Malí velcí bojovníčci

O životě

O tom, jak i uznávaná porodnice se ukázala jako naprosto špatná volba, a o mých dvou bojovníčcích.

Terinka v Podolí

Ondrášek v Podolí

podzim 2013

Psal se rok 2011 a s manželem jsme se již rok snažili o miminko. Nakonec jsem v únoru 2011 podstoupila IUI - a ejhle 2 čárky. :-) Strašně jsem se těšila na první ultrazvuk. Tam jsme zjistili, že jich tam je víc - tři. Jedno však vypadalo, že se vyvíjet nebude. Pan doktor řekl: „Však se uvidí příště, příroda si poradí a kdyžtak jí pomůžeme.“

Na dalším ultrazvuk už bila 3 srdíčka a s manželem to málem kleplo. :-) Všichni se měli čile k světu. Nakonec jsme se po velkém uvážení dohodli na redukci na 2. Bylo to to nejtěžší rozhodnutí v mém životě, ale jelikož jsem nám všem chtěla dát maximální šanci přežít to ve zdraví, bylo to nutný. Léčím se totiž se srdíčkem (arytmie) a tři bych zřejmě neustála. I dva byl boj.

Na kardiologii na Homolce jsme se dohodli o porodu v motolské porodnici, jelikož jsou blízko u sebe a spolupracují spolu. To jsem nevěděla, že tohoto rozhodnutí budu hořce litovat. Toho stresu, co zažiju a to, že nás motolská porodnice ohrozí na životě. :-(

Ale abych nepředbíhala, těhotenství probíhalo krásně, dlouho jsem neměla žádný bříško a zvracela jsem všeho všudy třikrát. Všechno se začalo kazit od 17. tt, kdy mi začínalo tvrdnout břicho, z čeho jsem byla dosti na nervy. Gynekoložka mě raději v 19. tt předala do péče porodnice, aby se nic nezanedbalo a byla jsem víc pod dohledem. Přístup byl celkem dobrý, až na ty čekací doby všude - do poradny na ultrazvuk. Klidně i 3 hodiny.

Tvrdnutí břicha se stále stupňovalo, tak 40× za den a nabývalo na pravidelnosti, třeba 2 hodiny co 7 minut. Čípek se však nezkracoval, tak mě brali za simulanta či co. Ty pohledy… a já se tak bála předčasnýho porodu. A srdíčko, to vůbec neřešili.

Všechno vygradovalo ve 21. tt těhotenství, kdy mě v noci vzbudily v kontrakce po 5 minut. Vyrazili jsme do porodnice, kde zjistili, že se nic neděje, monitor nic neukazoval, tak nás poslali domů. Ve 24. tt se to opakovalo a manželovi se moc jet nechtělo. Byl i protivný, že to určitě zas nic nebude, což jsem mu dlouho nemohla zapomenout, to jeho chování. V porodnici opět monitor nic neukázal, nález dobrý a zase domů.

Stále jsem však měla to tvrdnutí bříška i v klidu, v poradně na to: „No to víte, jsou tam dvě, tak si dělají místo.“ Bla bla bla. Já už jsem pak nevěděla co se sebou, brala jsem magnezium, do porodnice se mi už taky s tvrdnutím jezdit nechtělo, abych nevypadala za hysterku…

V 27. tt mi bylo oznámeno, že se mi zkrátil čípek, se slovy „Ještě nám chvíli vydržte pohromadě, ještě je dost brzy“. Jako bych to mohla ovlivnit. Byl mi nařízen klidový domácí režim. A břicho si vesele tvrdlo dál.

Byla sobota 3. září, já 30+1. tt. Na návštěvě na víkend jsme měli doma tchánovce. Tchyně stále pobíhala s hadrem, byla jsem z ní dost na nervy (ona má uklízecí mánii či co). Já ležela na gauči a bylo mě trapně, telefonovala jsem si s mamkou a ta ze srandy „Abys z té návštěvy neporodila.“ Haha, strašná sranda.

A kolem deváté to začalo, zase tvrdnutí břicha po 5 minutách a přidal se i tlak na konečník. Rozhodla jsem se jet teda pro jistotu do porodnice. Tchyně ještě něco v tom smyslu „Zase nějaký tvrdnutí, to máš pořád, to nic nebude.“ Nejraději bych ji v tu chvíli kopla. :-) Nicméně jsme jeli.

V porodnici dost zmatek, doktor jeden a nás tam bylo víc tak nestíhal. Hodinu mi točili monitor, jelikož nešel natočit. Kontrakce to nepsalo žádný a já si připadala blbě. Nakonec po hodině a půl mě vyšetřil doktor s tím, že se nález změnil a že už teda domů nepojedu. Dali mi infuzi na zastavení kontrakcí a že mi dají injekci na dozrání plic dětí. To bylo někdy 11 hodin a ta injekce mi byla podána až ve někdy 2 odpoledne. Následně mi bylo sděleno, že nemají místo pro miminka a že mě teda nechají převést do jiné porodnice. Apolinář měl plno, tak to dohodli s Podolím. Ale jaksi se jim zapomněli zmínit, že se léčím pro arytmie.

Samotný převoz byl pro mě šok. Jestli si myslíte jako do té doby já, že převoz probíhá se zdravotníkem ve vybavené sanitě, tak jste na omylu. Přišli si pro mě dva zřízenci, nic neobvyklého, já v ruce infuzi, co mi má kapat při převozu. Dorazili jsme k takové té převozové sanitě, ještě jsme čekali na nějakýho pána, že to vezmou jednou cestou. Ještě si mysleli, že odvezou nejdřív toho pána, že to má blíž. Infuze nebyla kam zavěsit a já byla v šoku, že jsem ani neprotestovala a chtěla jsem být už v Podolí. Ještě žertovali o tom, že kdyžtak budou rodit v sanitce. Já nato, že jestli bych porodila v sanitě, tak že děti jsou malí a že by umřely. Na to jim spadla čelist, dali houkačky a za 5 minut jsme byli v Podolí.

V Podolí to bylo úplně o něčem jiném, ten přístup a všechno. Pak se dozvěděli mou anamnézu a byli na Motol dost naštvaní, že jim o mě neřekli, že oni jsou tam dost odříznutí, kdyby se něco dělo. Chtěli mě převést ještě k Apolináři, jenže já už byla otevřená na 3 cm. Tak si mě tam nechali a všichni kolem mě chodili „po šičkách“. Fakt se báli, abychom jim tam neumřely. To jsem se zpětně dozvěděla od kamarádky PA, co dělá v Podolí (byla právě na mateřský a přišla se na mě podívat). Tak se tam o tom bavily a ona mi povídá, že nás Motol ohrozil na životě a že to klidně bylo na žalobu.

A jak to dopadlo? S tímto nálezem jsem vydržela až do pondělí, kdy se děti narodili císařským řezem. Vážily 1600 g a 1485 g. Byli tak maličcí, ale velcí bojovníčci, kteří to naštěstí zvládli s menšími dýchacími potížemi na jedničku. V nemocnici byli 6 týdnů.

Na těchto 6 týdnů v životě nezapomenu, byly to nejtěžší týdny v mém životě. Kdo nezažil, tak neví. Po týdnu mě pustili domů a já tam za nimi denně jezdila a vždy jim tam předala veškerou svoji sílu, ale to třeba někdy příště.

Někdy po roce jsme se s manželem vrátili k tomu, proč se tak choval. A on, že mu je to strašně líto. A řekl mi, co se dělo v Motole, když mě vyšetřoval doktor. Oni ho tam vyloženě sprdli, co že tam jako děláme v noci, že jsem hysterická prvorodička a příště ať počkáme do rána atd. No a jelikož mi nic nenašli, tak si myslel, že přeháním, a příště se mu tam jet moc nechtělo. :-( Toť o přístupu některých zdravotních sester.

Děkuji těm, kdo dočetl až do konce. Doufám, že to nebylo moc zmatečný.

Hodnotilo 30 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 15.09.14 00:11

Me z Motola poslali s rozjizdejicim predcasnym porodem autobusem v jednu rano do Podoli, kde jsem mela registraci - proto jsem nesmela rodit predcasne u nich v Motole… Byla jsem sice uz 35 tyden, ale verim, ze kdyby mi nahodili magnezko a uz bych tam lezela a nikam necestovala, tak se porod tak rychle nerozjede.

 
Aony
Závislačka 3009 příspěvků 15.09.14 00:35

Holky to je mazec..jeste ze jste v poradku..nektere sestry jsou na facku…jakoby to ani nebyli lidi.. :pocitac:

 
Sarik12
Extra třída :D 13295 příspěvků 15.09.14 06:07

No je fakt, ze apolinar se na ty srdecni vady maminek pry zameruje. Ale ja tam rodila, taky me tam predaly driv kvuli male. tam sem zrovna narazila na rezniky a ne doktory, takze kontroly jen phmatani bricha jinak nic, natoz utz. Takze si nikdo nevsiml, ze mala uz se ke konci nevyzivovala. A to sem se na ty utz ptala, protoze me driv do poradny posilal prave lekar, co dela u apol inare utz s tim, ze ted budu chodit casteji nez po 3 tydnech, aby se neco nezanedbalo. A pak sem 9 tydnu na zadnem nebyla :zed:
Mela jsem slibeny porod s lekarem i pediatrem a byla tam nakonec jedna PA, ktera chudak vubec nestihala

Příspěvek upraven 15.09.14 v 06:10

 
Cukřinka
Ukecaná baba ;) 2458 příspěvků 15.09.14 06:27

Holka, holka, to je mi strasne lito :-( A uplne me desi, co pises o Motole. Ja mam taky chronicke onemocneni a rodit „muzu“ jen v Motole, u Apolinare nebo v Podoli. Prvni ditko jsem rodila v Motole, rizikove na jednicku, pri porodu me rodili jako kazdou druhou (onemocneni neonemocneni, medikaci zapomneli uplne), nastesti to moje telo dalo i tak. Ted jsem podruhe tehotna a dost z Motola nervozni. Ovsem manzel je pravnik, v telefonu mam mobil na motolskeho ombudsmana a specialistu na svoji nemoc taky v Motole, takze jsme pripraveni „bojovat“, kdyby se zas neco pos… Je dobre, ze jste to zvladli a dvojcatka at delaji jen radost :hug:

Příspěvek upraven 15.09.14 v 06:29

 
kve-tinka
Závislačka 4032 příspěvků 15 inzerátů 15.09.14 08:49

Proč to bylo na žalobu??? Jinak, hlavně že jsou děti a i ty v pořádku. :hug: :kytka:

 
Fitmamka
Kecalka 230 příspěvků 15.09.14 12:19

Přeji Vám i dětem, ať už vás žádné nepříjemné okamžiky již nečekají. Máte krásné děti :-*
V nemocnicích je to o lidech, jako všude. Když jsem přišla do porodnice s horečkou 39,6 a byla jsem 40+4tt, na příjmu mě sestra zprdla na dvě doby, že jsem si měla vzít paralen. A za 3h byl malý na světě, akutní sekcí… Takže ty zážitky také nemáme nic moc

 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 15.09.14 13:02

Chjo to je děs, je vidět, že je opravdu vše o lidech. Jak to tak čtu tak můžu být nakonec ráda, že jsem potkala nepříjemnou sestřičku jen na příjmu a narazila na nějaké ty detaily u dětských sester na šestinedělí.

Držím palečky, ať jste zdraví a děti vám dělají jen radost.

 
Run
Generální žvanilka 20201 příspěvků 15.09.14 13:10

To je mi líto.. Já mám tedy s Motolem zkušenosti dobré. Porod v pohodě, a když jsem tam po týdnu přijela se strašnýma horečkama, tak docela haló, hned mě vzali přednostně a opečovávali mě. Jenže já vypadala fakt šíleně, asi měli sami strach. No je fakt, že to vlastně byla jejich vina - malý kousek placenty v děloze, takže se mi to pěkně začalo rozjíždět. Asi by stačil kontrolní ultrazvuk před propuštěním, ale tak je spousta nemocnic, kde se nedělá.. Neviním je z toho.

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 15.09.14 14:32

Tak hlavně, že jste to takhle zvládli, přeji mnoho štěstí :-)

 
Eteas
Echt Kelišová 8159 příspěvků 15.09.14 14:42

Přístup personálu je mnohdy na facku, důležité je, že jste to ve zdraví všichni tři zvládli a děti krásně rostou a prospívají

 
shagga
Ukecaná baba ;) 2353 příspěvků 15.09.14 15:05

Ahoj, v tom Motole je to různý. jsou tam lidi na facku a pak lidi co jsou profíci s lidským přístupem. Ležela jsem tam 3 měsíce na rizikovém, kvůli mé specifické nemoci. Sestřičky mě ubytovaly na pokoji přímo naproti sesterně aby mě případně mohly „zachraňovat“, dostaly telefon na primáře domu a v případě rizika ho měly vytáhnout i z postele :). Braly to fakt vážně. Prcek musel ven ve 32tt a doktoři měli vše nachystané, řekli mi co a jak (sice neradi, ale ptala jsem se, tak odpovídali). A nemůžu vynachválit sestřičky na dětské JIPce.. pár z nich jsou opravdu andělé. Naopak na intermediálu jim bylo naprosto jedno, jestli chci kojit nebo ne. Prostě je to nezajímalo. Musela jsem si na vše přijít sama.
Opravdu je to o tom, na koho se zrovna narazí. Je třeba nadávat na konkrétní lidi, ne na instituci jako takovou :think:
Ať ti prckové dělají samou radost a pěkně rostou :palec:

 
rézi2
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 15.09.14 15:17

Fakt hrůza ten přístup!!
Vám už jen samé dobré zkušenosti :) a obrovská gratulace prcci jsou krásní :)

 
Verunecka289
Závislačka 2890 příspěvků 15.09.14 15:53

@kve-tinka taky by mě to zajímalo :think:

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1564 příspěvků 15.09.14 16:41

No to je krása teda :zed: :cert:

 
verulicek  15.09.14 20:19

:nevim: nebýt moderní doby a lékařů, děti bys asi neměla..tak žaloby bych si ušetřila a vážila si toho, co mám :nevim: jinak hodně zdraví celé rodince..

 
Erynie Kleió
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 15.09.14 21:25

@verulicek nebýt spíš podolských lékařů, ne? Moderní doba a lékaři z Motola málem ztratili všechny tři, takže je žaloba na místě, ale na konkrétní směnu :?

 
Cukřinka
Ukecaná baba ;) 2458 příspěvků 15.09.14 21:29

@verulicek To je vyborne, to jste vymyslela sama?
Nebyt moderni mediciny jsem tri roky pod drnem. Ma to snad byt duvod, abych si od praktiku mediciny dala vsechno libit a prestala pouzivat kriticke mysleni?

 
verulicek  15.09.14 21:37

@Cukřinka @Erynie Kleió oh vás to teda pobouřilo…já jsem se jen nedočetla, co že to tak zásadního celou dobu doktoři přehlíželi? Měla jsem kolem sebe hodně těhotných, kterým tvrdlo břicho půlku těhotenství.. :nevim: z deníčku mi prostě vyznělo, že se cítila autorka zanedbávaná už od začátku a celý deníček si jen stěžuje na špatnou práci Motolských lékařů - jsem z druhé strany republiky, nikoho tam neznám, ale přišlo mi to jak nasupený deník plný stížností.. :roll:

Příspěvek upraven 15.09.14 v 21:38

 
terinka4444
Hvězda diskuse 58601 příspěvků 15.09.14 22:55

Čím vás ohrozili na životě? Nějak to nechápu, proč je to na žalobu?

Příspěvek upraven 15.09.14 v 22:55

 
Kwenndy
Kecalka 122 příspěvků 16.09.14 00:00

Mě taky převáželi do Podolí, ovšem z Bulovky, kde jsem už asi 2 týdny ležela. A já teda dostala opravdu rychlou. V sanitce mi upravili lehátko, abych měla nohy mnohem výš než hlavu :-) Pořád jsem měla pocit, že musím spadnout :-D.
Důležité je, že jste všichni v pořádku. :hug: Když vše dopadlo dobře, tak není za co podávat žalobu. :nevim:

 
sparaxis
Kecalka 219 příspěvků 16.09.14 08:28

@verulicek Souhlas, taky nechapu cim konkretne je ohrozili na zivote? Tim ze meli v Motole plno? Ze transport nebyl dle predstav? Nebo ze skoncila v Podoli? Taky mohla skoncit v Krci…vetsinou jsem k zdravotnictvi hodne kriticka, ale z to tohoto denicku mam stejny pocit Jako verulicek…

 
sidhe
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 16.09.14 09:10

Vyměním tenhle porod v klidu za moje a to moje probíhali v rámci příjemných lidí a všech možných i nemožných obštrukcí, aby bylo vše ok.Taky nechápu proč je to na žalobu, ale pro někoho asi ano.ve zdravotnictví se stkávám s dost personálem a je to vždy jen o lidech o tom jestli se někdo špatně vyspí je unavený nebo má doma problémy. Ale vinit z toho celou nemocnici…to bych si netroufla. Jinak já jela rodit s rizikáčem 150km do nemocnice co jsem měla osvědčenou z prvního hororového porodu a posledního kulíška jsem porodila u Apolináře, kde sice vše perfektní, ale dostal mě záver meli mě pustit ve středu, dětskej e rozhodl že malýho propustí v pondělí jinak by se domu už nedostal (klesnul by pod nějakou tu jejich propuštěcí váhu)a tak jsem stála v pondělí v10 v chodbě, kde chodili normální lidi a kde táhlo v županu a noční košili s mladým v postýlce propuštěná a čekající dvě hodin na odvoz až někde seženou pro mě oblečení a autosedačku(bo sestřička kyž mě přivrzli nařídila ex aby odvezl oblečení domu, že ho nebudu potřebovat a že by tam jen zabíralo místo)a to jsem měla kliku že z dětského mě pujčili aspon tu postýlku…jo a byla jsem po třetím císaři a bylo to 4 dny po sekci. :kytka:

 
zebratko
Povídálka 32 příspěvků 16.09.14 09:41

Nastvana na pristup v Motole jsem byla, sestry se chovaly jako kdyz je otravujem a to co si dovolili k manzelovi :think:. Lekari byli fajn akorat prehlizeli mou anamnezu, a ohrozili nas tim ze nas poslali do motola kde nebyli pripraveni na mou nemoc, Motol je o tom vubec neinformoval :twisted:.Bali se abych jim tam nezkolabovala. A k te zalobe- o te se vyjadrili lekari z Podoli, byli dost na Motol nastvani.

 
zebratko
Povídálka 32 příspěvků 16.09.14 09:50

Verulicek- ano jsem vdecna za moderni techniku a za to ze vse dobre dopadlo a deti jsou zdravi, ale diky Podoli, Motol udelal chybu -co kdybych jim odpadla v sanite co by tam ty 2 sanitaci se mnou asi tak delali? A infuzi co mi mela behem prevozu kapat jsem si drzela v ruce :arrow:. A to ze zatajili podoli ty dulezity inf. o mem stavu…tak asi proto.

 
sidhe
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 16.09.14 09:51

@zebratko vy jste to neměla v těhu prukazce? Já měla v prukazce všechny komplikace co se týká mého zdrav. stavu…a ještě jsem tahala sebou zprávy od neurologa z kardia…měla jsem je vložené do prukazky. A tu my sebrali až na porodním sále když mě připravovali na porod. Jinak jsem jí vždycky dostala zpátky, při převozu, při vyšetření při monitoru…

Příspěvek upraven 16.09.14 v 09:52

 
zebratko
Povídálka 32 příspěvků 16.09.14 10:00

A ja se na zadnou zalobu nechystam ani jsem se nechystala. Vsichni jsme v poradku a zdravi :D. Jen jsem to potrebovala napsat co vsechno je v nasem zdrav. mozny ;)

 
zebratko
Povídálka 32 příspěvků 16.09.14 10:08

V prukazce jsem to mela a i zpravy od kardiologa, nevim proc tak jednali…zrejme to prehlidl ten lekar na prijmu, byla to sobota 1 doktor a plno rodicek :nevim:

 
sparaxis
Kecalka 219 příspěvků 16.09.14 11:31

@zebratko Prijde mi, ze se na to divate hrozne jednostrane a vubec neresite, zda byly jine moznosti, jak situaci resit. Motol a Apolinar plny.. A jaka by byla asi reakce Podoli, vzhledem k tomu, ze reagovali, tak jak reagovali??

 
Kačka1977
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 16.09.14 18:35

K tomu převozu - já jsem rodila 28+3 a taky mě převáželi jenom převozovkou. A to jsem jim ještě tvrdila, že mám na chodbě chlapa a dojeli jsme autem, tak že mě tam hodí - nechtěli mě už pustit. Ale to bylo v Brně

 
mahdalka
Neúnavná pisatelka 16560 příspěvků 16.09.14 23:39

Díky bohu že jsem nerodila v motole :zed: Já si teda nevidim do huby, takže bych je asi pěkně sprdla, ale hlavně že jstev pořádku :hug: :kytka: Byla jsem registrovaná u Apolináře a nelituju. Chlap mě tam vez ve 27 týdnu s křečema v břiše, průjmem a zvracením, bylo mi dost zle a u Apolináře mi hned udělali UTZ a vzali mě na porodní sál kde mě zkoukla sestřička jestli nerodím. Nakonec jsem byla na rizikovým 3 dny na kapačkách, ale nikdo mě tam za hysterku neměl a dostalo se mi péče, což oceňuju, hlavně jako prvorodička

 
Sucu
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 18.09.14 05:41

Je skvely, ze jste to nakonec i prez neprizen motola zvladly, mam taky kluky v podoli a personal tam je uzasnej a opravdu se staraji nejen o miminka, ale i o maminku :dance:
do motola ani za zlate prase
a kdo tady pinda o tom, ze tu jen kafrate a mate jim v motole libat tenisky - tvrdnuti bricha s intervalem vice jak 10×/den JE komplikace, ktera se resi jako rizikove tehotenstvi a resi se predepsanim magnezka a pri tvrdnuti co tady maminka popisuje to uz je vyslovene na klidovy rezim a kapacky, to tvrdnuti rozjede porod jako nic a u cloveka s nemocnym srdcem je to sakra velka komplikace, proste se tam na to vysraly a minimalne by je mel nekdo nakopat do zadku :cert:

Příspěvek upraven 18.09.14 v 05:51

 
Halli
Nováček 9 příspěvků 18.09.14 21:57

Hezke čtení

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama