Mám za sebou 2.den po transferu

Snažení
  • 27.02.05

Ahojky holky, dnes jsem 2.den po transferu a mám z toho smíšené pocity. Z deseti vajíček bylo 8 zralých, 7 bylo oplodněných, ale do stádia schopného transferu zůstaly jen dvě, které mi byly transferovány. Takže nám nezůstali žádni mrazáčci.

Byl to náš první pokus a nastává doba 14 denního čekání na těhotenský test.
Chtěla jsem jen poprosit některou z Vás, která máte, nebo jste měla, stejný problém o příspěvek.
Při zjišťování důvodu neplodnosti jsme zjistili, že chyba je na manželově straně, málo spermií, málo pohyblivé. Takže jediná možnost byla podstoupit stimulaci, IVF a ICSI. . .

Doufala jsem, že když jsem já zdravá, pravděpodobnost se zvýší, ale zneklidnil mě konečný počet embrií. A teď mám strach, že když se nám to nepodaří budeme podstupovat vše znovu. Kvůli dítě bych udělala vše, takže i když je umělé oplodnění finančně náročné, šla bych do toho znovu a manžel taky.
Teď mi nezbývá nic jiného než čekat, šetřit se a doufat! Děkuji za případné zkušenosti.
Přeji všem hodně štěstí, a ať Vás neopouští naděje! Kačin

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.05 08:32

Ahoj Kačin.
Já mám ten samý problém co ty. „Chyba“ je na manželově straně. Na první pokus IVF nám zbylo šest vajíček.Měli jsme radost, protože poprvé to nevyšlo, ale podle mě to byla má chyba, byla jsem hrozně nervózní a měla jsem až hysterické záchvaty. Jinak těhotenské příznaky už druhý den byly velmi patrné. Na druhý pokus KET nám bohužel z těch šesti zbyly jen dvě. Podruhé jsem příznaky neměla vůbec žádné a tak jsem doufala, že to vyjde a zase nic. Nejlepší je na to vůbec nemyslet, ikdyž je to při tom ležení velmi těžké.Ale nemysli si, že když se to nepovedlo mě, že se to nepodaří tobě!!!!!!!!Holka co ležela vedle mě, má dnes čerstvého chlapečka a u nás v deníčku Zebřiček, je jich taky dost, co po umělém oplodnění leží a čekají!!!Kdyžtak se k nám zastav rádi tě přivítáme!!!!!Třeba teď Adka je po umělém oplodnění a už má dvoucentimetrového prcka!!
Tak ti držím palce a zastav se k nám snažilkám Zebřičkám!!!!!
Papa Vendelina

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 27.02.05 09:02

Ahojky,

mám po prvním IVF 18.měsíčního klučinu a ten pokus vůbec nevypadal pozitivně.
Při prvním UZV mi řekli, že jeden folikul tam bude. Po odběru jsem jich měla šest, z toho dvě nekvalitní, dvě se oplodnily více více jak jednou spermií, takže zůstaly dvě embrya ne moc kvalitní. Šestý den po transferu jsem začala špinit, špinění pokračovalo celý týden, postupně se zvyšovalo, 13. den po transfery byl TT negativní,špinění dost velké,všechno jsem hodila za hlavu, začala stěhovat koupelnu na rekonstrukci /tj. i těžkou pračku/, 15.den jsem si šla pro ortel, vzala jsem si sebou manžela, ať se mám komu vyplakat na rameni a ejhle, byla jsem těhotná! Špinění přestalo asi 17.den.

Moc Ti přeji pozitivní výsledek a všem ostatním taky.

Evka

Ketty
Stálice 78 příspěvků 27.02.05 10:54

Ahoj holky.
Já k Vám sice nepatřím,nemám takové problémy jako vy,ale chtěla jsem prostě napsat jen pár řádků.
Moc všem „SNAŽILKÁM“ držím palce,ať Vám to všechno dobře dopadne a ať máte taky to své „vysněné a nejkrásnější“ miminko na světě.A já věřím,že se určitě taky dočkáte!!!!! Moc Vám to přeju.
Ketty+Honzík 9.měs

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.05 12:53

Ahoj Kačin,

i já mám IVF za sebou. Z téhož důvodu - problém na manželově straně - a ve věku 33 let. Dobře znám ty naděje, očekávání a pozorování sama sebe. Co má taky člověk dělat, když musí ležet. Nejvíc jsem nesnášela rady typu „nesmíš na to myslet“. Kdo to zažil, ví, že to prostě není možné. Nebudu popisovat podrobnosti, jsou všude podobné. Jen výsledek - vyšlo to po třetím transferu, kdy už jsem nedoufala. Měla jsem klasické premenstruační bolesti, na které trpím, dokonce jsem si vzala jeden prášek, jak byly silné. A dnes mám nejkrásnější tříměsíční holčičku na světě. Prostě vydrž! Stojí to za to a nejsi v tom sama, i když ti to tak může, když tak ležíš a čekáš na výsledek, připadat. Držím palce!

Dandy
Stálice 60 příspěvků 27.02.05 13:15

Ahoj Kačin,

já mám taky po IVF ICSI - problém manža málo spermijek + já (problém se ale odstranil při užívání léků při IVF). Měli jsem 11 vajíček ale 8 přežilo - máme 6 mražáčků.Já jsem po transferu 12 den měla slabě pozitivní testy a 14 dni na to jsem potratila. Prostě všechno se může stát a já se stím do teď nejsem schopná smířit, je to hodně čerstvé stalo se to valstně minulý týden. Tímhle ti ale chci napsat ať se opravdu moc nepozoruješ, protože u každého je to jiné. Na těhu příznaky 2 den po transferu příliš nevěřím, vše mají za následek hormony a injekce které se u IVF berou, mě se taky točila hlava, bylo mi mdlo, ale z avšechno mohly hormony. Asi od 9 dne po Transferu jsem začala poci´tovat menstruační bolesti - doktor mi řekl že se to tak někdy stává - jen prostě nevíš jestli příjdou měsíčky nebo je to těhu. Moc ti držím palce - vím je to těžké nemyslet na to -¨dokonce bych řekla že se to nedá, nebo alespoń já jsem taková že to nedokážu a všechno jsem obrečela - po pravdě byly pro mě ty dva měsíce plné strach a breku. Ale neboj, určitě to dopadne dobře, prostě musí a kdyby ne, musíme se protě pokusit znovu. Pokud budeš chtít přečti si moje deníčky Moje životní snažení je tam I. až IV. díl a je to valstně celý můj příběh. Ještě jednou hodně optimismu a dobrý konec přeje Dandy

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.05 18:49

Moc díky Dandy, už jsem tvé Deníčky četla a ty mě přesvědčili o tom. že chci napsat. Moc mě mrzí, že se nezadařilo. Obdivuju sílu tvou i všech, které mají po takové době stále naději! Určitě bych jednala stejně. Dnes 3.den po transferu se cítím dobře, tak jako vždy předtím, nic na sobě nepozoruju, taky je asi brzy. Naštěstí mám kolem sebe skvělou rodinu a hlavně manžela - nejsem v tom sama.
Jinak díky všem za odpovědi, moc mě překvapilo, že jste odepsaly. Moc, moc díky! Kačin

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.05 21:25

Ahojky, mám teď dvacetiměsíční holčičku. A uzrály nám jen dva folikuly a k transferu jsme měli jedno vajíčko! Všechno se podařilo s tímto jediným vajíčkem hned napoprvé. Je mi 39 let. To čekání na výsledek testu bylo hrozně dlouhé. Šetřila jsem se a protože jsem v podstatě nemohla myslet na nic jiného, představovala jsem si, jak to vajíčko roste, množí se mu buňky, co zrovna dělá (jestli se už zanořuje do sliznice) a tak. Snažila jsem si to představovat co nejbarvitěji a nedovolila jsem si pochybnosti. Skoro se stydím přiznat, že jsem si nakreslila obrázek, jak chováme s mužem miminko. Možná to pomohlo, protože nám stále lékaři říkají, jak to otěhotnění bylo nepravděpodobné. Moc Ti držím palce. Určitě to dopadne tak, jak si budeš opravdu přát. M.

Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 28.02.05 10:53

Ahoj anonymní M., moc mě tvá zpráva potěšila. Včera jsem měla pocit, že se nám to nepodařilo, protože na sobě žádné změny nepozoruju, ale dnes s novým dnem a sluníčkem za oknem, mám pocit, že bude vše v pořádku. I když třeba ne na poprvé. Věřím, že se dočkáme! Ještě jednou díky a přeji tobě i tvé holčičce úsměv na tváři a hodně štěstí! Kati (=Kačin)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.05 11:49

ahoj u me to je skoro stejne.Chyba byla na strane od manzela tak jsem si davala velkou nadeji.Pri stimulaci jsem mela 20 vajicek ale u odberu mi hodne jich prasklo a odebrali jen tri.Oplodnilo se jen jedno a vlozili mi ho jen dvoubunecne.Od druheho dne transferu mam tlaky v podbrisku jako bych mela dostat menstruaci, stale se bojim ale uz je to sesty den a porad nic, tak snad to dopadne dobre.Moc ti drzim palce a nevzdavej se!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.05 11:52

ahoj u me to je skoro stejne.Chyba byla na strane od manzela tak jsem si davala velkou nadeji.Pri stimulaci jsem mela 20 vajicek ale u odberu mi hodne jich prasklo a odebrali jen tri.Oplodnilo se jen jedno a vlozili mi ho jen dvoubunecne.Od druheho dne transferu mam tlaky v podbrisku jako bych mela dostat menstruaci, stale se bojim ale uz je to sesty den a porad nic, tak snad to dopadne dobre.Moc ti drzim palce a nevzdavej se!verca

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 28.02.05 15:30

Ahojky Kačin,

držím palce, ať vám to klapne :-).

Kvůli tomu, že vám nezůstaly embrya na zmražení se netrap, nejsi v tom sama - i když to je asi slabá útěcha. Dopadli jsme stejně, měli jsme 11 embryí a z důvodu, že se přestaly vyvíjet nebylo co zmrazit.
Nám bohužel první pokus nevyšel (říjen 04), ale teď stimuluji (sprejem) na druhý pokus, který nás čeká v březnu. I u nás je problém na straně manžela, úplně stejný jako u vás.

Takže ještě jednou držím palce a přeju hodně štěstí, ať se 14. den po transferu raduješ.
Lostris

PS: také tě zvu, jako Vendelína, k nám do zebřičkového deníčku. Když nic jiného, přijdeš na jiné myšlenky, tam sežzvatlá o čemkoli :-)).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.05 21:58

Ahojky, díky za přání. Vidím, že některé odpovědi nejsou úplně optimistické, tak Ti chci ještě napsat, že se nám to povedlo, i když po jedné takové blbé operaci nemám celou dělohu - chybí mi celý pravý roh. Ale mimi jsem donosila a tak je vidět, že se může krásně podařit ledacos. Stále Ti držím palce, určitě to je v pořádku a v říjnu budeš chovat miminko. M.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.05 10:12

Ahoj všechny, jsem 7. den po transferu, je to naš pátý pokus, mam pocit,že budu menstruovat každou chvili a je mi hrozně

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 21:38

Ahoj Kačin. Buď naprosto v klidu. Říkej si, že se to musí povést. Já jsem byla na ICSI v srpnu 2003. Odebrali mi 4 vajíčka a po oplodnění bylo zjištěno, že pro transfer jsou vhodná jen 2. Byla jsem z toho dost zdrblá, ale říkala jsem si, že se to povede. A výsledek. Jedno se ujalo a 4. května bude Natálce rok. Byla jsem v Pronatalu a chyba byla na obou stranách. Manžel má oligospermie a já polycystická ovaria. Přeji ať se miminka drží. Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.05 21:44

Ahoj, hlavu vzhuru! Mam za sebou ICSI a povedlo se to az na druhy pokus. Byli me transferovany dve vajicka, jenom jedno se uchytlo. Ted mame 16ti mesicni holcicku. Pozitivni mysleni je zakladem vseho. Verim, ze se nam povede i dalsi pokus a nase holcicka bude mit brasku ci segru.
Ahoj S.

Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 12.03.05 23:15

Ahojte!
Slíbila jse, že až budou výsledky, tak napíšu. Už jste si je možná přečetli u Zebřiček nebo v deníčku. Takže nebudu vše popisovat znovu.
Prostě se nezadařilo, je to hodně těžké se s ním vyrovnat. Věřím, že příště to bude lepší!
Díky za krásné komentáře a že jste na mne myslely! Díky Kati

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.05 20:40

ahoj, neházejte ,, flintu do žita,, ám třetí den po transgeru, třetí pokus a cejtím se úplně stéjně, ale přesto věřím, že to jednou musí vyjít. Máme přeci ty strážné anděly jak říkaj. doporučuji heřmánkový čaj s medem a úplně barevnej časopis a myslet na jaro

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.05 20:46

Ahoj Kati,

je mi to moc líto, ale jednou to vyjít musí!!! Žebříček jsem zatím nečetla. Při prvním pokusu jsem si nic nepřipouštěla a ten druhý prožívám až moc intenzivně. Mám třetí den po transferu, dvě vajíčka. Věřím, že to zkusíte´znvou a úspěšně. Doporučuji nově otevřené IVF podolí. Jsou strašně milí a netahaj z nás tolik peněz. Hodně štrestí a strážnejch andělů přeje Květa

Vložit nový komentář