Maminkou s eMiminem už pár let - koupelnová příhoda od Jiřin

Rodičovství

Ahoj vespolek, téma nového deníčku jsem nemusela vymýšlet, protože se mi prostě přihodilo :o)) Prožili jsme si krušné chvilky, ovšem s odstupem času jak jinak na to vzpomínáme s humorem.  

Včera večer po sedmé hodině jsme se chystali jako vždy do koupelny. Byla jsem s dětma sama doma, tatínek se měl vrátit někdy kolem desáté hodiny. Hanička už dlouho fňukala, že je unavená a chce spinkat, takže jsme se šli koupat dřív než obvykle. Svlíkli se v pokoji jako jindy, špinavé oblečení naházeli ze schodů :o)) a koupel proběhla stejně jako vždy. Zavřela jsem v koupelně dveře, protože netopilo topení, tak aby na nás netáhlo z chodby. Ty dveře jindy nezavíráme, jsou trochu zkřížené. No nicméně osudově jsem je zavřela. Když jsem děti vytáhla z vany, hnala jsem je do pokojíčku. Hanička zatáhla za kliku … a nic. Já jsem zatáhla za kliku … a taky nic. Nejdřív jsem si myslela, že nám tu kliku z venku někdo drží (kdo asi, když doma nikdo nebyl, že), pak mi došlo, že se asi něco zaseklo a západka, která zmáčknutím kliky zaleze, nezalezla, ale pevně trčela v zárubních. Nastala panika. Hanička začala natahovat, že chce ven. Já jsem říkala, že já přece taky. Mobil do koupelny samozřejmě nenosím. Hrozná situace. Děti nahaté, jen zabalené do ručníku a jsme uvězněni ve vlastní koupelně.

 

Koupelna není moc veliká (rozměry cca 3×1,5 metru). Topení studené. Naštěstí jsme si to tam při koupání zadýchali a měli jsme tam dva tlusté župany a asi 8 ručníků. Urvala jsem z mýdelníku uvolněný drát a snažila se s ním šťourat do dveří. Marně. Klíč jsme měli, ale zámek byl odemčený a tak nám byl na nic. Když bylo jasné, že se hned tak ven nedostaneme, začaly děti řešit: a kde budeme spinkat? Dali jsme na zem župany a na ně ručníky, Jíra si vytvořil improvizovaný pelíšek v uličce mezi vanou a zdí, Hanička z druhé strany vany. Kam budeme čůrat? No do vany. Co budeme pít? Vodu tu máme (v životě mi nevypili tolik vody jako ten večer). Co budeme jíst? Nic, jsme po večeři, do rána tu přece nebudeme, táta v 10 přijede a vysvobodí nás. Kam budeme kakat??? Honem jsem se ujistila, že se zatím nikomu nechce. Posléze jsme vymysleli několik variant - do koše, do vany a namačkáme to do odpadu, poslední variantu jsem vymyslela, že to vezmu do ruky a vyhodím oknem :o)) Ááá, okno. Když z něj sundám kytky a stoupnu si na vanu, mám ho asi ve výši ramen. Jako úniková cesta nemožné, jsme pět metrů nad zemí. Vykoukla jsem ven, jestli venku někdo není, ale kromě sousedovic psa mi na moje „haló" nikdo neodpověděl (nějak se mi v tu chvíli příčilo volat z okna „pomoc").

 

Střídavě jsem tedy šťourala drátkem do zámku (nakonec jsem ho tam zpřelámala asi na pět dílů), pak se snažila umírnit Jíru, aby do toho nešel šťourat on, střídavě jsem ztrácela naději, že tam budeme muset vydržet až do večera a snažila se děti uklidnit a improvizovaně uložit a uspat, po chvíli jsem se zase rozzuřila, že to prostě nevzdám a musíme se dostat ven vlastními silami. Byla jsem spocená jak pes, bylo tam docela vedro, lezla jsem na okno, abych se ujistila, že zase nikdo kolem nejde, zase jsem to okno nechtěla nechat moc dlouho otevřené, aby mi děti nenastydly (zabalení do ručníků jim nikdy moc dlouho nevydrželo). Pak už jsem to začala vzdávat. Lehli jsme si na ručníky a začali si vyprávět, co by se všechno dalo dělat. Hotový brainstorming :o)) o nápady děti fakt neměly nouze. Pak jsem znova vylezla na okno, že to naposledy zkusím. A ejhle, vzdálený štěkot psů mi hlásil, že někdo jde. Skutečně, za chvíli jsem uviděla dvě postavy pána a paní. Jenže co teď? Okno bylo pět metrů nad zemí a asi 10 metrů od cesty. „Halóóóó„, zavolala jsem. „Můžete nám pomoct?“ Představte si tu situaci, že jdete setmělou vesnicí a někde ve výšce na vás někdo huláká oknem. Slyšeli mě a reagovali, jak by se dalo čekat: a jak asi? Honem, jak se rychle a srozumitelně vymáčknout. „Já jsem s dětma v koupelně a zablokovaly se nám dveře a nemůžeme ven". Slyšela jsem údiv, smích… co asi jako od nich můžu chtít. Volám na ně: „dva domy od nás bydlí moji rodiče. Dojděte k nim, ať přijdou s klíčema". Vyptali se mě na jméno moje i jejich, ujistili se, že si z nich netropím švandu a slíbili, že jdou. Děti polila euforie, že už se vysvobození blíží a začali po koupelně rozverně pobíhat a povykovat. Naslouchali jsme, jestli už někdo nejde (naši by to k nám zvládali do dvou minut), ale pořád nic. Tak znovu vykouknu z okna, dvojice se akorát vrací a volá na mě, že u našich se sice svítí, ale asi jim nezvoní zvonek (no jasně, nezvoní, vždyť to vím). Nabízí mi, ať řeknu číslo, zavolají jim. Naštěstí jsem si vzpomněla číslo na pevnou linku. Mobilní čísla si nepamatuju žádná, kromě svého a manželova. Vzali to hned a já slyším paní: „prosím vás, tady stojím pod oknem a paní na mě volá, ať tam jdete s klíčema, že jsou zavřený v koupelně". Mamka slibuje, že hned jde, paní se ještě ujisťuje, že to je opravdu ona a opuští scénu.

 

Za chvilku mamka dusá po schodech. Á, tady jste, jo ona vám vypadla klika (ano, vypadla, ale tím to není. Zevnitř jsem jí tím drátkem vyšroubovala, samozřejmě jsem měla ten míň důležitý konec a ten druhý vypadl na chodbu, ale její nasazení nic neřeší). Máte tu nějaké nářadí? Naviguju kde má manžel šroubováky. Odšroubuje kryt na kliku a … nic. Volá tátovi, ať přijde taky. Buší do dveří a nic. Nahoře jsou pět centimetrů odchlípnuté, dole taky, ale ta malá železná potvora uprostřed je pořád pevně drží. Znáte tu scénu z amerických filmů, jak se policajt rozběhne a ramenem lehce vyráží zamčené dveře? Tak to je pěkná blbost. Mamka se řídí radou: když to nejde silou, použij ještě větší sílu. Buší do zámku a my jsme pořád uvězněni vevnitř, navíc už děti začínají být neklidné z toho randálu a začínají naříkat. To už jde táta s obrovským majzlíkem, narve ho do škvíry ve dveřích (dveře se otvírají dovnitř do koupelny), na:,–(í do oné železné věcičky a za:,–(í pár mohutných ran … ještě jednu, ještě další, než to konečně povolí. Sláva, jsme vysvobozeni. A kolik že je hodin? Půl desáté! Strávili jsme v koupelně skoro dvě a půl hodiny!! Koukám na tu kovovou mrchu, která nás tam držela … to je fakt síla, takový kousíček železa.

 

Děti vybíhají ven, skáčou konečně do pyžámek, nenechají se připravit o pohádku, kterou čtu s myšlenkama úplně jinde. A pak usínají jak jezulátka :o))

 

Uf, v životě by mě nenapadlo, že se něco takového může stát. Celou noc se mi zdály hrůzné scénáře, jak vevnitř či venku zůstalo jen jedno dítě. Jsem přesvědčená, že kdyby zůstal venku Jíra, byl by schopen podle slovní navigace dojít pro telefon a přivolat pomoc. Hanička by to jen prořvala, tím jsem si jistá. A poučení? Žádné není. Snad jen vysvětlit dětem, ať se nikde nezavírají (klíče mám mimo dosah, že by se mohli někde zamknout, to mě už napadlo). A od teďka snad i na záchod budu chodit s telefonem :o))  

Stalo se vám někdy něco podobného? Napište o tom, ať v tom nejsem sama :o))  

Jiřina a Jíra (5 let a 5 měsíců) a Hanička (4 roky a 2 měsíce)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 28.01.08 21:05

První!!!
Jiřino, tuto příhodu bych teda na vlastní kůži nechtěla prožít, obzvlášť tu variantu „jedno dítě na druhé straně“!!!!!
Nám se ale vlastně něco podobného stalo: Míše byly přesně 3 měsíce, měsíc byla po operaci tříselné kýly a doktoři nás strašili, že se jí nejspíš udělá i v druhém třísle takže nenechávat „vyřvat“. Odjížděli jsme po prodlouženém víkendu z chalupy, vše už bylo v autě, já dovytírala a Michal už šel dát autosedačku s Míšou do auta. Malá byla už akorát unavená ke spánku, pár metrů ujet a byla by tuhá. Jenže jak M. přidělával tu sedačku a měl přitom klíče v ruce, zmáčknul  centrál a čudlíky zajely. To by ještě nebyla tragédie. Klíče mu vypadly do auta… jenže přidělával tu sedačku… povedlo se, zavřít dveře a jedem - VŠECHNO ŠPATNĚ!!!!! Dveře zamčené, klíče uvnitř s ospalým tříměsíčním miminem :-O Stáli jsme tam s vytřeštěnýma očima a řešení nás nenapadalo. Rozbít okénko - co pak s autem na pražském sídlišti?? Nedaleko bydlí automechanik tak pro něj M. skočil, aby nám pomohl. Přišel vybavený jako zkušený zloděj aut, ale bylo vidět, že tímto způsobem se fakt neživí ;-) Trvalo mu to děsně dlouho, Míša po 5 minutách spustila šílený řev, my dva okolo pobíhali v panice takže chlapíkovi se fakt dobře pracovalo… Snad po půl hodině to auto otevřel! Míšu jsem hned rozbalila se staženým hrdlem, že tu kýlu už určitě má… neměla… ani nikdy potom :-)
A ještě jedna příhoda z dřívější doby - byli jsme ještě bezdětní u známých na Silvestra. Oni měli asi 3 letého chlapečka a ještě tam byli jedni se 4 letou holčičkou. O půlnoci jsme dospěláci vyrazili ven na ty rachejtle a šampáňo :-))) Klíče sebou :-))) Paní domácí něco ale zapomněla tak se chtěla vrátit - klíč nešel do zámku!???? No aby jo, když z druhé strany byl druhý klíč… Co teď? Budit tříletého prcka a vysvětlovat mu, že má jít ke dveřím a vytáhnout klíč? Nebo budit 4 letou holčičku, která je ovšem v úplně cizím bytě a chtít po ní totéž? Naštěstí bydlí v přízemí a naštěstí byly otevřené balkonové dveře (aby ne, když tam byl centrální sklad pití ;-)) takže tam kamarád vylez a i tu půlnoc jsme oslavili :-)))
Konec veselých příhod resp. se šťastným koncem :-)))
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 29.01.08 07:37

Ahoj Katko,

souhlasím, že nejdůležitější je být na stejné straně s dětma :o)) Klíčové příhody jsou taky dobré, mně osobně se nepřihodila naštěstí zatím žádná, snažím se dávat 200% pozor, ovšem že se něco stane s klikou, by mě vážně nenapadlo :o))

Podobná příhoda s klíčem v zámku, jak popisuješ, se povedla našim známým, když jsme byli u nich na návštěvě a vyprovázeli nás ven. Ještě jsme se o tom bavili po cestě, ona si z něj totiž utahovala, že nemá klíče. Měli je oba, ale třetí vevnitř v zámku. Bohužel jsou ve 4.patře, takže museli přivolat zámečníka … ten udělal ťuk ťuk, vyplázli tři tisíce a byli doma. Brrr. Doma od té doby NIKDY klíče v zámku nenechávám (a to máme kliku z obou stran a ne klasickou „kouli“). Takže se přihodilo maximálně to, že si manžel klíče zapomněl a když se v noci vrátil z hraní, musel mi házet na okno kamínky, aby mě vzbudil a pustila jsem ho domů :o))

Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8802 příspěvků 29.01.08 09:21

Ahoj holky,
teda oba příběhy co jste tady napsaly, jsou šííílené!!! Jsem z toho úplně na nervy, jen to čtu. Musím uznat, že ten Katčin je ještě horší. Tříměsíční mimčo v autě. No já nevím co bych dělala. Ale abych přispěla i já svou troškou do mlýna.  

Když bylo Matějovi tak rok a půl, tak se díval v obýváku na televizi a já mu tam nesu pitíčko, vezmu za kliku a ejhle. Nejde. Miláček se zamčel. Naprosto nechápu, jak ho to napadlo, nikdy před tím si klíčů nevšímal. Tak jsem pochopitelně začala hrozně panikařit. Začala jsem na něho volat a on si chytráček dával telku hlasitěji, aby ho ta matka neotravovala. Tak jsem utíkala pro drát  a chtěla jsem vyšouplnout klíč ze zámku, že to pak nějak šperhákem otevřu, jenomže vždycky, když jsem ho vyrazila, tak Matěj slezl ze sedačky a vrátil ho do zámku. No prostě miláček. Samozřejmě mi hned začali hlavou vířit katastrofické scénáře, jak vybuchne televize, vyleje se akvárko apod. Tak jsem celá šílená volala manželovi do práce, který měl zrovna nějakou super důležitou extra pracovní schůzku. Tak se omluvil řediteli, ten to naštěstí pochopil, ale prý se bavili všichni zúčastnění. Takže taťka nás jel zachránit a já jsem si mezitím vzpomněla,že máme v dílně od všech dveří náhradní klíče!!! Takže pak už to byla jen chvilka. Taťka dorazil v okamžiku, kdy jsem slavnostně otvírala dveře a viděla naprosto spokojeného Matěje, jak sedí na sedačce a dívá se na telku. Poučení? Od té doby nemáme v žádných dveřích klíče.  

Jinak kluci jsou zdraví tak na hraně. Ráno si pro ně přijel taťka a jak se vzbudí, tak si je vezmou naši k sobě. Včera odpoledne měli 37,2 ale večer už nic. Tak nevím.  

Tak zatím pa
Dana  

PS: Peťo tvoje příhoda je taky děsivá. To už vážně žádná sranda nebyla!

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 29.01.08 13:50

Čau holky!

Dobrý příběhy! :-))) Docela jsem se pobavila, i když z vlastní zkušenosti vím, že to v reále bývá někdy pěkně o nervy. Sama mám takových příhod už vcelku dost, tak jen tu poslední z doby asi před dvěma měsíci. Šla jsem do sklepa pro zavařeninu, Tomík v té době začal trénovat zamykání a tak ho otevřené klíče na schody do sklepa s klíčem v zámku velmi zaujaly. Tak hošánek šel a přestož jde tento zámek špatně zavírat, tak se mu podařilo dveře zamčít a mě uvěznit ve sklepě. No měla jsem „OOOOhromnou“. Nicméně jsem ani trošku nepanikařila, protože jsem si říkala, že je doma Luky, tak na něj zakřičím a příjde mi otevřít. Uvažovat v případě těchto dveří o nějakém vypáčení nebo vylomení je úplně zcestné, protože jsou to dveře bezpečnostní! Tak jsem stála za dveřma a hulákala na kluky. TOmík nemluvil ještě skoro vůbec, takže nehrozilo, že by Lukymu došel říct, že má otevřít. Kluci měli puštěnou telku a po té, co jsem vždycky zahulákala jsem jen slyšela, jak si zesílili zvuk! Tak jsem tam řvala a řvala a už jsem teda začínala být mírně nervózní. Přece jen to bylo poněkud riskantní nechat tam hlavně toho malého prcka tak bezprizorního. No tak dumám co dělat a přitom furt buším do dveří. Najednou jsem zaslechla, že Luky s někým mluví! Ale nechápala jsem s kým! Manžel tou dobou dojít domů nemohl. Najednou se odemklo! Pak jsem se dozvěděla, že Luky byl zabranej do televize a občas ho rušil nějaký hluk, tak si jí proto vždycky zesílil. No a pak zaslechl, že mi zvoní telefon, tak ho vzal. Volala moje mama a za tu dobu, co si s ní Lukášek jen tak povídal se jí zdálo, že slyší jakési divné zvuky, tak tomu Lukáškovi do telefonu říkala: Luky, co je to tam za hluk? Kde máš mamu? Běž ji najít! Tak Luky šel a hledal, až mě našel zamčenou ve sklepě!!! :-) Tak toť naše příhoda asi 2 měsíce stará! :-)
Monča a kluci

 
Radina  29.01.08 14:52

Já mám příhodu bez klíčů! Můj bývalý manžel, když byl asi 3 letý capart, zavřel svoji hlídací babičku do kurníku se slepice. Sice jenom na západku, ale babičku vysvobodil až po několika hodinách děda, který se vrátil z práce. „Chlapečka“ našli jak si hraje na seníku =o)

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 29.01.08 20:01

Ahoj holky!
Nejak nestiham a priznam se, ze ani nemam moc chut psat- ctu vas, ale nepisu:( jsem unavena jak blazen, spala bych vsede, ale zaskodnici nedopreji oddych- vsak to zname:-))
Jiri, hezka prihoda:-) ja nastesti podobnou zatim nemam- pisu zatim, protoze cekam, ze se neco podobneho drive nebo pozdeji stane:))
jsem docela v casovem presu, protoze ve ctvrtek delam zaverecne zkousky v tom kurzu, kam chodim(porada ho Hospodarska komora), a musim obhajit podnikatelsky zamer- to bude sranda:) po dlooouhe dobe mluvit pred lidma…
jdu si delat topinky k veceri, zatim pa
Zuzka a lumpici

 
Katkaty
Generální žvanilka 20146 příspěvků 30.01.08 00:52

Vim ze to neni svanda ale precetla jsem pribeh i vsechny odpovedi a malem jsem se pocurala smichem hlavne jak jsem si predstavila babicku v kurniku :))))

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 30.01.08 07:20

Ahoj holky,

všechny příběhy fakt moc dobrý :o)) Ani nevím, který bych si vybrala, aby se mi stal, tak doufám, že mám na nějakou dobu vybráno. Včera jsem šla ze cvičení a koukala na to okno, ze kterého jsem si přivolala pomoc, no já být teda kolemjdoucí tak tam ani pořádně nedohlídnu, tak to jsem měla štěstí, že jsem nepadla na nikoho krátkozrakého jako jsem já :o)

U nás nového nic, včera jsem byla cvičit a večer jsem padla úplně vyřízená. Ten nábytek k dětem nám přivezou už zítra, tak se na to těším, jak to tam všechno uklidíme.

Jiřina

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.01.08 13:24

Čau holky!  

Prosím, nedokážete mi někdo pomoct s mým úkolem do angličtiny??? Já už jsem z toho fakt totálně zmatená a netuším, jakou kouli či co Robert Rowley koulí válí atd.! :-((( Mám přeložit následující jazykolam:  

Rober Rowley rolled a round roll round. A round roll Robert Rowley rolled round. Where rolled the round roll Robert Rowley rolled round?  

Prosííííííím. Nedokážete mi prosím někdo říct, co ten Rob vlastně dělá???
A to se to mám ještě naučit zpaměti!!! Brrrr.
Jinak u nás nic moc nového. Tomík spí a Luky je ve školce. Zatím ahoj.  

M.    

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 30.01.08 15:51

Moni, nemá místo „a round“ být „around“? to by znamenalo okolo. Večer se na to mrknu z domova.
Pa J.

 
matesatko
Kecalka 253 příspěvků 30.01.08 15:59

Já bych to přeložila asi tak:
Robert Rowley valil kolem kulatou kouli. Kulatou kouli Robert Rowley valil kolem. Kam valil kulatou kouli Robert Rowley valící se kolem?
I když s pomocí slovníku jsem roll přeložila spíš jako válec než koule, ale spojení kulatý válec mi moc nesedí.
Ale jsem jenom samouk tak nevím jestli jsem Ti pomohla :)
Jo a jinak k tématu:
Já jsem zůstala zavřená ve školní třídě se 30. žáky. Jednoho jsem poslala pro křídu a nešli mu otevřít dveře ven. Myslela jsem si že si dělá srandu tak jsem to šla zkusit sama a nic. Tak jsem odučila hodinu a když zazvonilo tak jsme to zkoušeli znovu. Bušili jsme na dveře a nikdo nezareagoval, protože třída je zastrčená za rohem. Když jsem chtěla ať někdo vytáhne mobil, že zavoláme na vrátnici tak se všichni spikli a jednohlasně prohlašovali že žádný mobil nemají,  že nemají kredit nebo že jim právě došla baterka. Měli totiž příští hodinu psát písemku. Tašky jim prohledávat nesmím, tak jsem čekali. Zazvonilo na další hodinu a asi za pět minut se ozvali kroky a do třídy vešla další vyučující (bez problémů zvenku dveře otevřela) nejdřív si mě nevšimla ale děcka byli jak pěny, což ji překvapilo, tak se zarazila a pomaloučku zavírala dveře a než stihla zareagovat na naše nééééééééé. Tak byly dveře znova zavřené a nešli otevřít. A byli jsem tam dvě. Takový řehot jste ještě ve třídě neslyšely.  A ten její překvapený a nechápající obličej byl taky pěkně srandovní. No chechtala jsem se s nima. Naštěstí asi po 10 minutách bušení do dveří a přesvědčování ať někdo vytáhne telefon přišli zedníci opravovat okno co bylo naproti té třídě a otevřeli.

 
Kimmy
Kecalka 158 příspěvků 30.01.08 16:07

Prosim Te - co vas to tam uci - takova anglictina Ti bude na houby…
Roll - je rolicka  - treba v toaletaku nebo svitek - nevim, jestli je na to lepsi cesky vyraz (neziju v CR) - tak si to tam do:,–(. U te druhe vety si nejsem tak docela jista - pusobi to na mne jako rolicka,  ktera se jmenuje Robert… ale asi to nebude ono tak volim jinou moznost.
Robert Rowley kutalel dokola kulatou roli(cku). Kulatou rolicku kutalel dokola Robert Rowley ( v cestine mi zni prirozeneji ten slovosled prehodit). Kam se zakutalela ta kulata rolicka, kterou Rober Rowley kutalel okolo?
Ale do kursu, ktery vam dava takove ukoly bych asi nechodila…

Kimmy

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.01.08 21:06

Holkyyyy, vy jste zlatý! Díky za pomoc! Já to nějak nebyla schopná dát do pořádné věty, která by dávala trošku význam. No ona asi stejně moc významu nemá dávat, co?! Hlavní je ta krkolomnost věty. :-( Ale fakt je, že já na tenhle úkol taky zírala poněkud ohromeně. Minulou hodinu jsem byla doma marod, takže jsem při zadávání úkolu nebyla. Úkol mi poslala kamarádka a tak jsem na to poněkud vytřeštěně zírala. No uvidím, co se na hodině zítra dovím nového.
Ale ještě jednou velké díky.  

Matesatko - příhoda ze zamčené třídy je taky dobrá! Když jsi psala, že kolegyně dveře normálně otevřela, tak jsem myslela, že to děcka nějak narafičily. ;-) Ale když vám to zas potom nešlo otevřít, tak jsem uvěřila, že žactvo nebylo na vině.   

U nás se už konečně spí! Hurááá! Dnes jsem byla s Lukáškem mrknout na zdejším plaveckém bazéně, že by tam chodil do přípravky na plavání! Líbilo se mu to a má tam 2 kamarády, tak to snad klapne a začne chodit. Ale půjde až za 14 dní, až tam bude paní vedoucí. Chce být při jeho první hodině, což jsem ráda! A taky je teď po nemoci, tak bude mít aspoň víc času na vzpamatování se a regeneraci.  

Tak ahoj  

M.  

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 30.01.08 21:11

Ahoj vespolek,  

tak vidím, domácí úkol z angličtiny odborně vyřešen :o)) Taky jsem měla na jazyku něco jakou koulil kolem kulatou kouli, jen v češtině by se měl jmenovat Kulda Kulička, aby to byl podobný jazykolam. Taky jsme kdysi na angličtině trénovali jazykolamy, pravda anglicky se tím moc nenaučíš, ale potrénuješ výslovnost. Třeba si pamatuju „she sells sea shells on sea shore“ - v překladu je to taky pitomost :o)  

Co u nás nového? V práci jsme měli dnes celé dopoledne prezentace v hotelu Movenpick, pak jsme tam měli oběd, takže jsem se tak přežrala, že jsem ani nevečeřela :o)) Doma jsme s dětma vystěhovali hračky z pokojíčku - zítra mají přivézt ten nábytek, tak aby to bylo kam postavit. Posunula jsem jim postele blíž ke dveřím, aby se to tam vešlo, tak jsem moc zvědavá. Zítra nás čeká to tam všechno nastěhovat.  

Historka učitelky uvězněné s dětma mě taky moc pobavila, to je nejlepší, člověk si zažije perné chvilky a pak se tomu všichni smějou :o)))  

Jiřina

 
Klea
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 31.01.08 09:20

Ahoj holky!
Doufám, že si na mě ještě pamatujete!!!!
Jsem to ale ostuda co?!!!!
Nebdu Vám tady popisovat co se mi stalo, není to nic vážného. Jenom mě to otrávilo tak, že jsem sem na chvilku přestala chodit,  ale určitě to není kvůli Vám. Moc jste mi chyběli!!!!!

Jiřinko - tvůj příběh znám z vlastní zkušenosti. Taky se nám sekly dveře v koupelně, naštěstí uvnitř nikdo nebyl. Nedovedu si představit, že by tam někdo zůstal, taky máme pidi koupelničku. Ale když měla Dáda necelé 2 roky, šel spát a tím jak má postýlku blízko dveří, nenapdlo ho nic jiného, než si začít hrát s klíčem. (my ještě nepoučeni, jsme nechaly v zámku klíč - no ten den, tam byl naposledy!!!!)
Samozřejmě se zamkl, naštěstí usnul tak jak to bylo běžně zvykem, takže nepanikařil. Zato já ano. Sama doma, chlap v práci a dvouletý capartík zamknutý v ložnici. Zkoušela jsem rozmontovat zámek, nic.
Takže manžel přijel z práce a asi po hodině  a půl se mu dveře podařili odemknout  „šperhákem“
Od té doby u nás nikde ve dveřích nenajdete klíč!!!

Jinak jsme všichni trošičku nachlazení, s Adélkou se za chvilku chystám k doktorce, teče jí z očička ( a zrovna z toho stejného, se kterým jsme byli na výplachu, tak jdu raději za včas )
Danek je tento týden ze školky doma.
Minulou sobotu jsme byli u zápisu! Zvládl to úplně v pohodě. Manžel byl na něho pyšný, prý nečekal, že je tak šikovný.
Ale jednu věc Vám sem musím napsat. Hrozně mě štvaly učitelky v mateřské školce, jak v posledních dnech před zápisem děti tepaly!!!

No naštěstí to máme za sebou, teď už budeme jenom vybírat tašku a penál. No Dáda už má stejně vybráno. Chce školní batoh se Spidermanem.
Tak já se jdu chystat k té doktorce, mějte se
Už jsem zase budu chodit pravidelně

 
DanaCe
Echt Kelišová 8802 příspěvků 31.01.08 10:50

Ahoj holky,
omlouvám se, moc nestíhám. Dnes jak přijdu z práce budeme balit a zítra jedeme na víkend na jakousi chalupu i Mírova. Včera jsem byla s manželem na hraní, tak jsme dorazili taky až večer.
Jinak u nás nic nového. Kluci jsou snad OK. Bioparox ale ještě šplícháme. Tom si šel dnes pro vyzo - čímž přeju všem školákům krásné pololetní vysvědčení. Naše nahlásím.  

zatím papa D.  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8802 příspěvků 01.02.08 10:20

Dobré ráno,
kdepak všechny jste? Hlásím, že na vysvědčení jsme měli samé jedničky. Je to moje šikulka šikovná. Na pátou třídu, je borec. Já už jsem měla dvojky.
Odpoledne jedeme na ten víkend, tak se těším. Nebudu muset vařit a budeme venku. Doufám, že se nemoc nevrátí a v pondělí nastoupíme do MŠ.  

Jdu dělat zápis ze včerejší porady.
papa a hezký víkend.
 Dana

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 01.02.08 10:57

Ahoj vespolek,

tak já se taky přidám. Vysvědčení tedy ještě žádné nemáme (Dančo jste šikulky se samýma jedničkama) :o) V práci mám uzávěrku a od rána tu soptím, protože na co sáhnu, to mi nejde. Teď něco stahuju a nemůžu zatím nic jiného dělat.

Včera nám přivezli ten nábytek, ale tatínek stihl smontovat jen ty malé skříňky. Hanička si tam pak s nadšením nastěhovala panenky, měla úžasnou radost. Jíra si tam nestihl nastěhovat nic, to až dnes večer. Ty větší regály budou až v pondělí, protože manžel má teď zase práci a bude se vracet pozdě. Škoda, všichni jsme se na to těšili.

S naší babičkou to vůbec nevypadá dobře, prý má nějaký nález na mozku, že snad nějaké malé mrtvičky prodělala, takže jí neslouží paměť. Někdy prý je ok, ale jindy si vůbec nemůže na nic vzpomenout. Prý jí dávali nějaký test, kde měla např. namalovat hodiny a ona si vůbec nevzpomněla, co je to hodiny. Výhled je tedy velmi nejistý, prý se máme spojit se sociální pracovnicí a umístit jí do nějakého pečovatelského domu, protože potřebuje péči 24 hodin denně a to prostě v domácích podmínkách nelze. Pořád ještě nechodí, takže má zavedenou cévku. Prý se máme pomalu smiřovat s tím, že už se nám domů nevrátí :o((( Ach jo, takový rychlý spád to nabralo.

Už to doběhlo, tak musím končit.
Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 01.02.08 17:45

AHoj,
historka z kurníku i ze třídy výborná :-)))

Jiřino, je mi to moc líto s babičkou, takovéhle konce jsou hrozné, z toho mám hrůzu u svých blízkých a nedej Bože jednou takhle dopadnout já… No co se dá ale dělat, přeju hodně sil, asi hlavně psychických!
A jsem zvědavá na foto pokojíčku s novými skříňkami!

Dano, Tomík je šikula! Půjde na 8-leté gynmázium, když se tak dobře učí? U nás je to teda hodně předčasné, ale ve své bujné fantazii bych tam děti ráda viděla.

Kleo, co to bylo za problémy, že jsi sem nechodila???? Jinak Míša už má taky zápis za sebou, moc se jí tam líbilo. Už dorazila i taška (Topgal) a jsem s ní moc spokojená, vypadá opravdu bytelně. Míša má koncem února narozeniny tak dárek mám vyřešený :-)

Zuzko, už máš lepší náladu? Asi bláhová otázka, aspoň podle sebe, v tomto počasí a s rarášky ve věku Matýska a Fíjka. Ale Matýsek je ohromný šikula s čůráním jak jsem se dočetla u sousedů, teda myslím že u sousedů, už jsem taky popleta ;-)

Já jsem šťastná za pátek, fakt ten pracovní týden mi dává zabrat. Navíc celý příští týden máme akreditaci takže prakticky denně nás může přijít někdo zkoušet. Takže nervozita vrcholí. Ale hlavu mi neutrhnou, výpověď snad taky nedostanu, zas takové blbosti snad dělat a říkat nemůžu :-))) Ale dneska mě začala bolet levá strana obličeje a nemůžu nic vysmrkat ikdyž cítím plný nos :-( Tak jsem zblajzla Brufík, nakapala kapky a váhám zda nahřívat či nenahřívat? Pokud je to zastydlá rýma tak asi nahřívat, jestli je to zánět dutin tak asi ne… Ale teplotu nemám. Babo raď! Zítra jedeme ke tchánům takže to bude fakt příjemné se tam přijet léčit :-/
Přeju pokud možno pohodový víkend!
 Katka

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 01.02.08 18:03

Kati,
jj, nalada je lepsi, jen unava je hrozna- asi starnu nebo co:-)))) ale jsem desne unavena z kluku- oni jsou proste porad v sobe- nebo nektery z nich dela neco, co byva obcas i zivotu nebezpecne- nejcasteji teda Mates:-))) leze po okne, po stole v kuchyni, taha noze z linky- umi si pristavit zidli, aby vylezl, kam potrebuje- obavam se, ze ho jednou najdu visiciho na lustru:-))
Jiri, je mi moc lito babicky- my mame dedu uz celkem dlouho v nemocnici- no vlastne 6 tydnu, ale nastesti je to malinko lepsi- ma Alzheimera i Parkinsona, takze nic moc, clovek se s nim domluvi jen obcas, ale kdyz ma svetlejsi chvilky, tak je to super. Hlavne ale teda zase chodi, coz je nejvetsi pomoc babicce…
Filipka si dneska vzali nasi- jedou zitra na navstevu k tete do Ovy,Jirka jede do prace, tak budu mit „klid“- jeste se zbavit prcka a idyla je dokonala:-)) jenze prcka nikdo hlidat nechce- cim to asi bude?:-))
Vcera hlidala kluky tcyhne- my byli s Jirkou v divadle- Jedna noc na Karlstejne- v podani Tesinskeho divadla- a je to naaadhera- ja uz to jednou videla- hned na premiere ( 2,5roku zpatky), ale i tak…fakt super:-)
zatim papa,
Zuzka a spol.
PS: vsem skolakum gratulace k vysvedceni a doufam, ze rodicove to nalezite ocenili:-)) Z.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 01.02.08 18:12

Zuzi, já se  divím, že jsem Vítka na tom lustru ještě nepřistihla! Ale veeeelmi mě „uklidnila“ fotka od Gothic na BC - její kuchyň. Dost dlouze jsem na tu fotku dívala a nechápala co je na ní zvláštní. Až jsem si všimla co za „dekoraci“ má úúúúplně nahoře na lince - sluníčko vysmáté Valerik tam hačal!!!!!
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 01.02.08 21:56

Ahoj holky,  

díky za podporu co se týče babičky. Holt jak jsme si rychle zvykli, že je tu s náma, tak si zase zvykáme, že tu není. To je život. Jak říkala druhá manželova babička (mimochodem zemřela zhruba ve dnech, kdy jsem se dozvěděla, že čekám Jíru - výměna generací, říkala jsem si tehdy, bylo jí 82 let), tak ta říkávala: teda ten kdo vymyslel stáří, ten nemyslel. Všechny nás to čeká a doufejme, že ten konec jednou přijde ještě dřív, než tělo opustí duše.  

Katko, k víceletému gymnáziu - já bych hrozně ráda, kdyby na něj děti měly, ale zároveň říkám, že i kdyby byli sebevíc nadaní, tak je na něj nedám. Z praktických důvodů - máme teď novou školu 3 min od baráku a jak se od nás začne dojíždět do Prahy, je to navždy. Sama jsem tu vyrůstala a kamarádky ze školy mám dodnes (ale na vesnici je to jiné než ve městě, kde je spousta jiných možností, tím tě nechci ovlivňovat) a myslím, že každé dítě z vesnice je ochuzeno, když tu není co nejdéle je to možno. Koneckonců já jsem to dotáhla poměrně daleko s vesnickou školou :o)) takže na tom zase tak nezáleží.
Dnes jsem byla s kolegou na obědě v té restauraci co jsme byly spolu tak jsem si na tebe vzpomněla - nezvonilo ti kolem poledne v uchu ? :o))  

Jinak jsem byla v práci do šesti. Fakt na co jsem sáhla, to nefungovalo. Nicméně jsem se uzávěrkou nakonec prokousala, dvě záležitosti musí na centrále dořešit. Zítra jsme s kolegou domluvení, že se sejdeme po obědě, čeká nás nějaký nový proces na rozpouštění nákladů na dopravu a v těch 6 večer už se nám fakt nechtělo do toho pouštět (musí to být hotové během 1.prac. dne tj. díky víkendu pro nás do neděle, ale když jsem viděla jak všechno ostatní nefunguje, nechětla jsem tam nocovat). Zítra na to snad bude klid i čistá hlava. Dorazila jsem před půl sedmou, děti byly u babičky, Jíra už na mě číhal oblečený venku a Hanička tam zůstala. Hezky jsem si chlapečka užila, už je to prima parťák :o)) Nejdřív jsme probrali a roztřídili hračky, nanosil si autíčka a dinosaury do nové skříňky. Pak jsme si v mrazáku vyhrabali večeři - já jsem tam našla nějakou houbovou polívku, pro Jíru tvarohový knedlíčky. Pak už bylo skoro půl osmé, chtěl si ještě něco zahrát. Dali jsme obrázkové člobrdo. V osm jsem přepla televizi na ČT 2, byl tam nějaký přírodopisný pořad o horách. Během prvních taktů hudby Jíra zpozorněl, řekl, že už hrát nechce, sbalil figurky a že se chce dívat. Vydržel celou hodinu sledovat, bylo to teda moc hezký, ale tak mě hřálo u srdíčka, jak si chlapeček hezky vybírá naučné pořady :o)) Pak se šel bez problému uložit a hned usnul. Ráno mi přijde do postele (aspoň to slíbil), pohrajeme si, něco uvaříme, po obědě ho dám k našim a pojedu do práce :o(( a pak se uvidí.  

Tak pa
Jiřina  

 
DanaCe
Echt Kelišová 8802 příspěvků 03.02.08 20:26

Ahoj holky,
hlásím návrat z víkendu. Ale divím se, kde jste vy celý víkend?
K osmiletému gymplu - Tomík ač má samé jedničky, tak příliš studijní typ není. Docela dohlížíme na jeho učení. Diktáty jsou na denním pořádku. A taky se přiznám, že moc nechápu smysl gymplu od 5 třídy. At si užije dětství, školu má kousek od domu, chodí do Kompasu (turistický oddíl při KČT), chodí do klavíru - což je 2× týdně, takže toho má docela dost. Myslím,že je důležitější, aby byl v pohodě a pak abychom vybrali nějakou opravdu dobrou školu. Myslím jako z 9.  

Jiži s babičkou je to smutné. Netušila jsem, že se to takhle zvrtne. Věřím pořád, že se to spraví. Musí to být pro Tebe těžké, z Tvých komentářů je vidět, že máš babičku opravdu ráda a vysvětlit to dětem je asi taky těžké. Držím palce. Varianta s domovem bude pro ni asi dost těžká, ale chápu, že to zřejmě jinak nepůjde. Držím palce.  

Jinak k tomu víkendu, kde jsme byli. Bylo to moc fajn, ale přiznám se, že už jaksi nemám morál na cizí malé, nevychované, otravné děti. Tudíž všude dobře, doma nejlépe. Ale aspoň jsme si ověřili, že máme ty nejhodnější, nejposlušnější a nejvychovanější chlapečky. Dneska bylo krásně sluníčko, tak jsme šli do lesa a čistili jsme potůček, to mají kluci nejraději. Po obědě jsme jeli domů, takže už jsem vyprala dvě pračky a teď už jsem docela hotová. Zvlášť když si představím, že budu zítra až do večera v práci…  

Nemoci jsme prozatím zažehnali, ale nevím nevím. Maťa pořád jaksi chraptí, tak si myslím, že nás „to“ stejně čeká.  

Jinak mám dotaz. Doufám, že není vlezlý. Nakukovala jsem k sousedům a VABE Ty jsi se rozešla s manželem? Jestli jsem to dobře pochopila?  

Každopádně přeju krááásný týden a ať Vás vítr neodfoukne.¨
Dana a kluci

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 04.02.08 07:21

Ahoj při pondělku,
byla jsem tu i o víkendu, ale nikdo nepsal, tak jsem taky nepsala. Taky jsem nakukovala k sousedům, hlavně jsem sledovala jak se Diny rodí 4. potomek - pro ty kdo ji znají a neví to, od včerejška má Karlíka. Víc než týden přenášela, tak už to má naštěstí za sebou, vypadalo to, že to snad nikdy neskončí. S Diny jsem se kdysi na nějakém srazu potkala osobně, je hrozně fajn.

K práci - byli jsme tu v sobotu cca od 13 do 18 hodin. Ono by to byla práce na pár minut, kdyby se člověk nezasek po každém kroku, že se nejdřív cosi vytvořilo, ale nezaúčtovalo (dvě hodiny nám to řešil nějaký Rakušan až nám to zaúčtoval on), pak zase účet, na který se to mělo rozpustit, neexistoval, takže jsme asi 5× telefonovali jakési Italce. Nakonec to úspěšně dojelo a šli jsme domů, tak teď musím všechno zkontrolovat, jestli je to tam kde má. DOufám, že tím jsme nový systém zprůchodnili a příští měsíc už to bude opravdu jen na těch pár minutek.

Večer jsem si u našich vyzvedla pro změnu jen Haničku a byla s ní sama až skoro do nedělního poledne, Jíru mi přivedli asi hodinu před obědem. Dali jsme si řízky, rýsujou se nám jako nejoblíbenější jídlo, Háňa snědla dva (byly tedy spíš maličký), Jíra dokonce tři. Prý je můžu dělat každý den :o)) U pohádky jsem si trošku zdřímla a pak jsme byli na procházce, tentokrát jsme to vzali trochu dál a byli venku skoro dvě hodiny. Překvapilo mě, že už rostou kočičky, tak jsme si jich pár natrhali a máme jich tři vázičky, (ne že by jich bylo tolik, ale chtěli je mít každý zvlášť a Háně se do jedné nevešly).

Taťka snad dnes smontuje ty regály, ať si je můžeme odpoledne naplnit. Co se týče babičky, děti jsou dokonalý cynici, protože jim vůbec nechybí, nějak to berou jako samozřejmost, že tu není. Já si taky zvykám. Chodí za ní akorát manžel, asi tak každý třetí den - už říkal, že je to pro něj psychicky dost náročné. Ach jo.

Tak já jdu pracovat.
Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8802 příspěvků 04.02.08 15:18

Jiři, přeju ať máte dnes smontované  všechny skříňky a děti si můžou naskládat hračky do nových poliček. Bude to určitě kráásné. Těším se na fotky. Jinak nikdo nepíše, to jsem zvědavá jak to tu bude vypadat až bude hezky a budeme venku. To asi bude 1 týdně :o)  

Koupila jsem Tomíkovi v sekáči krásnou maskáčovou mikinu. Stála teda 230,– ale je vevnitř taková teploučká, na zip a s kapucí. Nechám mu ji už ke svátku. Ten má 7. března, tak co má člověk stále vymýšlet. Máme vedle práce značkový sekáč. Přiznám se, že tam občas zabloudím, když jdu na oběd, chodíme do jiné budovy, už od tam mám nějaká super trička a ubrus a záclony do kuchyně, ty krátké. Je to značkový textil, Proto ty vyšší ceny.  

Jiři a ty za babičkou nepůjdeš?  

papa Dana    

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 04.02.08 15:59

Já si uvědomuju, že se mi dneska o nějakém sekáči zdálo :o)) a taky se mi zdálo o nějakých číňanech a pak o dvou spadlých letadlech a nějakým výbuchu - následek toho, že se dívám na zprávy těsně před spaním, protože to všechno v nich bylo :o))

Já bych za babičkou šla, ale z práce se přes den neutrhnu a návštěvy jsou od 2 do 4 … no tak nevím, většinou po práci ženu rovnou domů a ještě bych potřebovala tak 2 hodiny navrch.

J.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 04.02.08 20:59

Ahoj,
jedna bleskovka od nás. Dneska, když jsem přišla pro děti do školky, přivítala mě Míša s hlavou na stranu - prý nějak blbě pohnula hlavou, luplo tam a už ji nedala zpátky a bolí ji to :-( Tak jí na to dávám priznic, na noc Brufík a uvidím jak to bude vypadat ráno. Jinak u nás žádné novinky. Akorát chci jarooooooo!!!!!!! No, spokojím se s jarníma prázdninama, protože to by děti měly jet k babičce…
 Katka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8802 příspěvků 05.02.08 10:10

Ahoj všichni,
Katko, dej vědět, jak to Míši zabralo, chudina. Takové problémy mívám taky, když špatně spím - asi to znáte všichni, docela pekelně to bolí. K žádosti o jaro se připojuju!!! Už se těším na zahrádku a na kytičky a na sluníčko a na zelenou barvu!!!  

Včera dostali děti ve školce takové kartičky s fotkou. Přišla tam nějaká firma a zdarma děti nafotila. Je to zřejmě nějaká reklamní akce, protože je na té kartičce reklama na kuličky Nestlé apod. Jsou to asi čtyři druhy. Jinak jsem včera s hrůzou zjistila, že musím dětem nechat udělat pasy. Naštěstí dělám na úřadě.  

tak hezké úterý. Dnes jdu dřív z práce. Šéfová mě pustila, taťku máme v Praze na služebce, tak musím pro Maťu.  

Dana

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 05.02.08 11:11

Ahoj holky,
Katko, tak jak zabral ten Brufík? Adámek si hlavu zasekl ve 3 letech, pomohlo mu na to teplo a Ibuprofen sirup, ale stejně to trvalo skoro týden, než byl úplně ok.   Úkol z angličtiny - teda koukám, to je síla, co Vás to tam učí? Na zlomení jazyku dobrý, ale jinak přínos moc nevidím :-(  

Adámek zase od čtvrtka nudlil, byli jsme ve středu na očkování i se Štěpánkem, takže jak měl oslabenou imunitu, hned něco chytl. Naštěstí se z toho dostal docela rychle, zabral Ribomunyl, dneska už je ve školce - otázka je, jak dlouho tam tentokrát vydrží. Jenže to chytil i Štěpánek, byla jsem s ním dneska u doktorky, protože i v noci pokašlával, je to nějaká fuj viróza, snad se z toho vyhrabe. Můžu mu dávat Sinecod kapky na kašel a do nosu Nasivin. Takže taky nic novýho pod sluncem. Jaro chci taky!!!!!!!!!!!!!! Už mě drtí, jak musím navlíkat celou rodinu, když jdeme ven. O co to bude jednodušší až bude teplo!!!!!!!  

Ke kauze koupelen - to jsou teda příhody, jen co je pravda. Taky mám a hned dvě:

  1. Zdeněk se do koupelny zamyká (asi by ho někdo vykoukal.....) a jednou (to ještě nebyl ani Adámek) se mu zasekl zámek a nemohl ven. Dveře se otevírají do koupelny, takže vyrazit je nemohl. Okno tam sice je, ale na jeho proporce zase ne tak velký. Já byla naštěstí v kuchyni, tak mě poslal k sousedovi. Tomu jsem to vylíčila s tím, že Zdenda požaduje vykopnutí dveří :-) Válel se smíchy, ale opravdu šel a dveře vykopl. Pak nám je musel opravit truhlář …
  2. Jelikož Zdeněk zapomněl klíč v zámku (jinak se poctivě vyndaval), Adámkovi se povedlo asi ve 2 letech se zamknout SÁM v koupelně. Slyšela jsem jen cvak a bylo to. Snažila jsem se mu vysvětlit, aby tím klíčem otočil zpět, ale začal strašně plakat a hrůzou se pozvracel. Honem jsem ho tenkrát uklidňovala a poslouchala, jestli dýchá. Jenže jak si pozvracel ty dveře, už k nim nechtěl vůbec jít. Zdeněk byl zrovna v práci bez auta, tak jsem mu volala, naštěstí tam byl kamarád, který mu za výčepem počkal, já dojela pro Zdeňka (rodiče jsem nechala hlídat u dveří do koupelny s tím, že kdyby se něco dělo, ať táta jde ven a okamžitě rozbije okno, aby tam mohl vlízt). Naštěstí to nebylo potřeba. Zdeněk odšrouboval práh. Potřebovali jsme, aby Adámek vytáhl klíč ze dveří a podal nám ho pod dveřmi. Jenže on se k těm poblinkaným dveřím nechtěl ani přiblížit. Nakonec se nám podařilo klíč v zámku pootočit a šroubovákem vyrazit, tak ho Adámek zvedl a za slíbené kindervajíčko protáhl pod dveřmi. Když jsme odemkli, kromě blitíčka jsme uviděli uslzený vystrašený oči s obrovskou radostí, že je po všem. A hned se zajímal o kindervajíčko …
    Poučení bylo, že si dal Zdeněk pozor, aby nechal klíč v zámku, dneska už je Adámek velkej, takže by uměl i odemknout, ale ví, že to nemá dělat, a tak to nedělá. Horší to bude pak se Štěpánkem. Sousedka měla taky takovou podobnou story a říkala, že to vyřešila tím, že v každém klíči zezadu (to co kouká z druhé strany) napilovali zářez pro šroubovák, takže se dá tím klíčem s pomocí šroubováku odemknout i z druhé strany.
 

Musím letět na finančák, tak končím.
Pa, PetraK

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 05.02.08 12:33

Ahojky,

Petro, tvoje historka s poblitými zamčenými dveřmi teda vede :o))

My jsme včera konečně sestavili ten nábytek do dětského pokoje, něco už si tam nastěhovali, ale potřebuju ještě dokoupit nějaké kontajnery, aby se dala hračky hezky roztřídit. Máme tři menší prádelní koše, ale stavebnice z nich vypadává. Navíc musím ještě něco dořešit na různé sarapatičky, kterých máme mraky. Taky si děti přestěhovali knížky, které byly v šatní skříni (docela mě překvapilo, kolik už toho máme). Když se uvolnila šatní skříň, prohodila jsem jim oblečení (Jíra má postel v levé části pokoje a měl skříň pravou, Háňa opačně, takže teď mají každý tu bližší). Při té příležitosti jsem vyčlenila hromadu oblečení, kterou musím probrat - různě nenošené či obdržené věci, co nebudou nosit, nekompromisně vyhodím. Taky chci probrat to, co už jsme odložili a nechat jen to hezké - schovávám všechno oblečení pro ségry, ale už se do té skříně nevejdeme, tak nechám jen pěkné kousky a zbytek nekompromisně poletí. Totéž mě ještě čeká v předsíni s šupletem plným rukavic a čepic, které stejně nikdo nenosí. Já tak ráda vyhazuju :o))

No a až budeme mít v pokojíčku trošku uklizeno, nafotím a pošlu :o)) Ještě bychom potřebovali vyhodit staré peřiňáky, děti je mají za hlavou, aby tam neměli prázdno, to ještě musíme nějak dořešit čím je nahradit (mají postel podél stěny, za hlavou peřiňáky a za tím začíná ten nový regál, ale je hluboký jen 35 cm, tak aby jim nepadaly polštáře). Ty peřiňáky jsou staré asi tak jako já, postele k nim patřící už jsme vyhodili a teď ještě tohle. Koupě nových postelí ještě odložíme, uvidíme jak na tom budeme finančně, teď potřebujeme našetřit na něco jiného. Pro inspiraci - co mají vaše děti za hlavou postele ?

Manžel byl včera za babičkou, půlku návštěvy prý probrečela. Nic si nepamatuje, nevzpomněla si, jak se jmenujou děti. Nechodí na záchod (má zavedenou cévku), protože neví, jestli se jí chce (navíc pořád ještě pořádně nechodí). Je to moc smutný. Manželovi říkali, že ji tam můžou nechat maximálně měsíc, že jí máme požadat o nějakou LDN. U nás prý připadá v úvahu Třebotov, Krč (ta prý je hnusná) nebo Motol, ale ten jen v případě známosti (nemáme). Takže asi ten Třebotov, ten je u nás nejblíž (kousek za Radotínem), vůbec netuším, jak je to s čekací dobou atd. a jak dlouho tam může být, ale rozhodně nás nic veselého nečeká.

Musím končit, tak pa
Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 05.02.08 21:35

Ahoj,
Petro, poblinděný zamčený dveře fakt dobrý, ale chudák Adámek. Manžela bych asi vynesla v zubech, kdyby ani po takovéto příhodě neodstranil klíč nadobro! Fakt je, že aspoň záchod je fajn mít zamykací - jediné místo kde je od dětí 100% klid..... My máme koupelnové i WC dveře s takovou tou bílou páčkou nahoru - do strany. Děti se ZATÍM nezamykají a v tomto věku by už zvládly i odemknutí. Jinak klíče  nemáme nikde.
Akorát vlastně klíč od ložnice občas použijeme ;-) Ale to dětem hrozně vrtá hlavou PROČ se tam zamykáme, hlavně Míše…

Jinak Mišulin krk se zdá být lepší. Odpoledne jsem jí to namazala Olfenem gelem, tam je nějaká účinná složka, která je i v prášcích co má M. na záda. Na noc jsem jí zas udělala zábal. Ještě ji to bolí, ale o dost míň než včera. Brufen jí dám zase zítra než půjde do školky. To jsem netušila, že to může postihnout i děti! Mě se to stalo asi 2×, v dospělosti, žádná sranda…

Jiřino, i drobný  tvůrčí nepořádek může být na fotkách vidět :-))) Já už se snad uklizeného bytu nedoberu nikdy. Dětem bych potřebovala pořádně probrat hračky, ale jakmile jim něco schovám, hned se po tom shání! A to schovávám podle mého krámy se kterými si dávno nehrají… Budeme muset pořídit druhý psací stůl, aby měli každý svůj. Vítek by jí jinak nedal klid ani při psaní  úkolů… A asi to bude chtít nějakou polici na zeď. No do září máme čas :-)

Katka

 
DanaCe
Echt Kelišová 8802 příspěvků 06.02.08 09:52

Ahoj holky,
tak na mě cosi leze. Začíná se mi spouštět rýma, tak jsem si vzala do práce dva pomeranče, snad to zaženu.  

Včera jsem šla dřív z práce domů, musím říct, že to bylo super. Uklidila jsem si, upekla jsem s Matějem mufinky - jo holky nemáte někdo nějaký recept na mufiny - my pečeme jen ty od Dr. Oetkera, upekla jsem kuřecí špalíčky se zeleninou a těstovinami a večer jsme společně všichni večeřeli.Bylo to moc hezké. Dnes jsem zde ovšem opět do 17.30, takže přijdu domů kolem 19.00 a svalim se v kuchyni na židli.  

Probrat oblečení bych potřebovala hlavně ve své skříni. Klukům jsem to důkladně - přesně Jiři jak jsi to psala - nekompromisně, hezké věci jsem rozdala a ostatní prostě letělo do kontejneru na textil. Ovšem skříň s rukavicemi a čepicemi není špatná volba. To musím taky udělat, ale asi to nechám až po zimě. Na svou skříň se taky chystám. Koupila jsem si teď pár nových věci, tak už je to opravdu neúnosné, takové ty trička co se budou ještě hodit …  

Matýsek má jít dnes se školkou do města do divadla. Venku šíleně prší, tak na něj myslím, jak teď někde cestuje chudák. Mají smůlu, včera zde bylo tak krásně a dnes leje jako z konve.  

Jinak se musím pochlubit, volal mi bratr a daruje mi svůj starý (2roky) mobil, mám si pro něj po O přijet k němu do práce. Koupil si nějaký nový super extra a svůj starý s foťákem mi přenechá. Tak jsem ráda, protože já mám takovou starou potvůrku, ale je mi líto za nový vyhazovat peníze. Vždyť si potřebuju akorát zavolat a poslat zprávu. Ale když ho podědím, tak to mám radost.  

Ivčo, nejste už náhodou z hor zpátky? Připadá mi, že zde nejsi nějak dlouho???  

hezký den všem
Dana a kluci
PS: připomínám recepty na mufiny - nebo na webové odkazy - sem!!!

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 06.02.08 13:10

Dančo,

svoji skříň mám probranou, před rokem a něco jsme se stěhovali do nové šatny, takže jsem 2 pytle oblečení vytřídila.

S mobilem jsem na tom jako ty :o)) Akorát když jsem měla narozky, dostala jsem v práci 1000 Kč, teď ještě čekám, až manželovi naběhne asi 12 bonus bodů od O2, což bude dělat k dispozici asi 400 Kč a půjdu si k O2 koupit nejlevnější Nokii :o)) ten můj mobil už je taky skoro neúnosný, ale foťák v něm vážně nepotřebuju :o))

Mufiny vůbec neznám co to je, takže bohužel nepomůžu.

Ať je choroba brzo pryč!
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 06.02.08 13:12

Ahojky,
včera jsem zase byla v práci do 5 hodin. V poledne se měly poslat výsledky, ovšem některé datové soubory z centrály jsme dostaly až ve 3 odpoledne!!! a navíc tam bylo takových chyb, že jsme to prostě museli odeslat s rozdílama.

Dnes jsem se ráno dvě hodiny věnovala detektivní činnosti, v čem ty rozdíly spočívají, všechno jsem našla a půl dne jsme řešili, jak je napravit. Zdá se, že se podařilo, rozdíly zmizely, tak ještě uděláme poslední kontroly a pošlem to znovu. Ufffff. Dnes jdu ve 4 domů i kdyby nevím co.

Tak pa
Jiřina

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 06.02.08 18:53

Ahoj,
Dano, nemám si vlastně na co stěžovat, když chodíme domů kolem 4, někdy kolem 6 když jdeme na návštěvu! Ale stejně zatím nějak nestíhám… Mufiny asi tuším jak vypadají, ale recept neznám.

Mobily dědím po manželovi, teď teda nějak polevil v této oblasti, mám už min. 2 roky stejný… Naštěstí :-)))

Děti jsou po večeři tak až skončí večerda, jdou do vany. Tatínek se dnes opozdí tak mám službu. Zítra na mě myslete, kontrola se naší laborce dosud vyhybala, ale zítra už určitě ne. Bojim bojim…

Večerníček skončil, jdu na ně,
Katka, Míša, Víťa

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 07.02.08 07:32

Ahoj vespolek,

tak hlásím, že na nás sedla choroba. Zatím tedy jen na Haničku. Včera manželovi po obědě volali ze školky, že se poblinkala, ať si pro ni přijde. Tak je vzal domů, doma jen ležela a blinkala do večera ještě asi 6× - v podstatě cokoliv snědla či vypila, šlo za chvilku ven.

Večer usnula normálně, v půl dvanácté mě přišla vzbudit, že jde čůrat a pak už to šlo každou chvilku. Ve dvanáct přišla, že už nechce spát, tak jsme ji vzali k nám. A to je konec mého spánku, pořád se mele, vrtí a já se nevyspím. Ještě byla čůrat několikrát, chtěla napít vody a když se ve 4 vzbudila, že chce blinkat (měli jsme připravený lavorek, takže se to chytlo), nechala jsem jí tatínkovi a šla spát do její postele. Stejně jsem byla ale pořád vzhůru, takže jsem jak mátoha. Dneska měl jet taťka s Jírou na logopedii, ale musel to zrušit. Nastal nám problém - dokud tu byla babička, nevadilo nechat je chvíli samotné doma. Jenže teď nechat Haničku úplně samotnou a vést Jíru do školky, to prostě nejde. Tak budou doma oba. Manžel měl zítra jet dodělávat nějakou tu práci, ale naši jsou na dovolené a není děti komu nechat. Já už jsem si říkala, že si pokusím v práci dohodnout volno, ale je to těžký, mám toho hrozně moc.
Ráno jsem jela autem s kámoškou, její Kačka chodí do školky s Haničkou, tak Kačka v noci blila taky. Určitě je to nějaká viróza ze školky, takže jen čekám, kdy začne blindit i Jíra. Ještě jedna taková noc jako dnes a budu vyřízená (to jsem vlastně už teď).

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 08.02.08 10:29

Ahoj vespolek,  

nikde nikdo, tak jdu zase napsat já :o)
Včera jsem byla v práci jak zabitá a tak jsem si se šéfem na dnes dohodla náhradní volno za tu sobotu. A to je vám pohodička :o)) Manžel odjel pracovat, děti si hrajou v pokojíčku (od té doby, co tam mají ten nový nábytek, na to neměli moc času). V posteli jsem si četla do devíti, teď vařím, peču koláč, peru no a taky jsem si sedla k počítači.  

Už jsem vám chtěla několikrát napsat, že jsme začali malovat WC barvama velikonoční obrázky. Zatím je nedávám na okna, to mi ještě přijde brzo, tak ještě vyčkám. Nicméně jsem je nafotila a nastrkám je do galerky. Taky jsem nafotila dětský pokojíček, tak vám taky šoupnu odkazy do galerky.  

Včera tu byla paní na úklid, je to velmi příjemné vrátit se do naleštěného bytu. Tím jak tu není babička, tak má přece jen nahoře míň práce, takže slíbila, že se postupně pustí i do oken. tak už se těším, až si tam dáme velikonoční obrázky. Velikonoce jsou už za 6 týdnů !!!  

Tak se mějte pěkně a já jdu na tu galerku.
Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 08.02.08 10:49

Tady jsou odkazy na ty fotky
Hánina strana pokojíčku: https://www.emimino.cz/…l_pokoj1.jpg

Jírova strana pokojíčku: https://www.emimino.cz/…l_pokoj2.jpg

A třetí strana - společná šatní škříň: https://www.emimino.cz/…l_pokoj3.jpg  

A velikonoční obrázky:
https://www.emimino.cz/…mal_vel1.jpg

https://www.emimino.cz/…mal_vel2.jpg

https://www.emimino.cz/…mal_vel3.jpg

https://www.emimino.cz/…mal_vel4.jpg

 
DanaCe
Echt Kelišová 8802 příspěvků 09.02.08 20:03

Ahoj holky,
tak jsem otevřela éčko a musím říct, že jsem tentokrát já docela nasupená. Od středy jen komentáře od Jiřinky, nevím, má to cenu? Chcete sem ještě chodit? Já tedy ano. Nedovedu si to představit, bez éčka.  

Jinak, ve čtvrtek jsem byla s Tomíkem v divadle. Máme zde v Brně několik dětských divadel, v jednom hrají novou hru - Ostrov pokladů - klasika podle knížky, kterou shodou okolností Tomík dostal za vysvědčení. Bylo to super. Dlouho jsme takhle nikde spolu sami nebyli. A myslím,že je ve věku, kdy potřebuje nějakou společnou aktivitu - a bez Matěje. Hra byla udělaná přesně pro jeho věkovou kategorii. Spousta písniček - pochopitelně patřičně drsných, když se jednalo o pirátské prostředí. Koupili jsme si tam pití a čokoládu a domů jsme dojeli o půl 10.  

Včera byl normální den, jo akorát já jsem si po práci skočila na kosmetiku - jen natřít řasy a obočí. Už jsem takhle nebyla 2 roky. Prostě není čas, no a pak jsme byli doma a odpočívali. Ten pátek je vždycky takový odpočinkový. No a dnes jsme měli taky super den. Manžel jel pomáhat kamarádovi na chatu kácet stromy a tak jsme se vypravili k našim. Na oběd a po obědě jsme šli na vycházku. Obešli jsme dvě poměrně nová super dětská hřiště. Sluníčko krásně svítilo, kluci se vylítali, my s mamkou jsme pokecaly, bylo to krásné odpoledne. Pak pro nás taťka přijel, zajeli jsme na nákup a teď jsme dojeli domů. Jo taky jsme celé odpoledne jedli a popíjeli, takže se teď cítím jako vzducholoď. Jinak dieta je v tahu, dole už není ani deko. Mám z toho pochopitelně depku!!! Zítra bude k obědu jen zapečená brokolice.  

Jiři, děcka mají docela velký pokojíček, že?  Neuvažovali jste o postelích nad sebou?  Až přibudou psací stoly, tak se zase trochu místa ztratí. Ale určitě z toho máte radost. A viděli jsme i to povlečení od Ježíška? Na slupovací obrázky se taky chystám, hned teď se podívám, jak jsem na tom s předlohama a začnu taky.  

Na zítra je plánován úklid, praní a žehlení. Klasika. Paní na úklid strašně, strašně závidím!  

Všem hezký sobotní večer.
Dana a kluci (t.č. u PC - kde jinde, když byli chudáci celé odpoledne venku, že?)

 
DanaCe
Echt Kelišová 8802 příspěvků 09.02.08 20:08

Jiři, ještě jsem se dívala na ty fotky pokojíčků, mně ty peřiňáky tam připadají dobré, asi bych se jich nezbavovala, za chvilku jim budou chodit kamarádi, tak ať se jim neválí po postelích a po peřinách. Šup uklidí se to, hodí se přes postel nějaká pěkná deka a je to. Třeba je potapetujte.
 D.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 10.02.08 08:18

Ahoj ahoj ahoj!
kaju se:-) nestiham nestacim- kouknu prectu zaviram- nebo spis Mates zavre:-)) naucil se zapinat a vypinat PC, takze u nas je nejbezpecnejsi mit pc vypnuty ze zasuvky:-))
Vcera jsme byli s Jirkou v divadle- Nejkrasnejsi valka- muzikal- moc hezke, minuly tyden jsme byli taky- Jedna noc na Karlstejne- to je bezkonkurencni:-))
Jinak jsem skoncila jeden kurz Hospodarske komory a zacala ve ctvrtek dalsi- Nahradni mama- je to o pedagogice deti, volnocasovych aktivitach a tak- zatim mame komunikacni modul- a je to sranda:-)) fakt me to bavi…a hlavne je to i s hlidanim deti:-))) takze se nemusim bat, kam strcit Mateje:-)
Jiri, pokojicek je moc hezky- skrinky super…kluci maji v pokoji jen jednu velkou polici na hracky, par velkych krabic s kolecky a dve skrine na obleceni (ktere nemam momentalne kam dat), takze chystame velkou rekonstrukci…a hlavne budou potrebovat asi poschodovou postel- chtela jsem takovou tu do L, jenze ji proste nijak do pokoje nenacpeme (chybi nam tak 10cm- k vzteku), takze budou muset mit klasickou…jeste jsme i chvilku zvazovali takovou tu postel s vysunovaci pristylkou- nebo jak to nazvat (proste kdy je druha postel pres den schovana jako suple), jenze to se mi nezda zrovna zdrave spani- a uz je vidim, jak si v noci skacou po hlavach:-))
Jeste jsem neco chtela…jo, Maty zacina slavit prvni nocnikove uspechy:-)) jsem z nej docela v soku- sam si sunda puncochace a hulaka jujuuu)) obcas nejaka nehoda je, ale doma je prevazne bez plin…
Filipek ma ve ctvrtek karneval- jsme se porad nemohli dohodnout, za co pujde- nakonec teda za pavoucka- dostane cernou cepici, cerne tricko, puncochace s takovou jakoby pavucinou a moje mamka mu uhackovala velkou pavucinu- tu si navlikne na zada- vypada to nad ocekavani dobre:-)) jeste bych chtela nejak vyresit jeho chybejici koncetiny:-))ale zatim nemam napad:-))
Jirka je dneska zas v praci:-( a ted to vypada, ze to bude dlouhodobejsi stav…ach jo, maji toho hodne, je pak unaveny, protivny, ale co se da delat…Varit nemusim:-)) protoze mam uvareno ze vcera:-) jsem si myslela, ze se budeme flakat, jenze musime do obchodu- nemame maslo:-)) takze je pujdu pomalu obliknout a vyrazime:-) s nasim tempem aspon zaplnime dopoledne:-))  

Zatim pa, hezkou nedeli,
Zuzka, Filip 5r3t, Matej 16m      

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 10.02.08 08:22

jeste ja:-)
nekdo (Dana, Jirina?) chtel recept na muffiny, nasla jsem vedle na B-C tohle:
 http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…

recepty vypadaji dobre, asi budu taky muset nejaky zkusit, at porad nemame jen babovku a bublaninu:-)
 Z.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 10.02.08 08:33

a jeste ja:-) par fotek v galerce:-) Jiri, velikonocni obrazky jsou super:-))
ja vcera umyla okna klukum v pokoji a okno v kuchyni- Jirka se smal, ze usetrime za elektrinu, kdyz ted uvidime i denni svetlo- sprostak:-))), tak bych mela taky neco vytvorit…21.2. je u nas tvoreni pro maminky s detma- bude se malovat na porcelan- nezkousela jste to nektera? a pak vecer je tvoreni pro maminky- patchwork bez jehly- neznate? kdyz je to bez jehly, tak bych to i ja mamlas mohla zvladnout, ne?:-)
a uz fakt jdu…:-))
Z.  

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 10.02.08 09:25

Ahoj,
Dano, sdílím tvé rozčilení.....

Jinak kontrola v práci dopadla troufám si říct výborně, no spíše to předem bylo mnoho povyku pro nic. Žádné šťourání a hledání chyb, spíše přátelský rozhovor na určité téma. Takže jsem si vzala na příští týden volno :-) V pondělí mám teda školení a manžel musí dodělat resty v práci, ale v úterý jedem na chalupuuuuuu!  Sníh sice není, ale potřebujeme všichni vypadnout z města. Děti zase začínají pokašlávat a nudlit, já vlastně taky. Bereme vysílačky od Ježucha a konečně pořádně vyzkoušíme v terénu :-) Včera jsme byli u našich a děti tam zůstaly! Tak dnes po obědě je táta přiveze. Já se pokouším o debordelizaci, teď mě teda čeká stříhání manžela.
Hezkou neděli!
 Katka

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 10.02.08 09:39

Kaci, budete hrat na Jenicka a Marenku?:-)) timhle vyhrozuju v posledni dobe ja- ze je zavedu do lesa a necham tam:-))
S praci doma to moc neprehanej:-) ja uz dvakrat luxovala v obyvaku- Mates zacal rozslapavat ty svoje kukuricne krupky…Myslim, ze tady brzy nekdo chytne po pline…:-))
Do obchodu jsme jeste nevyrazili:-)) Filipek se chtel divat na Cerneho Bleska ci jak se ten kun jmenuje:-) a ted na Cestmira, ale uz fakt jdem!:-))
 Z.

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 10.02.08 11:27

Ahoj v neděli,  

ten pátek navíc mi vyslověně bodnul! Odpoledne jsem se pustila do těch dětských skříní (já tak ráda vyhazuju :o) - co vám mám povídat, vyřadila jsem 3 obrovské pytle!!! Probrala jsem úplně všechno, včetně odloženého miminovského. Vyházela jsem všechno, co naše děti vůbec nenosily (dostaly jsme to s hromadou jiného šatstva), všechno jakkoli potřísněné, děravé, prostě jeté, nevím, proč jsem doposud schovávala úplně všechno. Taky jsem měla půl skříně hadrů po synovcovi, kterému je momentálně 16, mám už to tam několik let, některé mikiny už jsem Jírovi zařadila do jeho skříně, pár hezkých, co mu budou ještě za dýl, jsem taky uložila, a cokoliv co nebylo úplně pěkné nekompromisně letělo. Fakt tři metr vysoké pytle. Ještě se těším, jak k tomu přiházím manželovy staré košile, visí v dětských skříních od doby, kdy jsme ještě neměli svou skříň a od té doby tam visí a ani jednu z nich neměl na sobě (taky se mu poněkud změnily rozměry :o)) A máme tu nááádherně uklizeno, v obýváku zůstaly z hraček jen vláčky s kolejeme a ve skříňce nějaké hry a skládanky. Ještě musíme vymyslet nějaké ty kontajnery, teď je volno i pod Háninou postelí, ať můžou mít všechny ty sarapatičky hezky roztříděné a snadno ukliditelné.  

Dančo, s postelema nad sebou neuvažujem, ten pokoj má 6×4 metrů nebo tak nějak, prostoru je tam zatím dost, takže místo šetřit nemusíme. Ségry mívaly takovou tu postel do L, jedna byla trošku vyvýšená a co vím, hodně na to nadávaly - jedna se pohnula a druhá se houpala s ní. Já palandy taky nemusím, takže myslím, když to není nutné kvůli prostoru, je to jedině dobře.  

Odpoledne jsme byli venku, bylo krásně, vydrželi jsme dvě hodiny u klouzaček. Potkali jsme se tam s cizím chlapečkem, děti se s ním postupně skamarádily (já se s jeho mámou znám, takže jsme pokecaly), ale nemohla jsem je dostat na procházku, přece jen na sezení na klouzačku takové teplo nebylo. Samozřejmě, Hanička celou noc proběhala na záchod, naříkala, že ji bolí v krčku, takže jsem se zase hodně vyspala :o(( Před týdnem jsme dávali moč do laborky, protože pořád courala čůrat, ale má to v pořádku, tak se mi nechce to tam ládovat zase, tak nevím co s ní. Prostě musí hodně pít.  

Končím, jdu dělat oběd.
Pa Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13218 příspěvků 10.02.08 11:31

Ty peřiňáky jsou strašně oprejskaný, na těch fotkách to není tolik vidět. Na postelích je nové povlečení s Večerníčkem. Jinak peřiňák svému účelu neslouží, peřiny do něj neuklízíme, protože 1) neustále je obložen krámama 2) uvniř jsou narvané molitany, které se jinam nevejdou a je mi líto je vyhodit (než se odhodlám) takže uvidíme, co vymyslíme.  

J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8802 příspěvků 10.02.08 14:54

Ahoj holky,
dneska jste mě potěšily, musím vás pochválit.
Jiři nechceš Haničce koupit nějaké ty brusinkové tabletky? Ublížit by jí to rozhodně nemělo?  

Hlásím, že jsem po O vyhnala kluky s taťkou ven. Manželovi jsem zadala  za úkol aby si uklidil okolo počítače. Měl štěstí, že už se oblíkali, když jsem to šla jen tak jako nenápadně zkontrolovat. Prachu na dva prsty, hřeší na to, že ten břízový nábytek je na prach super, není na něm nic vidět. Byla jsem vzteky celá rudá. Možná tak vyhodil 2 ks papírků, jinak nic. Tak jsem se tady doma rozlítla a mám vygruntované jak před vánocema. Ještě půjdu do kuchyně, uklidit umyté nádobí a pak si stoupnu asi na 5 hodin k žehlení. Koš s prádlem dosahuje výšky dospělého muže, takže je načase s tím něco udělat. Jo ještě taťka vysvléknul peřiny, ty se krásně větrají venku na vzduchu, tak mu ještě nechám je povlíct.  Trochu jsem to pofackovala u Tomáše v pokoji, těším se, jak pojede v létě na tábor, že to  zase kategoricky proberu. Jiři detailně jsem zkoumala, na fotkách, kolikže mají vaše děti hraček. Asi tak akorát, ale u nás je to katastrofa. Asi budu muset probrat ta velká auta a odnést je do školky. Mají toho tolik, že z toho mám až depku. Oni za to nemůžou, to ten Ježíšek jim stále něco nosí :o)  

No nic jdu na to nádobí a večer ještě kouknu.  Jo ještě kouknu na gorilky do pražské ZOO.
pa a pěknou neděli.  

Dana a kluci na výletě

 
DanaCe
Echt Kelišová 8802 příspěvků 10.02.08 14:56

Zuzi, díky za receptíky na mufínky. Zítra si je v práci stáhnu a vytisknu.
 D.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 10.02.08 18:18

Dano, taky mě zaujalo, kolik hraček mají Jíra s Haničkou - naše děti mají asi dvojnásobek a přesně poloviční pokojík… Probírám jim to tak nějak nenápadně, ale nové přibývají asi rychleji :-) Já nějak neumím vyhazovat. Třídila jsem Vítkova trička, vyřadila jsem 3 takže šuplík stejně nejde moc zavřít…
 Katka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »