Maličcí pasažérci - Pusinka ? 16. a 17. týden

Těhotenství

Ahoj těhulky a naši mrňousci. Konečně jsem opět připojená. Ty viry už mě nebaví, vždycky se připlazí do našeho počítače když je nejmíň potřebujeme. No, ale už jsem zpět a moc jste mi chyběly. Tak co je u Vás nového? Vzhledem k tomu, že je před vánoci, takže není času nazbyt a počítač jsme zprovoznili teprve včera večer, tak jsem ještě neměla čas přečíst Vaše příspěvky, takže to snad brzy napravím. Doufám, že jste všechny v pořádku a některé už své mimísky i cítíte.

Dále bych chtěla poděkovat Petulce, že vzala za mě minulý týden deníček. Moc mi to pomohlo a alespoň jste si měly kam psát a nebyly tu opuštěné. Určitě si zaslouží pochvalu.

Co se týká mě, tak jsem byla 22.12. ráno na odběrech AFP, tak teď jen doufat, že dopadnou dobře. Mám si zavolat první týden v lednu. V poradně také vše v pořádku. Tlak 95/50, váha 55 kg tzn. o kilo méně než před měsícem, moč ok a miminko se má prý čile k světu a měří už celých 14 cm. Je to náš malý obřík. Další poradna 16.1. a prý se podíváme i na pohlaví. 20.1. jedeme na 3D UTZ do Brna, tak se moc těším. Bude nás to stát 500,–, ale je v tom kazeta a jedna barevná fotečka. Konečně manžílek uvidí první UTZ a Tomášek svého sourozence. Jinak nevolnosti úplně ustoupily a je mi skvěle a netěhotně. A řekla bych, že už pasažérka začínám cítit. Ale jistá si ještě nejsem, podle doktorky bych měla pohyby cítit koncem roku, takže to nejspíš pohyby budou, ale velice slaboučké. No co bych taky chtěla, nějak se začít musí no ne? Hlavně že se šmudlíček snaží.

A co naše dětičky?
16. týden ? Umí si cucat prsty a polyká drobounká množství plodové vody. jeho ledviny už fungují dostatečně dobře, aby dokázaly propouštět moč.

17. týden ? Své dítě byste lehce udržela v dlani. Během příštích týdnů se mu vyvinou řasy, obočí a vlasy, co nevidět bude také dostatečně velké na to, abyste ucítila jeho kopání. Na kůži se mu objevily droboučké jemné vlásky.

A co my?
Možná nás nepříjemně pálí žáha ? mám vyzkoušeno, že pomáhá studené mléko a nebo pár sladkých mandliček. ty zabírají alespoň u mě okamžitě. Jezme méně, ale častěji. Těhotenství na nás začíná být vidět ? bříško se zakulacuje a pas je širší. pro mnohé ženy je to však poněkud obtížné období, vypadají totiž, že prostě jenom ztloustly. Pokud přijímáme těhotenství jasně pozitivně, možná naopak cítíme hrdost na svůj vzhled.

Jinak u nás finišují přípravy na vánoce. Dárky už mám všechny a dokonce i zabalené, cukroví napekla mamka, vánočku upeče babička a já s Tomíkem gruntujeme. Hrozně rád luxuje, takže mám pomocníka. Byt už je jakž takž vánočně vyzdoben, takže Ježíšek už může klidně naklusat. Sice jsem dnes u nějaké paní v novinách zahlídla, že je nemocný, ale nadělovat prý bude, tak se těšte. V úterý nás ještě čeká nákup jídla a ozdobit stromeček a velký den může přijít. Tomík se na Ježíška moc těší, ale stále tvrdí, že mu nic nepřinese, že prý zlobí. Je to můj brouček.

Tak se holčiny a pasažérci mějte moc krásně a všem přeji šťastné a veselé vánoce, hodně dárků a šťastný nejen vstup, ale i celý příští rok 2004. Ale ten jistě bude, protože přivedeme na svět ty naše zlaté dětičky.

P.S. Ještě přidávám fotečku z posledního UTZ. Nic moc tedy neuvidíte, ale doktorka vyfotila hlavičku, takže vpravo je vidět pupeční šňůra, dole velká placenta a ta kulička co vypadá jako sova je hlavička našeho pasažérka. Ale když obrázek otočíte vidíte jasně hlavičku našeho mimošťánka (mimozemšťánek)jak obrázek nazval Tomášek. Patrné jsou oční jamky a nosánek a po pravé a levé straně ty bílé flíčky jsou prý ouška.

Vaše Pusinka a pasažérek (16tt+6)

Pasažérek
Váš příspěvek
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 28.12.03 18:38

Ahojky holcinky, moc moc vas zdravim. To je super, ze uz tu mame dalsi denicek, jen jsem tak mrkla co kdyby nahodou…a on uz tu byl :)) jsem tu ted jen naskok - valim delat veceri, takze jsem nestihla prejit ani vase minule prispevky, ale urcite na to mrknu.
Jen v rychlosti - oznamovani pod stromeckem bylo super, mati ani tchyne se k papuckam hlasit nechtely, jakoze to neni jejich a tak :)) pak to docvaklo a bylo spoustu radosti.
Zitra letim rano k dr. na dalsi injekci, a pak na firemni vecirek(moc se mi nechce, ale jen tak se tam trochu pomotat), pojedu autickem, takze nebudu muset vysvetlovat proc nechci pit.. :)
Tak se zatim mejte krasne a ja se tu urcite jeste zjevim
papa
Vase Any

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.03 10:58

Ahoj Pusinko i všechny ostatní těhulky,

tak jsem se po dlouhém uvažování nakonec rozhodla, že se přidám k vám, vždyť i ten náš kulihrášek je letní miminko, bude mít sice oproti vám trošičku zpoždění, ale snad to nevadí.

Vánoce jsme šťastně přežili, bohužel nevolnosti si nevybírají a tak jsem si jich během svátků skutečně užila dosytosti, ale ta lepší zpráva na tom je, že nemlsám a tak letošní vánoce nebudou ve znamení nabírání kilíček.

V úterý 23.12. jsme byli na kontrole u pana doktora, dostala jsem průkazku a tak je ze mě oficiální těhule. Taky jsem byla pustit žilou na testy, tak doufám, že budou všechny v pořádku.

Další kontrolu máme 13.1., snad už s námi půjde i tatínek, aby taky toho drobka viděl.

Pusinka: můžeš mi prosím do osobní zprávičky hodil tabulku ohledně našeho kulihracha, vyplním a pošlu.

Tak se všechny mějte pohádkově, já jdu zase chvilku pracovat.

Krásný den všem přeje

Pavča + Kulihrášek 10tt+5

Vložit nový komentář