Maminkou s emimi - od Dany - Do Českého ráje, cesta příjemná

Rodičovství

sobota 11.7.2009, odjezd z domu 9.50h Ráno kupodivu vše proběhlo bez problémů, kufr auta naplněn tak akorát, kluci se nepošťuchují, dokonce jsem stihla i vysát. Takže můžeme odjet směr dovolená. Ještě se stavíme kousek od domu do Jysku, koupíme dětem Kroket ať můžeme v případě příznivého počasí hrát. Od nás na místo určení nás čeká 215, km. Uf, pro nás docela daleká cesta, která se lehce zkomplikovala hned po třiceti kilometrech. Jedeme v koloně, před námi velké auto, najednou prudce brzdí, my taky, ale asi ne tak prudce. Výsledek je lehoulinký ťukanec. Nic extrémního, ale řešit se to musí. Naštěstí se s postiženým domlouváme, že až po našem příjezdu z dovolené. Tak snad to dopadne dobře.

Celou cestu je tak polojasno, ale jak vjíždíme kousek k Vyskeři, zastihuje nás déšť jako z konve. Přesně za takovéhohle počasí jsme vloni odjížděli, to snad není možný!!! Bydleli jsme v penzionu Vyskeř (www.penzionvysker.cz) . Všechno tam známe, není třeba nás nijak blíž seznamovat s chodem. Dáváme si pozdní oběd a odpoledne vyrážíme kousek na lovecký zámeček, oválného půdorysu Humprecht. Jsme zámkoví a hradoví, takže prohlídka se nám strašně líbila. Nikdy jsem nic podobného neviděla. Zámeček má kolem dokola něco kolem 74 metrů, uprostřed v něm je oválná síň se 16m vysokým stropem, ve kterém je neuvěřitelná akustika. Paní průvodkyně nám i zazpívala. Takže zážitek umocněn. Taky jsme tam objevili novou „atrakci". Turistický deníček. Je to takový malý deníček, do kterého se vlepují turistické vizitky - ty se dají koupit stejně jako tur známky na vybraných místech. Vedle je místo na případná razítka, která jsou na všech atrakcích (hrady, zámky, info centra atd.), taky je tam místo na případnou poznámku o počasí, dopravě, zážitku…no nádhera! Z Humprechtu krátká vycházka do přilehlé Sobotky. Kouzelné městečko. Malé čtvercové náměstí s podloubím a všude v bočních uličkách samé roubenky. V cukrárně si dáváme zmrzku a potom se vracíme zpátky do penzionu. Večeře, Kroket. Koupě druhé turistické vizitky!!!

Neděle 12.7.2009
Ráno snídaně, počasí přeje. Jedeme na zámek Sychrov. Prohlídka zámeckého parku a trasy A. V infocentru jsme úspěšní. Zakoupená další tur vizitka, placka i mince pamětník. Zámek se nám moc líbil. Potom na Vyskeřioběd, naplánovaný krátký odpočinek - který se trošku protáhl (usnuli jsme) a potom s klukama odjezd do 4 km vzdálené Šťastné země (www.stastnazeme.cz) . To je areál pro děti i dospělé, kde jsou zvířátka a spousty báječných prolízaček, klouzaček, lanovek… a trošku stranou od všeho Geopark. Tím vede trasa s pokusy, zdolávání bažin (samozřejmě vše bezpečné). Bylijsme tam asi tři hodiny a všichni jsme se pořádně vyblbli. Večer zmožení usedáme na terase na pivko a děti plní energie řádi na hřišti a potom si jdou do „společenské místnosti" pustit s klukama, se kterýma se seznámili v penzionu DVD.

Pondělí 13.7.2009
Ráno po snídaní vyrážíme směr Kozákov. Tam jsme byli i vloni, jenomže nás zastihl hrozný déšť. Dnes vypadá, že bude zase hezky, tak snad ve Votrubcově lomě - lom pana Votrubce, ve kterém si za poplatek můžete kutat a těžit polodrahokamy - pokoříme loňský neúspěch a zbohatneme!!! Kutali jsme, rozbíjeli šutry jako pitomci a nic. Pár malých pecek. Takže bohužel v pondělí do práce musím. Trošku nám to vzalo náladu. Čekali jsme, že letos najdeme ten správný zvětralý kámen, klepneme, on se rozloupne a na nás vykoukne achát, ametyst… v celé své kráse. Bohužel. Po cestě zpátky se zastavujeme na parkovišti pod zříceninou Rotštejn - další placka, vizitka. Sice trošku štreka do kopce - jak jinak na hrad, sluníčko pálí, ale cíl nás čeká krásný. Krásná zřícenina, skalní světničky, příjemný pán „kastelán". Ochutnávky chleba. Malé, ale milé. Potom zpět na Vyskeř, naložit psa a odjet kousek do lesa, aby se prošla někde po rovince. Je to naše stará babča a je vedro, tak ať se nemusí moc namáhat. V lese hromady borůvek. Za chvilku máme pusy i ruce (i trička a kraťasy) fialové. No a potom už na Vyskeři čekat na Vrabčáky. Kluci kdesi zmizeli. My relaxujeme u pivka a co chvíli nakukujeme z terasy, zda už přijelo to správné auto. Přijelo! Strašně jsem se těšila (a nejen já). Stejná krevní skupina se hned pozná. My s Jiřkou už jsme staré známé, hned jsme na:,–(ili „mluvicí tempo" abychom si všechno stihly říct a chlapi jakoby se znali už dávno. Haničce při zjištění, že na Vyskeři je tur známka zasvítili očička a po chvíli už jsou nástroje v akci a pějeme z plna hrdla až do 22.15h. Potom už nás vyhánějí z hospody. Večer nádherný, teplý, domlouváme se, že nás Vrabčáci ráno v 10.00h vyzvednou a jedeme do Příhraz na malý okruh.

Úterý 14.7.2009
Táta (děda) má narozeniny, musíme poslat sms.
V 10.00h přijíždí auto s posádkou, my nachystaní a frčíme směrem na Příhrazy. Jak psala Jiřka, ušli jsme fakt asi 6 km, ale zmožení jsme byli parádně. Ono je to pořád na skálu nahoru, dolů. Děti vypadají spokojeně, na malé kňourání my staří nebereme ohled, cesta vede vesměs borovým lesem. Naprostá idylka a spokojenost. Cíl cesty a bod zlomu má být vyhlídka. Já čekám, jak je tu zvykem, skálu nahoře zábradlí a rozhled na panorámata. Ovšem když přicházíme k regulerní restauraci, tak nám oči svítí. Dáváme si pivečko, panorámata máme jako na dlaní a ke všemu máme další placku!!! Po chvilce odpočinku cesta po červené a žluté zpět. Nezdá se to, ale vážně jsme to šli půl dne. Nohy nás bolí taky. Cestu si zpestřujeme Vrabcovic rodinnou hrou. Kdo má specielní klacíček, zastaví se, zvedne ruku a začne počítat do deseti. Ostatní se musí rychle schovávat. Nám mamkám to občas dělalo problém, že všude byly moc tenké stromy a my .....máme na zádech velký batohy, nééé. Tak jsme vidět. Přicházíme zpátky do Příhraz. Tam sedáme zmoženě, kupujeme dětem ledňáčky a zase ten klacíček… dvojice se psy, co sedí opodál nevěřícně kouká, jak plavmo skáčeme přes zábradlí a schováváme se :o)
Od tam jedeme každý svou cestou do svého. Však se za chvíli uvidíme. My dáváme večeři a jedeme do Sedmihorek na návštěvu. Už se strašně těšíme. Zazpíváme si, popovídáme, vždyť jsme za celý den všechno nestihli! Večer se prostě nedá popsat. Sešlo se všechno, co bylo pěkné. Teplé počasí, hodné děti, příjemné posezení a hlavně milá společnost naladěná na stejnou notu. Kytara a harmonika hrála až do 23.00h. My s Jiřinkou jsme si zapěli. Když jsme se loučili a odjížděli už spát, tak mně bylo tak strašně smutno. Dlouho jsem se necítila tak fajn. Chlapi vypadali, že si porozuměli. Nemám slov, jak to víc popsat. Hlavně teď, když to píšu, tak mám knedlík v krku a už nedám ani písmeno.

Středa 15.7.2009
Dneska už se neuvidíme. Nedá se nic dělat.
Ráno při pohled na oblohu zůstáváme na vážkách kam jet. Prší a obloha vypadá, že bude aspoň týden. Rozhodujeme se jet na zámek do Mnichova hradiště. Kluci tam už vloni byli, ale já s Matějem ne, byl nemocný, tak si to zopákneme. Prší příšerně. Ale na zámku je další vizitka, placka a pamětník. Úžasné! Prohlídka moc pěkná. Po cestě zpět se stavujeme do pivovaru Svijany - mají tam mít placku - vyprodaná a tak aspoň kupujeme vzorky piv.Za deště jedeme zpátky na Vyskeř. Chtěli jsme jet na Valečov - zřícenina a Drábské světničky, ale v dešti tam přece nepojedeme. Přijíždíme na penzion a najednou vyleze sluníčko a je modrá obloha a mráček široko daleko nikde. Takže manžel velí nasedat do auta a jedeme zpět. Nakonec ten Valečov byl super. Placka, pamětník i vizitka. Prohlídka hezká. V okolí skalní útvary s vytesanýma světničkama, ve kterých ještě před 100 lety bydlela místní chudina. Potom přejezd zpátky na ty světničky. Tam už ale pod vrcholem chytám nerva. Jak vidím žebřík do výšky a skálu už mám dost. Je zase vedro a já stávkuju a odmítám lézt nahoru na ty blbý skály. Vždyť už jsem jich za ten týden viděla milion. Sedím dole a čekám. Naštěstí přichází sms od Jiřky, kde všude byli. To mě povzbudí, tak když slezou už nejsem saň. Jedeme zpátky. Večeře, pivko na terase a odpočinek.

čtvrtek 16.7.2009
Jedeme domů.
To je všechno.

fotky dodám postupně.

Dana a kluci

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
mado
Závislačka 3768 příspěvků 17.07.09 13:10

Jsem První!!!

 
mado
Závislačka 3768 příspěvků 17.07.09 13:31

Ahoj holky, paráda deníček Dančo,úplně mě to připomnělo, když jsme byli v Českém ráji my. Nejdřív s manželem - v mládí za svobodna, v kempu v Jičíně, prochodili jsme Prachovské skály a Hruboskalsko. V Sedmihorkách jsem byla jako malá s našima na zimní rekreaci ROH, nejvíc si z toho pamatuju ty skály pod sněhem a cestu tam i zpátky nočním vlakem. Ale když jsme pak šli do Sedmihorek s manželem, tak jsem to tam přesně poznala.
Holky, nepíšu, pouze čtu, jsem úplně mimo, normálně týden bez dětí, nevařím, nenakupuju, nikam nemusím, užíváme si s manželem. Protože fakt nám děti nikdo nikdy nehlídá, tak si ten týden za rok náležitě užíváme a děláme, co jindy neděláme. Ale jak dostanu náladu, tak napíšu o naší dovče. Právě zvonil pošťák, dovezl mi dárek-Lego, objednala jsem si předplatné novin Naše adresa za 50,– a ještě ten dárek byl v ceně, tak mám pro Vojtíka další lego dodatečně k narozkám. Na dovči dostal jen ten nafukovací člun, protože to lego dostane až doma, jinak by ho různě poztráceli cestou, tak letos Vojta slaví narozky etapově a dárky dostává postupně.
Ještě jsem si vzpomněla na Český ráj, pak jsme tam jeli, když už jsme měli Ondru, měl asi 3,5 roku a nechtěli jsme do těch nejvíc plných lidí tras, tj. ty Prachovské skály a okolí. Tak jsme jeli do Maloskalska a Příhraz, paráda, skály a příroda stejně krásná, jak jižněji a turistů o poznání méně. Taky jsme navštívili ten Valečov, zrovna tam byl den Českých lesů a obrovský program pro děti. Jeden kemp byl přímo v Malé Skále u jezu u řeky a druhý u Komárovského rybníka. Tehdy jsme tam strávili dva týdny pod stanem, koupali se v tom rybníku a každý den pořádali túry a vždycky po obědě jsme někde pod stromem roztáhli osušku, Ondra se tam prospal a my hráli karty nebo hledali houby. Naši oba kluci jsou naštěstí turisti, Ondra ještě víc, ten už v 1,5 roce vyšlapal na Praděd. A včera v práci mi kolegyně nevěřila, že dneska Vojtík ujde normálně 15 km denně. Její daleko starší děti po 3 km odmítají jít dále.
Tak zdravím ze slunečné Hané Mado

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 13:36

Ahojky, tak jsem se konečně dočkala, nakukuju už od rána kde ten nový deníček vázne!
Dančo, krásně napsaný. Jsi prostě talent :o))) Vidíš to jsem ani nevěděla, že jste na tom Humprechtu byli taky. My tam ovšem byli za šíleného lijáku, byla skoro tma, jak jsme zjistili hned vzápětí, kromě středové místnosti nikde nebylo osvětlení. Tak nám tak průvodkyně ukazovala: a tady na tom obraze portrét … a člověk ztěží viděl ten obraz, natož co na něm je. To byla dost škoda. Akustika ve velké síni nádherná. Mně osobně se nejvíc líbila kuchyň. Šla jsi pak nahoře na ochoz? My šli, ovšem za deště nic moc, klouzalo to a kapalo na nás … až mi pak přišlo, jestli už nejdeme potřetí dokola :o))
Z Humprechtu máme placku, magnetek na lednici a puzzle :o)))  

Jak jste na tom s počtem placek? I těch mincí už musíte mít !!! Jo tu z Loučně máš u mě, vzala jsem ti pamětník za 45 a ještě jednu takovou zlatou s labyrintama v kulatém jakoby pouzdříčku za 50. Prosímtě až k vám pojedeme, musíš mi to připomenout !!! Mám je v šuplíku s mapama pod obálkama, musela jsem to ukrýt, aby to nenašly děti, tak snad to najdu já :o)) Jinak už pro vás máme rezervovaný termín 18-20.září, týden před i po má Petr hraní, tak to je jediný zářijový. Zavýletujeme a zapějeme, už se moc těším.  

My jsme ve středu dorazili domů až kolem osmé, spacáky a karimatky jsme nechali rovnou v autě, obsah tašky jsem roztřídila a tatínek to včera nechal vyprat (omylem jsem tam přihodila svoje černé pouštící kraťasy, výsledek - všechno co nebylo černé má černé šmouhy, chjo).
Včera jsem po příchodu domů honem vařila, ať mají na dnes na oběd. Přišla mamka s neteřema a synovcem na ohýnek a buřtíky, přijel i náš Lukáš, takže byli dva velký Lukášové a čtyři prckové. Kopali si na zahradě balonem, tak byl klid, já jsem s mamkou měla klid pokecat o přípravách svatby. No těšíme se na to všechny stejně, co kdo upeče, uvaří … jsme magoři, však by se to dalo koupit, ale to by nebylo ono :o)) Tatínek pak odešel do studia (už asi 2 roky s kapelou nahrávají CD a nikdy to nebude hotové), já jsem stáhla fotky, ale čekalo se na nový deníček, tak už jsem ani nepsala. Šla jsem spát v jedenáct, bylo vedro, a ráno zase nemohla vstát. Příští týden jdu do práce jen čtvrtek a pátek a rozhodla jsem se, že není nutno chodit na sedmou, tak si přispím. Šéf má dovolenou celý příští týden, „nový“ kolega za mě udělá úterní report (připravila jsem mu to jako polotovar, respektive spíš třičtvrtětovar, jen spustí jedno query a pět čísel přepíše do datového souboru). Snad pak i ve zbytku týdne bude klid. V posledním červencovém týdnu si ještě asi vezmu 1 nebo dva dny, podle toho jaké bude počasí.  

Dnes musím zase zabalit, taky poslední dobou nic jiného nedělám. Jedeme zítra dopoledne. Napsat seznam, aby se na nic nezapomnělo. Jedeme na pět dní, to už je docela dost. Jsem zvědavá na počasí, vyhrožujou, jak bude zima a déšť, už to vidím, jak zase budeme čekat na tropy, které mají přijít v úterý, jak to budou oddalovat a nakonec se oteplí, až odjedeme domů … No třeba ne.  

Tak se mějte fajn, večer se zkusím ještě připojit z domova a hodit nějaké fotky. Dančo máš tu fotku z vyplazenejma jazykama po borůvkách?
Jiřina    

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 13:45

Mado, jak tě tak čtu, říkám si, že vaše rodinka by k našim dvoum taky parádně ladila. Prostě to máme všichni tak nějak podobně, to nemůže být náhoda, že známe všichni stejná místa !!! My byli před 2 lety právě v tom kempu v Malé Skále. Lezli jsme na Vranov a pak na Frýdštejn. Valečov se nám moc líbil, byl tam takový legrační průvodce, vypadal trošku jak Fr.Ringo Čech, měl kovbojský klobouk a vždycky když jsme došli do další „místnosti“ tak se uklonil. No komedie :o) Naše děti jsou taky naštěstí celkem chodící, 15 km by asi ušli, ovšem s tím „denně“ si nejsem tak jistá :o) Musí to být proložené něčím jiným. Sice se u toho někdy kňourá, ale šlape se.
Těším se na vaše zážitky z jižní Moravy
 J.

 
mado
Závislačka 3768 příspěvků 17.07.09 15:44

Ahoj holky, zdravím a Jiřce závidím tu vodu. Na Humprechtu jsme taky byli a hlavně si pamatuju, že kolem rostlo strašně moc bedel, že jsme si je natrhali, jakože je osmažíme v kempu a do rána ty houby málem odešly sami (tak byly plné červů).
Na zahradě máme na návštěvě tetu z Brna, mamčinu sestřenici (naše chalupa a zahrada je rodinné centrum - narodila se tu moje babička a jejich šest sester, ty se postupně vdaly po celé Moravě, babička zůstala, doopatrovala svoje rodiče, pak se ve čtyřiceti vdala, do 45 let stihla tři dcery a všechny její sestry s rodinami jezdili na prázdniny zase zpět na chalupu a později i s vnukama, my jsme taková roztahaná rodina, ale moc a často se hojně navštvěvujeme a žádná zášť a spory naštěstí u nikoho nejsou). Tuhle tetu mám moc ráda, ona je taková distingovaná dáma a dobře se s ní povídá. Co jsme byli na dovči, tak mě zavařila angrešt a udělala marmeládu z rybízu - já se mám co. Teta dovezla fotky, co měla po mamince, kde je praprababička, naše chalupa před sto lety atd., přišla i starostka obce, ta je taky na tu historii a lidské vztahy, tak byl príma pokec. Starostka další den dovedla malíře ze Zlína, který navrhoval znak obce, moc se mu u nás líbilo, druhý den měl domluvený let balonem, tak prý poletí přes naši zahradu, tak jsme mu fáčema na trávu napsaly zdravici. Prý to z balonu viděl, psal starostce mailem.
U nás vedro, v krku furt cítím tu uzlinu, dle dr. je pamět krku, který si to pamatuje, že to tam bylo a když už to tam není furt to cítím, prý to chce čas, tak snad to zmizne, než se z toho zcvoknu. Mě, ukecané osobě se nechce a nejde mluvit.
Jiři, my jsme hudebně úplně mimo, takže tím se k vám nemůžeme hodit, páč na nic nehrajeme a zpíváme jen ve velkém sboru, kde nás není slyšet (-: Ale těším se, že to někdy výjde a uvidíme se osobně. Mohlo by to být príma.
Tak a teď si pustím na DVD nějaké Cimmrmany a půjdu žehlit, mám toho hromadu, jak příjde manžel z práce, tak prý mě pozve někam na uzené koleno, že zjistí, kde ho dělají, že má na to chuť už celý týden.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8731 příspěvků 17.07.09 18:57

No hurá, už jsem si říkala, co s tím deníčkem je, zda jsem to vůbec poslala.
Jiři fotka s jazykama je skvělá. Pokud můžu vložím. Ale teď jsme došli z koupáku, tak musím s Tomem zabalit věci na tábor, mám to nachystané kolem kufru, tak aby věděl co s sebou vůbec má. Pak mu musím usmažit řízek zítra na cestu, takže se sem dostanu až večer.
Ach jo, vy se máte. Na tu vodu někdy pojedeme s váma. To fakt závidím. A bude tu smutno.
Mado, užívej užívej. To bude super. My budeme s manželem sami příští pondělí a úterý. Normálně sami dva jdeme v pondělí do kina na Harryho Pottera! Ve středu je hraní u kapelníka-má bazén a krásnou  zahradu, tak to bude super.
Tak zatím ahoj.
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 20:22

Ahojky,
tak jsem roztřídila fotky a jdu nějaké poslat.
Z minulé vody nic dávat nebudu, je to trošku divný, když zítra jedeme na další.
Takže tohle je hrad Helfenburk u Bavorova, není nádherný ? 

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 20:24

Jak jsem psala o princeznách zakletých v kozy, tak tohle musel být minimálně král. Kolem něj jsme si tedy projít netroufli, střežil vchod do jedné části paláce: 

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 20:25

Jíru na kanónu, nebo aspoň jeho části, to si nemůžu odpustit. Dančo, nezdá se ti, že je podobnej Matýskovi? 

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 20:26

A tohle už je z Ráje, z našeho společného výletu na Příhrazské skály. Fotka je hned z první vyhlídky, Danča tam nevylezla, tak ať to vidí aspoň na fotce. No skoro je to o závrať i z fotky :o)) 

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 20:27

Tak po těhle schodech vylezla i Danča. Chápu, že po milionté na Drábské už to bylo fádní :o))
Na fotce jsou všichni naši chlapi, i když některých jen část (ale ta podstatná)

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 20:28

Tahle fotka se mi líbí kvůli tomu plazivému stromu za Háňou

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 20:29

A z loučeňského zámeckého parku - Jíra tápe v travnatém labyrintu

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 20:30

Hanička v dlážděném bludišti - to nám dalo docela zabrat, motali jsme se tam všichni čtyři jak nudle v bandě :o))

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 20:31

A poslední fotka - hurá, zdolali jsme kamenný labyrint (no po tom slejváku spíš blátěný, viz Haniččino levé koleno). Ale stálo to za to !

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 20:58

Dnes jsem šla z práce brzy - hned jak jsem dočetla deníček :o) Doma jsme s tatínkem (děti byly u babičky) strávili snad hodinu na internetu, hledali jsme na mapě vytipovaná tábořiště a hledali k nim cestu autem. Docela náročný, když to tábořiště není v mapě zakreslené a víme jen říční kilometr. Tentokrát budeme mít netradiční přepravu věcí, a sice s námi pojede další osoba (děda těch nejmladších dětí), nepojede po vodě, ale tranzitem jako doprovodné vozidlo a poveze všechny naše věci. Prý má nějaký velký tranzit, nicméně představte si v něm 18 spacáků, karimatek, 7 stanů a věci pro 18 lidí? Prý je to nejlépe skladovatelné v přepravkách, pro nás 4 jsem sbalila věci, kupodivu se mi všechno oblečení vlezlo do jedný tašky (minule jsme měli tašky dvě a obě narvaný a to jsme jeli jen na 3 dny? nechápu. Pak jednu přepravku na věci na vaření, další s botama a dalšími neskladnými věcmi. Část z toho povezeme v lodi, máme nový loďák a pak takový ten plastový barel, tak ať společné vozidlo příliš nezatěžujeme. No bude to zajímavý.
Navečer sprchlo, ale pořád je vedro a slunce už zase svítí. Snad ta studená fronta rychle přejde.  

Mado, jak jsi psala o babičce a jejích sestrách. Samý baby v rodině, co? My se chystáme na rodinou sešlost v srpnu, jak jsem v zimě psala, že se vždycky jednou za rok všichni scházíme, tak teď bychom se měli sejít podruhé u tety na chatě v jižních Čechách při příležitosti oslav jejich šedesátin. Bude tam asi 10 lidí ze strejdovy strany a z naší strany 24 osob ! Účast slíbili snad všichni, určitě někdo odpadne, ale stejně. Bude to ve stylu středověké žranice, teta akorát poslala pokyny v dobovém jazyce, hrozně jsme se u toho nasmáli, bylo to asi na pět stran. Včetně modlitby ke svatému Petru, ať v ony dva dny neprší. Teta je fakt básnické střevo. Bohužel nemáme žádné místo jako je vaše chalupa ke scházení, podle toho to taky vypadá - nescházíme se tak často, jak bychom chtěli, neb není kde.  

Tak bych potřebovala poradit co by se hodilo jako dobový kostým, aby to bylo stylové? Vůbec nemám potuchy, co se nosilo ve středověku, asi věci z kůže, ženský takový ty široký sukně, vypasovaný vršek a zástěrku … no netuším jak se k tomu postavíme.  

Jo a ještě bych potřebovala poradit, to bude asi spíš na Madu. V srpnu pojedeme do Beskyd a chtěli bychom vymyslet nějakou zastávku zhruba v půli cesty. Něco, co by bylo tak na hodinku, ne příliš daleko od dálnice, ať nejedeme na jeden zátah, ale ať se zase totálně nevyčerpáme (čímž nepřipadá v úvahu např. ZOO). Loni jsme se cestou stavovali na Veveří, to bylo ideální. Marně koukám do mapy, co by tak bylo zajímavého navštívit? Někde kolem Olomouce, Vyškova, Přerova … Poradíš?  

Jo ještě Dančo, četla jsem noviny a zrovna 26.9. má být v Brně papež, jak jsme říkali, že bychom dojeli za vámi na Templák, tak nevím nevím zrovna v době kdy se stejným směrem pohrnou všichni křesťani … Tak jestli vám to vyhovuje, zajedeme k vám o týden dřív a Templáku (nebo kam nás pozvete) se zúčastníme příště, hned jak budete vědět termín, pokusíme se ho zarezervovat.  

Ještě budu chvíli připojená a pak se do středy odmlčím … přežijete to tu beze mne? :o))
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8731 příspěvků 17.07.09 21:11

Jiři Milan stáhne fotky a taky něco šupnu. Tak vydrž.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8731 příspěvků 17.07.09 21:32

Takže tohle by měla být ta Šťastná země!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8731 příspěvků 17.07.09 21:33

V Geoparku - pokusy. Nalije se vodda a vidíte, jak řeka postupem času „vymele“ koryto. Pochopitelně jsme tam byli pěkně dlouho. Kluci byli zmáchaní, ale spokojení.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8731 příspěvků 17.07.09 21:34

Tak malá zastávka na výletě. Chybí nám Jíra a tatínci.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8731 příspěvků 17.07.09 21:36

Tak a kdo má modřejší jazyk z borůvek!!!

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 21:38

ježiš ta je boží ta s těma jazykama, fakt ho máme všichni :o)))

 
DanaCe
Echt Kelišová 8731 příspěvků 17.07.09 21:38

Tak holky, je to ten kastelán z Valečova? Mazec. I brácha, když jsem mu říkala, že jsme tam byli se na něj hned ptal. Velmi populární postavička. Jeho výklad byl jako když pustíte gramofonovou desku. Nicméně zajímavý. Jsem tam já s klukama.

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 21:39

To je fakt paráda. Vidím, že příští rok musíme do Ráje znovu :o)))

 
DanaCe
Echt Kelišová 8731 příspěvků 17.07.09 21:40

Přece po mně nemůže nikdo chtít, abych tohle absolvovala. Výška zábradlí u Matějovy hlavy a pod ním hloubka, mám zrychlený tep jen to vidím. Ještěže jsem tam nevlezla!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8731 příspěvků 17.07.09 21:42

Tak tohle je ten Turistický deníček. Velikost jako malý školní deníček na úkoly.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8731 příspěvků 17.07.09 21:43

A poslední fotečka na závěr. Milan s Jiřkou - kudy půjdeme? Plánování trasy na Příhrazech.

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 21:45

Jééé a ještě tu ze Sedmihorek, jak zpíváme a jsme si podobné!

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 21:47

Dančo a poslala bys mi prosím ty dvě společné fotky mailem v původním rozlišení? Ty si určitě nechám udělat !
Dík předem :o))

 
DanaCe
Echt Kelišová 8731 příspěvků 17.07.09 21:53

Fotek máme asi 400. Jiři mám docela fotek, kde jste Vy. Pošlu Ti je e-mailem jo!
Nevím, jestli zvládnu reagovat na všechno, co jsi psala. S Vaším příjezdem týden před Templem počítáme. Ten jarní bývá většinou první nebo druhý týden v červnu. Zavčas dám vědět.
Vodu si parádně užijte. Snad to s tím počasím nebude tak jak předpovídají. To byste fakt měli pech.
Já jsem dnes s klukama byla na koupáku, tady bylo 34 stupňů, takže to byla jedinná varianta jak trávit dnešní den. Ráno jsem nachystala věci Tomovi na tábor, uvařila a jeli jsme. Dojeli jsme navečer, tak jsme to spolu naskládali do kufru, usmažila jsem mu řízek na zítra - mají mít i oběd. Než zprovozní polní kuchyň, tak aby neměli hlad. Naši jeli na chatu, tak jsem volala mamce, jestli nechcou přijet rozloučit se s Tomem. Hned jsem se naštvala. Prý bychom taky my mohli přijet podívat se na staré rodiče. Tak oni jsou 14 dní na dovolené, pak jsme jeli my, přijeli jsme schválně o den dřív, abych ho mohla nachystat, zítra jede, tak teda fakt nevím, kdy jsme k nim měli jet. Je nic nelimituje, doma jsou jen sami dva - chata je deset minut od nás autem. Uf…Takže jsme se tři týdny neviděli a Toma dalších 14 dní neuvidí. No nic. Ale vždycky žasnu, jak má mamka hned odpověď.  

Zítra ráno jedeme na ten sraz - odjezd tábor. Je to už v 9. Pak zajedeme do IKEA otcovi k narozkám koupit židli ke stolu a potom se chystám, že si trošku porovnám zahradu. musím posbírat popadané shnilé broskve, ostříhat odkvetlá kvítka, vyvázat to co spadlo, zamést…  

Víc nevím. Pošlu to a ještě mrknu na předchozí.
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 21:58

Dančo, teď jsem šmejdila na mapě známek, kde jsou na Ohři k mání :o))))
S rodičema je to těžký. Naši jsou od nás dvě minuty a někdy je to taky tak. Chjo.
Jak je u vás? Tady začala parádní bouřka, budu muset jít pozavírat větračky, ať to nemlátí oknama. Teda blejská parádně a přívaly … Jen doufám, že to jde od západu a že když pojedeme na západ, tam už to bude pryč. Teď normálně prší jak když tam venku někdo stojí s hadicí vody. Nechápu kde se ta voda pořád bere.
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8731 příspěvků 17.07.09 22:00

Jiři tak jedna ze třech ze Sedmihorek. Je to na Tvoje přání, protože je hrozná!!! Můj rozškrabaný pižďuch na bradě, podbradek no fakt kočka. Nastěnku chci za ženu!

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 22:03

náhodou jsme krasavice :o))) hehe

 
DanaCe
Echt Kelišová 8731 příspěvků 17.07.09 22:04

Podobné jsme si na té škaredčí. Obě mžouráme očima, špulíme pusu, špičatá brada. Neboj pošlu Ti je všechny :o)
Tady zatím nic. Jen je příšerné dusno. Jak jsme jeli z toho Ráje, tak po cestě přes Svitavsko jsme viděli, co udělala voda dva dny před tím. Opravdu spoušť. Hasiči přečerpávali vodu z jednoho pole na druhé, lidi rozmlácené zahrady, kus lesa kde snad řádil vír - stromy ulámané jak v Tatrách. Tady v Brně to taky šíleně řádilo. Bylo to i v hlavních zprávách. Ve sklepě jsme měli trošku vody. Otec to vynosil.  Mokro všude příšerně. Je to fakt divné léto.
Tak nic. Jdu spát.
Jiři pozdravuj Vrabčáky, užijte si vodu a ve čtvrtek se těším!
AHÓJ (ve smyslu vodáckého pozdravu)
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 22:08

Ahojky, určitě se občas přihlásím nějakou sms :o)))
Pozdrav vyřídím až zítra - mlaďoši spí a staroch šel zase hrát - maniak :o)))
J.  

 
mado
Závislačka 3768 příspěvků 17.07.09 22:23

Ahoj holky, fotky parádní. To víš Dančo, že si užíváme být chvilkově bezdětní, právě jsme se vrátili z hospůdky, byla dobrá večeře a točená kofola, jeli jsme na kolech, zpátky přes liduprázdné historické centrum a pak ještě takové ty boční kamenné uličky.
Jiři, jo v rodině jsou nejvíc samé baby! babička byla z těch šesti sester, každá z nich měla dvě nebo tři dcery, pouze jedna dvě dcery a jednoho syna a pak ty dcery měly zase většinou dcery, až pak naše generace mých sestřenic a vlastnic  přidala i nějaké ty kluky do rodiny.
Do srpna třeba ještě něco vymyslím. U dálnice je ve Vyškově Dinopark, je to tam pěkný, akorát musíš do centra do zookoutku, tam nasednout na vláček a dojet do toho dinoparku, ten není moc velký, přes hoďku by se to dalo zvládnout,ale zbytečně tam prodlužuje čas ten vláček, který jezdí přes půl města, ale pokud děti fandí dinosourům, tak to zkus promyslet. Dinoparky jsou prý v republice jenom dva, druhý někde u Plzně. Pak pokud jedete po dálnici, tak je cestou Prostějov, u něj je Plumovská přehrada, dá se tam projít, namočit nohy, myslím i nějaká dětská hřiště tam jsou, v Přerově a kolem není dle mě nic zajímavého, u Olomouce, pokud nechcete do centra, pěkné náměstí , historické centrum, tak bych doporučila Svatý kopeček, nemusíte do ZOO, to je na dýl, ale jen se projít kolem katedrály, jsou tam i prohlídky, kolem park, parkování v poho. Ptala jsem se manžela a tahala z něj nápady, tak třeba něco přidá, otevřel si na netu nějaké stránky a sleduje, kudy přesně jede dálnice z Phy.
Teda Jiři, vy ty prázdniny máte nacvaknutý, taková rodinná voda musí být zážitek na celý rok.
V Beskydech jsem byli vloni, ale jen tři dny, pak jsme to vzdali, tam když začne pršet, tak prší furt a dlouho, ty kulaté kopečky ten déšť drží. Každopádně jsme místo turistiky vymýšleli program pod střechou, tak doporučuji muzeum Tatrovky v Kopřivnici a určitě se stavte ve Štramberku na Trúbě, to je fakt nádhera a v Rožnově ve skanzenu a potom naše kluky vždycky v Rožnově fascinovali skokanské můstky - jsou kousek od zimního stadionu (když jsme tam byli několikrát na hokejovém turnaji, tak jsme se tam vždycky museli jít mrknou, na to, jak jsou vysoké - a to jsme předloni byli i v Harachově).
Zítra musíme na zahradu, prý se ve větru rozlomila meruňka, kterou manžel ostříhal a tím zachránil před mrtvicí, tak teď si plnou meruněk zlomil vítr, tak pojedeme prozkoumat škody. Taky je zítra na místním výletišti takový pidi folkový festiválek, vloni jsme to slyšeli jen zdálky na zahradu a hráli pěkně, tak se letos chceme podívat přímo a v neděli pojedeme pro kluky.
Hezký večer

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 17.07.09 22:38

Mado, skvělé, já věděla na koho se obrátit :o))) Nejlepší se mi jeví Plumovská přehrada, hlavně prolejzačky pro děti, můžeš napsat blíž jak se tam dostat, případně odkaz?
ZOO vynecháme, protože by nám bylo líto, že už jsme blízko a nejdeme do ní. A ZOO my rychle neumíme, musíme tam pobýt minimálně 5 hodin :o)  V Dinoparku my jsme byli právě v té Plzni (asi před 2 lety) a prý jsou hodně podobné.  

Jinak v Beskydech mám v plánu přesně to co píšeš - skanzen Rožnov, skokanské můstky, muzeum Tatrovky, Štramberská Trúba, k tomu ještě Hukvaldy, prales Mionší a nějaký ten výšlap (či vývoz lanovkou) na Lysou horu nebo na Radhošť. A týden bude v čoudu :o)) Nevíš jestli ve Frenštátu je taky něco k vidění? Teď už si to nepamatuju. Hledala jsem odkazy někdy v dubnu, no v podstatě od jara pořád plánuju :o)) Déšť tedy v plánu nemám, schválně jsem to chtěla na srpen, kdy už bývá počasí stabilnější. Snad mě nezklame.  

S rodinou nejedeme na vodu (to nás jelo jen 12), na vodu jedeme s kamarády a na ně nabalenými příbuznými a dalšími kamarády, vím těžko se v mém zmateném psaní vyznat :o))) S rodinou se sejdeme v srpnu (hned po návratu z Beskyd) v Jižních Čechách.  

No mám to pestré, vem si začátek července v západních Čechách (Loket), víkend na to jižní Čechy (Hluboká), den na to severní (Sedmihorky), utekly dva dny a opět západní (Ohře). Pak si dáme 3 týdny pauzu, týden Beskydy, 1 den doma a opět jižní Čechy :o)))  

Jiřina

 
mado
Závislačka 3768 příspěvků 17.07.09 23:00

Jiři, Plumovská přehrada je u Prostějova, je tam i velký kemp, my se u té přehrady stavovali asi 2×, když jsme jeli z chalupy z Vysočiny, ale už je to pár let (teď už děti vydrží cestu na jeden zátah). Byla to normální přehrada, kolem které se dalo jít procházkou a na 90% tam bylo i nějaké hřiště pro děti - pokud si to nepletu s něčím jiným. Ale mám dojem, že některá z občasných přispěvovatelek byla přímo z Prostějova - Zuziky nebo Anjelica???? Třeba sem do srpna ještě příjdou a dají ti přesnější info.
 Mada

 
DanaCe
Echt Kelišová 8731 příspěvků 18.07.09 13:13

Ahojky,
Mado, tak jsme zde samotné. My jsme odevzdali Toma na tábor a musím říct, že se teda sakra ochladilo. Jeli jsme do té Ikey, naobědvali jsme se a jsme doma. Koupila jsem v Ikea poslední čtyři tácky. Měli ve výprodeji á 49. Takové pěkné. Doma máme plastové už celé polámané, tak je vyhodím a máme nové, tak mám radost.
Jak je škaredě a poprchává tak nikam nemusíme. Teď  si půjdu přečíst noviny, vypít čaj a pak tu trošku poklidím. Možná i něco vyžehlím.  

tak zatím.
Co budete dělat s klukama zbytek prázdnin?
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8731 příspěvků 18.07.09 13:30

Ještě jsem se chtěla zeptat Mado, co to je za noviny ty „Naše adresa“?  To jsem nikdy neslyšela.
Jiři na ten ochoz na Humprechtu - co myslíš? .....Nešla. Pochopitelně. Byla jsem sama, kdo stál vevnitř. Jen jsem vykoukla ven a viděla tu prkenou podlahu a ty díry v ní a konec. Pro mě takové atrakce naprosto nemusí být.  

Ještě jsem chtěla napsat, jak jsme byli včera na tom koupáku, tak děcka od kamarádky tam měli potápěčské brýle, takové ty, co mají schovaný i nos. Tom si je půjčil a byl naprosto nadšen. Potápěl se, skákal šipky…on nesnáší, když mu natekla voda do očí a tohle se mu hrozně líbilo. Koupili je v Tescu, tak tam v pondělí zajdu a taky mu jedny koupím. Měla jsem radost, že si konečně užívá.  U nás nehrozilo, že by řádil ve vodě tak, jak třeba vloni posílala Ivča fotky malého v bazénu. Ale teď už je to dobrý. Matěj si hlavu teda rozhodně taky nenamáčí, ale s kruhem se pouští neohroženě do dáli. Mado umí ten mladší plavat?
 D.

 
mado
Závislačka 3768 příspěvků 18.07.09 21:58

Ahoj Dančo, u nás taky leje. Ještě než začalo, tak jsme byli na zahradě zachraňovat, co ze zlomené a opsypané meruňky zachránit šlo. Pak jsme posbírali vše, co větrem popadalo - špendlíky, hrušky, meruňky a jak se rozpršelo, jedna bouřka za druhou - tak manžel dostal správnou náladu na úklid obrovské stodoly, částečně to tam porovnal. Já s tetou jsme probíraly nějaké oblečení, něco jsem potřebovala poopravit, teta mě něco dovezla svého, co už nechce nosit.
Noviny Naše adresa jsou noviny různých regionů-nevím, jak je to v Brně-k těm novinám je vždy kavárnička, u nás sídlí na náměstí, tam můžeš přijít nejen na kafe, ale i si popovídat s redaktory nebo jim dát tipy na reportáž.
Naše děti umí plavat dobře, asi i líp než já. Aquaparky, tobogány…to je jejich. Od malička chodili do plavání, nejdřív plavání kojenců, tam se hned od začátku učí polévat hlavu, potápět, skákat do vody (už v roce u Ondry trenérky říkaly, jak je na něm vidět, že má cit a talent na vodu a že by se tomu měl věnovat a že by bylo škoda, kdyby šel dělat třeba fotbal…a jak nám spokojeně skončil u hokeje). Pak následně oba chodili do plaváčků, to je plavání prcků už bez rodičů, jen s instruktory -.tam se učí základy plaveckých stylů a potápění - plavecké brýle potápěčské i ty klasické znají odtam. Oba taky absolvovali plavecké lekce v rámci školky a Ondra měl ve druhé i třetí třídě plavání místo tělocviku. Blbnutí ve vodě mají od malička, náš tatínek je takový ten tip, co se s dětmi ve vodě honí, vyhazuje je, potápí, shazuje do vody a kluci to vyžadují, dokonce i cizí děti na bazéně se na něj obrací se slovy: Strejdo, taky mě vyhoď do hloubky, strejdo,můžu taky s váma lovit věci ze dna bazénu......Manžel navíc neuznává plavací pomůcky, to se vždycky dohadujeme, když chci,aby si Vojtík do hloubky vzal rukávky nebo vestu. Kruh moc neuznávám, příjde mi, že v něm dítko jen visí a nemůže se moc pohybovat. Ale máme jej, dokonce několik, na blbnutí.Takové ty potápěčské brýle se šnorchlem se supermarketu máme už několik let do bazénu na zahradě, určitě se ti vyplatí je koupit. Nejlepší na učení plavání se nám osvědčila taková plavecká deska z pěnové hmoty 30×20cm, toho se dítko drží rukama a učí se splívat a kopat nohama. Něco takového, ale nafukovacího měl s sebou Ondra i u moře a takřka to nepustil z ruky, pak mu ta nafukovací deska uplavala v Egyptě a obrečel to.
Doufám, že Jiřce na vodě přeje počasí a užívají si.
Další holky od nás, kde jste??
Ahoj Mada

 
DanaCe
Echt Kelišová 8731 příspěvků 19.07.09 22:01

Ahoja,
tak u nás dnes bylo docela hezky. Poklidili jsme na zahrádce, všechno jsem odtahala, vymetla, vytrhali jsme trávu, vyvázali slunečnice, jiřiny, ostříhali odkvetlé růže.....však to znáš. Na oběd jsme byli u našich, tak to bylo taky super, po cestě zpět jsme se stavili do OBI a zjistili, že mají ve slevě markýzy. Tak jsme zavezli domů Matěje a jeli zpět (máme to kousínek od domu) a koupili jsme ji. Je 4 m dlouhá, aby zakryla celé sezení. Tak máme radost. Ještě kdyby se tak sama nainstalovala na zeď. Matěj byl poprvé v životě půl hodiny sám doma. Vždycky u toho má Toma, ten je na táboře, tak zůstal sám. Pustili jsme mu PC (u toho nevnímá, neslyší) a ani si nevšiml, že jsme byli půl hodiny pryč. Byli bychom zpět hned, ale jako na povoru jsme stáli u pokladny, která nebrala paní kartu, pak paní neměla nazpátek pánovi na dva tisíce, tak kamsi šla…no nemůže za to. Ale všichni ostatní už doma pili kafe a my tam stáli s 30kg markýzou na ramenách jak trubky.  

Mado, té meruňky je teda škoda. Šlo to nějak ořezat? Než naroste do takové velikosti, že pěkně plodí, tak je to spousta let a pak tohle, že? Já jsem myslela, že kluci oba hrají fotbal? A psala jsi, že ten mladší hokej. Přiznám se, že v tom mám teď trošku zmatek. ¨
Ty noviny s kavárničkou to slyším prvně. Musím se těch našich známých na to vyptat. Ráda mívám regionální noviny.
Jiřka včera psala sms, že celý den pršelo. Tak snad už dnes mají líp. Já taky myslím na našeho Toma jak válčí na táboře, jestli všechno co potřebuje našel a tak.  

Lucka by se nám už taky měla vrátit z dovolené, ne?  

Zítra nenapíšu celý den ani řádek. Jsem do večera v práci, potom jdeme do města (sami dva s manželem = neuvěřitelné) koupíme ty brýle a pak jdeme do kina. Maťana veze manžel ráno k našim.
tak papa
 D.

 
mado
Závislačka 3768 příspěvků 19.07.09 22:37

Ahoj Dany, my byli dneska taky v Brně, jeli jsme pro kluky ke tchánům. Manžel ještě babičce opravil odpad v kuchyni, za to babička udělala pizzu, tak jsme přijeli až před chvílí, doma Vojtu čekalo to pirátský lego, tak to kluci stavěli a šli spát až v půl desáté.
Vojtík obča bývá doma sám, max té půl hodiny, když není jiného zbytí a někam potřebuji jít, ale nemám u toho dobrý pocit.¨
Dani, Vojta dělá fotbal a hokej, uvidíme, jak se to časem vyvrbí, u čeho zůstane. Starší Ondra je hokejista, naprostý nadšenec, fotbal organizovaně nikdy nehrál, ale jde mu dobře. Dělal od šesti let florbal, ale teď s tím skončil (odešel jim trenér). Hokej začal trénovat až v devíti letech a musím ho pochválit, že mu to fakt jde, během jedné sezony se dostal na úroveň kluků, kteří trénují od pěti let. A hlavně ho to děsně baví. Taky má ten skaut a s tím mám teď těžkou hlavu. Protože vedoucí ve skautu byl mladý pár (ona 23 studentka VŠ, on 27 pracující), měli holčičí oddíl starších holek a smíšený malých školáků - ona byla přes rukodělky a organizační věci a on byl idol pro kluky, učil je šerm, vymýšlel ulítlé akce - zimní olympiádu v létě, víkendovky s programem a přespáváním v klubovně, učil kluky sebeobranu, dokonce i zneškodňovat pyrotechniku, vymýšlel výlety na kolech, inlinech, lyžovačku…Fakt rozumný kluk, musela jsem pokaždé říct, když jsem se s ním bavila, nebo četla jeho úvahy na skautském netu.A teď během pár dní se „odmiloval“ po několika letech vztahu a spálit kompletně všechny mosty za sebou. Opravdu nevím, co budou ti kluci na schůzkách bez něj dělat a hlavně se blíží tábor - pravý skautský na louce u přehrady bez elektřiny, jede tam asi 20 dětí, z toho 6 kluků kolem 10ti let a jako vedoucí tři holky, ta naše a pak dvě, které neznám a které měly 18 let snad předvčerem - podle fotek. Mám opravdu strach z toho, že ti kluci je nebudou vůbec poslouchat a stane se tam neštěstí, viděla jsem to na schůzkách, jak ti malý kluci brali jinak autoritu chlapa a jinak ty mladé holky a taky vím, co dokáže „stádní myšlení“, jedem řekneme „zdrhneme“, druhý  se přidá a další jdou s nima… Tak jsem nahlas přemýšlela, že před odjezdem na tábor si dám s vedouci schůzku a budu chtít vědět, jak je vše zajištěné. Můj klidný manžel na to odpověděl, že přeháním a ono to ještě může dopadnout úplně nějak jinak a kdo ví, kdo nakonec všechno na ten tábor pojede. Uf, závidím vašemu Tomovi spolehlivý tábor.
Dančo, jak teď byli kluci u tchánů, tak byli dvakrát v Mariánském údolí na výlet a koupat se v parádních rybnících, taky v Antroposu na mamuta, v historické šalině, u babiččiné rodiny u Brna - oni jsou taky takový rodinný klan, s dědou a psem chodili na procházky - Kamenná kolonie, znáš to tam, pokud ne, vřele doporučuji pro procházku, dá se lesem odtam dojít až k Výstavišti - to je ti středověk v centru Brna. Když jsme za svobodna žili v Brně a brigádničila jsem na poště, tak jsem tam měla rajón, tam jsi se vyštrachala do kopce, nikde nikdo, jen psi se seběhli, když jsem nosila důchody, tak jsem věděla, kde mají lidi klíče od branek, abych se mohla dostat do domu, jedné staré paní jsem pomáhala sklízet uhlí…no fakt, pokud to tam neznáš, vřele doporučuji exkurzi.
Přeju ti příjemné pondělí, hezky si to s manželem užijte, ahoj Mada

 
DanaCe
Echt Kelišová 8731 příspěvků 21.07.09 07:29

Dobré ránko,
Mado, Kamenku osobně neznám. Jen z fotek. A to jsem z Králova Pole - sídliště hned vedle. V Brně je takových míst víc. To kde my bydlíme, je takové trochu podobné. Teď už tu teda máme všechny ulice opravené, tak se to nedá srovnat. To víš, že bych tam někdy ráda zašla. Teď je to takové centrum avantgardních lidí a umělců.  

Včerejší kino bylo super. Už to teda není žádný film pro malé děti. Aktéři jsou v pubertě a je tam spousta humorných míst. Akorát to končí špatně protože Severus zabije Brumbála :o)  

Dneska půjdu do práce trošku později. Nikoho tam nemáme, tak jsme se s kolegyní domluvili, že já přijdu později a ona zase dřív odejde. Já mám dneska večer sraz s tou kamarádkou, jak jsem jí omylem zavolala. Tak snad to dopadne dobře.. Teď půjdu se psem a potom vklidu pojedu.  

Včera jsme v Hervisu Tomovi koupili ty potápěčské brýle. V Tescu měli za 650! Hrůza, tak to bych nikdy nekoupila. Tak jsme jen tak mrkli do Hervisu a tam měli 50% slevy a jsou za 190. Tak to ještě jde. Tak snad bude mít radost.  

V tom Líšeňském údolí u rybníků je to hezké. Rok a půl jsme za svobodna bydleli s manželem u kamaráda v Líšni v podnájmu, tak jsme tam taky chodili. Od nás je to přesně na druhém konci Brna, tak teď už jsem tam spoustu let nebyla.  

Tak máte kluky zase doma, kdo je teď bude hlídat?
tak papa D.

 
Uživatel je onlineLuckaH
Ukecaná baba ;) 1344 příspěvků 22.07.09 11:15

Ahoj, všechny vás zdravím¨. Přiletěli jsme ve dvě ráno, Toma hlídá babička a já už jsem v práci :(  a hned se hlásím :)))  

LuckaH

 
Uživatel je onlineLuckaH
Ukecaná baba ;) 1344 příspěvků 23.07.09 08:31

Zase já, koukám, že léto v plném proudu, i když počasí všelijaké :)) a nikdo u počítače nevysedává :)
Já už peru 4 pračku, suším jak divá a balím, protože v sobotu odjíždíme do Budapešti, mám to v poklusu :( Ale těším se na tetu …

Jiřko, Dančo, závidím (v dobrém) srazík musela to být pohodička :)))

Mado, ten skautský oddíl pro kluky to je fakt škoda, že odešel takový šikovný vedoucí, takových je jak šafránu a neměli by jste v rukávu alespoň dočasně někoho ??

LuckaH

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 23.07.09 08:34

Ahojky, taky hlásím návrat. Jela jsem do práce o hodinu později než normálně a stejně jsem tu první :o)) Nicméně musím se prokousat spoustou reportů, které dnes musím udělat, a pak napíšu.
Zatím pa
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 23.07.09 10:53

Ahojky,
tak jsem nejnutnější pofackovala a můžu jít napsat o naší vodě. Asi to pojmu jako Danča, den po dni …
SOBOTA
nakládáme za deště, vyjíždíme asi v 11 směr Karlovy Vary. Jede nás v autě pět - my čtyři a děda (můj táta), ten samozřejmě zabere přední sedačku a já se mačkám mezi dětma. Ještě ani nevyjedeme z Prahy a už se ptají: kdy už tam kdy už tam buuudem. Svačinu jsme snědli hned v Praze :o)) Na Karlovarské v jednom úseku frézují silnici, jezdí se v jednom pruhu na semafor, takže pětikilometrový úsek jedeme snad hodinu. Do toho vytrvale prší.
Jedeme do tábořiště Šabina u Kynšperku nad Ohří. Na internetu jsem našla návod, jak se tam dostat, poslední kus po „částečně zpevněné cestě“, ve skutečnosti lesní cestě samá díra, díry naplněné vodou, trneme, kde uvízneme. Neuvízli a cesta do tábořiště skutečně vedla, blázni nejsme, je tu už asi 6 aut. Tábořiště nádherné, louka v zatáčce u jezu, v dálce les, kromě zmíněných pár aut a stanů pusto a prázdno. Jen kdyby nepršelo. Jak velí vodácké pravidlo - před deštěm se schovej do hospody - bereme pláštěnky, dětem holinky a vyrážíme do Šabiny. Tam krásná hospůdka, sice má mít do dvou hodin a pak až od pěti (jsou cca 4 hodiny odpoledne), akorát odchází nějaká parta a pan vrchní říká, že chtěl jet nakoupit, ale to prý neva, obslouží nás kolegyně. Přínáší výtečnou květákovou polívku i s mísou, prý naberte si, kolik budete chtít. Jako obědo-večeři jsme se všichni shodli na hovězím na houbách s knedlíkama. Cestou zpět pršet přestalo, potkáváme zbytek party na špatném břehu řeky a navigujeme, kudy to musí objet. Je to dost hrozná cesta, ale všichni projeli. Stavíme rychle stany, trochu se vyčasí, ale pořád je zima. Mladší děti se oťukávají (rok se neviděli), starší vyráží na dříví. Rozděláme oheň, ale brzy se musíme ukrýt. V kempu je hezké zastřešené sezení (otevřená terasa), vedle stánek s pivem a klobásou, takže sedíme, doneseme si vlastní zásoby, doplníme klobáskou a nic nám nechybí. V řece je ostrůvek, my dospělí bychom ten metr řeky přebrodili, ale děckám sahá nad holinky. Starší děti je tam postupně převezou na lodi, děcka si staví hrady a my máme klid, dospělých je dost, tak na ně vždycky někdo dohlídne. Hrajeme na kytarku, zpíváme, pijeme pivo a slivovici a je nám dobře. Zase začíná pršet, děti už jsou mokré, takže kolem desáté zavelíme k přesunu z ostrůvku do stanů, naši usínají ihned a já posedím ještě asi do půlnoci. V noci se krásně spalo, měkká tráva, déšť bubnuje na stan a hučí jez, takže není slyšet chrápání z vedlejšího stanu (spala jsem s dětma a manžel s dědou v druhém stanu).  

NEDĚLE
Ráno se budím, přes stan se mi zdá, že svítí slunce - bude pařák, hurá. Vylezu ven a pařák se nekoná, šedivý nebe a bledý sluneční kotouč se snaží prokousat. Vaříme čaj, snídáme, pak začneme balit. Jede s námi doprovodné vozidlo, kam ukládáme všechny věci. Člověk by řekl, že věci devatenácti lidí se tam vejít nemůžou, ale světe div se, vejdou. Domlouváme se kde se sejdeme. Děti lezou okolo a škodí, najednou jak na povel má všech pět malých dětí navlečené plovací vesty, aniž bychom se domluvili, letos mají všichni novou a všichni stejnou. A všichni na ní mají stejnou píšťalku a všichni stejně pobíhají kolem a pískají.
Na řeku vyrážíme asi v 11, úsek je dnes jen asi 12 km, zatím neprší. Pršet přestalo akorát na prvním jezu, stejně musíme vylézt, a ejhle, je tam stánek, tak se ukryjeme, dáme pivo nebo grog, a než to vypijeme, přestává pršet. Dále už jedeme v poklidu, na řece spojíme lodě, koluje láhev whisky. Na tábořiště do Královského Poříčí dorážíme něco kolem 1 hodiny, počasí se vylepšilo, rychle stavíme stany. Tábořiště je prázdné, obestavíme stany kolem ohniště. Ostatní vytahujou bomby a začínají vařit, my vyrážíme do hospody, kde si dáme úžasný pečený bok s bramborovým knedlíkem a zelím. Spokojenost. Cestou míjíme odbočku na statek Bernard, chceme se tam jít podívat, ale děti chtějí do tábořiště, že je tam čeká Vašík a Janička. Je to asi půl kilometru, sotva vyjdeme, začíná slejvák, ale šílený, ještě že jsem na poslední chvíli sbalila pláštěnky. Cestou v malém krámku doplníme zásoby a pršet přestává. Posedáváme před stanama, chlapi pijou pivo z blízkého stánku, já si dám kafe, pak pocítím potřebu se natáhnout, tak se svalím na karimatku před stanem a hned usínám … Večer opět prší, skryli jsme se ve velikém stanu, kde jsou stoly a lavice. Je tam už jedna parta, hrajou na kytaru, ale jsou s nima dva obrovský chlapi oblečení v námořnickém a ti šíleně řvou … Tatínek vyndavá harmoniky a jde hrát s nima. Mně to řvaní rve uši, až to nevydržím a zavolám na ně - hej námořníci, proč proboha pořád tak řvete. No bála jsem se, že mi jednu vrazej, ale kupodivu se umoudřili a stichli. Celý večer na mě dělají pšššt, pak až do konce řeky kdykoliv se potkáme mi salutujou a hlásí, že už neřvou :o)))
Děti jsem uložila v deset, sama sebe v jedenáct. Odpoledne ještě dorazily další party, tábořiště je natřískané (není moc velké), za našima stanama se cpou ještě další. V hospodě se hraje, šílený řev ještě v jednu hodinu, tak jsem vylezla a šla je sprdnout (kromě chlapů z naší party tam bylo ještě asi 5 lidí, hráli na kytaru a po každé písničce šíleně řvali takový to přiblblý umííí jupíííí ještěěěě), no spát se u toho nedalo, ale pomalu přestali a trousili se do stanů, bohužel všichni kolem toho našeho, a znáte to, když se opilá dvojice hrabe potmě do stanu co je u toho řevu. Takže usínám až někdy ve dvě hodiny.
pokračování za chvíli

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 23.07.09 11:07

Nazdárek, kašpárek,

tak nám se dovolená moc vydařila, nádherný počasí, chata nahoře na sjezdovce, takže úžasný panorámata, Jasmínka spokojená v ergu (ergonomickým nosítku), mohli jsme tedy výletit do sytosti jak s kočárem tak bez, byli  jsme v Častolovicích a na zřícenině Potštejn, na zřícenině v Brandýse nad Orlicí, v Šumperku, v Jablonném nad Orlicí, v Lanškrouně (tam jsme jezdili nakupovat), ve Velkých Losinách, byla jsem v Chocni na srazu se dvěma maminkami od nás z diskuze, Jasmínka cizí prostředí na chatě zvládla skvěle, i spaní v cestovní postýlce. Maruška s námi nebyla, ale Vojta a ten po příjezdu do Prahy začal chodit s holkou! Tak chodí ob den na rande, chtěla jsem jí vidět, tak jsem nenápadně šla s kočárem k nám do parku, kde měli mít spicha, ale Vojta mě odhalil ještě než přijela a vykázal mě z parku…;)))

 
Jirina
Extra třída :D 13114 příspěvků 23.07.09 11:12

PONDĚLÍ  

Dnes máme celkem dlouhou etapu - 20 km. Prý už má být 25 stupňů. Ráno stejné zklamání, přes stan to vypadá, že svítí slunce, ve skutečnosti zataženo a zima. Rozhodli jsme se jít podívat na ten statek Bernard, slibují tam nějaké rukodělné dílny a tak. Jenže je pondělí a zavírací den. Nicméně na nádvoří statku se dostaneme, je tam pro děti obří stavebnice (něco jako zvětšené lego), tak si hrajou, je tam zoo koutek. Otevřená jen tkalcovská dílna, tam jdeme sami, protože tam mají dřevěné meče a šavle a ty fakt dětem kupovat nechceme :o) Paní ze správy mi jde ochotně otevřít infocentrum a prodat turistickou placku :o)) V restauraci ochutnávám švestkové pivo, chlapi ho domítnou, protože je nealkoholické, ale pak mi ho postupně ochutnávají. Fakt bomba. Zdržíme se asi hodinu a jdeme zpět k lodím. Vyrážíme kolem poledne. Pršet začne hned za první zatáčkou, rychle lovíme pláštěnky, ale pomalu, navlhneme fest. Naštěstí nepršelo dlouho. Na prvním sjízdném stupni (pro neznalé - to je něco menší než jez) se nám převrátí posádka s nejmladším (tříletým) porcelánkem, na druhém břehu řeky než jsme všichni, tak chlapi honem skákají do řeky a plavou jim na pomoc, my zachraňujeme na lodi, lovíme pádlo, pláštěnku. Ještě se tam stihla cvaknout loď od cizí party, tak těm jsme zachránili čepici. Mrňous brečí, před stupněm totiž spal, jak na něj cáklo tak začal řvát a jak se ho snažili uklidnit, blbě se naklonili a už to bylo. Převlíkají se a jedeme dál.
V Lokti jsou dva jezy, velké zdržení, ten druhý se dost blbě obchází (Hanička nic jet nechce, takže co nadělám, musím s ní). Čekáme pod jezem, než to překonají ostatní a začíná šíleně pršet. Lovíme láhev rumu, pláštěnky máme, nezbývá, než to přečkat. Parta se schovává pod mostem, my dojedeme pár set metrů do tábořiště v Lokti. Tábořili jsme tam před 14 dny a bylo narvaný a řvalo se tam do rána, takže dnes ho v plánu nemáme. Nicméně je poloprázdné, ale plné bláta. Jíra hodil čumu hned, má bláto i v obličeji a tváří se tak, že se můžu utlouct smíchy. Jíro, nechoď do toho bláta, klouže to. Jíra tam jde a samozřejmě uklouzne, že. Jdeme do bufetu, kde jsme minule strávili celý večer, rychle něco na zahřátí. Objednám si gulášovou polívku. Donesu dětem čaj. Mezitím mi Hanička půlku polívky snědla. Jdu pro další polívku. Mezitím Hanička vyleje čaj, jdu jí tedy pro další čaj a sní mi půlku i té druhé polívky. Ale svoji nechce. Jíra nic nechce, dá si křupky. Nemám sílu se s ním přít.
Vyleze sluníčko, dorazí zbytek party, jede se dál. Čeká nás krásný úsek mezi Svatošskými skalami, řeka teče, peřeje, pohoda. Už je dobře, pomalu se sušíme. U Svatošských skal musíme zastavit, je tam nádherná hospoda, vyhlídka na zkamenělý svatební průvod. Dáme pivo, bramboráčky, děti zmrzku, sluníčko svítí. Ptám se na turistickou známku, bohužel sice vedou, ale mají vyprodáno.
Poslední asi 4 km do Karlových Varů ujedeme za chviličku. Jenže ouha, tábořiště, které jsme si okoukli na minulé vodě a moc se nám líbilo, není to, kam jsme nasměrovali doprovodný vůz. Jsou tam dvě a to jsme nevěděli, nezbyde nám než dojet na to druhé. Tam nás čeká šok, není to až tak tábořiště, jako soukromý kemp na zahradě pro Holanďany, za noc chtějí 115 Kč za osobu včetně dětí (pro porovnání jinde jsme platili tak 10-30 za osobu a za děti většinou nic). Ale nedá se nic dělat, je 8 hodin, takže se tam umístíme, postavíme stany. Není tam ani kiosek, tak ušetříme za pivo :o(( Chlapi aspoň skočí do obchodu pro lahvové. Máme přichystané steaky, gril je, oheň hoří pomalu, ale jde to. Naštěstí jsou v ceně kempu sprchy, je tam sice jen jedna, ale postupně ji využijeme skoro všichni (respektive všechny). Steaky byly nejdřív kuřecí pro děti, vepřových jsem se nedočkala, ještě v 10 nebylo hotovo, tak nějak jsem byla zklamaná tím tábořištěm a navíc mě šíleně bolely záda a byla zima, tak jsem zalezla hned s dětma.  

pokračování za chvíli  

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »