Maminkou s emiminem už pár let – 2010 novoroční

O životě

Ahoj holky, tak máme 1.1.2010, takové hezké číslo, nějak cítím v kostech, že to bude dobré. Musí. Když ne, tak se se starostmi popereme.

Četla jsem si svůj loňský bilanční deníček, abych měla na co navázat. Tak bilance úspěchů – hmotných i nehmotných – je tak půl na půl. Auto jsme nekoupili, ale hodně na něj přišetřili, pokojíčky jsme udělali dva, okna jsou vyměněná. Dětem jsme se věnovali docela hodně. Jak jsou větší, jde to čím dál tím líp. Dá se s nimi jezdit a dělat plno věcí bez hromady předmětů, které jsme potřebovali s sebou, když byli malí. Jen to moje zhubnutí – teď při psaní, s vanilkovým rohlíčkem v puse – říkám, že letos se to povede :lol: !

Uplynulý rok musím docela pochválit. Jediná smutná věc, byla ztráta Megušky. Ale v jejím věku, to bylo tak, jak to příroda zamýšlí. Takže se to musí brát, tak jak to je. Jinak se nám dařilo, atmosféra doma byla fajn.

Takže do tohoto nového roku dvacetdeset, který je teď v tuto chvíli malým miminkem, sobě, své rodině a hlavně Vám všem z celého srdce :srdce: přeju, ať není horší než ten uplynulý. Ať Vás zdraví nezradí, neopustí nikdo blízký, tak, abyste se s ním nemohli už nikdy vidět. Doma ať je všechno tak , jak má být. Děti nemají žádné starosti a trable a ať si za rok tady – minimálně ve stejné sestavě – můžeme říci, byl to pěkný rok!!! :potlesk:

Moc Vám to všem přeju!
Chodím sem ráda, ráda Vás čtu. Jste moje velké kamarádky!

No a teď trochu k praktickým přáním, jako vloni:
musím se objednat na gyndu(chodím pravidelně) a na oční ( tam jsem nebyla sto let, tak na prevenci). – i Milana, špatně vidí do blízka.
Kromě čtvrtečního cvičení, budu chodit s Tomem v pondělí plavat.
A určitě zhubnu!!!
 Dana

Hodnotilo 1 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 01.01.10 15:33

Ahojky, zdravím všechny v novém roce.

Danuš, krásný deníček, taky si ráda zabilancuju.

Když se vrátím o rok zpět, psala jsem, že rok 2008 byl dobrý a ať ten 2009 je aspoň také tak dobrý. Přání se splnilo. Rok 2009 pro nás byl též dobrým a úspěšným rokem. Nepostihla nás žádná ztráta (nebo tak nepatrná, že už si to nepamatuju), naopak se nám do rodiny vrátila sestra, dvě neteře a synovec. A dalšího synovce máme na cestě.

Dařilo se nám i ekonomicky, krize na nás nijak nedolehla, nechci tu popisovat všechny hmotné statky, které jsme si v roce 2009 pořídili, ale tak nějak si finanční pohody pořád vážím. Po finančně chudých letech na mateřské pořád nevycházím z údivu, že před každým nákupem nemusíme třikrát seškrtat seznam a počítat, jestli můžeme koupit dva sýry nebo tři. Moc si toho vážím, že mám dobrou práci, v práci uznání, prima šéfa i kolegu v kanceláři - Petře a Pavle, i když to nečtete (doufám :mrgreen: ) slibuju, že v novém roce nebudu nad každým nesmyslným úkolem pindat a vztekat se.

Dovybavili jsme dům, z velkého obýváku se po vyhození starého nábytku stal i hezký obývák, děti se dočkaly psacích stolků a postýlek. Posílili jsme i na poli sportovním, my s manželem kola, společnou kanoi, pro mě vybavení na lyže … Jo jo, už se na lyžovačku docela těším.

V loňském roce jsme byli i zdraví. Sice to začalo mojí několikátou vyrózou, tatínkovou růží na tváři … nicméně až na Jírovy neštovice v červnu (které nám naštěstí nestihly nic překazit) jsme až na maličkou rýmičku v listopadu byli celý zbytek roku zdraví. Nevycházím z údivu, že jsme nepromarodili vánoční prázdniny, tak jako se stalo zvykem v předchozích letech. Na prahu nového roku mě nic nebolí, nekašlu, prostě jsem ZDRAVÁ já i celá rodina. Zázrak.

Užili jsme si nádherné dovolené, ať to bylo pár dní na horách, první cesta k moři do Řecka (že by díky tomu žádné virózy?), týden v Beskydech i spousta kratších akcí, ať už do Českého ráje, Jižních Čech nebo na Pálavu. Nesmím zapomenout zmínit, že jsme poznali báječné přátele v Danče a její rodině, a že v roce 2010 zažijeme spoustu společných krásných chvilek.

V červenci jsme začli sbírat turistické známky a za půl roku jich máme 57.

Jíra začal chodit do školy, letos budeme mít od září dalšího prvňáčka. Na úkoly jsme si zvykli celkem rychle a ve škole se zaběhli.

Shrnuto a podtrženo - rok 2009 měl samá pozitiva a snad nechci tak moc, aby rok „dvacet deset“ byl aspoň tak hezký a šťastný, jako rok právě ukončený.

Všechny zdraví
Jiřina

P.S: Kopíruju si svoje komentáře do wordu a za rok mám 197 stran !!!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8704 příspěvků 01.01.10 15:44

Děkuji adminovi za brzké uveřejnění!

Tak jsem si sama sobě ve svém deníčku prvním čtenářem i prvním přispěvovatelem.
Včera to u nás probíhalo následovně.
Ráno jsme se vzbudili, tradičně kolem deváté, kluci v desetpět. A tak jsme se povalovali. No volno v naší rodině bývá takové, že děti i tatínek byli u TV, PC popř. v posteli a já jsem mohla za odměnu v sedě u TV skládat prádlo (ponožky, slipy, punčochy) a potom uvařit k obědu jen zeleninovou polévku. No prostě pohoda :lol: Po obědě jsme měli jet ke kamarádce na návštěvu do jejich nového bydlení na jižní Moravu. Jiři, v podstatě stejná cesta, jak jsme jeli na společný výlet. Dokonce po cestě zpět, jsme na té křižovatce zase netrefili odbočku na Brno a zajeli kus dál a otáčeli se na stejném místě jako společně na podzim :lol:

V Brně začalo docela svítit sluníčko, v autě jsme poslouchali rádio, já na očích sluneční brýle a najednou hlásí, že kolem Brna je mlha, v tom okamžiku jsme „narazili do bílé zdi“. Přesně za hranicí města vážně byla šílená mlha. Byly vidět dva patníky dopředu a to jen velmi špatně, jinak vážně vůbec. Cesta teda dost nepříjemná. Mrzelo mě to, protže jsem se těšila, že uvidím okolí jejich bydliště, na rybníky na kopce. Bohužel. Snad příště. Návštěva byla krásná. Kluci řádili s kocourem a se psem - štěně labradora. My jsme povídali. Potom jsme ještě za trošky světla asi o půl 5 vyrazili domů. Doma pohoda. Tentokrát jsem si lehla já a Milan nachystal věci s sebou k sousedům na oslavu. Já jsem usnula a v 18.45 mě Milan vzbudil. Vzali jsme dvě tašky pití, jídla, kostky, papuče a šli jsme.

Návštěva u sousedů byla moc fajn. Hráli jsme kostky, na kytary, povídali. Ve 22.30 jsme šli na louku za domy pouštět rachejtle. Bohužel, já toto rozhodně nemusím, ale kuci to mají rádi a v podstatě to děláme každý rok, tak už jsem si zvykla. Už ani hystericky neječím o bezpečné vzdálenosti. Kluci stáli se mnou o dost dál. Šíleně pršelo, tak jsme potom rádi utekli do domu na oslavu. O půlnoci jsme si připili a děti do té doby naprosto čilé najednou zvadly tak jsme šli domů. Ono to stačilo i tak. No a doma jsme šli všichni hned spát. Takže tak asi v 1 hodinu.

Dneska jsme k obědu dojedli zbytky masa s rýží. Já jsem pověsila nové kalendáře a teď jsem úspěšně 3 hodiny žehlila. Mám radost. Vypořádala jsem se s opravdu velkou horou košil, halenek, kalhot, Tomových trik s dlouhým rukávem.

Akorát nic neperu, protože 1.1. nemá nic viset, aby nikdo neumřel. Což nemůžu riskovat! Tak budu prát zítra.

Teď už jsem si svoje splnila, tak se půjdu natáhnout k TV.

Taky jsem dala do mražáku zbytky cukroví. Na horách se budou hodit a k večeři bude zeleninový salát :lol:

Dneska jsme měli jít na výlet. Ale od rána prší, tak jsme to zrušili. A mě taky příšerně bolí lýtka. Jak jsme byli na tom výletě, tak jsme v podstatě celou dobu šli z kopce. No nejsem zvyklá, tak dnes sotva lezu.

tak papa :mavam: Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8704 příspěvků 01.01.10 15:45

jé než jsem to odeslala, tak je tu Jiřinka, tak jdu číst

 
DanaCe
Echt Kelišová 8704 příspěvků 01.01.10 15:53

Jiři hezké, děkuji :lol:

Se vším co jsi napsala souhlasím. Taky si toho všeho hrozně vážím. Stačí tak málo a všechno může být jinak. Tak si opravdu ze všeho nejvíc přeju, ať jsme spolu, zdraví a spokojení. Mně letos čekají na podzim volby. Takže pravděpodobně budu mít nového šéfa. Myslím, že takového hodného a pracovitého už mít jen tak někdy nebudu. Ale tohle nezměním, navíc je to příliš daleko, tak se s tím nehodlám stresovat tak dlouho dopředu.

Na sobotu a na neděli nemáme žádné plány. Rádi bychom šli ven, ale počasí teda nevypadá. Takové vánoční svátky nepamatuju. Vloni na Silvestra byla zima jak hrom. Mrzlo. Byli jsme na té zelňačce u řeky a bylo tak krásně zimně. Taky jsme chodili bruslit na přehradu. Teď to vypadá, že bychom užili Jiři tu vaši kanoi.

Od pondělí hlásí zase mrazy. No nedá se nic dělat. Bohužel to není nijak v rovnováze. Buď je teplo nebo minus deset. Ale tak nějak se to překulilo a na nový rok o slepičí krok a za chvilku budou velikonoce.

Chtěla jsem ještě reagovat na něco z minulého deníčku, ale nevím už na co.

Psala jsem už tam, Jiři fotky moc hezké. Ta zřícenina je vážně super. Podle oblohy Vám vyšlo i počasí.

Mado, o trablech v rodině jsi nepsala, tak moc přeju, ať je všechno Ok. A začnete nový rok pěkně. Co tchání nepořídili si nového pejska?

Luci, co Tvoje tetička v Maďarsku?

Jdu mrknout ještě do toho starého deníčku.
D.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 01.01.10 15:55

A ještě k Silvestru.

Jak už jsem psala, od tohoto dne nic nečekám. Jde o to počkat na půlnoc, aby se přivítal nový rok, a to čekání strávit pokud možno příjemně.

Včera k nám kolem sedmé hodiny přišla skoro celá rodina - rodiče, těhotná ségra se švárou, nejstarší ségra s neteřema a synovcem (19 let) a jeho přítelkyní. Nejdřív jsem moc nadšená nebyla. Ségra se směje jak jezinka, hlasitě a přijde mi, že to ze sebe děsně nutí. Posedávala jsem stranou a říkala si, že do tý půlnoce prostě nějak vydržím. Děti chtěly hrát divadlo, ale Jíra se urazil, že holky něco hrajou jinak, než si dohodli.

Babička chtěla pustit televizi, ale my jsme nechtěli - však v tolika lidech to nemá cenu. Kolem půl deváté odešla domů vyskládat prádlo ze sušičky (taky si ji nemůže vynachválit) a pustila si doma televizi a zůstala tam. Tatínkovi se podařilo rozhejbat šváru, aby vzal do ruky kytaru. No a najednou se ve mně něco zlomilo, přisedla jsem a tak jsme se celý večer o kytaru střídali, báječně jsme si zahráli a zazpívali. Švára hraje asi tak jako já - jednookej mezi slepejma, i když přece jen asi o krapet líp než já. Zahráli jsme si všechno, co jsme chtěli, Hanička zpívala s náma a ke konci polehávala, ségry starší holka taky, zato Jíra s mladší sestřenicí si pustili počítač a vydrželi by u něj až do rána.

Asi o půl dvanácté šla rychlá spojka zkontrolovat babičku. Prý spí u televize, ale na půlnoc přijde. Já jsem pomalu začala organizovat co bude. Nejdřív že si připijeme u nás a pak půjdeme ven. Pak zase že si připijeme venku. Babička pořád nešla. Nakonec asi za deset minut dvanáct někdo dal povel oblíkat se, všichni vylezli ven, babička přišla, šampusy jsme vzali do ruky a nalili si u našich před barákem do „plechniček“, což jsou jejich plechové skleničky od zeptera - na ven naprosto ideální. Dětem rychlé špunty do kelímků (Jíra nechtěl, že je to ALKOHOLICKÝ, tak jeho kelímek dostala těhotná ségra). Nevím přesně, kdy ta půlnoc vlastně proběhla, ale pak začaly lítat ze všech stran rachejtle, děda se synovcem jich taky pár odpálili, prostě bylo to hezký, příjemný, dopoledne na výletě bylo krásně, odpoledne propršelo a v noci zase bylo hezky, měsíc v úplňku a relativně teplo. Pak vyšli na ulici sousedi (rodina mojí kamarádky, co se mnou jezdí autem do práce), tak jsme si popřáli navzájem. Asi v půl jedné jsme byli zpět doma. Myslela jsem, že děti hned zaženu, ale Jíra prohlásil, že má hlad a že chce večeři - jak byli u počítače, vůbec nic nejedl. Dojedli sýrové kuličky, co donesla babička (na krupicovou kaši jsem se fakt ukecat nenechala). Pak si vyčistili zuby a lehli a spali.

Spal u nás synovec s přítelkyní (nahoře v chodbě na gauči) a těhotná ségra se švárou (v Lukášově pokoji). Právě se ségrou a švárou jsme ještě zasedli, dopili jsme šampus - já s ním začala už večer, před půlnocí jsem vypila asi dvě skleničky, dvě venku a pak ještě asi jednu poslední - aby nebyly zbytky :-D Ještě jsme se bavili o nejstarší ségře a její exekuci a o mamce, tahle nejmladší ségra mamce tak nějak nejlíp rozumí, tak jsme tak filozoficky řešili co kdo kdy udělal a řekl a kdo to jak pochopil a tak. Šla jsem spát v půl třetí, sice najedená, ale ne přejedená, a sice napitá, ale ne přepitá. Prostě v normálu.

Ráno spánek do devíti, chvilku jsem četla, pak jsme vylezli, posnídali zbytky, pak jsem šla prostříhat kytky :-D protože tatínek říkal, že paní na úklid říkala, že kytky na okýnkách na WC a v koupelnách jsou moc rozrostlý a je tam vlhko a plíseň na oknech. Tak jsem to celé přeorganizovala, prostříhala je a přenosila jinam - v patře v chodbě máme skříňky, tak na nich to vypadá docela hezky. A okýnka se provzdušní a půjdou lépe udržovat v čistotě. No ideální práce pro Nový rok!
Jíra pak stihl tatínkovi vylít teplou medovinu - zásah na gauč i koberec, tak to uklidit, dát vařit čočku a uzené (ve výběru novoročního menu také žádná fantazie) a mezitím jsme si ještě zahráli Carcassone. Nevím, jestli jste postřehly můj dotaz ohledně verzí Carcassonu, kterou máte a která je nejlepší? My měli půjčené Sběrači a lovci a tak moc se mi líbí, že jsem rozhodnuta ji pořídit.

Po obědě jsem naložila sušičku na ovoce - jedno patro křížal z jablek, do druhého nakrájený banán, tak jsem na to zvědavá. Uklidila kuchyň a konečně na počítač. No a jsem v současnosti a víc nemám :mrgreen:

Zítra máme velký rodinný sraz - ještě větší než normálně - tři sourozenci taťky a celé jejich rodiny, sejdeme se na oběd v restauraci v Praze. Referát podám zítra, určitě :mrgreen:

Tak ještě jednou všem jen to dobré v roce 2010, hodně radosti z našich ratolestí, žádné chmury, zdraví pro všechny a ať nás neubývá !!!

:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8704 příspěvků 01.01.10 16:04

Jo Jiři to Carcassone, jsme tady už jednou řešili. Nevěděla jsem, že jde hrát i samostatně to, co jsi psala. Já jsem myslela, že je to jen rozšíření k základní hře. My máme tu základní hru - taková modrá škatule a potom ještě Carcasonne věž - taky takový modrá krabice, užší. Matýsek chce k narozkám Princezna a drak, tak mu to asi koupíme. Taky nás to baví, ale myslím, že to nehrajeme úplně přesně podle pravidel. Vždycky nějaký těžký pravidlo vynecháme. Sice to máme už rok, ale neumíme to tak precizně. Těch rozšíření je hodně. Carcasonne lovci a sběrači, princezna a drak, děti…ani nevím co všechno.

Hani, chtěla jsem. Ať jsi brzo bez kašle!

Luci, nesmutni. Ale taky to tak nějak vnímám že stárnu. Letos poprvé v životě jsem zažila situaci, když jsem poslouchala mladé - v tramvaji nebo synovce (20) tak jsem byla trochu mimo a nerozumněla tomu o čem mluví. Jo a taky jsem si našla první šedý vlas. Milan na to zahlásil, tak to už mám fakt starou manželku. Podotýkám, že je o 11 a 3/4 roků starší :mrgreen:

D.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 01.01.10 16:07

Dančo, to je už poněkolikáté, co píšeme zároveň. Věřím, že je prostě mezi náma nějaký telepatický most. Jak říká Petr, jak ségry :mrgreen:
Dívala jsem se na ty přezkáče, no samozřejmě, že jsou šedostříbrné a na boku dole nějaké bílé kytičky či vločky či co. Prostě máme STEJNÉ !!!

Pověru o nevisení prádla na Nový rok taky dodržuju. I když mám sušičku a prádlo by neviselo, na Nový rok prostě neperu. I když koš přetéká a bylo by to třeba, zítra nebudeme doma a bude mi to chybět, ale nehodlám osud pokoušet :-D a nechám to všechno na neděli.

Venku je hnusně, že by psa nevyhnal, je to paradox, protože jsme 5× během prázdnin vylezli ven a pokaždé bylo krásně. Ve zbytku času je hnusně. I to počasí nám tak nějak jde na ruku :-D

:mavam: J.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 01.01.10 16:10

Právě na tom Carcassone Sběrači a lovci píšou, že to není rozšíření, ale základní hra. Těm rozšířením ještě nerozumím. Přečetla jsem pravidla, která mi přijdou celkem srozumitelná, a hráli jsme to podle toho. Nic dalšího bych nepotřebovala. Mamka říkala, že to rozšíření to akorát zesložiťuje. Měli k tomu ještě nějaké kartičky - byl na nich nějaký stařec - ale k tomu jsem nenašla popis, takže s těma jsme nehráli. Mamka říkala, že tyto základní verze jsou tři - Hrad, Sběrači a lovci a Objevitelé a stavitelé. Naši mají dvě a ségra třetí. Všechno ostatní je rozšíření. Ségra je na hry maniak, tak se jí zeptám na tu Princeznu. Mně by to ale úplně stačilo takhle jak to je. Hrála jsem to s Jírou, třikrát vyhrál, až dnes poprvé já.

J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8704 příspěvků 01.01.10 17:10

Jiři se řehtám! Při lyžovačce si na Tebe budu vzpomínat! Že jsou vevnitř měkoučké a teploučké? Z toho jsem byla hodně překvapená. Snad je konec zmrzlým a bolavým prstům.

Vidíš o tom Carcassone to vůbec nevím. To je tím, že vždycky vlítnu do hračkářství a koupím něco a ostatní už si neprostuduju. Tak to se musím mrknout. Je tada fakt, že když je toho hodně, tak to zdržuje. Hrát hru dvě hodiny mě taky nebaví. No a jde hrát dvě základní verze dohromady?

Ležím u telky, za chvilku je na Primě Dařbuján a Pandrhola. Moje oblíbená pohádka. Tak se budu dívat. Kluci si v pokojíčku uklidili plejáky, aby je zase mohli rozdělat - ovšem jinak.

D.

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 01.01.10 19:21

Ahoj holky,

Dano, hezký deníček.

U nás bylo minulý rok také všechno dobré.
Shrnu podle mě nejzásadnější události na které si vzpomenu.
V únoru jsme se přestěhovali do nového bytu.
Někdy na jaře jsem začala přispívat do našeho deníčku a získala tak skvělé virtuální kamarádky. S Jiřinou a s Luckou jsem se dokonce setkala osobně a bylo to moc fajn.
V září začal Ládík chodit do školy. Všechno proběhlo bez problémů, mají super třídní učitelku. Jsem moc ráda.
Od listopadu chodím do práce, to je taky veliká změna.

Na nic špatného si nevzpomínám.

Takže celý rok hodnotím velice pozitivně a těším se na ten další.

Ja už jste psaly Dančo a Jiřino, i já doufám, že se tady budeme scházet a poskytovat si psychickou podporu. I díky tomu se nám určitě tak dobře daří.
I já sem ráda chodím, ráda vás čtu a často mi zlepšíte náladu.

Anjelica

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 02.01.10 13:46

Ahoj v novém roce :-)

Dančo, deníček se Ti moc povedl, díky.

Přemýšlela jsem jaký byl u nás rok 2009.

Zdravotně celkem pohoda, jen moje ledviny, ale jinak pohoda. Širší rodina nic moc, ale je to přirozené, tak se nedá nic dělat.
Pracovně vše v pohodě „při starém“, jen manžel měl hodně napilno a nemohl být tlik doma, ale to snad už bude lepší.
Největší změnou byl nástup Tomáška do první třídy a to do školy, do které jsme chtěli, aby se dostal a nebylo to jisté. Docela pohodový začátek, paní učitelka taky super. Zvládl postup do vyšších přípravek ve zpěvu i v golfu.
Doma tedy v bytě žádné velké změny. Během roku krásné dovolené na lyžích i u moře. Poznali jsme jednu super rodinu, se kterou jsme navázali přátelství.
Jak už psala tuším Jiřka, asi nejdůležitější je dostatek všeho a to, že rodina je spolu a v pohodě. Jen občas si uvědomuju, že stačí málo a bylo by vše jinak.
No a v neposlední řadě jste tu vy - vy se kterými semelu kdeco a řeším všechny své chmury. Jste super, i když jsme každá jiná, virtuálně se skvěle doplňujeme. DÍKY.

Já sama předsevzetí nemám. Trochu jsem si sama v sobě uklidila, ale předsevzetí si nedávám.

Náš silvestr byl docela náročný :mrgreen: Připravili jsme dobroty, tatínek přišel v 16 hodin z práce a vyrazili jsme ke známým. Tam jsme dojeli autem, pro které se pak Michal vrátil až druhý den.
Oslava byla fajn a hrozně to uteklo. děti si hráli asi v 1 po půlnoci usnuli a my jsme povídali, trochu pili. Bylo to moc fajn. Domů jsme dorazili asi v 5 hodin ráno :oops:

Ráno jsme spali skoro do poledne. Pak jsme udělala čočku, odpoledne se šli projít. Jinak byl klid a pohodička.

Dnes už je takový normální den. Tom píše úkol, já jsem dělala k obědu kuřečí kousky. Michal si připravuje něco do práce. Normálka.

Pa :mavam:

L.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8704 příspěvků 02.01.10 19:25

Luci a to jste v noci jeli i s Tomáškem domů? To jste jeli taxíkem? To tedy muselo být náročné.

My jsme dnes byli dopoledne doma. Dala jsem prát dvě pračky, už jsou skoro suché, tak můžu zítra žehlit. Oběd jsme měli až na druhou hodinu. Pekla jsem kuře, těstoviny a k tomu jsem dělala něco jako svíčkovou. Prostě maso s kolínkama a omáčkou. A i když to venku nevypadalo, tak jsme šli ven. Na řeku nakrmit kačenky. Teda foukalo jako hrom. Venku jsme byli asi hodinu a byli jsme rádi, že jsme došli domů. Já jsem si klasicky lehla k TV a na chvilku usnula. Pak zavolala kamarádka z ulice s novým pesanem, že se na chvilku staví podívat na stromeček. Na Silvestra jsme se na to domlouvali, tak jsem udělala své oblíbené mrkvové chleby a zeleninku na talíř. Udělali jsme si svařáček a příjemně pokecali, co se za ty dva dny, co jsme se neviděli událo.

Jinak nic. Musím říct, že si nedovedu představit, že budu chodit do práce - ráno vstávat, celý den být akční a za tmy chodit domů :mrgreen: . Bylo to doma moc fajn :lol:

Ale myslím, že to máme všichni stejné. Na druhé straně se těším, že bude zase nějaký režim.

Jo a teď večer jsem si ještě čtvrthodinku zacvičila na stepru :dance: . A jsem teda vyřízená. Jdu koukat na zprávy.

Jiři ještě jsem našla v tom Carcassone knížečku a tam jsou všechny ty základní sady a rozšíření. To Vaše je skutečně samostatná hra - na téma pravěk, to ostatní je víceméně středověk. To Vaše je prý těžší. Tak jste dobří, že to tak rychle umíte.

D. :mavam:

mějte hezký večer a zítřejší neděli

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 02.01.10 21:17

Ahojky,

Danuš, koukala jsem taky na ty Carcassony. Ta naše je asi jediná, která je samostatná hra bez rozšíření. Ale neřekla bych, že je to pravěk - jsou tam řeky, na ně se staví rybáři, lesy, do nich se dávají sběrači, a louky, na ně se dávají lovci. I když jak si vybavuju, je tam mamut a šavlozubý tygr, tak asi to pravěk bude - jinak je to řekla bych nadčasové. Ale neřekla bych, že je nějak těžká, i když nemám porovnání, protože jsem jinou nehrála ani pořádně neviděla. Už jsem mamce říkala, že mám za měsíc a půl svátek :-D

Dnes jsme měli velký rodinný sraz. Spala jsem skoro do devíti (večer jsme dlouho koukali na televizi, nejdřív na Nejkrásnější hádanku - mimochodem velmi povedená pohádka, pak ještě na Garfielda, kterého jsme současně nahráli, u toho Hanaička vytuhla a já podřimovala). Myslela jsem, jaká bude pohoda, že potřebujeme na vlak odcházet v 10,30, ale nakonec jsem děti musela honit, ať už se oblíknou, nasnídají, umyjí … že se to zase neobešlo bez řevu.

Vlakem jsme si zajezdili kvalitně. Nejela jsem naším vlakem snad osm let, ačkoliv je to jediné dopravní spojení do naší vsi, MHD sem nejezdí. I když to asi přeháním, jeli jsme jednou v létě z výletu a s dětma během těch let párkrát taky. Každopádně teď jsme během deseti dnů jeli osmkrát. Na výlety ideální, ale na denní dojíždění šílená ztráta času.

V restauraci jsme byli akorát v plánovaných dvanáct, kdy otvírali, hned přišel strejda s tetou a vzápětí další strejda s tetou a sestřenice. Bohužel druhá sestřenice je nemocná, z druhé rodiny je jedna sestřenice pryč a druhá nemocná (to je ta, jak jim to v rodině nefunguje a nemluvěj spolu, mluvila jsem se strejdou a tetou o tom, ale nějak nevědí, jak udělat k sobě krok zpátky a začít spolu normálně komunikovat). Dali jsme si oběd, pro děti ideální 300 g mísu řízků s okurkama, najedli se z toho čtyři. My jsme si s manželem dali kachní prsíčko na zázvoru a medu s rýží a vepřovou panenku zapečenou se sýrem a v půlce jsme si to prohodili. Oboje bylo moc dobré. No a pak jsme urazili několik mnoho piv, měli tam pět druhů, já měla klasický gambrinus a pak dva birelly a manžel zkusil ty zbylé. No nechali jsme tam přes tisícovku. Pak přišla další teta s rodinou, byly tam všechny moje ségry, napočítala jsem nás 24. Ale fakt super. Restaurace byla báječná, celá nekuřácká, měli jsme salonek a z něj průchozí ještě další menší, kde si hrály děti. Pravda zbytek hospody byl téměř prázdný. Hezky jsme popovídali a asi v sedm jsme byli doma.

Zítra poslední volný den, najela jsem na normální režim, tj. v 8 děti uložit, přečíst, ještě poslouchají Hurvajze, a spát. Zítra budu trošku pracovat z domova, roční uzávěrka je nejhnusnější věc z celého roku a když je den volna, využiju ho k přípravě některých dat a analýz, abych se z toho v pondělí nezbláznila.

Vlezla jsem najedená na váhu a je tam šílených 68 a ještě něco, víc se nevážím, dokud nebudu aspoň týden zpátky v normálním režimu. Snad se váha trošku nade mnou slituje. V úterý bych měla jít cvičit, ale nevím, jestli budu po práci stíhat.

Loučím se a ještě přidám dvě fotečky.
:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 02.01.10 21:20

Co byste řekli, že je tohle?

Všechno snubní prstýnky. Naše, mamky (táta ho má v opravě zlomený), tety se strejdou, bratrancovy ženy … Ten největší je švagra, co se se ségrou brali na podzim - absolutně největší ze všech, Petrův hned vedle něj vypadá maličkej … můj je ten nejmenší vpravo nahoře.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 02.01.10 21:21

A ještě jsem slíbila nafotit dřevěnou sovu a kočičku - dárky od muže.

Příspěvek upraven 02.01.10 v 21:21

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 02.01.10 21:22

Tak nastala neočekávaná chyba tak zkusím ještě jednou

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 02.01.10 21:22

to jsem z toho jelen, daněk, kanec … jestli se to teď nepovede, tak jindy.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 02.01.10 21:45

Ahojky,

Jiřko, fotečky super. Teda tak veliký snubák jsem asi nikdy neviděla … Závidím velký rodinný sraz u nás to nefunguje ani v té blízké. Kdybych bráchovi nezavolala, tak ho to ani nenapadne :cry:

K našemu silvestru - ano, jeli jsme domu taxíkem, Toma jsme odnesli spícího. Ten se vzbudil až dopoledne ve své posteli :mrgreen: Nejezdíme taxíkem nijak často, ale musím říct, že to bylo v pohodě, řidič byl slušný, jel klidně.

Carcassonne - my máme teda tu základní sadu a k tomu dvě rozšíření. O samostatné jsem neslyšela, tak to jste šikulové 8-o

Michal přijel před chvíli z nočního lyžování, tak mu jdu uhřát večeři.

Pěkný večer

L.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 02.01.10 22:03

Luci a to vaše carcassone se bez těch rozšíření hrát nedá? Mamka říkala, že ty základní jsou tři a jsou všechny v podstatě na jedno brdo … Akorát ty rozšíření pasujou jen na tu verzi s hradem, asi.

Můžu říct, že tak velký snubák, jaký má švára, ještě neviděl nikdo. On je ještě zvětšený tím, jak je to z tlustého materiálu - chirurgická ocel či co.

Teď jsem si taky otevřela loňský Danči bilanční deníček a musím se smát - psala jsem, že za rok jsem popsala komentářema 116 stran, letos jsem to skoro zdvojnásobila !!! Jinak jsem předešlý rok 2008 popisovala skoro stejnými slovy jako nyní 2009, ó kéž by se totéž dalo říct za rok i o roku 2010!

Ani jsem si nepamatovala, že jsme ten nový nábytek v obýváku dávali hned těsně po Novém roce. A že jsem byla pořád nastydlá. Díky emiminu si píšu deníček (a to opravdu deníček, skutečně téměř denně a opravdu všechno) už sedmý rok a někdy v březnu to bude osm let. Akorát asi ty úplně původní deníčky Naivního kačátka už tu asi nebudou a ty asi zkopírované nemám - ukládám si to až od narození Jíry. Už teď je to docela legrace a to to čtu třeba s tříletým odstupem, co teprve bude, až to budu číst za deset, dvacet, třicet let … Jen si nejsem jistá, jestli to někdy dám přečíst i někomu jinému - kromě vás - i když to množství asi stejně každého odradí.

Dnes jsem ani nepouštěla televizi, nějak jsem překoukaná. A to mám nahrané asi tři filmy, které jsem ještě neviděla. Děti z nových DVD od Ježíška viděly sotva čtvrtinu. Vlastně až na ty večery na rozloženém gauči jsme na telku ani nekoukali. Já jsem si pro sebe nahrála My Fair Lady, to mám moc ráda, je to taky trošku pocvičení angličtiny, páč je to v původním znění s titulkama, ale trvá tři hodiny, tak dnes už ne. Půjdu si zalízt do pelechu s knihou, mám nových pět a čtu teprve první. Dančo jak jsi na tom se Šmídem, máš už přečteno? Jestli ne, napiš až začneš a budeme číst současně :-D

Tak dobrou noc.
Jiřina

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 02.01.10 22:22

Ahoj holky,
po dlouhé době se ozývám, prostě, jak jsme všichni doma, tak nestíhám.
Začnu popořadě, štědrý den - trénink, pak jsme jeli na zahradu, slepice byly přímo uhranuty Vojtovou hrou koled na flétnu (krčily se v rohu, jen kohout odvážně kokrhal do rytmu), zazpívali jsme koledy u venkovního stromečku, popřáli svátky sousedům, šli na hřbitov, potom domů, kašička na oběd a zdobení stromečku, už od loňska se účastní i Vojtík, příprava večeře, při koupání dětí rychlopřenos dárků pod stromeček, zavřít obývák, zvuk našeho zvonečku máme už od loňska nahrán na CD,dárky dobré,klukům se líbily hlavně ty hokejové, nakonec byl pod stromečkem dopis s instrukcema a když šli podle návodu, našli Ondra hokejku (skřín v předsíni)a Vojtík kolo (balkon).
Druhý den byl oběd u tety, pak jsme jeli k druhé tetě, kde byla i sestřenice s přítelem, co žijí ve Štrasburku a brantranec s manželkou a tříletým synem, ti žijí ve Vídni,takže se vídáme hodně málo, tam přišla první šlupa - manželka brantrance mi vyprávěla, jak před dvěma týdnama musela na vyvolání porodu ve 24 týdnů těhotenství, protože holčička měla hromadu vad, jak duševních, tak i fyzických a zjišťovali to postupně (v Rakousku je trošku jiný systém „skríningu“ těhotných, ke vší té hrůze jí ještě rupla jizva po císaři z předešlého těhotenství, holčička se narodila půlkilová, při porodu zemřela, oběma rodičům ji ukázaly a prý i vzhledově byla postižená, tak aspoň vědí, že tím vyvoláním porodu neudělali chybu, teď čekají na všechny genetické výsledky, zda to byla jen náhoda nebo zda byla náhoda, že mají zdravého syna,moc by chtěli ještě jedno dítko, ale nevím, jak moc se s tím bratrancova žena „popere“, už je jí 35 let, tak moc otálení nejde.
Na Štěpána jsme jeli k tchánům do Brna, tam jsme byli asi tři dny - zase proběhly návštěvy příbuzných, manžel tam má moc bezva sestřenice a bratrance s rodinami.
Další šlupa přišla hned po příjezdu domů, kdy jsem se dozvěděla, že mojí sestřenici zemřela dcera (zemřelo jí už druhé dítě, první asi v šesti letech, byla to od narození postižená holčička)na rakovinu, bylo jí 22 let, léčila se od 18ti let, bylo to rychlé a neočekávané. Já si tu nemocnou Káťu pořád pamatuji jako dítě (když byla ve věku našich kluků), když jsme k nim do hor jezdívali na dovolenou. :cry:
Do toho si přečtu Dinin blog o Nikole, o Alexovi…
Silvestra jsme trávili v kruhu rodinném při hraní společenských her. Na Nový rok byla čočka (aspoň jedna tradice, když už jsem na sušáku v pokoji měla prádlo, předtím jsem ho měla na balkoně a normálně mi přes noc doschne doma a zrovna, když jsem to potřebovala, tak doma schlo dva dny), to vysvětlení té tradice jste mi raději neměli ani psát - já ho neznala. Ale snad to bude dobré, když si vzpomenu na Dančina vánoční shnilá jabka :-D
Já nemám ráda bilancování, tak jsem ten rok probrala jen v rychlosti.Nebyl nikterak výrazný, ale přežili jsme ho ve zdraví a bez finančních výkyvů.
V novém roce si přeji jen to zdraví, rodinnou pohodu a pro sebe nějakou zajímavou práci (což bude problém při 15ti% nezaměstnanosti u nás, úplné absenci průmyslu a obchodu a místa ve státní správě se dědí po generacích).
Jdu vypnout troubu, kde se mi dělají šunkofleky na zítra, protože kluci dopoledne hrají zápas, nejdřív Vojta, pak Ondra, tak ať mám oběd připravený, až příjeme hladoví ze zimáku (to je taky jedno z pozitiv minulého roku, spousta nových přátelství s hokejovými rodiči a prožívání bezva atmosféry při turnajích, což by mě nikdy dřív nenapadlo, že to tak dobře, oproti zažitým představám, funguje.
Už jsem zas děsně dlouhá, tak se všechny mějte co nejlépe a hezkou neděli.
Ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 02.01.10 22:38

Jo holky ještě jsem se chtěla pochlubit - neteře dostaly k Vánocům rubikovu kostku. Samozřejmě ji zamíchaly a už nedokázaly složit. Tak prý že já to umím. Skutečně jsem to kdysi docela bravurně uměla. Dnes mi ji přinesly na sraz. První dvě řady jsem složila celkem bez problému, ale nějak jsem si nemohla vzpomenout, jakým tahem dostat kříž na spodní ploše a pak středy v poslední řadě. Mořila jsem se s tím snad hodinu. Vždycky jsem to zahodila a pak to zase za chvíli vzala do ruky. Nakonec se mi to nějak podařilo a zbytek už jsem uměla, tak jsem ji složila. To všichni čubrněli. Mám kostku doma, měla bych si ty tahy nějak popsat, protože si nejsem jista, jestli ještě existuje někdo, kdo to umí. Před těmi 30 lety to býval takový hit !!!

:mavam: Jiřina, která si tu nostalgicky čte starý deníček, místo aby šla do pelechu číst kvalitní literaturu (konkrétně Milena HOlcová - Věčný striptýz - znáte někdo?)

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 02.01.10 22:44

Tak ještě naposledy, teď jsem si přečetla komentář Mady. Mado, moc vám přeju, ať máte co se týče špatných zpráv vybráno aspoň na tisíc let dopředu. To je vždycky hrozné, když zemře dítě …

Ale představa koled na flétnu za doprovodu kohouta mě docela pobavila :mrgreen:

Tak teď už ale opravdu končím.
J.

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 02.01.10 22:52

Tak, Jiři, já mám napsaný návod na několik stránek, jak složit rubikovu kostku. Před dávnými léty, mi ho (ve své pracovní době) sepsal manžel, ovšem ani s návodem jsem ji nesložila (jsem holt humanitní typ) :dance: Návod mám dodnes (v krabici s manželovými dopisy za svobodna), kostku taky někde, tak jste s mým manželem asi jediní dva, co to složit umí, manžel teda o kousínek rychleji, než ty (tvrdí, že to uměl složit za 40sekund na školních závodech, teď by to dal do pěti minut). :lol:
Ahoj Mada
PS: Vojta vloni dostal kulatou rubikovu kostku, u toho se nechytám taktéž :nevim:

Příspěvek upraven 02.01.10 v 23:53

 
DanaCe
Echt Kelišová 8704 příspěvků 03.01.10 10:45

Ahoj holky,
tak rubikovy kostky máme doma dvě, kluci je dostali na vánocích na Templáku, ale nikdo nikdy jsme to neuměli. Teda Milan říkal, že kdysi na průmyslovce, ale to je teda dost dávno. Tak jestli máte doma návod, budu moc ráda, když mi ho někdo pošlete!

Mado o té sestřenčine dceři, je to hrozné. Diny, čtu denně, takže o Nikči vím. Nemůžu si to moc k tělu připouštět, protože jsem potom paralyzovaná strachem o vlastní děti a hrůzou z toho, co prožívá ta druhá rodina. O tom ukončení těhotenství taky obdivuju, že o tom mohli takhle mluvit. Já jsem teda taky ten typ, že nic nedržím v sobě a klidně, když se mně někdo zeptá o čemkoliv mluvím a pomáhá mně to, ale takhle 14 dní po tom - zažili jsme úplně to stejné, akorát jsme ji neviděli - to jsem byla krok od zbláznění. Snad to byla náhoda. A snad taky jejich zdravotnictví bude pracovat rychleji. My jsme šli na všechny možný testy a čekali a čekali na výsledky. Přišli doporučeně, až když už jsme měli Matěje asi tříměsíčního. Takže asi za rok a půl. Důvod nezjištěn, doporučení do dalšího těhotenství - absolvovat všechny screeningy!

Jinak si holky nedovedu představit zítřejší režim. Kluci spali dnes do 10.15 hod. Neměla jsem sílu je vzbudit třeba v devět, ale asi jsem měla. Bude to hrůza. I pro mě. Dnes si večer raději nachystám všechno oblečení, svačiny apod. Protože ráno to fakt bude mazec!

Jiři, nevydržela jsem a zvážila jsem se. A to teď ráno! Jsme sice nevy…a po snídani :lol: ale je tam 70 kg. To jsem NIKDY neměla. No zítra jdu plavat. Ach jo. Asi jsem odsouzená k věčné bečkovitosti.

Dnes nemáme nic naplánováno. Chci trošku vyžehlit, vytřít podlahy - od vánoc jsem to nedělala a možná půjdeme na chvilku ven.

Oběd mám uvařený od včera, jen udělám k omáčce pro změnu knedlík.

Jiři Šmída budu číst později. TeĎ čtu tu obr knihu o Kongu, jsem teda v půlce. Tak jestli chceš vydrž! Tu knížku od té Holcové jsem asi četla. Je to to, jak je vdaná, má tuším tři děti a rozvede se, protože ten její muž je úplně jiný než ona? To bylo moc hezké, v podstatě autobiografické. Její knížky mám asi taky všechny. Je to Brněnská spisovatelka.

Mado, až budete někdy v Brně, tak bychom se mohli vidět!Třeba aspoň my holky.

tak zatím pa
Dana :mavam:

Příspěvek upraven 03.01.10 v 19:10

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 03.01.10 10:52

Ahoj,

Mado, přeju Tobě a celé tvojí rodině do nového roku jen to nejlepší, hlavně zdraví. To co popisuješ je strašné, úmrtí dětí je vždy úděs. Tak v novém roce už jen to dobré.

Carcassonne - my máme tu xákladní sadu , která se dá hrát sama a k tomu rozšíření 1. název si nepamatuji a 2. Kupci a stavitelé. Ty rozšíření se samostatně hrát nedají.

Jiřko, s tou rubikovkou jsi fakt dobrá :potlesk: Já jsem to neuměla nikdy :oops: (patrně také humanitní typ)

Tak poslední den prázdnin je tu a zítra hurá a šup do kolotoče všedních dní … Bude to docela frmol, protože mně začíná koncem ledna zkouškové :-(

Dnes k obědu dojídáme zbytky. Mám naložené maso na zítřejší večeři a jdu balit, protože hned po obědě jedeme do Prahy. Chceme odpoledne ještě stihnout koncert - Tomův sbor zpívá v jednom kostele v centru Prahy :-)

Hezký den :mavam:

L.

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 03.01.10 13:05

Ahojky, od rána jsem na počítači, pracuju. Ještě po obědě spustím jednu transakci, která děsně dlouho trvá, nemusím u toho sedět, jen počkat, jestli proběhne úspěšně. Docela mám radost, že budu mít zítra náskok. Peru druhou pračku. Na zířejší ráno jsem taky zvědavá, děti dnes vstávaly až po deváté. No bude to o nervy.

K té Rubikově kostce - já si neumím představit,jak bych ten návod sepisovala. Kdysi mě to učila spolužačka, vyloženě mi ukázala jak docílím toho, toho, jak se postupuje shora dolů. Některé tahy jsem si nemohla vzpomenout. Já ji kdysi složila asi za minutu a půl, věřím že kdybych trénovala a nemusela si na ty tahy marně vzpomínat, dostala bych se do kondice. No nevím, nechce se mi do toho.

Dančo na toho Šmída na tebe klidně počkám. Mám ještě další 3 nové knihy. Ta Holcová píše o cestování, tahle kniha sice není přesně co popisuješ, ale v zásadě je to jedno. Víc se mi líbí takové ty opravdu cestovací, kdy píše svoje zkušenosti. Tohle je fiktivní děj, hrdinky jsou dvě ženské (kamrádky) na prahu padesátky a řeší svoje vztahy. Stručně řečeno. Při tom samozřejmě taky cestují. Nejraději od ní mám LIDI … 3 díly.

S tou váhou na tom budeme tak podobně. Chce to znormalizovat obsah střev a žaludku a tři kila budou dole, uvidíš. Dnes jsem snídala jen jogurt a půlku chleba, najíždím na normální režim. K obědu dělám houskové knedlíky a křenovou omáčku se zbylým uzeným z Nového roku.

Běžím zkontrolovat knedlíky.
:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8704 příspěvků 03.01.10 19:09

Ahoj holky,
Jiři tak to ne, já myslela, že ten návod máš někde napsaný, to je jedno. Já myslím, že někde na netu bych to taky našla. Až k Vám pojedeme vezmeme ji s sebou a naučíš nás to.

My jsme byli odpoledne na hezké vycházce. Stavili se tady naši a jeli jsme tramvají k nim na chatu, zkontrolovat, nasypat ptáčkům a potom jsme si pěkně prošli celý kopec s chatama.

Nám odpoledne na dvoreček přiletěla sojka a vyzobala všechny ořechy, které jsme tam nasypali ptáčkům. Potvora.

Holky, tak zítra zvládněme všechny nástup do normálního procesu. Já jsem si raději všechno nachystala, abych ráno měla trošku volněji. Ozvu se až hodně večer. z práce jdu s Tomem plavat.

mějte se hezky.
D :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8704 příspěvků 03.01.10 19:12

Jiři tak tu knížku od Holcové teda neznám. Ta o které jsem psala je taková jedinná beletrie. Ty všechny ostatní jsou takové životopisné. Podívám se v knihovně. Ty Lidi…mám taky. To je super.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8704 příspěvků 03.01.10 20:10

Ještě jsem po Vás chtěla ty stromečky, tak tady je náš. I s Matějovýma lyžema. Ty jsem od stromečku uklízela včera. Do kdy si holky stromečky necháváte. Musím říct, že naše jedlička je už docela hodně uschlá, ale nepadá, to je jedinná výhoda jedličky od smrčku. Smrdí jako usušené seno. Na té fotce to tak nevypadá, ale máme na něm asi milion baněk.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8704 příspěvků 03.01.10 20:12

Ještě naše rodinka z dnešní vycházky.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8704 příspěvků 03.01.10 20:15

A ještě tu sojku. Jinak ta předchozí z blízka je přííšernááá. Pomoc. Honila mě mlsná, už nehoní :zed: to jako při spatření jak mám kulaťoučké tvářičky po těch vánocích :roll:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8704 příspěvků 03.01.10 20:17

Ještě kocourek té kamarádky, jak jsme tam jeli na Silvestra na návštěvu. Ještě je kotě a je ho pěkný kus. Zvlášť ten ocas, ten má jak štětku - jako velký, hustý!

 
Hanka1
Extra třída :D 10941 příspěvků 03.01.10 22:00

ahoj holky, Dano hezky denicek.

Ja kdyz budu bilancovat, tak rok 2009 byl fajn. Nikdo z rodiny neodesel, financne jsem si vyrazne pohorsila ja a to rodicovskym prispevkem, ale s tim se pocitalo. Miminko oslavilo jeden rok a stalo se z nej batole a z predskolacky skolacka, z cehoz jsem mela nejvetsi vitr. Diky manzelove operaci jsme misto tradicniho more absolvovali dovolenou v Jiznich Cechach, kdy se nam vyvedlo pocasi a moc jsme si to uzili. Byli jsme i tyden v unoru na horach v Cechach, kde naopak furt chumelilo a nezalyzovali jsme si skoro vubec a hotel taky nebyl nic moc. Ted mame zarezervovany na jarni prazdniny hotel na Sumave, kde jsme byli uz dvakrat a je overeny a rovnou mame zamluvenou pro starsi lyzarskou skolku na ctyri dny. Manzel z ni loni totiz byl na mrtvici, pritom rok predtim ve skolce byla a slo ji to.

Jinak ale sama pozitiva a socialni jistoty :lol:

U nas nic noveho, Silvestra jsme travili u sousedu, Novy rok jsme tak proflakali a ani nesli ven, pac tu byla mlha a mrholilo. Vecer akorat manzel se starsi jeli se sousedama do Prahy se mrknout na ohnostroj. Vcera tu byli tchani a dneska jsme byli u nasich. Pak jsme jeli pro benzin a bum - plna nadrz za 1.455,–. Predtim to stalo kolem jedenacti, dvanacti stovek maximalne, pak ve zpravach rikali, ze se zdrazil od noveho roku benzin, driv jsem to nejak nezaregistrovala…

Jinak tady jemne snezi, zitra skola - odvykla jsem si na rezim a deti asi jeste vic.
Tak zatim ahoj Hanka

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 04.01.10 09:19

Ahojky zase při pracovním pondělku,

ráno vstávání nebylo tak hrozné, zase jsem trpěla syndromem vstávání po dlouhé době - jak jsem celé prázdniny spala jak zabitá a budila se v 8 až 9 hodin, tak dnes jsem nemohla dospat a byla od 5 vzhůru.

Ráno nasněžilo, ale už jsem si na to natolik zvykla, že se mi neklepou nohy, když sedám do auta.

Dančo, stromek máte hezký, a všechny fotky. Kocour je teda chlupáč. Ta Holcová napsala beletrie tři - Babky na divoko, Orinokem k přechodu a teď ten Věčný striptýz. Kromě tří dílů LIDI mám ještě I města mají duši a I města mají vši - to jsou postřehy z různých měst, taky cestovatelské. Možná ještě něco o čem nevím.

Ráno jsem se vážila a ač jsem ani nebyla vy… tak tam bylo 65,8 což zase není tak strašný. Tak dvě kila bych potřebovala dát dolů.

No a co jinak, roční uzávěrka nepotřebuje komentáře, za oknem posněhává.

Tak úspěšný pracovní týden všem.
Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 04.01.10 14:52

Ahoj,

tak jsem dorazila z práce, obědvám zbytek čočky a než se pustím do úklidu prádla, pouštím počítač a jdu podat o nás zprávu :-)

Dančo, stromek krásný, kočička taky :-) Teda váš Tom je už velký chlap :-o

Včera jsme šli s Tomem na avizovaný koncert - bylo to moc pěkné :-D V závěru zpíval celý kostel, no bylo to fakt super. Po koncertě jsme si šli sednout do jedné kavárny s dětským koutkem - já s Tomem, moje kamarádka (profesí sbormistryně) a její dcera a její kamarádka, což je Tomova sbormistrová. Bylo to moc fajn. A dostala jsem nabídku zpívat v jednom renomovaném smíšeném sboru - až mi to vyrazilo dech a vůbec nevím, jestli na to mám. No v každém případě to připadá v úvahu nejdříve v příštím školním roce, protože teď to prostě časově nezvládnu.

Z koncertu a kavárny jsme přišli docela pozdě a tak byl fofr - připravit vše do školy, vykoupat a tak podobně. Tom usnul asi v 20:15. Já jsem večer ještě učila a pak zapadla do pelíšku.

Dnes ráno nechtěl Tom vůbec z postele, ale podařilo se a do školy odešel včas :mrgreen: :mrgreen: Já jsem v práci probrala kupu věcí, které je třeba udělat v první dekádě - no je toho až nad hlavu.

Přestanu vás tu unavovat a jdu raději uklidit to prádlo :-)

Pa :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8704 příspěvků 04.01.10 21:15

Ahoj holky,
tak jsme dnes s Tomem byli plavat. Bylo to super. Teď mám takový ten krásný pocit protaženého těla!
Jinak se nic nového nedělo. V noci jsme skoro nikdo nemohli spát. To je takový náš syndrom nedělní noci a po té dovolené to je ještě umocněno hrůzou z nadcházejícího režimu! Ale kupodivu to ráno proběhlo naprosto v pohodě.

Já jsem se potom ještě stavila u doktorky a donesla jí čerstvou ranní moč :lol: příští týden budou výsledky, tak jsem zvědavá, protože teda čůrám pořád jak amina.

Zítra jedeme do IKEA, kupovat Matějovi postel. Kluci budou u našich, abychom to všechno v klidu odvezli. Tak se těším. Já IKEAmilovník.

Dneska jsem Tomovi koupila první dárek k narozkám. Pořád touží po králíčkovi. Tak jsem zakoupila odbornou literaturu, ať nastuduje a když tak po horách koupíme králíčka. Klec má švagrová, tak když tak si ji od ní půjčíme. Taky měli králíka asi devět let.

Tak mějte hezký večer.
Hani ahoj. Neboj, sice se zhoršila sociální situace, ale máš malou a to je nejvíc! Zase bude líp!

papa :mavam: D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8704 příspěvků 04.01.10 21:16

Luci, gratuluju k nabídce do sboru. To vem. Bude to určiětě super odreagování, jak psychické, tak i fyzické. Jen pozor na chladno v kostelích a na tvoje ledviny. Moje šéfová od mala zpívá ve sboru, tak si v práci často prozpěvuje.

 
Hanka1
Extra třída :D 10941 příspěvků 04.01.10 22:11

Dano,

vzdyt ja psala, ze jsme s tim pocitali dopredu :lol: , manzelovi se prijem nesnizil, takze je to ok.

My byli v Ikea mezi svatkama. Bylo tam malo lidi. Mala se tam pekne kousla do horniho rtu, krve jak z vola a jak jsem ji chovala tak jsem byla cela od krve i ja. V prvni chvili jsem si myslela, ze snad ma vyrazeny zub, pak jsme to umyly a byla hned ok. Ale bolacek ma jeste dnes.

Na mne Mukosolvan zabral, tak uz nekaslu. Manzelovi je tento tyden 40, tak o vikendu budem slavit. Akorat mne vypekli v mistni samosce - vozi jim sem dobre chlebicky, celkem i za slusnou cenu, ale tento tyden maji dovcu, tak je musim objednat jinde a asi rovnou v cukrarne i s dortem.

Ve skole pry vse ok, dokonce maji ve dvorane ozdobeny stromecek, asi jsem si ho pred svatkama vubec nevsimla. Chystaji se i misto telocviku bobovat, tak jsem rada.
U nas kupodivu bylo ranni vstavani ok na to, ze sla vcera spat v pul desaty :roll:

Hanka

Příspěvek upraven 04.01.10 v 22:12

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 04.01.10 23:23

Ahoj,

Hanko, tak manželovi vše nejlepší :kytka:

Dančo, králíčka by náš Tom taky bral, ale nepáchne ?? A taky by mě zajímalo jestli v noci spí a nedupe!

Jinak ohledně toho sboru, ještě uvidím, ono je to fakt dost „těleso na vysoké úrovni“ tak , abych si netrhla ostudu :oops: V kostelech zpívají a je tam zima, ale to by mě neodradilo :-) Já taky zpívám, ale doma v práci moc ne. No ono taky takové věci jako mše apod. se moc prozpěvovat nedají :-D . Do září uvidím … Je pravda, že by mě to bavilo … a že taková nabídka se odmítne asi jen jednou…

Tom dnes ulehl už před osmou. Tak se alespoň pořádně vyspí. Zítra má plavání a zpěv, tak máme zábavu až do večera. A večer jdu s kámočkou na kafe (a na panáka :mrgreen: ).

Pa a dobrou noc :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 05.01.10 07:33

Ahojky,

včera jsem byla v práci asi do čtvrt na sedm. Šéf pak říkal, že ho bolí hlava, tak jsme se už do dalších činností nepouštěli a nechali to na dnešek. Bude to ještě náročný, všechno to dopočítat …

Jsem nějak nastydlá nebo co. Je mi pořád zima. V práci byla pěkná kosa, v kanclu jsem si sice pustila topení, ale jak tu 5 dní nikdo nebyl, byla zima na chodbě, v kuchyňce, všude. Hned mě začlo dloubat v zádech a v břiše, močák se hlásí. Navíc mám pořád studený stehna a zadek, nějak se nemůžu zahřát. Večer jsem si večer vzala nahřívací dečku, ale i po dvou svařácích jsem se pořád nemohla zahřát. Tak jsem si dnes vzala dvoje ponožky a pod kalhoty leginové kraťasy. Mám snad revma nebo co. Bolí mě kolena a nějak se mi špatně zatepluje tělo. Asi rovnou zakoupím urologický čaj.

V noci se mi zdálo, že jsem zaspala. Ráno jsem ve 3/4 na 6 slyšela z kuchyně telefon. Ne zvonění, ale vrčení, jak rezonuje mobil. Nešla jsem k němu, stejně bych to nestihla. Pak když jsem vstávala, nepřijatý hovor od táty. Tak mu volám co je, a on že se spletl a přišel o hodinu dřív a myslel si, že jsem mu ujela, tak šel na vlak. Docela mě znejistil, zvlášť po tom snu, ale ne, já jsem vstala správně.

Anketní otázka: kde doma necháváte mobily? My je máme na lince v kuchyni, tam je i nabíječka. K posteli si ho neberu, pokud nečekám nějakou zprávu nebo tak. Protože mobilní operátoři posílají debilní smsky zásadně v noci a vždycky mě to vzbudí. I když vypnu zvonění, stejně to vrčí a svítí a vzbudí mě to. Tak vstávám na normální budík a když spím, tak netelefonuju. Proto Dančo se nemusíš ptát, jestli mě nebudíš :-D protože když jsem na příjmu, tak jsem zaručeně vzhůru.

Hezký den
Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 05.01.10 18:08

Ahoj,
tak další hektický den skoro za námi :mrgreen:
Jiřko, brzy se dej zdravotně dokupy.
Dančo, co tvé ledviny resp. moč. cesty ?? Myslím na vás.

Dnes měl Tom zpěv. Dorazili jsme tam jako obvykle a sbormistrová si mě vzala hned stranou, že tu nabídku na moje účinkování ve sboru myslela 100% vážně a že by byla ráda a kdesi cosi. No hřálo mě to, ale trochu jsem na ní koukala jak vyoraná myš. No výsledek je takový, že se mám přijít v pátek předvést a od středy zkouším :-o . Holky, jsem v krizi. Vůbec nevím jestli na to hudebně mám (ona tvrdí, že v poho) a taky nevím, jestli to budu stíhat. :think: Ale odmítnout se mi to zas taky nechce - no prostě babo raď tedy holky raďte.

Ve čtvrtek má Tom ve škole konzultační hodiny, tak se jdu zeptat, jak je na tom.

Anketní otázka :-) : jsem opak Jiřky, já mám mobil u postele, protože ho používám jako budík. Občas mě teda vzbudí smska, ale to mě zatím neodradilo. Přes den máme mobily v předsíni na poličce.

Pa :mavam:

 
Hanka1
Extra třída :D 10941 příspěvků 05.01.10 18:37

Ahoj,
k tem mobilum - pokud potrebuji budik, mam ho taky u postele. Vetsinou nevypinam a malokdy mne nekdo vzbudi, kdyz ale vim, ze je nejaka „akce“ a kolegove budou volat, tak vypinam. Jinak ho nechavame vetsinou v kuchyni.

Rano jsem vezla do skoly a vic nez 10 minut jsem skrabala auto. Jak mrzlo a byla v noci mlha, tak to u nas bylo jak v Mrazikove, jak poznamenala mlada - vsechno krasne bile ojinene. Ovsem to auto byla chutovka, nastesti manzel dostal skrabko-rukavici. Je to skrabka vsita v chlupatem navleku, tak cloveka nestudi ruce a to jsem oskrabala jen pulku predniho skla a predni bocni skla. V protismeru jsem pak potkavala auta jenom s vykrabanym ctvereckem.

Dneska jsme kupovali v Ikea nove zidle, teda dost neplanovane, protoze manzel rano jednu rozsedl. Sednul si normalne na zidli a najednou krup, ja malem padla smichy, nastesti se to pod nim neslozilo uplne, ale jen rozklizilo. Ale byla z roku 2001, tak ma narok. Kupovali jsme tenkrat v Ikee jen dve do prvniho maleho bytu, pak do vetsiho jsme dve stejne prikoupili a prestehovali je sem. Jenze tyhle uz v kolekci nejsou, tak jsme koupili misto jedne ctyri nove.

Jinak Lucko, jdi do toho, skoncit muzes vzdycky a skoda takove prilezitosti nevyuzit.

Musim koncit, pac se tu na mne sape prcek. Hanka

Příspěvek upraven 05.01.10 v 18:39

 
DanaCe
Echt Kelišová 8704 příspěvků 05.01.10 21:06

Ahoj holky,
Lucko jednoznačně se připojuji k Hance, určitě do toho jdi! Uvidíš bude to super. A až budete mít koncert v Brně, tak já přijdu :lol:

Hani, teda nevím aby se židle rozbila po 9 letech používání. Vždyť my máme doma v kuchyni židle sto let staré a nic jim není! No IKEA je krásná, ale tada ta kvalita fakt asi nic moc. Ona tomu většinou odpovídá i ta cena. My jsme tam dnes byli taky. V chodbě máme tu postel, ještě jsem si koupila dva květináče, lampičku nad tu postel a pod křeslo k PC takovou rohož. Protože tady ojíždíme ty naše nové krásné parkety, tak to je škoda. Dali jsme si tam jídlo a jeli to vyložit domů a pak pro kluky.

U nás dnes nesněží, ale začalo přimrzat a vážně to děsně klouže. Po cestě byly bouračky, lidi různě padali, fakt je tu náledí. To nemám ráda.

Ve čtvrtek máme ve škole den otevřených dveří, tak se chci v práci domluvit a chtěla bych na oba kluky mrknout. Pro paní učitelky jsem vzala z práce nějaké kalendáře Brna, co jsme dostali, bylo jich hodně a už to nikdo nechce, tak ve škole do kabinetu se jim to může hodit.

Jinak nic nemám. Milan má zítra hraní. Než přijdu z práce, tak mají kluci bojový úkol uklidit v pokojíčku a taťka se pokusit smontovat tu postel.

Jak chodím do práce, tak máme doma už zase pěkný binec. V chodbě zase už tři dny stojí sušák s prádlem, všude nějaké předměty.

Ji ještě jsem dnes Tomovi v CaA koupila ve slevě rifle a rukavice na hory. Ty teda ve slevě nebyly, ale stály 300 což jde. Za měsíc jede se školou a má jen jedny, což je málo.

No nic, jdu do hajan.
Jiři to je hrozný viď, člověk chodí dva dny do práce a už je nakřápnutej. Já to mívám taky takové to drobení. Nejlíp je zalézt si do vany s horkou vodou, pak si vzít teplé pyžámko, ponožky na nohy a šup do peřiny s horkým …(doplň dle chuti :-D )

Tak se držte.
Ahoj :mavam: Dana

Hani, co manžel dostane k narozeninám!

Příspěvek upraven 05.01.10 v 21:08

 
DanaCe
Echt Kelišová 8704 příspěvků 05.01.10 21:08

Jo mobil míváme v chodbě na proutěných bedničkách - takový nábytek - to přes den, když jdeme spát, oba si je bereme k posteli a budíme se jima. Já ho teda nesmím zapomenout otočit světýlkem dolů, protože mám živý mobil a on pořád bliká. V noci to osvětluje celý pokoj, což je pochopitelně protivné.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8704 příspěvků 05.01.10 21:37

Ještě jsem se chtěla podělit o dnešní trauma s firmou, která nám měnila okna. Před tím už jsme si od nich nechali dělat dveře, okno do kuchyně i chodby, takže myslím, že tak 150 tisíc od nás obdrželi. Mezi svátkama se nám při vytahování žaluzie přetrhl takový ten kuličkový provázek na žaluzky. A jak jsem si toho nevšimla, tak jsem tahala a vytáhla ho celý. Takže máme jednu žaluzii zataženou. Včera jsem psala e-mail - reklamaci - a že prosím, aby k nám někdo přišel a ten „provázek“ nám tam nandal zpátky. Paní mně milostivě napsala, že reklamaci neuznávají, že dle sdělení technika jsem použila hrubou sílu, jinak to přetrhnout nejde a že mi nabízí, abychom si přijeli k nim do Rajhradu, že nám dají zdarma nový provaz.
No vyměnili jsme si několik e-mailů. A výsledek je nula. Jsem docela naštvaná, bohužel u nás nikdy nebude úcta k zákazníkovi. Přece nebudu platit 800 za hodinu práce + cesta. Myslím, že dle faktur je vidět, že jsme si u nich 3× něco objednávali a tak by to mohli uznat. Štve mě to, protože to budeme muset nějak vymyslet. Sami to tam neumíme, ale přiznám se, že si snad zaplatím nějakou jinou firmu. Tak ráda bych se hádala, ale ničeho nedosáhnu. Ach jo :mrgreen:

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 05.01.10 21:45

Ahoj holky,
Luci, určitě ten sbor zkus, to je paráda, závidím v dobrém, moc se mi to líbí, když někdo umí zpívat - u nás doma nikdo neudrží ani tón, ani rytmus :lol:
Dančo, určo bychom se mohli vidět, až budeme v Brně, taky jsem pro damskou jízdu, stejně většinou nemám moc co dělat, tcháni zabaví kluky, manžela zaměstnají věcmi jako, instaluj nám navigaci do auta, uprav něco v PC, nalaď TV… a já už jsem plně rezignovala na snahu něco babičce pomoci, jednou jsem se nabídla, že vysaji v pokoji, pes tam něco roztahal a děda se pak málem urazil, že jestli si myslím, že tam mají binec …v kuchyni je má snaha taky zbytečná, beru blbej nůž, tence mažu, tlustě krájím…tak jsem rezignovala na dobré vychování a chodím k hotovému :nevim: Taky ti závidím to protažení v bazénu, mě náš krytý bazén zadělával na gynekologické problémy, tak jsem s jeho návštěvou skončila po plavání kojenců Vojtíka, ale kluci byli plavat zrovna v neděli. Chodí tam rádi, Vojtíkův největší kamarád má tatínka profi potápěče a dědu šéfa bazénu, tak párkrát měli s ním bazén sami pro sebe a potápěli se do čtyřmetrovky (ještěže jsem u toho nebyla), oni jsou docela vodníci.
Mrzí mě, že jsem ti popisem průšvihu bratrancovi ženy rozjitřila vlastní vzpomínky. Víš, ona ta brantrancova žena je taková přímá, otevřená, takže mi to říkala úplně věcně a ještě to překládala průběžně do angličtiny, aby se „chytal“ i francouzský manžel sestřenice, který seděl s náma a zas není v češtině a těhotenském oboru tak kován. Když jsem jí říkala, že možná v ČR je lepší prenatální péče než v Rakousku, tam mi tvrdila, že je to totožné a oni, jako zaměstnanci OSN chodí na nějakou spešl soukromou kliniku a jednalo se o to, že ta holčička měla něco jako Dawnův syndrom, ale na jiném chromozonu, což je tak vzácné, že se to normálně nevyšetřuje, už ale ví, že ona je přenašečkou té chyby a má strach, že věkem (je jí 35 let) už se to teď projeví v každém případném dalším těhu. Takže příčinu toho všeho vědí, jen jim nikdo asi neřekne další případné důsledky.
Mobil mám různě po bytě, nejčastěji v kabelce v předsíni, v ložnici ho nemívám já ani manžel.
Ježiši, manžel mi teď ukazoval na internetu ve videiích, jak teď o vánocích hrál ten bratislavský soukromý hokejový klub, co tenkrát v létě, tak fyzicky napadal při zápase naše kluky, až je trenér (náš) odvolal dřív a ukončil zápas. Tak teď tihle „profíci“ z Bratislavy byli vyloučeni z nějakého turnaje v Pelhřimově, protože nejen ti kluci se rvali, ale normálně i ten jejich trenér fackoval rozhodčího, je to tam i s popisky, jakože snad takoví lidé nemají u dětí vůbec co dělat a pak není divu, jak se ti kluci chovají. Fuj, zas jsem si vzpomněla, jak se na tom ledu mlátili a je mi ještě teď těžko od žaludku. Díkybohu, že kam všude naši kluci chodí, tak se nacházejí slušní a rozumní učitelé, trenéři i vedoucí.
Snížek vám všem závidím, u nás je mini poprašek, mohlo by napadnout, když už mrzne, ať si děti užijí. Vojtík pořád chce jet na lyže, ale tady v okolí je na sjezdovkách spíš led než nasněženo.
A už víc nevím, jdu zmenšovat Ondrovi kalhoty, dneska mě kolegyně dala po synovi troje kalhoty, z toho jedny oteplené,ale musím je zapošít.
Ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 06.01.10 07:48

Ahojky, včera jsem byla v práci zase do čtvrt na sedm, tj. dvakrát po sobě 11 hodin. Přijela jsem domů docela vyčerpaná. Jen jsem si vyluštila křížovky v týden starých novinách a šla jsem si číst do postele a v půl desáté už jsem chrupala. Ráno jsem nemohla vstát.

Koupila jsem urologický čaj, vypila asi 4 hrnky, hned je to lepší. Dnes jsem si vzala pod kalhoty punčocháče, to jsem nikdy nedělala, ale co nadělám, když je mi zima. Když jsem v teple, problémy okamžitě pominou.

Plavání závidím, ale já mám v bazénu (nebo obecně v každé vodě) problém, že musím během hodiny třikrát na záchod. Já nevím jestli mi tam dole něco netěsní nebo prostě jsem jen choulostivá na ten chlad. Už jsem v bazénu nebyla ani nepamatuju. Pořád plánujeme, že začneme, ale pořád zůstává jen u plánů.

Lucko, taky jsem pro ten zpěv aspoň zkusit. Však skončit můžeš kdykoliv.

Hanko, já auto naštěstí škrábat nemusím, mám ho na obou směrech v garáži. Ráno se vždycky směju, když vidím ty zasněžený auta přesně s těma čtverečkama, jak popisuješ.

Ráno jsem čekala záplavu sněhu, ale nenapadlo nic. Ne že by mi to vadilo, že nemusím zametat schody.

Manžel mi včera dojel nechat seřídit lyže na nové boty, tak jsem připravena. Domluvil se, že tam někdy odpoledne zajede s dětma, prý pěkné lyže na ně sežene cca od 900 do 1500 Kč. Takže doufám že ještě s jedněma botama se do čtyř tisíc vejdeme. Říkali mu, že taky doporučují koupit lyže bazarové a až děti vyrostou, protihodnotou koupit nové. Manžel večer vtipkoval, jestli se nechci sebrat a jet lyžovat - no to jsem teda vážně sílu neměla. Je od nás asi 10 km sjezdovka a jezdí se tam až do večera, loni jsme tam byli asi na hodinu večer po práci a úplně mi to stačilo.

S Ikea žádnou zkušenost nemám, nikdy jsem tam nenakupovala.
Dančo s těma žaluziema to je pech. Snad se vám to podaří nějak navlíknout zpátky.

Mado ti rvací hokejisti to je síla.

:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 06.01.10 10:22

Ahoj,

teda Dančo, to je přístup k zákazníkovi to je síla :nevim: Tak ať se vám to nějak podaří opravit.

Holky, to prostydnutí to teď říkají všichni kolem mě, že je to trápí, tak se opatrujte.

S IKEA taky moc zkušeností nemám, my jsme tam kupovali jen nějkaké dekorační drobnosti. Ale rozklížená židle za tak krátkou dobu …

Dnes je Tom u našich odpoledne a já si musím udělat resty do školy. Včera jsem dělala fazolovou polévku k večeři, tak bude i dnes - ještě zbyla.

Holky, děkuju za podporu ohledně sboru. Já jsem to ještě řešila s manželem, ohledně provozu domácnosti, ale jdu do toho! Takže na mě myslete v pátek večer - jdu se předvést :-o .

Musím pracovat, jde mi sem nějaká práce :mrgreen:
:mavam:
 Pa

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 06.01.10 11:44

Ahoj holky, u nás konečně sněží a pěkně vydatně. Ráno jsme do školky jeli na bobech (no jeli, já táhla Vojtu), ještě jsme při minulém sněhu „inteligentně“ nechali dvoje boby a malé sáňky na chalupě a teď s tím sněhem se tam na kopečky nevyškrábu (mám univerzální pneumatiky - jezdím (popojíždím) jen po městě.)Ale jedny boby s volantem nám zůstaly ve sklepě, tak jsme toho hned ráno využili a tolik nadávacích lidí, co jsem za tu krátkou cestu potkala, nechápu to. U nás sněží málokrát a většinou ani sníh nevydrží. Tentokrát sněží hodně, tak je třeba sníh i odházet a hned po ránu snad každý, koho jsem potkala, tak nadával, že sněží a musí se to odházet a kdecisosi…Jeden „sympaťák“ mě vyhrožoval a nadával, že jsem si dovolila projet po „jeho“ odházeném chodníku, ale jinudy fakt cesta nevede. Další debil mi nadal hned u našeho domu, že mu manžel před třemi týdny zaparkoval na „jeho“ místě, které je jeho jen z titulu, že on tam bydlí o 20 let déle, než mi. Sice mě to vyvedlo z míry, ale normálně jsem se ovládala, takže čím „pan soused“ víc nadával, tím já jsem se dostávala do stavu, že jsem s ním mluvila, jak s miminem stylem" „Ale no tak, že to tak nemyslíte..“Ve finále „pana souseda“ odvolala manželka, protože jsem ho pochválila, jak hezky odhazuje ten sníh u domu.
Jo Jiři, ti rvací malí hokejisti, to je fakt síla, pokud budeš chtít, pošlu ti odkaz na to video. Naštěstí je ten klub vyjímka, na Slovensku už je všichni znají a nechtějí s nima hrát, tak to zkoušejí v Česku a už jsou taky profláknutí. Když hráli u nás, tak před zimákem stála samá „vytuněná“ (tak to říkává Vojtík) auta, rodiče i děti oblečení do nejznačkovějšího ze značkových oblečení a chovali se, jak největší burami a hulváti… no to byste museli vidět.Když naši kluci dali gól, tak jejich rodiče na ně sprostě řvali…ještěže na led většinou není slyšet z tribuny..
Včera jsem odpoledne nestíhala a ještě se mi vyby/ila baterka v autě, takový príma den. Aspoň, že jsme stihli s Ondrou se jít ostříhat, už to měl děsně dlouhý, jak se vždycky po tréninku osprchuje a pořádně neutře, pak si na hlavu nasadí čepici, tak se mu to zvlní pokaždé jinak..šla jsem s ním do učňovského holičství, jak předtím s Vojtou, tentokrát na nás vyšla opravdu úplně začátečnice, tak to trvalo snad 40 minut a ještě se Ondry ptala, zda to vzadu chce ostříhat na Havla, což jsem ani já netušila, jak to je, tak už to vím, už jsem zase o něco chytřejší :lol: …sice to má místama zubatý, ale co bych chtěla za 22,–, hlavně, že vypadá upraveněji…
Ahoj Mada

 
Hanka1
Extra třída :D 10941 příspěvků 06.01.10 15:04

Ahoj holky,

Mado o tech hokejistech jsem zrovna cetla i na Blesku, je to sila, odkaz je tady:

http://deniksport.blesk.cz/…kejisty.html

Jinak k Ikea - mame od ni v podstate vybaveny domek. Obyvak vcetne kuchyne (tu mame treti - v obou predchozich bytech jsme meli kuchyn taky z Ikei), oba detske pokojicky i pracovna. Akorat loznici musime poridit novou, skrin mame prestehovanou (byla delana na miru truhlarem) a postel mame od segry. Takze vahame mezi skrinemi a posteli z Ikea a Woodface. Vyhodou Woodface je, ze je udelaji az do stropu, v Ikee maji dve vysky.

Jinak tahle rupla zidle tenkrat moc nestala, do tisicovky urcite. Libila se mi vzhledove, chtela jsem nejakou podobnou, ale koupili jsme celocalounene se sundavacim pracim potahem. Ja ji puvodne nechtela kvuli udrzbe, vzhledove se mi libila, ale je hrozne pohodlna, tak to rozhodlo. Potahy jsem si koupila rovnou dvoje…

Jinak ve skole misto telocviku bobovali, coz je docela fajn. Mame asi sedm ukolu z velke matematiky, rikala ze to dostal jeste jeden chlapecek, co pred svatky taky marodil. Jinak posilala marodum ucitelka zadani ukolu emailem, tak asi zapomnela, protoze jinak mi to prijde velke mnozstvi. Jeste, ze sla rovnou po o, pac odpo ma Sokola a to by asi nestihala.

Rano bylo opet skrabani, ale vychytala jsem to, pac jsem nastartovala auto a sla se teprvne oblekat malou, tak vetsina odtala sama.

tot vse, jdu si uvarit kafe. Hanka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »