Maminkou s emiminem už pár let - jihočeský od Lucky

Rodičovství

Jeden krátký deník jedné cesty dvou kamarádek a jejich svou dětí za krásami jižních Čech.

30. června - děti mají svá vysvědčení v rukou a začínají zasloužené prázdniny. Tomík si hraje s babičkou a později sám a já balím věci s sebou - docela dobré, není toho mnoho. Večer valím na poslední sborovou zkoušku spojenou s návštěvou oblíbené hospůdky. Kolem 22 hodiny mi volá kamarádka Jana na pokraji kolapsu „Asi to nedobalím Anička nechce spát!“ Tak uklidňuju, že zítra je taky den a nic nás nehoní - jsou přeceprázdniny (což kamarádka učitelka moc dobře ví, ale nedbá).

1. července - Tom se budí ukrutně brzy - má cestovní horečku a chce už kooonečně odjet. Snídáme a volá Jama, že to zvládla a už vyráží. Ve sluchátku slyším povykující Andulku (šestiletá dcerka) a je mi jasné, že v ráži není jen náš Tom …
Jana přijíždí, naloďujeme se a odjíždíme směr luhy a stráně jižních Čech. Cesta probíhá v pohodě - děti si pěkně povídají, my také, všichni zpíváme (společná úchylka, která se projevuje po celou dobu pobytu). Stavujeme se na obědě a do penzionu dorážíme odpoledne. Máme krásný „rodinný pokoj“ tj dva pokoje s příslušenstvím propojené. Zaplacenou máme polopenzi, takže nás nic nebrzdí v rozletu První den končí poměrně brzy, neboť usínáme s dětmi kolem 9 hodiny.

2. července - vyspáváme do 8:30, následuje snídaně, seznámení s místní labradorkou Peggy a odchod do Lipna. Zjišťujeme všechny možností trávení volného času a děti hned zkouší trampolínu a všichni také bobovou dráhu. Super! Oběd řešíme hranolkami a vyrážíme směr Kramolín na takovou menší túru. Děti neprotestují, tak si alespoň protáhnou nožky. Večer klasicky pohádky - večeře - sprcha - uložení dětí - odchod na cosi dobrého jako např Sangria …

3. července - změna jdeme se koupat - vedro k zalknutí - přehrada teplá, ale na mě špinavá! Děti se spokojeně ráchají celý den, k večeru se přesouvají na místní super hříště - průlezky, skákačky apod. a my s Janou se uchylujeme pod slunečník na Tequilla Sunrise.

4.července - opakujeme bobovku, trampolínu a půjčujeme si šlapadlo, na kterém brázdíme přehradu - Anička je mořská panna a Tom kormidelník. My s Janou jsme tupé mužstvo, co musí šlapat.

5. července - mění se počasí - fouká a tak vyrážíme do Frymburka s plánem dojet do pohádkové rezervace. Ve Frymburku nás zastihne bouřka a tak se schováváme do místního kostela (byl opravdu nejblíž). Zjišťujeme, kdy jede místní přívoz a vyrážíme přívozem na druhý břeh do Frýdavy, kde je zmíněná pohádková rezervace. Děti nadšené pohádka vtipná, krásná. Kupujeme lexikon strašidel a vyrážíme zase zpět.

6. července - poslední den - navštěvujeme Vítkův hrádek a ssamozřejmě ještě bobovku a trampolínu.

7. července - už nás čeká jen zabalit a odfrčet směr Praha. Je nám smutno, protože to bylo moc fajn. Užily jsme si to nejen Jana a já - vykecaly jsme si vzájemně díru do hlavy, ale i děti, které si užívaly dočasného sourozence a až na drobné šarvátky byl opravdu klid. Tomášek se ve středu už těšíl na tatínka, patrně měl ženského fluida dost - přece jen sám se třema babama!

Hodnotilo 2 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 09.07.10 08:05

Ahoj Lucko!

díky za deníček, měli jste se fajn. Úplně mi to připomnělo, jak jsme byli na Lipně, je to tak tři roky zpátky, sice to bylo v zimě, ale nebyl sníh, tak jsme chodili na procházky a na výlety, na Vítkově hrádku jsme byli taky, i na bobovce.

Já jsme dnes zabalila věci, už je máme naložené v autě a po práci jedeme za dětmi na chalupu, přespíme do zítřka a přesuneme se na chatu manželových rodičů, manžel má příští týden dovolenou a bude tam s nimi. Takže já budu slaměná vdova. Už se na to těším!

Anjelica

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 09.07.10 08:30

Ahojda,
děkuju za chválu a Anjeliko, přeju krásné vdovství, užij si klidu :-)

Já jsem v jednom fofru - opravdu mi není zcela jasné, jestli zítra a jak odjedeme! Pokud už bych se nestihla připojit, přeju všem krásné prázdniny a ozvu se nejpozději 23.července.

Tatrám zdar

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 09.07.10 09:09

Ahoj vespolek,

Lucko, krásně jsem si početla. Takovouhle dovolenou bych taky potřebovala! Moc hezky jsi to napsala. Tak si užijte Tatry a budeme se těšit na další zážitky. A kam přesně jedete? Jestli se budete vracet 23.7. tak to se tu akorát mineme.

Holky, včera přišel !!! Víte kdo? Nikdo. Tak Co? Přece dopis od Jíry !!! Otvírala jsem kaslík s tím, že tam určitě bude, a byl.

Noc moc toho tedy nenapsal, ale na něj docela slušný výkon. Hůlkovým písmem, chyb ani moc ne (však to jako prvńák nemůže vědět). Cituji: „Ahoj maminko tatínku a Hanko už je neděle zatím se mi tu líbí. A spím s T.(mladší sestřenice) a Terkou (spolužačka). A ještě jsem neviděl jelena“.

Ten jelen, to nám vyprávěli na schůzce, je takový místní maskot, je tam kousek obora a v ní obrovský jelen a hrozný mazel. Bavili jsme se o něm před odjezdem a děsně se nasmáli, když jsme se ho snažili namalovat :mrgreen: Doufám, že od té doby už ho viděl.

Odpoledne jsem dozdobila dort pro babičku (teď nevím jestli jsem to psala, že jsem pekla punčák) a šli jsme si zaplavat. Voda úžasná, přeplavala jsem dvakrát přes řeku. Manžel a švára mi nestačili, oni to zvládli každý jednou. Pak jsme šli k našim na oslavu, předali babičce dárek. Měla tam ještě 4 známé, grilovalo se, já jsem vyfásla Ondráše, natřásala ho a spal na mně snad dvě hodiny. Máma zase zaperlila s organizací, Hanička je na dnes na 14,30 pozvaná k jednomu chlapečkovi na oslavu narozenin. Jo že jo, bez problému, že ji tam dovede. Pak ale aha, my jdeme k V. (prostřední ségra) na oběd a chtěli jsme Haničku vzít taky. No tak to teda asi ne! Chápete to ona mi prostě slíbí cokoliv a vůbec ji nenapadne, že už tam něco má. Tak jsem z toho byla znechucená. Tak že H. nechají u ségry a ta ji tam odvede - ovšem u ní je načasování kvůli Ondrovi vždy nejisté. Já bych měla dorazit domů kolem 14,45 tak holt ji tam kdyžtak dám až já o pár minut později. Pak si chci jít zaplavat, půjdu asi sama, než ji půjdu vyzvednout z oslavy.

Zítra jedeme na ten festival, ráno na Hlubokou. Pojedou s námi známí (co se mnou chodí cvičit), mají chalupu někde na půl cesty, tak je cestou nabereme. Zůstaneme do neděle, kolem oběda se vrátíme domů, vyměníme věci a jedeme k jiným známým, kteří mají chalupu někde na Benešovsku. Mají bazén, vždy je tam úžasný relax, ale už jsme se snad 2 roky neviděli, protože jsme nebyli schopni sladit termíny. Měli bychom zůstat do pondělka, kdy budu mít volno, někdy odpoledne se přesuneme domů a pak se ozvu. V pondělí mám volno z práce jisté, na úterý snad - kdyby se něco fakt urgentního vyskytlo, slíbila jsem se v úterý ráno to přijít vyřešit. Chystá se tu obrovská pololetní prezentace, která se bude realizovat videokonferencí ve středu v poledne, já jsem připravovala všechny podklady, tak kdyby potřebovali něco dodělat nebo změnit … no snad ne.

Ráno se manželovi povedla výborná věc. Chtěla jsem jet do práce později, až tak v 7:30, domluvila jsem se i s kámoškou, co ji vozím. Máme v garáži dvě stání za sebou, stála jsem vzadu, on na kraji. A že je to fajn, že jede ráno v 7, tak mi nebude muset dřív vyjíždět. Tak v 7:30 vylezu, otevřu garáž a tam na kraji jeho auto - on si klidně odešel pracovat pěšky s klíčkama v kapse a auto tam nechal! No naštěstí dělá 5 minut od domů (ale většinou jezdí autem, protože tam vozí nějaký materiál a nářadí), tak mu volám, ať okamžitě přisupí a auto si vyveze. Vyjela bych s ním i sama, ale jaksi bez klíčků to nezvládnu. Dojela jsem do práce v 8 a bylo tu pusto a prázdno stejně jako jindy v 7 hodin.

Mějte se tu hezky, během dne určitě ještě nakouknu.

Jdu napsat Jírovi - už mi dochází inspirace.
Papa Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 09.07.10 10:39

Ahoj holky,

Lucko, hezkou dovolenou!

Jiři, Jíra toho náhodou napsal docela dost. Tak se má asi dobře, viď? Ještě jsem se tě chtěla zeptat kam chodíte plavat. Prostě někde u vás do řeky?

Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 09.07.10 11:21

Anjelico, chodíme se koupat do Vltavy přímo u nás, je to kousek nad přehradou. Je tam cesta, na ní schůdky, tak hned na první. Kolem břehů bývá napadaný sajrajt ze stromů, ale to se odhrne a dál je to paráda.

Jinak Jíra ten dopis psal hned v neděli, v sobotu tam přijeli, tak jsem zvědavá, co bude psát v dalším dopise s odstupem času. Čekám že by dnes nebo v pondělí mohl přijít další - má s sebou tři nadepsané obálky, určitě použije všechny.

:mavam: J.

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 09.07.10 14:00

Ahoj, valím domů, možná se připojím večer - Danuš už jsme dlouho nepokecaly :-D :-D

Kdyby mi to večer nevyšlo tak v pondělí na tuty.

:mavam: Jiřina

 
Emilie
Generální žvanilka 20394 příspěvků 09.07.10 14:28

Tak jak jsem domácí a na Lipno to mám cca ani ne hodinu autem, tak mi nikdy nepřišlo, že by to mohla být takhle hezká dovolená! :palec:

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 09.07.10 20:50

Ahojda,

je tu někdo, halo???

Odpoledne bylo dlouhý jako celý den. Dorazila jsem v půl třetí, ségra mi akorát psala, že Haničku odvedla ke kamarádovi na oslavu. Přemluvila jsem ji, ať jde se mnou se vykoupat. Teda jako doprovod, ještě pořád bere ATB, tak sama nechtěla. Dala jsem si to na druhou stranu řeky - tam a zpět za 12 minut - zjistila jsem, že na přehradě jsou hodiny :mrgreen: Pak zase hore kopcom domů, převlíkla jsem se a nic se mi nechtělo. Vzala jsem noviny a šla si číst ven na houpačku. Když byl čas jít pro Háňu, šli jsme oba, hned naproti jejich domku je totiž hospůdka, že si dáme pivo. Sousedi o ulici dál tam taky vyzvedávali holčičku (jak u ní byla H. nedávno na její oslavě, budou spolu ve třídě) a oni tam přišli za náma a z jednoho piva byly tři :-D Domů jsme přišli v půl sedmý hezky vysmátý. Tatínek odjel na lodi na hraní na druhou stranu řeky. My jsme šli s H. k ségře, něco jsme pojedly a já ještě na to pivo sklenku vína. Pochovala jsem si Ondráše, zase jsem byla za chytrou, když ho koupali a ve vaně řval. Říkám nechybí mu rozsvícený světýlka? a rozsvítila jsem. Jak na povel přestal řvát a koupání se mu líbilo :-D Dorazily jsme domů v osm, H. se vykoupala a teď kouká na Sedmero krkavců.

Zítra jedeme kolem 10 hod, vůbec se mi nechce nic balit, tak jsem aspoň připravila seznam. V tomhle vedru skoro nic potřeba není.

Ještě chvíli tu vydržím, jestli se Danuš ozveš.
:mavam: Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 09.07.10 20:52

Jsem tady! Jdu si přečíst co jsi psala a napíšu!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 09.07.10 21:00

My jsme taky teď odpo byli na koupačku na přehradě. Máme to deset minut od domu. Voda ještě docela ušla, byla teplá, prý 22 stupňů. Matěje jsme taky vzali, ale protože jsem mu nevzala plavky, tak předvedl autistický záchvat, že se ve slipech koupat nebude - já jsem to vzhledem k jeho atb ani neměla v plánu. Myslela jsem si, že si ocáchá nožičky a bude pod stromem. Pak zase, že se koupak vůbec nechce, tak se tam válel po ručníku, že ho hrozně bolí břicho no na ránu!!!

Zítra dopo musím uklidit, protože jdeme na ten oběd s našima a pak kolem 15.00hod přijede na návštěvu Milanům šéf. Jede s manželkou na hrad Veveří, jsou ze Šternberka, my jsme u nich byli na jaře, jak jsme byli na tom Sovinci. Chvilku u nás pobudou a pak máme v plánu, že si vezmeme kola a pojedeme na druhou stranu přehrady, je tam taková hezká pláž, prolízky, pískoviště atd. Tak si vezmeme deku.

Dneska jsme po koupání šli taky na pivo, Milan klukům koupil grilované kuřecí maso s chlebem, my jsme dostali zdarma ochutnávku Kuba libra :nevim: míchaný nápoj, nebo jak se to jmenovalo a taky nám bylo veselo.

Doma, klasika, vyvenčit na trávníku Fifku, pozalévat kvítka. Každý den je to šíleně vyschlé. Ještě zalít sousedům, zítra se vrací, tak mi končí služba.

Dneska jsem na trhu koupila borůvky, tak si teď dáváme s cukrem.

Luci, málem bych zapomněla. Deníček krásný. Měli jste se fakt báječně. Na Lipně je docela kumšt chytnout pěkné počasí. Bývají tam velké vlny. A když máš kamarádku se kterou si rozumíš, kolikrát je to lepší než s manželem :wink: :mrgreen: Taky přeju krásné Tatry, kruciš já tu budu tak dlouho sama!!!

Jiři Vy se mějte taky moc hezky. Teda ten Váš taťka je fakt hráč. Ty jsi pořád sama doma. Máš můj obdiv, jsi trpělivá. Já vím, že nic nenaděláš, že?

Jdu to poslat, abys věděla, že tu jsem.
D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 09.07.10 21:05

Jiři, Jíra napsal hezky, taky jsem zvědavá, co napíše ve druhém dopise.
Anjelico, Ty se máš!!! Ty budeš pět dní sama doma, to bude super. Co máš v plánu? Doufám, že ne vygruntovat děckám pokojíček, vyžehlit horu prádla atd…

Viděla bych to tak na vínko s kamarádkou, nebo nákup něčeho hezkého ve slevě, nebo kadeřník nebo pedikůra nebo „ležing“ doma s knihou atd… :lol:

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 09.07.10 21:10

Danuš tos mě pobavila, že nemám autistu jen já. Copak ten můj asi na táboře, ach. Však mám informace týden starý, že ještě neviděl jelena :-D

U vás je ta přehrada víc kultivovaná. U nás tam nic není, zarostlý břeh, pláže žádný. Tak vlézt, zaplavat a zpátky. No já bych tam stejně na dece neseděla.

V hospůdce mají jen to pivo. Co bych dala za kuřátko! Střídá se tam jedna paní s chlapem. Když je paní, má tousty, langoše … chlap nemá nic. Vždycky když jdeme společně, je tam zrovna chlap. Paní by měla být v pondělí, tak snad ty toustíky konečně vyjdou.

Hráče už ani neřeším :lol: však jsem psala, že jsem po večerech zvyklá být sama doma. Náhodou naposledy byl kdy? to úterý a to ani nebylo hrát, ale kvůli hraní. Jestli se nepletu tak ve středu byl doma. Já už ani nevím.

:mavam: J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 09.07.10 21:18

Jiři a na tom festivalu zítra, kdo tam všechno hraje?
Vydrží tam Hanička s Tebou, nebo se půjdete s tou kamarádkou projít?

Jo u nás ta přehrada, kdyby byla čistá, je fakt super. Je to obrovský koupák ve městě. Pláže krásně upravené, do vody schodky. Bývalo to moje dětství. Vždycky z chaty jsme bosky seběhli kopec a koupali se. Zítra se mrknu do půjčovny loděk a že bych šla s Tomem na lodičku. Už mám absťák :lol: ale vyklopit se uprostřed přehrady, to nevím, jak bychom převraceli loď :zed:
:mavam:

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 09.07.10 21:22

jsem tuuuuu:-))
mela bych balit- pche, nechce se mi- to bude jeste vesele :D :D ale co, odjizdime az zitra odpo, po obede, at treba kluci usnou, tak mam cas :-)
stravila jsem vetsinu dne u pc nad prekladem- blbec jsem kyvla kamaradovi na pomoc- prekladam pro nej letaky a brozurky k potravinovym doplnkum…fuj, dalo mi to dneska zabrat :-)ale plati dobre a to se ceni :D
odpo jsme byli u Jirky na dilne, okouknout jak mu jde stavba a hlavne se vyrachat v bazenu- koupili jsme 75 cm vysoky, 3 m v prumeru a je teda supeeer:-) uzasne jsme se vyblbli:-) dali na obed maso na grilu a sli domu :-) Maty pak vytuhnul u Filipa na posteli- toho malem trefil slak :-)- a prcek se vzbudil az po seste- to bude dlooooouhy vecer :-)

zatim papa, jeste nakouknu :-)

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 09.07.10 21:24

Zuzko!!! Já jsem ještě do minulého deníčku na Tebe nakladla dotazy, prosím můžeš tam mrknout?
Já jsem myslela, že už jste jeli!!! V těchto vedrech je každý bazén super. A jak tam budete čistit vodu, má to nějaké čerpadlo nebo tak? Nebo se to prostě vyleje a napustí znovu?

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 09.07.10 21:26

kdo hraje na festivalu vlastně nevím, i když to denně ikskrát hlásí na rádiu. Já znám asi jen Jíšovou a Bokomaru. Jinak detail na www.folklok.cz. Uvidím co a jak bude, nebudu nic plánovat. Nevylučuju a neslibuju nic :-D

a ta vaše přehrada to je na řece? Ta jak byla zelená jak ji čistili, na Svratce? Nebo jak jsi říkala ten koupák? U nás je jen ta řeka a nic víc, ale nám to stačí ke štěstí. Čistá bývá, když je vedro, tak teplá taky. zádný miliony rudých břichoušů.

Hanička mě prudí ať jdu spát s ní, tak nevím, jestli si ji neuložím do svý postele. .. teda do Petrový. Uvidím. Každopádně se budu muset rozloučit, protože už zpátky asi nedolezu.

Tak papa a krásný víkend.
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 09.07.10 21:34

Tak jo, tak dobrou. Ještě nakouknu, jestli se neozve Zuzka. Tak šťastnou cestu!!!
papa Dobrou.

Zuzi, já jsem trubka, mrkla jsem do starého deníčku a ty jsi mi tam psala. Tak už vím, jak vypadáš. Tak si uvědomuju, že jsem Tě na nějaké fotce viděla. A ten vedle sestry je asi její přítel, že. Ten s těma dredama? A co budou mít? Bude v rodině holčička?

Příspěvek upraven 09.07.10 v 21:38

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 09.07.10 21:46

Jiři koukala jsem na ten program, hlavně, že jsou tam brňáci!! Bokomara i Šany, to můžu. Koukala jsem na fotky z loňska, Petra s kapelou jsem tam našla. Musím je ukázat Milanovi.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 09.07.10 21:52

Pro důkaz, že nekecám. Dnešní vtělené neštěstí.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 09.07.10 22:51

jeste ja, Dani, jj, oba maji na hlave takove rosti :-)) i segra i Tom :D a budou mit holcicku- Viktorku- na konci zari…
a k bazenu je filtrace…a teda funguje bezvadne, az se divim :-) J koupil nejakou piskovou, ani nevim poradne, nestaram se :-)
lumpove uz spi, nejak jim neslo usnout a ja uz si teda nakupkovala obleceni, tak ho jen nacpu do tasky a bude :-)

brou vsem a Luci, uzijte si to !!!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 11.07.10 13:52

Ahoj holky,
nikde nikdo! Jasně buď se vracíte nebo jste na cestách!

Venku je horko jako hrom. Doma máme 29 stuňů a venku je snad sto. Jsme zalezlí doma a na 16.00 půjdeme na koupaliště. teď se to vážně nehodí. Jen jsem na dvoře věšela prádlo a pot mně tekl po obličeji. K obědu jsem uvařila zeleninovou polívku a kuře na paprice s knedlíkem. Budou to mít i na zítra.

Včera jsme byli v té restauraci. Dali jsme si výborná jídla a výborně jsme si pochutnali. Potom odpoledne přijel ten Milanův šéf. Byli u nás dvě hodiny a bylo to docela fajn. Pak jsme asi v 17.00 sedli na kola a jeli na přehradu. Lehli si do stínu. Vykoupali se, kluci si pak hráli na písku, Matěj na prolízačkách. Bylo to moc fajn. Po cestě zpátky nám z pole u domu startovali 4 horkovzdušné balony, tak jsme se na ně koukali.

Jinak nic neděláme. Snažíme se přežít to horko. Zítra jsem až do večera v práci, to je děs.

Tak se těším, až se tu někdo objevíte!!!

papa D.

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 11.07.10 21:50

Ahoj Dano,

já už jsem tady! Snad ještě nakoukneš.
Už je ze mně slaměná vdova, super. Před chvílí jsem přijela z chaty, vykoupala jsem se ve vaně. Určitě to tam beze mě dobře zvládnou.
V plánu mám po večerech po práci zatím koupání, dokud bude teplo, taky bych chtěla zajet na návštěvu ke kamarádce, má měsíční holčičku a ještě jsem ji neviděla, tak jsem moc zvědavá. Na nějaké vínko večer s kamarádkou určitě taky dojde.

Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 11.07.10 23:24

Ano jsem tady! Je skoro půlnoc a venku je pořád 23 stupňů. Doma máme 26. Je šílené vedro. Ale ať je.
Odpoledne jsem kluky vytáhla na koupaliště. Jsou to lenoši, vůbec se jim nechtělo a nakonec byli šťastní, že jsme šli a byli jsme tam až do zavíračky. Tomík šel na vodní zorbing - Anjelico ty jsi o tom psala nebo Hanka, už nevím a jsem lenošná zalistovat nahoru :oops: Strašně se mu to líbilo. Matěj napřed, že půjde taky, potom že ne, pak že jo. No nakonec nešel, ale zase šel na trampolínu. Voda byla jako kafe a lidí milion. Bohužel když jsme byli na těch atrakcích - mobil a peníze jsem měla u sebe, ale někdo nám ukradl Tomíkovi potápěčské brýle. Tak byl z toho nešťastný a já otrávená. Vedle nás deka na dece a nikdo nic neviděl. Naše chyba, měla jsem je líp uklidit, tak mu musím koupit nové. Bez nich ho to ve vodě nebaví a chtěl si je vzít na tábor, protože tam půjdou na koupák do Lysic, když bude hezky.

Zítra v poledne jim přijde dát oběd taťka a myslím, že Milan přijde brzo z práce, protože má docela velkou rýmu a horečku :nevim: asi to chytl od Matěje nevím. Budeme dva dny samotní doma a tohle. Tak půjdu v úterý asi taky po práci na koupák. Zítra si sepíšu věci, které musím Tomovi koupit na tábor, pastu, mýdlo, baterky do baterky, škrabku na brambory…atd. A začnu ho balit. Aby mně nezačal nosit věci, které mu musím nabalit.

Tak si to Anjelico užij.
Jiřinka zítra přijede z návštěvy, tak určitě napíše obr komentář.

tak papa a hezký týden.
Dana :mavam:

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 12.07.10 08:01

Ahoj Dano,

tak včera jsem tě vyhlížela, ale pak už jsem šla spát. Těch brýlí je škoda. Smrt zlodějům :cert:
Večer jsem strávila tak, že jsem si pouštěla nějaké svoje oblíbené klipy na youtube.
Zprávy od manžela z chaty: Magdalenka si ještě potom co jsem odjela stihla odřít obě kolena do krve. Ona pořád strašně lítá, je jak splašená. Kdyby chodila normálně, tak se jí to nestane. Chudinka malá.
Teď už jsem v práci, je tady příšerné vedro už takhle ráno. Přes den to bude k nevydržení.

Těším se na komentář od Jiřiny.

Zatím všechno,
Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 12.07.10 14:05

Ahojky, tak jsme doma. Sedím v plavkách venku na houpačce s noťasem na klíně :-D závislost nejvyššího kalibru. Jak praví klasik (Danča) zážitek musí být završen tím, že je o něm napsáno, jdu si to všechno prožít znovu. Možná za chvilku přijde ségra nebo mi dojdou baterky, tak to asi bude po kouskách.

V sobotu jsme vyjeli v plánovaných 1O hodin směr Strakonice. V Čimelicích jsme se sešli se známýma, co měli jet s námi. Je to Jana co se mnou chodí cvičit, její muž Franta, Lucka (11), Fanýs (10) a ještě vzali sestřenici Bětku (13).

A že v Protivíně vědí o dobrý hospodě a začneme obědem. Hospoda byla dobrá, jídlo taky (dali jsme si dohromady 1kg vepřových žeber, Hanička řízeček). Pak Jana potřebovala nakoupit pití, tak jsme zastavili na náměstí. Hned tam cedule infocentrum, tak jsem se šla zeptat, jestli by neměli nějakou placku. Měli, zcela nečekanou placku zámek Protivín.

A pak už jsme vyrazili - nejdřív na Hlubokou. Vedro k padnutí. Hned kousek od parkoviště jsme našli krámek se zmrzlinou. Já povídám prodavači, jestli má okurkovou - že mrkvová je hnusná a ostatní moc sladký :mrgreen: neměl, ale říkal, že když si dám grepovou ta tolik sladká není. Měl pravdu. Docela to šlo. Ale příště beru už jen pivovou nebo okurkovou :mrgreen: :mrgreen:

Nechtěli jsme jít na prohlídku, ale jen na věž. Tatínkům se nechtělo šlapat 250 nebo kolik schodů, tak jsme šly s Janou jen s dětma. Výhled nádherný, stálo to za to a stačilo to. Akorát Lucce z věže spadly sluneční brýle na nějakou střechu, tak o ně bohužel přišla.

Vedro k padnutí pokračovalo, tak jsme jeli na Bezdrev se vykoupat. Bohužel nebyl vstup jinudy než přes pláž a tam chtěli vstup (40 Kč na dospělého k rybníku?) nicméně co se dalo dělat. Koupání báječný.

Kolem páté jsme konečně dorazili na Ohradu na festival. Sedělo se tam pod altánky, vedro s pivem bylo snesitelný. Pro děti ve stínu dětský koutek se soutěží v malování, Lucka nakonec vyhrála 1. cenu, Bětka třetí a Hanička šestou :mrgreen:

Baterka vyprchala dřív než jsem čekala, takže to odešlu a jdu to domů píchnout do zásuvky. Navíc přišla ségra, tak pokračování později.

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 12.07.10 17:41

Tak přišla ségra a tak jsem nemohla pokračovat. Aspoň jsem napsala dopis Jírovi, ona odběhla domů vyklidit sušičku a vytiskne mi ho, ať ho ještě dnes pošleme. Ondráše jsem uspala v kočárku tak mám zase chviličku.

Festival byl fajn, prostě klídek pohodička, všechny kapely hrály dobře, Šany s Javůrkem byli výborní, ale ty už jsem znala, překvapila mě kapela Druhá Míza, kterou jsem neznala. Prostě všechno bylo fajn.

Tatínkova kapela hrála až asi od desíti, Háňa už byla unavená, ale vydržela. Už byla tma, žrali ovádi, následkem čehož mám nohy samej kousanec, protože jsem se nestihla oblíct. Seděli jsme na karimatkách v první řadě a všem se to líbilo.

Pak už byl opravdu čas zalézt. Ještě hrála poslední kapela, takže za jejího zvuku jsme si v prvním nádvoří, kde parkovaly kapelní auta, postavily s Haničkou stan, s čelovkou na hlavě to šlo dobře a bylo to hned. To Franta s Janou se u toho málem rozvedli :mrgreen: V noci by se spalo dobře, kdyby Franta nechrápal, ale něco tak strašnýho už jsem dlouho neslyšela. Spal ode mne asi dva metry, Janu fakt obdivuju, protože já bych ho snad zabila. Motorovka hadr. Za co chudáka Petra vyhodím z ložnice, to je proti tomu nářek koťátka.

Ráno jsme vyrazili asi v devět, oni už jeli domů, my jsme jeli na zámek Kratochvíle. Zase jsme to vzali bez prohlídky s průvodcem, obešli jsme si krásnou zahradu, vyfotili exteriéry, koupili placku. Pořád bylo ještě dost času, tak jsme ještě zajeli na Blatnou. Oba jsou to vodní zámky, krásné. Další placka, další pohled Jírovi na tábor, další krásná zahrada, v ní krotcí daňci chodící mezi lidma. Idylka.

Doma jsme pak jel přebalili pár věcí a jeli ke známým. Mají chaloupku ve starém stylu kousek od Neveklova. Na zahradě tedy nestylový, zato účelný bazén. Hned jsme tam byli a pak celé odpoledne ještě několikrát. Pohodička, pivíčko, grilování, nic jsme nedělali jen posedávali a povídali.

Dnes ráno už si dala koupel jen Háňa s tátou, kolem poeldne jsme dorazili domů. Napustila jsem bazének a zbytek už víte. Ondrášek chrní, všichni jsou někde zalezlí, mně dochází baterka, takže se zase loučím a jestli bude večer čas, dám nějaké koláže.

Papa JIřina

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 12.07.10 20:53

Ahoj Jiři,

tak jste si ten parný víkend pěkně užili, to je dobře.

Já jsem si dneska konečně pořádně zaplavala v Podolí. Sama, bez dětí, naprosto luxusní. Pak jsem jela zalít kytky k manželovým rodičům a pak ještě k jeho sestře, jsou všichni společně u moře.
Teď musím zalít ještě ty svoje.

Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 12.07.10 22:03

Ahoj holky,
Anjelico, to je fajn, viď? Já vím, že v koutku duše Ti je smutno, ale užíj si to, protože další takové volno bude až za rok a to kdoví jestli, že?
Milan se bude ještě zítra kurýrovat a tak půjdu asi taky s kolegyní z práce si zaplavat na koupák, pak půjdu vyvenčit nalezeného z lesa Bertíka, protože Vlasta s Břeťou jsou na dovolené a jejich Peťa je odpoledne na brigádě. Večer přijde na pokec.

Jiři ahoja!
Kruciš musím chvilku jít pryč z PC, Tom si musí zkontrolovat nějakou on-line hru na netu. Tak za chvilku pokračování.
:mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 12.07.10 22:20

tak už jsem zde.
Odpo - teda vlastně skoro večer :zed: jsem přišla z práce a musela jsem se chvilku natáhnout. Okamžitě jsem vytuhla. To vedro je příšerné. V kanceláři mám 31 stupňů a být v tom celý den a pak jet v té tramvaji domů. Chudáci všichni, co pracují venku nebo v takovém vedře fyzicky a psychicky. Já jsem se dnes nepředřela. O to pomaleji to utíkalo.

Vzbudilo mně to, jak šel kolem našich oken nějakej chlap a příšerně, ale fakt příšerně nahlas si prdl. To byl fakt mazec. Tak jsem vstala a všichni jsme jeli do Hervisu koupit Tomovi, boty na tábor, ty nové brýle, rukavice na kolo, lahev na kolo - vezme si na tábor, Matějovi jsme koupili boty do vody - k moři a odpo v CA jsem mu koupila nové plavky.

Ještě jsem vydatně nakoupila v mé oblíbené DM drogerii. Toaleťák apod. samé takové věci Tomovi na tábor. A u ťamanů jsme si koupili kuřecí gyros s nudlema k večeři. Mňam!!!

Na dvoře v chládku jsme si to pak snědli, vyvenčili Fifku. Kluci si nachystali věci k našim a už je konečně klid!!!

Jiři, mně už bylo táááák smutno. Měli jste se krásně, to je dobře. Nebavil se Petr s Javůrkem z Bokomary o harmonikách? On je výborný harmonikář. Všechny harmoničky třeba Žalmanovi foukal vždycky on. On sice docela šíleně vypadá, ale líbí se mně.

Teda těch placek, vy nás za chvilku doženete. Na tu Blatnou bychom chtěli někdy jet taky.

To o tom chrápání - jsme se smáli až jsme se za břicho popadali. Vidíš, tak Petra vezmi na milost :mrgreen: Ty jo a ten výstup na věž!!! Uáááá to mně stačí jen popsat. Jak by letěly ty brýle, tak už bych paranoidně viděla, jak se řítí nějaké dítě dolů a rozfláká se o střechy :zed:

Tak ještě to tu prolustruju a nakouknu, jestli už někdo nejste!

Mado už je určitě taky zpět a žádné hlášení :nevim:
:mavam: D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 12.07.10 22:40

Ještě já, nikde nikdo :nevim:
holky normálně v CA už mají zimní bundy. Šla jsem pro ty plavky a jak jsem tam viděla ty děcké bundy s kožichem na kapuci, tak jsem se málem vyvrátila. Nechápu 8-o :roll: :zed: :mrgreen:

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 12.07.10 22:51

Ahojda,

teplotní hlášení: voda ve Vltavě jak kafe, u známých v bazénu byla 25 a troufám si tvrdit, že tady byla teplejší. Tak kolem 29, možná 30, místama u hladiny byla fakt jak ve vaně. No nevím, jestli by mě v tomhle počasí někdo dostal do narvanýho Podolí. Tady u řeky nikdo není. Teda o kus dál, tam je louka a na ní koupaliště, no koupaliště, bazén asi 4×5 pro děti, metr hluboký, okolo louka a různé takové ty beach volejbal, tenis, kiosek … no po cestě se nedá projet, jak je obležená auty pražáků. To jsem fakt nezažila. Je mi jich docela líto, že za tímhle kouskem trávy se ženou … mě by tam nikdo nedostal. Luxusní poleženíčko na zahradě ve stínu a pak plavání v prázdné řece na druhou stranu a zpět, to bych za nic nevyměnila.

Domácí teploty: dole 26, nahoře 28. Otevřeli jsme dokořán, snad to přes noc trošku sleze. Venku máme teploměr na slunci a odpoledne tam bylo asi 56. Stupnice končí na 50, pak už není mřížka, ale rtuť tam ještě může. Do konce trubičky chybí asi dva milimetry. Co by se stalo pak netuším, nikdy k tomu ještě nedošlo.

Odpoledne jsme po plavání hodili dopis pro Jíru, při té příležitosti jsme se stavili na jedno (dvě, slovy tři) piva a pak šli k ségře na špízy. Upekla je v troubě a seděli jsme ve stínu na terase. Krásný relax. Akorát Hanička se polila tátovým vínem a asi hodinu stávkovala dole u babičky, že zpátky nahoru nepůjde, dokud se jí šatičky neusuší. Jo to jsem vám nevyprávěla, že jí cestou v autě vlítl dovnitř motýl a sedl jí na šaty. Hysterák jak blázen. Popadla jsem ho za křídla a vyhodila ven. Jenže mi vlítl zpátky a zapadl jí pod sedačku. Pak už jsem ho konečně chytila a vyhodila. Hermeticky se uzavřela vevnitř a zbytek cesty kňourla, že motýlek nemůže lítat, když ho mamina pamina chytla za křídla.

Zítra taky nejdu do práce, jsem objednaná ke kamarádce. Bydlí o pár vesnic vedle, mají bazén a právě mi psala, ať si hlavně nezapomeneme plavky a že máme dorazit klidně už kolem 10 hod. Má taky sedmiletou holčičku, teda ona má jinak děti už dospělý (21,19 a 16 nebo tak nějak) a to je stará jak já - moje spolužačka. Na tu malou Klárku se Hanička těší, tak snad si holky vyhrajou.

Dnes přišel dopis od Jíry našim. Ptal se, jestli už má kočka koťata, prý byla bouřka, pak pršelo, a pak malá bouřka. Zřejmě z pondělka či úterka. Já čekám další dopis zítra, uvidíme. Sestřenice ještě nenapsaly nic, ani babičce, ani matce, tak záviděj, jakej je Jíra psavec. Prý někdo vyprávěl že na tom táboře za nima byl a Jíra je nepřehlídnutelnej :mrgreen: bobík malej, už se na něj těším a jsem zvědavá, co bude vyprávět.

Ještě jsem zapomněla napsat, že nás dnes v Jílovém stavěli policajti (asi v 10 hod ráno). Manžel nejdřív že asi jel moc rychle. Nicméně klasická kontrola, doklady, řidičák, zelená karta. Samozřejmě dýchání, po osmi pivech ze včerejška ani stopa, děkujeme, všechno máte v pořádku, na shledanou.

Danuš nevím jesti se Petr bavil s Javůrkem, on chvilku když hrála Šany seděl kousek od nás a připadal mi jak dělo, tak nevím. Při hraní nic znát nebylo, ale ten pocit zůstal. Ale taky je ráda poslouchám. Mimochodem nadhodila jsem Petrovi, že by nebylo špatný pořídit ten CD přehrávač do auta. Tak po mnoha naléháních už rádio máme, kytarista z kapely dělá u jakési hudební firmy a sehnal mu jejich nevím za kolik, dal to Petrovi zadarmo k narozeninám. Snad na středu je P. domluven s kámošem co má autoservis, že k němu zajede a že mu to nainstaluje do auta.

Teď jsem se musela s notebookem přesunout na záchod. Odtud jsem ještě nepsala :-D já fakt asi nejsem normální.

Z práce se nikdo neozval, tudíž zítřejší volno asi platí. To se mi tam ve středu bude chít, že. No ale vůbec to není špatný mít pár dní volno mimo víkend a být prostě doma.

:mavam: Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 12.07.10 22:57

Ahoj,

Jiři, užij si zítřejší volno!
Budeme na tebe s Danou v práci vzpomínat!

Zimní bundy jsou vtipné. Ty půjdu kupovat tak začátkem listopadu. To už budou vyprodané a bude jarní kolekce. Je to ujeté.

Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 13.07.10 07:10

Dobré ráno,
to je překvapení!!! Teda Jiři dnešní bazén :mrgreen: to se opovažuješ psát nám pracujícícm!!!

Když bude hezky, tak řeku vyzkoušíme příští týden u Vás.

No nic jdu do práce. Odpolední koupák asi nedám. Půjdu domů. Zítra máme oslavu u kapelníka na zahradě a Ti mají velký bazén, tak pokud nepřijdou bouřky - jako vždy, když je tato oslava tak si zaplavu.

tak papa
Dana :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 13.07.10 07:21

Tak ještě já. Čekám až se vypere deka, ještě má osm minut. Tak to nemůžu promarnit :mrgreen:

Jiři na tom WC teda nevím, na co bych se soustředila víc!!! :lol:

Do CD v autě je super. Můžete po cestách poslouchat, děcka Hurvínky a Vy vše ostatní. Kdy má Petr narozky? Vloni si kupovatl tu sekyru, že?

Já jsem včera v tom Hervisu Milanovi koupila tričko za 190, slevněné asi z 900,–. Na oblečení tam mají pěkné slevy.

Večer jak se kluci koupali, tak Tom zkoušel svoje nové potápěčské brýle a Matěj si je taky půjčil a byl nadšený, jak je to super. Tak mně to mrzí, že jsme nekoupili i pro něj. Pro něj tam měli sadu za 140. Tu jsme právě kupovali vloni Tomovi. Tak snad až tam půjdeme, je ještě budou mít. Jak má toho staršího sourozence, tak ho v těchto věcech táhne dopředu. Těším se, až se naučí plavat. To doufám zvládne na kurzech ve druhé třídě.

Tak pračka doprala.
papa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 13.07.10 21:53

Ahojky,

hlásím se po nádherném úžasně prorelaxovaném dni. V noci přišla bouřka, příjemně osvěžila vzduch. V 10 jsem vyrazila s Haničkou ke kamarádce Báře do 10 km vzdálené vsi (autem - spojení tam nevede). Bára je spolužačka ze základky, bydlela ve vsi o kus dál po vlaku, odkud k nám jezdila do spádové školy vlakem. Pak léta bydlela v Praze, trošku prořídl kontakt, nicméně vloni se přestěhovali do té 10 km vzdálené vsi a už o sobě víme pravidelně. No stejně jsme se neviděly od listopadu.

Ale dneska to konečně vyšlo a bylo to báječný, celý den jsme proseděly venku u bazénu, jejich Klárce je stejně jako Haničce necelých sedm, už se znají a náramně si rozumějí. Holky byly v bazénu skoro pořád, já 2×, Bára víc - mně už se pak znovu nechtělo do mokrých plavek. Bára je psycholožka (i když se tím neživí), probíraly jsme Jírův potenciální autismus, má kamarádku s podobně „postiženým“ děckem, tak mi vyzjistí kontakt který doktor jim pomohl.

Semlely jsme úplně všechno, chystající se sraz školy, kdo o kom co ví (naše spolužačka je i Jana co se mnou chodí cvičit i Vlaďka co se mnou denně jezdí autem, takže je všechny zná), probíraly jsme dovolené, školy, podprsenky (kupovala u pí Koňarovské a už jsem přesvědčená si tam zajít taky, dokonce mi ukazovala svůj a dceřin exemplář, co u ní koupila). Holky řádily ve vodě, H. jen v rukávkách i na hloubce, nakonec i do vody skákala (i když jen ze sedu), mají tam spoustu vodních křesílek a kruhů a bůhví čeho, prostě jsme si to užily všechny a domů jsme přijely až po sedmé večer. Škoda jen že jsem byla autem a tudíž jsem nemohla vínko.

Tatínek šel na pivo a na tousty do hospody, tak jsme dorazily za ním, za chvilku dorazila i Jana s Frantou, co s námi byli na Hluboké. Seděla tam dcera naší bývalé ředitelky ze ZŠ, taková kráva komunistická to byla (ta její matka, ne ta dcera, tu zná zase Petr, že hraje na kytaru a je prý docela fajn), tak jsme si zavzpomínaly a nachechtali se …

Báječný den, škoda, že zítra musím do práce.

Danuš společný víkend se blíží !!! Jestli vydrží počasí tak určitě k řece zajdeme. Pořád o vás vyprávím ségře, tak se určitě staví až budeme hrát, tak poznáš i Ondráška.

Zítra musím přes oběd vyrazit do Tesca, potřebovala bych nějaké tílko nebo tričko bez rukávů, abych v tom vedru přežila. Nic vhodného nemám.

Danuš přesně na ty CD do auta myslím! Hurvínky, jasná věc, jen jestli to řidič taky snese. Má to 6.srpna.

S tím naučením plavat pevně doufám, že v té chalupě s bazénem to definitivně dorazíme. Musíme si vzít různé kruhy a matračky, aby to děcka bavilo tam řádit. Brýle nějaké máme, můžu vzít taky. Když jsem viděla Háňu dnes, jak se poprvé v životě nadšeně cáká ve vodě, tak věřím, že jsme na dobré cestě. Ony se ty děti vyhecujou navzájem. Taky uvidím s čím se Jíra vrátí z tábora. No prostě už se strašně moc těším.

Končím pozitivní příspěvek a ještě se chvilku budu hrabat ve fotkách.

:mavam: Jiřina

Příspěvek upraven 13.07.10 v 21:54

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 13.07.10 22:11

Tak jsem tady. Jiři děkuju za Tvůj pozitivní příspěvek. Já jsem teda veskrze depresivní. Milan má horečky, kašle, rýmu atd… Takže zítra nikam nejdeme. Nedá se samozřejmě nic dělat. Ale už mě to sere, nic nám nevychází. Do příštího týdne musí být OK, když nebude přijedu sama :mrgreen:

Odpoledne jsem šla na vychajdu s kolegyní z práce a s pejskama, bylo to moc fajn. Teď se tady stavila panička od Bertíka i s ním, tak jsme seděli na dvoře a povídaly si. Komáří štípou jak prasata taky mě se… :poblion: ach jo.

Zítra debilní den v práci v tom horku do půl 6.
Ach jo. Pomoc.
 D.

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 13.07.10 22:17

Ahoj holky,

Jiři těším se na fotky.
Kdo je to paní Koňarovská? A to kupovala podprsenku té sedmileté dceři, nebo má ještě jednu starší?

Já jsem šla po práci zase plavat do Podolí. Potkala jsme tam kamarádku z dětství, dvacet let jsme se neviděly. Hned jsem ji poznala, vůbec se nezměnila. Ona mě taky. Byla tam s manželem, který měl před třemi lety mozkovou mrtvici a od té doby se o něj stará. Docela síla. Ale snad prý už se natolik osamostatnil, že bude ho bude moct nechat samotného a jít do práce. Bylo na něm vidět, že třeba pomalu chodí a tak, ale plaval pěkně, určitě mu to pomáhá. Taky byl hrozně fajn, třeba mi pochválil plavky, říkal, že mají hezkou barvu, jako duha. A vůbec říkal takové věci, které normálně nikdo neříká, protože se trochu stydí, ale bylo to roztomilé. Trochu mi to připomínalo film Myslete na Henryho, ta kamarádka říkala, že ho musela všechno učit znovu - chodit, mluvit, číst.

Anjelica

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 13.07.10 22:20

Dano, nedepkuj!

Zítřejší den určitě nebude debilní, určitě se ti stane něco hezkého!

Taky bych chtěla popřát Hančině Markétce všechno nejlepší k svátku :kytka: I když tady nejsou, vzpomínám na ně.

A.

 
mado
Závislačka 3764 příspěvků 13.07.10 22:33

Ahoj holky, hlásím se, žiju :mavam:
Užíváme si s klukama léta. Itálie byla super, napíšu posléze někdy, asi budu naše prázdniny popisovat od konce do začátku. Čtu vás poctivě, ale večer už se mi nechce něco psát.
Celé dny jsme s klukama na zahradě (prudící teta je na Kanárech), máme tam tetu z Brna a ta je děsně fajn, cákáme se v bazénu, zavařujeme. Kluci jsou pravé vesnické děti, po ránu se vytratí (nestačí jim ani hektar naší zahrady), chodí si zahrát fotbálek, tak se s někým seznámí, jdou se k němu vykoupat do obr bazénu, pak v mokrých trenkách někam na rybíz, či hrách, tam povykládají všem všechno o sobě a rodičích, prostě číslo bot i domu. Dneska kluci spí u nějakého nového kámoše, který má na zahradě stan a nemá sourozence, kteří by tam s ním spávali. Ani jsem nic pro ně na oblečení neměla, tak šli spát ve vlastním spacáku a špinavých kraťasích a triku.
Takhle si představuju léto a prázdniny.
Bokomaru až tak moc nemusím, na můj vkus jsou moc „bujaří“, ale album Bokomarie je moje nej…v oblíbenos­ti.A ještě si pamatuju, že se řešilo plavání, klukům voda problém nedělá, Ondra plave i dobrým stylem, Vojta to různě kombinuje -rukama prsa, nohama kraula, ale hlavní věc, na vodě se udrží bez problémů a záchraných pomůcek a pod vodou to zvládá ještě líp. Náš tatínek nějaké rukávky a kruhy apod vůbec neuznává, používá je jen na to, aby jimi kluci mohli proskakovat, potápět se pro ně a různě jima po sobě házet, lehátka jsou dobrá na shazování se z nich, maximálně kluci používají plavací vesty (teda Vojta ji vloni prokousl :wink: ).
A víc už nevím, jak si postupně rozvzpomenu, napíšu. Všechny moc zdravím a přeju pěkný léto - vzpomínám jednou, že přišlo k nám vedro a jabka se na stromech začala píct..... :mavam: :mavam: Mada

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 13.07.10 22:35

Anjelico, prosímtě a kolik bylo tomu pánovi,když se mu to stalo? Na světě je tolik trápení?
Neboj už nebudu depkovat. To co jsi psala mě hned vrátilo zpátky.

Jiři ještě k Vašemu dni. TO je fajn, že jste se měli hezky. Léto je od toho, aby se člověk setkával s kamarády, které jen tak nevidí. Bývá to hodně osvěžující.

Jiři já pořád vzpomínám na tu vodu. Dneska byl v MFD článek o Lužnici a Vltavě o kempech, tak jsem si to schvala. Třeba se to bude někdy hodit.

Anjelico, ta paní Koňarovská je ta paní, co byla na PRIMě v pořadu „Vypadáš skvěle“ má obchod s podprsenkama a vždycky tam radila. Jiři my jsme se o tom na vodě bavily, že? Tak to mně musíš potom podrobně popsat, co radila. A jestli si za to brala nějaké peníze. Určitě tam jdi. Ty máš s čím. Já ne :nevim:

Na fotky se taky těším.
Bolí mě v krku, jdu si vykloktat stopangin :mrgreen:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 13.07.10 22:37

Jé my jsme tady všechny!!! Mado ahoj. Tak jsem ráda, že jste OK zpátky. O dovolené určitě napiš, kde jste byli, co jste viděli atd…

Kluci jsou super, asi správná dvojka. Však ať si užívají, když mají s kým a kde!!!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 13.07.10 22:43

Holky jdu do hajan. PC máme v obýváku. Tatínek tu marodí, tak ať mu tu neklapu. Ach jo. Dobrou. :mavam:

Markétce také přeji hodně štěstí, zdraví, lásky, dlouhé vlásky … :kytka:

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 13.07.10 22:47

Ahoj mado,

zdravím tě, pěkně jsme se tu sešly. To co popisuješ, kluci, kamarádi, prázdninové zážitky je naprostá idylka.

Dano, tomu pánovi bylo asi 35 let, když se mu to stalo, to jsem zapomněla napsat, a to je na tom asi to nejhorší, kdyby mu bylo třeba přes šedesát, je to něco jiného.

O té paní s podprsenkami už mi říkala kolegyně z práce, neříkala tedy jak se jmenuje, ale je to z toho pořadu na Primě, ten já jsem nikdy neviděla, tak to neznám. Té kolegyně kamarádky tam byly taky nakupovat podprsenky a byly spokojené. Taky jsem si říkala, že bych to zkusila. Tak se Jiři můžeme domluvit a jít spolu, někdy po práci.

Anjelica

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 13.07.10 22:49

Dano, dobrou noc. :mavam:
A.

 
mado
Závislačka 3764 příspěvků 14.07.10 00:43

Dnes má svátek Karolínka,což je myslím jedna z holčiček od Hanky. Tak všechno NEJ :kytka:
 Mada

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 14.07.10 06:22

Dobré ráno,¨
Karolínce - to je mimochodem moc krásné jméno - taky hodně štěstí, zdraví, vše nej !!!!! :kytka: :huban:

Mně celou noc v noci budila z hlavy znělka té šílené reklamy na ten nový obchodní dům XXXLutz. Pořád dokola "otevírá tatatata, XXXXta ta ta ta..... :zed: fakt hrozný :mrgreen:

Vedro doma je jak hrom. Venku je teď krásných 19, doma o deset víc. Uf. Milan byl teď ráno hrdina, že odpo půjdeme, tak uvidím. Do práce si vezmu plavky a však zavolá.

Jiři, já se těšila na nějaké fotečky!!!! Budou? Jářku budou, že jo?

Tak se jdu zkulturnit a vyrazím do procesu. Dnes je středa, takže krize!!!

Víte, jak se pozná optimista? Přijde v pondělí do práce a řekne, tááák a pozítří je středa!!! :mrgreen:

hezký horký den, doufám, že odpo nepřijdou bouřky.
D. :mavam:

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 14.07.10 07:53

Ahoj,

Karolínce vše nej k svátku :kytka:

Hanko, holčičky mají svátek den po sobě, to je schválně nebo náhoda? Až se vrátíš tak napiš.

Je mi příšerné vedro, takhle ráno už je to v práci k nevydržení.

Já jsem předběžně domluvená, že bych dnes šla na návštěvu ke kamarádce, která má měsíční holčičku. Ale pořád nevím, jestli to nemám odložit, v tom vedru, je to přes celou Prahu. Radši bych šla zase do Podolí, ale nějak se mi zdá, že mi začíná slézat nehet na tom přiskřípnutém palci, takže s tím, asi taky není dobré lézt do vody. Navíc pokud bych k té kamarádce dnes nejela, tak se tam dostanu až bůhvíkdy, protože příští týden mám dovolenou. A mezitím už miminko vyroste. To jsou vždycky dilemata.

Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 14.07.10 08:24

Ahóooj

včera jsem seděla u PC asi do 22:40, pak jsem ještě nakukovala, ale žádné nové komentáře jsem neviděla 8-o asi jsem si to nějak blbě refreshnula nebo co. Koláže jsem nadělala (asi šest) tak za chvilku něco pošlu.

V práci mě toho moc nečekalo, přišlo mi, že jdu po dvou týdnech a ne dvou dnech nepřítomnosti. Jen třikrát a zase dva dny dovolené !!!

U jdu uvést na pravou míru ty kámoščiny děti, asi sis to Anjelico nedala dohromady s mým předchozím příspěvkem, že kromě té malé Klárky má dcery 20, 18 a ještě syna 16 let :-D to vůbec neva, takže říkala, že tam nejdřív byla sama a dcery byly tak nadšené, že tam druhý den šla s nima.

Já jsem se o tom dozvěděla v nějaké diskusi, kde byl odkaz na toto video: http://www.youtube.com/watch?… Teoreticky bych tedy byla vybavena, podle toho podprdu vybírám, jenže v té co mám poslední - sice všemu vyhovuje a navíc mě na rozdíl od všech předchozích neškrtí na zádech ani na břiše - tak ty veliký prsa v tom prostě nevypadají hezky. Potřebuju je nějak zvednout a narvat blíž k sobě. Kámoška říkala, že se nejdřív ptá, jakou si myslíš že máš velikost, pak ti té velikosti něco donese, vyvede tě z omylu, doporučí co potřebuješ a tak dlouho tě obsluhuje (pokud tedy chceš) než něco sedícího nenajde. Prý to tedy v průměru stojí cca 2 tisíce (ta podprda, rady jsou zdarma) ale že fakt od té doby kámoška jinou podprdu nenosí. Říkala, že se pořád rozhoduje, jestli těch iks co má doma, má vyhodit nebo ne. Já bych se tam asi zastavila někdy přes poledne, má prodejnu někde v Opletalce. Asi to nechám až po prázdninách.

Prý každému říká, že má mnohem menší obvod, než si myslí. Ale vzhledem k tomu, že mám 75 v pase a obvod je větší ještě o žebra, těžko můžu mít míň než 85 nebo 80. Z písmenek jestli D, E nebo Y, to už fakt nevím, na krámech se většinou nic víc než E nevyskytuje. Ale podle tabulek velikostí (když se jako správně změřím) bych měla mít 80-85 D až E.

Taky přeju všem Markétkám (i té utajené) všechno nejlepší k svátku a totéž Karolínce. :kytka:

Mado, neuznávání plovacích pomůcek je sice hezký, ale když máš (nebo spíš já mám) dítě které bez toho odmítá vstoupit do vody tak jsem teda raději když se cáká s tím, než vůbec. Neumím si představit že bych je před těma lety, kdy vlezli do vody poprvé (asi v roce, nevím) dala na hloubku bez ničeho a plavte? Vestu vozíme na vodu, ale plavat v ní v bezénu nebo v řece?

Anjelico a jak je v tomhle počasí v Podolí, je to masakr? Já pamatuju když jsem v létě jezdila tramvají kolem jak vždycky byla fronta až ven a vevnitř deka na dece. Dá se vůbec plavat, nebo plaveš vevnitř?

Pečený jabka - na to už jsem si taky vzpomněla. Jak jsme jeli na Hlubokou, nakrájela jsem nějaká jablka do misky s sebou. Odpoledne byly opravdu jak pečený, tak jsme si tu písničku taky zpívali. Vůbec jak ještě nemáme v autě rádio si musíme zpívat sami. Abychom se ochladili, zpívali jsme si písničky o sněhu, ledu, když jde blizzard s vichřicí :mrgreen:

Danuš Milan už bude v pořádku, uvidíš. Přejde to a příští týden budete fit. A z čeho to má, z klimošky? Já jsem večer nemohla usnout, v ložnici bylo 28, teď ráno tam bylo 23 - spala jsem pod otevřeným oknem - tak jsem to zabednila a uvidím odpoledne.

Jdu se podívat na ty koláže co vám pošlu.
:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 14.07.10 09:09

Tak nebudu vybírat a dám vám sem všechno.
Některý jsou teda dost fádní …

Takže klasická Hluboká

 
Jirina
Extra třída :D 13096 příspěvků 14.07.10 09:10

a teď výhled z věže do okolí

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »