Maminkou s eMiminem už několik let - od Katchy

Rodičovství

Čeká vaše dítko operace nosní mandle? Máte obavy jak to bude probíhat, co čeká vašeho drobečka a vás? Čtěte dál! Takhle to probíhalo u téměř 5ti leté Michalky.

Míša byla zdravé dítě. Když začla ve 3 letech chodit do školky, poněkud se vše změnilo. Týden ve školce, 2 týdny doma s rýmou a následně kašlem. K tomu se přidal první zánět středního ucha s následným píchnutí, bez ATB. Dostala Otobacid a zřejmě jen díky němu jsme při každé další rýmě zažehnaly bolení oušek. Jenže pak začala i špatně slyšet, uši ji vždy zalehly, sice po rýmě se vždy sluch zlepšil, ale za pár dní totéž. Přes léto byl vždy klid. Jenže loni na podzim se kolotoč zase opakoval, slyšela fakt blbě, když si k tomu přidáte, že dítě zabrané do činnosti moc nevnímá, byl to děs. Takže naše ORL lékařka navrhla odstranit nosní mandli. Trochu jsem to čekala, ale stejně, když jsem to slyšela „na plná ústa", bylo mi všelijak. Mojí holčičce bude způsobena bolest, narkóza, hospitalizace??? Ale pokud by to pomohlo, bude to tak lepší.

První termín byl stanoven na listopad. Jenže týden předtím ji po prodělané viróze náhle rozbolela kyčel, nemohla chodit a sebemenší pohyb hrozně bolel. Se zánětem kyčle byla na týden hospitalizovaná, naštěstí i se mnou. Takže v nemocnici jsme byly, ale o patro výš na ortopedii.

Druhý termín byl stanoven na 22.ledna. Týden předtím musela na předoperační odběr krve a moči. Výsledky byly do druhého dne. V moči byla nepatrně bílkovina tak to jsme zopakovaly.Potom prohlídka u dětské doktorky - změřit tlak, poslechnout, kouknout do krku, napsat papír a s přáním snadného průběhu za 10 minut alou domů. V pátek 19. jsme měly příjem na oddělení ORL. Znovu jí doktor kouknul do krku, do uší a udělali tympanometrii a audio vyšetření. To bylo v pořádku takže rozhodli, že ouška odsávat při narkóze nebudou. Rozhovor s anestezioložkou a šly jsme domů. V neděli normální režim, normální večeře, ale v noci už nejíst a nejlépe nepít, nejpozději se mohla napít v 5 ráno. Jelikož celou neděli jsem ji nutila pořád do pití, kolem 2 se vzbudila na čůrání tak se při té příležitosti naposled napila vody.
V 7 ráno jsme byly nastoupené na oddělení. Dostala přidělenou postýlku, převlíknout do pyžama, změřit teplotu a tlak. Na vedlejší postýlce byl o rok mladší chlapeček, s tatínkem. Dlouho se nic nedělo a děti se už nudily. Před 10 dostal klučík náladovku - asi 2-3 ml roztoku do pusiny, prý je to hořké jako pampeliškový sirup. Míša šla po něm takže ta ho dostala kolem půl 11. Potom hned sundat pyžamo a ulehnout. Nejdřív blbnula pořád stejně, ale asi za 10 minut už vypadala jak opilá, takové vláčné pohyby, pohled jak z dálky, mlela páté přes deváté, no docela sranda :-) Před 11 ji sestřičky odvezly na sál, šla jsem kousek s nimi a Míša si ani nevšimla, když jsem ji opustila. Šla jsem si koupit bagetu a pití, ten den první, přece nebudu jíst před hladovou Míšou. A pak čekání až ji přivezou, jak bude vypadat, nervozita na 300% Ale chlapečka přivezli a klidně spal tak jsem se trochu uklidnila, že to bude teda snad v pohodě.
V 11,45 přivezli Míšu. Spala. Ale už když jí sestřička přidělávala kapačku, začala kašlat a naříkat. A začal boj. Rozhazovala rukama, nohama, vzpírala se, chtěla si sedat, kroutila se, přitom kašlala, z nosu trochu krve, kterou si rozmatlávala po obličeji, naříkala. Pak jí z nosu vyletěl takový krvavý cosi, vyválela si v tom vlasy. Já se jí samozřejmě vší silou snažila udržet v klidu, mluvila jsem na ni, uklidňovala, prala se s ní, otírala, byl to boj s rozzuřenou chobotnicí. A klučík vedle stále spinkal :-O
Asi po 10 minutách přišla sestřička, byl tam totiž zrovna frmol, přijímali další pacienty takže maminky  tam díky nám  byly fakt dobře naladěné na druhý den…
Sestřička přinesla mokrou žínku - zázračný prostředek. Jednak jsme ji omyly od krve a pak jsem žínku namočila do studené vody a dala ji Míše žužlat do pusy. To ji hodně uklidnilo a konečně usnula. Nebýt tam další lidé, rozbrečím se. Klepala jsem se, z toho nasládlého pachu krve se mi dělalo blbě což se mi normálně nedělá, ale když je to krev mých dětí (Víťa měl každou chvilku rozbitou pusu když začínal chodit) tak je mi až na omdlení. Ale Míša klidně spala a já se uklidnila. Když se znovu probrala, naříkala, že je jí blbě, že ji bolí v krku, obojí z narkózy. Ale už o sobě věděla a nezmítala sebou, kašlala míň a žádná krev se už neobjevila. Po dvou hodinám mohla a měla pít což dělala, i se šla vyčůrat. Ve 3 hodiny dostali piškoty, namáčeli si je v čaji a jak jim chutnalo, Míše i chlapečkovi :-) Potom už směli Pribinák nebo přesnídávku. To ale nedostali takže to doporučuju vzít si rovnou sebou. Přišla doktorka a oznámila, že když je teda vše v pořádku, vyspí se tam a ráno bude moct domů :-O Hm, doufala jsem, že nás ještě večer pustí! Doktorka se podivila, ale slíbila že to připomene doktorovi, který má noční službu a ještě děti večer bude prohlížet. V 5 hodin byla večeře - bramborová kaše a namleté maso s omáčkou a přesnídávka. To už Mišula byla fit, pořád ji teda škrábalo v tom krku. Hrály jsme pexeso, dívaly se na televizi a čekaly na doktora. Po 7 přišel, kouknul do krku a do uší, zavtipkoval, že prý tam CHCEME být přes noc. Já nepochopila vtip tak jsem ho začala přemlouvat, že bydlíme blízko a kdyby náhodou začala  krvácet tak jsme tam do 10 minut. Pobavila jsem ho a protože Míša byla v pořádku, propustil nás domů :-) V 8 večer jsme byly doma!
Druhý den ráno jsem ještě musela zavolat na oddělení, že je Míša v pořádku.
Tři dny měla jíst kašovitou stravu, ale už druhý den snědla bez problémů chleba bez kůrky s pomazánkou, prostě vše co je měkké. Oříšková čokoláda je prý vyloženě léčivá, tvrdila mi :-) Týden by se měla šetřit, venku moc nedivočit a ne do kolektivů. Ale jelikož zrovna napadnul sníh, bude to těžké.
Jsem moc ráda, že jsme to takhle zvládly. Krušná byla akorát ta čtvrthodinka po probuzení z narkózy, ale to je individuální jak kdo ji snáší. A první výsledek jsem zaznamenala hned večer - NECHRÁPE! Tak jen doufám, že ani kapesníky nebude delší dobu potřebovat.

Katka, Míša skoro 5 let, Vítek 2 a ¼ roku

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 27.01.07 13:52

Počkala jsem si a jsem ve svém deníčku prvníííí :-))))
To byla ale rychlost, díky Lesino!
 Katka

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 27.01.07 14:03

Hlásím se jako druhá!!!
Teda Kačko, doufám, že to nebudu muset nikdy absolvovat. Bývalá švagrová na tom byla se synem a měli úplně stejný pooperační stav jaký popisuješ ty u Míši.
Holky jste šikulky, že jste to všechno zvládly!

Jiank hlásím, že tady u nás je krásná zima, jednou je chumelenice jako blázen a za 15 min. krásně svítí sluníčko.
Letím,jedeme nakupovat, ještě se dneska ozvu

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 27.01.07 15:12

Katcho, díky za deníček, aspoň budu vědět co by nás čekalo kdybych tam musela s nějakým dítkem jít-Lenulka taky hodně chrápe a je často nemocná, asi před 2 lety nám to ORL na pohotovosti navrhnul ale náš ORL říkal že to není třeba, tak jsme nešli…Já jsem byla na nosní madli v pěti letech, byla jsem přitom 5 dní hospitalizovaná, bez mámy, na přijmu se museli odevzdat hračky a sundat náušnice a vzpomínám si na jednu děsnou sestřičku, která nám stále jen vyhrožovala injekcema do zadku, no prostě nemám nejlepší zážitek. Je dobře že nyní už zákrok probíhá téměř ambulantně a děti mohou být s rodiči.  

Venku to vypadá jak v pohádce, u nás padjí obrovské vločky a do toho sem tam vysvitne sluníčko, manžel šel ven s dětmi, Radek sáňkovat, Lena lyžovat, tak jen doufám že tam dlouho vydrží a já se budu moci dlouho léčit u počítače:-)
Dnes mi bylo mizerně ale děti pořád něco chtějí, šla jsem si po obědě lehnout ale oni šli za mnou, když jsou doma tak se jich prostě nezbavím a nemám klid.
Včera mi skončilo Očr a od pondělí jsem měla jít do práce, ale nevím jestli to zvládnu, nechce se mi marodit, u své lékařky jsem byla naposledy po ukončení kojení na očkování proti tetanu ale mám stále teplotu, všechno mě bolí a při každém zakašlání (1000× denně) mi začnou téct slzy, no nevím jestli bych zvládla jednat 6 hodin s lidmi. Ale nevím taky jestli by mě nevyhodili, jsem jěště ve zkušební době a víc doma než v práci…No nechám to koňovi, ten má větší hlavu:-) jak jsem nemocná tak se mi ani nic nedaří ukuchtit, guláš jsem prý udělala bez chuti a bábovka co jsem pekla se mi rozsypává, jěště že aspon brokolicovou polévku všichni snědli bez remcání a jěště si přidali.  

Mějte se krásně, užívejte zimního počasí dokud ho tu máme, prý se má zase oteplit:-(
Lola a spol

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 27.01.07 16:48

Uff, Katko, dobře to dopadlo. Super. Ale tu čtvrť hoďku po narkoze jsem si sprožila s váma :-).
Držte se! Pusu oběma prckům posíláme emiminovskou poštou z Ostravy ;-)
Vilík a Lucie

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 27.01.07 17:07

Ahoj vsem!
Teda Kati, sice zajimavy denicek-aspon mam predstavu, co nas pravdepodobne ceka, ale…nesnasim nemocnice- s Fildou jsem je absolvovala 2*- poprve v 8 mesicich, kdy mu operovali zanicene lozisko po TBC ockovani, podruhe v roce, kdy mel laryngitidu- doufam, ze uz si neco podbneho nezazijeme…
Pecu babovku, velci kluci:-) si hrajou v pokoji a Maty usina-snad bude spat dyl nez tu jeho obligatni pulhodku..Dneska je zas hrozne urvany-asi ho fakt zlobi zuby…Porad ma pesticku v pusinea dudla jak sileny:-)))
tak babovka se mi vyklopila kapku blbe, mno nevadi:-))
jdu pomahat stavitelum do pokoje…
zatim pa, Zuzka a kluci

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 27.01.07 17:17

Ahoj holky,
Katko, deníček je super, doufám, ale i přesto doufám, že informace v něm nebudeme potřebova. I když u nás je možné všechno!!!
Kluci jsou už v pohodě a bez teplot. Snad ta atb. opravdu zaberou a zánět dutin už vyženeme. Venku je tak krásně a my tady sedíme za oknem. Příští neděli jedeme do Beskyd na Bílou, tak se v duchu potichu (abych to nezakřikla) těším. Sníh padá, snad do příštího týdne ještě připadne!!!
Tak jsem dnešní volný den věnovala totální „debordelizaci“ Matějova pokoje. Probrala jsem hračky, spousty hloupostí jsem vyhodila, jako např. rozbité „mobily“ od bonbónů, Mc Donaldovský hračky apod. další hromadu jsem vyčlenila a za chvilku ji odnesu kamarádce, co má dvouletou holčičku. Taky jsem probrala oblečení. Celkem úspěšně jsem zaplnila popelnici a druhou tašku dám taky té holčičce. Už nic neschovávám. Nechala jsem si kufr těch nejhezčích miminčích věcí a zbytek opravdu důsledně rozdávám. Máme doma tolik předmětů, že nevím co s nima. Tak to musím začít trochu redukovat. ¨
Jo holky, ještě jsem vám chtěla napsat. Já jsem nikdy neposílal žádné fotky, ale napadlo mně, že se můžete na nás podívat na www.kaproun.cz . Já jsem tam asi na páté fotce taková tmavovlasá, brejlatá, škaredá a Matěj je to dítko v oranžových teplákách a šedé bundě. Manžel je tam taky - má vousy. Tomík tam s náma nebyl, neb byl u moře. Jsou to stránky nás bývalých pionýrských vedoucích a jejich rodin a je to z každoroční pravidelné srpnové akce v jižních Čechách. Prosím berte to jako že jsme tři dny v lese, takže ve skutečnosti je to trošku lepší.
Hezký sobotní večer.
Dana a kluci (Mates právě usnul, to mám radost)

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 27.01.07 17:41

Malem bych zapomnela: Adamkovi od PetryK vse nejlepsi ke ctvrtym narozeninam!!!
 Z.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 27.01.07 19:57

No tak to se samozřejmě připojujeme s velikáánskou gratulací taky. Adámku,zdravíčko a štěstíčko a žádné protivné lidičky kolem. Šuldo a jak probíhala oslava Ničiných narozenin a jaké byly dárečky? Fotky sem a informace také!
 Dana

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 27.01.07 21:06

Dano, jééé to vypadá na parádní akce!  Jsem ráda, že vím jak vypadá další dušička na emiminu:-)  

Co se týče oblečků po dětech tak je taky nekompromisně vyřazuji ze skříní, jěště donedávna jsem schovávala šatičky po Leni, co kdyby náhodou jěště někdy ta holčička k nám našla cestu, ale jelikož budeme přestavovat půdu a krabice nejsou kam dávat tak šlo všechno pryč, stejně až by byla holčička v Lenině věku tak bude jiná moda a za nemoderní šaty po starší ségře by se ve škole styděla:-)  

Mějte se, skončila hodina pravdy tak jdeme spát.
Lola a spol.  

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 28.01.07 10:37

Ahoj,

Adámkovi přejeme vše nejlepší ke 4. narozeninám, hodně zdravíčka, dárků a usměvavou spokojenou maminku ;-)

Mě asi šlehne - Míša v noci brečela, že ji bolí nohy - stehna. Ale nakonec jsem jí dala Brufen, protože nebyla k uklidnění, naopak bylo hůř a hůř. Brufen zabral. A ráno si stěžuje na bolest kyčle!!! A taky prý ji bolí čelíčko! Ale teplotu nemá tak to snad nemůže být chřipka, ne??? Včera jsme byli odpoledne blbnout na kopec, ale nejvíc unavená jsem vždycky já, protože domů je táhnu oba na saních.
Takže školka příští týden asi nehrozí, jestli já se z nich nezblázním???
 Katka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8811 příspěvků 28.01.07 12:12

Ahoj holky,
Katko to je hrozný, já se v ždycky tak vyděsím, když kluky něco tak „nestandartně“ bolí. Tak na vás myslím, ať je to všechno OK.
Sníh co napadl postupně roztává. Dokonce máme ve spíži na zdi mokrej flek, tak šel manžel odházet ze střechy sníh, asi se tím větrem pohnula nějaká taška. No nová střecha by bodla, ale kde brát a nekrást?
Jdu přeměřit teploty, včera měl Matěj 37,1 a to už týden bere atb. Já fakt nevím. Odpo je vezeme k našim a pak se zajedeme podívat do Hornbachu.
tak odpočívejte a piště
 Dana

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 28.01.07 16:23

Nazdárek děvčata,
tady je dneska škaredě! Takže z plánované vycházky sešlo, fouká tady, sem tam prší, takže sníh který napadl pomalu taje a je z něho břečka což z duše nesnáším. Už vidím jak budu zaliskaná až na pr..... až půjdu zítra s Danem do školky. Jinak víkend je u nás klídek a pohodička (až teda na to počasí).
Tak se mějte všichni moc krásně, užívejte zbytek víkendu
PS: taky bych moc uvítala , kdyby mi už někdo poslal ten náš seznámek, abych věděla,kdo kdy má narozky, svátky a tak. Předem díky!

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 29.01.07 07:39

Ahoj holky,
chtěla jsem psát, jak se kácím, že Míša zas má nejspíš zánět kyčle, ale koukla jsem nejdřív na zprávy a přešlo mě to. Karel Svoboda zemřel, co všechno bude muset Vendula vydržet???? Docela mě to vzalo :-(
Takže nám ostatním hezký týden!
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 29.01.07 09:14

Ahoj vespolek,  

Katko, krásně jste to zvládly, vždycky se mi chce brečet, když čtu o nějakých zákrocích na našich drobečkách. Já jsem byla s Jírou v nemocnici když mu byly dva měsíce se zánětem ledvin, úplně mi stačilo, že mu brali krev.
Tak ať už je jenom dobře!  

Ranní zprávu o smrti Karla Svobody jsem četla před chvílí a ještě nerozdýchala, je mi líto jeho ženy, prý se snad zasebevraždil, chudák holka, nejdřív přijde o dceru a když už je konečně šťastná, manžel ji nechá samotnou :o((( Chce se mi z toho brečet.  

Jinak mě v pátek ztroskotalo auto, nastalo přesně to, čeho jsem se vždycky děsila - asi kilometr od práce jsem zastavila na křižovatce, chcíplo to a už jsem nenastartovala. Hodinu jsem čekala, než přijel manžel, další hodinu se snažil vyměnit baterku, ale ani tak to nenastartovalo, tak jsem auto odtáhli zpět do areálu a nechali ho tu. Za ty dvě hodiny v mrazu jsem hrozně promrzla a jsem nastydlá, i když přes víkend se to díky Stérimaru zlepšilo, ale pořád nic moc. Teď mi manžel auto odtáhl k známému do servisu, prý říkal, že je to „něco horšího než startér“, tak se děsím, co to bude a jsem zvědavá, co se vlastně stalo. Zatím mě manžel do práce vozí a odváží, snad to brzy opraví - bože kolik to zase bude stát!  

Tak ahoj
Jiřina

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 29.01.07 11:03

Ahoj holky,
tady je dneska škaredě, ze sněhu je břečka. Dana jsem opět nechala (zatím jenom dneska) doma, v noci začal zase kašlat, tak čekám co se z toho vyklube.
Z toho Svobody na mě padla depka. Není to tak dlouho (cca měsíc před narozením Adélky) co se sestřence zastřelil manžel. Takže tou zprávou to na mě dolehlo všechno zpátky a je mi z toho na nic! ( A to hnusné počasí to ještě umocňuje ) Nejhorší na tom všem jsou otázky PROČ? Člověk s někým žije, pak se něco stane a najednou zjistí, že ho vlastně vůbec neznal a to je na tom to nejhorší!!!
Bohužel nedá se nic dělat život se ani při takových tragédiích nezastaví!!!
Takže se mějte, a já se možná ještě ozvu ( jestli mě přejde depka!!!)

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 29.01.07 11:44

Jířo, auto je hrozný požírač peněz :-/ Tak ať je brzy pojízdné a nestojí to moc!  A ty by ses měla pořádně vypotit, nejlépe na cizím (manželově) těle ;-) K tomu třeba svařáček a bude hned líp :-)

Kleo, tak kdy se pustíme společně do cvičení??? Já tu mám momentálně rozložený polní lazaret - rozložená sedačka a k ní přistavený rotoped slouží Míše na zavěšení nožiček, jsem neustále buzerována takže při každém „MÁÁÁÁMÍÍÍÍ“ mi už naskakuje kopřivka a minimálně týden to lepší nebude. Ale to nesmím používat jako výmluvu!

Suzette, to si tedy užíváte :-O Chudáček Emička - laryngitida, uši, zub - šílená kombinace! Jenže obávám se, že v tomhle počasí to ve školkách i jesličkách bude samý bacil :-( Tak ať už se holky jen zlepšují i ve spánku!

Jinak co jsem se dočetla, tak K.S. byl asi vážně nemocný, prý najednou výrazně hubnul. Kdo to nezažije, asi nepochopí. Třeba nechtěl ženě přidělávat starosti se sebou, těžko říct, když do toho nevidíme. Každopádně Venduly je mi hrozně líto a Kubíka taky.

Katka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.01.07 15:15

Kleo, seznámek mám na starosti já, kaju se a omlouvám se, ale jelikož mám děti imrvére nemocné a tedy víceméně za zadkem, nebyla jsem schopná to dát zatím dohromady. Slibuju, že se polepším a pak to k tobě  poletí rychlostí blesku!!!!! Díky za pochopení, jinak bývám celkem zodpovědná… :(.
 Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.01.07 15:17

Může to být i chřipkou, ale vzpomínám si, že jsem někdy na přelomu školky a školy taky brečela - hodně mě bolelo v kyčlích a bylo to růstem!!! ¨Mamka se mnou lítala po doktorech, protože měla strach, co to se mnou je a nakonec řekli, že se to u některých dětí stává… Tak nevím, co na tom bylo pravdy, každopádně si tu bolest pamatuji dodnes!!§ ačkoli je to tak dávno :(.
 Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.01.07 15:22

Katko, když já si zase říkám, že „naděje umírá poslední“ a každá nemoc má různý pr¨ůběh. Mému taťkovi loni v červenci dávali pár týdnů a ťuk, ťuk, ťuk, je tu s námi doposud, ačkoliv jsme vůbec nedoufali, že se s námi dočká vánoc, to nepřeháním. Zhubl během měsíce osm kilo, propadl se mu obličej, nechtěl s nikým komunikovat, celý den prospal, nechtěl jíst. Dneska má váhu zpět a mnoho lidí mu říká, že vypadá líp, jak předtím. Takže si troufám říct, že se Svobodovými finačními možnostmi nebylo třeba házet flintu do žita. Když jsoupeníze na drahé preparáty, dá se tomu všemu hodně pomoci. A vzít si život, to je vždy to poslední. Je mi hrozně líto Kubíka. A o Vendule ani nemluvím, to aby přežil kůň, jak už jsem psala vedle v deníčku, založeném speciálně k tomuto tématu… Hroutila bych se :(.
 Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.01.07 15:34

Toto je na tom nejhorší - že člověk najednou pozná, že jemu nejbližší člověk si nesl v hlavě věci, které s námi nesdílel a dohnalo ho to k takovému strašnému činu - to až člověka děsí… :(.
Mé spolužačce a jedné mé známé se oběma oběsil otec, vím, jak hrozné to pro rodinu je, a ještě nějak horší v tom, že to není „normální“ smrt a lidé na ně koukají tak nějak jinak, nevím, jak to popsat. Na rodinu té kamarádky pohlíželi sousedé málem tak, že ho k tomu dohnali oni :(. Dost strašný a bylo mi jí hodně líto :(.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 29.01.07 16:29

Ivčo, četla jsem teď další článek na idnes a nemoc ho asi trápila hodně - DEPRESE. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že je to peklo. A jemu bohužel ani léky nepomohly. Mě spíš děsí, že on tohle plánoval a nijak zvlášť se s tím asi netajil a přesto se nikomu nepodařilo ho od toho definitivního kroku odvrátit :-((( Je mi ho líto a jeho rodiny taky, rozhodně ho neodsuzuju za to, že to skončil sám. Evidentně nemohl jinak.
 K.

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 29.01.07 17:02

Ivčo buď v klidu, já jsem se jenom připomněla.Až budeš mít zdravé dítka a klid tak mi ho pošli.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.01.07 00:09

Ahoj holky!

Poslední dobou mi nějak nefunguje připojení! Tak se nemůžu moc rozepisovat, protože jsem deníček jen prolítla. Snad to bude zítra lepší. Dnes chci jen ještě dodatečně popřát všechno nejlepší Adámkovi k narozeninám! Tak hodně zdravíííí, štěstí, lásky a dárečků!  

S tím Karlem Svobodou - jsem z toho úplně paf a když jsem to běžela říct manželovi, tak si myslel, že si z něj dělám srandu. Nemohli jsme tomu uvěřit.  

Jsem hotová, jdu spát.  

Ahoj
M.  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.01.07 08:25

Hezké ráno všem! Děti tady dělaj bugr, tak se moc nerozepíšu, jen jsem se dívala, co je nového. A on nikdo nikde :), tak jdu za robátkama :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.01.07 08:56

https://www.emimino.cz/modules.php?…

Holky, četly jste toto? (je to v diskuzích tady na emimču).
Vůbec jsem nezaslechla, že se uvažuje o zkrácení mateřské na tři roky… No, já takové věci s předstihem neřeším, až to bude, tak to bude a bude se s tím člověk muset vyrovnat. Kolem zvýšení mateřského příspěvku se vedlo napříč internetem mnoho bouřlivých diskuzí. Některé ženy-karieristky, které děti neplánují, se tam vyjadřovaly, proč mají živit NAŠE děti ze svých daní a že my, které se „flákáme“ doma, natahujem ruce pro almužnu, že si nemáme pořizovat fagany, když si je nemůžeme dovolit a tak, no chvílema docela drsná slova. Na druhou stranu - mě se zdálo 3,5 tis. opravdu směšných - to je skutečně tak na plíny, umělé mléko, prací prášek a nezbytné oblečení, ale těch 7 a něco se mi zase zdá moc. Je mi jasné, že naše republika na tom není tak dobře, aby si to mohla dovolit, byl to neúvažený politický tah. (Je teda fakt,že platy poslanců si naše republika v takové výši zřejmě taky nemůže dovolit :),a le nutno říct, že těch je míň, než nás, maminek :) ).  

Nebyla bych proti, abych si doma nějak přivydělávala. Ale jsou práce, které na mateřské dělat lze: například účetnictví, v kterém mnoho mých kamarádek pokračuje i při dětech, ale pak jsou taky takové, které prostě doma vykonávat nejde: třeba zdravotní sestra. A tolik pracovních příležitostí, abychom si všichni mohli přijít k penězům takovým přivýdělkem, jistojistě není :(. Jsem docela zvědavá, jak to nakonec dopadne a kdy nám tu zvýšenou mateřskou zase odeberou…  

K tomu dopisu prezidentovi. Nevím, ale nabyla jsem dojmu, že Klausovi jsou z těch, kteří nejsou zvyklí natahovat ruku, takže ho takový dopis zřejmě nedojme. Tuším, že pan Klaus je člověk, který nemá rád „brečení“ a dožadování se sociálních jistot. Můj subjektivní pohled na věc.  

Vyjádřila jsem pouze své názory na věc, tak mě prosím, moc nekamenujte :) nebo s citem!  

Ivča

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 30.01.07 11:07

Souhlasím s Ivčou. Každé zvýšení je příjemné,  na druhou stranu stát na to nemá. To porodné byl jen populistický předvolební slib socanů.
Já šla na MD s tím, že budu brát 2500 (než na to došlo, zvýšili na 3500) a že s tím prostě ty tři roky budu muset vyžít. Sice jsme škudlili jak se dalo, a skutečně jsme tu dobu přežili. Jinak to nejde. Každé zvýšení bude stejně málo.
Kdybych měla čekat, až budu mít jistotu, asi jsem nikdy děti neměla. I tak jsem čekala do 32 let, než jsme pro to měli podmínky, dva roky jsme živořili a přežili. Teď to finančně doženeme a radosti s dětma mi ty starosti s penězma vynahradily.  

Jíru nám dnes vrátili ze školky se zánětem očička. Měl ho trošku začervenalé, ale prý jich měli několik, tak jsou si jistí. Tak mu něco nakapeme, snad to nebude trvat dlouho, učitelka říkala tak 3 dny.

Auto pořád nic, ještě se k tomu nedostali, takže mě do a z práce vozí manžel.
Ahoj Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 30.01.07 13:13

Ahoj,
moc se mi nechce psát, není co, ale když si tohle řekneme všechny, bude tu nuda. Doma už teda docela je, děti se otravují, ven nemůžeme, mě už bolí z Míši záda a nic mě neba :-/ Včera večer, když děti usnuly, dala jsem si colu vylepšenou rumíkem - to jsem už dloooouho neměla. No a hned bylo o něco líp. Ale denně to dělat nelze, že :-)))
Dneska jsem zkoušela Vítka ukecat, že už je fakt velký kluk a mohl by kakat do záchodu a ne do plíny. I jsem do tam donutila usednout, ale stejně bobek nevyrobil. Pak tak zlobil, že jsem mu radši zas dala plínu a bylo vymalováno. Kdy  vaše děti pochopily, že do záchodu se dá kromě čůrání i kakat? Míša měla ještě horší problém, ta nechtěla kakat vůbec, měla nějakou chronickou zácpu takže zlatý plíny u Vítka. Ale přece jen…
Teď čekám a modlím se, aby usnuli, nejlépe oba, protože jinak mě nemine Člověče nebo nějaká jiná společenská hra :-]

Katka

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 30.01.07 13:38

Ahoj holky,
tak ná Dáda je opět doma!!!! Zase pouze týden ve školce a šlus! Včera jsem mluvila s jeho učitelkou a říkala mi, ať se nestresuju, že z 30 dětí jich tam včero bylo 9, takže nejsme jediní, ale i tak už mě to štve!

K té diskuzi " dopis panu prezidentovi „, je pravda, že náš stát je zadlužený až "na půdu“. Debat na tohle téma tady i jinde proběhlo mraky a názory některých maminek mě vždy šokují! Některé psali věci typu: „.....ať si dítě pořídí ti co na to mají“, atd. Po pravdě jsem z takových chytraček dost znechucená, nebo s kandidátek do parlamentu (tak jsem je nazvala), které píšou, že je republika zadlužená a že to jednou budou všechno platit naše děti (což je sice pravda) a proto nechápe jak můžeme my mámy chtít vyšší rod.příspěvěk. Jako kdyby to záleželo pouze na něm a řešilo to situaci! Náš stát se zadlužil z úplně jiných důvodů a rod.příspěvěk to rozhodně nespasí. Naši vládní činitelé by se možná mohli podívat někde jinde, a tam  přitvrdit a ubrat. Já myslím, že možností mají hodně!

Teď se jdu chystat na procházku s Ádou, ta se zatím drží, tak ať se vyvětrá, líp se jí pak spí. Sice se mi vůbec nechce, protože ze sněhu zbyla pouze břečka, ale co by člověk neudělal pro ty naše andílky!!!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.01.07 14:22

Kleo,
nejhorší jsou takové ty uvědomělé podnikatelky, které po dětech netouží, protože nechtějí být „slepice“ a nechtějí se v životě omezovat,(fakt jsem takový pohled na věc četla!!!!) a píšou: Když chcete děti, tak si na ně našetřete nebo Má vás uživit chlap, jinak si to dítě nepořizujte apod. Z toho mě fakt mrazí. Kdybych si měla děti řídit s ohledem na to, aby rodina byla minimálně na tři roky dopředu finančně zabez­pečená, tak nevím, v kolika bych je měla :(. A na druhou stranu řeči, že žena namateřské by měla žít s úspor, aby nebyla závislá na partnerovi… Fakt síla. Je to sice hezký a bylo by mi to samozřejmě příjemný, než řešit každou kačku, ale leckdy je to opravdu nereálné to takhle zařídit :(. Když to tenkrát zvedli, bylo těch diskuzí na toto téma opravdu hodně a někdy skutečný hnůj, že jsem se skoro styděla, že jsem doma a někdo mě „vydržuje“ ze svých daní. Psal tam třeba nějaký chlap, že vydělává statisíce a odvádí na „cizí“ děti, že by je radši šetřil na ty svoje, které by dokázal zabezpečit minimálně do jejich dospělosti, ale takhle ho stát „okrádá“.  Chápu, že doba, kdy jsme měli mít všichni stejně :), je pryč, ale nějaké sociální cítění by snad v každém mělo trochu být. Přece nebudu nadávat, že jsem nebyla nikdy vážněji nemocná a moje známá chodí na dialýzu (omlouvám se, pokud to píšu pravopisně špatně) a bere to vlastně z „mých“ peněz: To už je příliš,ne?

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.01.07 14:25

U nás to bylo s plínama dobrodružství. Čůrání pochopil Mojda docela rychle a dobře, ale do plíny kakal ještě snad na dvou letech. Určitě na dvou.Vždycky se někde zašil a už to bylo v plínce. Když jsem mu ji nedala, byl schopen celý den nejít na velkou a jen co jsem mu dala plínu na spaní, bylo to tam! Takže jsem to pak nechala být,.prostě jsem ho tím nestresovala, až jednoho dne najednou začal sám kakat do nočníku nebo na záchod. Problémy s kakáním dětí mělo víc kamarádek, tak si z toho u druhýho nebudu dělat hlavu.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.01.07 14:50

Čau holky!

Musím honem napsat komentář, ať splním své min. 1× denně! Odpoledne už mi určitě nepojede net! Poslední dobou to hrozně zlobí. Mám pocit, že prostě jak příjdou lidi domů z práce a zasednou k netu, tak je přetížená síť a jsem v prčicích. Téměř pravidelně mi to od přibližně půl třetí do půl jedenácté „nefachčí“.  

K tomu dopisu  - no já šla na mateřskou s tím, že jsem prostě počítala s tím, že budu dostávat 2,5 tis. a nějaké porodné cca 8,5 tis. Když to zvýšili na 3,5, tak jsem byla šťastná. S příspěvkem jsem brala 4-4,5 (podle situace) a to už jsem byla vcelku spokojená a nijak nenadávala. Holt jsem chtěla děti, tak jsem se na to musela připravit a se situací se smířit. Sice je pravda, že mě dost štvalo, že důchodci mají oproti nám krásné důchody a přitom je to vpodstatě jen pro ně, zatímco my z toho máme „živit“ ještě dítě, což mě docela štvalo. Jinak jsem to ale brala jak to je, že holt to tak v našem státě chodí. Politici berou horentní sumy za nic a pak si dávají ještě vysokánské odstupné, zatímco ženská na mateřské se honí a bere sotva „jejich denní kapesné“. Když se rozhodovalo o zvýšení a padla částka 7,5 tis., tak jsem tomu ani nemohla uvěřit. Vlastně tomu ještě pořád nějak nevěřím, dokud mi to nepřistane poprvé na účtě. O cifrách porodného se snad ani nebudu rozepisovat. To jsou už opravdu pořádné částky a být to na mě, tak bych je klidně snížila. I těch 7,5 tis. bych klidně snížila. Myslím, že 6 tis. by bylo takových solidních, ale na druhou stranu jsem pro, aby byla mateřská 4 roky a né tři. Luky chodí do školky, ale spávat tam moc nechce. Při představě, že bych ho tam od tří let nechávala celý den, tak nevím nevím, jak bych to psychicky zvládala. Prvního půl roku to byl docela boj. Teď už se občas nechá přesvědčit, aby tam někdy spal. A to bude mít za měsíc 4 roky. Kdybych neměla Tomíka, tak už by tam prostě musel zůstat spát chtě nechtě. Takhle nemusí, já ho nenutím, jen když chce, tak tam spí. Ale už by se s tím určitě líp srovnal než když měl tři roky. Proto jsem určitě pro, aby byla mateřská do 4 let. Jinak si myslím, že úžasné je už to, že smíme děti dávat do školky od tří let na dopoledne a přitom nepříjdem o mateřskou. Že si můžem k mateřské přivydělat je další bezva věc! Takže fakt nijak nenadávám a současná situace mi příjde pro maminky přímo skvělá!!! (Doufám, že mě nikdo neukamenuje).  

Monča a kluci

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.01.07 14:54

A teď z jiného soudku - tak jsme v sobotu LUkymu v Ol po velkém objíždění sportovních potřeb koupili přezkáče. Bazarové, protože nové jsme usoudili, že by moc neužil. Jestli se dostanem lyžovat 2-3×, tak to bude moc a příští rok bude mít větší nohu.No a pak jsme to protáhli rovnou do Hluboček na svah. CHtěli jsme mu zaplatit lyžařskou školu, tak jsme se tam rovnou vydali to obhlídnout. Jenže jsme přijeli až po třetí a nejdřív volno měli instruktoři až v 16.00 hod a to by už bylo bráno jako noční lyžování, takže by nás hoďka stála 400, což se nám zdálo moc a navíc jsme nevěděli, jestli by to vůbec vydržel se tam skoro hoďku ještě placatit a pak další hodinu trénovat lyžování. Tak jsem si vzala kontakt a domluvila se na všední den! No a teď máme smůlu, protože sníh slezl. každopádně jsme tam zkoušeli ještě chvilku trénovat sami a pak trošku zabobovali, tak to bylo docela dobré. Jen mě mrzí, že ten sníh slezl! My se tak těšili na lyžování. :-(  

M.  

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 30.01.07 15:02

Holky, zase na jednu stranu jsme na tom dobře. Zrovna tak jako maminky na RD si můžou stěžovat důchodci (někteří mají opravdu nízký důchod), invalidi, nezaměstnaní atd. atd., můžeme být rádi, že až RD skončí, naše životní úroveň se (pravděpodobně) zlepší. Takový důchodce či invalida už to má natrvalo … Já jsem taky vždycky skuhrala, jak jsou na tom maminy špatně, ale přežila jsem to a zase se máme líp. Ono to vždycky nějak dopadne. My jsme se během RD zadlužili u rodičů a co pracuju, už jsme to stihli vrátit.
Když jsme se - ještě dávno před dětma - rozhodovali pro úvěr, počítali jsme s tím, že během MD na tom budeme špatně finančně a přihlíželi jsme k tomu. Prostě člověk musí kalkulovat už předem spíš s horší variantou a ono to prostě nějak dopadne. U nás naprosto jinak, než jsme předpokládali :o))  

Musíme to brát tak, že naše situace není sice růžová, ale rozhodně není bezvýchodná …  
 Jiřina

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.01.07 21:40

Holky, moc dekujeme s Nikou za vsechny pranicka k narozeninam, moc potesily!!!  

Jsem trochu mimo, Nika kasle az hruza, ja se z neceho taky vylizavam, takze jsem out! Zitra jdeme poprve na alergologii, dr. ji nic na pruduskach nenasla, ale slysela ji kaslat neustale v ordinaci a bylo to maso! Nicmene oslavy probehly minuly tyden a pred chvili jsem o tom dopsala denicek na BC, asi vyjde az zitra, tak si muzete pocist v pripade zajmu. O oslavach tam teda moc neni, spise je takovy vzpominkovy:-)))  

Katcho, diky za tvuj denicek o operaci mandli, zatim nam to nehrozi, nicmene narkoza bude urcite az pujdeme s Nikou na operaci pupecni kyly:-(  

Dneska jsme byly na odberech krve, ale nezadarilo se, Nika hystercila natolik, ze to dr. vzdala:-( Nechapu, byla na to pripravena a vzdycky to zabralo a byla v pohode, ve 2 letech ani nekvikla, ve 3 letech se rozbrecela az se ji v te zile zacaly vrtat a dneska na sebe nedala ani sahnout…stejne ji to nemine, ale uz predem mam z toho depku…  

Takze preju vsem marodnickum velkym i malym rychle uzdraveni a mejte se vsichni bajo!  

PEtraK se ozvala z hor, maji se bajo a Adamek uz stal i na lyzich … no kdovi kolik snehu je tam ted, v nedeli si na nedostatek jeste nestezovali:-) Snad si to uziji i tak a odpocinou si.  

Pa  

Sulda a Nika 4leta

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 31.01.07 08:34

Ahojky,  

jak píše Suzette - myslím, že v tomto smyslu si fakt nemáme na co ztěžovat. Co je lepší - být doma s dítětem za málo peněz, nebo být v práci bez dítěte za víc peněz? Já až kolem 3. roku jsem usoudila, že jsem schopna být bez dětí a dát je do školky. Představa batolete v jesličkách mi vhání slzy do očí.  

Mám bratránka v Holandsku, jeho žena byla doma asi 2 měsíce a to jen díky tomu, že je školní lékařka a zrovna byly prázdniny. Hned pak nastoupil klučík do jeslí. A platby? Nemohla jsem uvěřit, když říkala, že den v jeslích přijde snad na 100 euro, navíc si děti musí nosit s sebou jídlo, nic tam nedostanou. Představa třeba dvouletých mrňousků, jak sedí na židličkách a žvejkají chlebíček, co dostali z domova … A to ještě mají kliku, že teta (babička dětí) už je v důchodu a 2× týdně děti hlídala, jinak by to bylo neudržitelné. Na druhou stranu „švagrová“ automaticky dostala zkrácený úvazek - až asi do 3 let pracovala jen 3 dny v týdnu za stejný plat, takže děti chodily do jesliček jen 1 nebo 2 dny v týdnu. Ale stejně … Kdyby chodili denně, vydělá přesně tak na dvoje jesle, ale do práce chodit musí, jinak o ni přijde.  

Já vím, taky nemáme žádné jistoty - ani držení místa, ani školky, ničeho, ale jednu velkou máme - že až do tří let můžeme být s těmi našemi zlatíčky každý den a NIKDO nás nemůže nutit je opustit.
Připadá vám to málo?  

Jiřina

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.07 08:50

Mončo,
chtěla bych být do čtyř let Toma doma hned ze dvou důvodů: za prvé: chci, aby na tom kluci byli stejně, takže nechci Tomáška ošidit o ty roky se mnou a dávat ho od tří let na celý den do školky, když Mojda nemusel, za druhé: když si představím, že Mojda první rok chození do školky téměř prostonal, tak si nedovedu před­stavit, jak bych to vysvětlovala případnému zaměstnavateli :(. Pokud bych se vrátila do práce, kde jsem pracovala před mateřskou, tak tam by byl se šéfem hodně velký boj, ten moc „nemoce dětí“ neuznával :(.
Mojdovi už byli čtyři roky v listopadu, někdy ve školce spát chce a je plný nadšení, někdy sotva protře oči, tak kňourá, že chce jít po „o“, takže bych byla dost vystresovaná, kdybych už musela chodit do práce a tohle mu slíbit prostě nemohla :(.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.07 08:55

Je pravda, že v mnoha věcech můžeme být rády za to, jak to tady doposud funguje. Třeba ty školky si myslím, že většinou fungují opravdu dobře. Když mi známá v Rakousku říkala, že dětem musí každý den (má dvojčata) chystat s sebou jídlo, protože svačiny ani obědy se v rakouských školkách prostě nekonají, tak jsem čuměla…!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.07 09:02

Kopíruji soukromou zprávu od Veroniky:

Ahojky Ivi,

už se delší čas pokouším něco napsat, ale „systém“ mě mi to nechce dovolit. Prostě neskutečně dlouho čekám, než se mi načte to, abych mohla napsat komentář. Tak nevím, čím to je.

…Em je teď nemocná, chrchlá, nudlí, má zvýšenou teplotu a nemůže se toho zbavit. Jestli se to do zítra nezlepší, už snad půjdu k dr.

Adámek je po ATB - poprvé v životě. měl angínu a pak jsme se jeli zrekreovat do LB…akorát napadl sníh, tak to bylo super.

Stále chodíme na logopedii a i logopedka řekla, že už mu začíná rozumět…narozdíl od toho, jak jsme tam přišli poprvé. TAk jsem ráda, že už to má nějaké výsledky. Ale ty vidím - teda slyším - i já.

Tak zatím papa VABE

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.07 09:03

Verčo, mě to funguje všechno dobře, tak nevím, kde může být problém :(, toje škoda, že ti sem nejde psát…  

Počkej, že Adámek se rozkecá, až se ti z toho bude hlava točit :) :)!!!  

Ivča

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 31.01.07 13:24

Ahoj holky,
tak Danek opět vyfasoval antibiotika ,protože mu to zase sedlo na průdušky. Mě z toho fakt omejou!!!! Dneska jsme se o tom bavily s doktorkou a shodly jsme se, že bude lepší když Dan teď na 1-2 měsíce přestane chodit do školky. Takže mám doma o zábavu postaráno, pořád se mnou diskutuje, před chvilkou mi řekl, že ty kapky co dostal na kašel mu nechutnají, a to antibiotika má v kapslích!!!! Tak jsem na něho zvědavá, ale prý se dají rozpouštět ve vodě nebo čaji, naštěstí!
Manžel taky ulehl, byl včera u doktora, což je zázrak, protože to neustále přechází ( asi už mu bylo fakt ouvej ) a dneska zůstal doma, nicméně zítra chce jít do práce!!!! Blázen!!! Ale říkal mi, že když mu to nepovolí tak ještě zůstane doma, tak jsem na něho zvědavá. No je to s ním jak s malým děckem. Takže mám na starosti vlastně nemocné děti dvě!!!
My s Áďou se stále držíme! Ája má teda jenom rýmu, ale to je v poho, takové vodové nic, takže pouze odsáváme.
Ještě k tomu dopisu......
Taky jsem ráda, že je mateřská 4 roky, nedovedu si představit, že bych měla cvrčky cpát někam do jeslí nebo tak . Mě jenom vadí ty názory některých maminek. A navíc, kdyby věci pro mimča a děti nebyly tak strašně nechutně drahé, možná by žádnou maminku ani nenapadlo žádat vyšší rodič.příspěvek.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 31.01.07 13:46

V rádiu byla nějaká anketa, jak na chřipku. Zaujal mě tam jeden „recept“ - svařit pivo, do toho lžičku medu a trochu pepře nebo co. Prý šílený driják,člověk propotí tři pyžama, ale zabírá to. No nevím,jestli bych do toho šla :)

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 31.01.07 14:38

Ahoj,
Kleo, to musí být lahůdka - ještě navíc nemocný manžel! A když byl dokonce u doktora, to ten můj jde až když mu je taky hooodně blbě! Z Míši už taky kvetu, teď je doma 3. týden, příští taky do školky nepůjde a měla by ležet což už ji nepřinutím a pak máme jet na hory. A ona mě neustále buzeruje, fakt nejvrchnější komandant! A opičák Vítek nezůstane pozadu, někdy už nabírám pořádné otáčky.

Jinak si taky myslím, že s mateřskou 4 roky se máme oproti jiným státům luxusně. Ale 7600,– po dobu 4 let mi přijde až dost, rozhodně to nemotivuje pospíchat do práce, obzvláště pak některé sociálně slabší… Po 3. roku bych tu mateřskou buď snížila nebo odstupňovala podle příjmu před mateřskou. Stejně tahle výše je reálně neudržitelná. Já se do práce chystám až budou Vítkovi 3 roky. Má představa je zkrácený úvazek, ale Vítek by ve školce i spal. Uvidíme. A Míša tam taky už nechce spát, bodejť ne, když ví, že jsem doma s mladším bráchou! Doufám, že až půjdu do práce tak oba pochopí, že doma stejně nikdo není. A Víťa tam bude mít Míšu, kdyby to nějak špatně snášel, aspoň v té naší školce to tak dělají, když má mladší sourozenec problémy. No, na podzim vám tu popíšu skutečnost, třeba se bude rapidně lišit ;-) Je škoda, že Esterka sem nestíhá občas napsat. Třeba nás nechce děsit do budoucna. Ale co slyším od zaměstnaných maminek, je to honička opravdu ještě větší :-O Zítra nás přijde navštívit moje kamarádka, která od ledna začala chodit do práce a její 3,5 letý chlapeček na dopoledne do školky. Za tu dobu už stinul 1× onemocnět :-/ Klasika…

Šulánku, Veroniko, čtu i váš deníček na BC, ať jsou děti urychleně zdravé a vy klidnější, hlavně Veru! Chápu, jak je to na budku, když se děti v nemocech pravidelně střídají :-( A tohle debilní počasí nahrává bacilům i depkám…

Jdu krotit divou zvěř, Vítek se už vyspal a jsou opět v sobě :-[

Katka

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 31.01.07 14:39

Jestli ty pyžama spíš nepoblindí :-)))) Do toho bych taky nešla!
 Katka

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 31.01.07 14:41

A ještě malý dodatek - dneska vstávali v 5,40, fakt je miluju.....
 K.

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 31.01.07 14:54

A já zase slyšela jiný recept - stroužek česneku mezi dva pupíky a roztírat :o))) Jenže to u nás nejde, jak je jeden nemocný, žádný sex nehrozí, nebo si to pak předáváme sem a tam …
 Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 01.02.07 10:27

Ahoj,
trpím zde samomluvou, co to???
U nás je den ode dne líp, kyčel Míšu bolí míň a míň, dokonce už si sama sedne na donesený nočník a neskučí při každém pohybu. Vítek mi právě předvedl jak se umí svlékat. Nejdřív chtěl sundat tričko, to teda nezvládá. Pak si sundal zbytek, abych následně pochopila proč - čel se SÁM vyčůrat :-) A máme to i se striptýzem :-) Ale aspoň si nepočůrá slipy a tepláky. Blbý je, že se odmítá oblíknout. Tak konec samomluvy!
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 01.02.07 10:39

Ahoj Katcho,
nenechám tě tu samotnou, i když trpím špatnou náladou - nějak mi nic nejde, štve mě to auto (nevím, jestli jsem to tu už nepsala, ale způsobili jsme si to sami, protože nebylo dost oleje a něco se zadřelo v motoru - nějaký převodový kolo nebo co prasklo), už to nechci rozebírat, to umí každý poradit, že jsme si to měli zkontrolovat, ach jo.
Další problémy nám způsobili nájemníci v bytu po babičce - paní měla nějaké problémy, takže pořád odkládala splátky, až minulý čtvrtek mi to prý poslala složenkou. Ovšem dodnes na účet nic nedorazilo a my jsme díky tomu 20 tisíc v mínusu. Bolí mě žaludek už jen na ni pomyslím, čekám, že zavolá a zase se bude na něco vymlouvat .. fakt je asi z toho bytu budeme muset vyhodit :o(((
No a navíc se tu s prominutím seru s kopírováním dat z nového sytstému do excelu a dělá to takový kraviny, že už mi to fakt nebaví.  

No tak jsem si postěžovala, tak buďte rádi, že už víc nepíšu :o))  

Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 01.02.07 11:03

Jiřino,
to máš teda starostí nad hlavu :-O Ale postupně je vyřešíte a bude líp. S tím autem to je pech, to hned tak opravené asi nebude, co, a za málo peněz už asi vůbec ne :-/
Jsem neskutečně líná, všude kolem binec, oběd neuvařený, ve 2 přijde návštěva a já jsem nemožná. No nic, jdu si nalít nezdravou colu a snad mě probere.
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13231 příspěvků 01.02.07 11:10

Já bych si teď potřebovala zalézt někam do brlohu a tam počkat, až se to všechno vyřeší, nemám na to nervy. A vylézt až bude zase všechno dobrý, to by bylo hezký, ne?  

Na bordel se vyprdni, jestli má přijít návštěva, radši upeč bábovku - s velkým bordelem stejně nic nenaděláš a ten malý provozní stejně děti udělají znova, až budete s návštěvou dlabat tu bábovku :o))) Rozhodně před návštěvou neluxuj - to až potom :o)) Taky bych si dala dlabanec, dnes mám k obědu řízeček s brkaší, ještě půl hoďky a vyrazím :o))  

Jiřina

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 01.02.07 11:59

Ahoj holčiny
taky mám dneska nějakou divnou náladu, navíc mě začalo bolet v krku, ale stejně si nemůžu nic dát, páč kojím takže jenom kloktám šalvěj.
S Danem byli ráno scény, že ty prášky co mu dala doktorka jíst nechce, tak jsem tady řvala a vyhrožovala ( no ježibaba jak vyšitá!!! ). Jsou fakt nepříjemný jdou hrozně cítit po penicilínu, popravdě se mi z nich taky navaluje,ale nedá se nic dělat, na nějaký sirupy už je velkej. Áaaach jo!!!! Do toho naše princezna, vzbudila se asi 04.30 a vyspáno, takže jsem od té doby vzhůru. Ještě, že nemusím vařit, mám od včerejška. Vařila jsem jenom Ádi zeleninovou polívku.
Včera jsem totiž dělala 3 chody, každý totiž chtěl něco jiného a proto, že jsou marodi tak jsem jím chtěla vyhovět!!
Můj chlap už šel dneska zase do práce, to je prostě bez komentáře!!!!
Nejraději bych se dneska zmačkala a hodila do koše, nebo někam do koutku a jak psala Jířa počkala až bude po všem.
Jo Katko, prosím tě ještě jsem se nedostala k tomu abych se dokopala na tu poštu a poslala ti to DVD, ale neboj, zítra tak skáknu,myslím na to.
Na cvíčo teď ani nemám moc náladu, jaksi mi chybí energie, potřebovala bych dobít baterky. Představu o dobíjení mám úplně jasnou , ale zcela nereálnou ( pěkně někde v teploučku u moře, pod palmou, popíjet nějaký mícháný drink, no zkrátka daleko od toho hnusu co je venku, daleko od chřipek a viróz!!!! )
Jdu Danovi servírovat oběd, ještě se snad dneska ozvu

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama