Maminkou s emimi už pár let - Po dlouhé době něco od nás :-)

Rodičovství

Tak jsem chtěla napsat kratičký komentář a vyšlo mi z toho dlouhatánské psaní, tak proč toho nevyužít a nedostat nás na první stránku, ne?! :)))

Všechny vás po dlouhé době zdravím a omlouvám se za neplnění plánu „jeden denně“. V poslední době nějak nestíhám a navíc jsem taky nějaká „jetá“. Tomík mi dává v noci zabrat! Stále se mu prodírají ty zatracený pětky a já se pořádně nevyspala už ani nepamatuju. Dnes v noci jsem k němu vstávala 5×! Což byla vcelku úspěšná noc, protože jindy vstávám třeba 2-3×, ale z toho strávím třeba u postýlky pokaždé 45 min. než se mi ho podaří utišit a než zase spí. Dnes jsem vždycky jen přišla, dala napít a zas vytuhl. Jindy hladím, nosím, drží se mě za ruku nebo za nohu (lehnu k postýlce a nastavím mu koleno :-)  a často u něj na zemi vytuhnu a spím tam třeba 2 hoďky. Už jsem z toho spaní na zemi měla taky pěkně vyraženou horkost na vnitřní straně horního patra v puse a nemohla týden pořádně ani polykat. :-( Záda ty trpěj šíleně a teď už začínám mít takový ty stavy motání hlavy, který jsem měla vždycky z počátku po narození kluků, kdy jsem za noc naspala tak 4 hoďky. Teď naspím tak 5, což by mělo být vcelku v pohodě (i když bych dala přednost takovým 9-i hodinám :-))), ale už to trvá dlouhou dobu a tak jsem dost vyčerpaná. Taky mám dost často dlouhodobé migrény. Což nevím, jestli nemůže být taky antikoncepcí, tak jsem teď byla zas urgentně na gyndě, aby mi napsal něco jiného. Tak mi místo Cilestu napsal Yasminelle a ještě mi říkal  - ,ale je to trožku dražší´. A já na to: ,to nevadí, hlavně, když mě nebude bolet hlava a pro změnu ušetřím na Ibalginu´ :-))) To jsem já naivistka ještě netušila, že to, co jsem dala za antikoncepci na čtvrt roku teď utratím za platíčko na měsíc! :-( Teď jsem ale zvědavá, jestli to zabere nebo jsou bolesti hlavy způsobené taky vyčerpáním a nevyspáním. Každopádně by se po tomhle nemělo přibírat a já za dobu užívání Cilestu přibrala 2,5 kg! Že by to mohlo být antikoncepcí  mě předtím nenapadlo.  Až jsem teď na internetu hledala informace o nové antikoncepci, tak jsem četla hodně příspěvků,  kde holky psaly, že od začátku užívání antiko přibraly! Tak mi došlo, proč mi šla kila navrch i když jsem se snažila míň jíst, pohybu taky nemám nějak míň a celkem jsem to nemohla pochopit. Tak už vím, kde je zakopanej pes.
Tak to jsem se rozepsala o antikoncepci a teď ještě něco málo z novinek u nás!  

Tak Tomík už je téměř bezproblémový v chození na nočník. Sice ještě stále nemluví, že chce čůrat naznačuje bleskovým uchopením v rozkroku (svém :-)))), ale je to gesto zcela jasné, takže pokud „vidím“, tak není problém. Horší je, když se zrovna nedívám a on ukazuje. :-) To se pak občas stane nehoda. Ale v posledních dnech začal dokonce hlásit LULU a budu moct reagovat nejen na vizuální signál ale i na hlasový! :-))) Často má plínu suchou i po odpoledním a nočním spaní a v noci se někdy stane, že se počůrá, ale pak ho to probudí a to ho musím jít přebalit. Na jednu stranu fajn, ale na druhou zas musím v noci stávat. Ale to je jen vyjímečně. Spíš je plína suchá, takže už vcelku ušetříme. Stačí nám jedna plína asi na 2 dny.   

V noci už spává převážně u Lukáška v pokoji. Ve své postýlce, ale nejradši by spal na Lukáškově. Tak jsem při jedné cestě do Tesca zcela impulsivně koupila dvě dřevěné postele! :-O Luky má teď v pokoji válendu, ale dle mého názoru to není na spaní to pravé (i když je zcela nová). Vzhledem k tomu, že ten prcek se mu stále cpe do pokoje, tak jsme se rozhodli, že jim budem muset pořádně zařídit dětský pokoj. Zatím tam měl Lukášek jen koupenou válendu, starý peřináč a skříň UNIVERSAL po manželovi. Takže teď už máme nové postele. :-) Ještě pořídit ten zbytek. Jedna už je smontovaná, ale tu druhou zatím není kde umístit, takže nás čeká přeorganizování. A to jsme měli původně „na programu“ regeneraci obýváku - malování, nový koberec (snad vydrží déle jak současný, který má 3 roky :-O), nová sedačka. Zřejmě kluci tuší, že nový obyvák by byl zbytečnou investicí a především pro mě psychickým terorem, protože bych po každé trnula, co vylejou na sedačku, kdo tam přilepí jaké kokino, jestli se Tom náhodou nepočůrá na koberec nebo tam nedejbože nehodí boba a v závěru bych koberec zas propálila žehličkou! :-D)))) Děcák bude asi rozumnější investice. Tak se uvidí, co proběhne dřív.  

S Lukáškem se nic moc nového neděje. Chodí do školky, teď má trošku rýmu, ale nic strašného. Tomíšek ji má větší. Zatím spává tak 2-3 dny v týdnu a jinak chodí po O. Což je pro mě vcelku honička, ale nějak ho nechci moc nutit. Přihlásila jsem ho na angličtinu a keramiku. Ve třídě je jeden z těch nejstarších, ale zřejmě je dobře, že nakonec nešel do velčáku, protože se prý rozdělili s těmi kamarády, se kterými dost zlobili. Né že by byl teď kdovíjak hodný (růžové brýle mám dávno na dně skříně), ale snad je to trošku lepší. Paní učitelky říkaly, že je „nejživější“ ze třídy (a bohužel to nemyslely jako lichotku), ale prý se to do nástupu do školy srovná. Tak snad jo. Z čeho mám radost, tak stále umí říkat R a občas je tam i to Ř! :-) Tak snad to tak už zůstane. Joooo a strašně vyrostl!!! Všechno má krátké! Když jsem ho naposled měřila, tak měl 115 cm a váží asi 21 kg. Chlap jak hora. Tomík ho úspěšně následuje. Teď má asi 88 cm a 13 kg a dvacátého mu byl 1 a 3/4 roku.
Tak už nevím, co vám ještě víc napsat. Zírám, jak jsem se rozpesala. Chtěla jsem jen kratičký komentář a tak to dopadlo. :-)  

V závěru jen musím napsat - Štěpánku, už se na tebe moooooc těšíme! Peti, užívej si posledních „klidnějších“ dní, za chvíli se Štěpánek vylodí a bude hoňka. Teď už jsi vlastně v 37-ém týdnu, takže zcela bezproblémů! Tak to může přijít každým dnem! A já jsem hroooozně zvědavá, jestli se nakonec nevylodí „Štěpánka“. :-))))))
Všem ostatním přeju, ať se ještě na pár dnů objeví sluníčko a můžem užívat krásného podzimu.  

Ahoj  

Monča a Luky 4,5 roku a Tomíšek 1a 3/4    

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 29.09.07 17:28

Ahoj Mončo,  

já jsem první, no nevěřím svým očím!!!! Jdu rychle číst, prolítla jsem to zatím jen zběžně…
 PetraK

 
Hanka1
Extra třída :D 11481 příspěvků 29.09.07 17:33

Ahoj, jeden dotaz - co je to „kokino“? Diky za vysvetleni. Hanka

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 29.09.07 17:42

Takže ještě jednou:
Právě jsem to poctivě dočetla. Je mi líto, že zoubky Tomáška tak trápí. Přeju, ať jsou brzo venku a dají už konečně pokoj!
S tou antikoncepcí - já brala Janine, sice prý je to výborná antikoncepce, taky poněkud dražší, ale právě mi přišlo, že po ní mě hlava bolela nejvíc. Tak mi to doktor změnil, myslím, že na Triminulet a bylo to hned lepší (už je to nějakou dobu…)  

Koukám, že rýmu, popř. kašel, teď měly snad všechny děti. V TV říkali, že tyto virózy potrvají ještě asi týden, tak už aby šly do háje!
Luky je teda pořádný kluk, jen co je pravda. A Tomášek vypadá, že půjde v jeho šlépějích, co?  

Děkuju za Štěpánka, máš pravdu, už jsem ve 37. týdnu, resp. dnes 36+5, břicho mě dneska bere víc než včera, jenže včera mi bylo docela dobře, tak jsem nevydržela a trochu uklízela … Takže to bude asi tím. Musím to pro změnu dneska hodně zklidnit.
Adámek rýmu už nemá, přes den nezakašle, ale jak si večer či po obědě lehne, trochu pokašlává a občas to skončí zvracením - zrovna jako dneska po obědě :-( My z toho snad nevylezeme …
Zdeněk dozdívá na střeše nad kanceláří atiku, ještě asi příští víkend a pak už mají přijít dělat tu střechu. Zálohu už jsme dali, dokonce nám u toho začal stávkovat trezor - dokud jsme do něj peníze nosily, otevíral se bez problémů, teď jsme z něho platili tu vestavěnou ložnici, a když jsem šla pro zálohu na střechu, tak normálně dělal mrtvýho brouka. Já myslela, že mě klepne… nakonec to byla vypadlá baterka, takže jsme ho otevřeli. Ale já říkám, že je to prostě skrblík, který nám nechce dávat NAŠE peníze!!! :-)))
Tak jdu zkontrolovat, co se děje na střeše…
Pa, PetraK

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 29.09.07 18:01

Ahoj,
tak dneska do třetice a už dost :-)
Dala jsem fotky svetříků do galerky, tak kdo budete chtít, můžete tam juknout :-)))
Pokud budete chtít nafotit i něco z garderoby Adámka, tak dejte vědět. Nechtěla jsem vás hned zahltit tolika svetry :-)
Pa,
 PetraK

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 29.09.07 21:06

Ahoj holky,  

Mončo, dík za nový deníček, doufám, že se zase budeš objevovat trošku častěji!  

My si užíváme lenošný víkend a řeknu vám, že ten volný pátek by mohl být každý týden :o) Včera jsme kromě vaření nedělali nic, tatínek ráno vstal a rozhodl se jet na houby, když jich roste tolik, že se nemusí hledat :o) Já jsem večer naverbovala děti, že až se ráno probudí, nechají maminku spinkat a zajdou si k babičce na snídani (nahoře v patře máme ložnici, dětský pokoj, babiččin pokoj, příslušenství a babiččin kuchyňský koutek s jídelním koutem, takže přeběhnou jen o jedny dveře dál :o)  klaplo to náramně, sice jsem byla v 7 stejně vzhůru, ale až do půl deváté mě nechali si číst, vzorńátka :o)) takže jsme se dohodli to takto provozovat každý víkend, babičce to nevadí, aspoň má pocit, že je k něčemu užitečná a my si ráno polenošíme.  

Tatínek přijel z hub v poledne naprosto promočen, ale s plným košem :o) takže hádejte, co jsem dělala celý den? vařila z hub, sušila, zavařovala :o)
Dnes u nás bylo první obecní posvícení, tatínek tam hrál s kapelou (mmch Dančo na co hraje tvůj manžel? Ten můj na foukací harmoniku v bluesové kapele, takže výraz „tatínek šel v sobotu večer hrát do hospody“ je mi velmi blízký :o))))
Bylo tam několik stánků, zakoupit pouťové koláče jsme stihli těsně než byly vyprodány (peče jedna místní známá), děti nejvíc bavilo zdobit perníčky (vždy si je nechali zabalit do celofánu, pak je půl hodiny nosili načež sežrali), koupili jsme magnetek - kočičky, nějaký to pivo a limču a dvě stovky v čoudu :o) ale děti se vyřádili náramně. Posvícení se konalo v prostoru za sokolovnou, protože naše obec je specifická tím, že nemá náves ani náměstí. Povrch štěrkovo - písečno - travnatý, po včerejších deštích spíš blátivo-bahnito-loužovitý, přišli jsme domů jak prasata :o)))) taky hráli skauti loutkové divadlo, to se dětem moc líbilo, čtvrťáci a páťáci zase hráli na velkém pódiu pohádku o Dlouhém, Śirokém a Bystrozrakém, prostě bylo to fajn.  

Jíra teď čumí na Shreka, Hanička je u babičky, a já si lenoším u PC.
Tak páčko!
Jiřina  

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 29.09.07 21:10

Teda Petro, ty svetříky jsou nádherný!!! Já teda taky umím plést, ale oproti tobě jsem břídil :o))) Se nedivím, že to Adámek (a nepochybuju že i Štěpánek bude) tak rád nosí.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8807 příspěvků 30.09.07 10:19

Ahoj holky,
Mončo, moc díky za nový deníček. Je to super, že jsi o Vás toho tolik napsala. K tomu bolení hlavy: důvěrně to znám. S Tomáškem jsem až do jeho tří let byla vzhůru v noci i 20× -opravdu si nevymýšlím. Hlava bolela tak strašně, že jsem oběhala velký kolečko po doktorech, všechno v pořádku a nakonec mně pí doktorka na oční, řekla,  teda se zeptala, jak mám staré děti a jak v noci spím. Potom zkonstatovala, že je to tím a že se máme domluvit s manželem a střídat se. Tak opravdu o víkendech spával s Tomem manžel a já spala sama. Ale od té doby jsem měla spaní tak „doharašené“, že jsem se stejně pořád budila. Už se to v podstatě nikd nespravilo, ale ty úporné stavy s hlavou a celkovou slabostí přešly. Zkus si koupit třezalkový tabletky na uklidnění (třeba Dr. Kneip) a zkus si na noc něco vzít. Já vím, je to hrozné. Lituju Tě.
Hanko, „kokino“ je výraz mající dva významy - první znamená bonbon, nebo nějakou dobrůtku a ve druhém významu - hodit kokino - znamená „slušně řečeno - pokakat se“. My holky z Moravy to máme zmáknuté!!!
Jinak operace naší Megynky dopadla dobře. Jak jsem přijela z práce už tu lítala a nevěděla co dřív sežrat. Na břiše jizvu asi tak 10cm. Včera s ní  byl taťka na injekci atb a dopadlo to dobře. Říkal, že tam žádná čertovina nebyla. Byla to podkožní záležitost. Tak jsme rádi. 8 jdeme na stehy.
Jiři, manžel chodí hrávat s trampskou kapelou. Není jejím členem, ale „hostem“. Hraje na kytaru a hezky zpívá. Ale musím přiznat, že mně to někdy leze pěkně na nervy. Zrovna včera jsme se chytli. Chodí každou středu a teď byl už třetí víkend po sobě, tak jsem řičela, že by mohl být taky někdy s náma. Prostě jak se někde hraje nevidí neslyší. Všechno kolem děcek je pak na mě a slyšet stále dokola ty stejné písničky mně někdy vadí. Raději si s děckama chci popovídat a ne pořád jen zpívat. Jinak my zpíváme staré trampské - já tomu říkám trajdačky, no a pak Ryvolovky, Žalmana, Pacifik, Máky - to už můžu. Jak se k tomu stavíš ty? Někdy si připadám jak hudební vdova!!! :o)
Včera jsme s děckama byli na Šrekovi 3. Matýsek byl poprvé v kině. Moc se mu to líbilo. Bylo to docela pěkné.
Peťo, odpočívej, jdu se mrknout do galerky na svetýrky.
Večer ještě mrknu. Ahoj
Dana (Tom10,5 a Matěj 4,5)  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.09.07 15:26

Hanko, dobrej dotaz! :-))) To mi ani nedošlo. Kokino (no možná kokyno :-) je „po našem“ bonbón. To jsou ty rozdíly v řeči. Určitě jsi z Čech, že? Když jsme byli v Praze, tak jsme žádali známého: „rožni“  :-D))))  a nic se nedělo. Malá anketní otázka - kdo ví, co jsme chtěli? :-)))

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.09.07 15:29

To je trezor LAKOTA! :-)))
Peti, nemůžeš přihodit fotku i těch vašich vestavěnejch skříní? CHtěli bychom něco do zádveří, tak bych se nechala inspirovat. Štěpánek už se teda chce vyklubat, co?! Ale já myslím, že už je to v pohodě. Pokud ti není vyloženě zle, tak se už ani nemusíš v práci a přípravách moc omezovat. Jak jsme Tě tady už „poznaly“, tak máš určitě ještě naplánováno, co všechno potřebuješ stihnout, než mimísek vyklouzne. Tak s chutí do toho. :-)

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.09.07 15:42

Čau holky!   Četla jsem postupně od začátku a taky reagovala, tak jsem teprv teď došla k Dančinýmu vysvětlení pojmu kokino! Je vidět, že se Moravačka nezapře. :-)  

Dani - díky za radu ohledně bolestí hlavy. Já měla tušení, že to tím bude. Už jsem začala užívat novou antikoncepci a hlava coooo?! No jo, občas zas bolí! Bude to tím nevyspáním. Kdybychom se mohli s manžou o víkendu aspoň prostřídat, ale poslední dobou je pořád něco, proč JÁ musím vstávat a manža je ten, kdo si pospí! :-( Snad už to příští víkend klapne a já si jednou ráno zase pospím (aspoň do osmi - prosíííím). Teď se v práci „stěhují“ a tak je pořád pryč. Takže v pátek, v sobotu i dnes musel do práce. Dnes šel až po obědě. Doufám, že brzo příjde, ať můžem ještě ven, když je tak krásně.  

Jiři - dopoledne jsme byli taky na houbách. Dojeli jsme do lesa v deset (s oběma klukama), před náma odjížděli 2 auta, lidi narvaný koše, 6 aut tam ještě stálo, tak jsme to považovali za naprosto zabyté, ale pochodili jsme po cestách a za hoďku a půl měli narvaný koš! Naprosto fantastický sbírání! To se nám mooooc líbilo. Včera jsme byli s klukama v ZOO na Svatém kopečku a lidi po Zoo chodili a sbírali houby. Když jsme šli k parkovišti, že pojedeme domů, tak jsme to vzali zkratkou přes zarostlou příkop a hned jsme našli plné hrsti hříbků a 3 bedle. Tak jsme měli na večeři obalované hříbky a rozhodli se, že dnes musíme do lesa. Takže večeře bude stejná jako včera! :-))))  

Jiři - to vaše víkendové lenošení a vyslání dětí ráno k babičce je naprosto super!!!!  

Tak ahoj.

Monča a kluci.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.09.07 15:45

Ještě jsem zapomněla - nedávno se tuším Dana ptala, jestli máte někdo vláčkodráhu Tomáše. U nás je to teď taky aktuální téma, tak se vás chci zeptat, jestli někdo máte a jakou?!

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 30.09.07 18:05

Že by rozsvítit?

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 30.09.07 18:10

Ahoj Moni,
to víš, že přihodím, jen čekám, až přijedou domontovat i to zrcadlo, aby to bylo v plné kráse :-)))
Bohužel mi je, většinou odpoledne a večer, zle dost, bolí mě břicho, píchá atd. Chodím pak jak lazar, spíš se snažím ležet. Včera mi bylo večer taaaak zle, že jsem si říkala, co všechno musím přibalit ještě do tašky a že ještě chvilku počkám a půjdu vzbudit Zdeňka, že jedem. Naštěstí jsem usnula a vzbudila se ráno :-). Zítra jdu v 16.20 na kontrolu na gyndu a v úterý v 8.00 na registraci do porodnice. Tak doufám, že mi řeknou, co se mi v tom břiše děje …
Pa, P.  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.09.07 19:33

jen v rychlosti zdravím, jdu kluky hodit do sprchy a těším se na klid!!! :) je to s nima poslední dobou náročný…

 
Hanka1
Extra třída :D 11481 příspěvků 30.09.07 19:55

Diky za info, ja nevedela jestli to treba neni nejaka hracka :-)))

 
DanaCe
Echt Kelišová 8807 příspěvků 30.09.07 20:38

Ahoj holky,
to máme úrodný víkend!!!  

Jo s tou vláčkodráhou jsem se ptala já. My máme klasický dřevěný koleje - plnou bednu - takže u nás jsou mašinky dřevěné. Teda máme jen Tomáše a Tobyho. Něco donese Ježíšek. Vzhledem k tomu, že bylo hodně těch dřevěných kolejí, tak jsme nepořizovali ty modré umělohmotné. Ty mají u Ivči. myslím, že obojí je velmi pěkné. Teď před vánoci budou určitě k dostání různé sety. Matěj touží po nádraží - ovšem to stojí 2500,– čili u toho to jenom zůstane.Dostane nějaký vláček. Dřevěná mašinka - bez baterek stojí cca 270 kč, na baterky nebo svítící kolem 500,.
Jo a máme dvě DVD s pohádkami. Nahrávané z Minimaxu.  

I my jsme po O vyrazili do lesa. U nás ve smíšeném teda nic nerostlo jen bedle. Zato těch jsme nasbírali plný koš. Ještě jsme se stavili na hradě Veveří, tam ve vinotéce koupili 2l burčáku a pozvali známé na bedle. Mňam. Takže celý koš  s prádlem na mě tady vyzývavě hledí. Ať!
Tak mějte pěkný týden.
 Dana

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 01.10.07 08:35

Ahoj,
jen v rychlosti hlásím, že dnes uzavírám 37. týden, resp. jsem 36+7 či 37+0, jak je libo. Odpoledne jedu na kontrolu, tak pak dám vědět co je nového.
Ráno jsem myslela, že snad porodím ve školce - Adámek má třídu ve 2. patře, takže vyšlapat tolik schodů je už pro mě nadlidský výkon. Hned v prvním patře mě začalo břicho píchat jak blázen a cestou do druhého jsem přemýšlela, co nastane, když řeknu učitelce, že je mi zle, jestli bych si nemohla na chvíli sednout… Ale hrdinně jsem dobojovala až nahoru, učitelce řekla, aby Adámek pokud možno nelítal. Dneska jdou do léčebny na divadlo, tak venku lítat nebudou. Aspoň to, protože když jsem odcházela ze třídy, tak tam nějaké dítě zakašlalo jak v čekárně na plicním… Hrůza, to toho našeho Adámka nemám šanci z kašle dostat! Hlavně, že jsem ho minulý týden nechávala doma, protože v noci 2-3× zakašlal. Ve školce to chrchlá na každým rohu a nikdo to neřeší :-(  

Musím účtovat, abych něco stihla než porodím :-)
Pa, PetraK

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 01.10.07 12:52

Moni, vaše bezproblémovost s čůráním mimo pleny :) mě teda moc nepotěšila, to říkám narovinu :) :), protože od doby, co měl Tomík asi desetidenní průjem a musela jsem mu ty plíny zase dávat, tak se to nějak utnulo a snaha říkat si opět veškerá žádná, což mě občas narušuje sebeovládání :D, protože když řeknu Pojď se vyčůrat, následuje: Mami, neci nebo Mami, nejde… no a za dvě minuty je loužička /samo mimo nočník), tak se opravdu lehce vytočím.teď, když začíná být chladno, už si to bez plín netroufnu a má je teda zase skoro celej den… ach jooo!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 01.10.07 13:04

Deníček postupně pročítám, takže ještě k mluvení :)… tak v tom jsou u nás oba kluci stejní, tedy ukecaní. Mojda byl snad ještě lepší, ten už recitoval ve dvou letech básničky, to Tomíka neba :), ale zásobu má teda celkem slušnou.
Minule jsem se musela smát, rozsypal u našich celý plech, na kterém si mamka sušila šípky,. Tak ta vylítla, co se děje, Tom klečel na zemi, sbíral a povídal: Babi, pomiň, neboj, Tomátěk pobíuá babice…" ˇ, v překladu tedy: Babi, promiň, neboj, Tomášek posbírá babičce… Babička z toho byla dojatá k slzám :) :D.
No a když jsou vzácné chvilky, kdy se neperou, tak už si docela hezky uměj hrát společně. Třeba na „motoservis“. Tomáš je spíš závodník, takže řádí na motorce a Mojda je mechanik, takže mu motorku odtahuje do motoservisu (to probíhá tak, že ji švihadlem přiváže za auto) a opravuje. Pak Tom přijede a Mojda hlásí: vyměnil jsem ti kotouče, kapalinu, taky popraskaný hadičky, no bylo to docela v blbým stavu… :D, ale teď to máš zase dobrý, brácho :)!!! Jo, to mě taky pobaví, když mu Mojda říká: Hele, tome, budem si hrát na to, že jsme JAKO bráchové, jo???? :D :D :D  

A včera jsem se taky malinko zarazila - to, když si chtěli hrát na zvířátka a Mojda rozděloval „role“: tome, ty budeš prasátko, mami, ty seš kráva… !!!!! :)… to mě čekaj ještě v životě věci!!!!        

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 01.10.07 13:19

Ahoj holky,
Mončo, s tou migrénou tě lituju, mě nedávno skolila nějaká ultra hnusná, týden trvalo než mi bylo úplně dobře! A to až po Algifenu. Já na ně trpěla nejvíc kolem 12-13 let. To bylo se vší parádou, zvracení, poruchy řeči. Teď mě berou většinou v souvislosti s MS, ale mám vychytaný, když se mi začne dělat aura, vzít hned Brufen a z 90% se to dál nerozjede. HA beru roky Cilest, ten se mi měnit nechce, protože ikdyž jsem HA nebrala vůbec, stejně občas migréna přišla. Švagrová taky kvůli migréně zrušila HA a migrény má stejně, bohužel taky ty husté…

Petro, svetříky jsou krásné! Teda ty 2 patra ve školce se ti stanou osudnými!

Dano, to je dobře, že je pejsek v pořádku!

Já byla dnes po 6 letech v práci :-))) Dojmy jsou skvělé, dost lidí znám, dokonce se mi vybavilo i cosi z práce :-))) Objednala jsem si židli podle svého, kalkulačku, dostala jsem zálohu na pracovní oblečení a boty, posvačila, pokecala a dopoledne příjemně uběhlo. Až bude víc práce, taková idylka to nebude, ale mám z toho zatím dobrý pocit. Taťka s dětmi ráno vše v klidu zvládli, kéž by to vydrželo.
V sobotu jsme byli v Plzni v ZOO a DInoparku, líbilo se nám tam, akorát 3D kino bylo na děti příliš hlasité, Vítek si brýle nevzal vůbec - naštěstí :-) Při prvním „náletu“ jakési pravěké mouchy jsem i já málem opustila místnost :-)) Chodíte s dětmi i do multikin? Mě od toho odrazuje (kromě ceny…) právě ta hlasitost, i mě to vadí natož dětským uším :-/ Míša už teda byla, na Shreka by vydržel koukat i Vítek ale ten kravál by nesnes. Takže holt až na DVD :-/
Jdu se věnovat prckovi a domácnosti, ještě musíme na nákup než půjdeme pro Míšu, pak už zůstaneme venku.
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 01.10.07 20:04

Ahoj holky,  

dnes byl den v práci opět náročný - první den uzávěrky, hrůza, ale v pět jsem to zapíchla a šla domů, ve skluzu nejsem, spíš naopak. Přes víkend jsem se zbavila rýmy a už mám pocit, že mě v tom nose zase začíná pálit. Ach jo. A to mě teď čeká ve čtvrtek to Polsko a v pátek a sobotu firemní víkend. Máme v pokynech psáno, že hlavně máme mít náhradní boty a oblečení, neb budeme venku, tak jsem zvědavá, jestli je to kvůli případnému dešti, nebo se budeme někde brodit??? No ale má to být docela luxusní hotel se saunou, vířivkama, bazénem, tak doufám, že aspoň jednou si zaplavu (i když nerada bych se před kolegy předváděla v plavkách, mohli by ke mně ztratit úctu :o))))  

Dančo, jako manželka muzikanta ti velmi rozumím. Akorát ten můj to bere asi trošku víc „vážně“, néé že by se tím živil, spíš tak přiživuje :o) Každopádně hrál ještě než jsme se poznali a už tenkrát měl podmínku, že hraní mu omezovat nebudu. Tak se snažím :o) Začínal v country kapelách (hráli po hospodách a zábavách), dnes má svou domáckou bluesovou kapelu - hrávají tak zhruba každý druhý týden někde po klubech - a v mezičasech si chodí zahrát do hospody třeba zase to country. Takže je pryč taky minimálně 2× týdně. Zase chvála bohu už nemá žádný jiný koníček, takže to toleruju, co to dá. Ovšem slyšet je už taky nemusím :o))) Tu jejich kapelu v podstatě slyším jen když hrajou někde u nás a ještě venku, nesnáším kouř v hospodě, takže tam mě moc nevidno. Teď zrovna hráli hodinu a půl u nás na tom posvícení. Ostatní manželky chodí skoro pokaždý, já se s níma vidím jen párkrát za rok.  

Katko, doufám, žes do práce vykročila pravou nohou! Je to určitě zvláštní pocit, když se po 6 letech vrátíš na původní působiště a ještě spoustu lidí znáš. To mi bohužel nebylo dopřáno, musela jsem začít jinde. Tak ať se daří, uvidíš, že budeš v pohodě i nadále, v práci si odpočineš od dětí a s dětma se odreaguješ od práce … mně to tak docela funguje.  

Migrény teda vůbec nezávidím, i když já v podstatě nevím, o čem to je. Občas mě sice hlava bolí, ale proti vám je to slabý odvárek, třeba když je dlouho hnusně a má se zlepšit počasí (jak se mění tlaky asi). To co popisujete, naštěstí vůbec neznám, ani v souvislosti s menses jsem žádné problémy nikdy neměla. Pamatuju na gymplu kamarádka při každé menstruaci doslova lezla po zdi od bolesti, tohle naštěstí neznám. Já si to zase vynahrazuju trvalými bolestmi zad :o)
Dnes máme 14 let od svatby a manžel šel hrát do hospody :o) Oslavili jsme to včera slavnostním obědem, našli jsme na zahradě asi 60 žampionů, tak naši přišli na vedčeři na zapékané. Že zrovna dnes nejsme oba doma je zcela normální :o) A ta objednaná postel ještě není, čekáme, že se ozvou každým dnem. Tak uvidíme.  

Už jsem dost dlouhá, tak se mějte fajn.
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 01.10.07 20:11

Katko,
V tom Dinoparku v Plzni jsme byli v létě a s 3D kinem mám naprosto stejné zkušenosti. Moc nahlas, Hanička si brejličky nevzala, vydržela asi 4 minuty a musely jsme ven. Taky to přeřvaný nemusím. Do multikin nechodíme vůbec, byli jsme s dětma zatím 1× někdy v zimě na Doba ledová 2. Chodíme do Modřan do klasického biografu, mám ráda, když je velký sál a sedí nás tam 20 :o))) Shreka děti mají rádi až poté, co jsme jim to nahráli z televize (jedničku asi před měsícem a dvojku teď v sobotu), když to dávali asi před rokem tak je to ještě neoslovilo. Tak čekám, jestli v tom „našem“ kině budou hrát trojku, že bych tatínka s nima vyslala.  

My teď půjdeme premiérově s dětma do divadla, ségry přítel dělá v divadle v Dlouhý (kulisáka a příležitostně hraje muzikantské role, hraje v kapele s mým mužem) a zabukovala nám lístky na „Kdyby prase mělo křídla“, tak půjde se mnou s obouma dětma, snad se bude líbit.  

Vím že na BC v deníčku byly holky, který chodily s dětma do multikin pomalu každý týden, i do těch 3D, ale mně to jednou dvakrát za rok přijde naprosto úměrný. Vůbec tady jste mi svými názory a postoji holky mnohem bližší :o))
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 01.10.07 20:15

Mami ty seš kráva teda zabodovalo :o)))))))))
Naše děti si pořád chtějí hrát na gorily - mami ty seš gorila Kidživu, tatínek je Richard, babička Kamba, Jíra je Mojánek a já jsem Mojinka - jméno Tatu se jim moc nelíbí.  Ale hrozně rádi se na gorily díváme na webu, mají tam skvělý video, jak se na Moju přijdou podívat děti a jak se předvádí, takže si na to musíme dost často hrát (nebo jim to musím pouštět).
J.  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 02.10.07 07:56

Poslední větu s tebou plně sdílím.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 02.10.07 11:52

Ahoj,

tak já byla včera na kontrole, tak nález pokračuje, prostě se to lidově řečeno „chystá“. Gynekolog mi řekl, že stačí nějaká výrazná změna tlaku nebo bouřka a jedu … Štěpánek má UŽ cca 3100 - 3200 g! Či-li za necelé 3 týdny přibral 850-950 g! (A já nepřibrala ani deko …) Jestli bude pokračovat tímto tempem a budu rodit až ve 40. týdnu (čemuž tedy ani doktoři nevěří), tak jsme zase na 4 kg jak nic :-( Ovšem obvod hlavy se opět předchází o 14 dní …
Dneska jsem byla na ambulanci už v porodnici, jednak jsem se zaregistrovala a jednak zase na vyšetření. Byli tam opět všichni moc milí, náležitě jsem vylíčila první porod, sama sestra říkala, že to teda pěkně zvrtali, takže se chtějí sychrovat a příští týden mě objednali na ultrazvuk přímo k nim, aby si to ověřili a změřili. Ovšem, jak podotkla paní doktorka, jestli do tý doby „vydržím“. Takže jsem jim slíbila, že pokud přijedu dřív, vezmu s sebou rovnou nahrané DVD, aby se mohli přesvědčit, že nekecám :-))) No rozhodně si opíšu ze včerejšího UTZ hodnoty, aby se na to mohli aspoň podívat…  

Adámek je taky ve školce, jenže dneska tam musel jít dřív, já musela být v porodnici už v 8. Byli ještě spojený v jedný třídě v přízemí (rozchází se do svých tříd až okolo 7.30), takže honem nevěděl, ze kterýho okna mi má mávat. Čekala jsem venku a najednou koukám, jak ho vede učitelka k oknu a on brečí jak blázen … Prostě jak nemá svůj zajetý režim, tak je všechno špatně.  

Jdu rychle něco dělat než začnu rodit …  

Pa, PetraK

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 02.10.07 13:42

Petro, rodit budeš v tom Benešově? V neděli jsem mluvila s kamarádkou, která je ve 25. týdnu a není zaregistrovaná a prý je to velký problém :-O Teda asi spíš v Praze.
Jsem napnutá, kdy se Štěpánek odhodlá :-)
 Katka

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 02.10.07 16:20

Jojo, v Benešově.  Máš pravdu, že v Praze je s registrací potíž, i když jak kde - v Podolí se musíš registrovat do 12! týdne, v Krči do 36. V Benešově chtěli ve 36. - 37. Takže jsem si tam zavolala minulý týden a objednali mě na dnešek. Je dobrý, že mají objednávkový pořadí, alespoň není čekárna narvaná k prasknutí. Příště tam jdu 10.10. v 9.20 na UTZ a v 9.45 do poradny (pokud tedy neporodím dřív, jak podotkla s úsměvem paní doktorka). A když jsem měla ve 30. týdnu ty problémy, tak mě vzali hned, bez objednání i registrace. Prostě je to o přístupu. Nechci se opakovat, ale v tom Benešově jsem ještě nepotkala nikoho neochotného. Doktoři pozdraví, sestry se usmějí … prostě „normálka“ - tak jak by to mělo být všude. Dnes jsem se o tom zase přesvědčila. Milá ochotná sestřička na ambulanci se s tou protivnou „hrůzou“ v Krči, která jen vrčí, nedá vůůůůbec srovnat. Teď už jen, abych i o porodu v Benešově mohla básnit a budu nadmíru spokojená - i když by mi stačilo místo básnění i to, že bych nedopadla tak blbě jako v Krči…
Pa, PetraK

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 03.10.07 09:26

Ahoj,  

koukám, že nikde nikdo :-( Taky bych nejradši zalezla do postele…
Zatím jsme ještě „vcelku“.  Včera dopoledne mi nebylo zrovna nejlíp, tak jsem šla na PC až před polednem (když se ve mě každý den hrabe jiný doktor, tak se není co divit, viď?). Po obědě jsem usnula na hodinu s Adámkem a pak se mi udělalo tak dobře, že jsem do večerníčku makala na PC a pak (s přestávkou na přípravu a snězení večeře a mytí Adámka) jsem si doma rovnala doklady až do 23.15. Jenže dneska ráno jsem nebyla zrovna ve svý kůži, řekla jsem Zdeňkovi, že do školky pojedu s nima, ale schody jsou dneska na něm. Tak jsem tam držela dozor, jestli by to zvládli všechno beze mě a dopadlo to dobře. Když jsem přijela ze školky, tak jsem rychle vyplnila papír na jméno dítěte, co mi včera dali v porodnici a zkoukla konečně DVD z pondělního ultrazvuku a opsala hodnoty, které tam jsou na konci naměřený. Pro případ, že bych nevydržela do středečního ultrazvuku u nich, tak aby měli nějaký relevantní informace a nemysleli si, že blafuju. Obvod hlavy v pondělí už byl 344 mm, ach jo.
No nic, tak jdu zase účtovat.
Pa, PetraK

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.10.07 12:07

Na mě asi leze nějaká chřipajzna, sotva lezu, k tomu klasická měsíční migrena, no celkově bych nejradši zalezla do pelíšku, pro což ovšem „ty dva“ :) nemaj ani trošíčku pochopení… ufff!

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 03.10.07 14:11

Peti, věta: Jdu rychle něco dělat než začnu rodit …
mě naprosto pobavila! :-)))) Ještě jsem nečetla ani další příspěvky, ale na tohle jsem musela reagovat! Tak doufám, že někde níž se hned nedočtu, že už rodíš! To bych nerada, aby mi něco uteklo. :-)))  

A nevím, jestli jsi to psala (možná před těmi skoro 5-i roky, ale to už si nepamatuju) - jaké jsi měla problémy u porodu Adámka?  

M.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 03.10.07 14:25

Čau holky!

Tak jen v krátkosti - neb se mi za chvíli vzbudí Tomík.  

Byla jsem dnes u nás u kadeřnice a přijela mi hlídat mamka, tak jsem čas spánku dítěte „probendila“ při stříhání. Jen to mám nějak moc zkrácené! :-OOO Teda jen nahoře, ale nějak jsme se s kadeřnicí moc zakecaly a tak stříhala a stříhala.   Ivčo - ať se nemoc ztratí a kluci ať Tě nechají v klidu odpočívat. Chachacha - už to vidím, asi jako u nás, taky by mě nechali určo ležet. :-D
S těma plínama u Toma se netrap - přijde na to čas. My zas pro změnu téměř nemluvíme. :-)))) Teda Tom, jinak Luky mele a mele.   Katcho - to co popisuješ jako migrénu já prožívala taky. Pravidelně první den menstruace. A stejně jako ty od té doby, kdy jsem ji dostala poprvé! Tedy od 12-i let. Byla to hrůůůůza! Co chvíli si pro mě musela mamka přijet do školy a odvézt v „polomrtvém“stavu domů. TO bylo ještě za totality, kdy auto bylo spíš vyjímka, tak vždycky musela někoho sehnat, kdo ji zavezl, protože táta jezdil často s kombajnem nebo s traktorem a nemohl si jen tak odskočit. :-) Od vzpomínky na krutá muka v mládí jsem se dostala až k nostalgickému vzpomínání.   Jiři - teda najít na zahradě 60 žampiónů je můj sen!!!! To je parááááda. Teď nevím, jestli  jsem to psala, ale šla jsem pod borovičky na zahradě naházet okrajky z hub, aby se tam uchytily a začaly růst a přitom jsem objevila, že nám tam rostou klouzci! Tak jsem hned 3 utrhla a hodila je do smaženice. Na to přišel manžel, který hříbkům nedůvěřuje a začal hledat v atlase, jestli je to fakt klouzek. Tak našel, že klouzci v octu fialový. Tak jsem ho chtěla přesvědčit, že to klouzek je  a kousek jsem tam hodila. Po té, co jsme dojedli smaženici jsem mu pak jen oznámila - že si holt teď nejsem jistá, ale ten kousek nezfialověl! :-O Tak jsme čekali do rána a dočkali se! :-) Tedy přežili! :-)   Čau
M.  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 03.10.07 14:27

Peti - svetříky v galerce jsou fakt úžasné. Umíš krásné vzory! To mě teda tak dobře nejde.

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 03.10.07 20:03

Ahoj holky,
tak jsem v práci všechno zvládla, uuuuffff, i když dnes jsem si to musela protáhnout do pěti - během zítřka se musí udělat jeden čtvrtletní report (docela podrobné rozebírání rozvahy) a jelikož zítra nejsem v práci, museli jsme to udělat dnes, spolu s uzávěrkou. Minule jsem to dělala snad tři dny, dnes jsme to sfoukli za tři hodiny :o))  

Zítra ráno tedy letím do Varšavy na školení. Nafasovala jsem diety v Eurech (překvapilo mě, že mi dali skoro 50 Euro), tak jsem slíbila dětem na letišti koupit obrovskou čokoládu. V 7 ráno mi to letí, v 6 musím být na letišti, v 5 vstávat a v půl šesté z domova … Manžel mě ráno odveze. Teda snad - když jsem přišla z práce, ležel tu jak lazar se zimnicí, asi na něj dopadlo to páteční zmoknutí v lese. No umíráček :o)) Vyhnala jsem ho si lehnout, aby tu nehekal na gauči, vzápětí jsem uložila i děti, takže ještě není ani 8 večer a celá rodina chrní :o))  

Jsem docela zvědavá na to školení, budeme tam od nás tři, tak snad tomu porozumíme (aspoň oni a pak mi to vysvětlí). Školení má být do 3 odpoledne a zpět nám to letí až v půl osmé, takže nakoupit něco dětem bude času dost. Hned z letiště se vracíme do práce, kolega tam bude mít auto, vezmeme si věci, které jsme si tam už dnes umístili a jedeme na Hlubokou na firemní víkend. To jsem zvědavá, kdy tam dorazíme! Sraz na baru :o))) Měli jsme si vzít náhradní oblečení včetně bot pro příprad deště, tak jsem docela zvědavá, jestli je to opravdu pro případ deště, nebo se budeme někde ráchat - na pozvánce máme piráty na lodi a proslýchalo se, že budeme jezdit na loďkách??? tak jsem na to fakt zvědavá. Má v pátek docela pršet :o(( Hotel je někde přímo u zámku a vybaven výřivkou, bazénem atd, tak se tam snad večer zrelaxujeme. A večer zapaříme, tak si aspoň s dalšími kolegy potykám.  

No a tatínek to musí s dětma zvládnout, dnes něco uvařil a zítra a pozítří mají objednané obědy ze školky, tak v tomto smyslu mají vystaráno. Jen se pak v sobotu asi budu muset vypořádávat s haldou prádla a bordelem, no uvidíme.  

Tak se tu mějte hezky, v sobotu večer se snad ozvu.
Peti, doufám, že do té doby neporodíš!! Taky by mě zajímalo, jaké byly při porodu Adámka v Krči problémy, kdyby se ti chtělo se k tomu vrátit, ráda si to přečtu. Budu držet palce, ať je to v Benešově příjemnější (i když píšeš, že to je všude :o)  

Tak pá Jiřina cestovatelka

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 04.10.07 09:10

Ahoj holky,  

tak Jiřinka si už užívá Varšavy a tady u nás je pěkně hnusně. Zataženo, začalo mrholit … ach jo.  

K tomu porodu s Adámkem se klidně vrátím, stejně mě teď zase porod straší i ve snu :-( Už aby to bylo za mnou! A bez komplikací! Takže:
U Adámka se vědělo, že bude na mojí postavu (163 cm a 53 kg) dost velký. Už na videu z UTZ bylo vždycky vidět, že je velikost hlavy větší než by měla být, na konci se předcházela o 14 dní (stejně jako teď ta Štěpánkova …) Měla jsem domluvenýho a zaplacenýho doktora v Krči, jmenovat nebudu, ale je to jeden z nejlepších doktorů co tam je … Chodila jsem pak poslední 3 týdny k němu na ambulanci do poradny, kde si i on sám dělal rychlý UTZ,  takže MUSEL vědět o té hlavě. No a pak mi řekl, že když neporodím o víkendu, ať přijedu v pondělí, 27. 1.03, rovnou do porodnice s taškou. Já o víkendu neporodila, tak jsem ráno naklusala s taškou. Jenže už do porodnice mě trochu začalo bolet břicho, nic dramatickýho, jen asi jako při menses. Když mi v porodnici natočili monitor, zjistili, že už mám kontrakce. Než se mnou udělali všechna vyšetření, tak bylo asi 10.30 a doktor mi řekl, že to vypadá na císaře, že mi naberou krev a udělají všechny testy a v úterý ráno půjdu na císaře. Takže jsem skončila na hekárně, kde naštěstí nikdo nebyl. Zdeněk odjel domů, co by tam se mnou taky celou tu dobu dělal, že. Oběd jsem nedostala (nikdo se mnou nepočítal), jelikož ráno nesnídám, měla jsem hladovku až do večera :-( Nějak po poledni mi píchli nějaký injekce, abych si odpočinula, takže jsem usnula. Doktor mi řekl, že mu končí služba a že jede domů, ale kdyby se něco dělo, že mu porodní asistentky hned zavolají. V 18.00 za mnou přijel Zdeněk a přivezl mi porod … Zatímco jsem s ním mluvila, začínaly mě děsně bolet záda. Jelikož na hekárně byly ty hrozný hodiny jako na nádraží, který po každý minutě posunuly ručičky s hrozným zvukem (jsem na ně od tý doby dost alergická), zjistila jsem, že se to opakuje po rovných 10 minutách. Nevěděla jsem už ani jak sedět, tak jsem poslala Zdeňka domů, že si asi lehnu. Když odjel, bylo mi čím dál hůř. Představa, že to mám vydržet do rána byla strašná. Na monitoru se ukazovaly kontrakce jak Himaláje a já střídavě běhala na záchod a do sprchy. Sestry sice doktorovi volaly, ale přišly vždy jen s tím, že jim řekl, aby mi zase něco píchly. Takže do mě cpaly cosi, aby mi zastavily kontrakce … Chápete? (3 dny po posledním termínu) Jenže Adámek je palice po mně i po Zdeňkovi, takže se rozhodl, že ho nic nezastaví. Když to zkrátím, tak ve 22.00, když jsem měla kontrakce po 2 minutách a snažila si permanentně opařit záda ve sprše, řekl doktor po telefonu, že teda přijede. Ve 22.30 dorazil a sestra pro mě přišla do sprchy, ať si dojdu na sál - já myslela, že mě klepne. Nikdo mi totiž neřekl, že rodím. Tvrdili, že je dítě moc vysoko, že vůbec nesestupuje. Takže jsem čekala furt toho císaře. Když jsem přišla na sál, doktor mi řekl, že je dítě blbě otočený (obličejem do břicha - má být obličejem do zad) a že je moc vysoko. Že zkusí píchnout vodu a otáčet ho ve mně a jestli to nepůjde, bude muset udělat císaře. Mně už v tu chvíli bylo všechno jedno… Takže já ležela na boku a při každý kontrakci se doktor ve mně hrabal a otáčel ho. Myslela jsem, že ho nakopnu (i tu zatracenou nohu jsem měla k němu taaaak blízko…). Pak mi řekli, jestli nechtěl být manžel u porodu. Řekla jsem že vyloženě ne, ale že chtěl čekal na chodbě. Takže mi podali mobil (mezitím mi zabalili věci z hekárny) a já mezi 2 minutovýma kontrakcema volala Zdeňkovi, že jsem na sále a rodím. Přijel chudák za 10 minut (ze Říčan!) Najednou ho sestra stavěla k mý hlavě a mně v tý chvíli proběhlo hlavou, že on u porodu být nechtěl a že já to nemůžu NIKDY zvládnout, takže jsem takovým divným hlasem, kterýho jsem se sama lekla, vykřikla, že ho tam nechci. Skončil teda na chodbě. Byl z toho tak vyklepaný, že nemohl vybalit novou kazetu z obalu do kamery, jak se mu klepaly ruce… No Adámek začal nakonec sestupovat, potom co mu pak doktor tak pěkně razil cestu… Takže na poněkolikátý zatlačení byl ve 22.55 venku. Jen tak mimochodem, nestihli mi dát ani klystýr ani epidurál (a to jsem tam byla od rána!) Zdeněk vlastně viděl Adámka pořádně dřív než já, protože ho hned sestra vzala vedle, kde Adámka čistili a Zdeněk si ho i sám popsal a teprve potom ho přinesli už zabalenýho ke mně. Doktor mě mezitím šil. Do tý doby to vypadalo, že je to všechno za námi a v pořádku. Jenže šití děsně bolelo a nakonec se doktor začal tvářit blbě a řekl nám, že jsem se roztrhala až do konečníku a že mi musí dát narkózu a zavolat chirurgy! Totiž ta Adámkova hlava měla obvod 37 cm, nesestupoval proto, že tam prostě tu hlavu nemohl procpat! Takže Zdeněk pak odjel domů, mně dali narkózu, zašili mě ve 3 vrstvách a měsíc a půl jsem mohla jen tekutou stravu. Nemusím asi moc psát, jak jsem na tom byla psychicky. Pořád jsem brečela, bála jsem se, jestli se to všechno zahojí, hrozila jsem se umělého vývodu, prostě horor. Nakonec se to zahojilo zaplať Pánbuh dobře, i když jsem s tím měla problémy asi 3-4 měsíce.  

Kdo dočetl až sem, tak smekám. Mně se to u toho sepisování vybavilo tak, že jsem se tu zase málem rozbrečela. Proto se tak strašně teď bojím, Štěpánek měl v pondělí obvod hlavy už 344 mm, takže pokud neporodím dřív, bude to zase to samý. I tvar hlavy je naprosto shodný s tou Adámkovou - taková ta „šiška“, žádná pravidelná kulička. Už jsem to líčila v Benešově, tak vypadá, že to neberou na lehkou váhu. Kéž by! Je to možná směšný, ale já se z celýho porodu bojím samozřejmě nejvíc o Štěpánka, ale pak o svůj konečník …  

Tak jdu pracovat, aspoň přijdu na jiný myšlenky.
Pa, PetraK

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 04.10.07 09:14

Ještě dodatek:
V pondělí, kdy měl Štěpánek obvod hlavy těch 344 mm a odhad váhy 3100-3200 g, jsem byla v týdnu 37+0! Pokud bych vydržela do 40. týdne, tak budeme pravděpodobně zase u 4 kg a hlavy 37 cm. Navíc nevím jestli jsem psala, že přibral teď za poslední ani ne 3 týdny 850-950 g, přitom já jsem nepřibrala ani deko. Zatím mám na sobě „jen“ 12 kg.
To je jen pro „lepší orientaci“.
Pa, PetraK

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 04.10.07 12:44

Teda Peti, já Ti řeknu, no určitě bych už nijak neodpočívala a naopak bych se Štěpánka snažila „popudit“ k cestě ven! Určitě bych od nejpozději¨38+0 po­žadovala na doktorech vyvolání porodu nebo se zkusila domluvit na tom Hamiltonu. Bylo by to sice dost nepříjemné, ale radši bych vydržela tohle než mít pak zase takové problémy. Muselo to být šílený a nedivím se Tvým „škaredým snům“, které Tě teď děsí. Přeju Ti, aby to tentokrát proběhlo všechno líp a netrpělas tak a hlavně, aby byl Štěpánek v pořádku.
M.  

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 04.10.07 12:45

Téééda, tady už si někdo užívá zahraničí! :-) A pak firemní akcička! To bude relax! Tak si to Jiři krásně užij!

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 05.10.07 15:20

Ahoj!

Petro, to je teda sílaaaa! Podobný zážitek má z téže porodnice moje švagrová - první holčička byla koncem pánevním, švagrová teda není žádný drobek takže teoreticky že by to i šlo. Odhad váhy byl kolem 3 kilo. Jenže ve chvíli, kdy už nešlo nic vrátit, švagrová už prostě nemohla, trvalo to šíleně dlouho, už jí skákali po břiše, řvali na ni, byli sprostý, manžel u toho už nevím proč nebyl, no horor! A to překvapení, když malá Evička měla místo 3 kilo 4!!! A pak dostala malá horečky, byl červenec tak švagrovou odbývali, ať miminko odkryje, že je jí teplo. Hm, jenže pak se z toho vyklubala nějaká infekce, strávily tam 14 dní! Je to 10 let, ale švagrová má dodnes husinu při průjezdu kolem Krče…
Tak držím palce, aby to se Štěpánkem dopadlo podle tvých představ. To snad už je lepší CŘ než takové komplikace!

Je konec týdne a připadám si hrozně unavená, přece jen fungovat od 6 hodin už nejsem zvyklá. Ale nic naplat, jdu louskat ořechy na zítřejší narozeninový dort :-)))
 Katka

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 06.10.07 10:59

Ahoj Moni,
co to je ten Hamilton? Vůbec nic o tom nevím…
Taky jsem si říkala, že rodit teď by nemuselo být tak blbý, ale mám dost často bolesti dole v břiše, takže o nějaké zvýšené fyzické aktivitě si můžu nechat jen zdát. Někdy jsem fakt ráda, že ještě můžu aspoň chodit. Na druhou stranu čím větší Štěpánek bude, tím spíš se třeba rozhodnou pro císaře. No nevím. Ve středu jdu, jak jsem psala, na kontrolu a UTZ, měly by být už výsledky i z kultivace a jestli to bude dobrý, tak podle toho, co řeknou na ten UTZ uvidím. Už jsem manželovi navrhla „sexuální dýchánek“, tak to třeba pomůže. I když s Adámkem to tenkrát ani nehlo …
Pa, PetraK

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 06.10.07 11:03

Ahoj Káťo,
chudák švagrová! To muselo být taky strašný! Já mám husinu z porodnice v Krči taky. Dost se teď upínám k tomu, že ten Benešov bude lepší, ale občas se ozve rozum, který mi našeptává, ať tomu zase tak moc nevěřím. Inu zkušenost je zkušenost. Aspoň ten přístup tam mají zatím daleko, daleko lepší než jsem kdy zažila. Sice je smutný, že vlastně nedělají nic navíc, chovají se prostě tak, jak je to slušný a lidský, jenže to je v českým zdravotnictví (možná i jiným, nevím) zatím něco jako nedostatkový zboží za komunistů.
Doufám, že se dort povedl a že si budete užívat oslav. Přejeme taky všechno nejlepší!!!  

Pa, PetraK

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 07.10.07 08:35

Petro,
Monča asi nestíhá tak se pokusím odpovědět já - Hamilton je speciální hmat, kdy doktor při vnitřím vyšetření nějak „pomůže“ uvolnit porodní cesty. Je to teda ultra-laické vysvětlení… Prý to v tu chvíli hodně bolí, ale pomůže to rozjet porod. Já si nejsem jistá, jestli mi to doktorka nedělala při pokusu o porod Míši - neotevírala jsem se, ani oxytocin nepomáhal a při každém vyšetření jsem měla šílenou touhu doktorku kopnout do hlavy…
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 07.10.07 14:20

Ahoj holčiny,  

Petro: popis porodu jsem dočetla až do konce, to je fakt síla. Moc ti přeju, ať to jde v Benešově líp! Hlavně tam snad budou rozumější a pokusí se třeba porod uspíšit. Dívala jsem se do průkazů, obě děti měly při narození obvod hlavičky 34 cm, v porovnání s váhou taky docela dost (vážili oba plus mínus 2,7 kg a měřili 48 cm, Jíra narozen 35+2, Háňa 37+2). S Jírou mě nastřihli preventivně, protože se báli, že by to hlavička nemusela vydržet - tím jak to bylo předčasně nebyli si jisti, nakolik je hlavička pevná, s Háňou se to podařilo bez s pouhými asi 2 stehy „opravy“.
Držím palce, ať už jdete na to a ať to máte zdárně za sebou!  

Víkend byl naprosto super! Nejdřív ta Varšava - v 5 jsme vstávali, v 6 na letišti, v 7 ve vzduchu, v 8 ve Varšavě, za pár minut v kanceláři, od 9 do 15 školení. Docela to šlo, byla jsem v obraze, i angličtině jsem rozuměla. Pak jsme řešili, kam jít, protože letadlo nám letělo až v půl 8, ale centrum bylo víc než půl hodiny cesty, usoudili jsme, že by to moc nemělo cenu (navíc jsme neplánovali nic moc kupovat a měli jsme jen eura a ne polský zlotý), tak jsme se rozhodli jet přímo na letiště a nějak to tam přečkat. Ale tam nebylo vůbec nic!!! Jen jsem vyfotila pár letadel (aby mi děti věřily :o), pak jsme čekali v odbavovací hale, tam nebylo nic, ale do dalšího prostoru nás nechtěli pustit, prý až 2 hodiny před odletem. Do půl šesté jsme teda nějak přežili, pak jsme se odbavili a vevnitř už to šlo, byly tam duty free shopy, tak jsem dětem něco nakoupila - dvě obrovský čokolády, nějaký bonbonky, no znáte to. Ve 3/4 na 7 byl nástup do letadla, ale pořád se nic nedělo, až v půl 8 hlásili 15 minut zpoždění. Nakonec jsme vzlétli s hodinovým zpožděním. To už jsme měli za sebou 5 hodin čekání !!!
Z Prahy jsme si vzali taxík do kanceláře, kolega tam měl auto, my s kolegyní zavazadla, naložili se a asi v 10 jsme vyjeli a na Hlubokou dorazili lehce před půlnocí. Měli jsme docela hlad, ráno v letadle bageta, na školení k obědu pizza, večer v letadle bageta. Večeře na nás nečekala, jen nějaké sendviče - opravdu jsme ten den měli pestrý jídelníček :o)) Bylo vzhůru ještě asi 15 lidí, posléze se vytráceli, takže nás zbylo asi 8 a spát jsme šli ve 2 - no docela náročný den.  

Ráno jsem se vzbudila v 7, krásně se mi spalo, na rozdíl od měkké postele doma (dobrá zpráva - už v úterý bude nová postýlka jupíííí konec bolavým zádům), dala jsem obří snídani (když je švédský stůl, vždycky se přežeru :o)) a pak jsem tak akorát byla zralá jít si zase lehnout :o)) V 9:30 začínal program. Bylo to v pirátském duchu, přišli dva piráti (dokonalí), nám dali pirátské šátky a měli jsme hledat poklad :)) Byli jsme 4 družstva, za různé disciplíny jsme měli sbírat klíče, ze kterých 3 měli pasovat k zámkům na truhle s pokladem. První disciplína naplnila mé očekávání, že bude něco s vodou - přes potok asi 3 m široký 2 lana, po jednom přejít, druhého se držet. Nějak se mi to prověsilo asi krok od břehu, až mě nějaký dobrodinec musel pomoct a za ruku mě vytáhnout, do vody se mi nechtě.o :o) Ostatní přešli až na jednoho kolegu, který tam žuchnul a musel se jít převlíct :o)) A taky až na dalších pár dobrodinců, kteří se odmítli disciplíny zúčastnit.  

Nebudu unavovat podrobným popisem, ale pak následovala jízda na dračích lodích - jestli to znáte obrovská loď pro 20 lidí, bubenice, která udává rytmus, pádla a závodili jsme s druhou lodí. Bylo to fajn, ale už to bylo únavné, nakonec jsme na lodích byli dohromady asi 2 hodiny, jak jsme usilovně pádlovali jsme se docela i zlili, naštěstí bylo krásně - paní z pořádající agentury říkala, že zajisit počasí bylo z celé akce to nejdražšší :o))) Akorát se pádlovalo dost jinak než na normální lodi, spíš silou a krátké záběry, já jsem zvyklá opačně, takže jsem občas vypadala z rytmu a vrážela pádlem do toho za sebou a byli jsme pěkně pocákaný a mokrý. Naštěstí při obědní pauze se to bez problému na sluníčku usušilo. Poklad byl na zřícenině Karlova hradu a čítal truhlu s lahvema slivovice, pro každého jedna, následovala exkurse do místní palírny a ochutnávka - měli jsme poznat 5 chutí, ale podotýkám, že nijak ztřískat jsme se nestihli, od každého koštu jsme dostali tak sotva půl centimetru.  

No prostě byla to paráda, v sobotu ještě na prohlídku v zámku a „maxi golf“ v zámeckém parku a jelo se domů.
Teď mě čeká opět náročný týden, ve středu letím do Itálie a vrátím se v pátek budu ráda když o půlnoci, ale určitě se ozvu :o)
Tak pa Jiřina

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 07.10.07 20:31

Ahojky kočky,

konečně se mi podařilo v poho se připojit.....šla jsem se jen podívat, jestli Petra UŽ neporodila…Byli jsme dnes v Pohádkovém lese v Průhonicích a pak jsme se stavili v Crepérii U slepiček, tak jsem si na ni vzpomněla, protože tam se konal náš první srazík. TeĎ jsem si i osvěžila PETRO Tvůj porod. Vím, že to bylo děsivý, tak ti moc a moc přeju, aby to teď už bylo v pohoděěěěěě­ěěěěěěě!!!!
Hamiltona mi dr. taky udělal, protože už jsem prostě CHTĚLA RODIT, těžce jsem to už snášela. BYlo to docela brutus, ale jen tu chvilku. Večer jsem byla celá rozlámaná a druhý den v noci jsem už rodila a Berunka byla za necelé 2 hoĎky na světě.

Mějte se všechny hezky a papa Veronika

 
DanaCe
Echt Kelišová 8807 příspěvků 07.10.07 21:01

Ahoj holky,
koukám kolik je tu komentářů. Jste šikulky a já se omlouvám, že neplním jeden denně!
Peťko popis tvého porodu je teda síla. Ale neboj určitě všechno dobře dopadne!!! Já teda nevím, kolik měl Tomík obvod hlavičky při porodu, ale měl rovná čtyři kila a rodil se s „vtyčenou ručkou“, to znamená, že měl ručičku u hlavy, číli obvod byl o to větší. Byla jsem nastřihlá a to mně asi zachránilo od toho, co potkalo tebe, ale měla jsem dlouho „kolem“ velikánský hematom. No a pak s Matějem to bylo bez nástřihu - šup - hned ven. Takže věř tomu, že pánev už je jinačí a Štěpánek bude bez problémů!!!  

Jinak o víkendu jsme byli na oslavě kamarádových padesátin. Měl to v hospodě, asi 100 lidí, super. Byli jsme bez kluků, ti byli u našich a dneska jsme si pro ně jeli. Odpoledne jsem žehlila, zametala na dvoře listí, taková ta domácí klasika. Zítra mám dlouhý den, do půl 6, pak přiletím a chtěla bych jít od 7 do cvičení. Takže doma budu až vážně v noci. Dneska jsem se vážila a zaplakala bych. Jenomže já nemám pevnou vůli. Holky jste na tom taky někdo tak!!! Já prostě nevydržím. Taky jsem měla 52 kg když jsem čekala Tomíka. Teď mám přes 65 a dneska ta váha ukázala ještě víc uáááá. Musím s tím něco dělat. Ale hlavně zdraví, že jo?
Tak Vám všem přeju krásný týden.
Jo ještě jsem se nepochlubila, že od 17 - 21.10. jedu s mamkou do Karlových Varů. Manžel mě vyslal, tak se strašně těšíme. Už jsme tam s mamkou několikrát byli. Tak se těšíme, jak si vyrazíme z kopýtka.
Ahoj Dana a kluci  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8807 příspěvků 07.10.07 21:02

Ještě já, toho Hamiltona mi dělali taky. Asi proto byl Matěj hned venku, pořád jsem se neotvírala, tak mi ho udělali a v tu ránu se to rozjelo. Dost to bolelo, ale co při porodu nebolí, že?
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13227 příspěvků 08.10.07 07:32

Ahoj Dančo,
65 mám taky :o)) kolik k tomu měříš??? Já mám 165. 52 kilo jsem měla naposledy asi v šesté třídě :o) Před dětma jsem měla až 68, takže si až tak nestěžuju, ale taky už jsem měla i 62. Teď mi to osciluje mezi 63 a 66, vím, že stačí se pár dní krotit v jídle (jíst zdravěji) a zase to trošku sleze, takže se mimo tento interval už moc nedostávám. Hlavně, že to neleze nahoru :o)))
 Jiřina

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 08.10.07 08:52

Ahoj,
dnes jsem 38+0 a mám první termín porodu - podle prvních pohybů. Servírka nám zase nepřišla do práce, takže je Zdeněk přímo na place a mně nezbývá než se modlit, abych dneska nerodila :-( Do toho dneska přijeli začít dělat tu střechu, tak tu nade mnou pěkně dupou a vrtají…  

Asi jsem ani nenapsala, že v pátek, když jsem přišla pro Adámka do školky, tak jsem si až venku na světle všimla, že má fialový nos. Postupně jsem z něho vypáčila, že ho nějaký kluk nakopl a ještě asi 2 děti, ale ty už ne do nosu. Takže z celého klidového režimu, který jsem v pátek chtěla dodržet, protože Zdeněk byl zase na place, jsem hned volala doktorce, jestli nemůže mít zlomený nos a jak bych to mohla poznat, ta mi řekla, abych jela rovnou na ORL. Bylo 12.45 a ORL mělo do 13.30. Takže jsem se tam přiřítila jak velká voda a výsledek? Podezření na naštíplý nos… Naštěstí je rovně, takže musíme „jen“ hlídat, aby se do něj zase nebouchl :-( Dneska se chystám rovnou za ředitelkou školky, protože mi přijde úplně debilní, že mi nikdo nic neřekl. Nejde o to, že ho kluk nakopl, i když to bych mu s chutí vrátila (ale vím kulový, co může Adámek udělat zase jemu …), ale o to, že třeba na ORL se ptali, jestli mu tekla krev nebo nezvracel a já si musím vystačit s informacema od 4 letýho dítěte! Takže můj pohár trpělivosti právě přetekl. Ředitelka měla kliku, že tam v pátek nebyla, protože to to ve mně úplně vřelo. Dneska tam má být okolo poledne, tak se na ní chystám. Nehodlám to řešit s učitelkou, která mi ani nikdy neřekla, že Adámek třeba zvracel nebo v červnu spadnul v kraťasech a tričku, odřel si kolena i lokty a ona nejen, že mi to neřekla a já najednou koukám, že je špinavý jak čuně a brečí, protože ho bolelo jít po schodech, ale ani mu to ničím neotřeli! Copak já s tím můžu za 2 hodiny udělat, když už bylo všechno zaschlé i s nečistotami.  

Ve středu, pokud do tý doby vydržím, jdu na tu kontrolu do Benešova, budou mít v ruce i výsledky z UTZ, tak se zkusím zeptat, co plánují…  Jinak se Zdendou jsem se domluvila, že pokud budu chtít, půjde se mnou i na sál (dosud bylo domluveno, že se mnou bude, ale tu „konečnou“ fázi přečká zase na chodbě). Jenže já postupně zjišťuju, že mít ho u sebe by nemuselo být tak špatný, protože by mohl leccos ohlídat. Mně už tou dobou bude zase asi všechno jedno :-( Když jsem s ním o tom v sobotu mluvila, tak říkal, že pokud budu chtít, tak tam tedy se mnou půjde a bude na „vše dohlížet“. Sama nevím, jestli třeba nezměním na místě názor, takže to necháváme otevřený. Ale rovnou jsem mu řekla, že když se mu tam nebude něco líbit, tak ať se ihned! ozve, radši se furt ptát než si pak opět něco vyčítat…  

Jdu účtovat, kdo ví, kolik mám ještě času do porodu …
Pa, PetraK

 
DanaCe
Echt Kelišová 8807 příspěvků 08.10.07 10:30

Dobré ránko při pondělku,
Jiři já měřím 164, takže skoro stejně, jenomže mně ta váha nenápadně leze nahoru, tak moc v klidu nejsu. Kdybych věděla, že takhle budu 10 let vypadat, tak jsem v poho, protože to není zase taková hrůza, ale už to tak nespaluje jako dřív. Mně se po klukách obrátil metabolismus o 100%. No tak nemůžu skučet a musím s tím něco dělat. Musím se hlídat.
Holky sledujete tu „kauzu“ o výměně miminek v Třebíči? Je to šílené. Co byste dělaly? Já si naprosto nedovedu představit, že bych měla to svoje miminko někomu dát. Je to strašná situace a je mi jich hrozně líto. A taky musím říct, že kdyby si manžel nechal za mými zády udělat testy DNA, jen proto, že ho chlapi hecují v hospodě, tak se na něho asi vykašlu. Brala bych to jako strašný podraz.
No nic jdu něco dělat.
Peťko VYDRŽ a ve školce jim to pěkně nandej. Doufám, že jsi nevychladla a pěkně jim to vytmavíš. Nic jiného si nezaslouží.
Dana a kluci

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 08.10.07 10:55

Ahoj Dani,
kauzu miminek sleduju jak ostříž a musím říct, že s Tebou souhlasím. Kdyby si ten tatínek nechal udělat testy DNA ne potají, ale prostě za vědomosti manželky, bylo by to něco jiného. Chudák ženská, ta musela mít doma peklo :-(
Už jsem Zdeňkovi říkala, že musí sledovat Štěpánka hned jak ho vytáhnou a udělat si na něm „skrytou značku“. Adámek je naštěstí jako když manželovi odněkud vypadl, takže nemám podezření, ale chápu, že spousta rodičů teď musí být na pochybách. Když se to stalo jednou, mohlo se to stát i víckrát. Ale je to hrozný. Nevím jestli bych dokázala „to nepravé“ dítě vrátit, musí to být strašně těžký!!!! Je to jako v blbým americkým filmu … jenže tady je to skutečnost, je mi jich opravdu děsně líto. Všech.
 P.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 08.10.07 10:58

Ahoj Verčo,
jsem moc ráda, že Tě tu vidím!!! Já se sice otevírám už skoro měsíc, ale bolesti dole v břiše mám někdy dost „hustý“. Nevím, co si vlastně přát - porodit dřív, když ještě nemám termín, no nevím nevím nebo donosit do konce a doufat, že mi udělají císaře… Spoléhám ve středu na ten UTZ a zeptám se, co plánují. Třeba přijedu odtamtud chytřejší …, pokud neporodím dřív …
Pa, P.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama