Maminkou s eMiminem už pár let - Beskyde, Beskyde ...

Cestování

Ahoj vespolek,   Hlásím se po vydařené dovolené v Beskydech. Sice už je dovolená přehlušena dalšími zážitky (viz minulý deníček), ale vše mám zapsané na papírkách, tak snad to zvládnu :o) Vezmu to postupně, den po dni, jestli vás to bude bavit varuju, bude to dlouhé  ...  

Den první - pátek 14.8.  

Hurá, odjíždíme. Ráno jsme vstali v 8, děti chrní, v poklidu dobalujeme, ve čtvrt na deset jdeme děti vyhnat z pelechů, rychlá snídaně a jedeme. Po D1 to jde hladce, jen před Brnem sekají trávu, 3 km zúžené do dvou pruhů, hodinové zdržení. Za Brnem na McDonaldu děláme první přestávku, je tam skluzavka, takže jsme dali něco málo nezdravé stravy (stejně tomu nemůžu přijít na chuť), děti se trošku protáhly a jedeme dál. Původně jsem měla v plánu navštívit v Olomouci (v rámci odpočinku během cesty) kamarádku Danu, co s náma byla jejich rodina na vodě. Nicméně když jsem to s ní na konci vody probírala, netvářila se nijak nadšeně. Jaké bylo překvapení, když mi ráno píše, že nás čekají!!! Nám už se tam zase nechtělo, ale volala, že děti se těší, tak nezbylo než se vydat na jejich zahrádku kousek od Olomouce. Aspoň jsme se tam najedli, děti si zaskákaly na trampolíně, my s Danou prohovořily plánované hory na zimu, a jede se dál. Hladce… až ke Starému Jičínu, kde to popojíždí a tři kilometry opět jedeme hodinu. Konečně v půl šesté dorážíme do Visalají. Hned nás paní domácí vítá. V penzionu Beskýdek (www.beskydek.cz) pronajímají pět pokojů, ten náš je sice přesně jak na fotkách, ale zdá se jaksi menší. Ale útulný. V první místnosti je rozložený gauč, stůl a kuchyňský koutek (ale výborně řešený, takže se tam krásně vejde veškeré vybavení, co jsme si přivezli), odtud se jde do druhé místnosti, kde je letiště pro 4 osoby (super) a odtud se jde do koupelny. S koupelnou má problém náš 190 cm vysoký tatínek, jak je to v podkroví a šikmý strop, při koupeli ve vaně musí provádět náročné gymnastické cviky, pětkrát se o něco praští, nadává… Také není díky výšce a nízkému stropu schopen použít záchod vestoje, protože se tam prostě nevejde (my holky se tam sice vejdeme, ale zase neumíme použít záchod vestoje). Takže chodí i na malou jako holky a pokaždé to musí náležitě komentovat, že. No nic, nanosíme bagáž a jdeme na procházku, k hotelu Visalaje je to kousek, mají tam dvě placky (alias dřevěné turistické známky), pivo, zmrzku a minizoo - holandské zakrslé kozičky a ovečku, některé kozičky běhají volně venku a mohou se krmit mrkví, jablíčkem či tvrdým chlebem, které ovšem dnes ještě nemáme, musíme se příště vrátit :o)) Po návratu rychle polívku k večeři, děti se chtějí podívat na pohádku na DVD, tatínek prudí, že se na to dívat nechce, tak jde spát do vedlejší místnosti. My se dokoukáme, dám Haničce předposlední dárek k narozeninám (super knížka, jak se ukázalo - od Markéty Zinnerové Kočka Linda, poklad rodiny). Přečteme první kapitolu a jdeme spát. Ve čtyřech se tam vejdeme dobře, jen kdyby celou noc někdo nechrápal, že, takže od druhého dne tam spíme jen ve třech a tatínek je vystrčen do azylu do přední místnosti.  

 

Den druhý - sobota  

Haničce jsem slíbila poslední dárek k svátku. Ponožky s koťátkem Hello Kitty. Když jí je radostně předám, zklamaně řekne, že fuj to nechci to je hnusný. No ale já už vím, že to rozchodí, taky že jo, navlíkne si ponožky na nožky a celý týden nechce jiné. Stanou se jejími nejoblíbenějšími, jak jinak. Potvora, nemůže nad dárečkem jásat hned, nemůže, musí si na něj nejdřív zvyknout (no stejně nevděčná jako já, dalo by se říct :o))  

V 9 jsme v autě a jedeme na první výlet, zřícenina Hukvaldy. Omylem jedeme jinudy než jsme chtěli a tím našli mnohem lepší cestu. Hukvaldy nejsou z dálky vůbec vidět. Kopec jak blázen, až si říkáme, že si z nás někdo dělá legraci. Na tomhle kopci žádný hrad není. Ale je. Krásná obrovská zřícenina. Trvá přes hodinu, než ji celou prolezeme. Jíra si zastřílel z kuše, Hanička nechtěla, že prý si vybere něco co jí koupím. V jediném stánku si nevybrala a zbytek dne prudí, že chce ještě nějaký dárečéééék. Dále jdeme do hukvaldského tropiku, čekali jsme trošku víc, je to soukromá zahrada a tam spousta kytiček a pár zvířátek. Hlavně papoušci, obrovský - kakadu, ara, a dokonce mluví, tak to je docela sranda. Taky pumu mají. V poutačích inzerovali, že každé dítě dostane dárek, děti už si malujou, co to asi bude - říkám jim určitě něco malého, ať nejste zklamaní, no samozřejmě že z pavích per zklamaní jsou, i když jsou nádherný. Jako druhý dnes jedeme na Štramberk. Jenže ouha, město narvané, slaví se 650 let města. Nicméně mají další tři placky. Je vedro, musí se jít dáááleko přes celé město, děti bolí nožičky, Hanička kňourá, že si chce něco koupit. Vylezeme na věž, krásný výhled, příjemné, nicméně z té chůze nahoru a hlavně dolů mě už taky bolí nohy a hlavně se mi hrozně třesou. Konečně Haničku uspokojíme, vybrala si dřevěné hodiny, prý se bude učit kolik je hodin :o)) Tak je od ní na chvíli klid.  

Už máme taky hlad, jsou tři hodiny a pořád jsme nenašli vhodnou hospodu, kde by se dalo najíst. Tatínek si vybavuje, že jsme ráno někde cestou viděli ceduli grilovaná žebírka, jenže kde? Ale vzpomněli jsme si a dokonce i našli. Veliké venkovní sezení, z budovy dýchá tak trochu ještě socialismus, obsluze se moc nechce. Nicméně venku je příjemně a hlavně je tam kolotoč. Ale jaký! Klasický řetízkový kolotoč, co bývají na pouti, ale bez pohonu. Chtějí-li se děti točit, musí nějaký rodič kolotoč roztočit - bafnout za sedačku a běhat dokola. Je to docela legrace. Točím chvilku děti, za chvilku jich je tam pět, běhám dokola, no k popukání. Na závěr je dětí snad osm, ale střídáme se s jiným tatínkem a maminkou, fakt nádherný uvolnění. Jídlo mají skvělý, grilovaný žebra a křidýlka, takže jsme se i báječně najedli. Pak ještě spěcháme na nákup, neb jsme si žádné zásoby nepřivezli, na večer koupíme naložené steaky a budeme dělat ohýnek. Před chalupou je hezké sezení, ohniště, ruské kuželky. U nich malá holčička, Hanička mi přijde pošeptat, že by si s ní chtěla hrát a co má dělat. Radím, ať se zeptá, jak se jmenuje, řekne taky jak se jmenuje, pak ať se zeptá, odkud je, jestli chodí do školy… Rozběhla se asi třikrát a zase se vrátila. Pak vykročila pevným krokem a slyším - jak se jmenuješ? Adélka. Já Hanička. A kolik ti je? Šest. Mně pět a půl. A chodíš do školky? Už půjdu do školy. Můžu si s tebou hrát? Jo můžeš. No nemají to ty děti trošku jednodušší? Bohužel ani ne za půl hodiny pro Adélku přišel tatínek a ani se nestihla rozloučit.  

 

Den třetí - neděle  

 

Kam dnes? Chtěli jsme do Rožnova pod Radhoštěm do skanzenu. Jenže je víkend a navíc mám zjištěno, že tam má být zrovna tento víkend jarmark. Bude tam tolik lidí jako ve Štramberku? To nepřežiju. Nakonec to riskujeme a vyrážíme. Naviguju špatnou cestou, takže se trošku povozíme po Beskydech, ale zato jedeme podél nádrže Šance, kocháme se krásnou krajinou. V Rožnově narváno, nicméně podařilo se nám šikovně zaparkovat za rohem od hlavního vchodu, a navíc zadarmo. Kupujeme vstupenky na dva okruhy. V dřevěném městečku je ten jarmark. Dá se snést a nejen to, je přínosem. Projdeme kostelík, pak v amfiteátru zrovna vystupují rytíři. Krásný starověký kolotoč - jako řetízkáč, ale místo sedaček na řetízkách jsou na lanech zavěšení koníci a loďky. Nemůžeme vynechat, jasně že ne. Zatímco se děti točí, tatínek si u stánku koupí dřevěný meč na nadcházející rodinnou akci. Šikovný způsob, jak obstarat Jírovi meč i přes nechuť maminky, ne? Poobědváme výtečné klobásky, děti mají pochvalu, krásně jedí a nikdo nepindá, že chce vlastní tácek, hořčici a podobně, i chlebíček si roztrhnou napůl a výjimečně i snědí. Pak se zrovna nachomýtneme k loutkové pohádce o kocourovi, je to vtipné, dětem se moc líbí, smějou se i dospělí. Pak rychle projít zbytek, viděli jsme vodníka, jak vozí děti na pramici, ale když jsme k němu došli, naštěstí (či bohužel?) zrovna někam zmizel. Když dětem říkám, že šel asi ukládat dušičky z těch utopených dětí, už nenaléhají, že se taky chtějí svézt :o) Ještě máme vstupenky do Valašské dědiny, ta je taky krásná, delší okruh mezi různýma chaloupkama, buď se do nich dá jen nakouknout, nebo i vstoupit a pak je uvnitř vždy někdo stylově oblečen… Takže jdeme do školy, kde je venkovský učitel a zkouší Jíru, jak umí písmenka… v mlýně je opravdický mlynář a vypráví nám, kolik čertů ve mlýně bydlí, nádherná autentická pověst. Žabí moč se prý jmenoval ten nejhorší čert :o)) V jiné chalupě je babka kořenářka, prodává tam bylinky, všechno se dá prolézt, no prostě nádhera.  

Ve 4 skanzen opouštíme a je nám jasné, že se nám nepodaří projet kolem dětského lanového parku, aniž bychom se zastavili. Zaplatíme tedy 30 Kč za každé dítě a necháme je dovádět na prolejzačkách, trampolínách, dlouhatánské klouzačce a sami si dáme pivo. Pak Jíra přiběhne, že chtějí na skákací hrad, ale že se tam ještě platí. Kolik, ptáme se. Prý 8 korun. To je nějaký divný, ale říkáme mu, že nic dalšího platit nebudeme. Když si je jdeme vyzvednout, ukáže se, že je tam napsáno Max 8 osob. Takže ne korun, hurá hurá, honem na skákací hrad a další půlhodina v čoudu :o)))  

Cestou to vezmeme přes Čeladnou, dnes je to přesně 5 let, co tam měla v altánku u penzionu U Holubů moje sestra svatbu. Vzpomínáme, ukazujeme to dětem (byli tenkrát ještě oba v kočárku), dokonce nás překvapí, kolik míst poznáváme - tady jsme byli nakupovat Jírovi pistolku, tady jsme chodili ke studánce, najednou je to jak když se pustí starý film a všechno se to vybavuje. Samotný penzion je po rekonstrukci, interiér bychom nepoznali, I venkovní sezení je jiné. Dáme si aspoň birel, vzpomínáme, je nám moc příjemně, Beskydy všude kolem nás.  

Večer sedíme před naší chalupou, večeři jsme si přišli sníst ven, ale divíme se, že si k nám nikdo ze spolubydlících nepřisedne. Nikdo se kamarádit nechce. Docela nám to chybí. Manžel pak docela nadává, že ty večery stojí za prd. Přitom to není až tak pravda, já bych se zabavila snadno, třeba bych se připojila na net, je tu televize, ale jediná stanice jde chytit Nova, což je jako by nebylo nic. Hospoda nikde, kamarádi nikde, tatínek se nám nudí. Naštěstí jen po večerech, to se dá vydržet. Každopádně padá rozhodnutí, že příště musíme jet s někým známým, spoléhat se, že se seznámíme, nemá smysl. Lidi se přátelit nechtějí.  

 

Den čtvrtý - pondělí  

Dnes jdeme na výlet do přírody, protože v pondělí je všude zavírací den. Máme v plánu okruh pralesem Mionší. Jíra z názvu usuzuje, že Mionší je indiánská kočička :o) Okruh má 7 km a dle popisu ho obejdeme za 3-4 hodiny. V 10 vyrážíme z parkoviště, za náma jakási dvojice. Nějak nás nemůžou dohnat :o)) Tatínek na:,–(í tempo, každé dítě za jednu ruku, já sotva stačím. Sice neustále někdo kňourá, že bolí nožičky blablabla, jde se pořád do kopce, ale u každé informační tabule (je jich po cestě 10) nabízíme bonbonek, takže to odsejpá. Nádherný výhledy na protější stráně. Od bodu 6 se jde na pokraji pralesa, vysokou travou, ale líbí se nám to. Dvojice za náma dorazí vždy k tabuli ve chvíli, kdy my od ní odcházíme. Teprve u desítky nás došli a předešli, měli jsme delší čůrací a picí pauzu. Pak se napojíme znovu na čtyřku a jdeme stejnou cestu dolů k jedničce. Tam dvojici opět dohoníme. Pán vystřihne dětem poklonu, jací jsou turisti, že nás prý opravdu nemohli dojít! Okruh jsme zvládli za necelé tři hodiny. Odměnou nám byl oběd v Dolní Lomné v restauraci Mánes a dvě placky do sbírky. Jako bonus je v restauraci (sedíme na otevřené verandě) pískoviště, takže si děcka pohrajou. Jídlo výborný. Aby dnes bylo také nějaké lákadlo pro děti, jedeme do Mostů u Jablunkova do lanového centra. Je tam bobová dráha, takže si ji jdeme sjet. Mně je jasné, že dolů se bojím, Hanička taky, takže brzdíme ze všech sil. Tatínek s Jírou nás skoro dojeli. Ale je to super (kdysi tu o tom psala Monča nebo Zuzka - holky, kde je vám konec??? Každopádně díky za tip :o)))
Po
dojezdu vidím náš čas - 118 vteřin, přitom ostatní jezdí kolem 60 a rekord je dokonce 41. Aspoň titul za pomalost jsem mohla dostat :o)) Ovšem dál už nic moc, je tam spousta automatů, Jíra chce na všechno a nemůžeme ho dostat pryč, prolejzačky je najednou nebaví, ani dětské lanové centrum, takže brzy jedeme domů. Uděláme ohýnek, upečeme buřtíky. Venku se k nám opět nikdo nepřidá, jedna rodinka si jde sednout ven, ale když nás vidí u ohně, sedne si jinde. Jsme snad prašiví nebo co??? Hanička chce jít zaklepat na Adélku, ať jde ven. Jíra jde s ní, ale pokaždé těsně před dveřma utečou. Háňa kňučí, že Jíra s ní jít nechce. Jdou to zkusit znovu a znovu utečou. Až nakonec přiběhnou šťastný, že zaklepali a Adélka za chvíli přijde. Hurá. Tentokrát pro ni zanedlouho přijde maminka a Adélka opět bez rozloučení odchází. Je teplá noc, vypadá to na změnu počasí. Hlásili frontu, tak že by? Svítí hvězdičky, přinesu si mapu hvězd, ukazuju dětem souhvězdí co znám a sama poznávám další. Nádhera. Krásné Beskydy, krásné počasí, hory, údolíčka, zeleň. Jen lidi tu nejsou moc družný. Jdu spát v 10 s dětma, tatínek posedí u vyhasínajícího ohníčku skoro do půlnoci.  

 

Den pátý - úterý  

Ráno je pod mrakem, chladněji. Ačkoliv tady ani nekáplo, přes den mají doznívat přeháňky a opět se vyjasnit. Až večer se dozvídáme, že na Kokořínsku bylo tornádo a prý významně zničilo údolí, kam jsme jezdívali na vandry. Na naši oblíbenou hospodu spadlo několik stromů. Smutný pohled. Ale v Beskydech nic, nejdeštivější místo (prý) v republice a ani kapka. Nicméně přehodnocujeme plány na dnešek, nepůjdeme do přírody, ale do Ostravy, kde bude chladnější počasí výhodou. Ačkoliv jsem v Ostravě nikdy nebyla, na Slezskoostravský hrad trefíme díky mojí navigaci přímo skvěle. V 10 jsme tam, na parkovišti pouhé jedno auto. Dokonce čekáme u pokladny, než otevřou! Prohlídka bez průvodce, hrad skvělý. Prý ho jako ruinu v hodině dvanácté zachránilo město (či kraj?) které ho od soukromého majitele dostalo zpět. Je tam moc hezky. Skvělá výstava různých strašidel. Dále jdeme na výstaviště Černá louka do Miniuni. Díky Zuzko za tip! Je to areál miniatur světových staveb. Vše v měřítku 1:25. Sakra ta Eiffelka je teda příšerně veliká! Moc se nám tam líbí, dětem nejvíc vláček, který jezdí kolem a různě mizí v tunelech.
Po
obědě (manžel si špatně vybral a je zpruzelý) jdeme do Pohádkového sklepu strašidel. Moc hezky udělané, nejlepší je to "v břiše draka”. No a ještě jsme našli mořské akvárium, vstup sice docela drahý, ale stálo to za to - dětem se nejvíc líbí maličké opičky, ale jsou tam i opravdoví žraloci, I když ne až tak velcí… Doma jsme už ve čtyři, bereme mrkev a jablíčka a jdeme nakrmit kozičky. Jsou miloučké, Jíra si je pojmenuje - Lízinka, Honzík, Čertík, Kopejtko…  

Večer nemáme co grilovat, děti se nudí, Adélka tu není. Manžel se taky otravuje, klidně bych si zalezla na net nebo číst, mám já se jim pořád starat o zábavu? Děti jdou spát, tatínek taky (už asi v devět) a já si nemám číst kde, no tak mu prostě svítím v pokoji, tvrdí, že mu to nevadí, ale stejně se cítím blbě. Ach jo, ty večery.  

 

Den šestý - středa  

Už v devět jsme venku, jdeme na výlet do přírody - prameny řeky Morávky. Konečně jednou pěšky přímo z chalupy, nemusíme autem. Máme dostatečnou zásobu pohonných hmot pro děti (tj. bonbonů), tak to jde hladce. Dojdeme na Bílý kříž, který je na hranicích se Slovenskem. Chceme si sednout s pivem - a ejhle, jsme na slovenské straně, takže čepují Zlatý bažant. Platit lze naštěstí korunama, eura brát nás fakt nenapadlo. Obědváme v přírodě u krásného sezení v lese. Prameny mě teda docela zklamaly, nic moc není vidět, v podstatě jen zarostlý potůček. Ale to neva, procházka krásná. Máme v nohách asi 7 kilometrů, ve dvě jsme už zpět v chalupě. Cestou se stavíme tradičně nakrmit kozičky, v chalupě poleháváme a pustíme dětem DVD. Na pátou hodinu máme rezervovaný vnitřní bazén v nedalekém hotelu Beskydy. Je to super, bazén celkem velký, kromě nás je tam další jedna rodinka.
Po
půl hodině už je však Jíra modrý zimou, Hanička vydržela o něco dýl, tak je zabalíme do župánků a plaveme si sami a závodíme. Jediná disciplína, ve které manželovi stačím, dokonce i vítězím! Na můj kraul nemá a dokonce mě pochválí, jak to umím "fakt dobře” :o))) Třičtvrtě hodina plavání úplně stačí, sušíme se a jdeme se do restaurace najíst. Jenže to šíííleně trvá, děti naříkají hlady, je tam jedna unylá servírka a na jídlo čekáme skoro hodinu a půl. Přitom děti si objednaly buchtičky se šodó, asi jen neměl nikdo čas je nandat (pochybuju že teprve kynulo těsto). No co se dá dělat. Prý tam kromě nás byl nějaký tábor, takže jsme jen měli prostě "štěstí”. Tentokrát já vytuhávám už v půl deváté, dětem čte tatínek, myslela jsem, že budu poslouchat, ale padla jsem jak mátoha.  

 

Den sedmý - čtvrtek  

 

Poslední výlet, chystáme se na Radhošť. Jsem už v sedm vzhůru, děti musíme po osmé budit násilím. Vyjíždíme v plánovaných devět hodin. Závěrečný hon na placky - pro placky Prameny Morávky musíme až do Morávky. Taky se stavujeme v Čeladné - minule už bylo všude zavřeno. Parkujeme v Trojanovicích a jdeme na lanovku na Pustevny. Cesta lanovkou se mi moc líbí, myslím na Danču, zda by to přežila :o)) Nahoře na Pustevnách mají všechny tři placky, které mají mít (Pustevny, Radegast, Radhošť), tak rozšiřuji sbírku. Vyrážíme nahoru, cesta široká, mírný kopec, bohužel mraky lidí. Víc lidí předbíháme my, než oni nás. Konečně jsme na Radhošti, dáváme vrcholové pivo, kaple Cyrila a Metoděje se nám moc líbí. Zpět jdeme přímo do Trojanovic, sešup dolů, jsme rádi, že jdeme dolů a ne nahoru. Přesto máme na konci cesty v nohách skoro deset kilometrů. V Trojanovicích ještě navštívíme Tarzánii, příjemné lanové centrum v lese mezi stromy. Děti si netroufnou ani na dětskou trasu (no aspoň ušetříme), prolezou si jen okruh pro děti zdarma. Cestou zpět musíme nakoupit maso na grilování. Je to zvláštní, ale naši grilovací vášeň nikdo nesdílí, celý týden si nikdo jiný oheň nedělal. Tentokrát však sedí u ohně rodina Adélky, pečou buřtíky a nebaví se s náma. Až pak já se jich prostě zeptám, kde všude byli a jak se jim líbilo. Ale jo, chvilku se bavili, ale zjistili jsme, že fakt o nic nepřicházíme, když jsme se neskamarádili. Prostě divný lidi. Už víme, příští rok si na dovolenou vezmeme Dančáky. S lidma naladěnýma na stejnou vlnu nám bude mnohem líp než samotným. Ale nenajdou se jen tak někde, to už vím.  

Ještě před grilováním jsem však vyběhla do lesa, bylo tam mraky borůvek, tak jsem si chtěla nasbírat sklenici s sebou domů (Duant, vzpomněla jsem si na tebe, to vážně počítat nešlo :o)) Jedna borůvka se mi zakutálela do boty, netušila jsem to a hezky si ji tam rozšlapala, tak jsem měla totálně fialovou patu. Měla jsem to za půl hodinky, děti se mezitím chtěly jít koupat do bazénku, ale jen se smočili, voda byla dost studená.  

Večer opět pozorujeme hvězdičky, děti mají z dovolené jedny z mála trofejí maličké svítítko - přívěšek na klíče, takže mi svítí do mapiček a nechají si vysvětlit, co je co (stejně si to nepamatujou). Objevili jsme souhvězdí prasátko, sice se jmenuje Cefeus, ale opravdu, jak to prasátko, co se malovává na záchodech :o)))  

Venku jsme do desíti, a pak… balení, nostalgie, konec zvonec, jedeme domů. Já si vezu (kromě posté spálené kůže ve výstřihu) 21 dřevěných placek a dřevěné obracečky na pánev z Rožnova. Vzpomněla jsem si, že jsem tu musela být už kdysi v osmé třídě, protože tehdy jsem ty obracečky naprosto stejné kupovala mamce. A ono je to už skoro čtvrt století a mamka je pořád má, tak je budu mít taky. Tatínek má dřevěný meč, Jíra svítítko, Hanička ke svítítku dva náramečky a dřevěné hodiny. Hodně, nebo málo? A víc než pět set fotek, to bude probíráníčko! Dovolená nádherně vyšla, krásné výlety, krásné počasí, nachodili jsme přes 30 km, najezdili včetně cesty domů přes 1400 kilometrů (to jsme ještě netušili, jakou máme kliku, protože po dalších 120 km auto kikslo). No prostě… po hezké dovolené hned musíme začít plánovat tu příští, jejej, s radostí už vybírám potenciální chalupy na ubytování na léto 2010 :o))  

 

Den osmý - pátek  

Balení, v 9 jsme nastoupení v autě, poslední rozloučení s kozičkama a pápá Beskydy, bylo tady fakt moc krásně. Cestou navštěvujeme v Brně Danču, ale o tom se tu už psalo…  

 

Jinak Jíra má momentálně 21 zubů, aniž by mu vypadla spodní jednička, vyrostla za ní nová. K zubařce jsme objednaní na čtvrtek, musí to vydržet, snažila jsem se tu starou vycloumat a pořádně to nejde. Obávám se, že budou muset ven zoubky minimálně tři. Zoubek vyrostl neuvěřitelně rychle, během tří dnů má půl centimetru. No snad to do toho čtvrtku vydrží.  

 

Gratuluji všem, kdo dočetli až sem!  

Jiřina  

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 25.08.09 11:49

Jejda to je fofr, Lesino díky !
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 25.08.09 22:04

Ahoj Jiři,
tak já jse se připravovala na nějaký extrémně dlouhý deníček a jak čtu a čtu a najednou je konec. Já bych klidně četla dál. Teda s těma nekomunikativníma lidma jste asi měli pech. Blbý je to pro děcka, že si nemají s kým novým zařádit. Asi nejde všechno, počasí i lidi. Ale měli jste se moc krásně. Ten skanzen musel být super. Já to znám jen v zimě a i tak se mi to líbí. My bychom rozhodně bez meče neodešli. Všimli jste si u nás kolik jich máme? Kuš, sekyrku, meč obouručák, meč normální.....  

Dnešní den byl krásný teplý. Ani se nehce věřit, že jich už vážně bude jen pár. Z oběda jsem musela vyřídit spoustu úkolů, na poště zaplatit čtvrteční a sobotní MFD, vyzvednout peníze, zajít do drogerie, nechat vyvolat mamce film, koupit Matějovi dáreček na vánoce (jeden plejáček - ten tatarský válečník, nic neměli a pokladničku trezorek za 50 Kč) a už ani nevím co všechno. Milanovi jsem volala radostnou zprávu o zítřejším příjezdu nové pračky. Jak jsem došla z práce už měl naši starou vytaženou, tak jsme se převlíkli, já jsem šla se psem a jeli jsme ke kamarádce na stánek. Na silvestra jsme tam byli na té zelňačce. Bylo to moc fajn. Neviděli jsme se asi od května, tak jsme si popovídaly. My jsme potom ještě zajeli do Kauflandu nakoupit a domů. Doma je binec jako hrom, ale ráno vstanu a uklidím.  

Jo ještě jsem dnes Matějovi koupila v CaA kalhoty - šedé do gumy, na boku kapsy za 275, oranžové tričko s dlouhým rukávem - 75 (ty už máme asi tři, ale dvě jsou tak akorát těšné a jedno teda je, mám je moc oblíbené) a ještě za 270 (teď přesně nevím!) krásnou mikinu na zip s kapucí. Modrou. Měli ještě bílou a ještě nějakou teď nevím. Ta tmavě modrá se mi líbila nejvíc. Tak myslím, že má do školy něco nového. Já jsem musela projít se zavřenýma očima, protože tam bylo tolik krásných věcí, ach jo.  

Jo a další radostná událost......nesmát se…konečně přišel katalog IKEA!!! Hurá. Jsem prdlá, že? Teď si pěkně lehnu do postele a prolistuju si ho. (Holky, to je sranda, berte to s nadsázkou!)  

Zítra ráno jsem doma a čekám na příjezd, v 10 mně přijde vystřídat Milan a večer si třeba zaperu!!! Hned podám hlášení.  

Takže hezký zítřejší den. Můj bratr se zítra dožívá 40-ti let, jo utíká mu to. Ráda bych vydržela do půlnoci a pak mu poslala sms. Je na dovolené po Českém Krumlově a okolí. Je tam se známýma z Kroměříže !!! po cestě zpět se tam bude u nich stavovat.  

Lucko, co notebook?
Mado, kde jsíííí. To je úroveň, děti u rodičů a tady áčko!
pa D.    

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 25.08.09 22:28

Ahojky,
Dančo, to už kupuješ na Vánoce, nebo jen ty vodácké? Jak vlastně dopadly, nebyly? Nějak jsem na to zapomněla, jak jsi psala, že jste se vrátili dřív.  

Já jsem dnes vypadla z práce v půl třetí, to je morálka, co, ale po dovolené mě žádná práce nečeká, tak jsem udělala co bylo nutné a šla. Není důvod tam vysedávat, šéf je pryč a nic se po mně nechce, hodiny nám naštěstí nepočítají. Vyzvedla jsem si děti u babičky. Prý k ní ráno nechtěli, tak je nechala doma a chodila kontrolovat, pak vyzkoušela, že umějí zamknout a řekla jim, až budou chtít ať se oblíknou, nasnídají, zamknou a přijdou. Přišli v půl jedenácté !!! Šikulky. Šli jsme na zahradu, Jíra si hrál, postavil si domeček pro sebe a pro Cukříka z přepravek a pak ho zavolal, ať si jde na svoje místo lehnout a on tam normálně zalezl a lehl si přesně na svoje místečko. S Háňou jsem si sedla na houpačku a přes její protesty vyčesávala hnidy. Už jich bylo míň než včera, tak snad jsme na dobrý cestě. V půl šesté jsem dala děti k dědovi a šly jsme si s babičkou zaplavat. Je to úžasný, voda nádherná, plavaly jsme přes celou řeku. Babička mi nestačila :o)) tak jsem říkala - aspoň jedna disciplína, ve které mi nikdo nestačí, jinak jsem ten poslední vzadu. A víte proč? Protože se plave po rovině :o) Do kopce mi to nejde a z kopce se bojím. Ještě že se neplave do kopce :o))
Pak jsem ještě musela převařit bezinkový džem, včera mi to vůbec nezhoustlo, tak jsem to zase slila a přidala další dva pytlíčky želírovacího cukru. Teď už je to dobrý. Doufám, že to neztuhne natolik, abych to musela sekat majzlíkem :o)  

No a byl večer, nějak si děti navykly si po uložení ještě hrát, dnes tu strašili ještě v půl desátý. Ten přechod na školní rok bude krušný.  

Vypaluju si fotky na CD, abych si je zítra v práci mohla probrat. Je jich hrozně moc, musím vytřídit, co si nechám udělat. V práci bych na to měla mít dostatek času, který mi doma chybí.  

Papa J.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 25.08.09 23:41

ahoj holky,

nejak nestiham, hrozne me to mrzi…a ke vsemu mam dneska total mizernou naladu…nedala jsem zkousku z amtiky, mam moznost opravneho terminu, takze me to az tak neboli, ale jedna hodne dobra kamaradka me hrozne zklamala…poslala za sebe na zkousku nekoho jineho.....a tu zkousku zvladla…a ja se s tim neumim srovnat…

Jiri, uzasny denicek, normalne jsi me dojala, jak krasne pises o tom, co mame tady v okoli:-) skoda, ze jsem nevedela, kdy presne tady jste, mohli jsme se potkat.....

jdu se vyspat z te mizerne nalady a ozvu se zitra z prace…

Zuzka a lumpici

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.08.09 08:12

Ahoj Zuzko, já to věděla, že tě vyprovokuju a ozveš se :o)) Zkoušku uděláš napodruhý, uvidíš. Kolik jsi jich vlastně letos zvládla? A kolik máš ještě před sebou?
S tou kámoškou … to je síla. Já jsem taky podváděla jak to šlo, ale vždycky jsem to zvládla sama. Poslat za sebe na zkoušku někoho jinýho, to je teda mazec. Ale boží mlýny melou, někde se jí to vrátí, uvidíš.  

Jinak ve vašem okolí je opravdu krásně a teď už konečně vím, kde to bydlíš, sice jsme přímo u vás nebyli, ale jezdili na směrovky vašeho města. Máte tam opravdu krásně.
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 26.08.09 08:42

No to jsou nám překvapení. Zuzko konečně! Neříkej že jsi za půl roku fakt neměla minutku na nás! Musíš se polepšit. Jsem ráda, že jsi se ozvala. Jak se máte, co kluci, jak se připravujete na první školní den, co manžel atd…  

Jdu do práce. Pračka přivezena. Jiři jdu Ti zavolat. Ty vodácký vánoce jsou tenhle víkend. Dárečky jsou na tyto vánoce. Jako vodácký ne hlavní.  

všem ahoj večer.
D.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.08.09 09:26

aha tak to jsem to celý popletla. To je ten Templštýn? Já myslela ta kapela Vodáci byli ten minulý víkend, pořád v tom mám hokej :o))
 J.

 
mado
Závislačka 3765 příspěvků 26.08.09 10:54

Ahoj holky, včera večer jsem napsala obr komentář a někam mi zmizel, tak jen hlásím, že žiju. Už mám doma Vojtíška, chodí do školky, už bylo „Hurá, hurá, školka!!“, Jsou v jedné třídečce, ale to mu vůbec neva, jednak už je tam starý mazák a druhak je to třída, kam chodil jako malošek. Celá školka je nově barevně vymalovaná, vyzdobená, celá ta třídečka kde jsou, je úplně nová, i předtím to tam měli hezké, ale teď je to úplně nádhera - ve stylu středověkého hradu - přírodní dřevo+zelená barva. No jsem zvědavá na další třídy, až je uvidím, jak jsou vylepšené. Babička se mohla snažit jak chtěla, ale dětský kolektiv je o něčem jiném. Je to fajn mít doma jen jedno dítě (po Ondrovi se mi už pěkně stýská, dneska v noci jsem měla takový divoký sen, že jsem se vzbudila úplně vyděšená), ale mám víc času se s Vojtíkem mazlit a povídat si. Už jsme najeli zase na hokejové tréninky, Vojta spokojený, v pondělí prohlásil"To byl tak hezký trénink, musím to říct panu trenérovi". Dneska je hokej zas a předtím ještě jdeme na klinickou logopedii, letos jsem se rozhodla, že už fakt začneme pravidelně procvičovat, ať to mluvení dopilujeme. Ve školce bude od září opět v logopedické třídě a ještě to podpoříme tou klinickou logopedkou.
Jinak mě poslední dobou štve na zahradě teta, opět klasika její problém je, že je pracovitá. Pořád povídá, jak pracuje a vždycky pracovala a všichni ji chválili a ostatní pracují málo…To jako já,…asi nějaké erupce na slunci, doufám, že ji to brzy přejde, ty řeči. Tchýně mě taky docela nadzvedla, když v neděli dovezli Vojtíka a to řečma o tom, jak mu říkala, že si ho nechá a už se šli podívat na školku, do které by v Brně mohl chodit!!! No vy to pochopíte, že jsou to blbé řeči, ale jak si to přebere ta jeho šestiletá hlavička.
Na chalupě je vymalováno, uklizeno, už tam přijela i na dovolenou teta z Brna (sice naše teta zase měla na mě komentáře typu: jak můžu vracet ty garnýže a nevycídit ty žabky Sidolem, že to se jí úplně příčí…no coment)
právě mi teď volal Ondrův trenér, že ve čtvrtek hrají kluci mezinárodní zápas a kde je Onďa, tak mu říkám, že přijede už v pátek a on - až v pátek, zápas je ve čtvrtek. Mě furt příjde, že kluků tam hraje dost a náš „šmrdlal“ zas není opora bez které by to nešlo, ale začnu být hrdá matka, jakože je nepostradatelný, asi tomu nerozumím, jak mi Ondra s oblibou říkává.
Jo a v neděli jsme úklidem na chalupě oslavili 12 let od svatby, no taková výročí raději ani neslavit, za ty roky už je chlap často na zabití. Dostala jsem kytku a řeč na téma „že to se mnou ještě teda zkusí dál“.
Ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.08.09 11:26

Ahojky,
probírám se fotkama, z 500 jsem to vytřídila na asi 170, doma to musím probrat ještě víc, nadělám z toho nějaké koláže, ať toho nemám tolik. Fotky asi dám až z domova, v práci na to mám nějaký divný program a neumím to v něm zmenšit. Navíc je v práci vidím úplně jinak barevně, mnohem tmavší, doufám, že až si je nechám udělat bude to odpovídat spíš těm barvám co vidím doma.  

Mado, teda ty a tvoje tety :o)) A patří k nim taky nějací strejdové? Budeš muset zase zopakovat vztahy - jsou to sestry tvojí maminky, nebo babičky? Já se pořád neorientuju. Nějaké hromadné foto třeba :o)
To je dobře, že se Vojtovi ve školce líbí. Já jsem zvědavá na naše. Hanička bude v jiné budově, v předškolákách. No a Jíra ve škole. Tatínek bude muset vyřešit ranní logistiku, jestli nejdřív do školky a pak do školy, nebo opačně - obojí máme kousek, ale školu od nás máme o ulici níž a školku o ulici výš, tak jeden z nich bude muset okruhem. Spíš se to bude řídit Jírou, protože dovnitř bude vstupovat sám a navíc bude mít určen čas, kdy začínají, ve školce je to pořád tak nějak jedno. Pořád jsem přemýšlela, co ještě Jírovi k narozeninám (než ty plejáky nic nemám, navíc ty malé asi vyplýtvám zítra po návštěvě zubařky), Hanička toho dostala k svátku mnohem víc, tak jsem se rozhodla mu koupit hodinky. Já jsem svoje první hodinky dostala taky k sedmým narozeninám. Tak se dnes zajdu podívat, co tady mají, nechci do nich dát víc než 500 Kč, ani moje nestály víc. Ještě bych mu měla koupit aspoň nějakou knížku nebo nějaký oblečení. Známá z textilu mi volala, že pro něj ty plátěný kalhoty má, ale neví, kdy ji zastihnu - prý nejpozději v pátek tam bude odpoledne určitě.  

Taky musím dojít do Tesca pro svíčku se sedmičkou. Akorát nevím, kdy to budeme slavit, protože den před jeho narozeninama je svatba, což péct ještě dort? No ale bez dortu to nepůjde, takže ho asi v tu sobotu budu muset udělat, chca nechca. Mamka už peče koláčky, jedna známá jí slíbila pomoct, ale příští týden tu nebude, tak prý už má asi 500 minikoláčků v mrazáku. Já budu péct až příští středu a čtvrtek.  

Zatím pa
Jiřina

 
mado
Závislačka 3765 příspěvků 26.08.09 12:20

Ahoj Jiři,
fotka z oslavy super v starodávném oblečení.
Dvě tety jsou sestry mamky, s nima mám na třetinu tu chalupu a zahradu. Jedna teta je starostka v blízké obci, má i strejdu, ale ten se u n ás objevuje jen sporadicky, má ještě svoje dva domy a kus zahrady, je to čerstvý důchodce, teď už měsíc hlídají tříletého jediného vnuka (jak to tak občas sleduju, tak až ho vrátí, tak jeho rodičům dá hodně práce ho zase usměrnit - teta se strejdou na jednu stranu s vnukem jednají jako s dospělým a na druhou si on všechno vyřve a děsné úplatky sladkostma), tato teta se strejdou měli syna, tj. bratranec ve Vídni (táta od toho tříletého vnuka) a dál měli dceru (to je ta sestřenice, jak jsem psala, že přijela ze Štrasburku a jak jsme si bezvadně pokecali, ta je stejně stará jak já. Bratranec pracuje v OSN, sestřenice je pozorovatelka Rady Evropy (někdy si říkám, že už nevěděli, kam až odejít žít od toho našeho rodinnéh klanu, ale zase jsou otrlí už od dětství, tak se jim to při pozorovacích misích a jednáních dobře hodí). Druhá teta žije u nás ve městě, je vdova (strejda byl velmi společenský muzikant), děti neměli (to je ta „pracovitá“). Když nemají tyhle „své dny“, což si myslím, že je pozůstatek z dětství, kdy můj děda byl poslední soukromý zemědělec daleko široko a byl hodně persekuován v mimulém režimu, tak jsou obě tety fajn, elegantní, pravidelně navštěvují nejen butiky s oblečením, ale i kulturní akce, naše kluky mají moc rády. Všechny další tety o kterých píšu jsou už mamčiny sestřenice a jezdí k nám, protože na zahradě je strašně příjemně a co si pamatuju, tak jsme se vždycky rodinovali do sedmého kolena.
Uf, končím, víc možná napíšu, až budeme mít deníček nějak uzavřený. Balím věci a jedu směr školka, logopedie, hokej a procházka s bývalou spolužačkou.
Ahoj Mada  

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 26.08.09 14:15

jdu si postezovat:-((
od unora dreme v praci na svp- skolnich vzdelavacich programech…jednou jsou prilis strucne, pak zas obsahle, pak moc obecne.....no, v cervnu jsme odevzdali definitivni verzi…teda vypadala definitivne…a dnes nam ji na porade vratili s tim, ze je moc osobni!!! jiste, nekdo nepochopil, ze student v jazyce mluvi predevsim o sobe, svem pohledu na vec a tak, ze tam nejsou dana fakta jako treba ve fyzice…takze to, nad cim jsme v cervnu dreli 10 hodin denne 14 dni v kuse je ted v haji a je treba to do zitra predelat.....

asi si pujdu neco nalit, at mi to odsejpa......

a aspon vas doctu:-)

Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.08.09 14:35

No vidíš Zuzko, čím víc budeš naštvaná, tím víc sem budeš chodit :o))
Ty jsi nás asi hodně dlouho nečetla, jinak by ses dočetla, že se chystám do Beskyd - psala jsem o tom pořád už asi dva měsíce … Však některé odkazy na místa, která jsme navštívili, byly skutečně od tebe. Miniuni, Mosty u Jablunkova, Štramberk minimálně. Ještě jednou díky, nemělo to chybu.  

Ne že bych ti teda přála, abys byla vytočená, budu ráda, když budeš psát víc.
Papa Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.08.09 14:37

Tak jsem se byla podívat po dětských hodinkách. V hodinářství měli ani ne příliš dětské a navíc za 700 a víc, tak do toho nejdu. Řemínek by obmotal třikrát dokola. U vietnamců měli sice za 150, ale takové hrůzné motivy - spiderman, batman a tak (ne že bych je poznala, ale bylo to tam napsaný), tak tudy taky ne. Internet to jistí. Našla jsem několik odkazů, doma to probereme a asi objednáme přes net.  

Víc nemám, chci zase jít brzy domů. Večer budu sedět nad těma fotkama a snad už něco pošlu.

Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1333 příspěvků 26.08.09 20:13

Ahoooj :))))

Tak už jsem konečně on line a hned se hlásím, absťák už mám jak … :))))

Tom už leží, manžel na pivku (což u něj je poměrně vzácné) a já usedám k emiminu :) Dnes jsem si stáhla z webu Tomovy školy jídelníček na první dva týdny a dozvěděla jsem se, že přihlásit na obědy lze až 1.9., tak jsem bez práce :) (pak se z toho zvencnu)

Holky dočteno nemám, takže zatím nereaguju, omlouvám se. Dočtu a ozvu se.

Pa LuckaH

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 26.08.09 20:47

Ahoj holky,
Lucko, ještě že jsi psala, co je všechno potřeba zařídit. Celý týden říkám, jak zavolám paní učitelce do klavíru, kdy bude mít Tom hodiny a pořád zapomínám. Tak jsem to teď udělala.  

Zuzko, nepletu se, ty budeš už tento rok se školou končit, ne?  

Jiři už jsem pračku zajela. Úžasné. Ta je tak krásná. Pořád chodím po kuchyni a koukám na ni, jak je hezká, moderní, chytrá…a jak je tichá. Úžasné :o)  

Dneska jsem ráno přišla do práce trošku později - přivezli tu pračku. Po cestě jsem se stavila se služební poštou k podpisu v jiné budově Magistrátu, kde je zastupující vedoucí. Moje má do pondělí dovolenou. A stavila jsem se v tom obchodě Hraboška. Teda dárky na vodácké vánoce už nás stály 2000,– Kč.Docela mazec. Chlapům z kapely (společně s manželkama) jsem koupila takové malé kožené pouzdýrko na zip a v tom jsou čtyři nerezová štamprláka. Stály 79 Kč. Tak jsem koupila desatery. Myslím, že je to vtipný a hlavně praktický dar. Pro děcka mám ty gelovky a ty dva dřevěný domečky pro prcky. Teď to ještě půjdu balit. Mamka dneska s klukama pekla vanilkový rohlíčky. Docela se těším.  

Ještě Vám hodím jednu fotečku. Na zahrádce máme pítko pro ptáčky. Z okna jsem chytla hejno sýkorek, jak se přiletěly koupat.
Jiři na fotky se těším!!!
pa Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 26.08.09 20:48

Jiři, taky jsem Tomovi k sedmým narozkám kupovala hodinky. To je hezký dárek. Už takový velkáčský.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.08.09 21:05

Ahojky,  

Danuš, tvůj popis pračky bych měla vytisknout a vyvěsit u nás na firmě :o))) Jsem ráda, že jsi spokojená, mám radost za tebe. Paráda.  

Ty pouzdříčka s panákama, to musí být moc hezký. Jak jsme teď byli na té žranici, teta měla královské jablko a v něm 6 maličkých skleněných panáků. Prý to dostala kdysi k promoci a teď to použila poprvé. Měli to jako uvítací ceremoniál a podávala se v tom medovina. Takový trošku větší náprstky :o)))  

A do třetice - ty sýkorečky jsou nádherný. To se ti fakt povedlo.  

Já jsem přišla domů celkem brzy, šly jsme se s babičkou a s dětma koupat. Už se zatáhlo, ale voda byla (po osmělení) příjemná, vlezly tam i děti, Jíra chtěl borec plavat přes celou řeku, ale byla jsem s nima u břehu sama a moc jsem si netroufla plavat, je tam hned hloubka. Ale dobrý.  

A od návratu si hraju s fotkama, hodím vám sem pár mých koláží, je to trošku kýčovité, ale snad se budou líbit.
Jiřina  

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.08.09 21:06

Tohle ještě nejsou Beskydy, to jsme byli nedlouho předtím na výletě v našem okolí a narazili na  japonskou zahradu. Tak to je ona.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.08.09 21:07

Hukvaldy

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.08.09 21:07

z Rožnovského skanzenu

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.08.09 21:08

cesta do pralesa Mionší

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.08.09 21:09

ještě jednou z pralesa - děti focené u jedné z nejstarších jedlí, dále strašidlo (samorost) a žabka

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.08.09 21:11

z Miniuni v Ostravě - areál miniatur. Tohle je sedm divů světa. Kdo je umí vyjmenovat? Nedivte se, že obrázků je jen šest, na levém dolním jsou divy dva.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.08.09 21:11

tohle je taky v Ostravě, „obyčejné“ hřiště na výstavišti.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.08.09 21:15

A ještě oblíbené kozičky, co jsme je chodili krmit. Toho hnědého mrňouse pojmenovaly děti Honzík.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 26.08.09 21:21

Ahoj,

Dani, koncim za dva semestry:-)uzivej si nove pracky:-))

Luci, vitej zpet:-)

Jiri, fotky super, z Mionsi mame hodne podobne z nedele:-) a u Manesa v Lomne si deti pohraly na vlacku? kluky jsme tam odtud nemohli dostat:-) jen mam fotky jeste ve fotaku:-)

ale vetsina fotek z leta uz je na rajceti, tak kouknete, kdo chcete: http://zuziky.rajce.idnes.cz/

jdu do vany a pokracovat v te pitome praci:-((

pa, Zuzka a lumpici

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 26.08.09 21:30

Jiři, opravdu se to moc hezky četlo. Jasmínce je dnes půl roku, dostala panenku ;)
Mojí Marušce bylo včera 19 - to jsou paradoxy! ;)
Byla jsem dnes za kamarádkou a mám pocit, že jsme Jiři jely s Jasmínou přes vás. Já nevím, jestli si to dobře pamatuju…pokud je kousek od vás obec začínající na Zv…tak si to pamatuju dobře. Jinak už se nám prázdniny chýlí ke konci, nevím, jak to dopadne s Maruškou , ani nevím, jestli jsem vám to sem psala, jaký měla pech, vzali ji na Finštinu, ale je dvouoborová, takže ji přijmout nemohli, protože se nedostala na druhý obor, přitom na Norštině byla jen o bod za těmi, co přijati byli…hrůza! Psala tedy odvolání a ještě zkusí v září jednooborovou Holandštinu. Vypsali na ní dodatečné přijímací zkoušky. Ach jo, ona je vyloženě studijní typ a nakonec se na tu vysokou nedostane. Navíc ta Finština je její vysněnej obor a přijata by byla, jen kdyby nemusela být přijata i jinde! Uvidíme. Tyhle obory navíc neotvírají každý rok. Tak nám držte palce na to odvolání (původně jsem napsala očkování, už asi doma začínám magořit ;))

Jasmoň obecný s dárkem k půlročninám aneb 2 panenky ;)

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1333 příspěvků 26.08.09 21:36

Ahoj,
Dančo, k pračce gratuluju, taky to budu asi brzx řešit, moje jaksi dosluhuje. Jinak o zařizování mi nemluv, absolutně nic nestíhám a to jsem toho chtěla tento týden tolik stihnout.
Jiřko, deníček je super, fotky jsou ještě lepší :))
Zuzko, jsem ráda, že ses také ozvala , ty školní plány jsou opruz, kámoška je taky dělala tak jsem slyšela.

Zbytek už zas nevím, co jsem chtěla, no prostě skleroza:(

Tom se probudil, tak ho jdu uložit. Pokud u něj usnut, tak se určitě připojím ráno.

LuckaH

 
mado
Závislačka 3765 příspěvků 26.08.09 21:51

Ahoj holky, teda to nám poskočilo komentů. Jen tak dál.
Duant, teda Jasmínka je fakt už velká holka, aspoň na fotkách tak vypadá. Naši kluci byli v půl roce taková malinká miminka a začínali se plazit jak indiáni, ráda na tu dobu vzpomínám.
Jiři, máš ty fotky moc hezky udělaný.
Zdravím staronovou Zuziku.
Lucko neboj, nezvencneš, nám už to taky začíná, dneska logopedie a prý kdy nás má příště objednat? Copak já vím, jak to budeme mít příští týden. V hokeji mají oba kluci rozpis na tréninky 4× týdně. K tomu fotbal, ten je zítra poprvé, tak zjistím, jak budou tréninky. Navíc má zítra Vojtík už turnaj a to ještě v půl dvanácté, tak uvidíme, jak se školkou a obědem.
Dneska po logopedii a hokejovým tréninku jsem měla sraz s bývalou spolužačkou která žije v Praze a má šestiletou holčičku. Sraz jsme si dali u zimáku, pak šli spolu k přírodnímu jezeru, kde jsme se vykoupali, pak sedli na zahrádku, pokecali jsme, děti se okukovaly, pak jsme ještě zašli na čumendu do skateparku, což se dětem líbilo a před osmou jsem holky odvezla k rodičům.
Mám problém, potřebuji někoho na Macha a Šebestovou, které mám předvádět na pohádkovém lese v sobotu na prázdninovém dnu ve vesnici kde máme chalupu. Bylo mi to přiděleno úkolem paní starostkou a já nemůžu sehnat nějakou kámošku, která by se tam se mnou postavila, tak nevím, jak to udělám, už jsem to slíbila.Holky buď nejsou doma, jedna je těhotná (to by bylo divné Šebestová v sedmém měsíci).
Ahoj Mada

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 26.08.09 21:55

Teda holky, jen jsem chtěla nakouknout, tak ze zvyku a tady je fotek a komentářů.
Jiři ty koláže jsou úžasné. To mně musíš naučit. Prostě takové 3 až 6 v jednom!
Zuzko, teda tak to budeš mít tento rok se školou fofr! Tak to Ti teda moc moc držím palce. Ty jsi chytrá, to bude v pohodě, hlavně přeju, ať to všechno zvládneš fyzicky a psychicky! Bude to asi hukot. První třída a konec školy, ale pak budeš paní magistra?  

Duant, s tou Maruščinou školou držím moc palce. Přece musí být nějaký spravedlnost. To je hrozné, jak se může člověku změnit život. Když si to tak přeje a je tak nadaná, tak to přece musí vyjít! Určitě to bude dobré. Jasmínce k půlročninám posílám gratulace a přání dalšího vývoje do zdraví a krásy, tak jako doposud!!!  

Zabalila jsem dárky, napsala si úkoly na zítřek a jdu si číst.
Dobrou!
 D:

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 26.08.09 21:56

Zkusim zpaměti vyjmenovat sedm divů světa, nevím, jestli si je pamatuju!!!

Mauzoleum v Halikarnasu
Pyramidy v Gíze
Rhódský kolos
Visuté zahrady Semiramidiny
Socha Dia v Olympii
Maják v Alexandrii
Artemidin chrám v Efesu

Jiři, fotky krásný

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 26.08.09 21:58

Mado, tak vezmi tu těhotnou a řekněte, že Šebestová omylem spolkla Jonatána ;)))

Dani, dík za podporu, ono to nějak dopadne! Uvidíme…

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.08.09 21:59

Myslíš tenhle vláček?
My jsme je do toho tedy moc nepustili, přišlo nám to na takové velké děti moc mrňavé …

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 26.08.09 22:01

Duant předběhla jsi mě, teď si to píšu na papírek a nemohla jsem si vzpomenout, kde byl ten maják, pletlo se mi to s Efesem. Manžel mě nabádal ať mrknu na web, ale nechtěla jsem. Teď už je to zbytečnél
Mado, teda zase Vám začne frmol, viď. Tu logopedii taky musím s Matějem pořešit a zajít k doktorce napsat Bronchovaxom, protože podzimní virozy už jistě číhají!!! Asi se tam stavím zítra odpo - má ordinaci. Taky musíme se psem k veterinářovi ostříhat drápy. Má je hrozně dlouhé a myslím, že ji to i trošku zavazí, jak chodí po chodníku.  

Vidím, že jsme tu zase všechny. Tentokrát fakt skoro kompletně. Za chvilku se vrátí Anjelica z prázdnin, tak ještě ta, Hanka a Monča? Holka, kde jsi.
 D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8719 příspěvků 26.08.09 22:02

Nebo sluchátko!

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.08.09 22:09

Téda tady to popojelo !!! Už jsem s fotkama skončila, z 500 Beskydských jsem to zredukovala na 80, takže s fotkami za přeechozí akce jich budu mít rovných dvě stě (a to už mám Řecko hotové). Ještě to vysmahnu na CD a zítra to hodím do fotolabu. Když budu mít v práci čas, ještě to proberu a něco dalšího pošlu.  

Duant, gratulace oboum holkám k výročí, přejeme zdar a sílu a hlavně zdraví. Maruška se určitě dostane, mám sestřenici taky Marušku, zbláznila se do švédštiny, dokonce se tam odstěhovala a našla si přítele. Ten se s ní nakonec rozešel, tak si našla Fina ve Finsku, ale jak jsem se dozvěděla, ve Finsku mluví velká část národa švédsky, takže ten její samozřejmě mluví švédsky. Měla ho s sebou na rodinné akci, zněla švédština docela zajímavě :o))
Jo a klobouk dolů před znalostí 7 divů ! Já bych je asi dohromady nedala, tak maximálně nějakej maják, nějakej kolos, pyramida, mauzoleum, zahrady, chrám …ani jich 7 nemám.  

Jiřina    

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.08.09 22:14

Na tabulích měli „Maják na ostrově Faros“ a pod tím v angličtině „The Pharos of Alexandria“

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 26.08.09 22:17

No a Jiři, jely jsme teda přes vás, nebo ne? ;)

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 26.08.09 22:18

Ještě pár poznámek …
Duant, vesnice od Z… je opravdu vedle nás - jede se do kopce, serpentýny. Máš tam kamarádku rodilou nebo naplavenou? Rodilí k nám chodili do školy, jestli se nepletu jsi o rok starší než já, tak bych ji mohla znát …  

Zuzi, prošla jsem nějaké fotky, máš je moc krásný. Musím z domova, nevím proč máme v práci rajče zablokované. Chtěla jsem se zeptat, jak jsou cvrčci na těch velikých modrých židlích, kde to bylo? To se mi moc líbí.
 Jiřina

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 26.08.09 23:09

Jiři, kamarádka je původně ze Z, ale z toho většího města tamtéž, tady je naplavenina…a navíc je o 11 let mladší ;)

 
DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 26.08.09 23:13

Zuzi, přidám si tě na FB, jo? Já už jsem tam léta ;)

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 27.08.09 07:16

Luci, jasne:-) uz jsem te tam nekde zahlidla:-)

Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 27.08.09 08:45

Duant, to nechápu, z jakého většího města tamtéž? Jestli je o 11 let mladší, to by akorát chodila s mojí ségrou … zeptej se jí, jestli k nám do V. chodila na základku.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 27.08.09 10:51

Ahoj vespolek,  

ještě jsem vám včera zapoměnla napsat, že už mám pro Jíru výbavu kalhot od té mojí známé z krámku (připomněla mi to Duant svou včerejší cestou přes nás, páč musela jet okolo). Včera jsem tam známou konečně zastihla, vrátila jsem kalhoty co Jírovi nejsou a vyfásla jedny pěkné hnědé pláťáky na gumu v pase a ještě k těm tmavým, jak jsem psala, že říkal že jsou nádherné, tak tytéž ve světlém. Akorát oboje budu muset zkrátit, jen ty hnědé bych řekla že budou akorát hned, porovnávala jsem je s kalhotama, které nosí. Tak už máme troje a čtvrté zateplené, to by mohlo pro začátek stačit. Ještě jsem vzala pro Haničku nové rukávky, v Beskydech jí poslední večer jeden praskl, pro sebe jsem vyfásla spoďáry a neplatila jsem ani korunu :o)) Tak to by se takhle hezky nakupovalo. Ještě musím koupit Jírovi bačkory a cvičky, obstaral by to tatínek, ale je bez auta, tak s nima nikam nedojede, tak Jírovi dnes vyzkouším ty staré a vezmu si je jako vzor a koupím je na Zbraslavi bez něj (pro bačkory chodíme zá:,–(ně tam, je tam spešl dětská obuv a mají výborný výběr). Ještě se tam stavím v hodinářství, manžel říkal, že prý i dětských hodinek tam mají výběr. Ach jo jak je člověk bez auta jak bez nohou, takhle to zbyde na mě. Nechci to nechávat na příští týden, v pátek brzy odpoledne tam snad nebude tolika lidí.  

Dnes jdeme odpoledne na zubní, Jírovi budou určitě trhat minimálně tu spodní jedničku, ale podle mne i vedlejší, protože ta nová je překrývá. Tak bude mít chudáček první zubařský zážitek, snad to dobře dopadne. Mám pro něj jako odškodné plejáčky, snad to bude dobrý.  

Lukáš dnes dělal reparát z matiky, s odřenýma ušima prošel, ale prý mu matikářka říkala, že jestli se výrazně nezlepší, pošle ho příští rok na učňák. No má to ve svých rukách.  

Jestli zbude chvilka, zkusím přidat ještě nějaké fotky (jestli se mi je podaří zmenšit).
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 27.08.09 10:59

Tak schválně, jestli jsem to zmenšila správně … to je lanové centrum v Mostech u Jablunkova (tip Zuzky)

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 27.08.09 11:01

Slezskoostravský hrad - výstava čarodějnic a strašidel. Ke každému byla hezká básnička.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 27.08.09 11:02

Miniuni v Ostravě - tři věže (staroměstská v Praze, šikmá v Pise a Big Ben v Londýně)

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 27.08.09 11:03

oblíbené kozičky, co se směly krmit. Některý byly pěkně tlustý. Ty co tlustý nebyly prolezly plotem a běhaly tam volně.

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 27.08.09 11:05

Pustevny a výhledy cestou na Radhošť

 
Jirina
Extra třída :D 13104 příspěvků 27.08.09 11:06

Stavby z kamenů cestou na Radhošť. Samozřejmě jsme tam museli nějakou přidat.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »