá zu, evidentně nevíš která bije (nemyslím ve zlém). Nezažila si to. A stále si stojím za tím, že pokud bych věděla co budeme zažívat, druhé bych neměla!!! Naprosto mě vytáčeli známí, kteří říkali „no jo no, tak víc brečí“ :zed: . Mrzí mě, že někdo prostě nechápe…nebo nechce.
Jsou děti co nespí, ale moje terka nebyla jen nespící, ale stále plačící, dítě co neudržíš v náručí, na klíně........
A vložit mi sem tento odkaz???? Myslíš že nevím, že existují postižené děti, že existují páry co nemohou mít děti??? Je to peklo, ale v dnech plných řevu, stresu, dnů beze spánku ti to nepomůže.
Rouhám se??? Nevím, ale nejsem jediná a plno rodičů co mělo první takové miminko, neměli z toho důvodu druhé.
I dnes, když se podívám zpět na první měsíce, stáhne se mi žaludek.

 
jezek1
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 21.02.12 18:45

Muj starsi byl podobnej, ale asi ne tak hroznej, jako tva mala. Koliky a jeste drazdivej + od 4 mesiců zuby, opravdu to bylo na hlavu :zed: Prezila jsem to ve zdravi :D , ale hodne casto jsem mu vyhrozovala babyboxem a posleze i kojenakem :mrgreen: :mrgreen:
Nebyt manzela, kterej si ho po prichodu z prace bral a po vecernim kojeni byl ochoten tu malou obludku uspat, tak nevim…uz mam ten jeho zacatek nastesti nejak v mlze…asi v ramci dusevniho zdravi ;)
:mrgreen:
Oproti tomu byl druhej chrneci zlaticko, toho jsem si uz opravdu uzila.

 
VěrkaB
Kecalka 134 příspěvků 22.02.12 13:17

Téda to je jako kdybych to psala já,prožívali jsme úplně to samé jako ty.Přeju pevné nervy,protože našemu drakovi :cert: jsou 2roky a zatím se nic nezměnilo.Hyper jsme pořád.Ale třeba se to časem změní. :hug:

 
verošek
Kecalka 352 příspěvků 22.02.12 14:06

Ahoj,obdivuji že to zvládáš :potlesk: já mám opak 8m chlapečka,který jen leží,pasení koníků ho nebaví :cert: takže vlastně asi tiše závidím ;)

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 22.02.12 16:06

Souhlasim, mit urvance, kterej nespi je fakt na palici…My teda nemeli az takovejhle extrem, ale byl to taky narez, navic prvni dite a ja zrovna klidas nejsem. Nejhorsi pro me bylo, kdyz uz jsem to s nervama nevydrzela a zacala na malyho rvat, at uz je zticha :oops: :oops: :oops: . Z toho mam dodnes vycitky svedomi. Ale jsme proste lidi a spanek potrebujeme, vydrzet 10 mesicu spat jen nekolik hodin za noc a byt pritom mama plna energie a usmevu nejde. Preju vsem maminkam v tehle situaci, aby mely nekoho, kdo jim pomuze a ony si budou moct zalezt a prospat se.
Deti z toho opravdu vyrostou :hug:

 
zu
Závislačka 4339 příspěvků 27.02.12 10:56

Mišulo,
samozřejmě, že nevím, která bije - to jsem Ti také psala a že se rouháš, za tím si stojím také..
třeba sis takto vybrala nějaké jiné trápení, které vás v životě nepotká - měla jsi zázemí a podporu manžela - strašně moc lidí nemá ani to..
Já chtěla ukázat jen na to, že někdo má podobné (a horší)trápení než ty a přesto by tak silná slova nepoužil.. :nevim:

 
Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 27.02.12 20:09

Promiň ale nechápu.....Terku miluju :srdce: , nikdy bych jí nikomu nedala. Ale v době, kdy jsme se rozhodovali zda jít do druhého a někdo mi řekl co budeme zažívat (a především náš Kubík) měli bychom jenom jeho. Co je na tom za rouhání??? 8o Teď když ji máme, nikdy, nikdy, nikdy bych neřekla, že bych ji snad nechtěla!!!!!!­......proboha tak je to myšleno :roll: .
A opakuju se…vždycky je někdo, kdo je na tom mnohem hůř, ale nepomůže ti to, pokud máš pocit, že se zblázníš a to já zažívala........
Nejsem jediná, přečti si jiné deníčky, reakce jiných maminek a i ty měly milujícího manžela, pomoc od rodiny.......pokud je někdo silnější, tak je, napsal by deníček jinak......co já vím…
Deníček to jsou psané myšlenky, nelze napsat vše tak, aby to bylo správně pochopeno......ono nepochopila jsi mě pouze ty…nic ve zlém, ale asi čteš meři řádky............

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj "druhý" porod


Reklama