Maminkou s emiminem už pár let - jarní lyžování v Alpách od

Rodičovství

Po roce opět nastaly tzv. jarní prázdniny a my jsme se vydali lyžovat do italských alp.

Po roce opět nastaly tzv. jarní prázdniny a my jsme se vydali lyžovat do italských alp. Jeli jsme s našimi kamarády, kteří mají devítiletou dceru. Zájezd jsme měli vybraný a zaplacený od září, tedy zájezd - vlastně jen ubytování a skipasy, protože letos jsme to chtěli vyzkoušet bez stravy - je to levnější a my nejsme takoví žrouti.

Balení, vaření, nakupování probíhalo celý poslední únorový týden. Vyrazili jsme v pátek večer - tedy navečeřeli jsme se ještě doma, naložili spoustu tašek, lyže, helmy, přezkáče (no ještě ře máme tak velké auto) :-) - a s rodinou našich ,kamarádů v závěsu jsme vyrazili směr Rozvadov. Jelo se krásně, Tom usnul hned za Prahou, prostě pohoda - projeli jsme Německo, Rakousko, Švýcarsko a ve 3 ráno jsme projeli tunel na hranicích s Itálií. Následně jsme zastavili u benzínky a asi čtyři hodinky jsme spali. Ráno jsme natankovali (cena super, protože jsme byli v bezcelní zoně) dali jsme si první italské kafíčko, Tomík horkou čokoládu a vyrazili jsme dál. Posledních cca 100 km byla horská nádhera - modré nebe, kopce sněhu, suché silnice. Tom to okomentoval slovy: " to je paráda yt hoyr, sluníčko a ten Mozart k tomu …" (pouštěli jsme si zrovna Mozarta z CD) :-)

Dorazili jsme před obědem a hned jsme se ubytovali. Měli jsme krásný apartmánek - ložnička s manželskou postelí a druhý pokojík s postelí pro Toma a vybaveným kuchyňským koutem, k tomu příslušenatví. Kamarádi měli sousední apartmánek. Dali jsme si ze zásob oběd a vyrazili jsme do centra městečka vše si prohlédnout a vyzvednout skipasy. Pak jsme se šli podívat ne sjezdovku - měli jsme jí pěšky tak cca 50 m. Odpoledne šli chlapi s dětma bobovat a my s Jitkou jsme vybalily. Večer jsme zalehli hned po večeři, protože jsme byli všichni unavení.

Další dny se podobaly jeden druhému - ráno jsme vstávali kolem sedmé, připravili jsme snídani, nasnídali jsme se a v devět jsme vyráželi na sjezdovku. Nejbližší byla červená sjezdovka a od ní kabinková lanovka pro šest lidí až na vrchol - cca 3000 m n.m. Sjezdovky krásné upravené široké a nikdo nikde - super. Většina červená některé černé, ale ty jezdili kluci, já jsem si netroufla. Jezdili jsme cca do tří, kdy jsme se stavovali v jedné restauraci na sjezdovce na čokoládu, kafíčko, bombardino (horký vaječňák se šlehačkou) a pokračovali cca do pěti. Kromě kabinkové lanovky jsme jezdili i sedačkovými a jednou krátkou pomou. Bylo to fajn. Občas jsme s Jíťou šly připravovat večeři a dát si v klidu sprchu už ve čtyři :oops: . Večery byly taky stále stejné - hráli jsme scrabble, carcassone, popíjeli vínečko, fernet, děti mlsaly, koukaly na pohádky …

Počasí bylo pohodové - úplně modré nebe bylo jen tři dny, ale ostatní dny nebylo ošklivě jen poslední den byla velká zima, protože se zvedl ledový vítr, ale i to jsme zvládli.

V pátek večer jsme vše smutně zabalili, protože bychom tam vydrželi ještě alespoň jeden týden, a v sobotu dopoledne vyrazili na cestu zpět. Před hranicemi se Švýcarskem jsme si dali obídek v restauraci - moc dobré pizzy a opustili slunečnou Itálii. Švýcarsko jsme projeli v pohodě, ale pak začalo sněžit tedy spíš chumelit, takže jsme nasbírali zpoždění. Když už jsme se blížili k českým hranicím zastavil se provoz na dálnici u Řezna - hromadná havárie :-o stáli jsme tam přes 2 hodiny (a to bylo skoro 11 večer). Naštěstí se vše nakonec rozjelo a my jsme asi ve 3 ráno šťastně dojeli domů.

Tolik naše letišní hory.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 09.03.10 08:06

Lucko nádhera, nádhera, nádhera.
Díky za deníček.

Úplně si to představuju, to nebe, lanovka, sníh … hm a ten Mozart k tomu :-D

K té idylce nemám co dodat. Závidím a těším se na fotky.

U nás idylka trošku menší, Hanička prokašlala noc tak strašně, že je doma. Jíra ráno odjel na „školní výlet“. Teda právě teď by měl odjíždět, šel ho vypravit tatínek. V 8 odjezd. Já jsem včera Haničce prozíravě koupila tři nová DVD (Jahůdku a Hello Kitty, prostě pro holky přesně tohohle věku), Jahůdku dostala hned, moc se jí to líbilo, viděla to večer hned 2× (už má díly 1,2,4 a tohle byla 3). Tak jsem stihla s Jírou v klidu zabalit. Veze obrovskou tašku, ani ji sám neunese. To se učitelky nadřou, než jim to natahají do chalupy. Jede prý 26 dětí a na ně 3 dospělí, tak budou mít pěkný kalup!

Ráno jsem od 4 vzhůru, u toho Hánina kašle už jsem neusnula. Budili jsme Jíru, H. začala brečet, že ona do školky chce a chce a chce … chudinka jí vynechával hlas. No tatínek už vyšiloval, ale odvelela jsem ho pryč. Přesvědčila jsem ji, ona totiž chtěla to nové DVD vzít do školky. Tak jsem jí zabalila krk, dala ponožky, župánek, rozložila jsem jí gauč a donesla ty nové DVD, no radost veliká, ještě jsem ani neodešla do práce a už to jelo. Nasnídali se bleskově.

Jíru vedl k autobusu tatínek, H. to sama doma určitě zvládla, je to kousíček. Snad to zvládnou i přes den, tatínek ve sklepě natírá palubky a H. prostě musí vydržet u televize.

Zase jsem měla hádku s tátou, už mě to fakt zmáhá. Jak ho vozím odpoledne z práce, úplně mi stačí zkoordinovat jeho, no a prý ještě že se cestou stavíme vyzvednout neteře někde na baletu !!! No tak jsem řekla, že je bez sedaček v žádném případě nepovezu, tak mi praštil telefonem. Chápete to. Ségra (zase ta nejstarší) se na mě vytahovala, co oni všechno v těch Mariánkách dělají, a že moje děti nic nedělají, protože jsme neschopný. Samozřejmě to neřekla přímo takhle, ale takhle to vyznělo. No a pak se přestěhuje sem a vidí, že tady na to nejsou podmínky. Tak místo krasobruslení dělají balet a babička je tam musí 2× týdně vozit. No za těhle podmínek, než abych to někomu uvázala na krk, tak raději nic dělat nebudou. My tomu říkáme ohleduplnost, ale tohle slovo ona asi nezná. A po tom všem já jí je ještě budu vozit, ne? To asi spadla z višně. Mám svých starostí dost. Jenže u našich jsem JÁ ta nejhorší, protože JÁ JIM nechci pomoct. Tohle jim prostě nedokážu vysvětlit, že já mám svoje děti a ať se proboha starají o sebe.

Následně toho jsme ráno vedli debatu v autě, všechno jsem mu řekla, jak jsou na tu nejmladší nespravedlivý. On mi na to řekl, že jak to vypadá, stejně je dá ta nejmladší do domova důchodců !!! No na to není co říct, kde na to přišli, asi jeho ego není schopno přijmout, že dům, který on postavil (a blbě) rekonstruuje někdo odborně a ty jeho chyby opravuje. No s nima fakt nemá cenu se bavit, protože mají úplně převrácenou logiku.

Tak abych nekončila negativně … jdu zavolat tatínkovi, jak Jíra zvládl odjezd.

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 09.03.10 08:32

Tak Jíra prý odjel bez slziček, měli sraz v půl osmé, ale autobus přijel až 7:50, tak tam docela vymrzli, nebyl nijak extrémně oblečen a bylo snad -8 stupňů, snad to neodstoná. Hned tam prý řádili s Bárou (kamarádka z béčka) tak snad dobrý. Prý jediný, kdo tam plakal, byla dcerka učitelky ze 2.třídy.

Holky, teď nějak vůbec nevím, jestli mám průběžně volat učitelce, abych nebyla jak magor … Ona sice říkala, že klidně můžeme, ale když jí takhle bude volat 15 rodičů jak dojeli … Jak vy to řešíte, voláte? Jak často? Já jí možná odpoledne pošlu sms, že doufám, že je vše v pořádku … no prostě s dítětem na škole v přírodě (nebo výletě jak tomu říkají oni) nemáme zkušenosti !!!

Hanička doma kouká na pohádky, tatínek ji naučil jak mu kdyžtak zavolat telefonem (bude jen o patro níž ve sklepě) a bude se na ni chodit dívat. Hlavně ať se toho kašle zbaví, zněl dost hrozně, i když je to zase opět jen ze zapadlé rýmy, nic dramatického. Jak chudinka naříkala, že chce do školky. Přitom jindy po ránu spíš naříká, že do školky nechce. Čert aby se v tom vyznal.

Musím jít pracovat, mám tu takové šílené podrobné tabulky a do toho se mi nechce, ale musím, chci jít odpoledne dřív. Navíc jsem tu celý týden sama, kolega je na dovolené a občas musím řešit nějaké jeho záležitosti, které mě akorát vytrhnou z práce a pak nevím, kde jsem přestala … no nějak to musím přežít.

Teď mi přišel mail od bývalého kolegy, ve čtvrtek se jim narodil v Podolí chlapeček, je dřív asi o 2 týdny a má stejné váhy jako Ondrášek. Posílal fotky, ten jejich je takovej celej odřenej a maminka na fotce vypadá, že ještě neporodila. Moje ségra má - stejně jako já těsně po porodu - břicho ploché jak dřív. Jo ségra včera volala, že Ondráš už dal 40 ml z jednoho kojení, tak má obrovskou radost, žádné dokrmování.

:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 09.03.10 08:35

Ahoj,

Jiřko, teprve jsem se dostala k mailům a moc děkuju za fotky Ondráška - je děsně malinkej až mě jímá hrůza. Ale je to bojovníček :-)

Jiřko, k vašim moc není co psát, moc tě chápu, já mám občas takovéto spory s našima, kteří mají pocit, že brácha je ta „chudinka“. Vždy jsem myslela, že je to protože já jsem ta starší, ale u vás je to vlastně opačně, takže tím to nebude. Je to smutné, já jsem proplakala mnoho nocí, než jsem se smířila a už to tak moc nebolí. V každém případě piš, my budeme rády tvůj ventil.

Holky fotky z hor vám pošlu mailem, jestli vám to nevadí.

Jiřko, koukám, že Háňa by taky u chtěla jaro, viď. no, snad kašel přemůže rychle.

U nás vše při starém - Tom šel do školy, je zdravý. Dnes nemá Tom sbor, ale přijde kamarádka s dcerkou na návštěvu, tak si děti budou moci pohrát.

Pa

Příspěvek upraven 09.03.10 v 08:54

 
mado
Závislačka 3768 příspěvků 09.03.10 09:10

Ahoj holky,Lucko, krásný deníček :mavam: takové hory, to je můj sen!
v rychlosti tady piju kafe, pak vyrážím na bytové družstvo, manžel dneska pořádá tu domovní schůzi,tak pro to potřebuje milion podkladů, už týden máme plný obyvák papírů. Jinak jsem „jak po koťatech“, manžel má v práci servisní pohotovost 24 hod, dneska jel 3× za noc naštěstí jen do blízké sladovny zprovozňovat program na lince, tak jsem nedospaná, kruhy pod očima…U nás mrzne, no děs, Vojtík dneska se školkou vynášejí morenu, tak říkal, že od zítra už bude tepleji, zrovna i v rádiu říkali, jak zítra bude slunečno, tak hned hlásil: „Slyšíš, už to říkají i v rádiu, že zrušíme vánoce a přivoláme velikonoce…“
Dostala jsem ráno ve školce písemně závěr psychologického vyšetření, tak cestou ze školky už mi zima nebyla, to jsem se naštvala na „odborníky“, víceméně tam není psané nic, co bychom nevěděli, jakože před vstupem do školy vylepšit výslovnost (od čeho chodíme asi od tří let na logopedii), naštěstí netuším, co je psychomotorická instalibilita v praxi, jinak bych se naštvala ještě asi víc, opět je tam zdůrazněno, že dítě během vyšetření se vrtělo na židli, mě by spíš přišlo divné dítko, které by sedělo jak pecka. :nevim: ještěže chlapec spolupracuje a rozumová vyspělost se nachází v nejvyšším pásmu…
Jiři, ať je Hanička brzo OK, já jsem teda, když byl Ondík na škole v přírodě nikam nevolala, taky mě přišlo, že by učitelky nedělaly nic jiného, než zvedaly telefony, navíc, ony měly kontakty na nás, tak kdyby se něco stalo, volaly by ony.
Teda nic mě do toho není, ale napadlo mě, když má ségra (s Ondráškem) někde byt, proč chtějí k rodičům? nějak mi přišla na paměť věta, že tcháni mají být tak daleko, aby nedošli pěšky :potlesk: a pokud jsou u vás rozbroje a ty jsou vždycky, když je někde víc lidí, tak bych volila asi formu vlastního soukromí, než mít s někým něco společného a pak poslouchat, že jedna ségra toto a druhá tamto…
Víc už nevím. jdu si oběhnout to úřední kolečko, mimo družstva ještě odnáším manželovi daňové přiznání (konečně si jej dotvořil).
Ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 09.03.10 09:43

Ahojky,

díky za povzbudivá slova!
A taky díky za radu, učitelce volat nebudu :lol:

Mado, s tou nejmladší ségrou u našich se to má tak. Ona má v Praze byt obecní (po babičce), maličkej, ve Vršovicích, což je hodně hlučná a špinavá čtvrť. Chtěli postavit domek někde naším směrem. Mají tu i pozemky, ale jsou to pole a není na nich územní plán, takže se na nich stavět nedá (zatím). Zase nový dům by byl nad jejich finanční síly, chtěli to zvládnout bez hypotéky. Dům u našich byl kompromis, dobře spolu vycházeli, dům rekonstrukci potřeboval, původně to bylo myšleno, že tam bude prostřední ségra (ta co o ní teď moc nepíšu) ale její manžel nechtěl z Prahy a navíc by na rekonstrukci neměli peníze. Takže takhle se dohodli ještě před prostřední ségry svatbou. Dům se převedl na nejmladší, pole na prostřední. Nejstarší nedostane nic, protože už dostala pozemek, na kterém jí naši pomohli postavit dům (hned vedle mě - je to dvojdomek), který ovšem ona prodala a posléze o všechno přišla. Nejmladší ségra ještě prostřední něco doplatila, aby to fakt bylo spravedlivé. Nabízela jí, že jí přenechá ten vršovický byt (který nemůže zpeněžit, protože je obecní), ale prostřední ho odmítla, takže v něm asi bude bydlet synovec (20 let) od nejstarší ségry, to se ještě neví - až bude volný.

No takže by bylo všechno v nejlepším pořádku, kdyby se do toho tam nenakýblovala ta nejstarší s dětma a nepřevrátila všechny vztahy vzhůru nohama. Nejmladší s manželem k našim dřív jezdili zhruba každý druhý víkend, vzali je na krásnou dovolenou do Norska, na rafty do Alp, prostě spolu krásně vycházeli. Nevím, co se to teď s otcem stalo, že jim tu stavbu chce řídit, za jedno na to nemá vědomostně, za druhý fyzicky, za třetí ani finančně. Podle mě to nemůže překousnout, že musí přenechat vládu někomu jinému. Vyčítá jim, že tam dělají víc než musí - např. měnili podlahy, aby dole nebyl slyšet každý krok jako dřív. Místo aby byl rád, tak kolem sebe kope.

Navíc ta nejstarší má pořád na krku exekuci v šílený výši a nejmladší ségra, jelikož má švagra právníka, si pořádně nastudovala exekuční zákon a zjistila, že klidně může exekutor přijít do místa, kde se nejstarší zdržuje, což je u našich, a tím by to ohrozilo i majetek nejmladší ségry. Nejstarší tvrdí, že tam přijít nemůžou, ale zákon říká, že ano. A prokazujte pak zpětně, že to co odnesli, bylo vaše.

V tom je ten hlavní bod sporu. My všichni pořád doufáme, že až bude rekonstrukce hotová a nejstarší ségra je svou přítomností nebude exekukčně ohrožovat, tak se to srovná. Prostě musí.

Holky gratuluju vám, že se v tom ještě vyznáte :mrgreen:
 J.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 09.03.10 09:50

Ještě bych chtěla podotknout, že já bych měla stát úplně mimo, protože se mě to v podstatě netýká. Já po nich nic nechci (v rámci rozdělování majetku jsem dostala kus pozemku a nějaké peníze do stavby a je mi šumák, že nejmladší ségra má celý barák s mnohem vyšší hodnotou). My jsme šťastní s tím co máme a vystačíme si sami, ať si všechno nechají nebo to dají komu chtějí, mně je to fakt jedno. Ale tohle máme doufám všechny 4 srovnané.

Nicméně se nás to dotýká okrajově - jak se hádají, chtě nechtě se to vnáší do vztahů s námi, ať už jde o utěšování šváry a nejmladší, nebo ježdění autem s protivným a nasraným otcem, který se kvůli hádkám nevyspal, měsíc na nás nemají čas se stavit a pak matka prohlásí, že už je unavená z toho „jak vám všem pořád pomáhám“. To fakt zabolí. Jeden ji stresuje a unavuje, protože se jí s dětma nastěhoval do celkem malýho bytu (když ta druhá půlka domu je nepoužitelná), ale „můžete za to vy všichni“. Vždyť já po nich nic nechci. Je to smutný.
 J.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 09.03.10 19:25

Ahoj,

tak návštěva právě odešla. Děti si pěkně pohrály a my jsme si s kamarádkou Janou pěkně popovídaly - jen krátce (no nám by nestačil ani rok). Známe se od 11 let a dost intenzivně, děti máme 10 měsíců od sebe.

Jiřko, vztahy v rodině, když se porouchají, jsou vždy smutné. Já jsem to obrečela v období před mou svatbou tj. cca v 21 - 24. Ale některé výroky bolí stále a taky neumím být nad věcí. Drž se, máš vedle sebe Petra a děti.

Pa

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 09.03.10 20:53

Ahoj holky,
Luci, deníček krásný. Čiší z něj, jak jste si to pěkně užili a to byl hlavní důvod. Gratuluju k takové krásné dovolené. A na fotky se těším.

Jiři, na ŠvP (školu v přírodě) bych taky nevolala. Podle hesla - špatné zprávy se dozvíš dřív než dobré. Určitě s tam bude Jírovi líbit a paní učitelky to zvládnou. I když si nedokážu představit, že máme ve třech na starosti 24 prvňáků. No fakt mazec :zed: asi bych skončila první den večer u Chocholouška :mrgreen:

Mado, doufám, že Vám schůze dopadla dobře a nedošlo mezi nájemníky k hádkám.

Jinak se musím nostalgicky pochlubit. Před chvílí dávali na ČT 2 část koncertu Honzy Nedvěda z Brna - Nové Radnice (mého současného pracoviště), z roku 1991, kdy mně bylo 17 let. Už jsem to viděla několikrát, hlavně z toho důvodu, že jsem tam byla na záběrech. Řeknu Vám, že vidět se takhle po 17-ti letech a 23 kg je smutné. Já jsem byla taková mladá hezká holka :mrgreen: :cry: :mrgreen:

No a teda ve stručnosti k našim horám.

Letos jsme jeli v takové dietní sestavě, jen tři rodiny. Ubytování a všechno ostatní jsme znali, protože letos jsme tam byli už po páté. Akorát letos jsme měli k dispozici celý „apartmánek“. Tedy dva pokoje, předsíň, WC a koupelnu, takže jsme měli hodně prostoru. Bydleli jsme hned v přízemí, vedle „společenské místnosti“, kterou děti už dávno překřtily na obývák.

Matěj měl na každý den od 10 - 11 domluvenou školičku. Celou dobu měl jednoho pana učitele a musím uznat, že se to za ten týden pěkně naučil. Bez problémů sjíždí červenou sjezdovku. Samozřejmě pluhem, to zase ano. Ale nepadá a hlavně ho to baví!!! My jsme se střídali. Vždycky dopo někdo na svahu s Matějem a ten druhý na protějším svahu, kde byla ta čtyřsedačka s Tomem. Lyžování tam naprosto skvělé. Na tom Matějově svahu - jižní strana - to do středy brzy rozměklo a špatně se lyžovalo. Ale ta protější strana neměla žádnou chybu. Na vycházce jsme byli jen jednou. Když jsme tam jezdívali s Meguškou, tak jsme to měli prochozené skrz na skrz, ale teď nás to nelákalo. Celý týden - kromě z noci neděle/pondělí, kdy příšerně pršelo a my jsme se vydepresili, že to je teda v … - svítilo sluníčko a od středy přituhlo, takže lyžařské podmínky byly skvělé.

Ve středu odpoledne jsme si zajeli do aquaparku ve Frýdku Místku. Teda, řeknu Vám. Naprosto skvělé. Plno atrakcí, teplá voda. Taky jsme si to užili. Za dvě hodiny jsme zaplatili ve 4 lidech 380,– Kč, což je velmi přijatelné. Celou dobu jsme vše natáčeli na novou videokameru, tak máme památku.

Ve čtvrtek odpo začalo sněžit a sněžilo celý pátek. Tak to za chvilku vypadalo jako v pohádce. V sobotu po snídani jsme jeli domů a ostatní už víte.

Jídlo jsme měli polopenzi. Snídaně švédské stoly, večeře výběr ze dvou jídel. Ty jsme vybírali už ten první den.

Po všech stránkách tyto hory hodnotím jako nejpovedenější.

Jinak dnes jsem si v CA koupila dvě podprsenky. Mám akutní nedostatek. To je vždycky hrůza dobře koupit. Takhle v kabince vypadaly, jako že jo. Tak snad jo. Vždycky to někde tlačí, něco z toho přetýká - ale ne to, co by mělo :lol: , ale špeky. No stály dvě 300, tak uvidím.

Víc nemám. Zítra dlouhý den a už je zase středa. Milan má hraní.

Matěj má v pátek oslavu s kamarády, tak musím naplánovat nějaké občerstvení. V Albertovi mají jahody, tak udělám ovocnou mísu, mám dobrou zkušenost s jednohubkama se sýrovou pomazánkou a s malýma mufinkama, tak to asi takhle zase pořeším. Dort taky koupím v Albertovi. Mívají čokoládovou pohádku, vloni to děckám chutnalo.

tak zatím hezký večer
Dana :mavam:

PS:Jiři ještě k tomu popisu té vaší situace. K tomu se nedá nic říct, to je fakt hrozné. Tímjak budou rodiče stárnout to bude, dle mého, ještě horší. No teď už se nedá nic dělat. Snad jak přijde jaro a bude teplo, snad to sluníčko všechny rozehřeje a uklidní se to. A co ta druhá ségra, už za ní byla?

 
mado
Závislačka 3768 příspěvků 09.03.10 21:18

Ahoj holky,
Dančo, popis hor krásný, ale už bych raději jaro, dneska zas bylo tak mrazivo…
Jiři, co ségra s Ondráškem? Žloutenka dobrý? Já jsem si vzpomněla, že jsem jako novorozenec měla taky velkou žloutenku, dokonce mě pak přijaly zpátky do nemocnice a prý mi nějakou sondu dávaly do žaludku, mamka na to vzpomínala, jako na děs a že jsem sondu akceptovala jen díky tomu, že jsem uměla dudlat dudlík, ale to je story stará 35 let, dneska je to úplně jinak. Pamatuju si, že na novorozeneckém, když jsem byla s klukama, tak měly sestry takové pípáky, které určily, jak to s tou žloutenkou je a fungovalo to jenom na přiložení.
Když se narodil Ondík, tak u sousedů měli stejně starého chlapečka, což bylo super, obě jsme byly vykulené novomatky bez internetu :wink: (bydleli jsme v nově postavených podkrovních bytech a všude jen mladí lidi)a ten soused se narodil o tři týdny dřív a taky měl děsnou žloutenku, protože vím, že k nám chodívala ta porodní asistentka, jak chodí domů několikrát během šestinedělí, u nás byla asi 3× a u sousedů aspoň 10× a vždycky jsem tu asistentku potkala na schodech, tak mi hlásila: „Ten Honzíček je pořád tak žlutý…“, co s ním dělali nevím, ale další jeho vývoj probíhal v pohodě, jenom ta žloutenka trvala dýl, než šestinedělí. Ježiš, to jsou vzpomínky, zrovna dneska mě náš prvorozený tak vytočil, že bych zase brala, aby byl nemluvně, on je fakt úplně mimozemšťan, já mu něco vykládám, co má udělat, on to neudělá a ještě se zlobí, že já se zlobím, že to neudělal, diví se, že jsem naštvaná, ale přiznat chybu neumí a o řešení nemá zájem… :nevim:
Hezký večer Mada

 
Anjelica
Kelišová 5034 příspěvků 09.03.10 21:28

Ahoj holky,

Jiři, to, že táta chtěl, abys jela vyzvednout ségřiny holky z baletu je vrchol! To by mě tedy taky pěkně naštvalo. U nás v rodině jsou naštěstí vztahy v pořádku, to jsem moc ráda.
Ohledně volání a SMS kvůli dětem - zrovna dnes jsme měli schůzku ohledně Ládíkových hor - můžeme prý volat a informovat se, vůbec jim to nevadí. Já ale asi volat nebudu, přijde mi to divné. My když jsme byli děti, tak rodiče žádnou takovou možnost neměli a myslím, že to vůbec nebylo na škodu.

Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 09.03.10 21:30

Jo klukům to taky měřili takovým pípacím přístrojem, přiložili na čelo, píplo to a napsalo nějakou hodnotu.

Já jsem se zase usmívala, jak jsi Jiři posílala ty fotky, jak je tam malej na té prehistorické váze. To si pamatuju, že byli v porodnici s Tomem taky. Na obilňáku jsme měli digitální. A to byl vždycky horor 8-o aspoň přibližně zvážit, jak se tam mlem, tak rafička lítala sem a tam a na tom měl člověk naměřit 20 ml napitého mléka :lol: No řeknu vám, už bych to asi nechtěla.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 09.03.10 21:32

Anjelico, jak je? Rýma už je pryč? To jsme se tu teď večer hezky sešly :lol:
Jiři a to jezdí mamka 2× týdně trasu Praha - Mariánské lázně? No to je mazec.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 09.03.10 21:41

Ještě k těm našim horám. Moc jsem byla spokojená, že jsem lyžovala s Tomíkem. Vždycky jsme vyjeli nahoru - ještě kamarádka s holčičkou, vybrali si sjezdovku, kterou, v půlce jsme na sebe všichni počkali a pak jeli na čtyřsedačku nebo dvojkotvu. To bylo takové fajn.

 
Anjelica
Kelišová 5034 příspěvků 10.03.10 07:33

Ahoj Dančo,

píšu až teď, večer už mi to nějak spadlo, tak jsem vypla počítač.
S rýmou je to lepší, sice ne na 100%, ale na dobré cestě.
Miminko už bych taky nechtěla, vážení byl horor! S Ládíkem jsem měla taky ještě tu starou váhu a hrozně jsem to řešila. S Magdalenkou byla sice taky myslím ještě ta stará, ale jestli jsem jí v té porodnici zvážila jednou, víckrát ne, prostě pěkně papala, tak jsem to neřešila.
Je fajn, že jsi si užila lyžování s Tomem. Já se taky moc těším až budeme takhle lyžovat všichni normálně. Letos jsme jezdili všichni buď na pomě na takové menší sjezdovce, nebo jezdil manžel s Ládíkem na lanovce na „velké“ sjezdovce a na mě zbyla Magdalenka. Hlavně je úžasné jaké v tom lyžování dělají ty děti pokroky. Koncem týdne dělaly už i různé blbosti, jako že jezdily přes skokánky a tak. Ládík dokonce říkal, že by si chtěl zkusit sjet aspoň kousíček černé sjezdovky. Tak to asi až za rok. Hlavně, že je to baví, loni ještě dost kňouraly.

Ahoj
Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 10.03.10 08:28

Ahoj vespolek,

jůů tady to žije !!! Teď budu psát hodinu než na všechno reaguju :-D Začínám psát a je 8:02.

Včera jsem přijela domů, Hanička spala, v TV běžela pohádka na videu (no ještě že máme nahraných tolik večerníčků, 8-hodinová videokazeta je na celý den). Pak se vzbudila a kňourala, že chce tátu … potvora. Tatínek říkal, že jí dal pevný telefon, kdyby potřebovala, ať mu zavolá na mobil (ve sklepě natíral ty palubky). Prý volala asi šestkrát :-D Samozřejmě ji průběžně chodil kontrolovat, donesl oběd ze školky, najedl se s ní, nalíval jí čaj (vypila za den snad 8 hrnečků). Nicméně jinak byla sama. Tak jsem jí pak říkala, jak je šikulka, že umí telefonovat. Ona na to: a umím i mámu zavolat! Já: no ale mně jsi nevolala. H: jsem tě nepotřebovala, potřebovala jsem tátu, tak jsem volala tátu!

Mysleli jsme na Jíru, nevolala jsem ani neposílala sms. Přesně jak říkáte, kdyby se něco dělo, už bychom se to dozvěděli. Tak snad dobrý. Já jsem si taky myslela „nevolat“, ale chtěla jsem vědět, jak to vidíte vy, tak jsem ráda, že to vidíte stejně :-D

Donesla jsem udělané fotky, tak jsem je natřídila do alba. Pak jsem Haničce přinesla dvě vystřihovací panenky, takové ty jak se vystříhají oblečky a pak se oblíká. Vystříhla jsem jednu, ona druhou. Je teda šikulka, měla normální velké nůžky, protože byla líná si jít hledat svoje malé, a vystříhla to teda nádherně. To fakt klobouk dolů. Skoro jsem po ní nemusela nic opravovat.

Večer jsem šla cvičit, už to vypadalo, že cvičení nebude, protože nás přišlo jen asi 11, ale cvičitelka přišla, tak bylo. Teda to jsem si zase mákla. Ale nějak jsem si natáhla sval pod levou lopatkou, táhne mě to tam mezi žebrama. Nemám být lemra líná a cvičit častěji!

K Ondrovi - mám informace ze včerejška, na jedno kojení prý už vypije 40 ml, takže sláva. Ségra říkala, že je snad jediná z toho oddělení, kdo nemá potíže s kojením. Prý je to děsná legrace, jak už se toho žraní dožaduje (jo takhle přesně to řekla a přišlo mi to hrozně roztomilý), jak bojuje zaťatejma pěstičkama a pak jak začne pít, tak se ta pacinka uvolní … Žloutenka ustoupila, takže už ho nesvítějí, prý tohle bylo jinačí, byl jakoby v akvárku a svítí se i zespoda. Ožil tam. Taky jim prý slejzal úplně na kraj a vylezl z monitorovací podložky, tak jim to tam vždycky začalo ječet, a milej Ondrášek se chtěl proboxovat ven :mrgreen: :mrgreen: tak mu tam museli dát nějakej mantinel, aby nemohl. Budou mu to měřit každý den a snad už se jim to tam nachýlí a půjdou domů. Ségra to ale rozhodně nechce uspěchat, aby se tam pak nemuseli vracet (prý se tam hodne mamin vrací právě kvůli žloutence).

Ta váha mě taky dojala, přesně, hledejte na milimetru 20 ml, když se dítě mele !!! V Motole měli moderní digitální, takže to měřilo na gramy - akorát vykojený mozek měl problém si navážené hodnoty zapamatovat, případně nebyl schopen to odečíst :mrgreen: Haničku mám taky focenou na váze, ale bohužel to číslíčko tam není vidět. Proto mě napadlo vyfotit Ondráše i s tou ručičkou, která váhu ukazuje.

Musím říct, že hádka s otcem pročistila vzduch, ráno jel se mnou a úplně v pohodě jako dřív, asi to bylo dobře, že to nahromaděné šlo ven. Vysvětlili jsme si to, jak ty moje odpoledne, že když potřebuju jet dřív než v pravidelné 4 odpoledne, tak se mi prostě těžko koordinuje ještě někdo další. Dokonce se ptal jak je Haničce a po dlouhé době jsme se zase normálně bavili. No uf. Dančo, mamka nejezdí do Mariánských lázní, to jsem asi špatně napsala, ona tam ségra za sebou spálila mosty a přestěhovala se do naší vsi. Na balet jezdí na kraj Prahy, to je od nás 5 km, autem 10 minut, ale vlakem (který jezdí jednou za hodinu) je to 15 minut na nádraží, 10 minut cesta a 15 minut z nádraží. Na autobus MHD je to půl hodina chůze. Ale ještě jsem to tátovi zdůraznila, že bez legrace, bez autosedaček bych těch 5 km nevezla ani svoje děti, když by nebylo zbytí a musela je vyzvednout, tak bych si pro ty sedačky nejdřív domů dojela. V pátek jsem je vezla domů od školy, což je asi 100 metrů od našeho domu. Jela jsem rovnou z práce, tak abych se nemusela vracet. U školy zaparkuju, vyzvednu je, vyjedu, jela jsem krokem (sedačky neměli) a v jediné ulici, kterou křižuju, mi z boku vyjel chlapec na kole. No bylo to o centimetry, že do mě blbeček nevrazil. Na to jsem pes, děti bez sedaček ani náhodou. Zdá se že to táta všechno pochopil. Tak snad to zase bude chvíli dobrý.

Anjelico - děkuji za fotky, máš krásný děti!! Magdalenka je hodně typově podobná Haničce. Tak bychom měli taky holky seznámit, co? Musíme to nějak vymyslet, jarní nebo letní srazík.

Dančo, popis hor super, krásně jste si to užili. Hned bych jela taky. O tom koncertu v televizi jsi měla dát vědět, hned bych si to přepla a podívala se na o 23 kg lehčí Danču, i když by asi nebyla vidět, když byla tak průhledná :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Včera jsem zrovna koukala na fotku jak jsme s věstonickou venuší, myslím že jsi úplně akorát.

To je asi všechno na co jsem chtěla reagovat, holky pozor,

JARO JE UŽ ZA 11 DNÍ :kytka: :kytka: :kytka:

:mavam: Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5034 příspěvků 10.03.10 10:15

Ahoj Jiři,

to s tím tátou je fajn, že zase bude (aspoň chvíli) klid.

Se seznámením našich dětí souhlasím, samozřejmě i kluků. Taky si myslím, že Háňa a Magdalenka jsou podobné typy. Tak zkus něco vymyslet, ty jsi taková organizátorka.

Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 10.03.10 11:21

Anjelico, myslím že jsme tu řešily, že byste přijeli k nám na kole a já jsem psala, že ta cesta je blbá a raději vlakem. To by šlo, nějaký víkend, u nás uděláme procházku s dětma a bude to. Mohla by se přidat i Lucka. Sakra nebo to psala Hanka o té cestě na kole? Teď nevím. No každopádně by to šlo i ve čtyřech, tentokrát bez manželů, ale s dětma !!!

Počkáme si na nějaký víkend, až bude hezky - jestli tedy najdeme termín, kdy to vyhovuje všem. A když ne všem, tak po kouskách :mrgreen:

Tak se zase mám na co těšit :mrgreen:

Jiřina (hehe teď jsem se překlepla a napsala Juřina tak se tu pochechtávám jak pitomec)

 
Anjelica
Kelišová 5034 příspěvků 10.03.10 12:10

Ahoj Juřinko,

to jsem byla já s tím kolem, ale po špatné cestě nejedu.
Každopádně s variantou bez manželů s dětmi souhlasím, některé víkendové odpoledne až se udělá trochu tepleji.

Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 10.03.10 13:50

Jásně, já myslela vlakem, určitě bez kola, na kole bychom si moc nepokecaly. U nás už jsou na chození cesty dobrý.

Tak už se těším :-D

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 10.03.10 21:13

Ahoj kočenky,
dneska toho moc nedám. Jsem děsně utahaná. Nic se taky nestalo, nikoho jsem neviděla, neb jsem byla až do večera v práci.
Taťku máme na hraní a já tady pořvávám na kluky ať jdou spát.

Tak snad zítra.
Mějte hezký den
Dana

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 11.03.10 08:40

Ahoj,

zdravím vás s ránem. U nás taky není nic nového. Je nějak mrtvo, mám pocit, že jsme se ještě pořádně nerozjeli.

Tomášek se včera fotil do školní ročenky, jen mi to zapomněl říct dopředu a tak byl normálně v tričku a mikině. No kluci to prostě neřeší :roll:

Odpoledne jsme dopisovali s Tomem nové knihy do čtenářského deníku. Tom měl hroznou radost, že zas po delší době vyhrál měsíční třídní soutěž ve čtení. Musí do tabulky zapisovat dobu čtení každý den a já mu to musím podepsat. A na konci měsíce to paní učitelka od všech vybere, sečte kdo kolik načetl a vyhlásí první tři zasloužilé čtenáře :-)

U nás v práci je klid před bouří - příští týden přijedou kolegové z USA a na poslední březnový den chystáme koncert.

Anjeliko, tvoje děti jsou krásné, takoví bonďáčci jako má Jiřka :-)

Dančo, dorazily moje fotky i Tobě??

Jiřko, teda nějak nevím, kdy přijde to jaro, zatím to moc nevypadá :cry:

Ahoj :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 11.03.10 09:49

Ahojky, taky nic nového nemám.

Lucko, mně tvoje fotky nedorazily :roll:

Včera Hanička hrozně kašlala, měla to suché, tak jsme jí začali dávat bromhexin na odkašlávání. Je hrozně zahleněná. Tak snad už to začne ustupovat. Bylo jí smutno po Jírovi. Pořád žádné zprávy nemám, tak snad dobrý, dnes poslední noc a zítra se nám vrací.

Ségra s Ondráškem už dnes možná půjdou domů, ještě čekají na výsledky krve a žloutenky.

Víc nemám, nabalila se mi tu nějaká práce, tak jdu na to a budu průběžně nakukovat.

Na oběd jdu s kámoškou do „naší“ picošky.

Jaro bude za 10 dní. Určitě.
:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 11.03.10 13:41

Tak zprávy z porodnice - ráno ségra psala, že Ondrovi budou zašívat pupík, protože se nehojil, případně pokud by byl napojený na střevo, tak ho oddělí, hlavně aby měli jistotu. Odvezli ho do Motola. Hned jsem jí volala, byla celá vyděšená.
Ujišťovala jsem ji, že to bude dobrý.

Před chvílí psala sms, že už je zpátky, měl to napojený na močový měchýř, spravili mu to. Je zpátky v inkubátoru, už teď má hlad, ale může ho nakojit až ve 3 hod. Má antibiotika a cévku, chudáček. Prý když bude vše ok, zítra jí ho dají na pokoj a budou tam ještě 7 dní, tak musí být statečná. Psala, že jde spát, tak jsem jí zatím nevolala. Už aby to měli všechno za sebou. Ráno říkala, že už přibral na 2,4 kg, tak to zase půjde dolů.

Jiřina

 
mado
Závislačka 3768 příspěvků 11.03.10 14:20

Ahoj, držím ségře a hlavně Ondráškovi palce, ať už je vše OK!
U nás normálně sněží, já už chci teplo :twisted: , právě od rána mailuju s paní z cestovky ohledně naší mořové dovolené, nevím, zda je to fakt, nebo na mě zkouší finty, že jako máme rezervovaný pokoj jen dnes do 12ti hodin a když nezaplatím zálohu´, tak teď prý budeme složitě čekat, zda tu rezervaci prodlouží a zda to nebyl poslední volný čtyřlůžkový pokoj…
Náš Ondík konečně po pondělním výstupu :cert: , dostal rozum, včera byl ještě uražený a dnes už přišel s úsměvem a že dostal jedničku z diktátu, který jsem mu měla snahu v pondělí diktovat…a sám přiznal, že to vztekání teda k něčemu bylo, to je u něj co říct, on je taková zabýčená nátura, po mě to teda nemá..
Vojta ráno přišel na to, proč je pořád zima, protože, když ze školky vynášeli morenu, tak s ní obešli sídliště a zase se vrátili do školky, kdyby ji hodili do vody, už by zima uplavala, tak to, aby jste věděly, tu příčinu :lol:
Hezký den Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 11.03.10 15:42

Mado ujistím tě že s naší rezervací loni to bylo taky tak. Tvářej se jako by to byl poslední pokoj v hotelu. Pán mi to vysvětloval, že nic dramatickýho, ale oni musí taky o každou rezervaci specielně žádat. Prostě když to dnes nezaplatíš tak oni mají taky nějakou časovou rezervu a v nejhorším se rezervační kolečko udělá znovu. Plno mít nemůžou, to je přece blbost. A co jste tedy vybrali? Promiň, jestli už jsi to psala, ale já si to nepamatuju, že bych to četla.

No a ta morana … já mám v kalendáři, že smrtná neděle je až příští. Asi ji vynášeli moc brzo. Tato neděle bude družebná, budeme péct koláče družebnáče a musíme je jíst s někým společně, tak už jsem na nedělní odpoledne pozvala rodiče. Uvidím, jak pojedu za ségrou, myslela jsem, že tenhle víkend už tam nepojedu. Navíc už není na pokoji sama, tak to je vždycky blbý, jestli tam budeme posedávat někde na chodbě … no uvidím jak se s ní domluvím. Ale jestli tam bude ještě týden tak bych měla.

Nebere telefon, asi kojí.

Jsem nějaká unavená, už aby byl víkend.
:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 11.03.10 17:03

Ahoj holky,
Jiři, lístky došly, super, moc díky. V úterý určo půjdeme, už jsem zalarmovala naše na hlídání.

U nás od rána sněží. Je to příšerné :zed: :evil: :mrgreen: :cert: víc obrázků hrůzy tu není. To pro ilustraci, jak se cítím! Není to snad možné.

Jdu nachystat pomazánku na zítra a upéct mufinky. Večer jdu do cvičení.

Jiři, tak je dobře, že je malej OK. A ten týden brzo uteče, ať se nebojí. Přece jen tam si odpočine víc než doma. A doma je všechno nachystané? Postýlka atd…

Tak vidíš, Jíra už zítra přijede, to je fajn. Tak už Hanička nebude sama.

Luci, já to mám taky tak nějak. Nemůžu se nahodit. Jsem už hrozně unavená z té zimy.

tak zatím pa D.
Za chvilku jdu do cvičení

Jo holky v Kostíkách jsou pěkné magnetky, dopravní. Jiři už nějaké máte?

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 11.03.10 17:20

Ahojky, kostíky nepapáme a tak nemáme :oops: . Protože jsem zjistila, že mi opravdu maily s fotkama neodešly, hodím fotky sem. tak na prvé jsme všichni z leva Tom, Kristýnka, Michal, Jitka a já
 L.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 11.03.10 17:21

Na této se Tom cpe čokoládou .

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 11.03.10 17:22

Tady jsem já s Tomem. L.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 11.03.10 17:22

Tady je Tomík na černé

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 11.03.10 17:23

A jeden žánrový nakonec

 
mado
Závislačka 3768 příspěvků 11.03.10 17:43

Ahoj, tak já jenom v rychlosti, jdu připravovat večeři, za chvíli manželovi končí angličtina, tak při zpáteční cestě posbírá děti na trénincích ( u nás je počasí čím dál horší, pěšky se ani nedá jít, fouká, prší, sněží…).
Lucko, fotky nádherný, Tomík je dobrej smíšek :-D a úplně stejnou vestičku má náš Vojta na kolo.
Kostíky vůbec nekupujeme (kdysi jsem četla,co to všechno obsahuje, nejzdravější z toho byl cukr), takže magnetky taky nemáme.
A víc už si nepamatuju
Hláška dneska ve fotbalové šatně: Jeden chlapeček"Byli jsme včera kupovat aktovku, na náměstí, v tom papírnictví" Druhý chlapeček:„Takže budeš mít aktovku z papíru?“
Náš Ondra doma: „Já už nemám ve skříňce ponožky“ Já: Tak, co s tím uděláš?Jak si poradíš?" Ondra: „Vezmu si nějaký ze špíny…“.
A víc už nic nevím,
Ahoj Mada

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 11.03.10 18:22

Mado, no on Tom tu vestu nosí na kolo i na lyže, aby byl vidět. protože na tom svahu jak je malej, mám vždy strach, že ho někdo sejme.

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 11.03.10 18:25

Ahoj,

Jiřko, tvojí ségře i malému Ondráškovi držím palce. Ono je to strašné vypětí, když víš, ež mimi není v pořádku. Já jsem to zažila a děsně jsem z toho hysterčila, takže jí hlavně dodávej klid.

Mado, hlášky jsou dobrý :-) Já teda jsem kostíky nikdy nestudovala , ale Tomovi nechutnají, tak jsme v klidu.

Pa :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 11.03.10 20:50

Ahoj holky,
Luci fotky jsou krásné. A hlavně na těch sjezdovkách nikde nikdo není? Čokoládu mám taky ráda. Tomík je skutečně smíšek. My tu vestu máme taky.

Byla jsem cvičit, tak se mi teď nebude chtít spát. Vždycky jsem po cvičení celá probraná. Ach jo, ale stejnak to k ničemu není. Na těch horách jsem jen snídala a večeřela, přes den jen jablko nebo tak, denně jsme lyžovali X hodin a nezhubla jsem ani deko. Naopak půl kila přibrala. Jiři takže díky, že to jde, ale srovnání s Věstonickou venuší :lol: vedle ní jsem fakt diblík. Hlavně když je o v měřítku 2:1 proti nám. No co nadělám.

Mado, hlášky dobrý. A logický úsudek taky. Kde jinde by si je měl vzít, že?

Tatínek měl nakoupit na zítřejší oslavu, měl ode mně všechno napsané ale přesto si třech základních položek do pomazánky (taveňáky, tvrdej sýr a pomazánkový máslo) nevšiml. Takže na zítra mám jen upečené mufinky. Pomazánku budu dělat zítra. Ach jo s chlapama. Fakt se člověk může spolehnout jen sám na sebe :zed:

tak zatím pa
Dana :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 12.03.10 08:32

Ahojky,

hlásím se, že už jsem taky hrozně unavená. Ještě že je pátek. Včera jsem přijela v půl páté, tatínek natíral palubky, že prý ho Hanička každou chvíli volá, tak vždycky utřít ruce od laku … a místo aby využil, že už jsem doma a pokračoval, tak to zabalil a šel hrát. Teda do studia. Pořád mixujou to CD, já už jsem na to alergická, protože CD dělají co se Hanička narodila … Asi po třech letech zjistili, že už to není až tak aktuální, tak to nahráli znovu a teď už to asi dva roky chodí pořád mastrovat nebo jak se tomu říká a vždycky jen slyším argumenty kolik by to stálo kdyby to dělal profík a oni že to mají levně tak to jde takhle pomalu. Taky mi stihl oznámit, že je na mě matka nasraná a já vůbec netuším proč. On jde dnes ráno k zubaři tak se jí šel zeptat, jestli by přišla pohlídat Haničku. No tak prý kvůli H. jo, že už jí dlouho neviděla (ano, měsíc) ale prý mně by to odmítla, že já jsem jí taky odmítla pomoc. Já vůbec nechápu kdy, měsíc jsem ji neviděla :-( tak jsem z toho zase celá špatná. Ach jo. Už aby bylo jaro.

Dnes se nám vrací Jíra. To jsem na něj zvědavá. Bude ho čekat tatínek, já to bohužel nestihnu, musím být v práci do 14,15 hod kvůli kolegovi, který je na dovolené, a oni přijedou kolem 14. No on mi neuteče :-D

Dančo, z úterního cvičení mě tentokrát nic nebolí, tak jsem to asi flákala. Vážila jsem se a je tam 65, což docela jde, občas blikne i 64 něco. Žádný cvičení, jedině nežraním to jde regulovat, to už jsem zjistila dávno. Přes týden jsem ukázněná (tj. dopoledne jogurt a jablko, normální oběd, večer kolem 17 hod malou večeři), o víkendu sežeru na co přijdu, ale nahoru to neleze (ale dolů taky ne).

Lucko, fotky jsou krásné. Hlavně ty scenérie. To snad ani není možný, že to nejsou kulisy :-D :-D Jíra má vestičku oranžovou od Topgalu (dostal zdarma k batohu), taky ji nosí i na kolo. Bohužel letos měla na svahu oranžové vestičky školička, tak se docela ztrácel mezi nima, navíc na oranžové kombinéze až tak nevynikala. H. vestičku nemá, protože letos k batohu byla nějaká klíčenka.

Mado, ponožky ze špíny jsou dobrý. A jak bys to vyřešila ty? Snad bys nečekala, že půjde naložit várku do pračky :mrgreen: :mrgreen: Já se snažím naučit spolubydlící, aby mi hlásili PŘEDPOSLEDNÍ kus čehokoli. A stejně si tam pak jdou hrábnout a je tam prázdno. Naštěstí to nastane většinou o víkendu kdy peru, takže v ideálním případě za dvě hodiny mají doplněno. Většinou peru jak začne prádlo přetejkat z koše, což víc jak týden nevydrží, takže moc do prázdna nehrabeme.

Kostíky my kupujeme ve velkém. To složení bych tak nedramatizovala, u Danone jsem pracovala a všechny ty normy jsou tak přísné, že bych se nebála. Jogurty kupujeme jedině od Danone. Dančo dopravních značek už máme 15. Začali u nás nějak dřív, ještě ani nebyl na netu seznam. Nakupuje tatínek, v první várce jich donesl asi 8 nablint, na další nákup už šel se seznamem co máme a kontroloval pod víčky (je vždycky děsně naštvanej co to po něm chci). Teď už jich chybí jen asi šest, takže příště půjde se seznamem, co má hledat. Minulá zvířátka jsem dokompletovala na BC, lachtana mi jedna mamina poslala a na oplátku jsem asi na tři adresy já rozesílala, co nám přebývalo, abych pomohla jiným.

U nás tedy dělá veškeré nákupy pouze tatínek a podle seznamu funguje spolehlivě, dokonce už je schopen seznam sám sestavit. Já jen zapisuju co došlo a nevšiml by si toho. Takové to „běžné“ dokáže zajistit sám, takže nikdy nemusím řešit, že není chleba, rohlíky, pivo, sýr, máslo … já spíš dokupuju v okolí práce takové to drogerii, oblečení, grilované kuře a jiné zbytečnosti.

Co se týče Ondry a stavu přichystanosti, myslím, že jsou připraveni. Už dávno jsem ségře připravila seznam, co musí nutně mít, teď podle něj navigovala švagra. Postýlku má po švagrové, pultík vybíral švagr se tchýní. Kočár pořídil švára na aukru, vybral si jaký měli vytipovaný, je ještě v záruce a byl za 5 tisíc (původní cena 17), parametry přesně jaké potřebovali, dokonce pro něj jel na otočku do Č.Budějovic. Oni jak ještě budou v Praze, musí řešit, aby se vešel do výtahu, byl lehký, skladný, ale zároveň velký a teréňák. Tak prý je tatínek z kočárku nadšený. Akorát řešili, že jestli nevadí na kluka červeno-šedý, tak jsem je ujistila, že je to naprosto šumák, barva je to hezká a jestli někdo určuje pohlaví dítěte podle barvy kočárku tak by se měl jít rovnou nechat vyšetřit. My měli na obě děti taky kočár do červena a nijak jsem to neřešila. Používali jsme ho sotva půlroku (tedy 2×).

Už jsem zase dlouhá, že mě ani nebudete chtít číst, tak se loučím.
:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 12.03.10 16:34

Ahoj holky,
nevím, co se to na tom světě děje, ale je něco špatně. Dlouho jsem se neviděla se svojí korálkovou kamarádkou. Ráno jsem jela s další naší kamarádkou, která s ní pracuje v práci,nechala jsem ji moc pozdravovat a že se za ni brzo stavím, protože mám pro ni v práci staré Marianne. Vždycky jí je dávám. Přijdu do práce a koukám mám na mobilu sms. Otevřu ho a od té kamarádky. Tak si říkám, á to už jí asi ta druhá kamarádka pozdravovala. Potom smsku čtu asi 5× dokola a nechápu. Stojí tam. Milda včera umřel. :?:
Tak jí hned volám zpátky, protože mně to hlava nebere. Ano včera večer, její druh, se kterým má tříletého chlapečka. Náhle, doma, při běžné činnosti a bez jakýchkoliv dřívějších problémů zemřel.

Nevím, co mám dělat. Byl jen o málo starší než já. Volala jsem jí a budu i dál. Víc zatím nemůžu. Je mi to tak strašně líto.

Přitom ona byla před půl rokem ta, která mi řekla o Diny, tehdy jsme si říkaly, jak je to strašné. Nikdy neví člověk, co ho čeká.

Teď u nás probíhá oslava Matýskových narozenin. Příště se na něj vykašlu. Fracek jeden nevděčnej. Má tady pozvané kamarády, ti si hrají v jeho pokoji a on tu chodí a prohlašuje, jak se nudí a že si chce pustit počítač. Už jsem řvala jak bizon. Bylo to tak i vloni. Příště na něj kašlu. Mohla jsem tu ležet a číst si a zatím jsem vzteklá. Chudáci děcka. Nechápu to, kde se to v něm bere. Pochopitelně si děcka chtějí hrát s plejákama, protože jich mají hodně a dětem se to líbí. On si s tím hrát nechce a prudí. Asi brzo dojde k inzultaci!!!

Jiři, tak už máš Jíru doma, tak popiš, jak se měl, jaké to bylo atd.

holky mějte hezký večer a obejměte všechny svoje blízké.
Jiři, s tou mamkou, to fakt nechápu. Lituju tě, je to strašně vyčerpávající stále řešit nějaké „pseudovztahové problémy“. Je to úplně zbytečné, viď.

papa Dana :mavam:

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 12.03.10 18:00

Ahoj,

přidávám se k tvrzení, že je nějaký špatný čas. Mluvila jsem dnes s mojí kamarádkou a to co jsem se dozvěděla, mě úplně porazilo. Její sestra je učitelkou na ZŠ, letos má prvňáčky a jedna její žačka v necelých sedmi letech zemřela - zcela náhle zmodrala, zhroutila se a konec :cry: :cry: Tak tu sedím bulím a je mi z toho všeho zle.

Dančo, hodné děti jsou nemocné, buď ráda, že ty naše zlobí …

Pa :mavam:

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 12.03.10 18:39

Jiřko,

tak jsem se už trochu sebrala a dočetla i tvůj koment. Tvojí maminku taky nechápu. Asi se budeš muset obrnit a soustředit se na svojí rodinu a tu „širší“ tolik neřešit, aby ses netrápila. Já jsem to tak udělala už před mnoha lety a i když to nebylo lehké, byl to pro mě asi jedný způsob jak nezkončit u chocholouška. Co Jíra, už přijel a jak se měl ?

My jedeme za chvilku na chalupu, ale jak víte, tam mám internet taky, takže budu ve spojení. Zítra plánujeme, že si pojedeme ještě zalyžovat (abychom nevyšli ze cviku :-) ). Chci taky upéct závin z loňských jablek, aby se spotřebovaly a budu vařit koprovku.

K váze mojí se raději nevyjadřuju :-( . Vzhledem k tomu, že jsem mrňous, tak to číselně nevypadá tak drasticky, ale je. :-o :oops:

Pa :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 12.03.10 20:31

Oslava skončila. Nakonec to bylo docela dobré. Matěj dostal moc hezké dárečky od dětí. Odcházeli spokojení.

Luci, to, co jsi psala je něco naprosto nepředstavitelné a v životě jsem něco podobného neslyšela. A pevně věřím, že už neuslyším.

Mějte se na horách hezky. Užijte si lyžování.
papa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 13.03.10 12:11

Ahoj holky,

teda to co píšete o těch náhlých úmrtích. To je strašné. Nemám co dodat. Raději ani pomyslet. :-(

Jíra se vrátil, přijel asi hodinu přede mnou, takže vyskočil z autobusu na tatínka, nějaké informace předal a když jsem přijela já, už se mu to nechtělo opakovat. Přivezl si DVD kresleného Spidermana (to si tam koupil) tak na to hned koukal. To jsem teda celá nadšená. Ještě si koupil takovou plyšovou slepičku na klíček. Ostatním nepřivezl nic, ale to neva. Pak z něj vylezlo, že tu slepičku mu platila Bára, protože on zrovna nemohl najít peníze, a když jí je chtěl vrátit, ona je neměla zrovna kam dát. Tak říkal, že hned v pondělí jí dá 50 Kč ve škole. Měl s sebou 150 a 60 přivezl,ještě si prý kupoval nějaké sušenky. Mojí stovku na turistické známky přivezl zpět.

Moc jsem toho z něj nevydolovala, brečel prý jen jednou, když ho jedna holčička otravovala (to je taková provokatérka z jejich třídy, rodiče dětí si na ni stěžovaly). Byli na pokoji 3 kluci a 3 holky, tedy Bára, ta prudička a ještě jedna z jejich třídy, a dva kluci z béčka. Dva kluci z jejich třídy, se kterými kamarádí, ani jeden nejel. Na snídaně si mazali na rohlík nebo chleba jeden den marmeládu, jeden sýr a třetí den rybičkovou pomazánku. Na oběd měli jednou nějaké knedlíky na sladko neví čím plněné. Víc nevím. Byli zřejmě na nějakém výletě, protože říkal, že jeli ještě dalším autobusem. Poslední večer měli „diskošku“. To je tak vše co vím. Asi napíšu paní učitelce, abych se trošku víc dozvěděla.

Včera jsem mluvila se ségrou snad půl hodiny po telefonu, řešila jsem tu mámu, tak mi říkala, že když se necítím za ní jít, ať jí aspoň napíšu mail. Tak jsem napsala. Docela se mi ulevilo, nicméně teď jsem šla hlavně kontrolovat, jestli odpověděla, a nic. Nevím jestli už to četla. No je to podivný. Ale kašlu na ně.

Jak se Jíra vrátil, Hanička ožila, hned si hráli s těma vystříhanejma panenkama a musela jsem slíbit, že jim přikoupím ještě zbylé dvě do série. Fakt na sebe byli natěšení. Od rána si hrajou v pokojíčku, ani nechtěli koukat na televizi, jen si v 10 přišli pro snídani.

No a já peru, vařím, mám nový pekáč, tak peču krůtí stehno, budou bramborové knedlíky a špenát. Na večer jsem pro děti upekla zemlbábu, taky jsem z jahod v mrazáku dodělala 6 skleniček marmelády. Docela si v kuchyni zarelaxuju, když mě tu nikdo neprudí. Á, knedlíky zvoní, že jsou hotové, tak já letím.

:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 13.03.10 14:31

Ahoj,

tak já se hlásím z chaluupy. Na lyže jsme nejeli, protože je ošklivo a my už jsme docela vylyžovaní.

Jiřko, držím palce ať se to s maminkou projasní. U nás zase prudí tchánovci a to dost :twisted: ale tot je stará písnička a situace, která nemá moc rozumné řešení.

Jiřko, to je prásné , jak si děti spolu hrajou a těší se na sebe. To je fakt super, mít děti takhle blízko od sebe.

Pa

L.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 13.03.10 15:57

Ahoj holky, čekám, než každou chvíli dorazí kamarádka s dětma na další kolo oslav narozenin.
U nás je zataženo, docela dost fouká, no nikam bychom stejnak nešli. Kluci si hrají v pokojíčku - Luci, my jsme zrovna zářný příklad, že nemusí být děti věkově k sobě, hrají si a hrají, pořád jen spolu. Ale myslím, že je to tak ta hranice, to zase jo. Šest let.

Jiři k obědu jsme měli taky špenát. A těstoviny a kuřecí maso. Ještě jsem udělala polívku, možná k večeři, možná na zítra. Nevím. Ta se u nás jí pořád. Nudličkovou s masem a knedlíčky (ze zavářky koupené v Globusu, zas taková kuchařka nejsem).

Jiři, jak jsi psala o těch oblíkacích panenkách. Jako malá jsem je měla taky. Hlavně jsme od kohosi dostali několik archů panáčka - Spořínka - asi maskot spořitelny a to bylo super. Měl letní oblečení, zimní oblečení, sportovní vybavení. S tím jsem si nahrála strašně moc. Panenky jsem měla taky asi dvě a taky jsem si hrála.

Jiři, jaká byla ta knížka od Šmída o té Aljašce? Já jsem teď začala číst jednu z mých oblíbených odpočinkových. Takové ty skutečné příběhy - Byla jsem otrokyní. Už jsem za půlkou dnes večer, nebo zítra to dorazím, tak půjdu na Šmída.

Luci se nedivím, že se Vám nechce lyžovat. My jsme dnes definitivně dali lyže na půdu a konec se zimou!!!

Jíra se vrátil v pořádku, tak je šikulka velká.

Víc nemám.
zatím pa
Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 13.03.10 16:13

Ahojky,

Dančo, já toho Šmída ještě nedočetla. Přečtu tak asi každý víkend jednu kapitolu. Tím jak to nemá napínavý děj, nenutí mě to číst jedním dechem. Ale rozhodně je to dobrý.

Zapomněla jsem napsat, že Jíra přivezl všechny věci v pořádku, ale nejen to, dala jsem mu s sebou takový síťovaný pytel na špinavé prádlo, tak měl všechno hezky roztříděné - vevnitř v tašce nepoužité (měl vše rezervní a to nepoužil) a velké věci, a v kapse tašky měl ten pytel se špinavým. Myslím, že se o něj příště bát nemusím. Vzorně si denně měnil trenky, ponožky i tričko, jak je zvyklý z domova. Akorát říkal, že si občas nestihl vyčistit zuby ráno. To o víkendu taky, žádná tragédie. Šikulka.

Hele už se nám tam hádají :mrgreen: Vybordelili půlku pokojíčku, tak jsem zvědavá, jestli to taky někdo uklidí. Nechala jsem je vystavit všechna kuřátka a zajíčky, tak tu máme velikonoce na každém centimetru. Akorát ten keř venku ať už odtaje z hromady, navěsíme tam venkovní vajíčka. Zimo pryč, fuj! Taky jsme ještě chtěli na lyže a taky se už asi na to vykašleme.

:mavam: Jiřina

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 14.03.10 12:32

Ahoj,

koukám, že se všechny rekreujete a jsem tu sirotek. Tak od nás jen krátce. Tom úspěšně přesedlal z autosedačky na podsedák - asi fakt roste :-) Teď to tady s tatínkem předělávají. Jinak já jsem upekla závin a jdu podělat něco na zahradě, abych se odreagovala. Jsem nějaká v nepohodě, ale ono to přejde.

Pa :mavam: L.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 14.03.10 13:50

Ahojky,

nějak mě začalo pobolívat v krku, váhala jsem, jestli jet za ségrou, až se to vyřešilo samo - zrovna v dobu, kdy jsem tam chtěla jet, tam bude její švagrová. Ráno mě a Haničku přišel pán ostříhat, ona zase vyváděla, že nechce … no hanba. Pak jsem pekla koláče družebnáče - šest velkých koláčů s náplní tvarohovou, makovou, jabkovou a povidlovou. Jeden menší jsme snědli hned po obědě, musím říct, že je fakt moc dobrý. Druhý malý pošlu po švárovi ségře (jestli se tu nezapomene stavit). Na zbytek jsme pozvali rodinu, ale nikdo nám nepotvrdil, jestli přijdou, tak uvidíme. Doprošovat se jich nebudu.

Koukáme na pohádku, ale děti u toho zloběj. K obědu jsem dělala čínu.

Ven nejdeme, je tam tak nějak divno (asi 5 stupňů a fouká). Nejraději bych si šla zdřímnout.

:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 14.03.10 16:38

Ahoj holky,
tak jsem dočetla knížku. A jdu žehlit :poblion: nebo půjdeme zítra do práce a školy v plavkách.
My jsme dopo jeli do IKEA - Matěj dostal k narozkám to tričko, Tomovi jsme koupili jednu Megušu - ten plyšový bígl, co jsem ho dostala já, zabavili mi ho kluci a každý večer se hádají, kdo s ní bude spát. Tak mají každý svou. Pusinka, ve třinácti letech chtěl plyšáka. Pak jsme zajeli do obchodního centra a já si koupila pěkné boty na jaro v Deichmanovi. Koukli jsme i do zverimexu a koupili králíčkovi (bude příští neděli) ve slevě na hlodání zvoneček z bylin a obilí. Sleva z 80 na 19 kč. Obhlídli ptáčky a zvířátka a u číňanů si dali skvělý oběd. Plno jsme dovezli domů, tak si to Milan vezme zítra do práce. Škoda to vyhodit.

Jinak se přidávám k tomu, že je venku hnusně. A zítra se mně nikam nechce.

Večer napíšu té kamarádce. Říkala, že by chtěla jít v pondělí do práce, tak bych se za ní chtěla na chvíli stavit, abych ji viděla. Celý víkend, každou minutou na ně oba myslím a pořád to nemůžu pochopit.

Večer budu koukat na Pojišťovnu štěstí.
pa :mavam: Dana

PS: Jiři koláč bych si taky dala!!!
Milan jede v úterý do Prahy, přes poledne bude mít čas. Zítra Ti zavolá, že byste se mohli vidět. TeĎ si to po sobě čtu a vypadá to, jako že by přijel pro ten koláč, že :lol: to ne, to je náhoda, ty budo do úterý všechny snězené!!!

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 15.03.10 07:54

Ahojky,

tak zase pondělí, špatně jsem se vyspala, protože včera odpoledne jsem si dala po dlouhý době kafe, tatínek mi udělal pěkně veliký a silný, pak panáka, pak jsem se naprala koláčem a na to dvě skleničky vína. Mlelo se to ve mně a žaludek nevěděl s čím se potýkat dřív, a to ještě v 10 večer. Nicméně ráno jsem se krásně vy… a navážila 64,1 tak klidně můžu o víkendech žrát dál, budu-li přes týden ukázněná.

Naši včera přišli postupně všichni, nejdřív neteře, snědly s dětma jeden celý koláč a pochrochtávaly si, jak je dobrý :-D Pak přišel děda se švárou-tatínkem, švára obdržel koláč pro ségru (večer psala, jak je z něj nadšená a těší se na snídani), popovídali jsme. Máma se ségrou (nejstarší) byly v ségřině bytě. Máma přišla asi o půl šesté, pobyla půl hodiny. Už ji řešit nebudu, protože to je prostě všechno v ní. Byla udřená, že tam drhla podlahu. Když říkám, proč tam tak otročí - odpověď „všem vám otročím“. Na to není odpověď. Kdy pro mě naposled něco udělala, než že vyzvedla děti? To si vážně nepamatuju, před 10 lety? Vysvětlení její logiky: Dělám to pro ni, protože to potřebuje. Kdybyste vy potřebovali, taky to udělám. Takže to je jako bych dřela pro vás.

Dře proto, aby se ségra co nejdřív odstěhovala. Budiž. Další námitka - proč se teda nedostěhovala hned. Porovnání v čem jsme žili my … ne to by prostě nešlo, ona by neměla kde vařit. Už mi fakt argumenty docházejí. No ale když chcete mít klid, tak snad bez vaření … ne, ne a ne. Ona vlastně není ten největší problém. Největší problém je ta stavba. Nejen že tam mají prach a hluk (což teda chápu, ale s tím se počítalo) ale ona se nedostane ani na záchod, protože tam courají dělníci. V 8 ráno přijdou a od té doby se nedostane na záchod. Tak jdi před osmou. No ale to tam zase jsou holky. Ahá, tak kdo teda je ten problém?

Div se nerozbrečela, jak jí to ubíjí, představ si, že sedíš u oběda a nad tebou se řeže a lítají oblaka prachu … tak říkám tátovi, oni pracují i o víkendu? Ne, dnes ani včera tam nikdo nebyl. Tak teda u jakýho obědu??? Přes týden tam na oběd nikdo není.

Na tohle se vážně nedá argumentovat. Asi po půlhodině odešla, zůstal jen děda. Tak jsem mu to všechno vyříkala, všechny ty nespravedlnosti, jak se pro nás otročí, ona ještě máma prý a proč jsme na tu nejstarší všichni vysazení, vždyť je to chudinka, která nic nemá. Tak jsem to tátovi všechno vypovídala, všechny ty křivdy za ty léta, a on na to: pamatuješ babičku (máminu matku). Tady už není co dodat. Byla přesně stejná, urážlivá, osočovací. Říkám tátovi, jak to může vydržet - víš, já jsem na rozdíl od tebe splachovací.

Tak a tím končím a už vás tím nebudu zatěžovat, nebudu je vyhledávat a nebudu se pouštět do žádných debat. Nebudu nikde říkat, že by mě hanba fackovala, kdybych po matce chtěla, aby mi šla malovat a drhnout podlahu po malování. To snad ani kdybych byla chromá tak něco takového nedopustím. Ale dřu pro vás pro všechny. A ona je chudinka. Konec zvonec :mrgreen:

V noci šíleně foukalo, ráno byl poprašek sněhu (jak říkám „koprovka“) a silnice náramně klouzaly. Tak jsem říkala - hurá, letošní poslední sníh. Ve středu má přijít vytoužené jaro, tedy teplá fronta, teď jsem četla, že zima definitivně končí, o víkendu má být až 15 nebo 18 stupňů. Hurá.

Dozvěděla jsem se zajímavé informace od Jírovy paní učitelky - máme doma vítěze taneční soutěže, co se ani nepochlubil. Ať netlumočím - zkopíruju celou její odpověď: "S Jirkou nejsou žádné velké starosti, jen si nejsem jista, zda si pobyt užil. Nebaví ho to co ostatní děti (nechtěl ani moc bobovat, atd.). Myslím, že ho zaujaly jiné rozličné maličkosti, které mu pobyt zpříjemnily (vyhráli s Bárou nejlepší taneční pár). Je dobře, že byl s Bárou na pokoji, protože se o něj moc hezky starala, když si nevěděl rady. Nevím, jestli si Jirka uvědomuje, jakou v ní má oporu.

Celkově hodnotím hory velmi kladně a pomohly i k zlepšení vztahů mezi dětmi. Myslím, že si tam Jirka našel i nové kamarády."

Chystá pro každé dítě CD s fotkama z hor, tak snad se při prohlížení fotek ještě něco dalšího dozvím.

Dančo, Milanovi vyřiď (nebo si to přečte sám) že by bylo ideální, kdyby přišel mezi 11,30 a 12 a můžeme spolu zajít na oběd. Do té „naší“ picošky. To by bylo nejideálnější.

Danuš už máte zaplacen ten playmobil park? A celou částku, nebo zálohu? Já jsem říkala, že to zaplatím celé najednou v nejzazším termínu, což je do konce března, takže někdy příští týden hodím příkaz.

To je asi vše co jsem chtěla, přeji hezký pracovní týden bez zbytečných hádek a nevraživostí, protože jak sama vidím, je to všechno úplně zbytečný. A marný. Boj s větrnými mlýny.

Uf, to se mi ulevilo, to ze sebe vypsat. Teď už snad budu zase klidně spát.

:mavam: Jiřina

:mavam: Jiřina

 
Hanka1
Extra třída :D 11009 příspěvků 15.03.10 08:55

A :P

Příspěvek upraven 02.07.12 v 15:46

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 15.03.10 09:12

Ahoj,

Jiřko, Jíra je šikulka šikovnej :-). K mamce - vidíš, já jsem měla vždycky pocit nebo představu, že tyto spory se velkým rodinám s hodně dětmi vyhýbají, že prostě rodiče to mají na háku. No mýlila jsem se … Asi opravdu nejlepší bude neřešit maminku a jak píše Hanka být mile překvapena, pokud nastane kladný posun. Že to bolí a chce to čas vím z vlastní zkušenosti. :cry:

Hanko, teda školačka je lyžník ! Je moc fajn, že sis taky alespoň trochu zalyžovala a trochu se odreagovala. K těm našim horám ještě - tam byly opravdu poloprázdné sjezdovky, upravené, prostě pohodička :-)

Jiřko, koláče tišezávidím :oops: dostala jsem na ně chuť tak asi taky nějaké upeču …

Jdu pracovat. Zatím se mějte krásně. :mavam:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »