Maminkou s eMiminem už pár let - Kája je tady

Rodičovství

Ahoj holky, Jsem tu se slíbeným deníčkem. A asi začnu od začátku a napíšu něco o sobě. S přítelem (teď už manželem) jsme byli spolu 2 roky, když mi došlo, že je ten pravý a že bych chtěla miminko. Navíc kamarádky začaly těhotnět a všechny víme, jak je to nakažlivý :) Tak jsme se dohodli, že se vezmeme, svatba byla v listopadu, bylo to fajn, brali jsme se v Roztokách u Prahy, nechtěli jsme mít svatbu v době, kdy jede jedna za druhou, listopad byl proto ideální termín, sice nebylo nic moc počasí, ale nepršelo a skvěle jsme si ten den oba užili.

Tím už nic nebránilo mimču a když dala svolení i endokrinoložka (neměla jsem dobré výsledky hormonů štítné žlázy), tak jsem vysadila prášky a k překvapení všech otěhotněla v podstatě hned napoprvé. Bylo to překvápko i pro mě. Byl březen a termín jsem měla stanovený na půlku listopadu (přesněji 15. Listopadu). Těhotenství probíhalo dobře, netrápily mě nevolnosti ani žádné chutě, akorát jsem ze začátku byla unavená. Dohodli jsme se, že se necháme překvapit, pohlaví jsme si říct nenechali. Prcek byl už v břiše dost tvrdohlavý, paní doktorka na UTZ ho nemohla změřit, asi 2× vyšetření přerušila a poslala nás projít se po schodech, aby se mrňous otočil tak, jak ona chtěla.

Na mateřskou jsem nastoupila 6 týdnů před termínem začátkem října, doma jsem si to užívala, prala a žehlila jsem pidi věcičky, hodně odpočívala a jezdila po kamarádkách a snažila se dohnat všechno, co jsem ještě nestihla. 2 týdny před termínem jsem měla hotovo, už jsem se mrňouse nemohla dočkat a ono pořád nic, Kája si počkala pěkně na termín :-) (narodila se v neděli 15.11.2009 v 22:36, měla 2 480 g a 48 cm).

Porod byl v podstatě docela rychlej, až to doktora překvapilo.
V neděli v poledne jsme byli ještě u tchánů na obědě a pak na procházce a to jsem začala mít pocit, že se něco děje, že ze mě něco kape. Tak jsme jeli domů, kapat to nepřestalo, tak jsem zavolala do porodnice a že máme přijet. Odjeli jsme do porodky, tam sestřička zkonstatovala, že je to plodovka, že sice nemám kontrakce, ale kvůli té barvě (nebyla čirá) si mě tam nechají. Natočila mi monitor, pak mě vyšetřil doktor a přesunuli jsme se na porodní sál, tam už přišel i manžel s věcma, byla jsem ráda, že tam byl, nic moc se nedělo, tak jsem šla do sprchy, pak zase monitor a pak už to začlo trochu bolet. To bylo asi osm hodin, dostala jsem tabletu, ta to rozjela víc, dr. mě chtěl mít na monitoru. Podle asistentky jsem se otvírala dobře, už jsem byla asi na 5 prstech, akorát se mi začlo dělat špatně, klystýr jsme nakonec ani nestihli. I přes oxitocin kontrakce chodily, jak se jim chtělo, ale to už jsem byla otevřená, nakonec tam byl i doktor a kontrakce nikde. Byla mi děsná zima, pořád jsem se klepala. Pak dr. odešel a do toho se malá asi na 2 zatlačení narodila. Bohužel tím, že mě dr. nenastřihl, tak jsem byla dost natržená, i jsem ztratila dost krve, měla jsem zimnici. Ale malou jsem pochovat dostala, pak ji dali manželovi a dr. mě začal šít. Dost to bolelo, nevím, jestli mi to umrtvil, už jsem to měla všechno dost v mlze a cukala jsem sebou, protože se to nedalo. Nakonec mě celkově uspali, manžela poslali na chodbu a malou na dětský. Dr. mě zašil, probudili mě a nechali nás s manželem na sále samotné, bohužel bez malé. Pak mě převezli na pokoj, nemohla jsem spát, takže jsem rozesílala SMS a bylo mi hrozně líto, že jsem si malou vůbec neužila, že mi jí na sále ani nepřiložili k prsu. Ráno už jsem si se sestřičkou došla do sprchy, strašně jsem se motala, ale sprchu jsme zvládli. V poledne už jsem šla sama, mezitím mi malou přinesli na přiložení, to byla nádhera. Pak mi ji nosili po 3 hodinách, ještě jsem nebyla schopná se o ni postarat, ale v úterý už jsem si ji nechala a nikomu ji nedala. Krásně se už od začátku přisávala, sice to občas bolí, ale bradavky si musí zvyknout.

Šití se hojilo dobře, sedět jsem kupodivu mohla hned v pondělí odpoledne při kojení. Až na toho jednoho dr. (bohužel toho v mém případě hlavního) bylo Podolí super, přístup všech sester (jak dětských tak ženských) byl úžasnej, pomohly, vysvětlily, neměla jsem pocit, že je otravuju.

Po 4 dnech nás pustili i přes Káji mírnou žloutenku domů a tam už to bylo zase o něčem jiném, vše bylo klidnější, nikdo nás nebudil v šest ráno a začli jsme se všichni, teď už 3 sžívat a občas mám pocit, že se sžíváme dodneška.

Teď (v 10-ti měsících) Kája váží 6,9 kg a měří 72 cm. Sice moc nepřibírá, ale jí moc dobře. Od narození je hrozně pohyblivá, takže všechnu energii, co do ní dostaneme, zase rychle spálí :-) je to náš malej ďáblík.

Hodnotilo 2 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 24.09.10 21:13

Gratuluji k holčičce! :srdce: Šikulky obě ! :palec:

 
žanule
Kecalka 130 příspěvků 24.09.10 21:56

:potlesk: Krásně napsáno :kytka:

 
mado
Závislačka 3768 příspěvků 24.09.10 22:02

Ahoj holky,
pěkný nový deníček a koukám, už tu máme nakukovatelky.Nějak jsem během týdne neměla čas psát (a nikdo mě ani nesháněl :wink: ), ale četla jsem ukázkově.
V pondělí jsem byla na tom pohřbu, jela jsem nejdřív do Brna a potom s tetou a jejím švagrem do Opavy. Cesta byla fajn, on ten švagr byl dřív diplomat různě po světě - Afrika, Asie, tak měl spoustu zážitků a byl bezvadně vtipný. Pohřeb byl jen krátký, připomínalo mi to spíš blbou komedii, přišel ten řečník, vypadal jako z kabaretu - pleš,brýlečky, velký motýlek pod krkem a byl placen nejspíš od minuty, kráčel tempem co krok, to minuta a hovořil stylem: Váááážeeeeníííí poooozůůůůsta­aaalýýýý… a nakonec to nejlepší :roll: za tím katafalkem byla obrovská prosklená stěna a na ní velké černé žaluzie a jak řečník dořečnil, žaluzie se otevřely a zase zavřely, takhle se otevřely a zavřely i žaluzie na oknech a pak se otevřely dveře na znamení - už jděte…no nějak jsem ten „umělecký“ záměr nepochopila.
Zpátky z Brna jsem jela busem s holkou, co má 14 roků a hraje hokej v NHL (znám se s její mamkou), tak jsme příjemně prokecaly cestu…
Pak byl nějaký den bez aut, tak kluci se neučili, jeden šel na doprávní hřiště a druhý na nějakou akci na náměstí.
A ještě musím napsat, jak jsem celý víkend trávila na zimáku, kde byl velký turnaj, naši maloměští kluci hráli s Košicema, Vítkovicema, Pardubicema a výběrovým týmem jednoho nejmenovaného mě silně nesympatického bývalého hráče, dnes trenéra, který si ty kluky tipuje po celé republice, pak je zve na svoje akce, které si nechá od rodičů mohutně zaplatit. Nebudu napínat :wink: , naši kluci vyhráli i ve čtvrťácích i páťácích. No paráda, po té, co jsem to takhle docela zblízka pozorovala i vloni, tak je jasné, že je to v trenérech, kteří prostě chtěli a ty kluky tak vyhecovali. Ostatní trenéři tam seděli u mě a nechali si nalévat panáky. Náš trenér mimoň od Ondry, tam pobíhal, nervozitou ani jíst nechtěl a říkal před finálem: Jsem se kluků v šatně ptal, kdo se bojí a oni se přihlásili všichni, no co mě to ti kluci dělají.....Bedlivě sledoval soupeře a přes noc vymýšlel taktiku, kterou já jako laik jsem ani pak v zápasech o medaili nepostřehla.V so­botu jsme tam ztvrdli déle, já jsem tam ještě uklízela občerstvení a chystala to na neděli a manžel tam kecal s jinýma tatínkama a naši kluci a ještě další dva si tam hráli hokej na chodbě, manager klubu vytáhl pro Vojtu novou brankářskou výstroj (když tam Vojtík na té chodbě chytal)a ten náš mimoň trenér mi říká, už je deset hodin, co tady ty děcka ještě dělají, zítra hrají, už mají spát...... :-D Druhý den zápasy pískali extraligoví rozhodčí a když jsem vyslechla kolik berou ti dospělí hokejisti za zápas, tak jsem pojala názor, že je příjemné se hokejem živit.
Zítra hrají třeťáci, tak budu fandit Vojtovi.
Dneska jak jsem vezla Vojtíka do skautu, tak mě odchytil old skaut a že, zda Ondra pojede příští víkend na jeskyňářskou výpravu do Moravskýho krasu, no jasně, minulý týden propásl paintbol či jak se to píše, tak prolézat neprobádané jeskyně bude určitě taky super zážitek.Chtěli vzít i Vojtu, prý o něj nemá obavu, že by to nezvládl, ale já si myslím, že tři dny bez dozoru, počkám si raději na další skautskou akci, mají toho hodně.Ondra letos „dělá skaut dálkově“, ve stejnou dobu má i trénink.
Všechny marody zdravím a přeji rychlé uzdravení.
Ahoj Mada :mavam:

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 25.09.10 08:46

ahojky,

Kaci, pekny denicek, sikula jsi! :-)

Mado, ja na tebe myslela, nahodou :D

chtela jsem jet s klukama do Olomouce na Den zeleznice, ale je to tady nachrchlane, ukuckane, kapku zvysenou teplotu maj oba, tak sedime doma…ja si akorat rano zabehla na trh pro vresy, koupila si kosatinove truhliky, uz to zasadila, ted jen umyju okna a sup tam s tim :D
konecne jsem taky v cukrarne sehnala takovou tu velikou prskavku- Mates ma za 14 dni narozky, tak to bude mit na dort…jsem zvedava, co na to rekne :-)

tak jdu na ty okna, no :D

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 25.09.10 11:06

Ahojky,

Kačí, hezky, rychle, stručně, příjemně popsáno. Super. Ještě mi tam chybí datum svatby a už jen takové to „do roka a do dne“. No krásně vám to vyšlo, nemůžu než gratulovat.

Hanička je podobně jako Kája listopadové nedělňátko, o 8 dní později (23.11.) a o 6 let dříve. Už to ani není možný, jak je to dávno, nejsem si jistá, jestli jsem kdy vůbec rodila, že už si to snad ani nepamatuju. Mado kolik budé té Justýnce, co se narodila na Háňu, rok nebo už dva? I rozměry měla podobné, 47 cm a 2,78 kg, ale ona byla o 3 týdny před termínem.

Mado, vašim klukum lze taky jen závidět. A kterýpak je to ten bývalý hráč? No kéž by to klukům vydrželo, nepochybuju že vydrží, kdyby se tím nakonec mohli i živit. I když pak už to bohužel není jen o tom nadšení, no uvidíte, jak se to v životě přihodí.

Já jsem dnes vstávala totálně vzteklá. Asi ve tři mě vzbudil dusivý kašel, nicméně jsem si vykapala nos, došla na záchod a že budu spát dál. Samozřejmě jsem nemohla usnout, a když jsem konečně usnula, asi za hodinu mě vzbudil klofák. Lítá k nám žluva, v polystyrenu pod omítkou si snad chodí dlabat hnízdo nebo co. Manžel tu má dneska dělníky, tak jí to tam zadělají, potvoře. To jsou takový rány, když tam klofe, takový ťukání rychle za sebou, že to nic nedovede napodobit. Zabírá na to jen prásknout oknem. Jenže to jsem neměla sílu vylézt. Když konečně odletěla a usnula jsem, přišel Jíra, že se počůral. Nepřevlíkla jsem náhodou včera postele? Jak kašle, donutila jsem ho ještě večer vypít veliký hrnek čaje. MOje chyba. Na druhou stranu, jak jsem mu dávala prostěradlo, říkala jsem, jestli už mám vyndat ochranu matrace, byla úplně shrnutá, rozhodla jsem že jo a natáhla ji, takže zase aspoň matrace zůstala suchá. Prostěradlo jsem sundala a řekla mu, ať si jde lehnout ke mně. Jenže tak strašně kašlal, že to se s ním nedalo spát. Po hodině jsem odešla do tátova pokoje, on spal dole, že bude brzy vstávat. Jenže tam zase tikají hodiny a má zvednutou postel pod hlavou a já v sedě spát neumím. Když jsem konečně usnula, Jíra se probral (bylo 7 hodin) a začal tam vyřvávat, jak má ve zvyku. No fakt ráno jak malovaný.

Večer jsem samozřejmě usnula hned na začátku Všechnopárty, ale ti hosti mě tentokrát nijak nebrali, takže mi to snad ani neva.

Pořád mi není dobře, cítím se jak při chřipce, přitom mám 36,9, což ovšem na mě je zvýšené, protože normálně nemám ani 36. Tak jsem si vzala ibalgin a doufám, že už mi bude líp. Peču kuře a la bažant, tatínek odešel na posvícení :twisted: :twisted: protože my neustále musíme dělat nějakou charitu, pomáhá stavět podium a zvukaři tahat bedny a tak. Děti tam chtějí odpoledne jít, skauti totiž budou hrát divadlo (resp. sestřenice) dědovýma loutkama, tak bych to chtěla vidět i já. Jenže mám pocit, že se neudržím na nohou a Jíra kašle jak blázen. No babo raď.

Další depku jsem chytila finanční, protože ty opravy a dodělávky kolem baráku jsme spočítali, že už jsme tam dali přes 30 tisíc :twisted: :twisted: Víc o tom psát nemůžu, jistě pochopíte.

Ach jo tak nějakou dobrou zprávu bych potřebovala slyšet.

:mavam: Jiřina

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 25.09.10 14:50

Jiri, teeeda, kdyz se se.., tak se…, co? bobku:-( zas bude lip!!!

ja mam umyta okna, vyprane zaclony, v pokoji vydrbany koberec (Andie neco sezrala, zvracela…fuj…), prevlecene periny, v truhlikach na okne zasazene vresy, tak to tu vypada zas jak u lidi… :-) taky jsme chvilku otravovali souseda, obrali mu pozdni maliny, ostruziny a vlasske orechy a uz se pecou orechove placicky, na to pak prijde zakysana smetana s ovocem- Filipuv recept :D :D tak jsem zvedava…

ale tedy kmitam od 6 rano a uz toho mam dost… k obedu jsem udelala porkovou polivku a brambory a zeleninove prsty a klukum mrkovyv salat (aneb vyuziju bedynku, co to jde :D ), nalozila maso na zitra, snad jeste vyjde pocasi a zvladneme to ugrilovat venku…

zitra by se mi chtelo zajet do Ikea, potrebujeme fakt akutne novou postel, tak snad neco vybereme…pak chci do kopuleny cerno-bile predlozky a rucniky v te same barevne kombinaci…uvidime, jestli bude mit J cas, nebo budu otravovat nase :D

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 25.09.10 17:44

Zuzi, díky za povzbuzení. Už je mi trochu líp. Na posvícení jsme nešli, protože prší. Já se na to vykašlu. Tři akce tento týden a žádná nevyšla. Dneska už jsme mohli jít, ale když jsme jakš takš schopní, léto skončilo. Nojono. Odpoledne jsem si trošku polenošila, dokonce jsem chvíli i usnula, děti jsou teď na počítači - odškodné za to posvícení. Chtěli jsme jít aspoň na to divadlo, ale tatínek se vrátil, že teď hned musí zbourat lešení, že ho majitel potřebuje, klofákovi díru jen zalepili pěnou, tak snad ji žrát nebude nebo chcípne. Žluna jedna pitomá.

Čekala jsem že tu bude plno komentářů, když je hnusně, a nikde nikdo?

Pa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 25.09.10 19:57

Ahoj holky,
Kači, deníček hezký. Hezky stručně jsi to popsala. Přiznám se, že jsem si ze začátku říkala, že zase další popis porodu, ach jo. To víš, my už jsme tu všechny stařeny dááááleko za porodama, ale bylo to moc hezky napsané. První porod je prostě první porod. Nevím teda, proč Tě uspávali, proč Ti to jen neumrtvil. No co člověk nadělá. V takové situaci se nijak nezvládne člověk ptát a bránit, že. Malá je teda drobeček, ale hlavně, že Ti hezky jí. Jednou, až jí bude třicet, bude třeba ráda, že má náskok, že je hubená :lol:

Mado, já jsem na Tebe náhodou intenzivně myslela, i když byl ten pohřeb, tak jsem si říkala, jaké to asi bylo. Jestli jste tam měli taky takové ty různé plačky - tj. příbuzné, kteří se sto let nevidí a pak brečí, jak kdyby za to byli placení. Vím, že Tě tu vždycky vyvolávám já, kde jsi, že? Tentokrát jsme to neudělala, omlouvám se :mrgreen:

Zuzi, IKEu musíš dát, to je jasný. Mám pochopení!!!

No a co my? Včera navečer jsme se rozhodli, že na ten Templák přece jen pojedeme. Nedalo nám to. Bylo krásné počasí, Milana záda pod práškama nebolela, naši se nabídli ať přivezeme kluky a tak jsme jeli.

A dobře jsme udělali. Bylo to super. Jen mě chytla taková depka, jak to všechno šíleně utíká. Jak Ti moji kamarádi (včetně mě) šediví a stárnou. Všichni máme nejmíň dvě děti, ty děti, které se nedávno narodily, už chodí do školy… No lepší to nebude. Přijeli dva kamarádi z mládí, co jsme vedli pionýry a jezdili na tábor. Tak jsem si s tím jedním celý večer povídala, dnes jsme udělali jednu časosběrnou fotku, ale ani nemám sílu se na ni dívat. Prostě jak zpívají Kameloti, „je to tak dávno, že to už není pravda“.

Nicméně večer byl krásný. Seděli jsme v hospodě a před hospodou, hrálo se, zpívalo. No prostě paráda. A hlavně my bez starostí, protože bez dětí. I když člověk si to vždycky naplánuje, ale nakonec mně po nich bylo hodně smutno. Taky jak jsme se šli dnes dopo projít, tak jsem si vybavila, že vloni touto dobou tam s náma naposledy byla Meguška.

Počasí bylo super. Takové teplo, přes den, večer i v noci jsme tam snad ještě nikdy nezažili. Jen jak jsme ale dnes odpo odjeli, tak se zatáhlo a teď prší a prší. Tak je mně jich líto, protože si nachystali oheň a sedí v hospodě.

Taky se tam Jiři stala Béďovi příšerná věc. Řekni to Petrovi. Béďa přijel, vystoupili z auta, vezli ještě švagra s rodinou, ten vytáhl Béďovu kytaru, opřel o dveře auta a šel se s náma taky vítat. Pak Béďa sedl do auta, popojel, kdytara mu spadla pod kola a on ji přejel autem. Kytara to byla vloni nová, naprosto skvělá, všichni mu ji záviděli. Navíc stála 28 tisíc. A po té události z ní zbyla pochopitelně jen hromádka třísek. Šílená situace. Všem nám ho bylo hrozně líto. Ale nesl to statečně. Milan obešel kamarády a všichni jsme dali stovku a dnes večer mu to budou dávat, jako takové symbolické bolestné na novou kytaru. No hrůza. Pro muzikanta fakt děsná věc.

Jinak jsem teď odpo trochu uklidila, al nebudu nic extra dělat. Nechám si to na zítra. Půjdu si číst.

tak zatím papa.
D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 25.09.10 19:58

Ještě specielní samostatný komentář.
Jiři, už se vyzdravte. Úplně si to dovedu představit. Já jsem vždycky úplně vydepresená, když se takhle pořád motají ty choroby a když to vypadá, že už, tak se zase něco objeví!!! Zítra odpočívej, ať zvládneš služebku!!!

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 25.09.10 20:07

Ještě tu dýni. To jsou kluci s naším otcem. Teda mým :lol:

 
Anjelica
Kelišová 5034 příspěvků 25.09.10 22:04

Ahoj holky,

Dano, teda to s tou kytarou! Béďu lituju, i když ho vůbec neznám.
Taková depka, že všechno rychle utíká mě taky občas chytá. Ale ty to vždycky tak hezky napíšeš, že je z toho cítit, jak jsi přesto spokojená.

Jiři ty nedepkuj. Určitě nás čeká ještě spousta hezkých podzimních a potom zimních, jarních a letních dní… Pořád je na co se těšit.

Katko, děkujeme za sepsání deníčku.

My jsme dneska navštívili Království železnic na Smíchově. Moc se nám to líbilo. Na zítřek jsem myslela, že bysme mohli do Chuchle na dostihy, ale možná bude pršet, tak uvidíme.

Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 26.09.10 09:16

Dobré ránko,
i když u nás to vypadá spíš, že je asi tak šest odpoledne. Od večera prší a teď ráno je tma a tma, že musíme všude svítit.
Vstávala jsem brzy ráno, ne že bych nějak extra chtěla, ale prostě se vzbudím :-( tak jsem dala prát pračku, Milan jel nakoupit, TOmík teď hezky uklidil obývák, Matěj sešlapal pet lahve a jdá jdu na uklízení mé skříně. Na vaření je ještě brzy, tak to aspoň roztahám, abych po O mohla pokračovat.

Teď jsou všichni hádejte kde? Na PC. Potvory.

Anjelico to království železnic musí být krásné. Jiřka už mně o tom říkala, až někdy přijedeme do Prahy, tak tam půjdeme také. Kolik času to asi zabere? A jaké jsou ceny?

Dnešní menu je následovné - česneková polévka s opečených chlebem, obrácené řízky, brambory a vařená brokolice (jak říkají děti - brokovnice) a pak mám plno krásných švestek, tak udělám táč. No opět plánů a po O vytuhu :mrgreen:

tak hezký den. Jdu vytáhnout vysavač. Králík vyházel polovinu podestýlky.

papa D.

PS: Hani, kde jsi???

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 26.09.10 09:38

Ahoj po ránu,

Danuš, já jsem si to myslela, že jste nakonec jeli. Jinak bys určitě napsala. No je to teda šílený s tou kytarou. Petrovi jsem to četla. Litujeme Béďu na dálku. Petrovi takhle jednou známý přejel batoh náklaďákem. Naštěstí v něm měl jen nějaké oblečení a byl poloprázdný, odnesl to jen diář a kalkulačka za stovku. Poučení pro všechny - nikdy nic neopírat o auta.

Já jsem včera nakonec na to posvícení na chvíli šla. P. zbourali to lešení a že tam jde zpátky a hned byl pryč. Tak mi to tak šrotovalo v hlavě - má odehráno, bedny se budou balit až po skončení, tak proč bych já měla být celý den doma s dětma a on tam? Takže jsem vyesemeskovala, že se vrátil a já jsem si tam zašla poslechnout poslední kapelu. Taková místní rocková, nakonec se mi to moc líbilo, dala jsem si tam grog, pak došel rum, tak holt pivo, stála jsem tam pod deštníkem a bylo to prima. Ten vlhký vzduch mi moc pomohl na dýchání, nebyla zima, hezky vlažno. Byl tam manžel od kámošky, co s ní chodím cvičit (jak jsem psala, že byl půl roku bez práce). Tak jsem s ním probrala všechny svoje momentální křivdy a hned mi bylo líp. Odcházela jsem asi ve čtvrt na deset, doma dokoukala basket a pak jsem usnula u Edit Piaf. Slyšela jsem asi tři písničky a překvapilo mě, že je všechny znám v české verzi - od Hegerky. Škoda, že jsem to nenahrála, protože zbytek jsem pochopitelně prospala a vzbudila se na titulky. Nevím co je na závěrečných titulkách tak zázračnýho, že mě vždycky proberou.

Dnes se ráno hezky spalo, já asi do půl osmé, do půl deváté jsem byla dole sama, tak jsem si v pelechu dala snídani a koukala na Panorama. Peču vepřové na česneku, pak už jen dodělám špenát a bramborové knedlíky - brambory jsem uvařila včera. Odpoledne chceme jít na chvíli k ségře, Ondru už jsme neviděli skoro 2 týdny a předtím snad 4. Jíra dnes po ránu už moc nekašlal. Snad konečně zvrat k lepšímu.

Zítra jdete do práce a do školy, nebo máte volno? Děti mají volno, ale já budu dva dny v Budapešti. Uvidím, nakolik budu moct nakouknout, na příjmu budu, ale se šéfem vedle sebe.

:mavam: Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5034 příspěvků 26.09.10 13:01

Ahoj holky,

Dano, vstupenka do Království železnic stojí 360,– Kč rodinná (2 dospělí + 2 děti). Celkem jsme tam strávili odhadem asi 2 a půl hodiny.

Jiři, tak nakonec sis včera odpoledne vylepšila náladu, to je dobře.

My se chystáme za chvíli do kina na Sammyho dobrodružství. Tak jsem na to zvědavá. Magdalenka tady na mě naléhá ať dám nějakého smajlíka. Třeba prý toho tleskacího, když budeme v kině tleskat :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Já jdu zítra do práce, manžel si vzal dovolenou, tak bude s dětmi.
Jiři, tak snad se šéfa na chvíli zbavíš a písneš, jak se máte.

Hezkou neděli,
Anjelica

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 26.09.10 13:23

My mám od rána nějaký kočičí den.
Ráno byl na dvoře obr velikánský mourovatý kocour a teď před obědem přišla kočička. Ta, co u nás jednou byla jako koťátko, ještě když jsme měli Megušu. Zrovna jsem měla v misce obrané maso pro Bertíka od Vlasty (ten nalezený pejsek), tak jsme jí pozvali na oběd k nám. Všechno zbaštila, včetně uvařené mrkve, lehla si v kuchyni pod stůl, celá se umyla a teď šla ven. Odvděčila se nám tak, že se vykadila do kvítek :dance:

Já jdu dorazit tu skříň, ať se můžu za chvíli koukat na film pro pamětníky.

Jo Jiři mrkni na panacci.cz pan Bouček tam dal u některých věcí docela výrazné slevy. Třeba zahradní super set za 270. Tak jsme včera poslali Ježíškovi objednávku asi za 3 300!!! No bude to i k Mikuláši a nějaké drobnosti, které se vždycky hodí!!!

Zítra jsou kluci doma. Ve škole mají ředitelské volno. Milan si vzal taky volno, tak s níma bude doma. A já jsem v práci. Všichni mají dovču, náměstek přijde odpoledne, tak snad to nebude tak hrozné. Bohužel tam musím být do večera :poblion:

Mám ještě 8 dní dovolené, tak bych chtěla zůstat doma celé vánoce + 2 dny před štědrým dnem.

Anjelico, hezké kino. Určitě to je moc hezké. Hanka na tom byli, že?

papa D.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 26.09.10 16:49

Hezké odpoledne,

koukám že zítra bude všude kombinace „tatínek+děti“ a matky v rachotě. To se máme, že :think:

My jsme po obědě koukali na pohádku, král snídal koláče a loupáčky. Co myslíte, peču loupáčky. Po pohádce jsme byli asi 2 hodiny u ségry, dali jsme kafíčko, koláč. Ondra už prý má 7 kg, čímž zdraví Katčinu Káju. Zítra má 7 měsíců.

Ve čtyři jsem šla domů dát péct ty loupáčky. Děti jsem tam nechala, švára něco dělal s Jírou na počítači, ségra vezme Haničku ven. Pak se u nás posléze sejdeme na ty loupáčky.

Danuš už??? A jak jsi kluky přesvědčila, že už se teď musí rozhodnout? Já to směřuju na konec listopadu, kdy budu objednávat H. k narozkám. Nevím jestli je mám nechat moc vybírat. Jíra by chtěl ty vlčí rytíře, má jednoho a byl tam jeden takový dílek, který je součástí něčeho. U každého je jeden a spolu dají nějaký štít či co. Hanička by si dovybavila domácnost - ložnici, obývák a pracovnu. Sečteno je to taky ke třem tisícům. Na ty slevy mrknu, ale zrovna jsem to procházela minulý týden a z toho co chceme bylo ve slevě jedno. Uvidíme jak to bude v tom listopadu. CHci H. koupit tu velkou princezninu truhlu.

Na tom království železnic byl zatím Jíra s tatínkem, někdy loni. Je to hned u mé práce. Ale prý se to stále rozrůstá, tak tam Danuš klidně zajdeme někdy s vámi.

Už mi pípá trouba.
:mavam: J.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 26.09.10 16:52

Tak koukám na ty panáčky, ten super set farmáři je přesně to jedno, co mám v seznamu a je na to sleva. Snad to vydrží. Ale už si s plejákama zase dlouho nehráli, budu je muset popíchnout.

Napíšeš mi Danuš co jste objednali? Jestli by to Tom četl, tak mi to hoď do mailu.

J.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 26.09.10 17:00

Jo Dančo dovolené mám myslím 9 dní plus 2× sick day, což je 11. V říjnu si vyberu 1 den náhradní volno místo teď úterka. Na Vánoce budou stačit 4, protože na silvestra míváme placené volno. Když si vezmu 1 den před Štědrým dnem a 1 třeba v listopadu, ještě mi zbyde 5 na příští rok na hory.

J.

Příspěvek upraven 26.09.10 v 17:01

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 26.09.10 17:45

Jiři to máš dobrý, že si můžeš nechat nějakou dovču na příští rok. My bohužel musíme vybrat úplně všechnu. A ty dva dny volna + Silvestr to jsou skutečně super benefity.

S těma plejákama na vánoce. U nás se to tak moc neřeší. Sledovala jsem je, když si to probírali a pak jsme to včera objednali. Myslím, že budou mít radost ze všeho. Co jsme koupili Ti raději hodím do e-mailu jo?

Jinak kočička pořád sedí na schodech a vypadá, že u nás bude bydlet :mrgreen: Kdykoliv jdu na dvůr tak ji říkám, že po ní doma určitě pláčou ať už jde a ona na mě udělá mňáááuuu :lol:

Loupáčky ty bych si teda dala. K tomu kakajíčko nebo meltu mňam. Jdu se mrknout na tu buchtu a pak jdu do vany.

Kdybyste viděli moji krásně uklizenou skříň!!! Milan má v autě tři pytle s oblečením na vyhození a jednu tašku ramínek. Pořád jsem měla pocit, že jich mám málo a nakonec jich tašku vyhodím.

Taky jsem vytřela země, no pilňuška pilná.
Jiři jak zítra ráno jedeš?

papa D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 26.09.10 17:47

Jo a co říkáte na tu dýni!!! Teda žádné ovace :dance:

 
Anjelica
Kelišová 5034 příspěvků 26.09.10 19:41

Ahoj,

Dano, dýně je obrovská!

Sammyho dobrodružství se nám líbilo. Byli jsme vůbec poprvé v kině s dětmi. Ládík jednou byl na něčem v Imaxu s dědou a jednou byli se školou na Kuky se vrací. Magdalenka nebyla ještě nikdy. Zezačátku se trochu bála při reklamách, jak to bylo nahlas, lezla pod sedačku, ale pak to bylo dobrý. Ty želvičky byly roztomilé, jak to bylo 3D, tak tam bylo krásně moře, když pluli po hladině, a houpali se na vlnách, tak to bylo jako bych doopravdy ležela na moři. Když byli pod vodou, tak jsem měla chvílemi pocit jako bych sledovala obrovské mořské akvárium.

Tak zítra do práce, ach jo. Ale asi se tam toho moc dít nebude. Spousta lidí má dovolenou.

Anjelica

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 26.09.10 22:21

Ahoj,

Katko, deníček pěkný, rychlí porod k závidění a že je Kája drobeček nevadí.

Já se omlouvám za áčko, ale byla jsem od pátku na sborovém soustředění a přijela jsem před chvílí. Přiznám se, že tentokrát chraptím, když mluvím, jen když spívám je to o.k. Bylo opravdu těžké, tak jsem unavená hlasově i tělesně.

Dančo, teda tak si rozbít kytaru je fakt na infarkt. 8-o Dýně je luxusní!

Jiřko, přeju uzdravení!

Jinak já do práce nejdu, jen Michal. Tak u nás bude scénář matka doma, otec v práci, dítě s babičkou a od večera doma.

Dobrou :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 26.09.10 22:29

Ježkovy voči, já jsem si teď smazala komentář!!!
Chtěla jsem Jiřince popřát šťastnou cestu tam i zpět!

Chtěla jsem říct, že kočička je celý den na schodku. Mlátí do dveří a mňaučí. Jiři myslíš, že i kočička, která někomu patří může takhle na celý den odcestovat a dožadovat se přízně?

Jinak všem přeji hezký týden!!!
pa Dana :mavam:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 26.09.10 23:02

Hezké :palec: Jen mě překvapilo, že v Podolí nenechávají po porodu miminko u maminky… aspoň na chvilku. Měla jsem dojem, že Podolí je vyhlášená porodnice :think:

 
mado
Závislačka 3768 příspěvků 27.09.10 08:50

Ahoj holky,
zdravím z víkendu opět na zimáku. tento týden hráli velký turnaj „Vojtíšci“.Ale paráda, ta prťata se snažila, bojovala a pak ta radost z pohárů a medailí :-D
Správci zimáku se narodilo třetí dítko, tak jsme tam v sobotu poseděli, čímž kluci šli opět spát až po desáté hodině, samozřejmě jim to nevadilo, pobíhali v zápasových dresech v sousedním skejtparku, jezdili hlavou dolů po U rampě a ti místní puboši, co tam chodívají jezdit na skejtech, tak seděli na lavečkách a koukali, jak se tam malí hokejisti kloužou :lol:
Zase mám „mindrák“, jedna maminka Vojtíkového spoluhráče tam donesla z vlastní iniciativy hromadu vlastnoručně vyrobeného občerstvení, kdy to připravovala 8-o , prý v pátek večer a že je to vlastně brnkačka, s prvňákem a čtyřměsíčními dvojčátky upéct několik výborných valašských frgálů, udělat několik druhů pomazánek, upéct sekanou a zařídit soudek piva :potlesk: , ještě mi chvíli pište, jak toho hodně stíhám :oops: . Já jsem byla ráda, že jsem v pátek vytvořila polívku a hromadu šunkofleků na celý víkend.
Vojtovi vypadl při rozcvičce další zoubek, (trenér mi ho donesl v dlani, prý pak odmítli cvičit a všichni si prohlíželi zub), naštěstí jsem ho nevyhodila, jak běžně, ale dala do kapsy riflí, protože cestou domů mi Vojtík líčil, jak mu Honzík říkal o zoubkové víle, zoubek dal pod polštář, jenomže, jak už bylo pozdě, já na to zapomněla, v neděli ráno se spokojil s vysvětlením, že šli spát pozdě a víla taky už spala.V neděli večer si našel všechny další zuby, které si dal do truhličky a pro jistotu je pod polštář nacpal všechny, tak jsem doma pohledala a něco mu tam dala, ale jen Vojtovi (nikdy předtím jsme to nedodržovali, príjde mi to další kravina typu Santa Klaus přebraná z Ameriky, kluci se zubama nějaký ciráty nedělají, prostě si to vytrhnou, jak Ondra minulý týden hlásil, že si ve vlastivědě vytrhl zub a ani mu krev netekla, tak si pusu vypláchnul až o přestávce, Vojta to má úplně stejně). Ovšem včera jsem vůbec netušila, že i Ondra si dal pod polštář ten vlastivědový zub a ejhle, ráno tam měl kartičku Pokémonu (tu bych tam já fakt nedala), tak holky, víla funguje :lol: :lol:
Včera měl Vojtík ještě zápas v Přerově a když dojeli zpět mým autem, tak mi manžel říkal, moc tím nikam nejezdi, upadl nám cestou výfuk :nevim: a to mám jet do konce měsíce na technickou, jinak jsem bez auta, musím tatínka popohnat, ať s tím výfukem něco vymyslí, když on má vždycky tak dlouhé „dodací lhůty“.
Ondík hrál doma, šmrdlali to tam, ale nakonec vyhráli, byl to jenom přátelák, od října začínají mistráky a ještě doteď není rozpis, obdivuju všechny, kdo jsou schopni si plánovat něco dál, než na jeden týden dopředu.
Dneska má Vojta hrát zápas ve fotbale, no nevidím to moc reálně, včera odpoledne začalo hustě pršet a doteď nepřestalo, zlatý hokej, ten je vždy pod střechou.
Toliko sportovní zpravodajství od nás. :wink:
Zdravím všechny marody, odcestovanou Jiřinu, chraptící Lucku, pilnou Zuzku a víc si nepamatuju…
Ahoj Mada :mavam:
U nás je dneska normoš škola, nějaké delší volno je asi za měsíc, musím mrknout do žákajdy. Jinak kluci, po mém prázdninovém kurzu se nalákali být samotní doma, takže i kdybychom chtěli, tak by nás s tatínkem asi hnali do práce :-D

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 27.09.10 09:17

ahojky, zdravim ve spechu, je tu bordel jak v tanku, tak s tim musim neco udelat :-)ale..!!! vcera jsem byla u porodu- segra ma dceru- Victoria, 48 cm, 3100g…na tri kontrakce venku :-) nadherna!!!!

 
mado
Závislačka 3768 příspěvků 27.09.10 09:25

Blahopřejem Viktorce i mamince, takový porod, to je prostě paráda :kytka:
Jo, Jiři, Justýnka bude mít rok, zrovna minulý týden jsme byli na kafču ve městě, ona ta kámoška má „úžasný“ děti, oni nejsou moc pohyblivé, takže do roku a půl vzorně sedí v kočárku a pak poberou rozum a začnou chodit, nikoliv utíkat. Toto já nepoznala, já si mohla u kočárku sednout na kafe, jen, když spali, jinak jsem jednou rukou držela kočár, druhou dítě, oba dva byli uzávazaní ve kšírách od pěti měsíců, pěkně jsem je v kočárku zababoulala, než jsem se otočila, už stáli a lomcovali boudou a i jinak se snažili vyprostit z kočárů.U Justýnky jsme si stihli v klidu popovídat a to nebývá v kočárku ani uvázaná, u nás nevídáno.
Ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 27.09.10 09:52

Zdravím bleskově, jsem v Budapešti, všechno klaplo, v 5 vstávat, v 5:30 taxi před domem, v 6 na letišti (nový okruh je super !!!), v 7 v letadlě, v 8:30 tady, v 9:30 v kanclu. Přijíždějí kolegové z jiných zemí, šéf jde, musím končit.
 J.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 27.09.10 10:43

http://zuziky.rajce.idnes.cz/…a_neterinka/

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 27.09.10 13:20

Ahoj,

Zuziky, Viktorka je krásná, blahopřeju celé rodince :kytka: .

Jiřko, já jsem úplně zapomněla, že jsi v cizině, tak se opatruj a ochutnej uherák.

Mado, já tě plně chápu, protože náš Tom v 7m stál a másledně chodil, takže klid taky nebyl.

Jdu něco dělat. Pa :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 27.09.10 22:06

Zuzi mně to hlásí jako album s přístupem na heslo a to nevím. Takže nemůžu posoudit. Nicméně je určitě krásná. Tak hlavně hodně zdraví malé a klid a rozvahu rodičům. Bude jí třeba!

 
Hanka1
Extra třída :D 11009 příspěvků 28.09.10 16:33

Ahoj holky,
po pauze zdravim. Priznam se, ze jsem ani u minuleho denicku nedocitala. Katko, denicek hezky. A nez to zapomenu tak hezka dyne na Dancine fotce.

Jinak jsem bez zubu - v patek jsem travila asi hodinu a pul na kresle, kde zubar vrtal a vrtal a kroutil hlavou a rikal, ze pod plombou je zub uplne pryc - je uz to bylo patrne z rtg a ze to konzultoval s kolegou a ten to taky nevidel pozitivne. Tak mi ho necim provizorne zaplacl a vcera vytrhl. Au au au. Pacil ho teda dlouho, ale mel strach z jednoho zahnuteho korene, nastesti se podarilo. Tak mne boli huba a pujdu zase ledovat. Jinak Kaje ho vytahl proto, ze byl z pulky zkazeny a uz by to snad ani neslo opravit. Navic, ze by vypadl cca za 2 roky a to by neslo.

Ja jsem nejaka bez nalady z toho a pak taky to pocasi neprida - nevim jak u vas, ale u nas od sobotniho poledne stale prsi a prsi. Na posledni chvili jsme stihli konecne uklidit ten bazen a posekat travu a ostrihat zivy plot jen na predzahradce, pak uz to neslo. Cely den je polosero, no hnus fialovej podzimni. Jinak u nas ve skole bylo vcera taky reditelske volno, manzel mel dovcu - no zbytecne vyplacany den, krom toho, ze mi delal garde u zubare…

Tak se vsichni mejte a opatrujte se zdravotne. Hanka

 
anecak
Echt Kelišová 7560 příspěvků 28.09.10 16:39

Ahoj holky,
hlásím se po prodlouženém víkendu, byli jsme na chatě, i přes počasí to bylo fajn, odpočinuli jsme si, včera jsme si vyrazili zarelaxovat do bazénu a do výřivky a hlavně jsme vypadli z Prahy.
Jiři, tak prcek se do roka a do dne od svatby nenarodil, nestihli jsme to o týden :-) Kája se narodila 15.11.2010 a svatba byla 8.11.2009 :-)
Danuš, já vím, že popisy porodů tu moc rády nemáte, je fakt, že na emiminu je jich požehnaně, proto jsem se ptala, jestli jako nový deníček zvládnete jako popis porodu :-) Museli mi dát celkovou narkózu, protože jsem byla dost potrhaná a místní umrtvení nestačilo, dost to šití bolelo a dr. potřeboval šít dost.
Je fajn, že jste si ten Templák nakonec rozmysleli a vyrazili si to tam užít. S tou kytarou, to je smůla, chudák Béďa :-( to je pro muzikanta velké neštěstí :-(
ta dýně je pořádná, budete ji vydlabávat a dělat z ní strašidlo?
Anjelico, o tom Království železnic jsem už slyšela, musí to být zážitek taky pro tatínky, co? :-)
Jiři, Ondra je kusanec, má stejnou váhu v 7 měsících jako Kája v 10 :-) ale já už si zvykla, že mladší děti Káju váhově dohánějí a předhánějí :-)
Zuzi, blahopřeju k neteři, Viktorka je hezké jméno a má pěkný míry. To musí být fajn zážitek být u porodu ne jako rodička, ale jenom jako doprovod.
Jiři, ta cesta do Budapešti byla náročná, naštěstí to není tak daleko, ale i tak. Teď už jsi snad doma.
Po novém okruhu jsme se v sobotu taky projeli, dokonce jsme si kvůli tomu i zajeli, ale máš pravdu, je to paráda, je to rychlovka, člověk nemusí přes město a vypadá to i hezky.
Zuzi, mě to na tvoje fotky teď taky nechce pustit, je to divný, dřív, když jsi dávala odkazy, tak to šlo normálně a teď ne.
Přeju hezký večer
 Katka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 28.09.10 20:16

Ahojky holky!
tak se hlásím po pěkném volném dni. Naši mají dnes 43 výročí svatby, tak jsme jim ráno zavolali a pozvali je na oběd. Dělala jsem svíčkovou s domácím knedlíkem a musím říct, že se mně to povedlo. Přijel i brácha, tak všichni pak ještě dostali výslužku na doma. Bylo to fajn. Po O šli brzy domů. Já jsem si lehla k Jezerní královně. Nikdy jsem to neviděla a zdálo se mi to moc pěkné. Bohužel jsem to neviděla ani dnes. Usnula jsem po 15-ti minutách :nevim: No a pak jsme je doma všechny zbuntovala a jeli jsme si zaplavat a do vířivky a bylo to super. Jak jsme přijeli domů, tak chtěl každý něco jiného k večeři, ale já jsem byla plná těch sportovních endorfinů, tak mně to ani nevadilo.

No a teď si kluci staví z chevy a my budeme koukat na „ordku“. U toho budeme vybírat fotky na udělání. Všechny Jiřinčiny koláže atd… ať už to mám.

Tak se holky mějte hezky.

Hani a co bude se zubem dál. Tak jako já? Inlej a nový zub? Já jdu v pátek na otisky, taky jsem na to trhání teda zvědavá. No už Ti to závidím, že to máš za sebou.

Jo kočička se včera odpo sebrala a šla pryč a už se neukázala. Potvora až jsem si začala zvykat na myšlenku, že budeme mít kočku a koupila jí granule tak si pláchne :think:

tak hezký zbytek týdne
:mavam: D.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 28.09.10 20:18

Zuzi, krásné fotečky Viktorky. A co tatínek, proč nebyl u porodu? Necítil se?

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 28.09.10 20:25

Kati, fotky jsou zamcene, poslu ti do zprav heslo :-)

Dani, nejdriv se necitil, pak, ze jo, ale nakonec dostal takovou chripku, ze by stejne nemohl…tak jsem si to uzila ja, je to nadherny zazitek…

ty brdo, fotky na udelani, moje nocni mura :D ale uz taky musim…njn, kdyz my fotime docela dost, ale vse cpu na rajce… :-( ted jsme tady s tatkou hloubali HODINU, jak dostat fotky z telefonu do pc, no sranda :D ale mame, takze na rajceti budou i dnesni Victorciny :-)

 
anecak
Echt Kelišová 7560 příspěvků 28.09.10 20:36

Danuš, den jste si užili pěkně, gratuluju rodičům k výročí, 43 let, to už je něco. Myslím, že jste jim pozváním na oběd udělali radost :-) plavání je fajn, hlavně, jak je potom člověk unavenej a hladovej :-)
Třeba se kočička ještě vrátí.
Zuzi, Viktorka je krásná, děkuju moc za heslo. Je to nádherná vlasatice, takhla vlasatá a tmavá byla i Kája, když se narodila, časem jí vlasy zesvětlali a teď je z ní skoro blondýna :-)

 
anecak
Echt Kelišová 7560 příspěvků 28.09.10 20:39

černovláska Kája

 
DanaCe
Echt Kelišová 8730 příspěvků 28.09.10 21:29

Kači malá teda byla krásná. Vlasáček.
Zuzi však ty fotky to je teda porod. Nějaké jsme uložili kdo ví kam, tak si je zítra musím přinést z práce na flešce a hlavně musím udělat fotky z Chorvatska!!! Jiři já Tě tady potřebuju, jako u nás doma!!!

Maduše, kde jsi??? :lol:
Dobrou :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 29.09.10 08:41

Ahoj vespolek,

hlásím návrat, přiletěli jsme včera ve třičtvrtě na sedm a díky novému okruhu jsem byla v půl osmé doma.

Něco málo popíšu, ať z toho taky něco máte :lol:

V pondělí ráno jsem se hlásila, ale víc jsem se sem nedostala, protože pokud zrovna vedle mě neseděl šéf, seděla z druhé strany slovenská kolegyně. Včera večer už jsem neměla sílu.

Klasicky jsem se celou dobu přežírala. Měli tam hrozně dobré houstičky, takové maličké na dvě kousnutí, sypané a zapečené sýrem. Byla jich tam pro nás celá obrovská mísa. Já jich snědla snad 15.

Školení bylo takový nijaký, v podstatě nic moc novýho, probírali jsme to, co jsme se jako novinku učili v únoru ve Varšavě a prezentovali, jak se s tím kdo popral. Jako na rozdíl od jindy jsem celkem držela nit, ale když pak prezentovali Poláci a pak Ital ve službách Ruska, to byli takoví uspávači hadů, místo hodiny mluvili dvě a to teda byla fakt nuda. My to měli přednesené za půl hodiny, jasně, stručně.

První den se končilo asi v pět, Slováci jediní byli autem, tak že pojedeme do hotelu s nima a ostatní taxíkama. Prý 15 minut. No jo jenže taxikář zná cestu, Slovák i s navigací za naší mohutné podpory se motal ulicema, navíc už jsme hotel minuli, ale pořád se nesmělo odbočit k němu doleva. Navigace pořád přepočítávala a my ujeli snad pět kilometrů pořád dál, až jsme to zkusili 3× doprava a pak se už do toho protisměru dostali.

Garáže teda to byla síla, betonové kryty, kde člověk vyšší 180 už měl problém projít, ani kufr auta se nedal otevřít až na doraz. Navíc se nejelo dolů, ale nahoru. Kdesi jsme auto odstavili a našli výtah, já s kolegyní do něj lezeme, pak lezl šéf a výtah se nekompromisně zavřel, musel nechat kufr venku, protože by mu to přirazilo ruku. Aniž bychom cokoliv zmáčkli, někam s námi odjel, otevřely se zadní dveře, o které já se opírala a vypadli jsme na chodník kdesi u vjezdu. Tam tři lidi snažící se dostat opačným směrem, ujistili nás, že recepce už je za rohem, načež já dostala takový záchvat smíchu, normálně jsem se tam prohýbala a ti lidi na mě tak koukali a nevěřili. Naštěstí Slovák šéfův kufřík zachránil a přijel s oběma.

Měli jsme asi hodinku, než se šlo na večeři. Bylo hezky, žádný déšť jako u nás, celou dobu modré nebe, sluníčko, tak že se půjde pěšky. Připadala jsem si jak když procházím Prahou, ulice Vaci (znám jí z nějaké písničky - „příští tejden řekla se sejdem na ulici Váci …“ - nevím jak jsem dospěla k názoru, že tahle ulice je v Budapešti, ale skutečně je). Připadala jsem si jak Na Příkopech. Došli jsme k řece, tam restaurace na vodě, taková ta připevněná loď. Bylo to tam moc příjemný, byla už tma, seděli jsme přímo u okna s výhledem na řeku, okolo projížděly lodě (takový množství, každou chvilku nějaká obří), výhled na osvětlený hrad, no říkala jsem, hodně podobný Praze, jen tam při tomto pohledu teče Vltava doprava a tady Dunaj tekl doleva. Celou dobu hrál příjemně klavírista.

Říkala jsem, že když jsem u řeky, tak si musím dát rybu. Maďaři mi doporučili nějakou sladkovodní (jedinou kterou tam měli, pak jen mořské), jmenovala se Balaton fish, co to je česky nemám tušení. Nejdřív nám přinesli barac pálinku, to je takový sladký likér, ale moc dobrý. Já jsem byla pořád ještě přecpaná, na oběd byly bagety (říkala jsem jim „technicky náročné“, protože jak se do ní kouslo, všechno padalo ven) a ještě salát, ale moc dobrý, z Itálie jsem zvyklá, že jen smíchají zeleninu a nijak to nedochutí, ale tohle bylo fakt výtečný, s mozarelou a kuřecími kousky. No takže jsem si na předkrm nedala husí játra, jako jiní kolegové, ani gulášovou polívku, ale jen salát s rukolou a ovčím sýrem. Ta ryba pak byla taky dobrá, jako příloha nějaké zapečené nudle.

Popíjeli jsme vínko, povídali, vedle nás seděli Maďaři a Ital s Italkou, která se ukázala, že je v 6.těhuměsíci. Jako přišlo nám, že má břicho, ale nechtěly jsme se se Slovenkou ptát, až pak když ukazovala, jaké si koupila mimioblečky, tak bylo jasno.

V půl desáté se mělo jít na bowling, ale nám se nechtělo, že se raději půjdeme projít. Polskému šéfovi se to moc nelíbilo, ale pak uvolil, že se rozdělíme na dvě stejné skupiny. My se Slovákama, Italama, Ruskou a dvěma Ukrajinkama šli do města, ostatní odjeli taxíkama.

Já už jsem odpoledne zjistila, že těm Ruskám docela rozumím. Tak jsem lehce připitá pocítila touhu si pokecat rusky. Dala jsem se do řeči s Ukrajinkou (teda anglicky) a že to zkusíme. No já jí rozuměla, ale vymáčkla jsem ze sebe asi tři ruský slova a pak už mi pořád naskakovala angličtina. Ona se snažila hledat konverzačně snadný téma. Příklad: Kakaja v Prage pagoda (jaké je v Praze počasí)? Já odpovídám: v Práge rain. Ona rain je dažď. No však já to vím. Jenže je to v tom mozku zasunuto příliš hluboko a tak lehko to nevyplave. Docela mě to mrzí, protože před těma 20 lety jsem rusky mluvila naprosto plynně, u maturity jsem vyprávěla obsahy děl ruských spisovatelů, a teď tohle. No nasmály jsme se šíleně, já jsem pak slíbila, že to dopříště vypiluju a příště pogavaríme parůsky o něco lépe. Příští rok prý bude konference u nás v Praze. Všichni říkali, jak je Praha krásná a jak se těší - no laťku máme nasazenou hodně vysoko.

Přešli jsme přes most, tam byl jakýsi hrad osvícený, v mapě jsem se dočetla, že Buda. Teda v angličtině píšou castle, tak vlastně možná zámek. Vylezli jsme nahoru, prošli si náměstí, bylo to moc krásný, protože byla tma, všechno nádherně nasvícené a nikde nikdo. Vpředu hnala těhotná Italka, měli jsme co dělat, abychom jí stačili. Říkala že běžně během polední pauzy ujde pět šest kilometrů.

Takhle jsme se tam toulali skoro dvě hodiny, pak už jsme toho měli docela dost, nicméně na hotel jsme došli pěšky. Dali si před spaním malé pivo a v 0:15 už jsem byla v posteli.

Druhý den pokračovaly prezentace, nic závratnýho. Na 15 hod jsme měli objednaný taxík, nicméně bloudil a dorazil o 20 minut později, z čehož jsme byli nervní nejen my, ale i recepční i sám taxikář. Mluvil jen maďarsky a něměcky, takže jsme si na závěr ještě trochu zašprechtili. No já dvě slova :lol: Ptal se kdy nám to letí, kolik máme času, tak já „cvaj štunde“. Šéf uměl o něco líp, ale naštěstí dal taxikář pokoj a bylo po konverzaci. Byli jsme tam včas, ještě měli skoro hodinu a půl do odletu.

Docela mě překvapil nový systém na letištích (i v Praze) kde je možno se odbavit elektronicky. Žádná fronta, jen se do obrazovky naťuká číslo elektronický letenky, vyjede palubní vstupenka a hotovo. Nádhera.

Chtěli jsme něco nakoupit v Duty free, ale měli tam celé dva obchody, v parfémech můj oblíbený neměli, ve druhém jsem dětem koupila čokoládky. Bylo to celý takový mrňavý, narvaný, ani si nebylo kam sednout. Naštěstí odlet načas a za chvíli doma.

Dostali jsme od Maďarů dárky - každý fotoknihu o Budapešti, půl kila uheráku a pytlík papriky. Ovšem maďarsky neumím ani slovo, takže netuším, jestli je sladká, pálivá nebo čertovsky pálivá. Opíšu si to a zkusím to hodit do nějakého slovníku. Zní to asi jako ómlóvökö nebo tak podobně. Nad některým o jedna čárka, nad jinými dokonce dvě.

Luci na tebe jsem intenzivně myslela, že to tam určitě znáš. A že bys nás provedla a přesně věděla, co co je. Co vlastně tetička?

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 29.09.10 09:04

Ježiš to jsem netušila, že to budu mít tak dlouhý  :mrgreen:

Ještě k vašim kometnářům:

Katko, když ne „do roka a do dne“ tak „do roka a do týdne“ se taky počítá!!! Nádherně vám to vyšlo. Jinak ségra chtěla vědět, kolik kdy vážily děti, na Jíru Ondra nemá, Haničku už trumfl. Tak v 10 měsících měla 7,3. Tak to je Kája ještě lehčí. Háňa je takový párátko, v 7 letech nemá snad ani 20 kg, ve školce i o tři roky mladší děti vážily víc než ona. Tak máš doma podobný exemplář :lol: V roce to dotáhla na 8,5 kg a 75 cm (Jíra měl taky 75 cm, ale kilo deset).

Hanko, foukám na zuby, snad budeš mít konečně pokoj.

Zuzko, fotku malé jsem zatím neviděla, páč v práci nemůžu na rajče, ale o víkendu kouknu doma. Každopadně zážitek přítomnosti u porodu upřímně závidím. To bych hnedtak nerozchodila.

Danuš, kočka u vás asi nezůstane. Kočka je prostě divný zvíře. Jde si kam ona chce, když dostane nažrat, tak nepohrdne, maximálně se rozhodne se tam vracet, ale má svý místo a těžko ji přesadíš. Náš Cukřík takhle taky chodí jíst jinam, načež na jeho jídlo zase chodí jiní. Prostě když přijde, pozvat, když ne, netrápit se.

Co se týče fotek a jejich udělání, jediné možné řešení je - HNED. Já jak je neudělám hned, neudělám je nikdy. Taky s odstupem času už z nich nejsem tak nadšená. Moje heslo - na co si CHCI udělat čas, na to si ho udělám, na úkor jiných činností, které pro mě důležitý nejsou, i když by se udělat měly.

Mimochodem včera jsem své fotky ukazovala Slovenkám. Měla jsem tam Šumavu, vodu, Vysočinu, tu ZOO. Tak říkaly, jak je u nás krásně, že to na Slovensku není, jak máme všechny města a vesnice upravený. Tak jim říkám holky, co blbnete, všude je hezky. Spíš jde o to na to hezký umět koukat. Vůbec ale na nás jako na Česko pohlížejí jen pozitivně, když nám všichni povídali, jak se těší na příště na tu krásnou Prahu (kterou já vůbec nemusím a nejraději se jí vyhnu) tak to u srdce zahřeje.

Teď už musím.
:mavam: Jiřina

 
mado
Závislačka 3768 příspěvků 29.09.10 11:13

Ahoj holky, zdravím, :mavam: u nás nic nového, snad jen, že od pondělí skoro nepřetržitě leje.
Za včerejší svátek jsem ani nos nevystrčila, ven šel jen Ondra, měl ráno trénink.Vojtíkovi jsem v TV zapnula Šest medvědů s Cibulkou, oblíbený film mého dětství, no nevydržel se dívat, chvíli koukal, pak zas odběhl, pak si u toho stavěl dráhu - televizního diváka z něj fakt neudělám. Nevím, jak vydrží sedět, když chodí se školou do kina, ale říkal prý jo :-D .
Musím Ondrovi vymyslet nějaký jídlo s sebou na tu jeskyňářskou skautskou výpravu, doufám, že bude lepší počasí, i když v jeskyních je stejně mokro tak, jak tak. Většinou dávali peníze a ta holka vedoucí jim za to koupila nějaké potraviny a uvařili společně rychlojídlo, tentokrát je to individuální a snad bude k dispozici kuchyňka v nějaké skautské klubovně, ale i kdyby ne, tři dny o rohlíku vydrží, nají se doma, ale ty zážitky doma nepozná. :-D
S fotkama, u nás není ani jedna vytištěná, vše v PC a na záložním zdroji, když potřebují kluci něco do školy, tak tatínek vytiskne v práci, mají nějakou supr tiskárnu, jinak, co máme digitál, tak nemáme plno alb, ale plný disk v PC.
Dančo, s tím výročím rodičů dobrý, blahopřeju!!Na­hodilas mě myšlenku :wink: , že tcháni na tom budou taky nějak tak, nejdřív si zařizovali bydlení,až pak měli manžela a vím, že to výročí bylo na podzim, ke stříbrné svatbě jsme jim pořizovali Betynu, vyzvedli jsme ji jako štěně někde na Veveří a pak s ní jeli šalinou a všichni ji chtěli hladit a jeden pán říká, v minulé šalině jsem našel malý obojek a košík - tady ho máte (tak jsme ji dovezli i s výbavou), tcháni vůbec netušili…A to už je pěkně dávno, Betyna už není…
S těma Slovákama, mám Jiři, stejnou zkušenost, jak k nám na hokej jezdí ti Košičani, tak taky vždycky, u nás (na Moravě) je nebe modřejší, tráva zelenější, města uklizenější......já naopak mám moc ráda slovenské hory,je fakt, že moc měst na Slovensku jsem nenavštívila a manžel, jak byl vloni s Ondrou v těch Košicích, tak říkal" betonová džungle", jen krásné náměstíčko a jinak děs.
Je fakt, že ta chvála potěší a na Prahu já taky moc držím, už od Pardubic mám takové chvění, kdy uvidím ty stověžaté věže, je pravda, že tam nebojuji denodenně s dopravou a pohybuji se pouze v magickém středu města.V létě bych ráda zase tak na týden do Prahy jela, s Ondrou jsme tam tehdy byli, než šel do školy, Vojtík byl prcek na golfáči (zas výhoda, nic jsme nemuseli nosit v batohu, ověsili jsme kočárek) a už se Vojta dožaduje, že chce taky do Prahy, když má těch sedm let a i něco si pamatuje z minula, jakože kde skákal Šemík - tam se zase nutně musí jít podívat apod, taky už se těším, zase jsme oprášili pražské pověsti a před spaním je čteme, ať víme pak, co kde a jak. Teda včera jsme tématicky trochu uhnuli a četli o Sv.Václavovi a pak jsem na nootebooku ještě hledala písničku od Nohavici o Sv.Václavovi…a Ondra prohlásil zcela pragmaticky: To bráchu zabil ale úplně zbytečně, když ty hřivní stříbra do toho Německa pak musel vozit i on. Já na to" ale tou legendou se Václav stal svatým", Ondra" radši bych byl nezabitý a nesvatý…!" Tož tak u nás :lol:
Ahoj, zase ukecaná Mada :mavam:

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 29.09.10 11:21

Mado, k Praze mam uplne stejny postoj jako ty :-) ja ji proste miluju- porotoze tam nemusim bydlet :D miluju nas zapadakov, co ma taky historii (letos zrovna 1200 let mesta, 90 let jen ceskeho- predtim vlastne dohromady s polskou casti)- proste Tesin, no :-) a Nohavica je nas :-)
ale Praha…ma neco…ma dusi :-) kdyz pojedete do Phy, dejte vedet, radi se pripojime :-) a treba nam holky udelaji prednasku :-) ja osobne nemam problem dorazit brzy rano a vecer odjet, ale treba pres vikend by to slo taky …

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16438 příspěvků 29.09.10 11:23

jeste ja: at nemusim kazde zvlast, fotky Victorky jsou na rajceti (zuziky, rajce.net uziv. jmeno Zuziky, helo Vicky ) :-) a je NADHERNA a dokonala :D a btw, ta ruzova obluda v letu na jedne fotce je kun, co dostala ode me- top jsem slibila v okamziku, kdy segra zjistila, ze to bude holcicka :D kdyz ho videla, malem ji trefilo :D

 
mado
Závislačka 3768 příspěvků 29.09.10 11:42

Zuzko, já na Viktorku koukala, hned, jak jsi to dala do deníčku a tam žádný heslo nebylo třeba, pak, jak o tom Danča psala, tak jsem to zkusila a už to chtělo heslo. Je to super, takové malé mimčo, taky bych v rodině brala, ale zatím se nikdo k ničemu nemá :nevim:
S tou Prahou je to dobrý nápad, mi tedy plánujeme tak na sedm dní, než to všechno obejdeme, prohlédneme (jak se posledně vyjádřil Ondra: „Když taky musíme vlést do každých dveří…ale bylo to dobrý, protože když do každých dveří vlezeš s dítětem, tak tě málokdo vyhodí a naopak tě přizvou dál a nabídnou k prohlídce i to, co je zapovězené - stalo se nám třeba v Senátu). Tentokrát to vidím i na to, že do plánu prohlídek budeme muset připsat i nějakou hokejovou arénu…zase to bude jiné s věkem dětí, míň dětských hřišťátek a naopak už v poho dáme Národní muzeum.
To by bylo fajn, kdybychom si na jeden den smluvili velký sraz a některá z místních holek, by nás profesionálně provedla tam, kde to mi "vesničani“, vůbec neznáme :-D
Zuzko, ve vašem městě jsem byla jen jednou, snad už bylo po revoluci a pamatuji si, jen řadu polských fiatů táhnoucích se ke státní hranici :wink:
Ahoj, jdu se chystati na prohdlídku na gyndu, jak říkává jedna známá: musím důkladně shodit kožich :lol:
Ahoj Mada

 
anecak
Echt Kelišová 7560 příspěvků 29.09.10 14:43

Ahoj holky,
tak už jsme doma, Kája šla spát, já konečně poobědvala. Byla jsem ještě změnit pojišťovnu, VZP nemá žádný program pro děti, tak budeme od 1. října u OZP, ty těch programů mají víc nejen pro děti, ale i pro těhule a tak.
Jiři, Budapešť musí být nádherná, je fajn, že je Praze takhle podobná. Ten popis je super, ráda jsem si to přečetla.
Prahu mám moc ráda, rádi chodíme starou částí, malýma uličkama, je to nádhera. Akorát nemusím davy turistů, takže těm se snažíme vyhýbat, v zimě a na podzim je to lepší, to jich tu nebývá tolik.
A o dopravě už vůbec nemluvím, po Praze autem jezdím nerada, naštěstí se většinou člověk dostane metrem, to se dá i s kočárem.
Jak tak čtu, tak Kája bude Haničku s váhou následovat, jsou na tom holky dost podobně :-) taky jsem zvědavá, jak na tom bude v roce, už teď má 72 cm.
Až holky, dorazíte do Prahy, tak se určitě musíme sejít, jsem pro. To není vůbec špatný nápad.
Zuzi, fotky jsou moc hezký, neteřinka se povedla.
Mějte se fajn, musím jít něco dělat, dokud prtě chrní :-)
 K.

 
Jirina
Extra třída :D 13112 příspěvků 29.09.10 14:53

AHojda,

tak zrovna jsem se byla projít tou vaší oblíbenou Prahou :mrgreen: :mrgreen: Byla jsem objednaná na kliniku ve Spálené (hned u metra Národní, kdo to nezná), na kožní, preventivní vyšetření znamínek. Ptala jsem se, jaký je rozdíl mezi pihou a znamínkem. Není. Je to totéž. Byla jsem pochválena, že jdu na prevenci, že je vše v pořádku, nic není třeba odstraňovat, za rok na shledanou. Stihla jsem to z práce za čistou hodinu z i s cestou a vyšetřením.

Jinak v těch místech jsem už dávno nebyla, je to tam hnus, metro obestavěný, staveništěm, cesta těsně kolem metra poblitá a posraná. Asi se na to neumím dívat těma pravýma očima :mrgreen: :mrgreen: Ne je fakt že jako člověk ne městský, ale příměstský, jsem vysílena už jen tím, než se do centra proboxuju. A pak bojuju s množstvím lidí valících se všude a říkám si - zlatá naše vesnice. Že je tam krásná historická architektura o tom žádná námitka, ale když na to člověk čumí furt, tak to trošku zevšední. Když člověk potřebuje most použít např. jako prostředek, kterým se dostane z jednoho břehu na druhý, je to šílený, na tomtéž místě procházka vcelku snesitelná. Všechno je relativní.

Nicméně až holky přijedete, doufám, že se k vám přidám a s nadšením si prohlídnu všechno, co Pražandy doporučí. Chtěla jsem napsat rodilé Pražandy, ale to já jsem taky.

:mavam: Jiřina

 
anecak
Echt Kelišová 7560 příspěvků 29.09.10 18:05

Jiři, máš pravdu, kolem Národní to teď vypadá příšerně, je to tam všechno rozkopaný, jak stavějí to nové centrum, nějak od nového roku by tam ani nemělo stavět metro. Tak snad potom, až to zase otevřou, tak zmizí všichni ty bezdomovci a bude to tam vypadat líp, doufejme.
Na prevenčku na kožní bych si měla zajít taky, VZP ji neproplácela, OZP snad jo, tu kliniku ve Spálený znám, chodím tam na alergologii.

 
mado
Závislačka 3768 příspěvků 29.09.10 18:15

Mám všelijakých znamínek habakuk, ale nikdy jsem neřešila, zda to někdo někde proplácí. Vždycky jsem zašla na kožní, řekla, že chci prohlédnout znamínka, pár už mi jich bylo preventivně vyřezáno, ale neplatila jsem nikdy nic, možná nějaký regulační poplatek, ale většinou to zfouknu, když jdu s nějakým problémem s klukama, tak je to při jednom a doktorka řekne, že neplatíme nic.
Ahoj Mada :mavam:

 
LuckaH
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 29.09.10 18:45

Ahoj,

hlásím se po hektickém pracovním dnu. Je to děs, práce je opravdu moc a absolutně nestíhám. Dnes na sbor nejdu, neb nemám hlídání, ale ono se nic moc nového dělat nebude - je po soustředění :mrgreen:

Jiřko, teda to jsi dobrá, že chodíš takhle preventivně … :palec:

Já jsem úplný pražák a takový ten co žije celý život v úplném centru, tak mně to vše přijde úplně samozřejmý - i to blitíčko a tak. Leze mi to na nervy jen v případě, že do něčeho šlápnu. Ale protože se pohybuju po městě víceméně pěšky, tak jí mám docela prochozenou a třeba po ránu o prázdninách, když ty hospůdky mají ještě zavřeno, ale od sv. Havla už zvoní - to je idyla !! No jsem magor. HLásím se za průvodce až se udělá pražský srazík - teda pokud bude zájem :oops:

Jedna zajímavost pro Mado (i pro ostatní): Tomův sbor bude zpívat příští víkend v O2 aréně naší a americkou hymnu při nějakých zápasech NHL - no starší kluci jsou z toho celý vydřený :mrgreen:

Jiřko, :mrgreen: teda s tou Budapeští jsi mi dala. Padla na mě nostalgie - cesta po Váci utca - to nemusím, to je fakt jen pěší zona plná obchodů, ale pak u Dunaje s pohledem na hrad (není to zámek) to je idyla. A byli jste na Rybářské baště (Halasz bastya)?? Máš pravdu, že BUdapešť něčím Prahu připomíná, mně taky.

Tak já jedu pro Tomáše, večer se snad ještě připojím.
 Pa

LuckaH

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Maminkou s eMiminem už pár let – Krkonoše


Reklama