Malý velký neurotik

Ostatní

Zdráva, mrzutá, silná, pohodlná. Všechny tyto přívlastky má moje desetiměsíční dcera uvedeny v očkovacím průkazu v poznámce k vyšetření v jednotlivých měsících prvního života. Takže to mám černé na bílém! A doktorovu postřehu se nedá v podstatě nic vytknout. Snad jen, že ještě nepoužil výraz „protivná“.

néééé, k doktoru néééé

Kdysi dávno, když to bylo ještě opravdu malé miminko, označil Štěpánku eufemicky za „živejší dítě“. Z jednoho prostého důvodu, jakmile se octla na vyšetřovacím lůžku, nebyla k utišení. Za deset měsíců jsem zažila našeho stárnoucího, věkem a životem unaveného pediatra, jenž má u slabších povah pověst sprostého nevrlého morouse, udělat na naše dítě takových obličejů, opiček, šklebů a zvuků, že by i Janžurová nad tou škálou grimas zbledla závistí. Leč obvykle to bylo bezúspěšné. Pouze jednou jí půjčil stetoskop, čímž jí udělal skutečnou radost, ale definitivně si to pokazil ve chvíli, kdy jí ho sebral ve snaze vyšetřit ji. Zkrátka ordinace lékaře v ní už z povzdálí vzbuzuje naprosto evidentní pocity odporu a vzteku, aniž by ji v ní kdokoli „týral“ víc než ostatní děti.

Náš poklad poznal za svůj krátký život možná už víc doktorů než já. Jediný, kdo ji zaujal natolik, že z neznámého důvodu přestala plakat, byl primář strakonického kardia, jenž ji hned v úvodu polichotil slovy „tak jak, ženská…?“. Patrně ji v tu chvíli odzbrojil natolik, že ačkoli před ním ležela naznak v negližé značky P…s, nábožně na něj vydržela koukat v tichosti celých deset minut, co jí luxoval prsa ultrazvukem. Podobný výkon se nikomu dalšímu dosud nepovedl.

Máme za sebou několik vyšetření kyčlí, nespočet poraden, kontrolních převážení, kardio vyšetření, jedno projistotní sono hlavičky a teď nás čeká v mezičase oční. Tam jsme ještě nebyli :) Náš pediatr nechce nic zanedbat. Nebo že by hledal příčinu toho zoufalého pláče, který se objeví, kdykoli ho naše modelka uvidí, resp. kdykoli si dovolí na ni sáhnout…?

Vidím to na jasnou fobii z bílých plášťů, takže v nejbližší době očekávám žádanku na psychiatrii, prozatím tedy jen pro mé dítě. Ačkoli můj muž už mi taky několikrát řekl, že jsem blázen… tak jak to tedy je?

Hodnotilo 20 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anabellka
Závislačka 4771 příspěvků 1 inzerát 08.10.11 09:41

Konečně po dlouhé době deníček, který mě fakt pobavil… :mrgreen: :palec:

 
werro
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 08.10.11 09:55

super :palec:

 
AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 08.10.11 09:56

Pěkně vtipný deníček :lol: :mrgreen: , malá je dáreček :wink: :-)

 
korana.kora
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 08.10.11 10:42

Hezky, vtipny denicek :potlesk: Snad vsechna dalsi vysetreni prekonate bez uhony. Je dobre, ze Vas doktor nechce nic zanedbat, my s malou byly take na sonu hlavicky, ocniho mame take za sebou, neurologii take, tak jsem zvedava co nas ceka za mesic :think:
Preji hodne sil na dalsich navstevach bilych plastu a co nejmene place a hlavne pozitivni vysledky :kytka:

 
Minki
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 08.10.11 13:21

Milá Lys, to si dobře užíváš a je to výborně napsaný :lol: :palec: . Já si se synem užívám už tři roky, ale vznikla nám tato fobie až po návštěvě ušního :nevim:
Od té doby se řev a panika nevztahuje jen na lékaře, ale i holiče :zed:
Tak ti přeji hodně hodně sil :palec: a hlavně hodně chápajících lékařů :kytka: , protože jsem bohužel musela poznat i lékaře, kteří pro pláč a strach dítěte neměli velké pochopení :zed:

 
ANkar
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 08.10.11 15:02

Lys, nezklamala :lol: . Pěkný, zábavný deníček.
Snad se Štěpánce podaří překonat strach z bílých plášťů.

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 08.10.11 15:54

Lys ,tak příště obleč dochtora do své zástěry a bude vystaráno ne? :wink:
Krásně napsané, o5 jsem se pobavila (ale vím,jak to je :hug::palec:

 
lys
Kelišová 6155 příspěvků 08.10.11 16:46

výborný nápad! Příště mu to zkusím navrhnout, bude jistě radostí bez sebe :lol: :lol:

 
horakyne
Extra třída :D 14004 příspěvků 08.10.11 19:10

Lys paráda hezky napsané jen mi bylo líto že to není delší :oops: :lol: pěkně napsané :palec:

 
Haku
Generální žvanilka 21911 příspěvků 08.10.11 21:02

Skutecne vyborne napsane :palec: .Takhle jsem se uz dlouho u cteni denicku nepobavila.Chapu,ze pro tebe to u doktoru zabavne neni,ale kdyz ty jsi to tak skvele a s vtipem podala :wink:

 
lys
Kelišová 6155 příspěvků 08.10.11 21:20

zachovávám klid a praktikuju systém zaseknutá deska. Takže utišuju, utišuju, i když je to houby platný :nevim: ale dělá to lepší dojem :oops:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 08.10.11 23:34

Ahoj, perfektně napsané :potlesk: :lol: :pankac:

Naše malá má za sebou jen stejné „projistotní“ vyšetření hlavičky sonem a pan primář v Motole je dlouholetý kamarád mého manžela, na všechny ženský svým charismatickým hlubokým hlasem působí tak, že pokud se ti nepodlomí kolena, nejsi normální :lol: a Verča u něj byla úplně v pohodě. :pankac: Asi poznala že je to chlap kterej za to stojí :lol: :lol: :lol:

Ovšem u naší Dr.řve pravidelně jako k*áva! :zed: :mrgreen:

 
kačátko.z
Závislačka 4404 příspěvků 09.10.11 08:48

Parádní deníček a k ranímu pobavení a probuzení jak vyšitý :palec: :potlesk: :dance:

 
lys
Kelišová 6155 příspěvků 09.10.11 13:15

jééé, takovýho doktora chcůůů

 
krarka
Kecalka 446 příspěvků 09.10.11 14:38

He he,mám taky doma desetiměsíční princeznu a zažívámě úplně stejné „drama“ :-))) ve chvíli,kdy se doktorka přiblíží tak spustí takovou sirénu,že se nám kolikrát povedlo rozplakat i děti v čekárně :-D trhly jsme už rekord 4 rozplakaných dětí :-))) ono to v tu chvíli není vůbec sranda,vždycky jsem červená jak rak a málem se všem omlouvám,ale bohužel,dokud nevypadnem z ordinace,řev neutichne..naštěstí máme chápavou doktorku,která říká,že už je zvyklá :-) ale mám známou u doktorky( od které jsem mimochodem odešla),,co jí při pohledu na plačící dceru řekla,že to není normální,aby miminko takhle plakalo,jestli jí náhodou někdo netýra…no mazec :-))) ještě že už jsme odtama pryč…
Tak přeju hodně zdaru do budoucna :-) a zdravou holčičku :-)

 
katy-katy
Závislačka 2999 příspěvků 09.10.11 20:10

Lys, moc pěkné, doufám, že plánuješ pokračování :hug: a Štěpánce posílám :andel: :huban:

 
lys
Kelišová 6155 příspěvků 09.10.11 21:09

já doufám, že pokračování bude „na doktora se směje, povídá si s ním a jednou si určitě nějakého vezme za muže“ :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama