Maminkou s emimi už pár let - od Jiřiny: jak si hrajeme

Rodičovství

Ahoj maminy, jak jistě víte, už 4 měsíce jsem zaměstnaná, tudíž s dětmi netrávím denně tolik času jako dřív. Proto mě velmi zaujalo s odstupem času pozorovat jejich hry. Protože některé jsou velmi originální, ráda bych se s vámi o ně podělila. Většinou jde o hry celkem strukturované, Jíra vymýšlí a Hanička přizvukuje.

Včera jsem pozorovala asi hodinovou hru, kterou bych nazvala „Jedeme do zoologický krmit zvířátka". Spočívá v tom, že si najdou něco, na co se dá sednout (bedna od hraček, taburetka apod.), do ruky vezmou kyblík plastového ovoce a zeleniny (v životní velikosti) a jedou. Nejprve cestujou vlakem, Jíra si vymýšlí a hlásí stanice (samozřejmě ve skutečnosti vůbec nejsou na trase) a hlásí: Ještě 6 kilometrů. Mami, říkali, že za 20 minut už tam budeme. Ještě 10 kilometrů. Haničko, hlásili že už jen 4 kilometry. U toho samozřejmě hulákají a běhají mi všechno říkat. Většinou hučí tak dlouho, než jim to odkývám - dokud neřeknu ano, Jíro, deset kilometrů, nezbavím se jich :o) Konečně dojeli do zoologický zahrady. Vzali „ovoce" a jdou krmit. Já jsem byla v kuchyni a zase mi běhali hlásit: my jsme dali žirafě mrkvičku. Zase všechno řekne desetkrát, než jim to odkývu. Když to konečně Jírovi odsouhlasím, přijde mi totéž sdělit Hanička. Pak už jen s úsměvem sleduju jejich pokřiky: jé, žirafa mi olízla ruku! A králíci už to jablíčko sežrali. Podotýkám, že nekrmí žádné plyšáky ani figurky, prostě po obýváku jsou různě rozmístěna imaginární zvířata, jejich polohu poznám pouze podle toho, kde se hromadí zásoby krmení :o)) Co dali tučňákům si zaboha nevzpomenu, ryba to určitě nebyla, ale prý jim to chutnalo :o)) Pak dali ještě slonovi špenát (tak říkají nevímproč brokolici). A komu můžeme dát banán? Poradila jsem, že nejlépe opicím. Deset minut je od nich klid, protože ty opice pořád nemůžou najít :o)) Ještě tygrovi - tomu chudinkovi dali hroznový víno :o)) Jíro, ale tygr přece jí jenom maso. Maminko, tak to je divný, protože to všechno sežral :o)) Hrozně dlouho jsme řešili, co dát pelikánovi. Ryby prostě v zelenině nemají. Poradila jsem, že určitě jí taky žáby, tak že by zelená hruška mohla být žába. No nemohla :o)) Zoufalí hledali něco, co by mohlo připomínat rybu, ale nenašli, takže pelikán zůstal hladový.

Chápete, kam na to chodí? Já tedy vážně ne. Ale tu fantazii skoro závidím.

Další hra by se mohla jmenovat jednoduše „vaření„. Novou kuchyňku jsem vám představovala, nádobíčka mají mraky (většinou vyvalené na zem před kuchyňkou). Hraje se většinou po jídle, my bychom ještě chtěli sedět u stolu a povídat si, Jíra naběhne do kuchyňky a začne vařit on. Mají malé žluté hrníčky, takže všichni dostaneme kafíčko. A čajíček. A bábovku. Pak ještě polívku. Takhle jsou schopni do nás po jídle „nacpat“ ještě dalších 15 chodů :o)) Včera Jíra pocítil nutnost pít jahodovou šťávičku. Víte, kde si ji „natočil"? Na jednom místě ve zdi máme jakousi tečku - tedy ne, že by byla jediná, ale pouze z této vede imaginární kohoutek a lze si tam natočit šťávu, jaké chutě si usmyslíte :o)) Jinak s Jírou vedeme sáhodlouhé debaty o vaření. Kompletuje si pánvičky s pokličkama a jedna poklička mu přebývá: Maminko, taky máš v kuchyni něco, co je jedno a máš na to dvě pokličky? Jíro ne, na každý hrnec mám jen jednu jedinou pokličku. A maminko, nemáš náhodou něco, kde je ke dvoum věcem jedna poklička? Jo tak to mám, dvě různě hluboké pánve a na ně jediná poklička. To ho uspokojilo a dal na chvíli pokoj :o)) Jejich sporáček má čtyři plotýnky, takže většinou vyvařujeme čtyři jídla současně. Nejčastěji je to polívka, pizza, palačinky a masíčko :o)) Na maličkém prkýnku krájím maličkým nožem imaginární zeleninu a běda, když mi něco upadne vedle pánvičky :o)) Taky se hrozně zajímá, co se do čeho dává, dala jsem mu nějaké kartičky s receptama (nevyžádaná pošta, reklama na kuchařskou knihu po kouskách či co), takže je probíráme pořád dokola, co se tam dá teď a co potom. Doufám, že to jeho budoucí žena jednou ocení :o)))

 

Další hra je na téma „jedeme na vodu". To mi vysypou koš na prádlo a mají lodičku. Seberou mi každý dvě vařečky, to jsou pádlíčka. A pak už jen nakládají věci, co vezou s sebou. Tuhle hru dost nemám ráda, protože při ní nadělají šílený binec. Nanosí si do lodičky kde co, pak si na to sednou (to vyskakuju z kůže) a jedou na vodu. Zase doprovázeno originálními výkřiky - Haničko a kam si postavíme ten stan, pozor uplave ti pádlo, ježišmarjá tady je vody, pozor ať se nenamočíš a tak. V různých obměnách takhle cestujou čímkoliv, onehdá zase na křesle jeli metrem.

 

Ještě popíšu hru s panenkou. Mají jedno větší mimino a několik maličkých. Tak to velké se nejdřív musí vykoupat. Někdy fakt valím oči, jak to mají dotažené do dokonalosti. Miminko se musí vyčůrat, takže vezmou nějakou nádobku a po:,–(í ho. Pak jdou imaginární čůránky vylejt do záchoda a nezapomenou to spláchnout :o)) Pak mi ukradnou lavor, tam miminko koupou, mají taky plastové mejdlíčko, houbičku, no prostě jako opravdové koupání - naštěstí dobře chápou smysl slova „jako" a ještě nikdy nepožadovali vodu :o)) Jíra dokonce nezapomene po mokrém mejdlíčku uklouznout. Oblíct mimino musím já, to nezvládají. A pak se jde vařit a krmit. Když už miminko sežere všechno, co je v dosahu (včetně mrkve, kukuřice a palačinek), zabalím jim ho do kočárku a jdou s ním na procházku. Mají dva kočárky, jeden golfáček (ten je na mimino), druhý malý hluboký - to je na všechny ostatní panenky naházené hlava nehlava.

 

Poslední „hrou", o které se zmíním, je reality show „skutečné vaření". To když jim dovolím mi pomáhat. Záměrně nebudu popisovat situaci, kdy pomáhá jen jedno dítko, to jde totiž naprosto hladce.  

Nejdřív mi pomůžou všechno nanosit - hlásím jim: zelenou mouku, červenou mouku (ještě že jsou ty pytlíky takhle hezky rozlišitelné), cibuli,mlíko … a oni už přesně vědí kde co je a nosí mi to. Občas nastane problém, že se Háňa začne vztekat, že to ona chtěla něco přinést, takže mi donesou dvě mlíka a hádají se, které mám načnout :o)) Při přípravě náročnějšího díla je nutná důkladná příprava. To musím děti vypoklonkovat z kuchyně a všechno potřebné si oloupat, nakrájet, podusit atd., abychom už pak mohli jen tvořit. Děti se mě v desetivteřinových intervalech chodí ptát, jestli už opravdu budeme péct, dokonce včera Jíra vyburcoval Haničku, která se v poklidu dívala na pohádku, a pletli se mi tam oba.  

Konečně přijde fáze „vaření„. Například včera jsme dělali pizzu (v jejich podání „piču“). Doprostřed kuchyně dám stoleček z rozkládací dětské židličky - nevýhodou je, že se u toho musím krčit, ale má to dvě významné výhody - zaprvé je přístup ze všech stran, za druhé všechny rozptylující předměty jsou mimo dosah a soustředíme se jen na dílo :o)) Na stolek se akorát tak vejde jeden plech. Vykydnu tam těsto, napustím do misky vodu, děti si máčejí ručičky a rozťapťávají těsto po plechu. S oblibou rozmatlávají rajčatový protlak - samozřejmě do těsta nadělají spoustu děr, ale to nevadí. Nejoblíbenější je fáze kladení salámu a rajčat, musí totiž všechno ochutnat a cpou si papuly, až mají boule za ušima :o))  

Nebo jsme pekli koláčky, jak jsem zmiňovala. Babička nám na plech ukoulela kuličky a zbytek jsme dělali společně: vymačkat dolíky skleničkou, Jíra pomašloval okraje vajíčkem - nejdřív byl řev, že Háňa chce taky, takže jsme rozdělili, kdo potře kterou řadu a když na tu její došlo, prohlásila, že nechce :o) Háňa vůbec se raději dívá, hlavně aby neměla špinavý pacičky, to Jíra hned na všechno šahá a musí všechno vyzkoušet a otlapkat. Náplň do koláčků jsem dávala sama, ale pak se vyřádili při zdobení hrozinkama. Jé, to je jako očíčka a čumáček :o) Drobenkou jim to šlo taky krásně, poslední fází bylo, že jsem jim nasypala do mističek zbylé hrozinky a vyhnala je z kuchyně - byl chvíli klid, než to spořádali, tak akorát na to, abych aspoň trošku poklidila.

