Malá inženýrka II.

Porod

Tak kdy už bude konečně ten porod? Všichni okolo se ptají a napjatě čekají, kdy se slečna inženýrka rozmyslí. Jí se ale nechce. A to ani trošku. A tak čekáme. Všichni... Já jsem zvědavá, jaké to bude, ostatní, kdy to bude.

Bylo po promoci… S přítelovou babičkou jsem domluvená na pondělí, že pokud neporodím, půjdeme do města vybrat nějaký dárek pro mě k promoci a k narozeninám. Ani v neděli se nic neděje, a tak v pondělí vyrážíme do města.

V úterý následuje další kontrola v porodnici. Mám narozeniny, bylo by to pěkné, kdyby se dcera narodila ve stejný den jako já. Ale žádná změna, stále nedobytná pevnost. A tak uběhl celý týden. V neděli dopoledne (30. 7.) kontrola. Doktorka konstatuje: „Stále beze změny, ale člověk míní a příroda mění,“ dodává. A že to, jak to vypadá teď, neznamená, že se nemůže něco změnit. Uvidíme, necháme se překvapit.

Večer jdu spokojeně spát, vždyť sem nedobytná pevnost. V 0:20 mně probouzí vlhko na pyžamu, ne moc, ale přeci jen. Že bych se trošku počurala? To asi ne. Jdu na WC a naráz teče vody, jako když se otevře kohoutek. Ne, tak sem se nepočurala. Tak to vypadá, že je to tady.

Nic mně nebolí, ale protože mám pozitivního streptokoka, volám do porodnice, jak doporučovali na kurzu i moje doktorka. Tam se dozvídám: „Přijeďte, i když vás nic nebolí.“

Tak jedeme. Můj tatka (jako řidič, kdyby tam mohl přítel taky zůstat), přítel a já. Do porodnice dorážíme kolem 1:30. Test na plodovku je pozitivní. Monitor nic neukazuje, ale když je plodovka pryč a já mám pozitivního streptokoka, dozvídám se: „Tak my si vás tady necháme. Ale protože se nic neděje, tatínka pošlete domů.“

Další vyšetření - bez nálezu - nedobytná pevnost (až na tu odteklou plodovku). Zůstávám na příjmu, na pokoj mě nevedou, aby zbytečně nebudili ty, které tam spí. Vedle maminy rodí, slyším křičet nejen je, ale i plakat miminka. Pak následují i antibiotika kvůli streptokoku. Pěkně injekce do žíly. A za 6 hodin prý další. Doufám, že to brzy začne.

Jsou 4 hodiny ráno, spát se tady nedá, lůžko je tvrdé, já na sobě jen „andílka“ a s holým zadkem musím jít na WC. Ať už je ráno.

Ráno se stále nic neděje, ani náznak kontrakcí. Slečně se u mě asi líbí, i když má vypuštěný bazén.

Kontrola a rozhodnutí o zavedení tablety na dozrání cest. Je 9 hodin ráno a přesouvají mě na oddělení na pokoj a dostávám konečně normální košili.

Odpolko přijíždí přítel a já stále beze změny - žádné kontrakce. Slečně se daří dobře, tak není proč na něco spěchat.

Večer další kontrola - cesty už se lépe připravují, ale ještě to není dostatečné, a tak následuje další tableta na dozrání. Jak kačena dojdu na pokoj si lehnout, aby tableta nevypadla.

Spokojeně jdu spát s tím, že mně v noci opět budou budit na injekci antibiotik. To už sestřička neví, kam je píchnout, když mám ruku rozpíchanou a píchá to do nártu ruky. Au, tam to bylo nepříjemné. Spokojeně spím dál. Ráno moudřejší večera.
Je úterý 1. 8. ráno. Slečna už více jak 24 hodin bez plodové vody a očividně jí to vůbec nevadí.

V 9 hodin kontrola. Sláva, tablety zabraly, porodní cesty jsou konečně zralé. Můžeme vyvolávat. Dostala jsem tabletu (zatím jen jednu, o další se rozhodne případně později). A kolíbu se zase jako kačena na pokoj. Přítelovi volám, že už dnes. Kolem 10. hodiny přijíždí.

Mně dělají monitor. Něco se děje. Už bylo taky na čase. Jenže nejsou volné porodní pokoje. Porod začali vyvolávat několika maminkám obdobně jako mně a všechny čekáme, kdy se dostaneme dále. Na pokoji si ze mně dělají legraci, že to dobře zvládám a mám sílu se ještě usmívat, i když už mám kontrakce. Je 11 hodin a cítím to pořádně. Slibují mi, že jakmile se porodní pokoj uvolní, půjdu jako první, že jsem „zabrala“ nejrychleji.

Hurá, jsme na porodním pokoji, moc jsem si vybírat nemohla, ale co. Zkouším, kde co se dá, abych si ulevila od křížových bolestí. Nejlepší je to ve sprše na balonu. Jenže do té je to asi 10 metrů a to je pro mně nadlidský výkon. Navíc je společná pro více maminek s tím, že když je tam jedna, nemůže druhá a po každé z nás se to musí desinfikovat. Užívám si to tedy jednou ve sprše, pak na balonu na porodním pokojíčku.

Přítel má na ruce modřinu od toho, jak ho drtím, masíruje mi záda v kříži. Ale postupuje to a to je hlavní. Chci rodit na židličce. ale začala sem uvnitř otékat a porodní asistentka má strach, že to nepůjde. Nakonec „zakotvuji“ na porodním lůžku. Jedna nohu nahoře, druhá volně, chytá mně křeč do kyčle - to mi tak ještě scházelo. :(

Porodní asistentka kontroluje a pomáhá s brankou, která je už trošku nateklá. Slečna (asi si myslí v duchu dobrého vychování) podává porodní asistentce ručičku. „Kdepak, takhle ne,“ říká porodní asistentka a vrací ji zpátky. Nejdřív musí hlavička.

Doktorka chce udělat nástřih, ale porodní asistentka ho nedovoluje se slovy: „Ona to zvládne.“ V duchu jsem jí vděčná.

Nakonec na pár zatlačení je hlavička venku, porodní asistentka pomáhá a hráz to zvládla i bez natržení. Pak už i tělíčko a pokládají mi miminko na bříško.

Jsem dojatá a říkám jí: „Ahoj“. Nic jiného mě v tu chvíli ani nenapadá. Pak se ptám, zda je to vlastně holka (i když nám celé těhu říkali, že je, tak jisté to je přeci jen až po porodu).

Přítel přestřihává pupečník. Malou změří a zváží. Měří krásných 51 cm, váží 3300 g, Apgar 8-9-9. Je 16:30 - přítelovi skončila pracovní doba. :-D Mezitím mi píchnou oxytocin a odchází placenta. Nutná kontrola, jak jsem dopadla. Mám škrábanec v pochvě - od nehtíků na ručičce, jak se dcera chtěla přivítat se všema. Doktorka medikovi říká, že to budou tak 1-2 stehy. Ani jsem medika nevnímala, že tam je. Teď si to ale užiju pořádně.

Zabalenou vrací dceru příteli. Mně polévají desinfekcí… Brrr, to studí. A medik šije… Jeden steh… au… druhý steh… au… třetí steh - sakra, co dělá, vždyť to mělo být 1-2 stehy. Asi to medik bere jako v té pohádce - 1 vejce nebo 2 vejce jsou dohromady… ano 3 vejce, :-P takže mám 3 stehy.

Doktorka se podívá na přítele a na dceru a říká: „Tatínku, nezlobte se, ale to je celá maminka.“

Zůstáváme všichni tři spolu. A užíváme se. Přítel je dojatý, v obličeji červený. Zvládám udělat jejich první fotečku. Dnes už si nevzpomenu, kdy proběhlo první přiložení k prsu, ale vím, že bylo.

Mně nesou večeři. Zapečené filé se sýrem a bramborami, k tomu červenou řepu. Přítel má hlad taky. Nic nejedl jako já. Nechávám mu řepu, sama sním filé a dívám se na dceru. Tak to je ona… Ta, která mě celou dobu kopala a nenechala učit. No, říkám si, že by byla kdo ví jak krásná, to teda není… Je nějaká pomuchlaná, hlavičku šišatou… Že by celá já? :-D

Po 2 hodinách mě posílají na WC a do sprchy. Jde to dobře. Sprchu i WC zvládám hravě. Už nás vedou na pokoj. Bohužel - mě tam, odkud jsem před několika hodinami přišla, protože na oddělení šestinedělí není místo, a dceru k sestřičkám na novorozenecké s tím, že můžu kdykoliv přijít. To si pište, že přijdu.

Na pokoji mně to nebaví, ostatní se ptají, co a jak, kde mám mimčo a já povídám, jak to bylo. Je krátce po 19. hodině a já už bez dcery nemám stání. Je o patro níž, a tak se vydávám po schodech. Tam na mně koukají, kde se tam beru. Dcera spí, ještě celá od mázku.

Tak se pokochám pohledem na ni a sestřička mi říká, že přeci takhle nemůžu chodit hnedka po schodech, co kdyby se mi něco stalo a veze mně výtahem o patro výš k „nám“ na oddělení. Na druhou návštěvu za dcerou kolem 21. hodiny už jedu výtahem, jistota je jistota. Už je více čistá, i když není umytá. A já jdu spát. Těším se na ráno kdy už budeme spolu.

Ráno spolu s dalšími maminkami „otravujeme“, že už chceme na pokoj s miminkem. Nakonec v 11 hodin se zadařilo a jsme spolu. Odpoledne mohou přijít návštěvy. Dcera už je přeci jen hezčí. Není už tak šišatá a pomuchlaná. Prostě sluníčko. :-) Já mám stále sice bříško, jako bych měla znovu rodit, ale to se spraví.

Dodnes si z dcery dělávám srandu, že na VŠ už nemusí, že už udělala státnice i promovala, takže to nejdůležitější z VŠ má za sebou. :-D

A jestli je podobná i dnes mamince? Je, více než tenkrát na porodním sále. I když ani tatínka nezapře a něco z něho se u ní taky najde.

Hodnotilo 34 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 17.02.16 07:26

Moc pěkně napsaný :palec:,gratuluju

 
Terina24
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 1 inzerát 17.02.16 07:45

Krasne napsany :palec: u casti s podavajici rucickou jsem az vyprskla smichy :D je to vychovana holcicka uz odmala :potlesk: :)

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 17.02.16 08:30

Moc pekné gratuluji.-)

 
maminka201  17.02.16 09:30

Nic moc, ale u podání ručičkou jsem se dobře zasmála :lol: :lol:

 
Jity-lovies
Kecalka 186 příspěvků 17.02.16 09:37

Pěkný deníček, pokud jsem to pochopila správně, tak jestli se malá narodila 1.8., tak se narodila ve stejný den, jako já… jen o několik let později no :D :)

 
reinkarnace
Závislačka 4441 příspěvků 2 inzeráty 17.02.16 09:45

Hezky sepsaný deníček…zarazilo mě ale, co že to je za nemocnici, kde neznají flexilu a raději maminku masakrují :roll:

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 17.02.16 09:48

@Jity-lovies ano, naprosto správně jsi pochopila :-)

@reinkarnace je to záležitost stará skoro 16 let. v té době ji prostě běžně nedávali. Rodila sem tenkrát ve FN. žádná z maminek ji tam neměla. navíc na druhou stranu (když to vezmu kolem a kolem) tak ta jedna malá injekce po 6h byla lepší, než 30min kapání antibiotik z infuze.

 
reinkarnace
Závislačka 4441 příspěvků 2 inzeráty 17.02.16 09:53

@whitehorse tak dlouho od porodu a máš to takhle v paměti??? 8o čumím

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 17.02.16 10:04

@reinkarnace tak ono když si to člověk 2× napíše do deníčků tak si to postupně oživuje ;) a zážitek to byl silný. hodně emocí, hormony tenkrát opravdu pracovaly naplno.
a zase jsou věci, které sem raději z paměti vytěsnila - problémy s kojením po porodu, kdy mně chlap moc nepodpořil atp. ale to špatné už je většinou zapomenuto :-) jinak na některé věci mám (a někdy bohužel) pamět až moc dobrou.

 
Pety2
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 17.02.16 10:37

Krásný deníček! :potlesk: Teda ale koukám, že to máš tak barvitě popsáno po 16. peteech, jako bys vzpomínala na včerejšek, moc pěkně se to četlo :kytka:

 
majki.r
Extra třída :D 12456 příspěvků 17.02.16 13:52

Pěkný deníček, moc gratuluji. :kytka:
Anonymní z 9:30 : to je to tak citlivý komentář, že se nepodepíšeš? :roll:

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 17.02.16 14:40

@Pety2 děkuji, ono to není napsáno za chvilku a postupně sem doplnovala než sem odeslala.

 
Lenka 80  17.02.16 15:17

Zacinam byt alergicka na to jak tu furt nekomu vadi anonymni prispevky. doprcic to je kazdyho vec. jednou tu ta moznost je tak at ji vyuzije kdo chce kdykoli to uzna za vhodne. :zed:

 
Lenka 80  17.02.16 15:47

@maminka201 koukám že už tě odtajnili. už může být někdo spokojenej :roll:

 
Drdlinka
Povídálka 32 příspěvků 17.02.16 17:44

Krásně napsaný :) gratuluji k malé :) :palec: :potlesk:

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 17.02.16 19:32

@majki.r po odtajnění anonymity se už anonymu nedivim :P

 
Klarca99
Povídálka 38 příspěvků 17.02.16 19:41

Hezky napsané ;) celou dobu jsem si myslela, že to bylo max pár let zpět a ono 16 let! Vypadá to, že se za tu dobu v porodnicích moc nezměnilo…
Napište ještě něco ;)

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 17.02.16 19:57

@Klarca99 já mám občas obavu, že kromě vybavení, které se zlepšilo, se to spíš obrátilo k horšímu :,( pokud tedy není tehulka dostatečně asertivni a trvá si na svém, tam je to potom o něčem jiném. Některá rutina je (soudě dle denícků) spíš horší než tenkrát.

 
majki.r
Extra třída :D 12456 příspěvků 17.02.16 19:59

@Lenka 80 Já jsem si všimla, že obhajuješ anonymy. :kytka: Mě osobně většina anonymů nevadí, pokud nepíšou nějakým způsobem negativně. Jak vidím negativního anonyma, který ve svém komentáři neuvádí žádné citlivé informace o své osobě, vadí mi to. Nemluvě o tom, že je to proti pravidlům.

Příspěvek upraven 17.02.16 v 20:00

 
Lenka 80  17.02.16 20:58

@majki.r ja je neobhajuji.jen je mi to proste jedno.at si kazdy pise jak chce. a vadi me ze se to tu porad resi.

 
majki.r
Extra třída :D 12456 příspěvků 17.02.16 21:04

@Lenka 80 Víš, je to proti pravidlům diskuse. :kytka: Věřím, že nás tu je víc, komu vadí nesmyslné anonymy, obzvlášť, pokud se do někoho naváží.

 
Lenka 80  17.02.16 22:27

@majki.r me anonym vadi pouze pokud se do nekoho navazi. tohle nebyl tento pripad.

 
maminka201  18.02.16 11:52

Jak ubohé, když si někdo zažádá o odtajnění…já se za to nestydím, ale je to každého věc! :pocitac:

 
maminka201  18.02.16 11:55

@Lenka 80 Však já jsem nenapsala nic špatného, jen svůj názor. Nebavilo mě to…to je tady pořád samý porod, nebo jsou tu tak blbé deníčky, že to není ani možný, ale nevyjadřuji se…za to některé plkny musí být všude u všeho a drbat a drbat…

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 18.02.16 12:16

@maminka201 ano, a úplně nejlepší byly Tvé deníčky o porodu, které jsi smazala, že? :roll:
a nestydíš se za co? že jsi napsala komentář do deníčku? nebo za to, že jsi použila anonymitu ve chvíli, kdy není ani potřeba.

 
Lenka 80  18.02.16 12:47

@maminka201 vím že jsi nepsala nic špatného. to jsem taky netvrdila. psala jsem že nechápu že se ty anonymy pořád řeší. Podle mě má každý právo napsat něco anonymně pokud to ovšem toho člověka neuráží nebo nenapadá. To mě taky rozčiluje. Když chci někomu říct co si myslím ikdyž to zrovna není sluníčkové tak bych se za to neměl stydět.

 
maminka201  18.02.16 13:03

@whitehorse jo holka, to nikdo netvrdí..a ani jedno. Napsala jsem to jen tak. Tě to nasr…co?,že je někdo anonym, tak jsi musela honem utíkat, kdo to je :mrgreen: :lol:

Příspěvek upraven 18.02.16 v 13:07

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 18.02.16 13:13

@maminka201 nejsem Ty Adélo… já se o nějakého anonyma nezajímala (nepotřebuju kvůli takové hlouposti kontaktovat adminy jako Ty :-p ). ten kdo to nahlásil měl k tomu asi svůj důvod a já ho neřeším. jen mně baví, jak se zase čertíš.

 
maminka201  18.02.16 13:26

@whitehorse když ne ty tak majki. r,ta píše všude :roll:…ale to je jedno, at to vidí, nic špatného jsem nenapsala, ani nic urážlivého ;)Měla jsem to napsat normálně a bylo by. Já se čertím? se ti zdá :P, mám fajn náladu :kytka:

 
majki.r
Extra třída :D 12456 příspěvků 18.02.16 14:34

@maminka201 Představ si, že ani já jsem nebyla ta, co tě nahlásila ;) Takže jsme tu nejmíň tři, komu se tvé anonymní příspěvky nelíbí :P
A vůbec, působíš na mě, že teď všude kolem sebe chrlíš oheň, za to, žes dostala sodu u tvých deníčků. Radím ti ve vší slušnosti, přejdi to, pouč se a jdi dál. :kytka:
Koukala jsem na fotky tvých dětí ve tvém fotoalbu, jsou krásné, tak se z nich raduj a nech nějakou zlost být.

Příspěvek upraven 18.02.16 v 14:36

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 18.02.16 15:29

@majki.r bohužel, mám obavu, že toto neumí. :(

 
maminka201  18.02.16 19:51

@majki.r @whitehorse hele mě je to jedno, kdo to byl. Nakonec jsem i ráda. Deníček mě prostě nebavil no..Ano jsou krásné a jsem za ně štastná, tak jako i ostatní maminky jsou štastné za své děti.:kytka:.Pěk­ný večer.

Příspěvek upraven 18.02.16 v 19:52

 
mohout710
Stálice 90 příspěvků 20.02.16 11:40
:srdce: :srdce:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama