Maminkou s emimi už pár let- Kdyby...

Rodičovství

Kdybych se narodila jako chlap:

 • Mohla bych čůrat vestoje
 • Mohla bych nosit smradlavé ponožky a nikomu by na tom nepřišlo nic divného
 • Mohla bych koukat po krásných ženských a nepřipadat si u toho divně
 • Mohla bych se zpít do němoty a zas až tak by to nikoho nepobouřilo
 • Nemusela bych NUTNĚ mít tu dvacátou kabelku, co mi určitě bude ladit k novým botám
 • Nemusela bych se starat o děti, domácnost a muže
 • Mohla bych hulákat u hokejových zápasů v hospodě

Kdybych se narodila jako chlap:

 • Nikdy bych nepoznala, jak divný pocit je vidět ty // na těhotenském testu
 • Nikdy bych nestrávila spoustu času těhotenskými nevolnostmi
 • Nikdy bych nezažila nádheru prvních pohybů
 • Nikdy bych nepřemýšlela nad porodními bolestmi
 • Nikdy bych neměla možnost zažít pocit těsně po porodu- euforie, radost, dojetí, únava, hrdost- to všechno namícháno dohromady
 • Nikdy bych si neužívala "kojící” chvilky

Jsem ráda, že jsem ženskáJ
Hezké a ještě hezčí jaro všem přejí
Zuzka a lumpíci

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 13.04.07 22:08

Lesi, ty jsi superrychlik…Diky:-)
Z.

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 13.04.07 22:12

Snažím se :) A moc děkuji za pochvalu.  A dodávám - jako chlap bych mohla pochybovat o tom, že ty děti nejsou moje - zvlášť když by zlobily tak jako ty moje dneska - ale jako ženská nemám bohužel šanci…  Jsou moje. Ony i jejich geny…  

L.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 13.04.07 22:15

vidis, na tohle jsem zapomnela:-)
Z.

 
Jiitulle
Kecalka 213 příspěvků 13.04.07 23:00

A já dodávám : jako chlap bych mohla přijít z práce a sednout si a dělat ze sebe toho největšího chudáka pod sluncem.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 13.04.07 23:12

Jitul, jeste jsi mi timhle pripomnela: nemuzu, umiram, mam 37,1 a rymicku:-))
 Z.

 
Jiitulle
Kecalka 213 příspěvků 13.04.07 23:16

Zuziku,to je přesně ono :-))

 
PetraJ
Kelišová 6326 příspěvků 14.04.07 06:41

Hi,hi, koukám, že máme doma všechny to samý. :-)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.04.07 09:39

Jo, tak tohle jim závidím úplně strašně…!!!
Taky bych ráda někomu říkala: Ty jsi celej den doma a NIC nemusíš dělat, ale já jsem tak straaašně unavenej z práce!!!!!  

Potěší snad jen to, že je to v mnoha domácnostech podobné, čest výjimkám!!! Ty si zasaďte do zlata :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.04.07 09:41

Jdu pokračovat v „nicnedělání“. Než jsem utřela po malým vylitý pití, vylezl na okno a otevřel si ho!!! :(. Tak jsem ho sundala z okna, napsala tento příspěvek a slyším, že si zapnul telku. taková normální denodenní NUDA :) :). Čus a holky, držte se, lepší to nebude :).  

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 14.04.07 12:45

Koukám Zúzo, že jsi velmi plodné děvče - další deníček!!!!

Nazdárek holky
mám chvilku čas, tak jsem nakoukla a on nový deníček a zrovna o Pánech Tvorstva!!!!!
Chlapi jsou opravdu zvláštní „odrůda!!!“
Ale na druhou stranu bez nich by nám bylo smutno! Oni ti chlapi jsou svým způsobem stále děti. Zrovna ten můj má taky teď  teplotku a rýmičku, tak vaříme čajíčky atd.
Doufám, že se z toho vylíže, protože zítra máme naplánovaný výlet i s obědem!!!

Venku je dneska fakt náááádherně!!!! Takže až se Adélka vzbudí vyrazíme ven. Danek i přesto že má rýmu jako hrom a začal v noci kašlat,lítá od rána venku. Dokonce chtěl před chvilkou oběd donést ven!!!

Tak já jdu dát nádobí do myčky a chvilku relaxovat než se vzbudí anděl.

Užijte si nádherný slunečný víkend!!!

 
masozravka
Kelišová 6927 příspěvků 14.04.07 14:16

jjo, jakobych cetla o sve drahe polovicce :-))

Ale je pravda, ze bez nich by jsme asi tezko koukaly na //.
ted se zrovna snazi uspat nasi berusku , myslim, ze spis ona uspi jeho, ale snaha se taky ceni :-))).

masozravka+Barunka

 
Jiitulle
Kecalka 213 příspěvků 14.04.07 18:14

No,jo chlapy jsou z MARSU,a ženský jsou z VENUŠE,a jenom někteří mluví „venušansky“.
Sice mezi vás „maminy“ nepatřím,náhodou jsem od zebřiček přeskočila k vám maminám!Ale vám to určitě nevadí.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 16.04.07 08:50

Ahoj,  

to víš, že nám to nevadí!   Zuzko, super, že máme nový deníček, u nás to platí taky … i když můj mužíček má OBČAS světlé chvíle :-)))  

Teda, tenhle víkend byl nádherný, přímo ukázkový! Akorát jsem díky tomu vůůůůůůbec nešáhla na DPH, takže tenhle týden musím nabrat tryskový tempo, jinak to nemám šanci stihnout. Ale co, já se snažím nenervovat a užívat si to, co užívat jde. My jsme dělali celý víkend generální opravu bazénu - měnili jsme vnitřní fólii, rovnali podloží atd., takže bylo o zábavu postaráno. Už abychom se v něm mohli povalovat :-)))! Ale to si určitě ještě počkáme, protože mám takový pocit, že nám počasí jen ukázalo, co bychom mohli mít a tím to zase na nějaký čas skončí. Nebo neslyšel jste někdo dlouhodobější předpověď? Já jen vím, že zítra odpoledne už se má obloha zatahovat :-(((.  

No nic, nasazuji tryskové tempo a vrhám se do víru DPH …
Pa, PetraK

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 16.04.07 09:00

Ahoj!
Zuzko, vtipný :-)))) To čůrání ve stoje jim fakt někdy závidím, jinak jsem ráda, že jsem ženská ;-)
Hlásím se po super úúúúžasným víkendu! V pátek teda byla síla dostat se z Prahy, ale podařilo se. Přespali jsme u tchánů a v sobotu brzy ráno jsme s manželem odjeli na chalupu. Míša trochu protestovala, ale měly k nim přijít sestřenky tak se s Víťou těšili. My na chalupě stihli snad vše co se dá - procházka po městě, dobrý oběd, 25 km výlet na kolech, grilování, pohrabala jsem se v hlíně v kytičkách a zopakovali jsme si líbánky… V neděli v poledne jsme vyrazili zase za dětmi, ty byly rozdováděné s babičkou a dědou na zahradě, spokojenost největší :-) Domů jsme nespěchali tak jsme se tam ještě s nimi vyblbli. Doma jsme ještě stihli zmrzku (máme dole v baráku cukrárnu). No prostě krásný, obyčejný, jednoduchý víkend s dětmi i bez nich!
Tento týden bude doufám taky fajn, počasí má být pěkné tak si to užijme!
Katka a spol.

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 16.04.07 10:26

Ahoj vespolek,  

Zuzi díky za nový deníček, dneska se trošku rozepíšu :o))
Jsem doma, běhám po agenturách kvůli práci, mám za sebou jeden pohovor (o tu firmu bych stála, ale nejsem si jistá, jestli ona o mě - dozvím se koncem týdne). A ve volných chvílích jsem nezahálela a veškerý čas věnovala úklidu. Takže mám proveden kompletní generální úklid včetně oken, záclon, přesazení kytek, vysmejčení každého koutku a to v celém baráku. Tak už jen tu práci sehnat a můžu hned nastoupit - na půl roku mám uklizeno :o))  

V pátek jsme si užili báječné odpoledne na zahradě, konstatuju, že s dětma je to zase o kousek lepší, protože jsme vlastně půl roku na zahradě nebyli, je to velký skok. Hrajou si sami, nechají mě na pokoji, nelezou za mnou domů, hned jak potřebuju něco jít udělat … prostě pohodička.
V sobotu jsme vyrazili na výlet - v takovém počasí hřích být doma - rozhodli jsme se pro Točník a Žebrák, tam jsme nikdy nebyli. Doporučuju. Moc se nám to líbilo, dětem zříceniny taky, jen trošku zádrhel - na Točníku byl historický šerm, měli puštěný hrozně nahlas doprovod a Hanička se bála, takže jsme museli rychle odejít.
Večer na zahrádce první letošní grilování, žádné jaro, hned léto, prostě nádhera. V neděli jsme aspoň odpoledne vyrazili na procházku - dolů k řece na Lávku, děti si daly zmrzku, taťka pivo, prolezli prolejzačky a pak jsme ještě byli až do večeře na zahradě.  

Tak jsem se zase tolik nerozepsala, jak jsem měla v úmyslu :o))
Tak snad příště, úklid proveden, tak snad budu mít chvilku času častěji (na počítač stejně chodím i kvůli práci).
AHoj Jiřina nezaměstnaná
a Jíra s Haničkou ve školce

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 16.04.07 10:27

Čau!!!  

Holky, tak sjednoťte se, má být v týdnu hezky nebo neeee???!!! :-))) Možná pojedem ve středu večer do Prahy, tak ať nemáme na výlet škaredé počasí. :-O  

Jinak Zuzko - ještě, že Tě máme!!! Nějak nám to s těma deníčkama vázne. Bezva, že jsi napsala. Je zase výborný. A musím říct, že jsem taky ráda, že jsem ženská a né chlap.   Peti - Tobě jsem ještě nestihla gratulovat k Štěpánkovi (to bude legrace, když budem všichni očekávat kluka a narodí se holčička :-))))). Třeba to s tou holčičkou ještě klapne. Ale musím říct, že mít dva kluky má taky řadu pozitiv. Jen jsou možná takový trošku divočejší. No ale přinejmenším ušetříš na nakupování šatiček. :-))))   Katcho - víkend jste měli bááááječnej. My si ho sice taky užívali, ale holky já bych si táááááák moc přála zažít víkend bez dětí. To by byla baladáááá! No asi se mi to minimálně do jejich školních let, kdy je pošlem společně na tábor, nezadaří! :-( Hlídací babičky u nás bohužel moc nefungují. Moje mamka by sice ráda pohlídala častěji, ale vzhledem k pracovní náplni mých rodičů je to téměř nemožné. Když se jí podaří jednou za 1-2 týdny na 2 hodinky vzít Lukyho, tak je to úspěch. No a tchýně si vezme Lukyho tak jednou za 1/4 roku. :-( Ale Tomík mi zůstává na krku i nadále. Co naplat, už jsem si tak nějak zvykla.  

Tak ještě jsem se chtěla rozepisovat, ale TOmík se mi sem vecpal, tak proteď končím. Snad se ještě ozvu. Zatím čau. Monča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 17.04.07 00:34

Jiřko, prosím tě, JAK se ti podaří generální úklid s dětma v zádech??? Požaduji podrobný recept, protože já mám naopak šílený pocit, že už je tady takový stav, že na to dokonalé generální uklizení bych potřebovala tak týden!! Zítra mám v plánu odvézt děti k našim a vrhnout se na to, ale obávám se, že v tom hezkém počasí mě to bude svádět spíš k tomu,a bych šla plet zahradu :).
Mojda opět nechodí do školky - rýma, kašel - takže byl hektický den. Hned na úvod dne se pokakal do slípků, potom řádili s Tomem, přelejzali plot, no veselo…  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 17.04.07 00:35

Moni, v čem shledáváš nevýhodu býti chlapem? :) :) :) Já ti jim převážně závidím… tu pohodu a klid, třeba hlavně, co se týká dětí. Pořád říkám manželovi, že on je má, když chce, já je mám, protože MUSÍM!!! :)  

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 17.04.07 07:47

Ahojky holčiny,

víkendík jsme si přes naše rýmy a pokašlávání užily na 1.
V neděli jsme asi v půl 10 dopoledne vyrazily na Slapy a domů se vrátily v 5 odpoledne. Ještě jsme si na zahradě opekly buřty a pak hurá dát dítka na kutě. Přiznám se, že já jsem odpadla asi  v 9. Měla jsem toho za celý den taky dost.
Danek je ze školy stále doma (to už jsem vám psala) k rýmě se mu přidal kašel,ale zvládáme to s Mucosolvanem, takže u Dr.jsme ani nebyli.

Objednala jsem si na kočárek slunečník, protože je tak moc krásně a já nemůžu jít pomalu ani ven. Máme pro Adélku kočárek s nepřahozavcí rukojetí, takže jí tam svítí. Jsem zvědavá jestli bude barvička jakou chci já, nebo mi písnou že není a nebude, už se mi to dvakrát stalo!!! Doufám, že už mi to teď klapne!!!

Katko, domácí pekárnu stále vybírám, teď jak je hezky tak je na to málo času, protože jsme pořád někde v trapu. Ale vidím to tak, že zajedu do prodejny a nechám si asi poradit.

Petro, třeba se ještě na pozdější ultrazvuku ukáže holčička!!! Můj doktor mi vždycky říkal, že nerad takhle brzo určuje pohlaví, že se může stát, že se splete. Já jsem si to nechala říct až na posledním ultrazvuku. Dělala jsem hrdinku, že to vydržím a nikomu to neřeknu. Jenom jsem přijela domů, tak jse mě chlap ptal cože to bude? Já jsem se jenom usmívala a neřekla nic. Načež on pronesl, že to ví, že to bude kluk, že na mě budou v přesile a já že se o ně budu pěkně starat a skákat kolem nich. To jsem nevydržela a řekla jsem mu, že se teda hróóóóźně plete, že to bude 2 na 2! A bylo to venku!

Jiřinko ať ti vyjde práce co nejdřív a hlavně taková, kde si budou cenit tvých znalostí a zkušeností

Už nevím, na co jsem chtěla ještě reagovat, no já se ještě stejně ozvu!
Mějte se krásně

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 17.04.07 08:12

Omlouvám se za mystifikaci, samozřejmě úklid bez dětí - ve dnech, kdy jsou ve školce. V půl osmý je dám do školky, v osm začnu, do dvanácti času dost, víc než 4 hodiny je stejně nad mý síly :o)) no a za 4 dny byl dům uklizenej :o)) Co šlo, jsem nechala na dobu, kdy budou doma - např. přesázení kytek, přenesla jsem je na zahradu a pak mi „pomáhali“.
 Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 17.04.07 08:20

jo, jo, tak to lze :), ale s nima v zádech už jsem to vzdala - v koupelně uklidím, v kuchyni něco rozlejou :(

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 17.04.07 08:28

Ahoj!

Ivčo, já myslím, že Hanička s Jírou jak jsou si věkově blízko, si hodně vyhrajou spolu, jako dvojčata. A hlavně Háňa je o dost starší než tvůj Tomík! Já ještě nedávno s Víťou v zádech taky neudělala nic, teď už se to dá. Už chce pomáhat což vždycky jde nějak zařídit a tudíž pak nezdrhá pryč a neleze „po stropě“… A skoro je lepší, když něco dělám jen s Vítkem než s oběma, protože Míša spíš vymýšlí blbiny a malý opičáček po ní zopakuje úúúúplně všechno ;-) Zrovna teď o něm skoro nevím - vytahal si videokazety, ale nechal je v obalu a na podlaze z nich skládá různé obrazce. Á, pozor, to bylo pouze výběrové řízení! No, tak to jsem ho přecenila :-))))

Mončo, od středy se má počasí poněkud zhoršit, ale na výletování by to mohlo být dobrý, jen holt nebude 22 stupňů ve stínu. Jinak víkendy bez dětí jsme si užívali až teď v posledních pár týdnech. Vítek spal poprvé beze mě i bez táty asi ve 2 letech a 4 měsících. Míše bylo 1,5 roku, když začala spát sama u babiček, ale Vítek se jim zdál pořád moc malý… Naši měli tendence, že by si brali jen Míšu, ale to jsem jim rozmluvila - Míša to brala spíš jako „trest“, že „musí“ k babičce a Víťa „může“ být s mámou. Když si ale vyzkoušeli, že Vítek je skoro pohodovější než Míša, už jsou z ncih po..... z obou dohromady :-) Ale máma je diabetik, navíc bere hormony štítné žlázy což dohromady ještě násobí možné problémy takže musíme brát ohledy na její zdraví jak se cítí na hlídání. Ale zase psychicky jí děti spíš pomáhají. Tchánovci si obě děti „vyzkoušeli“ poprvé jak jsme dělali teď tu podlahu a taky v pohodě. Ale máme je oboje daleko takže je nemožné pohlídat na pár hodin když bych si potřebovala něco zařídit bez dětí.

Jiřino, držíme palce, aby koncem týdne byly dobré zprávy! Na Točníku a Žebráku už jsme párkrát byli, ale naposled když byl ještě Víťa v kočárku!? Takže dík za připomenutí, až budeme plánovat nějaký výlet :-)

Užijte si další letní den!
Katka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 17.04.07 15:43

Ahoj holky,
venku je tak krásně, že se to ani nechce věřit.
O víkendu jsme byli v Praze na té výstavě v Národním muzeu. Bylo to super. Nejen ta výstava, ale celý den. Musím konstatovat, že jsem vážně koukala, jak je všude živo. Samé zahrádky, obchody všechny otevřené, ¨potom se nedivím, averzi Praha - Brno. Když jsme přijížděli domů, tak to bylo vážně jak do vesnice. Všude se povalovaly papíry a vše zavřené.
Dneska máme třídní schůzky, tak doufám, že se dozvím samé dobré zprávy. Doma bych měla taky trošku uklidit, protože zítra přijde mamka pro Matěje po O, tak aby se u nás nelekla. Jiři, závidím vygruntovaný domeček!  Dám si kávičku, v práci už jsem sama, všichni jsou mimo, tak mám chvilku klid.
zdravím
 Dana

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 18.04.07 11:55

Ahoj holky,  

tak jsem byla včera na screeningu, aby se zjistilo riziko vývojových vad. Dopadlo to dobře, takže zbývá jen doufat, že to bude opravdu v pořádku. Už musím pro Adámka do školky, ještě se ozvu.
Ahoj, PetraK

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 18.04.07 13:17

Ahoj,
Petro, blahopřeju s dobrým výsledkům, Štěpánek bude určitě zdravý!

Mě dneska bolí hlava, jsem jak barometr, už včera, to mě sice nebolela, ale motala jsem se jak na kolotoči. Odpoledne jsme byli venku se samohybama :-) Míša kolo, Víťa odstrkovadlo… Míša už jezdí úplně samostatně včetně rozjíždění, brždění, zastavování, mám z ní radost. Ještě aby ten lenošek pochopil, že na odstrkovadle jí nikdy stačit nebude. Pořád na ní huláká počkej, počkej! Asi s ním sehrajeme divadýlko, že Míša bude jezdit pomalinku na kole, když on bude jezdit na tříkolce, aby jí stačil ;-) Ale dneska už ven nejdu, fouká tam studeně a stačila nám cesta na nákup a do školky. Mám v plánu se pustit konečně do přestěhování knihovny, Míša na mě bude dohlížet a doufám, že i pomáhat. Mějte se!
Katka, Míša, Víťa

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 18.04.07 13:40

Ahojte holky,
Dano, já jsem byla zase v pátek v Brně a moc se mi tam líbilo. Moc času jsme tam neměli ale pěkně jsem se prošla centrem, nasála atmosféru velkoměsta, pak jsme se šli podívat na Petrov a už jsem zase fičeli-teda ještě na obídek a projít ikeu…Prahu máme v plánu za měsíc, víkend i s dětmi  

Jak tak koukám rodičáky byly včera všude, i u nás. Naštěstí vše je v pohodě, jen malinko chování by si mohla Lena upravit, na konci bude mít samé jedničky.  

A jak se Ti líbí v nové práci? Nestýská se Ti po bývalé šéfové?:-)

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 18.04.07 20:06

Ahoj Katko,  

tak to jsme dvě, já funguju taky jako barometr - včera jsem myslela, že polezu snad po čtyřech. Dneska už je mi líp, ale úžasný to teda není :-(
Míša je šikulka, jak to pěkně zvládá na kole. To Adámek je stále ve fázi tréninku - má odmontovaný přídavný kolečka, tak se jen tak odstrkuje. Nedávno se mě ptal, proč nemá kolo plyn? Už dávno jsem pochopila, že máme motoristický dítě, ale že by to hnal takhle do extrémů… Zdeněk si teď musel koupit motorku, teda motorku, spíš skútr, protože v Říčanech kompletně přestavují nádraží, tak by měl problém se tam dostávat autem - s tím jede jen když má velký nákup. Vyprávění o stavbě si nechám po DPH, třeba klidně z toho rovnou udělám deníček - je fakt o čem psát. Jen nastíním, že se bojíme, aby nám nespadla hospoda :-( Takže teď jezdí Adámek na buggyně a před ním Zdeněk na skútru. O víkendu ujeli každý den cca 10 km. A to navíc už jezdí Adámek i na tom skútru - Zdeněk sedí, udržuje balanc a přidržuje řidítka a Adámek přidává plyn a řídí … Představa, že mám v břiše dalšího „jezdce“ mě opravdu neuklidňuje …  

No nic, musím letět, ještě jsem nevečeřela. A jak mám hlad, hned se mi chce zvracet. Ach jo, už aby to bylo za mnou. Adámka hlídá babička s dědou, tak je musím vystřídat.
Pa, PetraK

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 19.04.07 10:53

Holky ještě jsem se chtěla zeptat na jednu věc, a sice tu paní na uklízení.
Jak ji mám najít? Ptala jsem se sousedky na paní, co chodí uklízet k ní, ale už má plno. Na vesnici je to horší, známe se tu, takže většinou ženský co chodí uklízet mi připadají děsný santusačky. Navíc bych možná raději někoho přes agenturu, pak je i pojištěný když něco rozbije atd. - nemám pravdu?
Tak bych potřebovala kontakt na nějakou agenturu, která by byla schopna najít někoho i mimo Prahu - pokud to nebude někdo místní, s dojížděním to bude na pendrek …
Asi zkusím vyvěsit tady inzerát, ale mám strach, kdo se mi přihlásí, víte jaký s tím mám štěstí (práce, byt, koupě auta atd - samý problémy a všechno inzeráty). Díky za radu.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 19.04.07 10:53

Jé pardon já jsem blb, chtěla jsem to poslat na BC a hodila to sem :o)) Přesto kdyby někdo věděl, vítám každou radu.
 Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 19.04.07 12:17

Na BC se řešej paní na úklid? To se někdo má :).
Přiznám se, že manžel, když vidí, jak nestíhá, taky mě pořád nabádá, ať si někoho takového seženu. Ale zatím nemám žádné doporučení a přiznám se, že si ani nedovedu představit, jak by to fungovalo… :(. To bych jako u toho nebyla doma? Nebo mohla být a motala se tam někde? Kdybych tam zas nebyla, budu nervozní. Navíc - my jsme taková domácnost, že mi připadá,ž e se všude pořád něco povaluje - na baru manželovi smlouvy, došlá pošta, vizitky atd., pod barem můj binec - letáky o kytkách, noviny, které doufám, že si někdy přečtu (které tam odložím kvůli nějakému zajímavému článku), časopisy o zahradě, účtenky… Na kuchyňské lince zase krabička s léky, které nejčastěji používáme. Už několikrát jsem se pokusila tyto „kostlivce“, kteří mě příšerně rozčilují, protože to pořád vypadá jako „bordel“, zlikvidovat, ale bez úspěchu…! Tak si nedovedu představit, jak by tam případná uklízejda utírala třeba prach… :(. Kámoška byla upřímná, když jsem to s ní řešila, prý: Aspoň by tě to donutilo to prostě někam uklidit :).

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 20.04.07 13:35

Ahoj holky!!!!

Co se děje, kde všechny jsteeee??? Asi venku, když je tak krásně, co?! My jsme byli venku dopoledne (:,–(ila jsem něco málo zeleninky) a po odpoledním spaní (teda hlavně Tomáškově, Luky asi neusne) půjdem asi znovu. Teda pokud „neklapne“ cirkus Berousek, na který Luky chce moooooc jít. Tak se musíme s manželem ještě domluvit, jestli s ním někdo půjdem a kdy.
Jinak jsme měli teď napilno. Včera nám navozili zbytek objednané hlíny a hned v poledne přijel bagr a rozvážel to po celé zahradě. Takže teď máme všuuuuude hlínu a jak naprší, tak se zde utopíme v bahně. :-( Musíme to co nejdřív urovnat a zaset trávu a udělat pořádný trávník, ať se tam můžou kluci v létě poflakovat.  

Ivčo - paní na hlídání by mi taky „bodla“. Na baráku a na zahradě k tomu je pořád fůra práce. Ale taky si nedokážu představit, jak by to fungovalo. Jestli by to dělala, když bychom ne/byli doma a hlavně jak se znám by mi bylo trapné, že je doma „bordel“ a snažila bych se ho aspoň před jejím příchodem trošku poklidit. Pak by to asi ztrácelo ten smysl, že mi jde domů uklízet. No fakt si to nedokážu představit. Takže tohle neřeším a „pytlíkuju“ to, jak se dá.  

Lolo - to je dost, že jsi se zase ozvala. Jak se máš, napiš něco víc.  

Peti a Katko - to znááááám! Taky si „užívám“ při změnách počasí. A ty děěěěsivý migrény, co mě někdy skolí! Ivča to zná myslím taky mooooc dobře.  

Peti - to mi prosím vysvětli to s tou bugynou! To jako Adámek jede se Zdeňkem po normálních silnicích? Za provozu??? To si nedokážu představit! Teda né to, že jede, protože mám doma podobného „motoristu“, ale to, že by vyjeli na nějakou věřejnou silnici. Ten strach, co kdyby nachvíli vybočil malej z cesty, nebo jak na něj pořád musím křičet - doprava, doprava, vpravo se jezdí, hleď před sebe apod.!  a silnici stejně ani nesmí, tak asi jezdí někde po nějakých bočních cestách, že? I tak bych asi trnula.
A na deníček o stavbě se těším! Takže kdy bude????!!!! Že by příští víkend po DPH???!!! :-)))))
A gratuluju k dobrým výsledkům ze screeningu!  

Tak končím, musím ještě účtovat, než mě zas kluci poženou ven.
Přejem všem bezva víkend!  

AHoj  

Monča a kluci

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.04.07 23:37

Moni, tohle jsme řešily už kdysi s holkama v práci. Že než bychom tu uklizečku pozvaly, tak bychom aspoň zběžně uklidily, abychom se nepropadly hanbou a pak už by to jaksi ztrácelo ten efekt :). Jen by dolešťovala :) :).  

Já si dneska po dlouhé době užívám opravdovou pohoduuu s velkým P. Manžel odjel na víkend makat na chalupu, děti jsou u našich a od zítra u tchánových, takže mám až do neděle VOLNO!!! Takže jsem do devíti do večera makala na zahradě, zítra v tom hodlám pokračovat, na střídačku zaběhnu domů poklidit a budu si užívat, že nemusím stokrát za hodinu někoho napomenout :), pro nikoho vařit, nikomu podřizovat svůj čas. Ani tomu nemůžu věřit, že se mi něco takovýho přihodilo :) a hodlám si to náležitě užít! Teď byla kávička, televize, časopis k tomu, nohy na stůl, a to doslova :). čus, jdu slastně usnout bez rizika, že mě někdo probudí, že chce pít nebo čůrat :)!!!!
 Ivča

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 21.04.07 08:25

Ivčo,
moc ti přeju víkend bez dětí! To je ten nejlepší balzám na nervy pro matky na mateřské :-)))) Doufám, že touto dobou minimálně ještě ležíš v posteli! Mě se totiž vždycky stane, že se vzbudím stejně jako když mi děti řvou u hlavy, ale aspoň si užívám válení, že nemusím nahánět bosé nožičky s ponožkama, vařit kakao a plnit 1000 příkazů a přání :-) Užij si to podle svých představ!
My se sbalíme, mezitím domyje myčka a jedeme k našim. Mám v plánu být na zahradě, rejpat se v hlíně, o děti budou pečovat babička a prababička :-) Večer asi opečeme buřty.
 Katka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.04.07 14:20

IVI,  

TO TI FAKT MOC PREJU, JEN SI TO UZIJ PODLE SEBE …A KROME ZAHRADY A UKLIDU TAKY RELAXUUUUUJ!!!!:-)))  

SULDA a maly ukaslenek zrovna spici Nika

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 21.04.07 17:43

Ahoj holky,
jen tak zběžně jsem prolítla těch pár komentářů a hned budu reagovat. Paní na úklid je určitě super věc. Já bych ji brala hned. Protože přes týden chodím večer domů a o víkendu jen  uklízím. Dnes dopo jsme byli v ZOO a teď, co jsme došli, tak jen uklízím. a nemá to konce. A je to tak každou volnou chvilku. Jen uklízím a uklízím. Vůbec nemám čas si prostě já sama sednout a něco si přečíst, nebo prostě něco pro sebe. Kluci jsou uklizení k PC, nebo DVD nebo v lepším případě, když dostatečně silně řvu si jdou hrát, jenomže to zase nadělají takovej binec, že to snad ani nechci. Zahrada už taky volá po řádném zásahu. Jsem z toho otrávená. Teď jsem udělala koupelnu, WC, vysála, teď jdu stírat země, které nejsou snad 3 týdny, je mi hamba, ale když přijdu o půl 7, tak na to vážně nemám morál.
S tím, že před tím, než přijde paní na úklid je třeba uklidit jste mi připomněli mou bývalou šéfovou (jednu ze dřív - moc hodná) jak ji manžel každý čtvrtek říkal, "Jary, vstávej, musíme uklidit, přijde paní na  úklid)
Ivi i my jsme taková rodina, které se stále někde něco válí. Tvůj popis kuchyně je jak od nás!!!
Manžel šel na sraz ze školy po 25 letech, tak máme volný večer. Ve čtvrtek jsem si koupila Blesk s DVD, tak pokud neusnu s hlavou na vysavači, tak bych se chtěla dívat. Ještě musím naložit maso, zítra budeme grilovat.
Lolo, to jsem ráda, že se ti Brno líbilo. To víš, že to zde mám ráda.
Ještě mi to nedá, ale musím to napsat. Jak tak sleduju, půlka z Vás chodí na BC. To  je samozřejmě v pořádku, ale mám hořkost z toho, že to zde bylo tak naprosto zbytečně rozeštváno. Myslím, že i to je důvod, proč přestala chodit třeba Esterka. Bylo to celé takové o nás bez nás. Musím říct, že to celé cítím jako takovou křivdu. Začala jsem sem chodit ve 23 tt. po amniocentéze a děckám je víc než 4 roky. Po tolika letech přijít o některé z nás… A sledovat dva deníčky je nad moje síly. No nic, život je takový.
Tak se držte, buďte zdraví!!! a pište.
Jo jinak nová práce je stále super. Tak v klidu už jsem nebyla ani nepamatuju.
Ahoj Dana a kluci

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 21.04.07 17:44

Jo Jiři, jaké jsou zprávy z konce týdne?
Dana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.04.07 20:13

Ahojky Dani,  

tak trochu nechapu poznamku o tom proc prestala chodit Esterka … ty co chtely zustat vylucne tady, tak zustaly … pravda ty, co se ozvaly kvuli rozpadu a nejvice tady bojovaly, ty se jednoduse vytratily uplne … a PROC, to je mi zahadou … vypadalo to, ze chteji zachovat puvodni partu a ze to konecne tady rozjedou … prostor byl, ale ony proste zmizely z dosahu. Ja si vas sem chodim obcas pocist, obcas pisnu, pravda muj domov je ted vedle a do dvou denicku naplno nestiham psat.  

Jinak jsem moc rada, ze nova prace i nova sefova jsou O MOC LEPSI, ta tvoje stara sefova byla nejake psychicky labilni a dle toho co ti rekla pri odchodu bych rekla, ze neni na misto sefove vubec vhodna!!!  

Mej se bajo  

Sulanek

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 21.04.07 21:02

Katko, musím se smát. Dala jsem si budíka na sedm, abych šla vyvenčit psa a hlavně mu vyndala pelech z boudy, aby ho neroztrhal - jako pomstu za to, že páníček není doma. Probudím se, myslela jsem, že jsem zaspala a ono bylo půl sedmý!!! Prostě jsem už navyklá vstávat k těm dětem :). A to jsem šla spát ve dvě ráno! No ale pak jsem si říkala: Tak si aspoň chvilku poležím a nakonec jsem se vyhrabala z peřin skoro v půl devátý :).
Je to naprostá pohoda, i když jsem se téměř celý den nezastavila -dělám generální úklid a střídavě do toho jsem běhala plet zahradu, tak je to hotovej balzám na nervy!!!! To mě i ta práce hned jinak baví, když mezitím nemusím jít utřít vylitý pití nebo zadeček :) :) :)
Manžel dorazí zítra k obědu, takže to už taková pohodička dopolko nebude, ale děti jedou s tchánovými na výlet, tak ty dorazej až večer. Tak bychom si mohli udělat odpoledne jako za bezdětna :). Klídek, časopis, pokec bez toho, aby nás pětkrát během jedný věty přerušily děti :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 21.04.07 21:07

Dano, já už bych to neřešila. Mě to tenkrát taky moc rozzlobilo a řekla jsem o tom dost nehezkých slov, ale už se to uklidnilo, každý si našel svůj koutek, kde je spokojený a pro mě je to místo tady a doufám,ž e tomu nebude jinak. Já jsem konzervativec a když je mi někde dobře, neutíkám jinam.. ale to už jsem tu napsala x-krát.
Esterka podle mě nechodí spíše z časových důvodů, stejně tak Johanka. Tenkrát si ten čas našly, protože cítily potřebu se ozvat k tomu, co se stalo, teď už bohužel zase nestíhají :(. S Johankou jsem v kontaktu přes mail, pracuje do noci, takže na nějaké „éčko“ bohužel nezbývá čas, ale není v tom nic proti nikomu :).  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 21.04.07 21:09

Šuldo, jsem ráda, že se občas s Veronikou ozvete i tady a neztrácím s vámi úplně kontakt. Na BC nechodím, nejen ze zá:,–(y :), ale prostě už bych to nestíhala :(. Tady se objeví sem tam komentář, to stihnu pročíst a reagovat, tam je těch příspěvků víc a to je nad moje síly, takže mě asi vyhovuje, že nás tu je pár.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 21.04.07 21:27

No mně to spíš jen tak přišlo líto. Protože mám pocit, že se tu držíme jen silou vůle. Frekvence 1 příspěvek  přes víkend je dost málo. Já jsem nechtěla nic řešit, prostě to tak je. Šuldo, dej prosím vědět, jak se mají dvojčátka od Vás? Kolik, že už jim je? A jsou u Tebe nějaké nové srdeční záležitosti? Moc moc bych Vám to s Nikou přála. A co Verča, ta už u nás taky dlouho nebyla. Posledně si posteskla, že má nějakou „depku“, tak snad už to sluníčko rozehnalo.
Jinak musím říct, že mě dost děsí to sucho. Máme úplně vyprahlou zahrádku. Zalívala jsem jahody a jen to šustělo, ani se netvořily žádné louže, všechno hned do země. Nejsme napojeni na vodu, ale máme studnu, tak jsem zavedla úsporný režim. Není to normální, ale tak stejně se může stát, že proprší celý červen.
Ještě k mé bývalé šéfce. Šuldo trefila jsi to. I já mám pocit, že ta osoba prostě není psychicky v pořádku. A to nemyslím nijak zle. A s takovým člověkem je opravdu těžká potíž. Teď ve čtvrtek šla jedna paní do důchodu a dělala takovou rozlučku. Byla jsem taky pozvaná, jako bývalá kolegyně. Přišla jsem trochu později, protže oni začali už před koncem prac doby, ale já z toho nového jsem šla normálně, tak jsem se dostavila už do rozjeté zábavy. Jen jsem otevřela dveře, tak šéfka zaječela. Dano s váma já nemluvím. Co jsem na to měla říct. Tak jsem jen konstatovala, no tak nemluvte. A bylo vymalováno. Ale teď už je mi to jedno.
Tak jdu na to Chicago. Miláčci už jsou v postýlkách. Doufám, že náš taťka na abiturientském srazu má na paměti, že má mladou ženu a dvě děti. Chi :o)
 Dana

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 21.04.07 23:28

Dano, tím,ž e máme záhony zakůrované a dole jílovitou půdu, tak si na sucho nestěžuju. Naopak - když jdu něco sázet, bláto se lepí na lopatu :(.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 21.04.07 23:38

Holky, teď jsem koukla na www.anjeliky.sk a našla jsem tam příběh téměř dvouleté holčičky, která zemřela na zánět mozku způsobený herpes virem z pásového oparu, který měl její mladší bratříček. Úplně se klepu a pro slzy nevidím. Že já jsem takový blb a čtu to.
Ivi, už je ti smutno po rodince? Jdi spát, užij si, že tě nikdo nebudí! My máme zamulčované růže, ale třeba jahody ne. To snad ani nejde.
Dobrou noc
 Dana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.04.07 11:19

Dani,  

nevim zda to je ten jisty pribeh jako pred casem na Rodine, to jsem si fakt pobrecela festovne …na anjeliky radsi ani nenajedu … tehdy mne to sebralo a tyden jsem mela z toho pribehu nocni mury!:-(  

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.04.07 11:32

Dani,  

kdyz ti bude smutno treba o vikendu, muzes pocit o dvojcatech ci lidech co te zajimaji na BC, nemusis preci vypisovat zadne romany ani cist vse … ja si v jinych deniccich taky vybiram kdyz se chci neco dovedet o lidech mne blizsich…  

Dvojcatka maji 7M a jsou uplne skvele … pristi vikend se Janca s rodinkou chysta do PH a chystame takovy maly-velky srazik …proste kdo je bude chcit videt, prijede taky a udelame si program nekde… puvodni navrh byl ZOO a parnik, ale o vikendu to byva silene narvane … dalsi navrh byl PEtrin (je tam rozhledna, bludiste se zrcadly, hristatka) a zatim se to setkalo s kladnym ohlasem. Zatim nejsou domluveny zadne dalsi detaily, protoze se vse muze zmenit, tak to asi domluvime v patek pred srazem. Samozrejme jste holky vitany taky pokud se vam bude chtit. Napiste mi treba maila i s aktualnim telefonem (pokud nejste v seznamku) a ja vas budu o detailech informovat.
A u mne jinak nic noveho v srdecnich zalezitostech … po pravde jsem rada ze nejak ziju … prace mam nad hlavu a k tomu plny byt spolubydlich, nemam ani trochu soukromi a uz mne to znacne vycerpava. Svetlo na konci tunelu se vsak objevuje a nejake alternativy bydleni pro ne se rysuji … minimalne segra bude mit byt snad v cervenci.
Nika je skvela, je to sice potvurka, ale jinak moje velke zlaticko … nakonec mate neco podobneho doma taky a vetsina v nekolikarekem vydani:-))) Za 2 tydny se chysta na svoji prvni SKOLKU V PRIRODE … a tak se obe tesime i mame obavy z odlouceni, ale verim ze to zvladneme, musime! Na SvP maji super program a zkusenosti minulych let z vypraveni kamaradek i deti rikaji, ze si to deti opravdu moc uziji!!!
Tot strucne od nas:-)
Veronika se chysta s Adamkem na operaci triselne kyly na druhe strane … zrovna v utery … ale Adamek neni uplne zdravy, tak  s napetim sledujeme jak to dopadne a zda se z toho vyhrabe a bude operace schopen. Tentokrat jsou na operaci na jednodenni chirurgii a jsem rada, ze jsem k tomuto rozhodnuti prispela … pro ne oba je to totiz vysoce stresova zalezitost a doma to zvladnou urcite lepe!  

Mejte se tady bajecne, jdu neco delat kdyz mam dite pryc (u basnika)  

Sulanek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.04.07 18:28

Ahojky všem,

mě to sem pořád nechce pouštět. Strašně dlouho se to načítá a většinou už na to nemám trpělivost. Ale teĎ se zadařilo!!!

Jojo, Šulánek má pravdu, chystáme se na operaci, ale ještě to není jisté. Je to tak na hraně. Zítra to budu konzultovat s operatérem, jestli ano či ne. Adámek byl do čtvrtka naprosto OK. Ve čt večer a v pátek měl 38,2 a průjem. Od soboty teplotu nemá, ale průjem to taky není, ale zas tak úplně tuhé to taky není. Tohle mě dost psychicky vyčerpává. Operaci „valíme“ před sebou od podzimu (pořád nějaké rýmy a kašle, angína, neštovice, zánět spojivek) a teĎ by byl ideální čas. Ještě není čas koupání a dovolených, mě čekají v dalších dnech rovnátka a ještě nějaké zákroky v puse…no je toho dost, takže bych byla ráda, abychom aspoň tohle měli za sebou. Ale zase ohrozit ho nechci. Navíc je to, jak psala Radka, ambulantně provedená operace, takže po operaci jdeme hned domů…až se totál probere a vše bude OK.

Tak mi držte pěsti, ať to vyjde. Prosíííííííííííííím

papa VABE

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 22.04.07 21:48

Verčo, no tak to je jasný, to ti přejem všichni ať do dobře dopadne. No musí to být vážně zápřah na nervy. My asi půjdeme na mandle, ale taky máme kolečko doktorů před námi. Verčo, ty půjdeš na rovnátka sama se sebou? Každopádně se držte!!! Šuldo, asi je to ten stejný příběh, ale já jsem to nikde nenašla celé. Jen nějakou zmínku o očkování a o tom, že se to pak nějak rozjelo. Poslední okamžiky jsem četla, ale nevím, zda je nějaká přímá souvislost s tou nemocí a tím očkováním. Byla jsem opravdu dost vyřízená. Strašně jsem brečela a nespala v podstatě celý zbytek noci. Na BC se občas zajdu podívat, neboj já nejsem žádný ortodoxní pisatel, ale víc, než tady to vážně nestíhám.  Četla jsem celý ten článek o tom chlapečkovi, jak měl jít na tu operaci se srdíčkem - jsou nějaké nové zprávy? Jen to vždycky přelítnu a zajímá mě, co děláš ty a Verča, to když dlouho nepíšete. Jen jsem nějak nepostřehla, že Vás doma bydlí víc. Už ne jen maminka - pomocnice?
No nic, dobrou. Zítra všem pracujícím pěkný začátek týdne a všem maminkám co jsou doma, ať si nepřipouští žádné nervy s dětičkama, jsou to všechno blbosti. Jeden článek na rodině mě o tom naprosto přesvědčil.
Ahoj Dana

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 23.04.07 06:43

Hezke pondelni rano vsem!
mam za sebou naprosto silenou noc- Fijo v pohode usnul- vzbudil se asi za hodinu s placem, ze ho boli v krku- takze jsem nastrikala Bioparox- to rval jak pavian, zmerila teplotu- nic…No, tak jsem zvedava , co jako bude…Zatim spi…
Mateje asi trapi zuby nebo co- prsty vrazene az nekam do krku a rval a rval a rval…Pak se mu podarilo skrabnout se v uchu, takze krve jak z vola a dalsi rev…Ted vali sudy po obyvaku a „cte“ si pri tom televizni program:-)
Doufam, ze jste vyspalejsi nez ja:-))
Maly se sprajcnul a nemuze dal..Zatim papa,  

Zuzka a lumpici

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 23.04.07 08:30

Ahoj maminy a dětičky!
Víken d byl fajn a koukám, že i tady byl plodný :-)

Dano, já myslím, že nedostatek příspěvků je dán spíš tím, že je venku konečně hezky. Navíc my, co ještě nechodíme do práce máme trošku jiný „emimi režim“.  Když jsem sama s dětmi, do nějakých náročnějších činností se nepouštím (nebo málokdy) a spíš kouknu na net. Ale když je manžel doma z práce (víkendy atd.), tak mu spíš napentlím děti a věnuju se nějaké činnosti, která na mě řve, než si sednout k počítači. Ale nebude trvat dlouho, budeme matky zaměstnané a synchronizované co se netu týče ;-) Chápu, že tě mrzí, že vás bylo v deníčku tolik a sem teď píše pár holek, některé odpadly úplně. Mě se „odstěhovaly“ všechny, tak je holt jen sleduju na BC, registrovat se nemíním…

Ivčo, to se taky směju, asi jsme všechny „naprogramované“ podobně :-))) Ale zahrádka a domek jistě září po tvém zásahu a budu ti přát, aby to bylo ještě pár dní vidět ;-)

Veroniko, držíme palce Adámkovi, ale spíš si myslím, že to bude chtít doktor odložit :-( Když jsme byli s Míšou tenkrát v nemocnici s tím zánětem kyčle, těsně před mandlí, říkal mi doktor, že by jí stejně asi nevzali, že by to bylo moc brzy po infektu - byl to necelý týden. Ale třeba to bude dobrý a vyjde to, je mi jasné, že byste to chtěli mít za sebou.

Šuldo, doufám, že je Nika už v pohodě, když byla u básníka tak už asi jo, že? A jsem zvědavá, co jste vymysleli s tím bydlením. Taky vás čtu na BC, abych byla i nadále v obraze ;-)

Zuzko, vy si taky musíte „užívat“ kontinuálně :-/Ať jsou zuby rychle venku a krček už nebolí!!!!

Musím vám napsat, co vymyslel můj manžel, něco ho zřejmě osvítilo, taková myšlééénka..... V práci ho slušně řečeno se…, už to trvá delší dobu, řešení neexistuje, je podrážděný, stále duchem nepřítomný takže už bych byla radši, aby udělal nějakou radikální změnu. Takže on vymyslel, že dá výpověď, do konce června bude ještě teda chodit do práce, ale pak by si udělal prázdniny. A já bych šla do práce místo v říjnu už v červenci! Proč ne, ale on by se 3 měsíce staral o obě děti, když s nimi s oběma nebyl sám déle než asi 2 hodiny… Myslím si, že z toho stejně vycouvá, nebo se spíš v práci nějak nakonec dohodnou, ale možná mě čekají zajímavé prázdniny :-)))
 Katka

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 23.04.07 08:43

Kaci,
smeju se napadu tveho muze:-) Muj muz miva obcas podobne zachvaty, ale co je Maty na svete, tak ne tak casto:-)) Cim to asi bude?:-)))
 Z.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »