Maličcí pasažérci II. aneb deníček letních miminek

Těhotenství

Ahojky, týden utekl jako voda, je tu další úterý a já se Vám hlásím s novým deníčkem. A protože minulý deníček byl spíš takový seznamovací o mě, tento bude zase naprosto odlišný. Nejprve vítám nové těhulky ? Markytku, Petričku, Vegu, Ve, Boubi, Simčíka, Bellu, které se konečně dočkaly svých pozitivních testíků a hlavně se rozhodly, že se přidají ke mně a mému deníčku.

Doufám, že jsem na některou nezapomněla a pokud ano, tak se omlouvám a holky ozvěte se. Také jsem nakoukla do deníčku k Moničce a vypadá to, že se brzy přidá i Lucie. Holky udělaly jste mi obrovskou radost a jsem ráda, že se NÁŠ deníček pěkně rozrůstá a to jsem ještě ani nevyjmenovala ty maličké pokládky co nosíme pod srdíčky.

Dnes bych chtěla začít čím jiným, než samotným aktem oplození. Ne nebojte, nebudu Vám popisovat náš sexuální život, ale jen obecně početí našich maličkých pasažérků. Tyto informace samozřejmě nejsou z mé hlavy, ale nalezla jsem je na internetu a chtěla se s Vámi o ně podělit. Ke každému podtrženému slovu náleží také obrázek.

1. OPLOZENÍ
Spermie pronikne do vajíčka. Spojením jader vnikne nová buňka. Ta obsahuje všechny potřebné informace pro každý detail lidského vývoje ? pohlaví dítěte, barvu vlasů, očí, výšku, odstín pleti, atd.

2. PRVNÍ MĚSÍC
Oplozené vejce se během zhruba 24 hodin rozdělí a další dělení potom následují v několika hodinových intervalech. Embryo, zatím jen malá skupina buněk, postupuje vejcovodem k děloze. Děložní sliznice je připravena na zahnízdění embrya. Embryo doputuje do dělohy ve stáří sedmi až osmi dní a v té době je tvoří asi sto buněk. 20. dne vývoje jsou již vytvořeny základy mozku, míchy a nervových uzlin. 21. až 22. dne začíná fungovat srdce. 28. dne jsou již založeny základy obratlů, lebečních kostí, svalů a začínají být zřetelné základy očí, uší, rukou a nohou. Embryo staré zhruba měsíc je zhruba 10.000krát než původní oplozené vejce a rychle se dále vyvíjí.

3. DRUHÝ MĚSÍC
40. dne vývoje začínají být zřetelné prsty na končetinách. Je možné zaznamenat mozkové vlny. Mozek kontroluje na čtyřicet základů kosterních svalů, nervy prorůstají do základů vnitřních orgánů. Formují se čelisti se základy zubů. Koncem měsíce žaludek vytváří žaludeční šťávu a ledviny začaly fungovat. V osmi týdnech se vyvíjejícímu dítěti začíná říkat ?plod? (fetus ? mladý, potomek).

?..pokračování v příštích deníčcích podle toho jak budou naskakovat tt.

Také jsem se rozhodla, že se Vám pokusím průběžně popsat jak probíhalo první těhotenství a jak se od něj liší to současné.

TAKŽE :

  1. Poprvé jsem otěhotněla po 6 měsících od vysazení HA a nyní po 7 měsících
  1. O prvním těhotenství jsem věděla asi týden po vynechání MS kdy mi vyšel TT. Už si přesně nepamatuji na příznaky, protože už je to přeci jen nějaký pátek, ale i tak to bylo určitě později a hlavně až po pozitivním testíku. Jen si pamatuji na neustálou únavu a jak jsem usínala v dopravních prostředcích. Nyní jsem měla tušení už asi 4 den po tuleníčku. Bolely mě šíleně bradavky, v podbřišku mě píchalo, BT byla vysoká a začaly mi krvácet dásně. Pozitivní testík jsem měla hned první den očekávané menstruace a mé naděje, že Tomík bude mít sourozence se naplnily.
  1. Při prvním těhotenství jsem tenkrát ještě přítelovi koupila maličké botičky a hezky je zabalila a dala mu je jako malý dáreček. Rodičům jsem koupila dudlík (mimochodem modrý ? jiný neměli) a dala jim ho jako dáreček na dovolenou, na kterou se akorát chystali. V obou případech zavládlo nejprve ticho a poté nadšení.
    Nyní si manžílek hlídal už asi 3 měsíc mou MS a denně mi telefonoval z práce jak to vypadá, takže když mi vyšel pozitivní testík, tak jsem mu to samozřejmě hned vyklopila a na jeho slova nezapomenu: jejda, teď nás mamko budou terorizovat doma dva. Ale v hlase bylo slyšet štěstí a hlavně úleva, že se po 7 měsících snažení konečně zadařilo. Rodičům jsem to tentokrát sdělila do telefonu a nadšení zavládlo podruhé.
  1. Ranní nevolnosti mě při Tomíkovi potkali na začátku 7tt (počítáno od MS). Tentokrát musím zaťukat mě ještě nepostihly. Pouze když cítím, že mám prázdný žaludek cítím, že by mi mohlo být zle a tak rychle navštívím ledničku a doplním pasažérovi něco k snědku. Zatím to kupodivu pomáhá.
  1. Při prvním těhotenství jsem se neustále pozorovala, hlídala se, abych prudce nevstala, náhodou nepopoběhla na tramvaj a nepřišla tak o miminko. Hlídala si co jím a byla naprosto unešená. Neustále si s bříškem povídala. Všechny mé kamarádky včetně mamky, které mají víc dětí mi říkaly při Tomíkovi ať si užívám, že druhé těhotenství už si nevychutnám a nejspíš měly pravdu. Teď nemám naprosto čas sledovat co dělám, ale sleduji jen co dělá Tomášek. Na nějaké povídání nemám naprosto čas a mimísek v bříšku neustále poslouchá, jak domlouvám Tomíkovi aby nezlobil. Nejspíš se už teď bude bát pohnout, aby nedostal vynadáno J.
  1. Co se týče návštěv gynekologie, tak poprvé bylo vše jednodušší. Byla jsem sama a starala se jen o sebe. Kdykoliv se mi udělalo špatně byla jsem tu jen já a mimísek. Zatím jsem byla na gyndě jen jednou a dítko strčila taťkovi. Ne že bych byla proti, aby Tomášek viděl jak mě paní doktorka prohlíží, ale Tomík je hrozný mluvka a zřejmě nejsem připravená na to, až by to na ulici a v obchodě vyprávěl každému na potkání. No ale vzhledem k četnosti prohlídek se tomu zřejmě nevyhnu. Uvidíme příští týden. Taťka nejspíš hlídat nebude, protože jsem objednaná až na 10.00 na vnitřní UZV, takže dám pak vědět jak to probíhalo.

A ještě pár informací jak pokračuje mé těhotenství :
Takže jak už jsem napsala, nevolnosti se zatím nedostavily a jsem tomu jedině ráda, protože si neumím představit, hlídat při tom Tomíka. Nestačím na něj pomalu když je mi dobře, natož, když bych většinu času trávila na WC. Únava neustále přetrvává a tak chodím spát s Tomíkem v poledne. Holky to vám je príma. Už se nemůžu dočkat příštího pondělka, kdy konečně snad svého maličkého pasažérka uvidím.

Také jsem vytvořila tabulku, do které budu postupně doplňovat důležité údaje o Vás a Vašich pasažércích. Prosím, aby všechny těhulky, které se chtějí se mnou a s námi ostatními v tomto deníčku dělit o radosti i strasti těhotenství a očekávají narození miminka v letních měsících (vítány samozřejmě i miminka ostatní), aby poslaly údaje které jsou v tabulce uvedeny na můj e-mail petra.brandova@e­mail.cz a já je doplním (jméno, věk, děti, termín pododu, apod.). Není to samozřejmě podmínkou, ale usnadní nám to jistě všem orientaci.

"

28._dne.jpg":[im­g/pusinka/28._dne­.jpg] .{align:CENTER, valign:BOTTOM} | "

mala_skupina_bu­nek.jpg":[img/pu­sinka/mala_sku­pina_bunek.jpg] .{align:CENTER, valign:BOTTOM} | "

nova_bunka.jpg":[im­g/pusinka/nova_bun­ka.jpg]

"

rozdeli.jpg":[im­g/pusinka/roz­deli.jpg] .{align:CENTER, valign:BOTTOM} | "

sedmi_az_osmi_dni­.jpg":[img/pu­sinka/sedmi_az_os­mi_dni.jpg] .{align:CENTER, valign:BOTTOM} | "

srdce.jpg":[im­g/pusinka/srdce­.jpg]

"

vajicko.jpg":[im­g/pusinka/vajic­ko.jpg]

Váš příspěvek
Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 14.10.03 07:38

ahoj pusinko
tedy ty máš tak krásně napsaný deníček:-)

jsem ráda,že se ti daří dobře a smekám klobouk,že zvládáš ještě výchovu Tomíka.

každopaádně se měj krásně a já se zase přijdu podívat.

pozdravuj pasažérka a zatím pa
Magráta + překvapeníčko 18tt+3

zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 14.10.03 08:13

Zdravím Tě pusinko.
Moc hezky jsi to napsala. Přeju ať vše probíhá v pořádku a bez problémů.
Doufám, že budu mít to štěstíčko atké se k vám brzy přidám. Nejdřív koncem měsíce…Nejdýl snad do vánoc.
Tak tady musím pochytat vaše bacily…
Drž se a ať je Ti pořád dobře, abys zvládla i Tomíka.
Snažilka

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 14.10.03 08:25

Krásné ráno Pusinko a pasažérku,

moc krásně jsi to napsala. Líbí se mi to.
Na Tvůj e mail Ti určitě napíšu. Jen budeš muset napsat, co by tě všechno zajímalo :-).

Ahoj Petra a Bobíško 7tt+3 (snad to dobře počítám)

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 14.10.03 08:58

Ahojky Pusinko a ostatní,
chci pochválit super deníček, jen tak dál je to spousta informací. Přišla jsem nachytat pár těch baílků a přeju vám moc a moc štěstíčka ahojky Maru

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.03 09:04

Ahojte Pusinko i vy dalsi letni mamulinky,
denicek je moc hezky a rada se k nemu budu vracet. Ja uz to stesti nemam, ze by mi bylo dobre. Je mi spatne prakticky v prubehu celeho dne a co je horsi i kdykoliv procitnu v noci. Navic starsi synek citi, ze je neco jinak a o to vic se chce nosit. Snad to i s tim malym briskem vydrzime.
Moc zdravi Drobecek + syn 2 roky + pasazerek 7tt

Maxi
Kecalka 333 příspěvků 14.10.03 09:12

Ahoj Pusinko…
Tak jak jsem slibila tak pisu…ale nebude to prispevek plny euforie. Rano jsem si jeste merila BT a byla kupodivu nizka…co jsem se az divila. Ale nic si z toho nedelala a vybehla jsem do studeneho rana pro testik…stejne jsem si ale rikala ze na test je jeste brzy, ale co chtela jsem to zkusit. Do 15ti minut jsem byla zpatky doma…sup na zachod…pak jsem se radeji na test ani nepodivala, ale jednou jsem preci musela. Byla tam bohuzel jen jedna /. Jsem docela zdrcena a nastvana sama na sebe, ze uz se nebudu nikdy vic pozorovat. Tak ted budu cekat zda MS dorzi…mela by v pondeli a pak se vrhneme na nove snazenicko.
Pusinko tobe preji krasny den a dekuji za krasny denicek…
Ostatnim tehulkam taky krasny den bez nevolnosti…a snazilkam …no preci krasne snazenicko

Ahoj Maxi

Anini
Kecalka 371 příspěvků 14.10.03 09:59

Ahojky pusinku,
využívám tvého pozvání a hlásím se do tvého deníčku, jestli teda můžu.
Je moc pěkně udělaný, jsi šikulka, jen nevím, kde na to bereš čas :o).
Já pořádně ani nevím, ve které týdnu jsem , doktor mi řekl, že vše si proberem 6.11., jak příjdu, zatím mi jen graviditu potvrdil. Podle MS by to mělo být 6TT,ale podle UTZ, co mi pan doktor dělal je to míň, tak uvidím toho 6.11. Zatím budu psát jen tak neutrálně,ju?

Tak přeji všem krásný týden a užívejte si!

Anna

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 14.10.03 10:03

Ahoj holkýýý, jsem moc ráda, že se Vám deníček líbí. Jen se vloudilo pár chybiček, ale asi to nešlo graficky zpracovat. Podtržená slova chybí, ale vy jste chytré holky a určitě jste si obrázky správně přiřadily. Co se týče tabulky, tak tu jsem také poslala aby byla uveřejněná, ale to nevadí. Já to v příštím deníčku napíšu jinak a ne do tabulky se kterou jsou asi s předěláním do HTML problémy. Tak holky pošlete mi : Vaši přezdívku + prac. název pro vaše miminko + váš věk, Datum porodu podle MS i podle UZV, počet miminek v příšku, Přání vaše a vašeho partnera na pohlaví miminka + jména pro holku a kluka, dodatečně pak doplníme pohlaví podle UZV, plod. vody a nebo napíšeme ? pokud to bude překvapení a pak ještě co se opravdu narodilo. Ještě jednou děkuji za slova chvály a holky piště a hlaste se nové těhulky. Čekáme tu na Vás.
Pusinka + pasažérek (6tt+6)

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 14.10.03 10:06

Ahojky Anini, děkuji, to víš, že jsi vítána. Každá nová těhulka je v poslední době skoro zázrak. Mě také doktorka neřekla ve kterém týdnu jsem ale jako zkušená mamina už si to umím spočítat. Podle krve jsem byla min. pondělí v 5tt a dle MS v 6tt. Kdy jsi měla poslední MS? Já ti to spočítám. Jé to zní divně :-))).
Tak se opatruj a v deníčku jste vítání ty i pasažérek.
Pusinka + psažérek (6tt+6)

Bella
Povídálka 36 příspěvků 14.10.03 11:16

Ahoj Pusinko,

tak se hlásíme k Tobě do deníčku. Zatím se cítím v pohodě, člověk by neřekl, že je v požehnaném stavu. Krom občasných motání hlavy, což je asi tak zatím jediný.
Jak jistě víš od Montičky z deníčku snažili jsme se 2 roky, od začátku roku jsme začli chodit do Sanusu, kdy jsme podstoupili 5 x IUI a snědla jsem kila prášků, bezvýsledně. V srpnu jsme byla na laparoskopii a v září hnedka na další IUI. A konečně se zadařilo. Naše cesta byla dlouhá, ale se šťastným koncem.
Ty cěci do tabukly chceš poslar na e-mail nebo sem do deníčku?

Bella + krteček nebo krtečci (4 tt - 5 tt - upřesním po páteční kontrole, kdy budu vědět víc)

Bella
Povídálka 36 příspěvků 14.10.03 11:17

Ahoj Pusinko,

tak se hlásíme k Tobě do deníčku. Zatím se cítím v pohodě, člověk by neřekl, že je v požehnaném stavu. Krom občasných motání hlavy, což je asi tak zatím jediný.
Jak jistě víš od Montičky z deníčku snažili jsme se 2 roky, od začátku roku jsme začli chodit do Sanusu, kdy jsme podstoupili 5 x IUI a snědla jsem kila prášků, bezvýsledně. V srpnu jsme byla na laparoskopii a v září hnedka na další IUI. A konečně se zadařilo. Naše cesta byla dlouhá, ale se šťastným koncem.
Ty věci do tabulky chceš poslat na e-mail nebo sem do deníčku?

Bella + krteček nebo krtečci (4 tt - 5 tt - upřesním po páteční kontrole, kdy budu vědět víc)

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 14.10.03 11:19

Ahojky, vítám tě, informace pošli na můj e.mail, už to dávám do kupy. Petra
Opatrujte se

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 14.10.03 11:21

Ahojky, vítám Vás mezi náma. Opatrujte se a odpočívejte. Jinak ty informace pošli na můj email prosím. Petra
Už to dávám dohromady

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 14.10.03 11:26

Ahoj Pusinko a ostatní těhulinky!

Všem blahopřeji k těhotenství a hlavně ke krásnému deníčku. Pusinko smekám! No my od Brusinky už to máme za pár a uteklo to jako voda. Všem přeji krásné těhotenství a zdravá miminečka.

Anini - vím, že jsme ještě nedávno na chatu probíraly hypotéky a to, že mimčo u tebe nehrozí a teď tohle. Krásný překvapení!!! Moc držím palečky.

Mějte se a opatrujte pupíčky.

Ahojky Martina a Amálka 34+2

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 14.10.03 11:42

Petricko, o UZV si můžeš říct klidně hned pokud tam je něco vidět :-) doktor jistě vyhoví přání nastávající maminky. Petra

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 14.10.03 11:42

Moc gratuluji. A taky obdivuji. Neumím si představit takové čekání a starosti. Tak ať už je u Tebe všechno v pořádku.

Samé nej krtečky přeje Petra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.03 08:14

Ahojky Martinko,
no přesně tak, ale co naplat, nemyslela jsem si, že by nám to vyšlo hned první měsíc :o), tak to všechno budeme muset zvládat už 3!!
Tobě už se to krátí, tak dácej na sebe a Amálku pozor!
Páá, nepřihlášená Anini

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 15.10.03 18:27

Ahoj holky, tak jsem se těšila na Vaše příspěvky a kde nic tu nic, doufám, že jste měly jen moc práce a že do deníčku něco občas písnete. Já dnes byla Tomíka ostříhat a za odměnu jsem ho vzala do mateřského centra. pěkně si pohrál s dětma a ještě virobil krásný obrázek na papírový talíř. Je to můj šikulka. A co vy ? Jaký jste měly den?
Vaše Pusinka a pasažérek (7tt+0)

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 16.10.03 09:55

Ahoj Pusinko a všechny ostatní, které do deníčku píšete nebo jen tak pročítáte.

Tak co je u mě nového? Nic moc. Všude kam se jen hnu si nosím něco na zub, protože když nejím, tak mi bývá špatně. Známí se mi smějí, když mě vidí chodit neustále s gáblíkem. Ale musím se přiznat, a přitom ťukám všude na dřevo, je mi lépe. Je zvláštní, že většina mých kamarádek a známých, i moje sestra a mamka, prošli svá těhotenství bez nevolností.

Jak to zvládají maminky, které už mají jedno dítko doma? Musí se mu věnovat, vařit, starat se. To já nemusím. Máte můj obdiv.

Už mi zase začala škola, tak se budu muset doma přinutit a začít něco dělat. Protože úkolů přibývá. Musím se začít připravovat a učit už na semináře, na což jsem nebyla zvyklá, protože do těď po nás nikdo skoro nic nechtěl.

Tak, tak se tady mám a žiju svůj život, a těď už vlastně dva :-).

Mějte se krásně.

Petra

Pusinko moc děkuji za mail. Myslela jsem, že se Ti ozvalo více budoucích maminek.

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 16.10.03 10:22

Ahoj Péťo, jsem ráda, že ti je celkem dobře. mě dnes ráno bylo poprvé docela blbě, ale spravila to větrová žvýkačka. Teď už je mi opět skvěle. Taky jsem si myslela, že se ozve víc těhulek, ale zatím je to všechno co jsem dostala. Ono ani moc příspěvků tady do deníčku není. Snad se to zlepší a budeme si sem psát každý den tak jako jsem tomu byla zvyklá u Montičky. Je sice pravda, že je tam holek podstatně víc, ale ani tady už nás není málo. Mějse krásně a opatruj pupíčka. Pusinka a pasažérek 7tt+1

Markytka1
Kecalka 124 příspěvků 16.10.03 11:18

Ahoj Pusinko
Já jsem ti také na mejl posílala údaje o mě a cipískovi, termíny apod. Došlo ti to (z mejlu Markyy@centrum.cz) dej když tak vědět.
jinak se cítím celkem v pohodě, nevolnosti už nejsou takové, co byly dřív, tak snad už bude jen lépe. a co ty, jak se cítíš?
Opatruj se, Markytka.

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 16.10.03 11:38

Ahoj Markytko, to víš, že mi informace přišly. Dnes jsem Ti také poslala seznámek, takže bys ho měla v mailíku mít. Mě dnes bylo poprvé trošku divně od žaludku, ale žvýkačka to spravila. Teď už je dobře. Opatrujte se Pusinka

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 16.10.03 11:45

Nesmutni Pusinko, určitě nás bude víc a holky se ozvou. Možná je to jen o přístupu k internetu. Mám tu výhodu, že jsme v práci na netu on-line a tak se můžu, kdykoliv mám volnou minutku, kouknout. Ale ani já si nemůžu dovolit místo práce bloudit internetem.

Tak holky ozvěte se. Jsme zvědavé, jak se máte, co děláte.

Pa, Petra

Anini
Kecalka 371 příspěvků 16.10.03 12:30

Ahoj Petřičko, já už ti taky poslala na majlík info. Jenže mám docela hodně práce a tak nestíhám :o( a ono se vlastně ani nic neděje, špatně mi není, ba právě naopak, pořád bych jen jedla a k lékaři jdu až 6.11., takže do té doby nebudu vědět nic. Ale pročítám a těším se až se aktivně zapojím.

Pá a pěkný zbytek dne
Anna

Bella
Povídálka 36 příspěvků 17.10.03 07:59

Ahoj Pusikno a ostatní letní maminy,

tak máme dneska páte a já jdu na další kontrolu. Kde nám snad řeknou víc.
Jinak nic na sobě nepozoruji, krom toho, že bych usla i ve stoje a že nesmím zhluboka se nenadechovat, aby mi neodlítli koflíčky. Tak je snad všechno v normálu.
Musím se Vám pochlubit. Včera volala skorošvagrová - čekají miminko a hádejte, kdy mám termín 13.6., já ho mám podle poslední MS úplně stejný. A mamka má 17.6. narozeniny, to bude mít dvojitý dárek k narozeninám. Bude si muset pořídit kočár na dvojčata (trojčata?), aby je mohla vozit najednou. I když u nás mamka zatím jen tuší, ale dneska budu muset s pravdou ven.
Tak zatím ahojky a hezký víkend a já dám v pondělí vědět, jak jsem dopadla.

Bella + krteček (krtečci)

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 17.10.03 08:29

Ahoj holčiny, tak je tu pátek a před námi víkendík. Včera mi bylo poprvé za celé těhotenství poněkud špatně, ale naštěstí jsem to ustála se žvýkačkou. Dnes to vypadá, že bude dobře. Včera jsem s Tomáškem a s mamkou byla v Tescu na Zličíně, protože Tomík potřeboval koupit zimní botky a roláčky a tak, prostě oblečení na zimu. něco jsme koupili, ale žádná sláva, ale hádejte, kde jsme se pozastavovali? No u věciček na miminka. Ty Vám byly nádherný - hlavně ty holčičí, la ezimní a to teda určitě v červnu potřebovat nebudu :-). A doufám, že to bude ta holčička. Jinak jsem těm, které mi poslaly nějaké informace na mailík dnes ráno poslala doplněný seznámek.

Simčík, Bella - holky jestli se dobře pamatuju, tak jdete obě dnes na UZV, tak držíme s pasažérkem palečky ať už obě víte kolik miminek se Vám podařilo :-)). A koukejte nám to taky prozradit. Já se konečně snad dočkám v pondělí.

Holky tak si užijte pátek a hlavně víkedník a nevolnosti ať jsou hodně daleko od Vás.

Vaše Pusinka a pasažérek (7tt+2)

ve
Povídálka 38 příspěvků 17.10.03 09:05

Ahoj, včera musel být nějaký houpací den :-)) Kolem oběda se mi hnul žaludek taky kvalitně, ale ustála jsem to. Zatím jsem zjistila, že musím často jíst malé dávky jídla a pak jsem v pohodě, jak mám hlad nebo se přecpu, žaludek se hned hlásí. A taky jsem zjistila, že si musím udělat pořádný základ (třeba houska) než zbaštím těhuvitamíny (mám Maternu). Jak si před tím vezmu jenom jogurt nebo banán, tak je do půl hodiny zle. Tak přeju Tobě i ostatním klidné žaludky:-) Jo, ty věcičky jsou skutečně kouzelný, nedávno jsme vybírali něco pro kamarádku v La Halle, no nádhera, nemohli jsme odtud odejít :-) Ale ceny taky nic nízkýho :-)) Tak zatím pěkný víkend!
 Verča

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 17.10.03 10:48

Ahojky, tak jsem tě mystifikovala co se týče tíé stránky u mě. Špatně jsem si to zapamatovala. U Tomíka mi vycházela holčička taky. takže jsem asi opravdu vyjímka, ale tvé ségře to vyšlo, takže jsem zvědavá jestli když mi teď podle toho vychází holčička to taky ta holčička bude. Nejspíš ne, to by bylo moc štěstí najednou. Petra

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 20.10.03 11:19

Ahoj holky,

jaký byl víkend. Já jsem ho prolenošila. Žádné velké uklízení a starání.
V sobotu jsem ödvezla manžela na fotbal a pak si hověla u ségry a hrála si na garáž s malým synovcem.
V neděli jsme byli u tchýně, oznámit ji, že bude babičkou. A reakce? No, však už bylo na čase. Žádná radost a nadšení, jako od mých rodičů. A to bude její první vnouče. Tak jsem si jen tak povídali, já dostala přednášku, co musím jíst, jak mám chodit oblečená atd. atd., jak ji s ničím nepomáháme. Je jí 54 let a tak si myslím, že není tak stará, aby potřebovala péči svých dětí. No, tak neděle nic moc. Měla jsem se raději učit.

A co vy, jak jste se měly?

Pa, Petra

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 20.10.03 11:20

Ahoj holky, tak koukám, že jsem opět píšu první příspěvěk dne. Dnes jsem byla na UZV, jsem docela zklamaná, ale co se dá dělat. Vše je v pořádku a víc napíšu v zítřejším deníčku.

Bello - gratuluji ke krtečkovi. Jak jste velicí?

Boubi - Tak jak jsi dnes dopadla ty? Už jsi mimíska viděla?

mějte se hezky a zítra v deníčku čekám na horu příšpěvků :-)).
Pusinka+ pasažérek (7tt+5 dle MS) 7tt+2 dle UZV

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 20.10.03 11:21

Hi hi koukám že jsi mě předběhla :-)) Pusinka

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 20.10.03 11:54

Ahoj Petričko!
Nakoukla jsem do Vašeho krásného deníčku a zjistila jsem,že moje tchýně má asi dvojče:o)))).
U nás probíhalo sdělení,že budeme mít potomka úplně stejně!!!!!To bylo pořád řečí,kdy už konečně bude babička a když jsme jí to naservírovali,.....
Jinak je stejně stará a taky pořád něco vyčítá.Nemocná není,ale nejradši by byla,kdyby jsme jí chodili sekat trávu a leštit kliky.A to má manžela!!!!
Ve svých názorech je staromódní,takže všechno samozřejmě dělám špatně.
Nenech se otrávit a užívej si bříško.
Hanka a Klárka (od Veroniky a Adámka)

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 20.10.03 12:40

Dík, za podporu. Snad jednou taky nebudu taková. Z rovnováhy me to nevyvede, na to jsem po šesti letech zvyklá :-). Spíš mě to zamrzelo.
Měj se krásně.
Petra a Bobíško (8tt+2)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.03 16:22

Ahoj holky, dnes jsem byla poprvé u doktorky a udělala mi ultrazvuk. Trochu mě to překvapilo, nevěděla jsem, že tam ten přístroj má. Mimiško bylo vidět, teda spiš nějaká skvrnka, ale hýbalo se to a doktorka řekla, že tam srdeční akce je takže dobrý. Zítra jdu na krev a průkazku mi vystaví za 14 dní. Vcelku to má spád. Co vitamíny, berete? Já zatím jen kyselinu listovou, ale řekli mi ať beru. Jinak jsem přešla od stádia, kdy jsem jedla kde co a hlavně pořád do stadia, že nemám na nic chuť, ale když nejím dělá se mi špatně. Pusinko, proč tě to u dr. zklamalo? Jinak s tou tchýní je to asi všude stejné. Já jsem se ještě ani neodhodlala jí to říct a asi jen tak neodhodlám. Snad manžel. Tak se zatím mějte a ať vás malé kuličky ani ti větší čiperkové moc nezlobí.
Drobeček, skoro 8 tt + čertík 2 roky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.03 18:49

Pusinka: jak si dopadla u dr? Ja naseho pitity videla na uzv (konecne!). Mame 9mm a krasne nam busilo srdicko. Dalsi kontrola 13.11., uz se opet moc tesim. Jinak dle uzv sem 7tyden. :) Spis bych rekla 7+0 nebo zitra 7+0 ja ani nevim, jak to pocitat. :) Jak si dopadla ty?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.03 18:53

Sakrys nekam sem to napsala a nevim kam a navic sem se zapomnela podepsat, takze jeste jednou. Mam velkou radost mimi ma 9mm a bije mu krasne srdicko. Dalsi kontrola 13.11. jinak je mi obcas pekne spatne. :) Boubi

Vložit nový komentář