Takže když zrovna neprudíme, nekňouráme, neotravujeme, nepereme se, nehádáme a nevztekáme, je u nás docela legrace :o))

Omlouvám se, že je to tak dlouhé, určitě některé činnosti velmi dobře znáte, tak snad jsem vás aspoň trochu pobavila.  

A co vaše děti, jak si hrají, čím vás překvapují?

Tak hodně zážitků a legrace s nimi.

Jiřina a Jíra (4 a půl roku) a Hanička (3 a čtvrt roku)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 26.02.07 14:20

Prvnííí - díky admini za rychlost!

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 26.02.07 14:31

Ještě jsem chtěla poinformovat, jak to vypadá s neplatícími nájemníky. Do včerejška nezaplatili, takže jsme sepsali výpověď. Máme podepsané uznání dluhu (to nám kladla na srdce realitka, že to je důležité), do středy mají na vystěhování a dali jsme realitce pokyn hledat nové nájemníky. Takže znovu na bodě nula :o((
Doufám, že z nich ty peníze dostaneme, taky doufám, že tam brzy dostaneme někoho nového a spolehlivějšího.  

Tak kdybyste věděly o někom, kdo má zájem o 3+1 na Proseku (zděný byt), tak dejte vědět.  

Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 26.02.07 15:28

Ahoj!
Jiři, u vás je ale veselo! Zaujala mě hra „jedeme na vodu“ - vy jste byli už s oběma dětmi? Na vodě jsem byla asi 3× a vždycky jsem to spíše protrpěla, takže vodák fakt nejsem. Ale obdivuju to! V Českém Krumlově vždycky strávíme u vody spoustu času a díváme se jak jezdí, zhora je pěkný výhled :-) Hra na vaření je u nás taky oblíbená akorát naše děti nemají tak úžasnou kuchyňku :-) A kladný vztah k tomu má i Vítek, ve školce, když jdeme pro Míšu tak vždycky zdrhne do jejich hrací kuchyňky a nemůžu odtud dostat. A další jeho oblíbená hra je na metro. Vleze si v ložnici do skříně se zašupovacíma dveřma, zavírá je a otvírá s patřičným bouchnutím a já musím hlásit „ukončete výstup a nástup, dveře se zavírají, příští stanice ......“ jezdíme převážně na „B“ ;-)
A zatím nejvíc mě dostala Michalčina hra na prodavačku zmrzliny. U babičky v zahradním domku je nepoužívaný mrazák, na dvířkách jsou různé symboly ovoce, zeleniny a masa. A Míša má podle toho pojmenované zmrzliny. Jahodová, jablečná je nuda, ale taková rybová, prasatová a vede jednoznačně KORYTOVÁ - jsou to parohy, zřejmě jakože zvěřina a Míše to připomíná koryto - tak je zmrzlina korytová :-)
Ráno jsem byla s dětmi u doktorky, průdušky mají čisté. Ale do školky tento týden NE, mě asi už šlehne z té holky. Dnes večer jdu na gyndu tak to bude příjemná doba bez dětí :-)
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 26.02.07 15:43

Katko,
my vodáci jsme a loni jsme byli na 3 dny i s dětma, tak si hrajou „na vodu“ od té doby :o))  

Ve skříni cestujou taky často - opět do zologický, metrem nebo na vodu, už jeli i lanovkou a na hory, ale jelikož vhodnou skříň mají jen ve svém pokojíčku a tam já se s nima moc nevyskytuju (nejvíc času jsem u nich trávila po ránu, když jsme ještě nepospíchali do školky a chtěla jsem si přiležet v jejich postýlkách), tak nebývám poslední dobu svědkem. Stanice si hlásí Jíra sám, pořád jenom zalejzají a vylejzají a hlásí, kde jsou - nejlepší hláška byla - Haničko, jedeme na hory. Pak vylezli - brr, tady je ale zima, na těch horách :o)) Akorát na hory s nima nejezdíme a lanovkou taky ne, to je jejich výmysl.  

Míši hra na zmrzku musí být taky skvělá na pozorování :o)) Korýtkovou zmrzlinku bych si dala. To já jsem jednou s někým debatovala, proč jsou zmrzliny vždycky nasladko. Já bych udělala třeba okurkovou :o))) Nebo mrkvovou - znáš o tom zajíčkovi - fuj ta je ale hnusná :o)))  

Tak pa
Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 26.02.07 21:22

Ahoj holky!
Jsem ráda za nový deníček, ale nestíhám ho celý pročíst, i když vypadá velmi zajímavě :) :).
Jdu se na chvíli odreagovat, jsem naprosto zoufalá z Mojdy… Už jsem si půjčila od učitelky v mateřské školce dvě výchovné knížky, ale nějak mám poslední dny pocit,že to bez pomoci dětského psychologa nezvládnu :(. Mojda je dle mínění učitelky hrozně chytrej a nadanej kluk - chválí ho, jak hezky maluje, vnímá u toho už věci jako třeba pětileté děti, a pořád mi ho vychvaluje do nebe. Ovšem to, jak se chová doma, to je prostě „neustojitelné“ :(. Nejvíc trpím tím, že chyba je ve mě, že ho prostě neumím ukočírovat. I když i manžel, který na něj doposud platil, je chvílema bezradný. On je naprosto zlatý dítě, pokud se po něm nic nežádá a život běží podle jeho představ. Takže - když si chce pustit zrovna televizi a já v tom nevidím problém a svolím, je pohodička. Kouká třeba jen pět minut a pak to stejně vypne, protože ho to nebaví. Ale ve chvíli, kdy vím, že třeba pojedem pryč, tak mu řeknu ne a to je konec!!!!!!!!!­!!!!!!! Začne sebou třískat o zem nebo na mě řve, teď už bohužel i takové věci jako, že jsem zlá máma a nemá mě rád nebo něco v podobném duchu, což mě samozřejmě bolí. Učitelka mi sice říkala, že tyto věci řečené v afektu si nemám připouštět k tělu, jenže já to stejně už několikrát obrečela, tajně. Před ním ne.
Dneska se například chtěl dívat ještě po osmé hodině na televizi, ale vzhledem k tomu, že je nemocnej, tak jsem mu řekla - po dobrým!, že k telce nepůjde, že bych byla radši, aby se šel vyležet do pelíšku. Na to on mi znovu řekl, že by šel radši ležet k televizi. Tak já řekla důraznější ne, že si jdu mýt hlavu a sprchovat se a nemohla bych tam s ním být, takže není důvod,a by tam byl sám (manžel odjel pryč). To, co nastalo, to zde nemohu ani popisovat. Situaci jsem vyřešila nejhorším možným způsobem - seřezala jsem ho tak, že se z toho doteď klepu.
Nejhorší je, že pokaždé, když přistoupím k tomu, že mu jednu lupnu na zadek, tak mi ji vrátí :(. Jak tohle řešit??? Přece se tu nebudeme fackovat dokud nevyhraje ten, komu se podaří dát tu poslední ránu???????? :(  

Omlouvám se, že kazím takový hezký deníček, ale opravdu nevím, jak dál.
Ivča zoufalec :(

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 27.02.07 08:04

Ahoj Ivi,
kdybys věděla, jak moc tě chápu!  

Já jsem zjistila, že jediný způsob, jak si vymoci spolupráci, je pomoct jim. Za živýho boha sami hračky neuklidí. Ale když jdu s nima a ukazuju, co mají kam dávat a pomáhám, jde to celkem dobře. Když je pošlu vyčistit si zuby, nic se nestane, ale když jdu s nima do koupelny, vyčistí si je sami a celkem ochotně. Do pelíšku by sám nikdo nikdy nezalezl. Ale když jdu s nima do pokojíčku, pomůžu oblíknout, uložím, pohladím, přečtu, až na malé výjimky se většinou lehne a spí. Vím, že to mám asi lehčí v tom, že děti můžou dělat vše současně, takže nemusím brát ohled na mladší a starší dítě, prostě spát jdou oba a hotovo. Že by se někdo večer díval na televizi, to by je ani nenapadlo (taky tam pro ně tou dobou nic není). Poslední dobou jsem se přistihla, že používám novou „frázi“. Řeknu, ať jdou něco udělat, odpověď je, že ne. A já: Ale já se tě neptám, já ti to nařizuju, já jsem maminka, říkám ti, abys udělal tohle a ty to uděláš! Docela na ně teď platím já, tím, že je nebuzeruju celý den, spíš mě poslechnou. Tuhle si tatínek ztěžoval, že je nemůže donutit vzít si mikiny. Ale byli nemocní a měli studené ručičky. Tak jsem je prostě bafla a oblíkla to na ně, sice protestovali, ale přesně jen tu chvíli, než jsem je oblíkla.  

Vím, že Mojda byl vždycky velmi šikovný a choval se jako starší, ale chce to uvědomit si, že je to malý čtyřletý prcek, možná cítí, že on je doma ten velký a Tomík ten malý a podle toho se chová. Zkusila bych ho zase trochu víc „vodit za ručičku“, mohlo by to pomoct.  

Ještě jsem někde četla zajímavou poznámku: víš proč jsou děti tak malé? Abychom je mohli kdykoliv bafnout a donést tam, kam potřebujeme. Jestli tě taky bije, to bych v žádném případě netolerovala, což ho pevně chytnout za ruce, aby se nemohl bránit a důrazně mu říct do očí, co chceš aby udělal. U nás to většinou zabere.  

Určitě brzy napiš, jestli něco z našich rad pomohlo. Držím palce a myslím na tebe.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 27.02.07 08:12

Ahoj všichni,  

včera jsem přišla domů a hned ve dveřích mi Jíra sdělil, že si hrajou na uovce. Pořád fláká L, tak říkám na co, na ovce? Néé, na Lovce, vymlaskl L jak ze škatulky :o) Spočívá to v tom, že táta je lovec a loví děti :o)) Jíra lítal s plastovým banánem, že je to pistolka, a druhý měl tatínek. Hanička lezla po čtyřech, že je koťátko. Pak si táta přinesl kousek úzké trubky a dřevěnými korálky z ní „flusali“ - stříleli zvěř (plyšáky). Někdy si říkám, jestli nemám děti tři. A to čtvrté je babička :o)))  

Ahoj Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 27.02.07 08:24

suzette, jsem ráda, že na ty pocity odvozu do temného lesa :) nejsem sama. Já jsem večer totiž volala mojí mamce, že se sama sebe bojím, ale že bych byla nejšťastnější, kdyby si ho někdo na čtrnáct dní odvezl a já ho neviděla… Že už fakt nevím, jak na něj.  

Jiři, to o té televizi by si měl přečíst hlavně manžel - to je náš téměř denodenní boj. Dokud byl MOjda menší, tak platilo: večerníček-umýt-spát. Jenže to chodil Tom spát v šest, já měla čas udělat po jeho usnutí v pohodě večeři, pak dohlídnout na to, aby se šel Mojda osprchvoat a nejpozději v půl osmé byl v posteli. Teď ovšem Tom usíná až v sedm nebo i déle a večerník ještě ke všemu dávají o čtvrt hodiny dřív. Takže to vypadá tak, že já nahoře uspávám Toma a dole řádí tatínek s MOjdou. Když se já dostanu dolů, tak už jsou zprávy, který musí MOjda NUTNĚ vidět. a pak začne smlouvání. Od konce hlavních zpráv, celý sport - přesvědčuju ho, že se má jít koupat. Jenže on si leží s tatínkem na gauči a ne a ne se hnout. Dřív jsem byla ještě navíc naštvaná na manžela, protože jsem mojdovi řekla: Do srpchy! a tatínek nic. Takže Mojda měl za to, že když ten nic neříká, může tam bejt. Teď už jsme přikročili k tomu, že mu to řeknem oba a stejně se nic neděje. Tak to pak skončí obvykle stejně - že ho prostě popadnu a do tý koupelny ho dotáhnu. Manžel ho občas o víkendu - nikdy jsem moc nesouhlasila - nechal dívat na nějakou pohádku, která byla od osmi. A Mojda je prostě takovej, že všech výhod chce prostě hned využít. Takže si vzal za vlastní, že prostě s náma může být u telky takhle dlouho a hotovo. A bere to jako svou vý:,–(u, ne vyjímečnou věc. No několikrát jsem se právě kvůli tomuhle s manželem pohádala, protože si myslím, že Mojda je dítě, které potřebuje pevné mantinely a rituály, jinak je zle. Když je manžel třeba na víc dní pryč, tak já si Mojdu dostala do postele včas a bez problémů. Ale když ví, že je doma tatínek, který je „hodnější“, tak toho značně využívá. Jenže teď už jsme ve fázi, že i když manžel není doma, zkousí si Mojda ty věci prosazovat i u mě. Doufám, že to píšu nějak, že se to dá pochopit…
V lepším případě, než uspímToma, tak tatínek Mojdu osprchuje, ale do postele ho odnést nemůže, když tam uspávám Toma. Takže stejně pak nastává situace urvat ho od telky… :(. Tohle beru jako naši chybu, že jsme mu tohle povolili. Já se na televizi od osmi mohla dívat asi ve dvanácti a to ještě ve vyjímečných případech - pohádka nebo když byly nějaké svátky. Jinak prostě odchod spát. Jenže manželovi rodiče jsou na tohle benevolentnější, i oni nechávájí u nich mladýho dýl vzhůru - naši ne, ty mi většinou řeknou, že u nich už před osmou spal!
Mám pocit, že v tom výchovném boji se musíme sladit hlavně my dva, abychom měli stejné zá:,–(y - jenže ne vždy se to zadaří. Já jsem klidný typ, manžel naopak takový chaotik :). Můj názor je, že kdyby v době, kdy uspávám Toma, četl MOjdovi knížku nebo si v klidu povídali, bylo by to taky určitě lepší, než když se honěj po baráku nebo Mojdu „mučí“ a řehtaj se jak blázni. Jenže on mi řekne, KDY se s ním teda má vyblbnout, když jezdí dlouho domů. a že si ho chce užít… Tak já nevím, jak z toho ven :(. Někdy si připadám, že je jen peskuju - od toho nejmenšího, po toho největšího :(.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 27.02.07 08:25

Jiřino, tak to je u nás stejný. Někdy mám pocit, že hrát si chce tatínek a ty děti jsou jen záminka - jako, že to dělá pro ně :). Někdy mám stejný pocit, i když nakupujem třeba nějaký stavebnice proMojdu. Úplně na manželovi vidím, jak se těší, až to rozbalí a něco si z toho postaví :) :) :).

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 27.02.07 08:37

Ivčo a což takhle, kdyby chodil Toma uspávat manžel? Ty si v klidu spacifikuješ Mojdu, vykoupeš ho, přečteš mu a pak už ho můžeš jen přemístit do postýlky … Zkuste to, třeba to i Tomíkovi bude líp vyhovovat. Kdo uspává, když nejsi doma (jestli se to někdy vůbec povede)?
Přesně jak píšeš, potřebujete režim a pevné mantinely a dohodu s manželem. Dítko to hrozně rychle vycítí, co může využívat.  

Tak přeju hodně štěstí, ať se to povede.
Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 27.02.07 08:40

Jiřino,
já se samozřejmě snažím je jen neúkolovat, ale taky jim s tím pomáhat. Jenže Mojda je zase typ, že třeba když mu nabídnu - po tom, co se nechce strojit - že mu pomůžu, tak mi řekne, že nechce pomáhat, že to bude dělat sám. U uklízení hraček mě vyžaduje, to je ale jediná věc, do který si „nechá kecat“ :).
Do postele chodíme taky s ním, před spaním si povídáme, není to tak, že bychom ho vyhnali samotnýho do postele.
Jo a když mu řeknu, co má udělat a odmítne, používám naprosto stejnou frázi jako ty: Já se tě, Mojdo, neptám,j estli se ti chce nebo ne, je to ale potřeba, tak to půjdeš udělat. A on na mě začne hulákat: ty mi furt akorát poroučíš, seš hrozná,nechci tě už poslouchat. Jo, to je taky častá fráze, kterou naopak on říká Tomovi:Zacpi si uši, nebudem tu mámu poslouchat. To se člověku těžko počítá do deseti!!!!  

Známá mi včera říkala že stejné „hlášky“ jako má MOjda, měla její dcera asi tak v jedenácti… :(… a že je to teda „dobrej týpek“. No, mě už to tak dobrý nepřijde, fakt ne.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 27.02.07 08:42

Přesně nad tím jsem včerauvažovala - že si tu roli na chvilku vyměníme. Jenže tím, jak je tatínek „akční“, tak ho moc nebaví jen tak sedět u Toma, než usne. Navíc mám pocit, že Tomík z něj vycítí tu jeho nervozitu nebo jak to napsat, protože se mnou usne za deset minut, s ním má pořád tendenci blbnout a je to usínání na půl hodiny. Ale říkala jsem si, že by to bylo dobrý na to, že já bych oželela zprávy, četla bych radši Mojdovi knížkua  pak bych prostě řekla: místo televize jsi měl čtení a alou spát. Uvidíme, musíme o tom dát s manželem řeč.
Samozřejmě, že když jdu někam s holkama pryč, tak Toma manžel uspat zvládne, ale to je tak dvakrát do roka :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 27.02.07 08:45

Včera večer jsem se začetla do knihy o výchově od Matějčka Po dobrém nebo po zlém? a hned první kapitola je o tom, že když přijdou rodiče za psychologem, že mají problém s výchovou dítěte, že zlobí, začíná se u rodičů… jak se k sobě chovají, jaké mají výchovné zá:,–(y… no, když jsem to dočetla, říkala jsem si, že to by mohl být náš problém :(.  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 27.02.07 08:51

Jiři, ti naši „borci“nám uznání dluhu podepsali, ale stejně je nám to jaksi na nic. Už se to řeší rok!!! dali jsme je k soudu, dostali nějaký platební rozkaz, teď by na ně měl jít exekutor, jenže kámoška-právníčka mi na rovinu řekla,ž e exekutoři choděj na akce, kde jde o statisíce,ně­jakých patnáct tisíc je nevytrhne, takže to nechávaj, až jena to čas… :(.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 27.02.07 10:03

Ahoj holky,   Jiřinko, krásný deníček! Adámek si taky s oblibou hraje na vaření, taky musím krájem imaginární zeleninu, klepat maso ...... Na druhou stranu, když jezdíme v poledne ze školky, stavujeme se v hospodě za Zdeňkem a tam vyžaduje opravdové vaření - takže krájí knedlík, míchá ho v hrnci … Jinak taky pomáhá, když vařím já, nejradši loupe brambory - dávám mu jídelní nůž, který není nijak ostrý. Pak mám stejně brambory a šlupky všude :-(
Jinak v současné době nejoblíbenější hra je fotbal nebo košíková - dokud byla Erinka, všechny balóny mu vždycky sebrala, tak si to teď vynahrazuje. I když fotbal v kuchyni - nic moc, nevím, co mám chytat dřív, jestli balón jako správnej brankář nebo to, co tím balónem schazuje :-(   Ivčo, to je mi líto, že máš takový trápení s Mojdou. Je to chytrej klučina od malička a myslím, že právě proto vyžaduje jasně vymezit mantinely. Tím, jak je šikovný, si asi myslí, že už je dospělý, a že Ty nemáš právo mu furt něco říkat - aspoň takový to na mě dělá dojem. Četla jsem, že základ je opravdu v rodičích a hlavně v autoritě obou dvou! Když maminka řekne, že se jde do sprchy, tatínek by měl dodat: „tak šup, Mojdo, běž do sprchy, musíš maminku poslouchat“.  Učila to tak i vždycky Chůva v akci.  Já vím, že je každá rada drahá, ale kdyby pomohlo aspoň něco, viď?!  

Pa, PetraK    

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.02.07 10:11

MATEJOVI PREJEME JEN TO NEJ… K JEHO 4.NAROZENINAM, HLAVNE AT JE ZDRAVY A VSICHNI HO MAJI RADI!!! UZIJ SI DNESNI DEN A POCHLUB SE NAM DARECKY A DORTIKEM!  

PUSU POSILA NA LICKA
NIKA kamoska a SULANEK teticka:-)

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 27.02.07 10:39

Ahojky!    
Ivčo, tak to co popisuješ taky moooooc dobře znám. Někdy mám pocit, že je to taková daň za tu „šikovnost" o které mluví učitelky ve školce.  Knížku od Matějčka jsem taky přečetla jedním dechem a člověk se tam hooodně často vidí. Taky mám pocit, že je to u nás relativně v pohodě když je s Anežkou doma jen jeden. Jinak využívá taktiky zkusit to na toho druhého a je z toho většinou nějaký konflikt. Budu se asi opakovat, ale doporučuju knížku o které tady na emimi byl už jeden článek, Respektovat a být respektován.  Pro někoho to je možná neuplatnitelné, ale já tak nějak cítím, že by to mohla být cesta, jak ty naše ratolesti zvládnout.  Připadá mi, že spousta věcí, která je tam popisovaná má smysl a ačkoli bude hoooodně těžké se „přehodit" na tenhle způsob komunikace, stojí za to se o to pokusit. 
Jak jsem psala, u nás už některé věci fungují. Co se týče televize, je to taky u nás večer často boj, ale spíš než příkaz „jde se do sprchy a spát" funguje možnost volby. Samozřejmě ne „můžeš se koukat nebo se jít umýt", ale pro Anežku (i pro nás) přijatelné „můžeš se koukat do určité doby (třeba do první reklamy) a pak šup do koupelny,   nebo se jít hned umýt a můžeme pak přečíst 2 pohádky místo jedné. Anežka má pohádky ráda, takže většinou vybere druhou alternativu. Mys­lím, že dobře funguje popis situace.....ne „jak to, že ještě nemáš dopitý čaj, zase přijdeme poslední do školky", ale „vidím, že jsi ještě nedopila čaj. Abychom byli ve školce včas, je potřeba si ho rychle dopít" Rozdíl těch vět je tam popisován tak, že když rozkazujeme a něco vyčítáme, dítě se soustředí na obranu a ne na to co se po něm vlastně chce… 
Doufám, že to popisuju aspoň trochu srozumitelně. A hlavně správně.....možná by to autoři té knížky řekli ještě úplně jinakJ)))   

Každopádně to není vůbec lehký a strašně často to doma řešíme. Výchova je prostě fuška!   

Teď mě ještě napadla jedna zajímavá situace z té knížky, kdy rodiče u psychologa řešili partu a drogy jejich dcery a popisovali to …„Vždyť ona byla vždycky taková hodná, poslušná holčička, jak je to možný…?“ ...... Ona je pořád poslušná, jen zrovna poslouchá někoho jiného než rodiče!........ JE fakt, že z puberty mám už teď upřímnou hrůzu!    
U nás jinak vše při starém. Anežka měla v pátek večer a v sobotu horečku a tak jsme nemohli na karneval. To byla hodně smutná, ale (ťuky ťuk!!!!) zdá se, že jsme to zažehnali. V neděli už byla bez teploty a tak šupajdila včera  do školky. Vůbec nevím co to bylo. Žádný kašel, žádná rýma, jen teplota. Kéž by to bylo pryč!    
Jiřino deníčk je super a hlavně hry jsou bezvadný. V tomhle je asi Anežka ochuzená když nemá sourozence.  O to víc vyžaduje u všeho naši asistenci. Což je někdy fajn, ale někdy jsem z toho na prášky. Vaření jednoznačně vede! Jak vyndám nějakou misku už se žene pro zástěrku a jde pomáhat. Moc ráda se hňahňá v jakémkoli těstě, takže pak je lepší jí kousek oddělit.  Jak jste tady psali o vánočce, tak jsem ji letos prvně na vánoce pekla a Anežka si uplácala taky své dvě minivánočky…a taky si je pak sama snědlaJ)) Naprosto bombovém je imaginární kohoutek na šťávičku. To je fakt super. To nemáme, ale kdysi taky chodila jako pro něco do neexistujícího šuplíčku a rozdávala nám jako bombónky, lízátka, zmrzlinkuJ)) Teď je docela blbý, že už si nevystačí jako s vodou, ale panenky musí opravdu vykoupat ve vodě a v lahvičce nemůže být jako mlíčko, ale přinejlepším opravdu vodaL((((( Mohlo by být hůř kdyby tam chtěla fakt dát mléko....... 

Jo Ivčo, mohla bys mi, prosím poslat taky seznámek? Díky moc! 
Tak zatíííím papa    
Blanka  

 
 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 27.02.07 10:54

Mně říkala paní z realitky, že jak máme podepsané uznání dluhu, máme vyhráno, kdybychom prý měli problémy, ujmou se toho jejich právníci a vymůžou to za nás (konečně nelituju toho, že jsme jim dali 1 nájemné provizi).
No uvidíme …
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 27.02.07 11:05

Je pravda, že k nadávkám jsme naštěstí taky ještě nedošli. Maximálně se rozbrečí, že nechtěji, ale nenapadají. Doufám, že to vydrží aspoň do těch 11 let.
Ale říct mu, že tohle je ošklivý a tohle se mamince neříká, jsi už určitě zkoušela… Já třeba zkouším (ne že by to fungovalo, ale zkouším) říct - tohle je ošklivý, to se neříká, pojď se omluvit. a sama se omluvím - maminko prosím tě, nezlob se na mě, že jsem mluvil ošklivě. Ne že by to zopakovali, ale třeba se to v nich zakoření a někdy se to naučí.
Třeba jsme je docela vycvičili, když něco chtějí, že mají poprosit. Takže se třeba za hluboké noci ozve z pokojíčku: maminko prosímtě dala bys mě vysmrkat? Tatínku prosímtě přikryl bys mě? Neříkám, že to používají pořád, ale snaží se.  

Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 27.02.07 14:11

Se slovy děkuji,prosím, pomoz mi, se zdravením, s ničím takovým problém není, na to bych řekla, že jsou vycepovaný. Už i Tomášek hezky říká Dobrý den všem, které zdravím já  a snaží se říct Dík, když mu něco dáme. Takže v tomhle směru jsou vychovaný dobře, ale to ostatní…
Samozřejmě, že mu vždycky řeknu: takhle s mamkou mluvit nemůžeš, jenže mám pocit, že mě v afektu ani nevnímá :(

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 27.02.07 14:17

Tak je fakt, že takhle teoreticky to mám zmáknutý taky :), už jsem o tom přečetla pár článků… Jenže pak přijde krizová situace, že někam jedeme na čas, třeba k doktorovi, Tom se do toho začne vztekat, MOjda se odmítá oblékat a já jsem z toho tak vytočená, že všechny rady, které jsem kdy četla,jsounaprosto zbytečné :(.  

Vím, že by se i příkaz měl říct pozitivně: Ne, nelez tam, spadneš, ale třeba lez opatrně… Jenže ono se to lehko říká a píše v klidu, jiné to je ve stresu nebo když je člověk rozčilený. Manžel tím, že chodí do práce, tak má určitý odstup. Nechápe, že mě rozčílí, že MOjda vylil pití. Jenže mě to naštve za prvné z toho důvodu, že mu třeba řeknu, že mu to odnesu, protože to má moc plný, jenže on prostě nemůže počkat a za druhé z tho důvodu, že už je to třeba tčetí věc během hodiny, kterou vyved… :(.
Manžel je asi ten, co se ho snaží spíš motivovat. Přesně stejně, jak píšeš. Když už si vymáhá tu telku, tak řekne: dobře, do první reklamy a pak jdeš bez řečí spát. Jenže mě připadá, že to tak úplně bez řečí stejně vždycky není a pořád se ve mě pere to, že jsme mu vlastně ustoupili. Co kdyby třeba přišla nečekaně návštěva, chtěli jsme si v klidu popovídat a najednou by měl jít Mojda spát? To by prostě nepřežil a zase bycho museli tolerovat minimálně to „do první reklamy“. což já z domu neznám… Mamka nebo taťka řekli a my jsme se smekali :).

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 27.02.07 14:28

Ahoj holky,
v práci mám od rána hukot jako hrom. Skáču od jedné práce ke druhé, ani se nestíhám jít vyčurat. Už toho mám plné zuby. Všechno musí být hotové hned. Nejlépe okamžitě. Tak na to kašlu a v kostce napíšu. Vedoucí právě odešla k zubaři, tak snad budu mít zbytek odpoledne klidnější. Lolo úplně tě chápu, že máš nervy z práce. Z toho, že jsi s dětma doma. Já sice doma - díky rodičům - nejsem, ale nervy mám taky. Až si denodenně říkám, že to musím změnit, nebo mě tady raní mrtvice, jak se neustále nervuju.
Moc děkuju za přání k narozkám pro Matesa. Deníček jsem nečetla, vytisknu si to a večer pěkně počtu. Tak na nic nereaguju, ale těším se.
Dnes jdu spát k našim. Hlídají Matýska celý týden, tak aby mu to nebylo dlouhé. Manžel bude s Tomíkem doma, aspoň budou mít „pánskou jízdu“ stopro u PC!. Jinak Maťa už nemá teploty, jen rýmu. Tak jsem šťastná, protože přes víkend byly zase 40tky.
No nic, končím. Pořád mi tu někdo chodí a něco chce, nemám klid.
Zdravím Dana a kluci   

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 27.02.07 14:38

Dneska jsem byla u člověka, co se zabývá čínskou medicínou a žádala něco „uklidňujícího“ pro syna, tak mi dal nějaký bobule a že prý to může být klidně od ledvin - vysvětloval mi nějaké ty dráhy a prý to spolu nějak souvisí. Je fakt, že Mojda vypije hrnek čaje ráno a přes den tak třetinku pití, vůbec nemá pocit žízně, a i když ho nutím, vypije houby. No, asi je bohužel v tomhle po mě :(.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 27.02.07 15:21

Čau holky!!!!

Nic jsem nečetla, jen zírám, že máme nový deníček a chválím Jiřinu!!!  

Tom má asi chřipku! Včera v noci to začalo horečkama. Dnes je lepší! Luky soplí a z toho kašle. Ale je to bílá rýma asi alergická! Nemůžem ven a já z nich dnes už dočista šílíííím. A to prosím Luky byl včera i dnes dopoledne ve školce. Takže oba je mám de facto jen od oběda. Dopoledne jen TOm. Přesto mi už hrabe! Ti dva si nedaj a nedaj pokoj. Pomoooooc! Odpoledne jedu do Tesca, no nevím nevím, jestli se ještě vrátím! :-))))  

Tom by měl spát, ale jak je tady Luky, tak ho furt chodí budit a ruší při ukládání a tak pořád nespí. O to bude zase horší noc! Navíc ho Luky pořád štípe a otravuje!!! Proooooč! Asi ze žárlivosti, jenže min. týden si na to stěžovala i paní učitelka ve školce, že tak dva dny zlobil děti. Přitom předtím předtím prý byl vcelku hodnej, tak nevím.
No jsem z nich fakt KO! Však to určitě některé znáte.  Navíc ¨jsem nevyspalá, unavená, mám trošku depku a k tomu ženské problémy, takže jsem opravdu „hyn“!  

Joooo - včera jsme zde měli zimu! Napadlo asi 5 cm sněhu. Dnes to slezlo.  

Hahaha! To je příšernej příspěvek, co?! Omlouvám se za kazení nálady, ale …
Teď jsem se nasra…a a tak jsem Lukymu nechutně zmáčkla tvář, jako on zrovna TOmovi! Tak je u nás řev.
No tím končím svůj hrozný příspěvek!! :-(((  

Monča  

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 27.02.07 15:31

Jéje, hlavně abych tady nebyla za svatou ženu :-))) Já svoje emoce nezvládám za den několikrát…ale teorii mám zmáknutou, to zas jo :-))))) Ono to chce asi trénovat v situacích, kdy to není tak napjatý a kdy jakoby o nic nejde.
Zrovna o víkendu jsem totálně vypěnila, když si Anežka nechtěla za žádnou cenu nechat změřit teplotu. Byl to jen takový šprajc a já to neustála a nakonec teplota neteplota dostala na prdel…no viděla jsem rudě. Já se totiž nejvíc vytočím, když jí to klidně, rozumně vysvětluju, proč je to potřeba a efekt nula. Nicméně to taky mělo svůj pozitivní význam, protože jsem ji pak vykázala nahoru do pokojíčku do postele, že když si nechce nechat změřit teplotu, nevím, jestli je nemocná nebo ne a tak musí ležet.....no a ona ve své posteli v 11 dopoledne usnula!!!! Takže nemocná asi fakt byla a spánek jí jen pomohl.
Myslím že tyhle situace, kdy už jsi vytočená v té knížce navrhují řešit ve smyslu „Teď už jsem fakt naštvaná a radši si o tom promluvíme později“......když je tedy na to čas. A třeba s tím rozlitým pitím je tam zrovna ten samý případ a doporučují se na situaci podívat očima dítěte…co by asi chtělo slyšet. A nebo co bychom asi řekli dospělému, kdyby to udělal. Je fakt, že na dospělého bych asi hned nespustila a naopak bych mu říkala že se přece vůůůůbec nic nestalo! Navrhují tam něco jako „Hodně se zlobím a očekávám, že si to po sobě uklidíš!“ Já bych reagovala nejspíš „Co vyvádíš? To nemůžeš dávat pozor? Já to říkala, že nemáš dělat blbosti s pitím!“…což je tedy asi úplně blbě.
A co se týká těch ústupků…musíš s tím souhalsit. Není možné dávat na výběr alternativy, které jsou pro nás (nebo naopak pro dítě) nepřijatelné. To znamená když nesouhlasím s tím, aby se koukal do první reklamy, nemůžu to dávat k výběru. A stejně tak pro něj musí být výběr „zajímavý“.
Takže se sice snažím, ale stopro to asi jen tak nebude. Mám ale přece jen výhodu, že nevychovávám 24 hodin jako ty, ale chodím do práce. To mi možná pomáhá uchovat chladnou hlavu a odstup…i když taky ne vždy! Možná je poměr mých „ujetí“ a společně stráveného času horší než u tebe. A navíc to máš dvojmo!
Držím palečky…já vím, taky nechci udělat nějakou závažnější výchovnou chybu a dokonce už mi kamarádka psycholožka domlouvala konzultaci s kolegyní, která pracuje s problémovými dětmi. Jenže já nakonec usoudila, že Anežka asi není problémová, jen bych potřebovala radu, jak tyhle situace zvládat a řešit. Tak jsme to prozatím odložili. Ta moje kamarádka si totiž komunikaci s Anežkou taky zažila na vlastní kůži. Její dcera a Anežka měli stejné bačkůrky a když jsme byli na horách tak si je často pletly. Jenže Anička je měla už trochu sešlapaný a tak jsme je vždycky identifikovali. Jednou si ale Anežka umanula, že tahle je její a basta. Tu debatu jsem slyšela z vedlejšího pokoje a nezasahovala do toho. No…cca čtvrt hodiny vysvětlování a výsledek řev, že to není prava a že tahle bačkůrka je její… kámoška to nakonec vzdala…chi odborník :-)))) Tu pomoc jsme zvažovali hlavně v době, kdy si začínala prosazovat svou agresivním chováním. Kamarádka si s ní třeba nechtěla jít hrát v létě do stanu, ale být venku a Anežka ji tam začala strkat a to dost drsně! Naštěstí tohle už (snad!!!!) pominulo.
Blanka    

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 27.02.07 15:53

Mončo to je hrozný, s těma nemocema. Ať už je jaro!!!
My jdeme zítra prvně po 3 týdnech do školky. Mimochodem jsme zjistili, že jsou u nás zrovna prázdniny, takže jsou děti spojené v „dolní“ školce (tam se jim líbí víc) a navíc je jich tam prý jen asi 12, tak snad budou spokojený.  

Já jsem v práci celkem pozitivně naladěna, situace se tu zlepšila, averze k mojí osobě je pryč, takže už se mi tu lépe spolupracuje. Teď si to „vyžírá“ nový kolega, který se tváří jako ředitel a je všem trnem v oku. Taky jsem si konečně potykala s jednou kolegyňkou, měla hroznou radost, tak mám taky radost - z takových blbostí, co :o))  

Jo mimochodem naše děti nevykročily z baráku od 8.února, pominu-li 1 cestu k doktorovi a zpět, tak si říkám, že jsme to přežili docela rozumně bez újmy na psychickém stavu rodičů :o)) No, hlavně díky tatínkovi.  

Jiřina  

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 27.02.07 15:59

Ahoj,
koukám, že je to všude ÚPLNĚ STEJNÉ! Kdybych popsala situaci s posloucháním u nás, budu se jen opakovat.

Ivčo, nechci se tě nijak dotknout, ale jako bych viděla sebe před nějakou dobou. Míše byly necelé 4 roky, Víťa už chodil ale byl jak kamikaze… Já jen na ně ječela bez efektu, Míša mi do očí řekla, že mě nemá ráda, že jsem zlá, tím se má deprese prohlubovala a vezla jsem se. Co jsem já chtěla po dětech, to jim manžel dovolil nesplnit, seřvala jsem je všechny a zas mi bylo o něco hůř. Pak jsme už museli dát s manželem řeč, protože situace byla neúnosná, i moji rodiče mi potvrdili, že chybička bude především ve mě… Pak jsem to tedy všechno probrala s odborníkem, dostala léky a jako zázrakem se děti i manžel uklidnili...... ne - já přestala vidět problém v každé blbosti! Občas jsem sledovala Chůvu v akci, hlavně, když to mohl sledovat i manžel, aby několikrát slyšel tu nejdůležitější věc - rodiče musí být jednotní PŘED DĚTMI. Všechny rozdíly si musí probrat bez jejich přítomnosti a před dětmi vystupovat jednotně. Takže když večer zahlásím, že se jde do koupelny a prťatům se nechce ani když jim to zopakuje táta, vypne televizi, zhasne v obýváku a jde se prostě do koupelny hromadně. Když už tam jsou, nemohu je naopak dostat z vany a tatínek si v klidu čučí na zprávy :-) Taky se mi už mockrát vyplatilo neříkat dětem co nemají dělat, ale co MAJÍ dělat. Ale stojí mě to hodně soustředění :-)
Nechci ti ani naznačit, že bys měla navštívit nějakého odborníka, ale fakt se snažte sjednotit s manželem. Ty jsi velký perfekcionista a ničí tě to! Já tě chápu, taky mám ráda, když je všechno podle mého, ale už jsem schopná připustit, že ne vždy je to nezbytně nutné. Když nejde o život, jde o h…o..... Nás s bráchou otec děsně drezúroval, museli jsme poslouchat a mě to šíííleně štvalo! Proč? Protože jsem celá po něm, nejradši bych všechny taky srovnala do latě! Ale to se nedá, nechci, abych svoje děti štvala tak jako mě táta…
Konec přednášky :-)))
Dneska u nás byla moje babička, potěšila se s dětmi a já dodělala pár restů jako např. jsem vyprala ubrus, který byl v koši od prosince a už začíná být aktuální, ten vánoční máme už fakt dlouho… Mám přes látkový ubrus ještě průhledný omyvatelný, abyste si nemyslely, že máme tak dlouho jeden ubrus! Děti stále kašlou a nudlí, ale je to lepší.

Suzette, to je super, že Emička si už trochu zvykla na jesličky! Sice nějaká krize může přijít, ale už víš, že zas přejde :-)

Dano, Matýskovi jsem úplně zapoměla popřát, stydí se a dodatečně všechno nej nej nej, hlavně pohodovou maminku! Docela začínám mít z toho pracovního procesu strach…

Asi jsem ještě něco chtěla, ale nemůžu si vzpomenout a synáček si mě žádá :-)

Katka

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 27.02.07 16:02

Matýsek se nestydí, já se stydíM!
K.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 27.02.07 17:16

jeee, konecne!!! absolutne me to nechtelo pustit napsat koment:-(( nejak me to nema rado:-)
sakrys, chtela jsem vas docist, ale Filip je jak pytel blech, mam ho doma, je nejaky nachcipany, ale neni to nic vazneho, takze uz zas nevi co by…
Jen, Ivi, Filip je to samy v blede modrem…jsem z toho na nervy-pokud nic nechi a jedu podle nej, mam nejhodnejsiho kluka, jakmile zacnu nexco chtit je zle…
boha mojho, ted mi ndonesl Mateje v naruci z postele k pocitaci…VI, ze ho nesmi sam brat do naruci! ani radsi nechci premyaslet, co se mohlo stat…a ted breci, protoze je urazeny…
 Z.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 27.02.07 17:34

Ivi, reaguju prubezne, jak docitam:-) a uzivam si, ze me to pusti napsat :-))) takze, co koupat Mojdu uz pred vecernickem? U nas pokud neni Filip v pyzamu, tak neni vecernicek…

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 27.02.07 18:27

Ahoj,   Katcho, u nás je taky problém v tom, že si myslím, že všechno musí být po mým. Nejhorší je, že si to uvědomuju, snažím se to ovládat, ale pak najednou nastane krizová situace a bum ho - už se neuhlídám. Naštěstí to na Adámkovi zatím nenechává následky, maximálně se porafu s manželem :-(   Dano, Matýskovi taky přeju všechno nejlepší, hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka.  

Pa, PetraK

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 27.02.07 23:02

Holky, skoro jsem to dočetla. Ale teď valím spát!

Zítra napíšu dnešní zážitek s TOmem v kočárku! :-)  

Jen chci popřát ještě Matýskovi všechno nej, nej, nej k narozeninám!!!! Hoooodně dárečků a hlavně ať už jsou nemoci od vás pryč!!!   Ivčo - vidím, že se v tom taky plácáš, co?! Jsem na tom dost podobně. Taky hltám samé výchovné knihy, teorii bych měla v hlavě, ale uplatňovat zatím nějak nezvládám. :-(((  

Ahoj
Monča a kluci

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 28.02.07 08:09

Ahoj všichni,
včera byl docela pohodový večer, přesto to skončilo při koupání řvaním. Děti jdou dnes prvně do školky, takže jsme říkali, že si umyjou vlásky (dělají to docela neradi). Když už seděli ve vaně, řekla jsem, ať si teda lehnou a namočí vlasy (nesnáší, když jim hlavu sprchuju). Začli se hádat, že dřív půjde ten druhý. Vyvrcholilo to tím, že jsem vzala sprchu a vlasy jim namočila sprchou. Samozřejmě řev. Pak jsem jim tam dala šampon, umyla a chtěla spláchnout. Zase řev. Jíra teda ustoupil a lehnul si, abych mu to mohla smýt, ale vyžadoval pak znova šampon, aby byl celý proces jak má být. To už jsem nehodlala, vlásky (ježka) měl umytý, takže jsem ho domyla a šup ven. Začal šíleně řvát, že ven nechce. Než jsem ho stihla zabalit do ručníku, vytekly tátovi nervy, přistoupil k němu a chtěl ho plácnout přes zadek, ale děti tam přetím hrozně nacákaly, takže uklouzl i s Jírou a oba sebou plácli o zem. Pak Jíru řvoucího odnesl, oblíkl, uložil a řekl, že nebude žádná pohádka. Já jsem domyla Háňu, oblíkla, já jsem byla celkem v pohodě, takže bych situaci ustála, uložili jsme je a šli pryč. A pak to v něm hlodalo, jak ho vytočil, že šel znova za ním se omluvit. No takže vidíte, že předěťovaný může být i tatínek :o))  

Tak ahoj
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 28.02.07 15:33

Kde jste kdo? To dnes všechny děti tak zlobí, že vás nepustí k PC?  

Já jsem dnes strávila pracovní dobu docela produktivně, ale jsem hrozně vykoukaná z počítače, tak půjdu za chvíli domů :o)
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 28.02.07 15:57

Ahoj holky,
tak vidím, že dnes jste všichni zaneprázdnění, tak splním svůj „jeden denně“.
Včera jsem spala u našich. Bylo to fajn, jako za starých časů. Dokonce mi maminka udělala do práce svačinku - jako do školy. Matýsek je lepší. Sice má občas - tak jedenkrát denně teplotu tak 37,1-3, ale už tomu nepřikládám žádnou váhu. Nebo bych se musela zbláznit. Zústává ještě do zítra u našich, tak bude večer opět volno. Aspoň zkusím trošku uklidit. A hlavně vysát.
Jiři, deníček je moc fajn, musím říct, že si děcka moc pěkně dokážou vyhrát. Jejich fantazii teda závidím. Naši kluci si nejraději hrají na různé bunkry - to pak u nás taky vypadá jak po výbuchu. A když se bunkr uklízí je pláče. Taky si tam nanosí kde co, včetně jídla.
Něco na mě leze. Mám rýmu a bolí mě celý člověk, nejraději bych si zalezla do pelíšku a pořádně se vyspala.
Tak vás všechny zdravím a přeji hezký středeční večer.
Dana a kluci (moc díky všem za přání pro Matěje)

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 28.02.07 16:34

Ahoj,
jen v rychlosti, Vítek má píchlé ouško takže na chalupu nejedeme. Před chvílí jsme se vrátili od doktorky tak ještě kňourá a visí na mě :-(
 Katka

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 28.02.07 16:47

Čau holky!!!

No dnes je to teda nekázeň! Kromě JIřiny žádný příspěvek?! :-O
Jiři - situace se sprchováním a umýváním vlasů je jak z naší koupelny. :-)  

TOm mi spí dole v kočárku, tak jsem nervózní a pořád ho tam běhám kontrolovat. Spí na verandě, která sousedí s kuchyní a obyvákem. V obýváku se LUky dívá na KOuzelnou školku, takže pořádně neslyším, jestli se neozývá TOm. Včera to bylo stejně. To se právě udála ta „záležitost“, co vám chci popsat. Tak dole se někdo ozval, já nevěděla kdo, tak jsem běžela zkontrolovat co to bylo. To už jsem slyšela fňukat Toma. DOběhnu do kuchyně, kde už od dveří vidím na kočárek, co stojí na verandě a on byl prázdnýýýý! Tak jsem se viděsila, kde je Tom, vrhla jsem se ke kočárku a představte si to, on visel za šráky vedle kočárku. Byl úplně celý venku a visel asi tak,jako kdyby stál na zemi na všech 4 s tím rozdílem, že byl asi 20 cm nad zemí! :-) Teď je mi to k smíchu, ale v tu chvíli by se ve mě krve nedořezal. On si klučina chtěl hrát s vypínačem a zapínal světlo. Svítilo se tam! A tak vypadl! Díkybohu, že ho zapínám do šráků (i když se vždycky hrozně vzpírá) a naspod kočárku mám naskládané betonovou dlažbu, takže to nepřevrhl! Jinak by ho to zmasakrovalo. Nijak nebrečel, jak jsem ho vzala, tak byl hned OK, tak aspoň že tak. Ale byl to teda zážitek. Někdy dávám Toma spát normálně do postýlky, ale když je doma Luky, tak furt mele, zpívá, bouchá a co já vím co ještě a jak ho Tomík slyší, tak prostě nechce spát. A pak v noci prudí.    

Jinak vcelku OK! Sice mám den ve znamení stálého úklidu kuchyně. Ráno ji TOmík kompletně zlil čajem, tak jsem vytírala. V poledne tam rozbil skleničku, tak jsem zametala a vytírala a odpoledne, když jsem se pokoušela TOmíka uložit do postýlky, tak mi tam mezitím Luky stihl šmejdit ve skříňkách a rozbít teploměr - všude sklo a do toho rtuť! :-(((  

Ale Tom je už od včerejška bez teplot! Hurá. Trošku má rýmu. Luky je vcelku OK. Ta rýma je patrně opravdu alergická - asi na peří, protože v neděli a v pátek si u našich hrál na schovku v peřinách a oni mají péřové. Když tam řádí, tak se mi pak obvykle zdá, že trošku rýmuje a kašle. Abyste si nemysleli, že ho dávám do školky a on má kdovíjakou rýmu a chrchlá! Tak to vůbec! Nic mu není, jen vím, že tam trošku něco je, protože vždycky k ránu má rýmu a večer, když lehne, tak taky a z toho je ten kašel, protože mu to v poloze ležmo stéká do hrdla a dráždí ho to. Ale né, že by byl nemocný.  

Tak a už mě zase tady otravujou. Tak musím končit.
Ahoj  

Monča a kluci      

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 28.02.07 18:24

Ahoj,
Katcho, to je mi moc líto, foukám Vítkovi nadálku na ouško, aby už ho přestalo bolet.   Mončo, to byl teda nervák, aspoň, že to všechno dobře dopadlo. Dokážu si představit tu hrůzu, když jsi viděla jen prázdný kočárek… uf  

Holky, mně je dneska šoufl, ráno jsem se vzbudila na můj vkus brzo, nějak jsem i špatně spala, dopoledne to jakž takž šlo, ale odpoledne se mi udělalo mizerně, je mi blivno (ale zatím jsem nebyla), chce se mi spát snad i ve stoje, no děs. A to jsem si říkala, že by tohle těhotenství mohlo probíhat jinak, když jsem se s Adámkem „problila“ do 5. měsíce, tak už by mohlo být tělo zvyklý - evidentně není - teda jestli jsem opravdu těhu, potvrzený to budu mít až zítra.  

Jsem grogy, pa, PetraK

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 01.03.07 08:02

Ahojky,
tak aspoň něco komentářů přibylo - už jsem se bála, že si tu píšu sama :o)   Mončo, výpad z kočárku strašidelný, ale naštěstí to dobře dopadlo, takže se to v humornou scénku obrátilo.
Petro, čekám na dnešní zprávy od gyndr.
Katko, foukáme na píchané ouško, před 14 dny jsme měli totéž, takže vím, jak mu busí být chuděrkovi.
Dančo, ať je ti rychle líp!  

Já jsem včera dorazila z práce ještě za sluníčka, děti byly venku s babičkou, tak jsem šla za nima. Jezdili na kole a na tříkolce. Zase jsem s povděkem konstatovala, ještě, že je s nima někdo jiný. V klidu si zajezdili, já bych zase jen ječela, ať jedou, ať nejedou, na kraj atd., jsem hrozná. Tak jsem taky viděla sluníčko - to je jen do práce autem, z práce autem a doma. Tak snad už to teď bude lepší, březen má prý být hodně deštivý (aprílový) a opět teplejší než jindy, taky už je dýl vidět, takže pohoda.  

Děti byly včera prvně po nemoci ve školce, líbilo se jim tam, měli k obědu palačinky, tak všechno snědli. Čekala nás tam fotka - fotili se asi před měsícem, jak byli nemocní, tak jsme na to úplně zapomněli. Čekala jsem fotku celé třídy, ale ta se nekonala. Máme tedy dvě - v různých formátech velikosti - jednu Jíra s Háňou na pozadí jakoby moře a druhá má na pozadí něco zeleného. Háňa se netváří, ale Jíra je úžasný - má stisknuté rty a úsměv od ucha k uchu. Jen škoda, že není společná, to mi bylo divný, když už se fotí, ještě se musíme zeptat.  

Taky se nám podařilo zařadit před odchodem do školky snídani. Dřív jsem si říkala, že není třeba, protože mají v 8,30 ve školce sváču a navíc v posteli ráno pili mlíčko nebo čaj (ostudy z lahvičky). Jenže párkrát měli něco, co jim nechutná (např. chleba s celerovou pomazánkou), takže jedli až oběd, což se mi nelíbilo. Tak jsme začli při oblíkání v předsíni nabízet piškotky. Teď nemocí se nám podařilo odstavit lahvičky (no nesmějte se, v tomhle věku :o)). Děti jsou tudíž rychleji oblíknuté (oblíká tatínek), pak si sednou ke stolu a dostanou kakao nebo mlíčko v hrnku a k tomu piškoty nebo sušenky, co si večer připraví. Mají na to času, dokud se tatínek neoblíkne a neumyje, nenutíme je, co snědí, to snědí.  

Ještě jsem chtěla napsat, že nám kousek od domu postavili fungl novou školu. Byla tam škola asi 70 let stará (sama jsem do ní chodila), ale jen druhý stupeň. První stupeň je ve 200 let staré nevyhovující budově na druhém konci vsi asi 2 kilometry. Jelikož její stav je neúnosný, konečně sehnala obec prostředky na přístavbu. Začalo se stavět někdy v létě, byli tam ve dne v noci a už je školička hotová - září tam žlutá omítka, hnědočervená okna, dokonce i vnitřky už jsou hotové. Plán je takový, že se do ní přestěhuje současný druhý stupeň, aby mohli zrekonstruovat tu původní budovu, kde bude posléze první stupeň, stařičká školička bude sloužit jinému účelu. Tak mám radost, že naše dětičky nebudou muset chodit tu dálku, co jsem chodívala já, a budou mít školu na celých 9 let hezky za domem. 'Skolu vidíme z okna, dokonce když si v noci sednu v posteli, vidím světla z oken, jak tam pracujou nonstop.  

To jsem se po ránu rozepsala … tak se mějte fajn a taky pište.
 Jiřina

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 01.03.07 08:37

Ahoj holky, tak od úterý už mě nestresuje žádný nadřízený v práci, protože žádnou práci nemám!! Odešla jsem dobrovolně, poslední den ve zkušební době po rozhovoru se šéfem. řekl mi, že jsem tam na nic, že jsem jen přítěž když jsem pořád na očr a když mě potřebuje tak tam nejsem ale že vyhodit mě nemůže, že by to neukecal a byla by to diskriminace, ale že jestli neodejdu sama tak budu mít z práce peklo. A já mu věřím a na peklo v práci rozhodně nejsem zvědavá, takže jsem úspěšně nezaměstnaná. Včera jsem byla na úřadu práce, byl tam moc hodný úředník, byla jsem u něj 45 minut, než jsme si všechno pověděli a vyplnili všechny formuláře a lidi, co čekali v čekárně mi při odchodu neodpověděli ani na pozdrav, no já se jim nedivím, pěkně jsem to tam pozdržela. Tak jsem nyní ve stavu hledání nové práce, jenže obávám se, že se bude situace opakovat, pochybuji, že bych padla na šéfa, co by chápal časté nemoci dětí.
Děti jsou nyní výjimečně zdravé, mají jarní prázdniny, v úterý už radek neměl žádný nález na plicích ani na průduškách, jenže má už asi měsíc zadní rýmu, která mu nejde vysmrkat, jen ji potahuje do sebe a podle mudr mu to dělá zvětšená nosní mandle a pokud by se mu ta rýma do dvou týdnů neztratila tak nás pošle na ORL.  

Omlouvám se, že na nic nereaguji ale jěště nemám přečteno, tak jdu na to  

Pěkný den všem
Lola a spol.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 01.03.07 09:08

Ahoj,
u nás je podstatně líp, v noci spal Vítek jako miminkoa teď říká, že už ho to nebolí! Hurá!!! Jsem ráda, že jsem s ním šla k doktorce hned, ten zánět tam byl a aspoň se to nerozjelo až na atb. Zítra ráno jedeme na kontrolu a pak rovnou ke tchánům. Ještě tam má Míša narozeninový dort a dárek, nedostali jsme se tam a pak byla tchýně nemocná. Tak snad konečně už :-)

Lolo, to je teda hustý s tou prací! Vyhrožovat ti, že ti udělají z práce peklo :-O Na podobné blbce snad už nenarazíš! Chápu, že na matku malých dětí nečekají všude s otevřenou náručí a nemají radost z častých očr, ale chápající zaměstnavatel se snad najde. Mám asi štěstí na práci, protože u nás to nebyl nikdy problém, dělají tam vesměs samé ženské. A bývalý šéf bral nejraději absolventky, kterým nemusel moc platit, ale zase odcházely na mateřskou a pak se vracely na poloviční úvazek. Aspoň, že na pracáku byli k tobě vstřícní!

Petro, dneska budeš mít potvrzeno :-) Příznaky jsou jasné tak určitě bude vše v pořádku. Problít se do 5. měsíce je teda hrůza! Třeba to tak hrozné nebude a potrvá to kratší dobu. Držím palce!

Ivčo, jak spinninguješ? Asi moc ne, když si u vás nemoce podávají dveře, co? Včera jsem si zrovna dala hodinku na rotopedu. To je takový relax pro mozek! Do sluchátek jsem si na plné pecky pustila Metallicu a dupala a dupala a na nic nemyslela :-)

Jiřino, super dlouhý komentář! :-) Sama si tu nepíšeš, neboj, já minimálně čtu když už nestíhám psát! Focení Míše tentokrát ve školce uteklo jak zrovna byla na té mandli. Se školou je to fajn mít ji blízko, děti mohou chodit samy a člověk netrne co se jim cestou přihodí… Taky se už těším až vyjedou děti ven! Vítek se na tříkolce teprve učí, má ji v bytě, ale zatím mu to moc nejde. To snad i Míša byla šikovnější :-O On tak montovat řetěz a skřípnout si tam prsty :-/ Míša má větší kolo s jinou brzdou takže se musí hlavně naučit brzdit a zastavovat. To zas bude…

Dano, pomohlo vyspání? Taky se o mě něco pokoušelo, hlavně večer - knedlík v krku a slabost. Tak jsem vždycky před spaním stříkla Jox a spolkla Paralen. A včera jsem už riskla ten rotoped, že buď lehnu úplně nebo bacily vyděsím :-) Zdá se, že vyšla varianta 2. :-)

děti pro změnu opět bojují tak je jdu odtrhnout.
Katka a zvěř

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 01.03.07 10:22

Lolo,
cítím z tvého komentáře, že se ti výpovědí ulevilo. Neboj, najdeš si práci ještě lepší a za víc peněz :o)) Budeš mít klídek na pracáku, brát podporu, přijde jaro, děti nebudou tak nemocné, takže se přes léto v nové firmě hezky zajedeš :o))
A co se střídat na OČR s manželem? Aby to nebylo pořád jen na tebe. Já vím, jestli má výrazně větší plat, tak se to nevyplatí, ale je to spravedlivější, ne?  

Jiřina

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 01.03.07 11:25

Ahoj holky,  

teda Lolo, to je horor v té bývalé práci! No, určitě bude líp, neboj! Všichni zaměstnavatelé nejsou takoví lumpové…   Katcho, to je fajn, že je Vítkovi líp, mám z toho opravdu radost.  

Pa, večer se ozvu, PetraK

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 01.03.07 20:04

Ahoj holky,

 tak je to potvrzený, jsem opravdu těhotná!!!! Podle data jsem v 7. týdnu, podle ultrazvuku v 5. Na další kontrolu jdu 21. 3. Omlouvám se, že se nerozepíšu dneska víc, ale vzala mi vítr z plachet máma, když si nejdřív myslela, že si z ní dělám srandu. Když jsem jí řekla, že větší radost z toho měl můj gynekolog, tak mi řekla, že on TO hlídat nebude… Musím říct, že se mi v tu chvíli chtělo brečet a Zdeněk to neustál, beze slova se oblíkl a odjel do hospody.  

Tak promiňte, ale cítím se fakt mizerně. Jediná reakce od ní takhle negativní, žádná radost, žádné nadšení - zajímal jí jen termín porodu, což je na konci října a na to mi řekla: „Ale to je DPH!“

Měla jsem radost, Zdenda taky a takhle se nám to rozplynulo :-(

Pa, PetraK  

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 02.03.07 07:51

Ahoj všichni a hlavně Petro,
mamce to odpusť, ona to rozdýchá a taky se bude těšit. Můžeš si být jistá, že MY tedy radost máme a to oooobroooovsko­oooou, že je mezi náma zase těhulka. Moc ti držím palečky, ať to probíhá v pohodě, přeju psychickou pohodu a těším se na každou zprávičku o tom, jak se mimískovi daří. A už máte pracovní název?  

Včera jsem měla v práci perný den, přijel kolega z Bulharska a dělali jsme kalkulace cen. Nakonec jsem asi 2 hodiny seděla u počítače s Belgičanem (šéf nákupu) a kontrolovali jsme ceny a sortiment tak, že on mi diktoval čísla produktů v angličtině a já to hledala v počítači. Když to bylo hotové, říkal, že ještě budeme zadávat objemy, ale já už jsem z toho byla tak unavená, že jsem si vzala jeho papíry a raději si to dohledala sama. Dnes mě toho čeká taky dost, budu dělat prvně sama prodejní statistiky a ještě k tomu premiérově z nového systému.  

Manžel jede odpoledne přebírat byt od neplatících nájemníků, snad všechno proběhne bez problémů. Potřebovala bych vypadnout z práce dřív kvůli dětem (bude je mít babička), tak jsem uvažovala, že si vezmu PC domů a kus práce si v klidu udělám tam. I když snad i dnes bude trošku klídek, protože kolega tu dnes není, nevím, jak s tím Bulharem, snad už bude dnes pryč.  

Tak se mějte fajn
Jiřina  

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 02.03.07 09:19

Ahoj,  

pracovní název nemáme, říkáme mu zatím prostě miminko :-)
Jen jsem chtěla doplnit, jak jsem psala včera, že Zdeněk odjel do hospody, že se nejel opít, ale že je to jeho práce :-)  

Večer přišel táta s Adámkem (byl u nich asi 20 minut, co já byla u PC), tak jsem ho obejmula a říkala jsem mu, jestli má radost aspoň on. Že prý jo a velkou (upřímně řečeno, když jsem jim to řekla, usmíval se jak měsíček - aspoň někdo, ale máma seděla jak zařezaná). Říkal, že máma to tak nemyslela. Najednou se za ním vynořila ona a říkala, že se omlouvá, že to tak nemyslela. Evidentně jí dal nahoře co proto. Ale abych řekla pravdu, věřím první reakci, kterou, jsme oba se Zdendou očekávali, i když jsme doufali, že zvítězí „babička“. No nic, aspoň víme, na čem jsme. S klientama jsem rozhodnutá, že jim řeknu, že doklady musí nosit po měsíci, jinak to nestihnu. A kdo nebude (jako že na 90 % vím, kdo), tak SBOHEM. Nervovat se nehodlám a klienty musím odmítat, takže nemám kupodivu strach, že bych si pak zase nějaký nenašla.  

S mámou to bude tak - ona bude najednou navenek dělat, jak se strašně těší, hlavně před cizíma. To je stejný jako s Erinkou, taky jsem se dozvěděla od cizích, jak ji to vzalo a že by možná ještě psa brala atd. - přitom naprosto kategoricky řekla, že to nepřichází v úvahu. Pak si lidi myslej, že psa nechceme my se Zdendou, přitom, kdyby nám furt nevyčítali, že u ní „museli“ bejt, tak by to bylo všechno ok. Nemůžeme přeci za to, že když odjedeme, tak začne štěkat a oni k ní jdou! I pes je vyčůraný až na půdu a moc dobře si uvědomovala, že stačí chvilku řvát a někdo přijde… A to jsme jim to mohli říkat 100×, aby tam nechodili, že jí to naučili oni … No nic, kašlu na všechny, dítě jsme si upekli sami, tak si to taky sami vyřešíme.  

Ale musím říct, že mě to strašně mrzí. Nejlepší reakci měl Adámek, skákal, vřískal a najednou se z něho stal „velkej brácha“ - líčil mi barvitě, jak si budou hrát … Chodí mi poslouchat k břichu, jestli miminko nepláče, pořád mi to bříško hladí a pusinkuje. Je to prostě miláček!  

Jdu něco dělat, dva dny jsem na práci skoro nešáhla :-(

Pa, PetraK

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 02.03.07 10:15

Petro, gratuluji a nenech si zkazit radost!!! Ony si maminky (nebo tchyně) s prominutím opravdu nevidí do huby!!! :)  

Naši hlídaj, kdy potřebuju, nikdy mi nic nevyčetli. Ale je fakt, že děti začínaj čím dál víc zlobit, pořád se perou, tak je to na naše asi v jeich věku dost občas nad jejich síly. No a předevčírem mi nejdřív sami nabídli, že u nich můžou děti spát. To bylo dopoledne a já řekla, že ne, že si pro ně přijedu. Jenže pak mi manžel přines nějakou práci, tak jsem mu pomáhala něco dělat a volala našim, jestli by tam teda děti opravdu nemohly přespat. A mamka byla do telefonu docela odměřená a řekla: No jo, tak co mám dělat, nech je tady, nevím, co byste dělali, kdybyste nás neměli. Tak mi to přišlo docela líto. Ale už to neřeším…

 
DanaCe
Echt Kelišová 8712 příspěvků 02.03.07 11:03

Ahoj všichni,
konečně už je pátek, Už se opravdu hrozně  moc těším, jak si doma všichni odpočneme, budeme spolu a hlavně něco uklidím!!!! U nás je takový binec, že bych na to potřebovala úklidovou firmu.
Manžel má dneska narozky, tak bych chtěla zítra udělat nějaký dobrý oběd, přáli jsme mu už včera. Zítra večer přijdou známí, popovídat a zahrát si na kytary. Tak se taky těším. To přijde ta kamarádka, co vyrábí ty hračky ze dřeva a že Matějovi udělala nějaký dřevěný policajty, tak jsem moc zvědavá!!!
Jinak Peťo, radost z mimíska si nenech zkazit. Hlavně ať jsi v pohodě a nemáš nevolnosti!!!
Ivi, naši taky hlídají kdykoliv je potřeba, ale jízlivou poznámku taky tu a tam slyším. Ale hlavně, že hlídají!!! Ivi, četla jsem si deníček a překvapilo mě, že máš s Mojdou takové starosti. Je to hrozně těžký, já to znám taky. Myslím, že nejhlavnější je, abys byla v klidu ty. Já se o to snažím, baštím třezalkové dražé!!! Uvidíš, že je to období, které určitě přejde. Hlavně důslednost a vytrvat.
Lolo, s tou prací mě to teda mrzí, ale zase nemusíš mít výčitky a můžeš být doma s děckama. Něco se určitě najde.
Všechny moc zdravím.
Dana a kluci

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.03.07 11:32

Petrus,  

gratulace obrovska, fakt mam velikou a uprimnou radost!!!! Mamince asi neco preletelo pres noc, treba necekala, ze chcete dalsi dite, nebo nevim…ale myslim, ze bude nakonec dobra babicka, neboj… Svagrove mama mela taky silenou reakci na svagriino 3.dite, bylo to huste … a jak ma Gabi rada, neboj!  

Adamek je skvely a jako braska bude bombovy, jsem si jista!  

Tak se opatruj a davej na sebe pozor!:-)))  

Sulanek

 
Jirina
Extra třída :D 13100 příspěvků 02.03.07 15:34

Ahoj všichni,  

k téma prarodiče - mamka taky má někdy blbý kecy, když se ptám, jestli by se jí hodilo hlídat, řekne mi „no co mi zbejvá“ - místo aby řekla ano, mám čas - ne, nemám čas, taky mě tím se..e, ale když to nespolkne ona, tak to musím spolknout já. Je fakt, že někdy si bere děti (nebo spíš jednoho) pro svoje potěšení, spíš že ona chce, než že já potřebuju, ale to už prostě neřeším. Já jsem ráda, že ji mám, ona je zase ráda, že máme děti, takže se nějak musíme dohodnout.  

Dnes jsem se v práci úspěšně prokousala všema databázema, všechno jsem si nastavila a krásně zjednodušila - na co mi stačí jedna databáze v Accessu, na to měl kolega čtyři, měl v tom hrozný nepořádek. Příští měsíc už mi to poběží samo, nic nebudu muset vymýšlet, tak se musím pochválit, když to za mě nikdo neudělá :o)) Takže si PC domů neberu, když mám všechno hotové.
Budu se na vás všechny těšit v pondělí. A očekávám samé dobré zprávy :o))  

Manžel jel převzít byt s paní z agentury, asi hodinu před dohodnutým termínem mi volala ta ženská, co tam bydlí, že prý se nestihli přestěhovat, jestli můžeme počkat do pondělí. Tak jsem řekla že prostě ne a že už nikam ustupovat nebudu a ať si ty věci dají třeba na ulici. Manžel tam přesto jel, tak jsem zvědavá, s čím se vrátí. Ale nevím, proč by měl v bytě oxidovat někdo zadarmo, já už na to fakt nejsem zvědavá, pořád poslouchat, co se jim zase posunulo. Věděli to dost dopředu a že nemůžou dřív než v pondělí do bytu, kam se mají stěhovat, to je fakt jejich problém.  

Tak hezký víkend!
Jiřina

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »