Maminkou s eMiminem už 10 let

Rodičovství

Zdravím všechny, nějak jsem zabrousila na svůj vlastní profil a zjsitila, že 29. dubna budu mít 10 let výročí od své registrace na eMiminu! Je to neuvěřitelné. Ale ano, je to tak, můj „malý chlapeček“ bude mít v září už 10. narozeniny. Jó, kde jsou ty časy, kdy jsem jako čerstvá těhule hledala na internetu informace a objevila jakési eMimino.cz. A v něm napsal kdosi pod nickem „naivnikacatko“ deníček o těhotenství a ten někdo měl termín porodu ve stejný den jako já. No a já jsem napsala svůj první příspěvek, a pak už se to se mnou vezlo.

Každý den jsem v práci otvírala počítač s tím, že se prvně musím podívat, co nového „u kačátka“. Tehdy tu nebylo tolik deníčků a skupin jako dnes. Pouze tenhle jediný – první pravidelný. Nový článek vycházel každý čtvrtek.

Začaly jsme si aktivně psát, postupně se přidaly další holky (jó, kde je jim dnes konec) a na „éčku“ jsem byla každý den. Postupně nadešel čas odejít na mateřskou, doma jsem tehdy počítač neměla, takže jsem si ho kvůli „éčku“ prostě pořídila. Nevydržela bych to „nevědět“, co se děje u ostatních, ale hlavně „nemoci napsat, jak je to u nás“.

Když se nám začaly robátka postupně rodit, spousta mamin odpadla. Jíra přišel na svět trošku předčasně, a tak nějak z prvních v našem tehdejším deníčku, takže převzal štafetu a další rok „psal“ deníček on. Díky tomu máme doma opravdový klenot, záznam jeho života psaný jeho řečí (nakonec nejen prvního roku) do všech detailů, občas si v něm čteme a většinu zážitků už si dnes vůbec nepamatujeme.

Když bylo Jírovi asi půl roku, otěhotněla jsem podruhé. Přidala jsem se tedy do deníčku Brusinčátek a s nimi si vydržela pravidelně psát až do úplného rozpadu deníčku. Takže i Haniččin život máme pečlivě zmapovaný v písemné podobě.

Čas šel dál a já jsem tu pořád byla pravidelně. Když ne denně, tak obden, počíst si, jak se ostatní mají, napsat, jak se máme my. Ve třech letech Haničky nastal čas návratu do práce, nakonec nešlo o návrat, ale nástup do práce nové, ale ani to můj vztah s eMiminem neporušilo, naopak, protože v práci nebylo moc co na práci a čas na „éčko“ se vždycky našel. Moje původní deníčky se rozpadly, a tak jsem se přestěhovala do nově založeného (respektive následovníka deníčků odstěhovaných na konkurenční web), tj. Maminkou s eMiminem už pár let. A moje závislost pokračovala.

Posléze jsme se ustálily v počtu 8 mamin, a jelikož se z nás staly opravdové kamarádky, nejen virtuální, začaly jsme se scházet osobně, s některými spolu trávíme i dovolené, a informace, o kterých jsme si tu psaly, začaly být víc a víc osobní, rozhodly jsme se po iks letech opustit pravidelné deníčky a uzavřely se v zamčené skupině. Tam si píšeme dále, denně, vídáme se, scházíme se a jsme rády, že se máme.

Kde by mě tehdy napadlo, že tu budu strašit ještě za 10 let. Ale je to tak. Našla jsem tu nejen spoustu zajímavých a potřebných informací, ale i spoustu kamarádek, které jsou tak trochu moje druhá rodina. Taky si říkám, jak hodně by byl můj život jiný, kdybych místo „éčka“ našla nějaký jiný web?

Tehdy kdosi pronesl „těším se, až tu napíšu, jak dcerka odmaturovala“. Dcerce byly tehdy dva roky. Smála jsem se tomu. Dnes už se nesměju, protože vím, že je to reálné. Že i já tu jednou napíši, že moje děti úspěšně odmaturovaly. Doufám, že to zakladatelům nevadí, že kromě těhotných a čerstvých maminek tu je i skupina stárnoucích mamin a posléze snad i babiček :o)

Chtěla bych celému týmu eMimina poděkovat za to, že celá léta skvěle funguje, a pozdravit všechny ty, které si tu se mnou kdy psávaly a se kterými už v kontaktu nejsme. Budu ráda, když se mi ozvete.

Jiřina
s Jírou (září 2002) a Haničkou (listopad 2003)

Hodnotilo 23 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 26.04.12 02:39

:dance: :dance: :dance: ty brďo to je doba :pankac: Teď se tu cejtim jako zelenáč :lol: :lol: :lol: Nádhernej deníček :hug:

 
klaraja
Kecalka 454 příspěvků 26.04.12 06:31

Zdravím Jiřku, jsem taky skoro inventář, jen já patřila k „vrabčákům“ ;) …tak ať to klape jako doposud :palec:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8801 příspěvků 26.04.12 07:49

Ahoj Jiřinko,
zdravím Tě z našeho uzamženého deníčku! Já to mám taky tak, ale v podstatě už víc než deset let! Budu ráda, když se nám tu ozve někdo z našeho starého deníčku od Monáčka a pak od Johanky!!!
Dana
PS: to nejdůležitější bych zapomněla. Deníček je super :palec:

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 26.04.12 07:51

Klára s Kubou odněkud z Podkrkonoší, že jo? Pamatuju :mrgreen:
Už ani nevím, kdy jsme se „rozešly“, o tvém dalším dítku nevím a z fotky vidím, že už je taky velký :mrgreen:

Patříš tu do nějaké konkrétní skupiny?

Tak díky za připomenutí.
Jiřina

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 26.04.12 08:09

Zdravim :mavam:
Ja budu mit letost 9 let s emiminem :pankac: ,nas puvodni denicek(v novych casech uzavrena skupina) uz take vazne,presto jeste jede :pankac: a mame o sobe zpravy,byt skomne a ridke :palec:
A emimino jede dal,poznala jsem zde sve opravdove kamaradky,se kteryma jsem denne v kontaktu :palec:

 
asha
Nadpozemská drbna 29543 příspěvků 26.04.12 08:24

Taky se hlasim jako inventar :) Od prvni registrace budu mit 9 let, predtim jsem psala jako neregistrovana, mam k tem registracim zaryty odpor a trva to, nez se rozhoupu. Ted mne to stve, protoze ty prvni casy s eckem jsou nenavratne ztraceny… :zed: Ale ten cas fakt leti! Jirino, tebe si dobre pamatuju, Hanicka je o dva mesice starsi, nez muj nejstarsi. Sranda byla, ze jsem te brala jako „starou matku“, protoze uz jsi jedno VELKY dite mela :mrgreen:

Příspěvek upraven 26.04.12 v 08:25

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 26.04.12 08:24

ahoj:)

tak já mám letos devět let:), Kryšta už chodí do druhé třídy a před měsícem nám přibylo ještě jedno dítko:)
Na tvoje deníčky si moc dobře pamatuji a je fakt, že díky naivnímu kačátku jsem se na emimino vracela pravidelně

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 26.04.12 08:29

Magrat, my jsme se i potkaly, že jo! Byla jsi v děníčku jarňátek. Pamatuješ Slniečko (Gabiku)? Moje bývalá kolegyňka. Zrovna jsme se minulý týden po letech viděly, ale ani jsem se nezeptala, jestli je s váma ještě v kontaktu.

Gratuluju k druhému dítku. Delfínek byl zhruba jak Hanička, asi o půl roku mladší, že, stejně jako její Luky. Ano, všichni jsou dnes druháci.

Tak ať se daří!
Jiřina

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 26.04.12 08:42

jojo chodila jsem do deníčku jarních miminek:). Kryštík je únorový a potkaly jsme se spolu na dětském hřišti:)
Slniečko si pamatuji:)
Ty jo moje hormony a tenhle vzpomínací deníček:)

 
jitulka-hel
Nováček 8 příspěvků 26.04.12 09:01
:) :D : :potlesk: :potlesk:

Tedy to je fakt doba, já jsem tu krátce, před tím jsem byla na moje dítě (od června 2007), ale ten nám loni zrušili, a při hledání jsem našla toto eMimino a je to tu moc pěkné :-).
PS: deníček je fakt super :potlesk: :mavam:

Příspěvek upraven 26.04.12 v 09:02

 
makina
Neúnavná pisatelka 15323 příspěvků 26.04.12 10:10

No, když to tak počítám, že budu na emiminu už 11 let, protože zrovna v téhle době před 11 lety jsem zjistila, že jsem těhotná, a pokaždé v práci, když jsem zapla počítač, koukala jsem se na těhotenský kalendář tady, v jakém týdnu jsem.

Taky máme uzamčenou skupinu ustálených cca 10 holek, vídáme se osobně, znají se i naši muži a naše srazy, to jsou smrště :mrgreen: :mrgreen: .
Takže taky skoro inventář.

 
werunqa
Kelišová 7096 příspěvků 26.04.12 11:28

Ty jo,to ani nevim, ze emimino tak dlouho existuje :oops: :oops: ..kde ja byla pred 10 lety?? :think: :think: to jsem nastupovala na stredni :D

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12003 příspěvků 26.04.12 13:48

Krásný deníček. :-) Tak do dalších deseti let s „éčkem“ :kytka: .

Já sem začala chodit taky ještě v dobách, kdy vypadalo emimino jinak, ale jen číst. Registrovala jsem se později. :-)
Musí být krásné si číst zpětně, co jste s dětmi všechno dělali… No, snažím se psát deník své dceři, píšu už rok a hezké to je.

 
Hanka1
Extra třída :D 11444 příspěvků 26.04.12 14:44

Ahoj, zdravi jedna z clenek uzavrene skupiny. Jirino, moc povedeny denicek.

Ja jsem sem zacala chodit po otehotneni, coz bylo na podzim po povodnich v roce 2002. Cetla jsem Sulankuv denicek, protoze ti mely zrovna cerstva miminka, tak abych vedela co mne ceka. Potom jsem mela moc rada denicky Stesticka od Ed. Oba denicky se presunuly vedle a bohuzel oba postupem casu zanikly. I kdyz od Ed jsem zaregistrovala denicek o jejich navsteve v ČR.

Jsem rada, ze jsem se pridala sem a to zhruba, kdyz se mi narodila druha dcera v roce 2008, nicmene registrovana jsem skutecne taky 10 let. Neuveritelne…
Jiri, doufam, ze brzy dame zase obed… ;)
 Hanka

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 27.04.12 10:43

Téda to je doba to je paráda a věrnost 8o :mrgreen: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Já jsem snad před deseti lety za sebou ještě tahala kačera :mrgreen:
Jen tak dál holky :kytka: :hug:

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 28.04.12 13:37

Hezky jsi to napsala :palec: Tak já tu jsem devět let :-).

Přidala jsem se do deníčku k Brusince, který nezaniknul. Ve psaní pokračovala Montička a teď ho píše Maru. Zůstaly jsme tam jenom čtyři. Občas se ukáže někdo z dřívějška. :-)

 
Jirina
Extra třída :D 13216 příspěvků 29.04.12 09:14

Lostris, ty jsi zůstala v tom zbytku snažilek, ne? Montičku i Maru pamatuju jako následníka Brusinky. Brusinka pak začla psát těhotenský a pak miminkovský a psaly jsme si tam až asi do dvou tří let holčiček. Dnes je jim osm :mrgreen:

Jiřina

 
Kapřík90
Závislačka 3091 příspěvků 01.05.12 08:11
:potlesk: :mavam:
 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 01.05.12 13:55

Jiřko, snažilkou jsem byla, jako Maru opravdu dlouho. Je to tak, dříve to byl jenom snažilkový deníček, který do kterého postupem času psaly i těhulky i maminky :-).
Já už tě pochopila s tím zaniknutým deníčkem - Brusinka psala jako těhule a pak s prckem. To víš doma na mateřské, tak mi to občas hůře pálí :mrgreen:.

Vložit nový komentář