Maminkou s eMiminem už pár let - co víme o Velikonocích a mo

Rodičovství

Ahoj všem, Úvodem bych ráda upozornila všechny, co hledají souvislost mezi Velikonocema a motorikou nic nehledejte, souvislost tam není, jen mě napadly dvě témata, tak je chci spojit do jednoho deníčku.

"Mami, a kdy už budou Velikonoce”? Tuhle otázku mi položila Hanička na Štědrý den večer. Snad potřebovala vědět, kdy bude další nadílka :O) Odpověděla jsem, že až skončí zima, která sotva začala. Až otočíme čtyři listy v kalendáři. Někdy v lednu se ptala znova, Jíra nelenil a v kalendáři napočítal, že asi za 93 dní. Nepřepočítávala jsem to, dá se mu věřit :o))

 

No ale teď už se nám Velikonoce skutečně blíží a čekání na ně nám zpříjemní různé tradice, které jim předcházejí a o kterých možná nevíte. My máme tradice rádi, ale přiznávám, že za vlastní bereme jen ty, které se nám hodí.

 

Takže vězte, že …

Předvelikonoční období začíná 40 dní před Velikonoční nedělí. Toto období se rozděluje na postní neděle, z nichž každá má svůj název.

1.neděli postní, která je nazývána Pytlová nebo také Liščí, předchází masopust. U nás vyšel na 28. února. Zúčastnili jsme se místního masopustního průvodu a první tradice - upekli jsme koblížky :o)

Neděle liščí se jmenuje proto, že o sobotní noci maminky dětem tajně upečou křupavé preclíčky sypané solí a mákem. Navlékají je na vrbové proutky a rozvěšují kolem domu. Děti se ráno vydají je hledat a věří, že jim je nadělila kmotra liška. Pečení preclíčků jsme letos nějak propásli - příště letos si musíme včas vše zapsat do kalendáře! Druhý název Pytlová je podle toho, že si dříve lidé v období půstu oblékali oblečení z pytloviny. Tuto tradici si dovolíme vynechat :o)

 
2. neděle postní je Sazometná. Dříve se dělal velký úklid, vymetaly komíny. My sice komín máme, ale není z něj co vymetat, tož jsem umyla okna a vyprala záclony.

3. neděle postní je kýchavá. Kdo tento den třikrát kýchne, bude celý příští rok zdravý. Jíra kýchnul jen dvakrát. Ostatní pořád nic, až nakonec večer se mi opravdu podařilo třikrát kýchnout, aniž bych tomu nějak dopomohla. Myslíte, že to pomůže zajistit zdraví pro celou rodinu? :o)))

4. neděle postní bude tato a jmenuje se Družebná podle toho, že se pečou koláče družebnáče a tento den si mohou všichni spolu zazpívat a potěšit se. Ještě nevím, jestli se budeme s někým družit, koláče upečeme v každém případě. Z klasického kynutého těsta, které používám na všechno (vánočka, koláče, buchty …) jen budou větší a plněné povidly, tvarohem a nebo jablíčkama. Mňam.

5. neděle postní je Smrtná, vynáší se Morana. Je to figura ze slámy a hadrů připevněná na tyči a znázorňuje končící zimu. Děti ji vynášejí za zpěvu písní za vesnici a tam ji hodí do potoka. Naše děti ji měly jít se školkou vynášet již dnes, prý aby už KONEČNĚ přišlo to jaro. Jinak u nás na vsi vynášení Morany organizují skauti, zatím jsme s nimi nikdy nešli a ani letos nepůjdeme, budeme na horách.

6.neděle postní (5.4.) je Květná. Na Květnou neděli se světí větvičky jívy (kočičky), kterým je pak přisuzována kouzelná moc, chrání před zlými kouzly a čáry. Jinak kočičky mají i jakýsi církevní podklad, ale jako ateista (respektive věřící čemusi "svému” co s tím křesťanským nemá moc společného) církevní pozadí nechávám stranou. Nevím jak vyřeším to svěcení, ale asi je pokropíme vodou a vymslíme k tomu nějakou světící říkanku, ještě nevím. Do kostela kvůli tomu nepověžím.

A pak už přichází pašijový týden. Pašije v překladu znamená trpení Ježíše Krista, což se přiznám, že jsem zatím dětem nijak nevysvětlovala, přece jim neřeknu, že ukřižovali Ježíška, jak by jim pak jinak mohl nosit dárky? To ovšem neznamená, že nemůžeme vzít za své další tradice.

Modré pondělí a Šedé úterý - má se den věnovat svátečnímu úklidu. No tuto tradici asi s radostí přeskočíme, nebo donutím děti věnovat se úklidu pokojíčku? Ten by úklid snesl kdykoliv :o)

Škaredá středa - kdo se tento den zamračí, bude se mračit celý rok, proto je zakázáno se mračit !

Zelený čtvrtek - tento den si uvaříme nějaké zelené jídlo (loni to byla brokolice, letos možná udělám špenátovou polívku, měli ji několikrát ve školce a Hanička vždycky hlásila, že jí chutná). Začnou se péct dobroty jako mazance, jidáše, velikonoční beránky. My asi upečeme jen ty jidášky, loni jsem je pekla prvně (recept můžu dodat) a byly docela dobrý - kynuté těsto se vytvaruje do jakýchsi uzlíčků a pak se potírá medem a sype oříšky s cukrem. Loni měli v restauraci, kam chodíme na oběd, speciální zelené pivo. No a nesmíme zapomenout nějaké zelené oblečení, aspoň tričko.

Velký pátek - ze všech pověr jsem si vybrala tu, že na Velký pátek se otvírá země a vydává poklady. Místa s pokladem poznáme podle modrého světýlka nebo kapradí. No takže chystáme honbu za pokladem, ještě nevím co bude obsahovat, ale asi nějaké dobroty, penízky a drobné hračky. Tatínek slíbil vyrobit truhlu, tak jsem zvědavá, jak se nám to podaří.

Na Bílou sobotu jsem nic vhodného nevymyslela, ale upečeme mazanec a beránka.

Neděle - Boží hod velikonoční - je konec půstu (který jsme nedrželi, I když Jíra včera u večeře prohlásil, že drží půst a dal mi svůj párek :o)). Celá rodina se schází u slavnostní tabule, kde se rovným dílem rozděluje vařené vejce. Pokud by někdo z rodiny zabloudil, stačí, aby si vzpomněl, s kým jedl vejce, a bezpečně se vrátí domů. Pak všichni jedí to nejlepší, co maminka připraví. Co to bude, to ještě nevím. Zkusíme nabarvit pár vajec.

Pondělí velikonoční - chodíme koledovat, letos půjde ještě i Hanička - já vím, že holky nechodí, ale když mám páreček, těžko jim to vysvětlit, takže Hanička chodí s řehtačkou a bude chodit jen než půjde do školy. Obejdou jen pár sousedů, to úplně stačí.

V pondělí u nás chodí beránek, vždy v noci, aby ho nikdo neviděl, a schová dětem po bytě čokoládová vajíčka. Nevím, jestli bude větší radost z hledání pokladu nebo hledání vajíček :o))

K obědu bude pečené
kuře
s nádivkou s mandlema a uzeným. Jen kopřivy tam nedávám, zkusila jsem to jednou a moc mi to nechutnalo.

A ještě jedna věc - aby nás beránek nepokakal, musíme si koupit něco nové na sebe.

Konec prvního tématu - jen dodám, že to, co jsem si nevymyslela sama, jsem čerpala z knížky Brumíkovy Velikonoce.

A teď k motorice.

Nevím, jestli jste postřehly, že s Jírou chodíme na logopedii. Už asi rok a půl. Pokroky udělal, to určitě (největší udělala Hanička, aniž by někam chodila). Naučil se R a Ř, ale pořád je říká tak nějak nakřivo. Logopedka říkala, že máme trénovat jemnou motoriku, která s řečí souvisí. Když se řeč nijak zvlášť nelepšila, dala nám doporučení na specialistku na grafomotoriku. Také proto, že Jírovi moc nejde kreslení a drží tužku jak prase kost.

Jak to bývá, nebyl čas se tam objednat, blablabla, až u zápisu do školy mi učitelka říkala, že Jíra je fajn, ale že by to tu ruku chtělo trénovat. Tak jsme zaplašili špatné svědomí a objednali se na tu grafomotoriku. No a tam byl s Jírou tatínek včera.

Dozvěděli jsme se moc zajímavé věci. Jíra má poruchu hrubé motoriky. Tedy ne jemné, ale té druhé. Prý je to způsobeno tím, že do 3 let věku se měly dovytvořit v mozku nějaké dovednosti a to se Jírovi nevytvořilo. Že jsme si toho nevšimli? Prý tím jak je šikovný, tak spoustu věcí dohoní. Hm.

S tím také souvisí jeho nesoustředěnost, špatné držení tužky, mluvení. Prý to není ničí vinou, je to dáno geneticky. Hned vím odkud vítr fouká, když vidím sebe, jak si sednu na židli, naprosto mimoděk zouvám boty a nohy si skládám pod zadek … a ty děti to dělají naprosto stejně. Jíra se pořád vrtí, zlobí u jídla. Tohle všechno prý způsobuje porucha hrubé motoriky a nesmíme se na něj zlobit (hm, to se řekne). Ale pozor !!! Nic není ztraceno, tohle se prý dá natrénovat. Jen je to běh na dlouhou trať. Prý jsme přišli za pět minut dvanáct, Jírovi zbývá do nástupu do školy 4 měsíce a čím víc toho natrénujeme, tím menší bude mít pak ve škole potíže.

Dostali jsme nějaké úkoly, které musíme dělat denně (cca 20 minut), nějaké dýchací cviky, hru s tužkou na letadýlko, malování čar, cviky na uvědomění si, že se píše zleva doprava a zhora dolů. Za 14 dní jdou znovu k té specialistce, budou další úkoly, celkově asi na 16 týdnů. Také dostal Jíra doporučení dělat nějaké bojové umění, nejlépe tejkvondu (pardon, nevím jak se to píše, tak se nebudu pokoušet). Shodou okolností tady takový oddíl je, ale nevím, jestli berou tak malé děti a jestli by Jíra vůbec chtěl. No prostě učit se koordinace pohybů v co nejpřirozenější podobě. Když si uvědomím svoji neschopnost vytvořit cviky na aerobiku, možná bych nějaké cviky na koordinaci snesla taky. Se psaním jsem mívala problémy taky, pamatuju, jak mě mamka plácala přes ruku, jak tu tužku zase držím. Držím ji hrozně dodnes, ale vypsala jsem se, když chci, umím psát moc hezky. Jinak návštěva u té specialistky není nic levného, za dvouhodinuvku tam manžel nechal sedm set, ale co se dá dělat, tohle je moc důležité.

Určitě budu průběžně informovat, jak se daří.

 

Všechny zdraví

Jiřina

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 20.03.09 17:37

Ahoj, první :o)  

Teď to po sobě čtu a těch překlepůůůů, tak mě prosím omluvte, i za ty zběsile velký mezery.
Děti ze školky jsem vyzvedla, hned jsem Haničku odložila u babičky. S Jírou jsem řešila to pečení koláčů družebnáčů, asi mi nezbude než koupit mák (nikdy jsem ho nedělala protože ho nemusím), protože on s tím má plány jak se koláče rozdělí a bez máku to prý prosím nejde.  

Taky jsem koukala, že má roztržený desky na angličtinu - takový ten rychlovazač, dole barevný, nahoře průhledný, ptám se co se stalo? Ono se mi to utrhlo. A jak se ti to podařilo? No já jsem se na těch deskách klouzal :o)) Na to fakt nemám odpověď.
Zkoušeli jsme ty cviky, nebude to lehký, Jírovi nejde dýchat do bříška, navíc ještě nadechovat nosem … ale musíme se aspoň o to pokusit.
Tatínek odjel na hraní, švára mi psa., že už mi koupil to kolo (ještě nevím, kdy ho přiveze) ale prý jezdí krásně :o)) No a Jíra si hraje s krabicema, vytahal krabice a teď je různě stříhá a zase slepuje, tak jsem zvědavá, jestli to taky bude schopen uklidit.
Jdeme vymyslet něco jednoduchého na večeři - Jíra vymyslel chleba s máslem a se solí :o)) skromné děťátko.
Jo a kocourek už je asi 14 dní pryč tak jsem zvědavá, jestli se ještě vrátí.
Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 20.03.09 18:45

Jiři to je dlooooouhý, ty seš teda borec. Teď nemám čas si to číst, tak mrknu až večer.
Na toho kocourka jsem se chtěla zeptat a vždycky na to zapomenu. To je smutný, 14 dní už je dlouho. Snad se ještě ukáže!
zatím pa
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 20.03.09 18:52

Danuš, kdyby tam nebyly ty hrozný mezery… Toho jsem se bála, že se to nikomu nebude chtít číst …
Tak nějak čekám, že se kocour každým dnem objeví. Už jsme ho oplakali tolikrát a vždycky se vrátil.
A jestli ne, už mají děti slíbeno, že si od babiččiny kočky vezmeme kotě, ale jen kocourka. Teda manžel nechce nic, ale on není směrodatný :o) Otázka je, jestli se mi povede kotě u nás udržet, když ho chci mít venku. No uvidíme.
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 20.03.09 21:15

Ahoj Jiřinko,
musím Tě moc pochválit, deníček je moc pěkný. Připadal mi šíleně dlouhý a jak jsem četla, tak jsem nakonec byla nakonci a říkala jsem si, ježiš kam se mi to ztratilo!
Inspirovala jsi mně, musím vytáhnout tu knížku Brumíkovy velikonoce - máme ji taky. Je pravda, že takhle dlouho před velikonocemi vůbec nic neděláme. Tak si dávám předsevzetí, že To napravím. Zítra vyzdobíme byt - částečně a přečtu jim tu knížku a budeme si o velikonocích povídat. Tu liturgickou část teda vezmu jen letem. Ale vědět by to měli. Pochopitelně zamlčím, že Ježíš je TEN Ježíšek z vánoc. Jinak s radostí splním nákup nového oblečení :o) ale naprosto nebudu trhat kočičky. Přiznám se, že tento barbarský jarní zvyk z duše nemám ráda. Když si někdo nůžkami ustřihne dvě, tři větvičky, tak budiž, ale bohužel se většinou setkávám s orvaným lýkem na keřích a polámanými větvemi.  

Jinak jsi mně Jiři docela překvapila s tou motorikou. To by mně vůbec nenapadlo se na to nějak zaměřovat. Matěj mluví velice hezky. Trochu má blbé sykavky, ale nikam jsme nešli. Ale asi bychom měli, to je fakt. Chodí do té keramiky, tak tam si procvičuje prstíky, ale s tím malováním - to je děs. Navíc Tomík opravdu výrazně pěkně maluje a Maťa, jednak ho to vůbec nebaví a jednak to stojí za starou Belu. No měla bych na něj mít víc čas. Je to moje chyba, ale s tím nevím, co udělám.  

Dnes odpoledne jsme byli na nákupech a v půjčovně jsem si půjčila film Chyťte doktora - s Tatianou Vilhelmovou a Michalem Malátným. Bohužel to je taková cypovina, že jsem třetinu prospala. Škoda 50-ti korun za půjčovné. Naopak mně se Jiři líbil hrozně ten film Medvídek - Ty jsi psala, že jsi z něj rozpačitá.  

Jo objednala jsi ty plejáčky? Pro co ses nakonec rozhodla. Nevím, jestli tam pan Bouček nemá chybu. Nezdá se mi, že by ten pirátský ostrov stál 330 Kč. Nebo tak nějak. To se mi zdá hrozně málo?  

No a po tom nevydařeném filmu jsem musela trochu poklidit. Protože po tom celém týdnu, fakt děs. Ale to tady plaču pořád, tak s tím nebudu otravovat. Venku je zima jak v Rusku, to mně taky otravuje.  

Lucka se neozývá, tak se asi „mucá“ s Tomíkem. Lucko info, jak bylo!!!
Zuzko, jak dopadlo manželovi to vyšetření! Doufám, že dobře. Neozýváš se.
Jo Jiři to kolo je pěkné, mám v podstatě totéž, jen fialové. Tak hodně šťastných kilometrů.
Tak zatím
 Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 21.03.09 11:36

Ahojky,
tak se vám hlásím jako čerstvá majitelka kola. Dančo, je taky fialové. Moc hezké a báječné. Je to moje první kolo v životě, ani jako malá jsem neměla svoje vlastní. Ráno mi ho švára přivezl, hned jsem oblíkla děti a šla jsem ho vyzkoušet. Předčilo všechna moje očekávání. Zadek mě vůbec nebolí. Dala jsem si sedlo hodně dolů, sice to asi není správně, nemám nohy úplně natažené, ale díky tomu zadek nebolí, protože nejsem do sedla tak napasovaná. Je lehoučký, vyjela jsem každý kopec, což se mi ani na mančině horském nepodařilo. Prostě jsem NADŠENÁ. Jela jsem sama s dětma asi 2 km? Nemám odhad, vybírali jsme cesty, kde toho moc nejezdí a šlo to krásně. Bála jsem se, že to s nima sama nezvládnu. Jsou hezky poslušný. Víc problémů nám dělají kopce dolů, ale Hanička už hezky brzdí, Jíra je opatrnější a tak kde se bojí, kolo vede. Před prvním kopcem se mě Hanička ptala, jestli budu umět dole zastavit :o)) No prostě nádhera. Ráno svítilo slunce, modrý nebe, tak jsem ráda, že jsme vyjeli. Uvidíme jak bude odpoledne. Úplně se těším, že každý den když přijdu z práce na hodinku vyjedeme.  

Tím tedy pro letošek padá nápad koupit lyže, příští týden si je ještě půjčím a pak to budu řešit až za rok. Spíš teď musíme ještě pořídit kolo pro tatínka, abychom mohli všichni, případně aby mohl s dětma jet on. Říkal, že taky nikdy svoje kolo neměl. No mamka si první pořádné koupila k padesátinám, to jsme na tom ještě líp :o))  

Vařím k obědu krůtí kousky na cibuli a nivě s rýží, Dančo co vaříš ty?

Jo ještě k těm kočičkám - my tu máme u dětského hřiště takové strašné křoví, kde rostou i kočičky, tam mi jich vůbec není líto, protože to roští překáží a stejně je třeba sestříhat. Pravda když si každý vezme tři větvičky, je to hodně, ale není to nijak hezký keř. Nevím co je to za druh, když to má listy, nezdá se mi to jako vrba, ale kocoury má pořádné.  

Kocour nepřišel, ale stejně jsem dala za dveře odřezky masa, co s nima, on to někdo sežere. Právě si na nich pochutnává kočička od našich, má už veliký břicho, tak snad se koťátka vydařej a jestli se Filip nevrátí, vezmeme si nové.  

Tak papa Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 21.03.09 11:41

Dančo, plejáčky objednám po neděli - čekala jsem až budu „po zubech“, protože si je chci objednat do práce. Jsem rozhodnutá pro útočnou loď a převoz pokladu (J k svátku), pak dvojice pirátů (do pokladu) a kapitán pirátů (od H. k svátku). Potom pro H k J svátku - aby jí nebylo líto - krále a pro H do pokladu květinkovou vílu nebo jak se to jmenuje, taková ta víla s kolečkem a králíčkama. To by pro začátek mohlo stačit :o)) Ještě možná vezmu něco do rezervy, pro J potřebujeme motivaci, aby hezky cvičil tu motoriku, nepamatuju se jestli tam jsou piráti ještě nějaký jednotlivý.
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 21.03.09 17:37

Ahojky,
tak jsem byla s dětma odpoledne dvě hodiny na kole, jeli jsme dolů k řece a pak podle ní, s tím kopcem je vždycky problém, když jsme se vraceli, Jíra nadával, že musí táhnout to blbý těžký kolo, kdo ten pitomej kopec vymyslel a začal rozvíjet teorii sklápěcího kopce … hehe jako bych se slyšela :o) Pak byli ještě chvíli venku, já jsem po obědě zadělala na ty koláče družebnáče, tak jsem upatlala náplně a před chvílí jsem je vyndala z trouby.
No uznejte že ty předvelikonoční tradice mají něco do sebe

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 21.03.09 17:39

když už stahuju fotky, vyfotila jsem tu svoji vytrženou osmičku, je to trošku rozmazaný, jak jsem to zvětšovala, ale stojí to za to

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 21.03.09 18:45

Ahoj holkx,

Jiřko díky za nový deníček - moc pěkný :))
Ohledně té motoriky podávej zprávy, jak to Jírovi jde. Je to docela síla, že se na to pčřišlo až tak pozdě, ale zas je vidět, že je šikovný kluk :)

Jsem nějak v kalupu ani jsem nestihla včera napsat, tak to musím napravit.

V pátek jsem měla náhradní volno a tak jsem ještě stihla uvařit a trochu si přispat. No v každém případě měly děti psaný návrat mezi 10 a 10,30 a tak už jsem poctivě stála na smlouveném místě asi před desátou jak před prvním rande :) Děti přijely těsně po desáté - obličejíky nalepené na skle :)) první vystoupila paní učitelka a prohlásila, že nám veze celé, zdravé a zaprasené děti - tak jsme jí ujistili, že hlavně že naše :))
Tom přijel opravdu zdravý, nadšený a najednou úplně cizí … Nevoněl mi - jak byl mezi cizími tak voněl jinak, ale jinak se  chtěl celé odpoledne tulit a na otázku jestli se mu stýskalo, řekl, že ano, ale vydržel to. Nejprve vůbec nevyprávěl jen se tulil a chtěl pustit muziku - tak jsme přehráli Beethovena, Smetanu :))) Rozpovídal se až později odpoledne - jak dostal diplom a taky vynydáno od paní učitelky a takové ty zá:,–(ní poznatky, jako vedle koho spal a tak podobně.
Celkově musím říct, že jsem ráda, že jel, vyspěl a i tak zůstal mámin :)))) Člověk si teprve uvědomí jak se na to dítě fixuje …
I všechny věci přivezl - nic nechybí ani nepřebývá - super, už jsme se s ostatními maminkami chystaly, že vyhlásíme burzovní pondělí :)))) T6ak už jsem zvládla vyprat, usušit a zaklidit a zas zabalit na lyže - nějak pořád balím.

No  a protože přijel zdravý a napadl sníh, tak jsme dnes vyrazili ještě asi oprvdu naposledy na lyže :))) Pohodička, sluníčko, užili jsme si to spolu ve třech :))) Přijeli jsme z lyží na zahradě udělal děda ohýnek a opekli si letošního prvního vuřtíka - super …

Za chvíli jdu Toma umýt a uložit do pelíšku.

Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 21.03.09 20:23

Luci, tak vidíš, už ho máš zpátky :o))
O motorice určitě budu informovat, tlumočím co ještě říkal manžel že říkala ta paní (nějak pro tu její funkci pořád nemůžu najít jméno - grafomotoroložka? to zní divně). Takže u spousty dětí se na to přijde až v první, druhé třídě, kdy jsou neklidný a nesoustředěný. A prý už zažila několik případů, že k ní chodili jako malí rodiče, kteří k ní dnes chodí se svými dětmi … a ty problémy jsou pořád stejné. Ji samotnou prý tatínek neustále napomínal, že si při sezení dává nohu pod zadek. Já tam tu nohu mám neustále - asi jsem taky případ s narušenou motorikou. Je prý to geneticky přenosné a nedá se s tím nic dělat, než cvičit.
Já sama si pamatuju, že jsem kdysi nacvičovala vystoupení - tanec kankán. Všechno mi šlo, jen s jednou věcí jsem měla zá:,–(ní problém - v jednu chvíli se tam jde rukou do strany, nohou na tutéž stranu a houpe se zadkem. Já jsem měla nohu i ruku stejně jako ty vedle mě, ale zadek mi šel opačně. Musela jsem pekelně trénovat, abych to nezkazila ostatním, všichni šli stejně a já zadkem na druhou stranu … tak to je taky příklad problémů s motorikou. No ale žiju s tím, holt necvičím aerobik (ani mi to nijak nevadí), ve škole jsem problémy neměla - asi jsem to přebila šikovností :o)) ale až asi do čtvrté třídy jsem psala hůř než prase. Pořád jsem měla dvojky ze psaní.
Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 21.03.09 22:01

Ähoj holky,
o psaní mi povídej! To byla moje šílená noční můra. Doteď mám „divné písmo“ však jsi viděla, když jsem posílala mapu. Jsem přeučený levák a vzpomínám si na ta muka, když jsme měli psaní, jak mně z nervozity „lechtalo pod kolenama“ - prostě jsem nemohla vydržet a dopsat to, I mně kazilo vysvědčení se samýma jedničkama dvojka ze psaní! A teď se řechtám, sedím, čtu Vaše komenty a kde myslíš, že mám nohu?  

Jinak koláče jsou naprosto úžasný!!! Jako valašské frgále. Fakt jsi šikulka. Já jsem zase dělala z bebe sušenek střechu a taky se to pojedlo a bylo pochváleno. Kamarádka teďka odešla. Děcka se vyřádily, bylo to fajn.  

Jiři a děcka už jezdí na kole bez koleček. Jste fakt dobří, že jste je to naučili. Matěj to neumí.  A my jsme kolo ještě nevytáhli. Sice bylo dnes samé sluníčko, ale docela zima. U nás max do 5 stupňů. No snad se to naučí.  

Luci, Vy jste taková kulturní rodina? Náš Tom, díky tomu klavíru taky ledasco zná, ale doma bychom si vážnou hudbu asi nepustili.  

Jinak jsem se teď večer vážila a byla tam naprosto neuvěřitelná cifra, kterou se ani neodvažuju napsat!!! Tolik tam ještě nikdy nebylo. Takže od zítřka se zase začnu krotit. Nevím teda, kdo dojí všechny ty chlebíčky, co zbyly, ale já to nebudu.  

Jdu do pelechu.
Jo Jiři, pokud budete mít to koťátko, to si děcka užijou, že. Určitě budou mít radost. Jen aby se opravdu někam nezaběhlo. Myslíš, že by nemohlo bývat třeba v garáži, aspoň ze začátku?  

tak pa
Dana

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 22.03.09 09:21

Ahoj,

Jiřko,  fakt dobří , že jste už vytáhli kolo - tady to vypadá ještě skoro zimě, jen dnes děsně fouká:(
Ohledně kočičky, my jsme měli taky kocoura a běžně s jarem odcházel tak na měsíc - lovit kočky - pak se vracel vychrtlej, hladovej, ale celej. Tak ještě doufej:)

Dano, jak to, že tě přeučovali z levé ruky na pravou, vždyť jsme skoro stejně staré a mě už nechali ??? Je pravda, že mého tátu přeučili a on y toho mírně yadrhává, tak možná i proto, aby k tomu už nedošlo. Jinak já jsem teda levák, ale takový obouruč :) - žehlím jeden rukáv jednou rukou a druhý druhou :)) to samé třeba když strouhám a už mě bolí levá, začnu pravou. V první třídě jsem psala děsné kobyly, ale pak jsem se vypsala a mám písmo docela pěkné. Tom je naštěstí pravák po manežlovi - jsem ráda, myslím si , že leváci to mají prostě jednodušší.

S tou vážnou muzikou, abychom tu nebyli za exoty. Je pravda, že já jsem hrála 10 let na klavír a 4 roky solově zpívala a Tom to patrně podědil. Na vážnou muziku byl zvyklý už z břicha a tak jí od mala vyžaduje. Sedneme do auta a už se to sype - Mozart, Beethoven, Vivaldi, Verdi - no občas ho přemlouvám i na něco normálního , tak ustojí ABBU, Mládka a písničky Wericha a Voskovce. No normální asi nebude :))))

Jdu si udělat kafe a vymyslet něco k obědu - asi budu dělat zapečené maso  a bambory na cibuli a smetaně. Včera jsme na lyžích dostali chuť na knedlo vepřo, zelo, ale na to nemám ingredience, tak až nakoupím :)

Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 22.03.09 11:58

Ahoj před nedělním obědem,
(gulášek už je hotový a těstoviny dovaří tatínek),
tak jsem se taky pobavila, nohu pod zadkem :o)) U nás tedy v rodině široko daleko žádného leváka nemáme (jo levý to bychom byli :o) tak aspoň s tímhle nám problémy odpadly.  

S ježděním na kole bez koleček - na tom má 100% zásluhu švagr, který nejdřív vyhecoval Jíru, sundal kolečka a šlo to - a vzápětí i Haničku, někdy loni v létě. Tím jak jsou rok od sebe, většinu věcí se učí současně, čili když se to Jíra naučil v necelých šesti, Hanička ve čtyřech a půl. Teď už jezděj bez problémů, řekla bych že Háňa i líp, umí hezky z kopečka přibržďovat, Jíra se bojí, tak kolo raději vede. No lepší než aby se někde řítil a já jsem umírala hrůzou. Ráno jsem volala babičce, jestli k nám přijdou odpoledne na družebnáče, divila se, o družebné neděli neměla ponětí, ale jo, přijdou, kolem čtvrté. Ptala se, jestli nepůjdeme na kolo, ale není nic moc počasí, Hanička půl noci prokašlala a mě bolel celý člověk - tak zvláštně, celou noc jsem byla jak přeleželá a nemohla najít správnou polohu, až jsem si před chvílí vzala ibuprofen a dala si kafe a je to dobrý. Dohodly jsme se, jestli bude sluníčko, na kolo půjdeme, jinak zůstaneme doma.  

S Jírou zkoušíme ty dýchací cviky, je to docela náročný, neumí se nadechnout nosem, aby nafoukl břicho (nafukuje ho tak že ho vystrčí), ale ani pro mě to není nic lehkého, prostě musíme cvičit, věřím, že to půjde.  

Luci, a ty Beethoveny a Verdi a tak máš na CD? Já se přiznám, že tuhle hudbu ani moc neznám, nemám odkud. I když přiznám, že když náhodou zaslechnu, líbí se mi to, ale sama si to nemám jak pustit (ani mě to nenapadne). Já jsem 100 % na country, jinou hudbu neposlouchám, měli jsme doma stovky gramodesek, které už sice není kde poslouchat, ale všechny znám zpamětí - Greenhorny, Rangers, Bobky, KTO, Dvorana slávy 1, 2, 3, 4 … to je hudba mého mládí, která mi vydržela, protože pokud poslouchám rádio (v autě, v práci, někdy i doma) tak jedině Countryradio a děti to tak nějak - pochopitelně - přebírají a hlásí mi: maminko, tahle písnička se mi líbí, tak to mám radost.  

Musím končit
Jiřina  

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 22.03.09 12:05

Jo ještě k tomu koťátku.
Našich kočka je velice plodná, má pravidelně koťata 2× ročně. Takže je děti znají od narození až do těch asi 6 týdnů, než jdou „do světa“. Něco se jich natahali, nazlobili, navozili v náklaďáku a tak :o)) Takže v tomto směru víme, co je kotě. Ale jak píše Lucka, tak nějak pořád čekám, že se Filip vrátí. No uvidíme.
Koťátko by se do garáže určitě dát dalo, ale je veliká, členitá a plná bordelu, takže si nejsem jistá, jestli bychom ho tam ještě našli. Zrovna včera jsem vyzuřila, že není kam dávat kola, respektive táhnu ho podle aut až dozadu, všude něco leží a překáží, v druhé části sklepa je samej binec, tak manžel slíbil, že to do léta vyklidí a vyhází, tak jsem na to zvědavá. Pořád jsem říkala, že hlavně že se mi tam vejde auto a zbytek mě nezajímá, ale teď, když tam má být v tom binci moje krásné nové kolečko?
 Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 22.03.09 21:39

Ahoj holky,
Jiři koťátka to bylo moje dětství. Babička měla kočku a na prázdniny vždycky byla koťata, králíčci, kuřátka. Užila jsem si hezké dětství. Kočky jsem všude tahala. Naši doma nic nechtěli. Do paneláku. Jen jednou jsme měli asi dva měsíce koťátko doma, pro jednu paní do práce. Bylo to krásné. Teď máme jen psa. Kočku jsme málem měli vloni v létě. Klidně bych ji měla - tak jako ty venku, ale mám strach, že by ji tu něco zajelo a to bych asi nerozdejchala. Ale až jednou nebude pes, tak asi bude kočička.  

Jinak dnes jsem perlila s družební nedělí. Volala jsem ráno našim a mamka byla taková smutná, protže brácha jde ve středu na nějaké vyšetření. Ale určitě to bude OK. Luci, on byl onkologicky nemocný, víš. Už je to 5,5 let, je OK, ale strašně, až chorobně se sleduje a docela tím trápí celou rodinu. Letos mu bude 40 let a je sám. Je to takový ten typ, co má svoje koníčky a režim a do toho mu žádná manželka nezapadá. Ty problémy, které ho trápí má dýl - myslím, že je to spíš psychosomatickýho původu. V listopadu byl na velikánském vyšetření, UTZ, PET CT, krev…vše OK, takže není podle mně důvod k panice. Ale ať jde, aspoň ho to snad uklidní. Tak jsem naše pozvala na oběd.  Hned přijeli. Mamka se vrhla na vaření a já jsem si mohla aspoň umýt okno v kuchyni, vyprat záclony a závěsky v kuchyni, nalepit nový WC obrázek. Tak mám z toho dobrý pocit. No a při té příležitosti jsem vykládala, co je dnes za neděli :o)
Jinak já jsem dnes udělala velikonoční výzdobu na dvůr. Vyfotila jsem si to, ale já to neumím vkládat, to musím poprosit manžela, tak kdoví kdy to bude.  

Zítra by měla proběhnout posilovna. Zítra musí! A zase celý týden před námi. Ach jo. Příchody domů až večer…
Odpoledne jsem šla s klukama ven. Manžel si potřeboval doma něco udělat do práce. Pak stříhal stromy. Tak jsme šli sami. Ale docela hodně foukalo. Tak snad to nikdo neomarodí.
Tak holky hezký týden.
pa Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 23.03.09 08:00

Ahoj po ránu,
ach jo, zase celý týden před námi, ale měl by končit horama :o))
Dančo na rozdíl od tebe tentokrát cvičit nejdu, přece jen při předklonu mi ten zub nedělá dobře, tak to nechci zbytečně hrotit. Ve čtvrtek jdu na vyndání stehů.
Včera jsem pořád řešila, jestli na to kolo jít nebo ne, ale děti byly protivný, tak jsme na chvíli vyjeli. Vzali jsme babičku, což bylo super, protože jela vepředu s Haničkou a já jsem čekala na Jíru. Jíra je z nás nejpomalejší, ale musím s ním mít trpělivost, ať mu to neznechutím, protože sama jsem bývala nejpomalejší, tak vím, jaké to je. Pak z kopečka se vymáznul, nejdřív kolo vedl, pak konečně nasedl, je to taková polní cesta, táhlá zatáčka a v ní spousta děr, tak vlítl do díry a ta ho vyhodila. Naštěstí se mu nic nestalo, jen si umazal ruce, ani neplakal, statečnej chlapeček. Teď jak vím o tý jeho motorice tak ho pořád pozoruju, aby z toho netrpěl, co všechno neumí (například skákat skoro neumí, po jedný noze udělá tak tři skoky). Musím ho pořád povzbuzovat. Byli jsme venku asi půl hodiny, bylo docela hnusně, vítr foukal.  

Pak přišli naši na kafíčko a na ty družebnáče, nebyli u nás snad měsíc, tak to byla příjemná hodinka a půl.  

Hanička prokašlala celou noc, ani nevím, jestli ji babička dá do školky, takový ten hluboký kašel. Nastydla v sobotu, nejdřív jsme byli na kole a oni pak ještě šli na zahradu a načapala jsem ji, jak sedí na židličce … no aby z toho nenastydla :o(( Snad se dá do víkendu do pořádku.  

Papa Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 23.03.09 10:47

Ahoj,  

Dano, děkuju za vysvětlení ohledně bratra, alespoň jsem v obraze a nečučím jak puk. Určitě bude v pohodě, ale já to znám, asi bych na bráchově místě byla taky vyklepaná :(   

Jiřko, koláčky na fotkách jsou k nakousnutí :))))) Musela to být mňamka. Neboj, Hanička se z toho kašle uričtě vykřeše, mně přijde, že ty děti rychle padnou, ale zase se docela rychle otřepou.  

Jinak já už od rána zase ryze pracovně a v poklusu. Tomíka vedl do školky naštěstí manžel. Uuuffff. Večer mě čeká obvyklý kolotoč domácích prací, ale jinak nic nemám, tak ještě napíšu.  

Ahoj
Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 23.03.09 14:01

Ahojky,
tak jsem v poledne zaběhla do Tesca a udělala jsem první počin do velikonočního pokladu - Jíra říkal, že chtějí čokolády Orion, tak pro každého oříškovou, bílou, barilu, pak ještě malou mléčnou, maxi lentilky, kočičí jazýčky … V hračkách jsem žádné blbůstky nenašla, jedině skládací pravítko, asi za 30 kaček, tak to jsem vzala :o)) Pak jsem koupila tatínkovi a mně trička, aby nás beránek nepokakal :o) a ještě nějaké drobnosti - barvičky na sklo a nechala jsem tam hnedle sedm set. No ale základ pokladu mám, tatínek slíbil vyrobit nějakou truhlu, koupí visací zámek s petlicí, pak ještě vymyslet nějaké texty, takže poběžej od zprávy ke zprávě a nakonec najdou zprávu, kde je klíč a pak budou hledat truhlici. Babička už hlásila, že do pokladu taky něco má, plejáčky mám objednané, tak snad to bude úspěšný. Teď ještě vymyslet nějaké záchytné body na ukrytí zprávy, ale asi to vyřeším tak, že je budu hnát z babiččiny zahrady na naši a zase zpět a takhle klidně několikrát :O))) Proložím to nějakými úkoly, aby to bylo pestřejší.
Já jsem na táborech bojovky vždycky milovala, tak se v tom vyžívám :o) Škoda že ještě neuměj číst, takhle bude muset jít někdo s nima, ale to se nedá nic dělat. Kdyby měl někdo námět, co do zprávy legračního, nebo jaké úkoly plnit - sem s ním, napdá mě jen zazpívat písničku :o))
Mám tu práci, tak končím
 Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 23.03.09 15:17

No ty jsi skvělá :)) napadají mě jednoduché počty ,aby to zvládla i Háňa tové jako napočítej pátý strom od něj udělej tři kroky do prava  a tak podobně. Ale asi je to blbost - já zas na táboře nikdy nebyla, tak v tom ty zkušenosti nemám.
 Lucka

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 23.03.09 20:33

Ahoj,

tak jsem snad dnes zvládla skoro vše: pohrála si s Tomem a autodráhou, zajezdila si s válcovačkou, uvařila, uklidila, vyprala, vyžehlila, jen mě ještě čeká upéct něco sladkého k snídani a umýt si vlasy (to je na dlouhé lokte s tou mojí délkou:() Takže jsem už  úplně mrtvá :(

Na cestě ze školky jsme stihli zmoknout - už mě to dubnové počasí štve. Zítra má zase být skoro na nule, no je to hrůza. I ostatní děti přijely ze školky v přírodě zdravé, tak jsme to dnes s ostatními maminkami kvitovaly s povděkem.

Vrátím se ještě jednou k té poslouchané muzice: já i manžel posloucháme kde co, ale uvědomuju si, že tzv. vážná muzika je pro mě životní nutnost, která mě uklidňuje i dodává sílu a Tom to asi podědil. Od mala jí vyžaduje až nás to někdy štve, že bychom si pustili něco jiného a Tom trvá na klasice.

Lucka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 24.03.09 07:28

Ahoj holky,
to je překvapení po ránu, co! Ale píšu z domu. Matěj má 37 - snad z toho nic nebude, ale má kašel docela velkej a rýmu, tak ho raději nechám doma. Volala jsem otcovi, ten dojede a manžel jim vyzvedne v poledne oběd ze školky a doveze domů.
Jinak Jiři včera jsem opět cvičit nebyla - už jsem nebyla 3×, ale od tří hodin ráno jsem byla opět vzhůru, v práci jsem pak byla docela vyřízená, sotva jsem dojela domů. Měla jsem taky 37,2. Dnes ráno je to dobrý, jen mně hrozně bolí nohy - to mně vždycky, když jsem unavená z nevyspání. Takže tak.  

Tady ráno svítí sluníčko, ale byla jsem se psem a je tam docela zima. Mně už to teda opravdu silně otravuje. Vždyť nosíme půl roku zimní oblečení.  

No nic jdu nakrájet Maťanovi ovoce do misky. Zítra ráno jdu s Tomem na kontrolu na tu foniatrii - s tím uchem.
Tak ahoj všem.
 Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 24.03.09 13:19

Ahoj, no to je teda překvápko, Danča píše :o)) Zajímavé, že jsem ráno nakukovala a kromě Lucky nic nového …
Ráno mě nějak zase víc bolela ta dáseň. Nahmatala jsem si to tam nějaké zduřené a pěkně to bolelo. Tak jsem volala na místo činu, co teda s tím, sestřička mi řekla, ať raději přijedu, abych měla klid. Tak jsem tam na 11 jela, doktor říkal, že se to hojí dobře, ale vyndal mi stehy (měla jsem tam jít až ve čtvrtek) a světe div se, významně se to zlepšilo. Tak už tam ve čtvrtek nemusím a aspoň mě uklidnil. Říkal, že jsem skutečně měla srostlou osmičku s devítkou, proto ten zub byl tak obrovský. To jsou mi věci. Prý až budu mít chuť na tu poslední osmičku, tak mám týden předem zavolat. No nevím nevím.  

Hanička je doma (u babičky), dopoledne šla do školky, protože tatínek musel s Jírou na logopedii a babička byla pryč, ale vyzvedl ji poo. Hrozně kašle, musíme se do víkendu dát do kupy, ať můžeme na hory.
Musím končit, Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 24.03.09 18:05

Ahoj holky,
tak vidím, že dnes je velká neúčast. No v tomto deníčku jsme si zbyly akorát my tři!
Jiři a kam chcete vyrazit na hory? A lyže si půjčíš od sestry?
Já jsem dnes z práce šla už po obědě. Vedoucí ráno volala, že  má teplotu, tak že si bere den volna, tak jsme se domluvily, že půjdu taky domů. Tak jsem byla ráda. Sama jsem taková celá rozlámaná. Bolí mně v zádech - to z toho sezení u PC a vůbec jsem taková načatá.
Počasí dnes předvedlo šílené kotrmelce. Když jsem jela domů, tak byla fujavice se sněžením no hrůza. Potom odpoledne vysvitlo sluníčko.
Doma jsem si pustila TV - ovšem přímý přenos z parlamentu je otřes, napříč všemi stranami. Tak je mi to i docela jedno, jak to dopadne. Ostatně ostuda už je to i tak velká.  

Jinak holky nemám nic nového.
tak zatím D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 24.03.09 20:10

Tak abychom tu měli nějaké obrázky, tak Vám sem něco dám. Takže napřed moji velikonoční výzdobu ze dvora.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 24.03.09 20:13

Tak a teď našeho pejska. Když zasvítí sluníčko do chodby, tak si tam hned lehne. Má to hrozně ráda. V létě ji vždycky říkám, že dostane úpal, jak se „opaluje“ na dvoře. I to zvíře ví, že sluníčko je príma!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 24.03.09 20:16

Tak a teď jednu sojku, která se k nám přišla na dvůr do  pítka vykoupat. Je to hrozně těžké vyfotit sojku na digitál. Ona hodně poskakuje a foťák má zpoždění, tak to považujeme docela za úspěch. Vždycky fotíme přes ty dveře za kterýma se opaluje pes, myslím že i kvalita je dobrá.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 24.03.09 20:19

Tak a další fotečku - taky docela štěstí - mlynařík dlouhoocasý. Moc hezký ptáček, maličký s růžovým ocáskem. Hrozně rychlý, zobne si a frnk… Většinou bývají v páru nebo malých hejnech.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 24.03.09 20:22

A poslední - sice rozmazaný, ale takhle chlapci sledují sobotní pohádky, společně s naším papouškem!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 24.03.09 20:25

Tak tolik od nás! Matěj má 37,5 takže zatím docela dobrý. Zítra ráno přijde opět taťka. Já mám v práci těžký den. A dlouhý. Ach jo. Ráno jdeme s Tomem na tu foniatrii. Večer si musím zajet ke své dr. pro prášky (víte jaký, že!) a večer jde tatínek na hraní. Uf, ať už je čtvrtek.
tak papa. Jiři přeju ať je Ti už líp. Kocourek pořád nic?
hezký večer.
 Dana

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 24.03.09 21:16

Ahoj holčičky,

tak se zase hlásím :)

Musím říct slovy našeho Tomíka dneska , že to jaro se teda moc nevydařilo :))) - brouček :))) To počasí asi zešílelo, nepřipadá vám? Děti dnes totálně promokly při návratu ze školkové zahrádky a já teď jen doufám, že z toho neonemocní.

Dančo, kluci jsou krásný a jsou si hrozně podobný :)

Teda holky, vy jste marodníci marodní, tak ať se vám rychle uleví - všem velkým i malým.

U nás taky nic moc nového:
byla jsem Tomíka dnes přihlásit na golfové kurzy, které začínají zase od dubna. Tom už absolovoval podzimní a jsme rádi, že chce pokračovat. Ono asi funguje nápodoba rodičů - oba s Michalem aktivně hrajeme a Tom ještě není ve věku, kdy co dělají rodiče je úplně out. Dančo - nedorůstá do tohoto věku tvůj Tom, to už je takový veliký skoropuberťák, ne?

Jinak mám v práci termín do posledního března, tak finišuju, co to dá, budu ráda, když všechno odešlu a bude to v pohodě.

Zuzka dlouho nepsala - doufám, že se u nich neděje nic negativního.
Monča a Katka taky dlouho nic, asi nemají čas, tak doufám, že alespoň čtou.

Teď tu koukám na Ordinaci - sledujete to taky?

Zatím mizím
Pa
Lucka

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 25.03.09 07:47

Ahoj vespolek,
já jsem pořád nějaká unavená, ráno nemůžu vstát, představa že v sobotu posunou čas a bude se vstávat ještě o hodninu dřív :o(((
Počasí je fakt šílený. Včera byla regulérní sněhová bouře. Dnes ráno byl taky poprašek a sněžilo. Ale už se to snad má o víkendu zlepšit a snad už to bude definitivní.
Včera byla Hanička u babičky, tak jsem měla čas dělat s Jírou úkoly. Ano, čtete dobře. Úkoly na tu motoriku. Musí trénovat každý den. Když je doma i Hanička, je to náročný, protože ona pořád leze, že to chce dělat taky - příště musím nejdřív zaúkolovat ji, aby dala pokoj. Nejdřív logopedii - byli tam s tatínkem včera a příště prý půjde na konzultaci k nadřízené té naší učitelky a když to schválí, nebudeme muset dál chodit.
Ty úkoly na motoriku můžu popsat:

 1. dechové cvičení - leží na zádech, pokrčené nohy, nadechnout NOSEM DO BŘÍŠKA, výdech. 6×. Pak totéž, ale ruce natažené za hlavu a při výdechu střídavě dát pravou ruku k levé noze a tak střídavě. Ze začátku to vůbec nešlo, ale teď už se jakš takš chytil.
 2. kreslení - celou rukou malovat rovné čáry. Dostal specielní fixu, nejdřív trénuje držení (říkají tomu letadýlko) a pak dát pozor, aby při kreslení celá ruka ležela a nehýbalo se zápěstí. Tohle budeme dělat 4 dny, pak máme ještě další dvě cvičení.
 3. počítání - s tím nemáme problém - má plánek po 9 kartičkách, na nich jsou draci v různých obměnách - některé v kroužku, některé mají korunku, nebo různý počet penízků. Tytéž kartičky nastříhané a z druhé části očíslované má přiřadit těm na plánku a pak otáčet zhora dolů zprava doleva a když je to správně, měl by tam mít čísla od 1 do 9. Teda nejsou tam čísla, ale tečky jako na kostce. Tohle ho baví nejvíc, ještě má druhou verzi s klaunama.
  No a ještě jsme si na dnešek zopákli angličtinu do školky a hnedle hodina. Aspoň budeme mít trénink na školu, to se prostě nedá nic dělat, budeme se tomu muset věnovat denně. Však ono to půjde, každý tím prošel, nebo ne?
  Lucko, vy hrajete golf? Můj nový kolega (mmch kolegyně pořád nerodí) je náruživý golfista, tak o tom vždycky vypráví. Dokonce jsem i sledovala kus v televizi :o)
  Co jsem ještě chtěla? Dančo, obrázky krásně, zvlášť ornitologické okénko :o))) Kluci jsou moc prima. Hele a to vám papoušek doma nenadělá? Toho bych se nejvíc bála, že bych měla podělanou peřinu :o)) Kocour nepřišel, už je to 3 týdny, no uvidíme.
  Vláda … ano, hnus napříč všema stranama. Nejhorší je, že to stejně ničemu nepomůže. Budou-li předčasné volby, asi by to bylo nejlepší, tak bych to viděla tak, že zelený se do sněmovny už znova nedostanou, bůhví jestli lidovci. Socani a ODS budou mít zhruba stejně a zbytek komouši, takže vládnout bude ten, kdo půjde s komunistama. Fakt výborná představa. Všechno co se zavedlo zase o 180 stupňů zpátky. Vždyť je to šílený. Stačí co udělali socani v krajích, převzali je s přebytkem rozpočtu a všichni naplánovali schodek, aby mohli vracet poplatky u doktora. Kocourkov hadr :o((
   Jiřina
 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 25.03.09 07:53

Ještě Danče jsem neodpověděla - na hory chceme jet do Albrechtic v Jizerkách, kde jsme byli loni se známými v jejich chaloupce (ta se suchým záchodem), ale našli jsme si tam penzionek kde chtějí za noc 250 Kč za osobu a za dítě jen 150 za celou dobu pobytu, takže tam. Snad to bude hezký, je to téměř těsně u sjezdovky. Super dětská sjezdovka a školička u nosu. Snad bude Hanička schopná, už máme verzi, že kdyby byla nemocná, necháme ji u babičky a pojedeme jen s Jírou. Akorát že hlavně kvůli ní jsme chtěli, aby se naučila lyžovat. No snad se z kašle a rýmy do víkendu vykřeše. Lyže si půjčím od ségry, tím že jsem si koupila kolo jsem přečerpala prostředky, které jsem chtěla na lyže dát, takže nenaskytne-li se nějaká super příležitost, nechám to do příští sezony. Uvidím.
 J.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 25.03.09 14:41

Ahoj holky!

Jen v rychlosti vás zdravím. O víkendu jsme byli na oslavě 30-in švagrové. Byla to opravdu velká oslava a byli jsme tam od oběda do půlnoci! Ale bylo to super. Moje rodiče si večer (kolem půl šesté) odvezli kluky k nim domů a taky tam spali, takže to bylo super. Jenže v neděli dostal Luky nějakou střevní chřipku a já něco podobného (ale bez průjmu a zvracení) chytla v pondělí. Měla jsem obrovské křeče v břiše a bolela mě hlava. Už je mi líp, ale nic moc to ještě není. Do toho finišuju s účtem a přiznáním k dani, takže jsem z toho všeho už totálně KO. Luky šel dnes konečně do školky a měl jít i Tomík do jeslí - áááále, ráno měl průjem! :-(((( Šílené, asi se z toho nikdy nevyhrabem. Takže nikam nešel a Lukyho jsem brala po obědě, protože holčičky ze školky jdou na vystoupení MATEŘINEK a kluci nikam nejdou, tak ve školce chtěli, aby jich co nejvíc šlo po obědě domů! :-O No tak tady oba lítají a řádí, já jsem grogy (ještě jsem se z toho fakt pořádně nedostala) a jdu se pokoušet účtovat.  

Jiři - to je mi líto, že se kocour nevrátil. Úplně si vzpomínám, jak jsem vždycky trnula, když některý z kocourů dýl chyběl, jestli se vrátí nebo ne. Teď na jaro mají naši kluci taky slíbené kotě. A chtějí každý jedno!!! To bude síla, jak je budem nahánět a hledat, kde se zatoulali. Navíc mají jedni naši sousedi děravý plot k nám a pak k druhým sousedům a tak se k nám dostane pes, který je přes jednu zahradu! Doufám, že nám sem nevlítne a nezadáví koťata!  

ahoj
M.  

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 25.03.09 14:53

Moni, plot rozhodně zacelit !!! Ale stejně člověk nezabrání tomu, aby pak číča plot přelezla a vlezla psovi do chřtánu. Náš Filip měl na psy specielní radar, když jsme seděli na zahradě a najednou úprkem zmizel, věděli jsme, že za dvě minuty přijdou naši se psem :o))
No já za svůj život zažila tolik koček, spousta se jich ztratila, to je prostě život. Zase takový zvířomil nejsem, tak mě to nijak extra netrápí. Pořád lepší, když se už nevrátí vůbec, než ho najít někde pošlého nebo ho vidět umírat (nedej bože nechat utratit). Se zahradní kočkou je to jiné než s domácí. To víš že pořád koukám, jestli za dveřma nevykoukne.
Tak určitě napiš, jak to je u vás s koťátkama !!!
 J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 25.03.09 19:50

Ahoj holky,
Jiři obdivuju, že ještě máte sílu na hory. Já se přiznám, že už jsem tak otrávená a promrzlá, že bych to asi nezvládla. Ale určitě je dobře, že jste se rozhodli tam jet. Čerstvý vzduch Vám prospěje!  

Jinak k ptákovi. No to víš, že si občas… ale to se utře kapesníčkem. Tudle jsem v sobotu chodila celý den s hovinkem ve vlasech. Manžel měl z toho druhé vánoce. Jsou to maličkatý bobečky. Ona si to vynahradí svou přítulností.  

Dnes jsem byla s Tomem na té foniatrii. Dělali u i eeg na mozek. Vše OK. Stav nezměněn. Na levé ucho slyší o 30% méně. Některé frekvence, ne všechno. Hlavně vysoké tóny, takže doma nebudu tolik ječet, protože to stejnak neuslyší :o) Nemáme to nijak extra řešit. Doporučení do školy, sedět na levé straně, aby k učitelce bylo pravé ucho - sedí přesně obráceně a nechce to měnit. Ale v úterý máme třídnís schůzky, tak to raději učitelce řeknu.  

Matěj měl dnes 38,4. Teď má po panadolu a vypadá naprosto normálně. Mrzí mně to, musela jsem zrušit páteční oslavu u známých - z ulice, co se mnou byla kamarádka na horách. Malá má 4. Máme pro ni plejáčky - bernardýna se štěňaty.  

Já jsem si dnes taky polítala svoje doktory a šla jsem do drogerie koupit tekuté mýdlo. Koupila jsem si vlasovou vodu, zubní pastu, mýdlo a to tekuté jsem pochopitelně zapomněla. Tak zítra musím znovu. No holt skleroza nebolí, ale naběhá se u ní!  

Víc mně nenapadá, večer ještě nakouknu.
Mončo, tak ať jste taky dobří. Co manželův žlučník, kdy půjde?
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 26.03.09 08:06

Ahojky,
Dančo, vždyť my si ty hory moc neužili. Spíš jsme se najezdili autem a načekali, než jsme se rozhodli, kde vlastně je ta pravá sjezdovka pro nás. Už mám pro děti rezervovanou školičku - na sobotu dopoledne 1 hod oba, odpoledne jen Hanička a ona ještě 1 hod v neděli, požádala jsem o instruktorku - ženu, tak snad to tak dopadne. Už se na to docela těším, hlavně ty Albrechtice mám moc ráda, protože jsme tam s mužem byli před 17 lety na první společné akci. Jsem ráda, že jsme to vyřešili, že tam můžeme i bez těch známých.
Ráno mi manžel říkal (včera večer byl na hraní) že žena od jejich kytaristy mi nabízí cca 2 roky staré lyže a to úplně zadarmo !!! Oni jsou - nechci aby to znělo hanlivě - ale docela prachatý a nemají děti, tak nové lyže každé 2 roky jsou pro ně normální. Snad Atomicy nebo jak se jmenujou, carvingy, takže beru všema deseti. Letos už je vyzkoušet nestihnu, ale mám vystaráno na příští rok, jen si koupím boty, ty určitě nové. Jupíííí. Ty ségřiny co si půjčuju nejsou o nic novější, naopak, tak snad budu spokojená.  

To mě teda překvapilo, že papoušek má tuhá hovínka !!! (sorry za fekální téma) Myslela jsem, že všichni ptáci mají takové tekuté, žila jsem v domění, že mají spojený močový a řitní otvor, tak to je prostě naředěné na kašičku. Papoušek a bobky, to fakt slyším prvně :o)))  

To je dobře, že Tomovi na foniatrii nic nenašli. Neslyšet vysoké tóny nevidím až tak jako nevýhodu :o)) Aspoň mu ty nepříjemné zvuky nervou uši :o))  

V neděli jsem objednala plejáky a pan B. se mi pořád ještě neozval (jen mi přišlo automatické potvrzení objednávky) tak doufám, že pořád ještě funguje a do práce mi to donese.  

Včera jsme s manželem mluvili o jejich kapele, už asi 2 roky natáčej CD, tak jsem říkala, že by mě asi kleplo poslouchat po stý tu samou písničku … tak jsem si tak povzdechla, že bych si ráda někdy poseděla a zapěla u kytarky, Dančo musíme to nějak vymyslet !!! Já sice na kytaru trochu hraju, ale rozhodně by to bylo lepší s nějakým pořádným kytaristou co taky umí zpívat, já sice umím všechny slova :o) ale hrozně mi to ujíždí a pak okolí trpí.
Hanička je dnes doma, ještě kašle, ale měla by být na víkend fit. Snad. Zítra chci vypadnout brzy z práce, snad se mi to podaří.
Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 26.03.09 08:26

Ahoj holky,
Jiři dívali jsme se s manželem na nějaký ten vhodný termín a přiznám se, že budď do prázdnin nebo v září. Přes ty prázdniny máme fakt plno. Co ty na to?
Jsem doma, čekám jak dojede máti z práce na hlídání. Včera jsme se rafli po telefonu - což je u nás teda jev vzácný, ale máti umí být nespravedlivá a jedovatá. Hlídali teď 2× půl dne u nás a to asi po dvou měsících. Včera na mně máti zpustila, že teda příští týden ať si to nějak zařídím,  že tatínek už musí stříhat stromy - mají na chatě asi 3 staré uschlé hrušky a navíc od tří hodin může stříhat až do … a vůbec měla takových blbých keců, tak bych si to s ní teď chtěla vyříkat, protože ona si myslí, že má pravdu a nemá!  

Mně bolí od pondělka v krku. Dnes v noci to bylo docela moc, tak jsem si říkala, že skočím odpo ke svojí doktorce. Jsem taková nalomená, bolí mně nohy …asi to bude chtít atb. V krku to mám flekaté. Stříkám si JOX, který vždycky pomůže a teď nic, tak se to musí pořešit nějak víc.  

U nás od noci chumelí. Zahrada je zasněžená, už nemám sílu to komentovat. Matěj má 37,5 tak mu asi dám něco na teplotu. Já nečekávám až do 38, protže než mu to zabere, tak pak má 39 a je zbytečně vyřízenej.  

Pustila jsem pračku, myčku, vysála jsem, umyla WC, aby tu bylo trochu uklizeno a máti neměla pocit, že mi musí uklízet.Ach jo, jsem docela otrávená.
Jiři ty lyže určo ber, to je fajn nabídka, že!
Tak papa
 D.

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 26.03.09 11:12

Ahojky,
tak právě volal pan B, že mi dnes odpoledne donese plejáčky. Ptala jsem se nového kolegy, jestli playmobil zná, tak samozřejmě zná igráčky a už se těší, až mu piráty ukážu :o)))
Uvidíme, jestli se stihneme sejít ještě před prázdninama, jestli vyjde ten sraz 16.5. tak se domluvíme.
Držím palce, ať se uzdravujete, letos si to vybíráte pořádně :o( No snad bude líp.
Dančo, mamka ti kedá do úklidu??? To bych ji hnala :o)) I když u nás je většinou uklizeno mnohem líp než u našich, kolikrát už se mamka ptala, jestli nečekáme návštěvu, že máme uklizeno, tak jsem ji vyvedla z omylu, že to je prostě běžný. Jsem na to pes, jak někdo někde něco odloží, buzeruju, dokud si to neodnesou. Jinak by to nešlo.
Ježiš ale nechtěla jsem tě znechutit :o)))  

Papa J.

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 26.03.09 11:15

ježiš to je překlep
kedá do úklidu mělo být samozřejmě kecá :o)

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 26.03.09 13:55

Ahoj holky!

Jiři - takovou důslednost ohledně úklidu bych chtěla mít! A potřebovala bych to hodně nutně. Jinak mě ten brajgl u nás jednou zasype. Každý večer než jdu spát, tak se snažím mít pouklízeno (aspoň v přízemí - kuchyň, obyvák, herna, koupelna), aby se tam ráno dalo fungovat, ale už před odchodem do školky je všechno zas tak zabordelizovaný, že to ani není možný. A k novým lyžím gratuluju! To je naprosto super, máš vyřešeny lyže i kolo.  

Dani - na to bolení v krku zkus Bioparox. Ten nám vždycky zabral a docela rychle.  

A k manželovýmu žlučníku - až jsem mu normálně záviděla, že jsem po oslavě tak bledě dopadla a děcka vlastně taky a on jedinej byl v pohodičce a bez sebemenších problémů. Taky mi teď na základě toho vykládá, že tu operaci žlučníku vlastně nepotřebuje. Ale v úterý bylo v Ordinaci v RZ, jak šla paní na akutní operaci žlučníku a pak měla nějaké problémy (ale díky velkému naředění krve, což by standartně nemělo být), tak jsem ho hned strašila, že by tak mohl dopadnout. Měl by jít v dubnu na odběry a vyšetření a pak by měl jít do nemocnice, ale jak to dopadne nevím. Má teď nějaké důležité pracovní záležitosti a nevím, jestli to bude v dubnu vůbec reálné.  

Ahoj
M.  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 27.03.09 07:18

Ahoj holky,
Jiři né, máti mi do úklidu nemluví, to ne. Já tady sice nadávám, že máme doma binec - což je pravda, přesně jak popisuje Monča, ale jinak máme velice čisto. Zase jak jsi psala Ty,  že jsi neprala závěsy dva roky, to bych zas já neměla tak dlouho nevyprané. Čímž se Tě prosím nechci dotknout! Já jen abychom tu nevypadaly jako špindíry „o) Ale každopádně důslednost taky závidím. Já jsem důsledná "ve vlnách“ což je špatně.  

Včera večer jsem vytuhla úplně na začátku VKVéček. Takže nic nevím. A se svými přestávkami na WC a venčení psa jsem spala až do rána! To je vám krása!!!! Teď přišel manžel, šel se psem a bude čekat na máti jak dojde z práce na hlídání a já frčím do práce.  

Odpoledne jsme zajeli do OBI, švagrová má narozky, tak jsem vymyslela, že ji koupíme poštářky na sedačku. Žádné nemá a my když jsme u nich, tak se nemáme kde válet. Ještě pro ni mám :,-(u WC barviček. Vždycky to u mě  obdivuje. Tak snad bude mít radost. A manžel mně ještě koupil nějaké macešky na dvůr a krásnou tmavěčervenou hortenzii. Zatím ji asi nechám doma a jak bude trochu tepleji (kdy to bude?) tak ji dám ven a potom do zahrádky. Jiři co to máš všechno zasazené v té předzahrádce? Přiznám se, že už si to nepamatuju!  

Tak frčím do práce.
Mončo, ať si manžel nezahrává. Jednou jsou kameny a měl by jít ven. Kolika ho může chytnout i po snězení rohlíku - jak mu kamen zacpe žlučovod může být zle. A bolesti jsou to děsné!!! Ať rozhodně poslechne doktory.  

pa všem
Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 27.03.09 07:45

Ahojky,
Dančo, jsem ráda, že jsme si to vyjasnily s tím úklidem :o))) Je vidět, jak máme každá jiné „normy“ co je ok a co už ne. Řekla bych, že mám mnohem nižší nároky :o)) Takže čemu já říkám uklizeno, jiný by se podivil, ale myslím, že „uklizeno“ je subjektivní pocit a je důležité být spokojený, ne?
Včera jsem byla v práci trošku dýl, děláme se šéfem komentáře k rozdílům ve staré a nové metodice (ten soubor, jak na něj průběžně pořád nadávám). Jak u toho sedíme oba, je to na dlouhé lokte, protože pořád odbíhá … přesně ten způsob práce, co nesnáším, ale jinak to prostě nejde. Tak jsem včera navrhla, že můžu zůstat do 5 (manžel byl doma a o děti se postaral), dnes by to mělo být hotovo, o čemž dost pochybuju, a navíc jsem nahlásila, že dnes prostě ve 2 potřebuju odejít. Snad to klapne.
Přijela jsem domů asi v půl šesté, akorát dosušovala sušička, večeře byla uvařená, Jíra úkoly hotové. Šla jsem balit na hory, ve středu jsem si napsala seznam, tak to šlo hladce, pak jsem vykoupala sebe a děti a přečetla jim a byl večer. Plejáčky včera dorazily, nejdřív jsme se s tím probírali v práci s kolegou (záviděl :o))), je to super, že se o tu radost můžu takhle v práci podělit, kolegyně na takovéhle blbiny vůbec nereagovala. Večer jsme se tím ještě probírali v posteli s manželem. Že si to děti snad ani nezaslouží, takové krásné hračky, a pak to je u nich v pokojíčku všechno vytahané a nevědí, s čím si hrát dřív. Pořád s nima bojuju, mají permanentně vytáhnuté lego (duplo) protože když z toho něco postavěj, nechtějí to uklidit, ale mít to vystavené. Když k tomu něco postaví ještě z bloků (nebo jak se ta stavebnice jmenuje) a koleje a do toho plejáky … Chtějí mít svoje dílo na očích, ne to postavit a pak zase zbourat a naházet do krabic a já nevím co s tím. Každopádně k Velikonocům už toho mám rozhodně dost :o)))  

Papa Jiřina    

 
Jirina
Extra třída :D 13230 příspěvků 27.03.09 07:54

Dančo, co mám v předzahrádce vlastně sama nevím :o) Teda vím co jsem tam dávala, otázka je, co přežije. Jasné jsou ty hyacinty. Pak tam mám keřík petrovskie či jak se jmenuje, uvidíme, jestli obrazí. Totéž levandule. Pak pár malých skalniček, co jsem nakoupila loni, po jedné malé rostlince - nějaký netřesk, vřes, karafiát, ale všechno to zatím spí. Co jsem tam nastrkala z bytu sukulenty tak se zdá, že zimu nepřežily, ale zatím jsou zahrabané pod větvema. Až větve odstraním, což bych mohla příští víkend, jestli konečně začne jaro, uvidím, jestli z toho něco vyrazí, nebo to vyházím. Místa pro nové rostlinky je tam rozhodně dost. Rozhodně tam chci zahrabat nějaké cibule - mám pár sněženek, mamka mi je ale píchla vedle, protože nevěděla co s tou fólií, takže až odkvetou, zahrabu je tam, až to odkvete, něco mamce vyplením :o)) Teď jsem zasela směs skalniček a alpskou protěž, ještě tam mám tařici a nějaké skalkové karafiátky, ale říkám, u ničeho není jisté, že to vzejde.
Rozhodně s každou novou vykvetlou rostlinkou se budu náležitě chlubit :o)))))
Jo a mám ve sklepě plnou bednu hlíz jiřin, ty zahrabu do pásu vedle chodníčku, kde zatím není nic, ale až tak za měsíc.
 Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 27.03.09 10:16

Ahoj holky,  

měla jsem teď nějaké áčko :) tak se zase ozývám. Nějak klasicky nestíhám - mám termín v práci, do toho jsme pořádali nějakou fundraisingovou akci - takže do večera - alespoň, že mamka pohlídala, jinak nevím, jak bych to udělala, protože Michal je v práci takřka nonstop !  

Holky,  teda nevím, není teď nějaký „hádací čas“ s mamkami ?? Já jsem se chytla s mojí mamkou na téma, proč je Micha tak dlouho v práci a že to je hrůza a kdoví kde je a tak . Tak jsme si to vyříkaly, nebylo to moc hezké.  

Jiřko, přeju hezké hory.  

Ohledně úklidu musím přiznat, že jsem taky nárazová , ale s tím, že norma musí být pořád a když mě to chytne takto je pak až moc šrumec … Ale zase jsem si říkala, že jsem tu asi jediná(asi - nevím) , která žije v bytě a né v domku. A řekla bych, že je to zas trochu jiné, i když co se podlahové plochy našeho bytu týká  - 100 m2 - tak malé to není.  

Dano, je dobře, že vyšetřní Toma dopadlo dobře, nebo tedy tak jak dopadlo. Pokud to nemá progresi, tak asi dobré, ne? Můj manžel od 4 let neslyší na jedno ucho a pokud to někomu neřekne, tak to nikdo nepozná a žádné omezení ani co se práce týká nemá. Jen když se třeba kouká na televizi tak m+ nslyší, když na něj z kuchyně volám, že je večeře, protože jak je soustředěný tím jedním zdravým uchem na ten zdroj zvuku tak už ostatní nebere.  

Pa

Lucka  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 28.03.09 06:45

Ahoj holky,
tak jsem už dávno vzhůru, včera jsem Ti Jiři zapomněla popřát hezké hory. Ale doufám, že víš, že na Vás myslím, ať se máte hezky. Těším se potom na nějaké fotečky a na zprávy, jak to dětem šlo.  

Já jsem včera došla z práce, s mamkou jsme probrali co a jak, ve sklepě si půjčila velký, kulatý, plochý květináč. Já jsem ji předevčírem nakoupila macešky, pomněnky, vyfoukla vajíčka, dala proutky, mašličky…aby si na balkoně udělala výzdobu - jak mám já na tom dvoře. Potom dojel manžel a jeli jsme na nákup. To je vždycky akce tak na hodinu a půl. Obchody máme v místě bydliště, ale pro něco jedeme do jednoho a pro ostatní do druhého. Dneska totiž přijede tchán - přijede bez paní, protože je nemocná a přijedou švagrové a švagři - sice je to takové prořídlé, protože někdo je nemocný, jeden synovec je v té Austrálii. Bude nás teda jen 9. Ještě budeme oslavovat narozeniny. Tak jsem je pozvala na oběd. Budu dělat ražničí. Včera jsem si nakájela a naložila maso - kuřecí i vepřové. Udělala jsem obr hrnec kuřecí polívky, upekla bábovku, udělala pomazánku. Doufám, že to dnes přežiju.  

Maťa už je téměř OK. Měl odpoledne 37.4, takže už nám to končí. V noci přišel za mnou do postele, takže jsem spala na hraně postele, manžel na zdi a napříč náš miláček. BOlí mně celé tělo.  

Jiři  s těma rozdělanýma hračkama to je u nás to stejné. U nás jsou zase dřevěné kostky a do toho všude ten Pleják. Až Jíra dostane tu loď prosím o foto. Tu neznáme. Taky musím  k velikonocům něco pořídit. Jenže oni už všechno mají. Asi jim koupím nějakou drobnou hru. Asi Blechy. Ty máme ještě po mně a už jsou pěkně poztrácené. U nás na velikonoce je to tak, že v noci na pondělí velikonoční chodí k nám v noci zajíček a nosí jim dobrůtky a malou hračku. Ráno, když se probudí, tak mají u postele talíř a na něm ty věci. Akorát mně mrzí, že v Kindervajíčkách už bývají takový blbosti. Měli strašně rádi, když tam bylo něco na skládání, letadýlko…největší štěstí autíčko. Teď už to fakt stojí za houby.  

Luci, Tomík má svůj pokojíček? Já sice bydlím na domku, ale narodla jsem se a prožila dobu do svatby v paneláku. To má taky svoje. Když máte tu chatičku, tak tam se „venkovsky“ realizujete a doma nemusíš řešit kotel, dveře, čerpadla… Ale je fakt, že bydlení na domku bych nevyměnila ani za nic.  

No nic jdu si přečíst noviny.
papa D.
Dnes se v noci mění čas!!! Zítra bude dýl světlo!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 29.03.09 10:51

Nakukuju, nakukuju, nikde nikdo! Tak jdu napsat něco krátkého ať má Jiřka co číst po návratu z hor.
Včera u nás bylo krásné počasí. BOhužel jsme si ho nemohli nijak užít, protože jsme měli tu oslavu. Ale musím kriticky říct, že to bylo moc pěkné. Švagrová mně napekla náááádherné perníčky. Schválně vyfotím a vložím, protože to zdobení je umělecké díl.
Mně se oběd moc povedl. Dělala jsem to řažničí a den dopředu jsem si naložila kuřecí, nakrájené nakořeněné zakapané olejem do uzavřené misky a totéž s vepřovým. Musím říct, že to bylo super. Nic nebylo vysušené, bylo to šťavnaté, voňavé. Všem to zřejmě chutnalo, protože nikdo nenechal ani ň.  

Dnes od rána prší a je škaredě. Hlásili to, tak se nedá nic dělat. Zbytek rodiny je na PC. Já mám k obědu zbytky ze včerejška, tak teď uklidím v obýváku a půjdu si sušit vlasy. Oproti svému přesvědčení půjdu odpoledne s mamkou so Vaňkovky - u nás něco jako v Praze Anděl - nákupní centrum. Potřebuju nějakou jarní sukni, tak když nikam nemůžem, tak toho využiju.  

Matěj už je OK. Sice ještě kašle, ale jen po ránu. Do středy ho nechám doma a pak půjde do školky.  

Tolik od nás!
Ahoj D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 29.03.09 10:56

Jen připomínám podle Jiřky deníčku - že dnešní neděle je Smrtná! Takže i když dnes prší, je fakt jaro! Na konec týdne hlásí 17 stupňů!! Uááá to bude super. Já se tak těším, až půjdu po venku a bude mně teplo! Ten pocit snad už ani neznám. Nemyslím, že bych mrzla to ne, ale prostě, že bude teplý vzduch.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 29.03.09 12:43

Ahoj,
jdu se taky přidat :)

Jsme na chalupě a věnujeme se jarním pracem. Dančo, máš pravdu, že si vlastně užijeme obojího - bytu i domku. Občas mě ty dvě domácnosti zmáhají - chce to docela logistiku  :) Tomík tu byl s babičkou a dědou od čtvrtka a my jsme přijeli až včera - museli jsme ještě do práce. Tak jsem jen  dnes koukala, jak je špinavý - dva dny na zahradě udělaly své a je jak čuník, ještě že má „pracovní tepláky“ . Jinak na kopci je jště sníh, tak jsme přemýšleli, jestli nepojedem ještě lyžovat, ale už jsme řekli, že je jaro a a basta :) Včera v Praze bylo krásně, jarně, ale tady na severu pršelo, ale dnes je jarně i když bez sluníčka. Tak jsme rádi, protože se může dělat.

Dnes jsem dělala guláš s knedlíkem, ale budeme jíst později, protože jak se posouval čas, snídali jsne až po 9.
Tomík mě láme na kynuté koláče s povidlama, tak se do nich asi pustíme.

Jinak Dančo, máme 4 plus 1 a Tomík má svůj pokoj - docela velký, aby se mu tam vešlo i piano :) My bydlíme v takové té staré zástavbě, takže stropy skoro 4 metry a panelák si moc neumíme představit, protože jsme ho ani jeden nikdy nezažili.

Tomík přišel ze zpěvu s tím, že mají příští týden vystoupení - tak to pro mě znamená, že ho musím vyzvednout ze školky už poo, doma převléct do sborového a šupat na vystoupení, pak zas zpět. Budu to muset nějak zkoordinovat s prací.

Dančo, tak to je dobře, že je Matýsek už o.k. to někde asi nastydl nebo něco lapil ? My se zatím držíme.
 Pa

Lucka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8808 příspěvků 29.03.09 22:01

Ähoj holky,
Lucko, tak to máte super, když jste on-line ina chalupě. To musí být pohoda. A doma ten čtvrtý pokoj plní jakou funkci? Předpokládám obývák, ložnice, Tomíkův pokojíček a ?  

Já jsem odpoledne podnikla tu cestu po obchodním domě - a byla  jsem úspěšná. Donesla jsem si dvě jarní sukýnky a korálky. No peněz plno pryč. Ještě potřebuju boty. Ale ty mám taky vyhlídnuté. Nakonec jsem vše koupila ve svém oblíbeném CaA. A to jsme prošly opravdu všechny obchody - všechny ty značky co vůbec neznám. Nic se mně nelíbilo a navíc dát za sukni dva tisíce je vražda. Tam mám jednu za 600 a druhou za 700 - i tak je to hrůza, ale na tom úřadě musím nějak vypadat. Navíc to mám ráda.  

Tak jdu si číst. Jsem zvědavá, jak to dneska doma všechno usne a hlavně zítra jak budou ráno vstávat.  Zítra zase celý dlouhý den v práci.  

tak pa a těším se na zprávy z hor!
D.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 29.03.09 22:42

Ahoj Dani,

jen doplňuju - máme dětský tedy Tomův pokojík, obývák, ložnici a pracovnu. Ta je pro nás oba - já se v ní učím, Michal tam dělá pokud dělá z domova a nikdo ho neruší a od příštío roku už i pro Toma, který nebude mít počítač ve svém pokoji , ale v pracovně, abych měla přehled.

To máš pěkný nákupek :)) Taky přemýšlím o nějaké jarní parádě, ale když s mou postavou je to náročné na délku mi to plandá a přes zadek je mi to zas těsné. Ach jo.

Tak jak usnuli tvoji kluci ?? Tom vůbec nemohl zabrat, jednak ještě vnitřně nezměnil čas na letní a k tomu usnul v autě po cestě z chalupy domů… Tak usnul až po desáté !!

Jinak na chalupě web máme i extra jeden počítač, abychom svoje netahali z Prahy. To je výhoda mít doma ajťáka :))

Já mám zítra taky náročný den, pondělky nemám ráda :(
Pěkný den všem

Ahoj Lucka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »