Maminkou s emimi už pár let- Od Zuzky a lumpíků

Rodičovství

Potřebujeme nový deníček? Nepotřebujeme nový deníček? POTŘEBUJEME!!! :)Kdo má pořád ten starý tak daleko hledat, že?

Ale pořád přemýšlím o tom, co psát…U nás nic nového…Tu zatracenou meningokokovou bestii jsme snad zahubili, ale ten strašný strach, co jsme zažívali těch pár dní, ten bych nepřála nikomu…Filípek UŽ půjde od ůterka do školky- jupííí jupííí jouJ takže doufám, že doma bude trošku víc ”klidu” :-)

Nevím, jak to přesně formulovat, ať nevypadám jako potenciálně nevěrná manželka:-), ale měly jste někdy pocit, při setkání s někým, že je to jako blesk z čistého nebe? Že toho člověka prostě musíte minimálně potkat znovu, v lepším případě potkat a apk by se vidělo? Tohle přesně se mi stalo:-)
Potkala jsem po delší době jednoho známého- je o 5 let mladší než já ( a vzhledem k mému věku je to teda fakt zajíc:-)), zůstali jsme na sebe zírat a já najednou měla nutkavou touhu dát mu minimálně pusu…Nevím proč, ale je fakt, že on (po konzultaci přes smsky) měl naprosto stejný pocit…

Ne, nebudu vám líčit, že jsem strašně zamilovaná a chci odejít od manžela a tak…to vůbec ne…jen jsem si prostě na chvilku užila ten pocit být zase chtěná a žádaná a tak:-) A řídím se přesně tím, co mi poradila jedna moje veeeelmi dobrá kamarádka ”užij si to a vrať se k rodině” - takže jsem si to užila a jsem u své rodiny:-)a moc si užívám ty naše chvilky domácího štěstí…
Ale ten pocit, že vás chce i někdo jiný, ten pocit, ten je k nezaplacení......  

Hezké jarní dny všem
přeje Zuzka a lumpíci

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 27.04.08 22:24

teeeda, to je super rychlost zverejneni:-) diky moc!!!!
 Z.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 27.04.08 22:26

a trocha toho rodinneho stesti:-)

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 27.04.08 22:27

hmmm, jsem chtela fotku a neni:-(
tak je tady: http://zuziky.rajce.idnes.cz/…/p_c_027.jpg :))
 Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 28.04.08 08:00

Téééda Zuzi !!!

Nic podobného jsem naštěstí (či bohužel ?) nezažila, tak nějak jsem ráda, že v tomto směru mám klííííd. Vím, že nás tady nechceš ponoukat k něčemu podobnému, já zas nechci radit, ale pozor, ať se ti to nevymkne z rukou.

Včera bylo nááádherně. Jíra byl u babičky, na oběd ho přivedla teta se strejdou, že s nima byl na procházce. A že odpoledne půjdeme všichni znovu. Chtěli jít na Homoli, to je kopec s výhledem na řeku vzdálený asi 2 km. Tatínek chtěl zůstat doma a odpočívat, tak jsme mu to dopřáli. Děti hned, co si vezmeme s sebou za svačinku (když jedeme na výlet autem, většinou svačinku vytahujeme ještě dřív, než přejedeme Prahu). Nabalili jsme si tedy pití, bábovku a pro každého mrkvičku. Jabko jsme měli jen jedno, to si ještě nabalila Hanička. Ještě jsme vzali foťák a knížku o kytičkách a vyrazili jsme. Než se vleze do lesa, je třeba jít asi 20 minut vesnicí. Hned jak jsme vstoupili do lesa, Hanička si vyžádala jablíčko a Jíra mrkev. Já jsem se dala do focení kytiček, kdyžtak vám z domova nějakou fotku vložím, ale koneckonců je to všude okolo nás, tak určitě všichni víte :o)) Na kopec jsme vylezli, pak jsme to chtěli vzít okruhem zpátky, ale nějak jsme se spustili dole kopcem o jedno údolí dřív, než jsme měli, takže jsme si i trošku pobloudili. Byli jsme venku 3 hodiny a mohli jsme ujít takových 6 až 8 km, těžko odhadnout. Místy to byl hodně náročný terén. Děti to zvládly na jedničku, ještě mě celou cestu přesvědčovali, že až dorazíme domů, půjdeme na kolo, což jsem jim rozmlouvala, ale aby byl klid, řekla jsem, ať se dohodnou s tátou. Posledních pár metrů už šly na pokraji sil, ale provětrali jsme se pořádně.
No nejvíc unavená jsem byla já :o))

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 28.04.08 09:49

to je zvláštní, firemní software mě na tu stránku nepustí, mám ji zakázanou :o(( Tak se budu muset podívat doma.
 J:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 28.04.08 14:50

Ahoj holky,
nový deníček - to je fajn!!! Ale nemám čas, tak zkusím napsat večer.
papa Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 29.04.08 09:23

Ahojky,

tak jsem čekala, že všechny napíšete, jak jste pořád venku, když je tak krásně, ale asi nemůžete, když jste pořád venku :o))

Včera jsem vypadla z práce brzy, vyzvedla jsem děti a šli jsme na návštěvu ke známé. Mají dva kluky a normálně si spolu hrajou, ale děti byly nějak špatně naložené a pořád po mně lezli a nechtěli si s nima hrát. Ale bylo nádherně, dali jsme si vínko, pak pro nás přijel tatínek, který mezitím u nás posekal zahradu, udělali jsme si ohýnek a první jarní buřtíky … byla to paráda. Domů jsme šli až před osmou a děti rovnou do pelechu.

Dnes jsem v práci bez auta, manžel mi s ním jede do pneuservisu přezout kola. Ráno jsme tedy vstávali všichni spolu, dali děti do školky (stihli jsme to docela rychle, v půl sedmý jsme vstávali a ve čtvrt na osm už byli ve školce), hodil mě na autobus a do práce jsem dojela MHD. Odpoledne chtějí jít děti konečně na kolo, tak snad to vyjde.

Já jsem si ráno dnes stoupla na váhu a zase jsem rychle slezla, jsem zase na začátku ba ještě hůř … musím se trošku umravnit v jídle.

Tak papa
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 29.04.08 09:39

Ahoj holky,
Jiřinko s tou váhou, ani nevíš, jak jsi mě potěšila!!! Já jsem na tom úúúplně stejně. Dnes jsem si do práce vzala takové hezké bílé tričko, do kostýmku a jak tak chodím kolem oken, tak sebekriticky vidím, že jsem to přehnala. Když sedím, tak mi visí břicho - no ale nevím, co by se muselo stát, abych s tím začala něco dělat. Jak přijdu domů, tak mám žravku a žeru a žeru. Ale cvičit bych měla. Byla jsem na gyndě na kontrole a paní doktorka  naznala, že mám hodně pokleslé pánevní dno. No bodejď po dvou čtyřkiláčích!! A že bych měla cvičit, abych za čas netrpěla inkontinencí. No ani teď to po této stránce není to co za mlada!  

Jinak letem světem od nás. Ráno jsem myslela, že Matěje odvezu někam do baby boxu. Ráno bývá echt protivný (já jsem taky jako malá prý taková bývala), ale je to vážně síla. řve a řve a vymrčuje si, pití, kapesník, čurat, utřít slzičky, nechcu danete, chcu…nevím co… Tak jsem mu řekla,že mu dnes nezamávám jak půjdu ze školky. No to se strhla zase vřava, ale nezamávala jsem. Ovšem pak jsem si přečetla, že jsou ve školce neštovice, on má chudák kašel, dva dny měl teplotku - asi po tom očkování na klíšťata, tak nevím, jestli by ty neštovice byly vhodné. Včera se ve školce fotili a měli tam na návštěvě policistku s psem. Tak se mu to moc líbilo, protože si pejska mohli hladit a paní policistka jim ukazovala výcvik.  

O víkendu jsme byli všude možně. Venku, v IKEA - dokoupit různé věci do ložnice a pokojíčku, které teď leží doma a čekají až budeme mít čas je přivrtat, na zmrzce. Bylo to moc fajn.  

Zítra jsme pozvaní ke kamarádce na čarodějnice. Myslím, že jsem to zde už psala. Tak se těšíme. Nikdy jsme na takové akci nebyli, tak bereme buřtíky - pro nás to budou taky první letošní a dnes bych měla upéct nějakou buchtu.  

Holky nemáte někdo tip na nějakou dobrou pomazánku? Já mám pořád dvě oblíbené, sýrovou a vajíčkovou a chtělo by to něco nového. Receptů na netu je pochopitelně plno, ale raději bych dala na nějaký osvědčený recept.  

Jiři rohlíky dle tvého receptu určitě vyzkouším!!! No a jsme zase u jídla, že!  

Všem hezký den
Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 29.04.08 10:46

Dančo, úplně to slyším - uuuuutříííít slzičkyyyyy !!! U nás to kupodivu dnes ráno proběhlo hladce (normálně s nima manžel vstává sám), šel je vzbudit, já se vykoupat a oblíct, než jsem to udělala, byli oba taky oblečení. K snídani si Jíra vybral jogurt, Hanička perníčky a snědli to naprosto bez keců, že se manžel divil. Než se on stihl umýt, Hanička už čekala frontu na čištění zubů - ještě že máme dvě koupelny!

S tím jídlem - já právě že zase tak moc nežeru, včerejší dva buřtíky, dvě půlky chleba a jedno pivo snad nebylo tak moc :o((( Zkusím během dne něco vypustit, ale s obědem je to těžký, stačila by mi menší porce, ale dávají velké a já prostě sežeru vždycky všechno.

Pomazánku já mám oblíbenou tu syrečkovou, jak jsem psala (jestli jsi to nezachytila, napíšu znova), ale možná syrečky nemáš ráda. Já dělám vajíčkovou buď: nastrouhat vejce, přidat tavený sýr, trošku hořčice a majolku. Nebo druhou: vejce na kostičky, osolit, kopr nebo pažitka, majolka.
Pak ještě děláme rybičkovou (rybičky, lučina nebo tvaroh, citronová šťáva, nejsou-li v tomatě, trocha hořčice). Jo a česnekovou, ale ta „píše“, takže tu jen na jednohubky: strouhaný eidam, česnek, majolka.
Když mám přebytek nivy, taky to jde - nastrouhat, trochu mlíka a taveného sýru nebo lučiny. Většinou dělám pomazánky, když má přijít návštěva, nebo když už fakt nevím co k večeři. Děti stejně nejraději rohlík jen s máslem a hermelínem a já ho - kromě víkendu - jím k snídani s jogurtem suchý (možná bych ho mohla vynechat taky … no nevím).

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 29.04.08 11:33

No syrečky právě zase tak moc nemusím.
No já na množství taky toho nesním nějak neobvykle, ale dva buřty a pivko to je taková kalorická bomba - a navíc za chvíli máš hlad. Jenomže když si dám salát, tak si akorát roztáhnu žaludek a pak se dojím chlebem se sýrem a tatrankou. Takže toho sežeru hodně. Ale hlavně zdraví!!!
Jdu na oběd :o)  

D.

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 29.04.08 11:45

no jo no nesmím se vážit ráno po buřtech :o))) pro příště polezu na váhu jen po cílené minimálně dvoudenní střídmosti :o))
Ale musím tě vyvést z omylu, po těch buřtech hlad nemám ještě teď, normálně už se touhle dobou kroutím hlady a to jsem ráno vynechala ten suchý rohlík !! Po samotném salátu bohužel taky mívám hlad.
Jdu taky na oběd.
 J.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.04.08 12:22

Dano, dělám úplně jednoduchou z krabích tyčinek. Nechat lehce rozmrznout, nakrájet na kolečka, rozetřít vidličkou. Pak přidat sůl, velký jogurt, trochu citronové šťávy, lžíci majolky, možno i trochu pepře, kamarádka do toho rozetře i jeden stroužek česneku, aby to bylo pikantnější a přidává lžíci hořčice, řekla bych,že je to dost na fantazii a oblíbených chutích. Potom namažu na veku lehce pomazanou a dám tenká kolečka citronu a fakt to zmizí našup.
A pak falešnou humrovou - nastrouhat stejný díl mrkve a celere, do toho majolku, množství asi tak, aby to bylo „mazatelné“, lžíci hořčice, osolit, opepřit, taky výtečná!
Ale nejoblíbenější je u nás česneková - celý tvaroh, zředit mlékem, přidat několik rozetřených stroužků česneku, osolit, dát ne jednohubku, na to bu´d olivu nebo hroznové víno, nebo vlašský ořech - tečou mi sliny :).    

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.04.08 12:26

Zuzko, díky za nový deníček!  

K tématu deníčku - hele, tak cosi podobného už jsem dlouho nezažila :), ale ne že bych nechtěla :D. Jen se to asi fakt musí udržet v únosných mezích, aby zůstalo jen u „šimrání v břiše“ a nepřerostlo to v parádní průšvih!!!! A že jich u mě v okolí je :(.  

Jiřino, máš pravdu, nepíšem, protože využíváme hezkého počasí a v rámci možností jsme venku. Píšu - v rámci možností, protože teď například ven nemůžem, protože Tomáš má takovou vyrážku, že vůbec nesmíme na sluníčko.Prý to má jako reakci na ATB, ale nepřála bych vám vidět tu hrůzu!!! Když jsem na to přišla v sobotu ráno, tak jsem se vyděsila k smrti. Pak mě na pohotovosti „uklidnili“, že je to reakce na ty antibiotika, co bral na zánět středního ucha - takový vyhánění čerta ďáblem, co?? :( A ještě ho k tomu bolej nožičky a chce se pořád nosit, ač vůbec není chovací dítě, takže si to „užívám“.
TeĎ čekám, až usne a musím se vrhnout na úklid, vypadá to tady dost zoufale. Mojda jel dneska se školkou do ZOO ve Dvoře, jsem zvědavá na zážitky, strašně se těšil, vstával v šest a od té doby se pořád ptal, kdy už jdeme do školky :D.  

Mějte se všichni krásně, hlavně buďte zdraví, ať si můžete užívat krásných dní!!!  

Ivča a kluci

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.04.08 12:28

.. mělo být na veku lehce pomazanou máslem…

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 29.04.08 13:16

Zuzu, taky jsem zapomněla k tomu tvému tématu v deníčku.
Věřím, že je to krásný pocit. A myslím, že si z toho nemusíš dělat těžkou hlavu. Zrovna nedávno mi jedna kolegyně říkala, jak se šíleně platonicky na týden zamilovala a jak jí to prospělo. Já jsem se sice nikdy nikam ani platonicky nezadívala jinam, ale tady v práci mám jednoho kolegu, který mi dává velice jemně a mile najevo, že se mu moc líbím a že jsem mu příjemná. Nijak se z toho nemotám, ale musím uznat, že je mi to velmi příjemné a docela mi to zvedá sebevědomí. Ale rozhodně nehledím z okna a nemyslím, kdy zase přijde.  Taky doufám, že mně to nikdy nepotká a nebudu to muset řešit. Jsem přesvědčená o tom, že ne, ale do manžela jsem se taky šíííleně zamilovala a myslím, že ten vztah je pořád stejný. Ikdyž mě točí tou kytarou a ponožkama a chrápáním a..... tak vím, že nikdy neříkej nikdy.  

Patří to k jaru!
Dana

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 29.04.08 17:30

Dani, ted jsi me potesila:-)) sveho muze taky miluju- a mam pocit, ze porad stejne blaznive jako driv:-)) a taky me vytaci do vyvrtky:-)) ale ten pocit byl fakt uzasny:-)) asi to jaro:-))
Filip byl dneska po mesici ve skolce- neskutecne:-)) ten klid dopoledne byl k nezaplaceni- maty si v pokojiku hral s autama, se kteryma nesmi, kdyz je Fijek doma, protoze jsou „jeho“, takze ani nepipnul:-)) tak jsem vyprala dve pracky, povesili jsme to ven, pak jsem to sebrala a vyzehlila, kdyz Maty spal a je zas na dva dny klid:-))
Zatim pa, Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 29.04.08 19:40

Holky pomoc, mám zase žlučníkový záchvat.
v práci jsem 2× zvracela a teď je mi mizerně. Přitom oběd jsem měla dietní. A žlučník nemám už 5 let.
Myslete na mě!!!
 D.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 29.04.08 19:45

bobku, myslim na tebe- drz se!!!!
Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 30.04.08 07:40

Ahoj všem,

Dančo, proboha, žlučníkový záchvat - myslela jsem, že to je nemoc babiček :o(( Jak jsi k tomu přišla? Musí to být šílený, tak se drž, máš na to nějaký osvědčený léky nebo jak to vlastně probíhá a jak to léčíš?

Včera jsem cestovala domů MHD - nic moc - autem jsem tam za 20 minut, takhle jsem 35 minut jela jen na Zbraslav a tam pro mě přijel manžel autem (mým přezutým). K večeři jsem si dala (Dančo, myslela jsem na tebe) jen salát, místo pečiva nic a místo piva víno. Včera k obědu jsem měla kuřecí steak na grilu, mrkvičku a rýži a té jsem půlku nechala, tak jsem měla takový odlehčený pocit :o)) Dnes jsem si k snídani vzala k jogurtu místo rohlíku mrkev, tak doufám, že se na mě ta váha přestane zlobit. Je pravda, že kalhoty jsem ráno zapínala o poznání snáze. No tak jen abych to vydržela, přes léto hřeším nejčastěji pitím piva, budu to muset kompenzovat zeleninkou :o))

Paní na úklid mi včera umyla okna v obýváku, chystala jsem se na ně zítra, tak nemusím :o)) Vůbec si ji pochvaluju, stojí mě ani ne tisícovku měsíčně a té práce co mi ubylo, je k nezaplacení. Stačí mít paní a sušičku a nemusím v domácnosti nic dělat :o))

Odpoledne máme ve vedlejší vsi čarodějnice, nebude-li pršet, půjdu se tam s dětma podívat. Babička s nima občas chodívá na cvičení do sokola a tam prý děti něco nacvičovaly (vyjma našich, byli nemocný), tak jsem na to zvědavá. A pak prý mají mít vystoupení nějaké místní báby - čarodějnice, oheň, buřty, country kapela (samozřejmě jiná než s naším tatínkem, ten hraje o dvě vesnice jinde).

Tak holky čarodějky, všechno nejlepší k svátku a ať vás neupálí :o)) A zítra polibek pod rozkvetlou třešní, ať nezvadnem. I když to bude problém, neb třešně už jsou odkvetlé a opadané …

Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.04.08 08:42

jiři, tu uklízecí paní fakt závidím, aspoň ty okna by mi bodly!!!
Ale nějak si nedovedu představit, že bych ji uvedla do džungle, kde co metr, to hračka a chtěla po ní například, aby vyluxovala!!! :(

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 30.04.08 09:57

Holky, uf, už je líp.
Sousedka mě včera zachránila, neb měla Cholagol, ten zabral okamžitě. Bohužel žlučník již dávno není nemocí babiček. Horší je, že už ho nemám a tak jakékoliv podobné problémy, jsou už nebezpečné. Může dojít k ucpání žlučových cest a to je smrtelné. Taky veškeré nezdravoty, které sním, hned schytají játra a slinivka. Není bohužel pravda, že žlučník je sranda.  Po operaci jste brzo fit, to jo, ale měl by se člověk hlídat.  No jak to probíhá. Hrozná bolest na pravé straně - taková ztuhlost pravého boku až do zad, strašně špatně od žaludku, zvracení , až není už obsah žaludku, tak žluč, což je vážně  hnus a potom průjem. Takže jsem ráno podnikla cestu do lékárny a koupila si kapky a tabletky¨, které se jí před jídlem. Upravují vylučování žluče. No a budu se chvilku držet zpátky. Takže dnešní buřtík rozhodně nebude. A já se tak těšíla!!!! K snídani byly dva suché staré rohlíky, na oběd mám těstoviny a ke svačině kojeneckou přesnídávku. Třeba taky zhubnu!!!  

Jiři ta paní na úklid si opravdu bere málo peněz. Nemá v Brně nějakou kamarádku, která by  taky chtěla práci!!! Jenže já mám strach, že bych se nervovala, že přijde paní na úklid a uvidí všude ty ponožky, gatě, slipy…a stejně bych nakonec uklidila. Jiři to můžeš nechat takový ten provozní binec nebo jsi taková uvědomělá a uklízíš a na paní je opravdu jen WC, koupelna apod…
Večer jdeme na ty čarodky. Snad nebude pršet. Kluci se moc těší.
Jo Jiři, my taky fotíme kdejaké kytičky  a zvířátka. Děláme si z toho album. Ráno jsme s Matějem po cestě do školky viděli šneka. To bylo radosti.  

Tak papa Dana a díky za podporu!!!

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 30.04.08 12:18

Dančo to je dobře, že je ti líp. Z toho jak to popisuješ mě mrazí :o( Jak k tomu prosímtě člověk přijde? Máte to nějak dědičné, nebo si to člověk „užene“ špatnou životosprávou?

Paní na úklid je dar z nebe :o)) Bere si 120 Kč na hodinu a chodí 2× měsíčně pokaždé cca na 4 hodiny. Umyje WC, koupelny (vše dvakrát), vytře v kuchyni, zbytek bytu vyluxuje. Ve zbytku času dělá pokaždé něco dalšího - tu setře prach, tu umyje zrcadla, postupně umyla okna (pokaždé jedno až dvě). No a je to :o)) Provozní binec tedy nenechávám :o)) ale ten nenechávám ani normálně, slipy ani ponožky se nám nikde neválí, i děti jsme naučili, že co si svlíknou, buď hodí do koše na špinavé prádlo (respektive před koupáním to nahází ze schodů a já to pak posbírám a roztřídím) nebo co si berou druhý den, připraví si na peřiňák. No a manžel to dělá taky tak (jen si to do toho koše donese sám) a já taky. Hračky večer před návštěvou uklízecí paní uklidíme, když ještě mívali všechno v obýváku, tak pochopitelně dole neluxovala. Když si ráno vzpomenu, volně ložené věci z koupelny shrnu do lavoru a odnesu je na chodbu, aby měla místo, ale včera jsem to neudělala a taky uklidila. Mně jde hlavně o ty umyvadla, podlahy, to nenávidím a právě že je to třeba dělat pořád dokola, jsem ráda, že mi to odpadlo.
Jo a můžu říct, že se teda nijak nenervuju, že mě pomluví, že tu máme špínu - kvůli tomu sem chodí, ne? Špinavé prádlo volně leží v lavoru na to určeném a to před ní nijak neukrývám :o))

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 30.04.08 13:50

Jéžiši marja, tak to jsi mě naprosto vydepresila, že nemíváš provozní nepořádek! To je u nás bohužel běžná věc  a nikdo!! ani já, nejsme schopni si po sobě uklízet hned. Večer odcházíme z obýváku a nádobí a prádlo a rozdělané deky apod.. zůstávají na svém místě a čekají až je uklidím druhý den!!!  

Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 30.04.08 14:01

Ježíš to jsem nechtěla tě vydepresit :o)) Deky taky zůstávají a uklízím je až druhý den, když přijdu z práce :o)) ale nádobí do kuchyně vždycky nakonec donesu (i když ho třeba nenaskládám do myčky, aspoň ho odnesu). Na prádlo jsem pes, když jsem ještě bydlela u našich, mnohokrát se někomu stalo, že něco někde nechal ležet a už to nenašel :o)) a když si jednoho krásného dne sestřička utřela pusinku do mé košile v domění, že je to utěrka, to byla poslední kapka. Naučila jsem se si po sobě prádlo uklízet a naučila jsem to naštěstí i zbytek rodiny (mojí rodiny, u našich se něco válí neustále). Mám vyčleněno několik odkladných míst a minimálně tam to každý donese - doma jsem měla věčně obloženou židli, páč nebylo kam to dávat, tak jsem si v šatně nechala udělat věšák na použité oblečení, a je to. Další odkladné místo mám v koupelně na pračce, další v předsíni na věšáku, manžel má v kumbále věšák na pracovní oblečení, takže díky tomu se nám daří to udržovat.

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 01.05.08 12:54

Ahoj holky,
na sporáku se mi dovařují brambory, tak mám chvilku.
Včera jsme byli na čarodkách. Bylo to moc fajn, kluci se docela vyřádili. Dneska jsme spali do půl 9, včetně mě, což je teda  překvapující, ale jak máme tu ložnici, tak jsou ty postele asi na nějakém dobrém místě, spím jak dudek. V noci sice vstanu k psovi, ale pak vážně usnu hned naprosto tvrdě.  

Manžel teď dodělává ty poličky do ložnice, kluci se koukali na Souboj titánů a teď jsou vyhnaní si uklidit hračky, protože odpoledne bychom chtěli jít do zoo na medvídky a večer je vezeme k našim, tak abych mohla vysát celý byt.  

Tak zatím papa. Ještě nejsem políbená, tak musím manžela dotáhnout na zahradu :o)  

Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 02.05.08 08:05

Holky co je? Snad jste všechny 30.4. neodlétly?  

Já jsem v práci a nehodlám zde dnes nic pracovního dělat! Tak si přečtu noviny, zaleju květiny apod. Myslím, že jsem zde s vrátným a uklízečkou asi jediná!!!
Včerejší vycházka do zoo byla úžasná. Víděli jsme porod jelena milu v přímém přenosu, úplně mi to vehnalo slzy do očí, taky jsme jako bonus viděli veverku a naši brněnští medvědí kluci byli úžasní. Až stáhnu fotky, tak vám sem jednu šupnu. Kluci jsou dnes u našich, odpoledne je přivezou a pojedeme s mamkou do zahradnictví pro letničky.
tak papa Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 02.05.08 10:23

Ahojky,

já tu jsem - bohužel :o(( Myslím v práci. Mám první den uzávěrky, což je nejhorší den v měsíci, normálně jsem v práci tak 12-14 hodin. Prostě než udělám všechny činnosti pro ten den určené.

Zatím by to šlo docela hladce, ovšem sundali nám žaluzie, že budou mýt okna, a pere mi slunce do monituru a hrozně špatně vidím. Už mě z toho úplně bolí oči, jak vejrám na ty čísílka a nevidím je :o(( Teď už slunce trochu popolezlo a bude tu až odpoledne, to tu asi vykvetu. Nejde sem přímo, ale odrazem od oken protější celoskleněné budovy, což je snad ještě horší.

Navíc mi nefunguje pošta a interní sametime (něco jako ICQ), protože mi přejmenovali username (už jsem konečně přímý zaměstnanec) a ja to tak bývá, je-li jeden nejblbější den v měsíci, kdy se to absolutně nehodí, padne to na něj. Takže dnes mi přejmenovali mail, můžu maily odesílat, ale nechodí mi. Navíc náš IT má dovolenou, takže ani nadále asi chodit nebudou. No nas…aná jsem už od rána :o(( Jak by toho nebylo dost samo o sobě, ještě mi to takhle komplikovat.

O čarodějkách napíšu večer nebo zítra z domova, tady na to nemám ani pomyšlení.

Pa Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 02.05.08 11:28

Neuletěla :), ale je krásně, tak jsme byli celé dopoledne venku, teď Tom dojídá oběd a jdeme pro Mojdu do školky. Tomík půjde spát a já pracovat na zahradu.

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 02.05.08 21:21

Ahoj už večer z domova,  

nakonec jsem vypadla z práce „už“ před sedmou. Šlo to hladce, ale nakonec se vždycky najde nějaký zádrhel, nebýt toho všeho, mohla jsem být hotova normálně ve čtyři. Nejdřív mi v poledne nějaká paní z help desku přeinstalovávala přejmenovaný e-mail (tvrdila, že je to akce na 5 minut a nakonec mi počítač blokovala přes hodinu a půl!!). Pak jsem zjistila, že mi účetní nezaúčtovala celé dvě strany dohadných položek, tak jsem snad 2 hodiny čekala, než budu moct začít s poslední operací, která musela být dnes hotova. Na závěr jsme zjistili, že tu operaci blokuje jakási Maďarka, která tvrdila, že už je odhlášená - nakonec nám z centrály slíbili, že to udělají za nás a můžeme jít domů. Vypadla jsem v 7, doma jsem byla za rekordních 17 minut. Děti byly s tatínkem na zahradě, byli tam i naši a pekli buřtíky. Onehdá mi kámoška přinesla nějaké oblečení po dětech a byly tam na Jíru úžasné montérky s laclem. Tak je chce pořád nosit a „pracovat“. Tak jim tatínek na zahradu vyndal fošnu, hřebíčky a kladívka a celé odpoledne „pracovali“. Jíra si z nějakých kousků dřeva stloukl cosi jako letadlo (dvě prkýnka a třetí jako vrtuli) a šel spát k babičce a vzal si to s sebou. Sotva jsme zalezli domů, začalo pršet, tak jsme měli docela kliku. Zítra chceme grilovat na oběd ty odložené špízy ze včerejška, na neděli zase přijdou naši a budeme péct pstruhy. Jen doufám, že nebude pršet.  

Ještě dlužím popis čarodějnic, bylo to docela prima - ve vedlejší vsi, která patří pod naši, je u řeky hřiště a hasičárna a tam pořádala obec spolu se školkou odpoledne pro ději. Akorát že na to, že to bylo pro děti, to začalo dost pozdě. Teprve v 7 se začalo něco dít. Nejdřív si děti měly vyzvednout poukázku na buřtík a limču (zdarma), za to dostaly razítko na ruku. Jiříček protiva razítko nechtěl :o( tak jsem si ho nechala dát já. V jedné soutěži nosili na lžíci míček mezi brankama a překážkama, pak jsem se na chvíli zakecala s kamarádkou a babička je odtáhla dělat jiné soutěže (například házeli perník do pece) a už jsem jen viděla, co nosí za dobrůtky. Pak zapálili malý ohýnek, opekli jsme buřtíky. Když měl Jíra snědenou asi půlku, babička chtěla kousnout a dovolila si ten buřtík trochu namočit do hořčice a on se začal vztekat, že když byl v hořčici, tak ho teda nechce a chce jinej (jinej nebyl), ale on ho paličák nedojedl a nechal ho mně. Asi v 8 bylo vystoupení ježibab s dětma, no nic moc, na písničku Saxána juchali a tancovali v kruhu. Byla připravená hranice, na ní dvě ježibaby, další vystoupení baby-ježibaby (učitelky ze školky a ženský z obecního úřadu počínaje starostkou byly úžasně namaskované), jenže to všechno se mělo dít až po deváté hodině což mi přišlo na děti dost pozdě, už nám byla zima, tak jsme jeli domů. Prý byl ještě i ohňostroj, ten jsme jen slyšeli, k nám na kopec to vidět nebylo.
Jeli jsme ještě k našim na zahradu, byly tam ségry, děda, ohníček a buřtíky (já jsem odolala a už si nedala), bleskově jsme vyrobili vlastní čarodějnici - fakt, tak rychle jsem ji ještě nikdy neměla), upálili ji a domů jsme se vrátili až dlouho po desáté.  

Na prvního máje jsme chtěli grilovat špízy, pekla jsem maso k obědu a kousky jsem naložila, dopoledne bylo krásně, ale odpoledne když už jsme konečně chtěli ven, začalo pršet. Nakonec jsme šli chvilku s dětma na kola a pak jsme ještě zašli na moje první letošní venkovní točené pivo do hospůdky a ještě jsme si dali k večeři nakládané rybičky pepřenky. Mňam :o))  

Končím, ještě přiložím fotku čarodějnice s dvěma čarodějátky (masky ze školky).
Jiřina  

P.S: jak jsem blbá, když jsem nasedala v práci ve firemních garážích do auta, zjistila jsem, že jsem ráno nezavřela okýnko - měla jsem ho vytočené úplně dolů až na doraz (když vjíždím, musím si otvírat dveře kartou a sotva na to čidlo dosáhnu). A to jsem si tam ještě byla dopoledne pro brýle a ničeho si nevšimla !!! Naštěstí parkuju mezi samými kolegy, navíc v autě na ukradení fakt nic nemám :o)) a mezi těma drahýma autama je moje maličká felície jak chudá příbuzná :o)) Ale pitomá jsem.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 04.05.08 08:45

Ahoj všem,
Jiři myslím, že čarodky byly docela povedené, takové to „zaseknutí“ - viz. buřtík od hořčice, já od Matěje znám a musím říct, že mě to někdy vytočí doběla. Protože je to většinou při naprosto nečekané situaci.  

My jsme včera dopoledne byli doma, manžel mi přidělával do ložnice na zeď staré zarámované fotografie. Mám k takovým věcem silný citový vztah. Mám tam fotku svého pradědečka, který tento dům koupil a narodilo se mu zde pět synů. Jedním z nich byl můj dědeček, otcův otec a jedním otcův strýc, který zde žil a od kterého dům otec zdědil. Toho pradědečka máme i velkou fotografii na chodbě společně s diplomem - byl čestným hasičem. Je to nádherné, 90 let staré. Pak tam mám rodinu z mamčiny strany, pradědečka, když přijel z první světové války, tak se vyfotil s rodinou v ateliéru v uniformě,  v tu dobu měl zatím jen tři dcery, jedna z nich je maminčina mamka, moje babička … no a takové poklady tady mám. Už několik let si říkám, že bych udělala naší rodině rodokmen, ale nevím, jak přesně se větví ten strom, kdybyste náhodou věděli některá nějaký dobrý web, tak sem s ním.  

No a potom jsme jeli na kolech - letos poprvé, k bratranci na chatu. Má ji kousek od nás a 2× za rok se scházíme mamka a její rodina a její sestra s rodinou. Grilovalo se maso, děcka se vyřídili, bylo to moc fajn. Jen jsme museli jet dřív domů, protože jsme měli objednaného kamaráda na návštěvu. Ale o půl 11 už jsem tady chlapy nechala sedět a šla spát.  

Dnes dám prát záclony a umyju dvě okna, pak uvařím a pak si budu na zahradě sázet kytičky do truhlíků. V pátek jsme jeli do zahradnictví a nakoupila jsem si za 1000,– letničky. Má být hezky, tak snad to vyjde.  

Tak papa Dana a těším se na nějaké komentáře!!!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 05.05.08 09:32

Tak vidím, že hezké počasí bohužel dělá své!!!  

My jsme včera měli pěkný dne. Zvládla jsem umýt tři okna, vyprat a vyžehlit záclony, na zahrádce jsme za:,–(ili všechny nové kytičky. Kluci hrozně pomáhali, tak jsem byla ráda, vytáhli jsme zahradní nábytek, smontovali houpačku, všechno jsem poklidili… uvařila jsem dobrý oběd a navečer jsme šli s pejskem na vycházku. Po cestě jsme se stavili v cukrárně na zmrzlinu. Tak jsem večer měla hezký pocit, že jsme toho hodně přes víkend udělali a ještě jsme si užili s děckama.  

Dnes mám dlouhý den a na půl 7 jsem ještě objednaná ke kadeřnici, takže dnes přijdu domů až hodně pozdě večer, ale nedá se nic dělat, protože už je to hrůza. Vlasy mám sice dlouhé, ale už se dost třepí a ta barva taky není to pravé ořechové. Ve středu jdeme na oslavu narozenin jedné známé, tak snad to vydrží. Už se těším - na ty vlasy!!!  

Tak ahoj všem a hezký týden.  

Dana

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 05.05.08 12:47

Dano, cos nakoupila??? Taky jsem nechala v zahradnictví skoro tisícovku, nasázené už to mám delší dobu a některé kytičky tak nějak chcípou. uvidíme, jestli se vzpamatují. Asi jsem je dala hned na sluníčko a to jsem neměla :(.  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 05.05.08 13:16

Asi bude lepší, když to vyfotím a hodím sem.
Kupuju věci, které mám osvědčené na celé léto. Protože my máme na dvoře naprostou výheň od slunce. Tak tam mám verbeny, malé begonky - voskovky - moje nejoblíbenější, afrikány, a pak různé, které nevím jak se jmenují. Letos jsem koupila i nějaké Milion bells a petunky, ale ty mám krásné tak do konce června a pak už jsou vytáhlé a proschlé. Taky pytel hlíny. A co máš ty? Je pravda, že hned na sluníčko to není to pravé ořechové, tak jsem ráda, že je dnes pod mrakem. Taky mám klasické muškáty. Ty mám už mnoho let, vždycky je mám přes zimu ve sklepě, na jaře jsou to chudinky, ale brzo se vzpamatují a jsou vděčné celé léto.
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 05.05.08 15:32

Ahojky,
jdu se taky ohlásit, uzávěrka jde hladce, snad budu moct i jít domů v normální dobu!

Čtu vaše popisy kytiček - já jsem se rozhodla, že na tu svou budoucí skalku dám jen a pouze trvalky, takové ty klasické skalničky, už bych kupovala a sázela, ale zatím nemám kam. Počkám si po zmrzlících a aspoň zaseju semínka do truhlíků.
Máme objednané túje na živý plot, měly by přijít do dvou dnů. Stojí přes tisícovku (20 ks), takže cenově jsem na tom stejně jako vy :o)) Dva pytle hlíny už taky mám.

Šéf mě volá, musím jít, ještě se ozvu a napíšu co bylo o víkendu.
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 06.05.08 07:36

Tak jsem to včera nedopsala, už vlastně ani nevím, co jsem chtěla …

asi o víkendu - v sobotu jsme na oběd ugrilovali ty odložené špízy a byli jsme venku až do večeře. V neděli jsme zase dělali na grilu pstruhy. Konstatovala jsem, že už si děti docela venku vyhrajou samy, ovšem nejraději se sudem s vodou - vaří si z ní, zalejvají, což dost nelibě nesu. Odpoledne jsme si ještě upekli bleskový koláč - i s pečením byl hotov za 20 minut - a taky jsme ho hned skoro celý snědli :o)) a byli jsme venku až asi do 7 hodin.

Včera jsem z práce vypadla normálně ve 4, děti chtěly na kolo, táta se pohádal s Jírou, protože mu chtěl odstranit pomocná kolečka a Jíra řval, že teda kolo nechce a že se bojí a jezdit na něm nebude a táta mu zase vyhrožoval, že mu kolo prodá… Jezdí na tom jak na tříkolce, přestože ty pomocná kolečka už má většinou ve vzduchu, ale sundat je paličák prostě nechce. Pak jsme zašli do hospůdky na pivo a nakládaný hermelín a nemusela jsem dělat večeři.

Zítra naposledy do práce a pak 4 dny doma, jupííí!

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 06.05.08 08:50

Holky nemohly byste taky občas napsat! Tady to naše exhibování už docela nelibě nesu. Přiznám se, že přemýšlím, že to taky zabalím. Nevím, jestli mám něco psát, jestli to někoho kromě Jiřinky zajímá.  

Jiři Jíra je dobrej i tak. Matěj má taky kolečka a navíc vůbec nemá sílu v nožičkách a neušlape to. Stejně tak to bylo i s Tomíkem. Začal jezdit až těsně před školou rovnou na velkém kole. Taky je to tím, že netrénujeme. Protože není čas. Dneska se budu snažit přijít dřív, ale stejně musíme k holičovi, na nákup atd…takže zbyde zase krutý večer.  

Byla jsem u té kadeřnice, tak jsem zase jako člověk. Mám to zkrácené, ale zdravé a hezkou čokoládovou barvu. Ovšem to bych nebyla já, aby nebyla bouřka, když jsem šla domů. Ale docela jsem to ustála.  

Ahoj všem, dnes svítí sluníčko a je docela teplo. Teda aspoň u nás!
 Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 06.05.08 09:38

Dančo, mě se pořád ještě balit nechce :o))

Holiče jsem měla v neděli doma, myslím že jsem to psala, že mi chodí jeden místní starší pán. Ostříhá mě a Haničku, já jsem strojkem vzala manžela i Jíru, tak máme všichni letní zástřih. Já pořád zkracuju, z vlasů po ramena už není ani památky :o)) ale jsem spokojená. Barvu já tedy pořád nepoužívám, ale budu se pomalu muset poohlídnout v drogerii, která barva je podobná mojí původní, občas už se mi tam nějaká šedina vyskytne, ale já jsem asi raplá, mně se to líbí :o)) takže barvit ještě nějakou chvíli nehodlám :o))

Dnes zase odpadá cvičení :o(( a příště taky, netuším, jestli vůbec ještě do prázdnin bude, přes prázdniny nebývá, až v září. Tak to zase vidím odpoledne na pivo a něco grilovanýho :o))

S kolem jsi mě potěšila, věřím, že i Jíra se to jednou naučí. Pak ty ostatní během chvilky dožene, určitě.

Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 06.05.08 09:45

Jiřino, já jsem na tom opačně. Měla jsem účes skoro „na kluka“, teď mám vlasy po ramena a hodlám si je „pěstovat“ :).
Mojda se začíná učit na bruslích, doufám, že mu to za chvíli půjde,abychom byli zase o něco mobilnější. tomášek se učí na kole, ale je to lenoch líná. Sice mu to jde, ale nechce se mu trénovat moc dlouho, takže kolečka jen tak sundávat nebudem :).  

Holky, máte sz.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 06.05.08 10:29

Jéžiši Tomík jezdí na kolečkáčích!!! Asi mám doma nějaké natvrdliny!
Já se barvím od druháku na střední. Moje původní barva je taková ta světlá myší, ani hnědá, ani šedá…vždycky jsem si přála být tmavá snědá, tak aspoň tou barvou to naháním :o)
Sluníčko jsem zakříkla, je tu zataženo a vypadá to klasicky na déšť.
papa Dana

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 06.05.08 10:39

Neděs se - MOJDA se začíná učit na kolečkáčích!!! Tom stěží na kole :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 06.05.08 10:39

Neděs se - MOJDA se začíná učit na kolečkáčích!!! Tom stěží na kole :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 06.05.08 10:40

Neděs se - MOJDA se začíná učit na kolečkáčích!!! Tom stěží na kole :).

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 06.05.08 11:10

Nebudu 3×   :o)))

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 06.05.08 11:47

se mi teda povedlo :)

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 06.05.08 13:15

Ahoooj:-)
nemam docteno, nejak jsem ted pc nezapinala- meli jsme po dlouhe dobe tatinka na vikend doma- to bylo radoosti:-)) dokonce jsme spolu byli i v kine- asi po 100 letech na neco jineho nez na pohadku:-) byli jsme na Bobule- fajn oddechova komedie…
Jinak, hubnu- jupi jupi jou :-)) litam cvicit, az si pripadam jak magor, mirne dietuju- a je to videt, tak me to vzdycky nakopne dal…
jen jsem videla v poslednich komentarich neco o koleckovych bruslich…ehmm…Fijek je nejak na tohle levy:-)) i na kole jezdi s koleckama, takze predpokladam, ze tady to bude umet driv mates nez Fijek, ale co uz :-))
jdu pracovat, pak doctu- jsme opet bez tatky- pred chvilkou odjel, prijede v patek…takze budu mit vecer u pc:-))  

Z.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 06.05.08 13:39

zuzi, sz

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 06.05.08 13:44

cetla jsem :-)
Z.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 06.05.08 14:34

… a líbí? :)

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 06.05.08 21:41

Ahoj při večeru,
Ivi, asi Tě zklamu, ale já jsem stará „konzerva“ a přiznám se, že se tam vůbec nevyznám. Nevím, kam mám jít, kam jsem vlezla byly věci zloňska, mně tento způsob zde vyhovuje. :o( Bude mě to mrzet, když to tu skončí.  

Jinak dnes byla odpoledne velká honička, rychle domů a s Tomíkem  k holičovi, protože už to měl hodně dlouhé, jak je ostříhaný, tak se na něj nemůžu vynadívat, je to můj velký kluk. U holiče bylo před náma asi pět chlapů, tak jsme tam strávili dost dlouhou dobu a doma už nic  extra nebylo.  

Na zahrádce nám kvetou a odkvétají jabloně, tak hodně padají lístky  a všude je bílo jako v zimě. V neděli jsem všude zametla a dnes po těch deštích je jich zase všude plno. V pátek jedeme na tři dny na ten Templák. Uspořádáme děckám i karneval, tak jsem dnes byla kupovat nějaké drobnosti do tomboly. Byla jsem překvapená, kolik levných věcí jsem koupila. Holčičí náramky á 7kč, malý sáček s letadlem a vojáky á 8kč, sítku kuliček skleněnek á 8kč … Nechala jsem tam asi dvě sta, tak doufám, že i jiní rodiče něco prckům přinesou. Večer až se setmí budou mít tradiční stezku odvahy po svíčkách, kterou pro ně uspořádá „skřítek Lesníček“ už se na to těší i velkáči.  

Holky máte nějaké letní slupovačky na oknech? Já skoro nic, tak to musím napravit. Zítra skusím mrknout na stránky.  

papa Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 06.05.08 22:12

To jsem ještě jednou já.
Teď jsem byla na BC a hned první článek je od Diny o nemoci - spinální atrofii - kterou onemocněla její dvouletá Klárka. Nemoc propukla po neštovicích. Holky já se tady celá klepu z toho, co všechno se m ůže stát. Kluci ani jeden neměli neštovice, Maťa byl vloni pořád nahromadě, prosím uklidněte mě někdo, že když je dostanou, že mi neumřou!!!  

Omlouvám se, nezlobte se, proč to musí být!!! Myslím na ně a smekám.
 Dana

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »